PDA

View Full Version : Etapa 12 : Poli Iasi - Rapid



delaparis
16th October 2006, 01:03
Duminica: 22.10 2006
Discutii despre POLITEHNICA IASI - FC RAPID aici - inainte si dupa.

DanielAndrei
16th October 2006, 06:53
putem sa-i batem..nu cred ca vor castiga rapidistii in copou. nu a facut-o steaua care e cu 3-4 clase peste ei

Pepsi-Cola
16th October 2006, 07:17
x2 !! Bate Rapidul cu 2-1 !!

cap
16th October 2006, 11:54
as fi mai sigur pe 1x

pytzy
16th October 2006, 12:38
Eu merg cum era si normal pe victoria Rapid-ului, deci 2 solist. Apropo Daniel Andrei la faza cu 3-4 clase ai cam gresit dar este parerea ta si asta este, fiecare avem dreptul la o parere fie ea gresita.

kain
16th October 2006, 14:10
2 solist

noir_desir
16th October 2006, 14:37
Risc un x. Chiar daca Rapidul este singura echipa careia nu i-am luat puncte de cand am revenit in prima liga, evolutia noastra buna de acasa ma face sa sper. Mai ales ca Rapidul va veni obosit dupa meciul cu PSG.

dede
16th October 2006, 14:39
egal...1-1

Hard
16th October 2006, 14:42
macar rapid sa termine cu gluma asta numita poli iasi
0-2

grande
16th October 2006, 14:43
Cu parere de rau , vom castiga la Iasi ,asa ca moldovenilor trebuie sa va luati adio de la cele 3 puncte puse in joc !

Hai Rapid !!!!

DanielAndrei
16th October 2006, 15:05
macar rapid sa termine cu gluma asta numita poli iasi
0-2

poli e o gluma, modelu e un banc sec ;)...vrei o baita in Tamisa? sa te mai racoresti? meciul e de 1X2, nu de solisti sau soprane

Pepsi-Cola
16th October 2006, 15:40
EU pariez pe o victorie a Rapidului !!!

Rocko
16th October 2006, 16:00
Cu parere de rau , vom castiga la Iasi ,asa ca moldovenilor trebuie sa va luati adio de la cele 3 puncte puse in joc !

Hai Rapid !!!!

veti castiga la fel cum ati facut-o in fiecare deplasare de pana acu... in cel mai rau caz plecati cu 1 punct... asa ca multa bafta cu PSG... FORTZA POLI IASI

crissis
16th October 2006, 20:01
Cu Steaua am facut egal ,si stim toti ca Steaua e cu multe clase peste Rapid ,cu Rapid vom cistiga mai ales ca rapidistii vor veni dupa o infringere in fata lui PSG si vor avea moralul la pamint.
FORZA POLI IASI
Si de ce sa nu o spunem nici un meci egal nu e de aruncat


Risc un x. Chiar daca Rapidul este singura echipa careia nu i-am luat puncte de cand am revenit in prima liga, evolutia noastra buna de acasa ma face sa sper. Mai ales ca Rapidul va veni obosit dupa meciul cu PSG.

Niciodata sa nu spui niciodata. Si cu Arges a trebuit sa treaca multi ani ca sa reusim sa cistigam si pina la urma s-a vazut ca se poate:yeah: asa va fi si cu Rapid , anul acesta nu cred ca Poli va pierde vreun meci pe teren propriu:ok:

bazz
16th October 2006, 20:32
E greu ca nu avem cu cine juca...sa speram ca va bate rapidu joi si o sa fie destul de obositi si noi destul de ambitiosi..altfel nu prea vad...
ALEEE POLI ALEEE ALEEE/hello /hello /hello

DanielAndrei
16th October 2006, 21:13
ce pronostic poti sa dai cand se intalnesc o echipa ce nu a pierdut nici un meci pe teren propriu si cealalta, ce nu a castigat deloc?!

tu26dor
16th October 2006, 22:11
e clar iasul nu pierde in copou... un egal e echitabil la cat de obositi vor fi rapidistii dupa meciul cu PSG. sper sa castige ei joi si noi cu ei.

syms
16th October 2006, 23:20
Meci greu, sper sa castigam pina la urma! 2-1 ptr Poli. Mult succes Rapidului cu PSG, dar in Copou va fi mai greu. Nu ca am fi noi mai buni ca PSG, dar acasa suntem foarte bataiosi, suporterii nu vor lasa baietii sa piarda. Rapid are o echipa buna, una din cele mai bune din Romania, cu jucatori ce depun suflet si daruire, dar la fel e si Poli Iasi! Jucatorii nostri joaca pentru noi, pentru suporterii de suflet ai echipei!

FORZA POLI!!!
SUCCES RAPID JOI!

be@
16th October 2006, 23:46
si stim toti ca Steaua e cu multe clase peste Rapid ,

Hai c-o dai in SF-uri. De ce n-au batut Rapidul, daca sunt cu multe clase peste?
Bafta Rapidului in UEFA, dar in Copou nu castiga. A venit vremea sa luam si Rapidului puncte.

Sunchase
16th October 2006, 23:47
2 solist :D

be@
16th October 2006, 23:50
Asta e parerea ta... Ca e 2 solist. Sa stii ca ultimul meci pierdut de Poli pe teren propriu e chiar cu Rapidul. Acel 1-4...

Sunchase
17th October 2006, 00:07
Stiu.Chiar tocmai asta spuneam..ca indiferent in forma in care am fost mereu cand am jucat cu poli i-am batut :P


p.s. am implinit 22 de ani. :wub: :D

hamsterutz
17th October 2006, 00:29
fara fundasi...fara gava....greu...cred ca e o sa fie prima infrangere de acas :)

Cristian
17th October 2006, 12:55
Bate Iasiu.
Rapidu desi au castigat cu Gloria la scor categoric cam scartaie.

LittleOne
17th October 2006, 15:51
eu nu stiu dk steaua are clasa?!!! pt k nu mergi in fata presedintelui imbracat in trening si adidasi....si pe deasupra il mai si la pe presedinte cu mana intinsa(stilul carlos)....deci nu stiu dk asta e clasa....si dk o luam in alt sens termeneul de clasa, atunci clar rapid-ul are aceasta clasa..si nu steaua....sssiiii in meciul cu iasi va iesi castigatoare...clar.......
fortza rapid

Cristian
17th October 2006, 16:33
Ce treaba are imbracamintea din fata presedintelui a stelistilor, cu meciul Poli Iasi - Rapid ??????????????

noir_desir
17th October 2006, 20:36
fara fundasi...fara gava....greu...cred ca e o sa fie prima infrangere de acas :)

Aoleo! Cum adica? tu nu stii ca speranta moare ultima? :D Va fi foarte greu, dar nu imposibil...

SILVIU99
17th October 2006, 20:46
cred ca se va termina egal un 1-1 sau 0-0

danny del corco
18th October 2006, 03:19
Meci de 1X2. Imi place Iasul cand se monteaza impotriva alora din capitala.

Aurel.D
18th October 2006, 10:41
off topic pt. ieseni:
Ce l-a apucat pe Gavatorta de vrea sa se lase de fotbal?

Despre meci: va fi un meci incins si sper cu mai putine greseli de arbitraj.

LittleOne
18th October 2006, 14:32
pai nu trebe sa aiba in mod direct dar vorbea unu de clasa stelisti in fata rapidistilor.........si deea era k selistii nu au clasa., acela a fost un exemplu pliabil pe una din conotatiile cuvantului de clasa....intelegi domnule din galati?......

si k e sau nu e clasa tot rapid castiga in meciul cu iasi.....

codrind
18th October 2006, 15:34
rapidul se va prezenta la IAŞI demoralizată după īnfrāngerea din Cupa UEFA. :evil:
Deci sunt premise pt. punct(e) in contul POLITEHNICII IAŞI .:ok:

Universal
18th October 2006, 16:00
Rapid probabil va face egal in Cupa UEfa si va cästiga meciul la Iasi..sau invers

pif
18th October 2006, 17:25
RAPID va castiga meciul cu psg ca doar nu joaca ca o ciobota cum a jucat o echipa aseara:)).Acasa unora le place de la 3 goluri in sus bine mai e si chestia aia ca champion league nu se compara cu cupa uefa dar daca nu se compara jucati in cupa uefa si lasati champion league adevaratilor campioni.
Sper sa castige RAPID cu psg daca face egal nici ala nu e rau dar vom vedea maine ce sa va intampla.
Meciul de la IASI a lui RAPID nu stiu cine o sa castige dar orcum ar fi o sa ma bucur la orice rezultat 1,x sau 2 macar 1 din cele 2 echipe ale mele favorite va urca mai sus .

Rossi
18th October 2006, 17:38
daca Rapid scoate cel putin un rezultat de egalitate cu PSG , eu zic ca o sa bata la Iasi

grande
18th October 2006, 20:03
rapidul se va prezenta la IAŞI demoralizată după īnfrāngerea din Cupa UEFA. :evil:
:

Pana una ,alta noi mai jucam si prin Europa ,voi pe la nunti ,pe la botezuri ,dar nu trebuie sa fiti suparati pe noi ca in circa 35 de ani poate ajungeti si voi sa scoateti capul pe afara ;)

crissis
18th October 2006, 20:54
Rapid probabil va face egal in Cupa UEfa si va cästiga meciul la Iasi..sau invers

Rapid va pierde si in Cupa UEFA :headbang: si la Iasi:evil: :evil: :evil:

Red-Castorryy
18th October 2006, 21:04
Rapid va cistiga in Cupa UEFA si va pierde la Iasi :ok:

Cipus
18th October 2006, 22:49
Imi permit si eu o afirmatie decenta: Rapid, Steaua si Dinamo sunt cam la acelasi nivel cu un usor plus pentru ultima. Sunt mai echilibrate ca niciodata asa se vede de la distanta, si mi-ar face placere sa nu va mai laudati cu ehipele voaste. Iasiul si Otelul se pot cataloga drept revelatii ale acestui campionat astfel ca Poli Iasi - Rapid e meci de X2 justificat prin lipsa unor jucatori importanti de la poli (ciobanu, onut, balba) si prin oboseala rapidului dupa meciul de joi. asadar un 1-1 sau un 1-2.

hamsterutz
19th October 2006, 00:16
Pana una ,alta noi mai jucam si prin Europa ,voi pe la nunti ,pe la botezuri ,dar nu trebuie sa fiti suparati pe noi ca in circa 35 de ani poate ajungeti si voi sa scoateti capul pe afara ;)

te jucai cu stanga aseara si ai avut o revelatie? ... pana in mom de fata daca imi aduc bine aminte suntem peste voi...deci shut up ;)

noir_desir
19th October 2006, 09:58
Rapid va cistiga in Cupa UEFA si va pierde la Iasi :ok:

Uite un om care se pricepe la fotbal! :D :ok:

Livio_
19th October 2006, 10:04
as vrea sa bata rapidul...sa-si revina odata...sa le tremure...........la dinamovisti :D :D :D

LazioRoma
19th October 2006, 14:41
meci de 1x avand in vedere ca rrapid joaca azi cu PSG!

grande
19th October 2006, 16:40
te jucai cu stanga aseara si ai avut o revelatie? ...

