PDA

View Full Version : Etapa 12: Otelul Galati - Steaua Bucuresti



Pages : [1] 2 3 4

delaparis
16th October 2006, 01:06
Duminica: 22.10 2006
Discutii despre OTELUL GALATI - FC STEAUA aici - inainte si dupa.

Rossi
16th October 2006, 01:15
o sa fie BLAT :rosu: ... la fel ca in sezonul trecut ( cand steaua a castigat cu 3-0 ... un meci fara nici un cartonas galben ) ...
un meci dupa care galatenii or sa-si fluiere dinou proprii jucatori :rosu:

Hard
16th October 2006, 01:31
ai confundat meciul.aici nu e dinamo-farul

de cand ma stiu,aceste 2 echipe nu au aranjat niciun meci !!! Steaua a retrogradat otelul,otelul i-a furat un titlu Stelei!

moldovenilor le place scorul asta 3-1 asa ca ii vad marcatori pe thereau,dica si b.nicolita.

delaparis
16th October 2006, 01:34
Nu nu ... Otelul bate ...!!!
Trag la Uefa chiar la mai mult !!!

Red-Castorryy
16th October 2006, 02:41
Bate Otelul cu 5-1 . Va fi surpriza campionatului

STEELMAN
16th October 2006, 09:07
nu pierdem

*Coco*
16th October 2006, 09:47
Daca Otelul joaca cum a juca si cu Vaslui nu ii prea vad bine....cred ca iau de goluri de nu pot duce daca joaca in acest meci cum au facut`o cu Vaslui

naka
16th October 2006, 10:49
va trebuie sa jucam din ce in va trebuie sa ii batem sa ne luam o piatra de pe inima si sa nu pierdem locul 3 unde ne aflam acum.FORTA OTELUL SUNTEM ALATURI DE VOI suntem mandri de voi

Andutzu
16th October 2006, 11:08
revine tase d.stan brujan si craciun asa ca , nu o sa se mai intample ce s-a intamplat la vaslui...castigam dar nici un egal nu strica :P

bada_otelul
16th October 2006, 11:32
eu nu pot sa zic decat ca sigur nu se va termina 0-0,in rest orice e posibil,iar pt idiotul care tot vb de blat,ce ai mah te-a facut maica-ta blat cu altul?

bada_otelul
16th October 2006, 11:34
ai confundat meciul.aici nu e dinamo-farul

de cand ma stiu,aceste 2 echipe nu au aranjat niciun meci !!! Steaua a retrogradat otelul,otelul i-a furat un titlu Stelei!

moldovenilor le place scorul asta 3-1 asa ca ii vad marcatori pe thereau,dica si b.nicolita.

nu mah,o sa fie 5-0 pt steaua,da 5 goluri carlos,am vazut ca se pricepe la goluri,poate il rezolva si pe ala din capul tau

cap
16th October 2006, 12:00
meci de 1x2

cap
16th October 2006, 12:00
eu nu pot sa zic decat ca sigur nu se va termina 0-0,in rest orice e posibil,iar pt idiotul care tot vb de blat,ce ai mah te-a facut maica-ta blat cu altul?

mai stii poate :happy

georg40
16th October 2006, 13:12
Steaua - avand in vedere avantajul substantial de care dispune Dinamo la ora actuala - nu-si mai poate permite nici un esec. Va fi un meci greu, Otelul incercand sa se reabiliteze dupa ce a capotat la Vaslui, dar de invins va invinge Steaua. Intre cele doua echipe exista ,totusi, o diferenta valorica.
Lupta Steaua !!

Hard
16th October 2006, 13:12
nu mah,o sa fie 5-0 pt steaua,da 5 goluri carlos,am vazut ca se pricepe la goluri,poate il rezolva si pe ala din capul tau

vezi ca o dai in diverse !

3-1 e bun ,mai ales ca va fi un meci relaxant pt Steaua dupa infernul de maine

Kainsashiki
16th October 2006, 13:15
daca Steaua pierde cu Real..Otelul nu scapa fara sa ia 5 goluri...daca Steaua scoate un rezultat bun cu Real....se poate intampla orice

cap
16th October 2006, 13:40
daca pierde cu real am impresia ca o sa piarda si cu otelul ;)

Hard
16th October 2006, 13:42
indiferent de rezultat,tot prieteni ramanem:happy

WOLF_ULTRAS
16th October 2006, 13:48
FORZA OTELUL batem cu 2-1 ......si oricum maine steaua ia bataie cu 3-0

STEELMAN
16th October 2006, 14:17
intradevar.nic o sansa in fata realului

dede
16th October 2006, 14:18
depinde de meciul de maine cu cat va pierde otelu'
daca Steaua castiga maine, nu va fi o diferenta prea mare, dar daca nu, ne putem astepta la un 3-0 pt Steaua :D

lolo_grupa_c
16th October 2006, 14:21
hm........deja lumea sa aprins.....
....vorba lui STEELMAN:NU PIERDEM

Vand vise
16th October 2006, 14:23
scorul etapei 0-4

Hard
16th October 2006, 14:27
poate va juca otelul cu rezervele ca sa castige Steaua:happy

noir_desir
16th October 2006, 14:34
Un x frumos. Dupa episodul cu Real (asta in cazul in care Steaua va lua bataie, ceea ce e destul de probabil), Steaua va fi debusolata, ca in meciul de la Iasi dupa partida cu Lyon. 1-1.

Pepsi-Cola
16th October 2006, 14:35
EU zic ca Steaua va abte Otelul cu un 3-1 ... !!! FoRza Steaua !!!

grande
16th October 2006, 14:49
Meci de 2 ,fara discutie !

Sergio_D
16th October 2006, 16:00
Meciul etapei...
Cred că se va termina la egalitate :thinkso:

cap
16th October 2006, 16:15
ce daca e steaua e o echipa ca toate celelate pt noi tot 11 jucatori are in teren

Casuba
16th October 2006, 16:23
[QUOTE=BIANCO-ROSSI;852970]o sa fie BLAT :rosu: ... la fel ca in sezonul trecut ( cand steaua a castigat cu 3-0 ... un meci fara nici un cartonas galben ) ...
un meci dupa care galatenii or sa-si fluiere dinou proprii jucatori :rosu:[/
QUOTE]

Eu sezonul asta n-am vazut decat un blat arges-dinamo 1-3 :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

SORINULTRA
16th October 2006, 16:32
sper sa castigam dar nici un egal n ar fi rau

Vand vise
16th October 2006, 16:34
o sa fie BLAT :rosu: ... la fel ca in sezonul trecut ( cand steaua a castigat cu 3-0 ... un meci fara nici un cartonas galben ) ...
un meci dupa care galatenii or sa-si fluiere dinou proprii jucatori :rosu:

blat a fost dinamo-farul

otinho
16th October 2006, 16:50
castigam lejer

cap
16th October 2006, 17:30
e greu meciul sper sa castigam

starsteel
16th October 2006, 17:35
Vreti sa-mi dau si eu cu parerea despre meciul asta? Chiar imi e imposibil, la finalul meciului voi avea parte de sentimente contradictorii adica pe de o parte voi fi fericit pe de alta trist asa ca rezultatul pt. mine chiar nu conteaza. Voi fi extrem de multumit cu un meci frumos si un rezultat strans.

lolo_grupa_c
16th October 2006, 20:14
...eu unul mizez pe victoria nostra...

SORINULTRA
16th October 2006, 20:30
victorie galateana

Cristian
16th October 2006, 21:08
Eu zic ca isi vor reveni baietii si ne vor face iarasi fericiti, pronostic 1.

cap
16th October 2006, 21:34
hay ca putem nui imposibil

Hard
16th October 2006, 21:50
daca otelul joaca cum a facut-o la vaslui...e vai si amar de ei !

bada_otelul
16th October 2006, 22:32
daca joaca steaua cum a jucat dupa meciul de la kiev cu exceptia celui cu cfr,nu-i vad deloc bine

Red-Castorryy
16th October 2006, 22:50
Bate Otelul cu 5-1 sau cu 7-2 . Va fi surpriza campionatului :ok:

delaparis
16th October 2006, 22:53
Galatenilor :headbang:
Ce aveti acum ?
Va desumflati ? :D
Eu zica ca Otelul bate clar ... va trage tare la UEFA ... e deja obiectivul secret ....:cool:

Hard
16th October 2006, 23:07
bate clar de data asta ca doar Steaua nu trage la evitarea retrogradarii ca sa ne dea punctele.
hai ma,sa fim seriosi,3-1 Steaua si cam atat despre meciul asta

lolo_grupa_c
16th October 2006, 23:16
....parerile sunt si vor fi impartite...
....eu unul zic sa castige OTELUL,sa demonstram ca suntem o echipa,o familie...indiferent daca jucam cu steaua ,dinamo,industria sarmei campia turzii....

starsteel
16th October 2006, 23:20
Cei care ofera acum pronosticuri nu tin cont de meciul care va avea loc maine seara si de rezultatul care in mod sigur poate influenta si desfasurarea partidei de duminica.

WOLF_ULTRAS
16th October 2006, 23:31
BATEM BATEM BATEM.......sigur sa moara dde ciuda seby si starsteel ...ole ole ole 2-1....oare cata lume o sa fie la stadion :thinkso: 300 de mii biletu

lolo_grupa_c
16th October 2006, 23:41
lume va fi,asta e sigur...sa speram ca echipa va prinde o zi buna...
....anti bucuresti...

*Coco*
16th October 2006, 23:41
Pai cred ca iara o sa va calcati in picioara ca si anu' trecut evident:D
Acuma va si bateti mai ales ca Steaua va veni dupa un meci cu Real Madrid si daca va invinge pe Real va fi nebunie la Galati:happy
Macar voi cei care sunteti anti buCUResti sa ii primiti cu multa **** ca despre ceilalti...:rosu:

tu26dor
16th October 2006, 23:52
bate steaua otelul isi permite sa mai piarda un meci dar stelistii au nevoie de toate punctele

Cra10veanu
17th October 2006, 00:01
anul trecut a fost blat :D sa vedem anul asta. Sper sa bata otelu.

Hard
17th October 2006, 00:28
ce tot o trageti cu meciul de azi care va influenta meciul de duminica?
otelul e otelul,Steaua e Steaua.orice rezultat in afara de victorie Steaua poate fi considerat surpriza in momentul de fata.

WOLF_ULTRAS
17th October 2006, 00:38
ce tot o trageti cu meciul de azi care va influenta meciul de duminica?
otelul e otelul,Steaua e Steaua.orice rezultat in afara de victorie Steaua poate fi considerat surpriza in momentul de fata.

Sa mori tu ?
Ce va mai faceti iluzi steaua 0-3 real madrid fara discuti carlos stie dc :happy
OTELUL 2-1 steaua carlos iar stie dc :evil:

Cra10veanu
17th October 2006, 00:42
carlos stie ca i-a semnat jiji biletul de voie, asa ca ce interes mai are sa apere.

TaciAcolo
17th October 2006, 00:45
2 bate steaua daca nu sunt in stare fac si un blat ...ca au puncte destule otelul acumulate

lolo_grupa_c
17th October 2006, 01:21
blat cu grig pe banca?...hm mai rar asa ceva....eu unul nu cred...

mark111
17th October 2006, 01:22
ca de fiecare data otelul va sta capra pentru stina lui jiji...as vrea sa nu am dreptate si meciul sa fie curat caz in care as vrea x

Hard
17th October 2006, 01:23
va fi meci curat.Steaua nu face blaturi

lolo_grupa_c
17th October 2006, 01:26
ca de fiecare data otelul va sta capra pentru stina lui jiji...as vrea sa nu am dreptate si meciul sa fie curat caz in care as vrea x

bai nebunaticule!!!ce te_a apucat copilas??....:jerk:
...insomnia face multe intradevar...:happy

SORENSEN
17th October 2006, 01:40
Era mai bine dc Vasluiul nu-i aducea cu picioarele pe pamant.:ok:
Asa va fi un meci mai greu...si vom veni obositi dupa meciul cu Real...
Dar trebuie sa castigam la Galati...

