PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124

lady_k
29th June 2011, 20:28
Multumesc, Oana!:kiss:
Noi l-am sarbatorit ieri pe Andrei (care de-acum e major in toate legislatiile:P), astazi se sarbatoreste cu gasca, la o terasa.:)



La multi ani si din partea mea pentru Petru, Petrisor, Petruta, Paul, etc ...

Geografu
30th June 2011, 17:41
La multi ani fratelui tau Clau! :kiss:

La multi si pentru Sf.Petru si Pavel, mai ales unchiului meu! :)

Bun..probabil ca azi am dat cel mai greu examen din viata mea. E fantastic ca l-am luat si ca pot privi cu optimism pentru ultimele doua de saptamana viitoare. Le-am si pierdut deja sirul....

irinaidu
30th June 2011, 19:47
servus dragilor !
sa-ti traiasca fratele clau !!!

acum mi-am dat seama ca e perioada bacului, deci BAFTA celor stresati cu el in perioada asta !

bine ai revenit andi !!!

bafta la examen alex !!!

eu am examen maine, plus sunt nasa in weekendul asta ! apoi mai am o prostie de examen saptamana viitoare !
vreau vacantaaaaaaaaaaaa!

lady_k
30th June 2011, 20:08
Bafta la examen, Irina!

Nasa de miri sau nasa de bebe?:P

irinaidu
30th June 2011, 20:13
nasa de miri !

Tracoromana
30th June 2011, 21:04
servus dragilor !

vreau vacantaaaaaaaaaaaa!

na, servus irina. bine ai revenit. bafta la exmene, distractie placuta la nunta.

ice_girl
1st July 2011, 12:16
Irina, multa bafta la examane si distractie placuta maine:):ok:!
Alex, felicitari pt examen si multa bafta in continuare:kiss:!
Azi termina si Vlad Bacul, sunt f curioasa ce note ia in special la romana:D

Week-end placut tuturor:ok:!

Geografu
1st July 2011, 14:42
Irina, bafta si tie la examene! :kiss:

Oana, mersic, succes si lui Vlad, azi o terminat si el! :)

ice_girl
3rd July 2011, 14:19
S-a terminat si Bacul, Vlad a avut media 8.00, oricum la romana a avut cea mai mare nota:)):D, acum incepe sa se pregateasca pt admiterea la facultate.
Felicitari tuturor care au scapat de Bac:):ok:!!!

lady_k
3rd July 2011, 15:24
Felicitari, Oana!:)

Geografu
3rd July 2011, 15:54
Felicitari Oana! :bere:

alexandru22
4th July 2011, 01:56
Felicitari ! :D

irinaidu
5th July 2011, 00:00
oana, deci bacul nu a fost asa de speriat pt copii care au si invatat ceva, nu?
ma bucur ca a terminat cu bine ! si bafta pe mai departe!

eumai am un examen din sesiunea asta. dar din pacate cum am facut 2 ani intr0unul si am mers si la serviciu, programul m-a cam ucis si am cate un examen din fiecare an ramas pe toamna pt ca nu am avut cum sa merg la ele. dar asta nu ar fi o problema. dar mi-am dat seama ca deja trebuie sa ma gandesc la licenta si la lucrare de diploma. mama ei de treaba.
si azi m-am hotarat sa mai imi iau un serviciu part time. cred ca m-am tacanit. si bani tot nu am.

Cromatic
5th July 2011, 01:42
si azi m-am hotarat sa mai imi iau un serviciu part time. cred ca m-am tacanit. si bani tot nu am.

Hahaha, de milioane, asta-i postarea zilei, pe cuvant, am ras cu lacrimi.:happy

lady_k
5th July 2011, 09:35
si azi m-am hotarat sa mai imi iau un serviciu part time. cred ca m-am tacanit. si bani tot nu am.

Dar ai o viata interesanta.:P (asta era jumatatea plina a paharului;)).

ice_girl
5th July 2011, 12:07
Claudia, Alex si Andi si Irina ms mult pt urarile adresate fratelui meu:kiss:! Mai are admiterea la facultate si dupa gata s-a terminat stresul:D:ok:!


oana, deci bacul nu a fost asa de speriat pt copii care au si invatat ceva, nu?
ma bucur ca a terminat cu bine ! si bafta pe mai departe!


si azi m-am hotarat sa mai imi iau un serviciu part time. cred ca m-am tacanit. si bani tot nu am.
Irina, pt copii care au invatat intr-adevar nu a fost f greu, adica daca ai invatat cat de cat si ti-ai dat interesul luai bacul. Fratele meu a terminat acceptabil, nu cu o nota extraordinar de mare, dar el da examen pt admiterea la facultate asa ca nota de bac nu conteaza . Ii pare rau doar de chimie unde era f bun doar ca acolo "l-au aranjat bine" in sensul ca stia subiectele dar a fost f mult de scris si el s-a si relaxat bazandu-se pe faptul ca stie si la sf nota nu a fost pe masura asteptarilor.
Oricum eu sunt socata de fatul ca la nivel national rata de promovabilitate e de sub 45% si ca exista 23 de licee fara nici un elev promovat:o::confused::sad:.
Si eu imi caut un serviciu( am inceput sa caut in Brasov, poate gasesc ceva pe perioada verii,sper sa si gasesc:P) pt ca stau mai mult decat prost cu banii:(.

ice_girl
5th July 2011, 16:23
Am uitat sa va spun ca am vorbit si cu Ade, si ea a trecut cu bine de bac:ok:)!

Tracoromana
5th July 2011, 22:18
felicitări Ade mica ; felicitări tuturor absolventilor de bac.

lady_k
6th July 2011, 08:48
Felicitari si lui Ade!
Deci se putea lua examenul ...

Asa, ca side note, la mate nu ma pot pronunta ca oricum ma uit ca o curca-n lemne, dar am vazut subiectele la istorie, iar subiectul 3 a fost urat de tot ...

Geografu
6th July 2011, 17:54
Felicitari pentru toti cei care au luat Bacul! :ok:

Eu am terminat azi si penultimul examen, mai am vineri ultimul. Nu mai pot deja, sunt terminat de oboseala..:(

JoannaStrange
6th July 2011, 19:39
Buna tuturor!!!:floricica:

Felicitari celor care au luat Bacul si care au terminat cu examenele!!!Iar celor care mai au, le doresc mult succes!:cheer:

Azi s-a hotarat ca Jocurile Olimpice de iarna-2018 sa fie gazduite de Pyeongchang,Coreea de Sud(candidate mai erau Annecy si Munchen).:D

Geografu
6th July 2011, 20:02
Cat de trist, ma si vedeam la Munich sau in Franta..:(

JoannaStrange
6th July 2011, 20:22
Cat de trist, ma si vedeam la Munich sau in Franta..:(

Eu speram sa fie Munchen.Annecy nu prea avea sanse,desi ar fi fost frumos sa fie organizat acolo;din cate am inteles nu erau prea bine pregatiti tehnic si nici sustinere financiara nu ar fi avut ca celelalte tari participante.
Coreenii erau deja la a III-a incercare,au invatat multe din incercarile anterioare si erau considerati favoriti (nici macar nu a existat un tur 2,au castigat detasat).Probabil s-au gandit ca daca nici acum nu vor alege Coreea de Sud,vor ramane cu Japonia ca singura tara din Asia disponibila sa tina JO de iarna.

ice_girl
6th July 2011, 20:26
Eu as fi vrut ca Annency sa organizeze JO din 2018:( dar era oarecum previzibil ca Pyeongchang va castiga:D
Alex, multa bafta in continuare:kiss:, nu mai e mult si scapi:ok:
Eu maine plec la Campina pt un curs de Manag Proiectelor si dau o raita si prin Bucuresti:D

Iulya
6th July 2011, 22:02
Eu maine plec la Campina pt un curs de Manag Proiectelor si dau o raita si prin Bucuresti:D

Cursul este cumva cu domnul profesor Dan Popescu ? ...

whisper
7th July 2011, 22:49
Buna!

@Oana: Felicitari lui Vlad!!! :ok:
Succes si tie in gasirea unui serviciu!

@Irina: LOL! Succes in tot ce ti-ai propus sa faci !

@Alex: Succes!!!

@Joanna: pai cred ca era clar ca va fi Coreea de Sud!...

Geografu
8th July 2011, 16:45
Am terminat o sesiune ingrozitoare cu un examen pe masura. Probabil ca luni o sa ma relaxez cu adevarat, desi am dubiile mele. Pana atunci, stressul e mare, au fost niste subiecte de 2 lei si noi eram prea obositi sa mai fim la 100 %. Sper sa fie bine...

alexandru22
9th July 2011, 19:48
hei ! ieri am fost in Bucuresti, unde m-am intalnit cu Alex si cu alti 2 prieteni. a fost totul ok, dar cand am ajuns acasa am facut iarasi febra si se pare ca antibioticele pe care le luam nu aveau efect si a trebuit sa imi puna branula si sa fac penicilina. pacat. si chiar ma bateau ganduri sa merg la Bon Jovi, bine ca nu mi-am luat bilet de mai demult ca acum chiar mi-ar fi parut tare rau. :(

irinaidu
9th July 2011, 23:30
ma bucur ca am terminat cu totii examenele si bacul cu bine !

alex, imi pare rau sa aud ca esti asa bolnavior. insanatosire grabnica !

eu una ma simt ca si cand as rupe filele din calendar, asteptand sa vina ziua cand incepe concediul.

alexandru22
10th July 2011, 01:01
multumesc Irina !

sii sa nu uitam: Felicitari lui Bute ! momente in care suntem mandrii ca suntem romani.

Geografu
10th July 2011, 01:08
Da, felicitari Bute! :bere:

Alex, mi-a parut bine ca ne-am vazut, ai grija de tine! :ok:

praf_de_stele
10th July 2011, 13:08
neata, copii ! :)
va multumesc mult pt urari ! am trecut bacul, cu nota destul de mica. dar la ce subiecte s-au dat la profilul real, a fost bine. nu ma bazez prea mult pe nota, important e ca am trecut peste. bacul asta nu reflecta nimic, pana la urma. am ajuns la concluzia asta

felicitari si celorlalti care au trecut cu bine ! :) mai trec eu pe aici :))

@andi, mai taie un i de la "mandrii". e doar cu un i, e foarte suparatoare greseala. doar articulat mai primeste inca un i. nu te supara pe mine, te rog! :P

alyosha_87
10th July 2011, 14:41
Salutare pipal! :D
vroiam sa va zic ca am luat 10 la sustinerea disertatiei :D /OLE/
am scapat o vreme de scoala! :D

lady_k
10th July 2011, 14:45
Felicitari, Marce!:D

Geografu
10th July 2011, 15:51
Aly, felicitari! :kiss:

Ade, bravos, e bine ca ai trecut peste obstacolul asta! :ok:

Diseara Bon Jovi!!! :yeah:

alyosha_87
10th July 2011, 17:27
merci merci :D

alexandru22
10th July 2011, 23:52
am auzit ca a fost extraordinar la Bon Jovi. pacat ca n-am putut sa merg. asteptam si parerea ta, Alex!