NU modovene, jucam astazi in Cupa UEFA ,sti ce-i asta ,daca nu sa te uiti diseara la televizor, daca ai bineinteles ,daca nu roaga si tu un vecin sa te lase si pe tine sa urmaresti un meci adevarat :happy :happy

tu26dor
19th October 2006, 17:18
Pana una ,alta noi mai jucam si prin Europa ,voi pe la nunti ,pe la botezuri ,dar nu trebuie sa fiti suparati pe noi ca in circa 35 de ani poate ajungeti si voi sa scoateti capul pe afara ;)

nu cred ca era cazul sa faci o asemenea remarca...
dar jicnirile sunt din ce in ce mai la moda pe acest site... pacat...:rosu:

codrind
19th October 2006, 18:26
NU modovene, jucam astazi in Cupa UEFA ,sti ce-i asta ,daca nu sa te uiti diseara la televizor, daca ai bineinteles ,daca nu roaga si tu un vecin sa te lase si pe tine sa urmaresti un meci adevarat :happy :happy

Poate că nu are, poate i l-a ciordit unul din māncătorii de lebede! :evil:
Poate că are, unul cumpărat de la un māncător de lebede, ciordit de prin jermania!:evil:
Sau poate, pur şi simplu, ARE !!

Deci, revenind la topic, POLI IAŞI are şansa de a scoate puncte īn meciul cu echipa de lāngă POD!;)

poliis
19th October 2006, 19:33
mai mult nu-i duce mintea pe prietenii nostri care isi aleg o echipa favorita din bucuresti, tocmai pt a face astfel de remarci (vezi domle...ce tare is eu ca tin cu rapidu, noi jucam in uefa)

nu cred ca vom putea castiga, mai ales ca ne lipsesc 9 jucatori...dar nu se stie niciodata

m4st3r
19th October 2006, 20:18
eu zic k bate poli iasi...e foarte buna acasa echipa asta ! bv Popa pt ce face acolo:ok: ! ssa speram k va fi un meci tare

be@
19th October 2006, 22:47
off topic pt. ieseni:
Ce l-a apucat pe Gavatorta de vrea sa se lase de fotbal?

Despre meci: va fi un meci incins si sper cu mai putine greseli de arbitraj.


I s-a facut dor de casa , si pleaca pentru o perioada in Argentina. Si dupa ce-si revine, se intoarce la Iasi.


Poli Iaşi – Rapid "Ne aşteptăm din nou la un stadion arhiplin"

Ultimele rezultate obţinute de echipa condusă de Ionuţ Popa, care a ajuns la şase meciuri consecutive fără īnfrīngere, atrag din ce īn ce mai mult atenţia microbiştilor din Copou.

Drept dovadă, la īntīlnirea cu Steaua, de acum aproape trei săptămīni, stadionul "Emil Alexandrescu" a fost aproape plin. Interesul īn rīndul iubitorilor de fotbal din Iaşi se păstrează la cote īnalte, deoarece duminică va evolua īn Copou o altă grupare puternică a capitalei, Rapid.

Poli se prezintă la īntīlnirea cu giuleştenii după un alt rezultat foarte bun (2-0 la Piteşti, cu FC Argeş), ieşenii acumulīnd zece puncte īn ultimele şase jocuri, īntr-o serie de partide īn care au fost vizitaţi şi de Steaua, şi de Timişoara. Oficialii din Copou mizează pe o afluenţă mare de public şi la disputa de duminică; aşa că au menţinut preţurile biletelor de la confruntarea cu campionii – 10 RON la peluze şi 20 RON la tribune. Vor fi puse īn vīnzare 6.500 de tichete, sīmbătă, īncepīnd de la ora 8, la cele patru case de bilete ale arenei "Emil Alexandrescu". "Aşteptăm ca lumea să vină iarăşi īn număr mare īn tribune, pentru a-i īncuraja pe jucătorii noştri şi pentru a crea o atmosferă de mare meci īn Copou. Aşa s-a īntīmplat de fiecare dată cīnd am fost vizitaţi de cele mai puternice grupări ale ţării, aşa sperăm să stea lucrurile şi duminică, cīnd avem şansa de a devansa Rapidul īn clasament", ne-a declarat Vasile Dascălu, directorul economic al Politehnicii. Singura părere de rău este că acest joc important nu s-a putut disputa la lumina reflectoarelor, după ce instalaţia de nocturnă din Copou tocmai a fost pusă īn funcţiune la parametri maximi. "A fost testată cu succes şi am ajuns la concluzia că oferă o luminozitate foarte bună, fiind una dintre cele mai performante din Romānia. Abia aşteptăm să organizăm partide seara, pentru a-i delecta pe suporteri şi cu meciuri īn nocturnă", a completat oficialul ieşean.

hamsterutz
20th October 2006, 00:25
NU modovene, jucam astazi in Cupa UEFA ,sti ce-i asta ,daca nu sa te uiti diseara la televizor, daca ai bineinteles ,daca nu roaga si tu un vecin sa te lase si pe tine sa urmaresti un meci adevarat :happy :happy

spre deosebire de tine eu am ce-mi trebe.....da se pare ca tu duci lipsa(nu de tv stii tu la ce ma refer)....si nu ma uit la toate meciurile care le dau la tv...m-am uitat miercuri la un meci adevarat nu azi la un meci "na-ti-o tie da-mi-o mie"

grande
20th October 2006, 13:41
Stati linisti moldovenilor ,ca nu va dam mai mult de 3 ,asta ca sa nu va stricam golaverajul:ras-plans:

CrAzY92
20th October 2006, 14:17
POLI Iasi 2-1 FC Rapid .. HAI IASU/hello

tu26dor
20th October 2006, 15:07
Poli Iaşi – Rapid "Ne aşteptăm din nou la un stadion arhiplin"

Ultimele rezultate obţinute de echipa condusă de Ionuţ Popa, care a ajuns la şase meciuri consecutive fără īnfrīngere, atrag din ce īn ce mai mult atenţia microbiştilor din Copou.

.

sa nu uitam de studentii din tudor care vin in numar destul de mare la stadion.
hai iasul!!!

crs13
20th October 2006, 17:11
deci batem sigur, sa ne moara dusmanii...avem o echipa frumoasa..

apercele
20th October 2006, 17:15
aveti o echipa superba, pacat ca aveti 16 atacanti si in afara de martalgoul de moldovan nimeni nu o baga in poarta

GeKuRA
20th October 2006, 17:23
SPER sa demonstreze rezervele noastre ca au VALOARE... din pacate pentru noi si din fericire pt. Rapid, desi vine obosita dintr-un meci de UEFA, cred ca va fi un meci destul de usor la Iasi pt. Rapid... :(
Sper totusi intr-un meci bun si sa vad o victorie a Iasului, voi fi pe stadion :ok: :ok:

FORZA POLI !!!

Sunchase
20th October 2006, 17:43
asta cu nu are cu cine juca o auzim la popa de jumate de an deja.nu cred ca mai tine :D

aveti 3 absenti din cauza cartonaselor ( centru apararii : onut si ciobanu plus balba) vreo 2 accidentati care nu or sa joace, si 2 incerti.

si noi avem 6 jucatori accidentati.

Meci greu joi plus o deplasare lunga ..va fi foarte greu

luctoronto
20th October 2006, 18:55
Meci deschis oricarui rezultat,iesenii sunt bataiosi acasa iar rapid nu-si prea permite sa piarda acest meci daca vrea locul 2.
Cred intr-un x,2.

codrind
20th October 2006, 19:28
Stati linisti moldovenilor

Noi stam, liniştiţi ! N-avea grijă !

Un singur meci l-aţi cāştigat la o diferenţă mai mare de 1 gol ( asta de cānd am revenit īn elită).
Ală a fost pe bune, īn mare parte! voi cu golurile, noi cu ratările.

Īn schimb, celelalte, au fost FURT PE FAŢĂ !


Şi acum pt. "domnul" grande:
Cum e la cules de ....lebede īn Luxemburg!? E ceva producţie ?? :ok:

poliis
20th October 2006, 19:39
asta cu nu are cu cine juca o auzim la popa de jumate de an deja.nu cred ca mai tine :D

daca tine sau nu...vedem duminica
dar sa ti-i mai numar sa te convingi ca sunt 9: Onut, Ciobanu, Balba (suspendati), Gavatorta (plecat in Argentina), Bernard, Miclea, Ciubancan (accidentati), Saric, Iurisniti (incerti)

probabil va fi echipa de la Pitesti, mai putin Balba si Saric

YoYoyOi
20th October 2006, 19:41
Trebuie sa fii cel putin nebun sa nu crezi ca Rapid va cistiga la Iasi.

noir_desir
20th October 2006, 19:48
Trebuie sa fii cel putin nebun sa nu crezi ca Rapid va cistiga la Iasi.

