PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

ricochet4
13th May 2009, 01:59
Mie nu mi-a placut. A fost un kitch comunist. Iar roscata de la tatu s-a ingrasat ca o balena. Mie imi plac fetele mai grasute, dar nici chiar asa. Si nu stiu cand. Acum un an arata super. Si chiar imi placea de ea.

alyosha_87
13th May 2009, 02:02
hm, fiecare cu parerile sale :rolleyes:
cat despre roscatica de la TaTu, mda, s-a cam ingrasat, sau poate ca nu a avantajat-o rochia :P
m-am bucurat sa le revad pe scene pe fete :D


ughhh...nu mai pot sta. ma scurg incet.
va doresc noapte buna

El Pistolero
13th May 2009, 08:18
@Raul: De ce e Barca o rusine pentru fotbal?:confused: Nu ca as tine cu ea...fiind fana Real Madrid, dar mie mi se pare ca joaca bine.


eeh acuma nu mai are importanta.Acuma toata lumea ma intreaba asta.Joaca si ei fotbal cateodata:D

Bravo Elena pentru finala:yeah:
Finlanda slaba piesa Ade mie imi venea sa sparg televizorul cand i-am auzit.Eu nu suport rock-ul,chiar si asta mai linistit:D

Dar de ce nu au putut vota Spania si Moldova ?
Spania si Moldova voteaza maine in a 2-a seminfinala.Doar tarile care au participat aseara au putut sa voteze.

Geografu
13th May 2009, 09:29
Aline, sa stii ca deschiderea a fost superba, cea mai frumoasa de cand urmaresc eu Eurovision, si aici nu ma refer la partea cu Armata, ci la partea de inceput.

Neata tuturor !

ricochet4
13th May 2009, 10:19
Aia nu am vazut-o, Alex. Am deschis televizorul mai tarziu. Dar partea de mijloc, cu armata si acel melanj de melodii ostasesti, traditionale, putin tatu, mi s-au parut de prost gust. Iar stadionul, sa-mi fie cu iertare, dar intotdeauna am spus ca e solutia saracului sau a comodului. Iei o caldare mare, care oricum exista si faci o scena in mijloc. Cel mai elegant e o sala mare dedicata, cu o arhitectura proprie, originala, cum e de ex. Madison Square sau Paris Bercy, pe care o utilezi in functie de eveniment, cat mai fistichiu, cu jocuri de lumini, aplasament al scenei, culoare de trecere printre fani, elevatoare pentru artisti, efecte pirotehnice, intr-un cuvant un show complet. La rusi nu am vazut asta.

A, si roscata de la tatu era favorita mea. Am toate albumele lor, chiar imi plac. Dar cand am vazut-o pe Lena cat s-a ingrasat, nu mi-a placut deloc. Ea era predispusa, se vede pe fata ei, era tot timpul mai boboloasa, ca sa zic asa, dar a intrecut masura, nu-i sta bine deloc.

praf_de_stele
13th May 2009, 14:06
in alta ordine de idei, lil ade daca vreau pot sa spun ca federer ma face sa vreau sa ma duc sa-mi fac un sandwich. asa cum cand tu zici ca e un geniu, e vb de parerea ta, asa si karina si cu mine cand ne plictisim in fata geniului pustiu, vb despre parerea noastra, nu cred ca se crede cineva aici detinatorul adevarului absolut. asa ca in lumea mea so far elvetia sucks big time!
irina, ai dreptate, aici toti ne spunem parerile si eu ti`o respect pe a ta, dar karynna are un stil enervant, stresant de a posta...si repeta aceeasi idee pana`ti vine sa`ti iei lumea`n cap si sa run away :D eu cunosc mai bine situatia...exemplul e mai jos


federer ma face sa vreau sa ma duc sa-mi fac un sandwich.: DA! Acelasi sentiment il incerc si eu cand il vad jucand!:P:D
uite irina, asta ziceam...la orice post da reply si mai aduce un cuvant drept completare ca sa nu fie identic cu cel de sus...in concluzie, spune acelasi lucru de n ori, dar neinteresant

raul, e vorba de elvetia, nu finlanda...dar cred ca glumesti...cum sa spargi tv`ul? bine, intr`un fel iti dau dreptate, vocea solistului sucks, a sunat aiurea rau, a stricat si piesa...dar originala, adica pe cd, e superba...si mie nu mi se pare cine stie ce rock piesa aia, e mai mult un amestec intre pop si rock
nu se compara cu "hard rock hallelujah" ...aia da piesa hard...of, ce vremuri cand castiga lordi...cea mai buna piesa de la eurovision pe care`am auzit`o vreodata :rolleyes: :D http://www.youtube.com/watch?v=r7jY1KlLcPo
acum adaug PAREREA MEA! ca poate vine iar karynna cu un nou reply

alin, nici mie nu mi`a placut organizarea...cam dezorientati aia pe acolo sau eu am fost aia dezorientata aseara, e posibil...iar tatu imi plac si mie

El Pistolero
13th May 2009, 14:17
Da Elvetia ai dreptate i-am incurcat cu alti rockeri:D
Finlanda a avut cea mai buna piesa pe care ai vazut-o tu la Eurovision?:groggy:

praf_de_stele
13th May 2009, 14:45
n`am vazut`o, am auzit`o :D si da, din punctul meu de vedere, piesa celor de la lordi e prima`n topul pieselor de la eurovision...mi se pare cam aiureala de concurs, doar 2-3 piese sunt intr`adevar bune in fiecare an...aaaa, si piesa sarbilor de acum 2 ani(cred) a fost super...si`ar mai fi per total, dar lordi rocks :D

tie care`ti place de anul asta? in afara de elena

El Pistolero
13th May 2009, 14:50
n`am vazut`o, am auzit`o :D si da, din punctul meu de vedere, piesa celor de la lordi e prima`n topul pieselor de la eurovision...mi se pare cam aiureala de concurs, doar 2-3 piese sunt intr`adevar bune in fiecare an...aaaa, si piesa sarbilor de acum 2 ani(cred) a fost super...si`ar mai fi per total, dar lordi rocks :D

tie care`ti place de anul asta? in afara de elena

rockerit-o:drak:

mie imi place Azerbaidjan,Finlanda(acuma nu is rockerii)si Muntenegru da pacat ca nu au prins finala.

irinaidu
13th May 2009, 22:14
ma abtin de la comenterii legate de cratima ca poate e din greseala si i move on spre eurovision. in fiecare an ma intreb ce anume are eurovisionul de reuseste sa scoata parca ce e mai rau la suprafata??? singura mel din romania pe care o stiu eu de la eurovision si care mi-a placut a fost cea a luminitei anghel. in rest chiar si cand a fost vb de cantareti valorosi cu voci adevarate melodia a fost atat de groaznica ca a stricat orice altceva. oare de ce nu exista compozitori in romania? nu era undeva o idee cu romanul s-a nascut poet :P what happened ?

si pt fetele mele. sper sa va placa. imi dau seama ca nu e chiar pt toate gusturile.

alyosha_87
13th May 2009, 22:27
ah...pupa-l-as pe frunte pe bombonelul asta :D:D:D
always a great sight to see ;) :D

jesus supremu
13th May 2009, 22:27
BANN!!!!:drak: My eyes

praf_de_stele
13th May 2009, 22:50
jesus is right !!! irina, am orbit :D (n`am guma orbit, vreau sa zic ca nu mai vad bine :cry:)

alyosha_87
13th May 2009, 22:52
ce ma, nu va place? :D

praf_de_stele
13th May 2009, 22:58
nu :cool: il prefer pe chan :cry:

alyosha_87
13th May 2009, 23:14
:limba: reao :P

whisper
13th May 2009, 23:37
mie imi place Azerbaidjan,Finlanda(acuma nu is rockerii)si Muntenegru da pacat ca nu au prins finala.

