PDA

View Full Version : Etapa 12: FC NATIONAL - U CRAIOVA



delaparis
16th October 2006, 00:58
Sambata: 21.10 2006
Discutii despre FC NATIONAL - U CRAIOVA aici - inainte si dupa.

Cra10veanu
16th October 2006, 03:14
a 3-a victorie consecutiva sa speram. National 0 - 2 Universitatea Craiova
Iar o comite Costea :D

*Coco*
16th October 2006, 08:58
Si eu sper la a 3-a victorie consecutiva/hello
Dar vad ca National a cam inceput sa joace fotbal;)

miril
16th October 2006, 09:20
Un moment al adevarului si pentru noi si pentru olteni. Sper sa batem noi. HAI PROGRESUL!

maldini
16th October 2006, 09:26
0-1 Hai Craiova /hello /hello Echipa este pe val se pare ca Stoica a gasit formula castigatoare :ok:

Bancaru
16th October 2006, 11:40
Nu ma hazardez la un pronostic. Nici noi nici ei nu suntem ce ar trebui sa fim. Orice e posibil, sper sa castigam, pentru ca inca un meci fara victorie acasa ar fi dezastru. Preferam sa pierdem la Poli, dar sa castigam cu Craiova acasa.

Platanu
16th October 2006, 12:08
E meci dificil pentru ambele echipe.Nu dau nici eu niciun pronostic,pentru ca orice rezultat e posibil.Totusi,sper in victoria alor nostri.

cap
16th October 2006, 12:09
hay bateti oltenii :D

Platanu
16th October 2006, 12:27
Noi am vrea,ramane sa vrea si jucatorii.

Bancaru
16th October 2006, 13:02
Si ei vor, ramane sa si poata. Sau te pomeni ca nu vor... ?

miril
16th October 2006, 13:28
Eu zic ca pot daca...vor, ce Duna....rea mea la...Calafat!

kain
16th October 2006, 14:09
1 solist :)

noir_desir
16th October 2006, 14:30
Incet incet, Craiova se trezeste. Bate greu, dar bate. Un 0-1.

grande
16th October 2006, 15:01
Bancarii sunt favoriti ,deci 1 solist ....

YodaRo
16th October 2006, 19:29
pronostic 2,x Hai Oltenii. O sa fie mai multi suporteri craioveni in tribune deci mizez pe victoria Stiintei.

blandu
16th October 2006, 19:39
1-2
Cu o victorie la National incepem sa scapam de griji.
Ambele echipe au un moral bun dupa etapa a 11-a
FORTA STIINTA !!!

Platanu
16th October 2006, 19:57
Nationalul trebuie sa lupte pentru victorie,altfel oltenii isi vor face jocul lor si vor castiga.HAI PROGRESULE!!!!!!

*Coco*
16th October 2006, 20:24
Pai noi de fiecare data am fost pe National ca acasa:D O sa vina multi suporteri si vom fi ca acasa acuma depinde si daca ne vom face jocul

crissis
16th October 2006, 20:32
Daca Craiova va cistiga acest meci se vor indeparta de zona fierbinte a retrogradarii .
Totusi merg pe un pronostic 1x

Platanu
16th October 2006, 20:59
Pai noi de fiecare data am fost pe National ca acasa:D Pai asta inseamna ca suntem ospitalieri cu voi.Simtiti-va ca acasa!:D
Revenind ontopic,cred ca se vor aduna mai multi suporteri bancari,iar Nationalul,cu putina transpiratie,va castiga.

luciano_1644
16th October 2006, 21:13
Meci echilibrat,poate cel mai echilibrat al etapei.Ambele formatii vin cu un moral bun,deci rezultat imprevizibil.Sper ca oltenii sa reuseasca din nou o prestatie ca in ultimele 2 etape si sa reuseasca sa adune punct sau puncte in Cotroceni.Nationalul mi-a placut in meciul de la Timisoara,au potential mult peste locul pe care-l ocupa in prezent.Ma bazez pe o prezenta mare a oltenilor in tribune.HAI OLTENII!

Pepsi-Cola
16th October 2006, 21:56
prezic un egal :P:P 1-1

Lordliv
16th October 2006, 22:57
nationalul are 3 fundasi craioveni : burca ,panc ,ghindeanu! de ce nu ar veni ei din iarna ,acasa,acum cand mititelu are bani!?
incolo ,numai de bine pentru stiinta! victorie lejera cu o posibila retrogradata!

*Coco*
16th October 2006, 23:22
Cu Panc si Ghindeanu au fost discuti in vara dar cand au fost sa semneze actele Iacov i-a cerut lui Mititelu pe langa cei 500000 Euro pretul la pachet ptr cei doi si TVA la acesti bani:ciocan:

be@
16th October 2006, 23:31
nationalul are 3 fundasi craioveni : burca ,panc ,ghindeanu! de ce nu ar veni ei din iarna ,acasa,acum cand mititelu are bani!?
incolo ,numai de bine pentru stiinta! victorie lejera cu o posibila retrogradata!

Aoleu, dar ce periculosi sunteti voi, ma ! Auzi, victorie lejera... Ce tupeu aveti in voi! Chiar credeti ca o sa castigati in Cotroceni? Ma faceti sa rad. Ati batut si voi Urziceniul si Ceahlaul, si deacuma, gata, va credeti mare echipa. Si noi am batut Ceahlaul acasa, cu 2-0.
Cat despre Panc, Ghindeanu si Burca, n-aveti voi bani sa cumparati jucatori de la National, ........

*Coco*
16th October 2006, 23:39
Bine ma ca aveti voi astea de la Iasi ca nu aveti bani sa va duceti la WC Public:jerk:

be@
16th October 2006, 23:41
Auzi, ma intere, daca am spus ca sunteti amarati si ca n-aveti bani sa cumparati jucatori de la noi, asta e jignire la tine? Te faci de ras. ....................

*Coco*
16th October 2006, 23:43
Ptr tine cuvantul "amarati" nu este o jignire?
Poate pe la voi prin Copou pe acolo va injurati va dati draq si voi o luati ca pe o alintare:happy

be@
16th October 2006, 23:48
Amarati, in sensul de saraci. Ce jignire e asta, daca zici despre o echipa ca e saraca ?

Cra10veanu
16th October 2006, 23:56
be@ tu esti aici ca la targ ca la balamuc, daca urlii nu te simti bine sau cum ? tipic moldovenesc !