Geografu
11th July 2011, 10:09
Da, extraordinar este un cuvant prea dulce totusi, pentru a caracteriza nebunia de ieri. A fost bestial, unul dintre cele mai bune concerte la care am participat, poate la egalitate pe primul loc, cu AC/DC. Superb, abosult superb, John a cantat 3 ore fara pauze, a atins mai toate piesele sale de rezistenta, a fost la inaltime, a colaborat cu noi, care i-am mai cerut si doua bisuri, facandu-l sa se intoarca de doua ori pe scena. Chiar ne-a promis ca va reveni intr-o buna zi la Bucuresti!! :yeah:

whisper
11th July 2011, 20:28
Ah! Ce fain ca ai putut merge la concert Alex! Ma bucur pt tine! :great:

@Ade-chan: Ei! Bine ca l-ai trecut! asta conteaza! Succes la admitere!:cheer:

Felicitari Marce!!!! :great:

ice_girl
12th July 2011, 16:54
Buna ziua! In sf am revenit si eu pe aici:D!
Am avut parte de cateva zile ocupate dar frumoase. Iulia, da cursul de la Campina a fost cu d-nul Dan Popescu si pot spune ca a fost o experienta interesanta:D. Daca ai participat si tu la vreun curs cum ti s-a parut?
Andi, multa sanatate, sa te faci bine cat mai curand:)!
Marce, felicitari:great:!
Alex, vacanta placuta:kiss: si ma bucur tare mult ca ai fost la Bon Jovi:ok:, si eu as fi vrut sa merg dar din pacate nu s-a putut:(.
Ade, multa bafta si la admiterea la facultate:ok:!

O saptamana faina tuturor:)!

Iulya
13th July 2011, 19:34
Buna ziua! In sf am revenit si eu pe aici:D!
Am avut parte de cateva zile ocupate dar frumoase. Iulia, da cursul de la Campina a fost cu d-nul Dan Popescu si pot spune ca a fost o experienta interesanta:D. Daca ai participat si tu la vreun curs cum ti s-a parut?


Am avut un curs cu el la Master .. Comunicarea in afaceri - profu e super .
De pe 21 pe 24 merg si eu la Campina pt training :D abia astept :D pt Manager Resurse Umane

Marce Felicitari!!!

irinaidu
13th July 2011, 22:51
marceeeee, felicitari !!! yeyyyyy ! uite si 2 gifuri cu oameni care se bucura pt tine !!!

felicitari celor ce si-au luat bacul, mai ales ca anul a asta a fost cu surprize !!!


iulia, mai traiesti? chiar mi-era dor sa te mai vad macar pe forum !!! :cya:

mi-e dor si de luma, cred ca e nevoie sa vizitez bucurestiul.

Iulya
14th July 2011, 01:02
@irina .. ar fi grozav sa mai vii pe la bucuresti ...
s-ar putea sa incerc sa merg pe la Festivalul Artmania in sibiu ..e cineva tentat sa mearga?

alyosha_87
14th July 2011, 12:09
awww...Irina, thank you :D
in sfarsit pot respira usurata ca am scapat de scoala :D
mai am putin si eu si iau concediu. abia astept sa ma odihnesc si eu ca lumea :rolleyes:

ice_girl
15th July 2011, 17:47
Am avut un curs cu el la Master .. Comunicarea in afaceri - profu e super .
De pe 21 pe 24 merg si eu la Campina pt training :D abia astept :D pt Manager Resurse Umane

Asa e, proful e super:yes:, la anul si eu vreau sa merg la cursul de resurse umane:D.
Luni merg la Cluj, impreuna cu Vlad sa se inscrie la facultate si daca totul merge bine de joia viitoare mai avem un constructor in familie:D;).

Week-end placut si cat mai racoros tuturor:)!

Geografu
15th July 2011, 21:06
Oana, succese cu Vlad! :kiss:

La noi e cam bataie de joc in facultate, nici pana acum nu am primit nota de la ultimul examen. Bine, eu am fost a doua zi si am aflat o nota preliminara, dar nu e corect fata de toata lumea care isi face griji.

Weekend placut, cu toata caldura asta!

lady_k
16th July 2011, 16:33
Luni merg la Cluj, impreuna cu Vlad sa se inscrie la facultate si daca totul merge bine de joia viitoare mai avem un constructor in familie:D;).


Oana, Vlad da la Constructii? Si Andrei e la Constructii.:) Doar la Cluj incearca? Stiu ca e si la Brasov.

Noi saptamana asta am reusit in sfarsit sa ne luam masina si am fost un pic stresati cu acte si alergatura, iar acum asteptam concediul.:D

Week-end placut tuturor!

Geografu
16th July 2011, 21:00
Clau, sa o stapaniti sanatosi! :bere: Ce marca e ? :)

lady_k
17th July 2011, 19:34
Merci, Alex!:) E Renault Clio Symbol.

Geografu
18th July 2011, 00:07
Frumoasa, imi place :)

Doamne, ce ploaie a putut sa dea azi in Bucuresti, in 22 de ani nu am vazut asa ceva. Si eram fix in parc cand a inceput....:D

A pierdut Steaua Supercupa cu Otelul dupa o mizerie de meci :(

lady_k
18th July 2011, 08:51
Neata!

Mda, in Tgv, doar a inmuiat praful si nici macar nu s-a racorit. Fierbem in suc propriu.:(

whisper
19th July 2011, 20:04
Buna!

In ultimul timp vremea e cam ciudata! e foarte, foarte cald si dintr-o data incepe o furtuna! e rau cand e si cu grindina!
O saptamana frumoasa va doresc!


@Oana: succes fratelui tau!
@Claudia: Felicitari! Sa o stapaniti sanatosi si sa conduceti cu atentie! ;)

Tracoromana
19th July 2011, 21:09
Nationala feminina de spada e campioana europeana.
http://sport.hotnews.ro/stiri-alte_sporturi-9471580-nationala-feminina-spada-romaniei-campioana-europeana.htm

lady_k
19th July 2011, 21:51
Merci, Ade, deocamdata conduce doar George, dar o sa-mi fac curaj si o sa incerc si eu.:P

Tracoromana
20th July 2011, 16:20
:rosu: La premierea echipei feminine de spada. :rosu:

http://www.youtube.com/watch?v=3FV3TGfV9lM&feature=youtu.be

ice_girl
20th July 2011, 17:38
Buna ziua!
Eu am fost tot plecata si nu am reusit sa mai intru pe forum sa vad ce mai ziceti:D, la noi e f cald, acum e innorat si sper sa ploua cat de putin sa se mai racoreasca:) In rest am mari emotii pt Vlad, azi a avut testul de admitere si toti asteptam cu nerabdare rezultatele care sper sa fie pe masura asteptarilor ( Claudia nu stiam ca si fratele e tot la Constructii, aveam impresia ca e la alta facultate:D)
Claudia, felicitari pt masina:ok:, sa o stapaniti sanatosi:bere: si 0 incidente in trafic!
Felcitari si fetelor de la spada pt medalia castigata:cheer::no1: si rusine organizatorilot pt ce s-a intamplat la festivitatea de premiere:rosu::angry: ( o greseala mai mult decat penibila:no:)

lady_k
20th July 2011, 20:52
( Claudia nu stiam ca si fratele e tot la Constructii, aveam impresia ca e la alta facultate:D)
Claudia, felicitari pt masina:ok:, sa o stapaniti sanatosi:bere: si 0 incidente in trafic!

Nope , la Constructii.:) A dat la Buc si la Bv si a intrat la ambele dar a ramas la Buc.

Merci!:)

Btw, sambata viitoare (pe 30) am o nunta in Fagaras.:)

ice_girl
21st July 2011, 21:17
Btw, sambata viitoare (pe 30) am o nunta in Fagaras.:)
Si ai mei merg la nunta tot pe 30:):yes:, cine stie poate va intalniti:P
In rest eu sunt fericita pt ca Vlad a intrat la Constructii la buget:yes: si in plus a si plouat si in sf e si aerul mai respirabil:D

lady_k
21st July 2011, 21:30
Felicitari lui Vlad!:D

Ar fi culmea sa mergem la aceeasi nunta!:happy Ei unde merg?

ice_girl
21st July 2011, 21:38
Felicitari lui Vlad!:D

Ar fi culmea sa mergem la aceeasi nunta!:happy Ei unde merg?
Ms pt urare:kiss:!
La sala din Combinat, voi:P?

lady_k
21st July 2011, 21:47
Tot acolo.:P

ice_girl
22nd July 2011, 19:01
Tot acolo.:P
Inseamna ca va-ntalniti:D:P

Week-end placut tuturor:ok::)!
Si pt ca azi incepe campionatul "HAI DINAMO"/hello:no1!

lady_k
22nd July 2011, 19:04
Clar.:)
Pacat ca nu ne cunoastem.;)

ice_girl
22nd July 2011, 19:07
Clar.:)
Pacat ca nu ne cunoastem.;)
O sa le spun sa va caute acolo;):), sigur va gasesc:D

Geografu
23rd July 2011, 00:04
Dixtractie placuta fetelor!

Weekend fain sa avem...:kiss:

ice_girl
25th July 2011, 12:38
O saptamana faina tuturor:ok::)!

Anisia
27th July 2011, 23:30
Buna seara tuturor!!!:)
N-am mai scris pe-aici de-un secol... Va urez si eu cu maare intarziere felicitari pentru rezultatele la bac, sesiuni, examen de disertatie am mai citit pe aici pentru Marce...!:) Am trecut si eu bine de ultima sesiune din facultate si de licenta!:D Si acum vacanta:)
Voi ce mai faceti?

Geografu
28th July 2011, 15:18
Hello Ani, felicitari si tie plus dixtractie faina in vacanta! :kiss:

Noi ce sa facem, ne bucuram de zile libere..:)

ice_girl
28th July 2011, 19:38
Anisia, felicitari pt licenta:bere: si vacanta placuta in continuare:kiss:!
Zilele astea eu am stat mai mult cu bunica pt k a avut niste probleme de sanatate:( dar acum se simte mai bine

alyosha_87
28th July 2011, 20:23
Felicitari Anisia! :bere:
Mai si eu numai maine zi de lucru si apoi concediul, pe care il astept cu nerabdare :D

Geografu
28th July 2011, 20:36
Oana, sanatate multa in familie! :kiss:
Aly, conced placut! :D

ice_girl
29th July 2011, 22:01
Oana, sanatate multa in familie! :kiss:
Alex, ms mult:kiss:!
Marcela, concediu placut/hello!
Week-end placut tuturor:ok::)!

lady_k
31st July 2011, 21:09
Buna!

