PDA

View Full Version : U CRAIOVA - POLI TIMISOARA ( comentarii inainte si dupa meci )



EDMOND_
5th October 2004, 21:08
Intre cele doua echipe si cele doua galerii a fost (si este !) o rivalitate frumosa , fiecare dintre ele ridicand in repetate randuri steagul de lupta impotriva burgheziei bucurestene ...Indiferent de locul pe care il ocupa in clasament amandoua echipele reprezinta inainte de toate o stare de spirit... Sa-i primim pe timisoreni cu prietenie si aplauze , asa cum ne-au primit si ei in frumosul oras de pe Bega. Sa-i primim cu paine si sare , sa ne intalnim eventual la o bere ( de Craiova , bineinteles! ) , dar atat!
Toate cele trei puncte trebuie sa ramana la Craiova. Echipa lui Badea ( si a tuturor oltenilor! ) are nevoie mai mult decat oricand de o victorie si de un joc frumos. In afara faptului ca am urca probabil in prima jumatate a clasamentului , cele trei puncte vor genera o alta stare de spirit , o alta mentalitate! A doua victorie consecutiva ne-ar face sa visam din nou frumos si sa asteptam cu speranta meciurile care vor urma , chiar daca un gand de razbunare creste in sufletul nostru ..se apropie meciul cu Dinamo! Badita , inimile noastre sunt langa tine! Avem incredere in voi , fotbalisti si antrenori si stim ca veti face totul pentru a trai o seara frumoasa! Bine ai venit Timisoara! Victorie , Craiova!

Brimi2004
5th October 2004, 23:15
Merg pe victoria Craiovei.... Njock , Plesan .... ar putea sa fie marcatorii..surpriyele lui Badea as dori sa fie Stoianof si..Lutu !!

Adrian
5th October 2004, 23:31
Plesan are drept de joc?

Catalanul
5th October 2004, 23:41
da si eu stiu ca e suspendat (parca) :)
cred ca va fi un atuu pentru noi faptul ca el nu va juca... si sper sa aducem de la craiova macar 1 pct ;) Forza VIOLA :yeah:

EDMOND_
6th October 2004, 01:59
Plesan are drept de joc?

Cred ca Plesan va primi o singura etapa , pe care probabil o va efectua in meciul de Cupa Romaniei ... cu Armatura Zalau!
Probabil va juca cu Timisoara!

Adrian
6th October 2004, 16:51
Misto coincidenta, meciul asta de Cupa. Sper ca jucatorii sa acorde atentia cuvenita Cupei Romaniei, este o varianta mai rapida de a ajunge in Europa decat campinatul, mai ales ca nu am inceput grozav.

cipi13
6th October 2004, 20:20
Corect...Cupa Romaniei ar trebui sa fie principalul obiectiv...

Cit despre meciul cu Timisoara....ar trebui sa invingem...ca sa ne indepartam definitiv de zona de jos a clasamentului...

Catalanul
6th October 2004, 22:08
ca sa ne indepartam definitiv de zona de jos a clasamentului...da... si ca sa ne infundati pe noi in subsolul clasamentului :( ''no señor'' :D... noi trebuie sa castigam sau sa scoatem cel putin un egal :yeah:

inter
6th October 2004, 22:09
esti printre putinii suporteri timisoreni care cred ca e realizabil asa ceva... dar daca ti-a soptit ceva Soler... :p

Catalanul
6th October 2004, 22:12
pai tre` sa cred in ea, doar e echipa mea de suflet...:p cine stie poate producem si noi surpriza etapei...:drak: asa cum a facut-o iasu` etapa trecuta ;)

nr.zece
7th October 2004, 00:42
voi sunteti tare viteji pe aici, dar in sinea voastra deja va uitati ce tactica folosesc uta, jiul, acu.................. poate reveniti peste un an
sunteti constienti ca nu aveti nici o valoare in echipa si cu dinamovistul in frunte nu aveti nici o sansa anul asta in "A"

gigel_bucur
7th October 2004, 01:27
off topic: PIMP, bine ai revenit:)

cipi13
7th October 2004, 11:41
da... si ca sa ne infundati pe noi in subsolul clasamentului :( ''no señor'' :D... noi trebuie sa castigam sau sa scoatem cel putin un egal :yeah:


Acu ce sa zic....decit noi mai bine voi...:D

EDMOND_
7th October 2004, 21:42
Uite care este problema.... sunt la o bere, la o carciuma pierduta pe o strada foarte ingusta ...in Praga , orasul vechi.... surpriza este totala.... are si internet...si la cinci beri baute ai 30 minute gratis! Asa ca sunt in masura sa va spun ca deja ma enervati cu aceste comentarii inutiele. Rezultatul este stiut. Craiova nu are voie sa piarda nici un punct. In acest meci vom fi ca la Marasesti..la nevoie intra si Dinel si marcheaza....asa ca potoliti-va ca mi se duce timpul , si nu cred ca mai am timp pentru inca cinci beri... Clar ?

inter
7th October 2004, 22:27
adica sa intelg, ca e mai facila accesarea internetului din Praga, dacat din Austria? :drak:
si costa 5 beri ... 5 minute? :D:D


glumeam, sa ne dai vesti in timp util :yeah:

ricky
8th October 2004, 08:46
la cinci beri baute ai 30 minute gratis! Rezultatul este stiut. Craiova nu are voie sa piarda nici un punct. In acest meci vom fi ca la Marasesti..la nevoie intra si Dinel si marcheaza....asa ca potoliti-va ca mi se duce timpul , si nu cred ca mai am timp pentru inca cinci beri... Clar ?

Mai baieti, lasati-l in pace !
Vreti sa mai fie nevoit sa bea 5 ?
(Da' sint din alea la pahar de 0.2 sau 0.3 ?!)
Oricum, noi va stringem pumnii celor care...strigati (si beti :evil: !) si pentru noi !
Fie ca dupa meci, sa ne putem bucura...la o bere ! :ok:

EDMOND_
11th October 2004, 10:55
Din pacate nu prea am avut motive de bucurie ..asa ca sa ne reintoarcem la campionatul nostru. Badea si-a propus noua puncte in urmatoarele sase meciuri , obiectiv realist daca tinem cont ca jucam acasa cu Dinamo si Rapid ...
Dar asta inseamna ca va trebui sa castigam meciul cu Timisoara ( in primul rand! ) la Alba Iulia ( cel mai probabil ) sau Bistrita... si unul din meciurile cu Dinamo sau Rapid acasa!

inter
11th October 2004, 11:07
sa le castigam pe alea cu dinamo si rapid !

vasile314tzurka
11th October 2004, 11:11
sa dea domunul:) dau si de baut daca bateti:) valabil numai pentru inter.

EDMOND_
11th October 2004, 11:21
Eram convins , nu ai tu bani sa dai de baut la doi olteni.... deocamdata obiectivul imediat este meciul cu Poli ...si punctele respective.. In rest , meciurile alea doua dorim toti sa le castigam...insa avem probleme si in aparare si in atac.. probleme pe care Badea nu le va putea rezolva decat probabil in iarna...

PS. Vasile , stiam ca esti zgarcit ... ma si mir ca promiti si lui Inter...probabil ai vreun fond de protocol in care nu ai intrat si se termina anul... ti-e frica sa nu pierzi banii!!

vasile314tzurka
11th October 2004, 11:24
edmond, nu de zgircenie e vorba, ca te alegeam pe tine care bei doar limonada. e vorba de calibru egal si de gura aurita, in rest si eu sper la fel cum am sperat si pierdut banii simbata la cehia-iordanescu.

Brimi2004
11th October 2004, 15:31
Am vazut ca toti suporterii sunt destul de optimisti.....insa trebuie tinut cont ca Badea nu poate face minuni peste noapte ( sau poate !? ) .. a mostenit un lot cu destule probleme... cred ca va fi 2 -0 ( Njock , Plesan sau Frunza ..eventualii marcatori! ).

nr.zece
12th October 2004, 16:59
vasile, tu parca nu mai beai decat apa plata din ce imi aduc eu aminte de la shorley

EDMOND_
14th October 2004, 17:10
Arbitrul meciului va fi Sorin Corpodean. Se anunta reintrarea lui Plesan. In urma victoriilor obtinute la Brasov si la Zalau echipa este mult mai motivata si are un moral mult mai bun!

vasile314tzurka
14th October 2004, 17:13
vasile, tu parca nu mai beai decat apa plata din ce imi aduc eu aminte de la shorley

trecura vremurile:) acu combat cu inter zaraze albe:)
scuze de off topic...

