PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124

flor
22nd August 2010, 05:14
La multi ani,Alex!
tot ce-ti doresti!

Geografu
22nd August 2010, 11:38
Hello ! 22 august, a venit si ziua mea, am mai imbatranit un an...:)

Merci mult Flor ! :kiss:

Alex, LA MULTI ANI, sa fii sanatos si fericit, norocos si iubit. Sper sa bem o bere cat de curand ! :ok:

lady_k
22nd August 2010, 21:29
La multi ani, Alex! Multa bafta la scoala si tot ce iti doresti!

Oana, te invidiez ca s-a mai racorit la voi. Eu am fost plecata de ieri pana azi la Cheia, cu cortul si azi-noapte au fost 8 grade.:D Tare bine am dormit. Din pacate azi am revenit la muuulte grade...

ice_girl
22nd August 2010, 21:29
Buna seara!
Alex si Andi va urez si aici multa sanatate, fericire si noroc:cheer:!
Alex, abia astept sa beau berea pe care mi-ai promis-o:bere:si sa stii ca nu ai mai imbatrinit cu un an:yes: ci doar ai devenit mai intelept si ti-a crescut valoarea:yeah: ( vorba unei colege de facultate)
Azi am fost la iarba verde impreuna cu varul meu si cu prietena lui care e spaniola asa ca am vb doar in spaniola pt ca ea nu intelege romaneste si mi-a zis ca vb foarte bine spaniola, doar ca prea corect:happy:ras-plans:, citez"tu hables espanol de escuela":P
Claudia sa stii ca si eu te invidiez ca ai fost cu cortul la Cheia , mai ales ca eu nu am fost niciodata cu cortul:(.


Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti:ok:!

whisper
22nd August 2010, 21:35
Hello!

@Alex: cum bine zice Oana si vorba cantecului: "When I get older I will be stronger!"...take the good part ^_^

Geografu
22nd August 2010, 21:57
Multumesc fetelor din nou pentru urari ! :kiss:

Da, asa o fi, am devenit mai intelept, dar tot devii nostalgic cand te gandesti cum zboara timpul asta. Vorba lui Horatiu, "Eheu fugaces labuntur anni...."...:rolleyes:

Merg sa continui petrecerea in alta parte. V-am pupat, noapte buna ! ;)

whisper
22nd August 2010, 22:13
Distractie placuta, Alex! :bere:

:cya: Good night!
O saptamana superba sa aveti!:ok:

Anisia
22nd August 2010, 22:23
Buna seara tuturor!
Alex, Andi, La multi ani si multa, multa sanatate va doresc!:)
M-am intors si eu din Muntii Fagaras si in primul rand pot sa spun ca zilele petrecute la Sambata de Sus au trecut prea repede:D Vremea a fost foarte buna, ziua era destul de cald, iar spre seara se lasa racoarea, ba chiar era frig. Am participat si la slujba de hram a manastirii Sambata, de Adormirea Maicii Domnului si mi s-a parut superba, ca de altfel si Prohodul din seara anterioara. Cred ca au fost prezenti mii de oameni, fara exagerare.
Desi mi-as fi dorit sa urc pana la varful Moldoveanu, mi-am dat seama ca nu sunt echipata foarte bine pentru un traseu de atatea ore. Poate alta data... Mi s-a parut amuzant faptul ca pe traseul spre Valea Sambetei am intalnit o familie de germani care urcau cu cei 2 copii, unul din ei neavand mai mult de 3 ani:) La intoarcere am descoperit frumusetea Vaii Jiului, dar si a manastirii Lainici. Per total, a fost o saptamana minunata:)

Noapte buna!

iris_for_daria
22nd August 2010, 23:30
Manastirea Lainici......ce amintiri am acolo....superbe locuri Anisia....intr-o viata anteriora am trecut si eu pe acolo...Valea Jiului iar pe partea cealalta Valea Oltului sunt mirifice...iar acum trebuie sa-mi opresc amintirile ca altfel intru in depresie :(

:P

Noapte buna va doresc si sa aveti o saptamana super !!!

lady_k
23rd August 2010, 11:23
Neata!

Iar e luni ... :(

ice_girl
23rd August 2010, 12:40
Buna ziua!
Alex si Andi am uitat sa va spun ieri dar nici azi nu e tarziu ca sunteti oameni deosebiti nascuti la influenta a doua zodii, doua zodii f puternice:yes:, ati luat ambitia si dorinta Leului de a reusi si atentia pt detalii si spiritul practic al Fecioarei:ok:
Anisia, ma bucur ca ti-a placut la Manastirea Sambata intr-adevar e ceva deosebit sa fii acolo si sa participi la slujba de hram:yes: si ma bucur ca ai avut parte de o vacanta frumoasa:). Eu cu toate ca stau destul de aproape nu am ajuns niciodata nici pe Valea Oltului nici pe Valea Jiului:( dar mi-am propus sa fac lucru acesta anul viitor.
Claudia, ai dreptate iarasi e luni:( si btw e si 23 august:D:P zi de trista amintire pt unii sau din contra plina de nostalgie pt altii...

O saptamana faina si linistita sa aveti:ok:!

Geografu
23rd August 2010, 13:56
Hello ! :)

Ai mare dreptate cu zodiile Oana, si eu am multe chestii comune Leu - Fecioara. Si e mai bine asa...

Azi am umblat sa-mi cumpar un cadou frumos, dar ce am vazut prin targ nu mi-a prea placut. Cred ca o sa dau comanda pe net..:)

ice_girl
23rd August 2010, 22:37
Buna seara!
Maine ma duc pt o zi in Bucuresti, am de rezolvat cate ceva la facultate pt ca m-am hotarat sa mai dau la inca un master:D:P daca tot nu mai plec in Rusia:yes:
Sper doar sa nu fie secretarele in concediu:D si sa rezolv tot ce am de rezolvat...

Noapte buna:cya:!

Geografu
23rd August 2010, 23:52
Oana, te asteptam, succes la ce ai de facut ! :)

Noapte buna.

lady_k
24th August 2010, 09:18
Neata!

Asa n-am niciun chef de nimic azi ... parca ar fi luni.

Geografu
24th August 2010, 12:22
Neata !

Claudia, spor la munca, lasa ca trece si saptamana asta ! :kiss:

ice_girl
24th August 2010, 20:35
Buna seara:)!
Am ajuns cu bine inapoi acasa:yes:, doar ca drumul a fost tare lung si obositor:(, iar caldura m-a terminat:ciocan:, oricum bine ca am scapat:ok:.
Claudia, spor la munca:kiss: si sa-ti spun sincer nu stiu ce se intampla dar parca nici eu nu am chef de nimic:(:headbang:

whisper
24th August 2010, 21:11
si sa-ti spun sincer nu stiu ce se intampla dar parca nici eu nu am chef de nimic

Ce bine ca nu - s singura cu sentimentul asta!:floricica:

Geografu
25th August 2010, 00:06
Lasa ca trece fetelor, caldura e de vina...;)

Am baut o bere cu niste prieteni, ne-am simtit super fain. Noapte buna ! :ok:

iris_for_daria
25th August 2010, 00:52
@ Oana: Tu asa mergi si vii de la Bucuresti cum merg eu pana la Cluj :))
Chiar azi am fost la Cluj si nu stiu cum dar am reusit sa stric niste bani :) pentru ca dupa ce-am terminat treaba si am terminat-o repede ca am avut noroc la greu, am mers prin magazine si e plin de reduceri si am intrat si la Diverta si daca am pus mana pe noul DVD de la IRIS nu l-am mai putut pune pe raft la loc si asa ca l-am pus in cos si tot asa....mama... am stat vreo 6 ore prin Cluj si m-am intors acasa super obosita si cam leftera :D

Dar sunt un pic si suparata pentru ca ma doare ingrozitor gatul si simt ca urmeaza o raceala urata :(( nu stiu cum reusesc mereu sa fac asta ! :(

Pupici la toti....defapt fara pupici ca nu vreau sa va dau si voua raceala.
Asa ca va urez doar noapte buna to all !

lady_k
25th August 2010, 08:59
Neata!

Azi parca e un pic mai bine ... Adevarul e ca ieri nu-mi bausem doza de ceai negru, poate si de-aia eram asa fara viata. In fine, visez la week-end, desi ma asteapta un cules de prune si niste drumuri prin oras ...

Daria, vreau si eu la shopping.:D

Geografu
25th August 2010, 10:37
Iris, sanatate multa. Uite ca mie nu mi-e teama de o raceala...:kiss:

Neata tuturor, azi vad ca e mai racoare..

iris_for_daria
25th August 2010, 13:25
Iris, sanatate multa. Uite ca mie nu mi-e teama de o raceala...:kiss:


sooooo sweeeettt !!! :P
Merci de urare. Desi m-am trezit cu aceeasi durere in gat, si primul lucru am trimis-o pe mama la farmacie sa-mi ia sirop de echinacee, apoi mi-am turnat pe gat si propolis si sirop de echinacee, dar dupa cum ziceam desi toate astea, eu sper ca n-o sa fie nimic mai mult si mai grav. Defapt nu sper....ma rog sa nu fie asa !!!

In rest voi cum sunteti la mijlocul saptamanii, stiind ca peste 2 zile vine iar week-end-ul ? :D

lady_k
25th August 2010, 13:26
azi vad ca e mai racoare..


Seriously?! Unde?

Geografu
25th August 2010, 16:48
Era la noi azi dimineata, dar la pranz a fost moarte, simteam ca ma lichefiez in plin Soare....:(

Iris, ne simtitm ok, asteptam weekendul, sper sa ajung la un gratar cu niste amici duminica. Tie insanatosire grabnica...:yeah:

lady_k
25th August 2010, 18:36
Lasa, dimineata e si la noi racoare, dar spre pranz e tot canicula ...

whisper
25th August 2010, 21:59
Buna!

Insanatosire grabnica, Daria! :floricica:

Noapte buna! :cya:

ice_girl
25th August 2010, 22:21
Buna seara!
Azi dupa mult timp am reusit sa ajung si eu la strand si m-am bucurat de apa si de soare ( m-am si bronzat putin):ok: singurul lucru rau e ca am inghitit putina apa ( dehh daca mi-am pierdut antrenamentul:D si n-am mai inotat cam demult:yes:) si acum ma dor ingrozitor capul , ochii si nasul din cauza sinuzitei :(dar imi voi pune comprese cu spirt si sper sa-mi treaca pana maine.
Daria, insanatosire grabnica sa te faci bine cat mai curand:kiss::ok: ( si stii ca asa e eu merg si vin de la Bucuresti asa cum mergi tu la Cluj doar ca distanta e putin mai mare:P; saptamana viitoare ma duc iarasi ca vreau sa ma mai inscriu la inca un master)
Claudia, ma bucur ca ti-ai mai revenit:)!
Alex, lasa ca nu mai e mult si vine toamna si atunci ii vom duce dorul si caldurii:D!
Noapte buna:cya:!

Geografu
25th August 2010, 23:47
Noapte buna tuturor !

Da Oana, iarna ne vom dori vara si invers...:D

iris_for_daria
26th August 2010, 09:59
Neatza all.
Merci mult mult de urari, se pare ca gandurile voastre bune impreuna cu siropul si propolisul au facut sa-mi treaca durerea: Hallelujah !!! Insa urmeaza partea aceea mai sacaitoare din boala, cand incepe tusea si tusesc in nestire...

