PDA

View Full Version : Campioana NBA: 2004-2005



rasheedkpenny
6th October 2004, 09:29
Vote here!

thekobe
6th October 2004, 12:15
LAKERS sau spurs

Andrei
6th October 2004, 18:02
unde sunt Wolves in lista aia? what wrong with u people? u think that the shaq-less lakers are better than the healthy wolves? i refuse 2 participate in this poll :)
putin respect pt finalistii westului...

rasheedkpenny
6th October 2004, 18:09
Eu am postat poll-ul asta, l-am facut la repezeala, nu am apucat sa-l editez! I-am rugat pe moderatori sa-l editeze, sa adauge "Minnesota" si "alta echipa"...

Revino in scurt timp ca sa votezi cu Timberwolwes! :)

Gabriel
6th October 2004, 22:23
Gata...am adaugat pe Wolves.
Eu votez cu Lakers...si tandemul Odom-Bryant.
Si sa va mai spun ceva....Jazz ajung in finala Vestului. :D

Andrei
7th October 2004, 03:42
mersi pt corectie
doar ca sa nu existe dubii, as vrea sa va informez ca acel prim vot pt Wolves este din partea subsemnatului, IO. :)
Andrei

rasheedkpenny
7th October 2004, 09:34
Am votat si eu pentru o echipa din vest... una dintre cele mai "deep" echipe din NBA. :)

Baccardi
7th October 2004, 10:24
Baieti, daca Lakers fac mai mult de 30 de meciuri Jack Nicholson o sa invite toata echipa la whyskey gratis. Lakersii sunt terminati o sa fie kobe show, cee ce nu e de ajuns cand te uiti la ce echipe s-au construit prin liga. UTAH si Denver zic io o sa comita surpriza anu asta din vest. Din est evident ca sper la Cavsii mei, desi Lebron cu copilu lui cu tot s-ar putea sa strice toata echipa, care suna binisor pe hartie. In concluzie votez Detroit again, nu cred ca cineva poate sa bata defensiva aia de fier, mai ales ca baietii sunt odihniti, fara olimpiade, etc. Stie Larry ce stie.

sotostone
7th October 2004, 11:16
Daca Robinson mai joaca la Spurs.... am o presimtzire.... daca nu mai joaca (la ei sau deloc) atunci o sa recunosc ca nici presimtziri nu mai am despre NBA.... Si can ma gandesc ca pe vremea unor astfel de tandemuri:

P. Ewing-Kniks
Jordan-Bulls (Rodman, Pippen, Cucok)
Robinson-Spurs
R. Miller-Indiana
Ollajuwain-Houston R.
S. O'Neil-Orlando M. samd.....(mai pun x Big Ghitza-Washington, D. Mutombo-Wolves-aici sper sa nu greshesc:( )

eram un fan NBA.... am postat din ..... nostalgie :P

Go Spurs!

rasheedkpenny
7th October 2004, 11:22
Mutombo era la Atlanta... :) O'Neal a plecat de la Orlando in vara 1996..

Robinson s-a retras acum 2 sezoane de la SAS... asa ca nu prea mai ai presimtziri! :(
Sanse au si Spurs dar le mai trebuie "ceva" pe langa Tony Parker si Tim Duncan... chiar daca acolo mai sunt si Robert Horry, Manu Ginobili...

SilverZeus
7th October 2004, 11:51
Mutombo era la Atlanta... :) O'Neal a plecat de la Orlando in vara 1996..


Sanse au si Spurs dar le mai trebuie "ceva" pe langa Tony Parker si Tim Duncan... chiar daca acolo mai sunt si Robert Horry, Manu Ginobili...

...eu zic ca Ginobili ar putea fi decisiv pt Spurs: gandeste-te ca a castigat aproape de unul singur Olimpiada...ASA CA, EU ZIC:

SAN ANTONIO SPURS

mishu
7th October 2004, 17:10
Detroit... acum au si experienta finalei...
Nu inteleg de ce Miami? Doar pentru ca Shaq acolo... imi vine greu sa cred... poate sa-i duca in playoff dar mai mult de turul 1 nu le dau... Shaq nu e omul aruncarii decisive, ori in playoff asta conteaza cateodata mai mult decat 3 meciuri cu peste 30 de puncte...