EDMOND_
15th October 2004, 18:15
La meciul cu Poli va lipsi 100 % camerunezul Njock care s-a accidentat astazi la cantonament , taindu-se la ambele maini... a alunecat si a cazut cu mainile in niste geamuri. Nu cred in informatia oferita pe prima pagina a onlinesport cum ca s-ar fi accidentat acasa , alunecand in cada de baie... mai ales ca echipa era de ieri in cantonament , nu existau motive ca Njock sa lipseasca si sa stea acasa.
A fost dus de urgenta la spital fiind cusut la ambele maini si este posibil sa lipseasca si la meciul cu Bistrita! In aceasta situatie Badea va avea de ales intre Borbely si Rubinelson si se pare ca va incepe cu Ciobi titular oferindu-i acestuia o sansa uriasa (poate ultima ) sa convinga ca poate face parte din lotul Universitatii... Mircea Ilie nu intra in discutie , iar Stoianof este accidentat. Sunt insa si lucruri bune : Plesan si Lutu sunt apti de joc! Mi-as dori un Lutu , Plesan si Frunza la cel mai inalt nivel...cred ca ar face mare deranj in apararea adversa.

cocomic
15th October 2004, 18:21
cred ca ar face mare deranj in apararea adversa.

auzi... aparare... care aparare? :headbang:

___________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004

inter
15th October 2004, 22:55
aia de la Orlovi :D:D:D

Catalanul
16th October 2004, 20:56
se pare ca ''revenirea'' craiovei a luat final :D
Craiova 0-1 Poli gol Oprea /hello
Succes in continuare mai ales in meciul cu dinamo :ok:

ricky
16th October 2004, 21:27
Chiar daca "mi-s banatan la origini...imi pare rau de CRAIOVA !
Cineva ma lua la mishto, cindva, ca nu sint FAN CRAIOVA !
Am zis-o : simpatizez cu CRAIOVA chiar daca nu stiu cine a jucat...contra lui WASHINGTON !
Un lucru insa imi produce oarece satisfactie : s-a dovedit ca echipa e de...analfabeti ! Si nu antrenorul a fost de vina !
Acum insa...e clar ! Badea va iesi in fata si va spune ca a preluat o echipa...prost pregatita !
Si...asa este ! Din prisma rezultatului cu POLI !
Dar, daca ne uitam cum a jucat POLI pina acum...

E jale mare la CRAIOVA !
Si, dupa parerea mea (pe care am expus-o zilele trecute pe EVZ) de vina sint si "expertii" spectatori !

P.S. OK ! As fi in stare sa dau cu jucatorii astia de rahat...de pamint !
EI n-au nimic comun cu CRAIOVA si spiritul oltean !

D10
16th October 2004, 21:50
ai vazut meciul? zi-ne si noua cate ceva? Ca sa-ti zic: daca sunt prosti inseamna ca nu au lucrat antrenoru' si ala a latrat aiure. Nu uita ca fostul antrenor renuntase la N'jock si uite ca fara el nu facem nimic. Si problema e ca e vina lui Rednic ca nu avem rezerve. El a adus 12 jucatori... Hai s-o lasam cu Rednic si cu valoare lui ca nu tine....
Vaz ca nimeni nu zice nimic de meci. Nu l-am vazut. Stiu scoru'. Impresii! Care ati vazut? O cronica, va rog!

