PDA

View Full Version : Cum sunt folositi postacii electorali



Marius
19th November 2009, 15:44
Romania libera a dezvaluit ieri cum este sa lucrezi in echipa de postaci electorali ai lui Crin Antonescu in campania pentru alegerea presedintelui. Legat de acest subiect, l-am intrebat aseara pe senatorul PD-L Marius Necula daca si partidul sau foloseste aceasta tehnica pe online. “Da, domnule. Toti o folosesc. Probabil noi suntem singurii care o recunoastem. Avem o echipa de tineri care posteaza pe internet in favoarea lui Traian Basescu, dar cu anumite reguli. In primul rand nu au voie sa se exprime vulgar. Pana la urma trebuie sa ne aparam de acuzele celorlalti”, mi-a declarat senatorul Necula in exclusivitate la emisiunea de revista presei pe care o sustin temporar la OTV.

NOTA: Pentru cei care nu stiu ce inseamna “postaci”. Sunt acei utilizatori de internet angajati sau voluntari care incearca sa-i construiasca o imagine pozitiva candidatului sau partidului, il apara de atacurile venite din partea concurentei si transmite mesajul politic al personajului/organizatiei pentru care lucreaza.

http://www.reportervirtual.ro/2009/11/si-pd-l-foloseste-postaci-electorali.html

daca doriti sa comentati :D

Vladek
19th November 2009, 15:47
:lol: :lol: :lol:

Hai Markere, zi tata cat e diurna. 10 lei ? 15 ? Primiti si corn cu lapte cumva ?

Tyler Durden
19th November 2009, 15:51
Eu atrageam atentia mai demult: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=404943

Marius
19th November 2009, 15:52
da ma da' thd tau are un titlu naspa :D

Tyler Durden
19th November 2009, 15:53
Sa mori tu...:D

J.Bond
19th November 2009, 15:54
Vladekule, Mariusica, iar postati din beciul lui Mitrea.:)
Ca sa nu mai vorbim ca Romania Libera vorbea despre postacii politici ai lui Crin Antonescu. Avem si pe aici specimene, gen Dario, El Ciu.:)

Stim ca va excitati cand se aduce vorba despre "postaci" si ca probabil unii isi doresc neaparat sa ajunga astfel.:) Daca sunt doritori, luati legatura cu cei care bantuie si pe acest forum de sport. I-am si subliniat, ca poate unii de pe aici care deschid threaduri au dioptrii cam mari la ambii ochi.:)

Sunteti sau ati fost membri de partid?
Sunt membru in mai multe partide
iuli_vl 1 2.04%
Sunt membru intr-un singur partid
Balaci, Dario, ducus, El Ciu, LordulCapdeMort, Pax Romana, Raul, The_StrongMen, Volvi 9 18.37%
Am fost membru intr-un singur partid dupa 90
4star, Bancaru, Celso, Elphax, JJ, moty, relansat 7 14.29%
Am fost membru PCR si dup-aia nu 0 0%
Nu am fost niciodata membru de partid
Adi Da Samraj, Ady, cLicKzor, Cristian, Cristina, Datenshi, Gabri3l, Geografu, Hard, Hingherul, J.Bond, Kooler, kra****x, leodacin, Leviss, luma, Mario375, newcool, Nico21, Nightwish, noir_desir, Nole17, Q-Djyni, rob_din, Romeo, Sergio_D, sun, Ted, Ulysses, Urmuz, useroarecare, ZEROSASE 32 65.31

http://www.onlinesport.ro/forum/poll.php?do=showresults&pollid=8685
:cya:

Tyler Durden
19th November 2009, 15:57
Marker, acel poll nu are mare relevanta pentru mine. Tu crezi ca se asteapta cineva sa te autodemasti si sa spui ca faci parte dintr-un partid? Nu-i nevoie sa infirmi sau afirmi, mai toata lumea si-a dat seama cum sta treaba.

