PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

praf_de_stele
3rd September 2009, 00:10
am o intrebare, ca nu mai tin minte, m`am uitat la cerb cand eram eu micaaaaaa mica : se canta heavy metal acolo sau hard ? :cry:

whisper
3rd September 2009, 00:30
GREEEEEEEN!

Rafa a castigat!!!!!!! :yes:...bine in mod normal nu ar fi trebuit sa imi fac griji pentru un meci impotriva lui Gasquet(desi e un jucator bun francezul), dar dupa anul asta, imi cam faceam griji. bun meci facut de Rafa :)

@Alex & Catalin: Nu ma gandeam sa se retrage de tot...ci doar de la turneu..vre-o recidiva, ceva. Da bine ca nu a fost cazul!

@Catalin: Ti se pare ca am fi putut da vreo sanctiune pe aici? cine sa faca asemenea probleme. numai cand vezi asa liniste si pace pe aici..cat de rau intentionat ai fi nu incepi vreun scandal sau sa zici ceva de rau. ar strica armonia forumului:D


@Ade: :cry: Cred ca hard:P

@Alex: M-as f uitat si eu la cerb dar am uitat ca a inceput azi :P
din ce tari au fost participanti? a cantat cineva bine?

praf_de_stele
3rd September 2009, 00:46
mama, cate @@@@@@@ :cry: tu decat apari si faci rezumatul zilei :happy

pai rafa a castigat pt ca gasquet a jucat ca un incepator...i`a fost greu dupa pauza cauzata de droguri, deh :D tre' sa se refaca

whisper
3rd September 2009, 00:59
:cry: Daca nu ii timp :D

:P Saracu Gasquetaire :D Ce o fi mai greu sa te refaci dupa accidentare sau dupa o pauza bine meritata :D Cat o lipsit frantuzul?

@Ade: La echipe fav trebuia sa il treci si pe Eamon :D
sau iti faci o echipa misto din sportivi preferati o atasezi ca semnatura si scrii apoi : "vezi semnatura"

praf_de_stele
3rd September 2009, 01:04
vreo 2 luni parca...s`a drogat, deh, l`a tentat si pe el, nu s`a drogat pt performanta ca altii, ci pur si simplu. cica i s`a pus in pahar cocaina la o petrecere :P ma rog :D
pai cum sa nu fie greu ? mai pui kg pe tine, iti mai pierzi antrenamentul fizic, precizia, cum sa nu fie greu ? :p

whisper
3rd September 2009, 01:17
:cry: Mai sa fie ce oameni rai...:P Ce avura cu bietul copil.

Mie mi s-a parut neschimbat..bine nu il prea stiu eu asa bine :D

Del Potro ce facu?

praf_de_stele
3rd September 2009, 01:23
lasa`l ade ca e tanar, a vrut sa vada cum e high :cry: pai nu e schimbat, doar putin la joc, el juca mult mai bine. si`o reveni, sper

delpo joaca acum si conduce clar, don`t worry

whisper
3rd September 2009, 01:29
Pai daca vroia sa stie cum e..mai bine asculta BUG Mafia si gata nu trebuia sa incerce pe popria lui piele.
ei isi revine! :ok: e inca tanar are toata viata inainte..asta daca nu mai revin oamenii aia rai sa ii puna ceva in pahar. ar trebui sa fie si el mai atent..isi lasa paharul asa la indemana oricui:P

i'm not worrying :p Multam de info!:floricica: nu is asa de mare fana...dar am promis ca o sa tin si cu el :D

:cya: Good night!

praf_de_stele
3rd September 2009, 01:34
de ce iti impui sa tii cu delpo ? ai ceva de castigat de aici ?:P

pai cred c`o sa incerc si eu odata ca richie...i wanna get high :D

whisper
3rd September 2009, 01:46
:cry: nu e chiar o impunere...^_^

Hai mai Ade..promite-mi ca nu o sa faci vreodata asa ceva :)

Te-am lasat! vizionare placuta! cred ca mai ai ceva meciuri de urmarit:)
:cya: Good night!

praf_de_stele
3rd September 2009, 01:55
promit ca decat incerc si apoi le las...daca voi mai fi in stare :D ma duc la clinica si`l iau si pe iepurasu' tau(de paste) ca vad ca e bolnav saracu' :P ma ajuta adam, c`a trecut prin asta :) oricum, i insist, i wanna get veeery high :D pacat ca n`am niste pills pe aici :(

ms, o sa ma uit la the alien...nb! :)

whisper
3rd September 2009, 02:03
Nu trebuie sa il iei ,deja e acolo..iepurasul(de Paste).
pai acu depinde unii reusesc sa se lase..dar nu toti.
dar eu cred ca tu glumesti:)

vizionare placuta! :cya:

praf_de_stele
3rd September 2009, 02:08
atunci ma ia el pe mine :D
eu as fi in stare sa ma las, ma cred in stare, as rezista, sunt facuta pt asta, adica sa rezist, sa rezist :D

Catalin
3rd September 2009, 02:29
deci nu ma pot abtine :cry: ce avatar ai, Ade-san....iepurasul sandiliu:cry:

lady_k
3rd September 2009, 08:23
Neata!:groggy:

Am uitat de Cerb aseara ...

@Alex: Eu astept sezonul 5 din Grey's Anatomy pe TVR1 si sezonul 6 in SUA.:P

Adeline
3rd September 2009, 11:57
as fi vrut sa ma uit la cerb, am inteles ca au fost piese celebre - goldies- cantate de romani ceea ce mi-ar fi placut sa vad

am lucrat aseara asa ca nu s-a putut:(

Geografu
3rd September 2009, 14:18
Buna tuturor !
A fost superb aseara la Cerb. Inainte de prima semifinala, au fost mari maestri ai muzicii roamnesti care au interpretat piese celebre din interpretoriul international si intern. Au fost Aura Urziceanu, George Nicolescu, Paula Seling, Marcel Pavel, Aurelian Temisan, Nicola etc. Superb.
In prima SF au fost cantece frumusele, a intrat si prima piesa romanesca, baietii de la The Marker au cantec doua piese rock bunicele. In rest Italia, Australia (foarte buna solista), Belgia, Letonia, Moldova (slab, desi asteptarile erau mai mari de la Geta Burlacu), Armenia si Rusia.

Catalin
3rd September 2009, 22:19
'Seara! Iar bate vantu' p-aci...:(

Geografu
4th September 2009, 00:01
Pai da, cam nimeni....
Iar a fost o seara faina la Cerb, a doua SF cu o prezenta romaneasca superba, Jasmine a interpretat doua piese teribile si cred ca dat lovitura azi.
Sistem si Holograf au concertat ca de obicei, la inalta clasa.

Noapte buna.

whisper
4th September 2009, 00:04
Green!
@Alex: Mersi de report :) Azi mi-a placut interpreta din...am uitat de unde era :cry: Oricum undeva de prin America de Sud sau Mexic:P Marcela si nu mai stiu cum :P poate si cea din Israel. Dar din pacate nu am reusit sa vad tot concursul.

@Catalin: Bate, bate! Lumea e la tenis sau Cerb :)

@minna: Oyasumi nasai! :cya: :P

Geografu
4th September 2009, 11:43
Sorana e in turul 3 la USO si asta e foarte bine ! :ok:
Whis, fata era din Mexic, a cantat binisor, si era si foarte frumoasa....:)

Buna tuturor.

Geografu
4th September 2009, 23:34
Ce e cu linistea asta pe aici din ultimul timp ? :(
Ultima semifinala s-a sfarsit la Cerb, din nou muzica buna si azi.

Noapte buna.

praf_de_stele
4th September 2009, 23:38
banuiesc ca daca au fost semifinale, va exista si`o finala :D cand ?

Geografu
5th September 2009, 12:28
Astazi Ade, dupa ora 20 !
Ieri au fost in recital Sistem (din nou) si Directia 5.

Buna tuturor.

rocs_a
5th September 2009, 12:54
Buna tuturor !
La multi ani Flavia si Rocsana, sa fiti sanatoase, fericite si frumoase ! :yes:

Multumesc, mult, Alex! La multi ani si tie, cu intarziere!
Am ajuns si eu acasa dupa prea multe zile la mare. Si-am ajuns la Tuborg Green Fest sa vad numai Suie Paparude, eram curioasa cum suna astia live. Insa a fost un public horror. Veniti de pe planeta maimutelor erau oamenii. Ich, tb sa ii mai suport la ziua cu guano apes si la vita de vie...grrrrr

Geografu
5th September 2009, 14:24
Sarut-mana Rocs, bine ai revenit ! :kiss:
La ce te referi la public horror ?

lady_k
5th September 2009, 15:24
Greeen! (vorba lui Ade:P)

In sfarsit m-am uitat si eu la Cerb. Mi-a placut concurentul din Azerbaidjan. Din pacate nu stiu daca vad finala pentru ca la noi sunt "Zilele cetatii" si parca vad ca pierd vremea prin oras ...

praf_de_stele
5th September 2009, 15:36
Sarut-mana Rocs, bine ai revenit ! :kiss:
La ce te referi la public horror ?
cred ca se refera la faptul ca erau d`aia fara bun simt, oameni necivilizati, fara maniere :P

rocs, vezi ca lumea v`a facut urarile pe threadul cu urari..sa nu crezi c`am uitat! :)
a fost frumos la mare ? zici ca te duci la vita de vie ? :huhu:

claudia, la voi e cineva invitat de zilele orasului sau e vreun eveniment ceva?

lady_k
5th September 2009, 18:14
Doar Hi-Q si Voltaj, in seara asta, dar nu cred ca stau la concert...