Bancaru
17th October 2006, 11:00
Sper sa nu alunecam spre off topic, dar la scandal nu ii intrece nimeni pe olteni. Cine o sa bata, o sa bata si gata. Cel mai bine ar fi sa batem noi.
Despre banii lui Mititelu, dati-mi voie sa ma indoiesc. Sa fim seriosi. Daca avea bani aducea jucatori si un antrenor. Are Mititelu bani cum are si Iacov. La un moment dat putem sa facem si schimb de antrenori cateva etape. Ar fi ... cool. Acest valutist este o rusine. Sper, pentru binele Craiovei, sa plece. Ce bine era daca cei din marea echipa a Craiovei castigau bani la adevarata lor valoare. Sa fi venit azi si sa investeasca. Asta nu se mai da dus de la club. Toata lumea vrea notorietate. De ani de zile toti care vin la Craiova isi bat joc. Asta zice ca nu, si asa si pare, dar e ... jegos. Nu stiu de ce, dar imi dispalce.
Amandoua echipele sunt amarate. Si noi suntem saraci, dar si voi. Sustine cineva contrariul?

inter
17th October 2006, 11:09
Sper sa nu alunecam spre off topic, dar la scandal nu ii intrece nimeni pe olteni. Si noi suntem saraci, dar si voi. Sustine cineva contrariul?

la scandal .. mai au si altii "varfuri de lance" .. asa ca sa lasam deoparte subiectul asta ...ca suntem noi mai "iuti" asta e alta treaba ..;)

saraci da, dar "amaratilor" a fost plasat in alt context.

poate ne vedem in sfarsit sambata :ok:

alamar
17th October 2006, 11:31
Lasati "amareala" si dati-o pe fotbal. Bate Nationalul pentru ca este mai buna. Pentru Stiinta trebuie sa mai treaca ceva timp pentru a emite pretentii pe Cotroceni.

Lordliv
17th October 2006, 13:27
din ianuarie mititelu va avea bani multi ,in ciuda celor care ii doresc sfarsitul!

corto
17th October 2006, 14:11
Pentru mine, Mititelu e inca una din marile pete de pe blazonul Universitatii ... Dar eu zic ca deja ne-am invatat dupa episoadele Netoiu si Dinel. Macar putem avea garantia ca meciurile importante se joaca pe teren, si atata vreme cat nu mai dam jucatori adversarelor pana si eu il sustin. In lipsa de altceva.

Referitor la meci, sper sa invingem desi e cat se poate de clar ca va fi greu. Nationalul e o echipa imprevizibila, iar noi nu avem experienta necesara pentru a face un meci bun timp de 90 de minute. Daca stau si ma gandesc ... si un egal ar fi OK.

Si indiferent ce ati zice, voi, ceilalti suporteri ai Craiovei, eu nu mai cred ca Miti are bani, orice ce se scrie prin ziare, pana la proba contrarie. Sa-l vedem in iarna de ce e in stare.

Numai bine,
Corto.

Ravelly
18th October 2006, 02:01
Sper sa nu pierdem....cred ca asta conteaza cel mai mult

Cra10veanu
18th October 2006, 02:16
Lasati "amareala" si dati-o pe fotbal. Bate Nationalul pentru ca este mai buna. Pentru Stiinta trebuie sa mai treaca ceva timp pentru a emite pretentii pe Cotroceni.

cotroceni ? bernabeu cumva ?
frumos argument "bate nationalul ca e mai buna" :D
x2 :ok:

danny del corco
18th October 2006, 03:15
Un egal, ar fii cel mai paluzibil rezultat.

alamar
18th October 2006, 08:38
cotroceni ? bernabeu cumva ?
frumos argument "bate nationalul ca e mai buna" :D
x2 :ok:
Nu. Doar COTROCENI. Argumentul este corect si adevarat. Stiinta? Mai este mult pana departe.

ULTRAS_TAVY
18th October 2006, 10:03
Bate National

Bancaru
18th October 2006, 12:18
Inter, eu cand am zis scandal, nu ma refeream la mahala. Ma refeream, asa cum ai remarcat si tu, la iuti la manie si guralivi. Aia cu amaratii o fi fost plasata in alt context, dar nu cred ca Be@ a zis-o cu rautate sau cu malitiozitate. De ce sa nu recunoastem ca suntem doua echipe sarace, echipe de la care se asteapta mai mult.
Eu nu vad Nationalul favorita, iar chestia cu terenul propriu e cam exagerata. Cred ca jumate din echipele de divizia A au mai multi suporteri pe Cotroceni - moldovenii (Iasiul, Vasluiul) oltenii (Craiova), constantenii, minerii care au ramas in Bucuresti, si sa nu mai vorbim de SDR.
Sper sa batem noi, pentru ca avem nevoie mare de puncte. Ma ingrozesc ca nici baremul nu il vom face.

inter
18th October 2006, 12:42
ciudata delegarea lui Tudor la acest meci ..... chiar nu era disponibil pt. acest meci decat un arbitru din Bucuresti? :mda:

Bancaru
18th October 2006, 13:22
Tudor e arbitru bun? Inter, stai calm ca e dragomir cu ochii pe noi. Nu ne lasa asta nici mort.

CRAIOVA-ORADEA
18th October 2006, 13:49
/OLE/ sunt crescut nascut ANTI buCUResti deci pronosticul meu pentru acest meci 1-3
FORZA CRAIOVA /OLE/

herculis
18th October 2006, 16:47
Interesant. In ziua de azi oamenii nu mai sunt crescuti sa ajunga doctori, avocati sau ingineri, ci anti Bucuresti. Conexiunea intre anti-Bucuresti si pronostic este demna de un dadaist.

Bancaru are dreptate: "Are Mititelu bani cum are si Iacov". Iata o explicatie de ceamandoua echipele se zbat precum pestele pe uscat.

Sper intr-un 1, dar nici X nu este de neimaginat.

Rossi
18th October 2006, 17:44
Castiga bancarii la minim doua goluri diferenta :ok:

Platanu
18th October 2006, 19:16
ciudata delegarea lui Tudor la acest meci ..... chiar nu era disponibil pt. acest meci decat un arbitru din Bucuresti? :mda:Da' chiar,buna observatia lui Inter.Joaca National Bucuresti cu Universitatea Craiova,iar arbitrul e din Bucuresti.
Ma rog....

miril
18th October 2006, 19:44
Inter, asta, le vede pe toate! Sper sa vada o victorie in deplasare, diseara si una acasa, in Bucuresti, sambata seara, iara...

Cipus
18th October 2006, 22:57
Bate Nationalul din 3 motive:
1. Are mai mare nevoie de puncte decat craiova si joaca acasa
2. Herea e in mare forma, chiar imi place de copilul asta
3. Craiova vine dupa 2 victorii consecutive, deci a ajuns la nivelul de saturatie

/OLE/

Livio_
19th October 2006, 08:29
sper sa bata Craiova,...dar dupa cum am vazut duminica la Timisoara...National-ul practica excelent anti-jocul...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

nr.zece
19th October 2006, 08:52
Noi am vrea,ramane sa vrea si jucatorii.

sa inteleg ca ai auzit si tu de nemultumirea jucatorilor fata de antrenor si fata de interventiile lui iacov in lot?
eu o stiu de la un jucator important al lor, dar nu pot da numele din motive lesne de inteles

Cipus
19th October 2006, 09:18
sper sa bata Craiova,...dar dupa cum am vazut duminica la Timisoara...National-ul practica excelent anti-jocul...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Recunosc, nu am vazut meciul Timisoara - National ca nu sunt in tara si am vazut doar secvente video de pe prosport, insa am vazut ca Nationalul a avut destule ocazii de gol. Pentru o echipa care a jucat in deplasare la timisoara e destul, nici macar steaua si rapid nu au avut atatea ocazii si nu au reusit sa marcheze vreun gol, asa ca nu mi s-a parut ca au facut anti joc.