Marius
19th November 2009, 15:59
markare, zi ma, cat mai e scoru', lasa prostiile astea... scoti macar de 4 mici +mustar si paine? :D

Tyler Durden
19th November 2009, 16:01
Eu il inteleg pe Marker, decat sa fie vidanjor sau gunoier, mai bine postac.:D

Gabri3l
19th November 2009, 16:01
Mariuse, nu ti se pare ca esti cam penibil cu astfel de topicuri pe aici? ...intreb si yo.:sleep:
in fine, se pare ca e problema voastra cu J.Bond...iar unii, asa cum am mai zis si in trecut, nu pot sa-si depaseasca o anumita fixatie pe care o au... deja ati devenit obositori cu totii.

ps: din ce am citit acolo, toate partidele folosesc asta... nu numai un anume partid politic.

delaparis
19th November 2009, 16:02
MArker se exprima din cand in cand vulgar ... deci nu e :D

Leo
19th November 2009, 16:03
J. Bond de ce-l tot bagi la inaintare pe Dario ? A facut el propaganda pe acest forum ? Nu cred.

Tyler Durden
19th November 2009, 16:04
Chiar Marius, nu ti-e rusine, orice om are dreptul la prezumtia de nevinovatie? :D
Acum mi-e mila de Marker, cred ca o sa ingurgiteze cu dificultate micii aia...

Gabri3l
19th November 2009, 16:06
MArker se exprima din cand in cand vulgar ... deci nu e :D

spre deosebire de altii...:rolleyes:

Lordliv
19th November 2009, 16:07
MArker se exprima din cand in cand vulgar ... deci nu e :D

marker are dubla personaliate!:rolleyes:

newcool
19th November 2009, 16:09
ce-aveti mah cu bietul om? Cineva tot trebuie sa faca si campania asta online.Pai psd-isti sau liberali,credeti ca nu-s pe aici?

Tyler Durden
19th November 2009, 16:11
Eu recunosc, sunt ros de invidie, as vrea si eu sa primesc bani pentru postarile mele!:happy

Vladek
19th November 2009, 16:16
Nebunaticule :D !

Tyler Durden
19th November 2009, 16:18
As posta chiar si pentru un pumn de dolari (chiar si gauriti). :D

delaparis
19th November 2009, 16:19
Eu recunosc, sunt ros de invidie, as vrea si eu sa primesc bani pentru postarile mele!:happy

Pai daca e sa te plateasca cineva nu-ti ajung banii nici de tigari pentru posturile tale :D

Lordliv
19th November 2009, 16:21
ce-aveti mah cu bietul om? Cineva tot trebuie sa faca si campania asta online.Pai psd-isti sau liberali,credeti ca nu-s pe aici?
nominalizeaza alt user de pe acest forum care reproduce pana la extaz cuvantarile liderilor politici!
si care denatureaza cu nerusinare realitatea...

Bumbescu
19th November 2009, 16:25
Lasati mai omul in pace sa-si castige painea.....vorba lui tyler, el macar o face pe bani, nu ca noi care parem "nimfomane"....:D

Lexus.
19th November 2009, 21:11
Romania libera a dezvaluit ieri cum este sa lucrezi in echipa de postaci electorali ai lui Crin Antonescu in campania pentru alegerea presedintelui. Legat de acest subiect, l-am intrebat aseara pe senatorul PD-L Marius Necula daca si partidul sau foloseste aceasta tehnica pe online. “Da, domnule. Toti o folosesc. Probabil noi suntem singurii care o recunoastem. Avem o echipa de tineri care posteaza pe internet in favoarea lui Traian Basescu, dar cu anumite reguli. In primul rand nu au voie sa se exprime vulgar. Pana la urma trebuie sa ne aparam de acuzele celorlalti”, mi-a declarat senatorul Necula in exclusivitate la emisiunea de revista presei pe care o sustin temporar la OTV.