Si mie mi-au placut finlandezii - apropo, nu mai tin minte s-au calificat?

@Ade: Si mie mi-au placut Lordi. Dar sa spui ca e cea mai buna piesa de a castigat sau a participat la Eurovision e mult spus. Prea mult!



nu il prefer pe chan
:happy: cred ca si eu la fel:cry:
De fapt pe niciunul:D

praf_de_stele
13th May 2009, 23:40
da, s`au calificat

oi exagera si eu, dar piesa aia chiar o ascult intruna de atunci si nu ma pot satura de ea, in timp ce pe celelalte nici nu vreau sa le mai aud

whisper
13th May 2009, 23:48
I got it!
Da in genaral piesele rock - alea care iti plac - le asculti cu placere si dupa cativa ani..pe cand piesele pop isi cam pierd efectul dupa un an, doi :P Bine sunt piese si piese :D
Tot in anul cu Lordi au participat si niste norvegieni mai rockeristi..aia nu ti-au placut? Am uitat cum se numeau ..dar am piesa pe un cd pe undeva :P

ricochet4
13th May 2009, 23:50
Din punctul meu de vedere Eurovisionul e cea mai naspa compilatie de stiluri care pot exista. Nu cred ca exista om caruia sa-i placa toate piesele. Si atunci de ce sa cumpar albumul ?

irinaidu
14th May 2009, 00:37
lil ade si big ade, dar de ce nu va place? is it the guyliner :P??? pe jesus nu-l bag in seama.
iaca ca si canta bine baiatul
http://www.youtube.com/watch?v=JsXv7eLa1pE
si asta e pt lil ade, ca macar cand e vb de muzica ne potrivim, daca cand e despre baieti suntem din tari diferite :drak:
http://www.youtube.com/watch?v=suV6viDG4i0

Geografu
14th May 2009, 00:41
Noapte buna tuturor !

Nu uitati, maine de la 22, tot pe TVR 1, a doua semifinala Eurovision !

Geografu
14th May 2009, 14:54
Saluti tuturor !

praf_de_stele
14th May 2009, 16:15
sal'tare!
irina, bun clipul ala...ce bine canta piesa de la led zeppelin ...dar cum zic si aia care`au comentat, nu are fata de rocker :D voce are, ce`i drept :P

ade, in anul cu lordi, norvegia n`a avut piesa rock...am cautat eu pe youtube

whisper
14th May 2009, 18:05
GReeeeN!
@Ade: Ti-am trimis piesa. Scuze era din 2005 :P

@Irina: in a doua poza arata ceva mai bine :ok:

emiii03
14th May 2009, 18:24
Irina, atat reclama ai facut la baiatul asta, ca l-am indragit si eu, e tare dragut :P

Tracoromana
14th May 2009, 22:12
Canta bine baiatul, are ochi frumosi, dar e cam efeminat. Mi-a placut sa reascult piesa lui Led Zeppelin si sa-l revad pe Simon Cowell, of course.

Geografu
15th May 2009, 00:21
O noapte frumoasa si azi la Eurovision, o veste buna e ca se califica si Moldova ! :ok

Noapte buna, maine merg la Steaua - Rapid !

whisper
15th May 2009, 00:29
Ma bucur ca s-au calificat Norvegia - cea mai buna piesa :great: de anul asta(parerea mea:D), Moldova si Azerbaijan - e vorba de acelasi Arash care canta "Boro, Boro" , nu?

Noapte buna Alex! Sper sa fie un meci frumos.

praf_de_stele
15th May 2009, 19:09
eu ma bucur si pt grecia si pt danemarca si pt norvegia(mai ales pt ala de canta piesa, ca e simpatic), pt azerbaijan(da ade, e acelasi arash, e destul de cunoscut, frumoasa si partenera lui) si albania ...abia astept finala...anul asta sunt piese mult mai bune ca anul trecut

Iulya
15th May 2009, 19:54
Numai mie nu mi-a placut mel celor din Azerbaijan:thinkso:
Din ce vroiam eu au trecut doar 5 si cel mai incantata sunt de Norvegia, Danemarca si Estonia:yeah:....si imi pare f rau de Irlanda si Cipru dar si de Letonia.:(

Anisia
15th May 2009, 21:18
Buna seara tuturor!:)
Din semifinala de aseara mi-au placut mai multe piese printre care cea a Norvegiei, Azerbaijanului, Danemarcei, Albaniei. Totusi si Cipru si Irlanda au avut melodii bune si parca ar fi meritat sa intre in finala. Mi-a placut si Estonia, dar mi s-a parut ca unele pasaje seamana cu o alta melodie.

Geografu
16th May 2009, 00:21
Iulia, nu numai tie ti-au placut azerii, au fost melodia mea preferata ieri, iar Arash... e superba !!!

Vin de la meci, sunt umilit, suparat si distrus.
1-2 dupa un meci pe care cu greu il poti uita.

Adio cupele europene la anul ! :bye:

Noapte buna !

Iulya
16th May 2009, 00:51
Alex .... mie NU mi-au placut azerii ... :P

De Steaua nu mai zic nimic .... ma abtin

Anisia
16th May 2009, 01:01
Noapte buna!

whisper
16th May 2009, 01:02
:D missunderstanding, Iulya:P
Thanks, Ade! Stiu ca e cunoscut dar nu imi venea sa cred ca reprezinta Azerbaijanul:) Mai sa cred ca ei vor castiga Eurovisionul...si de nu ar fi din tara respectiva as fi si mai sigura.

Si mie mi-au placut irlandezele si chiar mi-a parut rau ca nu s-au calificat.:(
Bine ca s-a calificat Norvegia:cheer:

De Steaua de obicei nu e nimic de spus :P Macar am pierdut..ca inca un egal era prea de tot:cry:

Noapte buna, Anisia!:cya:

Geografu
16th May 2009, 11:13
Iulia, inseamna ca eram eu prea catranit aseara...:P

Buna tuturor, azi e marea noapte, finala Eurovision ! :yes:

praf_de_stele
16th May 2009, 14:45
iar Arash... e superba !!!
:cry: pana acum de ce nu te`ai lasat descoperit? uite ca acum ti`a scapat si am aflat ca ai alte inclinatii :D


Buna tuturor, azi e marea noapte, finala Eurovision ! :yes:
da. si semifinalele de tenis de la madrid...va fi o zi super :yeah:

mie piesa irlandei mi s`a parut prea comuna, nush...gen jonas brothers :groggy: care se cred rockeri si de fapt canta un pop cu putina influenta rock trasa rau de par pana iese un rahat :D

Geografu
16th May 2009, 15:04
Pai crainicul nostru de joi, a zis ca Arash e fata, desi si mie mi se pare ilogic ca asta sa fie nume de fata.
Daca o cheama Aysel, sa fie sanatoasa, oricum repet impresia, e superba ! :D

El Pistolero
16th May 2009, 15:06
cum o cheama pe fata aia din Azerbaidjan ca tot o incurc si eu ,nu stiu care e fata si care e baiatul la nume.

praf_de_stele
16th May 2009, 15:16
ma, arash e baiatul, e destul de cunoscut...adica eu, cel putin, auzisem de el si inainte...si multi au auzit de el...(o arata el a manelar, da` mere:D)
aysel o cheama pe ****re :P

El Pistolero
16th May 2009, 15:17
mere si ****rea:D

Geografu
16th May 2009, 15:18
Merci ca m-ai lamurit ! :ok:
Sper sa castige trofeul azerii, ca merita !

praf_de_stele
16th May 2009, 15:23
cum? pai si elena noastra? :D
ma, e frumoasa piesa lor, dar totusi....nu vreau sa castige ei...eu si acum regret piesa elvetiei :(
eu vreau sa castige sakis(grecu`):D:D sau norvegia sau finlanda sau danemarca

da` franta si spania de ce s`au calificat automat in finala?