In rest avem expozitie de flori, pasari (brrr!), reptile si bonsai si Targul mestesugarilor, iar maine seara lupte medievale. Am inteles ca ar vrea sa re-creeze atacul de noapte al lui Vlad Tepes asupra turcilor...

praf_de_stele
5th September 2009, 21:05
wow, pai suna foarte interesant. as vrea sa fiu acolo, ti`as zis ca mi`a placut mult :rolleyes: ce ai cu pasarile ? :D
si voltaj...pai voltaj rules !!!!! :yeah: eu sunt fana

irinaidu
5th September 2009, 22:28
am nimerit peste mel pe youtube si mi-a placut mult. ii mai place cuiva?
http://www.youtube.com/watch?v=2zcAao3ajso

jesus supremu
5th September 2009, 23:18
1.daca nu era la bustul gol nu putea sa se screama?:evil: sau nu se vedea tatuajul?:rolleyes:
2.cat de cretin sa fii sa te apuci de playback pe youtube?:thinkso:

whisper
5th September 2009, 23:44
GREEEEEN!

@Alex: Da cea din Mexic. intr-adevar foarte draguta.


Mi-a placut concurentul din Azerbaidjan.
Si mie mi-a placut dar nu a fost ales in finala...si nici interpreta din Mexic.
Mie mi-a mai placut si cea din Israel , mai ales m-a suprins melodia romaneasca aleasa:P
dar cand dau premiile? Maine?

praf_de_stele
5th September 2009, 23:45
irina, imi place melodia aia :cool:

cine canta originala ? sau e a lui ?

whisper
6th September 2009, 00:03
Hai Ade..inca un post si ajungi la 13000 :cheer: :D

praf_de_stele
6th September 2009, 00:04
bine, sa ma consoleze cineva, am depresii

lady_k
6th September 2009, 00:07
@Ade mik - Si mie imi place Voltaj, cea mai frumoasa amintire a mea din studentie e legata de un concert Voltaj:P, doar ca organizatorii au ales un loc imposibil pentru concerte si trebuia sa stai mot acolo dinainte sa inceapa, pentru ca altfel nu aveai loc...:(

@Ade (Whis) - Tipa din Israel era cea care a cantat in franceza si o chema Piaf?:D Daca da, atunci am vazut-o si eu aseara si mi-a placut. Parca piesa romanaeasca a fost ceva de petrecere?:thinkso:

Geografu
6th September 2009, 00:18
Da Whis, maine se dau premiile. Avem 2 piese in finala, Jasmine si The Marker, sper ca prima sa ia Cerbul, merita din plin ! :ok:
Doar 1-1 la Paris cu Romania, pacat, dar nu cred ca se putea mai mult...

Noapte buna.

whisper
6th September 2009, 00:33
@Ade: De ce ce s-a intamplat? :floricica:

@Claudia: Yep! Piaf o chema:) Si melodia romanesca era de petrecere...cred ca era aia cu "Uite asa as vrea sa mor, cu paharul langa mine, cu cobzarul langa mine" :D Chiar mi-a placut cum a interpretat:)

@Alex: Mersi de info! Hmm...nush ce sa zic nu mi-a placut asa mult Jasmine..dar nici The Marker.
Noapte buna!

Geografu
6th September 2009, 11:37
Neata tuturor ! :ok:

lady_k
6th September 2009, 12:16
Neata!:P
In sfarsit am dormit si eu cat am vrut ... fara sa sune ceasul la 6/7...:)

Geografu
6th September 2009, 13:13
Clau, am vazut imagini de la tine din oras cu Zilele Cetatii, foarte fain intr-adevar ! :ok:

irinaidu
6th September 2009, 13:48
1.daca nu era la bustul gol nu putea sa se screama?:evil: sau nu se vedea tatuajul?:rolleyes:
2.cat de cretin sa fii sa te apuci de playback pe youtube?:thinkso:

de ce crezi ca e playback??? intreb serios.
lil ade, el zice ca e mel lui. eu n-am de unde sa stiu :rolleyes:

lady_k
6th September 2009, 14:27
Alex, cel mai fain ar fi trebuit sa fie in seara asta, dar nu stiu cati vor mai iesi din casa azi, pentru ca ploua...

praf_de_stele
6th September 2009, 15:29
irina, cred ca stii melodia lui kris allen - no boundaries pe care o canta si adam lambert. prima data mi`a placut mai mult versiunea lui kris, dar dupa ce le`am ascultat de mai multe ori mi`am dat seama ca a lui adam suna mult mai bine. suna mai...rock :P
http://www.youtube.com/watch?v=2nvCwvX57a8

am mai scris pe undeva, da' erai plecata si n`ai vazut :)


ps : neata :P

jesus supremu
6th September 2009, 16:15
de ce crezi ca e playback??? intreb serios.
lil ade, el zice ca e mel lui. eu n-am de unde sa stiu :rolleyes:

pai vocea se aude uniform imposibil atunci cand ai in fata un microfon,nimeni nu poate sa cante pastrand aceeasi intensitate.doi in anumite momente cand se aud note diferite ala tine mana stanga(cea care executa notele) in aceeasi pozitie.
P.S.am fost la cor vreo 2 ani de zile(fara comentarii bitcheshttp://i45.photobucket.com/albums/f67/Sunuvmann1/sun.png).ma mai pricep si eu la muzichiehttp://i39.tinypic.com/29gn6yq.gif

irinaidu
6th September 2009, 18:42
cum zici tu jesus. eu nu am fost la cor asa ca nu comentez.

lil ade, no boundries nu imi place de nici o culoare, dar daca trebuie sa aleg intre versiunea lui kris si cea a lui adam clar adam canta mai bine. versurile mel asteia sunt asa de cliche ca ma fac sa inchid calculatorul :P

praf_de_stele
6th September 2009, 20:06
mie`mi place mult piesa :)
dar nu e o problema, stiu ca noi avem gusturi cam opuse :P

Geografu
6th September 2009, 22:55
A castigat un italian Cerbul de Aur....:(
Si chiar nu merita, nu zic ca nu are o voce buna, dar totusi....
Singura noastra satisfactie este Cerbul de Argint prin The Marker, o trupa care sper sa se auda din ce in ce mai mult in Romania. Imi pare tare rau de Jasmine....

whisper
6th September 2009, 23:02
GREEEN!!!!!
Spania a batut Belgia cu 5-0 /OLE/
Nadal l-a batut pe Almagro in 3 seturi! :yes:
Gonzo l-o batut pe Berdych tot in 3 seturi! :ok:

@Alex : cine a luat celelate premii? Eu m-am uitat la meciul lui Rafa si nu stiu :)

Geografu
6th September 2009, 23:34
Cerbul de Bronz l-a luat un tip din Norvegia care a cantat la pian, foarte talentat tipul. Tot el a luat si premiul de po****ritate.
Premiul special al juriului l-a luat unul din Malta, de ce, nu ma intreba, omul se chinuia sa il imite pe MJ...

Bravo Nadal, am vazut si eu meciul printre picaturi.
Noapte buna ! :ok:

whisper
6th September 2009, 23:42
Ah! Il stiu pe ala din Malta. nici mie nu mi-a placut.
Pe cel din Norvegia nu crd sa il fi vazut ..ce melodie romaneasca a cantat?
Noapte buna, Alex! :)

lady_k
7th September 2009, 08:32
Neata!

Nu m-am uitat la Cerb aseara, am fost intr-o dispozitie anti-...everything si m-am dus la culcare devreme:(.

Am auzit la radio cine a castigat si nu cred ca l-am vazut pe italian asa ca nu prea pot sa-mi dau cu parerea...

rocs_a
7th September 2009, 11:49
@ Ade mica: nu ma uitasem si pe celelalte threaduri. merci! Si da, am fost si la vita de vie pe o ploaie groaznica, dar a meritat . M-am infofolit si am stat in ploaie si am cantat cu adi despot :D eu eram enervata ca vita de vie canta in deschidere inaintea lui stefan bashica junior. si m-am bucurat apoi sa vad ce si cat public a avut despot si cat a avut bashica. La vitza au fost multi oameni, care au dansat si cantat...la banica au ramas ffff putini ... gospodinele au ramas acasa la banica, pe ploaia aia... am stat 15 min la banica si m-am carat. boring and not my type...