NOTA: Pentru cei care nu stiu ce inseamna “postaci”. Sunt acei utilizatori de internet angajati sau voluntari care incearca sa-i construiasca o imagine pozitiva candidatului sau partidului, il apara de atacurile venite din partea concurentei si transmite mesajul politic al personajului/organizatiei pentru care lucreaza.

http://www.reportervirtual.ro/2009/11/si-pd-l-foloseste-postaci-electorali.html

daca doriti sa comentati :D

L-ai prins, "vigilent" ca de obicei, cu supozitii pe care alti trebuie sa le ia drept dovezi irefutabile:rolleyes:

Noroc ca nu e infiltrat aici "de M.I." sa atace echipa fanion a romaniei, ca atunci era deja judecat, condamnat si executat cu 20-40 de :rosu:

Acum fie vorba intre noi...care e dovada ca userul in discutie este un asa zis "postac"?...lasand la o parte "rationamentul" celui care a deschis thread-ul?

Marius
19th November 2009, 21:17
se putea sa nu apara si asta cu posturile lui pline de emoticoane?

JJ
19th November 2009, 22:42
Nu cred ca Marker e postac. Marker utilizeaza de mult acest forum, in timp ce prima caracteristica a postacului e ca apare si dispare. In plus, postacul profesionist lucreaza mai pe ascuns, incearca sa isi nuanteze punctul de vedere tocmai ca sa fie credibil. Cred mai degraba ca e un amator vrajit de Basescu.

Bancaru
19th November 2009, 23:19
Dar poate e un postac vrajit de forum. Nu ii poti nega farmecul. Forumului, vreau sa zic.

Q-Djyni
19th November 2009, 23:26
marker are dubla personaliate!:rolleyes:

Mai bine zis,e schizofrenat politic,dar nu vrea sa recunoasca ca e platit sa faca reclama pdlista :D

Cat despre asa-zisul poll,eu nu sunt activ politic in Romania,ca nu am cum,dar am rude ce apartin forumului democrat german,dar in Dtl. sunt ,ca sa vedeti cat de eficienta/concludenta este vocea politica pe acest forum,draji tovarashi :D

Elvis81
20th November 2009, 08:12
markare, zi ma, cat mai e scoru', lasa prostiile astea... scoti macar de 4 mici +mustar si paine? :D

tinand cont ca nu stii unde se termina base si de unde incepe marker cred ca primeste cate o galeata(portocalie) de mici/zi:happy

Marius
20th November 2009, 08:50
Marker utilizeaza de mult acest forum, in timp ce prima caracteristica a postacului e ca apare si dispare.

mie mi se pare ca prima caracteristica e postul pupincurist la adresa stapanului care ii da o bucata de paine. nu conteaza ca 5 insi iti spun ca seful tau e in curu gol, nu conteaza ca 50 iti spun acest lucru, postacul da copy-pasteuri (fiind incapabil sa scrie el 3 randuri coerente) din care reiese ca stapanul are cele mai frumoase haine de pe planeta.

delaoltenia
20th November 2009, 11:37
Vladekule, Mariusica, iar postati din beciul lui Mitrea.:)
Ca sa nu mai vorbim ca Romania Libera vorbea despre postacii politici ai lui Crin Antonescu. Avem si pe aici specimene, gen Dario, El Ciu.:)

Stim ca va excitati cand se aduce vorba despre "postaci" si ca probabil unii isi doresc neaparat sa ajunga astfel.:) Daca sunt doritori, luati legatura cu cei care bantuie si pe acest forum de sport. I-am si subliniat, ca poate unii de pe aici care deschid threaduri au dioptrii cam mari la ambii ochi.:)

