PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

whisper
22nd April 2007, 13:53
:P Chiar ma gandeam ca tre sa fie cineva nou -ca nu stiam nick-ul si cand colo :ras-plans: LaLLaaa:P De ce ti-ai schimbat nick-ul si de la ce vine?Pot sa iti zic EGM:) ca nu cred ca voi retine nick-ul asta :D Sau tot LaLLaaa sau care e numele real:thinkso: Lavinia sau cum ziceai :P
P.S.: Daca nu e Lavinia ..inseamna ca tocmai te-am botezat :P

alyosha_87
22nd April 2007, 19:53
I'm back from my little trip! :D am prins o vreme super frumoasa, am facut muulte poze si am inhalat aer curat de munte! :D but...din pacate, ma asteapta multe de facut ptr scoala. :*
va pup pe toate;) :kiss:
ps. wow,cat ati scris :P

Cristinush
22nd April 2007, 20:22
foaaaaaaaaaarte mult ati scris:P:P..pai, si eu m`am intors din excursie..a fost de`a dreptu` supeeeeeerb!!muntele rocks:yeah: ce n`as da sa fi ramas acolo..:-<..ata ete..Marce, unde ai fost?:D
pup!

skater girl
22nd April 2007, 20:46
rocsa,mersi de sfaturi de bac!!vreau sa te intreb ceva:ai dat bacu si la 2 limbi straine,no?engleza si franceza/germ/latina?cum a fost la oral la lb straina?

rocs_a
22nd April 2007, 21:22
skater_girls, am dat bacul numai la engleza...a fost proba orala, evident, eu am invatat la clasa de engleza intensiv, asa k a fost ceva mai greu la mine, decat la cei care erau la clase obisnuite.... din cate imi aduc aminte, imi cazuse ceva legat de role models si ceva cu genul publicistic...dar a fost extrem de simplu....conteaza cel mai mult sa fii fluent, sa nu t opresti din vorbit, sa nu-l lasi pe prof sa te intrebe ceva...cu alte cuvinte, tb sa iti mearga gura...:D
si k sa va inchipuiti cat de disperata eram eu cu bacul, incepusem sa fac schite la romana de prin vacanta de vara, inainte de a 12a ...si la mate faceam meditatii si vara ... dar mi-au priit

skater girl
22nd April 2007, 21:32
skater_girls, am dat bacul numai la engleza...a fost proba orala, evident, eu am invatat la clasa de engleza intensiv, asa k a fost ceva mai greu la mine, decat la cei care erau la clase obisnuite.... din cate imi aduc aminte, imi cazuse ceva legat de role models si ceva cu genul publicistic...dar a fost extrem de simplu....conteaza cel mai mult sa fii fluent, sa nu t opresti din vorbit, sa nu-l lasi pe prof sa te intrebe ceva...cu alte cuvinte, tb sa iti mearga gura...:D
si k sa va inchipuiti cat de disperata eram eu cu bacul, incepusem sa fac schite la romana de prin vacanta de vara, inainte de a 12a ...si la mate faceam meditatii si vara ... dar mi-au priit
aham,oki!eu sunt la filologie bilingv(engleza) si o sa dau scris la engleza si oral la franceza!si ai dreptate...si eu m-am gandit sa ma apuc sa invat ink din vacanta de vara pt bac,pt k o sa-mi prinda bine!in cls a 12-a sunt si cu cambridge-ul!ohh,ce ocupata o sa fiu,cand ma gandesc!dar,asta e!cu totii trecem prin asta!sooner or l8er!

rocs_a
22nd April 2007, 21:39
e bine k dai cambridge-ul acum, k impusti 2 iepuri dintr-o lovitura...inveti si pt bac si pt cambridge...dar tu nu dai si un examen prin care iti iei atestat profesional? si ala prinde bine la un cv, asa k nu t gandi k dak dai cambridgeul,nu mai ai nevoie si d alte atestate de engleza, k nu toti se uita la calitate, se uita si la cantitate...
anyway, spune-mi, e adevarat k acum cambridgeul nu mai are valabiliatate permanenta, ci numai cativa ani, asa cum e si cu toeffle? asa mi-a zis o colega de fac, sincer, nush dak e adevarat, mi-e greu sa cred...si te-ai hotarat la ce fac dai?

skater girl
22nd April 2007, 21:54
e bine k dai cambridge-ul acum, k impusti 2 iepuri dintr-o lovitura...inveti si pt bac si pt cambridge...dar tu nu dai si un examen prin care iti iei atestat profesional? si ala prinde bine la un cv, asa k nu t gandi k dak dai cambridgeul,nu mai ai nevoie si d alte atestate de engleza, k nu toti se uita la calitate, se uita si la cantitate...
anyway, spune-mi, e adevarat k acum cambridgeul nu mai are valabiliatate permanenta, ci numai cativa ani, asa cum e si cu toeffle? asa mi-a zis o colega de fac, sincer, nush dak e adevarat, mi-e greu sa cred...si te-ai hotarat la ce fac dai?
cambridge-ul are valabilitate permanenta,rocsa!din cate stiu eu toffel are o valabilitate de 3 ani,e muuult mai usor decat cambridge-ul,si merge numi in usa!pe mine uk ma intereseaza!si da,o sa dam si un atestat,din cate am auzit,in cls a 12-a!tu l-ai dat?dar,repet colega ta se inseala,cambridge-ul are valabilitate permanenta!nu-ti face griji din cauza asta!si dak tot ma intrebai de facultate,hmm...ma gandeam la REI!tu la ce facultate esti???

rocs_a
22nd April 2007, 22:05
am dat si eu atestatul ala la engl...si eu sunt la marketing (ase) ... am prieteni la rei care au terminat profilul uman, dar sunt si multi altii care au fost la uman si au intrat la ase, la diverse sectii....ce-i drept, e cam dificil la mate, si dak vrei la buget tb sa muncesti f mult...ase-ul este o facultate potrivita si pt cei d la uman, repet, doar admiterea e grea la mate, ah, si examenul din sem 1 unde se pik destul d mult ... dar recomand aseul pt cei care vor sa castige bani si sa si faca o fac in acelasi timp...doar sesiunea da batai de cap...

skater girl
22nd April 2007, 22:20
am dat si eu atestatul ala la engl...si eu sunt la marketing (ase) ... am prieteni la rei care au terminat profilul uman, dar sunt si multi altii care au fost la uman si au intrat la ase, la diverse sectii....ce-i drept, e cam dificil la mate, si dak vrei la buget tb sa muncesti f mult...ase-ul este o facultate potrivita si pt cei d la uman, repet, doar admiterea e grea la mate, ah, si examenul din sem 1 unde se pik destul d mult ... dar recomand aseul pt cei care vor sa castige bani si sa si faca o fac in acelasi timp...doar sesiunea da batai de cap...
si prietenilor tai cum li se pare la REI?au reusit sa plece cu burse in strainatate?cum a fost examenul de admitere?eu stiu k se da la engleza si romana,dar este dificil desigur!trebuie sa ai cunostiinte vaste la REI!am cautat subiecte pe net la romana si engleza dar n-am gasit!

Iulya
22nd April 2007, 23:02
admiterea la REI ex grila 35 intrebari: 5mate/15lb straina/15 economie-geografie ...


o sa caut sa vad sub d admitere dk vrei. dk vrei sa stii ceva just ask

corina_mee
22nd April 2007, 23:07
Skater girl, o sa incerc sa itti dau eu cateva date despre REI, ASE, ca sunt in ultimul an . Examenul de admitere l-am dat la mate, economie( care era la alegere cu gepgrafia) si engleza. Cele mai grele subiecte au fost la mate. Exista burse in stainatate si poti sa pleci in anumite tari pentru un semestru sau un an, depinde de program. Eu am doua colege care au fost in spania si au fost multumite.
Despre facultate pot spune ca nu este foarte grea, iar orarul este foarte lejer. Pe mine m-a deceptionat un pic pentru ca se fac foarte multe lucuri teoretice si aproape nimic cu finalitate practica.
Sper ca ti-am raspuns la o parte din intrebari...daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma. Mult succes.

skater girl
23rd April 2007, 09:41
admiterea la REI ex grila 35 intrebari: 5mate/15lb straina/15 economie-geografie ...


o sa caut sa vad sub d admitere dk vrei. dk vrei sa stii ceva just ask
mersi iulia!poate gasesti tu ceva subiecte la REI la romana sau la engleza...ah si eu am ghidul studentului la facultatea de litere,si acolo spune k examenul se da la romana si la english!!

skater girl
23rd April 2007, 09:44
Skater girl, o sa incerc sa itti dau eu cateva date despre REI, ASE, ca sunt in ultimul an . Examenul de admitere l-am dat la mate, economie( care era la alegere cu gepgrafia) si engleza. Cele mai grele subiecte au fost la mate. Exista burse in stainatate si poti sa pleci in anumite tari pentru un semestru sau un an, depinde de program. Eu am doua colege care au fost in spania si au fost multumite.
Despre facultate pot spune ca nu este foarte grea, iar orarul este foarte lejer. Pe mine m-a deceptionat un pic pentru ca se fac foarte multe lucuri teoretice si aproape nimic cu finalitate practica.
Sper ca ti-am raspuns la o parte din intrebari...daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma. Mult succes.
mersi mult!!apreciez gestul tau!o sa te bombardez cu intrebari...u asked for it!!cambridge-ul ti-e necesar la REI?te folosesti de el pt a plek in strainatate?si dupa ce termini facultate cam ce job poti sa-ti gasesti?

alyosha_87
23rd April 2007, 11:36
foaaaaaaaaaarte mult ati scris:P:P..pai, si eu m`am intors din excursie..a fost de`a dreptu` supeeeeeerb!!muntele rocks:yeah: ce n`as da sa fi ramas acolo..:-<..ata ete..Marce, unde ai fost?:D
pup!