"nebunia" nu strica in fotbal...cel putin uneori... :D... Si ca sa dau un exemplu pt. tine, care esti stelista, cine credea ca in nov. 2004, Poli va bate Steaua in Ghencea? Evident ca Rapidul pleaca cu prima sansa, dar daca nu credem in sansa noastra, atunci de ce sa ne mai prezentam la meci?
Cat despre rapidistii care iau la misto-uri ieftine pe moldoveni in general si pe Poli Iasi in particular, un pic de modestie si de respect pt. adversar nu strica. Am mai spus acest lucru si il repet, dar se pare ca unii se cred deja Milan sau Barcelona si nu isi mai vad lungul nasului...

A propos, de asta ce zic rapidistii?

Preşedintele clubului Poli Iaşi, Sorin Boca, a declarat vineri, într-o conferinţă de presă, că Rapidul mai are de achitat grupării ieşene, în cazul Daniel Pancu, suma de 220.000 de dolari, plus dobânda aferentă din 1999, până în prezent.
"Am ajuns într-o situaţie penibilă în «cazul Pancu». De şase ani ne judecăm cu Rapid pentru banii proveniţi din transferul lui Daniel Pancu şi, deşi avem dreptate 100%, instanţele federale ne plimbă dintr-un loc într-altul. Lucurile sunt cât se poate de simple: Rapidul mai are de achitat grupării din dealul Copoului suma de 220.000 de dolari, plus dobânda aferentă din 1999, până în prezent", a spus Sorin Boca.
Daniel Pancu a fost transferat de Rapid la formaţia italiană Cesena, pe 16 iulie 1999, Poli Iaşi susţinând că a pierdut în urma acestei tranzacţii suma de 220.000 de dolari. Potrivit unei înţelegeri dintre cluburile Poli Iaşi şi Rapid, gruparea ieşeană trebuia să primească 25% din suma unui eventual transfer al lui Daniel Pancu la o echipă din străinătate. Suma transferului lui Daniel Pancu de la Rapid la Cesena a fost de 1,2 milioane de dolari, în timp ce la clubul ieşean au ajuns doar 80.000 de dolari.
Avocatul clubului ieşean, Ştefan Damian, a spus că tot ceea ce se întâmplă în "cazul Pancu" nu este străin de interesele grupării giuleştene: "Este un joc de procedură care evită fondul cauzei, acolo unde clubul Rapid nu are nicio şansă de câştig. De şase ani avem parte numai de tergiversări, de care clubul Rapid nu este străin! Comisiile federale dau hotărâri pe care le abrogă, după care dau alte hotărâri şi tot aşa! Situaţia este foarte simplă în acest caz, în care Poli Iaşi trebuie să primească aproximativ 300.000 de dolari".

YoYoyOi
20th October 2006, 20:01
Pai la problemele de lot, dar si de moral, pe care le are Iasiul mai bine nu s-ar prezenta la meci. Asa diferenta de scor ar fi mai mica. :D

Sunchase
20th October 2006, 20:38
ce probleme de moral are poli ? din ce stiu eu vin dupa 5 meciuri fara infrangere.

gtibi
20th October 2006, 21:49
Cred ca va fi egalitate.

B0gdaaaN
20th October 2006, 22:13
Pai la problemele de lot, dar si de moral, pe care le are Iasiul mai bine nu s-ar prezenta la meci. Asa diferenta de scor ar fi mai mica. :D

din cauza unor motive ca acestea unele echipe de prin Europa nu ar mai trebui sa se prezinte la meciurile din UCL si diferenta de scor ar fi tot aceeasi...3 goluri


pronosticul meu 1x...cui nu`i place sa nu ma bage in seama::)

crissis
20th October 2006, 22:25
Trebuie sa fii cel putin nebun sa nu crezi ca Rapid va cistiga la Iasi.

La fel spunea unii si inaintea meciului cu Steaua ca suntem ca si batuti la noi acasa si ca mai bine ar fi fost nici sa nu ne prezentam la meci ca sa nu ne facem de rusine si pina la urma sa vazut cine a fost mai bun .
Dupa parodia de meci de joi seara cu PSG :happy si daca rapidisti vor juca la fel victoria va sigur a lui POLI IASI
FORZA POLI IASI
Pronostic 1 si in cel mai rau caz sa spunem ca va fi X

be@
20th October 2006, 23:13
Zotta ne-a cam luat la misto in emisiunea lui Calinescu, si asta i-a ambitionat foarte tare pe jucatorii nostri. Asta una la mana.
Meciul o sa fie de foc, si din alte motive: datoria pe care Rapidul tot amana sa ne-o plateasca, si faptul ca Rapid este singura echipa din Bucuresti caruia n-am reusit inca sa-i luam puncte.




Bordeanu, optimistul

Singurul jucator iesean care a jucat in Giulesti spune ca, in ciuda severelor probleme de lot, Poli are forta de a bate Rapidul
Peste doua zile, in Copou, la ora 14.00, Politehnica Iasi intilneste pe Rapid Bucuresti, in etapa a XII-a a Ligii I de fotbal. Unul dintre jucatorii ieseni, Valeriu Bordeanu, se va afla intr-o situatie mai speciala, el urmind sa dea piept cu fostii sai colegi de echipa, fundasul stinga iesean jucind in trecut si la Rapid. "De obicei, cind evoluezi impotriva unei echipe la care ai mai jucat apare o rautate in joc. Nu va fi cazul meu, pentru ca am plecat fara probleme de la Rapid, ducindu-ma la mai bine, in Rusia. Nici sentimentalisme nu voi avea deoarece nu am mai tinut legatura cu baietii de acolo, desi foarte multi din echipa in care am jucat sint si acum in Giulesti. Doar sotia mea mai vorbeste cu sotia lui Badoi, ele raminind in relatii mai apropiate" a comentat fundasul stinga pozitia de pe care va aborda meciul. In ciuda absentelor masive din lot, fotbalistul este foarte optimist in perspectiva partidei de duminica: "Cind ma intorceam de la Pitesti, ma gindeam ca ar fi bun si un egal cu Rapidul. Acum, insa, simt ca ii vom bate! Rar am senzatii de acest gen. Cred ca provine din dorinta noastra de a ne depasi pentru a compensa absentele din lot si din iritarea care ne-au provocat-o atitudinea si declaratiile rapidistilor vizavi de noi. In plus, sint convins ca si publicul va umple iarasi stadionul si ne va incuraja ca la meciul cu Steaua. Daca ar fi sa dau un sfat pariorilor, le-as spune sa aleaga 1, hai 1, X". Bordeanu spera ca Poli sa se mentina pe pozitiile fruntase ale clasamentului si dupa etapa din acest week-end si e optimist in privinta viitorului. "Cind ma gindesc unde puteam sa fim daca nu pierdeam puncte la National sau Craiova mi-e o ciuda de mor. Poli are forta de a ataca o cupa europeana! Daca isi mentine actualul lot si situatia financiara se stabilizeaza, Iasul poate incerca sa ajunga in Cupa UEFA, fie din campionat, fie din Cupa!" a spus jucatorul care a dezvaluit si planurile sale: "Eu ma simt excelent la Poli si as vrea sa continui aici, insa nu depinde numai de mine. In iarna astept un raspuns vizavi de prelungirea contractului, ce expira in vara. Daca voi fi sanatos, eu simt ca voi mai putea juca fara probleme doi, trei ani, timp in care voi incepe sa fac si primii pasi spre meseria de antrenor".

Kainsashiki
20th October 2006, 23:29
Iasiu o sa stea capra :D

be@
20th October 2006, 23:58
La naiba ! Cum de te-ai prins?
Si e Iasul , nu Iasiul.

Kainsashiki
21st October 2006, 00:02
ok, n-a fost cu intentie..

capra nu va sta...dar fara balba si onutz iasul isi pierde 50 % din valoare..

+ ceilalti absenti..

de data asta nu vor mai intalni o echipa debusolata precum fc arges..

6 meciuri fara infrangere e destul pt niste jucatori care n-au mentalitate de campioni.

B0gdaaaN
21st October 2006, 00:35
ok, n-a fost cu intentie..

capra nu va sta...dar fara balba si onutz iasul isi pierde 50 % din valoare..

+ ceilalti absenti..

de data asta nu vor mai intalni o echipa debusolata precum fc arges..

6 meciuri fara infrangere e destul pt niste jucatori care n-au mentalitate de campioni.

si acuma ce vrei sa nu iesim de la vestiare...ne jucam sansa noastra...poate ii prindem intr-o zi proasta pe cei de la Rapid...sau poate rezervele noastre sunt mai bune ca titularii si noi nu ne`am dat seama...ce sa facem trecem si peste astea



Ionuţ Popa: "Ciocu' mic, domnule Zotta!"



Fără opt jucători de bază, cu puţini fotbalişti prezenţi săptămîna aceasta la pregătiri şi cu un moral nu foarte bun va aborda Poli partida de mîine, din Copou, de la ora 14, cu Rapid.


Pentru a încerca să acopere numeroasele absenţe, tehnicianul Ionuţ Popa s-a văzut nevoit să aducă şase jucători de la formaţia secundă a clubului - Cl.Ionescu, Such, Chimir, Leucuţă, Ştiubei şi Pandele, alături de juniorul Buhuş. Mai mult, a precizat că pe trei dintre aceştia îi va trece şi pe foaia de joc, pentru a completa lotul de 18. "Va trebui să apelez din nou la inspiraţia de moment pentru a-i alege pe cei mai potriviţi, care să dea o replică onorabilă giuleştenilor. Meciul ar fi avut o cu totul altă încărcătură dacă aş fi beneficiat de întreg lotul, iar în compania Rapidului tare îmi mai doresc un rezultat favorabil, după ghinioanele avute în ultima perioadă. Ne vom juca, însă, şansa, aşa mică cum este", a spus antrenorul din Copou. Popa este aproape convins că va fi foarte dificil ca Iaşul să se ridice la înălţimea aşteptărilor cu un lot format din mai mulţi fotbalişti de la formaţia secundă a clubului. Oficialii ieşeni mizează şi pe un arbitraj bun, ştiut fiind faptul că în ultimele confruntări cu giuleştenii Poli a fost mereu dezavantajată din acest punct de vedere. "Vom lupta eroic pentru un rezultat bun, chiar dacă pentru asta vom fi nevoiţi să atingem cote maxime în ce priveşte ambiţia şi dăruirea pe teren şi sperăm ca arbitrii să înţeleagă asta", a declarat şi preşedintele Sorin Boca. Şi antrenorul, şi conducătorul clubului au refuzat în primă fază să răspundă provocărilor şefului din Giuleşti, Constantin Zotta, care o consideră pe Poli o echipă mult prea mică în comparaţie cu cea pe care o conduce el. Ulterior, însă, Ionuţ Popa s-a aprins, atacîndu-l chiar direct pe oficialul bucureştean: "Vreau să-i amintesc lui Zotta că Iaşul este capitala culturii româneşti şi că gruparea din Grant ne datorează de şapte ani o sumă importantă de pe urma transferului lui Daniel Pancu. Ar fi trebuit să ştie că la Iaşi nu merge cu întrebări şmechereşti, aşa cum probabil se practică în Giuleşti, dar îi şi aduc aminte că a ajuns de doar două săptămîni preşedinte în Liga I. Aşa că: •Ciocu' mic!+".