Am ajuns azi acasa dupa concediu + nunta verisoarei mele si ma gandesc ce ma asteapta maine la munca, pfuuui ...

Btw, Oana, cred ca parintii tai au fost la cealalta nunta de la Nova Elite, m-am uitat dupa numele tau de familie pe lista si nu l-am vazut ...

ice_girl
31st July 2011, 22:48
Btw, Oana, cred ca parintii tai au fost la cealalta nunta de la Nova Elite, m-am uitat dupa numele tau de familie pe lista si nu l-am vazut ...
Asa e, le-am spus sa va caute dar nu v-au gasit si au spus ca mai mult ca sigur ati fost la cealalta nunta dar mi-ar fi placut sa va fi intalnit, i-am spus mamei de tine si i-ar fi placut sa te cunoasca:) .
Azi cand am venit de la iarba verde am gasit abandonate pe marginea drumului doua pisicute si le-am luat acasa, sunt tare dragute, una e maro si cealalala portocalie:); sper doar sa se inteleaga cu reaua de Rex:P,care e tare geloasa si suporta nici un alt animal in preajma:D

O saptamana faina tuturor:ok:!

Geografu
31st July 2011, 23:50
Saptamana faina la toata lumea, spor la lucru Clau! :kiss:

lady_k
1st August 2011, 10:34
Merci, Alex!:kiss:

Saptamana usoara tuturor!

Iulya
1st August 2011, 11:48
O saptamana buna tuturor!

Merge careva la ARTmania Festival de la Sibiu ?

Geografu
1st August 2011, 13:26
Cu siguranta eu.....:)

Iulya
1st August 2011, 14:19
Cu siguranta eu.....:)

Pai cum sa nu mergi tu daca vine Tarja :P

Geografu
1st August 2011, 14:23
Biensur...;)

ice_girl
5th August 2011, 13:34
Bravo Dinamo/hello! Felicitari Gaz Metan Medias/OLE/! ( m-am uitat si eu la meci si pot am avut mari emotii mai ales la loviturile de la 11 m, nu credeam ca vor reusi sa bata pe Mainz dar ma bucur tare mult pt ei, chiar au meritat sa castige:bere:)

Week-end placut tuturor:ok:!

Geografu
5th August 2011, 14:09
Da, doua frumoase calificari aseara, bravo romanilor! :ok:

Am terminat practica de vara si am dat si examenul, ultimul 10 din anul 3 :yeah:

Weekend fain..

ice_girl
5th August 2011, 19:15
Am terminat practica de vara si am dat si examenul, ultimul 10 din anul 3 :yeah:

Alex, felicitari:kiss: si vacanta placuta in continuare:ok:!

Geografu
5th August 2011, 20:32
Multu' Oana, si tie la fel!!! :kiss:

Iulya
5th August 2011, 21:20
Vine si Within Temptation in Romania la Tg Mures .... din pacate am buget de greiere asa ca trebuie sa aleg ori Sibiu si Tarja or WT in Targu Mures ...

ice_girl
7th August 2011, 20:01
Buna seara!
Azi s-a organizat primul semimaraton intre Fagaras si Sambata de Sus, a participat si Vlad iar am fost comisar de traseu:P

O saptamana faina tuturor:ok::)!

iris_for_daria
10th August 2011, 13:09
Ciao a tutti !!! :) Ce mai faceti....pupici la toti din Albufeira !!!

whisper
10th August 2011, 20:41
buna!

multe s-au intamplat de cand am lipsit :P...Serviciu usor, Claudia! Felicitari si vacanta placuta Alex! Enjoy the show...oricare ar fi Iulya si Alex!...Felicitari fratelui tau Oana! si tie :)...ciao Daria!


bye! :cya:

Geografu
10th August 2011, 23:25
De maine plec in vacanta, can't wait....in sfarsit!!! :yeah:

Ne reauzim si recitim pe 19 august. Take care....:kiss:

lady_k
11th August 2011, 09:27
Distractie placuta, Alex, si sa te relaxezi!:)

nevruta
11th August 2011, 10:31
De maine plec in vacanta, can't wait....in sfarsit!!! :yeah:

Ne reauzim si recitim pe 19 august. Take care....:kiss:


Toate persoanele pe care le stiu pleaca in vacanta intre 12-19 august (inclusiv eu). Mi se pare amuzant! Distractie placuta!:yes:
Sper ca toata lumea sa se bucure de zilele astea mai racoroase!/hello

ice_girl
11th August 2011, 20:17
Buna seara!
Eu nu am plecat in vacanta in schimb azi au plecat ai mei in concediu asa ca sunt home alone:P
Alex si Nevruta, vacanta placuta:kiss:!
Daria, multi pupici:)!

lady_k
12th August 2011, 08:36
in schimb azi au plecat ai mei in concediu asa ca sunt home alone:P

Partyyyyyyyyyyy!:P:D

irinaidu
14th August 2011, 14:49
m-am intors si eu din vacanta !!! a fost tare fain, acum cu greu ma readaptaz la viata muncitoare :P.
si eu vreau sa merg la tg mures la festival dar vreau sa merg pt kasabian.

distractie frumoasa tuturor celor care acum pleaca in vacanta !

Iulya
14th August 2011, 22:33
Si eu m-am intors dintr-o saptamana de vacanta ... din Delta la Sf Gheorghe - la festivalul de film Anonimul :D - a fost super
Sper sa ajung si la festival la Tg Mures :D

O sapt faina tuturor

whisper
15th August 2011, 00:32
Hello!

Va urez tuturor o saptamana frumoasa!

:cya:

ice_girl
15th August 2011, 15:12
"LA MULTI ANI" celor care azi isi serbeaza ziua onomastica, Mariilor si celorlalte derivate:floricica::bere:!

O saptamana faina tuturor:ok:!

whisper
15th August 2011, 20:21
La multi ani tuturor si din partea mea! /OLE/

Si o melodie pentru voi :P

http://www.youtube.com/watch?v=hat1iCjp16M

ice_girl
15th August 2011, 20:53
Si o melodie pentru voi :P

http://www.youtube.com/watch?v=hat1iCjp16M
Ce mai imi placea telenovela asta cand eram mica:D:P!

whisper
15th August 2011, 22:13
Si mie...nush ce m-a apucat zilele astea de am cautat melodiile de la telenovelele care imi placeau :P

Si am descoperit si asta..pentru cine isi aduce aminte:
http://www.deoplay.com/videos/kxspiivgEvg/Megaven/

Iulya
15th August 2011, 22:33
O melodie si din partea mea
VoOG7LEyUJ0

irinaidu
15th August 2011, 23:24
la multi ani mariilor si celor ce au surori marii :P

lady_k
16th August 2011, 08:42
Si mie...nush ce m-a apucat zilele astea de am cautat melodiile de la telenovelele care imi placeau :P

Si am descoperit si asta..pentru cine isi aduce aminte:
http://www.deoplay.com/videos/kxspiivgEvg/Megaven/

Asta e veche, de cand eram noi mici.:P

Mie asta imi placea:):
http://www.youtube.com/watch?v=tKgbUGFldhw

whisper
16th August 2011, 19:58
Daa..e foarte veche...ehe ma gandeam eu ca tu o sa o stii :P


Am auzit de telenovela..dar nu m-am uitat la ea ..si nici melodia nu o stiam.

ice_girl
16th August 2011, 20:14
Mie asta imi placea:):
http://www.youtube.com/watch?v=tKgbUGFldhw
Si mie mi-a placut mult:), in special pt Adela Noriega si Mauricio Islas
Dar mi-au mai placut si:ok:
http://www.youtube.com/watch?v=GKuLAR7B1fg
http://www.youtube.com/watch?v=EAsHP3-uBXs
http://www.youtube.com/watch?v=1hMcbxF-eB8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pBUu9P98pog

Iar preferata mea ramane:
http://www.youtube.com/watch?v=zGqNc03NL4M

lady_k
16th August 2011, 22:07
Cum au fost traduse in romana primele 2? Eu am vazut putine telenovele la viata mea si pe alea nu mi le amintesc ...

ice_girl
17th August 2011, 10:37
Cum au fost traduse in romana primele 2? Eu am vazut putine telenovele la viata mea si pe alea nu mi le amintesc ...
"Imbratisari patimase" si "Taina din adancuri"

lady_k
17th August 2011, 15:14
Mda, deci nu le-am vazut.

whisper
17th August 2011, 21:10
Dap nici eu nu am vazut nici una din ele...mie mi-au mai placut http://www.youtube.com/watch?v=ML7BxkD0Qtw ..dar nu am vazut-o pe toata... si http://www.youtube.com/watch?v=Zg3VifZ3c-Q plus cele ale Andreei Del Boca. :)
Si mai vroiam sa gasesc melodia de la una - pe care nu am urmarit-o..dar parca melodia era frumoasa :P In romaneste se numea "Din toata inima", am cautat "De todo corazon" si nu gasesc nimic :P

lady_k
17th August 2011, 22:39
Si mai vroiam sa gasesc melodia de la una - pe care nu am urmarit-o..dar parca melodia era frumoasa :P In romaneste se numea "Din toata inima", am cautat "De todo corazon" si nu gasesc nimic :P

Fa un rezumat poate imi amintesc ceva ...

ice_girl
18th August 2011, 11:09
Dap nici eu nu am vazut nici una din ele...mie mi-au mai placut http://www.youtube.com/watch?v=ML7BxkD0Qtw ..dar nu am vazut-o pe toata... si http://www.youtube.com/watch?v=Zg3VifZ3c-Q plus cele ale Andreei Del Boca. :)
Si mai vroiam sa gasesc melodia de la una - pe care nu am urmarit-o..dar parca melodia era frumoasa :P In romaneste se numea "Din toata inima", am cautat "De todo corazon" si nu gasesc nimic :P
De prima telenovela n-am auzit pana acum in schimb "Fiorella" ( parca asa a fost tradusa in romana) mi-a placut mult ( chiar facusem o pasiune pt Salvador del Solar:P) iar dintre telenovelele Andreei del Boca "Perla Neagra" ramane preferata mea:).
Si eu imi aduc aminte de o telenovela care se numea "Din toata inima" dar sub nici o forma nu-mi amintesc despre ce era vorba si care era titlul original.
Pt ca tot suntem la capitolul telenovele, mi-au mai placut ( recunosc ca am vazut multe telenovele la viata mea:D:)) )
http://www.youtube.com/watch?v=cxr5CiZGm50
http://www.youtube.com/watch?v=WrahDd-r2BI ( regizata de romanul Andrei Zinca, prima telenovela filmata in Miami care la vremea ei a doborat toate recordurile de audienta)
http://www.youtube.com/watch?v=I--uUBTTS1E
http://www.youtube.com/watch?v=8sjbuRyetQc&feature=related
si binenteles :ok: http://www.youtube.com/watch?v=m7Hh3h7HkK4

whisper
18th August 2011, 22:58
rezumat...lol..pai cred ca am vazut vreo 2 secvente dintr-un episod.. totusi cred ca era sau mi s-a parut a fi ceva de genul "Betty la fea"(stiu subiectul dar nu m-am uitat)

Dap! "Pobre diabla" a fost tradusa "Fiorella" la noi :)

Sincer cred ca doar din primele telenovele date la noi am vazut toate episoadele(adica Perla neagra, Iubiri amgitoare, Andrea Celeste)...poate si din telenovelele Thaliei(exceptie Maria Mercedes).