Cra10veanu
17th October 2006, 03:12
va fi meci curat.Steaua nu face blaturi

esti sigur ? :D forteaza-te putin.

SORINULTRA
17th October 2006, 08:02
nici vorba de blat, sper sa i indepartam si mai mult de locul 1

STEELMAN
17th October 2006, 08:29
din toti ce posteaza aici prosteaua cati oare sunt din capitala:ciocan:
vorba aia 'buletin de bucuresti aveti 5 din 20" sa va fie rusine!:rosu:

cryrad1975
17th October 2006, 10:43
la 300 de mii biletu....posibil sa fie jumatate de stadion gol, si multi din cei care intra sa fie galateni cu 2 fetze.poate au totusi inspiratia sa-si lase tricourile cu steaua acasa ca o sa iasa panarama mare.speram ca echipa sa-si dea sufletul pe teren si chiar daca pierdem o sa-i aplaudam la sfarsit.pronostic 3-1 pt Otelul, sa plece mascariciul de meme fluierat de la Galati

lolo_grupa_c
17th October 2006, 10:49
stai linistit...noi voiam sa fie 500 de mii....dar pana la urma cred ca in jur de 350 va fi,asta daca se adevereste vorba dlui.director...

cap
17th October 2006, 10:56
starsteel iti faci de rusine orasul mai bine nu mai posta aici veziti de treaba ta nu mai intra aici ca nu te suportam

cryrad1975
17th October 2006, 10:56
stai linistit...noi voiam sa fie 500 de mii....dar pana la urma cred ca in jur de 350 va fi,asta daca se adevereste vorba dlui.director...

pai la banii astia intra numai oamenii care isi permit si aia sigur nu canta sau striga pt Otelul.mai bine se lasa biletul 100 -200 maxim si sa intre numai cei cu buletin de galati in stadion, ca vin toti sclavii de prin imprejurimi.eu am abonament, dar baietii care nu isi permit plasticele astea ce o sa faca??

Hard
17th October 2006, 10:59
350 nu e mult ca sa vezi Steaua.

cryrad1975
17th October 2006, 11:06
350 nu e mult ca sa vezi Steaua.

ca sa vad steaua ta nu as da nici 1 leu dar ca sa vad cum batem pe steaua eu dau si un milion, dar nu vorbeam din punctul meu de vedere, in Galati nu toata lumea isi permite sa dea atatia bani.totusi speram sa fie stadionul plin si va primim cum se cuvine.

Rossi
17th October 2006, 11:10
Steaua a castigat contra lu' FC Arges cu ajutorul arbitrului .... la fel s-a intamplat si in meciul cu Gloria ... deci daca s'ar juca pe bune steaua ar avea viata grea la Galati , Otelu fiind mult peste FC Arges , Gloria sau Poli Iasi

Parca'i vad pe otelari injurand de mama focului dupa meci ...
Sunt convins ca o sa asistam la o "parodie" .... un meci linistit , fara nici un cartonas galben , cu galateni "obositi" si cu stelisti "zburdand" pe teren :no:

andrei1921tm
17th October 2006, 11:28
Eu pun pariu ca steaua o sa faca acelasi rezultat si in meciul cu Real si in cel cu otelul.Cine intra?daca ia bataie de la real,atunci bate la otelu:mda: ...si invers,daca bate pe otelul atunci ia bataie de la Real:jerk: .Alta solutie nu vad,nu de alta dar galatenii sunt un fel de "rechini" cand e vb de meciul cu steaua!:mda: :jerk: :no:

Liviu
17th October 2006, 11:40
anul trecut a fost blat :D sa vedem anul asta. Sper sa bata otelu.
Cine spune ca a fost blat anul trecut , inseamna ca ori e orbit de sentimente antisteliste ori nu a vazut meciul . Galatenii au fost multe momente peste noi iar Carlos a facut atunci un meci foarte bun , fiind cel mai bun de pe teren , scotand mingi pe care scria GOL . Acel 3-0 a fost un scor mare , mai echitabila era o victorie la limita a Stelei .
MM+Marius Stan = LOVE ? Eu zic ca nu , iar asta se va vedea si pe teren .

Sunt convins ca o sa asistam la o "parodie" .... un meci linistit , fara nici un cartonas galben , cu galateni "obositi" si cu stelisti "zburdand" pe teren :no:
E normal ca galatenii sa aiba respect dar si teama de Steaua . Asa cum a fost Steaua-Lyon , un meci linistit , in care nu am jucat nimic si un ochi mai rautacios ar putea spune ca a fost blat :o: . "Parodie" nu stiu sa fi fost niciodata cu Otelul . Nu cu Steaua .

andrei1921tm
17th October 2006, 11:51
Steaua a castigat contra lu' FC Arges cu ajutorul arbitrului .... la fel s-a intamplat si in meciul cu Gloria ... deci daca s'ar juca pe bune steaua ar avea viata grea la Galati , Otelu fiind mult peste FC Arges , Gloria sau Poli Iasi

Parca'i vad pe otelari injurand de mama focului dupa meci ...
Sunt convins ca o sa asistam la o "parodie" .... un meci linistit , fara nici un cartonas galben , cu galateni "obositi" si cu stelisti "zburdand" pe teren :no:

Pai jumatate din galeteni sunt stelisti...cum naiba sa nu zburde steaua pe teren?La fel si intampla si cu c-ta unde altii trag cu dintii si steaua castiga fara ca nici un moment sa se puna problema invingatorilui.

Aurel.D
17th October 2006, 12:17
Meci de 1x. Steaua nu bate in meciul asta!

lolo_grupa_c
17th October 2006, 12:39
Pai jumatate din galeteni sunt stelisti...cum naiba sa nu zburde steaua pe teren?La fel si intampla si cu c-ta unde altii trag cu dintii si steaua castiga fara ca nici un moment sa se puna problema invingatorilui.

eu zic sa te mai gandesti 2 secunde cand faci afirmatii de genul asta...:rosu:

bada_otelul
17th October 2006, 12:39
350 nu e mult ca sa vezi Steaua.

nici 1000 euro ca sa vezi real madrid castigand la bucuresti...:drak:

Cristian
17th October 2006, 12:41
Pai jumatate din galeteni sunt stelisti...cum naiba sa nu zburde steaua pe teren?La fel si intampla si cu c-ta unde altii trag cu dintii si steaua castiga fara ca nici un moment sa se puna problema invingatorilui.

<crap deleted by mod> ce te-a enervat ca am zis ca galeria voastra e penibila ca e jumatate visinie si jumatate violeta ??? de esti asa contra noastra.

WOLF_ULTRAS
17th October 2006, 13:01
Andrei cautati alta preucupare ca aici esti depasit de situatie.....intradevar poate inainte rau jumate din galateni stelisti dar sa schimbat ....sezonu trecut cand a venit steaua la GL jumate de stadion erau cu braileni,tecuceni,vasluieni si tulceni si cealalta jumate erau galateni otelari....si plus de asta multi otelari au ramas afara la meciul ala din cauza migrantilor ...au ramas cateva mii afara

tuxie
17th October 2006, 13:07
WOLF, de acord ca sunt suporteri inraiti ai Otelului, dar sunt si multi la voi care simpatizeaza mai mult cu Steaua decat cu Otelul. Oricum, daca e asa cum spuneti voi, sper sa o si demonstrati :ok:

WOLF_ULTRAS
17th October 2006, 13:14
WOLF, de acord ca sunt suporteri inraiti ai Otelului, dar sunt si multi la voi care simpatizeaza mai mult cu Steaua decat cu Otelul. Oricum, daca e asa cum spuneti voi, sper sa o si demonstrati :ok:

Vad ca la noi a devenit ceva normal ca inainte de fiecare meci sa treaca cate un sclav cu tricou pe el ...chiar si cand am avut meciu cu voi sa gasit unu....siau luato si confiscat tricou....in ziua meciului cam toti ce din peluza o sa avem de lucru prin oras ......oare iar o sa vina braileni la om bogat om sarac :evil: iar o sa fie urat

andrei1921tm
17th October 2006, 13:20
<crap deleted by mod> ce te-a enervat ca am zis ca galeria voastra e penibila ca e jumatate visinie si jumatate violeta ??? de esti asa contra noastra.

:happy Stiu ca ai spus-o din invidie, si oricum eshti total pe langa daca crezi asa ceva.Nu ma mai chinui cu obositi ca tine.Iar eu cand vorbesc ca jumate din galeteni tin cu steaua,pe langa ca tin cu otelul,stiu despre ce vorbesc, sau crezi k eshti singurul galatean cu care am vorbit?:ok:
Pronostic 2.

WOLF_ULTRAS
17th October 2006, 13:29
:happy Stiu ca ai spus-o din invidie, si oricum eshti total pe langa daca crezi asa ceva.Nu ma mai chinui cu obositi ca tine.Iar eu cand vorbesc ca jumate din galeteni tin cu steaua,pe langa ca tin cu otelul,stiu despre ce vorbesc, sau crezi k eshti singurul galatean cu care am vorbit?:ok:
Pronostic 2.

Auzi domnul stie tot eu zic sa vi prin galati sa vezi si tu cum mai sta treaba ca acuma stelisti din GL ai numeri pe degete...multi sunt aia care migreaza........si daca te ei dupa toti e clara treaba.....zice unu ca kkt in sus tul crezi ?
Sunt multi din astia care vb aiurea doar sa se dea mari

andrei1921tm
17th October 2006, 13:43
Auzi domnul stie tot eu zic sa vi prin galati sa vezi si tu cum mai sta treaba ca acuma stelisti din GL ai numeri pe degete...multi sunt aia care migreaza........si daca te ei dupa toti e clara treaba.....zice unu ca kkt in sus tul crezi ?
Sunt multi din astia care vb aiurea doar sa se dea mari

pai stiu ca sunt multi care migreaza si sa sti k am o parerea voit denaturata pt k la fel,un alt otelar,spunea tot ce ii trece prin minte despre galeria lui poli fara nici o sustinere reala.Oricum raman la convingerea ca steaua o sa castige,daca o sa faca un rezultat bun cu real.

tuxie
17th October 2006, 13:43
SPATIU PUBLICITAR:

Incetati cu afronturile astea personale, pentru astfel de chestii exista cartonase. Pentru orice altceva, exista MonsterCard, care este.

pinki
17th October 2006, 14:12
egal sau victorie steaua :D

cap
17th October 2006, 14:18
[QUOTE=tuxie;855010]WOLF, de acord ca sunt suporteri inraiti ai Otelului, dar sunt si multi la voi care simpatizeaza mai mult cu Steaua decat cu Otelul. Oricum, daca e asa cum spuneti voi, sper sa o si demonstrati :ok:[/QUO
sunt si galateni care tin cu steaua sau o simpatizeaza dar ine meciul direct dintre cele doua majoritatea tin cu galatiu exceptie starsteel :headbang:

theF1rst
17th October 2006, 14:37
...2

STEELMAN
17th October 2006, 15:31
si eu zic la fel

Cristian
17th October 2006, 16:30
ANTI - stelutza
Batem :D

Otzelaru'
17th October 2006, 16:35
iubesc aceasta echipa poate mai mult decat pe mama asa ca trebuie sa bata otelul.....FORTZA OTZELUL:yeah:

pinki
17th October 2006, 19:30
lol, faceti-va si-un thread separat :happy

Red-Castorryy
17th October 2006, 19:41
sau un site :happy :happy :happy

pinki
17th October 2006, 19:46
:happy :happy pai nu la infinit, ca mai trebe sa luam si noi o pauza, sa nu ni se-aplece :ras-plans:

SILVIU99
17th October 2006, 20:27
o sa castige steaua 1-0 dupa un meci dominat de otelul

cap
17th October 2006, 20:27
ori cum steaua o ia pe cocoasa ;)

Hard
17th October 2006, 23:54
rog galatenii sa nu faca threadul asta de ras asa cum l-au facut pe vaslui-otelul.
otelul-Steaua 1-3 (0-1)

LazioRoma
17th October 2006, 23:54
O clasa lectie de Fotbal aplicata in moldova! toti zmeii astia de pe foorum care tin cu echipe deastea alde otelu si vaslui ... porma dupa meci o sa priveasca partea buna alucrurilor

pinki
18th October 2006, 00:28
hai gata cu jignirile! iubiti-va pe privat, daca aveti chef!

danny del corco
18th October 2006, 03:06
Meci de 2 solist.

