PDA

View Full Version : Etapa 12 : CFR Cluj - FC Arges



delaparis
16th October 2006, 01:41
Sambata: 21.10 2006
Discutii despre CFR ECOMAX CLUJ - FC ARGES , aici - inainte si dupa

YoYoyOi
16th October 2006, 01:50
Mama ce procentaj are CFR-ul in sondaj... 100%. :)

delaparis
16th October 2006, 01:55
Nep ... 50 :P
Dorinel a sosit /hello

Vi3rme_X
16th October 2006, 02:01
NU PIERDETI MECIUL ASTA. CASTIGA ARGESU`! :D
cine e cfr?eu n-am auzit decat de "U"! :P

cap
16th October 2006, 12:51
hay mai sa fim seriosi aveti un meci greu poate castigati si voi

noir_desir
16th October 2006, 15:25
destul de greu de pronosticat. As vrea sa castige CFR-ul, dar cu italianul pe banca, tare ma tem ca ardelenii o vor lua pe o panta descendenta. Apoi, Argesul nu mai are ce pierde, si poate produce surprize. Totusi, mizez pe o victorie a clujenilor, dar doar la un gol diferenta. Un 2-1.

dede
16th October 2006, 15:33
inca o infrangere pt arges...

grande
16th October 2006, 15:56
Asta da meci pentru Dorinel ,sper intr-o victorie a pitestenilor !

Aurel.D
16th October 2006, 18:12
Interesanta intlanirea intre fanii lui CFR si Dorinel Munteanu! Cred ca il vor face albie de porci, cu toate ca nu cred ca a fost excluziv vina lui ca a trebuit sa lase echipa balta.....
Victorie a lui CFR in acest meci.....

m8k
16th October 2006, 19:37
Prefer sa pierdem fiecare meci din tur dar sa cistigam cu Argesul!!! Nici nu vreau sa aud de egal!!! VICTORIE!!! Nu va fi facut albie de porci, dar sa nu se astepte nimeni ca-l vom mai sprijini sau aplauda! L-am aplaudat, am fost alaturi de el mereu iar el ne-a intors spatele fara un raspuns macar pentru jucatori sau suporteri!!! Victorie CFR!!! De data asta un pronsotic de 5-0!!! Cadu hat-trick + inca doua goluri:D!

Pepsi-Cola
16th October 2006, 23:03
hmmm merg pe Fc Arges ... !!!

YoYoyOi
16th October 2006, 23:14
Dorinel Munteanu doreste arbitri straini pt acest meci. De aceeasi parere este si Muresan de la Cluj.

m8k
16th October 2006, 23:19
Deobicei daca amebele echipe doresc acest lucru, vor fi 100% arbitri romani!!! Acest meci nu este un derby!!! O candidata la cupele europene da lectii de fotbal unei canditate serioase la retrogradare!!!

mark111
17th October 2006, 02:13
Sper ca Argesul sa faca cel putin un egal cu candidata la cupele europene care la sfirsitul campionatului va termina pe7,8....

ce_bine_e
17th October 2006, 07:56
bate CFR!

Ess
17th October 2006, 15:55
NU PIERDETI MECIUL ASTA. CASTIGA ARGESU`! :D
cine e cfr?eu n-am auzit decat de "U"! :P

Vei auzi si la anu NUMAI de U...
In B.
Numa ca nu vetzi fii in aceeasi serie...
OT:1 daca jucam ceva. daca nu, pe topogan in gios la negru voda'n muma.

m4st3r
17th October 2006, 15:58
ecomacsu` o sa si`o ia...dorinel stie fff bine echipa si asta e un mare avantaj ;)

m8k
17th October 2006, 19:09
ecomacsu` o sa si`o ia...dorinel stie fff bine echipa si asta e un mare avantaj ;)

