PDA

View Full Version : Etapa 12: Ceahalul -UTA Arad



delaparis
16th October 2006, 01:10
Duminica: 22.10 2006
Discutii despre CEAHLAUL PIATRA-NEAMT - UTA aici - inainte si dupa.

arad80
16th October 2006, 02:40
ceahlaul-UTA 1-2

cap
16th October 2006, 11:53
meci de x2

tuxie
16th October 2006, 12:11
X mare cat un dozator de bere :D

noir_desir
16th October 2006, 14:29
1 sau cel mai probabil x. Ceahlaul nu joaca mare lucru, acelasi lucru si despre UTA in deplasare. Un 0-0.

Ulio singuraticu
16th October 2006, 14:55
Da pey aveti voi toti dreptate...:(
Da eu zic asa un 1-0 tipic pt batrana doamna ca e destul.../hello

grande
16th October 2006, 14:58
Victorie clara a moldovenilor !

Pepsi-Cola
16th October 2006, 15:01
Ceahlaul - Uta "0-1"

Ulio singuraticu
16th October 2006, 18:58
Victorie clara a moldovenilor !

pe bune? cinei ceahlaul sa bata Campioana Provinciei?:happy
Probabil doar invidie...(nu te supara)

tu26dor
16th October 2006, 22:18
sigur ca da... auzi invidie hi hi
1-0 pt ceahlaul si toata lumea e multumita

mark111
17th October 2006, 01:24
4-0 pentru Ceahlaul

dede
17th October 2006, 09:35
egal
1-1

micutzu
17th October 2006, 10:06
Daca nu luam gol primii si dam in prima repriza va fi ceva de genul ce a fost la Vaslui in etapa II.
Dar presimt ca vom castiga ca si cu Urziceni. Sansa Ceahlaului e sa ne dea primii gol si mai ales in prima repriza.

danvi
17th October 2006, 12:51
de data asta chiar ca bate Ceahlaul.
3-1
dam noi trei dar ii lasam si pe baietii lui LACA sa dea unul
Oricum, Lacatus va fi primit cu aplauze la P. Neamt unde a antrenat acum trei ani.

tuxie
17th October 2006, 12:59
Aici bate Ceahlaul, fara discutie. Cu 5-0.
Aaaa, de fotbal vorbeati? :D

Ulio singuraticu
17th October 2006, 15:23
mey banatenii si aia din piatra neamt nu sunteti pre optimisti?
hai ca vom vedea noi ce se va intampla...:ok: :happy :happy :happy

in fiecare zi creste motu la voi? de parca noi suntem singuri impotriva tuturor...:happy :happy :happy

danny del corco
18th October 2006, 03:23
Mai mult de un egal nu spera UTA de la acest meci. 75-80 la suta victorie a gazdelor.

redneck
18th October 2006, 07:57
Daca nu luam gol primii si dam in prima repriza va fi ceva de genul ce a fost la Vaslui in etapa II.
Dar presimt ca vom castiga ca si cu Urziceni. Sansa Ceahlaului e sa ne dea primii gol si mai ales in prima repriza.

si eu sint de aceeasi parere...1-3 !

White Shadow
18th October 2006, 14:38
Aici bate Ceahlaul, fara discutie. Cu 5-0.
Aaaa, de fotbal vorbeati? :D

4-0 pentru Ceahlaul

Cimisorenii moldoveni :happy

Ceahlaul acasa 3 0 2 6 : 6........3 victorii si 2 infrangeri.

Victoria nr 1
Ceahlaul v Gloria 1-0 ( aici a fost un mare blat , eu personal am pariat atunci pe meciul asta 1 solist , trebuia sa castige Ceahlaul primul meci jucat acasa , nocturna , figuri , trebuia sa fie spectacol )..
Gloria in deplasare 1 0 5 2 : 9....o victorie si 5 infrangeri
Deci in primul meci jucat acasa a fost blat si a castigat acasa cu o echipa care in deplasare are 5 infrangeri.

Victoria nr 2
Ceahlaul v Urziceni 2:1
Urziceni in deplasare 1 0 5 2 : 9 joaca la fel de bine in deplasare ca si Gloria , o victorie si 5 infrangeri , 2 goluri marcate si 9 primite.