Cele 6.500 de tichete puse în vînzare de clubul ieşean pentru partida Poli - Rapid vor putea fi achiziţionate din această dimineaţă, de la ora 8, accesul în incinta stadionului "Emil Alexandrescu" urmînd să fie permis de la ora 11.

Diodude
21st October 2006, 00:48
Pronostic 1X.

crissis
21st October 2006, 01:28
ok, n-a fost cu intentie..

capra nu va sta...dar fara balba si onutz iasul isi pierde 50 % din valoare..

+ ceilalti absenti..

de data asta nu vor mai intalni o echipa debusolata precum fc arges..

6 meciuri fara infrangere e destul pt niste jucatori care n-au mentalitate de campioni.

:evil: :evil: :evil: te oftici si acum ca favorita ta a scos doar un egal la Iasi si acum rapid are sansa sa cistige:no: la Iasi pe fondul lipsei a mai multor titulari din formatia ieseana ,stai linistit ca si rapid cel mult un punct daca cistiga la Iasi .

area51
21st October 2006, 03:11
Zotta asta s-a ajuns si el acu si se baga in seama jignind. Sper sa nu-l am in vizor duminica si sa nu-l vad la mecla cum nu l-am vazut nici pe becali. Sa stea bine ascuns si pazit si sa nu repete fuga aia cu Iorgulescu pe urmele lui...

Dupa toate astea rapidul nu va avea o primire asa de calda:evil: la iasi
Se pare ca trebuie sa ne exersam iar repertoriul de injuraturi:drak:

Hoti si excroci dupa atatea transferuri smenuite tot ei fac urat!

Ne vedem duminica!:pace:

B0gdaaaN
21st October 2006, 04:01
Zotta asta s-a ajuns si el acu si se baga in seama jignind. Sper sa nu-l am in vizor duminica si sa nu-l vad la mecla cum nu l-am vazut nici pe becali. Sa stea bine ascuns si pazit si sa nu repete fuga aia cu Iorgulescu pe urmele lui...

Dupa toate astea rapidul nu va avea o primire asa de calda:evil: la iasi
Se pare ca trebuie sa ne exersam iar repertoriul de injuraturi:drak:

Hoti si excroci dupa atatea transferuri smenuite tot ei fac urat!

Ne vedem duminica!:pace:


pupincurismul ... parerea mea ca ar trebui trecut si el in cartea de munca pe langa functia de secretar,director...trebuie sa traiasca si nea Zotta...sa se dea mare pina o sa vina un presedinte adevarat in Giulesti

luctoronto
21st October 2006, 04:44
Cu privire l-a banii pe care tb sa-i luati de la copos good luck( 6 ani-wow),asta i-a jucatori si uita sa-i plateasca,vezi cazul Griffiths plus cei de la saraca "gasca nebuna".
steaua oferea 1,5 pt mazilu si siman nu a vrut, a facut mare afacere Mazilu + alti jucatori pt mai putin si nici acum nu se stie daca au primit ceva.(de la copos)
off-topic: pacat de studenti ,mare pacat!sper sa scapam de m.sandu si sa reveniti unde va e locul.


"nebunia" nu strica in fotbal...cel putin uneori... :D... Si ca sa dau un exemplu pt. tine, care esti stelista, cine credea ca in nov. 2004, Poli va bate Steaua in Ghencea? Evident ca Rapidul pleaca cu prima sansa, dar daca nu credem in sansa noastra, atunci de ce sa ne mai prezentam la meci?
Cat despre rapidistii care iau la misto-uri ieftine pe moldoveni in general si pe Poli Iasi in particular, un pic de modestie si de respect pt. adversar nu strica. Am mai spus acest lucru si il repet, dar se pare ca unii se cred deja Milan sau Barcelona si nu isi mai vad lungul nasului...

A propos, de asta ce zic rapidistii?

Preşedintele clubului Poli Iaşi, Sorin Boca, a declarat vineri, īntr-o conferinţă de presă, că Rapidul mai are de achitat grupării ieşene, īn cazul Daniel Pancu, suma de 220.000 de dolari, plus dobānda aferentă din 1999, pānă īn prezent.
"Am ajuns īntr-o situaţie penibilă īn «cazul Pancu». De şase ani ne judecăm cu Rapid pentru banii proveniţi din transferul lui Daniel Pancu şi, deşi avem dreptate 100%, instanţele federale ne plimbă dintr-un loc īntr-altul. Lucurile sunt cāt se poate de simple: Rapidul mai are de achitat grupării din dealul Copoului suma de 220.000 de dolari, plus dobānda aferentă din 1999, pānă īn prezent", a spus Sorin Boca.
Daniel Pancu a fost transferat de Rapid la formaţia italiană Cesena, pe 16 iulie 1999, Poli Iaşi susţinānd că a pierdut īn urma acestei tranzacţii suma de 220.000 de dolari. Potrivit unei īnţelegeri dintre cluburile Poli Iaşi şi Rapid, gruparea ieşeană trebuia să primească 25% din suma unui eventual transfer al lui Daniel Pancu la o echipă din străinătate. Suma transferului lui Daniel Pancu de la Rapid la Cesena a fost de 1,2 milioane de dolari, īn timp ce la clubul ieşean au ajuns doar 80.000 de dolari.
Avocatul clubului ieşean, Ştefan Damian, a spus că tot ceea ce se īntāmplă īn "cazul Pancu" nu este străin de interesele grupării giuleştene: "Este un joc de procedură care evită fondul cauzei, acolo unde clubul Rapid nu are nicio şansă de cāştig. De şase ani avem parte numai de tergiversări, de care clubul Rapid nu este străin! Comisiile federale dau hotărāri pe care le abrogă, după care dau alte hotărāri şi tot aşa! Situaţia este foarte simplă īn acest caz, īn care Poli Iaşi trebuie să primească aproximativ 300.000 de dolari".

codrind
21st October 2006, 08:51
Iasiu o sa stea capra


La naiba ! Cum de te-ai prins?
Si e Iasul , nu Iasiul.

Īţi spun eu cum s-a prins! ;)

a băut lapte de ....oaie ! :ok:

Şi apropo de meci, de cāte ori POLI IAŞI le strică planurile de mărire la cāte o echipă mitică, gata e sclava alteia!
Bă aceştia!!!
1. Ieşiţi din zona CERŞETORIILOR! Nu mai staţi cu māna-ntinsă!
2. JUCAŢI FOTBAL, nu arătaţi DOAR ...RESPECT echipelor mari din Europa!
3. Nu mai daţi vina pe comploturi, "asasinate" şi alte stupidităţi.

Dacă vă dezbăraţi de aceste obiceiuri poate atunci nu o să mai pierdeţi de la 3 īn sus, īn grupele CL, sau doar o remiza albă ( insipidă, incoloră, inodoră) prin grupele UEFA ! :no:

grande
21st October 2006, 10:56
rapidul nu va avea o primire asa de calda:evil: la iasi
Se pare ca trebuie sa ne exersam iar repertoriul de injuraturi:drak:

:

Tipic moldovenesc ,altceva ce mai stiti in afara de asta ?:ciocan:
Referitor la meci ,mai mult de 3 puncte nu cred ca o sa luam ,dar pana la urma sunt bune si astea !:happy :happy

sulin
21st October 2006, 12:44
Tocmai am venit de la bilete cam pustiu pe acolo pt un meci cu RAPID ,orcum la steaua era cam la fel doar ca era un rand de 8-10 oameni .Probabil se vor vinde toate biletele dar ca mai greu decat la meciul cu steaua.

iasisud
21st October 2006, 12:50
Tipic moldovenesc ,altceva ce mai stiti in afara de asta ?:ciocan:

In meciul din Giulesti, dupa moartea lui Mincea...mai tii minte? :rosu:

Ulysses
21st October 2006, 13:25
In meciul din Giulesti, dupa moartea lui Mincea...mai tii minte? :rosu:

bate poli fara probleme

be@
21st October 2006, 14:04
Tocmai am venit de la bilete cam pustiu pe acolo pt un meci cu RAPID ,orcum la steaua era cam la fel doar ca era un rand de 8-10 oameni .Probabil se vor vinde toate biletele dar ca mai greu decat la meciul cu steaua.