@Alex: ziceam de po****tia de la tuborg: e horror un concert cu intrare free...vine toata fauna bucuresteana...erau pokemoni de 12-14 ani cu par colorat precum curcubeul, belciuge pe toata fata, de vroiau sa se dea beti si rebeli... ba mai era si o ciumeaga cu bratele taiate cu lama...fauna pestrita. plus, manelisti pe ici pe colo, cu burtile pline de tuborg. la guano apes care au fost senzationali au ramas oameni de calitate rocker-easca in zona mea, din fericire...

Geografu
7th September 2009, 12:17
Buna tuturor !
Acum am inteles Rocs la ce te referi, seamana cu fauna din Argentin, daca stii barul la care ma refer, e pe Blanari...

praf_de_stele
7th September 2009, 17:13
neata
ade, imi place avataru'..e david silva ? :groggy:

rocs, pai si eu daca eram ma duceam la vdv in ploaie, oricum pt mine ar fi fost perfect, stiti ca`mi place ploaia...deci cred ca fost senzational
banica nu`mi place nici mie...mai mult, ma calca pe nervi

irinaidu
7th September 2009, 17:17
lil ade, da noi cam avem gusturi diferite !!! dar alte mel cantate de baieti respectivi nu-ti plac???

rocs, am murit de ras la descrierea faunei :P

Bumbescu
7th September 2009, 17:27
lil ade, da noi cam avem gusturi diferite !!! dar alte mel cantate de baieti respectivi nu-ti plac???

rocs, am murit de ras la descrierea faunei :P

Irina, dar la madona ce fel de fauna era?:P

rocs@Interesant e ca daca pui si 5 lei intrarea, in loc sa fie gratis, jumatate din ornitorinci nu mai vin....

praf_de_stele
7th September 2009, 17:27
irina, mai avem si unele chestii in comun in legatura cu muzica...stii tu, poets of the fall, de exemplu...asta mi`a venit acum in minte. si stiu ca ai mai pus tu linkuri cu muzica pe aici si mi`au placut :)
dar e suficient ca avem patinajul :P :)

rocs_a
7th September 2009, 18:18
Acum inteleg pe deplin ce zicea Bumbi referitor la concertele in aer liber. Dar a fost fain sa aud cum isi bateau joc unii din public dupa ce scotea dume bashica...la un mom dat elvisul romanesc canta "spmewhere over the rainbow" si zice ca poate dupa melodia lui apare curcubeul, iar din public se aude "curcubeul apare cand e soare ba prostule!" ( asta la ora 22.00) ...ceva de genu a fost contextul :D:D:D

@ Bumbi : desi nu am fost, la madonna a fost mai ok mediul inconjurator, nu s-a facut pogo ca sa iasa praful ca la guano ... a inghitit alt tip de praf publicul :D d-ala mai scump :D

irinaidu
7th September 2009, 19:48
lil ade, clar patinajul e suficient :)

bumbi, eu una am nimerit langa niste oameni haiosi la concertul madonei. stiu care e viziunea ta despre cei care au fost acolo, dar eu i-am ratat pe cei cu slapi de firma. dar am aflat dupa ce m-am intors din concediu ca tanti de la alimentara din rosia a fost si ea la madona :P

a fost un pic mai interesanta fauna de la placebo. si nu prea imi place faza cu crowd surfingul. adica ii inteleg pe aia, cred ca e fain sentimentul dar cei din jur isi pot lua niste picioare zdravene in cap.

Bumbescu
7th September 2009, 20:19
rocs@era vorba de concerte "la liber", nu "in aer liber"....alea in aer liber sunt ok:P..... desi, daca stau bine si ma gandesc, concertele"vietii mele" au fost in sala....
Irina@cred ca te numeri printre putinii(eu personal nu mai stiu pe nimeni) care sa fi mers atat la madona, cat si la placebo....este ca si cum te-ai uita azi la un Tarkovski si maine te-ai delecta cu o telenovela:P

rocs_a
7th September 2009, 21:45
@ Bumbi: ma gandeam la "la liber" si scriam "in aer liber" ... my point remains exactly the same...
Pink era iubitoare de caini si cand a venit in tara la noi a hranit cu pulpe de pui cainii comunitari.. madonna tolereaza tiganii...sa ii ia la ea, pe cat mai multi, nu s-ar supara nimeni :D
Sunt mai tari concertele in aer liber totusi, e publicul mai mare si deci atmosfera mai faina (atata vreme cat publicul se potriveste aluia care canta, nu e corcitura de fauna)

irinaidu
7th September 2009, 22:39
Irina@cred ca te numeri printre putinii(eu personal nu mai stiu pe nimeni) care sa fi mers atat la madona, cat si la placebo....este ca si cum te-ai uita azi la un Tarkovski si maine te-ai delecta cu o telenovela:P

si ce, crezi ca aceasta intamplarea asta nu e posibila??? :P hai sa-ti mai zic una despre mine. pe undeva prin liceu dupa ce am citit " pe culmile disperarii " am simtit nevoia sa iau o pauza si am apelat lao carte de sandra brown. da, mi-e rusine, dar e adevarat. partea proasta a fost ca m-a vazut matusa mea care a crezut ca in sfarsit are ceva in comun cu mine si mi-a adus inca 3 cadou de ziua mea :happy:happy:happy

hai sa va zic cum a fost cu madona ca il macina pe bumbi. bogdan mergea obligat la madona pt ca firma le-a luat bilete si i-a anuntat si ca trebuie sa le placa :P pt ca aveau cycle meeting saptamana aia.
cu o zi inainte de concert ma suna bogdan si imi zice ca o colega de-a lui are o treaba in bucuresti si vrea sa se fofileze de la concert si ca i-a dat lui biletul si daca v reau sa merg. si cum eram in cta , m-am suit a2a zi in masina si m-am dus. that's all folks !!!

si asa am fost in decurs de 2 sapt la 2 concerte. la unul canta cineva si la unul nu :P

jesus supremu
7th September 2009, 23:12
carte de sandra brown

hai sa va zic cum a fost cu madona
concluzia:femeile is cu...:happy

lady_k
7th September 2009, 23:14
Irina ... si eu am citit Sandra Brown ... pentru ca eram curioasa cu privire la anumite aspecte ale vietii:P si mi-a zis o prietena binevoitoare ca acolo gasesc muuulte explicatii:happy. Asa ca ... am incercat (cartea, vreau sa zic:P).

Geografu
7th September 2009, 23:59
Senzationala pustoiaca asta de 17 ani, Oudin a scos pe Petrova, Dementieva si Sharapova si e acum in sferturi la US Open...

Noapte buna.

whisper
8th September 2009, 00:02
Buna!

@Ade: :floricica: Yep! E David Silva.

@Rocsana: Chiar horror public.
:cry: Doamne! si Banica asta nu ai stia cand apare curcubeul:cry:


partea proasta a fost ca m-a vazut matusa mea care a crezut ca in sfarsit are ceva in comun cu mine si mi-a adus inca 3 cadou de ziua mea
:happy :happy :happy

mai am si eu o intrebare "this is the world where we live in" sau cum ii zice la melodie e mai vechiuta si doar acum(de vreo cateva saptamani ) o stiu eu sau ce? Ca nu imi explic clipul. Ar zapada deci e misto. dar a aparut in august si sigur e realizat iarna.

LE: si Isner sau cum il cheama pare bun.
Ma bucur pt Oudin. n-o stiu eu..dar e bine sa mai vedem si surprize.
Ma bucur si pentru Kim Clijters(apropo bebelusa ei e o scumpa :) )

alyosha_87
8th September 2009, 01:00
Neata!!!! :D:D
M-am intors pentru scurt timp in tara. Am ajuns la concluzia ca Romania e o tara care e departe de a se numi civilizata. De ce nu m-am nascut in Franta, mai precis in Paris??? :sad: :huhu:

jesus supremu
8th September 2009, 01:26
mama si tata sunt de vinahttp://i236.photobucket.com/albums/ff286/nfforums/hmpf.gif

lady_k
8th September 2009, 08:43
Neata!


Ba nu, barza e de vina ca a adus-o in tara gresita.:P

Welcome back, Marce!:kiss: Te distrasi pe unde fusesi?:)

alyosha_87
8th September 2009, 10:11
Am fost si eu 10 zile in Franta :D:D:D. Paris, to be more exact ;)
Acu, imi fac bagajele iara sa plec pana in decembrie :P

Geografu
8th September 2009, 10:58
Aly, ma bucur ca te-ai intors ! :yes:
Povesteste si tu cum a fost, cum e Parisul, ce ai vizitat, cum sunt oamenii etc.etc.etc.....:D

Unde pleci pana in decembrie ?

