PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124

Geografu
11th July 2010, 21:14
Multumesc mult fetelor, sper sa am parte de o vacanta libera, completa si linistita ! :yeah:

Iris, vreau sa ma duc la mare o saptamana, apoi m-a invitat o prietena buna la Craiova sa petrec cateva zile la ea. Se anvizajeaza si un weekend la Paris in octombrie. Sau in loc de asta, in Grecia la mare in august. Nu stiu exact, oricum primele doua variante sunt clar stabilite, acum depinde si de data.

Oricum mai am practica de vara in iulie, dar trecem repede si peste ea.

OLANDA, OLANDA, OLANDA!!! :yes:

Anisia
12th July 2010, 00:06
Daa, Spania a castigat!!! Felicidades!:D Ma bucur mult pentru ei, meritau:)

whisper
12th July 2010, 01:27
/OLE/SOMOS CAMPEONES DEL MUNDO !!!!/OLE/

Spania a castigat pe merit campionatul!!! :yes: :no1

http://www.smilies.4-user.de/include/Flaggen/fahne-spanien_4.gif (http://www.smilies.4-user.de) WAVING THE FLAG!!!http://www.smilies.4-user.de/include/Flaggen/fahne-spanien_4.gif (http://www.smilies.4-user.de)


PS: Imi pare rau de Uruguay dupa mine ei meritau sa castige locul 3..dar se cunoaste experienta si valoarea nemtilor!
PS2: felicitari Alex! Vacanta placuta!

Buenas noches!!!!

Geografu
12th July 2010, 02:25
Cateva vorbe doar:

FELICITARI SPANIA, ESTE O ECHIPA IMENSA ! :ok:

Noapte buna.

irinaidu
12th July 2010, 02:43
alex, ma bucur ca ai scapat de stres . vacanta faina de acum pana la toamna !!!!

SPANIAAAAAAAAA !!!!!!!!!! a fost foarte fain meciul si spania merita sa castige. si eu as fi vrut uruguyul pe 3 dar , asta e nu pot sa le am pe toate.

eu in loc sa ma relaxez, ma stresez. imi imaginam ca o sa vina toamna si o sa-mi caut de lucru si n-o sa gasesc. in schim ma cauta lucrul pe mine mai devreme decat imi doream. si mi-e frica sa refuz pt ca dupa aia s-ar putea sa nu ma mai caute nimeni. plus jobul oferit ma sperie incredibil, dar pe de alta parte daca l-as face chiar as invata ceva. dar numai cand am fost la interviu simteam cum imi ingheata sangele de frica.
what to do, what to do?

lady_k
12th July 2010, 09:23
Neata!:)

Felicitari, Spania!!!

Irina, try to sleep on it, dracul nu mai e la fel de negru dimineata!;)

SimonaB
12th July 2010, 12:23
viva la furia roja!!!!!!!:lol:
/OLE/

Geografu
12th July 2010, 16:03
Hello !

Mersi Irina ! :kiss:

Pai, eu zic ca daca crezi ca poti face treaba, do it ! :ok:
Apropos, e ceva legat de medicina ?

E frumos afara, e vacanta...:)

irinaidu
12th July 2010, 16:35
alex, da e legat de medicina since i am like , you know, a doctor :P problema asta e, ca nu stiu daca pot sa fac treaba.

dar oricum orice job inainte de orice trebuie sa te faca sa faci niste hartii. si cand te apuci de hartii in romania iti vine sa mori.
eu cred ca statul nu vrea ca medicii sa si lucreze. dupa ce iti iei examenul de rezidentiat ca sa lucrezi iti trebuie parafa. pt ca normal nu poti lucra fara. dar ca sa-ti dea parafa statul vrea ca tu intai sa fii angajat. genius !!! ok, am depasit faza asta acum 2 ani.
acum eu am lucrat in judetul alba si acum vreau sa lucrez in cluj.
ca sa lucrezi in cluj trebuie sa te inscrii la colegiul medicilor cluj, chiar daca tu deja esti inscris in alba. dar ca sa iti faca trasferul tu trebuie deja sa lucrezi in cluj.
oare chiar sunt eu asa desteapta si va imbecilitatea din treburile astea sau sunt ei atat de incredibil de prosti???? si oricat as vrea sa ma cred eu desteapta, cred ca adevarul e ca ei sunt atat de prosti si de complet neinteresati. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ice_girl
12th July 2010, 19:55
VIVA ARMATA ROJA/OLE/:cheer:! Tot campionatul nu am tinut cu ei dar aseara m-am bucurat enorm:):yeah: de parca ar fi castigat Romania CM:yes:!
Alex, chiar daca mai e pana atunci eu iti urez de pe acum vacanta placuta "and to have a lot of fun":ok:!
Irina, ma bucur tare mult ca ti-ai gasit un job:), stiu ca iti doreai tare mult acest lucru, chiar daca la inceput va fi mai greu pe parcurs te vei acomoda si vei face o treaba f buna:ok:!
Anisia, eu sunt in Fagaras in vacanta, de fapt de acolo sunt si am venit in Bucuresti la facultate, ar fi super sa ne vedem:ok: daca mai sunt si eu prin zona!

O saptamana placuta si usoara tuturor!

Anisia
12th July 2010, 22:58
Buna seara!
Oana, si mie mi-ar placea sa ne vedem:) Desi n-am fost in oras decat o singura data, zona este superba, mai ales muntii:) In ultimii ani am fost la Sambata de Sus.

Geografu
13th July 2010, 00:41
Merci Oana. Distractie faina ! ;)

Am petrecut un Paste la Sambata de Sus acum cativa ani, A fost ceva de vis..:yeah:

Noapte buna, sunt rupt de somn...

ice_girl
13th July 2010, 10:12
Neata!
Anisia, Alex, ma bucur ca va place zona:):ok:, intr-adevar la Sambata de Sus e f frumos de fapt intreaga zona e plina de locuri superbe:yes:!
Eu ieri am avut niste probleme personale si am fost tare suparata:( dar azi mi-am mai revenit, iarasi la invatat:P...

lady_k
13th July 2010, 16:36
Oana, hold it, tu esti din Fagaras?! Eu de ce aveam impresia ca esti din Bucuresti?:thinkso:

Geografu
13th July 2010, 17:19
Hello !

Am fost pe la niste cumparaturi azi, mi-am uat ceva haine de vara. Incep sa ma bucur de vacanta, dar maine trebuie sa ma prezint pentru ultima nota..

Oana, sper sa iti rezolvi probleme ! :ok:

Cald si frumos in Bucuresti, desi a dat o ploaie maricica acum ceva ore...

irinaidu
13th July 2010, 17:27
alex, nu ma prind care e faza cu mandru ca sunt bavarez scris cu rosu????

Iulya
13th July 2010, 18:16
e simplu .... semnatura respectiva a aparut dupa ce Bayern Munchen a pierdut finala Champions League :P

Heloooo lume. Da mai sunt in viata. imi cer scuze ca n-am mai trecut pe aici.

Ce faceti? Prin vacanta?

Eu mai am de asteptat un pic pana la vacanta dar poate trisez un pic si ma strecor o zi pana la mare la concertul lui Mika :P

whisper
13th July 2010, 20:18
Buna!

@Iulya: Bine ca ai mai reusit si u sa treci pe aici!
Ah! as vrea si eu sa ajung la concertul ala..dar nu se poate:D

@Alex: Sunt sigura ca totul va fi okay!

Paul a iesit la pensie! Gata cu prezicerile!:P

Geografu
13th July 2010, 20:36
Irina, e vorba de dragostea mea pentru Bayern Munchen. Si da, a aparut dupa finala UCL pierduta cu Inter....

Whis, asa zic si eu....;)

Concertul lui Mika..sounds interesting...:D

Iulya
13th July 2010, 21:24
Recent am vazut dvd-ul cu concertul lui din cadrul turneului Funhouse din Australia si desi ii stiam toate mel si le apreciam foarte mult acum le ascult in heavy rotation :D

Recomand sa mai ales Sober si Glitter in the air

NXIQ8Npwnmc

ZRLwsr_j2S4

nxp4lqTLpdQ

_-288VABja8

XmgrT8iUNuI

o1dtKdibkdw

cgf505toWJE

XcX6vkLVM0Y

ice_girl
13th July 2010, 21:35
Buna seara!
Claudia, da eu sunt din Fagaras, am venit in Bucuresti la facultate si n-am mai plecat de aici:D:P , Bucurestiul este acum "my home" dar Fagarasul va fi intodeauna orasul natal unde ma intorc cu mare placere:ok::).
Si mie imi place Mika :ok:e unul din canteretii mei preferati dar la fel din pacate nu pot ajunge la concert:(...
Iulia, ms mult pt clipurile cu Pink:kiss:, e una din canteretele mele preferate si intodeauna imi face placere sa ascult muzica ei:yeah:!

lady_k
13th July 2010, 23:02
Am "o tona" de rude in Fagaras.:D

Geografu
13th July 2010, 23:07
Noapte buna ! :ok:

lady_k
13th July 2010, 23:09
Noapte buna!:cya:

Iulya
13th July 2010, 23:33
sa mentin tema din lnkul din semnattura lui Alex ...

Volum Maxim - Imnul studentilor din Politehnica
http://www.trilulilu.ro/fulgerell/bec7db692fed60
alta voci acelasi imn
http://www.trilulilu.ro/sandavoicu/40fa4ef3c5784b

Pt studentii de la medicina e Ada Milea - Femurul
http://www.trilulilu.ro/andreea_popa/19f9f4fbd897ac

O mel si de la voltaj - jur
http://www.trilulilu.ro/zZzDeeazZz/517ba996d9287e

Alin Ciun - Studentie, studentie
http://www.trilulilu.ro/alinciun/d02b887f5fa357

WhateverHime
13th July 2010, 23:48
Numai jurnalismul are imn de pitipoance :))) Deci da, asta e imnul facultatii mele: http://etajul6.ro/fjscnews/2008/09/18/imnul-fjsc/

Iulya
13th July 2010, 23:59
TU macar stii care e imnul facultatii tale ... eu sincera sa fiu habar n-am care e imnul ase-ului, daca are vreunul

irinaidu
14th July 2010, 00:18
iulia, m-ai bagat in ceata. ai zis ca mergi la concert la mika si dupa aia ai bagat clipuri cu pink si nu pricepeam.
ultimul album al lui pin k e foarte fain. si eu l-am cumparat. adica chiar am dat bani pe el. e acolo o decizie de-a mea in ultima vreme sa dau bani pe ce imi place. bine, tu stiii deja asta :P si stiu ca si tu gandesti la fel. apropo inca am 10 dolari in portofel.