O sa se umple stadionul, o sa vezi.
Cat despre datoria Rapidului, e celebru zgarcitul ala de Copos pentru tepele pe care le da. Deci nu trebuie sa va mirati....
Apropo, pe Palimaru, ala care v-a dat in Cupa 2 goluri, cand era imprumutat la Cetate Suceava, il mai tineti minte? In el imi pun speranta.:drak:


Abuzuri incredibile

Cazul Pancu este complex şi scoate la iveală influenţa de care se bucură conducătorii rapidişti la comisiile federale. Astfel, după ce Comisia pentru Statutul Jucătorului a refuzat să judece memoriul ieşenilor prin care solicitau suma de 300 mii Euro, declināndu-şi competenţa, cazul a ajuns la Comisia de Recurs Federal. Acest organism a comis īnsă un abuz incredibil, dānd două hotărāri contradictorii īn aceeaşi speţă şi īn aceeaşi zi. Formată din preşedintele Mugur Filipescu, vicepreşedintele Ion Moraru şi membrii Dana Fāntu şi Giulian Slav, Comisia de Recurs Federal a decis mai īntāi că speţa trebuie judecată totuşi de Comisia pentru Statutul Jucătorului, care trebuie să dea o rezoluţie. Īn mod cu totul abuziv şi īn lipsa reprezentanţilor ieşeni, aceeaşi comisie a decis īn aceeaşi zi că nu se admite recursul Politehnicii, dānd o rezoluţie definitivă şi irevocabilă. "Totul este un joc de culise şi pe formă de regulament, pentru că pe fondul cauzei rapidiştii ar pierde din prima. Īn aceste condiţii, am decis să formulăm un memoriu la Federaţia Romānă de Fotbal şi la Liga Profesionistă de Fotbal prin care am cerut judecarea cazului la Comisia pentru Statutul Jucătorului. După şapte ani grei, prin sălile de judecată, sper ca īn maxim 2 luni să primim banii de la Rapid", a declarat ieri avocatul Politehnicii, Ştefan Damian.

noir_desir
21st October 2006, 14:34
Dupa toate astea rapidul nu va avea o primire asa de calda:evil: la iasi


calda, rece, fierbinte, nu conteaza... Ce conteaza e sa jucam noi bine si sa luam punct(e). Decat sa ne gandim la ce primire va avea Rapidul, mai degraba ne gandim cum sa facem o coregrafie frumoasa.
Si Be@, corect e Iasiul... Se spune cumva "Galatul", "Bucurestul", "Ploiestul"? E o denumire care s-a impus din cauza regionalismelor fonetice, dar nu stiu cat este de corecta.

Sunchase
21st October 2006, 14:51
Speram ca macar de data asta sa se abtina cetatenii de langa peluza unde suntem sa arunce cu diverse obiecte.

Vladek
21st October 2006, 15:33
Program de stat ... pentru carpa de sters pe jos a Rapidului numita Iasi. Sunt curios cati jucatori de la Rapid vor iesi accidentati sau cate cartonase se vor da ... desi raspunsul il stiu dinainte .. 0 si 0 pentru Rapid.

Daca joaca la macar un sfert din inversunarea cu care au aratat-o contra Stelei, Iasiul poate scoate un egal .. dar vor dormi in bocanci, poate-poate le mai arunca un os de ros nenea Copos din banutii aia pentru Pancu.

bravo_j0
21st October 2006, 16:08
Fra suparare dar Rapid are toate sansele sa bata , echipa lui Ionut Popa ii lipsesc 7 jucatori buni ,din accidentariole cu meciul cu Arges!!Un 0- 3 cred cai termina pe ieseni!!FORZTA RAPID!!!!!

tu26dor
21st October 2006, 16:13
Pai la problemele de lot, dar si de moral, pe care le are Iasiul mai bine nu s-ar prezenta la meci. Asa diferenta de scor ar fi mai mica. :D

prima conditie ca sa castigi un meci este sa te prezinti la el si sa joci.
iasul are sansa lui.

si sunteti penibili. am mai spus, dupa unii din voi echipele din modova nici nu ar trebui sa aiba voie sa joace decat intr-o liga separata. :rosu: :rosu:

be@
21st October 2006, 16:15
Program de stat ... pentru carpa de sters pe jos a Rapidului numita Iasi. Sunt curios cati jucatori de la Rapid vor iesi accidentati sau cate cartonase se vor da ... desi raspunsul il stiu dinainte .. 0 si 0 pentru Rapid.

Daca joaca la macar un sfert din inversunarea cu care au aratat-o contra Stelei, Iasiul poate scoate un egal .. dar vor dormi in bocanci, poate-poate le mai arunca un os de ros nenea Copos din banutii aia pentru Pancu.

Oare se merita sa-ti mai raspund? Stii doar ca esti penibil si frustrat, nu?
Cat despre carpa... hai sa-ti zic eu cine e carpa, baiatule, daca vrei: FARUL, VASLUI, PANDURII, JIUL si se pregateste acum un blat frumos cu OTELUL...Echipele astea iti spun ceva? Toate s-au prostituat in fata voastra.

Vladek
21st October 2006, 16:34
Oare se merita sa-ti mai raspund? Stii doar ca esti penibil si frustrat, nu?
Cat despre carpa... hai sa-ti zic eu cine e carpa, baiatule, daca vrei: FARUL, VASLUI, PANDURII, JIUL si se pregateste acum un blat frumos cu OTELUL...Echipele astea iti spun ceva? Toate s-au prostituat in fata voastra.

Vai doamne, ce tare ma necajeste problema echipei mediocre numita Iasi, care n-a insemnat, nu inseamna si nici n-o sa insemne vreodata ceva prin divizia A. Voi practic existati doar cu scopul de a incurca Steaua, in beneficiul celor care va mai dau cate un ciolan, eventual rupand si ceva picioare daca se da semnalul ca e liber la ciomageala. Poti sa sari tu cu gura cat de tare vrei, adevarul ramane : sunteti UN NIMIC mare si lat !:D :D

Vezi ca nu ne-am tras de sireturi din cate tin eu minte ... si daca tii neaparat sa nu te faci de ras, mai invata sa citesti harta, domnisoara elvetiana din Liege ... prietenii stiu de ce :D :D

Aaa, si nu uita sa pui pe lista celor care s-au "prostituat" cu Steaua pe Standard, Gorica, Betis, Dinamo Kiev ... sa stie tot "adevarul".

codrind
21st October 2006, 16:48
Program de stat ... pentru carpa de sters pe jos a Rapidului numita Iasi.

....


:jerk:

Doar atāt pt. unul care are la Locaţie - Galaţi, şi e suporter al unei echipe mitice!

Eu unul pt. alde ăştia am doar DISPREŢ! :jerk:

area51
21st October 2006, 17:08
@ grande

Nimeni de-aici cred n-are nimic cu suporterii giulesteni care au dat o lectie tuturor joi seara despre cum se incurajeaza echipa favorita.... Noi avem ce-avem cu, conducatorii vostri excroci...

In rest, bun venit fanilor rapidisti la iasi, desi nush ce-o sa faceti de la 6 dim. pana la meci pt. ca am inteles ca veniti cu trenul de noapte... Deh, e plin copoul de parcuri, crasme si femei :)) ....sa va clatiti ochii

tu26dor
21st October 2006, 18:14
@ grande



bun venit fanilor rapidisti la iasi, desi nush ce-o sa faceti de la 6 dim. pana la meci pt. ca am inteles ca veniti cu trenul de noapte... Deh, e plin copoul de parcuri, crasme si femei :)) ....sa va clatiti ochii

:happy :happy :happy
bine spus... cu siguranta nu o sa se plictiseasca si macar cu atat sa se consoleze si ei daca tot nu castiga aici.

maonel
21st October 2006, 19:26
poli e peste rapid in clasament ,jucam acasa cu 15000 sustinatori ...eu merg pe 1 x

Liviu
21st October 2006, 19:31
Iaşul e pe val , giuleştenii sunt obosiţi după meciul de joi aşa că nu ar fi de mirat un egal īntre cele două echipe . Este musai īnsă ca ieşenii să-i "mănānce" pe adversari , cum au făcut cu Steaua .

Īntrebare : Nu e Popa cel care , acum vreo 7-8 ani , pe cānd era antrenor la UTA , venea la meci cu bicicleta ? Mare figură Popa ăsta şi dacă nu ar semăna cu Hitler şi ar pierde mai des cu Steaua , ar fi chiar simpatic . :D

hamsterutz
22nd October 2006, 00:36
Vai doamne, ce tare ma necajeste problema echipei mediocre numita Iasi, care n-a insemnat, nu inseamna si nici n-o sa insemne vreodata ceva prin divizia A. Voi practic existati doar cu scopul de a incurca Steaua, in beneficiul celor care va mai dau cate un ciolan, eventual rupand si ceva picioare daca se da semnalul ca e liber la ciomageala. Poti sa sari tu cu gura cat de tare vrei, adevarul ramane : sunteti UN NIMIC mare si lat !:D :D

Vezi ca nu ne-am tras de sireturi din cate tin eu minte ... si daca tii neaparat sa nu te faci de ras, mai invata sa citesti harta, domnisoara elvetiana din Liege ... prietenii stiu de ce :D :D

Aaa, si nu uita sa pui pe lista celor care s-au "prostituat" cu Steaua pe Standard, Gorica, Betis, Dinamo Kiev ... sa stie tot "adevarul".
e ai ma oftikatule? mori ca nu am stat capra cum sunteti obisnuiti cu celelalte echipe? :).....si nu uita ca poli e infiintata inaintea echipei voastre ceausiste ;)...deci shut up eti penibil....si oricum daca te intreb la cate meciuri de ale lu steaua ai fost....nush daca numeri 3....asa ca pupa tv-ul in cont si abtinete de la disc care nu te privesc :)

tu26dor
22nd October 2006, 01:31
Iaşul e pe val , giuleştenii sunt obosiţi după meciul de joi aşa că nu ar fi de mirat un egal īntre cele două echipe . Este musai īnsă ca ieşenii să-i "mănānce" pe adversari , cum au făcut cu Steaua .

Īntrebare : Nu e Popa cel care , acum vreo 7-8 ani , pe cānd era antrenor la UTA , venea la meci cu bicicleta ? Mare figură Popa ăsta şi dacă nu ar semăna cu Hitler şi ar pierde mai des cu Steaua , ar fi chiar simpatic . :D

nush daca e el.... dar de ce sa piarda cu steaua?

Red-Castorryy
22nd October 2006, 02:01
nush daca e el.... dar de ce sa piarda cu steaua?

ca sa nu cistige :happy :happy :happy

crissis
22nd October 2006, 02:04
e ai ma oftikatule? mori ca nu am stat capra cum sunteti obisnuiti cu celelalte echipe? :).....si nu uita ca poli e infiintata inaintea echipei voastre ceausiste ;)...deci shut up eti penibil....si oricum daca te intreb la cate meciuri de ale lu steaua ai fost....nush daca numeri 3....asa ca pupa tv-ul in cont si abtinete de la disc care nu te privesc :)

Bravo iai spus-o bine:ok:

Marcus99Narci
22nd October 2006, 09:53
Întrebare : Nu e Popa cel care , acum vreo 7-8 ani , pe când era antrenor la UTA , venea la meci cu bicicleta ? Mare figură Popa ăsta şi dacă nu ar semăna cu Hitler şi ar pierde mai des cu Steaua , ar fi chiar simpatic .