Cat despre week-end daca tot mi-a mai trecut durerea am niste mini-planuri si chiar daca is mai multe si s-ar putea intampla sa nu se concretizeze, unul din ele tot ramane. Asa ca ori ajung la Galati pentru concertul IRIS de duminica si sa ma intalnesc cu prietenii de la Circul Aquatico Bellucci care sapt asta sunt acolo, ori ajung vineri la Peninsula pt Gorillaz si Directia 5, ori sambata la Sibiu la Festivalul Medieval, ori in cel mai rau caz, raman la Turda unde sunt zilele orasului week-end-ul asta :D asa ca....sper numai sa nu tusesc atat de tare incat sa speri oamenii din jurul meu :P

lady_k
26th August 2010, 11:20
Neata!

Daria, daca ai putea sa te imparti in patru ... le-ai face pe toate.;)

Um, Oana, pai nu te-ai inscris la al doilea? Inca unul?!

ice_girl
26th August 2010, 14:17
Buna ziua!
Daria, numai bine ca ti-a trecut tie gatul ca a inceput sa ma doara pe mine:( dar iau si eu propolis asa ca sper sa-mi treaca cat mai repede:yes: Si sper sa reusesti sa duci la indeplinire toate planurile pe care ti le-ai propus:ok:!
Cladia, masterul la care vreau sa ma inscriu e al doilea, se numeste "Cultura si limbajul organizatiilor europene" si e pe filiera umanista ( la Fac de Lb Straine); primul e pe management si e la ASE.
One more day till the week-end:P:D...

Geografu
26th August 2010, 14:43
Hello !

Am avut de facut niste curse prin oras, oricum e mai racoare ca ieri. Oana, crezi ca te vei descurca cu doua mastere ?

Succes ! ;)

iris_for_daria
26th August 2010, 19:28
Da Clau solutia ar fi sa ma pot imparti, dar cum nu pot va trebui sa aleg :P Criterii: banii, timpul, distanta :D
Cat despre raceala, aveti grija, ca am inteles ca nu e o simpla raceala, e un virus, care face ravagii. Si vara-mea, chiar azi am vorbit cu ea si a zis ca 2 sapt a tinut-o durerea si n-a scapat decat cu Fervex, Coldrex....ceva...nu mai stiu exact denumirea, dar oricum ceva puternic. Asa ca Oana, daca n-ai probleme asa ca mine, sa iei si din astea nu doar Propolis, eu una sunt alergica la tot felul de medicamente si de asta ma cam feresc de ele.
Dar oricum insanatosire grabnica si tie. Sanatate maxima !
And you guys, take care ! Sa nu mai ia nimeni virusul.

Geografu
27th August 2010, 00:09
Steaua s-a calificat eroic in grupele Europa League dupa niste penaltyuri dramatice cu Zurich !!! :yes:

Noapte buna..

Anisia
27th August 2010, 00:38
Buna!
Am apucat sa vad chiar penalty-urile:) Ma bucur mult pentru Steaua. Sper sa faca treaba buna si de-acum incolo:)

Noapte buna!

ice_girl
27th August 2010, 10:55
Neata!
Eu sunt mai bine in sensul ca nu ma mai doare gatul in schimb am inceput sa stranut (la mine semn clar de raceala:D deci trebuie sa trec pe Fervex:P)
Daria, ms mult de urari:kiss: sper sa ma fac bine cat mai curand mai ales ca si eu am ceva planuri pt week-end.
Alex, daca timp de 2 ani am reusit sa ma descurc cu 2 facultati sper sa ma descurc si cu 2 mastere:yes:, stiu ca va fi greu dar nu imposibil:ok:.
Felicitari Stelei:)!
Cum e deja vineri va urez tuturor "Week-end placut":ok:!

Geografu
27th August 2010, 13:23
Hello !

Bafta Oana, stiu ca va fi hard, dar te vei descurca..:ok:

Acum la 14 e tragerea la sorti, HAI STEAUA!! :yes:

whisper
27th August 2010, 22:12
Buna!

M-am bucurat pt reusita Stelei! Tatarusanu a aparat 2 penaltiuri...daca u era el sigur pierdeam!

In ce grupa a picat Steaua!!! :D
greu...dar nu imposibil! Liverpool, Napoli si Utrecht!

Nici CFR nu are o grupa tocmai usoara...si nu ii prea vad facand 8 puncte cum isi doresc ei!

:cya: Good night!

Geografu
27th August 2010, 23:54
Whis, sa speram ca putem face ceva in grupa aia..:)

Noapte buna, maine merg la un gratar ! :yeah:

luma
28th August 2010, 00:00
Eu la o cununie. :D

Distractie maxima, Alex! :)

lady_k
28th August 2010, 14:19
Hey everyone!

Si la mine pe scara e o cununie/nunta (adica asa cred, ca au tapat balustrada cu voal si baloane) dar nu se aude nici musca, de muzica nu mai zic.:thinkso: Le-arat eu ce inseamna sa fie nunta in bloc.:D

Alex, have fun!:)

ice_girl
28th August 2010, 21:07
Buna seara!
Azi am facut zacusca ( de fapt nu e inca gata) si m-am saturat curatand vinete, ardei copti si ceapa:D:P.
In rest nu sunt prea bine:(, azi dimineata abia m-am ridicat din pat, ma doare rau gatul dar si capul, am inceput si sa tusesc; maine as fi vrut sa merg si eu la Magura Sibiului unde fratele meu participa la un concurs de MTB ( Maraton Mountain Bike, un traseu de 45 km, cu diferente de nivel de 3500 de m, considerat a fi cel mai greu din tara) dar din pacate nu cred ca voi putea , depinde daca maine dimineata ma voi simti mai bine poate totusi merg, e ceva f frumos si interesant de urmarit:)
Claudia, si la noi a fost azi nunta intr-un bloc vecin si d-abia te mai puteai auzi de muzica:P

Noapte buna:cya: si duminica placuta:ok:!
P.S. Stire de ultima ora: Patrick Chan mi-a dat accept pe Facebook:happy:ras-plans:( chiar cand imi pierdusem toate sperantele ca acest lucru se va intampla:yes:)

Geografu
28th August 2010, 21:28
Merci fetelor de urari, chiar a fost si este in continuare fun aici (vorbesc de la un netmobil). Am facut un gratar, a fost tare cald, acum o sa stam la parole cu prietenii pana noaptea tarziu.

Sunt pe undeva prin jurul Bucurestiului, ma intorc maine pentru meciul Stelei. Ne auzim curand ! :)

whisper
28th August 2010, 21:47
Buna!

Distractie placuta tuturor...Alex, Luma si care mai sunteti pe la petreceri!

Insanatosire grabnica, Oana! :cheer:
U know what? Si eu sunt prietena pe FB cu Chan :ok: :D

P.Cornel
28th August 2010, 22:18
Buna fetelor! Sunt trist pentru ca mi-a pierdut echipa.:( Vrea cineva sa consoleze un afacerist potent?:D

lady_k
28th August 2010, 23:37
Eu sunt prietena cu Lysacek, pe Facebook.:D Dupa JO isi cerea scuze ca nu mai poate da accept pentru ca a atins numarul maxim admis, iar cineva ii spunea sa "remember us, who befriended him before the gold medal".:P

Insanatosire grabnica, Oana!

ice_girl
29th August 2010, 10:31
Neata!
La noi au inceput ploile, s-a racit timpul cred ca deja a venit toamna:(...
Whis si Claudia, ms de urari:kiss::), azi ma simt putin mai bine, sper ca pana maine sa ma fac bine de tot:ok:
Alex, ma bucur ca ai avut parte de o zi frumoasa si te-ai distrat:ok::)

O duminica placuta tuturor:)!

lady_k
29th August 2010, 13:35
Neata!

Si la noi a plouat, dar in casa tot clad e. Afara inca n-am iesit ...

ice_girl
29th August 2010, 21:07
Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti:ok::)!

whisper
29th August 2010, 22:37
Buna!
@Oana: Ma bucur ca te simti mai bine :)

Noapte buna! Have a nice week! :ok:

lady_k
30th August 2010, 08:50
Neata!

Luni ...:(

Btw, Ade, cred ca eu sunt level 3.:P

ice_girl
30th August 2010, 11:31
Neata!
Asa e iarasi e luni:(, imediat impreuna cu mama incep sa facem bulion:D:P, sper ca saptamana asta sa terminam cu conservele:yes:...
Si eu sunt tot level 3:P

Va doresc tuturor o saptamana faina si usoara:ok::)!

Geografu
30th August 2010, 13:12
Hello !

Foarte frig si mohorat in ultimele doua zile, dar e bine ca totusi n-a plouat. Ieri am mai facut un gratar si m-am intors pe seara ca sa ajung la meciul Stelei. N-a fost asa vesel, doar 1-1 cu Timisoara. Si un frig teribil si incidente intre fani, in fine..:(

Acum sta sa ploua in Capitala. Azi am fost pe la o biblioteca sa imprumut niste carti, n-am mai dat demult pe acolo, de abia astept sa citesc ce mi-am luat..:)

Succes in noua saptamana ! :ok:

P.S.: Bere la toata lumea de ziua mea onomastica!!! :bere:

Anisia
30th August 2010, 14:10
Buna tuturor!
La multi ani, Alex, si tuturor celor care-si sarbatoresc onomastica de Sfantul Alexandru! Multa sanatate si tot ce va doriti!:)

Geografu
30th August 2010, 14:47
Multumesc Ani, toate cele bune si tie ! :kiss:

lady_k
30th August 2010, 15:38
La multi ani, Alex si Andi!:)

Ce carti ti-ai luat, Alex?

Geografu
30th August 2010, 16:42
Sarut-mana Clau ! :kiss:

"Viata pe un peron" de Paler, "Fromont si Risler" de Daudet si "Pantecele Parisului" de Zola..;)

LA MULTI ANI ANDI ! :yes:

flor
30th August 2010, 19:23
La multi ani de sf Alexandru!

whisper
30th August 2010, 21:35
@Claudia & Oana: M-ati pierdut...ce level 3?:groggy:


La multi ani, Alex! La multi ani Andi! La multi ani Alex(peirsolgirl) chiar daca n-a mai fost pe aici de fff mult timp!


PS: :happy I finally realized! Vorbiti de insanity level!! LOL!

ice_girl
30th August 2010, 22:26
Buna seara!
Am terminat si cu bulionul, au mai ramas de pus muraturi dar cum acolo nu ma pricep am scapat:P
Alex si Andi "La Multi Ani" azi de ziua numelui:floricica::bere:, tot ce va doriti sa vi se indeplineasca:ok: si "La multi ani" si fratelui meu pe care il cheama tot Alexandru:bere: ( doar ca la el e al doilea nume).
Alex, ti-ai luat niste carti f interesante asa ca spor la citit:ok: si dupa le ce termini sa-mi zici si mie cum au fost mai ales ca si eu trebuie sa merg la biblioteca.
Maine iarasi merg in Bucuresti:D ca sa ma inscriu la master.
Whis, yes we spoke about insanity level :happy:P

Noapte buna:cya:!

Geografu
30th August 2010, 22:38
Multumesc Flor, Whis si Oana ! :kiss:

Asa e, am luat niste carti frumoase, am inceput deocamdata Paler si e foarte faina. Iti dau niste recomandari stai linistita dupa ce le termin. Spor la inscriere ! :ok:

E rece aici...noapte buna...

lady_k
30th August 2010, 22:57
PS: :happy I finally realized! Vorbiti de insanity level!! LOL!

Ziua asta de luni e de vina ...