Victoria nr 3
Ceahlaul v Pandurii 1:0
Pandurii in deplasare 1 0 5 3 : 8 astia joaca mai bine in deplasare , 1 victorie si 5 infrangeri dar atentie , a marcat 3 goluri si a primit 8 , stau mai bine cu golaverajul.

In concluzie Ceahlaul a castigat 3 meciuri acasa la limita cu 3 echipe care in deplasare nu joaca nimk.

Chiar meciul asta îi de 1 solist ?

UTA in deplasare 2 0 3 7 : 7 ....2 victorii si 3 infrangeri , am castigat la Vaslui cu 5-2 si la Arges cu 1-0 dar hai sa vedem cu cine am pierdut noi.

Infrangerea nr 1
Dinamo v UTA Arad 2:0
Dinamo acasa 6 0 0 12-3 ....nu am reusit sa obtinem nici un punct la liderul campionatului.

Infrangerea nr 2
Politehnica Iasi v UTA Arad 1:0
Politehnica Iasi acasa 3 2 0 5 : 2
Echipa care nu a pierdut nici un meci acasa , nici cimisorenii nu au reusit sa castige la Iasi , au terminat la egalitate 0-0.
Ocupa locul 6 in prima liga.

Infrangerea nr 3
Otelul Galati v UTA Arad 2:1
Otelul acasa 4 0 1 9 : 5
Otelul venea dupa o serie de 6 victorii consecutive , acuma se afla pe pozita a treia a clasamentului.

Un meci de X2 , noi am avut 3 infrangeri cu 3 echipe care joca bine acasa , Ceahlaul a avut 3 victorii , un blat si 2 victorii cu 2 echipe care nu joaca nimik in deplasare.

PS Cimisorenilor si moldovenilor cand postati incercati sa scrieti mai mult de o singura propozitie "bate Ceahlaul cu 8-0"....veniti si cu argumente , de ce va castiga Ceahlaul cu 8-0 , poate vrea sa ajunga in Champions League si nu stim noi.

Logic ar fi X2
Dar cum in fotbal e posibil orice Cahlaul poate sa marcheze un gol si dupa aia sa se bage cu fundu in poarta , in prima liga e la moda asa ceva.

Parerea mea
Echipa care marcheaza primul gol castiga meciul , sper sa fim noi aia.

Hai UTA :ok:

Rossi
18th October 2006, 17:42
Ceahlaul-UTA 3-1

KillinG FieldS
18th October 2006, 18:08
1.2 bate uta.... o sa fiu la meci :)

Cipus
18th October 2006, 23:27
[QUOTE=SHADOW;857100]

Mi-au placut argumentele tale SHADOW, daca ar scrie toti ca tine as intelege ceva din forumul acesta. felicitari !!!!
Acum despre meci:
La prima vedere Ceahlaul pare o echipa slaba, mai ales acum ca s-a accidentat si Purica (nu stiu cat de grav), nu prea are cu cine juca. La mijloc insa nici UTA nu sta prea bine, dar atacul mai misca ceva spre deosebire de Ceahlaul, mai ales acum ca a aparut si S.Ilie. Apararea este cam de acelasi nivel pentru ambele echipe cu un usor avantaj pt UTA.
In aceste conditii cred ca va fi un meci plictisitor cu mingi aruncate pe varfuri sau cu suturi din afara careului, in care orice e posibil. Daca ar fi sa dau un pronostic as zice 1-1 echitabil (C.Ilie/S.Ilie) sau poate 2-1 pt moldoveni ca prea au avut ghinion in ultima vreme (mai ales cu poli)

White Shadow
19th October 2006, 00:03
Ceahlaul-UTA 3-1

Ceva argumente ai ?
De ce crezi tu ca va castiga Ceahlaul cu 3-1 ?

Cipus
19th October 2006, 09:28
Ceva argumente ai ?
De ce crezi tu ca va castiga Ceahlaul cu 3-1 ?