Si un pic off topic... La retragerea lui Pippen jurnalistii l-au intrebat cum reactioneaza la faptul ca foarte multa lume spune ca nu ar fi realizat nimic fara Jordan. Pippen a raspuns: "Stand aici si gandidu-ma la trecut nu cred ca Michael a castigat vreun trofeu de campion NBA fara mine. Asa ca asta ar fi raspunsul meu la intrebare"...

revenind la topic... oare shaq sau kobe vor reusi unul fara celalalt?

Jason Kidd
8th October 2004, 03:41
Fara sa diminuez cu nimic meritele lui Jordan, asta e soarta sportivilor care nu se "vad".
In schimb, ii vad cei cu care joaca, si cei care vad baschetul dincolo de slam dunks si aruncari de 3 puncte. Oricum ai pune-o, Pippen e unul din monstrii baschetului.

Azur89
8th October 2004, 03:46
E anul lupilor...cel putin pe hirtie! :yeah:

Figuri frumoase? Denver, in primul rind....si probabil Memphis...Toate cele 3 echipe vor cistiga mai multe meciuri decit LA Fakers.

Gabriel
8th October 2004, 10:51
II dau si eu dreptate lui Pipen. Iar la cele 3 finale cu Bulls pe care le-am vazut eu...mai erau pe teren si un Rodman si un Kukoc...etc. Dar sa nu deviem de la subiect.

Azur,ce prezici pt. Jazz ? Nu fac ei o figura frumoasa ? Il au pe Boozer, pe porto-ricanul ce i-a batut pe USA la Olimpiada, pe Kirilenko, pe turcu ala de la Pistons....si nu fac figura frumoasa ?

arnie
8th October 2004, 16:41
jazz

Gabriel
8th October 2004, 18:58
uite un om cu capu' pe umeri ! asa DA ! :D

Azur89
8th October 2004, 22:13
Gabriele...le-ai omis antrenorul, cel mai tare dintre toti cei enumerati mai sus...si probabil unul dintre cei mai buni in NBA...dar se lupta cu west-ul si nu prea vad cine marcheaza ptr. ei... le-ar trebui un aruncator de calibru (Stojakovici) si atunci s-ar bate de la egal la egal cu oricine in liga. Vor face zile fripte multora, si infunctie de divizia in care sunt ( :p nu stiu cu cine sint in grupa :p ) poate ajung in play-off...dar fara vise de campioni.... :)

css2
9th October 2004, 01:39
Gata...am adaugat pe Wolves.
Eu votez cu Lakers...si tandemul Odom-Bryant.
Si sa va mai spun ceva....Jazz ajung in finala Vestului. :D

da jazz o sa fie campionii din vestul romaniei hihihihi
you got to be kidding man.are you watching any nba games ?jazz barely won 28 games last year

Azur89
9th October 2004, 05:31
are you watching any nba games ?jazz barely won 28 games last year

Are you serious? You had a loong day, I guess! :D GAbriele, sări pe el... :D

arnie
9th October 2004, 20:38
da jazz o sa fie campionii din vestul romaniei hihihihi
you got to be kidding man.are you watching any nba games ?jazz barely won 28 games last year

:rosu:

au castigat 42
in est ar fi fost pe locu 4

Gabriel
10th October 2004, 12:22
Azur...Jazz sunt in grupa cu Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers, Seattle Sonics.


css2..nu stiu ce NBA urmaresti tu. ce joci tu pe calculator nu se pune. poate acolo au castigat Jazz 28 de meciuri.
anu trecut Jazz au avut 42 de victorii si 40 de infrangeri !

anu asta vor avea peste 50 de victorii !

Azur89
11th October 2004, 03:48
Azur...Jazz sunt in grupa cu Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers, Seattle Sonics.

anu asta vor avea peste 50 de victorii !

Noroc cu meciurile vs. Est, ca in grupa lor se vor bate din greu pentru locul 3 cu (ex)Jail Blazers.

sotostone
12th October 2004, 20:02
Deshi raman fan SAS cred dupa ce mai m-am documentat un pic ca e "anul lupilor" ca sa-l citez pe Azur....dar si San Antonio va ieshi in evidentza:D

SilverZeus
19th October 2004, 21:28
....dar si San Antonio va ieshi in evidentza:D


...da va iesi: castigand trofeul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raptor
20th October 2004, 01:52
Eu am votat tot cu Minnesotta WoodWolves, desi e greu sa zici de pe acuma ce si cum. Oricum, daca ma intrebi pe mine Houston s-a dus in jos odata cu T-Mac. Adica si el si Houston. Dar asta ramane de vazut. Orlando s-a dus in sus, daca Grant Deal incepe sa joace bine si o ia la deal. Si ii pui si pe Stevie si pe Cuttino si sa vezi ce marfa e. Mai il bagi si pe Dwight Howard si o sa vezi echipa buna. Fara gluma!