Buna tuturor.

alyosha_87
8th September 2009, 11:09
sa o iau cu inceputul :P
pana in decembrie plec la studii in franta, in lille, la vreo 200km de paris :D
asa... cat despre paris, pot spune ca au fost cele mai frumoase zile pe care le-am petrecut. am fost cu cea mai buna prietena a mea si ne-am plimbat in ritmul nostru, fara sa ne grabeasca nimeni (aka grup:P), am stat cat am vrut in musee. dimineata, era asa placut sa stau la celebrele bistrouri frantuzesti si sa beau un expresso si sa mananc croissant cu unt...yum yum.
despre oameni, mi-am schimbat total parerea. sunt foarte draguti, te ajuta, mereu zambitori, ti-e mai mare dragul sa mergi pe strada si sa te uiti la ei :) cat despre strazile pariziene, pot spune ca sunt foarte curate, nu doar in zonele de interes turistic, dar si in zonele de la marginea orasului. ce m-a impresionat a fost ca spalau strazile in fiecare dimineata, strangeau de pe jos... dupa cum ziceam, foarte curat :D
ce-am vizitat: Luvrul, Musee d'Orsay, Arcul de triumf, turnul Eiffel, Pantheonul, cimitirul Pere Lachaise, Versailles, Moulin Rouge, m-am plimbat seara pe Champs Elysees, Notre Dame, Montmartre, Cartierul Latin, La Defense, Domul Invalizilor (unde este inmormantat Napoleon), Opera Garnier, Museul Salvador Dali, si bineinteles faimoasele Place de la Concorde, Place Vendome... mmm... pe moment, cam astea ar fi cele mai importante puncte turistice pe care le-am vazut. daca imi mai aduc aminte, o sa mai scriu :P
momentan, e cam terci in capul meu :cry: inca sunt ametita de la zbor. it was a bumpy ride, cu multe goluri de aer... bleah...

Geografu
8th September 2009, 11:19
Superb, de abia astept sa ajung si eu acolo, ar fi minunat....
Tare ca iti faci studiile in Franta, vezi ca in Lille joaca o echipa de fotbal frumoasa, si cu siguranta o sa ii poti face poze lui Gourcouff cand trece Bordeaux pe acolo, asta pentru Ade ! :D

alyosha_87
8th September 2009, 11:24
Parisul merita din plin sa il vizitezi. are un farmec si ceva care atrage :)
bineinteles ca o sa fac poze pentru Ade :P

irinaidu
8th September 2009, 15:30
marce, ai vazut o gramada de lucruri !!!! sunt convisa ca a fost superb !!! si eu vreau sa vad poze !!!

alyosha_87
8th September 2009, 15:32
ma duc indata sa imi culeg pozele de la my friend, si le pun mai pe seara :D

Anisia
8th September 2009, 15:37
Buna tuturor!
Din ce spui, Marce, este foarte foarte interesant:) Abia astept poze:D
La multi ani celor care-si sarbatoresc onomastica!:)

lady_k
8th September 2009, 18:31
Marce, o prietena foarte buna a mea a fost un semestru la universitatea din Lille si i-a placut foarte mult. Doar ca nu prea ii ajungeau banii de bursa.:P

praf_de_stele
8th September 2009, 19:07
neata lume...m`am trezit si eu cica la 4 datorita(sau din cauza, depinde, ca puteam sa mai dorm) mamei ca altfel dormeam si acum :groggy:



Ma bucur pt Oudin. n-o stiu eu..dar e bine sa mai vedem si surprize.

ma, m`as fi bucurat si eu pt oudin daca n`ar fi fost sharapova printre invinsele ei :D dar oricum, maine o sustin, joaca cu wozniacki care a ajuns printr`o mare greseala in sferturi si sper s`o opreasca americanca
isner si`a luat`o de la nando, deci pe andy l`a batut din greseala :lol: cred ca si andy era la ciclu, d`aia nu s`a simtit bine :happy



o sa ii poti face poze lui Gourcouff cand trece Bordeaux pe acolo, asta pentru Ade ! :D
cine stie cunoaste :D uite ca mie nu mi`a trecut prin cap :P
marce, asa sa faci! ma bucur ca a fost frumos, si eu vreau poze, cat mai multe daca se poate :D nu cu yoann, cu peisaje :P

alyosha_87
8th September 2009, 20:10
va promit ca pun poze... numai sa le sortez :P

Geografu
8th September 2009, 20:33
De abia asteptam ! :)

Adeline
8th September 2009, 21:12
subscriu la impresiile alyoshei, intr-adevar in Paris simti ceea ce se numeste 'civilizatie" cand te gandesti ca nu mai exista pe pamanat.

Eu am avut ocazia sa merg o sapt acolo in 2005 si:

- nu mi-a venit sa cred ca si pentru o stradutza cat de mica oamenii stateau la semafor ( bine deja incepuse sa ma enerveze postura de a vedea ca nu este absolut nicio masina:P dar oamenii asteptau calmi) dar nu indraznesti din bun simt sa treci strada pe rosu

- cand aveam bagaj greu pe scarile de la metrou se ofereau sa ajute dar mie na objnuita ca in Romania imi venea primul gand ca ar mi-ar fura bagajele asa ca refuzam politicos-se simteau jigniti daca nu acceptai ajutorul asa ca acceptai pana la urma si oricum erau si simpatici:D

- strazile sunt foarte curate, cand am fost eu a plouat in fiecare zi dar nici urma de noroi, la noi slava cerului este din belsug:mda:

Cand revii in tara- chiar te intrebi, cum naibii acolo s-o putea si aici nu, ca doar oameni civilizti mai sunt si aici:(

Daca aveti ocazia sa alegeti sa mergeti la Paris, nu ezitati, sigur nu o sa va para rau.

Astept si eu pozele de la Aly, cu multa curiozitate sa vad daca s-a mai si schimbat ceva!

Catalin
8th September 2009, 21:44
'Seara! Bine ai revenit, Marce!

Haide, asteptam pozehttp://yoursmiles.org/psmile/profession/p0106.gif (http://yoursmiles.org/p-profession.php)

praf_de_stele
8th September 2009, 22:04
nu mai presati fata...a zis ca pune ea !!! lasati`o sa`si traga sufletu' :D

lady_k
8th September 2009, 22:05
Zise Ade:P

praf_de_stele
8th September 2009, 22:11
ade spune numai vorbe intelepte :D

lady_k
8th September 2009, 22:18
Mda, la asta ma gandeam si eu ...:D

praf_de_stele
8th September 2009, 22:35
la voi apar niste tampite de reclame, avertismente d`alea ? numai nervi imi fac :headbang:

lady_k
8th September 2009, 22:42
Nope, la mine nu ...

Catalin
8th September 2009, 22:44
ade spune numai vorbe intelepte :D

subscriu http://yoursmiles.org/msmile/music/m0828.gif (http://yoursmiles.org/m-music.php)

Andreea
8th September 2009, 23:19
Buna seara!


la voi apar niste tampite de reclame, avertismente d`alea ? numai nervi imi fac :headbang:
Si la mine apar, :headbang: , da sunt stresante!:angry:
Alyosha, imi pare bine ca ti-a placut in Paris si ca te-ai simtit bine, dupa cum descrii, te-ai distrat de minune si ma faci si pe mine sa iau primul avion spre Paris, ca n-am fost niciodata la Paris! Am fost in Franta la Touluse, cand eram mica, dar nu prea am multe amintiri placute, pentru ca era pentru prima data cand eram departe de familie si ma simteam rau, in acel moment nu mi-am dat seama de insemnatatea acelei calatorii :rolleyes:, in plus am fost in grup si aveam programul incarcat, dar mi-a placut mult ce am vazut.
Eu am cu totul alta parere despre francezi, sunt foarte civilizati, intradevar, dar sunt draguti mai ales cu turistii,ca le aduc multi bani, insa sunt si foarte nationalisti .

praf_de_stele
8th September 2009, 23:25
subscriu http://yoursmiles.org/msmile/music/m0828.gif (http://yoursmiles.org/m-music.php)

ma bucur ca mai am fani pe aici :cry: dar am zis ca nu dau autografe

whisper
8th September 2009, 23:27
VERT!!!!! :D

@Marce: C'est bon de te revoir!


@Ade: am vazut ca a pierdut Isner pana la urma :P
:yes: Anduta Murray fu batut de Cilic...sincer nu credeam ca Marin va fi in stare de asta!