Eu am fost la Valuig-Crivaia, la vreo 50 km de Resita :D ma bucur ca si tu ai fost la munte. intr-adevar e un loc de unde chiar nu as mai leca. doar ca m-as cam plictisi dupa o vreme:P
pup

corina_mee
23rd April 2007, 12:28
Si eu am fost la munte la predeal...a fost super...imi pare asa rau ca m-am intors.

corina_mee
23rd April 2007, 12:35
mersi mult!!apreciez gestul tau!o sa te bombardez cu intrebari...u asked for it!!cambridge-ul ti-e necesar la REI?te folosesti de el pt a plek in strainatate?si dupa ce termini facultate cam ce job poti sa-ti gasesti?

Eu am dat Cambridge-ul Advanced (CAE). Eu acum vreau sa plec in Olanda la master si nu mai trebuie sa dau alt test de engleza pentru ca am Cambridge-ul. Dar sunt si alte facultati care cer Toffel sau IELTS pentru ca acestea au o perioada de valabilitate mai mica, nu sunt pe toata viata cum este Cambridge-ul. Oricum eu zic ca este bine ca il dai acum, ca o sa te ajute.

Cristinush
23rd April 2007, 14:51
rocs_a, u ai termint mate-info bilingv..?!k asa mi se pare din ce ne`ai spus..si la ase examenele nu se dau si din mate??sau doar admiterea e din mate si e nasoala?:-?:P..asa, ca punct de orientare...k eu, personal sunt la mate-info bilingv engle, si nush prea bine unde sa ma orientez:(..mai am timp, dar totusi..

rocs_a
23rd April 2007, 19:39
cristinush, am terminat liceul cu profil mate-info-engleza intensiv...e diferit de bilingv, la bilingv faci park 6-8 ore engleza pe sapt, eu la intensiv faceam 4 ore pe sapt...din pacate, cand am dat eu capacitatea, la liceul meu nu era decat clasa de engleza intensiv, dar acum sunt si clase de engleza bilingv...
skater_girl, la ase la rei examenul de admitere consta in grile la economie,mate si engleza, asa cum cred k s-a mai scris...la mate e dur examenul, este chiar mai greu decat examenul de poli (mult mai greu)...stiu asta pt k atunci cand eu rezolvam probleme de mate de admitere la ase, colega mea de bank care se pregatea pt poli facea subiecte date in anii trecuti la poli si erau muult mai usoare decat ce faceam eu ...sunt niste tipuri de exercitii standard care se dau la ase , sunt extrem de variate si multe dintre ele nu se rezolva decat prin metoda proprie cenusa(cenusa e proful care face subiectele de mate la ase)... la economie este extreeem de simplu iar la engleza e tot asa, floare la ureche...
stiu o tipa care a terminat rei si acum lucreaza la ministerul de finante...stiu un tip care a terminat sectia de economia agroalimentara si a mediului(o alta sectie din ase) si lucreaza la banca...ase-ul deschide multe porti de angajare...
eu sunt multumita de fac d marketing, din proiectele multiple care mi se dau consider k e o sectie unde desi predomina partea teoretik, sunt destul de multe analize pragmatice, practice, studii de caz pe firme reale care pe mine ma atrag foarte mult...in plus, mie mi-ar placea sa fac cercetari de marketing/studii de piata si d-asta prefer marketingul...
corina_mee, esti ultimul an la rei(ase)? sau ultmul an la ase, la alta sectie? sunt curioasa, ai lucrat pana acum in timpul facultatii?
cristinush, dak vrei la rei, eu te sfatuiesc sa mergi la ase din mai multe motive: 1. e o facultate lejera, unde poti face o groaza de alte lucruri in afara facultatii ... spun k e lejera pt k se invata lejer in sesiune sau cu o luna sau cateva sapt inainte de sesiune, ai un rpogram f flexibil, mai putine ore decat ai la liceu, de ex ... 2.dupa ce termini ase-ul iesi economist, te poti angaja usor... 3.poti intelege cu usurinta diverse fenomene care se petrec in jurul tau si pe care nu le realizezi, sunt fenomene sociale cu care te intalnesti zi de zi
eu am o prietena care e la fac de litere,rei si mi-a zis k nu ii place ... face istorie si fel de fel d materii care doar iti dau o cultura generala, nu te orienteaza in viata....stiam k ii plimba la nush ce materie prin muzee si ii pune sa faca referate p baza celor vazute acolo ... asa mi-aduc aminte sa-mi fi povestit...acum nush, nu zic k aseul e cel mai bun, pt k nu este ... dar e o alternativa buna d luat in considerare ... iar de burse, ce pot sa-ti zic, stiu k sunt suficiente, dar sunt la majoritatea fac bune...am o prietena la stiinte politice(universitate) si a primit bursa in spania de 2 luni ... ea a primit k e ff buna la spaniola, a luat in clasa a 10 a locul 1 la olimpiada nationala de spaniola...asa k ea si-a meritat pe deplin bursa, dar am inteles (sunt doar zvonuri) k tb sa ai si pile pt burse ...

corina_mee
23rd April 2007, 19:46
rocs-a sunt in ultimul an la rei. Eu nu am lucrat decat [pe perioada vacantei, dar iti permite timpul sa lucrezi si in cursul anului. Oricum trebuie sa incerci sa te duci la seminarii ca acolo conteaza prezenta. La cursuri nu este obligatoriu sa mergi...poti sa le iei si de la colegi.

irinaidu
23rd April 2007, 19:56
pt fetele care termina liceul ( sau faculta ) o melodie de bocit.
http://www.swoopshare.com/file/34ee6ef012b274c6cf76127f29e0ad86/Vitamin+C++Graduation.wma.html

Ane_marry
23rd April 2007, 20:06
mel e impresionanta.....chiar ca-ti dau lacrimile...:P

Cristinush
23rd April 2007, 20:17
rocs_a: thx a lot pt sfaturi...eu nush ce sa fac deocamdata..mie imi place ft mult matematica; anul asta, spre exemplu nu am participat la judeteana d mate pt k nu am fost suficient pregatita:P, dar de la anu` am zis ca nu mai las nimic:D..suna tentant ase`ul..o sa ma mai gandesc;)
Irina, e ft frumoasa piesa!eu o am de la Ane_marry de ceva vreme:D

irinaidu
23rd April 2007, 20:28
eu am auzit-o acum cativa ani si nu stiam daca e cunoscuta sau nu!!!! ma bucur ca va place!!!

irinaidu
23rd April 2007, 22:06
se gandeste careva sa mearga la concert la rolling stones????

Lavinia
23rd April 2007, 22:08
aaa...styu si yo melodia aia...da ma intreb de unde?cred k fie dintr-un film fie de la vreo reclama...
mie mi'ar fi placut sa ma duc dar din pacate nu ma duc:(

whisper
23rd April 2007, 22:29
Da stiu ca ati scris mult.
Succes la examene fetelor :ok:
@ ex-LaLLaa: de la ce vine noul nick? Am mai intrebat ,dar cred ca nu ai vazut :P

Lavinia
23rd April 2007, 22:30
aaaa...da...succes la exemene si la ce mai vreti voi;)
noapte buna

whisper
23rd April 2007, 22:38
And my answer??????:P

skater girl
23rd April 2007, 22:46
mersi pt sfaturi fetele!!!si-acum cu cambridge-ul?cele care l-ati dat?cum a fost?la speaking ce va cazut?sunt doar 2 candidati in sala de examen?la listening cum a fost?am auzit de la unele persone k au fost probleme la listening pt k nu aveau aparatura performanta!

corina_mee
23rd April 2007, 22:53
Eu am dat Cambridge Advanced acum trei ani. La speaking sunt 2 candidati in sala de examen si trebuie sa interactioneze unul cu celalat. Sunt 2 profesori, unul care pune intrebarile si unul care sta mai in spate si isi noteaza. Eu cand am dat nu am avut probleme la listening...s-a auzit clar. Mie cea mai grea proba mi s-a parut writing-ul pentru ca nu imi place sa fac compuneri. Subiectele chair nu le mai tin minte...dar oricum daca rezolvi testele din cartile lor de la British sigur o sa te descurci.