Iulya
14th July 2010, 00:31
E clar sunt inca *grogy* trec de la una la alta ....am zis ca vreau sa merg la mika si apoi am zis ca am vazut inregistrarea concertului lui pink din australia si mi s-a parut genial si am pus vid din acel concert.

iris_for_daria
14th July 2010, 09:49
Recent am vazut dvd-ul cu concertul lui din cadrul turneului Funhouse din Australia


:P Da si eu am crezut ca te-ai incurcat in filmulete, dar defapt ai mancat un singur cuvant si de acolo toata harababura :P

Dar acum sar si eu la altceva pentru ca de dimineata m-a trezit un tel care m-a socat, m-a sunat sotul sa ma intrebe daca am aflat ca Madalina Manole a murit :( :( :no: Dar nu stia mai multe, si cand am aflat mai multe de la Tv m-am socat iar si mai tare....e un cosmar si e de necrezut !!! :(
Dumnezeu sa o ierte !!!!

ice_girl
14th July 2010, 10:59
Neata!
Nu-mi vine sa cred ca a murit Madalina Manole:yes::shocked:, acum ca a scris Daria am aflat, stiu ca avea ceva probleme de sanatate dar nu ceva grav. Imi pare enorm de rau:(:no::huhu: mai ales ca avea un copil mic si recent am urmarit un interviu in care declara ca este fericita mai ales ca si-a indeplinit visul de a deveni mama. Nu pot sa mai zic decat RIP Madalina:sad:!

Claudia, te astept pe la Fagaras:yes:, poate avem cunostiinte comune sau cine stie chiar ne inrudim:ok::D!

irinaidu
14th July 2010, 13:13
intotdeauna cand aud vesti din astea imi dau seama ca de fapt eu nu am nici o problema mare in viata si sa incetez sa ma mai plang.

in alta ordine sau dezordine de idei, mama ce bine mi-ar prinde un glob de cristal. sau poate se ofera careva sa-mi dea in bobi sau sa-mi ghiceasca in cafea :P glumesc, dar am decizii de luat si se pare ca ratiunea nu prea imi foloseste la multe. :P

Geografu
14th July 2010, 14:28
Buna ziua.

Azi trebuia sa aflu ultima nota din sesiune, dar ne-au vrajit ca nu le-au corectat pe toate si ne-au chemat maine de la aceeasi ora. Pentru ce sa mai traim o noapte de stress ? :headbang:

Da, a murit Madalina Manole. E o stire care m-a socat inca de dimineata. Incredibil ce cruda e viata...:(

lady_k
14th July 2010, 15:13
Si eu am auzit de dimineata de moartea Madalinei Manole. Colega mea si eu ascultam Kiss FM la munca si dadeau stirea si ne uitam una la alta sperand ca e o gluma (da, stiu, nu se glumeste cu chestii de genul asta dar ...).
Inca nu-mi vine sa cred. Dumnezeu sa o ierte!:(

irinaidu
14th July 2010, 15:21
ce ma enerveaza pe mine stirile din romania. poate sunt asa peste tot. asta ar fi si mai tragic.
ma enerveaza ca inainte sa se dea o concluzie clara a autopsiei, ziaristii nostri au si sarit cu pareri, cu invitati care sa-si dea cu parerea. mama ce as bate eu unii ziaristi.

Geografu
14th July 2010, 19:39
AM TERMINAAAAAT !!!!!! :yes::yeah::ok::o:/OLE/:no1

Ultimul examen luat cu 9 si a doua sesiune consecutiva terminata ca integralist. Nici nu imi vine sa cred ca s-a terminat. Si cat de greu a fost...::no:

Acum sunt oficial anul III. Sa vina vacanta !!!! :groggy:

lady_k
14th July 2010, 19:50
Alex, felicitari!!! Tot asa s-o tii pana termini facultatea!:D

Anisia
14th July 2010, 21:03
Buna seara!
Dumnezeu s-o ierte pe Madalina Manole!:( Nu mi-a venit sa cred cand am auzit. Cine stie ce-o fi fost in sufletul ei de a recurs la asa ceva?

Felicitari Alex!:)

whisper
14th July 2010, 21:51
Buna!
Felicitari Alex!:great: :bere:


Dumnezeu sa o ierte pe Madalina pentru ce a facut!
Probabil ca i-a fost tare greu sa mai continue daca a ales sa se sinucida acum cand avea o familie-zic eu- fericita, un copilas pe care si l-a dorit foarte mult!!!
RIP, Madalina Manole! :(

Geografu
15th July 2010, 00:14
Am uitat, toata lumea de aici are cate o bere (:bere:), multumesc pentru sustinere ! :ok:

Clau, asa sa fie..:)

Madalina, ce destin....nu stiu ce sa cred, poate a durut-o faptul ca lumea a uitat-o, putin cate putin. Dumnezeu sa te ierte, fata cu parul de foc....:(

Noapte buna.

irinaidu
15th July 2010, 02:02
alex, fii atent cu berile astea ca vin prin buc la sfarsit de luna si poate chiar vreau una :)

WhateverHime
15th July 2010, 02:58
ce ma enerveaza pe mine stirile din romania. poate sunt asa peste tot. asta ar fi si mai tragic.
ma enerveaza ca inainte sa se dea o concluzie clara a autopsiei, ziaristii nostri au si sarit cu pareri, cu invitati care sa-si dea cu parerea. mama ce as bate eu unii ziaristi.

Subscriu. Ca studenta la jurnalism, mi-e rusine de ce-am vazut ieri.

ice_girl
15th July 2010, 11:48
Neata!
Eu de ieri de cand am aflat vestea cu moartea Madalinei Manole tot la asta ma gandesc:yes:, mai ales ca am copilarit pe melodiile "fetei cu parul de foc", pacat pt ca s-a mai stins inca o mare voce a muzicii romanesti:(:huhu:, inca un talent pur romanesc s-a dus la stele alaturi de Mihaela Runceanu si Laura Stoica:sad:. Probabil Madalina la suprafata lasa impresia unui om fericit care avea totul dar in sufletul ei era trista, ii lipsea ceva. Pacat si pt baietelul care va creste fara mama:( si o va cunoaste doar din poze, reviste si ascultandu-i vocea pe casete si cd-uri:no:. Inca o data RIP MADALINA MANOLE!!!

Alex, felicitari :cheer::floricica:sa o tii in continuare tot asa :yeah:si sa stii ca luni vin si eu in Bucuresti asa ca astept si eu o bere;)!

lady_k
15th July 2010, 15:48
Buna ziua!

Alex, ai vazut ce a sarit lumea cand ai zis de bere?:P Pe caldurile astea e numa buna.:D

Geografu
15th July 2010, 17:20
Hey ! Mama ce ploua pe la noi....:)

Clau, vad ce a sarit lumea, dar nu e nicio problema...:yeah:

Irina si Oana, va asteptam cu drag, vorbim..;)

innuendo
15th July 2010, 18:39
Imi pare rau pentru Madalina Manole.
Poate îți vei găsi vreodată odihna pe care o meritai și înainte ca Dumnezeu să te ierte, va trebui să te ierți pe tine însăți!
Daca aveti timp... http://alexandruorlando.wordpress.com/2010/07/15/fata-draga-erai-trista/

lady_k
15th July 2010, 18:55
Andi, foarte frumos post-ul. Incerc sa ma abtin de la comentarii, nu vreau sa intru in dezbateri legate sinucidere, dar sunt de acord cu ce ai scris tu acolo ...

ice_girl
15th July 2010, 22:41
Buna seara!
Cum nu a mai plouat de 3 zile azi iarasi a tras o ploaie zdravana in Fagaras:P:, dar asta e ne-am cam obisnuit...
Andi, f frumos articolul:ok::), chiar m-a impresionat:yes:, sa stii ca ai talent la scris, daca nu vrei sa continui cu matematica poti incerca si varianta cu scrisul:yeah:!
Nici eu nu sunt de acord cu ce a facut Madalina Manole:shocked: dar probabil ceva s-a intamplat in viata ei de a recurs la asemenea gest extrem oricum Romania mai pierde inca o mare voce:sad:...

Alex sa stii ca tin cont de invitatia ta, asa ca cu prima ocazie bem o bere:bere::ok:;)

Geografu
16th July 2010, 00:21
Andi tata, respectele mele pentru ce ai scris acolo..:ok::(

Oana, vorbim, vara e lunga...;)

Noapte buna.

ice_girl
17th July 2010, 11:19
Neata si week-end placut:):ok:!

Geografu
17th July 2010, 14:53
Helo !

Infernal de cald, erau 38 de grade la umbra cand am iesit eu azi-dimineata...:headbang:

Moartea Madalinei m-a amarat foarte mult, pacat ca asemenea lucruri se intampla, mai ales cu cei mai buni dintre noi...:(

Weekend placut !

lady_k
17th July 2010, 15:49
Buna!

Azi am adunat zarzare pe o caldura infernala, macar de ar fi asa si maine, poate apuc sa merg si eu la strand/piscina in vara asta ...

Ce mai faceti? V-a topit caldura?:P

Geografu
17th July 2010, 23:55
Ne-a cam topit Clau...:)

Noapte buna.

lady_k
18th July 2010, 00:10
Observ ... Cam pustiu pe-aici ...

Noapte buna.

Geografu
18th July 2010, 10:34
Neata......:)

lady_k
18th July 2010, 11:25
Neata.:)

ice_girl
18th July 2010, 14:32
Buna ziua!
Si noi in Fagaras ne topim de cald:yes: noroc ca seara mai trage cate o ploaie si mai racorim:P...
Claudia, si eu am adunat zarzare ( noi le zicem corcoduse), de fapt m-am saturat de adunat mere si corcoduse de pe jos:headbang:, in fiecare adun din gradina de la bunica 2-3 galeti:D....
Alex, si pe mine m-a afectat moartea Madalinei Manole mai mult decat as fi crezut, aseara am ascultat o caseta d-ei si am plans:sad::huhu:.

Duminica placuta tuturor:)!

Geografu
18th July 2010, 14:51
Eu ma duc la o bere sa sarbatoresc sesiunea asta care a iesit fain, duminica placuta si voua ! :yeah:

lady_k
18th July 2010, 14:56
( noi le zicem corcoduse)



Stiu.:P

ice_girl
18th July 2010, 15:08
Eu ma duc la o bere sa sarbatoresc sesiunea asta care a iesit fain, duminica placuta si voua ! :yeah:
Si eu ma voi intalni mai dupa-masa cu o prietena pe care n-am mai vazut-o demult si de care mi-e tare dor:yes: si ca sa ne racorim mergem sa mancam o inghetata si sa bem Pina Colada, coktail-ul nostru preferat:D:ok:.

ice_girl
18th July 2010, 21:28
O saptamana faina sa aveti:):ok:!