Cam tot acolo este, cunoaste doar o singura echipa din cele doua!! Cunoaste CFR-ul bine dar habar nu are inca cine e la FC Arges! Deci victorie clara fara emotii:yeah: 5-0:yeah:

m4st3r
17th October 2006, 19:47
nu se stie m8k...poate asta e asu` din maneca lu dorinel ! oricum k valoare lotul vostru` e cu mult mai bun ;)...bafta la acest meci si sa speram k poli si cfr vor merge in uefa ;) ceau

SILVIU99
17th October 2006, 21:25
pofta de revansa a lui dorinel e mare dar nu cred ca va castiga argesul

newbye
18th October 2006, 01:28
Sper sa fie prime pentru scor la meciul asta si sa il arda pe Dorinel CFR-ul.
PS. Echipa se numeste CFR Cluj 1907 si nu CFR Ecomax.

danny del corco
18th October 2006, 04:11
Argesul si asa este in groapa. Inca o infrangere nu le-ar strica linia de clasament. Insa orgoliile sunt mari, Dorinel mai ales va incerca sa demonstreze ceva. Totusi nu cred ca va reusi mare lucru. Merg pe mana Clujului.

Rossi
18th October 2006, 18:40
meci interesant intre fosta si actuala echipa a lui Dorinel ... 1X

Cipus
19th October 2006, 00:35
Asa cum pare de la distanta, Clujul pare intr-un blocaj psihic, nu mare mirarea daca ar pierde urmatoarele 3-4 meciuri, in functie de meciul cu arges, daca pierde, vor mai pierde inca vreo 3 meciuri, daca vor castiga poate isi revin.
Oricum va fi pe viata si pe moarte cu multe galbene si rosii, si cu vreo 3-4 goluri. Eu merg pe mana argesului, chiar daca si ei sunt si mai blocati, ca vor scoate un egal 2-2. Asta fara sa stiu ce jucatori vor lipsi (accidentati sau suspendati)

chinezu
19th October 2006, 10:11
6-0(anca3,tilinca3)

TZEFERU
19th October 2006, 10:34
Da si eu merg pe "mina Argesului". CFR - Arges 3-0.

Livio_
19th October 2006, 10:36
ha ha ha Dorinel // lupta Dorinel // ha ha ha :happy

Ammadeus
19th October 2006, 10:36
control antidoping la mercenarul lacom, sa-i cazeze pe descultzi la un hotel unde are loc o nunta, sa nu le permita antrenamentul pe gruia si sa-l ignore pe banatzeanu asta lacom, un balkkanic nenorocit deghizat in individ cu rigoare nemtzeasca...2-0

Livio_
19th October 2006, 10:39
ha ha ha fa-i o operatie estetica...poate ii modifici mentalitatea balkanikului ...ha ha ha cat v-a dus pe culmi...din anonimi...a fost bine...acuma il injuratzi, spurkatzi...eu shi acuma imi pare rau dupa Olaroiu ca a plecat de la Poli:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

m8k
19th October 2006, 19:52
"Am auzit foarte multe lucruri, că spectatorii pot fi provocaţi de cineva din spate, dar practic eu merg cu sufletul împăcat, majoritatea spectatorilor care vor fi la meci, cred că vor fi cu mine", a declarat Dorinel Munteanu
Spectatorii si-au dat seama cine este Muresan si cine este Dorinel, daca am fost provocati pe la spate atunci individul in cauza este chiar Dorinel!!! In rest spun ca nu va fi facut praf si pulbere la Cluj (desi ar merita 100%), dar nici sa nu creada ca vom fi cu ochi in lacrimi dupa el!!! Mai bine fara el, decit cu el!!! Fortza CFR!!!
4-0, meci de antrenament!!!!

six
19th October 2006, 20:58
FORZA VIOLA SI gRUIA O IA LA VALE....pronostic 2

forza_CFR
19th October 2006, 21:00
"Am auzit foarte multe lucruri, că spectatorii pot fi provocaţi de cineva din spate, dar practic eu merg cu sufletul împăcat, majoritatea spectatorilor care vor fi la meci, cred că vor fi cu mine", a declarat Dorinel Munteanu
Spectatorii si-au dat seama cine este Muresan si cine este Dorinel, daca am fost provocati pe la spate atunci individul in cauza este chiar Dorinel!!! In rest spun ca nu va fi facut praf si pulbere la Cluj (desi ar merita 100%), dar nici sa nu creada ca vom fi cu ochi in lacrimi dupa el!!! Mai bine fara el, decit cu el!!! Fortza CFR!!!
4-0, meci de antrenament!!!!