El Pistolero
16th May 2009, 15:24
da` franta si spania de ce s`au calificat automat in finala?

au fost in primele 5 anul trecut

Geografu
16th May 2009, 15:35
Nu e adevarat Raul !
Franta, Spania, Marea Britanie si Germania sunt tari fondatoare si finantatoare EBU, si astfel an de an ele sunt calificate automat in finala, impreuna cu tara gazda ! :ok:

Ade, Elena noastra are si ea sanse, dar e bine si daca termina in top 10 !

praf_de_stele
16th May 2009, 15:38
dar nu e corect...ca au piese naspa :(

El Pistolero
16th May 2009, 15:40
Nu e adevarat Raul !
Franta, Spania, Marea Britanie si Germania sunt tari fondatoare si finantatoare EBU, si astfel an de an ele sunt calificate automat in finala, impreuna cu tara gazda ! :ok:

Ade, Elena noastra are si ea sanse, dar e bine si daca termina in top 10 !

cum an de an sunt in finala chiar daca termina pe ultimele locuri?

eu asa stiam ca primele 5 sunt calificate direct in finala la editia urmatoare

atunci sorry:D

Geografu
16th May 2009, 15:42
Exact, an de an sunt calificate !
De exemplu acum 3 ani, Germania nu a obtinut decat 5 puncte si s-a clasat pe ultimul loc logic...:D

Asta era acum 5-6 ani regula asta, cu primele 10 calificate direct pentru la anul.

Geografu
17th May 2009, 01:14
Dezamagire maxima, doar locul 19 si o jurizare infecta....
Pacat, Elena a avut de toate, si daca era fair, intram lejer in primii 10 !

Noapte buna !

praf_de_stele
17th May 2009, 01:16
NORVEGIAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: :cheer:
si eu am votat norvegia si grecia :P

hai sa fim seriosi alex, piesa elenei nu era chiar asa de buna pt eurovision

whisper
17th May 2009, 01:38
GReeeeN!!!!!!

/OLE/ NORVEGIA A CASTIGATTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!:yes: :no1

@Raul: Ce scrie sub nickname?

@Ade: :cry: sa inteleg ca noi doua i-am dat punctele Norvegiei?:D Ca eu am votat de 2 ori Norvegia:cry:

Dap! E adevarat ca fondatoare a EBU : Spania, Franta, Germania si Marea Britanie intra direct in finala si se califica indiferent daca au ocupat ultimele pozitii.

ricochet4
17th May 2009, 01:43
Chiar ati votat ? Ati aruncat cu bani ? Dupa cum spuneam, mi s-a parut un melanj nereusit de stiluri. Elena noastra fizic arata de-ti sar plombele, dar nu mi-a placut cum a cantat. Nu a avut vana si parca s-a chinuit mereu. Nici show-ul nu a fost cine stie ce, iar faptul ca nu a folosit coreografia (riscanta ce-i drept) cu dezbracatul treptat a tras-o in jos.

whisper
17th May 2009, 01:51
Your opinion!
1SMS = 1, 19euro Sa vezi cum piesa ta favorita castiga = nepretuit:cry:
Uite cine da sfaturi tu nu joci la pariuri..castigi mereu?

Noapte buna!

ricochet4
17th May 2009, 02:04
Sigur ca da.

praf_de_stele
17th May 2009, 02:09
aline, elena n`a mai folosit aia cu dezbracatu` pt ca cica se mai folosise in alti ani la eurovision si voia ceva original...si`a facut o branza :cry: rad eu, da` e mare pacat...romanii voteaza toate porcariile la selectia nationala...trebuia sa mearga zero la eurovision, nu elena...zero sau catalin josan...clar

ade, pai cate puncte a avut norvegia din partea romanilor ? n`om fi votat doar noi doua :D

ricochet4
17th May 2009, 02:16
Daca Elena nu a mai folosit coreografia cu dezbracatul (desi trebuia sa o foloseasca, are un corp superb, trebuia sa scoata si ea in fata ce are mai bun, daca la voce sta mai rau), de ce a folosit-o la selectia nationala ? Plus, ca era de efect si ar fi atras mai multe voturi. Selectia nationala nu am vazut-o, dar Catalin e fad, iar Zero nu stiu ce au cantat. Macar Elena arata bine.

praf_de_stele
17th May 2009, 02:22
daca pt tine asta conteaza, cum arata elena, atunci...stai si plangi acum ca a fost pe un loc de tot rahatu`
iti tre` piesa buna, nu aspect fizic uimitor

ricochet4
17th May 2009, 02:25
Vai ce rea esti. Pentru voi nu conteaza cum a aratat norvegianul ? Fiti sincere si recunoasteti. Il vad pe Jeffrey Buttle in el.

Tracoromana
17th May 2009, 12:00
aline, elena n`a mai folosit aia cu dezbracatu` pt ca cica se mai folosise in alti ani la eurovision si voia ceva original...si`a facut o branza :cry: rad eu, da` e mare pacat...romanii voteaza toate porcariile la selectia nationala...trebuia sa mearga zero la eurovision, nu elena...zero sau catalin josan...clar

ade, pai cate puncte a avut norvegia din partea romanilor ? n`om fi votat doar noi doua :D

5 sau 6 puncte a luat Norvegia de la Romania, dar juriul (Mihai Alexandru-presedinte, Luminita Anghel, Andrei Tudor, Corina Despot-mama lui Adi, Zsolt Kerestely) a dat 50% din puncte. Si eu am votat cu 1,19 Eu. In Anglia SMS-ul a costat 0,16 Eu - ce sa- faci, chestie de nivel de trai. La noi. :o:
Elena a facut tot ce-a putut in conditiile date. Locul 19 din 42 de participante nu- chiar asa de rau. Macar a intrat in finala, altii au plecat acasa de marti. Cehia de ex., sau Elvetia, sau Bielorusia.

Geografu
17th May 2009, 12:28
Neata tuturor !
Pentru cei care o ataca acum pe Elena, fetelor, fata asta a fost cea mai buna solutie din selectia natioanala, si ce e CRUCIAL, nu s-a facut deloc de ras acolo, si-a facut perfect datoria, reusind sa cante perfect si sa faca si un show acceptabil.
Aline, si eu as fi folosit treaba cu hainele si in finala, dar asta a fost decizia lor.

Norvegia a castigat prea detasat, in opinia mea Islanda sau azerii meritau sa castige mult mai pe merit.

E nevoie sa spun ca Rybak a falsat, ca mai toti componentii din finala, exceptand Elena, Islanda si alte 3-4 tari ? :rolleyes:

praf_de_stele
17th May 2009, 15:21
hai ca esti subiectiv acum...elena n`a cantat nici ea dumnezeieste...si pana la urma, s`au votat mai mult piesele, nu daca au fost cantate perfect sau nu

la selectia nationala nu trebuia sa castige elena...erau piese mult mai bune, dar ce sa faci?