Vad ca nu are curaj sa-ti raspunda, deci nu crede nici el ca Ceahlaul va da 3 goluri, si nici nu are cum, fara Purica. Atacul nu poate sta numai in Doicaru, poate printr-o minune asa cum a dat Jiul 5 goluri lui CFR Cluj sezonul trecut.

chinezu
19th October 2006, 09:35
2-0 pt Ceahlaul. Argument:sunt mai buni.

mark111
19th October 2006, 10:50
PS Cimisorenilor si moldovenilor cand postati incercati sa scrieti mai mult de o singura propozitie "bate Ceahlaul cu 8-0"....veniti si cu argumente , de ce va castiga Ceahlaul cu 8-0 , poate vrea sa ajunga in Champions League si nu stim no, sper sa fim noi aia.

Hai UTA :ok:[/QUOTE]
CIND ACEST MECI VA MERITA CEVA ATENTIE POATE NE VOM PIERDE TIMP SA DETALIEM...PANA ATUNCI ESTE SUFICIENT UN PRONOSTIC PERSONAL.:rosu:

White Shadow
19th October 2006, 12:42
CIND ACEST MECI VA MERITA CEVA ATENTIE POATE NE VOM PIERDE TIMP SA DETALIEM...PANA ATUNCI ESTE SUFICIENT UN PRONOSTIC PERSONAL.:rosu:

Cu un pronostic personal poate sa vina si bunica mea de 90 de ani , problema e ca tu nu sti ce inseamna cuvantul "pronostic".

Ceahlaul v UTA 1X2....nu-i nici o problema daca vi cu un pronostic cimisorene dar voi nu postati un pronostic , voi postati scorul corect , asta-i problema...........4-1 , 7-0....normal ca daca tu spui ca va castiga la 3 goluri diferenta trebuie sa si spui de ce crezi tu ca va castga la 3 goluri diferenta.

White Shadow
19th October 2006, 12:51
2-0 pt Ceahlaul. Argument:sunt mai buni.

Poti sa mergi in China cu argumentul asta.

UTA locul 9 16 puncte
Ceahlaul locul 12 13 puncte

Ai dreptate , sunt mai buni.

mark111
19th October 2006, 15:17
Cu un pronostic personal poate sa vina si bunica mea de 90 de ani , problema e ca tu nu sti ce inseamna cuvantul "pronostic".

Ceahlaul v UTA 1X2....nu-i nici o problema daca vi cu un pronostic cimisorene dar voi nu postati un pronostic , voi postati scorul corect , asta-i problema...........4-1 , 7-0....normal ca daca tu spui ca va castiga la 3 goluri diferenta trebuie sa si spui de ce crezi tu ca va castga la 3 goluri diferenta.
Pronostic 1;SCOR 4-0;poate nu-i corect dar este ce -l pe care mizez.../hello

rechinul farist
19th October 2006, 17:25
0-1, Apostu

tu26dor
19th October 2006, 17:26
SHADOW destept si corect punctul tau de vedere...
nici eu nu cred sa fie mai mult de un gol la acest meci. poate doua daca se termina 1-1.
totusi sper sa fi e2-0 pt nemteni... si argumentul ar fi urmatorul :
ceahlau da repede gol, se inchide in aparare si pe final, pe fondul dominarii si disperarii celor de la arad de a egala, vor da al doilea gol pe contraatac.

NICK 23
20th October 2006, 11:34
PRONOSTIC x 2

micutzu
20th October 2006, 12:29
SHADOW destept si corect punctul tau de vedere...
nici eu nu cred sa fie mai mult de un gol la acest meci. poate doua daca se termina 1-1.
totusi sper sa fi e2-0 pt nemteni... si argumentul ar fi urmatorul :
ceahlau da repede gol, se inchide in aparare si pe final, pe fondul dominarii si disperarii celor de la arad de a egala, vor da al doilea gol pe contraatac.