Nopate buna:cya:!

lady_k
18th July 2010, 22:45
Noapte buna!:cya:

Geografu
18th July 2010, 23:23
E infiorator de caaaald....:headbang:

Maine incep practica de vara, chiar sunt curios ce va fi.

Noapte buna.

irinaidu
19th July 2010, 03:13
eu ma bucur ca e cald. aud ca vin iar ploi. sper sa treaca repede sau sa nu vina deloc.
eu sunt in pasa proasta. nu am un motiv anume. doar ca deciziile mereu ma deprima.

lady_k
19th July 2010, 15:00
Si eu sunt intr-o pasa proasta. Am facut o greseluta care s-ar putea sa coste firma niste bani si sefa mea e cam suparata pe mine.:(

Geografu
19th July 2010, 19:32
Irina si Clau, cheer up, lucrurile trebuie sa se rezolve ! :kiss:

Buna seara tuturor, Doamne ce furtuna cu vant, ploaie si grindina a fost in Bucuresti..:)

Azi a fost prima zi de practica, chiar a fost fain, ma bucur ca sunt oameni care ma ajuta sa inteleg si sa fac cu mana mea multe lucruri..:yeah:

whisper
19th July 2010, 22:20
Noapte buna! :D


@Irina: Ma bucur ca esti fericita ca e cald! :D

@Oana: Corcoduse la zarzare!?! Ori eu nu mai stiu diferenta dintre corcoduse si zarzare ori regionalismele astea sunt foarte ciudate! :confused:

:cya:

Geografu
19th July 2010, 22:38
Noapte buna ! :cya:

lady_k
19th July 2010, 23:30
@Oana: Corcoduse la zarzare!?! Ori eu nu mai stiu diferenta dintre corcoduse si zarzare ori regionalismele astea sunt foarte ciudate! :confused:

:cya:


Ade, tu la care le spui corcoduse?:P


Alex, incerc sa cheer up, sper sa mearga ...

whisper
20th July 2010, 07:28
Buna dimineata!

Pai zarzarele sunt un fel de caise, iar corcodusele sunt corcoduse. Din ele se face tuica :D Sunt rotunde. Cand sunt coapte sunt bune pt compot, cand sunt necoapte le poti folosi pentru a acrii ciorbele de legume.

corcoduse
http://nicuvar.files.wordpress.com/2009/06/dscf4250.jpg

zarzare
http://4.bp.blogspot.com/_LEAoj2-D_uc/SHY5iYeyRnI/AAAAAAAAAxE/fUxBEWWNl6o/s320/7.JPG


O zi buna!

lady_k
20th July 2010, 09:54
Neata!

Alea din prima poza sunt zarzare sau corcoduse (in Ardeal) galbene. Si mai sunt si rosii/vinetii si tot zarzare/corcoduse le zic. Si da, din ele se face tuica.:P

Iar cele din a doua poza sunt caise.:D

Geografu
20th July 2010, 11:02
Si eu zic ca alea din poza 2 sunt caise..:D

Neata tuturor, azi am orar dupa-masa la practica.

Ce mai ziceti ? :)

lady_k
20th July 2010, 13:17
Zic ca inceputul asta de saptamana e foarte stresant si abia astept saptamana urmatoare cand cred ca voi fi in concediu ... A, si iar e ingrozitor de cald.:(

whisper
20th July 2010, 21:09
Nu in a doua poza sunt zarzare...zarzarele sunt un fel de caise mai mici...d
Zarzarele nu sunt = cu corcodusele!!! dar daca asa ati invatat ..e problema voastra :P
Si da corcodusele sunt si galbene si rosii/mov/grena cum vreti sa ziceti!

Am mai gasit o discutie pe tema asta:P
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=566822

Anisia
20th July 2010, 22:57
Buna seara tuturor!:)
Ce mai faceti? Eu am fost weekendul trecut la Vulcanii Noroiosi si am ramas foarte placut impresionata. In momente ca astea imi dau seama ce comoara reprezinta Romania. Cateva "mostre":) :

lady_k
20th July 2010, 23:20
Ade, caise mai mici = tot caise.:P

Serios acum, aceleasi fructe se numesc zarzare in zona unde stau eu si corcoduse la bunici, la Sibiu. Daca vorbesti de corcoduse aici, risti sa se uite lumea ciudat, pentru ca multi nu au auzit termenul. La Sibiu e la fel cu zarzare ... Caisele sunt tot caise indiferent de dimensiuni ...
Dar auzisem ca sunt zone unde zarzare si corcoduse sunt fructe diferite.:D

Anisia
20th July 2010, 23:36
Probabil ca depinde si de zona. Eu stiu ca zarzarele sunt caisele cu samburele amar, iar corcodusele arata ca cele din poza lui Whis.
Am uitat sa urez: La multi ani celor care si-au sarbatorit azi (si pentru urmatoarele 24 de minute :D) onomastica de Sfantul Ilie!:)

Geografu
21st July 2010, 01:36
Fumoase poze Ani ! :ok:

Noapte buna.

whisper
21st July 2010, 07:09
Neata!

@Anisia: Asa stiu si eu! :P
Dar de...prin alte zone e altfel:)


O zi frumoasa!

lady_k
21st July 2010, 09:57
Neata!

Ok, m-ati pierdut, caise cu sambure amar? Eu sparg samburele de caisa si il mananc pe ala din interior ... si nu e amar.:thinkso:

irinaidu
21st July 2010, 14:10
m-ati ametit cu frunctele :P si acum tot incerc sa-mi aduc aminte ce se vindea la mine in cartier cand eram mica. stiu ca veneau oameni cu caldaruse mici si vindeau la cornet niste chestii rosiatice, acrisoare. oare alea ce erau? :P

lady_k
21st July 2010, 19:16
m-ati ametit cu frunctele :P si acum tot incerc sa-mi aduc aminte ce se vindea la mine in cartier cand eram mica. stiu ca veneau oameni cu caldaruse mici si vindeau la cornet niste chestii rosiatice, acrisoare. oare alea ce erau? :P



Coacaze?:P

ice_girl
21st July 2010, 20:24
Buna seara!
Eu azi m-am intors din Bucuresti,o caldura infernala pe drum mai ales ca trenul nu avea nici aer conditionat si a avut si vreo ora intarziere :ciocan:dar pana la urma am ajuns cu bine acasa:yes:.
Alex, ma bucur ca iti place practica:ok:, atunci cand iti place ceva si faci cu pasiune lucrul respectiv ti se pare f usor:).
Claudia, Irina sper sa se rezolve problemele pe care le aveti:ok::).
Anisia, f frumoase pozele:) mi-ai facut si mie "pofta" sa vizitez Vulcanii Noroiosi mai ales ca nu am fost niciodata prin zona respectiva.
Whis, la noi corcoduse=zarzare indiferent de culoare, acum am aflat ca exista zone unde sunt aceste 2 cuvinte nu sunt sinonime dar cat traieste omul invata:P:D.
Claudia, si eu mananc samburii de la caise, cei care seamana cu migdalele, cand eram mica faceam concurs cu o prietena care aduna mai multi samburi:).

whisper
21st July 2010, 22:08
Buna!

Claudia..cele cu miezul samburelui amar(chiar toxic...daca imi aduc bine aminte miroase a migdale) nu sunt caise sunt zarzare:D

Uite si aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=181757&page=252
I-am provocat si pe cei de pe forumul dedicat gimnasticii la aceasi discutie :P

:cya: Noapte buna!

Geografu
21st July 2010, 23:55
Obositoare zi azi, suntem pusi din ce in ce mai mult la munca...:)

Noapte buna.

lady_k
22nd July 2010, 00:14
Noapte buna!:)

lady_k
22nd July 2010, 08:56
Neata!:)


Azi e penultima zi de munca. Saptamana viitoare am concediu.:D

Geografu
22nd July 2010, 15:33
Hello !

Azi am fost de dimineata, maine ma duc la fel si gata prima saptamana de practica. Probabil ca urmeaza saptamana viitoare sa mergem in spital direct, dar inca nu e sigur, se poate amana pentu luna august.

E foarte cald aici, cred ca se pregateste o ploaie..:)

Iulya
22nd July 2010, 17:12
Caldura mare ...caldura mare.
Abia astept sa ajung la mare ... :rolleyes: inca o zi si merg ...yey
Balaceala, soare si Mika here I come :D

ice_girl
22nd July 2010, 21:35
Buna seara!
In legatura cu corcodusele si zarzarele nu m-am lamurit in totalitate eu tot nu stiu care sunt zarzarele si cum arata:thinkso:, la noi in zona nu exista zarzare dar oricum eu sigur la caise sparg samburele lemnos si mananc miezul care seamana cu o migdala:yes:, dar poate vreodata voi avea ocazia sa mananc si zarzare:P mai ales ca acum m-ati facut tare curioasa:D.
Claudia, iti spun de pe acum concediu placut:):ok: mai ales ca mai ai doar o zi de munca care fiind si vineri trece repede...
Iulia, distractie placuta la mare si la concertul lui Mika:):ok:, astept poze!

whisper
22nd July 2010, 21:37
buna!

Concediu placut Claudia!

@Iulya: Dstractie maxima..Relax, take it easy....!!!!!!!!! :great:


@Oana: Miezul arata ca o migdala. dar la caisa e dulce dar la zarzare e amar:)

ice_girl
22nd July 2010, 22:04
Noapte buna!:cya:

whisper
22nd July 2010, 22:28
Stie cineva ceva de Luma? Nu am mai vazut-o pe forum si la sms nu imi raspunde:P


Noapte buna!

irinaidu
22nd July 2010, 23:08
unu la mana, mi-am adus aminte cum se numeau chestiile mici si rosii care se vindeau la cornet pe strada cand eram eu mica : coarne.

iar luma, traieste. am vorbit eu azi cu ea !!!

lady_k
22nd July 2010, 23:44
Merci fetelor!:kiss:


Irina, coarnele nu-s vinetii? Ca eu asa le stiam. Nu rosii ...:thinkso:

Geografu
22nd July 2010, 23:57
Concediu placut Clau !

Imi pare rau ca nu pot ajunge la Mika..:(

Noapte buna.

lady_k
23rd July 2010, 00:12
Merci, Alex!

Noapte buna!

irinaidu
23rd July 2010, 01:49
claudia, ai dreptate sunt mai vinetii.

lady_k
23rd July 2010, 08:31
Neata!:)


Stiu ca am cules o galetusa cu coarne, odata, si am pus-o pe mama sa faca gem. Au iesit doua borcane dar abia am putut sa mancam pentru ca, desi pusese zahar, era foarte acru.:P

whisper
23rd July 2010, 21:01
Buna!