Geografu
17th May 2009, 16:27
Ade, nu am spus ca a cantat dumnezeieste, ci doar faptul ca a cantat ireprosabil din punct de vedere tehnic muzical, si crede-ma ca stiu ce vorbesc.
Iar daca imi spui ca meritau sa mearga Blaxy in locul lor.....:haha:

praf_de_stele
17th May 2009, 17:12
nu vorbesc de blaxy...nu sunt idioata
zero - sunny days era cea mai buna

El Pistolero
17th May 2009, 17:19
@Raul: Ce scrie sub nickname?


eee are importanta?credema ca nici eu nu stiu sigur:D
cred ca 'te iubesc'

rocs_a
17th May 2009, 17:39
Hello eurovisionisti dragi!
Eurovisionul asta e o cacealma. Fiecare canta ce vrea, pe ce stil doreste, tiganeste, house, turceste, ritmurile-s numeroase si parca te-ai uita la turnul Babel. Conteaza f mult showul, originalitatea. Ce a avut Elena vedem in fiecare an: fete frumoase, cu picioare si sani dezgoliti. In orice club bucrestean de fite se putea face ce a facut Elena pe scena. Nimic deosebit. Nu inteleg de ce nu colaboreaza ai nostri cu oameni de la teatru, din sport sa imbine muzica cu miscarea originala. De ex, in loc de fete care sa dea din popou sa fie domnisoare simpatice de la gimnastica ritmica, sa arunce cu mingiute, sa se joace cu panglici, sa fie viata pe scena, energie nu doar dansatoare "ba(m)buiste". De la Sertab incoace nu a mai prins reteta elenei.

Ma scuzati, cei care o preferati pe Elena, insa suntem o tara de manelisti si votam blonde cu miscari de popou. Si juriul nush ce rol are acolo, dar probabil ca ei cred ca ce se asculta la noi se asculta si afara....well, wrong...

Castigatorul de anul asta a avut ceva deosebit: o poveste simpla de dragoste (nu fatzaiala de "we like to party" , tuh fata ). Sound-ul lui imi inspira ceva irish. El simpaticut, mai apuca si o vioara ca sa atraga atentia si sa nu plictiseasca cu acelasi sound.

Ca sa ne clasam pe un loc bunicel ne tb ceva diferit (vezi luminita anghel ca a aparut cu butoaiele in spate, sau traistariu cu vocea lui care iese in evidenta). La elena ce iesea in evidenta? versuri? au fost de pipite fraiere ... miscare scenica ? nimic deosebit... recuzite pe scena? nada... voce deosebita? niet ...

praf_de_stele
17th May 2009, 19:59
bine zis, rocs :ok: :)

alyosha_87
17th May 2009, 20:00
completemment d'accord cu rocs ;) :D

praf_de_stele
17th May 2009, 20:04
dac`ar participa si sexy braileanca la selectia nationala, pun pariu ca ar castiga...s`ar gasi toti s`o voteze :ok: si ne intrebam de ce nu avem rezultate la nivel international...pt ca romanii nu au gusturi...manelisti

alyosha_87
17th May 2009, 20:08
eh, nici chiar asa, ade mica :cry:
hai ca melodia elenei nu a fost chiar atat de rea :P. putea fi si mai naspa...

ricochet4
17th May 2009, 20:08
La elena ce iesea in evidenta?

http://img193.imageshack.us/img193/822/elena1l.jpg (http://img193.imageshack.us/my.php?image=elena1l.jpg)

http://img193.imageshack.us/img193/664/elena2d.jpg (http://img193.imageshack.us/my.php?image=elena2d.jpg)

:floricica:

alyosha_87
17th May 2009, 20:12
ohlala... ce dovezi concludente :cry:

ricochet4
17th May 2009, 20:14
Pentru mine da :D. Manca-o-ar tata.

alyosha_87
17th May 2009, 20:37
hihi...daca tu zici :P

praf_de_stele
17th May 2009, 20:39
pai aline, noi asta zicem pe aici...ca doar aia iese`n evidenta la ea si ca nu tine faza...

Adeline
17th May 2009, 20:50
Eu nu inteleg de ce scena a fost atat de animata la azeri, luminile te orbeau si la noi, nimic. Piesa a fost ritmata, chiar nu mi-am imaginat ca nu o vor pune in valoare pe scena, oare se platea suplimentar daca vroiai lumini de atmosfera pe scena si Romania nu-si permite?

Ei si daca mai punem si brand-ul de tara dobandit in ultimii ani avem justificarea rezultatului.


Mi-a placut norvegianul pentru ca a fost diferit de toti ceialti, simpatic, cu o poveste simpla, mi-e imi placea cand zicea saracu' ca e blestemat si mai mult a avut o coregrafie cu flotari:yeah:!

rocs_a
17th May 2009, 20:55
Alin, dovezile ca dovezile...dar si concurenta? ca si alte fete au avut picioruse descoperite. din alte tarisoare. norvegianul nu a avut camasa data jos si tot a castigat ... si castigul detasat al lui clar nu mai are legatura cu simpatiile politice. se poate trece peste orice lipsa de simpatie politica daca ai cu ce

ricochet4
17th May 2009, 21:07
pai aline, noi asta zicem pe aici...ca doar aia iese`n evidenta la ea si ca nu tine faza...

Nu, si fata si ochii si parul si tot corpul ies in evidenta. :D


Alin, dovezile ca dovezile...dar si concurenta? ca si alte fete au avut picioruse descoperite.

Da, si dansatoarele noastre aveau :D. Mai ales una din ele era tare draguta.

Tracoromana
17th May 2009, 21:52
Hai ca n-a cantat rau Elena. La orice semiesec dati in cantaret. Ce, ii de capul lui acolo? Melodia are un compozitor si-un textier, dansul are dansatori si un un coregraf, exist un stilist, si totul are un regizor si un organizator. Si pana la urma, important e sa participi.

alyosha_87
17th May 2009, 22:26
Si pana la urma, important e sa participi.

Adevarat e. Oricum, m-am lamurit ca toata povestea cu Eurovisionul e nimic mai mult decat un joc politic, asa ca nu ma mai obosesc sa spun nimic la adresa lui.

Geografu
18th May 2009, 00:27
Aline, faine pozele ! :D
Pe langa faptul ca important e sa participi, cum ati spus si voi mai sus, esential este ca Elena pe scena a cantat ireprosabil ! :ok:

Noapte buna va urez.

ricochet4
18th May 2009, 00:41
Pai Alex, am facut doar un simplu crop la pozele de pe site-ul oficial al Elenei. Mie nu mi s-a parut ca a cantat bine, parca nu a avut vlaga. Dar intotdeauna am spus ca melodia e buna, nu stiu de ce a iesit asa jos.

Geografu
18th May 2009, 14:37
Ziua buna tuturor.

irinaidu
18th May 2009, 15:10
Irina, atat reclama ai facut la baiatul asta, ca l-am indragit si eu, e tare dragut :P

ma bucur ca am reusit em !!!! :D

i ceea ce priveste eurovisionul nu mai comentez ca mi-am zis deja parerea pe forumul de muzica. va zic doar concluzia, imi plac mie homosexualii dar doar daca au voce, ceea ce individul asta din norvagia nu avea de nici o culoare.

acum ca sa uit ca am stat si am pierdut timpul uitandu-ma la eurovision ( da, am votat. am votat moldova ) mi-am pus un playlist cu poets of the fall/ led zepellin/deep purple/aerosmith/skunk anasi/the who/uriah heep ... intelegi voi, muzica, nu eurovizion. brrr.......

ricochet4
18th May 2009, 17:09
De poets of the fall nu am auzit.

irinaidu
18th May 2009, 18:47
look it up :D

Anisia
18th May 2009, 19:02
Buna tuturor!:)

ricochet4
18th May 2009, 19:08
Nici ei nu au auzit de mine, asa ca nu-i mare bai.

alyosha_87
18th May 2009, 21:28
sara buna :D

praf_de_stele
18th May 2009, 21:49
sara marce
ce faci ?