BAK
18th October 2006, 05:39
mai, ce scandal a fost pe aici...bine ca nu am mai intrat pe intern ca poate luam si eu vreo amenda........cat despre meci, bate otelul clar.....3-0....nUmai bene

STEELMAN
18th October 2006, 08:02
nu accept ca duminica sa intre pe gazonul nostru o echipa ce a luat 7 goluri in 2 etape de ucl.in plus de asta sa se sterga pe picioare cand intra in oras!

ULTRAS_TAVY
18th October 2006, 10:04
Bate Otelul...succes...steaua e egala cu un mare zero

YoYoyOi
18th October 2006, 10:24
Nu cred ca va fi un meci spectaculos. Dupa infringerea cu Real, Steaua o sa intre timorata in joc si nu o sa reuseasca mare lucru. La Steaua se simte lipsa titularilor, si e greu sa-si revina pe plan psihic dupa meciul de marti. Otelul e o echipa buna, cu un joc bun, care isi merita locul din campionat.
Sper totusi, ca Steaua sa cistige, ca altfel....

Hard
18th October 2006, 11:46
unii parinti ar trebui judecati pt lipsa de educatie predata copiilor lor !
e duminica,ce bine,nu trebuie sa ma duc la munca.beau o suta de vodca si 2 beri de la rece,mananc ceva rapid si o tai la meci sa vad pe Steaua,aia care au jucat in Champions League.poate ii batem si noi,ca doar nu o fi real madrid mai tare decat otelul.ne luam revansa de anul trecut!
cat e biletul ?350 de mii?cam mult,dar merita sa vad maimuta de carlos.nu e in fiecare zi zoo la galati.nu mai bag la pariuri saptamana asta si ma duc la meci,nu?


doar o victorie a Stelei la cel putin 2 goluri diferenta ma face fericit!

Ayrton
18th October 2006, 11:47
Jar-Gon, abtine-te de la jigniri. Ca iti iei si avertismente si banari.
Scrie si tu decent, chiar si in versuri daca iti place!

--------------

Sunt curios cine arbitreaza... oare va primi Steaua in acest meci cel de-al saptelea penalty din 12 etape? Si daca va fi macar corect acordat, nu ca pana acum...

Hard
18th October 2006, 11:54
daca esti asa curios iti spun eu.arbitreaza augustus constantin.ia zi acum..cate penaltyuri va avea Steaua?

Ayrton
18th October 2006, 13:08
Pfoooaaa... tocmai Augustus??? :o: :o: :o:

Revista presei:
18.05.2006
A avantajat mereu pe Steaua
Ros-albastrii au fost favorizati clar de arbitraj in doua meciuri. La ambele dispute, "central" a fost Augustus Constantin. Mai intai, in prima etapa a sezonului, la FC Arges - Steaua 0-1, lovitura din care s-a marcat golul a fost eronat dictata, iar in ultima etapa a Diviziei A, Steaua - CFR Cluj, valceanul le-a refuzat oaspetilor un 11 metri evident la 1-0, nu l-a eliminat pe Goian si nici nu i-a dat "galben" lui Paraschiv.
Pentru greselile enumerate mai sus, fiul presedintelui CCA, Gheorghe Constantin, a primit nota mare, peste 7, de la observatorul intalnirii, fostul arbitru international Marcel Lica. "N-am de ce sa-l judec, pentru ca are calificativ bun in raport", a declarat luni dupa-amiaza seful arbitrilor din Romania.

03.04.2005
Unirea Alba Iulia - Steaua.
Arbitrul Augustus Constantin, a incercat si azi sa-si faca datoria. A inventat 11 metri pt. Steaua, apoi a inventat o indirecta, a inchis ochii la cotul lui Radoi si nu i-a dat rosu, s-a facut ca nu vede atunci cand Cristea a lovit mingea dupa fluierul sau si nu i-a dat al 2 lea galben...si cu toate astea Steaua tot n-a putut sa invinga.Probabil ca trebuia sa mai dicteze cateva lovituri de la 11 m.

15.04.2004
Poli AEK Timisoara - Steaua
La scorul de 0-0, arbitrul Augustus Constantin a refuzat un penalty clar gazdelor, insa a acordat imediat unul pentru Steaua, din care oaspetii au deschis scorul.


etc, etc...

Doctor_Satan
18th October 2006, 13:16
E si normal!
Cand are nevoie de puncte, Steaua primeste arbitri care sa i le asigure!
Totusi, eu sper sa batem! Asta daca nu-si revine cumva Carlos pentru o etapa, ca sa spele cele cateva meciuri in care s-a facut de cacao!
Haide Carlos! Arata-ne ce stii: da-ti si un autogol, ca pe asta inca n-ai facut-o!

Hard
18th October 2006, 13:16
are voie sa arbitreze 2 meciuri consecutive ale aceleasi echipe?

WOLF_ULTRAS
18th October 2006, 13:34
Pfoooaaa... tocmai Augustus??? :o: :o: :o:

Revista presei:
18.05.2006
A avantajat mereu pe Steaua
Ros-albastrii au fost favorizati clar de arbitraj in doua meciuri. La ambele dispute, "central" a fost Augustus Constantin. Mai intai, in prima etapa a sezonului, la FC Arges - Steaua 0-1, lovitura din care s-a marcat golul a fost eronat dictata, iar in ultima etapa a Diviziei A, Steaua - CFR Cluj, valceanul le-a refuzat oaspetilor un 11 metri evident la 1-0, nu l-a eliminat pe Goian si nici nu i-a dat "galben" lui Paraschiv.
Pentru greselile enumerate mai sus, fiul presedintelui CCA, Gheorghe Constantin, a primit nota mare, peste 7, de la observatorul intalnirii, fostul arbitru international Marcel Lica. "N-am de ce sa-l judec, pentru ca are calificativ bun in raport", a declarat luni dupa-amiaza seful arbitrilor din Romania.

03.04.2005
Unirea Alba Iulia - Steaua.
Arbitrul Augustus Constantin, a incercat si azi sa-si faca datoria. A inventat 11 metri pt. Steaua, apoi a inventat o indirecta, a inchis ochii la cotul lui Radoi si nu i-a dat rosu, s-a facut ca nu vede atunci cand Cristea a lovit mingea dupa fluierul sau si nu i-a dat al 2 lea galben...si cu toate astea Steaua tot n-a putut sa invinga.Probabil ca trebuia sa mai dicteze cateva lovituri de la 11 m.

15.04.2004
Poli AEK Timisoara - Steaua
La scorul de 0-0, arbitrul Augustus Constantin a refuzat un penalty clar gazdelor, insa a acordat imediat unul pentru Steaua, din care oaspetii au deschis scorul.


etc, etc...
Bai laso in mm tocami asta ne arbitreaza :mda: :mda: :mda:
SI mai e si Observatorii delegati pentru aceasta partida sunt Octavian Goga (Brasov) si Florin Prunea (Bucuresti).
Trebuie sa ma astept la cei mai rau :(

Hard
18th October 2006, 14:26
cel mai rau ar fi sa spunem 4-0 pt Steaua,un 1-0 sau 2-1 Steaua pare ceva normal

starsteel
18th October 2006, 15:07
Cele 2 echipe vor evolua, Otelul sa zicem intre 3-0 cu Dinamo si 1-3 cu Vaslui iar Steaua intre 4-1 cu Kiev si 1-4 cu Real asa ca rezultatul e total imprevizibil eu cred ca pronosticul de 1x2 la meciul direct are 33,33% sanse pt. fiecare dintre variante. Daca stadionul nu va fi plin conducerea galateana merita un imens cartonas rosu pt. ca cei indepartati de pretul biletului vor fi suporterii galateni care nu accepta sa plateasca un bilet de 300 mii, trebuie tinut cont ca stelistii au platit milioane pt. un meci din UCL asa ca in mod sigur nu partea financiara ii va indeparta de stadion. In conditiile in care Steaua reusea un rezultat favorabil in meciul cu Real atunci simpatizantii stelisti ar fi fost majoritari pe stadion asta neinsemnand ca stadionul nu ar fi reactionat cu bucurie evident mai retinuta la o eventuala reusita a Otelului. Cunosc ambele stadioane, la ora asta galeria galateana incearca cu disperare indepartarea simpatizantilor stelisti de pe stadion lucru imposibil pt. ca intotdeauna rezultatele mari ale echipei fanion din fotbalului romanesc isi vor arata roadele. Am asistat cu surprindere la prezenta unor fani (nu doar simpatizanti) dinamovisti alaturi de Steaua in cupele europene unii dintre ei chiar cu un steag stelist in mana ceea ce pare de domeniul fantasticului eu recunosc ca nu as putea face acelasi lucru pe stadionul Dinamo.

cap
18th October 2006, 16:52
ce mam bucurat aseara cand steaua a luat bataie sper sa ma bucur si dupa meciul de duminica

Liviu
18th October 2006, 17:16
nu accept ca duminica sa intre pe gazonul nostru o echipa ce a luat 7 goluri in 2 etape de ucl.in plus de asta sa se sterga pe picioare cand intra in oras!
Păi şi ăia din Ucraina ce să le facă lui Dinamo Kiev că au luat 8 īn două etape ? Sau 12 īn trei etape ? Demonstraţi că sunteţi mai buni decīt echipa care a luat 7 goluri cu Real şi Lyon ! Deşi ar trebui să fiţi māndri că vine la voi echipa care a bătut Kiev cu 4-1 şi semifinalista Uefa anul trecut . Chestie de interpretare...;)

O să intre Cernea īn poartă şi o să se convingă lumea că nu e nici el o soluţia viabilă pentru poarta Stelei...

naka
18th October 2006, 17:20
FORTA OTELUL poate faceti un meci pe cinste sa bateti steaua

NU CA LA VASLUI

Rossi
18th October 2006, 17:34
Otelarii nu au nici o sansa ...

Daca nu se reuseste sa se trateze cu conducerea echipei adverse , se apeleaza la contactatrea catorva jucatori ...
in paralel se incearaca si aducerea la "centru" a unui fluieras de casa ...