skater girl
23rd April 2007, 23:00
Eu am dat Cambridge Advanced acum trei ani. La speaking sunt 2 candidati in sala de examen si trebuie sa interactioneze unul cu celalat. Sunt 2 profesori, unul care pune intrebarile si unul care sta mai in spate si isi noteaza. Eu cand am dat nu am avut probleme la listening...s-a auzit clar. Mie cea mai grea proba mi s-a parut writing-ul pentru ca nu imi place sa fac compuneri. Subiectele chair nu le mai tin minte...dar oricum daca rezolvi testele din cartile lor de la British sigur o sa te descurci.
mersi!dap,lucrez teste de advanced,speciale pt cambridge!!la writing mie imi plac:letter of complaint,report,leaflet!!my fav!!la toate probele sunt 2 candidati in sala?si cambridge-ul trebuie sa-l dai in 2 zile?asa am auzit!

corina_mee
23rd April 2007, 23:08
sunt 2 candidati doar la speaking, care se da separat. Restul probelor le dai in alta zi toate o data intr-o sala cu multa lume...te vor anunta ei unde.

skater girl
23rd April 2007, 23:13
thanks a bunch!eram in za fog!

rocs_a
24th April 2007, 09:08
cristinush, dak iti place asa d mult mate si esti pregatita totusi sa ajungi la faza judeteana, da la poli ... stiu eu 2 sectii bune: automatik si electronik&telecomunicatii ... am colegi f buni acolo...insa tb sa inveti fizik bine...si poli este o fac destul de dura

rocs_a
24th April 2007, 09:27
melodia cu graduation a fost pe fundalul unei prezentari de la o clasa de la mine din liceu, cand s-a facut festivitatea cu robe la palatul copiilor...si fiecare clasa se ducea pe rand cu dirigintele, elevii erau strigati ultima oara de pe catalog , dupa care veneau pe scena si pe ecran erau proiecttate in power point filmulete cu clasa, cu poze ... la o clasa s-a folosit mel asta superba...ce bocete mai erau p-acolo...si cand ne uitam la poze din toata perioada liceului, si ascultam atatea mel sad....curgeau siroaiele...tin minte k am plans la o melodie de-a enyei, dar nu mai stiu cum se numeste...dak as auzi-o din nou, mi-as aminti sigur de ea, dar imi pare tare tare rau k n-am aflat nici pana acum cum se num

Lavinia
24th April 2007, 11:43
And my answer??????:P

aaa...nu vazusem...inseamna dark angel in swahili;)

skater girl
24th April 2007, 11:51
aaa...nu vazusem...inseamna dark angel in swahili;)
wow...m-ai lasat paf!!iti plac chestiile astea putin mai obscure?mai ciudatele?desigur,n-o lua k pe o jignire?i'm just curious to know!that's all!!

Lavinia
24th April 2007, 11:54
:D..da...imi plac...

baboo
24th April 2007, 13:39
Irina, merg eu la Rolling Stones!:) Nu se mai duce nimeni de aici? Mi-ar fi placut sa ma duc si la George Michael, dar nu s-a putut acum...
Skater girl, te pot ajuta si eu cu informatii despre Cambridge. Daca il dai in Bucuresti, nu vei avea probleme la listening, toti au fost foarte multumiti. De exemplu, cand am dat eu examenul in momentul in care supraveghetorii au dat drumul la CD-uri, a inceput sa ploua afara. Dar o ploaie din aia sanatoasa... Parca a fost si grindina. Iti dai seama ca am innebunit cand am vazut:D Dar din fericire, s-a auzit totul perfect. Probleme mai mari au avut cei care au dat in alte orase. Am avut colegi care au dat in Iasi si toti au spus s-a auzit foarte prost. Aparatura consta dintr-un CD player portabil si 2 boxe mici pentru un amfiteatru intreg. Iti dai seama ca cei din ultimele banci n-au auzit mare lucru...
Eu te-as sfatui sa nu ai emotii, mai ales la Speaking, unde se interpreteaza orice gest. Si stiu de la multi ca e preferabil sa-l dai in sesiunea din iarna sau in cea din primavara, pentru ca in iunie se prezinta cei mai multi si implicit, dau subiecte mai grele, sunt mai exigenti. Eu l-am dat totusi vara si nu a fost extraordinar de complicat, asa cum ma asteptam. Bafta!

irinaidu
24th April 2007, 18:09
pai si eu vreau sa merg, dar nu mi-am luat bilete si nu stiu daca mai gasesc, ca am auzit zvonuri ca n-ar mai fi. tu in ce zona ma sfatuiesti sa caut biletele ( adica in ce parte a stadionului crezi ca e mai bine sa stai )???? tu ti-ai luat deja???

baboo
24th April 2007, 20:06
Da, eu mi-am luat bilete chiar in ziua urmatoare punerii lor in vanzare. Atunci nu se mai gaseau la diverta decat la peluza din pacate si am luat din alea. Decat deloc...
Stiu ca au mai suplimentat pe parcurs dar daca vrei sa mergi sa te grabesti, ca se vand foarte repede! Cel mai mult as fi vrut sa iau din alea de 167 lei parca, pe gazon in sectorul A. Vad ca pe bilete.ro mai sunt bilete la peluza si sectorul B pe gazon, adica de la mijloc incolo. Ai putea sa-ti cumperi pe gazon, chiar daca sunt mai in spate; oricum cred ca e mai bine decat la peluza...

ioanav88
24th April 2007, 21:26
vreau si eu la rolling stones !!!!!! dar din pacate nu se poate, atunci sunt deja la iasi sa ma inscriu la fac. cristinush eu te sfatuiesc sa dai la poli, (eu o sa dau si la automatica si la telecomunicatii, sa vad acu' la care o sa intru) sunt facultati foarte bune, chiar daca sunt mai grele si cu un program mai incarcat decat ase-ul, se merita ;)

skater girl
25th April 2007, 09:30
Irina, merg eu la Rolling Stones!:) Nu se mai duce nimeni de aici? Mi-ar fi placut sa ma duc si la George Michael, dar nu s-a putut acum...
Skater girl, te pot ajuta si eu cu informatii despre Cambridge. Daca il dai in Bucuresti, nu vei avea probleme la listening, toti au fost foarte multumiti. De exemplu, cand am dat eu examenul in momentul in care supraveghetorii au dat drumul la CD-uri, a inceput sa ploua afara. Dar o ploaie din aia sanatoasa... Parca a fost si grindina. Iti dai seama ca am innebunit cand am vazut:D Dar din fericire, s-a auzit totul perfect. Probleme mai mari au avut cei care au dat in alte orase. Am avut colegi care au dat in Iasi si toti au spus s-a auzit foarte prost. Aparatura consta dintr-un CD player portabil si 2 boxe mici pentru un amfiteatru intreg. Iti dai seama ca cei din ultimele banci n-au auzit mare lucru...
Eu te-as sfatui sa nu ai emotii, mai ales la Speaking, unde se interpreteaza orice gest. Si stiu de la multi ca e preferabil sa-l dai in sesiunea din iarna sau in cea din primavara, pentru ca in iunie se prezinta cei mai multi si implicit, dau subiecte mai grele, sunt mai exigenti. Eu l-am dat totusi vara si nu a fost extraordinar de complicat, asa cum ma asteptam. Bafta!
mersi,baboo!!in sesiunea de iarna o sa-l dau,la bucuresti!cred!dar sunt putin km nehotarata cu facultatea...as vrea la REI,dar nush...vreau mai multe detalii despre facultatea asta,am citit eu pe internet chestii...dar vreau sa aflu si parerea unui student la REI,(dak sunt pe-aici,sau dak cunoasteti pe cineva)!am auzit k sunt mai mult theoretical facts,fara practice...eu imi doresc sa plec in strainatate cu o bursa,facultatea aceasta imi da posibilitatea de a plek abroad?si ce se studiaza la REI?(am auzit k multe chestii legate da UE,istorie,and stuff like that)!!

Lavinia
25th April 2007, 11:03
daca ma gandesc yo mai bine in legatura cu rolling stonesii astia...daca n'au murit ei pana acu' n-or muri pana nu' i-oi vedea si yo:D

baboo
25th April 2007, 12:48
Uite aici programa analitica de la REI. http://www.rei.ase.ro/site/despre/oferta_educationala/programe_analitice.asp
Poate te lamuresti cat de cat...
Mai mult decat s-a spus (ca e programul lejer, care iti permite sa faci si altceva, ca ai unde sa te angajezi dupa ce termini etc) nu mai stiu. Din cate am auzit, se poate pleca afara cu o bursa sau la un master daca ai note destul de bune si stii una sau doua limbi straine. Dar nu te-ai gandit sa candidezi direct la o universitate din strainatate? Sau iti doresti sa incepi o facultate aici si sa pleci dup-aia?

skater girl
25th April 2007, 13:41
thanks a bunch,baboo!!ma gandeam sa incep o facultate aici!in strainatate e very expensive!!am si o carte :the insider's guide to foreign study"in kre am numeroase info despre universitati din europa,cu tot cu preturi...kre,with all respect,sunt km piperate...but we shall see!!cunosti tu persoane kre au studiat direct la o universitate din afara?