sa fim fericiti daca scoatem un 1-0 sau in cel mai rau caz 1-1

forza_CFR
19th October 2006, 21:01
FORZA VIOLA SI gRUIA O IA LA VALE....pronostic 2

:happy esti bun

six
19th October 2006, 21:05
:happy esti bunin schimb tu si mai ales ROBOTU sunteti penibili(mai mullt mecaoptu')......parerea mea forza viola :P :D :evil:

m4st3r
19th October 2006, 21:14
gata m`am gandit si stiu cat va fi :D X :P

m8k
20th October 2006, 15:03
"Am auzit că suporterii ar fi fost provocaţi pentru a-mi face o primire urâtă, dar eu merg cu sufletul curat la Cluj, datorită rezultatelor pe care le-am avut acolo. Deşi vor fi unii răi cu mine, sunt convins că majoritatea spectatorilor vor fi alături de mine'', a declarat Dorinel Munteanu.

Sunt sigur ca suporterii CFR-lui au fost provocati, dar singurul provocator a fost , este si va ramine doar Dorinel! Asta chiar crede ca suporterii nu vad si nu constientizeaza ce sa intimplat??? In rest nu are de ce sa se teama, nu va fi furat ca o mireasa urita, jucatorii o sa-l faca sa regrete amarnic plecarea de la Cluj cu o lectie de fotbal , si se va intoarce la pitesti sa mediteze in continuare in redresarea Argesului!!! Scor de antrenament 5-0!!!
Cu timpul se va dovedi daca a fost iubit la Cluj pentru rezultatele obtinute, sau doar pentru renumele lui!!!

CrAzY92
20th October 2006, 15:16
CFR CLuj 0-1 Fc Arges .. Hai Dorinel!:yeah:

gig
20th October 2006, 16:19
De aici va incepe ascensiunea Argesului. X, 2 /OLE/

Benny
20th October 2006, 17:29
Dupa cum se stie "unul este Dorinel", de aceea el nu poate fi decat intr-un singur loc si anume la FC Arges. In rest inima (sau parte din ea) i-a ramas la Cluj, unde are prieteni si colegi. De aceea sper, ca ii veti face o primire frumoasa, ca unul care a dat totul, ca CFR-ul sa ajunga pe culmi.

Mi-e teama insa - vorba proverbului - , ca nu va fi suficient, ca adevaratii violeti sa castige la Cluj. Ar fi avut nevoie Dorinel de alte doua meciuri de la preluarea Argesului decat cu Steaua si acum cu CFR. Cu Urziceni si poate Jiul ar fi putut sa-si construiasca ceva moral, inainte de a se apuca de treburile delicate. Dar nu-i nimic, viata merge inainte.

Quartz@nu
20th October 2006, 18:56
meci f. greu pentru ambele echipe, tinand cont de ambitiile personale a multora !
merg pe o victorie a ceferistilor .

malexoid
20th October 2006, 20:35
CFR - Ecomax traiesc inca din zestrea de puncte acumulate in primele etape cu echipele nou-promovate, in rest...cadere libera.
Argesul poate scoate un rezultat bun in acest meci.
x2 - pronostic

danpuric78
20th October 2006, 23:06
Chestia asta numita CFR, mi se pare ca si-a atins limitele.
Sper intr-o victorie a argesului.

gtibi
20th October 2006, 23:11
Interesanta inaugurare a noului gazon de pe stadionul din Gruia. In sezonul trecut, la meciurile jucate acasa, Munti acuza tot timpul starea proasta a suprafetei de joc. In sfarsit gazonul este "ca la carte", Cfr-ul se intoarce pe stadionul lor pentru a sustine meciurile de acasa. Munti va fi si el prezent la meci, insa .... asta e.
On topic: Castiga CFR fara probleme.