Da asta?:
http://www.youtube.com/watch?v=iHI6eP1kXe8

lady_k
19th August 2011, 09:28
La "Leonela" nu m-am uitat dar imi placea numele.:P La "Guadalupe" trageam cu ochiul pentru ca imi placea Adela Noriega. "La Usurpadora" urmareau ai mei, "Prisionera" am vazut (si am ratat finalul pentru ca am plecat in vacanta:(), iar la "Amor Gitano" si "Muneca Brava" nu m-am uitat.:P

Cap coada am vazut doar doua telenovele: "Inima salbatica" (atunci cand l-a dat Tvr2 prima data) si ceva cu Gabriela Spanic si Saul Lisazo, la noi era tradus "Pentru iubirea ta".


EDIT: Ati remarcat ca nimeni nu se mai baga in discutia noastra telenovelistica, da?:P:happy

ice_girl
19th August 2011, 11:07
Da asta?:
http://www.youtube.com/watch?v=iHI6eP1kXe8
Da, m-am uitat si la "Uzurpatoarea", mi-a placut mult




Cap coada am vazut doar doua telenovele: "Inima salbatica" (atunci cand l-a dat Tvr2 prima data) si ceva cu Gabriela Spanic si Saul Lisazo, la noi era tradus "Pentru iubirea ta".


EDIT: Ati remarcat ca nimeni nu se mai baga in discutia noastra telenovelistica, da?:P:happy
Si mie mi-a placut f mult "Inima salbatica" ( ce rau mi-a parut ca a murit Eduardo Palomo si nu s-a mai facut si continuarea la serial) dar si cea cu Gabi Spanis si Saul Lisazo (" Por tu amor"), pun si melodia pt k mi-a f mult:
http://www.youtube.com/watch?v=u-oPtHIhbXE
Cu Gabriela Spanic mi-au mai placut si:
http://www.youtube.com/watch?v=rxGFnUyjHZE&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=UdaykKkXqEo&feature=related
Dar si:
http://www.youtube.com/watch?v=oRitgq-hQn8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xTrSOeGoNaA&feature=related( la "Ramona" se uita si tata:D)
http://www.youtube.com/watch?v=GIzNZ7Zqe3M&feature=related ( si la telenovela asta s-a uitat:P)
http://www.youtube.com/watch?v=O4HNOe6H1ds ( mi-a placut f mult :) )
http://www.youtube.com/watch?v=ACsNDpkk0HM ( o telenovela f bine realizata)
Dupa cum am mai spus am vazut multe telenovele la viata mea:D, am fost un fan adevarat:))
P.S.Am remarcat si eu ca nimeni nu intervine in discutia noastra telenovelistica:happy dar daca oamenii nu se uita la telenovele:D acum la moda sunt serialele turcesti si cele coreene:P

Iulya
19th August 2011, 16:26
Cand eram mica ma uitam cu bunica la destule telenovele ... insa nu prea le mai stiu titlurile ...

mai stiti din ce telenovela era melodia lui Enrique - Nunca te olvidare ?
http://www.youtube.com/watch?v=pRrjt4htXlE

O sa trec prin linkurile pe care le-ati pus sa vad daca identific si eu la ce telenovele m-am uitat.

2 titluri pe care le stiu sunt Betty cea urata si Erreway

Geografu
19th August 2011, 17:00
Hello, m-am intors din vacanta!!!! :yeah:

Am petrecut zile super faine, a fost genial la Artmania la festival, am vazut-o pe Tarja, am facut poza si am luat autograf, priceless.....:)

Apoi am mers pentru relaxare o saptamana in Timisoara. Super fain, ca de obicei. Sper ca si voi v-ati distrat fain si sunteti bine sanatoase! :kiss:

ice_girl
19th August 2011, 19:46
Cand eram mica ma uitam cu bunica la destule telenovele ... insa nu prea le mai stiu titlurile ...

mai stiti din ce telenovela era melodia lui Enrique - Nunca te olvidare ?
http://www.youtube.com/watch?v=pRrjt4htXlE


Telenovela se numeste tot "Nunca te olvidare" cu Edith Gongalez si Fernando Colunga in rolurile principale:
http://www.youtube.com/watch?v=2XkklPcFaVA
Si eu cand eram mica tot cu bunica ma uitam la telenovele:)
Alex, ma bucur ca te-ai distrat in vacanta:kiss:!

Week-end placut tuturor:ok:!

whisper
19th August 2011, 21:27
Welcome back, Alex! :)

@Claudia: :P Am observat...ehe..uite ca si Iulya se uita:P

@Oana: Ma declar vinovata..ma uit la serialele coreene...am vazut doar unul turcesc si a aparut si unul japonez..plus am vazut cateva episoade din telenovele filipineze :P
hmm..imi pare cunoscuta "La venganza"...despre ce era:P
"Locura de amor"...melodia faina..nu am urmarit telenovela..dar melodia era data si pe la radio in perioada aia.
Sunt de acord chiar erai o fana adevarata.

telenovele din care am urmarit asa sporadic cateva episoade au mai fost si:
http://www.youtube.com/watch?v=VRMqn4tL0NA&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=1-7TeowKtlY
http://www.youtube.com/watch?v=zmtJ9xneN5c
http://www.youtube.com/watch?v=v5Lw9s92VKc - dar am citit cartea...:P
http://www.youtube.com/watch?v=Bhsh1M9Z7XQ

cam astea..nu cred sa fi mai vazut ceva :p..dar eu uit repede :P

Geografu
19th August 2011, 21:36
Multam fetelor, bine v-am gasit. Ehe, pai uite ca si eu m-am uitat la una de asta, tin minte ca era cu doua surori gemene, interpretate in rol dublu de Gabi Spanic. Stiu ca mama se uita...:D

Iulya
19th August 2011, 22:12
Ehe, pai uite ca si eu m-am uitat la una de asta, tin minte ca era cu doua surori gemene, interpretate in rol dublu de Gabi Spanic. Stiu ca mama se uita...:D

"La Usurpadora"

Ehe uite ca incep sa imi amintesc ... la un moment dat stiu ca bunica urmarea cu mare interes Clona - dar pe mine nu m-a prins.
Am urmarit in perioada aceea o telenovela braziliana ... dar nu imi amintesc numele .

lady_k
19th August 2011, 23:27
"Locura de amor " si "Betty" am vazut cu Andrei, iar "La Revancha", cu bunica. Mama se uita la telenovele de epoca si la cele cu Saul Lisazo. Tot cu buni am vazut "Micaela" si inca una a carei melodie-generic se numeste "Mi vida eres tu" si e interpretata de Rudy La Escala.

Alex, bine ai revenit!:)

ice_girl
20th August 2011, 12:21
@Oana: Ma declar vinovata..ma uit la serialele coreene...am vazut doar unul turcesc si a aparut si unul japonez..plus am vazut cateva episoade din telenovele filipineze :P
hmm..imi pare cunoscuta "La venganza"...despre ce era:P
"Locura de amor"...melodia faina..nu am urmarit telenovela..dar melodia era data si pe la radio in perioada aia.
Sunt de acord chiar erai o fana adevarata.

telenovele din care am urmarit asa sporadic cateva episoade au mai fost si:
http://www.youtube.com/watch?v=VRMqn4tL0NA&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=1-7TeowKtlY
http://www.youtube.com/watch?v=zmtJ9xneN5c
http://www.youtube.com/watch?v=v5Lw9s92VKc - dar am citit cartea...:P
http://www.youtube.com/watch?v=Bhsh1M9Z7XQ


La primele doua m-am uitat si eu, in plus cu Gustavo Bermudez mi-a placut f mult si "Nano". In schimb la "Sclava Isaura" nu mai tin minte daca m-am uitat ( stiu sigur ca ai mei o urmareau, era la mare concurenta cu "Dallas":D), am citit si cartea iar "Rebelde" nu m-a atras, probabil ca depasisem perioada:D.
La serialel turcesti m-am uitat si eu ( "1001 de nopti" mi-a placut in mod deosebit), la cele coreene asa doar cate un episod iar de telenovelele filipineze acum aud pt prima data:o::P
Telenovela "Vengaza" avea un subiect interesant, mama si fiica mor in acealsi timp iar sufletul mamei "patrunde" in trupul fiicei iar aceasta isi revine miraculos si isi incepe razbunarea ( mi-a placut pt a existat multa actiune si rasturnari de situatie dar si pt Gaby Spanic, actrita principala)




Ehe uite ca incep sa imi amintesc ... la un moment dat stiu ca bunica urmarea cu mare interes Clona - dar pe mine nu m-a prins.
Am urmarit in perioada aceea o telenovela braziliana ... dar nu imi amintesc numele .
Nici pe mine nu m-a prins "Clona", prea au lungit-o si aprca nu se mai termina ( am urmarit pe sarite).
In schimb dintre telenovelele braziliene mi-au placut "Stapanul pasiunilor" ( O rei do gado), "Terra Nostra", "Legaturi de familie", "Por amor" si "Micuta domnisoara ( Sihna Moca) telenovela bazata pe o poveste adevarata care spune povestea "Micutei Domnisoare", fiica unui bogat stapan de plantatie si de sclavi care lupta pt abolirea sclaviei, filmul are si o melodie f frumoasa:
http://www.youtube.com/watch?v=U3H81SIqANA

"Locura de amor " si "Betty" am vazut cu Andrei, iar "La Revancha", cu bunica. Mama se uita la telenovele de epoca si la cele cu Saul Lisazo. Tot cu buni am vazut "Micaela" si inca una a carei melodie-generic se numeste "Mi vida eres tu" si e interpretata de Rudy La Escala.