alyosha_87
18th May 2009, 21:50
ce sa fac, ma mai uit peste niste poze de la cursul festiv :P

jesus supremu
18th May 2009, 22:01
eu ma uit pe poze por.. oops artistice:D

alyosha_87
18th May 2009, 22:11
artistic nudes, eh? :)

ricochet4
18th May 2009, 22:21
Eu mor de cald.

alyosha_87
18th May 2009, 22:24
eu m-am racorit cu un duș :D

jesus supremu
18th May 2009, 22:37
artistic nudes, eh? :)

bien sur:D
auzi marci cand ai timp poti sa-mi explici succint cand se folosesc in franceza en si on ptr verbe.ma enerveaza ca desi stiu sa le folosesc aprox nu cunosc vreo regula iar cand ma uit pe TV5 Monde aia vorbesc numai cu on fait, on parle.chiar enervant
PS le-ati vazut pe curvele alea 2 de belucci si sophie la cannes?:D vad ca a cam devenit o moda printre vedete sa te declari bisex

alyosha_87
18th May 2009, 22:42
iti explic acum, e foarte usor:

ON- este pronume impersonal, se foloseste cand vrei sa generalizezi.
spre exemplu: On dit que la fin du monde est proche.(Se spune ca finele lumii se apropie )

EN - este pronume adverbial. se foloseste pentru inlocuirea substantivelor precedate de prepozitiile de, du, de la, pentru a evita repetitia./de obicei cantitatea nu e precizata
ex: Pourriez-vous me donner du beurre? Oui, je t'en donnerai. (Puteti sa imi dati unt? Desigur, iti voi da (din acesta) )

sper ca am explicat ok :)

irinaidu
18th May 2009, 22:43
PS le-ati vazut pe curvele alea 2 de belucci si sophie la cannes?:D vad ca a cam devenit o moda printre vedete sa te declari bisex

sa nu-mi zici ca s-au pupat astea doua? si care sophie ca imi vine mai multe in cap.

El Pistolero
18th May 2009, 22:46
iti explic acum, e foarte usor:

ON- este pronume impersonal, se foloseste cand vrei sa generalizezi.
spre exemplu: On dit que la fin du monde est proche.(Se spune ca finele lumii se apropie )

EN - este pronume adverbial. se foloseste pentru inlocuirea substantivelor precedate de prepozitiile de, du, de la, pentru a evita repetitia./de obicei cantitatea nu e precizata
ex: Pourriez-vous me donner du beurre? Oui, je t'en donnerai. (Puteti sa imi dati unt? Desigur, iti voi da (din acesta) )

sper ca am explicat ok :)

desi nu suport franceza
eu am inteles:ok:

alyosha_87
18th May 2009, 22:47
Ma bucur, Raul :)

Mai, Irina, colega mea de suferinta. Vreau sa-ti spun ca am ascultat varianta Adam Lambert a melodiei "Mad World" si o adoooor. Omul asta are o voce de ar topi si pietrele. Ma declar si eu fana a sa :D

jesus supremu
18th May 2009, 22:58
merci beaucoup:floricica:
irina e vorba de sophie morceau

alyosha_87
18th May 2009, 23:00
Volontiers ;)
Si cred ca e "sophie marceau" ca "morceau" inseamna bucata :P

Geografu
18th May 2009, 23:08
Noapte buna tuturor !
Ca tot se vorbeste de franceza pe aici, v-a placut piesa Patriciei Kaas de la ESC ?

alyosha_87
18th May 2009, 23:10
hmmm...pentru un concert ar fi fost super, insa nu a fost atat de potrivita ptr ESC....
mie personal, mi-a placut mult :)

ma duc sa ma arunc in pat. abia imi tin ochii deschisi :sleep:

noapte buna

irinaidu
18th May 2009, 23:23
marce, ma bucur ca te-am adamizat :P maine seara e finala american diol sunt asa curioasa ce o sa cante. asculta si " if i can't have you " ca pe mine ma omoara cu zile si mel aia.

jesus, si monica si cu sophie s-au pupat la cannes? si vincent ce zicea?

Iulya
18th May 2009, 23:25
Nu mi-a placut mel Frantei ...

Preferintele mele de la Eurovision din toate cantecele - ... sunt in ordinea in care mi le-am amintit:
Norvegia - Alexander Rybak - Fairytale
Danemarca- Brinck - Believe Again
Islanda - Johanna Guorun Jonsdottir - Is it true
Estonia - Urban Symphony - Randajad
Cipru - Christina Metaxa - Firefly
Marea Britanie - Jade - My Time
Andorra - Susanne Georgi - La teva decisio (Your Decision)
Irlanda- Sinead Mulvey & Black Daisy - Et cetera
Polonia - Lidia Kopania - I Don't Wanna Leave
Portugal - Flor De Lis - Todas As Ruas De Amo
Bosnia & Herzegovina - Regina - Bistra Voda
Belarus - Petr Elfimov - Eyes That Never Lie
Lithuania - Sasha Son - Love
Letonia - Intars Busulis - Sastr
Macedonia - Next Time - Nesto Sto Ke Ostane

si asa mai interesante ar fi mel Germaniei si Greciei

sper sa nu fi omis pe careva - desi nu cred.

Si nu, nu prea m-am omorat dupa melodia noastra ...dar macar a fost cantata f bine de Elena dar sa fim seriosi mai mult de top 15 eu nu ii dadeam.

whisper
18th May 2009, 23:27
:( Sa nu iti placa tie piesa aia, Irina...eh, fiecare cu gusturile lui :)
GReeeeN!

Mie nu mi-a placut melodia Patriciei.

Noapte buna!:)

@Iulya: Super avi ai!!!!!!!:D

Apropo de cantat bine..nu stiu ce a fost in mintea englezilor sa zica ca de fapt nu Elena a cantat!....dar ei sunt mereu cu mii de scenarii in cap

jesus supremu
18th May 2009, 23:39
irina vincent n'etait pas la(sa-ti traduca marce, apropo n-am gresit:drak:) dar mai mult a semanat a petting nu cu pupaciuni ca frantuzoaicele is mai stilate:D

alyosha_87
18th May 2009, 23:44
cred ca Irina stie macar atata franceza :P
scuzoaiele mele ca te-am corectat :)

Anisia
18th May 2009, 23:54
Noapte buna!

whisper
18th May 2009, 23:58
Noapte buna!

irinaidu
19th May 2009, 00:16
irina vincent n'etait pas la(sa-ti traduca marce, apropo n-am gresit:drak:) dar mai mult a semanat a petting nu cu pupaciuni ca frantuzoaicele is mai stilate:D

aha, sounds good. si ce anume te-a suparat pana la urma?

ade, asta e, the leprechaun ( sper ca am scris corect ) nu m-a convins deloc. sunt f putini cei care pot sa cante fara sa aibe voce si tipul asta was no leonard cohen.

praf_de_stele
19th May 2009, 07:56
neata :)
nici mie nu mi`a placut mel frantei...poate ca n`am ascultat`o atent, dar parca era prea siropoasa pt mine :D prea romantica, desi nush ce zicea acolo :P

ade si iulia, misto avatarele :)

Iulya
19th May 2009, 10:31
http://www.moppo.net/links/534808001242718175-final.gif

ricochet4
19th May 2009, 12:58
Volontiers ;)
Si cred ca e "sophie marceau" ca "morceau" inseamna bucata :P

Pai acum ceva ani a fost o bucata... Acum e cam expirata.


irina vincent n'etait pas la(sa-ti traduca marce, apropo n-am gresit:drak:) dar mai mult a semanat a petting nu cu pupaciuni ca frantuzoaicele is mai stilate:D

N-ai un video pe youtube, ceva ?