Oana, ca-i vorba de carti, nu mai stiu, ai citit "Indragostita de un masai" pana la urma?

iris_for_daria
30th August 2010, 23:54
Salut la toti !
In primul rand La multi ani Oana de Sf Ioan care a fost ieri :)
Apoi La multi ani Andi, Alex de Sf Alexandru care a fost azi toata ziua :)
Si apoi sa va spun ca pana la urma din toate cate am avut de ales a ramas doar Turda si a ei zile. Dar sincer nu-mi pare rau. Sambata am fost Haddaway si la Taxi. Bine...Taxi... nu cunosc pe nimeni care sa-i agreeze, dar mie imi plac unele texte si piese de la ei.
Iar ieri, duminica, a fost bestial. A fost Brenciu si vreo 10 mii de oameni veniti de prin Cluj, de prin Campia Turzii si alte imprejurimi sa-l vada. Si a meritat tot drumul lor. A facut un show cum n-a mai facut nimeni pana acum in Turda de 10 ani de cand se tin serbarile astea. A fost fabulos pe bune va spun. Si am fost la muuuullte concerte, foarte multe concerte, dar asa ceva n-am mai trait. Iar dupa Brenciu a fost In-grid. Au facut si un duet spontan :P ...a fost super. Nu-mi pare rau deci c-am ramas acas deloc.
In rest...azi a fost luni :( Maine e marti....de miercuri incolo incepe sa fie mai bine...ca vine vineri imediat dupa :P
Pupici, noapte buna.
P.S. Si la Turda e innorat si mai picura uneori si e frig frig frig.
P.S. 2 Cu raceala incep sa stau mai bine in sensul in care incepe sa-mi mai treaca :D
P.S. 3 Apropo de carti...eu citesc acum Profesorul Wilczur, continuarea Vraciului. Si sunt foarte incantata de amandoua aceste carti ! Voi ? Ce-ati mai citit ce mai cititi ?

irinaidu
30th August 2010, 23:57
sunt tristuta. am revenit in cluj dupa 1 luna si ceva. ma simt cam buimacita. imi vine cam greu sa reintru in ritmul normal al vietii mai ales cand sambata erau 40 de grade acasa si azi sunt 20 de grade in cluj. m-a cam lovit schimbarea asta de temperatura.

nu mai stiu ce ati mai facut. trebuie sa ma pun la punct.

la multi ani alexandrilor si alexandrelor :)

oana, ce de treaba faci. bulion? sa fac bulion pt bine e open heart surgery. prea complicat. maine ma bag si eu in bucatarie si sper sa nu dau foc blocului :P

si daca tot vorbim de carti, eu citesc una dubioasa " cum traiesc mortii " de will self. am luat-o pt ca m-a distrat titlul. pana acum e cam idiotica dar e macar amuzanta.

lady_k
31st August 2010, 09:51
Neata!

Daria, si mie mi-au placut foarte mult Vraciul si Profesorul Wilczur. Le-am citit intr-un week-end, asta-iarna. Nu mi se mai intamplase cam de multisor sa ma prinda asa o carte.:P

Open heart surgery, Irina?:happy Cunosc, si eu sunt cam tot pe-acolo cand vine vorba de bucatarie. Din cand in cand mai obtin cate o mica victorie de genul am facut clatite si au fost comestibile sau am facut orez cu lapte si nu am pus jumatate de kg de orez intr-un litru de apa (don't ask:P).

irinaidu
31st August 2010, 13:25
claudia, crede-ma te inteleg. e mare treaba sa faci clatite, fara sa tapetezi podeaua cu ele si cativa din pereti. eu nu mananc orez cu lapte asa ca nu am incercat aceasta chestie in bucatarie. dar am o prietena care facea orez cu lapte in timp ce vorbea cu mine la telefon si am avutocazia sa ascult dezastrul live in timp ce se podrucea. asa ca sa te simti mai bine, iti spun ca ea a incercat sa fiarba orezul direct in lapte :P

Geografu
31st August 2010, 13:41
Buna tuturor !

Irina, multam fain, bine ai mai revenit pe aici. Si in Cluj..:D:kiss:

Eu zic sa-ti faci curaj si in bucatarie, daca in Constanta n-a luat foc niciun bloc, de ce ai provoca daune in Ardeal ? :D

Multumesc si tie Iris pentru urare ! :kiss:

irinaidu
31st August 2010, 13:51
alex, in constanta nu a luat foc nici un bloc pt ca acolo gateste mama :P

Geografu
31st August 2010, 14:27
Aha, deci nici macar clatite nu ai incercat ? Pe malul marii macar..:P

irinaidu
31st August 2010, 14:32
ok, vara viitoare o sa incerc clatite pe malul marii. suna bine.

Tracoromana
31st August 2010, 15:09
Bine ai venit, Irina!!!!!

lady_k
31st August 2010, 15:32
ea a incercat sa fiarba orezul direct in lapte :P

Eu l-am fiert in apa, dar a iesit atata orez cu lapte ca am fost nevoita sa imprumut diferite recipiente de la vecini (locuiam in camin la vremea respectiva).

irinaidu
31st August 2010, 15:48
claudia si tu esti buna in bucatarie :)

lady_k
31st August 2010, 16:26
Se observa, nu?:happy

irinaidu
31st August 2010, 17:10
concluzia pe ziua de azi - nu am dat foc bucatariei. am facut o ciorba de legume care pt mine e comestibila dar inca nu si-a dat nici o terta parte cu parerea, asa ca nu stie exact :P si niste aripioare prajite cu cartofi. plus salata si sirop cu apa minerala. ce mai, am depasit orice limita culinara :P

alyosha_87
31st August 2010, 17:48
irina, suna bine ce-ai gatit :D

ce faceeeeeeti? sunteti bine?

lady_k
31st August 2010, 18:26
Wow, Irina, pai e de bine.:ok:

Geografu
31st August 2010, 19:58
Irina, pai e fain rau. Succes pe mai departe. Sunt curios ce va zice acea terta parte...:D
Vezi ca la inceputul lui noiembrie e posibil sa dau prin Cluj, poate imi gatesti si mie ceva special...:P

Aly, noi suntem bine, tu cu ce te mai lauzi ? :kiss:

whisper
31st August 2010, 21:26
Buna!

Bine ai revenit, Irina!!/hello
Din ce citesc nu esti chiar asa de nestiutoare intr-ale bucatariei! Bravo!! :great:
si eu mai nimeresc supe, ciorbe si alte mancaruri(dar nu prea e nevoie sa le pregatesc eu :D)...in schimb nu ma pricep sa fac clatite sau prajituri(exceptandu-le pe cele la care folosesc biscuiti :D)

irinaidu
31st August 2010, 23:18
alex, pai vii la meci, nu?


ade, pai la supe/ciorbe eu sunt de parere ca secretul e sa te speli bine pe maine si sa speli bine ce pui acolo. :P

Geografu
31st August 2010, 23:21
Da, joaca Bayern la Cluj si as tine sa-mi vad din nou idolii. Sa vad daca mi se taie pe asi pasienta pana atunci. Oricum te anunt ! ;)

Noapte buna, a dat frigul peste noi..:D

emiii03
31st August 2010, 23:41
bine ai revenit Irina, eu luni am petrecut 3 ore intregi la Cluj, eram doar in trecere si sper sa merg doar in octombrie. mergem si noi la meci nu? :P

si fetelor, eu stiu secretul orezului cu lapte, fiert direct in lapte :D detalli pe private pt cine vrea

irinaidu
1st September 2010, 00:07
emi, wow, stiu pe cineva care o sa fie foarte interesata sa afle secretul orezului fiert in lapte.
em, e dificil cu biletele. deocamdata se vand doar pachete. o sa vedem cum facem sa luam bilete doar la un singur meci.

lady_k
1st September 2010, 09:29
Neata!

Pfoai, ce vant bate si ce frig s-a lasat asa dintr-o data!

Irina, eu am vrut sa zic ca in materie de gatit ar trebui sa luam lectii de la Em ...;)

Geografu
1st September 2010, 11:41
Neata ! :)

Doamne cat poate fi de frig, zici ca suntem in octombrie sau noiembrie..:(

lady_k
1st September 2010, 12:08
Shhh, ca acum o saptamana-doua, cine se ruga sa nu mai fie cald ...:P

irinaidu
1st September 2010, 18:50
si la mine e frig. mama ei de treaba.

claudia, stiu ca putem lua lectii de la em.eu am si gustat chestii facute de ea :)

lady_k
1st September 2010, 19:23
eu am si gustat chestii facute de ea :)

Vreau si eu.:D

whisper
1st September 2010, 21:20
Buna!

Hei ce va plangeti asa! E foarte bine afara! E exact cum imi place mie :D si lui Ade...Ade-chan :P

Geografu
1st September 2010, 21:23
Chiar, pe unde mai umbla Ade-mica ? Ne e dor de ea...ce mai face ? :)

whisper
1st September 2010, 21:33
Se uita la US Open :D

Geografu
1st September 2010, 23:40
Ma bucur atunci..:D

Noapte buna.

lady_k
2nd September 2010, 09:24
Neata!

Nu mai e chiar asa de frig.:) Azi ma duc sa imi aleg model de invitatie.:P
Ah, si e joi, maine e vineri si vine week-end-ul.:D

Geografu
2nd September 2010, 14:22
Hello !
Da, azi a fost mai fain, in sfarsit am mai iesit si eu pe la o plimbare. Succes la alegere Clau, sa o iei pe cea mai frumoasa ! :)

whisper
2nd September 2010, 20:32
Hello!

@ Claudia: Cum arata modelul ales ?:)

@Alex: o sa ii mai amintesc lui Ade-chan de OLS...am impresia ca a cam uitat ulitele astea!

Geografu
2nd September 2010, 20:50
Chiar te rugam Whis, ne e dor sa mai schimbam o vorba cu ea....:)

ice_girl
2nd September 2010, 21:00
Buna seara!
I am back home, am rezolvat tot ce aveam in Bucuresti dar voi reveni saptamana viitoare atunci cand e examenul...
Daria, ma bucur ca te-ai distrat la zilele orasului:ok:, mie imi place Taxi iar Horia Breciu e fenomenal, de cand eram mica imi place de el:)...
Claudia si Irina, stati linistite mai dezastru ca mine nu e nimeni in bucatarie:happy, bine ma pricep la facut cartofi prajiti ( care imi ies chiar bine) salata de mexicana si mujdei de usturoi in rest liniste totala, la conserve doar o ajut pe mama, ce sa fac daca am doar un frate, in plus si mai mic decat mine:headbag:
Claudia, sper rusinea am imprunmutat de 2 luni cartea "Indragostita de un masai" de la biblioteca si nici acum nu am ajuns sa o citesc:no:, m-am apucat de "Sapte ani in Tibet" si cu toate ca am vazut filmul inainte imi place foarte mult si cartea:)
Si la noi ploua, e rece, gata a venit toamna:(...
I miss Lil-Ade too:yes:
Alex, sper sa reusesti sa ajungi la Cluj sa-i vezi pe cei de la Bayern:ok:

Noapte buna!

lady_k
2nd September 2010, 23:09
Oana, don't worry, eu ma chinui cu Decameronul de la inceputul verii si abia am reusit sa trec de volumul I.:( Speaking de frati mai mici, Andrei mananca absolut orice gatesc eu.:P

Ade, se impacheteaza in 3 si va avea desenati trandafiri albi sau crem (nu m-am hotarat inca). Sambata ma intalnesc si cu decoratoarea pentru aranjamentele florale.:)

Geografu
2nd September 2010, 23:10
Asa sa fie Oana, ma rog sa ajung si eu sa imi vad idolii. Pentru a doua oara in viata dupa 17 septembrie 2008. In Ghencea...