Cosmin
20th October 2006, 23:58
Eu cred ca o sa bata CFR-ul; cu sau fara emotii, asta vom vedea.

PS: Remember Arges - Iasi: "bate Argesul"; "e sigur"; "a venit Dorinel, gata s-a terminat"... => Argesul e tot aceeasi echipa de pina acum, doar ca are un antrenor peste valoarea echipei care incearca sa faca ceva acolo dar nu prea are cu cine.

starsteel
21st October 2006, 15:11
Mi-am pus in paralel TV tunner-ul si "Prosport onlineTV" pt. acest meci, exista intre ele o diferenta de 30 sec. intre cele 2 transmisii in defavoarea "P. online TV". Oricum o oportunitate buna pt. cei care sunt afara si nu pot urmari meciul la TV si imaginea e bunicica.

YoYoyOi
21st October 2006, 16:35
Este deja 2-0 pt Cluj. Putea fi 3-0 daca se acorda golul perfect valabil al clujenilor. Dar nici eliminarea pitesteanului nu a fost corecta. A fost simulare clara.

TZEFERU
21st October 2006, 16:50
Bine ca am cistigat, am mers "pe mina" Argesului (CFR - Arges 3-0) da ce sai faci e doar 2-0 se intimpla si la case mai mari.
Bravo CFR!

reseter
21st October 2006, 16:55
bvo cfr
chiar daca l-a data afara usor si jenant pe dorinel...
bvo

m8k
21st October 2006, 17:13
Am cistigat furat ca-n codru de arbitrii!!! Bergodi mare antrenor!!! A reusit sa faca o echipa intr-un timp scurt!!! Vizibil mai organizati baietii, nu aruncau mingile la bataie in fata, fapt ceea ce s-a vazut azi la pitesteni!

MUNTI UITA-TE CE ECHIPA-I CFR!!!

klman
21st October 2006, 18:16
arbitrii erau tot meciul in offside :no:

Cra10veanu
21st October 2006, 18:31
Fc Arges merge la matineu. a 11-a infrangere consecutiva :D

DanJuve
21st October 2006, 21:01
stai linistit ca nici voi nu sunteti siguri inca de nimic;)dar speranta moare ultima si cine stie ,Dorinel poate ne scoate pana la urma din kkt.Desi cu fiecare infrangere ne ducem si mai mult in jos...:(

Kan
21st October 2006, 22:28
io zic ca se salveaza argesu sezonu asta....sa vedem ce o sa cumpere in iarna...k bani vad k sunt destui acolo.

YoYoyOi
22nd October 2006, 00:04
Bergodi mare antrenor!!! A reusit sa faca o echipa intr-un timp scurt!!! Vizibil mai organizati baietii, nu aruncau mingile la bataie in fata, fapt ceea ce s-a vazut azi la pitesteni!

MUNTI UITA-TE CE ECHIPA-I CFR!!!

Nu zice "hop" pina nu sari gardul!
In primul rind uita-te cu ce echipa ati jucat. Nu a fost Cfr mai buna in meciul asta decit a fost echipa pitesteana mai proasta. Cind joci cu jaloanele e greu sa nu cistigi.
Iar Bergodi n-a reusit nimic. E aceasi echipa, aceeasi asezare, aceiasi titulari. Nu negati faptul ca Dorinel a facut aceasta echipa. Care joaca mai bine acum decit etapa trecuta, dar mai slab decit la inceputul campionatului.