Bancaru
19th October 2006, 10:17
Pimp, aici suntem intre noi, Asociatia Anonimilor. Spune cine este, ca ramane aici. Probabil ca e oltean. Sa fie Panc?

nr.zece
19th October 2006, 10:58
pai daca panc avea vreo problema acum era la craiova, nu il refuza pe mighty in vara :)
poate ca e ceva aiurea si nu ar fi corect sa facem rau jucatorilor
prea ar fi stilul gazetei daca am face asta, numai ei arunca cu noroi de desfiinteaza jucatorii pe baza unor zvonuri
o sa fie un meci foarte disputat intre 2 echipe care nu fac parte din gastile federale sau miticiste, probabil de asta si avem parte de un arbitru curat

Bancaru
19th October 2006, 12:53
Pai a nu fi in cardasie cu o tabara sau alta nu e o certitudine ca nu te ataca nimeni. Din contra. La noi s-a vazut. In mai toate meciurile s-au luat decizii aiurea. Ma mir ca Roberto Iancu a luat numai o etapa.
Jucatorul trebuie sa fie unul oltean, care are si resedinta la voi. Ghindeanu? Burca? Naiba stie...

ASP
19th October 2006, 13:38
sau poate e chiar duna... :)

CRAIOVA-ORADEA
19th October 2006, 13:52
fratilor visati frumos pana sambata iar sambata visul frumos se va termina pt ca va bate craiova cu 3-1

ce contezea cine e? important e sa fie adevarat

nr.zece
19th October 2006, 23:33
crezi ce vrei, niciunul nu are resedinta la noi in oras

Bancaru
20th October 2006, 00:15
Pai (ca sa incep academic), eu nu cred nimic. Intreb. Ma rog, nu trebuie sa fii Nostradamus ca sa iti dai seama ca jucatorii nu il plac pe Duna. Jucatorii, in general, nu plac antrenorul. Antrenorul trebuie sa stie sa se faca respectat si placut. Daca vitelul de jucator vede ca fac treaba cu antrenorul, ca ii intra pitzulele in buzunar, e bine.

YodaRo
20th October 2006, 01:11
Hai Stiinta. Pronostic 2 dar si un X ar fi bun. Craiova trebuie sa se ridice. Mai trebuie insa niste jucatori de valoare in iarna adusi. SUnteti pe val acum, tinerii au prins curaj, antrenorul pare ca stie ce face.
Duceti-va la stadion in Bucuresti in numar mare si sunt convins ca Stiinta va face un joc si rezultat mai bun decat egalul cu Rapid.

nr.zece
20th October 2006, 13:53
se pare ca va fi o audienta record (din partea oltenilor cel putin) si prin prisma locurilor ocupate de cele 2 combatante

inter
20th October 2006, 13:54
sa nu spui ca te vad pe stadion :D:D

Florinyk
20th October 2006, 14:04
Cred ca Nationalul are forta sa bata Universitatea.

nr.zece
20th October 2006, 14:06
la 0 sau la tribuna 1 ca de obicei, intere

CrAzY92
20th October 2006, 14:15
FC NATIONAL 2-0 Craiova

herculis
20th October 2006, 15:11
Si putina statistica (din spt.ro)
FC National - Universitatea Craiova
Palmares: 42 16 6 20 54-71
Acasa: 21 14 4 3 42-26

Ultima victorie a craiovenilor in Cotroceni: 2-1 in 2003
Ultimul meci jucat in Cotroceni: 3-1 in 18 septembrie 2004

Asta inseamna ca simbata vom inregistra victoria cu numarul 17 :-)))

Hai Progresul!!!

Quartz@nu
20th October 2006, 18:08
ce otimisti sunt oltenii ....pacat ca nu au echipa , insa si nationalul este "o bila neagra " a campionatului asa ca totul este posibil !:mda:

be@
20th October 2006, 23:26
1 solist ! Castigam fara probleme !

Cra10veanu
21st October 2006, 05:33
ce otimisti sunt oltenii ....pacat ca nu au echipa , insa si nationalul este "o bila neagra " a campionatului asa ca totul este posibil !:mda:

mda, aveti voi echipa, 0-0 cu Jiul(la voi acasa), poate mergeti in B ca va stricati istoria de echipa care s-a balacit mai mult prin B. Apropos ce erati asa multi pe stadion ? erau obositi faristii dupa deplasarea in bucuresti de la meciul cu real ?:D
FORZA CRAIOVA, maine victorie :yeah:

tuxie
21st October 2006, 07:49
ce otimisti sunt oltenii ....pacat ca nu au echipa , insa si nationalul este "o bila neagra " a campionatului
Acuma fara sa fie cu suparare, domnu`, dar nici pe Farul nu prea ii vad intr-o situatie grozav de alba, iar meciul de ieri cu Jiul e relevant. La meciul asta, sanse de victorie au ambele echipe, totusi cred ca oltenii au sanse putin mai mari.

Lordliv
21st October 2006, 08:27
intrarile lui savu si cursaru in echipa bancara pot schimba datele problemei,din pacate pentru stiinta... sunt atacanti cu simtul portii...
informatia despre mititelu ca ar incepe sa primeasca bani pe un teren vandut este corecta : solomon o lasa mai moale, iar mitica de la liga adulmeca mirosul banilor,se vrea mediator intre parti!
HAI STIINTA!
ps. mititelu iar ne face de ras! -se ia de freza jucatorilor in public!

nr.zece
21st October 2006, 12:36
ps. mititelu iar ne face de ras! -se ia de freza jucatorilor in public!

pai si ceausescu ne punea sa ne tundem si uite ce soarta a avut? :evil: :evil: :evil:
de savu avem de ce sa ne temem, dar cursaru s-a lasat de fotbal de mult timp

miril
21st October 2006, 12:54
Asa e, PIMP, cuplul de atacanti cel mai bun de la noi ar fi Ionut Savu-Claudiu Dragan. Unu-i oltean, altul a jucat la voi. Ce chestie! HAI PROGRESUL!

nr.zece
21st October 2006, 18:08
sunteti plini de olteni, culmea ar fi sa ii injurati
cati aveti? 6-7?
ne vedem la stadion voi fi la tribuna 0

miril
21st October 2006, 19:09
Oricum, Dragan nu este oltean si nu ne sta in obicei sa-i injuram. Eu voi sta...acasa, la televizor. Forza National!

freejack
21st October 2006, 20:39
Ionuţ Cristian SAVU
Date of birth: 02.02.1977
Place of birth: Bucureşti
Height 180 cm
Weight 72 kg
Nationality: Romanian
Position: striker

Claudiu DRĂGAN
Date of birth: 18.03.1979
Place of birth: Chişineu-Criş (Arad)
Height: 176 cm
Weight: 71 kg
Nationality: Romanian
Position: striker

Mihai PANC
Date of birth: 07.04.1981
Place of birth: Reşiţa (Caraş-Severin)
Height 187 cm
Weight 81 kg
Nationality: Romanian
Position: left back


Doar Burca si Ghindeanu sunt olteni

starsteel
21st October 2006, 20:51
Idiotii de jandarmi vor neaparat sa dea jos un baner progresist de pe gard.