Noapte buna.

whisper
2nd September 2010, 23:47
/OLE/ Dupa 5 ore(fara un minut..sau cateva secunde..nush exact) Nishikori a reusit sa il bata pe Cilic! Ce meci!
Croatul(e croat, nu?:D) a parut mai obosit, a avut si ceva probleme medicale.

Nu stiu ce o fi facut Tipsarevic(sau cum se scrie) cu Roddick...sper ca il batu pe american :D

@Alex: ii spun:)

@Claudia: Cred ca e foarte frumoasa! :)

:cya: Oyasumi nasai!! :sleep:

lady_k
3rd September 2010, 09:01
Neata!:)

Iti arat cand e gata, Ade.:)

ice_girl
3rd September 2010, 11:34
Neata...
Claudia, si eu vreau sa vad invitatia:yes:, cred ca a iesit f frumoasa:ok::)!
Speaking de talente culinare am uitat ieri sa mentionez faptul ca am facut si ciorba, a iesit destul de comestibila doar ca trebuia mancata cu furculita in loc de lingura:happy:ras-plans:, oricum eu sunt un antiltalent la bucatarie asa ca nu prea mai sunt sanse:(. Claudia e bine ca fratele tau mananca ce gatesti tu, din pacate la al meu nu ii place nimic din ceea ce stiu eu sa gatesc:(
Deja e vineri asa ca "Have a nice week-end all of you":)!

irinaidu
3rd September 2010, 12:25
oana, fratelui tau inseamna ca nu i-a fost niciodata foame. pt ca si la mien face lumea figuri si ju vrea sa manace, dar daca le e foame si nu au alternative sa vezi atunci cum baga :P
si nu-ti fa griji in privinta ciorbei. eu sunt de parere ca diferenta intre tocana si ciorba e o cana de apa :P

azi sunt stresata si imi doresc sa fiu mai desteapta, mai activa si cu mai multe informatii indomeniul nutritiei.

Geografu
3rd September 2010, 14:38
Buna tuturor !

Whis, super meci cel cu Cilici. Da e croat si da, Tipsy l-a batut pe Roddick..:D

whisper
3rd September 2010, 18:46
Buna!

@Oana: aceasi situatie...frate miu de obicei refuza sa manance ce gatesc...dar cum bine zice Irina...atunci cand ii e chiar foame mananca :D

Alex: Ma bucur ca nu i-am gresit nationalitatea :P intr-adevar a fost un meci frumos! ambii puteau castiga si ar fi fost pe merit :)
Bravo! Ma bucur pt Tipsarevic!!!!!!! :D

ice_girl
3rd September 2010, 21:55
Buna seara!
Irina, vin si eu la tine la o consultatie sa-mi dai si mie o reteta minune de slabit:yes::ok: ( cu toate ca stiu ca nu exista asa ceva:P) ; in privinta ciorbei si a tocanei si eu zic la fel:D.

Noapte buna:cya: si week-end placut tuturor:)!

Geografu
3rd September 2010, 23:07
Romania - Albania 1-1. Ce mai poate fi spus ? :(

Noapte buna.

ice_girl
4th September 2010, 10:52
Neata...
Asa e Romania-Albania 1-1:(, din rau in mai rau, sanse cam 1% sa ne calificam la Euro 2012:(, pacat de o echipa care inainte era in elita fotbalului mondial :yes: iar cum a ajuns de rasul lumii, what a shame:rosu::rosu::angry:

Geografu
4th September 2010, 12:58
Hello !

Da Oana, am ajuns de rasul curcilor, nu mai speriem pe nimeni, iar sansele de calificare sunt infime la Euro. E bine ca stim de la inceput cum stam. Astept cu inima stransa dezastrele de la Minsk si Paris..:(

Cata_RB
4th September 2010, 13:57
Eu zic ca rezultatul in sine nu inseamna mare lucru, deocamdata...totusi e abia primul meci, mai sunt 9. Ce e ingrijorator e jocul, aia mi se pare adevarata problema...:(
Mai bine sa ne bucuram pentru tricolorii mici, care au invins categoric Rusia! Au fost si ei cam dezordonati in joc, dar au marcat si au facut spectacol :yeah:

Geografu
4th September 2010, 17:25
Corect Cata, pustanii merita tot respectul nostru, dupa ce au sters pe jos cu o echipa deloc mica, Rusia ! :ok:

Cat despre joc, ai perfecta dreptate, el e ingrijorator, sanse matematice sigur ca mai sunt, dar da-mi voie sa fiu mai mult decat sceptic in privinta calificarii..:(

iuli
4th September 2010, 17:52
Florescu, numarul 10 in nationala Romaniei, asta spune totul.



PS. Si eu sa ma bag in seama :P

ice_girl
4th September 2010, 22:29
Buna seara!
Azi toata ziua am ajutat-o pe mama la facut mancare si prajituri, maine e ziua lu' tata, asa ca iarasi avem ocazie sa bem ( bine eu voi merge cu masina si nu beau in plus am antecedente de anul trecut cand impreuna cu frate-mio ne-am dat in stamba, in loc sa se imbete tata ca doar era ziua lui ne-am imbatat noi, gata m-am dat de gol si stiti de ce sunt in stare:happy:P) si sa mancam :yes:, bine am inceput de azi pt ca bunica a facut galusti cu prune care sunt un deliciu:ok:)
In legatura cu nationala si eu sunt sceptica in privinta calificarii, avem jucatori de valoare si un antrenor destul de bun dar din pacate n-avem viziune, tactica si mentalitate de invigatori:(.
Noapte buna:cya: si duminica placuta:):ok:!

irinaidu
4th September 2010, 23:08
oana, inchin un pahar de mojito in cinstea ta :P
eu am reusit sa ma imbat prima data printr-a 6a mancand visinele din visinata. a fost un moment genial. eu si mama eram la o vecina. vecina locuia in bloc cu noi si eram bune prietene, ea avand o fata de varsta mea. si in timp ce mamele beau niste visinata, noi am mancat visinele. rezultatul a fost super haios si e generat replici care au intrat in istoria familiei :P

Geografu
4th September 2010, 23:32
Oana, La multi ani tatalui tau ! :kiss:

Irina, geniala faza cu visinele..:D

Noapte buna.

lady_k
5th September 2010, 00:50
Eu m-am "ametit" prima data cand am intrat la liceu. Mi-au dat ai mei sampanie. A doua zi le-am spus ca nu stiu daca am fost sau nu beata dar ca drumul pana la usa dormitorului mi s-a parut mai lung decat de obicei.:P

Noapte buna!:)

ice_girl
5th September 2010, 12:39
Buna ziua!
Alex, ms de urare:kiss:, imediat plecam la iarba verde sa petrecem:ok:!
Irina, prima data si eu m-am ametit tot cu visine doar ca eram mai mica, aveam vreo 9-10 ani, am imceput devreme mai ales ca la noi in Ardeal e o vorba "mancarea-i fudulie, beutura -i temelie":happy:happy:ras-plans:; de imbatat m-am imbatat prima data in clasa a-8-a la ziua de nastere a unei colege, cand sufeream din dragoste si de suparare am inceput sa beau Angelli Sherry,si dupa eram f vesela, radeam din orice si la sf am inceput sa dansez si pe masa ( moment penibil, nici acum nu-mi dau seama cum am putut face asa ceva:yes::happy)
Sa bei un pahar de mojito si pt mine pt ca si eu as bea unul:ok::P!

Duminica placuta tuturor:)!

Geografu
5th September 2010, 17:18
Hello tuturor !
Super zi duminica asta, soare, cald, o toamna superba, m-am plimbat putin prin Herastrau ! :yeah:

Maine am examen de practica, sper sa fie bine, nu vrem sa o zbarcim tocmai la final...:)

Marti plec iarasi o saptamana in concediu, plec cu trenul la Timisoara la niste prieteni, apoi trec 3 zile prin Craiova. Sper sa fie ok, 7 zile de distractie si odihna....:yes:

alyosha_87
5th September 2010, 20:29
vii in Timisoara mea ? ce mistoooo... cat stai?

Geografu
5th September 2010, 20:37
Stau 4 zile acolo. Vorbim sa ne vedem....;)

alyosha_87
5th September 2010, 20:38
ok then. sa-mi zici din timp:)

Anisia
5th September 2010, 20:40
Buna seara!

La multi ani tatalui tau, Oana!:) Si distractie placuta, Alex!

Geografu
5th September 2010, 20:41
Ti-am dat PM Aly ! :)

Merci Ani...:kiss:

alyosha_87
5th September 2010, 20:44
primit pm ;)

lady_k
5th September 2010, 21:39
Oana, buna asta cu Angelli si cu dansatul pe masa.:P Pot sa intreb cum ai ajuns acasa dupa petrecere si ce au zis ai tai? Just curious.;)

Bafta la examen, Alex! Si distractie placuta la Timisoara!

Geografu
5th September 2010, 22:53
Noapte buna, maine am examen la 8, sper sa fie bine. Merci Clau de urari ! :kiss:

whisper
5th September 2010, 22:55
Buna!

@Alex: Dupa meci nimic de zis..doar :Bine ca nu m-am uitat! :D Sa vedem ce vom reusi cu Belarus! Dar nici francezii nu stau mai bine...ei au pierdut cu bielorusii!
Distractie placuta! :)

@Oana: La multi ani tatalui tau!


PS: Daca ar mai fi trait Freddie Mercury ar fi implinit azi 64 de ani! Dar din pacate ne-a parasit acum 19 ani!
pt voi o melodie foarte frumoasa:
http://www.youtube.com/watch?v=gWPJW-BFYMc


:cya: Good night!
Have a nice week minna! :D

lady_k
6th September 2010, 10:39
Neata!:sleep:

Geografu
6th September 2010, 10:44
Neata ! :)

M-am trezit de la 6, am dat si examenul de la 8, n-a fost rau, sper sa trecem si peste asta. De abia astept sa plec ! :yes:

ice_girl
6th September 2010, 21:19
Buna seara!
Ieri a fost f frumos, am facut gratar, am avut noroc pt exact cand a fost gata a inceput ploaia, dar oricum chiar si asa a fost o zi f reusita:).
Alex, bine ca ai scapat de examen, drum bun si distractie placuta la Timisoara:ok::)!
Whis si Anisia ms mult de urarile pt tata:kiss:!
Claudia, dupa "isprava" cu Angelli Sherry, am ajuns cu bine acasa, colega mea statea destul de aproape si in plus era toamna tarziu si destul de frig asa ca m-am mai desteptat pe drum in plus ai mei nu au aflat niciodata ce s-a intamplat in acea seara:P pt ca era destul de tarziu si ei dormeau:yes: ( bine mai grav a fost in clasa a-10-a de Craciun cand am mers cu colegii la colindat si atunci chiar m-am ametit bine pt ca atunci cand am ajuns la mine acasa sa-i colindam si pe ai mei eu am adormit intr-un fotoliu:happy:ras-plans:, asa mi-am si revenit si eu pt ca la mine acasa le placea cel mai mult colegilor sa stea , de fapt le placeau prajiturile si covrigeii mamei plus Martiniul si vinul alb cu care ii servea tata si faptul ca mama tot timpul ii tinea de vorba si facea poze cu ei; bine mama m-a iertat destul de repede in plus era si Craciunul cand toata lumea bea si se distreaza)

Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti:ok:!

Geografu
6th September 2010, 22:26
Multam' Oana, sper sa fie fain ! :kiss:

Noapte buna va urez, maine dimineata am plecat, ne auzim peste 7 zile, sper sa ma distrez si sa ma odihnesc destul ca sa imi ajunga 1 an de zile, avand in vedere ca e ultimul concediu.