Asta este steaua si in acest mod v-a reusi sa ia cele 3 puncte :rosu:

Daca acest meci se juca fara nici o influenta , Otelul ar fi castigat la minim 2 goluri diferenta ... dar asa nu are nici o sansa

STEELMAN
18th October 2006, 17:38
da! cei mai mandri! nu in fiecare zi poti ciufuli si face capturi prin oras cu insemnele stelei

Hipgnosis
18th October 2006, 17:44
SI mai e si Observatorii delegati pentru aceasta partida sunt Octavian Goga (Brasov) si Florin Prunea (Bucuresti).
Trebuie sa ma astept la cei mai rau :(

trecand peste "mai e si observatorii ..." tu vrei sa zici ca Prunea (dinamovist 100%) acopera furturile Stelei?
Felicitari, ce zici de ultimul campionat mondial de curling ca poate la ala macar te pricepi si tu!

Bianco - rossi: Exact aceleasi prostii debitai si inainte de Iasi - Steaua. :ciocan:

guevarax
18th October 2006, 18:19
Otelarii nu au nici o sansa ...

Daca nu se reuseste sa se trateze cu conducerea echipei adverse , se apeleaza la contactatrea catorva jucatori ...
in paralel se incearaca si aducerea la "centru" a unui fluieras de casa ...

Asta este steaua si in acest mod v-a reusi sa ia cele 3 puncte :rosu:

Daca acest meci se juca fara nici o influenta , Otelul ar fi castigat la minim 2 goluri diferenta ... dar asa nu are nici o sansa

tie chiar nu ti-e rusine bai masochistule, asa ai zis si inainte de meciul cu Iasi, si ai vazut cat de penibil ai fost

suferi rau, aseara era sa-ti tai venele dak scoteam vreun egal cu realul

dati-i ban permanent lu asta, abereaza in toate postarile

Otelul e echipa buna, Steaua insa ar trebui sa bata, altfel criza se va adanci

cap
18th October 2006, 19:09
Păi şi ăia din Ucraina ce să le facă lui Dinamo Kiev că au luat 8 īn două etape ? Sau 12 īn trei etape ? Demonstraţi că sunteţi mai buni decīt echipa care a luat 7 goluri cu Real şi Lyon ! Deşi ar trebui să fiţi māndri că vine la voi echipa care a bătut Kiev cu 4-1 şi semifinalista Uefa anul trecut . Chestie de interpretare...;)

O să intre Cernea īn poartă şi o să se convingă lumea că nu e nici el o soluţia viabilă pentru poarta Stelei...

pt mine nu e o mandrie ca vine steaua sa joacae aici in gl e o rusine ca ne calca terenul

Hard
18th October 2006, 19:11
bai frate,otelarii astia sunt fenomenali :happy,unul mai rasarit decat altul.iar sambata ii vezi la hotelul unde e cazata Steaua cu aparate foto si entuziasm.

Vand vise
18th October 2006, 19:13
@guevarax
corect... trebuie banat ... abereaza non-stop...posteaza numai mesaje de genul asta... in 99% din mesaje provoaca ...el si remy aka.doris ... propun ban :D :evil: :lol:

cap
18th October 2006, 19:21
o sa fie sclavii din br tecuci si ffff putini din gl

starsteel
18th October 2006, 19:33
WOLF, de acord ca sunt suporteri inraiti ai Otelului, dar sunt si multi la voi care simpatizeaza mai mult cu Steaua decat cu Otelul. Oricum, daca e asa cum spuneti voi, sper sa o si demonstrati :ok:
Postarea asta e o mica diversiune, nu exista mai multi suporteri care simpatizeaza cu Steaua decat cu Otelul ci exista suporteri care simpatizeaza atat cu Steaua cat si cu Otelul. Adica cam asa cum e si la Timisoara numai ca voi va paziti piata ca sa nu se vada. :D :no:
P.S. In toata tara e aceeasi situatie. :yeah:

cryrad1975
18th October 2006, 19:37
bai frate,otelarii astia sunt fenomenali :happy,unul mai rasarit decat altul.iar sambata ii vezi la hotelul unde e cazata Steaua cu aparate foto si entuziasm.

parca stelistii nu s-au ingramadit sa pupe rotile autocarului lui REAL,asha ca uscaturi sunt peste tot, stai linistit. iar mi s-a parut mie sau a aplaudat toata ghencea cand a iesit Nisterloy,sau pe real la finalul meciului?
N-are nimeni nimic cu steaua la galati, dar daca incepem meciul bine o sa fie iadul pe stadion, o sa vezi, la tv sau la fatza locului.chiar si cu 300 mii o sa vina lumea.Duminica e ziua noastra, batem la 2 goluri, steaua e in degringolada

starsteel
18th October 2006, 19:49
Otelarii nu au nici o sansa ...

Daca nu se reuseste sa se trateze cu conducerea echipei adverse , se apeleaza la contactatrea catorva jucatori ...
in paralel se incearaca si aducerea la "centru" a unui fluieras de casa ...

....

Ceea ce mentionezi tu e tiparul arhicunoscut dinamovist care logic se incearca si in meciul cu Otelul hai sa-l punctam exact dupa spusele tale:
1. se incearca cu conducerea dar se stie ca la Otelul nu merge
2. jucatori contactati e logic, unii au fost altul mai este sub contract inca cu Dinamo
3. arbitrii pt. Dinamo toti sunt de casa ei reprezinta punctul forte al celor care au in mana si portofoliul frf&lpf; spre aducere aminte repostez intrebarea unui ziarist "de ce e condamnat fotbalul romanesc sa fie condus de militieni?" si raspunsul lui Turcu "pt. ca militienii sunt buni organizatori" (nu a precizat si ce organizeaza dar oricum noi stim :D )
P.S. Singura necunoscuta, se incearca si la meciul tur din groapa tiparul?

Red-Castorryy
18th October 2006, 21:01
daca esti asa curios iti spun eu.arbitreaza augustus constantin.ia zi acum..cate penaltyuri va avea Steaua?

2 sau 3 :rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
18th October 2006, 21:30
....mi s-a parut mie sau a aplaudat toata ghencea cand a iesit Nisterloy,sau pe real la finalul meciului?
....
Corect cand a iesit Nisterloy si tot corect dupa ce meciul a luat sfarsit, a fost o dovada de civilizatie. In teren ca adversar, teoretic ca practic nu a fost cazul, te arati ostil insa la sfarsitul meciului ii recunosti cand e cazul valoarea superioara. Lyon a fost aplaudata spre sfarsitul meciului pt. jocul deosebit aratat; inca un punct castigat de publicul stelist este faptul ca e al 3-lea meci consecutiv in cupele europene in care nu s-a "transmis" nimic catre adversarii din campionat.

bada_otelul
18th October 2006, 21:48
ce mam bucurat aseara cand steaua a luat bataie sper sa ma bucur si dupa meciul de duminica

tu te-ai bucurat?dar eu,ca pariasem pe real,se vede cine stie locul stelei in cl,si daca nu era storhamar castigam:headbang:

WOLF_ULTRAS
18th October 2006, 21:48
bai frate,otelarii astia sunt fenomenali :happy,unul mai rasarit decat altul.iar sambata ii vezi la hotelul unde e cazata Steaua cu aparate foto si entuziasm.

Mda..... aparate foto = injuraturi si le arat :jerk: ......Si sclavi care au de gand sa se duca se le faca poza si alea alea etc.....Mai bine se potolesc decat sa ramana fara aparate haine si batuti mai bine se ascund prin casa care vrea sa le faca poza sa se duca sai opreasca prin braila sau se duca la bucale

bada_otelul
18th October 2006, 21:51
Păi şi ăia din Ucraina ce să le facă lui Dinamo Kiev că au luat 8 īn două etape ? Sau 12 īn trei etape ? Demonstraţi că sunteţi mai buni decīt echipa care a luat 7 goluri cu Real şi Lyon ! Deşi ar trebui să fiţi māndri că vine la voi echipa care a bătut Kiev cu 4-1 şi semifinalista Uefa anul trecut . Chestie de interpretare...;)

O să intre Cernea īn poartă şi o să se convingă lumea că nu e nici el o soluţia viabilă pentru poarta Stelei...

vai vine marea stea a estului:sleep: ,nu cumva crezi ca eu merg la meci ca sa vad steaua?merg sa vad OTELUL pushtiu,de aia am abonament,ca sa vad doar otelul.suferi de grandomanie rau de tot,tu jiji,meeemeee si altii ca voi

bada_otelul
18th October 2006, 21:52
Mda..... aparate foto = injuraturi si le arat :jerk: ......Si sclavi care au de gand sa se duca se le faca poza si alea alea etc.....Mai bine se potolesc decat sa ramana fara aparate haine si batuti mai bine se ascund prin casa care vrea sa le faca poza sa se duca sai opreasca prin braila sau se duca la bucale

wolf dar eu am voie sa vin cu aparatul sa filmez cum si-o iau fraierii pe coaja?/hello

Cipus
18th October 2006, 21:58
cu vasluiul a fost parca un iz de blatulet asa, insa cu steaua nu se pune problema. Desi steaua are nevoie de victorie daca vrea sa joace si la anul in liga cred ca un 1-1 se va termina si nu se va supara nimeni

Cipus
18th October 2006, 22:07
[QUOTE=Andutzu;853178]

Nu stiam, revine D.Stan si Craciun? In conditiile astea imi scimb pronosticul, 2-1 pt Otelul :)

danpuric78
18th October 2006, 23:25
Corect cand a iesit Nisterloy si tot corect dupa ce meciul a luat sfarsit, a fost o dovada de civilizatie. In teren ca adversar, teoretic ca practic nu a fost cazul, te arati ostil insa la sfarsitul meciului ii recunosti cand e cazul valoarea superioara. Lyon a fost aplaudata spre sfarsitul meciului pt. jocul deosebit aratat; inca un punct castigat de publicul stelist este faptul ca e al 3-lea meci consecutiv in cupele europene in care nu s-a "transmis" nimic catre adversarii din campionat.
Am vazut civilizatia din ghencea si la meciul nationalei cu belarus.
Atitudinea publicului la meciurile din CL nu poate fi copiata la alte meciuri, pur si simplu pentru ca in Cl ai de-a face cu multi alti suporteri stelisti.
Pretul mare si dorinta de incasari a clubului i-a tinut afara pe jigodiile si flamanzii care intra moca la meciurile din campionatul intern pentru ca fac parte din galerie.
Daca 80% din sectiunile ultra lae galeriei (e valabil si pentru dionamo si rapid) ar avea accesul interzis pe stadion, nu am mai avea de a face cu violente ale jandarmilor, cu injuratori sau cu sanctiuni pentru rasism.

WOLF_ULTRAS
18th October 2006, 23:30
wolf dar eu am voie sa vin cu aparatul sa filmez cum si-o iau fraierii pe coaja?/hello

Esti invitatul meu :ok:

delaparis
18th October 2006, 23:31
Daca 80% din sectiunile ultra lae galeriei (e valabil si pentru dionamo si rapid) .
:ras-plans:

atentie un pic :D

Red-Castorryy
19th October 2006, 00:26
wolf dar eu am voie sa vin cu aparatul sa filmez cum si-o iau fraierii pe coaja?/hello

vei fi invitat special :ok:

Hard
19th October 2006, 00:44
pana cand aveti voie sa visati?

