PDA

View Full Version : Etapa 12 : Gloria - Dinamo



Pages : [1] 2

delaparis
16th October 2006, 00:50
Sambata: 21.10 2006
Discutii despre GLORIA BISTRITA - FC DINAMO aici - inainte si dupa

apercele
16th October 2006, 01:17
daca rapidul le-a dat 4, noi le-o bagam vreo 7 sa se simta si ei bine...

pronostic gloria - DINAMO = 0 - MULT

Rossi
16th October 2006, 01:20
Nu ne-am "impiedicat" de echipe mult mai puternice ...

Pronostic 2 ... "rupem" tot pina la finalul turului :ok:

Red-Castorryy
16th October 2006, 02:40
Pronostic 2

Ayrton
16th October 2006, 10:36
Eu zic sa nu mai ne agitam sa scriem aici... sa-i lasam pe dusmani sa-si verse naduful... ca doar va fi blat pe fata, nu-i asa, domnilor?

cap
16th October 2006, 11:57
dinamo favorita dar nus e supara nimeni daca o incurca gloria

georg40
16th October 2006, 13:15
Este prima "incercare" mai dificila pentru Dinamo in deplasare. Nu m-ar mira o infrangere a ei, un egal este cel mai probabil.

resita
16th October 2006, 13:18
hai dinamo /hello /hello /hello

un meci destul de greu dar dinamo se va impune. :ok:

Kainsashiki
16th October 2006, 13:20
daca bistritenii vor avea chef de fotbal va fi un meci greu pt dinamo....daca nu vor avea...2-0 pt dinamo

kain
16th October 2006, 14:10
1x , sper sa fie prima infrangere ptr. Dinamo ! :D

noir_desir
16th October 2006, 14:32
Seria lui Dinamo nu poate sa tina la infinit, dar nu cred ca e Gloria capabila sa produca surpriza, chiar daca in sezonul trecut a batut si pe Steaua si pe Rapid. Un 1-3.

Pepsi-Cola
16th October 2006, 14:34
Dinamo va Bate si pe Gloria !!! "2-1 "

dede
16th October 2006, 14:35
meci fara emotii pt dinamovistii...

grande
16th October 2006, 14:53
Meci deschis oricarui rezultat ....

Aurel.D
16th October 2006, 16:18
.....adica 2 solist!:D

blandu
16th October 2006, 19:50
Gloria-dinamo 2-1
Se termina invincibilitatea lui rednic

Red-Castorryy
16th October 2006, 20:52
Anunt important: Dupa 11 victorii consecutive in Liga 1, FC Dinamo cauta adversar care sa o bata (macar egal sa faca!). Se ofera recompensa substantiala (din partea adversarilor care mor de ciuda).

apercele
16th October 2006, 22:07
Anunt important: Dupa 11 victorii consecutive in Liga 1, FC Dinamo cauta adversar care sa o bata (macar egal sa faca!). Se ofera recompensa substantiala (din partea adversarilor care mor de ciuda).

:happy :ras-plans: :happy :ras-plans::happy :ras-plans:

tu26dor
16th October 2006, 22:26
eu zic ca dinamo si-a luat-o in cap si va face cel mai probabil egal dupa un joc in care jucatorii nu se vor regasi de loc...
egal ... daca vor avea noroc.
---------------
ANTI-DINAMO!!!
---------------

guevarax
16th October 2006, 22:27
Gloria-dinamo 2-1
Se termina invincibilitatea lui rednic

nu chiar acum

la bistrita ??? sa fim seriosi alaturi de dinamo gloria este unul dintre stalpii cooperativei

Red-Castorryy
16th October 2006, 22:33
Meci deschis oricarui rezultat ....


Gloria-Dinamo 0-4 , 1-5 , 1-7 :ok:

whitewildstuff
16th October 2006, 22:36
"alaturi de dinamo gloria este unul dintre stalpii cooperativei".Quevarax,este ca e greu sa ai un singur neuron in care zace o singura idee??.Chiar ma miram ca nu aparuserati pana acum.Tu si cei cativa cunoscatori ai fenomenunului:jerk:

Red-Castorryy
16th October 2006, 22:47
guevarax , este ca e greu sa ai un singur neuron in care zace o singura idee??

si ala imprumutat de undeva :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

apercele
16th October 2006, 22:56
acest guevarax saracul de cand a batut steaua la Kiev, au inceput belelele:
de vreo 3 saptamini cica nu mai mananca, refuza si apa, nu se mai barbiereste, dus alea alea....sursele spun ca omu' e in greva pana pierde dinamo...

mai ai ceva tati....

Red-Castorryy
16th October 2006, 23:00
acest guevarax saracul de cand a batut steaua la Kiev, au inceput belelele:
de vreo 3 saptamini cica nu mai mananca, refuza si apa, nu se mai barbiereste, dus alea alea....sursele spun ca omu' e in greva pana pierde dinamo...

mai ai ceva tati....

vreo 8 luni

Cra10veanu
17th October 2006, 00:08
Bate gloria.

Red-Castorryy
17th October 2006, 00:09
vise , vise :sleep: :sleep: :sleep:

mark111
17th October 2006, 01:47
La stilul capra pe care gloria joaca intotdeauna cu dinamo cred ca dinamo si daca ar juca numai cu portarul+arbitrii si tot ar cistiga cu cel putn3-0

Red-Castorryy
17th October 2006, 06:54
poate cu 4-0 stil spate :happy :happy :happy

Rossi
17th October 2006, 11:13
Anunt important: Dupa 11 victorii consecutive in Liga 1, FC Dinamo cauta adversar care sa o bata (macar egal sa faca!). Se ofera recompensa substantiala (din partea adversarilor care mor de ciuda).

:happy :happy :happy

termina'te cu prostiile ca nu moare nimeni de ciuda ...doar de invidie :evil: :evil:

Aurel.D
17th October 2006, 12:23
1x , sper sa fie prima infrangere ptr. Dinamo ! :D

Multa lume spera asta!:D Vom vedea ce va fi!

Red-Castorryy
17th October 2006, 19:45
Moţi şi Ştefan Radu pot juca la Bistriţa
Dinamoviştii Cosmin Moţi şi Ştefan Radu au fost singurii avertizaţi cu cartonaş galben la partida cu Farul, iar suporterii "cīinilor" īşi făceau griji că ambii ar putea rata meciul cu Gloria, de la Bistriţa, de sīmbătă. Totuşi, cei doi fundaşi centrali vor fi pe teren, īntrucīt au primit, fiecare, al treilea cartonaş galben.

SILVIU99
17th October 2006, 20:23
batem cu 2-0 dar nu o sa fie un meci asa usor gloria joaca bine acasa

danny del corco
18th October 2006, 03:20
2 solist ce sa mai comentam.

Rossi
18th October 2006, 17:36
batem cu 2-0 dar nu o sa fie un meci asa usor gloria joaca bine acasa

dar care meci a fost usor pana acum ?
cu noi , toti isi dau viata pe teren ...

Hipgnosis
18th October 2006, 17:41
Sa ne pregatim pentru urmatoarea victorie a lui dinamo.

7 Absenti de la Bistrita! Brusc!
Pariu pe oricat ca toti accidentatii vor juca etapa viitoare? BTW care bistritean de pe aici isi aminteste cum a luat Sepsi galben ultima etapa?

GLORIA Antrenorul Ioan Ovidiu Sabau are mari probleme de efectiv īnaintea confruntarii de sāmbata cu liderul Ligii I.
Astfel, Motul nu-i va putea folosi pe Sepsi, suspendat, D. Sanmartean, Tārnavean, ambii accidentati, Costea, Ciubotariu, Paduretu si Pacurar, jucatori īmprumutati de la Dinamo si care, potrivit īntelegerii cu sefii din Stefan cel Mare, nu pot evolua īn partidele directe".

Cra10veanu
18th October 2006, 18:15
Urmeaza probabil al 11-lea blat din acest sezon.

guevarax
18th October 2006, 18:16
Sa ne pregatim pentru urmatoarea victorie a lui dinamo.

7 Absenti de la Bistrita! Brusc!
Pariu pe oricat ca toti accidentatii vor juca etapa viitoare? BTW care bistritean de pe aici isi aminteste cum a luat Sepsi galben ultima etapa?

GLORIA Antrenorul Ioan Ovidiu Sabau are mari probleme de efectiv īnaintea confruntarii de sāmbata cu liderul Ligii I.
Astfel, Motul nu-i va putea folosi pe Sepsi, suspendat, D. Sanmartean, Tārnavean, ambii accidentati, Costea, Ciubotariu, Paduretu si Pacurar, jucatori īmprumutati de la Dinamo si care, potrivit īntelegerii cu sefii din Stefan cel Mare, nu pot evolua īn partidele directe".

ce naiba, doar nu se gasea lordul sa isi impiedice confratii de mizerie, meci de 2 direct, si dak transfera gloria la noapte toata echipa de la Lyon cu lordul presedinte tot dinamo va bate

ce mizerie de campionat avem
in 11 etape dinamo a castigat
5 meciuri cu blaturi
4 meciuri cu arbitraje
2 meciuri corect

o sa intre in UCL ca sa-si scoata banii porcea investiti in arbitraje si aranjamente dar probabil nici macar nu o sa dea vreun gol pe acolo

whitewildstuff
18th October 2006, 20:03
Doamne,cand o sa-i linistesti pe amaratii astia ???:happy :happy :happy :happy

vlad1607
18th October 2006, 20:21
NU STIU DE CE dar presimt ca o sa fie un meci greu pe care o sa-l castigam in final

@Craioveanu : ai devenit profesionist in domeniul frustrarii...a scuze..esti prazar

apercele
18th October 2006, 20:31
haga guevarax si cu hip saracii au inceput sa fiarba
dupa ce steaua a umilit lyon-ul si real-ul la bucuresti, acum li s-a intors atentia spre dinamo...toate meciurile noastre au fost blat cand cele 32 de penaltiuri MOCA pt steaua au fost justificate
pe ce lume traiti bai oameni buni??

Red-Castorryy
18th October 2006, 21:00
pe ce lume traiti bai oameni buni??

planeta ofticii s.a. :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

guevarax
18th October 2006, 21:07
haga guevarax si cu hip saracii au inceput sa fiarba
dupa ce steaua a umilit lyon-ul si real-ul la bucuresti, acum li s-a intors atentia spre dinamo...toate meciurile noastre au fost blat cand cele 32 de penaltiuri MOCA pt steaua au fost justificate
pe ce lume traiti bai oameni buni??

cand o sa aveti performante macar la 10% din ce are Steaua la nivel European atunci o sa va recunoasca lumea ca aveti echipa buna, pana atunci castigati doar in campionat cu corpodean, padureanu, ion marin, flocea, mincinasu etc

in Europa sunteti penibili

Red-Castorryy
18th October 2006, 21:11
cand o sa aveti performante macar la 10% din ce are Steaua la nivel European atunci o sa va recunoasca lumea ca aveti echipa buna, pana atunci castigati doar in campionat cu corpodean, padureanu, ion marin, flocea, mincinasu etc

in Europa sunteti penibili

exact asta faceti voi :ok:

apercele
18th October 2006, 21:27
mai gurvarax mai, nu vezi ce scrii pe aici?
pai toate etapele voastre pana acum au fost dubioase cu penaltiuri gratuite, ofsaiduri neacordate s.a.m.d.
Dinamo si-a umilit adversarii de la puternica timisoara pana la rapiduletzul cel mare...cu craiova sa nu mai zic ca pe aia i-am facut sah mat in min 20 :)
ce ajutoare de arbitraj mai complexatule? zi-ne si noua
cu steaua am fost la meci...jucati in 11 si ati atins mingea de 4 ori...plimbau dinamovistii mingea parca era teleghidata...cum dracu poti sa zici ca dinamo nu a castigat pe bune cand vezi prea bine ce fotbal frumos joaca?
degeaba aberati ca va faceti singuri de ras (sa nu mai zic de parcursul vostru european din aceasta toamna, ca iar va pregatiti lamele si venele....mai bine nu va pomenesc nimic)

Cipus
18th October 2006, 22:36
Va spune Cipus care nu e dinamovist ca dinamo nu are cum sa se impidice la bistrita, bate la ardeleni ca la fasole, 3,4 - 1, mai ales ca lipseste "stalpul" Sepsi si Zaharia suspendati plus cei imprumutati de la dinamo. In plus anul asta dinamo ia campionatul, si e pe merit, e greu sa o spun, dar il merita, Ganea va fi golgheter daca nu se accidenteaza N&D si-au revent se pare, mijlocul e excelent iar tinerii fundasi se descurca de minune. Felicitari Dinamo..../hello

Dinamo a castigat pe merit, nu a beneficiat de nici un penalty in 11 meciuri, daca nu ma insel, toate golurile au fost din actiune, asa ca arbitrii nu au ajutat-o, steaua are 5-6 penalty-uri primite pana acum ca o comparatie, iar rapidul 2 penalty-uri

apercele
18th October 2006, 22:47
tot respectul CIPUS pt obiectivism :ok:

delaparis
18th October 2006, 23:02
Va spune delaparis ca Cipus are dreptate :ok: :D

guevarax
18th October 2006, 23:53
Dinamo a castigat pe merit, nu a beneficiat de nici un penalty in 11 meciuri, daca nu ma insel, toate golurile au fost din actiune, asa ca arbitrii nu au ajutat-o, steaua are 5-6 penalty-uri primite pana acum ca o comparatie, iar rapidul 2 penalty-uri

ce doar penalty-urile conteaza intr-un meci ???

dak un dinamovist nu e eliminat iar peste 5 min un stelist e eliminat gratuit, mi se pare o chestie mai importanta decat un penalty mai ales ca era si in meciul direct.