Va pup, aveti grija de voi ! :yeah:

praf_de_stele
7th September 2010, 19:48
NEATA EVERYBODY !!!

ce mai faceti voi ? :D ma scuzati ca v-am facut sa suspinati atat dupa mine, sunt o rea :cry:

whisper
7th September 2010, 21:17
Buna!
OOOO...Ade-chan...te-ai gandit sa iti faci aparitia si pe aste ulite ale netului?:D

iris_for_daria
7th September 2010, 21:35
Hello all ! :)

In primul rand La multi ani Oana tatalui tau ! Scuze dar abia acum am ajuns pe forum si-am vazut !
Apoi trebuie sa-i uram bun venit printre noi, lui Ade si s-o rugam sa nu ne mai lase atat fara posturile ei. :)

Apoi am citit pe aici despre baute...ei dragilor, trebuie sa va spun, ca sunteti mici copii pe langa mine. Deci, va rog frumos....cu MANDRIE va spun ca v-am luat pe toti. Pentru ca prima mea betie, a fost, atentie...la DOI ANISORI :D cu sampanie. E memorabila faza in istoria familiei, toti ma stiu si-si amintesc si se mai rade si acum de cum ucideam eu furnicile inexistente de pe podea :D
Asa ca imi revendic locul 1 :D la betie :)))))))

Anisia
7th September 2010, 22:01
Buna seara!
Ade, bine-ai revenit!:) Ai fost cam scumpa la vedere in ultimul timp.

irinaidu
7th September 2010, 22:46
lil ade, fii sigura ca iti ducem dorul !!!!!!!!!!

daria, furnici inexistente la 2 ani ? prea tare !!!!!!!!

lady_k
8th September 2010, 08:37
Neata!:D

Deci, Daria, locul 1 e al tau!:happy

Anisia
8th September 2010, 15:39
Buna tuturor!
La multi ani cu ocazia sarbatorii Nasterii Maicii Domnului tuturor celor care poarta numele de Maria, Mariana si alte derivate!:)

lady_k
8th September 2010, 21:05
La multi ani si din partea mea tuturor sarbatoritilor de astazi, inclusiv mamei mele!:)

Am fost la o pizza in familie si ne-am plimbat putin. La Tgv sunt Zilele Cetatii de azi pana duminica ...

ice_girl
8th September 2010, 21:27
Buna seara!
La Multi Ani si din partea mea sarbatoritilor acestei zile:floricica::bere:!
Daria, ms mult de urarea pt tata si sa stii ca suntem la egalitate pt ca si eu tot la 2 ani m-am imbatat prima data:ok: ( eram la iarba verde si niste prieteni de familie mi-au dat sa beau bere, mama imi zice ca de atunci imi placea sa beau:happy::P.
Lil-Ade, welcome back:floricica: sper ca d-acum sa nu ne mai pararesti asa de mult timp:yes:
Claudia, asta seara si eu am mancat ceva bun,fratele meu a pregatit paste cu peste si masline, au fost f bune, tb sa recunosc ca in materie de gatit ma depaseste
cu mult:happy::D
Noapte buna:cya:!

whisper
8th September 2010, 21:36
buna!

fetelor sunteti tari! deci sunt mult in urma...nu m-am imbatat niciodata! Bine de obicei nu prea beau...:D

La multi ani tuturor sarbatoritilor zilei! :floricica: :bere:


:cya: Noapte buna!

ice_girl
9th September 2010, 12:44
LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE AU NUMELE ANA, in special Iuliei ( pe care stiu ca o cheama si Ana), celeilalte Ana ( WhateverHime) deasemenea si bunicii mele pe care o cheama tot Ana!:floricica::bere:
http://www.121.ro/images/poze/(a_id=559).jpg

Whis, neaparat sa te imbeti si tu macar o data pt ca se zice ca omu' pana nu s-a imbatat nu a trait la intesitate maxima:happy:yes:, bine a nu se intelege ca eu sunt genul care beau des:D, asa cate un pahar de vin alb sau de whisky ( pefereratele mele) la ocazii speciale:ok::P

iris_for_daria
9th September 2010, 13:49
La multi ani Iulia si Ana, de Sf. Ana !
Numele asta mi se pare deosebit. Nu stiu de ce dar mi-e foarte drag !

Cat despre betii, fie, Oana, cu tine impart si locul 1 ! :D

In rest, sa facem un pic de meteorologie si sa va spun ca la Turda azi e multa ploaie din aceea mocaneasca, de toamna, marunta si fara oprire. insa cu toate astea e foarte cald.
Si vesti bune....daca n-ati aflat inca: Maine e vineri :P deci incepe week-end-ul. Ce planuri aveti ? Eu s-ar putea sa ajung prin Suceava, dar inca nu e nimic sigur. Mai vedem...

lady_k
9th September 2010, 16:17
La multi ani, Iulia si Ana si bunicii Oanei si bunicii mele (bine, o cheama Anica, dar tot de acolo vine:)).


Nici eu nu m-am imbatat niciodata, doar m-am simtit un pic ametita. Se pune?:P

Si la Tgv sta sa ploua dar eu sper sa nu ca vreau sa merg la plimbare.

irinaidu
9th September 2010, 16:31
la multi ani anelor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daca facem aici sectiunea meteo - atunci va spun ca si cluj ploua dar e caldut afara.

iar in ceea ce priveste betiile, eu zic ca toata lumea ar trebui sa aiba cateva momente clasice de povestit. de preferat mai la tinerete. nu de alta, dar la betie tot omul se face de ras si parca e mai usor sa fii penibil la 20 decat la 60.
eu am in repertoriu unele momente ce ma bucur ca nu au fost prinse de nimeni pe camera :P
asa ca sfatul meu e, incercati o betie, dar intotdeuna cu prieteni foarte buni din care macar 1 sa nu se faca manga.
si in caz ca va intrebati, durerea de cap in urma unei betii crunte e intr-adevar groaznica. dar asta doar daca insistati sa va treziti. din experienta personala, va sfatuiesc sa nu va treziti decat dupa ora 5 dupa amiaza daca ati baut mult si ati amestecat bauturile. a si nu va imbatati daca a2a zi de dimineata aveti programare la doctor, doamne fereste, la dentist :P

ice_girl
9th September 2010, 18:59
Buna ziua!
Claudia, La Multi Ani si bunicii tale!:floricica:
Daria, si mie numele Ana mi-e foarte drag , probabil si datorita bunicii mele ( pe care o consider a doua mea mama, de fapt asa ii si spun "mamica":)) si daca voi avea o fata unul dintre nume cu siguranta va fi Ana:D
Claudia si Whis, voi clar sunteti fete cuminti:ok: daca nu v-ati imbatat niciodata:P.
Irina, f bun sfatul cu mersul la doctor:yes: ( cu siguranta voi tine cont de el), a si eu am niste faze memorabile pe care la fel ma bucur ca nu le-a surprins nici o camera:D:P
La sectiunea meteo consemnez si eu ca si la noi a inceput sa ploua, o ploaie rece si mocaneasca, gata toamna si-a intrat deplin in drepturi:D; dar mie imi place ploaia mult mai mult decat caldura;)

WhateverHime
9th September 2010, 21:05
Va multumesc mult de urari :) *hugs in stanga si-n dreapta* La multi ani si tizelor mele :)

lady_k
9th September 2010, 21:08
Deci clar asa cum descrie Irina, cu dureri de cap si trezit dupa ora 5 nu am fost niciodata si nici nu-mi doresc.
In schimb un moment memorabil am avut in clasa a XII-a la majoratul unei colege. Fusese o saptamana in care nu dormisem mai mult de 3 ore pe noapte. Erau Mondialele de la Vancouver, luni si miercuri am avut simulare de Bac, joi o prezentare de Ziua Francofoniei (unde am recitat "Bonjour tristesse" de Paul Eluard:P si "Roman" de Arthur Rimbaud:P), iar sambata olimpiada la geografie. Asa ca seara, dupa doua pahare de vin eram atat de "fresh" ca am citit un volum intreg de Minulescu cu voce tare si intonatie.:P Imi amintesc tot deci nu cred ca am fost beata, iar "audienta" (formata dintr-o singura persoana, o prietena a carei saptamana fusese la fel de plina ca a mea) m-a linistit spunand ca am fost doar hiperactiva.:D
Am terminat cu Minulescu la 4 si ceva dimineata, am apucat sa dorm vreo 2 ore si la 8 eram la liceu pentru olimpiada la franceza.:P

Anisia
9th September 2010, 21:44
Buna seara!:)
La multi ani celor ce poarta numele Ana!
Claudia, memorabila faza:D Eu n-am baut niciodata mai mult de un pahar de vin sau alta bautura alcoolica, asa ca n-am prea avut parte de intamplari de genul. Dar chiar si la un pahar, parca simt cum ajunge un fel de amorteala pana in varful degetelor de la picioare:D

whisper
9th September 2010, 22:02
La multi ani tuturor ce poarta numele Ana(cu toate derivatele) :floricica:

@Oana: Ma mai gandesc :D
Dar cum eu beau doar iarna vin fiert si vara cate o bere...nu prea sunt sanse :D foarte, foarte rar altceva mai tare

@Claudia: ametita am fost si eu...P

@Anisia: Ce bine ca nu sunt singura! mai e si Claudia :P

irinaidu
10th September 2010, 00:21
tin sa mentionez ca eu am abilitatea de a dormi pana la 5 dupa amiaza si daca nu beau nimic :P

lady_k
10th September 2010, 09:13
Neata!

Ce-as mai dormi eu acum ...:sleep:

ice_girl
10th September 2010, 10:49
Neata...
Si eu as mai dormi :sleep:cred deja am inceput sa sufar de astenie de toamna:(:(
Claudia, tare faza cu paharul de vin:P oricum ai o mare capacitate de munca:yes::ok:. Si eu tin minte CM de la Vancouver dar sunt niste amintiri triste:no: pt ca atunci toti favoritii mei au pierdut:(
Cum deja e vineri "week-end placut tuturor":ok::)!

lady_k
10th September 2010, 14:33
Si eu tin minte CM de la Vancouver dar sunt niste amintiri triste:no: pt ca atunci toti favoritii mei au pierdut:(

Pai si ai mei.:(
M-am bucurat doar pentru Lobacheva si Averbukh care au reusit sa urce pe podium si sa ia bronz.:)

ice_girl
10th September 2010, 15:42
Pai si ai mei.:(
M-am bucurat doar pentru Lobacheva si Averbukh care au reusit sa urce pe podium si sa ia bronz.:)
In proba de dans favoritii mei au luat doar argint:(, ce m-am mai suparat atunci:(:(:no:

ice_girl
11th September 2010, 21:05
Buna seara!
Maine ma duc la Tusnad unde fratele meu participa din nou la un concurs de MTB, d-abia astept:ok:, de fiecare am emotii chiar daca nu concurez eu:D.
Noapte buna:cya: si duminica placuta:ok::)!

whisper
11th September 2010, 21:16
buna!