Rossi
19th October 2006, 05:24
sper sa nu vedem un meci ca cel de anul trecut ... Otelu-Steaua 0-3 ... un meci fara nici un cartonas galben , in care otelarii au jucat la misto :rosu:

Rossi
19th October 2006, 05:26
Postarea asta e o mica diversiune, nu exista mai multi suporteri care simpatizeaza cu Steaua decat cu Otelul ci exista suporteri care simpatizeaza atat cu Steaua cat si cu Otelul. Adica cam asa cum e si la Timisoara numai ca voi va paziti piata ca sa nu se vada. :D :no:
P.S. In toata tara e aceeasi situatie. :yeah:

:happy :happy

si tu cine iti doresti sa castige mai galatene ? Otelu sau Steaua ?
daca te prind galatenii aia adevarati ce te faci ?

chinezu
19th October 2006, 09:16
Va castiga Gl pt ca la steaua va face echipa jiji.

Livio_
19th October 2006, 09:20
remiza am votat la meciul asta...nu ma intrebati de ce :D

Cristian
19th October 2006, 11:25
:happy :happy

si tu cine iti doresti sa castige mai galatene ? Otelu sau Steaua ?
daca te prind galatenii aia adevarati ce te faci ?

Sa scuipe in san si sa zica Doamne fereste... :)

dede
19th October 2006, 11:27
ce mam bucurat aseara cand steaua a luat bataie sper sa ma bucur si dupa meciul de duminica
vai vai...ce fericit ai putut sa fi :ras-plans: otelu' nu ti-ar fi dat niciodata ocazia sa te bucuri atat...noroc ca exista Steaua :evil:

dupa meciul cu real, stelistii se vor trezi si vor castiga
0-2

cryrad1975
19th October 2006, 11:27
poate avem noroc sa i de mai dea o sansa lui Carlos si la meciul asta :happy ,Cernea e portar mai bun, doar a fost si pe la noi.pai daca se implica GIGI ce o sa fie? haos si mai mare.cum Olaroiu e suspendat crek meme o sa stea pe banca si o sa primeasca telefonu de la "general" cu schimbarile.hai baieti, sa plece jiji mai umilit de la Galati decat a plecat din ghencea dupa REAL

Cristian
19th October 2006, 11:32
vai vai...ce fericit ai putut sa fi :ras-plans: otelu' nu ti-ar fi dat niciodata ocazia sa te bucuri atat...noroc ca exista Steaua :evil:

dupa meciul cu real, stelistii se vor trezi si vor castiga
0-2

Eu unul nu m-am bucurat de raul vostru ca nu e bine sa fii bucuros de raul altuia, da am avut asa o satisfactie cand am vazut ca v-a batut si realul si lyon.

Aurel.D
19th October 2006, 12:16
Va rog sa discutati mai la subiect, lasati prostiile cu arbitraje, bataia, si alte din astea.
Multam.

Hard
19th October 2006, 12:19
3-1 Steaua si ii le scoatem figurile din cap. Dica min 12,Thereau min 44 si B Nicolita foarfeca in min 88 :happy.de la ei marcheaza unul...in min 46 ca sa fie o repriza secunda aprinsa ca sa nu-i para rau publicului ca a platit 350 de mii

pinki
19th October 2006, 12:23
o sa mai dea banel gol mai mult de-o gramada :mda: cyril, poate, vreau sa vad cat mai multe goluri de la el!

Hard
19th October 2006, 12:35
baga,nici andrei cristea nu marcase de ceva vreme pana la meciul de anul trecut

georg40
19th October 2006, 12:56
Stelistii isi ling ranile cum se spune, dar echipa are forta de joc si taria morala de a trece peste acest soc si sa revina in campionat in prim-plan.
La Steaua gasesc important ca dupa acest esec in CL sa se defineasca din nou si realist scopurile: un al treilea loc in Grupa-CL si participarea la Cupa UEFA.
Pe aceasta baza se poate trambita apoi cursa de urmarie a lui Dinamo, scopul fiind , fireste, din nou titlul de campioana.
Lupta Steaua !!

SORINULTRA
19th October 2006, 13:22
forza otelul

calu
19th October 2006, 13:36
eu am spus X in sondaj dar e bine sa te feresti de fiara ranita.

lucian_iasi
19th October 2006, 13:58
sper sa nu vedem un meci ca cel de anul trecut ... Otelu-Steaua 0-3 ... un meci fara nici un cartonas galben , in care otelarii au jucat la misto :rosu:

Pe ce te bazezi cand zici ca au jucat galatenii la misto... ca n-a fost nici un cartonas?:headbang: :headbang: :headbang: ..uite-te aici:

Steaua started the match without four titulars (spared for quarter final with Rapid) and was close to receive goal in 13 minute, when Daniel Stan, the assassin of Dinamo, remained alone with Carlos, but keeper of Steaua had a very good day. Then the hosts became somnolent, inexplicable. The bar of Sergiu Costin, close to own goal and that of Nicolae Dică, have introduced Steaua into the match. A match where hero was Andrei Cristea. He scored first goal in 35 minute. He created second goal too, after he knew how to force the penalty kick. Oţelul tried to attenuate the shock and started to attack. Steaua was saved by Carlos who rejected two powerful shots of Gabriel Paraschiv and Daniel Stan. In 72 minute keeper of Steaua was lucky too, the ball sent by Daniel Stan passing very close of bar. In extra time Andrei Cristea scored his second goal and third for Steaua.

Daca stii sa traduci din engleza...ai sa observi ca otelul ca avut multe ocazii de a inscrie..iar steaua la putinele pe care le-a avut a inscris

Ayrton
19th October 2006, 13:59
Vad ca in poll victoria Otelului e favorita... :ok:
Ori suporterii galateni sunt numerosi pe acest forum, ori stelistii sunt suparati pe fotbalistii (Dica, Badea) si prietenii fotbalistilor (Saban, Lovin, Nesu, Paraschiv, Coman, etc) ce joaca la Steaua... :D

CRAIOVA-ORADEA
19th October 2006, 14:02
dupa ce a dat meciul fratilor moldoveni de la vaslui otelul spera intr-o victorie cu steaua. steaua vine dupa o infrangere categorica acasa in cl. va fi un meci al orgoliilor in care cel mai bun va castiga sau in cel mai rau caz se va termina la egalitate. eu in sondaj desi sunt antibucuresti am pus 2

pinki
19th October 2006, 14:03
inca nu si-au revenit probabil... sau sunt mai multi otelari pe forum :hmm:

Hard
19th October 2006, 14:04
deci sa cred ca esti si tu otelar,ayrton
va fi un meci interesant.daca poli iasi a reusit sa obtina un egal,otelul de ce nu ar spera?

gabone_br
19th October 2006, 14:17
vreau sa stiu si eu cat este biletul la meciul de duminica....otelul cu steaua?

Hard
19th October 2006, 14:21
a aparut un brailean:D
350 de mii,dar daca intri cu galeria Stelei nu platesti atat:happy

pinki
19th October 2006, 14:25
350.000 cica

LazioRoma
19th October 2006, 14:31
Lejer Victtorie STELISTA! 3-4-5 la 0

gabone_br
19th October 2006, 14:34
care imi spune si mie?

gabone_br
19th October 2006, 14:34
dar cam cat e dak intru cu galeria?

Hard
19th October 2006, 14:35
350 de mii dar nu te sfatuiesc sa spui in gura mare ca esti brailean:ras-plans:
care galerie?

LazioRoma
19th October 2006, 14:35
pantru ce sa intri!? sa ne vezi pe NOI cum castigam?!:D

gabone_br
19th October 2006, 14:37
k...ms

LazioRoma
19th October 2006, 14:39
ce de kk ca jocam la galti.. in mizeria aia de stadion! ON TOPIC 6-0 pt NOI

Aurel.D
19th October 2006, 14:46
vreau sa stiu si eu cat este biletul la meciul de duminica....otelul cu steaua?

Am inteles ca este 300 000 lei nu 350 000....sa-i mai ramana si omului un ban de un Cico:D

bada_otelul
19th October 2006, 15:08
eu am spus X in sondaj dar e bine sa te feresti de fiara ranita.

care dintre ele?otelul sau steaua?

pinki
19th October 2006, 15:11
steaua, nu vezi ca a zis "fiara" :D

Hard
19th October 2006, 15:13
fiara a antrenat oleaca si pe la otelul,oare cu ce echipa tine ?:D

Hard
19th October 2006, 15:15
Am inteles ca este 300 000 lei nu 350 000....sa-i mai ramana si omului un ban de un Cico:D

fix de o punga mare de seminte

bada_otelul
19th October 2006, 15:16
dar cam cat e dak intru cu galeria?

care galerie?daca intri cu aia stelista nu te costa decat ... viatza:evil: ,iar daca intri cu galeria noastra si esti stelist iar nu te costa decat viatza.by the way,biletul e 30 ron pt fraierii care nu au abonament

Hard
19th October 2006, 15:31
galeria Stelei a platit biletul anul trecut

naka
19th October 2006, 15:34
esti constanteam sau esti stelist dar sa stii ca stadionul lui otelul nu este asa cum zici u.sa vezi cum o sa ia bataie staua pe stadionul otelul


FORZA OTELUL FORZA OTELU FORZA OTELUL sidexplozia ULTRAS va fi merue cu tine TE IUBIM

tuxie
19th October 2006, 15:43
naka, pe acest forum nu se folosesc astfel de termeni, pe viitor incearca sa dialoghezi civilizat, altfel vei fi pasibil de sanctiuni.

Saber Rider
19th October 2006, 16:11
Steaua va bate pentru ca va incerca sa arate ca Otelul nu e Real, si ca daca trateaza cum trebuie un adversar, respect si atat, nu idolatrizare sau altceva in genul asta, poate sa faca si un joc foarte bun, ca doar are cu ce. Are un lot foarte bun pentru Romania, probleme apar cand te intalnesti cu echipe cu bugete de peste 20 de ori mai mari.

Cristian
19th October 2006, 16:18
dar cam cat e dak intru cu galeria?

Cand ajungi intrebi lumea sa intrii la Peluza Nord ;)
Eventual sa ai si ceva cu insemnele stelei pe tine (fular, tricou ceva sa poti intra gratuit)

Dregan
19th October 2006, 16:25
Cand ajungi intrebi lumea sa intrii la Peluza Nord ;)
Eventual sa ai si ceva cu insemnele stelei pe tine (fular, tricou ceva sa poti intra gratuit)

:happy :happy :happy

Hard
19th October 2006, 16:32
Macar sa mai vina si 2000 de braileni si ceva vasluieni...ca poate asa se umple si stadionul otelul la un meci de campionat

starsteel
19th October 2006, 16:42
Cand ajungi intrebi lumea sa intrii la Peluza Nord ;)
Eventual sa ai si ceva cu insemnele stelei pe tine (fular, tricou ceva sa poti intra gratuit)

Gabone_br esti condamnat daca te duci acolo asa ca evita peluza nord acolo e SIDEXPLOZIA.


ce de kk ca jocam la galti.. in mizeria aia de stadion! ON TOPIC 6-0 pt NOI
Rade ciob de oala sparta oricum noi avem gazon deci conditiile sunt mai bune decat la Constanta.

rechinul farist
19th October 2006, 17:19
sper sa castige Otelul, Grigoras stie de ce... sa mai terminam odata cu fumurile astea a le lui MM si Jiji......

georg40
19th October 2006, 18:10
Macar sa mai vina si 2000 de braileni si ceva vasluieni...ca poate asa se umple si stadionul otelul la un meci de campionat

Lipsa de public este un fenomen nou (?) in Romania si el oglindeste cel putin doua aspete: dezinteres din partea spectatorilor si asteptari neimplinite din partea echipelor, a jucatorilor.
Fenomenul nu este,totusi, (numai) romanesc si in alte tari din estul Europei este la fel. Saptamana trecuta la cele 8(opt) meciuri din campionatul Ungariei au asistat,sa vezi si sa nu crezi,25 de mii de spactatori, extremele fiind 6000 si 800.
In Germania, la o etapa de campionat, numarul spectatorilor la cele 9 meciuri este de pana la o jumatate de milion, intre 20 si 75 de mii (in functie de marimea tribunelor). Cateva stadioane: München , Dortmund, Gelsenkirchen cu capacitati de peste 60 de mii de locuri au practic, in zilele de meci, casele de bilete inchise...

fc_vaslui
19th October 2006, 18:26
pastele de tomate o sa piarda chiar dak o sa fie multa lume pt ca au terminat de vandut in piata ......dar steaua e steaua.....pronostic 2-0

bada_otelul
19th October 2006, 18:54
Gabone_br esti condamnat daca te duci acolo asa ca evita peluza nord acolo e SIDEXPLOZIA.