Azur89
23rd October 2004, 12:11
Orlando, huh? :D Fara gluma, zici! :D Grant, huh? :D

PS...fara gluma, nu cred ca prind primul pick...pe ala il sufla Bobcats...al doilea e Atlanta....la al treilea se bate NJ (daca Kidd nu reintra), Wizards si Magic...Precum spui si tu...concurenta mare ptr. TOP 3! :drak:

Raptor
23rd October 2004, 16:16
We will see ;)

Azur89
1st November 2004, 04:06
Azur...Jazz sunt in grupa cu Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers, Seattle Sonics.

anu asta vor avea peste 50 de victorii !

Gabriele, am vazut Jazz-ul acum 2-3 zile in ultimul meci inainte de noul sezon. Ce vreau sa spun e ca nu realizasem ce echipa au reusit sa-si faca. Fara vreun superstar, dar, exceptie Arrayo, toti par foarte masivi. E cea mai inalta echipa pe care am vazut-o de la Kings de acum 3 ani. Una peste alta, am fost placut impresionat de ei, toti tineri, fara ifose, si daca nu ceda glezna lui Arrayo in primul sfert meciul nu avea farmec. Fara pointguard insa, Utah a fost o prada usoara celor de la Knicks.

Pacat insa de divizia lor imposibila. Tot nu-i vad peste K-Mart si Garnett! :)

Adrian
3rd November 2004, 21:05
GO Pacers!!!
Am vazut aseara Houston - Detroit...la cum au inceput, pistoanele par de neoprit si anul asta. Dar e prea devreme pentru pronosticuri.

Baccardi
4th November 2004, 05:49
adriane, cat p-aci sa v-o traga lebron :) Daca ar juca si Cavs un pic de D-Fense, poate ar reusi si ei sa faca o figura frumoasa. In afara de snow si tractor traylor Dumnezeu cu mila. In rest I have a feeling orlando e in primele 3-4 echipe in est anu asta. Care erati cu Magic, parca tu Rasheed nu???? Zambeshte, eshti la camera ascunsa!!!! :D :happy

rasheedkpenny
4th November 2004, 08:12
La Magic treaba-i simpla... daca raman toti jucatorii "healthy" e ok! Altfel... nu!
Haideti sa comentam despre meciurile sezonului in thread-ul care trebuie... aici tre' discutata campionana: Minnesota!

MadSkillz
4th November 2004, 16:50
So help us God!

wallace
4th November 2004, 20:50
Binentzeles ca Detroit!!!

SilverZeus
5th November 2004, 01:14
...tocmai a inceput un nou sezon NBA...in primul rand tin sa va salut pe toti ...bafta favoritilor vostri...si sa speram ca in curand (CAND???) vom vedea cu totii NBA si nu va mai trebui sa ne chinuim downladand saptamani intregi de pe net un meci...

GO SPURS GO !!!

killer2k
30th November 2004, 17:51
Desi sunt fan Pistons, am mers cu Spurs. Va fi greu pentru Wallace&Co. sezonul asta si nu cred ca au formula necesara. Se pare ca nu mai pot apara pe nimeni. Nu inteleg care e motivul logic pentru care Lakers conduce poll-ul.
Wolves sunt pe aproape dar nu cred ca au cea mai buna sansa.

thekobe
30th November 2004, 19:57
lakers conduce pt ca am votat eu de 6 ori

Profetu
1st December 2004, 16:32
Suns, inspectore ...

Raptor
1st December 2004, 18:01
E greu de zis cine va iesi campioana, dar eu cred ca Atlanta. Au cea mai buna echipa, il au pe cel mai bun aruncator de trei puncte in persoana lui Antoine Walker (forma excelenta la aruncare), il au pe Josh Smith (super-dunker) si mai multi superjuca... ce tot zic eu aici?????????????? ATLANTA????????????????

Seriously now, eu cred ca Minnesota are sansa cea mai mare sa devina campioana, desi Phoenix se descurca foarte bine. Si Cleveland merge bine (!). Miami ar fi o optiune, dar nu prea cred. La fel si Houston.

rasheedkpenny
2nd December 2004, 09:40
Houston sunt penibili acum ..chiar si cu T-Mac si cu Yao. Pot co-exista? :( Tocmai au luat bataie de la Detroit, si au marcat f. putine puncte!