Succes, fratelui tau, Oana! :cheer:


:cya: Duminica placuta!:great:

ice_girl
12th September 2010, 20:42
Buna seara!
Azi la concurs fratele meu a terminat pe locul 5 la categoria lui de varsta si pe locul 30 la general ( a parcurs 48 de km in 3 h):cheer:, e un rezultat f bun:ok: mai ales ca el se antreneaza singur,locuind intr-un oras mic nu exista nici club de ciclism si nici antrenori, dupa ce va merge la facultate sigur se va inscrie intr-un club mai ales ca el vrea sa continue si sa faca ciclism de performanta:yes:, eu sper ca nu peste mult timp sa citesc stiri despre el pe forum pe thread-ul dedicat ciclismului si nu numai:great:.
A fost o zi superba, cu niste peisaje de vis:)( Lacul Sf. Ana fiind f aproape), am mancat langos, kurtocs kolacs si gulas ( f bune toate) singura problema a fost cu limba romana pe care nu o vorbeste aproape nimeni ( acest lucru ma intristeaza tare mult si e o problema destul de grava si de delicata in judetele Harghita si Covasna:(:, nu vreau sa creez polemici spunand aceste lucru dar cred ca ar tb urgent luate niste masuri )

Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti:ok:!
P.S. Felicitari fetelor de la canotaj care azi au castigat 2 medalii de aur la CE, Sandrei Izbasa, Anei Porgras si Dianei Chelaru pt medaliile cucerite la Cupa Mondiala de la Gent/OLE/ si nu in ultimul rand Alinei Dumitru pt medalia de bronz de la CM:cheer: ( pacat ca nu a fost aur parca e un blestem la Mondiale nu reuseste sa castige si aurul dar oricum mai are timp sa mai incerce fiind o sportiva de mare valoare sper sa o vedem si Londra 2012)

lady_k
12th September 2010, 21:59
Felicitari fratelui tau, Oana!:)

Anisia
12th September 2010, 22:02
Buna seara!
Felicitari fratelui tau, Oana!

ice_girl
13th September 2010, 10:19
Neata!
Claudia si Anisia ms mult:kiss::) pt urarile adresate fratelui meu:ok:
Tuturor care incep astazi scoala le doresc un an usor, cu multe realizari, numai note bune si multa bafta la examene:great::cheer:!

praf_de_stele
13th September 2010, 14:40
multumim, la fel !!! :D acum am nevoie, ca la anul am bacul :groggy:

si bravo pt fratele tau !!! cati ani are ? :)

irinaidu
13th September 2010, 16:45
oana, bafta fratelui tau ! sper sa gasesca un club de ciclism asa cum vrea el !!!

si bafta tuturor celor ce incep scoala !!!

ice_girl
13th September 2010, 16:51
Irina si Ade ms de urarile pt fratele meu:):ok:
Ade, fratele meu implineste 18 ani luna viitoare si la fel ca tine are la anu bacu:(:groggy:, va fi destul de greu mai ales ca lui nu-i place scoala:P:, pe primul plan e sportul si mult dupa scoala:happy

Geografu
13th September 2010, 20:00
Buna seara la toata lumea si bine v-am regasit ! :yes:

Am petrecut o saptamana tare, tare faina la Timisoara si apoi Craiova, Am vazut oameni tare dragi si m-am bucurat ca am avut timpul si posibilitatea sa fac atatia kilometri pentru a sta mai mult intr-un oras (capitala Banatului) tare fain. In care intr-o buna zi, as vrea sa locuiesc...:P

Ce mai faceti voi ? Toata lumea bine si sanatoasa ? :)

La multi ani pentru toate sarbatoritele de Sf.Maria si Sf.Ana ! :kiss:

Anisia
13th September 2010, 20:59
Buna seara!

Bine-ai revenit, Alex! Bine, sanatosi:) Astept cu "nerabdare"(pe de-o parte) sa inceapa cursurile...:D
Le urez si eu multa bafta celor care au inceput azi scoala, in special celor care dau BAC-ul!:)

whisper
13th September 2010, 21:07
GREEEEEEEEN!

@Oana: Felicitari fratelui tau! :cheer:

@Alex: Welcome back! :)

Si tuturor celor care incep azi scoala : SUCCES! :cheer:

Geografu
13th September 2010, 21:53
Multu' fetelor ! :ok:

Da Ani, mai e un pic si incepem si noi pe 1, offf sper sa treaca foarte incet zilele astea...:(

Bafta scolarilor si liceenilor ! ;)

ice_girl
14th September 2010, 19:45
Buna seara!
"La Multi Ani" Anisia:floricica: tot ce-ti doresti sa se indeplineasca!
Alex, welcome back:):ok:, ma bucur ca ai aavut parte de o vacanta frumoasa la Timisoara ( tata a facut facultatea acolo si stiu ca e un oras frumos, mi-am propus si eu sa-l vizitez).
Pe de o parte si astept sa incep facultatea:yes: dar pe de alta parte sper ca zilele care au mai ramas pana pe 1 octombrie sa treaca f incet:(

Geografu
14th September 2010, 20:37
Merci mult Oana ! :kiss:

Asa e, e un oras tare frumos, sper sa-l vizitezi cat mai curand. Da, mai e un pic pana pe 1, dar bine ca vine tenisul de calitate in Bucuresti, Cupa Davis si BCR Open si o sa ne mai treca timpul mai usor.

La multi ani Ani, si aici ! :kiss:

Azi e si ziua fratelui meu...:yes::bere:

Anisia
14th September 2010, 20:46
Buna seara!
Merci pentru urari si aici!:) La multi ani si fratelui tau, Alex!

ice_girl
14th September 2010, 20:55
Alex, "La Multi Ani" si fratelui tau:bere::floricica:, sa ii se indeplineasca tot isi doreste:cheer:!

Geografu
14th September 2010, 21:04
Multumeeeeesc fetelor ! :kiss:

whisper
14th September 2010, 21:12
GREEEN!

La multi ani Anisia!...cred ca o sa trec pe thread cu urarile :P
Nu stiam c e ziua ta! :P

@Alex: La multi ani fartelui tau! :bere:
Nici nu stiam ca ai un frate :thinkso: cred ca nu ai zis pana acum!

PS: Rafa a castigat US Open!!! /OLE/
anul asta a castigat 3 dintre turneele de Grand Slam! :great:

Geografu
14th September 2010, 21:27
Merci Whis ! :kiss:

Ba am spus de la inceput, e cu 10 ani mai mare. Si tot medic...:)

FELICITARI RAFA!!! :yes:

whisper
14th September 2010, 21:38
Atunci, scuze :floricica:...e vina mea ca nu mai tin minte :groggy:

irinaidu
14th September 2010, 22:18
in loc sa fac ceva util, ma uit la mtv vma. o, dumnezeule, oare de ce nu pot sa inchid??? e asa de rau ca devine fascinant.

Anisia
14th September 2010, 22:23
Merci si aici, Whis!:)
Irina, si eu m-am uitat:D, desi nu de la inceput. Foarte interesant costumul ala crud, nu-i asa...? Bleah

irinaidu
14th September 2010, 23:18
anisia, nu as fi avut nimic cu costumul, dar speachul ala. mama, cata falsitate. my little mosters we are the cool kids at the party.... what??????????? totul la premiile astea e asa de fals. nu m-am mai uitat de cativa ani, dar parca ce imi aduc euaminte din tinerete era mai amuzant. imi aduc aminte de baietii de la red hot chilli peppers care au inceput sa se dezbrace si claudia schiffer nu stia exact ce sa zica. sau imi aduc aminte de bono si speachul cu what a bomb.

Geografu
14th September 2010, 23:40
Irina, ce mai faci ? Cum merge munca ? :)

Noapte buna.

ice_girl
15th September 2010, 10:53
Neata!
Alex, cred ca e super sa ai un frate mai mare:yes: , eu toata copilaria mi-am dorit un frate mai mare si o sora de o varsta cu mine dar pana urma m-am ales doar cu un frate mai mic:P dar oricum e f bine si asa decat deloc:):D.
Irina, felicitari pt cele 10.000 de post-uri si la mai mare:ok:;)!

irinaidu
15th September 2010, 14:37
ha,ha, nu am observat ca am facut 10000 de posturi. oh, dear me, clar stau prea mult pe net.

Geografu
15th September 2010, 16:03
Hello ! :)

Soare, cald, fain prin Bucuresti. Desi as fi preferat Timisoara....:rolleyes:

Oana, asa e, e tare fain sa ai un frate mai mare, mai ales ca eu cu Razvan ne-am inteles intotdeauna de minune, am fost mai mult ca fratii si asta m-a ajutat enorm in viata. Pacat ca a trebuit sa plece la casa lui, dar asa e in viata..:P

Ce mai ziceti ?

Irina, diseara joaca CFR, mergi la meci ?

lady_k
15th September 2010, 18:00
Si mie mi-ar fi placut un frate mai mare dar cel pe care il am, desi mai mic, e mai mult decat ok. Nu l-as schimba cu altul.:P

irinaidu
16th September 2010, 00:20
da, am fost la meci. a fost amuzant, dar cfrul joaca prost.

ice_girl
16th September 2010, 10:43
Neata!
Azi plec din nou in Bucuresti, maine am examenul pt admiterea la master, sper sa fie ok.
Irina, sa stii ca nu stai mai mult decat mine pe net, eu deja am depasit 3000 de posturi si cred ca mai mult de jumatate sunt prostii:happy:ras-plans:
Claudia, nici eu nu l-as schimba pe fratele meu cu nimeni altcineva, mai ales ca il consider mai mult copilul meu decat un frate:P:yes:
Bv CFR:cheer::ok:, chiar daca nu au jucat f bine, important e ca au castigat mai ales ca in CL orice punct conteaza!

lady_k
16th September 2010, 13:28
Buna!

Bafta multa, Oana!:)

irinaidu
16th September 2010, 13:36
oana, bafta multa, iti tin pumnii!!!!!!!! dar cred ca am ratat discutia pe aici, la ce facultate mergi?

luma
16th September 2010, 14:15
Eu am ratat mai multe discutii. :D

Bafta Oana!!!

Geografu
16th September 2010, 14:42
Buna tuturor !

Bafta Oana, sper sa mearga bine si in partea asta ! :ok:

Felicitari CFR, super victorie aseara, chiar daca jocul a parut urat..:yes:

Luma, ce mai faci ? :kiss:

luma
16th September 2010, 14:50
Buna Alex!

Nu mai fac...sunt in concediu. :cheer:

Geografu
16th September 2010, 15:38
Ohoo ce veste buna...vacanta placuta si..vorbim ! ;)

lady_k
16th September 2010, 18:11
Irina, poate ma poti ajuta si pe mine cu o informatie ... Unde pot sa citesc despre defibrilare (sau cred ca asa se numeste) ca metoda terapeutica pentru cineva care sufera de fibrilatii?

Anisia
16th September 2010, 20:44
Buna seara!
Bafta multa la examen, Oana!:)

whisper
16th September 2010, 21:54
Buna!

Succes Oana!


@Irina: Felicitari! Si la mai multe!...Daca tu stai mult pe net eu ce sa mai zic :happy


Lume noua...Ce mai faci Luma! :floricica: Concediu placut!

Felicitari CFR!

HAI STEAUA!

Anisia
16th September 2010, 22:03
A inceput meciul. Hai Steaua!:)

whisper
16th September 2010, 22:06
:cry: Nici nu a trecut primul minut si l-am luat :cry:

mai bine : Hai Liverpool! :P

irinaidu
17th September 2010, 00:00
claudia, in orice tratat de cardiologie. dar eu zic ca daca nu esti de meserie cardiolog nu are rost sa citesti. decizia de a utiliza conversia in cazul fibrilatiei tine strict de medicul specialist.