Geografu
19th May 2009, 13:11
Buna tuturor !
Ma bucur ca v-a placut piesa Patriciei, a fost intr-adevar superba, insa din pacate nu pe tipicul ESC.

lady_k
19th May 2009, 18:30
Buna seara!
Ce mai faceti? Pe la voi a dat caldura? :P
Am citit ce ati scris de Eurovision, anul asta nu am vazut nimic.:(

alyosha_87
19th May 2009, 20:38
mdea, a dat caldura... pffff

Anisia
19th May 2009, 20:48
Buna seara!:)
Da, a dat caldura si inca ce calura! Daca in mai e asa, va dati seama in iunie-iulie cum va fi?

alyosha_87
19th May 2009, 21:07
va fi cuptooooor :huhu:

whisper
19th May 2009, 22:45
Greeeen!

Ma bucur ca v-a placut piesa Patriciei, a fost intr-adevar superba, insa din pacate nu pe tipicul ESC.
Cred ca doar lui Marce(si probabil tie):P

@Ade: Multumim:floricica: ;)

Geografu
19th May 2009, 23:11
Ce sa-i faci, gusturi...:D

Noapte buna.

whisper
19th May 2009, 23:19
Asta asa-i Alex :D

http://www.moppo.net/links/797619001242763990-final.gif (http://www.moppo.net)

alyosha_87
19th May 2009, 23:34
sunt de acord cu Alex. gusturile nu se discuta :P

jesus supremu
20th May 2009, 00:02
oyasumi nasai minna:D
whisper foarte tare smily:ok:

ricochet4
20th May 2009, 03:32
Ma calca pe nervi mutra norvegianului care a castigat. Pot sa-l trec la patinatori pe care nu-i pot suferi ?

praf_de_stele
20th May 2009, 08:29
dac`ar fi fost si patinator...

Cristinush
20th May 2009, 18:27
Bonjouuuuur :D >:D< ca de mult nu ne-am auzit..eu am avut o perioada extrem de incarcata din toate punctele de vedere.
Voi? cum sunteti? ce mai faceti? :kiss:

Geografu
20th May 2009, 18:30
Buna tuturor !
Ce sa facem Cristi, binisor, eu de exemplu de maine incep perioada grea a examenelor, si stiti cand atunci cand ma pornesc, o tot tin...
Ea se va incheia de abia pe 5 iulie....:(

Cristinush
20th May 2009, 18:38
Ei, va trece cumva si aia ;) Bafta! :D

praf_de_stele
20th May 2009, 18:48
cris, ce e`n avataru` tau ? :thinkso: :P

lady_k
20th May 2009, 21:41
Bafta multa, Alex!:)

emiii03
20th May 2009, 21:56
Claudia, cine-i in avatarul tau? ;)

lady_k
20th May 2009, 22:00
Justin Chambers din Grey's Anatomy.

emiii03
20th May 2009, 22:04
stiam eu, :P
am devenit addicted to Grey's anatomy de curand

lady_k
20th May 2009, 22:21
Eu sunt addicted din decembire. In asteptarea sezonului 6 ma uit la primele 5 a treia oara...

emiii03
20th May 2009, 22:52
eu sunt de-abia la sezonul 2, dar ma uit cand pot, noapte si zi, nu mi s-a mai intamplat asa ceva :P

whisper
20th May 2009, 23:58
Greeeen!!!!

@Ade: Era bine sa fie si patinator sau nu? Eu zic ca da:P
@Cris: :kiss: Ti-ai adus aminte si de noi:D Noi facem bine. U?
@Mircea: :)


http://www.moppo.net/links/175625001242853211-final.gif (http://www.moppo.net)

alyosha_87
21st May 2009, 00:02
hallo :)
acu am ajuns si eu acasa ... toata ziua am fost plecata :|
ce'aceti?

whisper
21st May 2009, 00:11
P'aci...:P

alyosha_87
21st May 2009, 00:13
nah bine, va doresc noapte buna :)
imi cad ochii in gura de somn :P

whisper
21st May 2009, 00:25
http://www.moppo.net/links/175625001242853211-final.gif (http://www.moppo.net)

Geografu
21st May 2009, 00:42
Merci Clau ! :ok:

Noapte buna va urez, Lucescu si Rat au triumfat in cupa UEFA ! :yes:

ricochet4
21st May 2009, 01:08
Daca ar fi triumfat in timpul regulamentar, as fi fost acum un picut mai bogat.

alyosha_87
21st May 2009, 12:13
neataaaaaa :D

ricochet4
21st May 2009, 13:46
salut alyosho !

praf_de_stele
21st May 2009, 14:29
neata

da, ade, daca era patinator acum aveam si eu un favorit cert...ca de cand s`a retras steph nu mai tin cu nimeni asa de mult...bine, ar fi kevin sau adrian, dar tot nu sunt ca steph

lady_k
21st May 2009, 18:47
Buna seara! Ce faceti? Eu sunt singurica acasa si ma cam plicitsesc...:P


eu sunt de-abia la sezonul 2, dar ma uit cand pot, noapte si zi, nu mi s-a mai intamplat asa ceva :P

Dap, exact asa l-am vazut si eu. Noapte si zi, acum vad cate un episod pe seara cu fratele meu care s-a aratat interesat dupa ce a vazut ultimele 4 episoade din sezonul 5. Alternam cu Scrubs ca sa nu devina monotonie.:D

El Pistolero
21st May 2009, 18:53
Buna seara! Ce faceti? Eu sunt singurica acasa si ma cam plicitsesc...:P



pot sa iti fac o vizita:D

lady_k
21st May 2009, 19:23
Intre timp a venit tata.:D

El Pistolero
21st May 2009, 19:25
ce n-ai zis mai repede si tu:ras-plans::D

alyosha_87
21st May 2009, 19:26
deja te-ai pus pe drum? :cry:

lady_k
21st May 2009, 19:28
Sorry, dar chiar nu stiam pe unde imi e imprastiata familia si cand se intoarce.:P

ricochet4
21st May 2009, 19:29
Tu nu esti singurica, Marcela ? Ca eu nu am mult de mers pana la tine :D

alyosha_87
21st May 2009, 19:30
well, din moment in moment tre' sa vina mama acasa de la lucru.
da' ce? tu stii unde stau? :P

El Pistolero
21st May 2009, 19:30
deja te-ai pus pe drum? :cry:

acuma am vrut sa plec:happy

am vrut sa zic ca trebuia sa spuna mai repede ca-i singura ,nu sa astepte atata:D

lady_k
21st May 2009, 19:31
Chiar, Raul, de unde esti? Ca sa stiu daca aveai timp sa ajungi la mine?:happy

El Pistolero
21st May 2009, 19:33
Chiar, Raul, de unde esti? Ca sa stiu daca aveai timp sa ajungi la mine?:happy

eu Baia-Mare, tu?

lady_k
21st May 2009, 19:37
:happy
Ajungeai pana dimineata. Eu sunt din Targoviste, cred ca sunt vreo 600 km.:P

El Pistolero
21st May 2009, 19:40
:happy
Ajungeai pana dimineata. Eu sunt din Targoviste, cred ca sunt vreo 600 km.:P

ajungeam sigur pana dimineata:happy

vorbea cineva ca fetele din Targoviste is dotate si vroiam sa ma conving:D
oricum tre sa fac o vizita pana acolo

lady_k
21st May 2009, 19:44
Nu stiu daca sunt mai dotate sau mai putin dotate decat altele, dar daca vrei cer o parere masculina.:happy

El Pistolero
21st May 2009, 19:46
poi am cerut si mi-a zis ca is dotate ,da tre sa ma conving cu ochii mei ca sa cred.;)

Geografu
21st May 2009, 20:18
Buna tuturor, am inceput cu bine examenele, sper sa fie un debut cu adevarat cu dreptul ! :ok:
Saptamana viitoare, inca doua, iar maine unul oral !