Thereau suspendat 2 etape dupa ce nu facuse nimic, corpodean nr 1 dupa ce ne-a macelarit, astea conteaza mai mult decat penalty-urile, mincinasu traficantul a transmis un mesaj clar cine fura pe Steaua este promovat in arbitraj

golul anulat pe nedrept lui Dulcea la petrosani ???

si dak au fost penalty-uri acum ce trebuia sa nu se dea ???

dinamo nu se va impiedica la bistrita pt ca e o relatie de buna prietenie cu lordul canceros, jucatori imprumutati, etc, gloria e un fel de dinamo 2, din cate stiu sunt 2 dinamovisti acolo si inca vreo 3 care au jucat la dinamo

dak nu va fi blocat la pariuri probabil va fi o cota de genul 1.1 ca stie si un copil de 3 ani ca lordul nu risca sa supere cooperativa

danpuric78
19th October 2006, 00:04
dinamo nu se va impiedica la bistrita pt ca e o relatie de buna prietenie cu lordul canceros,
Lasa ca si in ghencea s-au chinuit cat au putut sa nu strice moralul stelei pentru meciul cu OL

Red-Castorryy
19th October 2006, 00:23
Va spune Cipus care nu e dinamovist ca dinamo nu are cum sa se impidice la bistrita, bate la ardeleni ca la fasole, 3,4 - 1, mai ales ca lipseste "stalpul" Sepsi si Zaharia suspendati plus cei imprumutati de la dinamo. In plus anul asta dinamo ia campionatul, si e pe merit, e greu sa o spun, dar il merita, Ganea va fi golgheter daca nu se accidenteaza N&D si-au revent se pare, mijlocul e excelent iar tinerii fundasi se descurca de minune. Felicitari Dinamo..../hello

Dinamo a castigat pe merit, nu a beneficiat de nici un penalty in 11 meciuri, daca nu ma insel, toate golurile au fost din actiune, asa ca arbitrii nu au ajutat-o, steaua are 5-6 penalty-uri primite pana acum ca o comparatie, iar rapidul 2 penalty-uri

ai super dreptate :ok:

Cra10veanu
19th October 2006, 00:57
7 jucatori de la gloria "indisponibili", o fi vreun semn :D

apercele
19th October 2006, 00:59
guevarax dar cand te gandesti ca farul pleaca cu tricourile uscate cand joaca cu voi de vreo 2-3 ani, cum e? atunci iti place?
dar cand cu gloria ati primit un penalty moca si asa ati reusit sa egalati si voi superputerea europei, gloria bistrita? cu rapid cum ti sa parut arbitrajul?

lasa-ne frate ca ne obosesti cu aceasi vrajeala obosita...nu ti-o haleste nimeni, mai ales cand 90% din arbitraje va avantajeaza pe voi

cu craiova a fost blat...dinamo a cumparat arbitrul sa nu ii dea rosu lu stanga pt ca l-a calcat in cap pe margaritescu si arbitrul l-a fortat pe ganea sa le bage oltenilor 4 boabe in plasa
al dracu arbitru asta.....meci dubios si ala, nu-i asa craiovene?

Cra10veanu
19th October 2006, 01:13
de aia am spus urmeaza al 11lea blat, cel cu craiova nu l-am considerat ;)

apercele
19th October 2006, 01:17
olten din montreal....marfa si combinatia asta :)
bine mai baiatule, 11 blaturi au fost, daca asa vrei tu....

Rossi
19th October 2006, 05:42
National - Dinamo 1-2
Dinamo - Pandurii 1-0
Jiul - Dinamo 0-1
Dinamo - Timisoara 3-1
Craiova - Dinamo 0-4
Dinamo - UTA 2-0
Vaslui - Dinamo 1-2
Dinamo-Steaua 1-0
Fc Arges-Dinamo 2-3
Dinamo-Rapid 3-1
Dinamo-Farul 2-1

urmeaza al 12 lea meci ... a 12 a victorie :ok:
Gloria-Dinamo

Livio_
19th October 2006, 06:37
...pot sa ma bag shi eu?hahaha sper sa bata gloria...desi slabe sanse...cat netoiu shi ai lui...mai trag de dinamo...ahhh ce ciuda imi e ca mai bifeaza dinamo o victorie...da doamne sa ma insel... :ras-plans:

apercele
19th October 2006, 08:05
netoiu...mda

Livio_
19th October 2006, 08:09
apercele...pei nu e ashea?...cand o sa scapati de maladia netoiu shi borcea...nush daca o sa va mai aibe cineva treaba...sa va ironizeze sau sa va injure...bineintzeles in afara de poli steaua shi rapid...ca aici e istorie...shi cu craiova...in rest...aia restu` nici nu stiu de istorie :D

chinezu
19th October 2006, 08:19
La stilul capra pe care gloria joaca intotdeauna cu dinamo cred ca dinamo si daca ar juca numai cu portarul+arbitrii si tot ar cistiga cu cel putn3-0

Cred ca ,,stilul capra,, se potriveste de minune baietilor de la bragadiru care in ultimii 4-5 ani au scos un amarat de punct in confruntarile cu Dinamo. Pt mine e clar: a fost mana ,,cooperativei,,

Ayrton
19th October 2006, 09:53
Hai, reveniti ontopic, lasati amintirile din copilarie pt alte threaduri!

----------

Dinamo are 2 indisponibili pt acest meci: Ze Kalanga si D.Serban.

Livio_
19th October 2006, 10:02
scuze Ayrton...m-a luat valu` amintirilor...am spus shi ma repet...bate dinamo...sa dea cel de sus (domnu`) sa ma insel amarnic :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Red-Castorryy
19th October 2006, 11:05
Dinamo are 2 indisponibili pt acest meci: Ze Kalanga si D.Serban.

O sa ne lipseasca foarte mult Ze Kalanga :headbang:

mark111
19th October 2006, 11:15
National - Dinamo 1-2
Dinamo - Pandurii 1-0
Jiul - Dinamo 0-1
Dinamo - Timisoara 3-1
Craiova - Dinamo 0-4
Dinamo - UTA 2-0
Vaslui - Dinamo 1-2
Dinamo-Steaua 1-0
Fc Arges-Dinamo 2-3
Dinamo-Rapid 3-1
Dinamo-Farul 2-1

urmeaza al 12 lea meci ... a 12 a victorie :ok:
Gloria-Dinamo
Parca inainte de revolutie un campionat intreg era sa cistigati tot...din fericire o singura infringere si adio campionat; ACUM trebuie sa recunosc ca fotbalul jucat de voi este curat ofensiv...

Aurel.D
19th October 2006, 12:04
Va rog frumos, lasati discutiile despre meciurile trecute, arbitraje, etc si discutati mai la subiect!
Multam!

Cipus
19th October 2006, 12:58
Ma repet ca nu sunt dinamovist, insa de data asta stelistii se inseala, Steaua a luat ultimele 2 campionate si nu au fost 100% pe merit, daca dinamo avea arbitrii de ce nu a reusit sa castige ca acum meci dupa meci? Am vazut faza in care a fost eliminat Thereau si aici stelistii au dreptate nu a fost nici un fault, cred ca este singura eroare impotriva Stelei, si poate al doilea galben la Goian cu Iasiul. Dinamo nu a primit pana acum vreun "rosu" insa mie mi se pare o echipa disciplinata care joaca, si face faulturi putine. Nu mai e cotonogarul de Alexa acum. Isi va vedea de joc si cu Gloria si o sa castige fara probleme. Pana la finalul turului, singurele echipe care ar putea sa impiedice pe Dinamo sunt Clujul (in deplasare) si Otelul (acasa).
Cel mai mare castig pentru Dinamo e de departe Ganea (si Rednic), iar punctul slab il reprezinta lipsa unui portar de valoare, si Curca de la Farul mi se pare cea mai buna solutie (chiar daca e rezerva acum, e victima unor conspiratii)

Ayrton
19th October 2006, 13:54
Pulhac a luat cartonas rosu cu National.

Sunt curios cu cine va juca Rednic in atac... daca ar fi sa respecte ce a fost pana acum, probabil ca va incepe cu Ganea si Danciulescu, e randul lui Clau Niculescu sa fie rezerva.
Insa indisponibilitatea lui ZeKa poate sa-l faca pe Rednic sa-l retraga pe Danciulescu mijlocas si sa joace cu Ganea+Niculescu in fata.

Red-Castorryy
19th October 2006, 18:12
Mai putini extracomunitari din 2007

Dupa aderarea la Uniunea Europeana, cluburile de fotbal din Romania vor fi nevoite sa reduca numarul de jucatori extracomunitari la cinci pentru fiecare lot si la trei in teren.

Dinamo are in lotul largit 5 jucatori extracomunitari: Vladimir Gaev, Glen Moss, Ze Kalanga, Dino Ze si Sreten Stanici. George Blay este ghanez insa are pasaport belgian, iar Philippe Mendy este de nationalitate franceza.

In acest moment, Regulamentul de Organizare a Activitatii Fotbalistice prevede ca echipele de prima liga pot trimite in acelasi timp in teren maximum 5 jucatori de alta nationalitate.

Rossi
20th October 2006, 06:58
Cel mai mare castig pentru Dinamo e de departe Ganea (si Rednic), iar punctul slab il reprezinta lipsa unui portar de valoare, si Curca de la Farul mi se pare cea mai buna solutie (chiar daca e rezerva acum, e victima unor conspiratii)

Curca e un portar bun ... nu e victima a nici unei conspiratii ... e tinut pe banca pt ca a vandut meciul cu steaua

Rednic este cel mai mare castig al lui Dinamo :ok:
In iarna sper ca "Puriul" sa aduca 1 portar , 1 fundas si 2 mijlocasi de valoare !

Chiar daca avem un meci greu , cred ca o sa luam cele 3 puncte la Bistrita !

superchumbo
20th October 2006, 09:50
avem un meci greu



ha ha ha meci "greu" !!!!!!!
:happy :happy :happy :happy :happy :happy

Cipus
20th October 2006, 09:54
Curca e un portar bun ... nu e victima a nici unei conspiratii ... e tinut pe banca pt ca a vandut meciul cu steaua

Rednic este cel mai mare castig al lui Dinamo :ok:
In iarna sper ca "Puriul" sa aduca 1 portar , 1 fundas si 2 mijlocasi de valoare !

Chiar daca avem un meci greu , cred ca o sa luam cele 3 puncte la Bistrita !

Deci asta a facut Curca? eu nu sunt in tara, dar urmaresc pe net ce se intampla, si nu pot stii toate detaliile. Am vazut filmuletele postate de prosport si mi s-a parut si mie ca un gol l-a luat prea usor. Totusi nu cred ca merita sa stea rezerva atatea etape, mai bine farul l-ar vinde ca ar lua bani buni pe el.

YoYoyOi
20th October 2006, 10:42
Ce meci greu aveti mai? Lasati-o balta! Vreti sa ne ametiti sau ce?
Auzi la ei....meci greu cu Bistrita.
Bate Dinamo clar. Nu are cum sa piarda la Bistrita decit daca vor vinde meciul. Ceea ce nu se poate ca deja este adjudecat celeilalte parti.

NICK 23
20th October 2006, 11:21
Cine E Arbitru? E Frate Cu Corpodean?
Atunci Bate Sigur Dinamo.

Aurel.D
20th October 2006, 12:00
Cata rautate zace in voi.... vorbiti numai de arbitraje partinitoare pe care le vedeti numai voi.....nimeni din presa sau dintre oficialii echipelor cu care a jucat Dinamo pana acum, in afara de cei ai Stelei, normal, nu au reclamat arbitrajele, la nici un meci!!
Mititelu facea scandal inainte de meci dar dupa ce a luat 4 boabe s-a linistit.
Penescu facea ca toate alea inainte de meci ca il vor fura arbitri si cu Dinamo cum s-a intamplat cu Steaua....dupa meci a dat mana franc cu Badea si a recunoscut ca Dinamo a castigat pe merit.
La meciul cu Rapid, ati zis, gata au venit arbitrii straini acum sa vedeti ce bataie luati. Probabil ca la 1-0 pt. Rapid toti erati in extaz....
Dinamo a castigat cu 3-1 si a aratat ca poate invinge si cu arbitrii straini si poate intoarce si rezultatul cu un adversar puternic.
A aratat ca este o echipa careia ii merge foarte bine in acest tur.

Nu a primit nici un penalty, nici macar unul dubios pana acum, nu a dat nici un gol din offside, nici o faza discutabila, toti cei din fotbal recunosc ca Dinamo este o echipa organizata care joaca frumos si eficient.
Ca sa nu mai vorbesc cate decizii favorabile de arbitraj a avut Steaua!!
CE MAI VRETI??

Numai rautatea si invidia din voi vorbeste. Voi chiar nu puteti sa discutati obiectiv, chiar daca este vorba de echipa rivala??


ha ha ha meci "greu" !!!!!!!
:happy :happy :happy :happy :happy :happy

Steaua l-a avut mai usor?:rolleyes:

Scuze pt. off topic!!

CrAzY92
20th October 2006, 14:18
Gloria 1-0 Dinamo

Luis Garcia10
20th October 2006, 16:27
Dupa cele 11 victorii la rand nu cred ca Dinamo va fi oprita tocmai de ,,tata " Jean ! Sper intr-o victorie a Gloriei dar nu cred ca este posibila,cel putin nu in aceste circumstante!

apercele
20th October 2006, 17:16
poate primim si noi vreun penalty moca....de ce doar altii?

Quartz@nu
20th October 2006, 18:03
vor castiga dinamovistii , lejer chiar ...

luctoronto
20th October 2006, 18:47
2 solist,cate meciuri a castigat Gloria cu Dinamo?
Cand te gandesti ca acolo este tata Jean,zis cooperativa,ai cam spus tot.Scuze ,dar Gloria in campionat nu are nici o ambitie,ia pct in tur le da in retur ....samd.O echipa sub-mediocra,scuze daca suporterii bistritieni se simt jigniti.

PS: ce cota are meciul la pariuri?cred ca nici nu l-au pus?si asta spune multe.

danpuric78
20th October 2006, 19:24
2 solist,cate meciuri a castigat Gloria cu Dinamo?
Cand te gandesti ca acolo este tata Jean,zis cooperativa,ai cam spus tot.Scuze ,dar Gloria in campionat nu are nici o ambitie,ia pct in tur le da in retur ....samd.O echipa sub-mediocra,scuze daca suporterii bistritieni se simt jigniti.

PS: ce cota are meciul la pariuri?cred ca nici nu l-au pus?si asta spune multe.

Daca nu era arbitru si intelegerea de la pauza o fura steaua de la echipa asta submediocra. Dupa ce ca au facut tot ce le-a stat in putinta "ca sa nu va strice moralul" inainte de meciul cu OL, ati vrea acum sa-si dea sufletul cu dinamo, nu?

YoYoyOi
20th October 2006, 19:35
ati vrea acum sa-si dea sufletul cu dinamo, nu?

sa-si dea sufletul cum si-a dat cu Rapid. Asta vreau :drak:

apercele
20th October 2006, 21:07
ca farul cum si i-a dat sufletul contra rapid/dinamo, la fel ca in meciul cu voi?

Cipus
20th October 2006, 21:10
[QUOTE=Quittaro;860276]

Nu a primit nici un penalty, nici macar unul dubios pana acum, nu a dat nici un gol din offside, nici o faza discutabila, toti cei din fotbal recunosc ca Dinamo este o echipa organizata care joaca frumos si eficient.
Ca sa nu mai vorbesc cate decizii favorabile de arbitraj a avut Steaua!!
CE MAI VRETI??