Rade ciob de oala sparta oricum noi avem gazon deci conditiile sunt mai bune decat la Constanta.

exact ce ti-am zis si eu,deci probabil o sa vrei sa mergi la peluza sud(nu nord),peluza sud fiind cea dinspre spitalul de copii,cea pe langa care trece linia de tramvai.mergi acolo,intrarea o gaasesti usor

unikt
19th October 2006, 19:09
exact ce ti-am zis si eu,deci probabil o sa vrei sa mergi la peluza sud(nu nord),peluza sud fiind cea dinspre spitalul de copii,cea pe langa care trece linia de tramvai.mergi acolo,intrarea o gaasesti usor

mai si mai iati cativa prieteni ca sa faci atmosfera.

Hard
19th October 2006, 19:48
braila mai aproape de galati decat de bucuresti,o fi otelar omu si voi il maltratati degeaba

megastar
19th October 2006, 19:57
Un meci extrem de greu si pentru noi si pentru ei .... si orice ar zice ambele tabere , suntem cu toti constienti ca nici una din echipe nu va avea viata usora.Sunt multi galateni care tin cu Steaua e adevarat,insa doar atunci cand castiga.Dupa evolutia palida atat din campionat cat si in meciurile de afara , toti cei care se dadeau mari stelisti, incearca sa evite subiectul.Nici la stadion nu prea vad sa vina multi stelisti .De obicei cand ii intrebi pe stelistii din orasul meu de cand tin cu Steaua toti spun ca de mici copii si sunt stelisti pana la moarte.Habar nu am ce inseamna pana la moarte ,insa deocamdata steaua nu mai are asa multi fani in Galati.Anul trecut am patit o mare rusine,intrand pe stadion stelisti braileni,si din alte sate invecinate,buzoieni etc.Imi aduc aminte ca a fost chiar scandal la una din porti ,erau oameni care veneau meci de meci la Otelul, si nu au putut intra.Inteligenta mutare din partea conducerii sa vanda bilete pana in ziua meciului,iar duminica sa nu se mai vanda.Sper sa invingem si sa mai inchidem inca o data gura celor care ne acuza ca am fi sclavii stelei.
Mama ce postare lunga ... ma intreb cine sta sa citeasca tot :evil:

Hard
19th October 2006, 20:04
si pana la urma tu cu cine tii?:D
anul asta tot de braileni si buzoieni veti avea parte pt ca la stadionul otelul e mare balamuc

m4st3r
19th October 2006, 20:17
bate steaua chinuit, 1-0

Cristian
19th October 2006, 21:04
braila mai aproape de galati decat de bucuresti,o fi otelar omu si voi il maltratati degeaba

Sa fii sigur ca sunt si braileni otelari.. cunosc eu, chiar si oltean otelar :D

Hard
19th October 2006, 21:07
mi-ar fi rusine cu aia,dar fiecare cu parerea lui.
ce bine ca nu joaca d.stan :D cred ca nici carlos fernandes

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 21:12
STEAUA merge la galati,LOL..iar se calca in picioare ca sa vada pe STEAUA!:D
otelul 0-2 STEAUA Dica 2x.

bada_otelul
19th October 2006, 21:26
STEAUA merge la galati,LOL..iar se calca in picioare ca sa vada pe STEAUA!:D
otelul 0-2 STEAUA Dica 2x.

nu cumva crezi ca toti se calca in picioare sa vada steaua?nu vb in numele tuturor dar cel putin 5000 veneau oricum si din restul de 7-8000 nu stiu cati vina sa vada o echipa pe care o pot vedea la tv.suferi si tu de grandomanie,nu?ca alde jiji,meemee si multi dintre stelisti:rosu:

Hard
19th October 2006, 21:34
ei hai ca exagerezi:D tv nu se compara cu meciul live.odata pe an vine dica la galati ma:D

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 21:42
nu cumva crezi ca toti se calca in picioare sa vada steaua?
Asa e...peste tot unde merge STEAUA(meciuri in deplasare)se strange lumea ca la urs...:D fiti bucurosi,odata pe an vine STEAUA la galati.
Grandomanie?Pai,serifule,ce sa faci daca STEAUA e FOTBALUL ROMANESC?!:D Uita-te cum sunt primiti cei de la real madrid cand joaca in camp spaniol(mec din deplasare,exceptie cel de la barcelona:D)ce sa faci,ne invidie toata lumea,ne invidie succesele,stadionul,ISTORIA,samd.
LUPTA STEAUA!:yeah:

bada_otelul
19th October 2006, 22:00
te referi la faptul ca atunci cand a venit real la buc uitasera toti impotriva cui joaca?nu se intampla asa la galati stai linistit,asa cum am zis vreo 5000 veneu sigur indiferent de meci,si ca sa vada OTELUL nu echipa care a luat 7 goluri in 2 meciuri acasa in cl.ai dreptate,sunt asa invidios pe toti [edit] care tin cu steaua "de cand erau mici" si care acum 4-5 ani strigau [edit] steaua cat ii tineau plamanii,unde erati voi marii stelisti in vremea aia,cand se striga foarte des pitzi lasa-ne?nu erati voi?cu steaua pana la moarte inseamna de fapt pet majoritatea cu steaua pana la 2-0 pt adversari daca sunt de calibru iar daca joaca prost cu o echipa obisnuita deja nici nu mai conteaza scorul,e liniste in tribune(in cel mai bun caz) sau ii huiduie.asa ca mai lasa-ne cu grandomania si aroganta ta de 2 bani,ca esti [edit] ca multi dintre colegii tai de suferinta de marti:jerk:

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 22:08
bada,degeaba stai la oras...imi demonstrezi ca esti un [edit] cu buletin de galati...bada o fi venind de la [edit]...ti se potriveste.
Baga bine la chestia aia care o ai deasupra gatului!Nu te-am facut prost ca tii cu otelul galati,apoi,uita-te la tine in gradina,nu uita,supergalacticii de la gorica v-au scos dupa ce ati condus 3-0,asa ca,ciocu mic si du-te si te culca,maine trebuie sa mergi la sidex.

Hard
19th October 2006, 22:15
:ras-plans:
mare e gradina lui D-zeu

de ce exista atata invidie?
Steaua isi va linge ranile la galati,3 pct importante si atat!

delaparis
19th October 2006, 22:16
reveniti la meci si lasati insultele ...

megastar
19th October 2006, 22:21
Asa e...peste tot unde merge STEAUA(meciuri in deplasare)se strange lumea ca la urs...:D fiti bucurosi,odata pe an vine STEAUA la galati.
Grandomanie?Pai,serifule,ce sa faci daca STEAUA e FOTBALUL ROMANESC?!:D Uita-te cum sunt primiti cei de la real madrid cand joaca in camp spaniol(mec din deplasare,exceptie cel de la barcelona:D)ce sa faci,ne invidie toata lumea,ne invidie succesele,stadionul,ISTORIA,samd.
LUPTA STEAUA!:yeah:

Daca esti din Bucuresti sa spunem ca ai de ce sa te lauzi.Dar daca esti de prin alte parti ,atunci sincer pentru cei ca tine exista o caracterizare pe care nu am de gand sa ti-o spun acum.Peste tot pe unde se duce Steaua e bine primita ....cat se poate de gresit.Ia incercati voi clujul,incercati timisoara,craiova ,etc.Aveti succes numai in orase de genul Constanta,braila,Buzau,Vaslui,Bacau.Chiar ma bucur ca incet pierdeti teren la noi in Galati.Apoi am mai observat nuclee anti-bucuresti prin Vaslui si Constanta .Daca tot se imbulzesc oamenii din Galati sa vada "Barcelona estului" de ce nu au mai venit stelistii la liceul Dunarea cand gsp-ul organiza o actiune de genul "gsp iti aduce echipa la tine in scoala"?

Hard
19th October 2006, 22:26
nu cred ca are vreo legatura insa stiu ca iti pare rau ca nu au venit:D

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 22:29
Daca esti din Bucuresti sa spunem ca ai de ce sa te lauzi.Dar daca esti de prin alte parti ,atunci sincer pentru cei ca tine exista o caracterizare pe care nu am de gand sa ti-o spun acum.Peste tot pe unde se duce Steaua e bine primita ....cat se poate de gresit.Ia incercati voi clujul,incercati timisoara,craiova ,etc.Aveti succes numai in orase de genul Constanta,braila,Buzau,Vaslui,Bacau.Chiar ma bucur ca incet pierdeti teren la noi in Galati.Apoi am mai observat nuclee anti-bucuresti prin Vaslui si Constanta .Daca tot se imbulzesc oamenii din Galati sa vada "Barcelona estului" de ce nu au mai venit stelistii la liceul Dunarea cand gsp-ul organiza o actiune de genul "gsp iti aduce echipa la tine in scoala"?
Eh,da,ce bucurii ai si tu...asta e ,ce sa faci..daca bucuriile tale inseamna "bey,ne-am salvat de la retrogradare":happy "bey,ne-am cumparat locul in div. A":happy "Bey,hai ca vine STEAUA si o sa avem lume in peluza"
Ce sa faci,doar o STEA exista in romania:STEAUA Bucuresti!:yeah: Esti precum echipa ta,un om mic..te roade invidia,asta e..ghinion...:D

megastar
19th October 2006, 22:37
Ma plictiseste discursul vostru ,restul suntem niste frustrati ,toti ne dorim o echipa cum e Steaua,toti va invidiem.....aaa si toti ne-am dori un conducator ca Jiji.Wake up and smell the roses....nu avem vreun motiv sa va invidiem,tocmai ati ajuns bufonii europei(daca nu crezi citeste ziarele de pe afara).Romania s-a mai facut de rusine odata prin jucatorii vostri care mai aveau un pic si dadea si saru' mana lu' Ronaldo cand a intrat pe teren.Apropos mai plange Goian ca nu a primit si el un tricou? Cumparati si voi niste tricouri cu Real Madrid si dati-le oamenilor ca mor de inima rea.
Concluzia,mai bine saraci si mandri,decat bogati si totusi umili,obligati sa suportati marlaniile unor oameni ca Mee Meeeee si "primul oier al tarii"(citat din prosport)

Hard
19th October 2006, 22:42
remy tu esti ma?:happy
vedem noi care e mai buna duminica pe teren.lasati europa,nu mai visati la ea

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 22:44
Eh,da,stelistii sunt frustati...asa e,noi suntem frustati,bine ca voi,astia cu mentalitate de invingatori,cu 15 CL castigate,16 cupa uefa castigate sunteti admirati de intregul Univers!!!!!!Star-ule,lasa marijuana,dauneaza creierului tau(care-i doar de forma) si mesajelor tale pe acest site.
Te salut,"campionule!"
ps didier droga,un nimeni in drum,dupa meciul chelsea 4-2 barcelona,a stat la vestiare ca sa-i ceara tricoul lui ronaldinho..bineinteles,s-a facut de rahat,toata presa din lume a ras de drogba...dar bine ca presa din Europa a laudat victoria lui otelul vs vaslui!:yeah:

danpuric78
19th October 2006, 22:51
Ce sa faci,doar o STEA exista in romania:STEAUA Bucuresti!