El Pistolero
21st May 2009, 20:46
esti in sesiune?

ricochet4
21st May 2009, 21:21
well, din moment in moment tre' sa vina mama acasa de la lucru.
da' ce? tu stii unde stau? :P

In acelasi oras. :)

alyosha_87
21st May 2009, 21:54
scuze, pe moment am uitat :P

ce fain e afaaraaaaaaaaaaaaa...mai ales pe malul begheiului :D

Anisia
21st May 2009, 21:54
Buna seara!:)
La multi ani celor care-si sarbatoresc ziua de Sfintii Imparati Constantin si Elena!

praf_de_stele
21st May 2009, 22:29
hai ma, marce si alin...sunteti din acelasi oras si nu va intalniti si voi ? faceti si voi cunostinta face to face...nu e posibil asa ceva :P

alyosha_87
21st May 2009, 22:34
mai vedem... :P

El Pistolero
21st May 2009, 22:54
Hai v-am pupat Noapte buna!
Ca maine se anunta cea mai grea zi pe saptamana asta,asa ca tre' sa fiu fresh:D

alyosha_87
21st May 2009, 22:55
oh lala :D dar ce zi e maine? :D
daca nu sunt indiscreta

praf_de_stele
21st May 2009, 22:58
e vineri :cry:

El Pistolero
21st May 2009, 22:58
vineri parca:ras-plans:

nu pot sa va zic mai multe dar stiu ca e grea trebuie sa mai trec si pe la faculta ca nu am trecut tare de mult am si uitat cum arata sediul:happy
dupa aia trebuie sa plec in alt oras sa ma vad cu cineva important si altele chestii mai serioase,ajunge...:D

alyosha_87
21st May 2009, 23:02
tz tz... ocupat mai esti :P
e grav daca nu mai stii cum arata universitatea :happy

praf_de_stele
21st May 2009, 23:05
la noi vin aia maine sa ne ia masurile pt uniforme...li s`a sculat astora sa ne imbrace`n uniforme de la anu`...mie`mi place ca e si cravata, ca eu`s cravata addicted :P

maine dupa masa va spun ce forme am ca nici eu nu stiu :cry:
90-60-90 cred :D

marce, tu ce ai? post dublu :P

El Pistolero
21st May 2009, 23:06
tz tz... ocupat mai esti :P
e grav daca nu mai stii cum arata universitatea :happy

ee nu e asa grav,ca nu zice nimeni nimic,pentru mine e important sa imi iau examenele ca restu vine de la sine:D

alyosha_87
21st May 2009, 23:06
si noi am avut uniforma, insa nu ne-a tinut pana in clasa a 10-a :P, cand si-au dat seama ca oricat ar insista, noi nu venim imbracate in uniformele alea de cfr-isti
:)
@Raul: sunt total de acord cu partea luatului de examene :P

Geografu
21st May 2009, 23:24
Raule, am intrat in pre-sesiune, care la noi e muult mai lunga.

Noapte buna.

alyosha_87
21st May 2009, 23:26
multa bafta, Alex ;)

noapte buna :)

whisper
22nd May 2009, 00:06
Succes Alex!

Gata ati si plecat? Somnorosilor!:P

Anisia
22nd May 2009, 00:09
N-am plecat...inca:)
Bafta Alex!

whisper
22nd May 2009, 00:16
:P buna anisia! ce mai faci?
pana la urma va inteleg si mie imi somn:P Cred ca nu mai stau mult:)

PS: Am impresia ca in ultimul timp forumul nostru a cam scazut si la capitolul cantitate:( din ce in ce se scrie mai putin si pe foarte multe threaduri deloc :(
cred ca ar trebui sa facem ceva in legatura cu asta..dar poate si caldura e de vina.

Anisia
22nd May 2009, 00:19
Bine fac, mai vizitez forumul si ma apropii si eu cu pasi foarte repezi de sesiune.
Noapte buna va urez si eu!:)

ricochet4
22nd May 2009, 00:36
li s`a sculat astora sa ne imbrace`n uniforme de la anu`

Vai vai, ce limbaj pentru o fata. :no:


...mie`mi place ca e si cravata, ca eu`s cravata addicted :P

Tu si t.A.T.u. :)

whisper
22nd May 2009, 00:52
Ma bucur ca faci bine! Atunci succes si tie!
Noapte buna!:cya:

Tracoromana
22nd May 2009, 14:54
Am impresia ca in ultimul timp forumul nostru a cam scazut si la capitolul cantitate:( din ce in ce se scrie mai putin si pe foarte multe threaduri deloc:(
cred ca ar trebui sa facem ceva in legatura cu asta..dar poate si caldura e de vina.

Era un derulare si un concurs? Ce se mai aude de el?

praf_de_stele
22nd May 2009, 16:28
neata...azi m`a jignit profa de bio, da` nu`i bai :D trecem peste...dar i`am aratat ca nu e chiar asa

aline, ce e deplasat in ce`am zis ? :P eu nu sunt genu` care sa vorbeasca standard, da? :D folosesc eu mai multe, da` nu pe forum

El Pistolero
22nd May 2009, 16:55
si ce forme ai ca nu ai zis?:D

alyosha_87
22nd May 2009, 16:59
probabil ca 90-60-90 :P
dar modesta din fire, nu vrea sa zica :P

praf_de_stele
22nd May 2009, 17:22
nu ne`au zis :| doar ne`au luat masurile si si`au notat ei acolo...oricum, eu`s regulata :P
ce frumoase`s uniformele, in special cravata :cry:

alyosha_87
22nd May 2009, 17:26
ce culoare are uniforma? :)

El Pistolero
22nd May 2009, 17:27
nu ne`au zis :| doar ne`au luat masurile si si`au notat ei acolo...oricum, eu`s regulata :P
ce frumoase`s uniformele, in special cravata :cry:

:shocked:
alt cuvant nu ai gasit ca suna cam ciudat:D

alyosha_87
22nd May 2009, 17:29
no comment :rolleyes:

praf_de_stele
22nd May 2009, 17:35
ba raule, ia vezi ca ma enervezi...ia uite la ce se gandeste...acum imi dau si eu seama ca poate avea si`un alt sens :cry:
adica formele mele sunt regulate...nu`s nici grasa, nici slaba...sunt un triunghi echilateral :D na, acum mai intelegi aiurea?

marce, un gri inchis si putin rosu...iar camasa alba :)

El Pistolero
22nd May 2009, 17:37
acum am inteles perfect:D

alyosha_87
22nd May 2009, 17:38
numai la prostii va ganditi, mai :cry:
@Ade: hmm...suna misto :D eu am avut o combinatie "mortala" de galben, verde si albastru...bleah...

praf_de_stele
22nd May 2009, 17:47
aoleu :groggy: suna raaauuuuu

alyosha_87
22nd May 2009, 17:51
arata si rau :groggy:

Geografu
22nd May 2009, 18:09
Salutare tuturor !
A venit si mult visatul uichend, iar eu azi am continuat cu bine pre-sesiunea, dupa examenul oral de la 7 dimineata.

Ce faceti ? :yes:

alyosha_87
22nd May 2009, 18:15
bine...relativ :)
am cazut pe ganduri si stau si ma uit in gol pe fereastra :)

cum a fost examenul, Alex?