Raspuns: Nu e Popa cel cu bicicleta! Biciclistul de la Arad se numeste Francisc Tisza si este cel mai bun antrenor de copii si juniori. Un adevarat descoperitor de talente si cuceritor de trofee la turneele internationale.

On topic: Sper sa bata Rapidul la Iasi 4-1 sa isi intre atacantii in mana din nou.

resita
22nd October 2006, 10:09
am incredere ca popa le va da incredere jucatorilor care vor matura cu rapidul pe jos.

poli iasi - rapid = 2-0.:ok:

Alberto
22nd October 2006, 10:15
Rapidistii sunt obositi dupa meciul de joi, dar trebuie sa tina pasul cu Dinamo...un egal i-ar departa de tot de primul loc....Plus ca Popa nu poate conta pentru meciul cu Rapid pe 7 jucatori de baza.....Greu meci pentru ieseni...

Vladek
22nd October 2006, 10:18
e ai ma oftikatule? mori ca nu am stat capra cum sunteti obisnuiti cu celelalte echipe? :).....si nu uita ca poli e infiintata inaintea echipei voastre ceausiste ;)...deci shut up eti penibil....si oricum daca te intreb la cate meciuri de ale lu steaua ai fost....nush daca numeri 3....asa ca pupa tv-ul in cont si abtinete de la disc care nu te privesc :)

Mai ultras de 2 leci vechi ... calmeaza-te ca nu-mi amintesc sa fi iesit la bere sa-mi dai tu sfaturi .... N-ati stat capra cu Steaua, va veti lua revansa azi ... n-am nici o indoiala.

Si nu mai muri tu de grija mea ca am stat ani buni in Bucuresti la 500 de metri de stadionul Ghencea si am fost la mai multe meciuri decat poti tu sa numeri. Asa ca ... ciocu mic si fugi sa aplauzi pe fratii tai intru frustrare de la Rapid. Laudati-va unii pe altii ca v-ati infiintat inainte de Steaua :happy :happy :happy daca asta va bucura pe voi, eu n-am nimic impotriva :D :D .

Liviu
22nd October 2006, 10:23
Raspuns: Nu e Popa cel cu bicicleta! Biciclistul de la Arad se numeste Francisc Tisza si este cel mai bun antrenor de copii si juniori. Un adevarat descoperitor de talente si cuceritor de trofee la turneele internationale.
Mersi pentru răspuns . Ştiam că Popa a fost pe la UTA īn acea perioada şi īmi aduceam aminte că un antrenor arădean de pe atunci venea la meci cu bicicleta , ştiindu-l pe Popa nu mă miram să fie el . Acum că īmi spui de Tisza parcă īmi aduc şi eu aminte . Oricum , mare figură Popa ăsta .

kkrrss2003
22nd October 2006, 10:47
Mai ultras de 2 leci vechi ... calmeaza-te ca nu-mi amintesc sa fi iesit la bere sa-mi dai tu sfaturi .... N-ati stat capra cu Steaua, va veti lua revansa azi ... n-am nici o indoiala.

Si nu mai muri tu de grija mea ca am stat ani buni in Bucuresti la 500 de metri de stadionul Ghencea si am fost la mai multe meciuri decat poti tu sa numeri. Asa ca ... ciocu mic si fugi sa aplauzi pe fratii tai intru frustrare de la Rapid. Laudati-va unii pe altii ca v-ati infiintat inainte de Steaua :happy :happy :happy daca asta va bucura pe voi, eu n-am nimic impotriva :D :D .

nu shtiu de ce unii se bucura ca au mirosit aerul de bucuresti!??! chiar iti place izul ala??!?!?!:P sincer rapidul( cu r mic :D ) merita adus cu picioarele pe pamint..... doar un ignorant penibil nu poate citi o linie de clasament sa traga o concluzie pertinenta... Azi va fi un gol de la Iurisniti si unul de la maldarasanu... dar scorul final va fi o surpriza doar pentru un comentator gen Ioanitoaia.....
Forzza Poli IASI !

Luis Garcia10
22nd October 2006, 10:53
2-0 Iasi :ok:

kkrrss2003
22nd October 2006, 10:55
On topic: Sper sa bata Rapidul la Iasi 4-1 sa isi intre atacantii in mana din nou.

Itzi urez multa bafta la ghinion!!!:D si daca stau sa ma gindesc doar la meciul pe care l ati cistigat ultima oara cu 4-1... nu cred ca fost relevant pentru ca la 2 - 1 pentru voi erati masati in careul dinspre peluza A si Balba va luse la tir... Ce i drept in bara.. in portar... dar ati scapat... poate azi.../hello
Cit despre cel din cupa Romaniei si cel din Giulesti.......:rosu:

Vladek
22nd October 2006, 11:04
nu shtiu de ce unii se bucura ca au mirosit aerul de bucuresti!??! chiar iti place izul ala??!?!?!:P

Chiar nu conteaza daca imi place sau nu ... si de fapt raspunsul ar fi nu .... dar am precizat asta fiindca se baga in seama niste "ultrasi" de 2 lei care dau altora lectii ca vezi Doamne cum indraznesc eu care locuiesc in Galati sa sustin o echipa din Bucuresti. Nu ca m-ar interesa parerea lor.



Azi va fi un gol de la Iurisniti si unul de la maldarasanu... dar scorul final va fi o surpriza doar pentru un comentator gen Ioanitoaia.....
Forzza Poli IASI !

Ar fi frumos, dar nu cred .... am zis deja ce se va intampla ... astept sa fiu contrazis de evolutia jocului ...

ddaannyy
22nd October 2006, 11:15
Asta ne trebuie: tupeu!
Din pacate l-am vazut pe nea Popik la protv iasi... ca "nu prea avem sanse".. ca "sa nu ne bata la scor".:mda:
Ceea ce e sigur e ca ne trebuie ceva bafta azi. Sa joci aproape cu echipa a 2-a si sa incurci Rapidul... asta chiar ca ar fi o mare performanta.

Hai Poli! Victorie baieti!
/hello /hello /hello /OLE/ /OLE/

six
22nd October 2006, 12:10
Yo cred ca moldovenii se vor autodepasii fortand nota dar Rapidu' se va impune,parerea mea :ok:

stefy_deva
22nd October 2006, 12:36
oricat s-ar autodepasi nu vor scoate nici un punct dupa meciul de azi! baietii sunt motivati si se contentreaza doar pe victorie!!

am vazut o gramada de suporteri moldoveni care nu dau nici o sansa rapidului....mai vb dupa meci...daca o sa mai am cu cine.....ok?

intrebare:pe ce post ii meciu?pe national?

resita
22nd October 2006, 12:41
intrebare:pe ce post ii meciu?pe national?

da.

sper sa vedem un meci frumos si multe goluri.

stefy_deva
22nd October 2006, 12:49
da.

sper sa vedem un meci frumos si multe goluri.

ms resita...

o sa avem cu siguranta un meci frumos cu multe goluri din partea lui moldovan buga si compania....;)

grande
22nd October 2006, 13:33
Eu sincer as fi multumit si cu un singur gol ,numai sa castigam ,dar prevad ca moldoveni o sa-si puna autobaza in actiune si nu prea stiu ce se va intampla !

Luis Garcia10
22nd October 2006, 13:44
Grande imi pare rau sa te dezamagesc , dar eu cred ca Iasiul va juca avantat !

grande
22nd October 2006, 13:49
Asta ramane de vazut !

crissis
22nd October 2006, 14:05
Poate fi ascultat la radio meciul ?

starsteel
22nd October 2006, 14:17
Tot ce pot sa-ti ofer sunt cateva poze.....de acasa?
Joaca avantat iesenii in prima parte a meciului.

crissis
22nd October 2006, 14:44
Tot ce pot sa-ti ofer sunt cateva poze.....de acasa?
Joaca avantat iesenii in prima parte a meciului.

multam :ok:

Luis Garcia10
22nd October 2006, 14:58
Iesenii joaca avantat ,, o data in plus" vorba comentatorului :lol:

stefy_deva
22nd October 2006, 15:02
negru out, lazar in :D
grifiths out, moldovan in :D


acum, i-acum

JJ
22nd October 2006, 15:17
Razvan e cam dus. De ce n-a jucat Burdujan? Cand il baga pe Dica, scria la ziar ca ar fi complet refacut. Nu vad meciul, dar daca Malda joaca la fel de prost ca in meciul cu PSG...

diavol visiniu
22nd October 2006, 15:40
Bate rapidul ,de fapt e obligat sa bata,altfel o sa iasa rau la club

Hard
22nd October 2006, 15:42
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool 1-0

Datenshi
22nd October 2006, 15:50
e da ce-ti veni?

Alberto
22nd October 2006, 15:51
Ce ocazie....:ciocan:...

Bun portar Coman asta...

Sorin Blaj
22nd October 2006, 15:52
Razvan poate sa joace linistit la pariuri, a spus ca va fi 0-0, atat a fost.

crissis
22nd October 2006, 15:54
Pentru rapidisti am o intrebare.
Va ofticati ca nu ati cistigat:headbang: la IASI?

JJ
22nd October 2006, 15:55
Ar trebui scuturati serios jucatorii, n-am castigat nimic in deplasare. Treziti-va baieti!

vlad1607
22nd October 2006, 15:56
rapidul a iesit din carti in proprtie de 85 %

Datenshi
22nd October 2006, 15:57
Singura solutie e alt antrenor. Punct. Daca el nu le zice si nu-i invata nimic, nu se va schimba nimic.