Numai rautatea si invidia din voi vorbeste. Voi chiar nu puteti sa discutati obiectiv, chiar daca este vorba de echipa rivala??


Daca te uiti mai sus ai sa vezi ca eu am laudat pe Dinamo, chiar daca eu sunt stelist. Nu sunt genul care merge pe stadioane, sau prin deplasari cu galeria, eu sun un fan mai de la distanta asa, tin cu Steaua insa doar atat, si nu e nici o problema sa recunosc valoarea lui Dinamo, anul asta. Chiar si Rapidul are un lot mai valoros decat Steaua, care a trebuit sa astepte pomana de un penalty ca sa castige cu Gloria.
Dinamo trece in viteza pe langa Gloria (ca sa discut si despre meci) la fel ca si in celelalte meciuri care i-au mai ramas de disputat, exceptie poate cu Otelul si Clujul. Daca Dinamo ia titlul si intra in grupele CL, eu cred ca poate sa faca mai mult decat face Steaua acum, si asta ar fi benefic pentru Romania, pentru noi toti. Poate se mai termina odata cu ura asta intre suporteri! Hai Dinamo !!!

six
20th October 2006, 21:12
Gloria 1-0 Dinamo:) ar fii cool.....da nu cred :drak: :drak: :drak:

crissis
20th October 2006, 22:33
Macar de ar lua sfirsit parodia la care asistam de la inceputul actualului campionat
gloria -dinamo 1

Diodude
21st October 2006, 00:38
Ptr. toti stelistii si restul de anti-dinamovisti:Obisnuitiva ca anul asta sa suferiti week-end de week-end,pentru ca titlul de campioana se va decerna pentru prima oara in istorie in decembrie,asa de mare va fi diferenta de puncte intre Dinamo si restul lumii!!!Iar in ceea ce priveste meciul cu bistrita,de ce am avea nevoie de blat ca sa batem la bistrita,cand cu oricine jucam predam lectii de fotbal fara probleme.11-0-0 33 puncte,iar maine va fi 12-0-0 36 puncte,asa ca sa explodati odata de invidie!!!Batem cu 2,3-0 maine la bistrita!!
off topic:Voi cu ce golaveraj va intoarceti de la madrid si lyon -19 sau -17???

area51
21st October 2006, 03:48
Parca e prea mare optimismul... sper ca rednic sa-si monteze/motiveze jucatorii PENTRUL CA MECIUL ESTE FOARTE GREU !. Pana acum Dinamo a jucat afara la ultimele clasate!. Sper sa nu se culce pe-o ureche. Isteria asta cu sirul victoriilor consecutive scoate din calcul si un rezultat de egalitate ,care, chiar n-ar fi rau! Campionatul e lung. Vin meciurile decisive ,unul si unul, din Cupa UEFA. Vad ca deja toata lumea vorbeste de stadion si CL....!. Fratilor, castigatoarea campionatului joaca direct in grupele CL intr-o anumita conditie doar, s-a mai vorbit....
La munca deci ...cu transpiratie efort si multa minte Dinamo poate sa-si indeplineasca obiectivele!

Bianco-rossi ole!

B0gdaaaN
21st October 2006, 04:19
cred ca o sa bata Dinamo si inca la diferenta de scor...e mare diferenta dintre cele 2 echipe...Gloria - Dinamo 0-3

NICK 23
21st October 2006, 09:33
Este adevarat ca dinamo este pe val cum se spune,dar campionatul este lung,iar pentru dinamo greul abia acum incepe.Pe langa faptul ca va incepe si dinamo lupta pentru grupele UEFA si care va aduce o uzura in plus,va interveni o ambitie dublata acum pentru echipele mai mici,sau mijlocii,miza fiind nu numai dorinta de a bate o echipa dintre marile echipe ale campionatului dar si incercarea de a intrerupe sirul de victorii ale lui dinamo,lucru care va ramane subliniat in istoria campionatului.
E adevarat ca fiind stelist i-mi si doresc ca dinamo sa se inpiedice cate putin,pentru relansarea campionatului,dar mi-asi dori ca acest lucru sa se faca curat,fara ajutoare ,si fie, ca cea mai in forma echipa sa castige campionatul,si sa avem rezultate cat mai bune in europa.

grande
21st October 2006, 11:15
poate primim si noi vreun penalty moca....de ce doar altii?

sunt deacord cu tine ,la 2-0 pentru Bistrita sa va dea si voua prin min 92 un penalty moca !;)

Alberto
21st October 2006, 11:31
Dinamo doboara record dupa record in "Liga lui Mitica", reusind pana akum un parcurs perfect cu 11 victorii din 11 meciuri jucate, si seria lui Dinamo nu cred ca poate fi oprita astazi de ardeleni. E o diferenta clara de valoare intre cele doua echipe..
Pentru bistriteni nu vor putea evolua Sepsi - suspendat si Tarnavean si D Sanmartean accidentati, dar nici cei 4 fotbalisti imprumutati de la Dinamo, care conform protocolului semnat intre cele 2 echipe nu au voie sa evolueze in intalnirile directe: S Costea, Ciubotariu, Pacurar si Paduretu.

Gloria - Dinamo 2 solist....

cip_81
21st October 2006, 11:34
Macar de ar lua sfirsit parodia la care asistam de la inceputul actualului campionat
gloria -dinamo 1

Stelist sub acoperire, asa-i ca suferi in tacere? Nu-i nimic, saptamana viitoare suferinta ta se va acutiza...o sa ramai fara piuit.

Cat priveste meciul asta, nu se anunta deloc usor...Gloria chiar joaca bine pe propriul teren. Totusi, sper sa le dam un 2-0.

crissis
21st October 2006, 12:18
Stelist sub acoperire, asa-i ca suferi in tacere? Nu-i nimic, saptamana viitoare suferinta ta se va acutiza...o sa ramai fara piuit.

Cat priveste meciul asta, nu se anunta deloc usor...Gloria chiar joaca bine pe propriul teren. Totusi, sper sa le dam un 2-0.

1.Nu sunt stelist
2. Nu sufar de nimic
3. Saptamina viitoare cred ca Poli va scoate cel putin un egal in groapa si tu vei fi cel care va suferi
GLORIA - DINAMO 1

Ulysses
21st October 2006, 13:22
Stelist sub acoperire, asa-i ca suferi in tacere? Nu-i nimic, saptamana viitoare suferinta ta se va acutiza...o sa ramai fara piuit.

Cat priveste meciul asta, nu se anunta deloc usor...Gloria chiar joaca bine pe propriul teren. Totusi, sper sa le dam un 2-0.

dragutzule , asa-i ca T U suferi de vreo 2-3 ani si nu in tacere? liniste ca deocamdata nu ati castigat inca nimic! nu s-a terminat nici macar turul! poate-l sperie cineva pe porcea si se opreste din cumparat meciuri! azi nu cred, tocmai la lordul fotbalului romanesc!

starsteel
21st October 2006, 13:58
Azi e clar meci de antrenament se intalnesc blatistul fotbalului romanesc cu blatistii fotbalului romanesc. Chiar ma gandesc ce pronostic sa pun dar imi e frica sa nu gresesc. :D

YodaRo
21st October 2006, 14:07
2 clar. Derby al campionilor blaturilor!

Vladek
21st October 2006, 15:19
Luume, luumee ... a inceput circul !! Cine vrea sa vada fundasi care stau la minim 7 metri de atacantul advers, mijlocasi ce pierd mingea si se uita respectuos cum Dinamo pleaca spre poarta, atacanti care suteaza din 10 metri pe langa poarta ... uitati-va la Gloria - Dinamo !

Macar regia sa fi de mai buna calitate ca la Dinamo - Farul ... macar un pic de suspans vrem, ca rezultatul il stim dinainte : castiga campionii blaturilor si terorizatii de superputeri gen Polonia Varsovia sau Foresta !!

guevarax
21st October 2006, 15:46
dupa meci Roszel va fi dat afara

n-a ascultat de indicatiile cooperativei si a dat emotii dinamoului

Liviu
21st October 2006, 15:51
Dacă e blat , nu e cu toată echipa . Sunt 3-4 fotbalişti , care joacă slab de tot , cum nu au făcut-o cu Steaua , care lasă această impresie . Cred în continuare că Gloria are ceva promis la meciul ăsta de la Rapid , prin fostul preşedinte giuleştean , Pădureanu . Unii trag hăis pentru tata Jean , alţii cea pentru tata Borcea .
Să vedem , dar dacă după pauză nu se schimbă treaba , iar Bistriţa va juca şi mai slab , înseamnă că astea sunt ordinele de sus .

AxinTe
21st October 2006, 15:53
daca voi vedeti blat la meciul asta sunteti paraleli cu fotbalul :O jucatorii dinamovisti sunt numai pe jos, gloria a avut 2 ocazii mari de gol, albut a scos tot ce era de scos.. etc mai e o repriza, 1 gol si i-am batut !

STEAUA-MANIA
21st October 2006, 15:56
Ganea trebuia eliminat in minutul 28,pt cumul de galbene...mda,arbitrii avantajeaza pe dinamo,asta da noutate...

YodaRo
21st October 2006, 16:13
jucatorii dinamovisti sunt numai pe jos,
se prapadesc de ras? E in programul de circ si ceva funny... asa pentru spectacol.

YodaRo
21st October 2006, 16:15
Frumoasa regia artistica .... Din nou pe ecrane..."Intra Niculescu si marcheaza..." in regia lui Tata Jean.
Singura dilema....in ce minut...sper sa nu o faca in min 90... sa tina spectatorii su sufletul la gura....

tu26dor
21st October 2006, 16:20
Frumoasa regia artistica .... Din nou pe ecrane..."Intra Niculescu si marcheaza..." in regia lui Tata Jean.
Singura dilema....in ce minut...sper sa nu o faca in min 90... sa tina spectatorii su sufletul la gura....

poate se abtine azi... sau poate si-a uitat replica :happy :happy :happy

guevarax
21st October 2006, 16:26
au inceput schimbarile

vor fi bagti probabil juniorii

sabau nu-si permite sa faca vreo surpriza, cooperativa s-ar supara ff tare

area51
21st October 2006, 16:35
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooallll claudiuuuu pernambucanooooooooooo

guevarax
21st October 2006, 16:36
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooallll claudiuuuu pernambucanooooooooooo

porcea a marcat de fapt

Vand vise
21st October 2006, 16:37
ce caterica de arbitru... ce caterica de gol... ce caterica de meci...ce caterica de arbitraj...ce caterica de PORTAR

YodaRo
21st October 2006, 16:38
Frumoasa regia artistica .... Din nou pe ecrane..."Intra Niculescu si marcheaza..." in regia lui Tata Jean.
Singura dilema....in ce minut...sper sa nu o faca in min 90... sa tina spectatorii su sufletul la gura....

Dilema elucidata. Minutul a fost 76. Comedia se poate incheia.

Vladek
21st October 2006, 16:38
Meciul s-a rezolvat ... mai intai Albut s-a ferit de minge ca de foc la o lovitura libera batuta de pe la 30 de metri ... apoi s-au grabit baietii de la Gloria sa ia si un cartonas rosu, sa nu se intample doamne fereste vreo surpriza :happy :happy :happy

Si uite asa, super-mega-ultra echipa cinstita si iertata de doua ori de cartonas rosu doar meciul asta obtine a 12-a victorie si se grabeste spre dolarii din CL.

guevarax
21st October 2006, 16:40
Meciul s-a rezolvat ... mai intai Albut s-a ferit de minge ca de foc la o lovitura libera batuta de pe la 30 de metri ... apoi s-au grabit baietii de la Gloria sa ia si un cartonas rosu, sa nu se intample doamne fereste vreo surpriza :happy :happy :happy

Si uite asa, super-mega-ultra echipa cinstita si iertata de doua ori de cartonas rosu doar meciul asta obtine a 12-a victorie si se grabeste spre dolarii din CL.

cine a arbitrat ???
ca sa cunoastem toti actorii

Vand vise
21st October 2006, 16:41
cine a arbitrat ???
ca sa cunoastem toti actorii

Arbitri: Vasile Bratu (Amara) – Octavian Sovre (Oradea), Nicolae Meghesan (Tarnaveni)

guevarax
21st October 2006, 16:45
Arbitri: Vasile Bratu (Amara) – Octavian Sovre (Oradea), Nicolae Meghesan (Tarnaveni)

le-au dat incepatori ca sunt mai ieftini
dak era corpodean trebuia platit cu o suma mai mare

asta a mai gresit sezonul asta pt dinamo dak imi aduc eu bine aminte

White Shadow
21st October 2006, 16:50
Alta victorie pt Dinamo , nu exista adversar in prima liga care sa-i faca fata........

Vand vise
21st October 2006, 16:51
ce linistit era sabau cand echipa lui a primit gol

guevarax
21st October 2006, 16:51
Alta victorie pt Dinamo , nu exista adversar in prima liga care sa-i faca fata........

lasa ca vine polonia varsovia si le da doua capace asa cum au luat ei tot timpul in europa


"Zaharia, singur in mariginea careului mic, dar nu reuseste sa trimita spre poarta"
dovezi incontestabile

pacat ca mafia conduce fotbalul

Ulysses
21st October 2006, 16:51
macar de ochii lumii ar trebui sa joace pe corect cate un meci ca sa iasa un egal sau o infrangere!insa domnii de la dinamo nu vor sa riste nimic. mirajul euroilor de la uefa le-a luat mintile. asta este si tactica:pana acum se furau intre ei:netoiu cu porcea , huliganul ala de giovanni cu badea si toti cu toti , de aia era tot timpul scandal! acum ce si-au zis ei,de ce sa ne furam intre noi cand datorita stelei se poate intra direct in cl si putem inhata sacii cu sterline?nimic mai simplu pentru blatistii fotbalului romanesc! asta e.
va spun eu vor pierde primul meci cand vor fi matematic "campioni".intrebarea e:ce vor face ca incepe acushica grupa uefa???:o:

White Shadow
21st October 2006, 16:53
lasa ca vine polonia varsovia si le da doua capace asa cum au luat ei tot timpul in europa


eu vorbeam de prima liga si in momentul de fata echipa Dinamo e mult mai puternica decat cea din anii trecuti............

guevarax
21st October 2006, 16:55
eu vorbeam de prima liga si in momentul de fata echipa Dinamo e mult mai puternica decat cea din anii trecuti............

acum au in plus si arbitraje, mult mai multi sateliti in liga si cel mai important proctectia lui sandu vagabondul

chiar ca e mai puternica

area51
21st October 2006, 16:55
e jale-n inimile voastre :))) iar blat, iar simulare in careu la cristea :))))

luctoronto
21st October 2006, 16:57
Comentariu ols:"Dupa ce tot meciul s-a agitat, dupa ce Dinamo a inscris Ioan Sabau s-a asezat pe banca si discuta linistit cu Jean Padureanu."Pb. i-a spus gata s-a rezolvat,de parca avea cineva dubii.
Si se ratoiau unii la mine cand am puc 2 solist.