Iulya
25th April 2007, 13:55
Poti sa studiezi si in strainatate direct ... nu stiu exact detalii dar majoritatea ofera burse . eu am avut colegii care au trimis cerere etc si au primit burse d la universitati din starinatate care acopereau o parte din suma necesara restu a fost acoperit fie prin parinti -cazul unora - burse de la guvern sau au convins un sponsor sau prin credite.

Cat priveste REI - dk ai vreo intrebare shoot ...-k sunt anu 1 si anu trekut am dat admiterea

cartiile d admitere au aparut la mate/geogra si economie deja dk vrei sa vezi sub ..la engleza se gaseste mai greu .. dk nu gasesti o sa-ti scanez eu din cartea p care o am - e din 2005.
O sa caut sa-ti si trimit sub ...dk nu gasesc p net o sa scanez niste sub ..si-ti trimit.

Cristinush
25th April 2007, 15:28
cristinush eu te sfatuiesc sa dai la poli, (eu o sa dau si la automatica si la telecomunicatii, sa vad acu' la care o sa intru) sunt facultati foarte bune, chiar daca sunt mai grele si cu un program mai incarcat decat ase-ul, se merita ;)
mai, nush ce sa fac...la poli stiu ca trebuie multa fizica...si eu nu stau prea bine la capitolu` asta..:rolleyes:..chestia e ca vreau si o facultate buna care sa`mi ofere un loc de munca bun..nush ce sa zic..
pana mai incolo..let`s enjoy life..http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-532.gif

baboo
25th April 2007, 19:07
Cunosc persoane care s-au dus la o universitate din strainatate. Din ce stiu, au plecat la Bremen, Lyon, Paris, Cambridge sau US. Cum a spus si Iulya, poti primi o bursa partiala care sa-ti acopere unele cheltuieli; unii studenti fac imprumuturi la banci, credite...Unii primesc si burse integrale, dar alea sunt mai putine si mai greu de obtinut. In principal, ii intereseaza sa fi participat la tot felul de actiuni de voluntariat, la concursuri, sa ai gramezi de diplome, sa te fi implicat in societate...sa practici 2 sporturi...asta pe langa atestatele, recomandarile de la profesori, eseurile pe care trebuie sa le ai si ce e mai important...interviurile. Cu banii intr-adevar cel mai greu este in US, unde un an la o universitate de top e in jur de 40 000$. Si in UK era destul de scump, dar cica s-au mai redus taxele anul asta, cu intrarea in Uniune. Parca e mai simplu sa intri aici la o facultate, sa pleci cateva luni cu o bursa si apoi la un Master..
Oricum, iti dai seama ca o facultate buna facuta afara te recomanda oriunde in lume. Ar fi deja un alt mod de a privi problema;)

peirsolgirl
27th April 2007, 20:26
vreau si eu la rolling stones !!!!!! dar din pacate nu se poate, atunci sunt deja la iasi sa ma inscriu la fac. cristinush eu te sfatuiesc sa dai la poli, (eu o sa dau si la automatica si la telecomunicatii, sa vad acu' la care o sa intru) sunt facultati foarte bune, chiar daca sunt mai grele si cu un program mai incarcat decat ase-ul, se merita ;)
Ioana, dai la Iasi?Si la Bucuresti? Si poti sa dai si la automatica si la telecomunicatii , ca eu una auzisem ca sunt in acelasi timp, sau ceva de genul asta.

ioanav88
27th April 2007, 22:03
Dau doar in Iasi, acolo e examen la automatica, iar la telecomunicatii se intra cu dosar. initial vroiam telecom., dar cand am auzit ca de anul asta a aparut chestia cu dosarul si acolo am zis sa dau totusi la automatica, daca tot fac pregatire sa dau si eu un examen, nu? ;).Az am avut simulare scrisa la romana, a picat varianta 40 cu perspectiva narativa in 'Ion' la eseu, a fost usor, dar la partea I era o poezie dubioasa, in fine conditii exact ca la examen, ca trebuia sa simulam si copiatul, sa ne antrenam :)

peirsolgirl
27th April 2007, 22:14
Tare
Am avut si eu ieri lucrare din var de bac: nuvela psihologica
Am fost si eu in Iasi acum cativa ani.E frumos.M-as muta acolo fie si numai ca sa iau lectii de dans irlandez :P

Lavinia
27th April 2007, 22:47
nu mai ziceti de lucrari si altea alea k iar imi aduc aminte k vin tezele si dau 3 teze intr-o saptamana:(

ioanav88
27th April 2007, 22:49
nasol, las' ca vine 1 mai si ai timp sa-ti incarci bateriile :)

Lavinia
27th April 2007, 22:50
da...abia astept:D....si oricum mai bine cu tezele asa sa scap de toate o data;)

ana_maria1988
28th April 2007, 00:35
:)))) ce tare Alex...si eu am dat lucrare din var...dar mi-a picat nuvela fantastica:)

flying_dreamz
28th April 2007, 00:49
nu mai ziceti de lucrari si altea alea k iar imi aduc aminte k vin tezele si dau 3 teze intr-o saptamana:(

nu mai zi nici de teze ca mi se face rau cand ma gandesc ca vineri am teza cu subiect unic la mate.....:( mi-e asa frica de geometrie.....

Lavinia
28th April 2007, 00:51
si mie la latina:(

flying_dreamz
28th April 2007, 00:52
e chiar asa grea latina???:o:

Lavinia
28th April 2007, 00:54
aa.nuuu..doar vreo 5 declinari din care a 2-a are si regula neutrului iar a treia are 2 forme (parisilabica si imparisilabica),nush cate timpuri ale verbului care se formeaza ba din tema d prezent,ba din aia de perfect,ba din aia de supin,plus diateza pasiva,mai nou si sintaxa cazurilor ca sa nu mai zic de propozitiile subordonate,care k sa stii d care sunt tre sa traduci fraza si yo habar nu am sa traduc alea k tre sa pui cuvintele in ordinea corecta...e nasoala rau limba asta

Lavinia
28th April 2007, 00:59
lasa k in generala nu faci cine stye ce..la liceu e mai nashpa...

flying_dreamz
28th April 2007, 01:00
bine atunci nu astept cu nerabdare sa ajung in liceu! de ce ne mai trebuie??? doar e o limba moarta!

Lavinia
28th April 2007, 01:01
pey trebe...la ce nush:happy
las' k poate dai si u la stiinte sociale si atunci nu o sa dai teza la latina si o sa va lase mai moale;)

flying_dreamz
28th April 2007, 01:04
ma mai gandesc.....:D

Lavinia
28th April 2007, 01:05
ai inca destul timp;)

flying_dreamz
28th April 2007, 01:06
un an nu e chiar asa mult.....:) :D ;) profa de rom a inceput deja sa ne preseze cu liceul

Lavinia
28th April 2007, 01:06
dar e destul;)

flying_dreamz
28th April 2007, 01:07
nu stii cand trece si anul asta.....:rolleyes:

Lavinia
28th April 2007, 01:08
asta asa e...trece timpu asta...mai repede decat se inmultesc iepurii:happy

flying_dreamz
28th April 2007, 01:09
asa e.....:happy :happy :happy

irinaidu
28th April 2007, 01:54
aoleu, ilinca cand imi aduc aminte ca esti in generala am un acces de invidie acut. e, noroc ca imi trece repede :P
eu sunt f obsedata de grey's anatomy. e o faza acolo la un moment dat cand cineva zice :
" We're adults. When did that happen? And how do we make it stop? "
si eu ma intreb macar o data pe luna faza asta. :)
mai e si replica asta " I've heard that it's possible to grow up - I've just never met anyone who's actually done it."
e, grey's e f funny. i love it!!!
mai e o faza in care zice meredith de ce e totusi bine sa crestem mari si are 3 motive f serioase : no parents around to tell us what to do, all the shoes and all the sex!!!! :P

dar de fapt nu de asta ma apucaem sa scriu.
ascult musicalul notre dame de paris. wow,wow,wow!!!! am dat din greseala pe youtube peste el. wow!!!! les temps des cathedrales e minunata!!!! wow!!!
i'm hooked!!!

alyosha_87
28th April 2007, 02:01
spre deosebire de tine, Irina, eu acum am terminat de vizionat blades of glory. e o parodie intr-adevar. cat depsre unele faze din film, chiar sunt trase de par. in schimb imi place de scott hamilton :P (apare ca si comentator sportiv in film )
otherwise, nu sunt prea incantata de film. nu refelcta nimic din frumusetea si spiritul competitiv al patinajului.
of...ar cam trebui sa ma duc s eu la nani. ca de maine, incep sa invat pentru examenele din sesiune.
Noapte buna/buna dimineata (dupa caz :P)

Lavinia
28th April 2007, 13:12
aa..deci zici k nu e cine stye ce?k si yo vroiam sa'l iau sa ma uit la el...