Sorin Blaj
22nd October 2006, 15:58
Ar trebui scuturati serios jucatorii, n-am castigat nimic in deplasare. Treziti-va baieti!
Din pacate, Rapidul se trezeste doar in retur. Si vine deplasarea din Israel.

crissis
22nd October 2006, 15:58
rapidul a iesit din carti in proprtie de 85 %

Ai gresit, in proportie de 185% e mai corect :evil: :evil: :evil:

Alberto
22nd October 2006, 16:01
Rapid....:cya:

Cu meciul asta si-au luat adio de la campionat

crissis
22nd October 2006, 16:03
Rapid....:cya:

Cu meciul asta si-au luat adio de la campionat

:evil: Si dupa meciul din israel isi va lua ramas bun si de la UEFA:happy :happy :happy

JJ
22nd October 2006, 16:05
Din pacate, Rapidul se trezeste doar in retur. Si vine deplasarea din Israel.
Pana atunci vine meciul de cupa, parca vad ca nici pe aia nu-i batem :(
Ref. sanse: Daca Steaua nu bate azi (portarul Otelului face un meci mare), ramanem la 4-5 puncte de locul 2, deci sanse de CL mai raman. Campionatul e deja luat de Dinamo.

codrind
22nd October 2006, 16:11
Program de stat ... pentru carpa de sters pe jos a Rapidului numita Iasi.

Dacă unii au sānge īn .... trotinetă, cred că acum ar fi momentul de o MEA CULPA + scuzele de rigoare.



Daca joaca la macar un sfert din inversunarea cu care au aratat-o contra Stelei, Iasiul poate scoate un egal ..


A ieşit egal. Deci a fost şi īnverşunare, şi şanse, şi ghinioane :)

Red-Castorryy
22nd October 2006, 16:20
meci echilibrat , s-a jucat cu multa determinare , scor echitabil
ps. daca juca Bilba nu il vedeam prea bine pe Rada :o:

Diodude
22nd October 2006, 16:29
v-ati dus la 16 puncte de noi.tineti-o tot asa!!!

Datenshi
22nd October 2006, 16:32
O tinem, stai linistit.

Diodude
22nd October 2006, 16:33
o.k,stau.mersi pentru incurajare!!!

JJ
22nd October 2006, 16:56
Pana la urma am recuperat un punct fata de locul 2, desi e meritul Otelului pt. asta.

Datenshi
22nd October 2006, 17:03
Am recuperat un rahat. O sa ne bata Otelu si il pierdem la loc.

JJ
22nd October 2006, 17:08
Poate mai batem si noi pe cineva, ar cam fi cazul.

Datenshi
22nd October 2006, 17:12
Pai orice antrenor de mana a treia stie deja sa-i contreze tactica lui Razvan. Da-mi o luna o echipa de divizia B si eu nu iau gol de la Rapid decat daca gafeaza unul grav.

Bergero
22nd October 2006, 17:30
Incredibil! Un egal mare cit o victorie!! Fara mai bine de jumatate de echipa suntem egalii Rapidului!!!Si ceea ce e mai dureros pentru ei si incintator pentru noi este ca nu s-a simtit ca am jucat fara senatorii de drept adica fara Bilba, Onut, Ciobanu, Gavatorta, Miclea ori Ciubancan! Sau sa ne para rau?? Ca altfel am fi cistigat fara probleme!! Felicitari Poli Iasi pentru al saptelea meci consecutiv fara infringere!!

Vladek
22nd October 2006, 17:36
Dacă unii au sānge īn .... trotinetă, cred că acum ar fi momentul de o MEA CULPA + scuzele de rigoare.

A ieşit egal. Deci a fost şi īnverşunare, şi şanse, şi ghinioane :)


Bine. N-am vazut meciul, ca am fost la Otelul - Steaua sa-l admir pe Dica ratand de vreo 7 ori singur cu portarul. La final i-am sugerat sa mai ramana sa se antreneze, poate cu poarta goala are mai mult noroc.

Despre Iasi-Rapid, stiu doar ca a iesit 0-0. Dar recunosc si declar solemn ca de data asta m-am inselat si datorez niste scuze Iasiului care de data asta a jucat corect.

B0gdaaaN
22nd October 2006, 17:43
Popa: "Fotbaliştii mei au făcut un joc admirabil"


Tehnicianul Ionuţ Popa a declarat că fotbaliştii folosiţi în meciul cu Rapid au jucat admirabil, apreciind că Poli Iaşi ar fi putut obţine mai mult decât o remiză.

"A fost un joc echilibrat, însă cred că cea mai mare ocazie de gol a avut-o Onofraş în minutul 49. Cred că puteam obţine mai mult, dacă Ono reuşea să marcheze la acea fază. Cred că atunci s-ar fi rupt jocul, Rapid ar fi atacat şi mai mult pentru a egala şi cine ştie, pe contraatac, poate am mai fi dat gol. Nu au fost foarte multe ocazii mari de gol. Rapidul urmărea să obţină cele trei puncte, pentru a se apropa de primele două locuri, în timp ce noi doream victoria pentru a nu avea grija retrogradării. În condiţiile în care mi-au lipsit mulţi jucători, cei care au intrat pe teren a făcut un joc admirabil", a spus Popa, care a precizat că Onofraş a evoluat cu un deget rupt, iar Sarici a acuzat unele probleme la genunchi.

Tehnicianul ieşean a afirmat că i-a lăsat la hotel o carte, "Sadoveanu şi ieşenii", directorului general de la Rapid, Constantin Zotta. "I-am scris: «Domnului preşedinte Zotta cu respect pentru Rapid». Eu sunt un finuţ cu oamenii deştepţi", a subliniat Popa.

Ionuţ Popa consideră că Rapidul poate juca mult mai bine, dacă se stabilizează relaţiile de joc. "Ei îi au pe Mazilu, Lazăr sau Coman, care este cel mai bun portar din ţară, alături de Brăneţ. Dacă reşesc să pună la punct sistemul 3-4-3, pot face mult mai multe. Oricum, noi am făcut în vară transferuri de 80.000 de euro şi am ţinut piept unei echipe de milioane de euro", a comentat Popa.

maonel
22nd October 2006, 17:44
rapid sa fie multumit si sa lase ciocu mai mic..sa se multumeasca si cu acest punct ,daca erau toti iesewnii rapidu o lua tare rau..nu joaca mai nimik

noir_desir
22nd October 2006, 18:45
Felicitari Poli! Am demonstrat ca suntem echipa seriosa si muncitoare, in ciuda numeroaselor absente.

Rossi
22nd October 2006, 19:09
Felicitari Poli! Am demonstrat ca suntem echipa seriosa si muncitoare, in ciuda numeroaselor absente.

Nu-mi vine sa cred cu ce ambitie joaca Poli Iasi meci de meci ...
Felicitari pt daruirea de care ati dat dovada !

kain
22nd October 2006, 19:23
Rezultat echitabil.. :)

YoYoyOi
22nd October 2006, 19:34
Imi cer scuze fata de suporterii de la Poli pt ca am spus ca este imposibil ca Rapid sa nu cistige azi. Am spus-o pt ca nu credeam moldovenii vor fi in stare de un asemenea meci. Si doar trebuia sa stiu asta ca si Steaua s-a incurcat la Iasi.
Felicitari Poli! Acest egal este mai mare decit o victorie.
Si dupa cite se pare atit Rapid cit si Steaua au iesit din cursa pt campionat. Se vor bate la locul 2, cu toate cu nu va fi ursor, cu aemenea contracandidati ca Otelul sau Clujul.

ce_bine_e
22nd October 2006, 19:34
Nu-mi vine sa cred cu ce ambitie joaca Poli Iasi meci de meci ...
Felicitari pt daruirea de care ati dat dovada !
poate dam dovada si etapa viitoare :P:P:P

Marcus99Narci
22nd October 2006, 19:37
PT. MisterLiviu
Mersi pentru răspuns . Ştiam că Popa a fost pe la UTA īn acea perioada şi īmi aduceam aminte că un antrenor arădean de pe atunci venea la meci cu bicicleta , ştiindu-l pe Popa nu mă miram să fie el . Acum că īmi spui de Tisza parcă īmi aduc şi eu aminte . Oricum , mare figură Popa ăsta .

Da, Popa, e un fel de parolist, un fel de Ion Moromete, daca stii la ce ma refer. Ii place sa vorbeasca in maxime, dar la antrenamente cu jucatorii e normal, lasa glumele la o parte si face treaba... dar asa face el cand vine presa. Iar in afara terenului e foarte glumet, dupa cum probabil ai observat. La Arad e foarte iubit :) De exemplu, la Craiova la conferinta de presa, cand s-a terminat U 3-3 cu Poli Iasi, le-a zis la reporteri ca UTA e cea mai titrata echipa din provincie, nu Craiova cum ziceau ei !!! Marfa Mister, asa-i?

sulin
22nd October 2006, 19:38
Nu-mi vine sa cred cu ce ambitie joaca Poli Iasi meci de meci ...
Felicitari pt daruirea de care ati dat dovada !
Sa vezi cu ce ambitie vor juca la dinamo si poate cine stie va fi POLI IASI prima echipa care va incurca Dinamo bine ar fii sa pierdeti primul meci cu POLI IASI ,campionatul orcum il luati adversarile la titlu il dau pe tava de aur chiar:)).
Chiar cred ca prima echipa care va invinge sau orcum care va scoate puncte cu dinamo e POLI IASI dar titlul orcum e adjudecat chiar daca pierde dinamo puncte sau nu cu POLI IASI.FORZA POLI IASI

Aaetius
22nd October 2006, 19:39
rapid a avut noroc ca luat un punct
pacat de baietii lui popa ca meritau 3 puncte

in 2 ani iasul joaca in europa!

Marcus99Narci
22nd October 2006, 19:45
Oricum o sa joace in Europa ca intram in UE din ianuarie 2007... hihihi
Haide UTA .... Bravo nea' Ionut !!! Tine-o tot asa

P.s. sa va uitati la Poli Timisoara - UTA sa vezi acolo spectacol, tata :)

noir_desir
22nd October 2006, 20:04
Nu-mi vine sa cred cu ce ambitie joaca Poli Iasi meci de meci ...
Felicitari pt daruirea de care ati dat dovada !