B0gdaaaN
21st October 2006, 21:16
Goool Universitatea....Baird...dupa o greseala de jucator de divizia C a lui Panc

whitewildstuff
21st October 2006, 21:17
Ouch!!!Ce dracu'!!!0-1!Ce meci!Cine va castiga???Greu de spus la asa meci dezorganizat tactic.Sustinere suporterilor care vor sa-si spuna parerea prin acel banner!

dede
21st October 2006, 21:22
0-2...Dina

B0gdaaaN
21st October 2006, 21:23
frumoasa faza...un contra-atac perfect

starsteel
21st October 2006, 21:23
Nationalul a intrat rau in rahat iar o sa ne oboseasca Mititelu cu anunturi ca vor castiga campionat, cupa, bla bla bla.

delaparis
21st October 2006, 21:23
Gol Dina ... frumos

Lordliv
21st October 2006, 21:24
contraatac perfect al stiintei si .. 2 - 0 !
HAI STIINTA!

whitewildstuff
21st October 2006, 21:29
Off-side!!!Ala din mijloc s-a dus spre minge,chiar pe directia ei!!Eu cred ca a fost off-side.Nu la cel care a inscris,ci la cel care a alergat catre ea.Australianul,cred.Sa revedem,dar A1 sunt de rahat de obicei!La reluari,ma refer.Ca D-nul Baleane,se stie:rosu: :rosu:

Mario Di Lazi
21st October 2006, 21:35
0-2 ... A avut ce invata Stoica asta de la Andone ...

miril
21st October 2006, 21:36
Meci frumos, dominat clar de olteni. Nu a fost offside. In schimb, Panc si...Duna OUT! Ne-am inscris definitiv printre echipele care vor retrograda. O spun de pe acum, desi nu a trecut decat o treime din campionat. Lucru va fi o certitudine daca Duna mai ramane antrenor. Felicitari oltenilor pentru jocul inteligent tactic si frumos de privit!

nr.zece
21st October 2006, 21:37
mititelu ar trebui sa dea urmatoarea declaratie: "Mantzogare imi pare rau ca nu te-am pus antrenor de la inceputul campionatului"

nr.zece
21st October 2006, 21:39
Meci frumos, dominat clar de olteni. Nu a fost offside. In schimb, Panc si...Duna OUT! Ne-am inscris definitiv printre echipele care vor retrograda. O spun de pe acum, desi nu a trecut decat o treime din campionat. Lucru va fi o certitudine daca Duna mai ramane antrenor. Felicitari oltenilor pentru jocul inteligent tactic si frumos de privit!

intradevar nu aveti antrenor, jucati cum jucam noi cu stanga
fara tactica, doar din talentul jucatorilor
pacat, pentru ca eu cred ca aveti unul din cele mai bune loturi din ro

miril
21st October 2006, 21:42
Pimp, avem un lot care bine antrenat ar fi de locul 5-10, nu de retrogradare. Voi v-ati pus pe picioare si meritati sa avansati in clasament, in zona fara probleme.

Lordliv
21st October 2006, 21:42
si pe noi ne oboseste becali cu declaratile lui tampite despre valoarea stelei si liga campionilor!

*Coco*
21st October 2006, 21:43
Craiova anul trecut in B a batut cu 3-0 pe Astra unde era andtrenor tot Duna:D
Cine stie poate mai dam 1 si nu primim:evil:

nr.zece
21st October 2006, 21:46
pai la noi a venit un nebun din Negoiesti- Dolj (suntem vecini), le-a pus Tudor Gheorghe si le-a amintit ce inseamna sa fii OLTEAN
ai fost pe oblemenco vreodata sa vezi cum suna "Muica" al lui Tudor Gheorghe la inceputul unui meci?
le-a redat increderea, stanga ii certa mereu si incepusera sa creada ca sunt asa cum ii face antrenorul: looseri

*Coco*
21st October 2006, 21:48
Stanga era un idiot ii injura la fiecare minge pierduta si asta inca din Divizia B:rosu:

blandu
21st October 2006, 21:52
2-0 pentru olteni
FORTA STIINTA !!!
/hello /hello /hello

blandu
21st October 2006, 21:53
Avem echipa
Avem valoare
Si de SRD
In :jerk: ne doare

HINGHER PE VIATA !!!

blandu
21st October 2006, 21:56
Minutul 53: 1-2
FORTA STIINTA !!!
Greu pana la sfarsit

miril
21st October 2006, 21:57
Offside la golul bancar!

*Coco*
21st October 2006, 21:57
Mda gol din Off-Side si acuma o ocazie monumentala rata de Baird
Asta e speram sa nu pierdem:D

blandu
21st October 2006, 22:01
Offside la golul bancar!

/hello /hello /hello

Lordliv
21st October 2006, 22:02
arbitrii bucuresteni nenorociti! off-side clar exact ca in meciul cu rapid!

*Coco*
21st October 2006, 22:03
:headbang: Doamne ce ocazi avem si ratam ca prosti:headbang:

Sorin Blaj
21st October 2006, 22:07
Min. 65: A iesit Gabriel Velcovici si a intrat Andrei Ionescu.

delaparis
21st October 2006, 22:10
mama acum sa vezi :D

Vladek
21st October 2006, 22:19
Nu joaca rau oltenii. Nu stiu ce s-a intamplat, dar au crescut in ultima vreme. Nationalul are insa probleme mari, desi lotul nu este lipsit de valoare.

L-am vazut si pe faimosul Herea ... nu se misca deloc rau baiatul. Nu stiu daca face 2 milioane de euro, dar are calitati. In alta ordine de idei, mult-laudatul Ionescu al oltenilor n-a aratat nimic.

Lordliv
21st October 2006, 22:37
etapa a 3 a : a 3 a victorie ! craiova creste ,jocul se imbunatateste considerabil de la meci la meci!
victorie chiar mai lejera decat arata scorul,golul bancarilor din off-side clar!
bornescu a avut insa o interventie exceptionala!

blandu
21st October 2006, 22:37
Victorie !!!!!

Cra10veanu
21st October 2006, 22:38
si VICTORIEEEEE :D

*Coco*
21st October 2006, 22:38
Ieeeee/hello /hello A 3-a Victorie Consecutiva/hello /hello /hello

vlad1607
21st October 2006, 22:39
bravo ba prazarilor sunteti mari iar incepeti sa zbierati ca trageti la cupele europenee :happy hai ca in max 5 etape treceti iar sub line :happy

cei mai buni dintre romani la cules capsuni :happy

delaparis
21st October 2006, 22:40
Auzi ce au facut oltenii ...!!! :o: /hello
Bravo ...