Melodia "Mi vida eres tu" este din telenovela "Cristal"
http://www.youtube.com/watch?v=FinR1vgR86A
dupa care s-au facut si 2 remak-uri, primul fiind "El privilegio de amar" cu Adela Noriega, la care m-am uitat si eu:http://www.youtube.com/watch?v=207PIy-ea88 iar cel de-al doilea "El triunfo del amor" care anu' asta va fi difuzat si la noi: http://www.youtube.com/watch?v=dLbjE7N2cbk

P.S. Daca mai aveti intrebari legate de telenovele sa-mi spuneti:)):D

Geografu
20th August 2011, 15:03
Interesanta baza de data, Oana...:D

Weekend placut!

whisper
20th August 2011, 21:03
Ah! Si sa nu uit "Mala Mujer" si "Edera" :)

A..atunci nu am vazut-o..dar probabil am vazut vreo reclama pe acasa :P
Pai sunt si filipineze(bine de la mine te poti astepta sa urmaresc asa ceva:D)...e una pe Euforia acum..dar nu o urmaresc. Intr-un timp dadeau mai multe pe TVRM -chiar si filme- interesante(bine asa cum poate fi o telenovela :cry: ) Una singura am vrut sa o vad intreaga si nu am reusit pentru ca cei de la firma de cablu au scos TVRM din grila la un moment dat..chiar cand mai erau cateva episoade si s-ar fi terminat:D

Foarte frumoasa melodia de la "Micuta domnisoara"..dar nu o stiu....si am uitat sa spun ca am vazut cateva episoade din "Muneca Brava" :P
Telenovela turceasca..
http://www.youtube.com/watch?v=d-z2y-1Jtrk&feature=related
si cateva episoade din
http://www.youtube.com/watch?v=q1BjA7XvNhQ&feature=related

ice_girl
20th August 2011, 23:13
Ah! Si sa nu uit "Mala Mujer" si "Edera" :)

A..atunci nu am vazut-o..dar probabil am vazut vreo reclama pe acasa
Pai sunt si filipineze(bine de la mine te poti astepta sa urmaresc asa ceva)...e una pe Euforia acum..dar nu o urmaresc. Intr-un timp dadeau mai multe pe TVRM -chiar si filme- interesante(bine asa cum poate fi o telenovela :cry: ) Una singura am vrut sa o vad intreaga si nu am reusit pentru ca cei de la firma de cablu au scos TVRM din grila la un moment dat..chiar cand mai erau cateva episoade si s-ar fi terminat

Foarte frumoasa melodia de la "Micuta domnisoara"..dar nu o stiu....si am uitat sa spun ca am vazut cateva episoade din "Muneca Brava"
Telenovela turceasca..
http://www.youtube.com/watch?v=d-z2y-1Jtrk&feature=related
si cateva episoade din
http://www.youtube.com/watch?v=q1BjA7XvNhQ&feature=related
Eu nu am vazut "Mala Mujer" dar am vazut:
http://www.youtube.com/watch?v=qO8FHnnlgd8 ( o telenovela cu actori unul si unul si cu niste peisaje de vis:) ) tot cu Rudy Rodriguez. Iar mama se uita tot la o telenovela venezueleana, difuzata demult la noi care se numea "Capcana periculoasa" ( Peligrosa):
http://www.youtube.com/watch?v=Hgs8jcNddTQ
Iar "Muneca Brava" ramane una din telenovele mele preferate, tot cu ei mi-a placut si: http://www.youtube.com/watch?v=YiAgoo-UshI ( pacat ca n-au ramas impreuna si in viata reala pt ca se potrivesc extraordinar:ok:)
Nu am vazut "Edera" ( dar as vrea sa citesc cartea-8 volume in total) in schimb dintre serialele italiene mi-au placut f mult "Incantesimo"-Miracole ( seriile 1 si 2 tot cu actrita din "Edera", urmatoarele serii nu le-am mai urmarit)
http://www.youtube.com/watch?v=KDcpFJQ-lWA ( a jucat si Ramona Badescu :yes: ), tin minte ca ma amorezasem de Tomas, actorul din rolul principal:P si abia asteptam sa vina ora 18 si sa inceapa serialul:)): http://www.youtube.com/watch?v=UHQgwqFb4lg&feature=related; m-am mai uitat si la "Vivere-a trai cu pasiune" ( pacat ca cei de la Antena 1 au incetat brusc sa-l mai difuzeze).
Telenovela turceasca se numea "Ginere de imprumut", m-am uitat si eu:D, in schimb celalalt serial nu-l stiu.
Si m-ai facut curioasa cu serialele filipineze:P


Noapte buna:cya:!

lady_k
21st August 2011, 11:19
"Edera" am vazut si eu, iar mama s-a uitat la "Terra Nostra", "Incantesimo" si cred ca si la "Vivere".

nevruta
21st August 2011, 13:29
Pentru cei interesati si de gimnastica, weekendul viitor va avea loc Campionatul National de Gimastica la Sala Polivalenta din Onesti. Va fi transmis live pe TVR 3. :D
http://www.onesti-view.info/evenimente-locale-zona-onesti-2011/campionatul-national-de-gimnastica-onesti-2011-transmis-de-tvr3/

whisper
21st August 2011, 18:13
@Oana: nu cred ca stiu niciuna dintre cele mentionate :P
Cealalta parca se numea "De pe buze la inima"(turceasca).
Ce am vazut eu - filipineze- sunt destul de frumoase :P..pentru o fosta impatimita de telenovele ar fi de urmarit :)
pe cand era "Inima salbatica" difuzata la noi mai era o telenovela - tot pe TVR2- "Si bogatii plang" -nu am urmarit-o desi as fi vrut dupa rezumatul facut de matusi...cred ca am citit cartea. Am aflat apoi ca "Maria la del barrio" ar fi un remake dupa " Si bogatii plang"

@nevruta: Multumim de info! :)

lady_k
22nd August 2011, 09:13
Neata!

Da, Ade, povestea din "Si bogatii plang" e cam aceeasi cu cea din "Maria", nu mai stiu cine era actorul principal, dar actrita era Veronica Castro. A fost prima telenovela a lui Edith Gonzalez, care avea 13 ani la momentul respectiv si o interpreta pe Marisabel, fiica adoptiva a personajelor principale.

ice_girl
22nd August 2011, 17:56
Intr-adevar "Sarmana Maria" e un remake dupa " Si Bogatii plang" cu Veronica Castro si Rogelio Guerra.
Dar si dupa cele 3 Marii cu Thalia( care acum mi se par tare copilaresti:D dar inainte imi placeau mult) s-a facut cate un remake:
"Inocente de ti" remake dupa "Maria Mercedes" http://www.youtube.com/watch?v=rwhnRqHDhnA ( joaca si Camila Sodi, nepoata Thaliei)
"Marina" remake dupa "Maria del barrio" http://www.youtube.com/watch?v=gbFrl855APw
Si "Mar de amor" remake dupa "Marimar: http://www.youtube.com/watch?v=kWuE8xZIDt8 ( mi s-a parut mult mai interesanta decat "Marimar")
Si inca doua telenovele care mi-au placut mult:
http://www.youtube.com/watch?v=ZvH2eBX6r34 ( se uita toata familia, in afara de Vlad:)), pe care nu l-am putut corupe sub nici o forma:D:drak:)
http://www.youtube.com/watch?v=HTh-gGrSgsA ( o superba telenovela de epoca; iar Zuria vega, actrita principala din "Mar de amor" este fiica lui Gonzalo Vega, Bruno din Alondra:) )

O saptamana faina tuturor:ok:!

lady_k
22nd August 2011, 18:54
Ana Colchero nu e Aimee din "Inima salbatica"?:P

ice_girl
22nd August 2011, 19:01
Ana Colchero nu e Aimee din "Inima salbatica"?:P
Ba da:P, mie mi-a placut tare mult de ea in ambele telenovele, pacat ca a renuntat sa mai joace in seriale dar am inteles ca si-a luat masteratul in antropologie:D

whisper
22nd August 2011, 20:09
Remake-uri dupa telenovelele Thaliei au facut si filipinezi...am auzit, nu am vazut :P Cred ca dupa Marimar si Maria la del barrio :)
am mai vazut cateva episoade si din Esmeralda...probabil mai sunt cateva daca ma mai gandesc bine :P

O saptamana frumoasa tuturor! Cica vine canicula :P

Tracoromana
23rd August 2011, 12:28
ascultati Marius Pop & The M Theory - Marbri
http://www.youtube.com/watch?v=E8HL9Pgzn_w&feature=player_embedded

Daca va place (si sigur va place), votati:
http://www.guitaridol.tv/

ice_girl
23rd August 2011, 19:00
am mai vazut cateva episoade si din Esmeralda...
Cica vine canicula :P
Referitor la Esmeralda mi-am adus aminte o faza tare:D: eram la tara in vacanta de vara atunci cand se difuza Esmeralda si ca sa nu pierd ce se intampla, acolo neavand cablu, o puneam pe bunica sa scrie rezumatul fiecarui episod:)):D asa k primeam cam 2 scrisori pe saptamana:P ( si toata lumea se intreba cine imi scrie asa de des, credeau ca am un admirator secret care imi trimite ravase de amor:happy:cry:)

In rest aici la munte noi suntem norocosi pt k nu e chiar asa de cald:P

whisper
24th August 2011, 20:01
:cry: Daca pana acum mai era vreo indoiala cat de impatimita de telenovele ai fost..acum sigur ai reusit sa o risipesti :P

A! Frumos..vin la tine :)...

ice_girl
24th August 2011, 20:36
:cry: Daca pana acum mai era vreo indoiala cat de impatimita de telenovele ai fost..acum sigur ai reusit sa o risipesti :P

A! Frumos..vin la tine :)...
Dupa cum am spus am fost o fana adevarata:D:P; oricum pe vremea aia eram mai mica (aveam vreo 11-12 ani) deci inca aveam o scuza:)):cry:( oricum sa mentin misterul nici in ziua de azi nu am spus de la cine primeam scrisorile:D:happy)
Te astept cu mare drag sa vii la munte:)!

lady_k
25th August 2011, 16:16
Eu eram la tara cand s-a terminat Esmeralda si m-am dus cu mama si tata la niste vecini special ca sa vedem finalul.:P
Cum ziceam, eu telenovele cap-coada nu prea vedeam, trageam cu ochiul la cate un episod, dar finalul nu-l ratam niciodata.:happy

Iulya
25th August 2011, 23:11
Calificare pt Steaua, Rapid si Vaslui !! Felicitari

O sa sun rautacioasa poate dar am anticipat rezultatul lui Dinamo inca de cand au anuntat transferul lui Torje - ceea ce insemna ca nu mai erau dependenti financiar de calificare... asa vor "trage" tare in campionat ca de acum si-au mai eliberat programul

Felicitari si Mediasului - macar au castigat un meci

Geografu
26th August 2011, 11:55
Felicitari, puteau fi toate 5, dar asta e soarta. Azi e tragerea la sorti! De retinut ca Otelul joaca in Liga cu Manchester, Benfica si Basel.