Poate o sa ai dreptate cu pronosticul tau, desi ma indoiesc. Am auzit ca nu prea au atac. Tudor de la noi e poartar bun (la centrari e mai "sensibil" :D).Plus de asta Lacatus va juca cu 3 atacanti de meserie (Apostu, S.Ilie, Mara) si unul reprofilat mijlocas (Simion) ceea ce va obliga Ceahlaul sa joace cu mai multi oameni in aparare. Va fi un meci in care mijlocurile echipelor vor avea un rol mic, se va trece peste constructie (cel putin la noi deoarece un avem un coordonator de meserie).
Repet, pronostic Ceahlaul-UTA 0-1.

CrAzY92
20th October 2006, 14:18
Ceahlau 0-2 "UTA"

tu26dor
20th October 2006, 15:03
Poate o sa ai dreptate cu pronosticul tau, desi ma indoiesc. Am auzit ca nu prea au atac. Tudor de la noi e poartar bun (la centrari e mai "sensibil" :D).Plus de asta Lacatus va juca cu 3 atacanti de meserie (Apostu, S.Ilie, Mara) si unul reprofilat mijlocas (Simion) ceea ce va obliga Ceahlaul sa joace cu mai multi oameni in aparare. Va fi un meci in care mijlocurile echipelor vor avea un rol mic, se va trece peste constructie (cel putin la noi deoarece un avem un coordonator de meserie).
Repet, pronostic Ceahlaul-UTA 0-1.

tot respectul pt. lacatus ca om, jucator si antrenor. la noi lipseste omul de gol de obicei la voi 3 atacanti intr-un meci in deplasare spune ceva...insa mingea e rotunda si... se joaca sub petricica...

Quartz@nu
20th October 2006, 18:10
merg pe un egal , fara gol chiar

danpuric78
20th October 2006, 18:51
UTA face parte din acele echipe de la noi pentru care rezultatele de pe timpuri sunt o justificare opentru mizeriile din prezent. Nu inteleg ce cauta UTA in Liga 1. POate sa-mi spuna cineva cand a promovat UTA in A?

Ulio singuraticu
20th October 2006, 19:46
UTA face parte din acele echipe de la noi pentru care rezultatele de pe timpuri sunt o justificare opentru mizeriile din prezent. Nu inteleg ce cauta UTA in Liga 1. POate sa-mi spuna cineva cand a promovat UTA in A?

Nu te intereseaza UTA mey! tu veziti de vanju ca se prabuseste frate!:happy
ANTI-VANJU MARE! HAI PREFAB MODELU!
Dak cineva ar vorbi asa despre echipa ta favorita tu ce ai face?Teai screme de emotie sa scrii injurii la adresa acestuia nui asa? eu ce sa zic ca o insulti?

danpuric78
20th October 2006, 19:52
Nu te intereseaza UTA mey! tu veziti de vanju ca se prabuseste frate!:happy
ANTI-VANJU MARE! HAI PREFAB MODELU!
Dak cineva ar vorbi asa despre echipa ta favorita tu ce ai face?Teai screme de emotie sa scrii injurii la adresa acestuia nui asa? eu ce sa zic ca o insulti?

Eu nu injur, ci numai spun ca nu-mi amintesc cand a promovat UTA in A.

Ulio singuraticu
20th October 2006, 19:54
dai inainte prin amintiri...iti vei aminti!:ok:

YoYoyOi
20th October 2006, 19:56
Pronostic 2 clar. Bate UTA fara probleme. Ceahlaul nu are cum sa-i puna probleme.

danpuric78
20th October 2006, 20:11
dai inainte prin amintiri...iti vei aminti!:ok:

Sezonul trecut parca a promovat Liberty Salonta. N-am vazut pe nicaieri UTA

six
20th October 2006, 21:07
UTA face parte din acele echipe de la noi pentru care rezultatele de pe timpuri sunt o justificare opentru mizeriile din prezent. Nu inteleg ce cauta UTA in Liga 1. POate sa-mi spuna cineva cand a promovat UTA in A?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: mister,colega,nu stie nimeni....meci greu pt utea 1x2 :hmm:

danpuric78
20th October 2006, 21:12
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: mister,colega,nu stie nimeni....meci greu pt utea 1x2 :hmm:

Degeaba se chinuie astia de la UTA. Pana la sfarsitul campionatului o sa se ia hotararea sa piarda toate meciurile cu 3-0 si sa-i trimita in B sau in C unde le e locul.:rosu:

gtibi
20th October 2006, 21:38
Bate UTA.