Vladek
21st October 2006, 16:59
Comedia s-a incheiat cu 1-0.

Regia a fost de inalta clasa, demna de cei 2 maestri care s-au infruntat in acest meci : Borcica, respectiv nea Jean Padureanu. Am avut parte de suspans, momentul golului fiind amanat pana spre final sa para ca meciul chiar se joaca pe teren. Dupa gol, un jucator de la Gloria s-a grabit sa asigure victoria lui Dinamo luand un cartonas rosu pentru a-l scuti pe saracul Borcea de emotii suplimentare. La final s-a plusat, trimitandu-se portarul Bistritei in careul lui Dinamo, pentru impresie artistica. /hello /hello /hello Tot asa, inainte spre campionat si CL !

tu26dor
21st October 2006, 17:03
Dilema elucidata. Minutul a fost 76. Comedia se poate incheia.

mai sa fie cata dreptate ai avut... asta e... inca un blat inca 3 puncte...
sau trebuia sa spunem : bine ca au luat numai 3... hi hi...
sa speram ca face iasul vreo surpriza si le ia un punct la catelusii astia "de neinvins"

guevarax
21st October 2006, 17:09
mai sa fie cata dreptate ai avut... asta e... inca un blat inca 3 puncte...
sau trebuia sa spunem : bine ca au luat numai 3... hi hi...
sa speram ca face iasul vreo surpriza si le ia un punct la catelusii astia "de neinvins"

dinamo an de an a facut mizerii in fotbal, diferenta anul asta e ca acum fac ff multe si in plus sunt si protejati de sandu vagabondul

White Shadow
21st October 2006, 17:10
Cand ai o linie ofensiva formata din 3 jucatori de clasa e imposibil sa nu castigi toate meciurile..........

whitewildstuff
21st October 2006, 17:13
Doamne,mare iti e gradina!!Cei cativa stelisti ,jalnici de felul lor toamna asta ,incearca sa creeze ce nimeni dintre cei care au capetele pe umeri,ma refer la oameni din fotbal,nu indraznesc(iar Dinamo nu duce lipsa de dusmani),un curent de simpatie fata de slabiciunea din Ghencea si arbitrajele favorabile+neimplicarea in joc a anumitor echipe prietene,aruncand pe noi toata mizeria lor.Numai cand citesti rubricile destinate golgeterilor iti dai seama cine are dreptate:9 - Nicolae Dică - Steaua Bucureşti (5p)
9 - Ionel Ganea - Dinamo Bucureşti.Acel 5p,nu este coeficientul de inteligenta al celor ce posteaza ,se stiu ei,ci este nr. de lovituri de pedeapsa executate de Dica in acest sezon:rosu: .Bafta,ne citim pe urmatorul thread ,etapa viitoare,cea cu nr. 13 :ok: .Victorii!!!

luctoronto
21st October 2006, 17:15
Sper ca afirmatia ta sa fie valabila si pt uefa,ca altfel iar ne furam caciula singuri.:pace:

Cand ai o linie ofensiva formata din 3 jucatori de clasa e imposibil sa nu castigi toate meciurile..........

Vand vise
21st October 2006, 17:16
a fost un gol de kkt :) ... sutul ala il aparam si eu :) ...acum am inteles de ce a tras asa usor niculescu :rosu:

Alberto
21st October 2006, 17:18
Dinamo nu are adversar in Romania...daca voi ati vazut blat la meciul asta inseamna ca sunteti paraleli cu fotbalul....:cya:....nu ati vazut meciul...intrarile dure ale fundasilor bistriteni, cele 4-5 ocazii mari de gol ale Gloriei....

danpuric78
21st October 2006, 17:18
Regia a fost de inalta clasa, demna de cei 2 maestri care s-au infruntat in acest meci : Borcica, respectiv nea Jean Padureanu. Am avut parte de suspans, momentul golului fiind amanat pana spre final sa para ca meciul chiar se joaca pe teren. Dupa gol, un jucator de la Gloria s-a grabit sa asigure victoria lui Dinamo luand un cartonas rosu pentru a-l scuti pe saracul Borcea de emotii suplimentare.

Dar de regia din Ghencea de ce n-ai spus nimic mah?
Acolo Gloria a inceput meciul pe bune, si dupa aia ce a facut? Tot posibilul ca sa se asigure ca Steaua ia trei puncte.
Spuneti ca s-a dat deoparte cu DInamo, dar n-ati vazut ca Steaua a nevut nevoie de jucatorii avdersarului si de arbitru ca sa-i bata.

dinamo an de an a facut mizerii in fotbal, diferenta anul asta e ca acum fac ff multe si in plus sunt si protejati de sandu vagabondul

Dinamo mai are multe de invatat in materie de mizerii pana sa ajunga Steaua.
Cat despre Sandu, omul de casa al stelei, eu n-am vazut individ ca sa faca mai multe pentru a scoate steaua in fata. Insa cand echipa e atat de slaba, nici doua federatii nu-ti pot ascunde incompetenta.

Seldon
21st October 2006, 17:22
Nu am vazut meciul. Pana la urma, a fost sau nu a fost blat?

guevarax
21st October 2006, 17:24
ce om de casa

ne-a suspendat stadionul

iar voua pt incidente in doua meciuri v-a fost supendat stadionul un singur meci

cine l-a facut pe corpodean nr 1 in Romania imediat dupa jaful din groapa, omul de casa al Stelei ???

iar de incompetenta, habar n-ai, jucam in grupele UCL, avem 3 puncte, nu multe echipe din SE Europei se pot mandri cu asta

@seldon
nu era nevoie sa il vezi
1. padureanu
2. porcea
3. gloria fara griji
4. dinamo vrea titlu
rezulta BLAT

resita
21st October 2006, 17:29
bravo DINAMO /hello /hello /hello

stelistilor sunteti penibili

orice victorie a echipei DINAMO este suspecta pt. voi

Vladek
21st October 2006, 17:32
Nu am vazut meciul. Pana la urma, a fost sau nu a fost blat?

E interzis sa pronunti cuvantul blat despre vreun meci de-al lui Dinamo. Nu stiai ? Baietii din groapa castiga absolut toate meciurile pe teren :happy :happy

Rossi
21st October 2006, 17:34
Mult mai greu decat ne-am asteptat ... dar bine ca am castigat ! :ok:

3 puncte muncite si meritate ! :ok:

Forza Dinamo !

ps: stelistii pronunta cuvantul BLAT ? ... asa e , a fost BLAT la partida UTA-Steaua , Steaua-Farul si Steaua-Vaslui !!!
mai urmeaza alte 3 BLATURI : Steaua-Otelu , Steaua-Jiul , Steaua-Pandurii

danpuric78
21st October 2006, 17:35
ce om de casa

ne-a suspendat stadionul

iar voua pt incidente in doua meciuri v-a fost supendat stadionul un singur meci

cine l-a facut pe corpodean nr 1 in Romania imediat dupa jaful din groapa, omul de casa al Stelei ???

iar de incompetenta, habar n-ai, jucam in grupele UCL, avem 3 puncte, nu multe echipe din SE Europei se pot mandri cu asta

@seldon
nu era nevoie sa il vezi
1. padureanu
2. porcea
3. gloria fara griji
4. dinamo vrea titlu
rezulta BLAT

Eu stiu ca este inutil sa te contrazici cu tine, ca nu stii altceva decat Steaua, Gigi MM. Chiar e inutil sa discuti cu cei care urmeaza cu atat tarie marie revelatii intelectuale ale cuplului Gigi MM.
Dupa ce Sandu v-a pus campionatul pe masa anul trecut, acuma sariti in sus ca e impotriva voastra. Normal ca s-a mai prins lumea si nu poate omu sa va ajute chiar pe fata.De ce nu lasi Dinamo in pace?
Ce tot tragi cu CL si europa. Ce legatura au cu meciurile si rezultatele din campionat?

starsteel
21st October 2006, 17:36
Mult mai greu decat ne-am asteptat ... dar bine ca am castigat ! :ok:

3 puncte muncite si meritate ! :ok: ...

Las-o balta ca nici tu nu crezi ce ai postat aici. :no:

Alberto
21st October 2006, 17:38
Nuu...ca baietii spun ca a fost blat...:ras-plans:..:ras-plans:

Ce sa faca si baietii....cand echipa lor iubita nu joaca nimic o acuza pe Dinamo ca aranjeaza meciuri...vorbeste cu arbitrii...in fiecare etapa se gaseste un vinovat pentru victoriile lui Dinamo...:ras-plans:..

Vand vise
21st October 2006, 17:39
Nu am vazut meciul. Pana la urma, a fost sau nu a fost blat?
lovitura libera de la 30 de m... mingea a fost trasa usor...sut parabil...portarul mergea prin poarta

cip_81
21st October 2006, 17:40
Booon, astazi suporterii unei anumite echipe, suporteri care fac dovada ca au nivelul de inteligenta cam la nivelul bolovanului, au mai invatat un numar...12. Saptamana viitoare vom trece la urmatoarea lectie...ii vom invata si numarul 13. E drept, tre' sa ducem o titatnica munca de lamurire cu aceste vietati cu probleme la nivel cerebral...dar o scoate noi cumva la capat.

Unii de aici (sunt aceleasi figuri de fiecare data) si-au pierdut simtul realitatii si al ratiunii. A pune acest meci pe aceeasi treapa cu meciurile jucate o anumita echipa (momentan nu-mi amintesc numele ei si nici nu o vad prin clasament...deh, nici nu aveam cum...e ca si cum mi-as dori sa vad Pluto cu ochiul liber) cu Farul si UTA si a improsca cu noroi, e o insulta la adresa fotbalului. E la fel de mare ca si insulta pe care o aduc ei naturii.

Va salut...ne vedem la 13.:cya:

Rossi
21st October 2006, 17:40
12 meciuri - 12 victorii :ok:

toate golurile marcate de Dinamo au fost din actiune ...si nici unul dintre ele nu a fost marcat neregulamentar !!! :ok:

Bravo Dinamo !

ps: cu aceasti rautate cu care au jucat bistritenii impotriva noastra , sper sa joace si galatenii impotriva stelistilor

Vand vise
21st October 2006, 17:41
mai urmeaza alte 3 BLATURI : Steaua-Otelu , Steaua-Jiul , Steaua-Pandurii

blat a fost si poli iasi - STEAUA ... nu? cat de jalnic esti :rosu:

Vladek
21st October 2006, 17:41
Dar de regia din Ghencea de ce n-ai spus nimic mah?
Acolo Gloria a inceput meciul pe bune, si dupa aia ce a facut? Tot posibilul ca sa se asigure ca Steaua ia trei puncte.
Spuneti ca s-a dat deoparte cu DInamo, dar n-ati vazut ca Steaua a nevut nevoie de jucatorii avdersarului si de arbitru ca sa-i bata.
.

:D :D O sa presupun ca n-ai vazut meciul si o sa-ti mai explic o data ... Gloria s-a dat peste cap sa incurce Steaua dar nu i-a mers. Am primit un penalty asa si asa (era o faza neclara, putea sa dea, putea sa nu dea), singurul care moment in care intr-adevar ne-a avantajat arbitrul pana acum. In rest, in repriza 2 de-abia au trecut centrul terenului si au scos mingea de pe linia portii. Le-am dat un gol (cu noroc, de ce sa nu recunoastem) si am castigat. Si au alergat de le-a iesit sufletul ... spre deosebire de azi cand vreo cativa din baietii lui nea Jean (Muresan, Sepsi, Albut, Negrean si celalat atacant) de-abia se miscau. Cum prindeau mingea pe langa careul lui Dinamo, o bubuiau in orice directie, numai poarta nu au nimerit-o.

Bucurati-va de momentul vostru de glorie dubioasa adusa de Borcica si Netoiu. Sa vedem cat va mai dura, ca vin meciurile din UEFA.
Voi chiar ne luati pe restul de fraieri daca vreti sa credem ca o echipa adunata de pe drumuri asta-vara, cu vreo 4 jucatori noi, iar restul oameni care au jucat execrabil returul trecut, a castigat toate meciurile pe merit si nu v-a ajutat arbitrul de loc, ba inca v-a dezavantajat.

guevarax
21st October 2006, 17:44
Ce tot tragi cu CL si europa. Ce legatura au cu meciurile si rezultatele din campionat?

pai are o mare legatura

asa se vede cine fura la intern

dinamo a mai avut ani in care castiga pe banda in Romania si in Europa era trompeta, ca deh acolo nu arbitreaza corpodean si nici sandu nu e presedinte UEFA

sper ca intelegi ce vreau sa spun ?
iar dak intelegi da-mi si mie o explicatie rezonabila de ce dinamo nu are dupa revolutie nici o performanta europeana desi este aproape de Steaua cu perfromantele interne

elocvent este si cazul Rapidului care totusi a facut performanta in Europa mar mare decat dinamo - sferturi UEFA e ceva ce dinamo prin blaturi nu va atinge niciodata

Rossi
21st October 2006, 17:45
si ce vrei mah ?

daca avem sateliti precum steaua , rapid , poli samd ... suntem smecheri :happy :happy

guevarax
21st October 2006, 17:46
toate golurile marcate de Dinamo au fost din actiune ...si nici unul dintre ele nu a fost marcat neregulamentar !!! :ok:
ps: cu aceasti rautate cu care au jucat bistritenii impotriva noastra , sper sa joace si galatenii impotriva stelistilor

lovitura libera e actiune ??? :happy :happy :happy

ar fi bine dak ar juca si galatenii cum a jucat gloria desi asta nu face cinste unei supercampioane a Europei, sper sa castigam pe teren, asa am facut performanta in Europa

danpuric78
21st October 2006, 17:47
O sa presupun ca n-ai vazut meciul si o sa-ti mai explic o data ... Gloria s-a dat peste cap sa incurce Steaua dar nu i-a mers. Am primit un penalty asa si asa (era o faza neclara, putea sa dea, putea sa nu dea), singurul care moment in care intr-adevar ne-a avantajat arbitrul pana acum. In rest, in repriza 2 de-abia au trecut centrul terenului si au scos mingea de pe linia portii. Le-am dat un gol (cu noroc, de ce sa nu recunoastem) si am castigat. Si au alergat de le-a iesit sufletul ... spre deosebire de azi cand vreo cativa din baietii lui nea Jean (Muresan, Sepsi, Albut, Negrean si celalat atacant) de-abia se miscau. Cum prindeau mingea pe langa careul lui Dinamo, o bubuiau in orice directie, numai poarta nu au nimerit-o.