National e in pericol :cool:

blandu
21st October 2006, 22:40
Greu la sfarsit.
Insa am facut-o cu "mana" noastra
Daca marcam la cate ocazii am avut....

miril
21st October 2006, 22:41
Victorie meritata a oltenilor. Eu zic ca Tudor a arbitrat peste medie, desi a gresit la golul nostru si, nu sunt sigur, la uktimul atac al bancarilor, unde eu am vazut penalty la Ionut Savu. Singurul lucru pozitiv cu acest rezultat ar fi daca Duna va fi demis, daca nu inseamna ca Iacov vrea altceva decat binele echipei.

*Coco*
21st October 2006, 22:43
bravo ba prazarilor sunteti mari iar incepeti sa zbierati ca trageti la cupele europenee :happy hai ca in max 5 etape treceti iar sub line :happy

cei mai buni dintre romani la cules capsuni :happy

Ce atmosfera creata de Olteni,
E sarbatoare`n peluza si`n tren,
Strigati cu toti iubirea`i infinita,

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:47
Cu aceasta victorie raman 4 echipe in coada clasamentului, la 5 puncte (parca) de ultimul loc salvator ...

Cra10veanu
21st October 2006, 22:50
N-am avut antrenor pana acum, se pare ca se schimba lucrurile.
Pe FC National din pacate nu-i vad bine, nici iacov nici federatia nu sint de partea voastra, viitorul e negru.

luciano_1644
21st October 2006, 22:50
Victorie mai mult decat meritata a Craiovei,care a aratat un fotbal de calitate.Celor ce vorbeau despre neindeplinirea baremului de catre olteni,le recomand sahul sau un alt sport unde iti pui mult in functiune si creierul,deoarece la fotbal sunt prastie.3 victorii consecutive cu Stoica pe banca si Craiova arata complet schimbata in bine fata de era Stanga,insa sa nu ne imbatam cu apa rece,obiectivul 8-12 ramane in picioare,sa nu visam la cai verzi pe pereti tinand cont de tineretea lotului.Bancarii au nume,dar n-au echipa si seamana mult cu Craiova primelor etape.Sper si cred ca alaturi de Craiova si Progresul va termina in primele 12 echipe!HAI CRAIOVA!

luctoronto
21st October 2006, 22:52
Bravo Craiova!Victorie meritata si muncita dupa un meci peste media ligii .Stoica face treaba nu gluma.
La national cam miroase a matineu daca nu gasesc un alt antrenor,ca lot au si chiar bunisor .

vlad1607
21st October 2006, 22:53
hai nu va suparati pe mine mai glumim si noi :D
echipa voastra clar ca se misca altfel acum

Liviu
21st October 2006, 22:58
Carevasăzică Stāngă era problema ... Fane "Babanu" Stoica face din rahat bici acolo ! Olteni , aveţi şanse să scăpaţi de B ! :ok:
Galerie mică şi rea au Naţionalul ăştia...cred că vroiau de fapt să iasă īn evidenţă şi parcă se legaseră cu lanţuri de bannerul ăla . De fapt ce scria pe el ?

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:00
Pai nu cred ca au apucat sa afiseze acel banner ... Doar suporterii Nationalului stiu ce scria pe el ...

miril
21st October 2006, 23:07
Sigur, ceva critic la adresa lui Iacov. FANS au fost dintotdeauna vehementi la adresa conducerii clubului, acest protest nefiind primul. Iacov poate repara gresala concediindu-l imediat pe Duna, altfel suntem la matineu si, foarte probabil, pe cale sa ne desfiintam si ar fi pacat si pentru traditia clubului si pentru generatiile de juniori, excelente, grupa 89 si 82, care domina fotbalul national, la varstele respective. Ciprian Stanciu, abia aimplinit 16 ani, a debutat la Timisoara, iar Marius Rusu, rezerva la echipa mare, este un fundas lateral de mare perspectiva, cu un fizic excelent pentru cei 15 ani si jumatate. Pacat, mare pacat!

Cra10veanu
21st October 2006, 23:08
Daca stati cativa ani la matineu asta nu inseamna ca va desfiintati miril.

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:08
Cu aceasta victorie raman 4 echipe in coada clasamentului, la 5 puncte (parca) de ultimul loc salvator ...

Am gresit ... sunt 4 puncte intre primul loc retrogradabil (National) si Ceahlaul, dar echipa nemteana are un meci mai putin.

miril
21st October 2006, 23:11
Craioveanu, eu stiu ce spun! Acum voi tine pumnii lui UTA. Unde am ajuns cu...dorintele, Duna! Pacat, ai fost un jucator emblematic pentru noi, dar nu ai stofa de antrenor. Daca esti demn, da-ti demisia!

delaparis
21st October 2006, 23:12
Carevasăzică Stāngă era problema ... Fane "Babanu" Stoica face din rahat bici acolo ! Olteni , aveţi şanse să scăpaţi de B ! :ok:

Asta am zis acum o saptamana jumate' :D

MLDS: tu vorbesti cu tine singur ? :happy

miril: National joaca slab ... foarte slab :rolleyes:

luctoronto
21st October 2006, 23:17
Aveti grija sa nu faca iacov cu national cum a facut siman,a vandut "gasca nebuna" pe bucati si acum se zbat pe la mijlocul clasamnetului.
Prea putini patroni sau actionari tin cu adevarat la echipa;daca ies bani vand si toata echipa.Ar fi pacat de traditie.


Sigur, ceva critic la adresa lui Iacov. FANS au fost dintotdeauna vehementi la adresa conducerii clubului, acest protest nefiind primul. Iacov poate repara gresala concediindu-l imediat pe Duna, altfel suntem la matineu si, foarte probabil, pe cale sa ne desfiintam si ar fi pacat si pentru traditia clubului si pentru generatiile de juniori, excelente, grupa 89 si 82, care domina fotbalul national, la varstele respective. Ciprian Stanciu, abia aimplinit 16 ani, a debutat la Timisoara, iar Marius Rusu, rezerva la echipa mare, este un fundas lateral de mare perspectiva, cu un fizic excelent pentru cei 15 ani si jumatate. Pacat, mare pacat!

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:20
MLDS: tu vorbesti cu tine singur ? :happy

Aproape ... :P
Am facut o greseala mica intr-o informatie precedenta si am vrut sa o corectez ... :P

*Coco*
21st October 2006, 23:21
Prost a fost Iorgulescu ca ia dat lui Iacov echipa si asta isi bate joc de ea

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:24
Pai Iorgulescu cred ca s-a saturat sa tot aduca bani de acasa (dupa cum a declarat el in acel moment) ... A urmat Radu Niculescu, care a vazut ca nu este de el ... Si a venit nenea asta Iacov, care a adus ceva jucatori, dar ... NU a adus si un antrenor ...

delaparis
21st October 2006, 23:24
Aproape ... :P
Am facut o greseala mica intr-o informatie precedenta si am vrut sa o corectez ... :P

Si ?
Ti-a raspuns ? :D

glumesc ...



on-topic: Craiova confirma ... National infirma ... :mda: ce va urma ?