Cristinush
28th April 2007, 13:50
si eu am vazut blades of glory...si sincer, si mie mi`a lasat aceeasi impresie:(...naspa..:P..parca erau 2 gay..pe bune daca nu..:P

Lavinia
28th April 2007, 13:51
:happy...2 gay...dupa the gay cowboys a venit the gay skaters:happy

ana_maria1988
28th April 2007, 15:00
blades of glory e tipu de film la care sa te uiti cand vrei sa te enervezi mai tare decat esti deja ... cel putin mie asa mi s-a intamplat:))

Lavinia
28th April 2007, 15:02
bine de styut...deci nu'l mai caut;)

alyosha_87
28th April 2007, 16:21
daca tii neaparat sa-l vezi, noi nu te convingem sa nu il vezi :P
doar ca mie (si nu numai,se pare ) nu mi-a lasat o impresie prea buna...that's it :P

Lavinia
28th April 2007, 16:27
pey nu ma mai uit la e..dc sa pierd 2 ore din viata mea?

whisper
28th April 2007, 16:27
Nu l-am vazut pe tot :P Dar am vazut ceva secvente si nici mie nu mi-o placut...e un film destul de prost..parerea mea :P

Lavinia
28th April 2007, 16:38
atunci o sa ma uit cu siguranta la altceva;)

irinaidu
28th April 2007, 16:49
nici eu nu cred ca ma voi uita. acum mi s-a downloadat un film francez. acum 2 seri m-am uitat la " o logodna f lunga " tot francez si mie mi-a placut. iar baiatul gaspard ulliel e frumusel de nu se mai poate. si m-am uitat pe imdb sa vad in ce a mai aparut si filmul asta paris, j'taime avea si nota buna si aprea si el acolo asa ca i-am dat download. sa vedem ce o fi de capul lui!!!

Lavinia
28th April 2007, 17:08
si yo am vazut filmu...si tipu e intr'adevar tres,tres jolie;)are nishte ochisori:D:D:D

irinaidu
28th April 2007, 17:13
oo, daaa, ochisoriiiiiiii....... stai ca dau acu un google, poate gasesc ceva exemplificari. :)

Lavinia
28th April 2007, 17:14
stai k pun yo poze
2470424705
imi place mai ales prima..cu paru mai lung..:D

irinaidu
28th April 2007, 17:18
nu-mi plac fumatorii, dar acu fac o exceptie.
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=15&pos=0
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=70&pos=2
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=97&pos=0
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=82&pos=0
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=lastup&cat=8&pos=4


gata, ca eu le-as pune pe toate. oricum aici e siteul.
http://gaspardulliel.net/

il mai stie cineva pe baiat???? si daca da, in ce film l-ati vz ca eu vreu sa il vad in mai multe filme sa vad daca e si talentat pe langa frumos. :)

ana_maria1988
28th April 2007, 17:20
buni francezii astia !

Lavinia
28th April 2007, 17:20
mishto a 3-a serie..toate de fapt...doamne ce'mi palce paru lui..
can i borrow it??(nu paru...p el:D)
doamne..francezi buni...iar imi aduc aminte de romain:(

irinaidu
28th April 2007, 17:26
nu-i asa ca e prea frumos. si e asa parca fragil. l-as lua acasa sa il dau ceva de mancare si apoi sa..... gata, ca poate citesc si copii pe aici.
da, e ceva cu francezii. gata fetele se cere o plimbare in franta. de urgenta as zice!!!!

Lavinia
28th April 2007, 17:29
da..cu oprire in rouen k sa'l revad pe romain:D

irinaidu
28th April 2007, 17:31
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=lastup&cat=10&pos=3
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=lastup&cat=10&pos=7
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=lastup&cat=10&pos=6

lala, asta ept tine, ca are parul mai lung.
http://gaspardulliel.elitefan.net/displayimage.php?album=random&cat=2&pos=-241

Lavinia
28th April 2007, 17:35
:ok: doamne k bun ii frantzuzu asta...:ok:

alyosha_87
28th April 2007, 17:37
:cry: de ce baietii frumosi au ochii albastri?!

irinaidu
28th April 2007, 17:37
mai, mai sunt unii baieti frumosi fara ochi albastri. si ii au verzi :P

asa e lala, e bun, bun, bun!!!!!

alyosha_87
28th April 2007, 17:39
hm...sau ochi caprui (aka Colin Farrel :D)
http://menmodel.busythumbs.com/users/a/ahemes/menmodel/images/Colin_Farrell.jpg

Lavinia
28th April 2007, 17:40
iti arat yo un francez cu ochi caprui care e superb..si are o voce minunata;)stai sa gasesc poze;)

irinaidu
28th April 2007, 17:41
astept cu nerabdare, lala!!!!!
colin, nu ma prea da pe spate, decat in filme, probabil pt ca chiar are talent. in phone booth e chiar f tare. sa reusesti sa faci un film in care apare aprope doar el e ceva.

irinaidu
28th April 2007, 17:46
mai stiu si eu un francez frumos care l-am vz intr-un film numit " jocuri de copii" intr-o seara pe tvr. mie mi s-a parut ca merita si filmul si actorul.
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/people_photo07G.html
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/people_photo04G.html
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/p5.html
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/people_photo14G.html
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/people_photo15G.html
http://www.guillaumecanet.tv/photos/album/slides/people_photo18G.html

Lavinia
28th April 2007, 17:49
247112471224713
o sa mai caut cateva poze cu el din concurs..din pacate nu iese in poze la fel de bine pe cat arata...:(

ioanav88
28th April 2007, 17:50
dap, he-s really cute, vazut film-placut ;) cap ou pas cap?

irinaidu
28th April 2007, 17:51
tot francezul meu de mai sus, guillaume canet.
http://cylanembc.free.fr/guillaum.htm

alyosha_87
28th April 2007, 17:51
uuu...not bad :)

irinaidu
28th April 2007, 17:53
care marce al meu sau al lui lala???
de fapt amadoi probabil!!! lala, dar baietelul tau e cantaret pe undeva????
ma bucur ca ai vz si tu filmul ioana. nu stiu de ce dar filmele europene parca sunt mai dragute chiar daca nu spun nu stiu ce mari chestii.

Lavinia
28th April 2007, 17:54
ala al meu(:happy)..gael..avea nishte buze:D si nishte ochi atat de rotunzi si stalucitori:D

ana_maria1988
28th April 2007, 17:56
Nu-i francez da e si el bun rau :P

Lavinia
28th April 2007, 17:57
da cine'i?k nu'mi dau seama...

alyosha_87
28th April 2007, 17:57
pai, ambii :D
si in legatura cu filmele europene, ai dreptate Irina, sunt mult mai bune.
apropo, a vazut cineva filmul spaniol Mar Adentro? e o drama extraordinara...(depressive e putin spus, dar vewy touching :cry:)

ana_maria1988
28th April 2007, 17:58
e wentworth miller ... e actoru principal din serialu " prison break"

irinaidu
28th April 2007, 18:00
ana, cu siguranta e hot. eu am terminat cele 2 sez si acum astept 3. as vrea totusi sa joace in altceva ca serialul se cam lungeste. dar e asa frumos ca mi se taie respiratia cand ma uit la el. si cum naibe toti astia la inchisoare au tricouri mulate albe, sau maieuri albe sau e faza aia prea tare cand e el la dus si curge asa apa pe el. gata, gata tac!!!!

marce nu am vz mar ardentro pt ca am vz un film mult mai vechi " who's life is it anyway? " si mi s-a parut exact acelasi subiect.

Lavinia
28th April 2007, 18:01
mi se parea mie cunoscut da nu stiam d unde sa'l iau....

ana_maria1988
28th April 2007, 18:02
:)) e super serialu...da pana la toamna avem de asteptat ca atunci se continua....pana atunci...imi ramane lost-ul:P

irinaidu
28th April 2007, 18:02
lala, nu putem trece cu vedere asa ceva, treci repede si aprofundeaza subiectul wentworth ca e worth it!!! :P

irinaidu
28th April 2007, 18:03
ooo, ana lost ca lost, dar vb aia sawyer!!!!!!!!!!

ana_maria1988
28th April 2007, 18:05
oooo daaa!!! :))) sawyer !!:))

alyosha_87
28th April 2007, 18:06
sid e ER ce ziceti,hm? dr.Luka "drool" :P

irinaidu
28th April 2007, 18:07
dr luka a sexy!!! dar daca se poate in altceva decat er, ca m-am plictisit de serialul asta!!!!