Avem pareri contrarii si e inutil sa ne mai contrazicem.
Dar gandind un pic obiectiv, ti se pare chiar atat de imposibil ca dinamo sa bata pe gloria?
Steaua joaca in CL, si toate incercarile de a contesta asta sunt inutile. Dinamo e cea mai in forma echipa din campionat si nici asta nu se poate contesta. Rezultatele sunt o dovada mult mai puternica decat parerile unora sau altora.

Rossi
21st October 2006, 17:47
ma refeream la faptul ca nu am primit in 11 etape 6 penaltyuri dintre care 4 inventate ... asa cum a primit steaua

cip_81
21st October 2006, 17:47
Pana acum singurele blaturi pe care le-am facut sunt cele cu :Rapid, Craiova, National si cu inca o echipa...am uitat cum ii spune. Oricum, meciul ala in care Serban i-a facut sa cada precum popicele.

P.S. starsteel, locul tau e la furnal...sau in furnal. Nu moderator pe un forum public.

tu26dor
21st October 2006, 17:49
bravo DINAMO /hello /hello /hello

stelistilor sunteti penibili

orice victorie a echipei DINAMO este suspecta pt. voi

bine ca la orice infrangere a noastra ne strigati rusinea romaniei...:rosu:

guevarax
21st October 2006, 17:51
Pana acum singurele blaturi pe care le-am facut sunt cele cu :Rapid, Craiova, National si cu inca o echipa...am uitat cum ii spune. Oricum, meciul ala in care Serban i-a facut sa cada precum popicele.

P.S. starsteel, locul tau e la furnal...sau in furnal. Nu moderator pe un forum public.

ai uitat si de blaturile cu polonia varsovia, fc bruges (mendoza ala era jucatorul lui netoiu), partizan belgrad

HUO comunistilor, nu va mai saturati

Zax
21st October 2006, 17:51
blatisti nesimtiti

danpuric78
21st October 2006, 17:52
pai are o mare legatura

asa se vede cine fura la intern

dinamo a mai avut ani in care castiga pe banda in Romania si in Europa era trompeta, ca deh acolo nu arbitreaza corpodean si nici sandu nu e presedinte UEFA
Legatura asta e evidenta pentru tine, in masura in care te ajuta ca scuza pentru forma slaba a stelei.
Totusi faptul ca ai performante in Europa intr-un anumita perioada nu inseamna ca esti si cel mai bun in campionatul intern. Sevilla a castigat UEFA anul trecut, dar pe ce loc a terminat in Primera Divison? Liverpool a castigat UEFA CL dar nu a reusti sa prinda un loc de CL in sezonul respectiv in Anglia.
Italia, dupa scandalul din primavara a castigat titlul mondial, cu jucatori de la Juventus si Milan, principalele echipe imp,licate in scandal.
Performantele in europa nu inseamna automat si castigarea campionatul intern. asta numai daca nu esti Gigi Becali care se pricepe cel mai bine la toate.

Zax
21st October 2006, 17:54
Legatura asta e evidenta pentru tine, in masura in care te ajuta ca scuza pentru forma slaba a stelei.
Totusi faptul ca ai performante in Europa intr-un anumita perioada nu inseamna ca esti si cel mai bun in campionatul intern. Sevilla a castigat UEFA anul trecut, dar pe ce loc a terminat in Primera Divison? Liverpool a castigat UEFA CL dar nu a reusti sa prinda un loc de CL in sezonul respectiv in Anglia.
Italia, dupa scandalul din primavara a castigat titlul mondial, cu jucatori de la Juventus si Milan, principalele echipe imp,licate in scandal.
Performantele in europa nu inseamna automat si castigarea campionatul intern. asta numai daca nu esti Gigi Becali care se pricepe cel mai bine la toate.

sevilla a castigat Uefa dar Barcelona a castigat CL si a iesit si pe primu loc in campionat...:ok:

Rossi
21st October 2006, 17:54
:happy :happy :happy

crapa stelistii de invidie

danpuric78
21st October 2006, 17:56
sevilla a castigat Uefa dar Barcelona a castigat CL si a iesit si pe primu loc in campionat...
Asta e exceptia care intareste regula. Sau vrei sa faci vreo comparatie steaua - barca?

Zax
21st October 2006, 17:56
abia astept sa va vad in uefa....cand o sa luati de la 5 in sus de la Bayer , Fc Bruges si Totenham

Vladek
21st October 2006, 17:56
Avem pareri contrarii si e inutil sa ne mai contrazicem.
Dar gandind un pic obiectiv, ti se pare chiar atat de imposibil ca dinamo sa bata pe gloria?
Steaua joaca in CL, si toate incercarile de a contesta asta sunt inutile. Dinamo e cea mai in forma echipa din campionat si nici asta nu se poate contesta. Rezultatele sunt o dovada mult mai puternica decat parerile unora sau altora.

Dinamo poate foarte bine sa bata Gloria, asa cum si Gloria poate foarte bine sa bata pe Dinamo. Toata povestea asta n-are nici o legatura cu Steaua si cu faptul ca jucam in CL.

Daca rezultatele astea ar veni pe fondul unui joc frumos si am vedea ca adversarul moare pe teren, asa cum fac mai toate echipele "mici" cu Steaua, n-ar avea nimeni nimic de zis. De exemplu, nimeni nu contesta victoriile cu Rapid, Craiova sau FC National, unde adversarul chiar s-a batut. Bravo voua. Dar cand dupa o victorie cu Farul care sunt vai de ei, si-i bate ba Urziceniul, ba oricine vrea, sau cu Jiul, care de-abia a scapat de retrogradare, o gramada de dinamovisti urla ca Steaua face blaturi, de ce e Dinamo deasupra banuielii cand pe teren azi cu Bistrita meciul a aratat la fel ?

Astept cu interes meciurile din UEFA. Sa vedem acolo ce mare isprava veti face - la ce forma se presupune ca are Dinamo, ar trebui sa castige grupa fara emotii.

guevarax
21st October 2006, 17:57
Legatura asta e evidenta pentru tine, in masura in care te ajuta ca scuza pentru forma slaba a stelei.
Totusi faptul ca ai performante in Europa intr-un anumita perioada nu inseamna ca esti si cel mai bun in campionatul intern. Sevilla a castigat UEFA anul trecut, dar pe ce loc a terminat in Primera Divison? Liverpool a castigat UEFA CL dar nu a reusti sa prinda un loc de CL in sezonul respectiv in Anglia.
Italia, dupa scandalul din primavara a castigat titlul mondial, cu jucatori de la Juventus si Milan, principalele echipe imp,licate in scandal.
Performantele in europa nu inseamna automat si castigarea campionatul intern. asta numai daca nu esti Gigi Becali care se pricepe cel mai bine la toate.

esti din nou in eroare

astea sunt situatii rare

la dinamo se intampla de 16 ani sa fie panarama Europei
nu s-a intamplat doar intr-un an s-a intamplat tot timpul asta ma face pe mine sa cred ca dinamo fura la intern iar in Europa unde nu poate fura e doar panarama de echipa cu porcea in frunte

Zax
21st October 2006, 17:57
Asta e exceptia care intareste regula. Sau vrei sa faci vreo comparatie steaua - barca?

vrei sa-ti dau N exemple de echipe care au castigat in acelasi an si Champions League si campionatu? nu fac comparatie , ti-am raspuns la ceea ce ai zis tu, sunt mai multe cazurile cand echipa care castiga CL ia si campionatu decat atunci cand se claseaza prost in campionat

cip_81
21st October 2006, 17:57
abia astept sa va vad in uefa....cand o sa luati de la 5 in sus de la Bayer , Fc Bruges si Totenham

Asteapta, mai suporter al echipei 1-7. Asteapta pana cand o sa-ti creasca barba de un cot. Dar te asigur ca si acolo vei avea dezamagiri...sper sa nu fie fatale pentru viata ta. Sa nu-ti faci singur rau.

Zax
21st October 2006, 17:59
pwhaha ce glumetz ii asta micu, uitati-va la echipele lui favorite si-mi zice mie ca-s frustrat :))

guevarax
21st October 2006, 18:00
Asteapta, mai suporter al echipei 1-7. Asteapta pana cand o sa-ti creasca barba de un cot. Dar te asigur ca si acolo vei avea dezamagiri...sper sa nu fie fatale pentru viata ta. Sa nu-ti faci singur rau.

recunoaste ca dupa meciul de la kiev ti-ai taiat venele

ce 1-7
Steaua e echipa 5-8 cu 3 puncte, favorita la calificarea in primavara Europeana fie si in UEFA

verifica ce performante au celalte echipa din vest : sahtar, kiev, lewski, spartak etc

danpuric78
21st October 2006, 18:01
Dinamo poate foarte bine sa bata Gloria, asa cum si Gloria poate foarte bine sa bata pe Dinamo. Toata povestea asta n-are nici o legatura cu Steaua si cu faptul ca jucam in CL.

Daca rezultatele astea ar veni pe fondul unui joc frumos si am vedea ca adversarul moare pe teren, asa cum fac mai toate echipele "mici" cu Steaua, n-ar avea nimeni nimic de zis. De exemplu, nimeni nu contesta victoriile cu Rapid, Craiova sau FC National, unde adversarul chiar s-a batut. Bravo voua. Dar cand dupa o victorie cu Farul care sunt vai de ei, si-i bate ba Urziceniul, ba oricine vrea, sau cu Jiul, care de-abia a scapat de retrogradare, o gramada de dinamovisti urla ca Steaua face blaturi, de ce e Dinamo deasupra banuielii cand pe teren azi cu Bistrita meciul a aratat la fel ?
.

Fiecare are dreptul la parerea lui, dar sunt unii de aici care contesta de fiecare data cand dinamo castiga.
Si apoi chestia cu europa. Ce ar trebui sa confirme? daca iei bataie in europa, inseamna ca faci blaturi in campionat? E o generalizare cam fortata, care poate servi pentru a infirma sau confirma orice (de vreme ce mai devreme sau mai tarziu toti o fura pe acolo?)

guevarax
21st October 2006, 18:04
Fiecare are dreptul la parerea lui, dar sunt unii de aici care contesta de fiecare data cand dinamo castiga.
Si apoi chestia cu europa. Ce ar trebui sa confirme? daca iei bataie in europa, inseamna ca faci blaturi in campionat? E o generalizare cam fortata, care poate servi pentru a infirma sau confirma orice (de vreme ce mai devreme sau mai tarziu toti o fura pe acolo?)

dak s-ar fi intamplat 1 an sau doi nu puteam spune asta
dar de 16 ani - nu e coincidenta cu siguranta

danpuric78
21st October 2006, 18:04
vrei sa-ti dau N exemple de echipe care au castigat in acelasi an si Champions League si campionatu? nu fac comparatie , ti-am raspuns la ceea ce ai zis tu, sunt mai multe cazurile cand echipa care castiga CL ia si campionatu decat atunci cand se claseaza prost in campionat
Eu doar am vrut sa dau contraexemple ca o performanta buna in europa nu inseamna automat si castigarea competitiei interne.
Hai sa lasam Gloria-dinamo cu problemele lui si sa vedem ce-o sa fie la galati. Pentru mine e clar 12-12-0 si nu cred ca sandu e chiar atat de compromis incat sa incerce vreo manevra pentru steaua.

Luis Garcia10
21st October 2006, 18:04
Deci daca nici asta nu a fost blat inseamna ca ori nu ati vazut meciul ori sunteti paraleli cu fenomenul!

Zax
21st October 2006, 18:04
daca iei bataie in europa, inseamna ca faci blaturi in campionat?

imi place cum isi pregatesc terenul dinamovistii...

guevarax
21st October 2006, 18:07
imi place cum isi pregatesc terenul dinamovistii...

asa l-au pregatit in ultimii 16 ani

eu dak eram presedinte FRF interziceam participarea dinamo in Europa, pur si simplu ocupa locul degeaba acolo si ne fac de ras tot timpul

dinamo a adus puncte Romaniei in 16 ani cat a adus Steaua in ultimii 2 ani - cam asta e diferenta

Kainsashiki
21st October 2006, 18:08
Un mesaj pentru toti cei care dupa fiecare meci zic "A FOST BLAT": Deschideti Notepad, si dati copy paste de la un post de-al vostru in care ziceti ca a fost blat. Dup-aia salvati-l si dupa fiecare meci dati copy paste sa nu mai obositi atat sa scrieti !

whitewildstuff
21st October 2006, 18:09
"blatisti nesimtiti".Prietene,pe tine te modereaza cineva??Nici un neuron in cerebel sa bata in teasta???Valabil si ptr. ceiltalti muschetari din fundatura Bucurestiului,care in loc sa-si tina echilibrul pe threadul cu Otelul(ca sunt destui de acizi si simpatici )va aruncati pe aici.Aici s-a terminat:ok: .Incercati-va puterea buricelor degetelor pe Otelul-Steluta,ca aveti cu cine.Locul 2 cu locul 3.:happyAici am vrea sa comentam golul superb reusit de Niculescu.:ciocan: .Ha,ha,ha,ha!!!!

Vladek
21st October 2006, 18:11
Fiecare are dreptul la parerea lui, dar sunt unii de aici care contesta de fiecare data cand dinamo castiga.

Nu fac parte din categoria precizata. Nu am contestat decat atunci cand chiar mi s-a parut prea de tot. Cum ar fi cazul azi. Poate gresesc, nu sunt ghicitor in stele si nici nu vreau sa impun nimanui parerea mea.



Si apoi chestia cu europa. Ce ar trebui sa confirme? daca iei bataie in europa, inseamna ca faci blaturi in campionat? E o generalizare cam fortata, care poate servi pentru a infirma sau confirma orice (de vreme ce mai devreme sau mai tarziu toti o fura pe acolo?)