Lordliv
21st October 2006, 23:25
bravo mititele! ai aratat ca prosportul iar fabrica stiri rau voitoare si batjocoritoare la adresa ta si a stiintei!(ai spus clar ca nu te ai legat de lungimea parului fotbalistilor craioveni-asa cum afirma fituica dimboviteana)
in alta ordine de idei,mai avem acasa de jucat cu tg jiu,farul si poli si afara cu jiul si uta; alte puncte se prefigureaza la orizont!
si cand te gandesti ca urziceniul si ceahlaul vor intalni in urmatoarele etape pe steaua ,dinamo si rapid se pare ca urcarea in clasament este garantata!
FORZA STIINTA!

Sorin Blaj
21st October 2006, 23:27
bravo ba prazarilor sunteti mari iar incepeti sa zbierati ca trageti la cupele europenee :happy hai ca in max 5 etape treceti iar sub line :happy
Vlad. Nu fii rau. Acusi incepe si Dinamo sa piarda si o sa vad ca te vaiti pe aici.

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:28
delaparis ... nu vrea ma sa-mi raspunda :)

ontopic : Mititelu a facut primul lucru bun in acest sezon : Aducerea la echipa a lui Stoica. Bine ca nu l-a rechemat pe Di Napoli, sau eu stiu ce alt antrenor care a antrenat prin lumea a 3a a fotbalului ...

miril
21st October 2006, 23:28
Datorita lui Iorgulescu suntem aici. A facut o gaura de 4,5 milioane de euro, pe care Mitica si-a pus parafa, a se citi: evaziune fiscala, si acum chiar ca nu mai doreste sa vina cineva la un club cu mari datorii si ramas si fara suporteri. Iacov nu ar fi fost daca Gino nu ar fi fost, ultimul stricand si relatia cu BNR, propietarul stadionului. Asa este, delaparis, dar echipa este mult mai buna decat locul ocupat acum, de vina fiind Duna si...cine nu l-a demis dupa patru etape. Acum se pare ca-i cam tarziu.

Sorin Blaj
21st October 2006, 23:31
FELICITARI CRAIOVA pentru VICTORIE. A treia victorie consecutiva in deplasare.

Cra10veanu
21st October 2006, 23:32
le poti considera toate trei in deplasare, ca si meciul cu ceahlaul s-a jucat la caracal.

Mario Di Lazi
21st October 2006, 23:33
Pai cred ca la acest lucru s-a gandit.

Lordliv
21st October 2006, 23:34
despre national numai de bine in viitor! dar cu alt antrenor!
nu voi uita niciodata ziua cand 30 000 de suporteri ai stiintei au sustinut nationalul la craiova in meciul cu stiinta furata de ********ul netoiu!

Bancaru
21st October 2006, 23:35
Nu avem antrenor. Imi pare rau ca trebuie sa o spun, dar nici oltenii nu joaca nimic. Trebuie sa ii felicit, dar s-au intalnit cu o echipa dezorganizata. Daca ar veni ... delaparis antrenor ar juca mai bine. Sa isi dea demisia Duna. Nu il mai suport.

miril
21st October 2006, 23:37
Multumim pentru urari si sa continuati tot asa! Nu uitam nici noi, dar nici Gino, Vintila, Adi Matei sau Gabi Popescu. Stiu ei ce vreau sa spun. HAI PROGRESUL!

delaparis
21st October 2006, 23:38
@miril : ce pot eu sa spun este ca imi doresc ca National sa redevina echipa care a jucat acu' ani cu PSG si pe care aici au apreciat-o ca comportament si valoare :) E greu de crezut azi dar nu se stie :cool:
Jucatori de valoare sunt ... deci :rolleyes: nus' ce sa zic ...

Sorin Blaj
21st October 2006, 23:38
Pai cred ca la acest lucru s-a gandit.
Exact Mario. Sper sa continuam tot asa.


despre national numai de bine in viitor! dar cu alt antrenor!
nu voi uita niciodata ziua cand 30 000 de suporteri ai stiintei au sustinut nationalul la craiova in meciul cu stiinta furata de ********ul netoiu!
A fost prima si singura data cand am vrut sa pierdem.

grande
22nd October 2006, 00:08
A fost prima si singura data cand am vrut sa pierdem.

Deci a fost blat ?

Sorin Blaj
22nd October 2006, 00:12
Deci a fost blat ?
Ce blat? A castigat Craiova. Era vorba de o dorinta personala.

Lordliv
22nd October 2006, 00:24
dorinta personala pentru 30 000 de suporteri!

Sorin Blaj
22nd October 2006, 00:48
Din acest motiv, un Barcauan, Niculescu, Stoican, Burca, Grigorie, Alexa si ceilalti componenti ai echipei de atunci ajunsi la Dinamo, nu mai au ce cauta VREODATA la UNIVERSITATEA CRAIOVA. Niste HOTI si MERCENARI. Ei au jucat pentru Dinamo, nu pentru Universitatea.

Cra10veanu
22nd October 2006, 00:49
lasa ca acuma le dau de cap si celor de timisoara nu vezi, pleznituri de jucatori.

Diodude
22nd October 2006, 01:16
olteni,inviarati????daca mai castigati 2 etape la rand o sa declare iar mititelu ca de abia ii asteapta pe dinamo sa ii bata!!!

Diodude
22nd October 2006, 01:18
Din acest motiv, un Barcauan, Niculescu, Stoican, Burca, Grigorie, Alexa si ceilalti componenti ai echipei de atunci ajunsi la Dinamo, nu mai au ce cauta VREODATA la UNIVERSITATEA CRAIOVA. Niste HOTI si MERCENARI. Ei au jucat pentru Dinamo, nu pentru Universitatea.

Stai linistit ca daca ii intrebi pe cei enumerati de tine mai sus ,nu cred ca o sa gasesti unul care sa isi doreasca sa se mai intoarca la craiova.acum serios vorbind,daca ai fi in locul lor,te-ai duce a joci la o echipa de B???

duxdeorum
22nd October 2006, 01:23
bv craiova! bv pandurii! go oltenia :D saptamana viitoare derby :d

Balaci
22nd October 2006, 01:24
In sfarsit,fotbalul oltenesc revine la viata,ambele echipe ale regiunii sunt in forma maxima si...meciul direct din etapa urmatoare va fi incendiar!Caracalul sunt sigur ca va fi in flacari!:D

Tismana
22nd October 2006, 01:25
la dinamo acei mercenari au lasat impresia ca joaca ceva pentru ca dinamovistii castiga prin blaturi, arbitraje favorabile si tot tacamul....Anul asta e o exceptie pt ei dar tot degeaba..nu castiga nici titlul si vor mai face Romania de ras in Europa cum o fac de 20 de ani incoace

Zi fasta pentru olteni cu doua rezultate bune, vicotrie in Cotroceni si victorie la Tg.Jiu in fata celor de la Poli. Imi pare rau pentru Sorin Cartu....
Felicitari pentru Geana si mai ales pentru Stefan Stoica