Lavinia
28th April 2007, 18:09
apropo d actori..mie una imi place si oliver james(what a girl wants,raise ur voice)
247152471624717

ana_maria1988
28th April 2007, 18:10
http://lostmultimedia.beyondgrey.com/images/JoshHolloway.jpg
http://www.clevercrow.com/josh1.jpg
http://dolshouse.com/queensmen/image/holloway1.jpg

si el e cam mirific :D

Lavinia
28th April 2007, 18:12
mie nu prea mi'a placut rolu lui:(
da' daca vorbim de actori de serial...victor webster e cel mai cel,urmat de tom welling;)

irinaidu
28th April 2007, 18:13
f mirific!!!!! nu zic ca doctorul nu e frumusel, dar of course ca bad boyul e mereu mai atragator!!!!! :) mie tocmai rolul imi place.

tom welling e frumusel de pica si el. dar cine e celalalt lala???? some pics????

ana_maria1988
28th April 2007, 18:14
jack ma enerveaza .. cel putin in ultimele episoade a fost insuportabil:(

alyosha_87
28th April 2007, 18:14
in Spartacus l-ai vazut pe dr. Luka? e suuuuuuperb :D:D:D intr-o chestie gen rochie care ii evidentiaza bratele si picioarele musculoase...ooo./..so dreammmy :P yummy

irinaidu
28th April 2007, 18:17
nu, nu l-am vz marce. nici nu stiam ca au facut spartacus cu el. hmmm, tre sa vad.

jack, e tare plicticos. dar mathew fox arata bine. mi-a placut din party of five. dar sawyer e intr-o clasa doar pt el!!!! super hot!!!

ana_maria1988
28th April 2007, 18:18
dar de ryan reynolds ce parere aveti ?

Lavinia
28th April 2007, 18:18
victor webster a jucat in mutant x era ala cu electricitatea si a jucat si in charmed de era cupidon...pun poze in 2 min
ryan who?pics;)

alyosha_87
28th April 2007, 18:21
@ Irina, e din 2004 filmul. :D
http://adorocinema.cidadeinternet.com.br/filmes/spartacus-2004/spartacus-2004-02.jpg
http://images.usatoday.com/life/_photos/2004/2004-04/16-spartacus-inside.jpg
http://images17.fotki.com/v325/photos/3/377035/3743351/visnjicOnHorseAfter-vi.jpg
http://www.genreonline.net/Genre_files/Spartacus6.jpg

ana_maria1988
28th April 2007, 18:22
http://i1.tinypic.com/rthj5f.jpg
http://www.nndb.com/people/550/000095265/ryan-reynolds-1.jpg
http://thebosh.com/upload/2007/04/09/ryan_reynolds_97.jpg
http://www.boxofficeprophets.com/bigpicture/images/ryanreynolds.jpg

irinaidu
28th April 2007, 18:27
bune, bune, bune poze marce!!!!!

ana, il stiu pe ryan. si mie imi place de cand l-am vz la tvr si juca in ceva serial de comedie stupizica cu inca o fata si un baiat.

fetele eu tre sa plec sa imi iau cortul ca plec maine, dar revin pe seara sa vad ce ati mai descoperit!!!!
pup

ana_maria1988
28th April 2007, 18:28
bye irina ! :*

Lavinia
28th April 2007, 18:30
Victor Webster
247182471924720
irina...ne parasesti??:(

ana_maria1988
28th April 2007, 18:30
hmmm.. a 2-a poza ...e hot rau :D

whisper
28th April 2007, 18:31
:cya: Irina,distractie placuta in mini-vacantza :)
@Lala: Ai postat niste poze cu un tip pe o pagina anterioara..cine e in ele ?

Lavinia
28th April 2007, 18:31
e...da de charlie hunnam ce ziceti fetele?a jucat in (green street) hooligans
nush de care zici..de victor webster sau de gael?

alyosha_87
28th April 2007, 18:32
Have fun Irina ;) /OLE/

irinaidu
28th April 2007, 18:33
lala, imi cer scuze ca nu am stiut cine e ca doar am vz serialul si cu siguranta nu ma uitam pt replici inteligente. da, e beton mr webster!!!!!

lala, da si cu poze la charlie ca sa am la ce sa ma uit cand ma intorc!!!

ana_maria1988
28th April 2007, 18:34
poze cu alt preferat de-al meu : Channing Tatum
http://i2.photobucket.com/albums/y2/QueerPenguin/channing_tatum_01.jpg

Lavinia
28th April 2007, 18:34
pey nici yo nu il stiam dupa nume pana d curand...d'aia ii si zic webmaster uneori in loc de webster:happy
da...si Channing e bun...da park m'am cam plictisit de el...

whisper
28th April 2007, 18:41
247112471224713
o sa mai caut cateva poze cu el din concurs..din pacate nu iese in poze la fel de bine pe cat arata...:(
De asta :P da nush daca o sa apara ca era manage atachements :ras-plans:

Lavinia
28th April 2007, 18:42
aa...gael faure...francez...19 ani...hot!!!!!!!!!
ana..e mai cute periutza-chel;)

ana_maria1988
28th April 2007, 18:43
cine? channing? eh mie-mi place si cu tepi :D

Lavinia
28th April 2007, 18:44
da..channing...
o sa pun poze cu charlie...2 minute;)

Iulya
28th April 2007, 18:44
k tot l-ati mentionat .. Josh Holloway

Lavinia
28th April 2007, 18:45
yo nu vad poza:(
must restart;)

whisper
28th April 2007, 18:51
Nu am auzit de el dar arata bine :)

Lavinia
28th April 2007, 18:55
yo l'am vazut la tv in strasbourg...participa la nouvelle star...un fel de megastar al nostru...si a fost in primii 3...cand am avzut yo,atunci a iesit;)

whisper
28th April 2007, 19:04
:( Sorry.:)

Lavinia
28th April 2007, 19:05
ee...las k tot al :dark: de bun e;)
iata'l si pe charlie hunnam
24726247272472824729

Lavinia
28th April 2007, 19:08
si tot charlie cu un alt look...k sa vedeti diferenta...
24730247312473224733

skater girl
28th April 2007, 21:01
il stiu pe actorasul asta!!yeap!am vazut recent un film cu el pe acsa tv!cute!!ah,rocsa,baboo,yulia,corina mee!multumesc pt informatiile legate de facultati!!foarte dragutz din partea voastra k mi-ati dat cateva sfaturi!!

Lavinia
28th April 2007, 21:11
ce film ai vazut cu el???

skater girl
28th April 2007, 21:16
nu mai stiu titlul filmului!!era cu o tipa kre iubea fotbalul,merge la o scoala unde se da drept fratele ei geaman si tipul asta o antreneaza!!(el nu stie k ea e fata deghizata in a boy) ea se indragosteste de el,din cate imi aduc aminte...whatever!!

Iulya
28th April 2007, 21:20
nu mai stiu titlul filmului!!era cu o tipa kre iubea fotbalul,merge la o scola unde se da drept fratele ei geaman si tipul asta o antreneaza!!(el nu stie k ea e fata deghizata in a boy) ea se indragosteste de el,din cate imi aduc aminte...whatever!!

Iubesc pe cine nu trebuie (2006) (She's the Man), nu?

Lavinia
28th April 2007, 21:21
aaa...da..uitasem k tot channing a jucat si in she's the man..da a fost filmu p acasa?

skater girl
28th April 2007, 21:39
Iubesc pe cine nu trebuie (2006) (She's the Man), nu?
asa,mai iulia!asa mai vii de-acasa!asta-i filmul!!suuupwer!!!mi-a placut la nebunie!!si dap,lala...believe it or not,filmul a fost pe akasa!!si dak tot vorbim de filme de pe aksa...ati vazut filmul:'irezistibila"?si-asta mi-a placut f mult!!!a fost very funny si romantic!

irinaidu
28th April 2007, 23:41
mersi de urari fetelor!!! sper sa nu ploua chiar cu galeata maine!!! pup si weekend placut in continuare!!!!
a, si am uitat sa spun ca m-am uitat la megastar ( da, puteti face misto de mine ca toata lumea face ) si ma bucur ca a castigat cel care a castigat. gacica cealalta nu ma prea incanta!!!

Iulya
28th April 2007, 23:52
Have fun Irina!!

ana_maria1988
28th April 2007, 23:53
stai calma irina ca si eu m-am uitat la megastar....si e bine ca nu a castigat fata ....:D

Lavinia
29th April 2007, 00:03
yo cu tipa tineam..catalin ala nu prea canta cien stye ce da se mishca bine...si mie nu mi se pare nici mare frumusete...e dragutz...

ana_maria1988
29th April 2007, 00:05
da...adevaru e ca andreea canta mult mai bine decat catalin...dar mie imi e antipatica .. nu stiu de ce :)

Lavinia
29th April 2007, 00:06
mie oricum brigitta mi se parea cea mai tare dintre toti:yeah:

ana_maria1988
29th April 2007, 00:19
daaa...si mie imi placea de ea...:D

Lavinia
29th April 2007, 00:23
canta bine si lente,si ritmate,si lady marmelade si compilated,avea si prezenta scenica,energie...

irinaidu
29th April 2007, 00:23
si mie mi-a placut brigitta si alexa. si cristina, chiar daca era dezavantajata de corp. si ana mi s-a parut ca avea un timbru vocal deosebit. catalin arata ca un pui de gostat, dar e simpatic si eu cred ca are o voce f buna. andreea era asa ca apa de la robinet, canta f bine dar nu ma emotiona cu nimic.