Nu neaparat, dar daca esti mare echipa si joci bine in campionat nu crezi ca mai trebuie sa arati si in Europa ceva ? Normal ca pana la urma tot pierzi. Dar legatura exista. Steaua joaca slab in ultima vreme, lucru ce s-a spus de n! ori pe aici si este adevarat. Dupa un inceput bun in preliminarii, a jucat slab in CL dupa Kiev si in campionat la fel. Dar sa ni se dea si branci de la spate e prea de tot. Ori ne ridicam, ori cadem, dar in ambele cazuri sa fie prin mijloace proprii. Insa am arata ceva in Europa in ultimii 3 ani.

Dinamo n-a aratat mai nimic in afara de 2 incidente razlete : Everton si Spartak Moscova. In rest slabut spre mediocru, sau jale. De aici banuiala normala ca nu se joaca toate meciurile pe teren. Iar arbitrajul lui Porcodean a pus capac la toata povestea. Mai bine se aducea arbitru strain si daca pierdeam, pierdeam pe mana noastra - nu a arbitrului.

danpuric78
21st October 2006, 18:11
dak s-ar fi intamplat 1 an sau doi nu puteam spune asta
dar de 16 ani - nu e coincidenta cu siguranta
Dragul meu, in astia 16 ani, steaua s-a facut suficient de ras prin europa, poate chiar ,mai mult decat altii (5-0 cu PSG, 6-2 cu Panatinaikos, 4-1 cu Sparta Praga, 4-1 cu Dinamo kiev, eliminare infata lui St Gall, etc.) Ce sa insemne asta?

imi place cum isi pregatesc terenul dinamovistii...
Vezi ca pana acum, singurii care au furat-o prin europa a fost steaua.
Lasati regulile astea cu europa, ca asta cam lucreaza impotriva voastra.

RajaF
21st October 2006, 18:14
Cand sunt mai multi stelisti decat dinamovisti pe threadul asta se stie ca cineva e invidios :drak:

Zax
21st October 2006, 18:15
Vezi ca pana acum, singurii care au furat-o prin europa a fost steaua.
Lasati regulile astea cu europa, ca asta cam lucreaza impotriva voastra.



ar fi si culmea prietene, voi ati jucat cu pescarii si bucatarii pana acum, de fapt n-ar fi culmea la voi e o traditie sa fiti eliminati de asemenea adversari

guevarax
21st October 2006, 18:15
Dragul meu, in astia 16 ani, steaua s-a facut suficient de ras prin europa, poate chiar ,mai mult decat altii (5-0 cu PSG, 6-2 cu Panatinaikos, 4-1 cu Sparta Praga, 4-1 cu Dinamo kiev, eliminare infata lui St Gall, etc.) Ce sa insemne asta?.

hai totusi sa nu comparam echipele astea cu polonia varsovia sau 17 nentori tirana sau pescarii irlandezi sau partizan belgrad



Vezi ca pana acum, singurii care au furat-o prin europa a fost steaua.
Lasati regulile astea cu europa, ca asta cam lucreaza impotriva voastra.

pai voi nici nu prea ati participat - ieseati din tururile preliminare mi se pare normal nici infrangeri sa nu aveti prea multe

Zauri
21st October 2006, 18:20
blatisti nesimtiti

Te roade pana la os invidia.Urmatoarea statie 36

cip_81
21st October 2006, 18:23
hai totusi sa nu comparam echipele astea cu polonia varsovia sau 17 nentori tirana sau pescarii irlandezi sau partizan belgrad


Da, 17 nentori si KR (sunt islandezi, nu irlandezi) au fost, sunt si vor ramane niste rusini pentru fotbalul romanesc. Dar Partizan chiar nu trebuie bagata in acelasi grup de echipe (in sezonul ala avea sa castige campionatul fara infrangere). Nu se compara cu cele 2 plus Flora Tallin (singura victorie obtinuta in preliminariile CL a fost cu...?), Neman Grodno (2 egaluri din3 au fost obtinute cu...?) sau St Gallen (3-10 de la o nou promovata in campionatul lor). Oricum, discutia asta nu-si are rostul aici.

Important e ca am invins iar voi urlati la luna.

guevarax
21st October 2006, 18:25
Da, 17 nentori si KR (sunt islandezi, nu irlandezi) au fost, sunt si vor ramane niste rusini pentru fotbalul romanesc. Dar Partizan chiar nu trebuie bagata in acelasi grup de echipe (in sezonul ala avea sa castige campionatul fara infrangere). Nu se compara cu cele 2 plus Flora Tallin, Neman Grodno sau St Gallen. Oricum, discutia asta nu-si are rostul aici.
.

pai nu aveam de unde sa stiu dak erau irlandezi sau islandezi - e o echipa de care nu am auzit niciodata
flora talin si neman grodno au fost eliminate de Steaua

important e ca noi ne-am calificat in UCL
iar voi veti juca acolo numai "din cauza" punctelor aduse de Steaua si furaciunilor facute in campionat

Luis Garcia10
21st October 2006, 18:31
GLORIA - DINAMO e deja un clasic :lol:

guevarax
21st October 2006, 18:32
GLORIA - DINAMO e deja un clasic :lol:

ca si gloria-ceahlaul de fapt
cele mai sigure meciuri la pariuri

danpuric78
21st October 2006, 18:33
hai totusi sa nu comparam echipele astea cu polonia varsovia sau 17 nentori tirana sau pescarii irlandezi sau partizan belgrad


pai voi nici nu prea ati participat - ieseati din tururile preliminare mi se pare normal nici infrangeri sa nu aveti prea multe

Guevarax, compari ce vrei si cum vrei atata vreme cat Justifica ceea ce spui.
Ca sa incheiem eu atat iti spun. TU poti sa crezi cat vrei ca dinamo face blaturi si steaua e cea mai buna echipa (dar nu o vede nimeni). Eu pot sa cred ca sandu e sluga lui becali. E parerea fiecaruia si asta e. Insa atunci cand vrei sa o mai justifici, cauta argumente care sa nu insulte inteligenta. Comparatia asta steaua joaca in CL steaua ar trebui sa castige campionate pana in 2100 merge in peluza din ghencea.
INtelege ca nu toti ne uitam la fotbal pentru biletul moka si sticla de apa pe care ne-o da becali

YodaRo
21st October 2006, 18:33
dinamovistilor, vorbiti dom'le cu regizoru sa bagati gol in min 90 chiar...sa fie suspansul mai mare.

guevarax
21st October 2006, 18:36
Guevarax, compari ce vrei si cum vrei atata vreme cat Justifica ceea ce spui.
Ca sa incheiem eu atat iti spun. TU poti sa crezi cat vrei ca dinamo face blaturi si steaua e cea mai buna echipa (dar nu o vede nimeni). Eu pot sa cred ca sandu e sluga lui becali. E parerea fiecaruia si asta e. Insa atunci cand vrei sa o mai justifici, cauta argumente care sa nu insulte inteligenta. Comparatia asta steaua joaca in CL steaua ar trebui sa castige campionate pana in 2100 merge in peluza din ghencea.
INtelege ca nu toti ne uitam la fotbal pentru biletul moka si sticla de apa pe care ne-o da becali

pai eu n-am spus nicaieri ca ce sustii tu

eu am spus doar ca "dinamo nu are nicio performanta in Europa in ultimii 16 ani de si la intern are aproape aceleasi performante cu ale Stelei, iar asta nu imi pot explica decat ca la intern fura iar in Europa nu se poate" - e vorba de 16 ani nu de o situatie de moment

cip_81
21st October 2006, 18:39
important e ca noi ne-am calificat in UCL
iar voi veti juca acolo numai "din cauza" punctelor aduse de Steaua si furaciunilor facute in campionat

Iar ne luati cu prostiile astea, ca din cauza punctele aduse de steaua putem ajunge acolo? asta e coeficientul global, la care au contribuit si alte echipe (cu o pondere mai mica sau mai mare...chiar si Otelul). Tin sa-ti reamintesc ca, in urma cu 3 sezoane, Dinamo a adus cele mai multe puncte (iar acel sezon intra la calculul acestui coeficient). Asa ca nu o mai invartiti dupa cum vreti voi.

Zax
21st October 2006, 18:41
la ce a adus cele mai multe puncte cumetre? ca de fiecare data ati fost eliminati in turu 1

Iar ne luati cu prostiile astea, ca din cauza punctele aduse de steaua putem ajunge acolo? asta e coeficientul global

coeficientu global? adica coeficientu pe glob? :)))))))

danpuric78
21st October 2006, 18:42
pai eu n-am spus nicaieri ca ce sustii tu
eu am spus doar ca "dinamo nu are nicio performanta in Europa in ultimii 16 ani de si la intern are aproape aceleasi performante cu ale Stelei, iar asta nu imi pot explica decat ca la intern fura iar in Europa nu se poate" - e vorba de 16 ani nu de o situatie de moment
Care-s performantele Stelei in ultimii 16 ani in europa? Totusi cam exagerezi. O semifinala de cupa UEFA e o realizare foarte mare, ok. Am laudat Steaua suficient pentru asta Totusi sa tragi de aici concluzii pentru eternitate, e cam mult.

Zax
21st October 2006, 18:44
Care-s performantele Stelei in ultimii 16 ani in europa? Totusi cam exagerezi. O semifinala de cupa UEFA e o realizare foarte mare, ok. Am laudat Steaua suficient pentru asta Totusi sa tragi de aici concluzii pentru eternitate, e cam mult.

de 4 ori in grupele ligii campionilor, sfert finalista uefa, semifinalista uefa...mai vrei?

cip_81
21st October 2006, 18:47
la ce a adus cele mai multe puncte cumetre? ca de fiecare data ati fost eliminati in turu 1

Mai, baiatule, nu discutam cine a adus cele mai multe. fara punctele aduse si de celelalte echipe (multe, putine...atatea cate au fost) nu ne-ar fi dat dreptul sa inscriem 2 echipe in liga. E atat de greu de priceput? Sau vrei sa-ti desenez?


coeficientu global? adica coeficientu pe glob? :)))))))

Daca s-a vrut o gluma, atunci e una proasta. Daca chiar crezi ce ai spus...n-ar mai fi prea multe de spus. Ce zici, e tarziu sa mai treci pe la scoala?

guevarax
21st October 2006, 18:47
Iar ne luati cu prostiile astea, ca din cauza punctele aduse de steaua putem ajunge acolo? asta e coeficientul global, la care au contribuit si alte echipe (cu o pondere mai mica sau mai mare...chiar si Otelul). Tin sa-ti reamintesc ca, in urma cu 3 sezoane, Dinamo a adus cele mai multe puncte (iar acel sezon intra la calculul acestui coeficient). Asa ca nu o mai invartiti dupa cum vreti voi.

si crezi ca dak si Steaua lua an de an punctele alea pe care le-a luat dinamo atunci mai era vreodata o echipa romaneasca calificata direct in grupe ???

iti zic eu, niciodata
Steaua a adus mai mult de jumatate din punctele adus de toate celelalte echipe in ultimii 5 ani, iar asta spune multe, f multe




Mai, baiatule, nu discutam cine a adus cele mai multe. fara punctele aduse si de celelalte echipe (multe, putine...atatea cate au fost) nu ne-ar fi dat dreptul sa inscriem 2 echipe in liga.


pai si cine a zis ca vrea doua echipe in liga ???

Steaua ajunge acolo si trecand tururile preliminare, pe cand dinamo nu reuseste niciodata sa faca asta

cu ce ma incalzeste pe mine ca pe langa Steaua in UCL mai e si dinamo, chiar ma revolta asta, pt ca stiu ca conducerea acestui club e o mare mizerie si nu merita banii Europei mai ales ca se duc acolo prin jafurile astea din campionat

dak treceati si voi tururi preliminare atunci jos palaria dar asa e o mare mizerie

danpuric78
21st October 2006, 18:53
de 4 ori in grupele ligii campionilor, sfert finalista uefa, semifinalista uefa...mai vrei?
asa ajungi ca si turul preliminar e o performanta. Sincer, calificarea in semifinale de anul trecut merita toata stima. Cu grupele ligii campionilor, acolo a ajuns cine apropae oricine. Daca ar fi si iesit, mai ziceam.
Totusi am cam sarit off topic deja. Ce e important e clasamentul. Asta nu se schimba in functie de aberatiile unora sau altora.

danpuric78
21st October 2006, 18:54
cu ce ma incalzeste pe mine ca pe langa Steaua in UCL mai e si dinamo, chiar ma revolta asta, pt ca stiu ca conducerea acestui club e o mare mizerie si nu merita banii Europei mai ales ca se duc acolo prin jafurile astea din campionat
Becali e un model de cinste si corectitudine? Inainte de a acuza pe altii vezi mizeria de la tine din curte.

Zax
21st October 2006, 18:56
asa ajungi ca si turul preliminar e o performanta. Sincer, calificarea in semifinale de anul trecut merita toata stima. Cu grupele ligii campionilor, acolo a ajuns cine apropae oricine. Daca ar fi si iesit, mai ziceam.
Totusi am cam sarit off topic deja. Ce e important e clasamentul. Asta nu se schimba in functie de aberatiile unora sau altora.

uite ca voi n-ati pupat niciodata grupele CL...sunteti mai praf decat alea proaste care au ajuns deci

YodaRo
21st October 2006, 18:57
aici vorbim totusi de un blat ordinar. Gloria- Dinamo...nicidecum de UCL Steaua sau Avantul Cracanatii din Vale.

Luis Garcia10
21st October 2006, 19:00
Nu va mai certati ca nu are rost, eu deja m-am resemnat ca Dinamo va mai face blaturi de acum incolo! Nu mi-am pus sperante in aceasta partida!E bine ca mi-a iesit la pariuri ;)

guevarax
21st October 2006, 19:00
Becali e un model de cinste si corectitudine? Inainte de a acuza pe altii vezi mizeria de la tine din curte.

eu nu o sa ii acuz niciodata de mizerie pe cei care :
au eliminat Valencia
au ajuns in semifinalele UEFA
au ajuns in grupele UCL

pt ca mi se pare ca e imposibil sa acuzi pe cineva cu performantele astea

il aveti idol pe niculescu, in vara nu stia cum sa fuga la poli, la noi dak facea unu asa pleca nu mai calca in viata lui in Ghencea


Nu va mai certati ca nu are rost, eu deja m-am resemnat ca Dinamo va mai face blaturi de acum incolo! Nu mi-am pus sperante in aceasta partida!E bine ca mi-a iesit la pariuri ;)

si mie mi-a iesit, m-a scos insa alt meci, damn

Vladek
21st October 2006, 19:01
Becali e un model de cinste si corectitudine? Inainte de a acuza pe altii vezi mizeria de la tine din curte.

Becali e un escroc si un mahalagiu prost-crescut. La fel si Borcica, Netoiu, Mititelu, Copos (doar escroc, vrea sa para un gentleman), etc. E clar ?