Sunteti sau ati fost membri de partid?
Sunt membru in mai multe partide
iuli_vl 1 2.04%
Sunt membru intr-un singur partid
Balaci, Dario, ducus, El Ciu, LordulCapdeMort, Pax Romana, Raul, The_StrongMen, Volvi 9 18.37%
Am fost membru intr-un singur partid dupa 90
4star, Bancaru, Celso, Elphax, JJ, moty, relansat 7 14.29%
Am fost membru PCR si dup-aia nu 0 0%
Nu am fost niciodata membru de partid
Adi Da Samraj, Ady, cLicKzor, Cristian, Cristina, Datenshi, Gabri3l, Geografu, Hard, Hingherul, J.Bond, Kooler, kra****x, leodacin, Leviss, luma, Mario375, newcool, Nico21, Nightwish, noir_desir, Nole17, Q-Djyni, rob_din, Romeo, Sergio_D, sun, Ted, Ulysses, Urmuz, useroarecare, ZEROSASE 32 65.31

http://www.onlinesport.ro/forum/poll.php?do=showresults&pollid=8685
:cya:


din cate se vorbeste pe la colturi se pare ca esti o clona a unei d-re respectabile la prima impresie.
de ce te faci de kkt lingand degetele stapanului?....rusinos...:mda::mda:

miril
20th November 2009, 11:44
ce-aveti mah cu bietul om? Cineva tot trebuie sa faca si campania asta online.Pai psd-isti sau liberali,credeti ca nu-s pe aici?

Care ar fi aia? Numeste-i. Iti spun eu, in afara de El Ciu care a postat pe acest forum, pro PNL, nimeni nu a mai postat predominant in scopuri electorale si de propaganda de partid, pe acest forum. El a facut-o, insa, civilizat, se poate vedea. Asta pentru a face comparatie.

newcool
20th November 2009, 11:54
Mirile,pe mine ma amuza marker,in primul rand prin stoicismul cu care indura kilogramele de caterinca si "caracterizari" cu care ''aruncati" in el. O fi postac cum ziceti,insa e unul care-si merita toti banii.Va deranjeaza ca e unul pdl-ist,daca era de alta culoare probabil ca ori nu-l bagati in seama ori il aprobati.
Cata vreme omul nu jigneste nu vad care e problema..Puneti-l pe ignore daca nu va place si gata...

miril
20th November 2009, 12:43
Daca astea sunt concluziile tale...

Lordliv
20th November 2009, 14:20
Mirile,pe mine ma amuza marker,in primul rand prin stoicismul cu care indura kilogramele de caterinca si "caracterizari" cu care ''aruncati" in el. O fi postac cum ziceti,insa e unul care-si merita toti banii.Va deranjeaza ca e unul pdl-ist,daca era de alta culoare probabil ca ori nu-l bagati in seama ori il aprobati.
Cata vreme omul nu jigneste nu vad care e problema..Puneti-l pe ignore daca nu va place si gata...

new,pe mine ma deranjeaza oricare activist de partid.
m-am lovit de ei inainte de 89 si stiu cu ce fel de larve umane am de a face.
sa fii sigur ca la fel reactionam si la postari sacaitoare pro geoana sau pro antonescu. ( cred ca arhiva imi da dreptate la cat "am dat" in guvernul tariceanu!)
marker este insa un hibrid periculos,creat in laboratoarele din modogran primind adn si de la alti activisti de peste ocean!:D

nu jigneste? pai numai prin ridicarea in slavi a rezultatelor catastrofale ale guvernului boc,jigneste bunul simt!

J.Bond
20th November 2009, 15:16
Newcool, Lexus, Delaparis, Sorin & all, trebuie sa-i intelegeti si voi zilele astea de disperate profunda pentru unii postaci politruci de pe aici care bantuie pe acest forum de sport si care defileaza cu embleme de partid pe post de avatar.:) Gen Dario, Elvis59, El ciu, Mariusica, Bancaru, lordliv, Sergiu, Balaci et comp. Se stiu ei deja. ;)I-am scos foarte usor la inaintare, mai ales in ultima perioada.:)Unii s-au mai retras dintre ei, fiind mai destepti, altii din contra, da-i si lupta. Batman Forever. Iar altii inca de abia acum incep se ni se arate.:)
http://www.onlinesport.ro/forum/poll.php?do=showresults&pollid=8685