Weekend fain..:kiss:

ice_girl
26th August 2011, 17:54
Eu eram la tara cand s-a terminat Esmeralda si m-am dus cu mama si tata la niste vecini special ca sa vedem finalul.:P
Cum ziceam, eu telenovele cap-coada nu prea vedeam, trageam cu ochiul la cate un episod, dar finalul nu-l ratam niciodata.:happy
Cand s-a terminat Esmeralda eram la mare dar aveam tv in camera asa ca am putut vedea finalul:D:. Nici nu ratam niciodata finalul unei telenovele:P chiar daca nu mai uitam cap-coada:happy:

Sunt tare suparata ca nu s-a calificat Dinamo:(:, mare pacat:sad: dar cu asa o conducere rezultatele inca vor lasa asteptate mult timp:( ; deasemenea imi pare rau pt Medias, chiar ar fi meritat sa se califice. Felicitari celorlalte echipe calificate si mult succes Otelului, cu Manchester e mai greu dar celelalte echipe sunt accesibile, cel putin 2-3 egaluri pot sa scoata
Imi pare rau ca pleaca Torje, era un jucator de baza pt Dinamo, dar merita sa joace intr-un campionat puternic caci in Liga 1 se cam pierdea; sunt sigura ca va reusi se afirme la noua echipa pt ca e un fotbalist talentat si valoros:yes:!

Week-end placut tuturor:ok:!

whisper
26th August 2011, 20:28
Buna!

Felicitari Steaua, Rapid si Vaslui! Mult succes in Europa League si mult succes Otelului in CL...cu cine sunt in grupa echipele din EL? nu am vazut tragerea la sorti:P


:cya: Weekend placut :)

Geografu
26th August 2011, 21:17
Whis, avem asa :D

Steaua cu Schalke, Maccabi Haifa si AEK Larnaka.
Rapid cu PSV, Hapoel Tel-Aviv si Legia Varsovia.
Vaslui cu Sporting Lisabona, Lazio si FC Zurich.

ice_girl
27th August 2011, 21:51
Buna seara!
De ieri am si un catelus:ok: pe langa cele doua pisicute:) ; reaua de Rex(a) e f geloasa pe el:P, tot timpul il latra si a incercat sa-l muste.
Steaua si Rapid au sanse sa treaca de grupe,mai greu mi se pare pt Vaslui.

Noapte buna:cya:!

Geografu
27th August 2011, 22:09
Oana, sa iti traiasca! :kiss:

ice_girl
28th August 2011, 17:32
Ms mult, Alex:kiss:! Din pacate catelul a disparut:(, il tineam in gradina si probabil a plecat el de acolo sau l-a luat vreun vecin; l-am cautat peste tot dar nu l-am mai gasit:nope::sad:

whisper
28th August 2011, 20:41
Imi pare rau Oana! Poate se intoarce!

:shock: Ati aflat!?!? ManU a batut-o pe Arsenal cu 8-2!!!!!!!!! :groggy:
http://www.arsenal.com/match-menu/3422888/first-team/manchester-united-v-arsenal?tab=report

O saptamana frumoasa sa aveti!!!! :great:

ice_girl
28th August 2011, 21:28
Imi pare rau Oana! Poate se intoarce!

:shock: Ati aflat!?!? ManU a batut-o pe Arsenal cu 8-2!!!!!!!!! :groggy:
http://www.arsenal.com/match-menu/3422888/first-team/manchester-united-v-arsenal?tab=report

O saptamana frumoasa sa aveti!!!! :great:
Nu cred ca se mai intoarce, daca l-au luat vecinii sigur nu se mai intoarce pt ei nu suporta animalele:(:no:, am mai avut un motan pe care l-au otravit:nope::sad:

Ce scor au facut cei de la ManU:shocked:, aproape ca la handbal:D

O saptamana faina si din partea mea:yes:!

alyosha_87
28th August 2011, 22:10
sara buna!
ce mai faceti? guilty as charged ca n-am mai dat de ceva vreme pe aci, dar am fost plecata o luna in concediu. ce bine a fost :D
din pacate, maine back to work :(
noapte buna si o saptamana faina sa aveti! ;)

Geografu
29th August 2011, 12:53
Deci de asta nu ai raspuns cand te-am cautat prin Timisoara? :D

Saptamana faina tuturor :ok:

alyosha_87
29th August 2011, 20:01
daaaa, scuze Alex. am fost tot concediul plecata *blushes*

Geografu
29th August 2011, 20:08
Stai linistita, mi-am inchipuit ca esti in vacanta. O sa mai avem sanse sa ne vedem, ma intorc pe acolo :)

ice_girl
31st August 2011, 19:20
Seara buna,
Ieri am aflat ca saptamana viitoare sunt programate cele 2 restante pe care le am:(:nope:, destul de mult de invatat si nici un chef pt asa ceva:)):D

Geografu
31st August 2011, 21:30
Bafta multa Oana!!! :kiss:

ice_girl
31st August 2011, 22:21
Ms mult, Alex:kiss:!

whisper
3rd September 2011, 18:08
Mult succes, Oana! Spor la invatat!!!:cheer:


weekend fain sa aveti..sau ce a mai ramas din el! :P

lady_k
4th September 2011, 16:25
Hello! Pot sa spun ca "The wedding season is officially over!" 4 am avut in vara asta + o cununie civila si ieri a fost ultima. Abia astept sa am si eu un week-end in care sa stau acasa si pur si simplu sa lenevesc.:P

Oana, bafta la restante! Iti tin pumnii.

O toamna frumoasa la toata lumea!

Geografu
4th September 2011, 18:10
Si eu am avut ieri o nunta, Doamne, cred ca nu am mai dansat asa cu foc de ani de zile..:)

Saptamana faina sa avem! :kiss:

ice_girl
9th September 2011, 20:52
"La Multi Ani" tuturor sarbatoritilor de ieri:bere::floricica:!
Si "La Multi Ani" Iuliei si Anei de ziua onomastica dar si bunicii mele pe care o cheama tot Ana:floricica:!

Week-end placut tuturor:ok:!

lady_k
10th September 2011, 14:17
Oana, si pe bunica mea o cheama Ana.:) Pe una dintre ele, pe cealalta o cheama Aurelia.:)

Aseara am fost la concert Phoenix. Nu incetez sa ma minunez de cat de buni pot fi oamenii astia si cata lume pot aduna la un concert chiar si intr-un oras mic cum e Targoviste. A fost tare frumos si la 2 cand am ajuns acasa nu mai aveam voce , dar a meritat.:D

ice_girl
10th September 2011, 18:55
Oana, si pe bunica mea o cheama Ana.:) Pe una dintre ele, pe cealalta o cheama Aurelia.:)

Aseara am fost la concert Phoenix. Nu incetez sa ma minunez de cat de buni pot fi oamenii astia si cata lume pot aduna la un concert chiar si intr-un oras mic cum e Targoviste. A fost tare frumos si la 2 cand am ajuns acasa nu mai aveam voce , dar a meritat.:D
Stiu ca mi-ai zis de anul trecut ca si pe bunica ta o cheama Ana:)
Acum cativa ani Phoenix au fost si la noi in oras si la fel au facut atmosfera/hello, si a venit f multa lume de toate varstele :ok:( am fost si cu tata, un mare admirator al lor)

lady_k
10th September 2011, 23:01
Si ai mei regreta ca nu au fost aseara (acum 4 ani am fost toti la concert). Dar acum ei si Andrei au fost plecati pe Transalpina.:)

Iulya
11th September 2011, 23:34
"La Multi Ani" tuturor sarbatoritilor de ieri:bere::floricica:!
Si "La Multi Ani" Iuliei si Anei de ziua onomastica dar si bunicii mele pe care o cheama tot Ana:floricica:!

Week-end placut tuturor:ok:!

:kiss: Mersi

JoannaStrange
12th September 2011, 12:28
Cu mare intarziere doresc sa le urez tuturor Mariilor si Anelor (si derivatelor acestora) la multi ani,multa sanatate si fericire!

Azi a fost prima zi de gradinita pentru fratiorul meu,Gabi.L-am dus la aceeasi gradinita la care am fost si eu si mama mea, pentru ca e aproape de casa si cunoastem o parte din educatoare.:D

Va doresc un inceput de saptamana minunat,cu mult soare!:)

ice_girl
12th September 2011, 14:54
Azi a fost prima zi de gradinita pentru fratiorul meu,Gabi.L-am dus la aceeasi gradinita la care am fost si eu si mama mea, pentru ca e aproape de casa si cunoastem o parte din educatoare.:D

Va doresc un inceput de saptamana minunat,cu mult soare!:)
Oana, si mama mea este educatoare si are tot grupa mica:D:P
Tuturor care au inceput astazi scoala dar si gradinita:D le doresc un an plin de succese si realizari si multa bafta la examene:yes::)!!!

O saptamana faina tuturor:)!

lady_k
12th September 2011, 19:25
Mama a inceput astazi scoala:D si e diriginta la clasa a 5-a, iar maine va fi prima zi de gradi pentru baietelul nasilor mei.:)

WhateverHime
13th September 2011, 15:56
Multumiri intarziate pentru urarile de Sf. Ana :) *Ana face cu mana in stanga si in dreapta*

Geografu
18th September 2011, 13:53
Hello! :) Ma intorc pe forum dupa cateva zile pauza pentru ca am fost in Grecia :) Da, am avut parte de un sejur minunat si ma bucur ca am ce sa povestesc. A fost o vreme superba, am facut sute de poze, am o gramada de amintiri si....a da, putin bronz pe mine :D

La multi ani pentru zilele de nastere, pentru Sf.Ana, pentru Sf.Maria, pentru toate celelalte sarbatori :kiss:

Sper ca toata lumea e bine sanatoasa, mai avem atat de putina vacanta...

lady_k
18th September 2011, 14:17
Alex, bine ai revenit! Unde vedem sutele de poze?:D

irinaidu
18th September 2011, 14:59
vreau poze cu mare si soare !

Geografu
18th September 2011, 17:31
Pe fkb.....:D

Iulya
20th September 2011, 18:32
De o saptamana incoace ... am un catelus ...
Meet Freddie - care are o luna si mai multa energie de cat as fi crezut
http://farm7.static.flickr.com/6189/6144502837_a9c2841797.jpg (http://www.flickr.com/photos/59266684@N07/6144502837/)
The eyes have it (http://www.flickr.com/photos/59266684@N07/6144502837/) by AnaIulya (http://www.flickr.com/people/59266684@N07/), on Flickr
http://farm7.static.flickr.com/6193/6145052240_70d0f715d0.jpg (http://www.flickr.com/photos/59266684@N07/6145052240/)
The cute factor (http://www.flickr.com/photos/59266684@N07/6145052240/) by AnaIulya (http://www.flickr.com/people/59266684@N07/), on Flickr

nevruta
20th September 2011, 19:46
Awwww! Ce moaca are!♥♥♥
Sa-ti traiasca!/hello

lady_k
20th September 2011, 20:08
Ce dulceeee! Ce rasa e? Nu ma pricep sa-mi dau seama dupa figura.:)

Iulya
20th September 2011, 20:24
Mersi ... e un dulce
Nu stiu sa va spun ce rasa e- cred ca e corcitura de Yorkshire Terrier ... o sa intreb la primul vaccin daca veterinarul are idee ca la deparazitare cand am fost am uitat sa intreb. L-am gasit si adoptat de la tara ...

irinaidu
21st September 2011, 01:03
freddie e absolut mortal ! sa-ti traiasca !

lady_k
21st September 2011, 09:38
Irina, ce e cu statusul tau? Something wrong?:(

ice_girl
22nd September 2011, 18:52
Buna seara!
Va tramsmit multe salutari de pe Valea Oltului, in sf am reusit sa merg si eu cateva zile undeva, aici e superb:great:, niste peisaje de vis, am vizitat multe locuri frumoase( am mers si la Manastirea Cozia dar din pacate nu am vazut umbra lui Mircea, asa cu scria in poezie:)):D), iar sambata vreau sa ajung si in Ramnicu Valcea.
Alex, abia astept sa vad si eu pozele, ma bucur ca te-ai distrat in Grecia:ok:! ( din pacate acum nu am timp pt k am intrat si eu pe net de la biblioteca:P)
Iulia, sa-ti traiasca catelusul, e un scumpic:)!
Si pupici tuturor:kiss: si chiar daca mai e o zi va zic de p-acum week-end placut:ok::)!