Cu tot respectul pt. seria de victorii a lui Dinamo, daca jucam tot asa si in Stefan cel Mare, nu plecam invinsi de acolo... :D

sulin
22nd October 2006, 20:23
Oare unde era poli iasi daca nu erau acele 2 infrangeri cu echipe gen jiul si fc national? JIUL care are o singura victorie doar impotriva lui poli iasi echipe aflate pe locuri retrogradabile pacat dar asta e:mda:

Q.
22nd October 2006, 20:37
In sfarsit am luat punct(e) SI de la rapid !!! :yeah:

BRAVO POLI !:D

kkrrss2003
22nd October 2006, 21:38
Razvan Lucescu crede ca Poli Iasi poate obtine un rezultat pozitiv, in etapa a XIII-a a Ligii I, cind intilneste pe Dinamo in deplasare. "Daca Poli Iasi va dori sa joace, cred ca poate incurca Dinamo. Iasiul a scos pina acum rezultate frumoasa, atit impotriva Stelei, cit si a lui Rapid", a afirmat Lucescu.
CE INSEAMNA IN CONCEPTIA ACESTEI TROMPETE DE "ANTRENOR" DACA POLI VA DORI SA JOACE!?!??!?!
A UITAT CE A FACUT POLI LA DINAMO ACASA IN SEZONUL TRECUT? SI I-A AJUTAT CHIAR PE RAZVANEL SI AI LUI !!!
RAZAVANE SINT SIGUR CA CITESTI POSTARILE DE PE ACEST SITE DE ACEEA... CU MINA PE INIMA ITI SPUN : esti penibil!!!!!!!!!

pif
22nd October 2006, 21:43
Cred ca are altceva mai bun de facut decat sa citeasca ce se scrie pe aici, poate ar fi mai bine sa se gandeasca cum sa aduca rapidul pe un loc de cl adica locul 2 ca de nu cred ca numai are rabdare copos.

resita
22nd October 2006, 21:49
Cred ca are altceva mai bun de facut

DA, sa accepte oferta timisoarei.:ok:

Bergero
22nd October 2006, 21:50
Un lucru e cert: Dinamo va avea un meci greu etapa viitoare. Vor intra Onut, Bilba, poate Miclea, rezervele de astazi au demonstrat ca au valoare asa incit va fi un meci interesant! Un egal ar fi tocmai bun, asa....sa nu se supere Steaua si Rapid ca le-am luat puncte numai lor. Si cind te gindesti ca am pierdut in Cotroceni!! Ce ciudat e uneori fotbalul!!

resita
22nd October 2006, 21:53
cu tot respectul cuvenit, reveniti cu picioarele pe pamant

ati reusit un rezultat bun dar pana la a lua pct. in groapa mai este mult si nu uitati miercuri aveti un meci nu chiar asa usor. :ok:

be@
22nd October 2006, 21:56
Nu-mi vine sa cred cu ce ambitie joaca Poli Iasi meci de meci ...
Felicitari pt daruirea de care ati dat dovada !

Scuteste-ne ! Tu vorbesti, care ne treceai pe lista de sclavi a echipei dintre cimitire ? Ai uitat ca acum 2 ani le-am lut 4 puncte ! Daca anul trecut nu s-a putut, asta e... Nu putem sa castigam de fiecare data in fata lor.

Vladek, continui sa fii penibil... "De data asta ati jucat corect"....:sleep:
Stii ce a raspuns odata Ionut Popa, cand a fost intrebat ce echipa isi doreste sa invinga cel mai mult? A zis ca pe Rapid. Pentru ca nu castigasem niciodata in fata lor, de la revenirea in prima liga. Si hai sa-ti povestesc acum cum au fost meciurile contra Rapidului.

Cu Rapidul am jucat chiar in prima etapa de la revenirea in divizia A, pe teren propriu. Am pierdut greu, cu 1-2, am avut si un penalty ratat.La meciul asta, sa dam vina pe lipsa de experienta, pentru ca reveneam dupa multi ani in divizia A. Au urmat apoi o serie de 7 esecuri, iar Simionas a fost demis, si a venit la echipa Popik.
In retur, Rapid a fost echipa mai buna, si a castigat cu 2-0.

Apoi, sezonul trecut, in Giulesti, Rapid a castigat cu 1-0 dintrun penalty inventat, iar la Iasi ne-au batut cu 4-1. Lor le-a intrat tot, noi am ratat cu carul, vreo 7 ocazii.
Am jucat si in Cupa cu Rapidul anul trecut, cand am avut un gol anulat incorect, iar ei ne-au invins in ultimul minut.

ce_bine_e
22nd October 2006, 22:03
resita ai dreptate, un egal la stefan cel mare este echivalent cu o victorie;)

pif
22nd October 2006, 22:04
cu tot respectul cuvenit, reveniti cu picioarele pe pamant

ati reusit un rezultat bun dar pana la a lua pct. in groapa mai este mult si nu uitati miercuri aveti un meci nu chiar asa usor. :ok:

Tu ca un dinamovist convins crezi ca dinamo a fost peste adversar in toate cele 12 victori si nu a avut noroc in nici unul din cele 12 meciuri pt ca dinamo e cea mai tare si nu are nevoie de noroc nu?
Nici un meci nu seamana cu altul orcum dinamo e campiona fie ca o incurca sau nu poli iasi.

m4st3r
22nd October 2006, 22:05
s`a vazut oboseala acumulata din meciu cu PSG pt rapid...dar sa nu denigram efortu` si daruinta moldovenilor...bv, mie personal mi`a placut meciu ;)

be@
22nd October 2006, 22:06
Da, mai ales a doua repriza. Prima a fost proasta, sa recunoastem....

Red-Castorryy
22nd October 2006, 22:07
prima a fost de tatonare

resita
22nd October 2006, 22:10
Tu ca un dinamovist convins crezi ca dinamo a fost peste adversar in toate cele 12 victori si nu a avut noroc in nici unul din cele 12 meciuri pt ca dinamo e cea mai tare si nu are nevoie de noroc nu?
Nici un meci nu seamana cu altul orcum dinamo e campiona fie ca o incurca sau nu poli iasi.

nu am spus ca dinamo a fost peste toate adversarele nici nu trebuie si voi stiti asta de la meciul vostru cu craiova pe care l-ati avut in buzunar, dar norocul mai tine si cu cei buni si vorba lui rednic victorile aduc victori.

oricum felicitari pt. rezultat.:ok:

noir_desir
22nd October 2006, 22:18
cu tot respectul cuvenit, reveniti cu picioarele pe pamant

ati reusit un rezultat bun dar pana la a lua pct. in groapa mai este mult si nu uitati miercuri aveti un meci nu chiar asa usor. :ok:

De ce ti se pare imposibil sa luam punct(e) in groapa? am facut-o si anul trecut, chiar daca se juca cu portile inchise si Dinamo nu traversa o perioada cum e asta de acum. Evident ca voi aveti 95% sanse sa bateti, dar cine stie, s-au mai vazut minuni...:D
Cat despre vorba lu' Rednic, cum ca victoriile aduc victorii, vedeti ce faceti in uefa, ca in ultimu timp stam prost cu coeficientii... daca o dati iar in bara, n-au niciun rost eforturile din liga I.

GeKuRA
22nd October 2006, 22:20
chiar am ramas surprins de daruirea fotbalistilor ieseni... ma asteptam la un meci mai dominat de Rapid...
din pacate pt. noi experienta lui Palimaru este prea mica pentru a fructifica ocaziile .... nu s-a sutat de la marginea careului... numai Sfarlea -ce sut:o:- ....


FORZA POLI !!!

DanielAndrei
22nd October 2006, 22:27
Un Meci Echilibrat, Dar Daca Intra La Urma....chiar Ca Era Golul Campionatului. Oricum S-a Vazut Ca Am Avut In Fata Pe Portarul Nationalei

resita
22nd October 2006, 22:28
De ce ti se pare imposibil sa luam punct(e) in groapa? .

mi se pare imposibil din mai multe motive.

n-am pierdut nici un pct. campionatul acesta

jucam acasa

suntem mai buni ca voi

miercuri aveti un meci greu in cupa deci o deplasare

in deplasare n-ati prea rupt gura targului

etc.

be@
22nd October 2006, 22:30
Hai sa lasam discutia asta pentru topicul celalalt..Acolo despre ce mai vorbim???
Rezultatul obtinut de noi e foarte bun, avand in vedere cati jucatori indisponibili am avut. Daca va uitati putin la rezerve, o sa gasiti jucatori despre care nu cred ca ati mai auzit ...

tu26dor
22nd October 2006, 22:44
bravo iasul. nu am vazut meciul, nu l-am ascultat dar ma bucur nespus de mult pt rezultat. inca odata am reusit sa nu pierdem acasa si mai ales sa luam in sfarsit rapidului un punct.
bravo poli. locul 6 e deplin meritat.
meritam sa visam la un punct in groapa.

Sunchase
23rd October 2006, 11:03
Meci slabut ..rezultat echitabil.

geoavram20
23rd October 2006, 11:48
rezultat normal conform cursului jocului...
prea multe meciuri fara victorie in deplasare pentru rapid
sa sperma ca o sa-si revina...:mda:

GeKuRA
23rd October 2006, 15:01
sa sperma ca o sa-si revina...:mda:
da... sa ... :D

sa speram ca o sa se echililibreze lupta pt. titlu... probabil ca adversarele lui Dinamo vor pune mai mari probleme decat pana acu...

chipy_1923
24th October 2006, 10:43
penibil au jucat 80 de minute..nimic...nu au fost in stare sa lege 4 pase ca lumea...apoi in 10 minute am avut 5 ocazii..cat pentru tot meciul..dar ca de obicei avem atacanti ratangii...oamenii stiu sa dea gol cu calcaiul,sa dea pase cu calcaiul...dar cand vine vorba sa dea un gol amarat din 6 metri rateaza ca niste oameni care n-au treaba cu fotbalul...Moldovan a ratat o ocazie mare si la capul lui Sapunaru a stat si s-a uitat cum a trecut mingea prin fata lui...de Zicu si Burdujan nu mai vb. ca n-are rost...Buga saracu' face si el act de prezenta pe teren,ca de altceva nu e in stare..