@Irina: Am vazut ca a aparut si pe forum :)

ice_girl
23rd July 2010, 22:02
Buna seara!
Azi am fost la Brasov si mi-am luat pasaportul si acolo la Politie m-am intanit cu o fosta colega de liceu pe care n-o mai vazusem demult si asa am aflat ca duminica s-a casatorit;yes:, de fapt mai multe colege s-au casatorit si au si copii, am inceput sa ma simt si eu batrana:P:D
Sa stiti ca ma faceti curioasa si in legatura cu coarnele:yes: pt ca nici d-astea n-am mancat niciodata in schimb mancam de fapt mananc si acum rozincine ( asta probabil e denumirea po****ra sau regionala, cea oficiala n-o stiu) din gradina de la bunica, niste fructe mici si rosii, ca niste bobite care cresc in ciorchine, iar planta in sine e un tufis cam de inaltimea gardului verde, sunt f bune la gust dulci-acrisoare.

Distractie placuta celor care sunt in concediu/vacanta:ok::)!
Noapte buna:cya: si week-end placut:)!

lady_k
23rd July 2010, 22:16
Alea, la noi se numesc coacaze, Oana.:) Bobitele sunt un pic translucide, nu?

Speaking of weddings, maine la prima ora plec la Ploiesti la nunta unei foarte bune prietene din facultate, fosta colega de camera. Iar nasa e tot o fosta colega de camera.:) Sper sa fie fun.:P

Noapte buna!

luma
23rd July 2010, 22:30
Maaaaammaaaa, ce de bunataturi! Vleau si eu =P~

Buna seara la dumneavoastra! Mi-a fost dor de voi...
Si da, traiesc...si dau tributul meu,
Traind, datoare sunt si eu,
Cantand, am rostul meu pe lume si menirea mea...era un cantec, acum milioane de ani, in cretacic.
Eram eu mica.:D

ice_girl
23rd July 2010, 22:46
Alea, la noi se numesc coacaze, Oana.:) Bobitele sunt un pic translucide,nu?


Da, bobitele sunt un pic translucide dar la noi coacaze se numesc bobitele mai negricioase si mai mari asemanatoare cu afinele, oricum iarasi sunt in ceata:groggy::o:, clar nu ma pricep la fructe:happy:P.
Claudia, distractie placuta maine la nunta:):ok:!

luma
23rd July 2010, 23:16
Stie cineva ceva de Luma? Nu am mai vazut-o pe forum si la sms nu imi raspunde:P


Noapte buna!



SMS? Unde si cand? :(

Jojo, eu ma pricep: fructe care-mi plac si fructe care nu-mi plac. :D:D:D

ice_girl
24th July 2010, 20:27
Buna seara!
Azi am fost la Sibiu ( asta a fost saptamana calatoriilor) unde am asteptat 4 ore un microbuz intr-o caldura infernala:(:ciocan: ca sa ma intorc acasa, dar oricum de azi sunt "home alone":D pt ca ai mei au plecat in concediu si pot sa-mi fac de cap:yes::P.

Duminica placuta tuturor:)!

P.S. My brother e in al noulea cer pt ca preferatul lui, Alberto Contador a castigat Turul Frantei, eu in schimb sunt trista pt Lance Amstrong:(, mi-ar fi placut sa castige el si sa se retraga in plina glorie:yes:.

whisper
24th July 2010, 21:06
Buna!


LOL! Luma...sigur era cretacic? :cry:
Pai am dat send la 2...poate nu s-au transmis:thinkso:...strange


Oana: coacazele sunt si negre si rosii:P

luma
25th July 2010, 13:15
Ba da,ba da...dar nu scria de la cine sunt. :D

Cretacic? Mai mult ca sigur. Erau si dino...:D

ice_girl
25th July 2010, 13:52
Buna ziua!
De azi in Fagaras iarasi au inceput ploile...
Duminica placuta tuturor:)!





Oana: coacazele sunt si negre si rosii:P
Shame on me:rosu: ca nu am stiut ca exista si coacaze rosii:D

Geografu
25th July 2010, 15:32
Hello ! Zilele astea mi-am rezolvat niste probleme familiale deloc placute, bine ca au trecut...

Ce mai faceti ? Cum a fost/este in weekend ? :)

Luma, pupici, care mai e viata ta ? :kiss:

Duminica placuta in continuare, FORZZA STEAUA ! :D

ice_girl
25th July 2010, 18:16
Buna seara!
Azi dupa mult timp m-am uitat la o cursa de Formula 1 si aproape ca uitasem de ce acest sport imi place asa de mult:yes:!
Maine plec la Bucuresti iar vineri am examenul pt master sper ca de data asta sa fie bine:yes: pt ca anu asta am cam dat-o in bara la toate examenele mai importante:(.
Alex, ma bucur ca ti-ai rezolvat problemele:)!
Chiar pt ca a inceput Liga 1 sa zic si eu "HAI DINAMO"!!!:yeah: o clasare cat mai buna in aceasta editie de campionat:ok:, si daca se poate sa realizeze eventul: atat cupa cat si campionatul:cheer:!

Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti:):ok:!

flor
25th July 2010, 18:17
Buna!
Iulya,cum a fost la Mika?!eu nu am reusit sa ajung...poate pui ceva poze sau filmulete!
...in rest ma bucur pentru reusitele voastre-felicitari!..si ma intristez pt supararile voastre,dar va admir pt vointa si curajul de a trece peste toate!
o saptamana buna sa aveti!

whisper
25th July 2010, 19:13
Buna!

@Luma: :Pam crezut ca stii numarul...cum de tocmai tie nu ti l-am dat :P

@Oana: Nu ii nimic...se mai intampla! Si mie mi se intampla sa nu stiu de multe chestii :P
Succes la master!


@Flor: Buna! :floricica: Multumim! Tu ce mai faci? Esti bine? :)


PS: Are forumul ceva..sau eu...ceasul arata 19:13 !!! nu va inselati e doar 23 :D

Geografu
25th July 2010, 19:17
Merci Oana, bafta la Master.

Da, e dereglat ceasul, noapte buna ! :D

luma
25th July 2010, 19:18
Hello ! Zilele astea mi-am rezolvat niste probleme familiale deloc placute, bine ca au trecut...

Ce mai faceti ? Cum a fost/este in weekend ? :)

Luma, pupici, care mai e viata ta ? :kiss:

Duminica placuta in continuare, FORZZA STEAUA ! :D

Pupicei Alex! Ma bucur pentru vestile bune. Stii cum se zice: ce e val, ca valul trece. Bine ca au trecut!

Viata mea? Socializez...:D Poate ne vedem la o cafea si vorbim.:)


@Ade, eu am un numar...dar nu e ala.:D
Hai ca vorbim si cu treaba aia, dar sa ajung la serviciu, ca nu stiu asa, pe de rost.
Si nici nu mai stiu despre ce este vorba, ca uit repede, dar imi amintesc ca am vorbit ceva. :D

whisper
25th July 2010, 19:21
:cya: Noapte buna!

PS: Noapte buna de la ora 19...:cry: Ar trebui sa mai stam vreo 4 ore :D

PS2: @Luma: Te-ai bucurat de rezultatele lui Rafa? Eu daaaaaaaaaa :D

Geografu
26th July 2010, 12:59
Neata la toata lumea, acum merge ceasul..:D

E mohorat pe aici...

whisper
26th July 2010, 23:49
:cya: noapte buna!

Geografu
27th July 2010, 14:03
Neata ! :)

Diseara merg la meci, Unirea - Zenit in CL, sper sa nu ploua ca nu avem voie cu umbrele...

luma
27th July 2010, 20:00
N-am inteles niciodata chestia asta! Asa a fost si la concertul The Cranberries...

Geografu
28th July 2010, 00:25
Pai n-ai ce sa le ceri la bietii oameni Lumisor, daca mie mi-au confiscat pana si un amarat de flacon de bixtonim, mergand la un meci si fiind racit. Un flacon care nu depaseste in lungime degetul meu mic. In fine...:rolleyes:

N-a plouat la meci, dar a fost un joc urat, ai nostri au fost timizi, au avut un om in minus, mi-e teama ca rusii vor merge mai departe.

Noapte buna.

Geografu
28th July 2010, 17:36
Hello, ce faceti ? :)

Eu am fost azi prin oras, foarte cald afara si a trebuit sa alerg pe la doua stadioane dupa acreditari.

whisper
28th July 2010, 22:20
ce pustiu pe aici!
Doar Alex ce mai incearca sa animeze threadul...si Luma :)

:cya: Good night!

luma
28th July 2010, 22:42
Este plecata lumea la mare, la munte...doar noi pe aici.:D

@Alex, bixtonimul poate fi periculos, creeaza dependenta.:D


Ma duc la somnic, ca nu mai pot. Somnic pufos!

Geografu
28th July 2010, 23:39
Whis, pai e si normal poate, e vara si caald si vacantaaa...:)

Luma, cunoastem, ca doar stii ce meserie am..:D

Noapte buna.

ice_girl
29th July 2010, 21:00
Buna seara:), am revenit si eu dupa o scurta pauza:D...
Maine am examenul si am mari emotii dar sper sa fie bine:yes:...

P.S. Sunt socata :shocked:dar in acelasi timp dezamagita :( :no:de scandalul in care e implicat Cristi Tabara, era unul din putinii oameni de televiziune pe care ii admiram si respectam dar din cate se vede in ziua de azi aproape nimeni nu mai e ceea ce pare:angry:!Oricum mare pacat ca un om care parea integru si care are la randul lui un copil a facut asa ceva altui copil...

Geografu
29th July 2010, 21:20
Succes Oana, iti tin pumnii ! :kiss:

Hello tuturor, acum e meciul lui Dinamo in Europa, succes !!

Urat ce se intampla cu Tabara, refuz sa cred ca e real..

ice_girl
29th July 2010, 21:38
Alex, ms multde urare:kiss:, maine pe vremea asta sper sa revin cu vesti bune:yes:...
Din pacate eu nu pot sa ma uit la meci :(dar la fel le tin pumnii si sa ajunga cat mai sus in EL! HAI DINAMO!!!:ok:

Noapte buna:cya:!

whisper
29th July 2010, 23:17
hy!

@Luma & Alex: Frumos le sade...sa plece la mare, la soare cand noi muncim :D

Bine ai revenit Oana! :cheer: Succes!
:thinkso: Dar ce se intampla cu Tabara? Ce a facut?