Si la mine apar reclamele tampite :mda:
Prima data am crezut ca e un user care postat o reclama si am vrut sa sterg postul :cry:

Del Potro il batu pe Ferrero.
Ce a ajuns si David asta..parca mai anul trecut era top 10 daca nu cumva in primii 5:thinkso:

praf_de_stele
8th September 2009, 23:32
adeeeee, ce david ? nu e david ferrer, e juan carlos ferrero...big difference :cry: dar delpo e tare la momentul actual :cool:
da, david fu in primii 5, dar se duse si asta :D

whisper
8th September 2009, 23:37
:cry: :happy M-am uitat la meci si tot nu stiu cu cine a jucat :cry:
Imi cer mii de scuze lui Juan si lu' David :P

Catalin
8th September 2009, 23:42
Ade-san, eu am crezut inca de la inceput in Marinel:cool: Si nu m-a dezamagit, castigand in 3 seturi. http://yoursmiles.org/tsmile/say/t2980.gif (http://yoursmiles.org/t-say.php)

Ade-chan, pliiiiiz!!! Autograffffff!!!! http://yoursmiles.org/tsmile/say/t2991.gif (http://yoursmiles.org/t-say.php)

Geografu
8th September 2009, 23:43
Fain Cilic asta, l-a suplberat in doi timpi si trei miscari pe Murry, chiar ca e o bomba...Dar ce face Kim, la 2 ani dupa revenire e si mai si, bravo ei ! :ok:
Noapte buna, maine merg la o cununie civila, apoi diseara la meci, am un program incarcat ! :)

whisper
8th September 2009, 23:56
Noapte buna Alex! S ai zi super! :ok:
Intr-adevar o revenire foarte buna pentru Kim! Se pare ca uneori nu conteaza cat lipsesti din competitii.

@Catalin: Eu nu credeam ca poate sa il bata...dar ma bucur . Nu imi place Murray si mai ales nu imi placa sa il vad pe locul 2 :mda: Nu e locul lui ala!

praf_de_stele
9th September 2009, 00:01
ade, macar pt locu' 2 sa se bata si ei ca 1 e ocupat :cool: :lol:

whisper
9th September 2009, 00:08
Da stiu..nu tre' sa imi mai aduci u aminte :mda: ^_^

lady_k
9th September 2009, 08:18
Neata!

Deja incepusem sa-mi fac griji ca la mine nu apare reclama. Am avut "placerea" in dimineata asta.:P

Have a nice day!

alyosha_87
9th September 2009, 13:26
am pus cateva poze aici ... sper sa mearga :)
http://www.facebook.com/album.php?aid=33188&id=1489811284&l=f4904b2096
http://www.facebook.com/album.php?aid=33191&id=1489811284&l=74269f8534

Anisia
9th September 2009, 14:23
Buna!
Marce, pozele sunt absolut superbe!:D Chiar ca merita sa mergi, macar o data:)

Geografu
9th September 2009, 14:36
Buna tuturor !
Am fost la cununia civila a unei bune prietene, a fost super fain, mai ales ca afara s-a si inseninat.
Faine pozele Aly ! :yes:

irinaidu
9th September 2009, 15:20
super pozele marce, am vrut sa iti las ceva comentarii dar mi-am dat seama ca nu pot scrie pt ca nu suntem friends pe facebook!!!

Iulya
9th September 2009, 16:49
La multi ani tuturor celor cu numele de Ana!

alyosha_87
9th September 2009, 16:50
acuma Irina, ca mi-ai dat add, poti sa imi lasi cate comentarii vrei :D
thanks guys for the appreciation ;)

praf_de_stele
9th September 2009, 16:56
superbe pozele marce !!!!! deci super super :great:
n`am putut sa nu`l remarc tocmai pe louis de funes, le gendarme...am vazut toata seria...e unul dintre actorii mei preferati
foarte frumoase toate !!! :ok:

alyosha_87
9th September 2009, 16:59
ms ade mica.. mi-a luat ceva pana sa le selectez :P
si mie mi-a placut foarte mult si in continuare imi place de louis de funes. e unul din actorii mei preferati :D

lady_k
9th September 2009, 18:20
Super pozele, Marce.:)

El Pistolero
9th September 2009, 19:55
Foarte frumoase pozele Marce!:ok:

alyosha_87
9th September 2009, 19:58
ms ms :D

Iulya
9th September 2009, 23:29
Salutari!

O combinatie reusita: patinaj si The Killers - Enjoy:
http://www.youtube.com/watch?v=pCuUSnA5Pac

jesus supremu
9th September 2009, 23:44
sanchi mai franztuzoaicohttp://i236.photobucket.com/albums/ff286/nfforums/112hqmv.png
ne iei cu muzee!?ne lasi?:drak: zi cum a fost la moulin rougehttp://i2.photobucket.com/albums/y21/Suzuhiko/Forum/899e1ad6.gif
sper ca cele trei sa nu raceasca ca is cam subtirel imbracatehttp://i241.photobucket.com/albums/ff150/Unlimited_Blade_Works/BakiBg.png

alyosha_87
9th September 2009, 23:50
nu ne-a lasat sa intram in moulin rouge, decat sa facem niste poze p'afara.
in schimb, erau niste magazine destul de interesante :drak: ...
fi tu sigur ca the dudettes nu racesc, sunt ele reci si asa :cry:

jesus supremu
10th September 2009, 00:05
fi tu sigur ca the dudettes nu racesc, sunt ele reci si asa
n-oi fi auzit tu de praxitele,grecul pervers, cel care dadea cu focul pasiunii in stanga si dreapta:drak:

niste magazine destul de interesante
pictures I demandhttp://i236.photobucket.com/albums/ff286/nfforums/hmpf.gif

alyosha_87
10th September 2009, 00:10
promit ca alea ti le trimit pe pm :P nu's de pus pe domeniul public :rolleyes:
oricum, maine le vezi ca acu ma duc sa ma arunc in pat...

praf_de_stele
10th September 2009, 00:48
pai mai vor si altii sa vada acele poze :drak:

iulia, mersi de montaj :)

jesus supremu
10th September 2009, 00:53
iti dai seama ca le postez:evil:

Geografu
10th September 2009, 00:54
Am venit de la meci, Romania - Austria 1-1. Dezamagire mare, meci urat, ca de obicei am laut gol cand ne era lumea mai draga...

Noapte buna.

praf_de_stele
10th September 2009, 00:59
alex, nu inteleg de ce te agiti atat, ca stii si tu ce valoare are romania la fotbal...mereu vii dezamagit, adica nu ai vazut ca nu merita ?:P sau macar nu`ti mai face iluzii desarte cand cunosti situatia

jesus, nu inteleg de ce spui in gura mare pe tot forumu'...puteai fi ceva mai discret, n`o sa mai vezi nimic de la marce...poze, i mean :D

jesus supremu
10th September 2009, 01:12
da ce credeai ca-mi trimite poze precum cele pe care mi le-ai trimis tu?:happy

alyosha_87
10th September 2009, 09:45
m-ati facut curioasa acum. despre ce poze e vorba ? :D
neata, by the way :)

Geografu
10th September 2009, 12:50
Ade, macar cu astia speram sa facem un joc bun, oricum nu mai conta, dar totusi, pentru onoarea noastra....:)

Buna tuturor !

alyosha_87
10th September 2009, 12:52
hallo a tous! :D

lady_k
10th September 2009, 13:16
Hello all!:)


Marce ... statusul tau si cu semnatura ... nu prea match, ori e ":D" ori e "dreaming of someone else".:P

alyosha_87
10th September 2009, 13:20
eh... oricum, semnatura e reprezentata de versurile unei melodii care imi place foarte mult.
in definitiv, nu trebuie neaparat sa aibe legatura una cu alta:P

lady_k
10th September 2009, 13:39
Glumeam. Mi-a sarit in ochi si, zic, hai sa comentez.:P

alyosha_87
10th September 2009, 13:40
e ok oricum :P
ce mai zici?

praf_de_stele
10th September 2009, 18:40
breeee lume, m`am trezit la 5 si tot ca m`a trezit mama :cry: :happy oare e posibil asa ceva ? :shocked: oricum, us open e de vina, ca stau prea mult la meciuri

marce, pai ziceam de pozele de care ai zis tu ca nu le pui pe forum ca`s mai....altfel :D eu nu i`am trimis poze lu' jesus, face el misto, sa nu credeti cine stie ce pe aici :D
btw, am ascultat melodia aia de la semnatura ta. imi place :rolleyes:

Geografu
10th September 2009, 19:07
Fain sa te trezesti la 5, nu stiu daca am dormit vreodata pana la aceasta ora...:D
Iulia, nu mai facem si noi competitia noastra de patinaj ?

Iulya
10th September 2009, 19:35
Facem dar mai asteptam macar inca o inscriere si trebuie sa iau legatura si cu andi si alin sa vad daca se mai implica

lady_k
10th September 2009, 22:24
Buna seara!:)


e ok oricum :P
ce mai zici?