Mare derbi etapa viitoare..nici nu stiu cu cine sa tin...cel mai bine sa castige fiecare echipa meciul de pe teren propriu

vasi_florescu
22nd October 2006, 01:37
Sper sa nu fie atat de tampiti incat sa se bata ca chiorii,sa isi rupa picioarele si sa termine ambele meciuri tur si retur la egalitate,pierzand astfel cate un punct fiecare echipa

Victoria din Cotroceni a fost fara drept de apel

Tismana
22nd October 2006, 01:40
Sper sa nu fie atat de tampiti incat sa se bata ca chiorii,sa isi rupa picioarele si sa termine ambele meciuri tur si retur la egalitate,pierzand astfel cate un punct fiecare echipala mintile lui Mititelu si Condescu te poti astepta la orice , cert e ca in tribune nu vor fi probleme intre suporteri :D

Balaci
22nd October 2006, 01:42
Poate ca ar fi preferabil sa bata Craiova acum si sa ia Pandurii punctele in retur.Dar cred ca totusi va fi un meci crancen!

delaparis
22nd October 2006, 01:43
la dinamo acei mercenari au lasat impresia ca joaca ceva pentru ca dinamovistii castiga prin blaturi, arbitraje favorabile si tot tacamul....Anul asta e o exceptie pt ei dar tot degeaba..nu castiga nici titlul si vor mai face Romania de ras in Europa cum o fac de 20 de ani incoace



OK ... tu cu ce user postezi si ce vrei sa spui ? :o: :rolleyes: Insisti ? :cool:

vasi_florescu
22nd October 2006, 01:45
bravo ba prazarilor sunteti mari iar incepeti sa zbierati ca trageti la cupele europenee :happy hai ca in max 5 etape treceti iar sub line :happy

cei mai buni dintre romani la cules capsuni :happy

imi place sa vad un caine care moare de inima rea ca prostul de grija altuia.

delaparis
22nd October 2006, 01:47
imi place sa vad un caine care moare de inima rea ca prostul de grija altuia.

asta e viata :D

Nu trebuie sa te opresti aici :rolleyes:

Tismana
22nd October 2006, 01:47
OK ... tu cu ce user postezi si ce vrei sa spui ? :o: :rolleyes: Insisti ? :cool:nu stiu ce vrei sa spui nici care e problema ta, pari tare incordat. Asculta, n-am intrat pe forum sa stau la discutii inutile cu tine, punct

dannymoga
22nd October 2006, 01:48
macar si-au mai revenit umpic oltenii...cert e ca trebuie sa stranga cat mai multe puncte :D

delaparis
22nd October 2006, 02:27
nu stiu ce vrei sa spui nici care e problema ta, pari tare incordat. Asculta, n-am intrat pe forum sa stau la discutii inutile cu tine, punct

ok vorbim pe pm

YodaRo
22nd October 2006, 04:37
In sfarsit,fotbalul oltenesc revine la viata,ambele echipe ale regiunii sunt in forma maxima si...meciul direct din etapa urmatoare va fi incendiar!Caracalul sunt sigur ca va fi in flacari!:D
La anul intra si Caracalul in liga I si o sa fie oltenii la putere.

Rossi
22nd October 2006, 05:30
cu aceasta victorie ,absolut meritata ,Universitatea a facut un pas mare in vederea salvarii de la retrogradare

Lordliv
22nd October 2006, 07:23
craiova a avut un program infernal pentru o noua promovata cu jucatori foarte tineri-in primele 5 meciuri a intalnit steaua ,rapid si dinamo! plus atitudinea voit rautacioasa a presei care s a grabit sa o eticheteze ca sigura candidata la retrogradare!
aseara s a vazut inca o data cat de mult este iubita echipa si in bucuresti : am avut peste 2000 de suporteri din cei peste 3000 prezenti la meci!
apropos de presa -tot ea intretine in mare parte si conflictul dintre mititelu si solomon aruncand pe piata orice cuvant spus la suparare de cei doi,sau creeind conflicte artificiale!

YodaRo
22nd October 2006, 07:51
cu aceasta victorie ,absolut meritata ,Universitatea a facut un pas mare in vederea salvarii de la retrogradare
Stai ca vine si victoria Craiovei din groapa...

sun
22nd October 2006, 13:11
Prin minutul 30 , tineam cu Craiova si ma intrebam de ce tin cu Craiova si mi-am raspuns apoi : uite o echipa care are jucatori dornici de afirmare , care alearga pentru echipa nu pentru bani.

Stefan Stoica va fi un mare antrenor..

Sorin Blaj
22nd October 2006, 13:19
Adevarul este ca nu stiu cati dintre noi ii dadeau macar o sansa lui Stefan Stoica, cand a preluat Universitatea.

Platanu
22nd October 2006, 14:14
Bravo Craiovei.A meritat victoria.
Noi suntem inca in reconstructie,dupa spusele lui Iacov.Nu stiu cat o sa mai dureze reconstructia asta,ca incet-incet ne afundam spre coada clasamentului.

Lordliv
22nd October 2006, 14:31
diferenta de ieri a fost facuta de niste copii care jucau fotbal pentru fotbal ,fata de consacrati care jucau fotbal doar pentru bani!

vlad1607
22nd October 2006, 14:51
hai gata exuberanta? :happy jucati in Uefa anu asta si la anul luati titlul ? :happy va asteptam in Stefan cel Mare pt o noua umilinta..eu zic ca scapati tot cu 4

miril
22nd October 2006, 14:54
Nu stiu cat de copii sunt cei de la Craiova, caci si noi avem jucatori de perspectiva, dar diferenta este la antrenor, restul sunt speculatii. Felicitari oltenilor, intr-un meci frumos si disputat unde s-au dovedit mai buni.

Diodude
22nd October 2006, 15:15
Bai,stati mah usor.Ati castigat si voi 3 meciuri la rand si va hazardati iar in declaratii care de care mai penibile.Vad ca si balauru de mititelu a inviat,si a inceput iar sa dea declaratii.Stati putin,voi chiar nu vedeti ce echipa are craiova???daca va salvati de la retrogradare sa fiti fericiti!!!Aat si nu sperati la mai mult ca veti fi dezamagiti.Eu va spun sincer,ca nu imi doresc ca craiova sa retrogradeze,pentru ca e campionatul mai interesant cu ei in Liga1.

Sezione
22nd October 2006, 15:23
Pai asta inseamna ca suntem ospitalieri cu voi.Simtiti-va ca acasa!:D
Revenind ontopic,cred ca se vor aduna mai multi suporteri bancari,iar Nationalul,cu putina transpiratie,va castiga.

MAi multi ??? Adica toti 100 ???


hai gata exuberanta? :happy jucati in Uefa anu asta si la anul luati titlul ? :happy va asteptam in Stefan cel Mare pt o noua umilinta..eu zic ca scapati tot cu 4

Vine si vremea noastra... Si cind luam 4 de la voi tot ne iubim echipa nu ca voi care daca luati titul va adunati toti cei 7000 la sarbatoare....