Noapte buna :cya:

Anisia
29th July 2010, 23:33
Buna seara!
Multa bafta, Oana!:)
Whis, se zvoneste ca Tabara ar fi abuzat de o fetita de 12 ani. Mie nu prea-mi vine sa cred asa ceva...
Noapte buna!

Geografu
30th July 2010, 00:32
A batut Dinamo. Si Poli. Bravo ! :ok:

Noapte buna.

whisper
30th July 2010, 19:34
Buna!

@Anisia: DA! Nu stiam...nu am mai urmarit stirile de ceva timp...bine pe cele sportive da:P
Nici eu nu as prea crede asta!

@Alex: Bravo lor! ma bucur! e frumos sa avem mai multe echipe in cupe europene. Steaua cand va debuta in EL?

Geografu
30th July 2010, 20:20
Hello !

Steaua va debuta in EL spre sfarsitul lunii august, in playoff. Ca si Vasluiul, ca si, speram, Dinamo si Poli.

ice_girl
30th July 2010, 23:18
Buna seara!

Inca nu s-au afisat rezultatele de la examenul de azi, oricum am mari emotii, cred ca nici nu dorm in noaptea asta pana nu aflu ce am facut:yes:

Noapte buna:cya: si week-end placut:):ok:!

Bv Dinamo pt rezultatul de aseara:ok:, sper ca si in retur sa fie acelasi scor!

Geografu
30th July 2010, 23:54
Lasa ca o sa fie bine Oana ! ;)

Noapte buna.

iris_for_daria
31st July 2010, 15:44
Hello, Hello lume !
M-am intors si eu de la mare :D Chiar a fost ceva neplanuit si neprezazut dar au fost 7 zile frumoase, mai ales ca au picat in mijlocul unor mari probleme pe care le am mai nou...
A fost o mica oaza de bucurie intr-o mare de probleme care tot vin si parca nu se mai gata...
Sper sa inot asa ca la mare si sa ies la liman. :P

Oana, iti tin pumnii, sunt sigura ca este ok si ca rezultat va fi cel dorit de tine. Iti tin pumnii !
Week-end placut sa aveti !
Pupici !

Geografu
31st July 2010, 16:57
Hello ! ;)

E bine Iris ca te-ai mai si distrat, sper sa se rezolve toate problemele pe care le ai ! :kiss:

Am vesti bune de la Oana, a reusit ! :yeah:

Diseara e Steaua - Craiova, de abia astept, vor fi 25.000 de fani pe Ghencea...:yes:

Anisia
31st July 2010, 22:07
Buna seara!
Iris, cu Dumnezeu inainte!:)
Ma bucur pentru Oana, bravo!:)
Steaua a castigat meciul:) Nu prea stiu cum a decurs totul, dar poate o sa ne zica Alex mai multe.

ice_girl
31st July 2010, 22:56
Buna seara!

Alex, ms mult ca ai fost mesagerul meu:kiss:, sunt tare fericita ca am reusit:), de acum am intrat si eu in "clubul select" a celor de la ASE;). Sa stiti ca si Iulia a reusit asa ca si ea merita felicitari:yeah:!
Daria, ma bucur ca ai fost la mare:ok: si ai evadat cateva zile din stresul cotidian ( si eu vreau sa ma duc mai ales ca acum pot si eu sa ma bucur de vara si de soare) si sunt sigura ca se vor rezolva toate problemele pe care le ai:yes: mai ales ca tu esti o luptatoare:ok:!
Anisia, ms mult de urare!

De azi sunt iarasi acasa in Fagaras ( am carat la bagaje ca un hamal in port:D dar bine ca am ajuns) si 2-3 zile nu vreau decat sa dorm, sa lenevesc si sa ma uit la tv ( pe care nu l-am mai deschis de peste o saptamana:P) si am uitat sa mentionez si cititul ( mi-e tare dor sa citesc o carte buna)
Duminica placuta tuturor:) si noapte buna!

Anisia
31st July 2010, 23:24
Oana, inseamna ca din toamna o sa ne intalnim pe holurile facultatii:D
Odihna placuta!
Felicitari si Iuliei!

ice_girl
31st July 2010, 23:32
Asa e, uitasem ca si tu esti tot la ASE, oricum abia asteptam sa ne cunoastem:D:ok:

Geografu
1st August 2010, 10:31
Hello, ieri nu am mai apucat sa deschid calculatorul, dar asa cum spune si Ani, va pot da mai multe info: STEAUA A CASTIGAT !! :yes:

Demult nu am mai vazut o asa atmosfera, 23.000 de oameni care au sustinut non-stop echipa, meciul a fost tare greu, am fost condusi si puteam pierde meciul in minutul 70, dar uite ca n-a fost ceasul rau, Stancu si Surdu si-au facut iar datoria si avem 6 puncte din 6 ! :ok:

Felicitari si Iuliei pentru reusita ! :kiss:

Oana, cu multa placere, vacanta placuta in Fagaras, sa stii ca nu am uitat de berea aia, in septembrie dau doua, una fiind si pentru reusita de la master ! :D:bere:

Maine plec la munte ! :yes:

lady_k
1st August 2010, 18:21
Bine v-am regasit!:)

Astazi m-am intors de la bunici. A fost tare furmos si relaxant. In primele doua zile a plouat dar apoi am avut si soare si plaja. Apa din rau era cam rece dar, nah, nu le poti avea pe toate.:P
Intr-una din zile am dat o fuga pana la Pastravaria Albota iar in alta zi am urcat spre munte si mi-am promis ca la anul sa ajung pana la cabana Negoiu.
Oana si Iulia, felicitari!!!
Alex, distractie placuta!

ice_girl
1st August 2010, 19:20
Hello everyone!
In primul rand ms tuturor pt urari:kiss: si Alex sa stii ca dau si eu o bere:bere:!
Claudia ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa:)si sa stii ca merita sa mergi si pana la cabana Negoiu, e un traseu mai greu dar merita din plin efortul:yes:!
Alex, vacanta placuta:):ok:!
Azi eu am fost la pranz la masa la bunica unde am m-am ghiftuit bine: am mancat lapte de bivol ( de care imi era tare dor si bunica mi-a facut o surpriza:ok: stiind ca imi place tare mult) cu mamaliga apoi tocanita de pui cu galuste si ca desert clatite cu mere si dupa am venit acasa unde am dormit vreo 3 ore:D:P...

Geografu
1st August 2010, 20:00
Merci fetelor ! :kiss:

Sounds interesting cabana Negoiu, mai ales pentru un ahtiat de munte ca mine. Cand ajung prin zona voastra, poate ma conduce una din voi pe acolo..:P

ice_girl
1st August 2010, 22:06
Buna seara!
Alex, in afara de cabana Negoiu eu iti recomand si cabanele Urlea ( unde e superb, "pe un colt de plai, o gura de rai") si Sambata( f aproape se gaseste si chilia Sf Arsenie Boca, denumit si "Sfantul Tarii Fagarasului"), doua trasee f frumoase si interesante, chiar mi-ar face placere sa mergem intr-o excursie pe munte:yes::ok:

Noapte buna:cya: si o saptamana faina sa aveti!:ok::)

Geografu
1st August 2010, 22:35
Da Oana, ai o zona superba, si mie mi-ar face placere sa urcam pe munte impreuna ! ;)

Ce sa mai zic, maine ma trezesc dimineata devreme, asa ca va urez numai bine, sa aveti grija de voi si sa ne reauzim/recitim/revedem pe 16 august, cand ma intorc. Sper sa ma odihnesc si sa imi incarc bateriile pentru anul care vine, e un concediu pe care il asteptam demult. Si e doar prima parte a acestuia...:)

Sanatate, numai bine si spor la munca cine mai este, vacanta placuta celorlalti.

Puuuup !! :cya::kiss::yeah:

ice_girl
1st August 2010, 22:45
Alex, inca o data vacanta placuta, sa ai parte de experiente de neuitat and "take care":yeah::)!
Sa stii ca pana pe 16 august iti vom duce dorul:yes:;)

Inca o data noapte buna:cya:!

Anisia
1st August 2010, 22:52
Buna seara!
Distractie placuta, Alex!:)
Oana, am urcat si eu pana la chilia Parintelui Arsenie Boca. Ce frumusete!!! Traseul reprezinta o adevarata aventura, mai ales portiunea de la cabana si pana la chilie. Nu prea am simtit pericolul prapastiei aceleia. A fost o experienta grozava pe care am de gand s-o repet si peste vreo 2 saptamani:D Si am mai zarit cateva trasee prin apropiere, unul chiar de 5 ore.

Noapte buna!

lady_k
2nd August 2010, 00:06
Pai poate organizam ceva pentru vara viitoare or something. Eu mai devreme de atat nu pot ... Dar va previn ca nu sunt profesionista la urcat pe munte.:P Pana la Negoiu am auzit ca e usor, sunt 10km din centrul satului unde stau bunicii mei ...

Noapte buna!:cya:

Iulya
2nd August 2010, 12:16
Multumesc de felicitari! Felicitari Oana!
Gata cu examenele momentan :D. That's the happy part!!!

Din pacate n-am reusit sa le gasesc stapani celor 3 pisicute si nu mai pot sa le tin mult timp :(
Daca stiti pe cineva care vrea sa le adopte sau macar disponibil sa le acorde un camin temporar as fi etern recunoscatoare:
Nu conteaza unde in tara - le duc oriunde numai sa le gasesc un stapan. Ar fi aiurea sa ajunga din nou in strada pentru ca au fost savate la 2 sapt din furtuna si nu stiu sa se descurce singure pe strada.

Pisicutele sunt astea: http://www.facebook.com/editaccount.php?networks#!/album.php?aid=71472&id=1337333568

whisper
2nd August 2010, 21:19
Hello lume!
Welcome back Iris si Claudia!