Zic ca tocmai am venit de la dans si ma dor toti muschii. Si ca ma asteapta un week-end cu restante la somn pentru ca sambata trebuie sa merg la o nunta iar duminica la ziua cumnatei mele.
Si ce e cel mai nasol, maine seara mirele imi "fura" prietenul pentru petrecerea burlacilor. Hmmmm....:(

Geografu
10th September 2009, 23:09
Acuma petrec si ei Clau, lasa si tu noaptea asta. Saracul nici nu stie ce il asteapta apoi ! :D

Noapte buna.

alyosha_87
10th September 2009, 23:14
btw, am ascultat melodia aia de la semnatura ta. imi place :rolleyes:

ma bucur ca iti place melodia, a'mica ;)

in alta (dez)ordine de idei, maine dimineata la 6 pornesc spre Franta. am niste emotii, de nu imi vine sa ma pun in pat... incerc sa scriu cat de des posibil impresii si sa va pun si poze.
alors, a plus tard ;)
bon nuit a tous et on s'entend demain soir ;)!

lady_k
10th September 2009, 23:26
Noapte buna!

Si drum bun, Marce!:cya:

praf_de_stele
11th September 2009, 00:05
Facem dar mai asteptam macar inca o inscriere si trebuie sa iau legatura si cu andi si alin sa vad daca se mai implica
alin a intrat pe threadul us open acum cateva zile, a stat putin si`a iesit. m`am mirat cand l`am vazut pe acolo, pe la noi n`a mai dat de foarte mult timp
pe andi il gasesti usor :P

noapte buna si drum bun marce ! :)

Geografu
11th September 2009, 11:41
Sper sa fi ajuns cu Bine Aly. Chiar, ce-o fi cu Alin, ca de luni de zile nu mai intra aici....

Buna alls ! ;)

whisper
12th September 2009, 00:29
Green!
lipsesc si eu vreo 2 zile si cand ma intorc o multime de pagini de citit. cred ca ar trebui sa mai lipsesc:D

Sper ca ai ajuns cu bine, Marce! Sa nu ne uiti :P

@Ade: deci aveam eu dreptate sa ma gandesc ca dormi la ora aia:D

:cya: Good night!

praf_de_stele
12th September 2009, 00:40
pe unde ai fost 2 zile ? :P

whisper
12th September 2009, 01:00
just busy..nu fusei plecata nicaieri...I wished :rolleyes:

praf_de_stele
12th September 2009, 01:03
ia uite...ai postat la 1.00 :cool: cata precizie, dom'le :P

whisper
12th September 2009, 01:05
:cry: Asa e..sunt foarte precisa :cry:

Geografu
12th September 2009, 12:14
Precum un chirurg Whis ! :D
Buna tuturor, un uichend superb sa avem.

lady_k
12th September 2009, 15:45
Buna!
Am azuit ca sunt zilele orasului la Bucuresti. E si fratele meu acolo la Targul ONG-urilor cu astronomia. :)

Geografu
12th September 2009, 15:46
Asa e Clau, pana pe 20 sarbatorim cica zilele orasului ! :)
O sa merg si eu pe la muzeul de astronomie, nu am mai fost de ceva timp.

praf_de_stele
12th September 2009, 17:33
lume, incepe scoala :cheer:

lady_k
12th September 2009, 19:11
Asa e Clau, pana pe 20 sarbatorim cica zilele orasului ! :)
O sa merg si eu pe la muzeul de astronomie, nu am mai fost de ceva timp.

Fratele meu e pe Strada Franceza, parca. Au acolo stand. SARM Targoviste.:)

alyosha_87
12th September 2009, 22:40
lumeeeeeee, va scriu din franta, din lille. ce sa va zic, pana acum, totul e ok :D
va mai scriu eu zilele astea;;)

va pup :D:D

praf_de_stele
12th September 2009, 23:19
e bine c`ai ajuns cu bine marce :) ma bucur sa te citesc :P multa bafta si te asteptam cu noi impresii :)

Geografu
12th September 2009, 23:53
Te bucuri Ade ca o iei de la capat ? :)
Nici eu nu mai am mult...:(

Prost joc Dinamo - Galati, asa meci slab facut de gazde nu am mai pomenit de mult...

Noapte buna.

praf_de_stele
13th September 2009, 00:07
ma bucur intr`un fel ca m`am plictisit in vacanta ...stiu, suna ciudat, da' asa e
adica scoala macar iti omoara timpul, iti da ceva de lucru, plus ca mi`e dor de pauze si de muzica`n ore si de glume etc stiti voi, high school stuff :P cate`un chiul :P
pana si de unii profesori, aia de treaba, mi`e dor...apoi cate`o plimbare dupa ore, mai misto asa...decat sa ma trezesc acasa la 5, vine seara si ma culc :P lol
de obicei nu prea`mi place scoala, da' anu' asta chiar nu m`am mai plans. inainte ma plangeam ca vai, incepe chinu' si ca nu mai stiu ce...da' lasa, ca dupa aia vreau sa mai fiu la scoala si n`o sa mai pot
primii doi ani nici nu stiu cum s`au dus...:groggy: asa vor trece si astia, trecem prin toate

whisper
13th September 2009, 00:55
Hi!
@Alex: Sa ne fereasca Domnul de chirurgi la fel de precisi ca mine :P

@Ade: ar cam fi timpul sa revii si tu la un program normal :P
Am vazu ca Rafa l-o batut pe Gonzo...cand o sa fie semifinalele? Rafa joaca cu Del Potro, nu?

praf_de_stele
13th September 2009, 01:14
da, dar nu se stie inca nimic...ploua la new york, semi ale fetelor nu s`au jucat nici pana acum si nu se stie daca se vor juca azi :( nici ieri n`a fost tenis

whisper
13th September 2009, 02:32
Am inteles. Mersi de info.
Noapte buna!

Geografu
13th September 2009, 11:53
Doamne ce circ a fost azi noapte la semifinala feminina Kim - Serena. Asa lipsa de fair-play a americancei mai rar vezi in sport...desi din partea parca te asteptai...
Mare pacat ! :(

Buna tuturor.

alyosha_87
13th September 2009, 12:45
Bonjour a tous mes amis :D
ca va?

Geografu
13th September 2009, 13:07
Ca va bien, mademoiselle ! :)
Cum e la Lille ? Ieri a fost meci acolo si echipa gazda a castigat, ai vazut cumva stadionul pana acum ?

alyosha_87
13th September 2009, 15:44
Abia ieri am ajuns. azi m-am mai plimbat prin oras, am facut niste poze, insa la stadion nu am ajuns... sincera sa fiu, nici nu stiu unde e :P
o sa am timp sa ma plimb in lunile in care stau aici :)
pentru moment, cam atat.

praf_de_stele
13th September 2009, 18:28
salut lume ! intr`adevar alex, scandal la us open...si cand ma gandesc ca eu n`am vazut, am crezut ca nu mai joaca de ploaie...dar am vazut faza pe youtube. n`o critic totusi pe serena, era un punct important si se anunta foot fault. ce puii mei, era tensiune, erau emotii si anunta greseala :groggy: asa e serena, nu se poate abtine, intr`un fel o inteleg, dar a pierdut meciul tocmai din cauza asta, ca nu s`a stapanit. a pierdut punctul pt ca a primit al 2`lea avertisment. si cand te gandesti ca putea anula acele mingi de meci ale lui kim c`un serviciu bun :groggy: a pierdut ca o fraiera, pe bune. asta e!