Ammadeus
22nd October 2006, 01:50
FORZA VIOLA SI gRUIA O IA LA VALE....pronostic 2

nene banatzene, vezi ca fulgeru' cu antrenor oltean, presedinte oltean si patron rrom de giulesti, mancatziash, adik echipa de orash cu ifose de apartzinator de vechi imperiu cu capitala la viena, a pierdut la pandurilii fah, auzi matale, pandurilii, olteni ca si cartzu si mafiotul de ex-arbitru; apropos, cu catzi centzi spalatzi dolaru' azi, fah?

dannymoga
22nd October 2006, 02:55
Am cistigat furat ca-n codru de arbitrii!!! Bergodi mare antrenor!!! A reusit sa faca o echipa intr-un timp scurt!!! Vizibil mai organizati baietii, nu aruncau mingile la bataie in fata, fapt ceea ce s-a vazut azi la pitesteni!

MUNTI UITA-TE CE ECHIPA-I CFR!!!

jumatate de stadion il huiduia pe dorinel , iar cealalta il aplauda!!!!
eu cred ca acest domn bergodi e varza ca antrenor si mai cred ca daca nu era dorinel ca faca echipa acest bergodi nici nu le stia numele pe de rost:ciocan:
sper sa mearga bine clujul si sa prinda cupa eufa

crissis
22nd October 2006, 03:24
Oare clujenii ii vor plati lui D M prima de victorie pentru acest meci?:rolleyes:

Rossi
22nd October 2006, 06:31
FC Arges trebuie sa-si schimbe juma' de echipa , daca vrea sa scape de retrogradare

resita
22nd October 2006, 11:22
Oare clujenii ii vor plati lui D M prima de victorie pentru acest meci?:rolleyes:

buna intrebare. :evil: :evil: :evil:

argesul este varza na arata nimic, liga a II scrie pe ei. :evil:

Alberto
22nd October 2006, 11:29
FC Arges trebuie sa-si schimbe juma' de echipa , daca vrea sa scape de retrogradare

Asa este....pot sa aduca orice antrenor la echipa....nu asta e solutia...
Daca jucatorii nu pot mai mult...
Sa vedem ce transferuri vor face la iarna...Am inteles ca Penescu pune la dispozitie 3 mil $ pentru transferuri in pauza competitionala....

six
22nd October 2006, 12:57
nene banatzene, vezi ca fulgeru' cu antrenor oltean, presedinte oltean si patron rrom de giulesti, mancatziash, adik echipa de orash cu ifose de apartzinator de vechi imperiu cu capitala la viena, a pierdut la pandurilii fah, auzi matale, pandurilii, olteni ca si cartzu si mafiotul de ex-arbitru; apropos, cu catzi centzi spalatzi dolaru' azi, fah?cred ca trebuie sa schimbi PASTILELE,parerea mea,apoi daca nu stii aici la noi este democratie si poti avea o parere...cred in continuare ca ecomaxul se duce in jos deoarece vine normal U Cluj in first,ceao ;)

m8k
22nd October 2006, 13:46
Nu zice "hop" pina nu sari gardul!
In primul rind uita-te cu ce echipa ati jucat. Nu a fost Cfr mai buna in meciul asta decit a fost echipa pitesteana mai proasta. Cind joci cu jaloanele e greu sa nu cistigi.
Iar Bergodi n-a reusit nimic. E aceasi echipa, aceeasi asezare, aceiasi titulari. Nu negati faptul ca Dorinel a facut aceasta echipa. Care joaca mai bine acum decit etapa trecuta, dar mai slab decit la inceputul campionatului.

Toate acestea le spune cineva care din cind in cind mai arunca cu privirea 5 minute pe meciurile CFR-lui!!! Cel care urmareste meci de meci iti garantez eu are pareri diferite!!!Aceasi oameni mi se pare normal, doar nimeni nu a spus ca dorinel a fost chiar timpit si nu a vazut cine merita sa fie titular, dar la asezare in teren, tactic, schimbari, motivarea jucatorilor etc.etc. Bergodi a fost mult peste fostul nostru "pitestean".

m8k
22nd October 2006, 13:51
cred ca trebuie sa schimbi PASTILELE,parerea mea,apoi daca nu stii aici la noi este democratie si poti avea o parere...cred in continuare ca ecomaxul se duce in jos deoarece vine normal U Cluj in first,ceao ;)

Mai omule, tu chiar crezi parerile tale idioate sunt cele adevarate si corecte? In loc sa te tot legi de CFR, mai bine du-te la voi pe forum si consoleaza-i pe cei de acolo caci sunteti vai de mama voastra!!! De aproape un an aiurezi ca CFR merge in jos , si echipa ta preferata cistiga CL! Baga citeva smileuri si adio!