Geografu
17th September 2010, 00:03
Deh...1-4 la Liverpool. O diferenta normala. Hai sa ramanem la nivelul nostru. Cu Astra mai exact...;)

Noapte buna.

irinaidu
17th September 2010, 02:39
culmea la meciul stelei, e ca mi-a placut meciul. da steaua s-a pierdut la sfarsit dar per total fost un meci interesant.

lady_k
17th September 2010, 09:00
Neata!:)


claudia, in orice tratat de cardiologie. dar eu zic ca daca nu esti de meserie cardiolog nu are rost sa citesti. decizia de a utiliza conversia in cazul fibrilatiei tine strict de medicul specialist.

Merci, Irina.:kiss:
Asa banuiam si eu. Deci conversie se numeste ...

praf_de_stele
17th September 2010, 17:10
Ade, fratele meu implineste 18 ani luna viitoare si la fel ca tine are la anu bacu:(:groggy:, va fi destul de greu mai ales ca lui nu-i place scoala:P:, pe primul plan e sportul si mult dupa scoala:happy
si nu-i zici de forumul nostru ? poate ii place si lui :)




Am petrecut o saptamana tare, tare faina la Timisoara si apoi Craiova
unde ai stat in craiova ? si ce-ai facut si vazut ? :P

whisper
17th September 2010, 21:35
Greeen!

Steaua nu a jucat prea rau aseara...mai ales in prima repriza, pacat ca spre sfarsit au clacat!

Noapte buna!:cya:

Weekend placut! :)

Geografu
17th September 2010, 21:42
Hello !

Super zi azi la tenis, conducem cu 2-0 Ecuador in barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala. Hanescu si Ungur au castigat, ultimul revenind de la 0-2 la seturi !! :yes:

Maine avem dublul, sper ca Hane si Tecau sa ne ofere al treilea punct necesar calificarii.

Ade, am stat undeva pe langa gara, nu stiu cum se numeste cartierul. M-am plimbat prin oras, am vazut mai multe chestii, am stat insa numai o seara si o dimineata acolo. E super fain pe acolo ! ;)

Geografu
18th September 2010, 18:40
Am revenit in Grupa Mondiala Cupa Davis ! :yes:

3-0 azi si la dublu, 3-0 la general cu Ecuador, dupa ce Hane si Tecau ne-au incantat cu un triplu 6-2. Bravo lor, bravo Romania ! :ok:

Am ajuns si pe la arene, a fost tragerea la sorti a primului tur BCR Open, plus ca au inceput calificarile...

Ce mai faceti ? :)

lady_k
18th September 2010, 18:59
Da, Alex, am batut din nou Ecuadorul.:D

Eu pierd vremea pe net si ma pregatesc sa plec la o nunta. Cred ca anul asta mi-am facut doza de nunti pentru cel putin 3 ani de-acum incolo.:P

irinaidu
18th September 2010, 19:10
alex, mersi mult pt info despre cupa davis,

eu am inceput saptamana trecuta sa ma uit la Supernatural si nu pot sa ma opresc.

Geografu
18th September 2010, 19:43
Cu placere Irina. Clau, distractie faina la nunta ! ;)

ice_girl
18th September 2010, 21:42
Buna seara!
In primul rand ms tuturor pt urari:kiss:, a fost bine la examen, acum sunt studenta si al doilea master, sper doar sa ma descurc onorabil la amandoua, in plus sunt bucuroasa pt ca am primit camera la camin cu toate ca am emotii pt ca n-am mai stat pana acum la camin dar sper fie bine;)
M-am intors azi din Bucuresti unde m-am intalnit cu Daria:kiss:, mi-a facut mare placere sa o revad pacat doar ca a fost timpul asa de scurt:(, mult prea scurt pt cate aveam sa ne spunem.Maine ma duc la Targu Mures unde fratele meu participa din nou la un concurs de MTB, mi-era dor sa mai vizitez din nou Targu Muresu:D.
Ade, fratele meu intra si pe la noi pe forum doar ca nu posteaza ( scriu eu si pt el:ras-plans:), el are conturi pe multe forumuri de sport, de ciclism in mod special.
Claudia, distractie placuta la nunta:ok:!
Felicitari baiatilor nostri din Cupa Davis, am auzit ca au facut niste meciuri f bune:cheer:
Noapte buna:cya: si duminica placuta:)!

whisper
18th September 2010, 21:50
Buna!

@Alex: Multam pt informatiile despre Cupa Davis! Bravo Romania!

@Oana: Felicitari! Succes fratelui tau!

:cya: Noapte buna! Have a nice Sunday!

Geografu
18th September 2010, 22:43
Cu placere Whis..:)

Noapte buna si bine ai revenit acasa Oana, felicitari pentru succese....:kiss:

lady_k
19th September 2010, 14:13
Neata!:D


A fost fain la nunta, dar putin cam prea sofisticat pentru gusturile mele.:P Cel mai mult mi-au placut cvartetul care a cantat la inceput si tortul.:P
Au avut si o trupa de cabaret si pe fetele de la Etnic care au cantat hore si cateva melodii de muzica usoara. Si cu asta aproape s-a terminat "sezonul" de nunti. Ar mai fi una...:P

Geografu
19th September 2010, 18:26
Hello!

Inca doua victorii pentru Romania azi cu Ecuador, i-am batut la general cu 5-0 ! :yes:

Crivoi si Ungur pentru a doua oara si-au facut datoria azi. Nu prea a fost lume, dar s-a terminat cu bine pentru noi, care revenim in grupa mondiala...:ok:

Clau, ma bucur ce te-ai distrat la nunta..;)

praf_de_stele
19th September 2010, 22:49
cand incepe "romanii au talent"? ca am vazut reclama pe la tv :groggy:

Geografu
19th September 2010, 23:31
Cred ca incepe la sfarsitul anului, s-au terminat mi se pare preselectiile...:)

Noapte buna.

ice_girl
20th September 2010, 09:27
Neata! La noi iarasi ploua, toamna si-a intrat deplin in drepturi...
Ieri la concurs fratele meu a terminat pe locul 3 la categoria lui :cheer:/OLE/si pe 15 la general ( deci a urcat pe podium:ok:) dar din pacate dupa concurs a mancat niste gulas si a baut bere si combinate cu efortul si oboseala nu i-am facut prea bine( acum are indigestie) dar sigur isi revine repede pt ca sambata are alt concurs la Predeal si mai degraba renunta la orice altceva decat la ciclism si la concursuri:D.
Whis si Alex, ms mult de urari:kiss:!
Claudia, ma bucur ca te-ai distrat la nunta:ok:, nu mai e mult si vei dansa la propria ta nunta, chiar cum mai stati cu pregatirile?cred ca aproape ati intrat in linie dreapta;)
Felicitari inca o data baietilor nostri de la tenis:great: si felicitari si Sandrei Izbasa, Anei Porgras si Ceraselei Patrascu :cheer:care ieri au facut un concurs f bun la nationalele de gimnastica de la Resita care ne da sperante pt Mondialele de luna viitoare!

O saptamana faina sa aveti:ok:!

iris_for_daria
20th September 2010, 12:06
Neata all !!!
Dupa cum ati aflat de la Oana am fost prin Bucuresti si ne-am intalnit si a fost super dar prea, mult prea scurt. Te pup Oana si sper sa ne revedem curand si sa fie mai lung. Si felicitari fratelui tau pentru ca a urcat pe podium, observ ca e din ce in ce mai bine, data trecuta 5 acum 3 se indreapta deci spre :no1
Si sa aiba bafta la Predeal !

Ziua de sambata mi-am petrecut-o cu Cris careia tin sa-i multumesc pentru tot, inclusiv pentru cazare, sau mai ales pentru cazare :D si sper ca n-am stresat-o prea mult :P

A fost super la Bucuresti si asta mai intai pentru ca a fost totul destul de spontan, a fost aproape de pe-o zi pe alta decizia de a merge. Dar a meritat fiecare minutel. Iar sfarsitul zilei a fost pentru mine apogeul ei defapt...datorita unor prieteni care m-au facut sa ma simt so special. Cred ca nu exagerez daca spun ca am mai avut doar o zi atat de speciala, aceea a nunti ! Sunt inca o leguma dupa trairile intense din week-end asa ca nu va mai plictisesc cu relatarile mele....
Apropo de nunti, eu in octombrie am nunta la varul meu cel mai drag mie si imi fac o mie de probleme pentru ca spre exemplu inca nu stiu cu ce ma imbrac. :D Deci va dati seama ce probleme existentiale am eu...
Gata, ma opresc.
Sa avem o saptamana faina cu toti! !! :)

lady_k
20th September 2010, 13:10
Neata!

Oana, felicitari fratelui tau!:)

Da, am intrat in linie dreapta si incepe sa fie din ce in ce mai stresant. Pana si cel mai mic detaliu are un imens potential de a se transforma in subiect de dezbatere aprinsa si pentru fiecare chestie primesc o tona de sugestii si sfaturi pe care, bineinteles, nu le-am cerut ...
In plus, calculatorul meu a iesit cam "sifonat" din furtuna (cu tunete si fulgere) de aseara si trebuie sa umblu la buget ca sa-i inlocuiesc placa de baza, placa de retea, placa video, procesorul si cam ce mai e pe acolo in afara de hard disk-uri (sper) ...

Si, in alta ordine de idei, dupa furtuna de vara de noaptea trecuta, acum e lapovita. Strange ...

Daria, shop for a new outfit.:P

Geografu
20th September 2010, 14:34
Neata...:)

Urata vreme la noi, mohorat, a si plouat un pic. Cu toate astea trebuie sa merg un pic pe la Arene, e prima zi de BCR Open si sunt curios cum se misca lumea la debut. Dar mai inainte trebuie sa duc niste carti la biblioteca. Iar seara tarziu merg la meciul Stelei cu Astra. O zi obositoare si nu am niciun chef sa ies din casa pe vremea asta...

Iris, ma bucur ca ti-a placut in Capitala, sper ca atunci cand revii sa ne mai vedem si noi, ca prea a fost scurta vederea de la Plushy. Oana, felicitari pentru fratele tau ! :kiss:

Anisia
20th September 2010, 14:41
Buna!
Felicitari fratelui tau, Oana! Si la mai mare!:)
Intr-adevar, urata vreme...

iris_for_daria
20th September 2010, 17:06
Da Clau doar ca you know...money, money, money.....:D sau E criza !!! :P

Alex a fost totul pe fuga si n-am apucat sa fac practic nici un fel de plan. Sa stii ca m-am gandit insa la asta si chiar mi-ar fi placut sa iesim la o bere cafea..ceva...Si promit ca data viitoare sa dau sfoara in tara :P inainte sa plec si nu doar la intoarcere.

irinaidu
20th September 2010, 21:28
oana si daria, ma bucur ca v-ati intalnit si v-ati simtit bine. mereu ma bucur cand aud de chestii forumistice dragute. ma face sa ma simt mai putin dubios pt ca imi petrec timpul pe forumuri. eu mereu le spun prietenilor ca aici sunt numai persoane dragute dar lumea nu ma prea crede. :P
oana, bafta fratelui tau in continuare si sper ca se simte mai bine !


claudia, stay zen, stay zen :P normal ca toata lumea vrea sa-ti dea sfaturi, tu doar da pe ignore. nasoala faza cu laptopul. grrrrrr.

daria, ma bucur pt vizita ta reusita. si eu vreau sa organizez o intalnire cu niste prieteni dragi si sper sa iasa bine si sa reusim sa ne intalnim.

whisper
20th September 2010, 22:13
Buna!

Felicitari fratelui tau, Oana! Succes pe mai departe!

:cya: Good night!