Apropo, eu i-as lega pe Becali si Borcea cu aceeasi pereche de catuse si i-asi trimite impreuna la inchisoare. Sa se bata si sa se certe acolo, in liniste, fara sa-i vada nimeni.

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:02
Cartea cāstigatoare

EFICIENT Introdus īn teren īn repriza secunda, Claudiu Niculescu a transformat īn gol singura lovitura libera de care a beneficiat, aducāndu-i lui Dinamo a 12-a victorie īn campionat

Mersul de metronom al echipei lui Mircea Rednic nu a dat rateuri nici la Bistrita, desi " cāinii" au gāfāit serios īn fata unei echipe organizate, dar fara sclipire.

Dinamo a pus stapānire pe joc īnca din start, invitata fiind de prudenta īn joc a Gloriei, care a īnceput meciul fara cei patru "cāini" de īmprumut : Paduretu, Costea, Ciubotariu si Pacurar. Cristea l-a īncercat pe Albut cu un sut de la 28 de metri, putin peste transversala (10), īnsa prima mare sansa de gol a oaspetilor s-a ivit dupa 60 de secunde, cānd Ganea a fost blocat la 3 metri de poarta lui Albut, pentru ca din cornerul rezultat, Moti sa trimita cu capul peste transversala, din pozitie centrala (11).



Bistrita a replicat timid, pe contraatac, prin Negrean (12) si Damian (25), pentru ca, tot pe o contra, Ganea sa rateze singur cu Albut, sutul sau cu stāngul din careu trecānd pe lānga coltul lung (26). Eroarea unui Ganea mult prea nervos i-a apasat pe bucuresteni, care, pāna la pauza, nu au mai pus īn pericol poarta gazdelor. In schimb, Roszel i-a dat īn doua rānduri emotii lui Gaev (32, 39), dar tabela a ramas imaculata.
Dupa pauza, cele doua echipe au parut epuizate si ocaziile de poarta s-au īmputinat, chiar daca Rednic l-a trimis īn teren si pe Claudiu Niculescu.

Cānd deja ambele tabere pareau sa se gāndeasca la faptul ca nicio remiza nu e rea, Niculescu a īnscris, din lovitura libera (76). Eliminarea mult prea usoara a lui Peres (78) a rupt definitiv echilibrul, iar Cristea (89) si Niculescu (90) puteau majora diferenta pe contraatac. In prelungiri, Gaev a scos de la vinclu un " cap " al lui Negrean si a pus īn traista Puriului īnca trei puncte (90+2).

guevarax
21st October 2006, 19:06
Eliminarea mult prea usoara a lui Peres (78) a rupt definitiv echilibrul, .

trebuia si arbitrul sa-si justifice cumva banii :happy :happy :happy

danpuric78
21st October 2006, 19:09
Nu va mai certati ca nu are rost, eu deja m-am resemnat ca Dinamo va mai face blaturi de acum incolo! Nu mi-am pus sperante in aceasta partida!E bine ca mi-a iesit la pariuri ;)Mai baiatule, in anii de dupa 89 steaua s-a inscris in CL de 8 ori, dinamo de 3 rapid de 2.
Mai mult in anii 90, cand steaua a jucat de trei ori in grupele CL , campioana romaniei( si stim cum steaua era atunci declarata campioana romaniei dinainte de incemperea campionatului) disputa cate un tur preliminar cu prapaditii europei. Datorita unor rezultate extraordinare ale stelei (5-0 cu PSG sau 6-2 cu Panatinaikos, precum si infrangerile pe linie din grupe), campioanele romaniei au ajuns sa joace cate 2 tururi preliminare, iar in al doilea sa intalneasca capi de serie. Cand paunestii si mafia lor au inceput sa-si mai piarda din influenta, iar dinamo si rapid sa mai castige cate un campionat, romania era deja cazuta, in buna parte datorita stelei, in lumea a treia a europei.
Drept e ca revenirea in elita, se datoreaza in mare masura stelei. Toata stima si respectul pentru asta.
PS. Putem sa ne contram cat vrem cu europa, dinamo ramane cu 36 de puncte.

vlad1607
21st October 2006, 19:10
HEGEMONIA CONTINUA

sper sa urmeze si o victorie in Uefa

10,11,12..13 :D

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:11
Claudiu Niculescu loveste din nou !

Dinamo incepe excelent meciul de la Bistrita. Tames distribuie pase rapide pentru toata lumea, flancul sting erupe sistematic si atacantii nostri fac culoare pentru oamenii din linia a doua. Mijlocul este agresiv si creeaza o gramada de actiuni. Totusi, odata cu trecerea timpului, Bistrita devine din ce in ce mai puternica.

Modulul tactic imaginat de Sabau da roade : un arc cu un atacant central care incearca sa tina stoperii dinamovisti in centru si doua extreme care patrund pe spatiile libere lasate de fundasii laterali. Presing la mijlocul terenului si la omul care are posesia mingii. Cei doi atacanti laterali dubleaza in permanenta flancurile si ataca periculos in momentele in care Gloria recupereaza mingea. Dinamo este mai puternica, insa plaminul de la centrul terenului da semne de sufocare si, dupa ocazia lui Ganea (singurul moment in care apararea Gloriei a gresit) incet, incet meciul lincezeste si devine previzibil.

Rednic este obligat sa ii retraga pe Blay si Pulhac si, in lipsa de idei si de spatiu, Ad. Cristea si C. Munteanu schimba repetat flancurile fara succes. Fiecare atac mai periculos se stinge inaintea ultimei pase sau in urma unor faulturi tactice. Dupa pauza intra Cl. Niculescu in locul lui Tames, iar jocul nostru devine mult mai direct, dar si mai previzibil. Surpriza : intra Goian in locul lui C. Munteanu ; Goian trece fundas dreapta, Blay avanseaza, incercind astfel dinamizarea flancului drept. Danciulescu filtreaza pase pentru atacantii care se zbat in marcajul necrutator al fundasilor adversi.

Flancurile, zonele predilecte de atac ale lui Dinamo sint acoperite permanent de adversari. Dinamo are posesia, apararea isi face datoria, dar tabela de marcaj ramine inghetata la 0-0, atmosfera fiind incalzita doar de cintecul permanent al galeriei dinamoviste. Bistritenii obosesc si faulteaza repetat, incercind astfel sa stopeze verticalizarile incercate de Cristea sau Danciulescu. Astfel, vine o lovitura libera de la 25 de metri central. Claudiu Niculescu trage trazant cu zidul. Mingea loveste pamintul la un pas de poarta si Albut este invins.

Intr-adevar, Rednic a fost inspirat, dar azi am avut un meci in care toate tacticile din lumea asta au fost trecute pe planul doi de geniul lui Cl. Niculescu. El a cistigat meciul cu lovitura lui libera exceptional executata. Fara el, fara eforturile facute ca el sa nu plece de la Dinamo, astazi am fi fost mult mai tristi .

Liviu
21st October 2006, 19:12
Voi chiar ne luati pe restul de fraieri daca vreti sa credem ca o echipa adunata de pe drumuri asta-vara, cu vreo 4 jucatori noi, iar restul oameni care au jucat execrabil returul trecut, a castigat toate meciurile pe merit si nu v-a ajutat arbitrul de loc, ba inca v-a dezavantajat.
E o situaţie asemănătoare cu cea de anul trecut de la Craiova , fără să-i supăr pe colegii forumişti suporteri Ştiinţa , unde la fel se vorbea de blaturi , fiind de neconceput cum o echipă formată īn majoritate din copii , poate să bată tot īn serie . S-a văzut apoi īn Liga 1 , că acele suspiciuni aveau un sāmbure de adevăr . Se mai poate să ai victorii consecutive , cum a avut şi Oţelul , dar să ai 12 , cānd diferenţele nu sunt aşa mari , e un lucru care poate fi privit de unii ca dubios . Mai ales īn Romānia , la o echipă unde e conducător Borcea .
Referitor la meciul de azi , rămān la părerea că echipa bistriţeană a fost "ruptă" īn două . Unii au vrut ceva , ceilalţi altceva . O diferenţă totuşi mare īntre meciul cu Steaua şi cele de azi şi cu Rapid .
Vom vedea ce vor face dinamoviştii īn Europa , unde le urez succes . Dar după amicalul cu Şahtior , īn care s-au luat 4 goluri , acasă , de la o echipă de nivelul celor pe care le vor īntālni īn Uefa , e clar că va fi o minune ca Dinamo să treacă mai departe . Rezultate oficiale arată că pānă acum nu au avut cu cine să-şi măsoare forţele şi va fi un şoc īntālnirea cu echipele din Uefa .

Fiecare are dreptul la parerea lui, dar sunt unii de aici care contesta de fiecare data cand dinamo castiga.
Asta se īntāmplă şi la fiecare victorie a Stelei şi uneori chiar şi a Rapidului . Acest lucru va dispărea cānd credibilitatea īn conducătorii cluburilor noastre va creşte sau atunci cānd moderatorii de pe acest forum vor elimina aceste discuţii - trolling , care provoacă scandal şi nu fac decāt să īndepărteze de pe forum lumea care are de spus īntr-adevăr unele lucruri .
Iar dacă suporterii unei echipe acuză rivala de blat , oricare ar fi ea , asta nu īnseamnă că respectivul are şi dreptate . Calitatea de suporter nu te face automat şi un cunoscător fin de fotbal .

Zax
21st October 2006, 19:13
BLATMONIA CONTINUA

sper sa urmeze si un blat in Uefa

10,11,12..13 :D

:ok:

apercele
21st October 2006, 19:14
blat ordinar....sa va fie rusine BISTRITA ca ne-ati dat meciul

vlad1607
21st October 2006, 19:14
10,11,12....13....14....15....16....si ne oprim aici cu un egal :D OK ? :P :D

Bumbescu
21st October 2006, 19:15
GLORIA - DINAMO e deja un clasic :lol:
:) Bestial, asa e, mai ramane sa vedem unde-l incadram, la comedii sau la filme horror, desi eu cred ca are cate putin din fiecare, ba chiar, tinand cont de mutrele unora din actorii principali(in special din stafurile celor doua "echipe") parca ar avea si ceva elemente porno in el...

Luis Garcia10
21st October 2006, 19:16
dane calmeaza-te! Eu mereu voi recunoaste blaturile Stelei, dar mi se pare anormal ce se intampla la noi! In Liga 1 daca prin minutul 60-70 se inregistreaza un rezultat nefavorabil lor, jucatorii granzilor intra in stare de nervozitate inexplicabila! Iar arbitrii culmea se vad ,,obligati" sa traga putin de ei!

vlad1607
21st October 2006, 19:17
hai ca va trece si frustrarea maine....dar o sa aveti o noua criza in curand dupa victoria cu nr.13 in care o sa faceti din nou masura lipsei de inteligenta ca pana la "feir plei " mai e mult ....

HEGEMONIA CONTINUA !

danpuric78
21st October 2006, 19:18
eu nu o sa ii acuz niciodata de mizerie pe cei care :
au eliminat Valencia
au ajuns in semifinalele UEFA
au ajuns in grupele UCL

pt ca mi se pare ca e imposibil sa acuzi pe cineva cu performantele astea

il aveti idol pe niculescu, in vara nu stia cum sa fuga la poli, la noi dak facea unu asa pleca nu mai calca in viata lui in Ghencea

Maacar esti sincer. Deplasat dar sincer. Pentru tine nu exista decat steaua, steaua e sfanta si atunci steaua nu poate fi acuzata de nimic. Din punctul tau de vedere Steaua nu poate fi nici slaba, nici iesita din forma, nici nu face blaturi , nici nu castiga cu arbitri. Ma rog e o parere. Gresita dar e o parere (tot parerea ta era ca "baietii sunt montati" si realul o echipa "de vedete cu aere maneliste")

vlad1607
21st October 2006, 19:20
deplasat lipsit de busola dar sincer..asta e de apreciar chiar dc e off topic :D

BRAVO DINAMOOOOO :D

Bumbescu
21st October 2006, 19:22
Vaai, unde erau creierele....intelighentia....
Nu e nici o criza, suntem detasati, resemnati daca vrei, ati castigat deja un campionat de *****, probabil cel mai de ***** din 90 incoace.
Sa vedem ce faceti in uefa, acolo se va vedea...

vlad1607
21st October 2006, 19:25
hai bombescu las-o in....dc nu poti sa porti o discutie rationala stai in banca ta pe azi ai nota 3....auzi la el....probabil cel mai de....asta inseamna sa fii frustrat...da e de inteles....nu esti de condamnat e o reactie probabil fireasca in fata hegemoniei dinamoviste....

resemnati in et.12? hahampionilor :D mentaliate nu gluma ...

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:29
1 Dinamo 12 12 0 0 25 7 36p (+18)

Ce bine suna :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
21st October 2006, 19:30
stai ma nebunule nu mai provoca crize stelistilor hahampioni :D D: :D :D

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:31
Se pare ca echipierii lui Dinamo au inteles ca au valoare si pot invinge, daca au rabdare, tot ce misca in campionatul intern. Jocul de azi nu a fost slab, ba din contra, chiar foarte bun. Fara greseli in aparare, fara gafe de portar, mijlocasi muncitori si atacanti ce au creat faze de gol. A fost un meci care ne-a aratat o super-Dinamo , economicoasa in efort si eficienta. Tineti minte ce spuneam pe vremea lui ando: nu vreau sa fim invinsi cu 4-3 cu joc spectaculos,ci sa inving cu 1-0 italieneste. Pohta ce-am pohtit. Bravo rednic :bere: :bere: :bere: /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

vlad1607
21st October 2006, 19:33
adevarul e ca prezentul si viitorul suna bine in acest moment

dc mai vine si MArius Niculae din iarna + un fundas central totul e perfect

Luis Garcia10
21st October 2006, 19:33
vlad din moment ce din 12 meciuri 7 au fost blaturi , iar 4 cu arbitrii de ce am mai spera?

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:34
stai ma nebunule nu mai provoca crize stelistilor hahampioni :D D: :D :D

Suna al naibii de bine :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

vlad1607
21st October 2006, 19:35
Luis las-o dreaq pe campie ca asta e o aberatie ingrozitoare...nici nu are rost sa dialogam...pe cuvant...