EDMOND_
16th October 2004, 22:34
Eu am fost la meci cu doi prieteni veniti tocmai de la Cluj si Reghin.... din pacate este clar ca nu avem atacanti si ca accidentarea de ultim moment a lui Njock a dat peste cap toate planurile lui Badea.... Atacantii ramasi erau Borbely, Rubinelson, Mircea Ilie si Ilie Iordache ( veniti de la Universitatea II ).... Toti destul de slabi.... ultimul fara experienta. In aceste conditii l-a folosit pe Borbely si l-a trimis pe Plesan in fata jucand practic ca un al doilea atacant post pe care s-a simtit destul de stingherit!
Practic nu am contat in atac , iar Plesan si Frunza care se simteau bine jucand aproape de Njock nu au reusit mare lucru. Echipa lui Multescu a stiut sa fragmenteze jocul , iar pe fondul jocului nostru slab au iesit la atac avand doua actiuni foarte bune.. practic au prins doua suturi de la distanta de exceptie... o bara si golul.
Bundea a jucat destul de slab , fiind schimbat cu Dobre .care a fost mult mai slab ..nici nu stiu daca si-a murdarit tricoul.... Borbely a fost schimbat cu Mircea Ilie care nu a existat pe teren , iar Vigariu a luat locul lui Preda.... Cel mai bun din echipa noastra a fost Moti..... Cred ca si Badea a gresit trimitandu-l in fata pe Plesan si incepand cu Borbely, dar in atac toti sunt o apa si un pamant...cu exceptia camerunezului.... Realitatea este ca lotul este relativ slab si conditia fizica lasa mult de dorit!

alkoudmani3
17th October 2004, 16:13
pacat ca nu ati batut pe aek

zolo
17th October 2004, 21:44
Din pacate cu acest lot nu putem face mai multe, eu nu fac o trgedie din aceasta infrangere, dar fac o trgedie din comportamentul suporterilor care la prima gafa abia asteapta sa destabilizeze situatia. Inadmisibil!!!, rusine celor care au sustinut acele persoane care au initiat aceasta stare

Vietnam
18th October 2004, 15:21
EU deja pot sa-mi programez saptaminile vesele cu cele de cosmar dupa jocurile Craiovei....Una calda , una rece , una calda , una rece... SI ca sa fiu scarba va amintesc ca Rednic, cu echipa "care este" , a reusit sa nu piarda nici un meci acasa! :evil: Glume proaste... Nu-l condamn pe Badea stati linistiti. Sincer imi pare rau de Badea ca saracu' chiar nu are nici o vina! Rednic si-a adus ( teoretic) jucatorii de care avea nevoie pentru stilul sau de joc, Badea joaca cum poate cu ei.. :mad:
Iar suporterii nostrii ce sa spun ... se comporta precum echipa. ii sustin pe favoriti cand au chef.

Cameroun
19th October 2004, 00:04
Sorry to bother you guys but I was reading www.gsp.ro and found this article about Jeremie Njock receiving a stupid injury. Although I do not read Romanian I can make out some words from my knowledge of French and Spanish. Am I correct in thinking he will be out 2 weeks? How did Njock get injured and how long will he be out? Thank you for any assistance.

Désolé de vous tracasser les types mais moi étions la lecture www.gsp.ro et avons trouvé cet article concernant Jeremie Njock recevoir des dommages stupides. Bien que je ne lise pas le Roumain je peux faire dehors quelques mots à partir de ma connaissance de français et d'espagnol. Est-ce que je dans de la pensée suis correcte lui aurai lieu hors de 2 semaines? Comment Njock a-t-il obtenu blessé et combien de temps sera-t-il dehors? Merci de n'importe quelle aide.



From www.gsp.ro :

De parca accidentarile mai vechi ale lui Bastina, Lutu si Stoianof nu erau de-ajuns, Stiinta l-a pierdut ieri dimineata si pe cel mai bun atacant al sau, Jeremie Njock, victima unui incident stupid.

Imediat dupa antrenament, camerunezul a facut dus în cantomanent si voia sa se duca în camera. Cînd sa iasa din baie, a alunecat, s-a sprijinit în usa, al carei geam a cedat sub greutatea celor 95 de kilograme ale fotbalistului, iar consecintele au fost grave. Jeremie s-a taiat la ambele mîini, devenind indisponibil pentru urmatoarele doua saptamîni!

La putin timp dupa aceea, s-a lansat zvonul ca Njock s-ar fi batut cu un coleg, însa fotbalistul a tinut sa precizeze ca "nu prea are cine sa ma bata în asa hal încît sa nu-mi pot folosi amîndoua bratele. A fost doar un ghinion teribil". "Acum, nu mai e timp sa ne lamentam. Jeremie ne va lipsi cu siguranta foarte mult, dar trebuie sa învingem si fara el. Abia daca batem si pe Poli AEK putem spune ca sîntem pe drumul cel bun. Altfel, victoriile de la Brasov si de la Zalau îsi pierd din valoare", a declarat managerul general Pavel Badea