@Iris: PUSH! ;)

Felicitari Oana si Iulya! /OLE/



@Alex: Si cand te gandesti ca aproximativ aceeasi oameni il injurau acum 6 ani pe Piti! Eu intotdeauna am crezut in el. ca e un antrenor bun!
Nu mi-a placut deloc cand din cauza laui Hagi si a lui Popescu l-au dat afara de la nationala!!! In 2004 cred, totusi, ca a facut bine ca a plecat de la Steaua!

ice_girl
2nd August 2010, 22:00
Buna seara!
Anisia si Claudia mi-ati facut pofta de urcat pe munte, cu toate ca stau atat de aproape de ei n-am mai urcat pe munte de cativa ani buni:D...
Whis, ms de urari:)! Si eu cred ca Piti e un antrenor bun ,dar trebuie lasat sa faca treaba la Steaua, nu sa i se impuna tot timpul ce sa faca:angry:, dar lucru asta ramane de vazut:yes:
Iulia, pisicutele sunt superbe le-as lua pe toate daca as putea dar din pacate il am pe Jerry si nici nu stiu pe nimeni doritor de pisici:(

Noapte buna:cya:!

ice_girl
3rd August 2010, 21:55
Buna seara!
Maine ma duc in Bucuresti ca sa confirm locul la master, dar din pacate trebuie sa ma trezesc la 5 dimineata:( ( daca urasc ceva urasc sa ma trezesc devreme:headbang:) ca sa prind trenul si in jur de ora 12 sa ajung in Bucuresti ( cei de la CFR au:rosu::rosu: din partea mea pt ca intr-un an de zile nu au fost in stare sa repare podul de Arpas si de fecare data trebuie sa schimbam trenul in Brasov)
Oricum sper sa rezolv totul si maine pe vremea asta sa fiu din nou acasa:yes:

Noapte buna:cya:!

whisper
3rd August 2010, 22:12
Succes Oana!
Stiu si eu urasc acelasi lucru!

Noapte buna!

lady_k
3rd August 2010, 23:24
Agree with you, Oana, parca ar fi ditamai autostrada de reparat nu un amarat de pod ... Bunicii mei trebuie sau sa vina cu microbuzul sau sa ocoleasca pe la Rm. Valcea ca sa vina la Targoviste, din cauza podului de la Arpas ...

ice_girl
5th August 2010, 12:03
Buna ziua!

Ieri a fost o zi tare grea:yes:, am schimbat 4 trenuri si am indurat si canicula din Bucuresti:( dar pana la urma am ajuns cu bine inapoi acasa:)!
Claudia, in legatura cu podul de la Arpas eu am auzit ca nu vor sa-l repare:yes:, sunt interese mari la mijloc intre cei de la firmele de microbuze, CFR si cei de la Ministerul Transporturilor:rosu::rosu:. Oricum pana la urma cei defavorizati sunt tot calatorii care trebuie sa schimbe trenuri si sa se inghesuie ca sardelele in microbuze:headbang::angry:.

whisper
5th August 2010, 22:01
Hello!


Sper sa se rezolve problema podului, fetelor! :)


:cya: Noapte buna!

ice_girl
5th August 2010, 23:25
Buna seara!
Din pacate Dinamo a ratat calificarea in EL:(:huhu:, mare pacat mai ales ca aveau calificare in mana:yes:, dar cam asa suntem noi romanii la final o dam in bara. Oricum le doresc multa bafta de acum incolo in campionat, macar acolo sa faca o treaba buna:ok:!

Noapte buna:cya:!

whisper
6th August 2010, 21:23
Buna!

Steaua va juca cu Grasshoper Zurich...hmm, nu va fi chiar asa usor cum am putea crede!
Unirea va intalni echipa care tocmai a eliminat Dinamo - Hajduk Split.
Timisoara va da peste Manchester City....am uitat cu cine va juca Vasluiul :thinkso:

:cya: Noapte buna!

ice_girl
6th August 2010, 21:31
Buna seara!

Azi m-am intalnit cu o prietena din Germania, m-am bucurat tare mult sa o vad mai ales ca in ciuda distantei am pastrat legatura:ok: ( eu nu am o sora cu toate ca intodeauna mi-am dorit una in schimb am 3 prietene pe care le consider surorile mele:yes:) si dupa am fost la o vecina fiind ziua ei, asa ca azi numai am mancat si am baut:happy (ca sa fiu sincera mai mult am baut:D)
Si in sfarsit am reusit sa vad si eu filmul "My Serghei" si normal la sfarsit am plans, un film f frumos dar atat de trist:yes::(

Noapte buna:cya: si week-end placut:)!

irinaidu
7th August 2010, 14:16
buna dragii mei ! eu sunt inca in constanta, prin urmare fara net. mai stau o saptamna la mare si apoi merg inapoi acasa.
va pup si va doresc un weekend frumos !

ice_girl
7th August 2010, 15:47
Irina, vacanta placuta in continuare:ok::) si nici n-ai idee cat te invidiez:yes::P pt ca esti la mare:), eu ador marea dar n-am mai fost de o vesnicie:(...


Have a nice week-end all of you:ok::)!

whisper
7th August 2010, 21:41
Buna!

@Oana: Foarte frumos! Cred ca uneori te intelegi mai bine cu prieteni decat cu sora/fratele :D

@Irina: Bine ca mai dai si tu semne de viata :P Concediu placut in continuare! :)

:cya:

PS: Cica pleaca Piti de la Steaua! Bineinteles Jiji e de vina! :mda:

luma
8th August 2010, 00:47
buna dragii mei ! eu sunt inca in constanta, prin urmare fara net. mai stau o saptamna la mare si apoi merg inapoi acasa.
va pup si va doresc un weekend frumos !

He he! Veau si eu o casa in Constanta! :D
Distractie maxima, Irina!

...si drumul spre casa trece prin Bucuresti, nu?:D:D:D

iris_for_daria
8th August 2010, 01:08
Buna seara...hhmmm defapt buna noapte tuturor.
Iar am insomnie....
Dar ce voiam sa zic e ca ....Luma....si eu vreau casa la Constanta !!!
Dar pentru ca nu avem, eu propun sa ii facem o vizita Irinei :))...bine ea nu stie inca, dar asta se poate rezolva :)

O noapte placuta sa aveti si o duminica minunata maine !
Pupici

lady_k
8th August 2010, 01:22
Daria, ceaiul de tei sau laptele cald cu miere te ajuta sa scapi de insomnie.:)

luma
8th August 2010, 01:33
Un leac pentru caldura aveti?:D

Iulya
8th August 2010, 01:41
da, aer conditionat, inghetata, gheata in bauturi ... etc

luma
8th August 2010, 01:57
Si cum or sa ma ajute toate astea sa dorm? :sad:

Iulya
8th August 2010, 02:34
pai incearca reteta claudiei
eu nu sunt chiar persoana potrivita sa vb ....dat fiind ca sunt inca treaza

ice_girl
8th August 2010, 10:38
Neata:)!
Si eu vreau casa in Constanta:cheer: dar daca nu se poate sa ne strangem mai multi si sa-i facem o vizita Irinei:P!
Pt insomnie e f bun si ceaiul de leventica si de ajutor mai sunt si uleurile esentiale de eucalipt, lavanda si menta adaugate seara in apa de baie:yes:

Duminica placuta tuturor:ok::)!

whisper
8th August 2010, 21:01
Hello!
Eu vreau o casa in Alpii elvetieni sau austrieci! Se poate? :D....ma multumesc si cu una pe plaiuri mioritice dar sa fie la munte :D


Si Piti pleca...si am ramas cu Jiji!:mda:

:cya:

Iulya
8th August 2010, 22:30
Sa-mi dai detalii despre ce fel de casa vrei in elvetia poate reusesc sa aranjez ceva in septembrie cand dau o fuga pana in geneva ;)

lady_k
9th August 2010, 08:52
Neata!

O saptamana usoara sa aveti!:)

ice_girl
9th August 2010, 13:55
Buna ziua!

O saptamana faina va doresc:ok::)!

whisper
9th August 2010, 21:51
Buna!

@Iulya: :thinkso: Pai sa le zici ca nu-s mofturoasa! ma multumesc cu orice casa locuibila cu etaj. care are cam 4 camere, vreo 4 bai, o bucatarie mare, un living si un birou. :D

O saptamana superba! :ok:

:cya: Noapte buna!

ice_girl
9th August 2010, 22:07
Buna seara!
Whis, sa stii ca nici nu esti mofturoasa:D, oricum daca vrei casa la munte te astept pe la mine:yes:, au ai mei o cabanuta la munte si esti oricand binevenita:ok::)

Noapte buna:cya:!

whisper
9th August 2010, 22:41
Really? Multumesc! :floricica:
Poate te trezesti cu musafiri pe cap..daca tot ii inviti :D

Noapte buna!

jesus supremu
12th August 2010, 02:32
Ohisashiburi Whisper-chan:cheer:Genki desu ka?:ok:

alyosha_87
12th August 2010, 13:21
oooooh lume noua :)

whisper
12th August 2010, 20:32
Greeeen!

Konbanwa gozaimasu, Mircea-san! :D
Hai, genki desu! Ogenki desu ka, Mircea-san?

jesus supremu
12th August 2010, 21:32
Greeeen!

Konbanwa gozaimasu, Mircea-sama! :D
Hai, genki desu! Ogenki desu ka, Mircea-sama?
daca lipseste omul multa vreme...:D

whisper
12th August 2010, 21:56
:cry: :cry: :cry:

Se vede ce mult te stimezi! :cry:

ice_girl
12th August 2010, 22:44
Buna seara:)!
Eu azi am reusit sa termin un puzzle de 1000 de pise dupa ce m-am "luptat" 3 zile cu el, dar a meritat, e f frumos seamana cu un tablou:D:P
Whis, ce vorbiti voi pe aici in japoneza pare interesant:yes::ok: pacat ca eu nu inteleg nici un cuvant:(

Noapte buna:cya:!

luma
12th August 2010, 22:49
Si eu astept traducerea. Cred ca au fost obisnuitele politeturi...:D

whisper
12th August 2010, 23:26
E usor..cum zicea Luma..obisnuitele politeturi. Genul "Ce mai faci?" "Bine" :D
Numai ca Mircea tine la cultul personalitatii sale..si vrea sa ii zicem "Mircea-sama" :D

Omedetou, Oana-chan!!! Adica Felicitari!


PS: Oyasumi!

luma
13th August 2010, 00:21
Adica...somnic pufos?:D

whisper
13th August 2010, 01:09
Omedetou, Luma-chan!
Inveti repde! :D

Oyasumi nasai! Noapte buna!
Ashita mata! :cya: :)

innuendo
13th August 2010, 02:26
Ce mai faceti?

Noapte buna!

ice_girl
13th August 2010, 12:36
Buna ziua!
Whis, cum nu stiu japoneza iti multumesc pt urari in spaniola :"Muchas gracias por tus bonitas palabras":)!
Andi, ma bucur sa te mai vad si pe aici:yes::)!
Deja e vineri asa ca va spun de pe acum "Week-end placut":pk::)

whisper
13th August 2010, 21:35
GRRREEEEEEN!

Bine facem, Andi! U?