Lavinia
29th April 2007, 00:26
pe mine alexa ma cam enerva...am vazut'o si la scoala vedetelor si prea plina de ea era si km alerga dupa celebritate...

praf_de_stele
29th April 2007, 00:34
eu tineam cu Andreea. ea are vocea mult mai buna decat a lui Catalin.

Lavinia
29th April 2007, 00:35
intre ei 2 si yo tot cu ea;)mai ales dupa ce am auzit'o cantand i feel pretty si listen;)

irinaidu
29th April 2007, 03:12
prinsa in momentul gaspard ulliel, am downloadat paris, j'taime. nu stiam nimic despre film asa ca am ramas f mirata de formatul acestuia. f interesant !!!!! unele povesti sunt mai bune , altele mai proaste dar per total o idee inedita. plus, dupa cum ziceam francezii astia au ceva.
mie mi-a placut baietelul asta.:yes: il cheama Cyril Descours.

Lavinia
29th April 2007, 03:13
dupa cum ziceam..privirea...:D

irinaidu
29th April 2007, 03:19
lala, tu de ce nu dormi???? ca eu m-am uitat la film. mama ei de treaba e ca tre sa ma trezesc de dimineata sa imi fac baie ca dupa aia tre sa plec.

Lavinia
29th April 2007, 03:21
stau pe pinguni cu hard si shadow..vorbim de masaje erotice,parnaie,prostitutie si homosexualiate:happy

irinaidu
29th April 2007, 03:34
o, da beton. ce-i drept e exact ora potrivita pt asta.
somnic usor!!!!

Lavinia
29th April 2007, 03:36
aia de fapt au fost doar nishte termeni mentionati si ei in discutiile noastre
noapte buna:kiss:

skater girl
29th April 2007, 20:09
vaiii mie...va uitati la megafraier!!ce chestie!!mie imi place faza aia cand comenteaza juriul 'prestatia' megafraierului!cel mai tare e tipul ala de la vita de vie,park..."dap...ai fost penibil,nu mi-a plcut absolut de loc...si un caine urla mai frumos la luna...si melodia asta?e de pe vremea primilor colonisti...si vestimentatia:park ai iesit sa duci gunoiul,si parul:park ai fost conectata la 450w!lol...si lista continua!!

flying_dreamz
29th April 2007, 21:50
:D esti tare skater girl....!!:D esti buna de comentator....mi-a placut si asta si aia cu dansez pt tine!


am vazut ca pe sporturi de iarna cel mai activ forum e patinaj artistic!!!:yeah: :ok: :great:

skater girl
29th April 2007, 21:58
dap??:P is that so?:D ...anyway,thanks!:ok: dar cum ai ajuns la concluzia k pot fi o buna comentatoare...k m-ar tenta,dar vreau sa stiu dak am sanse reale!;)

flying_dreamz
29th April 2007, 23:00
mi-ar placea sa te aud comentand zau!

skater girl
29th April 2007, 23:04
mi-ar placea sa te aud comentand zau!
vai,am deja fani!!lala ai grija!!ai concurenta serioasa!!

Lavinia
29th April 2007, 23:08
u sa ai grija
si mie imi place de despot..e penal...le zice direct..radeam de nu mai puteam cand analiza prestatiile unora gen kamelia,anita,etc.

skater girl
29th April 2007, 23:16
ba u!!!asa...despot asta e foarte simpatic!!nu-i menajeaza deloc pe megafraieri...le spune verde-n fata!!awesome!!!si creierash e amuzant...sau cum naiba il cheama??ah,crbl!wow!!nu prea le are cu vorba,si de multe ori arata nota direct!!lol...an idiot's eloquence is silence!!!

Lavinia
29th April 2007, 23:18
despot e febletea mea(dintre romani,alaturi de fodor)

flying_dreamz
29th April 2007, 23:19
creierash....:happy super skater_girl....

skater girl
29th April 2007, 23:20
dintre romani mie imi place mircea badea!il ador!!

praf_de_stele
29th April 2007, 23:46
dintre romani mie imi place mircea badea!il ador!!
daa...si mie imi place cum face misto de toti.:evil: si imi plac si carcotasii f mult.:yes:
e f adevarata afirmatia lui badea: "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul". asta mi-a ramas in minte.

flying_dreamz
29th April 2007, 23:54
si mie imi plac carcotasii!!:yeah: carcotasii rock!!!:D :yeah: :ok:

rocs_a
30th April 2007, 11:40
hey fetelor!! am fost la mare in weekend si sunt pe zi ce trece mai uimita de cate comentati! am multe d citit :D dar nush dak apuc, k diseara plec si la munte...am fost si prin bulgaria cu buletinul :)) k tot eram prin vama veche si cum eram cu masina, am profitat sa calc pe pamant bulgaresc...super tare a fost pt mine weekendul asta...profit k acum k vine sesiunea si tb sa trag tare...
si mie imi place f mult badea, pe carcotasi nu i-am mai vazut demult, ii mai ascult la radio, imi placeau, si au fost perioade cand mi-a placut andrei gheorghe cand facea 13-14 la profm ...tot asa, imi plac si craioveanu, dobrovolschi si aia d la radio 21, morar si buzdugan..

skater girl
30th April 2007, 12:55
eh,rocsa se pare k te-ai distrat zilele astea:ok: !!bravo tie:) !!ah...si mie imi plac carcotasii!!:P sunt foarte hazlii!!:groggy: dar in ultima perioada i-am ascultat mai mult la radio...in urma cu 3 ani eram cea mai mare fana a lor...:P dar,deh e vina lui steph;) :D ,din cauza lui mi-a scazut interesul pt carcotasi!:yes:

ana_maria1988
30th April 2007, 16:00
Flying_dreamz...in avatarul tau e o fata cu o panglica cumva ?? iti place gimnastica ritmica ?:D

flying_dreamz
30th April 2007, 16:03
este o poza din programul "Ribbon" al ekaterinei gordeeva din 1999.

ana_maria1988
30th April 2007, 16:04
super tare ! si eu am facut gimnastica ritmica vreo 7 ani....da m-am lasat :(
daca cu patinaju nu am putut...am zis hai cu gimnastica

flying_dreamz
30th April 2007, 16:04
de ce te-ai lasat?

ana_maria1988
30th April 2007, 16:08
in cls a 8a m-am lasat...ca imi era greu sa ma duc de dimineata la antrenamente...si dupamiaza la scoala...si cand am intrat la liceu...nu m-am mai dus...desi imi pare rau acum

whisper
30th April 2007, 16:11
hey fetelor!! am fost la mare in weekend si sunt pe zi ce trece mai uimita de cate comentati! am multe d citit :D dar nush dak apuc, k diseara plec si la munte...am fost si prin bulgaria cu buletinul :)) k tot eram prin vama veche si cum eram cu masina, am profitat sa calc pe pamant bulgaresc...super tare a fost pt mine weekendul asta...profit k acum k vine sesiunea si tb sa trag tare...
si mie imi place f mult badea, pe carcotasi nu i-am mai vazut demult, ii mai ascult la radio, imi placeau, si au fost perioade cand mi-a placut andrei gheorghe cand facea 13-14 la profm ...tot asa, imi plac si craioveanu, dobrovolschi si aia d la radio 21, morar si buzdugan..

Ma bucur ca ai avut parte de o mini-vacantza frumoasa si sper sa fie la fel in continuare :)
Si eu sunt fana carcotasii :)

flying_dreamz
30th April 2007, 16:30
in cls a 8a m-am lasat...ca imi era greu sa ma duc de dimineata la antrenamente...si dupamiaza la scoala...si cand am intrat la liceu...nu m-am mai dus...desi imi pare rau acum

asta e....:rolleyes:

whisper
30th April 2007, 16:35
:) Cea mai buna concluzie ,Ilinca(sper ca nu te confund :groggy:) .."asta e" :ras-plans:

ana_maria1988
30th April 2007, 16:36
pai chiar asta e cea mai buna:)) ca alta nici eu nu gasesc

whisper
30th April 2007, 16:40
Stiu :)

flying_dreamz
30th April 2007, 18:08
:) Cea mai buna concluzie ,Ilinca(sper ca nu te confund :groggy:) .."asta e" :ras-plans:

ilinca e...:)

Lavinia
30th April 2007, 18:14
si yo am facut gimnastica ritmica,tot panglica dar din greseala...m'am inscris acolo in loc sa ma inscriu la dansuri sportive:happy

ana_maria1988
30th April 2007, 18:16
pai si ai continuat cu gimnastica ? sau te-ai mutat la dansuri sportive?( oricum...tare faza:))

Lavinia
30th April 2007, 18:18
niciuna...m'am lasat de tot si m'am dus la atlestism unde am stat aproape un an dar am lipsit exact cand dadeam probele si nu am mai putut continua(tin sa specific k a fost singura data cand am lipsit...in schimb altii...:()

ana_maria1988
30th April 2007, 18:19
si eu am incercat mai multe sporturi ..dar doar gimnastica a fost de durata ...

Lavinia
30th April 2007, 19:52
asa o s fac...am bretonu km stramb in poza asta da mere;)

skater girl
30th April 2007, 20:03
eu n-am practikt astfel de sporturi din pakte...am fost, intradevar la dansuri sportive intr-o perioada,dar am renuntat...insa joc tennis cand am timp,evident!!