Astea ti le-a dictat MM personal sau ai facut tu munca de cercetare?
Vezi ca mai exista si aia de la galati, doar aveti meci cu ei. Nu de alta dar dupa meci iar incepeti cu "ne-au furat arbitrii".:headbang:

megastar
19th October 2006, 22:59
Hai sa iti mai raspund odata ... cu toate ca dupa replica pe care mi-ai dat-o ai merita sa fii doar ignorat.Dar ce sa-i faci asa sunt [edit].Prietene,hai sa iti explic [edit].In primul rand il cheama Drogba , nu cum ai scris tu.Apoi , gestul a fost facut din alt motiv(daca a fost facut ,nu stiu,nu am auzit).E un gest de curtoazie,facut intre 2 mari jucatori.Omu' vostru ,[edit] venit de prin fundul padurii, s-a dus sa ceara un tricou unui om de prin staff-ul lui Real, lucru ce i-a amuzat pe cei de acolo.Nu stiu daca ai observat ,insa Beckham dupa ce a intrat ,nu a fost atacat nici o clipa,jucatorii stelisti protejandu-l sa nu isi rupa dresul cumva.In fine penibilitatea poate continua.Sa vorbim un pic si de conducatorii vostri,razboinicul luminii,care credea ca va bate Realul la cel putin 3 goluri diferenta?Sa mai vorbim de suporterii(stelisti pana la moarte) care au huiduit jucatorii?Sa mai vorbim de asa zisii ultrasi care de fiecare data cand li se fura un banner mai trag unul la Xerox ,cand regulile nescrise spun clar ca brigada ramasa fara banner se autodesfiinteaza(vasluienii find peste voi la capitolul asta ,a se vedea Radicalul din acea localitate).Si exemplele ar putea continua insa cred ca ti-ai facut si tu o imagine clara.Aaa, si ar mai fi ceva,cum te simti cand membru fondator al clubului cu care tii, este chiar Nicolae Ceausescu?

bada_otelul
19th October 2006, 23:43
bada,degeaba stai la oras...imi demonstrezi ca esti un [edit] cu buletin de galati...bada o fi venind de la [edit]...ti se potriveste.
Baga bine la chestia aia care o ai deasupra gatului!Nu te-am facut prost ca tii cu otelul galati,apoi,uita-te la tine in gradina,nu uita,supergalacticii de la gorica v-au scos dupa ce ati condus 3-0,asa ca,ciocu mic si du-te si te culca,maine trebuie sa mergi la sidex.

[edit] oi fi tu,vad ca nici nu stii sa citesti,sau varianta 2 care e mai grava esti unul din aia care acum cativa ani injurau steaua iar acum se dau mari stelisti,despre aia am zis ca sunt prosti,daca te simti problema ta.tie ti-am zis ca esti arogant si suferi de grandomanie,ceea ce se poate observa de la o posta.:headbang:

YoYoyOi
19th October 2006, 23:45
gestul a fost facut din alt motiv(daca a fost facut ,nu stiu,nu am auzit).E un gest de curtoazie,facut intre 2 mari jucatori.

Cum poti sa zici ca a fost facut din alt motiv, daca nu stii, nu ai auzit? Cum poti sa-ti dai parerea despre ceva dca nu stii despre ce e vb?
Pe ce te bazezi cind spui ca a fost facut din alt motiv?

Liviu
19th October 2006, 23:52
Peste tot pe unde se duce Steaua e bine primita ....cat se poate de gresit.Ia incercati voi clujul,incercati timisoara,craiova ,etc.Aveti succes numai in orase de genul Constanta,braila,Buzau,Vaslui,Bacau.
E logic ca Steaua să aibă mai puţini suporteri &#238;n oraşele-gazde ale echipelor tradiţional rivale . Acelea sunt oraşe cu echipe care s-au luptat ani de zile cu Steaua pentru supremaţie şi e normal să fie mai puţină iubire roş-albastră...:D

Oţelul-Steaua 0-1 ( Dică '68 -p. )

unikt
20th October 2006, 00:35
Eh,da,stelistii sunt frustati...asa e,noi suntem frustati,bine ca voi,astia cu mentalitate de invingatori,cu 15 CL castigate,16 cupa uefa castigate sunteti admirati de intregul Univers!!!!!!Star-ule,lasa marijuana,dauneaza creierului tau(care-i doar de forma) si mesajelor tale pe acest site.
Te salut,"campionule!"
ps didier droga,un nimeni in drum,dupa meciul chelsea 4-2 barcelona,a stat la vestiare ca sa-i ceara tricoul lui ronaldinho..bineinteles,s-a facut de rahat,toata presa din lume a ras de drogba...dar bine ca presa din Europa a laudat victoria lui otelul vs vaslui!:yeah:

mai in locul tau mai bine ma duceam la teatru si faceam galerie acolo ca si la meci e tot scenariu si e lume cuvilizata nu ca tine, eu stau si ma intreb cum as putea sa tin eu cu steaua ?nu am gasit nici un raspuns.....de ce?
pt ca steaua e ca si un teatru dramatic fapt recunoscut si de jiji la national tv dupa meciul cu dinamo, a recunoscut ca primul campionat castigat de steaua cand a venit el in ghencea a fost aranjat cu arbitri, va aduceti aminte mai dragi stelisti ca ati castigat 5-6 meciuri cu 1-0 goluri marcate din penalti:rosu: si acum nu anteleg de ce face jiji panarama atata .......pt ca ia luato borcea inainte????:rosu: si voi ce care ati fost la meciul cu real in tribune sunte de :rosu: un suporter adevarat nusi huiduie jucatori mai ales cu real ca sa vada toata europa,bravo ne mandrim ca avem in tara o steaua stralucita care scoate la suprafata tot ce este mai rau in fotbalul nostru.despre meci e un meci de 1x2 dak e pe bune si nu cu arbitru .........mai vedem .FORZA OTELUL.

Hard
20th October 2006, 01:05
catalin tofan,manager general otelul:"in galati sunt multi stelisti si de aceea cred ca pretul biletelor nu este mare"
asa ca mai lasa-ti-ma cu vorbele goale

unikt
20th October 2006, 02:06
catalin tofan,manager general otelul:"in galati sunt multi stelisti si de aceea cred ca pretul biletelor nu este mare"
asa ca mai lasa-ti-ma cu vorbele goale
nu eu cred ca a gresit catalin , aia sunt travestiti:D tin cu echipa care castiga. FORZA OTELUL.

STEAUA-MANIA
20th October 2006, 02:26
Ce amuzanti sunt cei de la otelul:)) ce tupeu au,ei sa ne vorbeasca de atmosfera de pe stadion,cand tocmai ei,la meciurile cu STEAUA abia daca se aud!:D Deah,de ultrasi de tastatura e plin acest forum:D
Cand cei de la otelul galati vor avea o coregrafie precum cea din mec cu real(adica NICIODATA :D)atunci sa se discute despre suporterii altor echipa..pana atunci,mergeti si vedeti cum sta treaba cu fenomenul ultras,coregrafii samd..caci a scrie la tastatura,e atat de usor..:D
PS Astept poze cu ultima COREGRAFIE semnata otelul galati..sa nu ma floodati cu poze,insist...:D smecherii de tastatura ce sunteti...

lolo_grupa_c
20th October 2006, 04:44
bai nene...iti zic ca esti [edit] rau...:rosu:
..in p[rimul rand noi nu am negat niciodata ca galeriile din sdr sunt tari...niciodata nu am spus ca peluza nord din galati este cea mai tare...noi ne cunostem lungul nasului,nue nevoie de ironii de 2 lei din partea ta,dar iti zic asa:in ultimul an peluza nord a crescut enorm la capitolul mentalitate,coregrafii si nr. de suporteri care intra constant in peluza...fata de alte galerii din tara suntem in fata,,,...
...invata sa respecti si vei fi respectat domnule critic...

STEELMAN
20th October 2006, 08:12
vorbim dupa meci

SORINULTRA
20th October 2006, 08:24
[edit] rau comportamentul "ultrasilor" stelisti la meciul cu madridul

STEELMAN
20th October 2006, 08:44
apropo de coregrafia de la meciul cu madrid.unele litere au iesit de la penibil in jos.incercati sa aveti ciocu' mic.mi-ar fi rusine sa stau intr-o peluza plina de [edit]!

megastar
20th October 2006, 09:04
Cum poti sa zici ca a fost facut din alt motiv, daca nu stii, nu ai auzit? Cum poti sa-ti dai parerea despre ceva dca nu stii despre ce e vb?
Pe ce te bazezi cind spui ca a fost facut din alt motiv?

Adica tu il vezi pe Drogba, cu lacrimi in ochi in vestiarul celor de la Barca cerand un tricou ?? Imaginea asta am avut-o in meciul de marti cand Goian era intrebat de reporter daca a primit vreun tricou.Sincer s-au facut de maro.

adytzu_andrei
20th October 2006, 09:08
dak joaca cum a jucat in prima repriza cu real cred k o sa fie un 0-0 intr-un meci p care nu-l poti numi d fotbal

bada_otelul
20th October 2006, 09:23
dak joaca cum a jucat in prima repriza cu real cred k o sa fie un 0-0 intr-un meci p care nu-l poti numi d fotbal

indiferent cat de urat sau frumos se va juca nu se va termina 0-0,asta e singura certitudine legata de meci,in rest poate castiga oricare dintre echipe,asa cum se poate termina si egal,dar 0-0 in niciun caz:D

superchumbo
20th October 2006, 09:54
eu cred ca urmeaza o cadere de 3-4 meciuri exact ca dupa middlesborough ........ olaroiu si-a indeplinit obiectivul la steaua ........... a reusit in final s-o faca fc national 2

Saber Rider
20th October 2006, 10:02
Eu cred ca nu va urma o cadere.
Eu cred ca se vor inrai jucatorii Stelei, in sensul bun, si vor juca cat pot ei de bine pentru a castiga toate meciurile posibile in campionat si cupa, pentru a demonstra la anul ca totusi au invatat ceva din experienta noua din Liga Campionilor :
victorie a Stelei la cel putin doua goluri diferenta.

YoYoyOi
20th October 2006, 10:09
Adica tu il vezi pe Drogba, cu lacrimi in ochi in vestiarul celor de la Barca cerand un tricou ?? Imaginea asta am avut-o in meciul de marti cand Goian era intrebat de reporter daca a primit vreun tricou.Sincer s-au facut de maro.