Bai,stati mah usor.Ati castigat si voi 3 meciuri la rand si va hazardati iar in declaratii care de care mai penibile.Vad ca si balauru de mititelu a inviat,si a inceput iar sa dea declaratii.Stati putin,voi chiar nu vedeti ce echipa are craiova???daca va salvati de la retrogradare sa fiti fericiti!!!Aat si nu sperati la mai mult ca veti fi dezamagiti.Eu va spun sincer,ca nu imi doresc ca craiova sa retrogradeze,pentru ca e campionatul mai interesant cu ei in Liga1.

Ai ajuns la concluzia asta ??? Pai cum ai vrea sa fie omule? Cind Craiova trezeste pasiuni mai mari luptind sa scape de retrogradare decit altii care au 12 victorii consecutive???:happy


Stai linistit ca daca ii intrebi pe cei enumerati de tine mai sus ,nu cred ca o sa gasesti unul care sa isi doreasca sa se mai intoarca la craiova.acum serios vorbind,daca ai fi in locul lor,te-ai duce a joci la o echipa de B???

Diferenta intre noi si voi e asta... Aici nici sa vrea n-au sa poata sta... Pe noi nu ne conduce nimeni !!!

Sezione
22nd October 2006, 15:44
Bate National

Poate National-a???:happy


Offside la golul bancar!

OFFSIDE MAREEEEEEEEEEEEE

Cipus
23rd October 2006, 04:31
Avem se pare 2 candidate sigure la retrogradare, Argesul si Nationalul, din respect pentru suporterii celor doua echipe sper sa ma insel, apoi lupta se va da intre Vaslui, Unirea si Jiul. In hora mai pot intra UTA si Ceahlaul. Pentru locul 2 se vor lupta Otelul, Steaua, Rapid si CFR, Otelul pare sa aiba prima sansa deocamdata. Locul 1 e adjudecat clar de Dinamo. Pareri contra?

nr.zece
23rd October 2006, 09:06
chiar ma miram ca acest toppic este printre cele mai civilizate care le-am vazut pana acum
a trebuit sa vina cateii sa il faca praf pentru simplul fapt ca au o problema cu oltenii

miril
23rd October 2006, 09:46
Da, si eu zic ca am avut un dialog civilizat si cu schimb interesant de idei. Nationalul are, asa cum a aratat si Sport Total, un lot care numai de retrogradare nu arata. Anul trecut, cu un lot mai slab, am terminat pe sase si am disputat finala Cupei, dar cu un alt...antrenor. Totul va depinde care va fi antrenorul care il va inlocui pe Duna, iar daca schimbarea se va arata la fel de reusita ca si la Craiova vom avea sanse bune de reabilitare si, deci, de evitare a retrogradarii, caci mai sunt de disputat doua treimi din campionat. deci timp este. HAI PROGRESUL!

nr.zece
23rd October 2006, 11:13
ai vazut ca informatia mea era reala
toti sunt nemultumiti de duna si pe buna dreptate

miril
23rd October 2006, 11:25
Eu ti-am identificat si sursa, ce secret! Sper sa nu dau Zburca! Ma tot gandeam, ma tot gandeam, cine o fi, pana facu...Panc in mintea-mi. Pai Lincar i-a aratat si obrazul la golul doi. Nu lu Panc, desi... Eu si Bancaru, mai ales...ultimul, ne tot chinuim sa-l schimbam pe Duna inca de la meciul cu Otelul. Bine ca s-a...topit, in cele din urma. Sper sa nu fie prea tarziu, pentru noi. Personal, il respect pe Duna fiind printre putini...progresisti dclarati, dar sunt dezamagit ca nu a inteles ca si-a luat un...sombrero. Pe vremea asta?!?! In rest, mi-a spus si mie cineva, nu...spui cine, ca veti face egal, etapa viitoare. Cred ca nu ma insel!

athc_
23rd October 2006, 11:44
21.10.2006

FC NATIONAL - U CRAIOVA 1-2

ABUZURILE JANDARMILOR:

IN STADION NU AM FOST LASATI SA PUNEM NICI UN STEAG PE GARD.
VEZI FILM:
http://www.youtube.com/watch?v=qS6AOBH9fIY

DUPA MECI S-AU PETRECUT LUCRURI INCREDIBILE PENTRU CETATEANUL DE RAND CARE PRIVESTE MECIUL LA TELEVIZOR.
APROXIMATIV TOTI CEI 15 INSI CARE ALCATUIAM GALERIA NATIONALULUI LA ACEST MECI AM FOST BATUTI DE JANDARMI LA IESIREA DIN STADION SI INN PARCAREA DIN SPATELE HOTELULUI MARIOTT!
IN TIMP CE JANDARMII NE BATEAU LA IESIRE, REPORTERII ANTENEI 1 AU REFUZAT SA FILMEZE, ASCUNZAND DE OCHII PUBLICULUI NENOROCIRILE FACUTE DE JANDARMI...
UNUL DIN SUPORTERII NATIONALULUI A FOST DUS IN AUTOBUZUL JANDARMILOR SI BATUT SI AMENDAT DE ACESTIA!

CEILALTI CARE INSISTAM SA IL ELIBEREZE AM FOST SI NOI BATUTI DE CATRE JANDARMI, SI FORTATI SA IL LASAM IN URMA PE PRIETENUL NOSTRU.

Bancaru
23rd October 2006, 12:34
Stefan Stoica nu a jucat inca niciun meci "mare". Sa vedem daca atunci va face minuni. Pana atunci... felicitari, au fost mai buni. Zic si eu ca Behali, lasa ca batem la Craiova.

corto
23rd October 2006, 14:45
Sa castige el meciurile "mici", eu personal nu ma supar daca le pierde pe celelalte. Pana la urma obiectivul ramane salvarea de la retrogradare, nu UEFA cum inca mai cred ca viseaza Mititlelu.

Lordliv
23rd October 2006, 14:48
primul meci " mare " va fi cu timisoara peste 2 etape; pana atunci 2 meciuri cu adversari sub valoarea lotului nationalului : pandurii si jiul!
in ceea ce priveste jandarmii, ei sunt urmasii militienilor si ca intelect si ca compotament ( cu cacofonia de vigoare!)
vladoiu este bataios,daca va fi si bun pedagog,progresul va recupera terenul pierdut pana acum! succes! suntem alaturi de voi!

miril
23rd October 2006, 14:54
Merci mult si voua! Asta am zis si eu, ca este ambitios, ii place sa fie sef, dar...doar atat. Poate o iesi mai mult decat (de)ochii. O sa fie un derby, sambata...Laca Contra Jean, muica, muica!!!

nr.zece
23rd October 2006, 20:32
pana ieri ati avut un antrenor de divizia C (a retrogradat pe astra)
acum aveti un nou antrenor tot de divizia C (e pe ultimul loc in b fc snagov)
cam nasol pentru voi, parerea mea