Lavinia
30th April 2007, 20:04
yo as vrea sa joc tenis:D

skater girl
30th April 2007, 20:09
lala,tu urmaresti tennis la tv??cu cine tii??mie imi place foarte muuult RAFAEL NADAL!!!si de la fete maria sharapova!!!

Lavinia
30th April 2007, 20:12
cum cu cine?safin..gosh...u chiar nu stiai?safin e cea mai mare(as zice chiar singura)mea obsesie...iar la femei cu henin-hardene si..biensur,safina;)

Ane_marry
30th April 2007, 20:19
si eu joc tenis in fiecare vacanta si in timpul liber bineinteles:P .....iar preferatul meu e Roger Federer pt ca pur si simplu ma fascineaza jocul lui...sincer mi-ar placea si mie sa joc ca el :D ...ce dorinta, nu?:happy

Lavinia
30th April 2007, 20:22
mie nu mi'ar placea se te vad asa...robotzica,lipsita de traire,frigida as zice chiar:no:

Ane_marry
30th April 2007, 20:27
cam ai dreptate:P ....dar sistemul asta vad ca functioneaza si castiga cam tot;) ...oricum pe teren eu am alte sentimente si de fiecare data mi le exprim in felul meu bineinteles......doar ce rost mai are sa faci un sport daca nu-i simti placerea si nu traiesti din plin fiecare moment...:D

Lavinia
30th April 2007, 20:39
exact...yo la federer nu vad pic de emotie...si asta ma deranjeaza cu atat mai mult cu cat stiam cum era la inceputurile lui cand si el mai rupea rachetele

ioanav88
30th April 2007, 20:40
hei, fetelor cum va petreceti mini-vacanta? Am fost aseara in vama, super tare atmosfera, ce sa zic... daca n-ai petrecut un 1 mai in vama veche ai trait degeaba ;)

Lavinia
30th April 2007, 20:41
yo am fost azi la padure cu colegii..si a fost super tare...ca intotdeauna cand mergem undeva impreuna..si tot ca de obicei am facut vreo 400 de poze:happy

Cristinush
30th April 2007, 20:48
yo am invatat pentru teza la info..:happy..ce tocilara am fost weekend`u` asta, omule, can`t believe it..:ras-plans:..ce sa`i faci..C`est la viehttp://www.millan.net/minimations/smileys/goodsigh2.gif
da` las` k maine ies si eu la iarba verde..:cool:

Lavinia
30th April 2007, 20:51
lasa k si cand o sa iei 10;)

skater girl
30th April 2007, 20:52
iar eu am invatat la teza la latina!yuck!!

skater girl
30th April 2007, 20:54
si nu va mai luati de roger federer!!este unchiul meu!!putin respect!!va spun!!lol...

Lavinia
30th April 2007, 20:54
si yo dau vineri teza..shit..la isto...uitasem..si apoi pe 8 la latina..bleah...pe 10 la romana si pe 11 la english...si apoi gata,am scapat:D

Cristinush
30th April 2007, 21:01
mdaa`..ce sa`ti spun eu..5 teze: info, mate, engleza, romana&chimie..superb de`a dreptu`..duc o viata coplesitor de frumoasa; vrea cineva sa vina in locu` meu?
@Lala: bine`ar fi sa iau 10 la teza, k altfel..:P

Lavinia
30th April 2007, 21:03
daca nu ai fi dat la chimie nu era nicio problema...dak nu ai ales si u fizica..k d'aia styu da chimie nu:(

Cristinush
30th April 2007, 21:16
stii fizica?:shocked:
ce bineeeeeeeeee ca mi`ai spus!!i hate phisics, cum sa`ti explic:P
..de`acuma cand am nevoie de ajutor, can i call u?:D:D

Iulya
30th April 2007, 21:18
cum cu cine?safin..gosh...u chiar nu stiai?safin e cea mai mare(as zice chiar singura)mea obsesie...iar la femei cu henin-hardene si..biensur,safina;)

yee Safin all the way :ok: :D
plus Acasuso si PH Mathieu :ok:

Lavinia
30th April 2007, 21:18
pey nu prea poti..nu de alta da yo's la filologie si nu fac ceea ce faci tu...si da,imi place..mereu mi'a placut..si fizica si matematica;)

flying_dreamz
30th April 2007, 21:18
toata lumea da teze?? si eu....vineri la mate si peste doua saptamani la romana.....si gata....:D :P :) ;) :cool: :yes:

Lavinia
30th April 2007, 21:20
yee Safin all the way :ok: :D
plus Acasuso si PH Mathieu :ok:

da..si agasuso...si hewitt,si gasquet(e asa cute)...si din cei care imi plac doar ca si jucatori - Gael Monfils

Cristinush
30th April 2007, 21:21
aaaah, pacat..:)
pai daca ai spus ca ti`a placut mate&fizica, d c te`ai dus la filo?:P

Lavinia
30th April 2007, 21:23
ptr k imi place si mai mult romana si limbile straine(nu k astea nu le'as fi facut si la real)...si ma atrage si istoria,,plus k vreau sa dau la jurnalism si stiinte politice/teatru/regie...in legatura cu a 2-a facultate inca oscilez...

skater girl
30th April 2007, 22:33
nadal a castigat rolland garros-ul 2 ani la rand!!eu cred k si anul asta il va castiga!!unchiul meu,roger...are destule titluri!!sa-l mai lase si pe rafa sa castige!!

praf_de_stele
1st May 2007, 01:17
da, dar lui Fed ii lipseste RG-ul, iar Nadal ma enerveaza la culme, asa ca tin cu Fed. eu as vrea sa castige unul dintre favoritii mei, Roddick sau Gasquet, dar nu cred ca pot.
deci sa castige Federer atunci. macar sa aiba si el toate grand slamurile in palmares.
la fete, GO MaSha! trebuie sa-l castigi pe-al treilea!

irinaidu
1st May 2007, 16:13
hello fetele!!! si eu m-am intors!!!! :) am fost cu cortul la hagieni!!!! a fost chiar f tare!!! ne-a apucat putin ploaia noaptea dar a fost ok. unii au fost tari si au rezistat in corturi eu am plecat in masina pe la 4 dimineata ca ma cam umezisem :P.
pupici!!!!

whisper
1st May 2007, 16:15
/hello Bine ai revenit Irina! Ma bucur te-ai simtit bine(exceptand umezeala :D).

Lavinia
1st May 2007, 16:20
atata timp cat nu v'a luat apa pe sus cu tot cu corturi banuiesc k totu a fost ok:happy

irinaidu
1st May 2007, 16:28
nu ne-a luat ca eram bine ancorati :P

whisper
1st May 2007, 16:29
Deci..ati ajuns sa aruncati totusi ancora..:D

Lavinia
1st May 2007, 17:41
asta e...si pe mine ma enerveaza federer si sharapova:P

praf_de_stele
1st May 2007, 17:52
nu transmit astia turneul de tenis unde joaca gasquet! si ma enervez...

Cristinush
1st May 2007, 18:02
bine`ai revenit, Irina!!cat timp u`re alive, totu` e bine, so..;)
si eu as fi vrut sa merg cu cortu` weekend`u` asta, da` deh..cu tezele astea..:rolleyes:

Lavinia
1st May 2007, 18:10
nu transmit astia turneul de tenis unde joaca gasquet! si ma enervez...
da transmit ei vreoadata ce vrem noi sa vedem??:(

whisper
1st May 2007, 18:28
nope:( Si pt ca tot vorbeati de tenis..si pe undeva pe aici de Nadal:)
http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/Animation2-1.gif

praf_de_stele
1st May 2007, 18:32
ade, tii cu nadal?

praf_de_stele
1st May 2007, 18:36
n-am nimic impotriva

Lavinia
1st May 2007, 18:38
hai mey..chiar nimic??nimic,nimic?:(

whisper
1st May 2007, 18:39
asta e...si pe mine ma enerveaza federer si sharapova:P
Good point,Lala :ok:

praf_de_stele
1st May 2007, 18:39
nup...fiecare cu gusturile lui

whisper
1st May 2007, 18:40
DA! De ce?:)

alyosha_87
1st May 2007, 18:41
am pierdut sirul...sunt in ceata :cry: merg si eu sa fac curat in casa 2 zile si uite ce pierd. pagini de posturi..:P

praf_de_stele
1st May 2007, 18:42
ehh, lasa ca oricum era offtopic.

whisper
1st May 2007, 18:43
:) Vezi Marce...prea multa munca dauneaza :ras-plans:
P.S.: cred ca tre sa mut niste posturi de pe aici pe Friendship thread :D

Lavinia
1st May 2007, 18:45
ar fi trebuit sa te enervezi....

praf_de_stele
1st May 2007, 18:49
DA! De ce?:)
intrebam si eu asa...:)

eu sa ma enervez?:P de ce oare?:groggy: am mai zis: fiecare cu gusturile lui.:D