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:40
12 din 12 ... Dinamo are un tur excelent , dupa toate cate au fost in vara asta si in inceputul asta de an...
Echipele mari joaca la victorie, nu la spectacol. :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello /hello /hello

Bumbescu
21st October 2006, 19:40
hai bombescu las-o in....dc nu poti sa porti o discutie rationala stai in banca ta pe azi ai nota 3....auzi la el....probabil cel mai de....asta inseamna sa fii frustrat...da e de inteles....nu esti de condamnat e o reactie probabil fireasca in fata hegemoniei dinamoviste....

resemnati in et.12? hahampionilor :D mentaliate nu gluma ...

Bravo ma, tu ai nota zece, mai ales ca ai reusit sa-ti insusesti un cuvant nou-hegemonie, ai insa grija ca mai sunt vreo doi pe aici care si l-au postat.

Nu suntem resemnati in fata valorii voastre, suntem resemnati in fata "corpodenilor" si "padurenilor" ce va poarta spre marile voastre "victorii"

Luis Garcia10
21st October 2006, 19:41
poate am exagerat intr-adevar! :D

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:42
Bravo ma, tu ai nota zece, mai ales ca ai reusit sa-ti insusesti un cuvant nou-hegemonie, ai insa grija ca mai sunt vreo doi pe aici care si l-au postat.

Nu suntem resemnati in fata valorii voastre, suntem resemnati in fata "corpodenilor" si "padurenilor" ce va poarta spre marile voastre "victorii"

viseaza in continuare ca DINAMO e mai buna pentru ca face aranjamente :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

vlad1607
21st October 2006, 19:43
bombescu o spun cu regret,credeam ca dialoghe zu un on inteligent, pt boala ta nu s-a gasit leac inca..din pacate..dar sper ...pt tine sper....

poate ne detaliezi cum fu cu acel 11 m ce nu s-a dat pt Arges..clar ca lumina zilei..asta ca sa-ti dau Doar UN exemplu.

dar mai bine lasa off topicul vezi ca azi s-a trasnformat in 12 din 12 si nu ne oprim aici...stim ca o sa urlati in continuare....dar asta va e soarta in acest moment.

o seara placuta si FORZA DINAMO

luctoronto
21st October 2006, 19:44
In principiu ai dreptate ,cu mici observatii:
1.Sparta praga-steaua 1-5, probabil ai vrut sa spui Slavia praga(nu e aceleasi lucru e ca si cum ai confunda pe dinamo cu rapid).Si asta s-a intamplat in turul 4 al uefa care nu e chiar rusinos.
2.cu Panathinaikos a fost 6-3 iar cu dinamo kiev 2-4.
Rusine sau nu,clar nu a fost o perfomanta.Singurii care au furat-o in europa a fost steaua???e mult prea fortata afirmatia.
Sorrry pt off-topic dar se impuneau aceste rectificari.

Dragul meu, in astia 16 ani, steaua s-a facut suficient de ras prin europa, poate chiar ,mai mult decat altii (5-0 cu PSG, 6-2 cu Panatinaikos, 4-1 cu Sparta Praga, 4-1 cu Dinamo kiev, eliminare infata lui St Gall, etc.) Ce sa insemne asta?

Vezi ca pana acum, singurii care au furat-o prin europa a fost steaua.
Lasati regulile astea cu europa, ca asta cam lucreaza impotriva voastra.

apercele
21st October 2006, 19:45
deci am citit toate paginile de pe acest thread, 75% sunt scrise de stelisti...eu propun sa va ia cineva lamele, cutitele si toate obiectele care poti fi considerate periculoase din preajma voastra ca pot urma consecinte nefavorabile. Dupa meciul de la Kiev, steaua si-a aratat valoarea de MARO' si "baietii de pe net" turbeaza....eu zic sa nu va ambalati prea mult, ca stelutza va mai primi vreo 5 penalty-uri pe tava pana la sfarsitul turului si campionatul nu va fi terminat de pe acum, cum vor sa creada unii dinamovisti...
oricum, pe voi nu va intereseaza meciurile astea de rahat de liga I si amarata cupa UEFA, ca voi sunteti echipa de CL unde va bateti cot la cot cu granzii...

am incercat sa scriu ultima propozitie fara sa ma bufneasca rasul, dar efectiv nu am putut...scuze...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:47
oleeeeeee ole ole oleeeee,
doishpeeeee, doishpeeeee!!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Bumbescu
21st October 2006, 19:51
oleeeeeee ole ole oleeeee,
doishpeeeee, doishpeeeee!!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Asta da dovada de discutie rationala:)
Eu zic sa reincepi, asa cum ai mai facut-o sa ne si bombardezi pe cei care tinem cu Steaua cu mesaje pe private cu astfel de cugetari adanci

Red-Castorryy
21st October 2006, 19:55
CLAUDIU NICULESCU: "AM SURPRINS PE TOATA LUMEA CU EXECUTIA LA FIRUL IERBII"

Autorul golului prin care Dinamo a reusit sa castige la Bistrita, Claudiu Niculescu, este optimist in ceea ce priveste viitorul “cainilor”, atit in campionat, cit si in cupele europene: “ Sint foarte fericit ca am reusit sa marchez din nou din lovitura libera. Am surprins pe toata lumea, sutind mingea la firul ierbii. Vine un meci greu cu Iasiul, o echipa incomoda, trebuie sa avem mare grija cu ei, dar totusi cred ca-i putem invinge. Vreau sa continuam aceasta serie de succese. In ceea ce priveste Cupa UEFA, avem sanse mare sa trecem mai departe”.

Bumbescu
21st October 2006, 20:00
bombescu o spun cu regret,credeam ca dialoghe zu un on inteligent, pt boala ta nu s-a gasit leac inca..din pacate..dar sper ...pt tine sper....

poate ne detaliezi cum fu cu acel 11 m ce nu s-a dat pt Arges..clar ca lumina zilei..asta ca sa-ti dau Doar UN exemplu.

dar mai bine lasa off topicul vezi ca azi s-a trasnformat in 12 din 12 si nu ne oprim aici...stim ca o sa urlati in continuare....dar asta va e soarta in acest moment.

o seara placuta si FORZA DINAMO

Imi pare rau ca te-am dezamagit cu capacitatea mea intelectuala, de, ce sa faci, nu toti suntem asa dastepti....mai ales daca inteligenta e asociata cu apartenenta/sustinerea clubului vecin cu sediul militienilor.
Chiar nu mai continui "dialogul " cu tine, daca as face-o atunci chiar ar insemna ca am o problema.

whitewildstuff
21st October 2006, 20:01
Stelistii fac schimbari in minutul 99!Aranjament!!!!Arbitrii corupti!!!!!A iesit Quevasa si a intrat Bombescu!!!!:happy

Red-Castorryy
21st October 2006, 20:03
Mi-a placut comentatorul la final "12 din 12, si ne intrebam cine mai poate oare opri pe dinamo?!"


Super DINAMO oleeeeeeeeeee :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello /hello /hello

Bumbescu
21st October 2006, 20:04
Stelistii fac schimbari in minutul 99!Aranjament!!!!Arbitrii corupti!!!!!A iesit Quevasa si a intrat Bombescu!!!!:happy

adanc..

whitewildstuff
21st October 2006, 20:07
NUUU!!Doar fin,mai Bombi!;) ;) Poate te prinzi!:ok:

Red-Castorryy
21st October 2006, 20:07
oricum, pe voi nu va intereseaza meciurile astea de rahat de liga I si amarata cupa UEFA, ca voi sunteti echipa de CL unde va bateti cot la cot cu granzii...

am incercat sa scriu ultima propozitie fara sa ma bufneasca rasul, dar efectiv nu am putut...scuze...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


ce bine le zici :ok:

Bumbescu
21st October 2006, 20:10
Dragul meu, in astia 16 ani, steaua s-a facut suficient de ras prin europa, poate chiar ,mai mult decat altii (5-0 cu PSG, 6-2 cu Panatinaikos, 4-1 cu Sparta Praga, 4-1 cu Dinamo kiev, eliminare infata lui St Gall, etc.) Ce sa insemne asta?

Vezi ca pana acum, singurii care au furat-o prin europa a fost steaua.
Lasati regulile astea cu europa, ca asta cam lucreaza impotriva voastra.

Asta e cel mai.....(am vrut sa zic sifilitic dar m-am abtinut:) ) mesaj postat pe aici.
Cand esti sustinatorul unei echipe(dinamo) care de-a lungul istoriei a fost realmente umilita de cine vrei si cine nu vrei...sa ai curajul sa declari asa ceva...

Mai am o rugaminte amice, schimba-ti si tu numele, dan puric chiar nu are ce cauta pe aici, e prea destept, lasa-l in pace saracu, probabil ca n-ar mai dormi noaptea daca ar sti cine-i foloseste numele.

delaparis
21st October 2006, 20:14
Va rog sa lasati cearta si sa reveniti la meci ...
Ce ziceti totusi de golul lui Niculescu ?

vlad1607
21st October 2006, 20:14
@bumbi : gandirea de la periferie de langa sere e zero se pare

12 din 12 restul e istorie

golul lui Niculescu ? Frumos si sanatos :D aducator de 3 puncte obtinute greu exact asa cum ma asteptam in fata unei echipe ce a luat 4 boabe in giulesti

Alberto
21st October 2006, 20:16
Va rog sa lasati cearta si sa reveniti la meci ...
Ce ziceti totusi de golul lui Niculescu ?

Juninho de Romania.../hello /hello

Bumbescu
21st October 2006, 20:17
NUUU!!Doar fin,mai Bombi!;) ;) Poate te prinzi!:ok:

Nu ma, finutz, ca ghiulul de pe mana ta:)

vlad1607
21st October 2006, 20:17
borvea a fost din nou exuberant si a zis ca Niculescu e mai bun decat Juninho la loivturi libere....greu de comparat....ce e sigur e ca , Clau Gol e ffff bun la capitolul asta nu are rival in tara in ultimii ani

Red-Castorryy
21st October 2006, 20:20
Juninho de Romania.../hello /hello



Juninho de Europa /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
21st October 2006, 20:25
adevarul e ca e f bun la capitolul asta...e de departe cel mai bun din tara in ultimii ani

Red-Castorryy
21st October 2006, 20:25
GLORIA - DINAMO 0-1
Stadion: "Gloria". Spectatori: 6.000. Arbitri: V. Bratu - Oct. Sovre, N. Meghesan

Gloria: Albut - D. Matei (cpt.), Muresan, Abrudan, Sepsi - Negrean, Marginean, Nalati, Damian - Roszel, Zaharia. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

Dinamo: Gaev, Blay, Moti, St. Radu, Pulhac - Ad. Cristea, Tames, Margaritescu, C. Munteanu - I. Ganea, Danciulescu (cpt.). Antrenor: Mircea Rednic

Min 1: a inceput partida

Min 9: Ad. Cristea a sutat de de la 30 de metri, mingea este deviata in corner

Min 10: Albut l-a blocat excelent pe Ad. Cristea din 3 metri

Min 11: Moti a trimis cu capul din 6 metri peste poarta

Min 13: Roszel a avut o buna situatie de a inscrie din careul de 16 metri, dar sutul sau a trecut pe linga poarta lui Gaev

Min 16: Margaritescu a tras de la 25 de metri, mingea a trecut putin peste

Min 18: Ganea i-a pasat excelent lui C. Munteanu la 16 metri, iar sutul mijlocasului a fost respins greu de Albut

Min 21: Ganea a faultat in atac

Min 22: Ganea a primit un cartonas galben

Min 24: cea mai mare ocazie de gol pentru Dinamo: Ganea a tras din 10 metri putin pe linga poarta lui Albut

Min 39: Roszel a incercat o foarfeca din careul de 16 metri, Pulhac a blocat foarte bine, insa fundasul dinamovist a avut nevoie de ingrijiri medicale

Min 45+2: Negrean a primit un cartonas galben dupa ce l-a incomodat pe Gaev sa degajeze

PAUZA

Min 46: a inceput repriza secunda

Min 56: schimbare Dinamo: iese Tames si intra Niculescu

Min 65: Ganea a trimis cu capul de la 12 metri putin pe linga poarta, insa de la margine s-a ridicat fanionul

Min 67: schimbare Gloria: iese Damian si intra Peres

Min 69: schimbare Dinamo: iese C. Munteanu si intra L. Goian

Min 72: Abrudan primeste un cartonas galben

Min 77: GOL DINAMO!!! Niculescu a transformat o lovitura libera de la 28 de metri

Min 78: Peres primeste cartonas rosu

Min 82: schimbare Dinamo: iese I. Ganea si intra Ropotan

Min 82: Niculescu a trimis din 11 metri cu capul pe linga poarta

Min 83: schimbare Gloria: iese Nalati si intra D. Stoica

Min 83: schimbare Gloria: iese Roszel si intra Curtuius

Min 86: Muresan a executat o lovitura libera de la 20 de metri peste poarta lui Gaev

Min 89: Cristea a sutat defectuos dintr-o pozitie ideala de la 14 metri

Min 90: partida va fi prelungita cu 3 minute

Min 91: Negrean a reluat din 10 metri cu capul, Gaev a respins greu in corner. Zaharia a trimis din 6 metri pe linga poarta

FINAL

Red-Castorryy
21st October 2006, 20:31
Rednic: "Mai sunt şi meciuri pe care le cāştigi dintr-o lovitură


Antrenorul echipei Dinamo, Mircea Rednic, s-a declarat mulţumit de evoluţia din meciul cu Gloria Bistriţa, cāştigat cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Claudiu Niculescu din lovitură liberă.

"Mai sunt şi meciuri pe care le cāştigi dintr-o lovitură. Nu pot să zic că am jucat prost, pentru că am avut ocazii. Meciul a fost foarte greu. Sabău a făcut treabă bună cu jucătorii de aici, care au fost puţin mai agresivi decāt mă aşteptam", a spus Rednic.

Autorul golului care a adus cea de-a 12-a victorie consecutivă pentru Dinamo īn tot atātea etape, Claudiu Niculescu, speră ca "alb-roşii" să continue pe această linie. "A fost un meci foarte greu. Şi īn sezonul trecut, Bistriţa a īncurcat echipele din Bucureşti. A fost o cumpănă, dar a trecut cu bine", a spus Niculescu.

vlad1607
21st October 2006, 20:34
marsul triumfal continua

Mario Di Lazi
21st October 2006, 20:35
Cl. Niculescu ? ? ?
Ce gol formidabil ... fantastica executie ... :)
Dedicam cele 3 puncte celor care aduna victoriile noastre ... :D

dede
21st October 2006, 20:37
dupa cum era de asteptat, victorie fara emotii pt dinamo...

Mario Di Lazi
21st October 2006, 20:38
Te referi probabil la valoarea noastra ... Sau ai vazut alt meci si tu ... ?