Eu nu-l vad pe Drogba sa faca asta. Dar nici nu spun ca nu e asa daca nu stiu. Tu, in schimb, spui clar ca nu e asa, dar nu stii faza, n-ai vazut, n-ai auzit. Nu te pronunta, daca nu stii concret despre ce e vb. Mai bine taci, sau te legi de altceva.

geilon
20th October 2006, 10:11
PS Astept poze cu ultima COREGRAFIE semnata otelul galati..sa nu ma floodati cu poze,insist...:D

nu o sa te floodez, cum zici tu...
iti pun coregrafia de la ultimul meci pe care l-am avut, adica vaslui-otelul (in deplasare).
"

LazioRoma
20th October 2006, 10:15
mam rmam razgandit am bagat la pariuri 8-0 pt STEAUA!!!!!

daca as fii in locul lui nea GIGI nici nu mas prezzenta in CIMITURUL ala care se numeste stadionul otelul =)))

STEELMAN
20th October 2006, 10:16
baga si tu vreo 10-12 milioane.cel putin sa stii ca scoti ceva;)

bada_otelul
20th October 2006, 10:58
mai steaua-lazio,pardon farulconstanta:happy ,iti tremura mainile cand scrii sau ce?vad ca nu prea nimeresti literele si nici macar cifrele,uite cum facem daca bate steaua cu 8-0 cum ai zis tu iti dau un bax de bere la alegere daca nu te duci tu frumos pe cea mai inalta cladire pe care o gasesti si te arunci in gol de la ultimul etaj:rosu:

cryrad1975
20th October 2006, 11:02
[QUOTE=FarulConstanta;860163]daca as fii in locul lui nea GIGI nici nu mas prezzenta in CIMITURUL ala care se numeste stadionul otelul =)))[/QUOTEcu cate echipe tii mai suportere?:happy daca mai aveai loc treceai si avantul medgidia plus vreo 3 de afara.cum nu esti in locul lui Gigi, cred ca nu te prezinti nici la mecirile de acasa alea lui farul ,ca vad ca aveti vrei 1000 de spectatori ,si aia impartiti in 100 de grupuletze.ia spune la Constanta vii cu fularul stelei la gat? :evil:

Dregan
20th October 2006, 11:58
daca as fii in locul lui nea GIGI nici nu mas prezzenta in CIMITURUL ala care se numeste stadionul otelul =)))
cu cate echipe tii mai suportere?:happy daca mai aveai loc treceai si avantul medgidia plus vreo 3 de afara.cum nu esti in locul lui Gigi, cred ca nu te prezinti nici la mecirile de acasa alea lui farul ,ca vad ca aveti vrei 1000 de spectatori ,si aia impartiti in 100 de grupuletze.ia spune la Constanta vii cu fularul stelei la gat? :evil:

Vine pe draq...Asta n-a vazut pe sTEAUA in viata lui pe viu :happy

WOLF_ULTRAS
20th October 2006, 11:59
Doamne ce [edit] pot fi stelisti astia am citit ultmile 4 pagini numai tampeni.....mai puteti ??
Braileni deja asi fac planuri pentru excursia de la GL.....daca vreti sa intrati cu stelisti la meci prezentativa la PELUZA N aia de langa spital....cine nu vine cu insemnele stelei macar un tricou un fular nu intra am vb eu cu stelisti care fac deplasarea la gl :happy
Si cei care vor sa intre pe stadion si tine cu steaua si vor sa beneficieze de reducere de la 30 ron la 10 ron ..trebuie sa aveti tricou cu steaua :evil:

STEELMAN
20th October 2006, 12:02
lasati-l ca e fanatic farul care tine 101%cu lazio dar isi da viata pt steaua garantat.rar asa caractere.te invidiez!

megastar
20th October 2006, 12:09
Eu nu-l vad pe Drogba sa faca asta. Dar nici nu spun ca nu e asa daca nu stiu. Tu, in schimb, spui clar ca nu e asa, dar nu stii faza, n-ai vazut, n-ai auzit. Nu te pronunta, daca nu stii concret despre ce e vb. Mai bine taci, sau te legi de altceva.
Cum zici tu ... intr-adevar eu imi dau cu parerea si doar atat .Totusi cred ca esti si tu contient ca am dreptate,si daca era orice alta echipa in afara de Steaua ai fi criticat si tu :) .Pentru cei interesati de subiectul respectiv cititi un articol dintr-un ziar care mai are curajul sa scrie si ceva contra Stelei.
http://www.spt.ro/?section=41&subsection=0&articol=13735

Liviu
20th October 2006, 12:13
Eu cred ca nu va urma o cadere.
Eu cred ca se vor inrai jucatorii Stelei, in sensul bun, si vor juca cat pot ei de bine pentru a castiga toate meciurile posibile in campionat si cupa, pentru a demonstra la anul ca totusi au invatat ceva din experienta noua din Liga Campionilor :
victorie a Stelei la cel putin doua goluri diferenta.
Aşa va fi ! &#206;mi amintesc că &#238;n 1996 am luat bătaie la Madrid cu Atletico , cu 4-0 . Ce a urmat ? Un 4-0 la Braşov...(pentru Steaua ! :D )
Nu &#238;nseamnă că dacă am luat bătaie cu una din primele echipe din lume , suntem slabi . Miei &#238;n Europa , dar lei &#238;n campionat . &#206;nfr&#226;ngerea Stelei de marţi nu o face pe Oţelul mai puternică . &#206;n schimb pe Steaua poate că da...Ce nu te omoară te face mai puternic ! :hmm:

Oţelul-Steaua 0-1 ( Dică '68 -p. )

Hard
20th October 2006, 12:18
gata a trecut meciul asta,s-a vazut diferenta de valoare,lasati criticile despre alte echipe si uitati-va mai bine in propria curte de exemplare aveti

megastar
20th October 2006, 12:41
gata a trecut meciul asta,s-a vazut diferenta de valoare,lasati criticile despre alte echipe si uitati-va mai bine in propria curte de exemplare aveti

Trebuie sa recunosti ca am fost provocati, am fost facuti penibili si nu puteam sta tacuti.Eu sunt deacord sa revin la meciul de duminica insa nu promit ca nu voi raspunde la provocari.
Referitor la evolutia viitoare a Stelei,aceasta nu mai joaca bine de cateva etape , asa ca la meciul cu noi nu ar fi o surpriza sa continue in aceeasi nota.Speram sa o prindem intr-o pasa proasta , pentru ca si noi trecem printr-o perioada cu foarte multe accidentari.Nu am mai reusit sa avem un lot complet de multe etape.Avem nevoie de mobilizare exemplara, si cu multa ambitie sigur facem un rezultat bun.La meciul cu Iasul s-a vazut ca atunci cand se lovesc de echipe determinate ,stelistii tremura.

STEAUA-MANIA
20th October 2006, 12:47
Referitor la evolutia viitoare a Stelei,aceasta nu mai joaca bine de cateva etape
Da,asa e...STEAUA a pierdut 4-2 cu Cfr Cluj in timp ce Otelul a castigat 3-1 la Vaslui!:ok:

bada_otelul
20th October 2006, 12:48
de fapt nu am avut toti titularii apti la niciun meci,dar in ultimele 4-5 meciuri am avut chiar cate 3-4 titulari absenti,la vs am avut 2 absenti chiar pe acelasi post,fundas dreapta,e greu in conditiile astea,dar speranta moare ultima,sper macar un egal,teoretic putem si castiga,meciul e deschis oricarui rezultat,mai putin 0-0 si 0-8:headbang:

WOLF_ULTRAS
20th October 2006, 13:05
Interes minim la meciul cu Steaua

OTELUL Desi s-au pus &#238;n v&#226;nzare &#238;nca de marti bilete pentru partida cu Steaua, p&#226;na ieri nu se epuizasera dec&#226;t 500 de tichete. “Pretul de 30 RON i-a speriat pe oameni, dar suporterii adevarati care vor sa vada cele doua echipe vor cumpara bilet. Cred totusi ca arena va fi plina”, a spus directorul general adjunct al galatenilor, Catalin Tofan, care a hotar&#226;t ca &#238;n ziua partidei sa nu se v&#226;nda tichete.
Mai mult de 7000 de oameni no sa fie

Hard
20th October 2006, 13:17
stadionul otelul are capacitatea de 13500 mii locuri.5000 au abonamente.
8000 x 300 000 lei vechi = 2 400 000 000 lei = 70 000 euro aproximativ
ei bine fratilor,se pare ca otelul a vazut la altii ca se pot face bani si din bilete.cu 70 000 euro se poate cumpara un jucator bun ,zic eu din campionatul nostru,nu neaparat din prima liga.asadar,ajutati-va clubul pt un viitor mai bun.

150-200 de mii mi se parea un pret mai acceptabil pt un asemenea meci.

WOLF_ULTRAS
20th October 2006, 13:31
10 000 bilete sau pus in vanzare
vreo 2000 au abonamente si la Peluza N intra doar galeria e REZERVAT

Hard
20th October 2006, 13:39
eu dau un sfat galatenilor sa se duca la meci si astfel ajuta clubul.:happy
la peluza N :ras-plans: intra numai galeria?:happy...vaiiiii,de unde ai scos-o si pe asta? nu e galerie cat e tribuna ma...:happy

bada_otelul
20th October 2006, 13:39
stadionul otelul are capacitatea de 13500 mii locuri.5000 au abonamente.
8000 x 300 000 lei vechi = 2 400 000 000 lei = 70 000 euro aproximativ
ei bine fratilor,se pare ca otelul a vazut la altii ca se pot face bani si din bilete.cu 70 000 euro se poate cumpara un jucator bun ,zic eu din campionatul nostru,nu neaparat din prima liga.asadar,ajutati-va clubul pt un viitor mai bun.

150-200 de mii mi se parea un pret mai acceptabil pt un asemenea meci.

:happy :happy :happy 5000 de abonamente?!?pe asta de unde ai scos-o,sunt in cel mai bun caz maxim 2000,de-ai avea si tu la faza asta gura aurita si sa avem 5000 de abonati in viitor...hai ca mi-ai smuls o lacrima ... de ras evident.daca vand toate biletele,inseramna un castig de peste 100000 usd,ceea ce inseamna f mult si f bine pt club.

Hard
20th October 2006, 13:41
cu atat mai bine:D

bada_otelul
20th October 2006, 13:42
du-te si te iMpusca tu ma!eu dau un sfat galatenilor sa se duca la meci si astfel ajuta clubul.:happy
la peluza N :ras-plans: intra numai galeria?:happy...vaiiiii,de unde ai scos-o si pe asta? nu e galerie cat e tribuna ma...:happy

ai inteles gresit mah sebyo/hardliner,la peluza doar galeria intra gratis,restul platesc,iar la meciurile obisnuite NUMAI galeria sta la peluza n,acum fiind situatie speciala probabil vor intra si altii,sper si cativa stelisti:evil: ,poate se va mobiliza intreaga peluza si va canta si poate chiar intregul stadion

Hard
20th October 2006, 13:46
asa ,completati-va ca sa inteleaga si lumea:)
MOBILIZAREA!
ceea ce vociferati voi acolo nu sunt cantece ma.

cryrad1975
20th October 2006, 14:07
ai inteles gresit mah sebyo/hardliner,la peluza doar galeria intra gratis,restul platesc,iar la meciurile obisnuite NUMAI galeria sta la peluza n,acum fiind situatie speciala probabil vor intra si altii,sper si cativa stelisti:evil: ,poate se va mobiliza intreaga peluza si va canta si poate chiar intregul stadion

de asta erau unii care cereau 50 roni pe bilet paici? ca oricum galeria intra gratis? pai e rusinos atunci, mai bine tacea-i bada, sunt foarte scumpe biletele, eu am abonament dar o sa fie lume putina la meci, si nici nu cred ca duminica n-or sa se vanda bilete, ce facem, jucam cu stadionul gol? forta OTELUL