@Oana: De nada! :floricica:
A mi me gusta espanol tambien!
Oki..no estoy segura si no cometi ningun error!

innuendo
14th August 2010, 02:00
Eu sunt bine..am mai fost sa joc tenis. Si la tv m-am uitat. Sper sa mearga bine Roger.
Nu stiu ce sa mai fac cu caldurile astea..

ice_girl
14th August 2010, 09:35
Neata!
Whis, sa stii ca scrii f bine si in spaniola, clar le ai cu limbile straine:yes::ok:
Andi, ma bucur ca esti bine:) si eu ii tin pumnii lui Federer:ok:. Noi aici la munte suntem mai norocosi pt ca nu prea suferim din cauza caldurii:D:P...
Azi fratele meu s-a dus cu bicicleta pana la Balea Lac, eu in schimb nu sunt in stare sa ma duc pe Transfagarasan nici cu masina :(, de bicicleta nu mai vorbesc:ciocan:.

Week-end placut:):ok:!

lady_k
14th August 2010, 16:53
Buna!

Ce n-as da sa fiu si eu acum la Balea Lac ... Cred ca e tare placut acolo. Pleaca si fratele meu luni, la Capra (tot pe Transfagarasan, dar in Arges) in tabara anuala de astronomie ... By the way, pe la voi s-a vazut ploaia de meteori? Din zona noastra se vede foarte bine ...

Vad ca a inceput sa se innoreze, poate se mai racoreste ...

Week-end placut in continuare!

ice_girl
14th August 2010, 17:25
Claudia, sa stii ca eu acum am auzit prima oara de ploaia de meteori, ma uit si eu diseara sa vad daca se vede ceva:yes:

iris_for_daria
14th August 2010, 18:01
Salut la toti !
Eu noaptea aia 12 spre 13 am stat pana pe la 2 juma si mi-am rupt gatul uitandu-ma spre cer...am vazut cateva...unele chiar spectaculoase...noaptea Perseidelor....

Oana, vezi daca nu imi urmaresti peretele de pe FB...era scris acolo despre ploaia de stele :D
Oricum, apropo de ce ziceai cu pasiunea mea pentru fotografie...mi-as fi dorit sa am un aparat performant cu care sa pot imortaliza cateva caderi spectaculoase :P
Dar chiar sa te uiti cand mai este...ca mai ales din zona ta cred ca se vede super fain. La Turda nu s-a vazut caci era innorat, dar la Vicov unde sunt eu acum e un cer superb noaptea

Altfel, ce mai ziceti ?

ice_girl
14th August 2010, 18:31
Oana, vezi daca nu imi urmaresti peretele de pe FB...era scris acolo despre ploaia de stele :D

Promit ca de acum ma voi uita cu mare atentie :yes:si ma uit si diseara pe cer sa vad daca mai prind si eu ceva...

whisper
14th August 2010, 20:43
Hello!

@Oana: Domo arigatou gozaimasu!^_^
intotdeauna mi-au placut limbile straine! Prima pe care mi-am dorit sa o invat a fost spaniola. Desi sunt criticate- pe buna dreptate-telenovelele m-au ajutat sa invat cate ceva(recunosc ca am urmarit destule la viata mea:D). Engleza si franceza am facut la scoala. dar franceza am cam uitat-o...daca nu am mai utilizat-o:P
Din pacate nu stiu nici una foarte bine!:(

ice_girl
14th August 2010, 20:57
Whis, sa stii ca si eu am inceput sa indragesc spaniola datorita telenovelelor ( apropo care e telenovela ta preferata?:P) si recunosc ca am vazut o gramada, dupa am invatat spaniola in timpul facultatii ( dar telenovelele m-au ajutat f mult mai ales in privinta vocabularului) si am reusit sa ma pun la punct si cu gramatica.
Franceza ( prima mea mare dragoste:D:P) si eu am cam uitat-o:( dar ar fi cazul sa ma pun la punct mai ales ca nu se stie cand voi avea ocazia sa ajung in Franta :ok:sau sa ma intalnesc cu cineva care vorbeste franceza;) .

Noapte buna:cya: si duminica placuta:)!

whisper
14th August 2010, 21:14
Sper sa iti pui la punct franceza si sa intalneti persoana imporanta de care vorbesti :P
Eu tre sa imi pun la punct japoneza...dar e mai greu :D

Telenovela preferata..hmm..Perla neagra, "Pobre diabla" sau vreo telenovela de a Thaliei :) A ta?

lady_k
15th August 2010, 00:40
Salut la toti !
Eu noaptea aia 12 spre 13 am stat pana pe la 2 juma si mi-am rupt gatul uitandu-ma spre cer...am vazut cateva...unele chiar spectaculoase...noaptea Perseidelor....

...mi-as fi dorit sa am un aparat performant cu care sa pot imortaliza cateva caderi spectaculoase :P


Daria, fratele meu e membru SARM (Societatea Astronomica/de Astronomie Romana de Meteori, parca:thinkso:) si tocmai si-a cumparat un aparat foto performant pentru astro-fotografie ... In noaptea de 12-13 nu l-a avut la el la observatii, dar l-a avut aseara si i-au iesit cateva poze.:)

Am vrut sa merg si eu cu ei, dar au stat pana la 5 si nu cred ca rezistam pana la ora aia.:P

innuendo
15th August 2010, 01:54
Pacat ca am ratat ploaia de meteoriti..

Nadal eliminat. uau.

sa vedem ce face si Federer

ice_girl
15th August 2010, 10:26
LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE MARIA, MARIAN SI MARIANA!!!:floricica::cheer::bere:
http://www.floripentruea.ro/img/flowers/thumbs/normal/32_45acd2c177683.jpg

Whis, telenovela mea preferata e "Cafea cu parfum de femeie",mi-au mai placut tare mult si "Inger salbatic", "Ramona" si "Taina din adancuri", bine mai sunt multe altele care mi-au mai placut:yes::D. "Perla neagra" e telenovela preferata a mamei mele:), tin minte ca se scula la niste ore imposibile ca sa o prinda, mai ales ca nu o dadeau in reluare:P.
Sper ca amandoua sa ne punem la punct cu limbile straine: tu cu japoneza si eu cu franceza:ok:

Duminica placuta tuturor:)!

Tracoromana
15th August 2010, 11:48
La multi ani Mariilor, Marianelor si Marianilor de pe forum. :floricica:

lady_k
15th August 2010, 14:50
La multi ani si din partea mea tuturor celor care poarta numele Maria (si derivate:P)!

Fetelor eu m-am uitat la o singura telenovela cap-coada, Inima salbatica. Tot ce am incercat sa urmaresc dupa nu m-a mai impresionat asa.

ice_girl
15th August 2010, 17:52
Fetelor eu m-am uitat la o singura telenovela cap-coada, Inima salbatica. Tot ce am incercat sa urmaresc dupa nu m-a mai impresionat asa.
Da, intr-adevar "Inima salbatica" a fost o telenovela superba:ok::), iar Edith Gonzales si Eduardo Palomo au facut o pereche de vis:yes:, chiar facusem o pasiune pt el:P:D, pacat ca a murit:( si nu s-a mai realizat continuarea la film, as fi fost tare curioasa sa vad ce a iesit:groggy:

whisper
15th August 2010, 20:01
GREEEN!

LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUMELE DE MARIA, MARIANA, MARIAN, MARIN! :floricica: :bere:

@Oana: Nu am vazut "Cafea cu parfum de femeie", nici "Ramona" sau "Taina din dancuri" :D Din "Inger salbatic" am vazut cateva episoade :P

Arigatou Gozaimasu/Merci beaucoup!:floricica:

@Claudia: Nu am vazut "Inima salbatica"...stiu ca tot in vremea aia era o telenovela de se numea "Si bogatii plang" Nici pe aia nu am vzut-o dar am citit cartea..la fel si "Sclava Isaura" - cartea da, telenovela-mai mult nu.
cred ca singura pe care am vazut-o intreaga e "perla neagra"....si sa nu uit cred ca si "Andrea Celeste" cu o Andrea Del Boca foarte tanara :) si "Iubirii amagitoare" -cine isi mai aduce aminte de ele :D

lady_k
15th August 2010, 21:42
cred ca singura pe care am vazut-o intreaga e "perla neagra"....si sa nu uit cred ca si "Andrea Celeste" cu o Andrea Del Boca foarte tanara :) si "Iubirii amagitoare" -cine isi mai aduce aminte de ele :D


Eu. Dar cum am spus nu am vazut nimic cap-coada, doar episoade razlete. Nu prea aveam rabdare sa ma uit.:P Dar imi placea sa vad ultimul episod.:D

whisper
15th August 2010, 21:57
:D...pai ultimul era clar ca se termina cu bine :D de obicei:P

iris_for_daria
15th August 2010, 22:02
Eu sunt Maria asa ca ma simt si va spun Multumesc :) :kiss:
Si mai mult de atat :P urez si eu la randul meu tuturor care sunt Maria, Mariana, Marian, Mariuca...etc LA MULTI MULTI ANI !!!
Si mama e Maria...ii spunem Mariana asa ca La multi ani si mamei mele :P

Si acum ca am terminat cu dedicatiile :P sa va spun si eu despre telenovele pe care le-am vazut si eu si de unde am cam invatat limba spaniola in sensul in care o inteleg cand se vorbeste, o pot citi, dar nu ma puneti s-o vorbesc sau mai rau s-o scriu :D
Prin urmare, in afara de unele pe care le-ati enumerat si voi cum ar fi Sclava Isaura, sau Adrea Celeste sau Inima salbatica pe care nu le-am urmarit dar am vazut cate un episod din cand in cand, sunt cateva pe care le-am urmarit cap-coada:
Prin urmare intregi intregutze si foarte bine intiparite pe retina si pe creier sunt: Nano cu Gustavo Bermduez, Muneca Brava si SOS mi vida (2008) asta e mai recenta, ambele cu Nati si Facu, apoi Inima de tigan...sau de tiganca...nu mai stiu cum ii spunea dar nu cea romaneasca ci cea braziliana, portugheza ce era, cu o tiganca pe nume Dara si am mai vazut dintre cele romanesti Fetele marinarului si cred ca aici se incheie lista mea...aaa si sa nu uit Sarmana Maria, sau cum ii spunea la cea cu Thalia....dar pe asta nu prea bine mi-o aduc aminte...era cu un doctor ce-si pierde memoria sau cam asa ceva, nu ?
No bun hai ca iar am scris roman...inchei. :D

whisper
15th August 2010, 22:16
La multi ani, Daria Maria! La multi ani mamei tale :)

@Doctor ce isi pierduse memoria...hai ca m-ai pierdut...asa era?:P...n- am vazut eu pe toata..dar parca nu :groggy:

iris_for_daria
15th August 2010, 23:01
Merci Ade !