Geografu
22nd September 2011, 23:12
Pupicei Oana, mersic! :kiss:

Geografu
25th September 2011, 20:11
Astazi s-a terminat turneul de tenis de la Bucuresti, castigat de bavarezul meu Florian Mayer :) Cu care am facut si poza la final. In mare, a fost o saptamana de tenis frumoasa! :ok:

Iulya
25th September 2011, 21:52
A castigat in sfarsit unul din favoritii mei ... ultima data cand se intampla asta era in 2004 cand a castigat Acasuso.


Astazi s-a terminat turneul de tenis de la Bucuresti, castigat de bavarezul meu Florian Mayer :) Cu care am facut si poza la final. In mare, a fost o saptamana de tenis frumoasa! :ok:

Acum e bavarezul tau? :confused:

Geografu
25th September 2011, 22:52
Pai daca s-a nascut la Munich, asta e. Ca nu prea l-am apreciat in cariera lui, e corect, dar azi am tinut cu el.

ice_girl
26th September 2011, 15:00
Buna ziua!
Am venit iarasi la biblioteca si am profitat de ocazie sa intru si pe aici. Sambata am vizitat Ramnicu Valcea si mi-a placut f mult, in parcul Zavoi am vazut chiar si veverite:)!

O saptamana faina tuturor:ok:!

whisper
26th September 2011, 21:50
Buna!
Awwwwwwwww ce dragut e catelusul!!!!!!!!!!!! Sa iti traiasca Iulya!!! :ok:

@Oana: Foarte frumos oras!..merita sa mergi si la Govora! stiu ca nu e prea departe:P

Iulya
27th September 2011, 15:47
Din pacate dupa un sfarsit de weekend frumos cu turneul ieri Mariei i-a fost rau si am mers la spital.... iar azi a fost operata de apendicita.

@Ade Ms ... e un pitic scump :D


Pai daca s-a nascut la Munich, asta e. Ca nu prea l-am apreciat in cariera lui, e corect, dar azi am tinut cu el.

O fi el bavarez dar nu s-a nascut la Munich ci la vreo 200 km departare la Bayreuth:P

Geografu
27th September 2011, 16:52
Da, la Bayreuth, am gresit eu. Dar tot Bavaria se cheama :P

Sanatate multa Mariei! :ok:

whisper
27th September 2011, 20:50
@Iluya: Oh! Imi pare rau sa aud asta! Recuperare cat mai grabnica Mariei! :cheer:

lady_k
29th September 2011, 11:01
Hello, hello!

Iulia, insanatosire grabnica Mariei!

Aseara tarziu m-am intors dintr-o mini-vacanta la cumnata mea, la Munchen. A fost foarte, foarte frumos, pot sa spun ca mi-a placut Germania chiar mai mult decat Italia, desi Roma ca si oras are farmecul ei incontestabil. Dar si Munchen-ul e frumos.

Alex, inainte sa ma intrebi:P, nu am vazut Allianz Arena decat din avion si de la distanta.:( A ramas pe lista "nevizitat din lipsa de timp" impreuna cu complexul Olympia (am vazut doar parcul propriu-zis), fostul lagar de la Dachau, BMW si Mercedes.
Am fost in schimb in Marienplatz, la Oktoberfest si la Zoo (care e mai mult o rezervatie mai mica decat o gradina zoologica asa cum sunt la noi in tara).

Azi, din pacate, sunt inapoi la munca ...

Geografu
29th September 2011, 13:50
Esti geniala Clau, exact asta era prima intrebare dupa primul rand citit :))

Ma bucur ca ai fost in Munich si Germania, ca te-ai simtit bine si ca ai avut parte de o vacanta faina. Eu sper sa fiu acolo in mai 2012, la finala UCL.....

lady_k
29th September 2011, 16:50
Iti tin pumnii sa te duci si iti recomand cu incredere sa zbori cu Tarom.:):P

Pun si poze pe fb cand am timp sa le sortez.

ice_girl
29th September 2011, 18:12
Buna ziua!
Eu ma bucur de ultimele zile de vacanta pt k nu mai e mult si iarasi incepe facultatea:D:P
Claudia, ma bucur ca ti-a placut Munchen-ul, abia astept sa vad poze:)
Iulia, sanatate multa Mariei:kiss:!

Geografu
2nd October 2011, 21:41
Avand in vedere ca de maine multi dintre noi o luam de la capat cu facultatea, urez un mare succes studentilor si sa dea Domnul sa avem un an bun si linistit! :ok:

Gata vacanta......:(

ice_girl
3rd October 2011, 22:16
Buna seara!
Multa bafta tuturor care incep astazi facultatea ( ieri am plecat si Vlad la facultate si parca nu-mi vine sa cred ca mai ieri il plimbam in carucior:P iar azi e student:D) si dupa cum a spus si Alex sa avem un an bun si linistit:ok:
Eu inca nu am ajuns in Bucuresti, azi am fost la cules de porumb ( am fost destul de greu dar daca trebuie ma descurc binisor si la agricultura:D:)) )

O saptamana faina tuturor:ok::)!

Edit: Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat si vacanta:(:nope:

ice_girl
4th October 2011, 21:42
Buna seara!
Azi iarasi am fost la cules, de data aceasta la struguri si nuci:D, ma gandesc serios sa ma las de facultate si sa m-apuc de agricultura:)):P
Si cu toate ca e f frumos afara, m-am cam plictisit de "vara indiana":D si vreau sa ploua:P

nevruta
4th October 2011, 22:10
Buna seara!
Azi iarasi am fost la cules, de data aceasta la struguri si nuci

Sa ne dai si noua! :P


Mult succes celor care au inceput un nou an universitar! Eu stiu sigur ca am nevoie...http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/miakun1/emoticons/AddEmoticons0051.gif

Geografu
4th October 2011, 22:42
Oana, interesanta ideea cu agricultura, nu ai nevoie de ajutor? :D:D

Nevruta, bafta sa avem :)

ice_girl
9th October 2011, 17:03
Oana, interesanta ideea cu agricultura, nu ai nevoie de ajutor? :D:D

Alex, oricand esti bine-venit:D:), eu de la atatea nuci am mainile negre:)), asa ca va astept si pe voi sa mancati :P
Si in sfarsit ploua si pe la noi, gata de acum a venit toamna;)

O saptamana faina tuturor:)!

Geografu
10th October 2011, 06:52
A venit toamna...corect :(

Saptamana frumoasa!

Iulya
13th October 2011, 19:24
Florian Mayer l-a batut pe Nadal in turul 3 la Shanghai :D /hello/hello

Nu mai e mult si e week-end :D

Geografu
13th October 2011, 22:38
Surprinzator rezultat :D

ice_girl
13th October 2011, 23:08
Noapte buna:cya: si, chiar daca mai e o zi, week-end placut de pe acum:ok:!

whisper
15th October 2011, 17:57
Si pentru ca azi e aniversarea acestui topic: La multi, multi ani FT!!! :cheer:
Nu as fi crezut ca si in 2011 vom fi tot pe aici!

Multumesc tuturor membrilor care posteaza pe sectia de patinaj! Tot ce va doriti sa devina realitate!!!

ice_girl
15th October 2011, 22:53
La Multi Ani Friendship Thread si din partea mea:floricica:!
Anul viitor sa ne gaseasca tot aici si tot impreuna:):ok:!

http://www.mdjunction.com/components/com_joomlaboard/uploaded/images/happy_happy_birthday_balloon_bouquet.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_k-K_kB992Vc/TABQ46En1cI/AAAAAAAAAfI/T-yl2qCdjK0/s1600/happy_birthday_07.jpg

Geografu
15th October 2011, 22:54
La multi ani FT :)

ice_girl
16th October 2011, 18:41
Buna seara!
Eu sunt tare bucuroasa ca am prins loc la camin, bine sunt chiar niste conditii ideale dar daca nu am invatat cand si cat a trebuit sa-mi fie invatatura de minte:D:P
Dar in acelasi timp sunt trista pt k nu am castigat nici o medalie la CM de gimnastica:(:nope:...

O saptamana faina tuturor:ok:!

Geografu
16th October 2011, 22:46
E bine Oana ca ai prins loc bun la camin! :ok:

Doamne cat de frig poate fi afara..:(

Saptamana faina sa avem!!

whisper
16th October 2011, 22:53
o saptamana frumoasa sa aveti!


Felicitari Oana!!!

:cya: Si de saptamana viitoare incepe Skate America! Din ce am inteles de la Flavia va fi la Eurosport!/hello

lady_k
17th October 2011, 10:40
Pfuiii, ce-a trecut anul asta! Deja am ajuns la Skate America?!

Alex, si la noi e groaznic de frig, dar nu asta am vrut?:P Sa vina toamna?

O saptamana usoara tuturor!

whisper
17th October 2011, 21:24
Ati auzit de accidentul lui Huidu? Presupun ca ar fi fost imposibil sa nu auziti sau sa vedeti pe la tv. Imi pare rau de el dar 3 morti....nu stiu cum o sa scape..si de va fi cu suspendare totusi sa ai constiinta incarcata nu e usor...iar eu cred ca nu e genul careia sa nu ii pese de asta!

Noapte buna!! :cya:

Geografu
17th October 2011, 22:52
Clau, am vrut toamna, dar nu chiar asa de aspra...:(

Whis, am vazut la TV, e regretabil, dar Serban e de vina. Nu ii mai poti aduce inapoi, e logic sa regrete si sa sufere, dar toti trebuie sa platim in viata pentru erorile noastre.

ice_girl
18th October 2011, 11:04
Buna dimineata!