Cucu
8th December 2004, 18:53
Detroit si Indiana sunt prea afectate de incidentul intre fani si jucatori, Lakers fara O'Neal nu's Lakers, Houston si Miami doar cu cateva flori
cred ca echipele care au sanse serioase sunt Sacramento Kings, Phoenix si poate San Antonio

mikiultras
29th December 2004, 01:20
Lakers

rasheedkpenny
29th December 2004, 09:10
Poate Seattle... pacat ca nu s-au descurcat pana acum cu Boston! :p Deh... Gary Payton is there...

Gabriel
29th December 2004, 15:49
Eu vad ca am votat cu Lakers pe la inceputurile sezonului. Nu stiu de ce :D
Acum parca prevad o finala in 7 meciuri...Miami vs. San Antonio

Raptor
29th December 2004, 20:04
Pentru mine e clar ca Phoenix Suns. Iar daca ar fi o finala... Seattle cu Phoenix.

rasheedkpenny
30th December 2004, 09:21
Iar daca ar fi o finala... Seattle cu Phoenix.

:drak: Si Raptor imi ridica mingea la fileu... pai cum mah o finala Seattle cu Phoenix??? :drak: Amandoua echipele sunt in vest. Poate o finala a conferintei! :drak:

cgrecu
31st December 2004, 18:19
pai cele mai in forma echipe la ora asta par a fi miami, phoenix, seattle si San Antonio.

Din ce am vazut eu la tv phoenix sunt de departe cea mai buna echipa, problema lor e ca au rezerve mai slabutze si s-ar putea ca spre finalu sezonului sa se simta. Oricum, in vest o sa fie lupta puternica, ca de obicei.

In est, miami nu prea pare sa aiba contracandidat, mai ales cu noua stea dwayne wade si cu un shaquille care in unele meciuri a avut 70% + la aruncari libere. Evident, si miami sufera de aceeashi problema, rezervele sunt ceva mai slabutze + shaquille cam batriior ... :)

In rest, Lakers nu au sanse, in conditziile in care se bazeaza pe kobe prea mult, kobe are o medie de 43 minute pe meci si putzin probabil sa reziste pina la finalul sezonului. San Antonio, Dallas, Sacramento sunt echipe puternice care pot bate pe oricine oricind, dar in playoff orice se poate intimpla, majoritatea meciurilor se decid pe ultimele 4-5 minute. In ultimii ani NBA-ul a devenit foarte echilibrat cu o multzime de jucatori valoroshi si foarte putzine super-vedete reale, gen Jordan. Cine ishi mai aduce aminte de vremurile cind juca Jordan shtie ca shaquille era doar o vedeta de rangu 2 care impresiona mai mult prin fizic, un fel de mureshan negru ... :) De-aia meciurile is asha de echilibrate, ca nu mai exista nici o echipa care sa domine categoric, de exemplu lidera NBA, Phoenix Suns care avea saptamina trecuta un record de 23-3 ishi cishtiga meciurile la o diferentza medie de 11 puncte. Pai 11 puncte sunt nimic in nba, se pot recupera si intr-un minut cu putzin sansa. Asha ca, daca ar fi abut putzin ghinion, phoenix puteau sa aiba un record de 3-23 sa zicem.
Ca sa nu mai zic de favoritiia mei, Raptors, care au pierdut vreo 12-13 meciuri la diferentza de mai putzin de 2 coshuri.
Dar cine shtie, sperantza moare ultima, asha ca in ciuda recordului de 10-21 eu votez cu Toronto Raptors pentru titlul de campioana.

Si, in alta ordine de idei, Poli Timishoara va cishtiga campionatu de fotbal si Steaua cupa UEFA ... A si sa nu uit, Romania se califica la CM in Germania si joaca finala cu Albania ...

Raptor
31st December 2004, 18:22
:drak: Si Raptor imi ridica mingea la fileu... pai cum mah o finala Seattle cu Phoenix??? :drak: Amandoua echipele sunt in vest. Poate o finala a conferintei! :drak:

Tu crezi ca ma intereseaza pe mine ce si cum e? Finala ideala ar fi Seattle vs. Phoenix. Daca nu se poate, asta este. ;)

Sharkie
9th May 2005, 21:38
Miami.