Geografu
13th September 2009, 18:37
Corect ca o fraiera, dar a fost clar greseala de picior, trebuie ca toata lumea sa respecte regulamentul, nu sa injure cand e trasa la raspundere ca nu o face.
Putea si ea sa invinga poate, dar Kim e cea mai buna la momentul asta ! :ok:

El Pistolero
13th September 2009, 19:13
unde ai vazut tu ca a fost greseala de picior,eu sincer nu vad asa ceva

praf_de_stele
13th September 2009, 21:58
ma, o fi fost ceva, nu cred ca aia striga asa degeaba :groggy: da' o inteleg si pe serena oarecum

Geografu
13th September 2009, 22:33
Ralue, sa te utii pe YTB la piciorul ei stang, e clar ca in momentul servei el calca linia de fund.
In sfarsit a mai batut si Steaua pe cineva, si nu numai victoria m-a impresionat, ci si stilul foarte ofensiv de joc, de aia am si dat 4 goluri ! :yes:

alyosha_87
13th September 2009, 22:34
pe cine a batut steaua?:P

praf_de_stele
13th September 2009, 22:37
o echipa necunoscuta ma gandesc :cry: pe unii fara valoare cred :D

alyosha_87
13th September 2009, 22:38
probabil :drak:

praf_de_stele
13th September 2009, 22:39
cum e`n france marce ? cum e vremea? ce atmosfera e ? :P

alyosha_87
13th September 2009, 22:40
pai, momentan e cam gol prin camin :P am vecini destul de nice, din foarte multe tari :)
afara s-a pus pe furtuna, thing which i dun like :(
cat despre fac, inca nush... maine ma duc sa vad cum e :D

praf_de_stele
13th September 2009, 22:43
wow, furtuna ? super :rolleyes:
in rest ai camera buna, colege bune, adica de treaba ? conditii bune? ma gandesc ca da, doar nu e romania :P

alyosha_87
13th September 2009, 22:48
conditii sunt ok. singura in camera, vecina'mea de vis-a-vis e din romania, si culmea din timisoara :D
am pus poze pe facebook with my room :)

Geografu
13th September 2009, 23:12
Pe Gaz Metan Medias ! :D
Maine merg la fosta mea scoala generala, sa imi mai aduc aminte cum mai suna primul clopotel....:P
Noapte buna, ma bucur ca e ok in Lille Aly.

alyosha_87
13th September 2009, 23:51
yeah, si eu ma bucur ca pana acum e ok :)

lady_k
14th September 2009, 08:37
Neata!:groggy:

Mult succes in noul an celor care incep azi scoala!:)

alyosha_87
14th September 2009, 08:50
neata!

bafta celor ce incep scoala azi ;)!

Geografu
14th September 2009, 11:00
Neata si voua !
Succes celor care incep scoala, a fost fain la ceremonia de deschidere de la fosta mea scoala, m-au napadit amintirile...:)

praf_de_stele
14th September 2009, 12:52
vai, ce frumos a fost azi la scoala, la 9 m`am dus si la 10 deja am terminat :cry: macar am ajuns dupa plictisitorul discurs de inceput de an al directoarei si`al preotului :D deci am ajuns cand s`a terminat, thanks god...apoi a venit diriga`n clasa, ne`a dat deja oraru', am ore mai putine anul asta, dar mai grele ce`i drept...mi`am vazut colegii, asta a fost cel mai frumos ...si cam atat pt azi, puteam foarte bine sa si stau acasa, dar nah
deci next week ne aduc uniformele...sau ma bucur sau nu ? :groggy: imi place ca au cravata si camasa, e super asa :rolleyes:

lady_k
14th September 2009, 14:28
Mie mi-ar fi placut sa avem uniforme in liceu.:)
A avut, insa, fratele meu si o purta din an in Pasti. A primit sacou si 2 perechi de pantaloni. O pereche a ramas nefolosita, nici nu are tivul facut...

alyosha_87
14th September 2009, 15:20
eu am avut unifrome in liceu si nu mi-au placut. parca eram cfr-isti :cry:
la mine a fost un mare fas deschiderea... am alergat dupa hartoage in labirintul ala de fac... *le sigh*

Geografu
14th September 2009, 16:49
Marfa Ade ca ai uniforme, daca iti si plac atunci e tare fain. Ciudat, si fetele poarta cravata ? :D

praf_de_stele
14th September 2009, 18:04
pai da, mie`mi plac. adica ele asa arata bine, sa vedem si cum ne sta noua`n ele :P
alex, pai biensur ca avem toti cravata, de ce te miri ? n`ai mai vazut cravata la fete ? :P pt mine cravata face totul la uniforma aia :P noi, fetele, avem fusta si pantaloni, cu ocazia asta o sa port si eu fusta mai des poate, desi mai lejer e`n pantaloni
claudia, pai cred ca nici noi n`o sa le luam tot timpu', adica decat vorba ce e de noi...crezi ca ne dau aia afara din liceu ca n`avem uniforme ? don`t think so :rolleyes: mie mi`ar placea sa le purtam

Geografu
14th September 2009, 19:24
Stiu ca si voi purtati cravata, dar ma gandeam la uniformele pentru scoala ele nu prea s-ar incadra, trebuie totusi ceva mai lejer.
Poate ne arati si poze dupa ce o porti ! :)

lady_k
14th September 2009, 19:51
Colegii fratelui meu isi lasau sacourile la scoala, era dulapul plin:P, si le imbracau cand aveau ora cu diriga.:D'


In alta ordine de idei, mi-am luat imprimanta si camera web si am instalat imprimanta usor dupa care m-am inecat la mal si a trebuit sa solicit asistenta pentru camera.:P Tehnologia asta ...

sun
14th September 2009, 19:52
Ar trebui sa fie vreo 3 tipuri de uniforme pentru baieti si 3 pentru fete, si fiecare sa aleaga care ii place mai mult . :rolleyes:
(Bineinteles, fetele uniforme de fete, si baietii de care vor :)) )

Eu am avut uniforma cam jumate de an, in clasa intai. Si cam atat :P

El Pistolero
14th September 2009, 21:35
doar ade ce e scolarita pe aici:D

praf_de_stele
14th September 2009, 22:21
alex, daca o veni bine pe mine o sa o arat, daca nu nu :cry: adica ne`au luat aia asta vara niste masuri de n`au mai putut...dupa ei toti eram la fel :sleep:

eh raule, zici tu, dar nu`ti pare rau de liceu ? sa vezi ce`o sa plangi tu :P

avem lume noua, adica sun !! sa inteleg ca esti pasionat de patinaj :cry:

Geografu
15th September 2009, 00:39
Noapte buna ! :ok:

whisper
15th September 2009, 01:18
Neata!
ce faceti? Dormiti?

@Marce: ce bine ca ne poti vizita asa des! :floricica: Succes!

@Ade: Succes in noul an scolar!

:(A pierdut Rafa! :(

A castigat Steaua...asta e bine. Nu am vazut meciul, dar prima repriza nu fuse asa buna daca ne conduceau cei din Medias.

Finala la fete am inteles ca a fost castigata de Kim. Acum stateam si ma gandeam..cum ea a castigat US-ul dupa 2 ani de absenta din tenis, ce ar fi sa il vedem pe Plushy castigand olimpiada! Nu mi-as dori..atunci sa zic Stephy?:D

praf_de_stele
15th September 2009, 01:31
sal'tare ade
mersi :floricica:
nu dormim ca e finala us open :P

da, steph va castiga ca si el vine dupa retragere :P :rolleyes:

whisper
15th September 2009, 01:57
Si s-a terminat finala? A castigat Federeru, nu?:P

:cry: Deci in cazul lui Stephy nu incurc borcanele?:cry: Asa ziceam si eu :D

Noapte buna!

praf_de_stele
15th September 2009, 02:01
inca nu...e`n setul 4 acum...o sa castige acum :)
nu steph nu...el poate sa castige :D

Iulya
15th September 2009, 10:50
helloo


Nu a castigat Federeru' :D ci Del Portro!!!!

Geografu
15th September 2009, 15:39
Ce meci a facut Del Potro, aseara fenomenal, imi pare bine ca am stat la toata finala ! :yeah:
Am fost azi la conferinta de presa legata de BCR Open, va veni Goran Ivanisevic pentru meciul de retragere de pe 26 al lui Pavel, iar pe 19 Yannick Noah va veni in premiera la noi sa joace tenis, in compania lui Bahrami si impotriva lui Pavel/Nastase.
Sper ca va fi un turneu fain.

Buna tuturor, superba zi de toamna ! :ok:

praf_de_stele
15th September 2009, 15:48
wow, vesti bune alex ! :)

da, nu a castigat federeru, nu ma asteptam, sincer, dar delpo a meritat primul lui grand slam :yeah: meciul a fost exceptional, tipic pt finala us open

Iulya
15th September 2009, 16:16
Alex si cine primeste wild-cardurile?

Geografu
15th September 2009, 16:19
Primul il va primi Alex Luncanu, al doilea cel mai probabil Pavel, iar legat de al treilea se discuta cu un jucator european care in acest final de saptamana joaca in weekend in Cupa Davis.

Iulya
15th September 2009, 16:28
Ufff european .... eu speram la semifinalistul de anul trecut Acasuso ( m-a surprins ca nu s-a inscris si anul acesta ...era un obisnuit al turneului )

whisper
15th September 2009, 18:52
GREEEEEN!
:yes: Ma bucur pentru Del Potro!!!!! /OLE/ Merita sa castige!

irinaidu
15th September 2009, 19:31
wow pt del potro !!! nu ma tavalesc dupa el dar daca l-a batut pe fedex are deja multe puncte pe lista mea :P

alex, interesant ce zici tu acolo despre bcr !!

Geografu
16th September 2009, 00:26
Iulia, ai primit pm-ul meu ?

Noapte buna tuturor ! :ok:

whisper
16th September 2009, 00:46
Cel care organizeaza BCR openul viseaza sa il aduca pe Roger....^_^

whisper
16th September 2009, 01:28
Noapte buna!

lady_k
16th September 2009, 07:24
Neata!