Alex, in legatura cu accidentul de masina provocat de Serban Huidu sunt de acord cu tine ca el e de vina, sunt absolut sigura ca regreta enorm ceea ce s-a intamplat dar din pacate orice ar face pe cele trei victime nimeni nu le mai aduce inapoi si tb sa plateasca pt acest lucru .Eu nu pot sa nu gandesc daca dupa accidentul de schi el mai avea voie sa mai conduca:thinkso: sau a fost un semnal ca ar fi tb sa se opreasca:(. Imi pare sincer rau pt ceea ce s-a intamplat si probabil se va retrage si din televiziune:( , "Cronica carcotasilor" era una din putinele emisiuni la care ma uitam cu placere:).
In alta ordine de idei azi a venit doctorul veterinar sa le vada pe Nazan si Pelin ( pisicutele mele) iar peste 2-3 luni le duc la castrat:D
Iar maine in sf plec si eu la Bucuresti:D

Geografu
18th October 2011, 18:07
Pai tu incepi facultatea mai tarziu asa? :D

Legat din nou de Serban, dupa acel groaznic accident de schi, era inca in recuperare. Care dureaza in cazul lui cam 2 ani. In fine, e tardiv acum sa vorbim..:(

whisper
18th October 2011, 21:15
Sunt si eu de acord ca trebuie sa plateasca si asa ar fi normal. Si eu imi pun aceeasi intrebare, Oana! Cred ca nu ar fi trebuit sa mai aiba carnet pana isi revenea complet dupa accidentul de asta iarna! Ai dreptate, nici eu nu cred ca va mai reveni la Cronica! dar sper ca Misu sa poata continua el emisiunea. Nu ar fi acelasi lucru fara Serban, dar mi-ar parea rau sa nu mai existe emisiunea!

nevruta
19th October 2011, 22:20
In alta ordine de idei azi a venit doctorul veterinar sa le vada pe Nazan si Pelin ( pisicutele mele) iar peste 2-3 luni le duc la castrat:D



Oana, pisicutele sunt ambele femele? Te intreb pentru ca, in cazul in care sunt baiat si fata, varsta la care pot fi castrati difera. Daca vei castra motanul mai devreme de 9 luni- un an, nu se dezvolta cum trebuie, iar la batranete exista riscul mai mare de a face blocaj renal.
Vorbind de pisici, astazi am fost cu o colega sa salvam niste pisicute dintr-un gang jegos undeva pe Splaiul Independentei. De fapt, mai mult stateau in strada (care e puternic circulata), pentru ca erau alungate din acel gang de niste oameni ai strazii care isi facusera "culcus" acolo. Asa ca, daca aveti prieteni doritori sa adopte pisici, stiti la cine sa apelati;)

Geografu
19th October 2011, 22:34
Nevruta, esti medic veterinar? :)

nevruta
19th October 2011, 23:50
Nu...Doar voluntar la o asociatie pentru protectia animalelor...*Nu sariti cu pietre!*

Geografu
20th October 2011, 00:54
Foarte frumos :) Te intrebam daca esti medic pentru ca erai stapana pe informatii mai devreme ;)

whisper
21st October 2011, 22:00
@nevruta: Foarte frumos gest! Bravo!
App care e numele tau?:P


Weekend placut tuturor!!! :)
Ha 22:00 :P

nevruta
21st October 2011, 23:17
@nevruta: Foarte frumos gest! Bravo!
App care e numele tau?:P


Multumesc!
Anca ma cheamahttp://i1213.photobucket.com/albums/cc466/miakun1/emoticons/AddEmoticons00530.gif Ma prezentasem la inceput in The Newbie Thread, dar probabil s-a trecut cu vederea:)

Geografu
21st October 2011, 23:25
Anca, ai rezolvat cu pisoiasii? :)

Weekend fain si voua, eu am racit..:(

nevruta
22nd October 2011, 21:43
Deocamdata sunt in faza de tratamente si socializare. Inca nu-i pot da spre adoptie, dar sunt pe drumul cel bun:)
Insanatosire grabnica si un weekend fain tuturor! Avem o saptamana plina de patinajhttp://i1213.photobucket.com/albums/cc466/miakun1/emoticons/AddEmoticons00521.gif

whisper
22nd October 2011, 23:26
Buna Anca! Incantata de cunostinta! Adelina e numele meu!
Ah! Mii de scuze!:floricica: Nu am mai fost pe threadul ala de multa vreme!

Geografu
23rd October 2011, 12:33
Incredibil, Marco Simoncelli a murit la MOTO GP-ul de la Sepang, ce accident tragic..:(

ice_girl
30th November 2012, 20:48
"La Multi Ani" tuturor celor care-si serbeaza azi ziua onomastica in special Anisiei:floricica:!

Geografu
1st December 2012, 20:15
La multi ani Romania! :)

Ce s-a intamplat cu forumul, au disparut n postari..:(

ice_girl
1st December 2012, 21:51
Dragilor, "La Multi Ani" de ziua nationala, sa nu uitam niciodata ca suntem romani :bere:!

http://1.bp.blogspot.com/-ADJ6fzA9e58/Ttdbku88hVI/AAAAAAAABKk/UZR3sFAwsvQ/s1600/tricolor.jpg

Alex, din pacate a fost o pb cu dataserverul si au disparut toate posturile pe o perioada de un an:(, sper sa se recupereze cat mai curand:ok:

ice_girl
6th December 2012, 20:08
Sper ca toata lumea a primit exact cadourile pe care si-a dorit de Sf Nicolae:kiss:
http://img.unica.ro/typo3temp/pics/mos_nicolae_01_97a9636b76.jpg

Pt mine iarna care tocmai a venit e cel mai frumos cadou/hello!
Si felicitari CFR-ului , aseara a reusit un rezultat istoric:yeah:, ce pacat ca nu s-a calificat mai departe in CL:(

Iulya
6th December 2012, 21:23
Mai ales pentru bucuresteni dar nu numai:

Putem pune fiecare o mențione pe FB că patinoarul Mihail Flamaropol este funcționabil, să prezentăm programul cu publicul și prețul (joide la ora 18-20, iar sâmbăta și duminica de la 11-13 si 18-20.Preț 15 Lei) și o încurajare să meargă -pentru a susține funționarea sa și implicit pe sportivii care se antrenează acolo.

ice_girl
10th December 2012, 21:55
Ati fost la vot? Initial nu am vrut sa merg dar pana la urma m-am si eu si am votat cu toate ca de mult nu mai cred ca votul meu conteaza dar fiind o eterna optimista:)):D tot mai sper ca ceva se va schimba in bine:P

ice_girl
18th December 2012, 20:11
Dragilor, pe la voi cum e vremea? La noi a nins vreo doua zile incontinuu si a fost f frig, dupa a plouat si totul s-a transformat in patinoar iar acum seara e o ceata sa o tai cu cutitul:D Ce mai: iarna de iarna:)):P

Geografu
19th December 2012, 13:37
Pana acum cateva zile nu a mai nins, dar cum am venit azi de la faculta, a inceput sa o cearna. Se pare azi toata ziua va ninge :)

ice_girl
20th December 2012, 22:25
Pana acum cateva zile nu a mai nins, dar cum am venit azi de la faculta, a inceput sa o cearna. Se pare azi toata ziua va ninge :)
Inseamna ca va un Craciun alb:)
Eu am gasit raspunsul la intrebarea existentiala care ma chinuia:D: cu ce ma incalt si ma imbrac la nunta la care am fost invitata:)):P

Geografu
21st December 2012, 16:24
Distractie placuta Oana :kiss:

irinaidu
21st December 2012, 20:35
dragilor, eu am fost prea ocupata pt gustul meu in ultima vreme. in seara asta plec la constanta. sper sa si ajung :P
va doresc un sfarsit de lume si un craciun fericit :P

Geografu
21st December 2012, 22:15
Mersic Irina. Eu inca astept sa se despice cerul ala si sa cada muntii pe noi :D

ice_girl
22nd December 2012, 15:14
Distractie placuta Oana :kiss:
Ms mult, Alex:kiss:! Chiar sper sa ma distrez mai ales ca nunta va fi in noaptea de Revelion:yes:
Irina, concediu placut:)!

P.S. Am trecut cu bine si de sf lumii:)):P

whisper
22nd December 2012, 23:55
hyyy!
cum v-ati petrecut sfarsitul lumii?

Concediu placut Irina!

Distractie placuta Oana!

o duminica frumoasa tuturor! :cya:

ice_girl
24th December 2012, 19:31
Va doresc tuturor "Craciun Fericit" plin numai de bucurii, pace,belsug si luminat de magia Nasterii Domnului. Si sper ca Mosul sa va aduca multe, multe cadouri!!!

http://www.felicitaridecraciun.info/wp-content/uploads/2012/12/felicitari-Craciun-fericit.jpg

whisper
24th December 2012, 21:07
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=50196&stc=1&d=1356375915

http://http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=50197&stc=1&d=1356375915

http://http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=50198&stc=1&d=1356375915

http://http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=50199&stc=1&d=1356375915

http://http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=50200&stc=1&d=1356375915

Craciun Fericit! :)

Geografu
25th December 2012, 16:41
Craciun Fericit dragelor, sa va bucurati de magia Sarbatorilor, sa fiti sanatoase si frumoase, sa va fi adus Moshul tot ce va doriti! :kiss:

lady_k
25th December 2012, 23:16
Craciun fericit! :)

Geografu
29th December 2012, 17:11
Un picut mai devreme, va urez La multi ani pe 2013, Un An Nou bun, cu bucurii, sanatate, fericire, dragoste si mult noroc! :kiss:

ice_girl
30th December 2012, 15:32
Si eu va doresc tuturor un an nou minunat din toate punctele de vedere ( nu de nota 13 ci de nota 6.0 :D) !!! LA MULTI ANI SI DISTRACTIE PLACUTA DE REVELION:bere:!!! Si la patinaj fie ca toti favoritii nostri sa castige medalii:ok:

http://www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/revelion-2013.jpg

irinaidu
30th December 2012, 19:53
la multi ani dragilor !!!!

sa ne vedem/citim cu bine in 2013 !!!!

whisper
31st December 2012, 00:34
La multi ani!
Un an nou cu multe bucurii!

Anisia
1st January 2013, 19:40
La multi ani tuturor!!!:)

lady_k
3rd January 2013, 00:08
La multi ani! :)

ice_girl
4th January 2013, 19:04
Buna seara, dragilor!
M-am intors si eu de la nunta si a fost super, am mancat, am baut, am dansat, m-am distrat si am fost alaturi de o f draga prietena in cea mai frumoasa zi din viata ei :great:
Si va anunt ca am prins buchetul :)):D

Geografu
4th January 2013, 22:55
Eeeeeeeeeee :D:D inseamna clar ceva asta Onutz :kiss:

whisper
4th January 2013, 23:40
La multi ani!

@Oana: AAAAAAAAAAAA! Bravo! felicitari!