Geografu
21st September 2010, 00:16
Demult nu m-am mai intors asa suparat de la un meci de fotbal. 1-1 Steaua - Astra dupa un fotbal rusinos. S-a strigat demisia la final si se pare ca Ilie Dumitrescu va pleca singur. Mai bine, se ajunsese prea departe...:headbang:

Noapte buna...

irinaidu
21st September 2010, 01:10
hmmm, oare nu se vede si in romania ca treaba asta cu tinutul antrnorului 2 meciuri e o idee prosta. poate ar trebui sa se uite lumea la un club ca manchester. au castigat, au pierdut dar ferguso e acolo din '86. nu ma omor dupa ferguso, but i'm just saying. nu asa se face treaba. o echipa se construieste.

lasand fotbalul la o parte, in seara asta am gasit un canal pe youtube care m-a fermecat. http://www.youtube.com/user/ilcorvojo2#g/u superba muzica.

lady_k
21st September 2010, 10:53
Neata!


Nu e laptopul, Irina, e computerul "de camera":P. A fost fratele meu ieri cu el la "doctor" si s-a rezolvat cu 615 lei ...
Cat despre datul pe ignore, asta incerc sa fac. Incaseaza George all the heat pentru ca e mult mai calm decat mine.:D

Geografu
21st September 2010, 23:00
Buna seara...:)

Inca o zi faina la BCR Open, chiar daca au fost 2 reci si 2 calde. Copil si Hanescu au pierdut, ultimul dupa ce a condus cu 1-0 la seturi, dar a acuzat, ca de obicei pentru al treilea an la rand, oboseala acumulata dupa meciurile de Cupa Davis. E chiar monoton sa repeti acelasi lucru 3 ani de zile la conferintele de presa...:rolleyes:

Crivoi a trecut lejer de Ventura, iar Ungur a trecut dupa un meci fabulos de Seppi, 2-1 la seturi, meci jucat pe un frig patrunzator la lumina nocturnei, cu o galerie zgomotoasa, care i-a dat aripi romanului. Bravo Adi ! :ok:

In rest, ce mai e nou ?

ice_girl
22nd September 2010, 19:26
Buna seara!
Ieri a fost tare bolnava, am facut indigestie si am stat toata ziua in pat, am mancat doar paine prajita si am baut ceai, tone de ceai ( eu care urasc ceaiul:headbag:), azi ma simt mai bine doar ca ma simt obosita si ma doare in continuare capul:ciocan:.
Claudia, cum a zis Irina, pune-i pe toti pe ignore si fa cum crezi si stii tu mai bine:ok:, pt ca in definitiv e nunta ta, nu a celorlalti.
Irina, in legatura cu statul pe forumuri multi dintre cei care stiu ca ma ocup cu asa ceva eu exact aceeasi parere: pierdere de timp si oameni dubiosi dar eu din contra am avut parte doar de experiente fff placute si am intalnit doar oameni extraordinari:great:.
Daria, neaparat tb sa ne revedem:yeah: ( cat mai curand cu putinta si sa avem mult, mai mult timp la dispozitie) iar cand mai vii la Bucuresti dai sfoara-n tara si ne strangem mai multi:ok:. Si chiar daca e criza si "nu e bani" eu zic sa-ti iei cumperi o rochie noua pt nunta varului tau...
Imi pare de situatia de la Steaua dar atata timp cat e Gigi patron nu se va schimba situatia cu antrenorii:rosu:.
Pacat si de Hanescu parca in ultimul timp si-a pierdut din ritm si din motivatie:(.
Aaa, si sa nu uit de ieri a venit toamna si din punct de vedere astronomic:)

P.S. Ca de obicei am scris romane:P

Anisia
22nd September 2010, 22:18
Buna seara!:)
Chiar ma gandeam ca nu te-am mai vazut pe forum, Oana. Sper sa te simti mai bine cat mai curand!:)

irinaidu
22nd September 2010, 23:26
oana, sanatate!!!
stii, eu ma gandesc ca patinajul e de vina. adica , de ce noi care scriem pe forumul de patinaj gasim oameni ok si altii au experiente mai neplacute. :P fanii patinajului sunt mai buni decat altii. gata, am zis :P

ice_girl
23rd September 2010, 12:59
Buna ziua!
Anisia si Irina, ms mult de urari:kiss:, aproape mi-am revenit total:yes:
Irina, in legatura cu patinajul sa stii ca ai dreptate:P, fanii patinajului sunt clar ma buni decat altii:ok::)( cu toate ca si pe forumurile de ciclism fratele meu a avut parte de experiente placute, la fel a cunoscut oameni deosebiti cu care a ramas prieten).Ieri am uitat sa-ti zic ca imi place fff mult poza pe care o ai la avatar:ok:, e f potrivita!
Zilele acestea s-au implinit 10 ani de la momentul unic Sydney 2000 (cand Romania "a acaparat" podiumul de la gimnastica:cheer: am trait atunci o bucurie imensa:great:, am plans de fericire), asa ca pun si niste filmulete in cinstea acelor timpuri de neuitat:
http://www.youtube.com/watch?v=4-hIJC_o6K8
http://www.youtube.com/watch?v=N_uhfliO4NM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ieCZ9-5YjaU
http://www.youtube.com/watch?v=dDtTDtNv4J0
http://www.youtube.com/watch?v=_my3kqLd2yM

lady_k
23rd September 2010, 14:21
Din pacate, momentul magic de la Sydney a fost urmat de altul mai putin placut.:(

Btw, am descoperit ca intr-un orasel din Dambovita exista o strada care se numeste Florin Popescu - CO Sydney.:P

irinaidu
23rd September 2010, 20:46
mersi de clipuletele de la sidney.
azi am stat si m-am uitat la finalele de la campionatul de gimnastica ritmica. nu m-am mai uitat de mult dar acum mi-am adus aminte cat de frumos este.

ice_girl
23rd September 2010, 21:06
Buna seara!
Claudia, asa e momentul Sydney a fost urmat de altul mai putin placut:), dar pt mine si cred si alte cateva milioane de romani Andreea Raducan va ramane pt totdeauna campioana olimpica absoluta de la Sydney 2000/OLE/. Si super tare faza cu strada;):D:P
Irina, ma bucur ca ti-au placut filmuletele:) si e f bine ca uiti la gimanstica ritmica, eu nu stiu de ce dar nu m-am putu uita niciodata:(, mai ales ca ador gimnastica artistica:ok:
Daca tot am intrat in febra olimpiadei de la Sydney mai pun filmulete si de la alte probe:
Mihai Covaliu ( aur la sabie, nu voi uita niciodata momentul de pura bucurie atunci cand a castigat aurul):http://www.youtube.com/watch?v=C-FyYhZqli0 ( sorry dar nu am gasit inregistrarea cu finala live:( doar asa am gasit)
Dina Mocanu( aur 100 si 200 m spate):http://www.youtube.com/watch?v=Eu1J7l8gm8Q
Gabi Szabo ( aur la 5000 de m):http://www.youtube.com/watch?v=tsJYzZ1I8pw&feature=related
Marius Urzica( aur la cal cu manere):http://www.youtube.com/watch?v=AqtByj6i3Ws

whisper
23rd September 2010, 21:27
Buna!

@Oana: Ma bucur ca te simti bine!
Ce avatar frumos ai!...imi place toamna!

asa tarziu a fost olimpiada atunci?...imi amintesc ca am urmarit-o...dar nu mai tineam minte ca a fost in septembrie :groggy:


:cya: Somn usor!!!

lady_k
23rd September 2010, 22:01
A fost in septembrie pentru ca Sydney e in emisfera sudica si daca ar fi fost in vara, la ei ar fi fost iarna.:P

whisper
23rd September 2010, 22:25
stiam ca e in emisfera sudica...dar uite ca nu m-am gandit si la asta acum...iar de atunci am uitat XD

lady_k
24th September 2010, 11:22
Neata!:D

Week - eeeeeeend!:)

ice_girl
24th September 2010, 13:26
Buna ziua!
Intr-adevar e week-end:ok::)
Whis, ma bucur ca si tie iti place toamna:yes:, pt mine e al doilea anotimp preferat:) dupa iarna.

Geografu
24th September 2010, 19:27
Hello ! :)
Nu am mai intrat de doua zile pentru ca am fost prins cu BCR Open, au fost doua demonstrative seara tarziu si m-am intors frant dupa doua zile full la Arene. Tenis de calitate, spectacol de zile mari in amicale cu Vilander, Nastase, Pavel, Bahrami si Leconte ! ;)

Azi au fost si sferturile de finala pe tablou, avem maine careul de asi Montanes - Chela si Andujar - Granollers. Dar si un demonstrativ cu Nastase, Pavel, Cristian Tudor Popescu si Horatiu Malaele...:D

Voi ce mai faceti, ce mai ziceti, toata lumea bine ?

Oana, ma bucur ca esti ok din nou...:kiss:

whisper
24th September 2010, 21:14
Buna!

@Oana: Seriously? Ce bine..deci eu si cu Ade-chan nu suntem singurele pe aici care au ca anotimpuri preferate toamna si iarna(iarna fiind prima :D)

@Alex: meciul demonstrativ as fi vrut sa il vad si eu...dar nu se poate :P
Distractie placuta, daca mergi!

ice_girl
24th September 2010, 22:29
Buna seara!
Whis, ce poza frumoasa ai la avatar:) si da nu sunteti singurele carora le plac toamna si iarna ( imi place asa de mult probabil si pt ca m-am nascut in prag de iarna:D:P:)
Alex, distractie placuta maine la meci:ok:, de fapt la meciuri!
Noapte buna:cya: si week-end placut:ok::)!

Geografu
24th September 2010, 22:35
Multumesc Whis si Oana, da voi fi acolo ! :ok:

Noapte buna.

lady_k
24th September 2010, 23:07
Iarna e si preferata mea.:) dar pe locul doi e primavara nu toamna, desi m-am nascut toamna.:P

irinaidu
24th September 2010, 23:16
eu am ajuns acasa in sfarsit. m avut o dupa amiaza amuzanta.
pe unde umbla marcela???? stie cineva?

whisper
25th September 2010, 00:56
Multumesc Oana! Si mie imi place poza..pacat ca nu avatarul nu poate fi mai mare :P
in prag de iarna? deci in noiembrie? :D

@Claudia: Imi place primavara...da e cam pe 3 :P

@Irina: parca am mai vazut-o pe aici :confused:

:cya: Noapte buna! Un sfarsit de saptamana cat mai interesant!

alyosha_87
25th September 2010, 09:55
eu am ajuns acasa in sfarsit. m avut o dupa amiaza amuzanta.
pe unde umbla marcela???? stie cineva?

pe aici umbla marcela :D
neataaaaa!
scuze ca nu am mai dat pe aici, da' saptamanile astea am fost la scoala la cei mici, si am stat cu ei. am ajuns la concluzia ca in viata mea n-o sa ma fac profesor, lol
voi ce mai faceti?

irinaidu
25th September 2010, 20:23
marce, aseara ma uitam la niste chestii mai kinky care numai mie si tie ne-ar fi placut (dar acum am pierdut linkul. :P ) si mi s-a facut dor de tine.

alyosha_87
25th September 2010, 20:37
awwww, ce dragut :D
i always love kinky stuff :D
apropo, ai vazut serialul True Blood? e bestial. tot facut de showtime ("parintii" lui QAF)
am fost sceptica la inceput, dar e f addictive. plus, really hot men :D

uite aici:
http://truebloodnet.com/wp-content/uploads/2009/06/eric-northman-alexander-skarsgard-season-2-part2.jpg
http://img.shirtlessdaily.com/2009/12/Alexander-Skarsgard.jpg