Geografu
22nd May 2009, 18:37
Foarte bine Aly, 9 + ! :ok:

Eu mi-am pus termopane in casa, si cand am ajuns de la facultate, m-am luat cu mainile de par cand am vazut haosul...:D

alyosha_87
22nd May 2009, 18:42
uhlala...termopane...naspa :P
spor la facut curatenie :)

lady_k
22nd May 2009, 18:51
S-a mai dus o saptamana... Trece timpul si imbatranim...:P

alyosha_87
22nd May 2009, 18:58
nu ma deprimaaaaaaaaaaaaaa

ca mai am putin si schimb si eu varsta :shocked:

lady_k
22nd May 2009, 19:01
Am uitat sa ma laud ieri. MCM Targoviste e campioana Romaniei la baschet feminin pentru a 8-a oara.:cheer:

El Pistolero
22nd May 2009, 19:02
Am uitat sa ma laud ieri. MCM Targoviste e campioana Romaniei la baschet feminin pentru a 8-a oara.:cheer:

faci parte din echipa?:D

lady_k
22nd May 2009, 19:05
:P Nu. Dar cand eram mai mica (si aveam timp) mergeam cu tata la aproape toate meciurile... Am zis ca ma laud pentru ca e echipa orasului.

El Pistolero
22nd May 2009, 19:08
aaa ok:ok:

altceva,cu ce te mai lauzi?:D

alyosha_87
22nd May 2009, 19:27
ma bucur ptr echipa :D

lady_k
22nd May 2009, 19:27
Cu nimic... Dezbat daca sa ma duc la o plimbare sau nu.:)

alyosha_87
22nd May 2009, 19:29
eu zic sa mergi. eu fac acelasi lucru.
ma imbrac si ma duc la o plimbare luuuuuuuuuuuuuuuunga si racoroasa, sa-mi mai limpezesc gandurile :P

El Pistolero
22nd May 2009, 19:45
si eu zic la fel ,du-te:ok:

lady_k
22nd May 2009, 19:52
Ma duc.:)
Paaaa :cya:

Anisia
22nd May 2009, 21:38
Buna seara!
Multumesc, Whis, sa fie!:)

whisper
22nd May 2009, 23:27
Termopane, termopane..cum era melodia:cry:

@Ade: Auch...ce cuvinte folosesti:happy

GReeeeN!

@Anisia: Cu placere!
@Flavia: Pai mai nimic..nu sunt indeajuns antrenori:D

Geografu
22nd May 2009, 23:44
Da, am ascultat si eu azi melodia lui Chilian, ca deh, eram in tema...:D

Noapte buna, eu sunt terminat de suparare dupa meciul de azi al Stelei....

whisper
22nd May 2009, 23:56
:cry: am si uitat de meciul Stelei...iar a pierdut?:D

Noapte buna!
http://www.youtube.com/watch?v=eOUJNAUA_78&feature=channel_page

lady_k
23rd May 2009, 01:09
Dap, a pierdut.

Noapte buna!:cya:

ricochet4
23rd May 2009, 03:28
Las ca-i bine. Am avut under 2,5 :D.

alyosha_87
23rd May 2009, 11:13
Neataaaaa :D

El Pistolero
23rd May 2009, 11:55
Neataa:P

alyosha_87
23rd May 2009, 12:00
ce'aci?

El Pistolero
23rd May 2009, 12:24
lucrez la ceva proiecte,sper sa termin repede ca ma enerveaza deja:D

alyosha_87
23rd May 2009, 12:27
ptr facultate?

El Pistolero
23rd May 2009, 12:29
da:)

alyosha_87
23rd May 2009, 12:31
ugh....nasol. stiu cum e.
luni am examen la o materie atat de scarboasa si parca nu ma trage sufletul sa invat :huhu:

El Pistolero
23rd May 2009, 12:35
nasol
eu mai am 2 saptamani pana incep chinul:no:

alyosha_87
23rd May 2009, 12:36
eu in 2 saptamani termin sesiunea, insa vine licenta peste mine... :no:

Geografu
23rd May 2009, 13:42
Buna ziua !
Succes Aly in perioada asta ! :ok:

alyosha_87
23rd May 2009, 13:43
merci. de fapt, succes tuturor celor care au stresiune :D

ricochet4
23rd May 2009, 14:58
Mie nu-mi urezi succes, Alyosho ? Nu am sesiune.

alyosha_87
23rd May 2009, 15:34
la ce vrei sa-ti urez succes? :)

praf_de_stele
23rd May 2009, 15:54
@Ade: Auch...ce cuvinte folosesti:happy
eu nu folosesc cine stie ce cuvinte, dar daca inteleg unii gresit

m`am trezit la 2 azi...nu mi`am batut propriul record cu asta, dar e bine si asa

alyosha_87
23rd May 2009, 16:01
cum de te-ai trezit asa "devreme" , ade mica? :P

praf_de_stele
23rd May 2009, 16:10
asa ma trezesc mereu cand nu sunt la scoala :P cu unele exceptii

Cristinush
23rd May 2009, 16:55
Heya :D noi n-avem uniforme:dance:, desi s-a dezbatut chestia asta indelung anul trecut, dar avem parte de o perchezitie sanatoasa la intrarea liceului :P

cris, ce e`n avataru` tau ?
Bee Happy :D ;)

@Cris: :kiss: Ti-ai adus aminte si de noi:D Noi facem bine. U?
Fac bine, multumesc :kiss: astept exagerat de mult vacanta :rolleyes: cu trenul din Franta..:P

alyosha_87
23rd May 2009, 16:57
Cris, long time, no see :D :floricica:

ricochet4
23rd May 2009, 17:22
la ce vrei sa-ti urez succes? :)

In viata, in general, in dragoste, in ce vrei tu.

alyosha_87
23rd May 2009, 17:24
nici n-ai pretentii. ok then... succes in toate :)

praf_de_stele
23rd May 2009, 17:30
Heya :D noi n-avem uniforme:dance:, desi s-a dezbatut chestia asta indelung anul trecut, dar avem parte de o perchezitie sanatoasa la intrarea liceului :P
mie chiar imi place sa vin in uniforma...
zic eu acum ca n`am avut niciodata, dar nu m`oi plictisi oare de ea? parca vad ca dupa un timp incep sa ma plang :D

si chiar va verifica la intrare? la noi intra si iese cine vrea :P

alyosha_87
23rd May 2009, 17:34
o sa vezi ca o sa te sictiresti de uniforma :P
dar e fun la inceput :)

ricochet4
23rd May 2009, 18:15
Sigur ca e fun. Chiar hot, daca n-ai nimic pe dedesubt :D Ma uit la fetele din telenovelele sudamericane.

alyosha_87
23rd May 2009, 18:31
mda, acuma te apuci si tu sa ne compari cu mamacitas din telenovele...tz tz...

ricochet4
23rd May 2009, 19:04
Asta ar trebui sa va incante.

alyosha_87
23rd May 2009, 19:05
probabil... eu oricum am terminat liceul, asa ca je m'en fout de uniforme :P

ricochet4
23rd May 2009, 19:37
nu trebuia pus un apostrof acolo, intre de si uniforme ?

alyosha_87
23rd May 2009, 19:41
nu, pentru ca am scris juma in romana, juma in franceza.
daca as fi scris in totalitate in franceza ar fi fost "des uniformes". :)

praf_de_stele
23rd May 2009, 21:16
aline, te pui cu marce cand e vorba de franceza ? :P

alyosha_87
23rd May 2009, 21:37
asa, respect :D

ricochet4
23rd May 2009, 21:46
Ma pun ade :D. Tot sint numai tupeu. Am 9 ani de franceza si tot ce stiu e bonjour, visage, merci si au revoir :) Am zis sa fiu "jmeker".