Mai nu stiu....asta e in ceata rau si la mine...deci s-ar putea sa confund borcanele, dar stiu ca era cu Thalia...

whisper
15th August 2010, 23:49
nu imi aduc aminte de vreo telenovela de a Thaliei cu un dr care isi pierde memoria:thinkso: poate ne ajuta cineva D

jesus supremu
16th August 2010, 00:45
s-ar putea sa fi fost marimar.nu trageti por favor :Pmama se uita

lady_k
16th August 2010, 09:35
Neata!:)

Eu zic ca era Rosalinda, dar nu bag mana in foc.:P

EDIT: M-am uitat pe Wiki, nu e Rosalinda, acolo personajul feminin avea amnezie, se pare.:P Ah, si nu e nici Marimar...

ice_girl
16th August 2010, 11:15
Neata!
Telenovela cu doctoru de care ziceti voi sigur nu e cu Thalia:yes:, am vazut-o doar ca acum nu-mi aduc aminte sub nici o forma cum se numeste sau ce actori au jucat:groggy::o:, poate mai tarziu sa-mi amintesc:P:D...
Dinamo-Rapid:3-2/OLE/:cheer: Bv baieti!

O saptamana faina sa aveti:):ok:!

iris_for_daria
16th August 2010, 11:49
Neatza !
No bun, v-am zis ca s-ar putea sa incurc borcanele, oricum cele pe care le-am enumerat pana la asta misterioasa, sunt cele pe care chiar le-am urmarit trup si suflet. Chestia e ca parca si la asta m-am uitat cap-coada dar nu stiu de ce uite ca nu mai imi aduc nimic aminte...se pare ca nici actorii din rolurile principale...
Dar Oana daca iti aduci aminte ar fi tare pentru ca inseamna ca aceasta chiar exista...plus ca as putea verifica si eu pe creier daca am vazut-o toata sau doar franturi :D

O saptamana plina sa aveti dar in acelasi timp usoara si faina !

lady_k
16th August 2010, 18:20
Imi mai storc si eu memoria, m-ai facut curioasa cu doctorul ala amnezic ...

flor
16th August 2010, 19:12
http://www.youtube.com/watch?v=Yfbchq0xQmQ
ceva dragut pt voi,dar treb un pic de rabdare si nu are legatura cu telenovelele...desi...e un subiect siropos...dar mie mi-a placut
app de tel- clona nu v-a placut,sau macar muzica. si la terra nostra a fost coloana sonora super!

ice_girl
16th August 2010, 19:44
Flor, ms pt link:ok:, f frumosa povestea dintre delfin si catel:)...
Si mie mi-a placut Clona:yes:, doar ca spre sfarsit au prea lungit filmul, si Terra Nostra a fost o telenovela frumoasa iar coloana sonora ceva de vis:).
In legatura cu telenovela cu doctorul m-am gandit toata ziua dar nu-mi vine in minte nici un titlu si nici un actor:thinkso::(, mi-am amintit doar de telenovele in care doar personajul feminin e amnezic nu si cel masculin:D:P

flor
16th August 2010, 19:47
m-au intristat imaginile de la maternitatea giulesti... :(

emiii03
16th August 2010, 19:58
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3162050#post3162050
in legatura cu ce s-a mai discutat aici

iar despre telenovele.....am invatat si eu spaniola din ele, dar acum ma uit numai la cele din Brazilia, restul nu ma mai tin in fata televizorului :P

Lavinia
16th August 2010, 20:00
pff..ce de lume noua p aici .. am pierdut complet contactu co forumu asta observ lol

whisper
16th August 2010, 20:16
GREEEEEEN!


OOOOOOO...lume noua!...Si-a adus si Lala aminte de noi :D...uitase ca existam :P


@Claudia, Oana, Iris: Si eu ma gandesc ce telenovela era aia. Si eu stiu cateva cu personaje feminine amnezice :D

Lavinia
16th August 2010, 20:28
ia sa ma gandesc si eu la telenovela aia :cry:

ok daca e cu talia, si nu e nici marimar nici rosalinda nici sarmana maria, singura de care am am auzit era maria mercedes sau cam asa ceva..cred

ice_girl
16th August 2010, 22:22
ok daca e cu talia, si nu e nici marimar nici rosalinda nici sarmana maria, singura de care am am auzit era maria mercedes sau cam asa ceva..cred
Sigur nu e nici Maria Mercedes, in schimb ma gandesc ca s-ar putea sa fie Marina, un remake dupa Sarmana Maria, doar ca el nu e doctor ci profesor :yes:dar la un moment dat isi pierde memoria:D:P

Noapte buna:cya:!

Lavinia
16th August 2010, 23:07
remake dupa? doamne..astia's tampiti cu telenovelele lor

Geografu
17th August 2010, 11:14
Buna ziuaaaaa ! :)

Am revenit in Bucuresti ieri noapte, dupa un drum de 15 ore, presarat de incidente, caldura infernala si o impresie superba despre soselele si soferii nostri. Mai ales ca am facut peste 700 de kilometri, facand practic un tur al Romaniei. In fine, bine ca am ajuns cu bine si sanatos, ca se putea intampla si altfel...

A fost super fain la munte, mi-am incarcat bateriile, m-am odihnit, am urcat pe varful Giumalau, am fost cu telescaunul etc. Chiar imi trebuiau doua saptamani de genul asta, dupa un an atat de greu. Acum poate sa ma astepte si marea...:D

Ce faceti voi ? Mi-a lipsit forumul, sunteti cu totii ok ? Sper ca ati trecut cu bine peste caldura, acolo a fost mai mult racoare, asa ca am scapat la timp de canicula din Sud.

Ce mai e nou ?

lady_k
17th August 2010, 14:55
Aleeeeex!:P Bine ai revenit!!!:kiss:

Nimic nou, toata lumea se topeste de caldura. Te invidiez ca ai fost la racoare, dar ma bucur ca ai reusit sa te relaxezi.:)

Lavinia
17th August 2010, 15:27
si eu am evitat caldura saptamana trecuta :D

ice_girl
17th August 2010, 20:26
Buna seara!
Alex welcome back:kiss::floricica:, sa stii ca ti-am simtit lipsa aici pe forum:yes: dar ma bucur ca te-ai distrat si ai avut parte de o vacanta frumoasa:ok:!
Eu azi am fost in Sibiu sa-mi cumpar papuci dar din pacate nu am gasit nimic:(, parca nu se mai fabrica marimea 35, oricum cum nu am gasit de incaltat mi-am cumparat alte prostioare:D, doar nu era sa ma intorc cu banii inapoi:P
In rest sunt trista si suparata pt ca nu mai plec in Rusia, din pacate nu dispun de banii necesari:sad: ( e o suma destul de mare si nu am de unde sa fac rost de ea) dar sper sa apara alte oportunitati in alte tari unde tb mai putini bani. M-a intristat si stirea cu incendiul de la Maternitatea Giulesti, pacat ca au murit niste suflete nevinovate:huhu:

whisper
17th August 2010, 21:16
Grreen!

Welcome back Alex! :bere:
WOW! Turul Romaniei! Poze, ceva?:D

@Oana: Imi pare rau :( :floricica: Poate vei reusi totusi sa ajungi in Rusia ...si in Franta ;)

ice_girl
17th August 2010, 21:19
@Oana: Imi pare rau :( :floricica: Poate vei reusi totusi sa ajungi in Rusia ...si in Franta ;)
Whis, asa sper si eu:ok::), oricum in Franta mi-as dori sa ajung daca nu mai devreme macar in 2012 la CM si in Rusia in 2014 la JO:ok:
Alex, si eu astept poze:yes:

Noapte buna:cya:!

whisper
17th August 2010, 21:30
Sa dea Domnu sa ajungi!!! :ok

:cya: Bonne nuit!

Geografu
17th August 2010, 22:45
Merci fetelor de primire ! :kiss:

Oana, imi pare rau ca nu mai poti merge in Rusia, sunt convins ca o sa apara si alte oportunitati ! ;)

Whis, am facut ceva poze, vorbim noi sa ti le si arat ! :ok:

Noapte buna, e tare caaald...

lady_k
19th August 2010, 23:26
N-a mai scris nimeni aici de doua zile ...

Helloooooo! Anybody around?:D

iris_for_daria
20th August 2010, 00:20
Buna noapte ! :P
Eu sunt around here :P acum ma gandeam ca am vazut niste poze cu fratele tau (cred) si mi-am amintit ce ai spus ca a facut niste poze cu perseidele si ma gandeam ce super trebuie sa fi fost si ca mi-ar placea sa vad cateva din pozele alea :P
Si in rest....dupa atatea zile de inactivitate, ieri seara am ajuns iar la un basket iar acum ma resimt....in sensul in care ma dor cam toti muschii :P

Lavinia
20th August 2010, 00:22
si eu sunt :)

Geografu
20th August 2010, 00:29
Hello, si eu am aparut, am fost la meciul Stelei si mi-a placut ce am vazut, chiar daca am castigat doar cu 1-0.

Ce mai faceti, ce mai ziceti ? :)

Noapte buna.

Lavinia
20th August 2010, 00:48
mai nimic, in mare....

lady_k
20th August 2010, 10:35
Neata!:)

Daria, nu am vrut sa le pun pe facebook pentru ca nu sunt facute de mine (nu vreau sa-i "fur" din glorie:P) dar vorbim pe mess si ti le arat.:)

Geografu
20th August 2010, 11:01
Neata si voua ! :)

ice_girl
20th August 2010, 22:27
Noapte buna:cya: si week-end placut:):ok:!

Geografu
21st August 2010, 10:52
Neata !

Oana, tot in Fagaras esti ? Cum e vremea pe acolo ? :)

ice_girl
21st August 2010, 11:07
Neata!
Da Alex, sunt tot in Fagaras si vremea e destul de frumoasa am scapat de caldura, noaptea a inceput sa fie destul de frig deja se simte apropierea toamnei:yes:
In rest iarasi sunt "home alone":p, azi dimineata a plecat si fratele meu intr-o excursie de 2 zile pe Moldoveanu asa ca pot sa-mi fac de cap:happy:D; diseara vreau ma duc la "Zilele Orasului" mai ales ca vin sa cante Vasile Seicaru si Ducu Bertzi.

Have a nice week-end all of you:)!

ice_girl
21st August 2010, 23:19
Noapte buna:cya: si duminica placuta:):ok:!

Geografu
21st August 2010, 23:24
Noapte buna !

La fel si tie Oana..:kiss:

whisper
22nd August 2010, 00:22
hello!

@Lala: Iar ti-ai schimbat id-ul! :D

:cya: Noapte buna!

innuendo
22nd August 2010, 02:30
Noapte buna ! :)