YoYoyOi
22nd October 2006, 14:25
Nu sustin ca urmaresc fiecare minut al meciurilor CFR-ului. Dar urmaresc parcursul echipei cu atentie. Spuneam doar ca nu trebuie sa-l ridicati atita in slavi pe Bergodi. Inca n-ati vazut ce-i poate capul. Doar pt ca sinteti suparati pe fostul antrenor nu inseamna ca trebuie sa-l laudati pe urmasul lui pe banca. Nu zic ca Bergodi nu e bun, dar inca mie nu mi-a demonstrat nimic. Poate la jumatatea returului se va vedea munca lui la echipa. O echipa nu se schimba peste noapte, trebuie munca multa si timp pt ca un antrenor sa-si impuna tactica lui si stilul de joc.

m8k
22nd October 2006, 14:36
Uite ca sa nu vezi ca aberez, iti propun sa revezi ce am postat dupa meciul CFR-FC Vaslui, doar ca sa vezi ca l-am criticat pe fostul nostru "pitestean" si cind era la CFR, si nu era nici gind de despartire!
Ai aici argumentul!!! http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=41953&page=4

P.S Nu l-am ridicat nici pe departe in slavi pe Bergodi doar i-am punctat unele plusuri fata de Dorinel!!!

YoYoyOi
22nd October 2006, 14:48
Bine... hai gata, ca renunt. Tu ai ideile tale eu pe ale mele. Asa putem s-o tinem pina la pensie. Oricum , mie imi pare rau ca Dorinel a plecat, sper sa aiba succes oriunde ar fi. Si acelasi lucru il doresc si pt Bergodi si pt CFR, sai aiba numai succese. Sa se salveze Argesul si sa prinda un loc de UEFA Clujul. Si cu asta am impacat si capra si varza. Ramine de vazut care dintre cei doi este capra si care varza :D

six
22nd October 2006, 22:17
Baga citeva smileuri si adio!:rosu: :rosu: :rosu: adio

Ammadeus
23rd October 2006, 01:04
cred ca trebuie sa schimbi PASTILELE,parerea mea,apoi daca nu stii aici la noi este democratie si poti avea o parere...cred in continuare ca ecomaxul se duce in jos deoarece vine normal U Cluj in first,ceao ;)

...u cluj daca schimba 80% din echipa si injecteaza vreo 5 MEuro au sanse sa prinda loto-motto-intertoto la anu' in liga lu' corleone; in prezent abia fac fatza la divizia b seria a doua, cu echipe mai slabe ca oricand; probabil vor fi ajutatzi sa ajunga in prima, dar e degeaba...apropos, cand il punetzi pe anti-comunistul de sertar sef la bragadiru e nevoie de un suflu nou o data la 10 etape.

Cipus
23rd October 2006, 03:38
Personal nu am crezut ca bate Clujul, insa ambitia lui Muresan a fost mare si baietii l-au ajutat. Privesc cele doua echipe cu aceeasi ochi (adica nu sunt clujean sau pitestean) si cred ca CFR-ul are un mare avantaj prin faptul ca spre deosebire de alte echipe (chiar si Steaua) are un super atac, cam de nivelul lui Dinamo, Semedo pare a fi o carte castigatoare daca prinde vreo 2-3 meciuri tituar, o sa dea gol dupa gol. Argesul sta mai prost din acest punct de vedere, Tanasa e iesit complet din forma, dar eu cred ca pana la final Dorinel va reusi sa o aduca pe FC Arges pe linia de plutire si va scapa de retrogradare.