RED&WHITE
20th October 2006, 23:06
Degeaba se chinuie astia de la UTA. Pana la sfarsitul campionatului o sa se ia hotararea sa piarda toate meciurile cu 3-0 si sa-i trimita in B sau in C unde le e locul.:rosu:

Cica "o sa se ia hotararea...." ;asta face parte din categoria "din putul gandirii". Te-ai "gandit" mult? :thinkso:

P.S.1 Building Vanju Mare e echipa de culturisti? :o:
P.S.2 Tu esti singurul lor suporter si ala plecat din tara? :happy

danpuric78
20th October 2006, 23:28
Cica "o sa se ia hotararea...." ;asta face parte din categoria "din putul gandirii". Te-ai "gandit" mult? :thinkso:

P.S.1 Building Vanju Mare e echipa de culturisti? :o:
P.S.2 Tu esti singurul lor suporter si ala plecat din tara? :happy

Asta e mishto?
N-are rost sa ma iau de tine. Esti suporterul unei echipe care a terminat pe locul 11 in divizia B sezonul trecut. Ce cauatati voi in A e o enigma, sau o mizerie.

razvan_psv
20th October 2006, 23:31
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: mister,colega,nu stie nimeni....meci greu pt utea 1x2 :hmm:


hmmm. Dar Poli a ta cum a ajuns in A ,colega?:jerk: Noi macar avem palmares.:rosu:

Pronostic 0-2

razvan_psv
20th October 2006, 23:43
Pana una alta suntem cea mai informa nou-promovata .Si Ceahlaul este o nou promovata si nu are un lot asa de valoros ca al nostru.

THE HUN
21st October 2006, 01:13
Parerea mea este:2 solist.

tuxie
21st October 2006, 07:54
hmmm. Dar Poli a ta cum a ajuns in A ,colega?:jerk: Noi macar avem palmares.:rosu:

Pronostic 0-2

Palmaresul cui? Al lui Liberty? Eu propun sa incetati cu chestiile de acest gen pe aici, in teren se joaca cu mingea, nu cu palmaresul. Si nu va asteptati la un meci usor cu nemtenii, sper sa castige UTA dar daca n-o faceti o sa rad si cu ***** de voi :D

redneck
21st October 2006, 09:45
Vad ca-i plin de cimisoreni si pe aici...nu pot trai fara noi:lol: ...tare-i intereseaza ce face UTA. Lasa ca acusi e 18 Nov. si va facem o vizita, daca tot ne duceti dorul...

Alberto
21st October 2006, 11:01
La Ceahlaul lipseste Purica (accidentat) si nu stiu ce va putea face acest Doicaru... Cred ca un egal al multumi pe toata lumea...

razvan_psv
21st October 2006, 17:12
Palmaresul cui? Al lui Liberty? Eu propun sa incetati cu chestiile de acest gen pe aici, in teren se joaca cu mingea, nu cu palmaresul. Si nu va asteptati la un meci usor cu nemtenii, sper sa castige UTA dar daca n-o faceti o sa rad si cu ***** de voi :D

Sa terminat Pandurii - FCU Poli Timisoara 1-0 ...........
Ghici ce fac eu fraere acuma???
Ai ghicit ma rad si cu ***** de voi:jerk: :ras-plans:

Marcus99Narci
22nd October 2006, 09:44
A luat-o Poli la Targu-Jiu ... acuma imi doresc sa batem noi la Piatra-Neamt si sa urcam in clasament peste violeti :ok: Hai UTA ... Pronostic 2-3 pt UTA

six
22nd October 2006, 12:17
Vad ca-i plin de cimisoreni si pe aici...nu pot trai fara noi:lol: ...tare-i intereseaza ce face UTA. .normal,bate ceahlau 1-0 dar..... forza uta :D :D :D

resita
22nd October 2006, 12:44
cel mai bun sa invinga. :ok:

Marcus99Narci
22nd October 2006, 19:30
Alb-rosii normal, haide UTA ...