Aseara m-am uitat la meciul Real-ului si acuma pic de somn...:sleep:

alyosha_87
16th September 2009, 11:34
neata! :D
ce'aceti?

lady_k
16th September 2009, 12:28
Plicti, Marce ...
Tu?

alyosha_87
16th September 2009, 12:32
momentan si eu...
dar acusica ma duc la faculta sa stau la cozi... asa cel putin, ma simt ca acasa :cry:

lady_k
16th September 2009, 14:30
Aha, deci cozile sunt internationale ...

praf_de_stele
16th September 2009, 14:47
neata :D
ce bine e la scoala :)

ade, o sa vina fed la bucuresti cand oi ajunge eu pe luna :P

Geografu
16th September 2009, 14:55
Buna tuturor !
Da, a zis Enoiu ca are el un plan secret legat de Fedex, cica peste 5 ani o sa-l vedem aici....:D

Iulya
16th September 2009, 15:27
Alex ...te rog poti sa intri pe mess un pic

Geografu
17th September 2009, 00:10
Urziceni a pierdut cu 2-0 in primul meci din Liga, in fata Sevillei. Nu se putea mai mult...
Noapte buna.

whisper
17th September 2009, 01:15
Noapte buna! :sleep:

lady_k
17th September 2009, 07:33
Neata! Iar am stat la meci aseara ... si inca putin dupa ... vreau week-end!!!:headbang:

Geografu
17th September 2009, 11:02
Buna tuturor !
Lasa Clau, ca vine el si uichendul ala mult visat....:)

lady_k
17th September 2009, 11:39
Merci, Alex, de incurajare.:)

praf_de_stele
17th September 2009, 14:59
buna ziua !

..................



pa !

:D

lady_k
17th September 2009, 16:33
Unde-ai si fugit? La tenis?:)

Geografu
18th September 2009, 01:46
Steaua - Tiraspol 0-0 si Bergodi este dat afara din cauza crizelor de nervi ale lui Becali. Ce fotbal....:(
Noapte buna.

lady_k
18th September 2009, 08:47
Neata! Stiti ce incepe azi?:D

Andreea
18th September 2009, 09:36
Neata!
La Cupa Davis te referi?

Geografu
18th September 2009, 11:17
Neata si voua !
Cred ca vorbesti de Cupa Davis, nu Clau ? :)

alyosha_87
18th September 2009, 11:21
probabil vorbeste de weekend :P

ce'aceeeti?

lady_k
18th September 2009, 14:49
Mai, stiam ca si Cupa Davis incepe tot azi, dar sincer sunt mai entuziasmata de week-end.:P

Marce, you're the winner!:great:

praf_de_stele
18th September 2009, 14:57
weekenddddddddddd !!! :yeah:

ce faceti ? azi a plouat toata ziua :X:X:X e asa frumos afara, o vreme superba, o ploaie asa linistita de cazi in visare. mereu imi fugeau ochii pe geam in timpul orelor, e asa de frumos sa te uiti cu ploua, asa de relaxant :rolleyes: in pauze numai cu capul pe fereastra am stat :P sa dea domnu' sa fie asa tot weekend`ul :D

lady_k
18th September 2009, 18:45
La mine inca nu ploua.:)

alyosha_87
18th September 2009, 19:43
la mine e frumos si soare :D:D:D

whisper
18th September 2009, 23:30
Green!

@Ade: ce au facut baietii nostri in cupa Davis? Am impresia ca Soderling batu? Dar Hane ce a facut?

@Alex: Naspa situatie la Steaua! :(

praf_de_stele
18th September 2009, 23:34
hane a batut, soderling si el, l`a facut varza pe crivoi...e 1-1

whisper
18th September 2009, 23:40
Multam de info! Ma gandeam eu ca asa o sa fie.
cum stam la dublu...nu ii stiu pe suedezi. avem sanse?
in cazul in care Hane pierde cu Soderling..ar trebui sa batem la dublu si ca Voctor C. sa il bate pe celalalt suedez.. :cheer:
cam greu dar nu imposibil, sper.

praf_de_stele
18th September 2009, 23:42
nu stiu cu cine joaca la dublu, vad maine, acum mi`e lene sa caut pe siteuri...n`am chef de nimic :groggy: :P

whisper
18th September 2009, 23:54
Te inteleg perfect! :)

Geografu
19th September 2009, 00:28
Tecau si Copil vor juca maine, fetelor ! :ok:
Va fi greu, dar dupa acest 1-1 logic, eu am sperante ca putem scoate Suedia.
De maine incepe BCR Open ! :yes:

Noapte buna.

whisper
19th September 2009, 00:40
Multumesc de info, Alex..dar suedezii? Sunt buni? Sau nu ii stii?

Noapte buna! :cya:

Geografu
19th September 2009, 10:16
Suedezii sunt Aspelin si Lindstedt, nu au jucat niciodata impreuna in turneele ATP, unde in clasament sunt pe 19 si 27.
Va fi greu, au si publicul de partea lor, dar daca ai nostri joaca precum cu Rusia, trebuie sa facem 2-1 ! :ok:

Buna tuturor.

alyosha_87
19th September 2009, 11:33
neata :sleep:

ce faceti?

Geografu
19th September 2009, 11:42
Buna Aly, uite ce sa facem, ne pregatim sa plecam la tenis, dar e o vreme mohorata, ar fi culmea sa ploua tocmai din prima zi a turneului...:(
Tu ?

alyosha_87
19th September 2009, 11:46
eu acuma m-am trezit... am adormit tarziu aseara, ca vecinii mei au facut galagie pana tarziu... grrr...
dar incet-incet ma pun pe picioare, beau o cafa si merg sa mai vad si eu orasul :D
la mine e asa o vreme frumoasa. presimt ca o sa am parte de o toamna faina :D

Geografu
19th September 2009, 12:05
Stai pana in decembrie pe acolo ? :D

alyosha_87
19th September 2009, 12:07
da... pana in 18, dupa care vin acasa la parinti si prieten :D
dupa care, in 3 ianuarie revin in franta pana in aprilie :P

praf_de_stele
19th September 2009, 16:30
neata lume

alex, n`ai nimerit`o cu dublul...romanii sunt hanescu si tecau si suedezii sunt soderling si lindstedt :P cred ca le`au modificat pe parcurs

oricum, suedezii joaca prea bine

pt cine vrea sa vada, azi de la 17.10 sunt nationalele de gym. si o veste trista, foarte urata, sandra izbasa s`a accidentat la incalzirea de ieri de la buzau, unde se tin nationalele :( era in forma si isi dorea medalia de aur la mondiale si s`a acceidentat tocmai la sol, aparatul ei preferat...nu mi`a venit sa cred :( acu tre' sa stea 3 luni fara efort

Geografu
19th September 2009, 18:27
Am luat-o urat de la suedezi, 0-3 si sansele de ramanere in grupa Mondiala sunt din ce in ce mai mici..:(
Le-au modificat managerii pe parcurs Ade, ai dreptate.

Iata cu cine vor juca romanii pe tabloul principal la BCR Open:

Hanescu - Hernandez
Pavel - Cuevas
Luncanu - Granollers
Copil - Crivoi ! :D

praf_de_stele
19th September 2009, 22:00
o. hernandez e bun pe zgura, tin minte ca anul trecut la rg l`a dus pe mathieu intr`un meci de 5 seturi foaaaarte disputate, ce emotii am avut. depinde de ce zi prinde. oricum, hane ar trebui sa`l bata
cuevas a fost o surpriza anul asta, a ajuns in semifinale la un turneu pe zgura, am un lapsus, dar turneu important, a invins cativa jucatori buni
granollers o sa`l invinga pe luncanu, clar :)
si crivoi ar trebui sa treaca destul de lejer de copil, dar poate fac un meci mai echilibrat, asta pt ca sunt prieteni :P

LE: ce pustiu e pe aici...

alyosha_87
19th September 2009, 23:23
baaaaaaate vantu' si crivatu' :P

praf_de_stele
19th September 2009, 23:37
mie`mi place cand bate vantu', da' nu si pe forum :P

marce, ai postat la 23.23 !!!! ce se intampla frate ? :shocked: bizar, ciudat, straniu :thinkso:

alyosha_87
19th September 2009, 23:42
n-am vrut :cry:
asa s-a intamplat :P

praf_de_stele
19th September 2009, 23:51
nu e o intamplare, marce. nimic pe lume nu e intamplator. toate au o semnificatie :D

eu si vorbele intelepte, cum va ziceam :cool:

alyosha_87
19th September 2009, 23:52
confucius mic care esti tu :P

Geografu
20th September 2009, 00:17
E simplu Aly, te iubeste cineva al carui nume incepe cu litera cu numarul 23 in alfabet ! :D

Noapte buna.