Aaetius
22nd October 2006, 19:36
cel mai mare gest de nesimtire si lipsa de cultura de fotbal l-a facut marian iancu cand a declarat ca el nu stie cine e uta,poate dl iancu nu stie dar uta are mai multe titluri decat echipele lui de suflet la un loc..rapidu' si aek bragadiru nu se ridica la nivelul batranei doamne,forza biancorossi.
notre respect red fighters

Elphax
22nd October 2006, 20:13
A luat-o Poli la Targu-Jiu ... acuma imi doresc sa batem noi la Piatra-Neamt si sa urcam in clasament peste violeti :ok: Hai UTA ... Pronostic 2-3 pt UTA

si daca bateti cu 3-0 nu urcati peste noi...

Marcus99Narci
22nd October 2006, 20:42
Bine atunci cu siguranta va depasim la voi acasa. Ar fi mai frumos, pentru noi !!! Dar cine stie pana atunci poate poate, ca vad ca cu Cartu ati c-am obosit subit. De fapt si cu Oli ati obosit repede. Nush ce sa mai cred despre voi !? Hagi idem. Pacat de personalitati. V-ati fraierit la faza cu Pandi, ala era de voi, tata. La ora asta cu Pandi ati fi fost in grupa B a Cupei UEFA, cu Besiktas, Tottenham, Leverkusen si Brugge. Dar timisorenii, iei is fruncea. Tuca-i tata pe ei :)
Hai Laca, du-ne tu si la anu la timisoara ca ne place fantastic. E cea mai adevarata deplasare, cred pentru ambele galerii !?

Urmariti pe 18 noiembrie: POLI Timisoara - UTA

starsteel
22nd October 2006, 21:16
Ce jegosi sunt comentatorii Telesport vad penaltyuri pt. Ceahlaul la orice cadere in careu, sunt impresionati de jocul nemtenilor. Ma nu cumva folcloristele or fi de vina? Probabil doar le-au fost prezentate cu promisiunea ca le vor primi dupa meci in caz de victorie. Mari nenorociti.

Alberto
22nd October 2006, 21:28
Ceahlaul - Uta 0-1

Alberto
22nd October 2006, 21:35
1-1.....a egalat Radu Doicaru din penalty...

tu26dor
22nd October 2006, 22:38
victorie meritata a ceahlaului.obtinuta in ultimele minute de joc.
ce s-a vazut din tribuna... UTA s-a aparat destul de exact si a incercat sa dea lovitura pe contraatacuri taioase. nu am vazut inca nici un comentariu la meci dar cred ca aradenii au inscris din offside,iar golul nemtenilor din prima repriza a fost anulat pe nedrept.dar din tribuna nu vezi decat odata si nu pot fi sigur de toate. oricum multe erori de arbitraj de ambele parti, insa un joc destul de placut. slava domnului ca UTA nu a vrut mai mult decat un egal si cu noroc s-a terminat 2-1 pt.ceahlaul.

Marcus99Narci
23rd October 2006, 11:47
Mda, fraierii de noi. Ba da fraieri am fost sa pierdem cu Ceahlaul, ashtia nu mai bat pe nimeni de acuma incolo, da ne-or batut pe noi. Mama da fraieri santem... si ce castana buna aveam cu ashtia... si le-am dat primul gol dar am pierdut 2-1 pai da se poate?! Las nu-i bai . . . se intoarce norocul nostru in partida cu poli timisoara si dupa meci o sa uitam tot.. he he he

six
23rd October 2006, 20:47
Mda, fraierii de noi. Ba da fraieri am fost sa pierdem cu Ceahlaul, ashtia nu mai bat pe nimeni de acuma incolo, da ne-or batut pe noi. Mama da fraieri santem... si ce castana buna aveam cu ashtia... si le-am dat primul gol dar am pierdut 2-1 pai da se poate?! Las nu-i bai . . . se intoarce norocul nostru in partida cu poli timisoara si dupa meci o sa uitam tot.. he he he:P stai flexat ca vine 18....:P :happy

redneck
24th October 2006, 08:36
:P stai flexat ca vine 18....:P :happy

fii sigur ca vine 18 !:ciocan: