PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

iris_for_daria
18th April 2010, 17:31
Salut la toti !
La mine e o zi superba, soare mult si cald. Numai bun de sarbatorit, insa musafirii vin mai spre seara. Poate daca e in toane bune varu-meo sa facem si-o cantare cu chitarile.
Cat despre Bute, azi dimineata la 7 am aflat si eu de la stiri ca a castigat. Cinste lui !

Si putin despre socializare, mi-am facut in sfarsit cont pe facebook manata de dorinta ascunsa sa intru in contact cu unii patinatori pe care ii ador. Sper sa nu fiu dezamagita si sa nu ramana doar niste nume in lista. Sa reusesc macar sa le spun cat de mult imi plac si ei sa zica merci. Tot e un fel de comunicare chiar si atat. Pana una alta cine mai are cont dintre voi, dati-mi de stire ca nu prea ma stiu cum sa va gasesc, si as vrea sa va am si pe voi in lista.

O zi faina, in continuare !
Pupici

praf_de_stele
18th April 2010, 18:51
neata ! :)
daria, canti la chitara ? doh, eu am obsesie pt chitara, numai ca doar ma uit la altii, ca eu nu stiu :(
pe mine ma poti cauta asa : adelina lambiel :D
serios acum, praf de stele sunt si acolo :)

Iulya
18th April 2010, 18:57
Oltchim e in finala Ligii CAmpionilor la handbal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:yeah::yea h::yeah::yeah:

innuendo
18th April 2010, 19:01
da da da ! :D bravo lor. respect :yeah::yes:

ice_girl
18th April 2010, 19:04
Bv Olchim!:yeah:
Lucian Bute si Olchim Ramnicu Valcea ne-au facut azi fericiti!:)/hello
Cinste lor!:yeah::yeah:
Ade, poate in viitor chiar asa te va chema Adelina Lambiel :yes:( chiar suna bine):P:D ''never says never''!;)
Daria, inca o data ''la multi ani'' pt tatal tau!:floricica:

praf_de_stele
18th April 2010, 19:06
poate o exista vreun roman cu numele asta :D

bravo feteleee !!!!!

ice_girl
18th April 2010, 19:09
poate o exista vreun roman cu numele asta :D


sincer nu cred, mai mult ca sigur tu vei fi prima!:D:P

irinaidu
18th April 2010, 19:37
superba repriza a2a a meciului celor de la oltchim !!!! le-au batut pe cele de la gyor de le-a sunat apa in cap !!! superb !

innuendo
18th April 2010, 20:31
minutu` 30 3-1 pt rapid. Naspa de Steaua :(

L.E. 4-1 :)) eu ies pe afara, sper sa nu vad 9-1 sau ceva de genu cand ma intorc.

ice_girl
18th April 2010, 20:53
Nu pot sa zic ca ma bucur pt scor dar nici nu-mi pare rau.:D

Anisia
18th April 2010, 21:05
Buna seara!
Bravo lui Bute si fetelor de la Oltchim!!!:great:
Iar cat despre Steaua....:(

ice_girl
18th April 2010, 21:53
scor final rapid-steaua: 5-1, meci f bun facut de Rapid,:ok::) sustinuti si de o galerie extraordinara! :yes:bv lor!:yeah:

lady_k
18th April 2010, 22:00
Buna seara!
Andi ... cine zicea aseara ca e seara magica fiindca a pierdut Dinamo?:P Nu vreau sa rasucesc cutitul in rana, dar stii cum e cu capra vecinului ...;)

Oana, 5 pentru Irina si Ilia?! Te tin eu minte ...:P

Daria, eu, deocamdata, nu am comunicat pe facebook decat cu Zoli si le-am urat la multi ani Tatianei Navka si Oksanei Grishuk.:)
EDIT: Ti-am dat add, I hope you don't mind.;)

EDIT 2: Voi stiati ca Andrei Lutai s-a casatorit cu sora Albenei Denkova?:)

Gyulia
18th April 2010, 22:02
pt mine a fost o zi superba azi:)
bv Lucian, bv Oltchim...un meci superb, astfel de sportivi ne fac mandri ca suntem romani
si nu in ultimul rand bv Rapid...astfel de meciuri ma fac mandra ca sunt rapidista:)

innuendo
18th April 2010, 22:50
Claudia, deja nu ma mai intereseaza fotbalul. Adica m-as consuma degeaba sa ma supar cu Steaua. Dintre echipele romanesti e favorita mea, dar nu pot sa zic faptul ca mai imi pasa asa mult, daca nu joaca nimic.. n-am ce sa fac.

ice_girl
18th April 2010, 22:56
Oana, 5 pentru Irina si Ilia?! Te tin eu minte ...:P



Claudia, dupa cum am zis si pe threadul respectiv imi pare dar mai mult nu pot sa le dau,:yes: ce sa fac daca nu mi-au placut niciodata,:( oricum poti sa-mi dai si tu mie la fel ,nu ma supar.:PDar sa stii ca nu e nimic personal :)doar nu-mi plac Irina si Ilya.:D
Si ms pt informatia despre Andrei Lutai si sora Albenei, ma gandesc ca e la fel de frumoasa ca ea pt ca si el e un scump:)

lady_k
18th April 2010, 23:08
Dupa parerea mea e mult mai frumoasa Albena decat Ina. Caut-o pe facebook (Ina Lutay).

praf_de_stele
18th April 2010, 23:40
stati asa ca eu sunt cam dazed&confused. oltchimu' a castigat turneul sau e-n finala ?

ma doare capu' si vreau sa dorm. tema nu mi-am facut-o. o iau maine de la colegi ... maine avem ore scurtate ca au astia competentele digitale(parca). deci va fi debandada :yeah:

ice_girl
18th April 2010, 23:49
Ade, Olchimu s-a calificat in finala unde va juca cu Viborg.
Noapte buna si o saptamana buna tuturor!

lady_k
18th April 2010, 23:55
Noapte buna!:)

iris_for_daria
19th April 2010, 00:29
Merci Oana de urarile pentru tata !
Azi a fost chiar o zi faina, si Bute si Oltchimul si ziua lui tata. A fost si mult soare, dupa-masa am facut si o plimbare prin parc. Sper ca ati avut si voi o zi faina.
Si sa aveti o saptamana reusita, bafta la examene, colocvii, Oana, Alex.
Andi, tu mai ai concursuri, da ? :D Bafta si tie in noua saptamana !
Clau, cum sa ma supar ca m-ai adaugat. Chiar ma bucur, v-am zis ca sunt noua pe acolo si un pic picata din spatiu. Asa ca, we keep in touch !
Ade, ma intrebai despre chitara...varu-meo stie canta, eu nu consider ca stiu. Incerc sa invat, am vreo cateva piese pe care le repet la infinit ca cica e necesar ca macar 5 min pe zi sa repeti si asa ca tot ce stiu repet, poate nu chiar in fiecare zi dar ma stradui. Si eu sunt obsedata, si eram chiar complexata, toti verii mei stiu canta la chitara, numai eu n-am invatat. Dar nu e timpul pierdut. :D
Insa din pacate n-a fost in toane pentru cantare asa ca n-am cantat nimic. Dar tot a fost fain.
No bine, iar v-am scris romane,
Noapte buna all !

ice_girl
19th April 2010, 00:37
Daria ms mult de urari:kiss: si la fel o saptama faina sa ai si tu!:):ok:
F bine ca inveti sa canti la chitara,:yes: eu din pacate la muzica sunt un antitalent, n-am nici voce nici ureche muzicala.:(:angry:

innuendo
19th April 2010, 00:48
Sambata mai am :D. La cel de ieri a fost bine, sa vad pe cat ma clasez national. am 33 pct din 40. Pe judetul meu sunt primul, dar nu conteaza asta asa tare, vreau sa vad national. Multumesc Daria, multumesc! :kiss:

O saptamana frumoasa!
Noapte buna!

Geografu
19th April 2010, 00:52
Noroc cu Oltchim, bravo lor, o calificare superba ! :yes:

Ce sa zic de Steaua, am fost si la meci, o umilinta ca asta nu am mai trait demult. Sunt mai mult decat mahnit, in fine.....:(

Bafta in noua saptamana, sper sa gasesc resurse sa trec peste perioada asta plina de invatat...

Noapte buna ! ;)

irinaidu
19th April 2010, 02:45
EDIT 2: Voi stiati ca Andrei Lutai s-a casatorit cu sora Albenei Denkova?:)

:groggy: cand? parca asta vara andrei fura masini prin america????

iris_for_daria
19th April 2010, 10:00
Neata !


parca asta vara andrei fura masini prin america????

:shocked: :shocked: :shocked: SERIOS ?
Sau era ceva de prin... gen Cancan la noi ?

lady_k
19th April 2010, 10:04
Neata!:)

Irina, nu stiu exact cand, dar cred ca acum de curand. Eu am vazut poze de la nunta pe facebook.:) Auzisem si eu faza cu furat masini in SUA ...

Geografu
19th April 2010, 22:21
Buna seara !

Eu am maine o lucrare, sper sa fie bine...

Cum a fost prima zi a saptamanii ? :)

ice_girl
19th April 2010, 22:22
Buna seara!
Mutu a primit 9 luni de suspendare pt cazul sibutramina, eu zic ca e destul de bine, pe 29 octombrie va reveni pe teren,orice ar fi Adi Mutu ramane un jucator valoros, care poate ajuta mult nationala.

Geografu
19th April 2010, 23:01
9 luni, putea fi si mai putin, in fine, eu sper sa revina cu bine, ca jucator de fotbal nu e rau.

Noapte buna ! ;)

Iulya
19th April 2010, 23:15
La fel de bine putea fi si mai mult ... fiind recidivist ar trebui sa se multumeasca cu 9 luni alti primesc suspendari de ani de zile nu luni.

lady_k
19th April 2010, 23:21
Dap, unora li se retrag medalii pentru medicamente de raceala, Mutu ar trebui sa zica merci.

luma
19th April 2010, 23:25
@Iulya, Alex, am si eu un trandafir frumos, asa ca al vostru. L-am primit... :)

lady_k
19th April 2010, 23:50
Eu am narcise galbene, florile mele preferate.:D

ice_girl
19th April 2010, 23:55
Eu am lalele dar vreau liliac floarea mea de primavara preferata.:yes::)
Noapte buna!:)

Cata_RB
20th April 2010, 00:31
Ce sa zic de Steaua, am fost si la meci, o umilinta ca asta nu am mai trait demult. Sunt mai mult decat mahnit, in fine.....:(


Cred ca de la 2-4 cu Dinamo...:(
Ai fost la meci? Citisem ca s-a lasat cu putin scandal cu biletele si pana la urma n-au mai mers sa le ia.

lady_k
20th April 2010, 09:01
Neata ...:groggy:

Ce vreme urata.:( Si pe la voi ploua?

Gyulia
20th April 2010, 11:48
buna
si la mn e vremea urata,sta sa ploua:(
si azi aveam in plan sa merg la o prietena mai veche sa stam sa mai povesteim k in vremurile bune,poate sa raman la ea peste noapte k e singura...cred k o sa fie interesant sa ploua la noapte si noi doua sa stam sa povestim...:shocked:

iris_for_daria
20th April 2010, 17:33
Eu am lalele dar vreau liliac floarea mea de primavara preferata.:yes::)
Noapte buna!:)

Salutari la toti;
La Turda azi a plouat toata ziulica si mai este din ea si mai ploua inca.

Dar ce vreau sa zic:
OANA, :shocked: nu-mi vine sa cred ca ceea ce citesc e adevarat. Nu credeam sa mai existe persoane care sa adore liliacul. Eu sunt innebunita dupa floarea de liliac. Am cunostinte care avand copaci de liliac imi aduc cu bratele buchete si alb si mov si mov batut, super super....Stiu toti cat sunt de disperata dupa lforile astea.
Cand eram mai mica imi scriam numele iubitilor pe toate frunzele de liliac pe care le avea bratul-buchet din vaza :D
Acum un an am reusit sa-mi fac si eu rost de doi lilieci, i-a plantat tata in gradina dar sunt inca mici, insa abia astept sa faca prima floare. Ceea ce din pacate nu se va intampla anul asta.

http://g1b2i3.files.wordpress.com/2008/04/srnvlpg-a.jpg
http://www.irinasubredu.com/wp-content/uploads/2009/05/liliac-in-snopuri.jpg
http://www.elixir.ro/plante/img/gradina/liliac.JPG

Geografu
20th April 2010, 19:01
Cred ca de la 2-4 cu Dinamo...:(
Ai fost la meci? Citisem ca s-a lasat cu putin scandal cu biletele si pana la urma n-au mai mers sa le ia.

Da, am fost la meci, dar cum ti-am spus si atunci la sala (:), sunt jurnalist sportiv de aproape 2 ani si am stat la masa presei. Probabil ca de la acel 2-4 da...:(

Seara buna tuturor, ploua de ore intregi, incredibila vreme, mi-a stricat toate planurile, nu am chef de nimic...:no:

lady_k
20th April 2010, 19:11
Si mie imi place liliacul si imi plac si lalelele, si crizantemele, si carciumaresele dar cel mai mult imi plac narcisele galbene.:P

ice_girl
20th April 2010, 20:21
Buna seara!:)
In Bucuresti ploua, maine am examen si destul de mult de invatat plus de scris pt lucrarea de licenta pt ca maine avem intalnire cu profesorul coordonator si tb sa ii aratam ce am facut la lucrare dar nu am nici nu chef nici de scris nici de invatat.:(
Daria ms pt pozele cu liliacul:), sunt f frumoase:floricica: eu ador liliacul ( in special cel mov) sunt florile mele preferate alaturi de lalele, trandafirul galben si zambile.:)

Cata_RB
20th April 2010, 20:25
Da, am fost la meci, dar cum ti-am spus si atunci la sala (:), sunt jurnalist sportiv de aproape 2 ani si am stat la masa presei. Probabil ca de la acel 2-4 da...:(

Seara buna tuturor, ploua de ore intregi, incredibila vreme, mi-a stricat toate planurile, nu am chef de nimic...:no:

A da, asa-i...nu m-am gandit la asta. Cei de la gimnastica pot sa confirme cat sunt de uituca :P

Geografu
21st April 2010, 00:24
Oana, bafta la licenta ! :ok:

Cata, nu e nicio problema..:)

Of, eu am de invatat multisor, nu prea am avut spor azi....Noapte buna.

whisper
21st April 2010, 00:41
Si mie imi place liliacul si imi plac si lalelele, si crizantemele, si carciumaresele dar cel mai mult imi plac narcisele galbene.

Florile mele preferate is tot narcisele..dar alea albe:) Imi plac toate florile:)
@Oana: succes!
@Alex: spor la invata!


Noapte buna!

lady_k
21st April 2010, 08:31
Neata!

Alex, Oana, spor si succes la facultate!:)

Busy day, again ..., noroc ca macar a iesit soarele.:P

ice_girl
21st April 2010, 17:48
Hello!:)
Azi a fost bine am scapat si de examen iar intalnirea pt licenta a decurs bine.:ok:
Alex, Ade-san si Claudia ms pt incurajari si urari!:)

ice_girl
21st April 2010, 22:34
Buna seara!:)
Am fost azi la opera la "Barbierul din Sevilla" de Rossinni, mi-a placut f mult, o f reusita comedie romantica:yes: transpusa pe muzica si versuri, v-o recomand cu mare caldura.:ok:
Noapte buna!:)

innuendo
21st April 2010, 23:50
Frumos, Oana ! :D

Eu hmm..cu scoala, acum e puutin mai lejer, ca incep iar concurs, lucrari teze, ascultari..

ice_girl
22nd April 2010, 10:10
Neata...:sleep:

Geografu
22nd April 2010, 13:02
Salutare la toata lumea !
Ieri nu am avut timp sa intru, am pregatit colocviul de azi care a mers foarte bine ! :ok:

Urmeaza cel de sambata, cel mai greu al saptamanii..

Ce faceti, ok cu totii ? :)

Oana, ma bucur ca te-ai distrat la opera si ca ai scapat de examen..;)

irinaidu
22nd April 2010, 15:00
bafta oana la licenta ! bafta alex la examene !!!!

si eu ador liliacul. e si frumos si miroase superb.

eu incep sa ma simt un pic mai bine. l-am dat in judecata pe fostul sef si mi-am primit banii. parca mi-e si frica acum sa nu se mai intample ceva, ca nu-mi sa cred ca in romania ceva a mers asa usor.

lady_k
22nd April 2010, 15:34
Irina, se mai intampla si minuni. Ma bucur ca iti e mai bine.:ok: I kind of miss old you.:P

iris_for_daria
22nd April 2010, 19:15
Salut la toti !
Ma bucur sa aflu ca examenele, lucrarile, colocviile si job-ul fiecaruia merg toate bine.
La mine au fost niste zile mai busy, multe drumuri la Cluj, dar de acum pana luna viitoare, iar o sa fie lejer. Sau cel putin asa ma gandesc eu :P

O seara faina sa aveti ! :)

ice_girl
22nd April 2010, 23:10
Buna seara!
Azi am fost iarasi la cursul de leadership unde a fost invitat special senzationalul si inegalabilul Mircea Diaconu,:yes::yeah: actorul meu roman preferat, ma bucur tare mult ca am avut ocazia sa-l vad si sa-l aud vorbind, cu adevarat o mare personalitate a teatrului si filmului romanesc!:ok::)
Irina ma bucur ca ti-ai mai rezolvat din probleme:ok: si ms mult de urari!:)
Daria, acum ca esti mai libera sa te relaxezi si sa profiti de primavara!:ok:
Noapte buna!:)

ice_girl
23rd April 2010, 14:16
La multi ani tutoror celor care poarta numele de Gheorghe, George, Georgiana si alte derivate!:floricica:
Pe aceasta cale ii spun la multi ani si tatalui meu pe care il cheama Gheorghe si prietenei mele cele mai bune pe care o cheama Georgiana!:great::floricica:

lady_k
23rd April 2010, 16:22
Buna!

Urez si eu la multi ani celor care poarta numele de Gheorghe, Gheorghita, George, Georgiana, Georgina! Petrecere frumoasa! Oana, la multi ani tatalui tau! Si pe tata il cheama Gheorghe, iar pe viitorul sot, George.

Sunt putin demoralizata pentru ca am probleme cu un alt user:( dar sper sa se rezolve situatia ...

ice_girl
23rd April 2010, 16:36
Claudia, La multi ani si tatalui si prietenului tau!:):floricica:
Si imi pare rau de situatia cu celalalt user, :(si daca nu sunt prea indiscreta cine e?, intreb pt ca mi se pare tare ciudata situatia tu te impaci bine cu toata lumea.:)Oricum sa se rezolve cat mai repede problema pe care o ai.:ok:

El Pistolero
23rd April 2010, 18:57
Claudia cu Paul ala ai probleme?

lady_k
23rd April 2010, 19:00
Mda.:(

Anisia
23rd April 2010, 21:06
Buna tuturor!
Le urez si eu La multi ani! celor care-si sarbatoresc onomastica de Sfantul Gheorghe!:)
Claudia, sper sa se rezolve problema.

mikeyy
23rd April 2010, 21:53
Buna seara,

Deoarece stiu ca unii dintre voi o cunosc pe cea de care va voi povesti..am decis sa va anunt.
Este vorba de Mesteritza de pe forumul de gimnastica...activa de asemenea si pe patinaj. Era fana a patinajului din Rusia.

Din nefericire, ieri viata ei a luat sfarsit din cauza unei suferinte cauzate de o boala necrutatoare :(...la doar 25 de ani.
Exista un thread deschis pentru ea pe gimnastica.

Geografu
23rd April 2010, 22:10
Mihai, imi pare tare rau.....:(

Seara buna la toata lumea, weekend placut....:ok:

Irina, ma bucur ca ai recuperat suma aia, e chiar o minune in Romanica. Bafta la toti care mai au treburi, maine am cel mai greu colocviu din acest semestru ! ;)

La multi tuturor celor cu nume de Sfant azi ! :yes:

ice_girl
23rd April 2010, 23:02
RIP Mesteritza, imi pare rau mai ales ca era asa de tanara!:(:huhu:
Alex, multa bafta maine!:ok:
Si week-placut tuturor!:)
Noapte buna!

lady_k
23rd April 2010, 23:21
Dumnezeu s-o odihneasca!:(

Bafta maine, Alex!

Tracoromana
23rd April 2010, 23:29
E trist...

Cateva dintre postarile Mesteritzei. Ii placea Ghe Chiper si Plushenko:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=45088&page=41
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=96892&page=4

Semnatura Mesteritzei:
<< zambeste si lumea va zambi cu tine...

Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
"Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!" >>

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Geografu
23rd April 2010, 23:32
Oana si Clau, va multumesc, sper sa fie bine ! :kiss:

Acum mi-am amintit ca am vorbit cu ea despre Plushy pe threadul lui, ce trist...:(

Noapte buna.

Geografu
24th April 2010, 11:25
Neata la toata lumea....

Mda, ca de obicei, trebuia sa ma obisnuiesc cu nemernicul asta, dar iar a fost acelasi tipic, n poze pe care le-am vazut maxim o data in viata si care acum trebuiau interpretate. 10 in 20 de minute, foarte fain. In fine, am scris la majoritatea ceva, sper sa fie bine, oricum exista refacere. Dar zau daca am inteles ceva din materia asta un an de zile...:headbang:

Ce faceti in weekend ? :)

ice_girl
25th April 2010, 12:55
Duminica placuta tuturor!:)

Geografu
25th April 2010, 14:02
Hello, la fel si tie Oana ! ;)

Cam mohorat in Bucuresti, asa a fost si ieri..:(

Gyulia
25th April 2010, 15:03
salutare tuturor...
eu am avut o noapte de film cu cateva prietena...si acum nu mai pot de somn
o duminica frumoasa tuturor

Geografu
25th April 2010, 21:34
Sunt pe Ghencea acum, conducem cu 1-0 pe Poli ! :yes:

luma
25th April 2010, 23:11
Dragilor, am o obsesie numita Philippe Candeloro. Nu vi se pare ca tipul din reclama Renault seamana cu patinatorul francez?

Cata_RB
26th April 2010, 00:00
Sunt pe Ghencea acum, conducem cu 1-0 pe Poli ! :yes:

Ai supravietuit finalului de meci? :P Mama-mama....
Macar a fost atmosfera frumoasa in tribune (o perioada).

Geografu
26th April 2010, 00:14
Am supravietuit Cata, acum ceva minute am ajuns. Nu am avut de suferit niciun pic, la final nu mai era nici tipenie de om, dar eu am mai ramas 30-40 de minute pentru conferinta de presa. Oricum din relatari stiu ca a fost haos, batai, focuri de arma, pietre, gaze lacrimogene, sange, raniti. Dumnezeule ce iad.....

Atmosfera a fost chiar faina prima repriza da. In fine, pacat ca la un meci de fotbal se intampla asa ceva.

Un 3-3 scos de Coltescu, japca pe fata, dar asa e scris in destin sa ia CFR titlul...:(

Noapte buna.

Cata_RB
26th April 2010, 02:32
Da, ce iad...si la tribuna a 2-a, nu la peluza. Uneori imi pare rau ca nu stau in Bucuresti sa merg la meci, apoi imi amintesc ca mi-ar fi frica...
Da, CFR, mareata echipa cu respect pentru suporteri...nu vrei sa stii ce trebuia sa faci ca sa cumperi bilet pana nu demult!

ice_girl
26th April 2010, 10:47
Neata!:)
O saptama faina sa aveti!:):ok:
Imi pare tare rau :(ca ieri Flavius Koczi nu a luat aurul in proba de sarituri din cadrul CE de gimnastica dar a facut un concurs f bun :yes:si astept aur la Mondiale atat din partea lui cat si din partea lui Marian Dragulescu!:):yeah:

irinaidu
26th April 2010, 14:39
eu in weekendul asta am fost la primul meu meci de fotbal live. am fost la cfr cluj - unirea alba iulia. si mi-a placut foarte mult atmosfera din tribune. nici urma de violenta. galeria oficiala era funny, se speteau acolo cantand chestii caraghiose de genul " cfr-cluj-ole " si aveau si momente de coregrafie. ce mai, un deliciu !!! oamenii mai protestau la anumite decizii. un copil in fata mea s-a apucat sa injure arbitrul si un nene din spate i-a zis " bai, pokemon, ia nu mai injura !!! " am ras cu lacrimi. meciula a fost si el funny. cfrul si-a dat un autogol dar pana la urma s-a scos si scorul final a fost 3-2 pt cfr. cand se baga un gol se punea in difuzoare melodia " i will survive ". nenea de la alba iulia care a bagat golul a fost aplaudat de galeria cfrului, nu de alta dar nu era nimeni de la alba-iulia. plus replicile de genul - " hai ma ca esti fraier, cere-te afara " sau " doar ce ai intrat mai pe teren, hai, ceva mai cu viata".
asa ca o sa ma mai duc.

alex, imi pare rau ce aud despre expeienta ta la meci. unde a fost asta ca suna groaznic.

Luma, care reclama de la megan. ala de il intreaba daca chiar ii trebuie masina aia??? pt ca daca de nenea ala vorbesti, mie nu mi se pare ca seamana cu candeloro. bine vorba aia, nici candeloro de acum nu mai seamana prea bine cu candeloro :P

Claudia, cine e paul asta???? a postat pe aici? si ce problema are cu tine??? daca te mai supara zi-ne :) s-ar putea sa-i para rau.

Oana, ai fost la un curs tinut de Mircea Diaconu??? wow, imi place mult omul asta!!!

vestea despre Mesteritza m-a lasat fara cuvinte. nu o cunosteam dar stiu ca a postat pe aici si ca era o persoana pasionata de sport.

lady_k
26th April 2010, 14:46
Buna ziua!

Mie imi pare rau ca nu am apucat sa vad nimic din CE de gimnastica.:( Am tot fost plecata de acasa la orele la care se transmitea. Am citit ceva pe forumul de gimnastica, dar foarte putin pentru ca, din motive personale, am preferat sa nu petrec prea mult timp pe forum.:(

Alex, sincer, mie mi-ar fi teama sa mai merg la meciuri auzind/vazand ce se intampla pe unele stadioane din Romania ...

Oana tu esti le petit Napoleon?:P

EDIT: @Irina (si Oana, pentru ca si ea a intrebat): Personajul respectiv mi-a trimis un pm pe care eu l-am raportat, fapt care i-a atras o sanctiune si un ban. Normal ca nu i-a convenit, iar ban-ul nu l-a oprit sa trimita mesaje ... E un pic annoying.

By the way, Irina, despre semnatura ta, last one's the best, I'd say.:P

irinaidu
26th April 2010, 14:57
claudia, daca tipul isista cu mesaje pe pm raporteazale si pe alea.
si mie imi place semnatura mea. atunci cand am pus-o chiar asa ma si simteam.

alyosha_87
26th April 2010, 15:14
salutare tuturor!
ziua mea inceputa bine s-a cam dus dracului! m-am certat cu administratorul caminului rau de tot. i-am zis ca vreau sa plec la jumate lui mai si daca e posibil sa platesc ptr 2 saptamani, si el mi-a zis sec ca nu poate face asa ceva si ca trebuia sa anunt in ianuarie ca vreau sa plec. :mda: si ca tre sa platesc suma integrala ptr luna mai. imi bag picioarele!
mama lor de francezi batuti in cap!!!!!!!

lady_k
26th April 2010, 15:18
Marce, take a deep breath. Esti sigura ca nu e roman?:groggy:

alyosha_87
26th April 2010, 15:22
nu e roman, e frantuz 100%. ma enerveaza ca ma tapeaza de bani... si asa, termin cu examenele in luna mai, si ma gandeam eu ca nu mai are rost sa stau toata luna iunie degeaba aici, fara bani, sa ma uit la stele...
pffff...

lady_k
26th April 2010, 15:40
Stai, deci trebuie sa platesti nu doar mai ci si iunie? Ca ai zis ca pleci la jumatea lui mai ...

irinaidu
26th April 2010, 15:42
marce, nasol moment !!! vorba claudiei parca ar fi roman nenea. cred ca functia de administrator de camin e de vina, de acolo li se trage :P

alyosha_87
26th April 2010, 18:12
daps, trebuie sa platesc ptr ambele luni, ca asa e politica residence-ului...
tre sa o scot eu la capat cumva...

luma
26th April 2010, 20:47
Luma, care reclama de la megan. ala de il intreaba daca chiar ii trebuie masina aia??? pt ca daca de nenea ala vorbesti, mie nu mi se pare ca seamana cu candeloro. bine vorba aia, nici candeloro de acum nu mai seamana prea bine cu candeloro :P

De el ziceam. Mie chiar mi se pare ca seamana...:D:D:D

ice_girl
26th April 2010, 22:06
Buna seara!:)
Marce, sper sa rezolve problema cu caminul:yes:, e aiurea sa platesti fara sa locuiesti acolo,:( inseamna ca in multe privinte francezii seamna mult cu romanii.
Irina, conferinta sustinuta de Mircea Diaconu a fost pe masura asteptarilor adica mi-a placut de el ca om la fel de mult ca si actor, o persoana cu adevarat deosebita:ok:.Si btw si mie imi place semnatura ta, in special ultima parte.:P
Claudia de tipul ala care te deranjeaza, am auzit si eu, am intrat pe un thread pe care posteaza si el si mi se pare ca tipul are grave probleme, bine ai facut ca l-ai reportat nu are nici un drept sa te supere si sa te enerveze:angry::shocked:. Si da intr-un fel eu sunt "le petit Napoleon" , e porecla mea din liceu.:P:D

Geografu
26th April 2010, 22:44
Irina, s-a intamplat la Bucuresti pe stadionul Ghencea...:D

Aly, succes in problemele pe care le ai de rezolvat ! :ok:

Seara buna tuturor, am trecut pe aici sa va salut, maine am colocviu la genetica...:(

lady_k
27th April 2010, 08:11
Neata!:)

Succes, Alex!

ice_girl
27th April 2010, 10:30
Neata!:)
Alex, multa bafta azi la examen!:ok:

Geografu
27th April 2010, 15:25
Hello la toata lumea si multumesc pentru incurajari ! :ok:

A fost ok azi, mult mai bine decat sambata, au fost si vreo 10 grile fara nicio logica, important e ca simt ca va fi bine. Partea nasoala e ca s-ar putea si maine sa ne astepte o lucrare si o ascultare, la farmacologie....:headbang:

E foarte fain si cald afara, poate diseara ies prin parc. Ce faceti voi ? :)

lady_k
27th April 2010, 16:47
Eu astept sa se faca 5, sa plec acasa. Iar diseara merg la dans. Sunt multumita pentru ca azi am mai bifat un must do de pe lista pentru nunta, am rezolvat cu dj-ul.:)

innuendo
28th April 2010, 10:54
Salutare!

Ce mai faceti?
RIP Mesteritza, imi pare rau! :(

O colega de-a mea a suferit un accident sambata, s-a urcat pe un vagon de tren (nu stiu ce a cautat) si a fost electrocutata, a avut si stop cardiac (i s-a facut masaj cardiac si respiratie gura la gura pentru a scapa) si acum e internata la Bucuresti, a fost in stare grava, acum am inteles ca e mai bine, sa speram, inca nu stim ceva sigur, nu a iesit din perioada critica sa putem spune ceva. OF..va trebui sa faca operatii si etc. S-a facut si un site :) http://flory.tk/ . Dumnezeu sa o ajute! (Deja e un miracol ca a scapat, la 27000 V , arsuri pe 70% din corp de gradul 3 si 4..dar din cate am inteles fata nu este chiar afectata, asta e un lucru bun).

ice_girl
28th April 2010, 19:35
Buna seara!:)
Andi, imi pare rau sa aud de ceea ce i s-a intamplat colegei tale,:( sper sa se faca bine cat mai curand si cel mai important sa nu ramana cu cicatrici foarte vizibile.
Claudia foarte bine ca ai mai bifat un must do din lista pt nunta, inseamna ca esti o persoana organizata si ai inceput din timp.:ok::P
Si sa nu uit, Bayern s-a calificat in finala CL:); Alex cred ca e in al noulea cer cu toate ca eu as fi vrut sa se califice Lyonul dar e bine si asa.:yes:

Geografu
28th April 2010, 19:55
Ai perfecta dreptate Oana, ieri seara a fost una dintre cele mai fericite, mi-am amintit de acum 9 ani, cand am sarbatorit ca un copil intrarea in finala CL. Acum totul e posibil, BRAVO BAYERN ! :yeah:

Buna seara, azi a fost fain, ne-a lasat profa' de farmaco' in pace, am luat colocviul de joia trecuta si pe seara m-am plimbat si in parc ! :ok:

Ce faceti voi ? :)

Diseara e Barca - Inter, meci mare, mi-e indiferent cu cine picam in finala, o sa fie confruntare la mine in casa totusi, mama cu Barca, tata cu Inter...:D

lady_k
28th April 2010, 20:34
Buna seara!

Oana, am fost nevoita sa incep din timp, altfel ramaneam pe-afara.:(

Alex, si eu ma bucur pentru Bayern. Mie imi era indiferenta echipa, dar am dezvoltat o simpatie pentru ea in 1999.:) Indiferent cu cina pica, eu cu Bayern tin.:ok:

ice_girl
28th April 2010, 20:41
Apropo, am uitat sa intreb dintre Barca si Inter cu cine tineti asta seara, eu inclin spre Inter:yes: mai ales ca Barca a castigat anul trecut.:P
Claudia, ai dreptate ca sa pregatesti o nunta trebuie sa incepi din timp mai ales ca sunt extrem de multe lucruri de facut si de rezolvat, asa ca spor la treaba in continuare!:ok:
Am cautat si eu "Indragostita de un masai" la biblioteca dar era imprumutata asa ca am luat continuarile "Revedere la Barsaloi" si "Adio Africa", d-abia astept sa incep sa le citesc sunt foarte curioasa sa vad cum sunt mai ales ca mai am de asteptat pana sa citesc prima parte.:(

lady_k
28th April 2010, 23:06
Si eu vreau sa citesc continuarile.:)

Geografu
29th April 2010, 00:02
Pana la urma a castigat Interul dubla mansa, dupa 0-1 la Barcelona. Pacat, ar fi fost o finala mai frumoasa cu spaniolii...

"Indragostita de un masai" e o carte superba, am citit-o si eu acum ceva ani ! ;)

Noapte buna.

irinaidu
29th April 2010, 01:02
eu una sunt dezamagita de meciul inter-barca. fotbalul italian nu mi-a placut niciodata si daca adaug la asta si faptul ca o data cu inter a castigat de fapt mourihno chiar ca ma enervez. cu bayern nu am ceva anume dar fiind nemti imi displac din principu. as fi preferat clar o finala spaniolo-franceza, uneia italiano-germana. dar whatever, macar imi place eto'o.

claudia, ma bucur ca ti-ai mai rezolvat din treburi. asa o sa fii linistita cand vine nunta.

eu ma tin serios de sala si incep sa ma simt din ce in ce mai bine.

lady_k
29th April 2010, 08:33
Neata!:)

E adevarat ca i s-a cerut Chinei sa returneze medaliile olimpice de bronz castigate la gimnastica la Sidney? Ati auzit si voi? Sau e doar un zvon?:thinkso:

praf_de_stele
29th April 2010, 09:35
neata

imi pare atat de rau de mesteritza, cand am auzit am ramas cu gura cascata. adica stiam ca e bolnava, dar vestea asta m-a luat prin surprindere. odihneasca-se in pace !!! :(

claudia, asa am auzit si eu, ca vor sa le retraga medaliile pt ca nu au avut varsta pt a putea participa si au mintit in legatura cu asta. probabil cei de pe gym au scris despre asta, dar eu nu am intrat de mult si nu sunt la curent. dar am auzit de asta

am dat 2 teze, mai am 2 saptamana viitoare. de-abia astept sa scap. cel mai naspa va fi, normal, la mate :D
apropo de liliac, si mie-mi place mult, si cel mov si cel alb. dar trandafirul alb ramane the best...si crinii, tot aia albi sunt cei mai frumosi si miros cel mai bine. am eu ceva cu albul asta :floricica: si zambilele miros bestial. o vecina imi zicea "zambila" cand eram mica :D lol

ice_girl
29th April 2010, 11:17
Neata!
Eu ma bucur pt Inter:):ok: nici mie nu-mi place de Mourihno dar Inter merita sa castige, in cele doua meciuri in special din cel din tur a fost echipa mai buna.
Irina, e foarte bine ca te tii de sala, sportul intotdeauna e o buna solutie pt depasi problemele.:ok:
Lil-Ade multa bafta in continuare la teze!:ok:
Si Claudia, eu am auzit zvonul cu gimnastele chineze mai demult dar n-am stiut ca a devenit oficial, daca asa sta situatia corect ar fi sa-i dea si Andreei Raducam medalia de aur inapoi.:yes:

Geografu
29th April 2010, 14:04
Hello tuturor !

Clau, este adevarat, se pare ca CIO a cerut express asta, sa vedem daca se va si realiza, ei oricum au mintit in legatura cu varsta fetelor si asta se stie.

Oana, nu stiu daca se va putea treaba cu Andreea, desi ar merita, nu a fost vina ei..:(

Bafta la teze Ade ! ;)

lady_k
29th April 2010, 18:21
Intre timp m-am uitat si eu pe gimnastica.:)

whisper
29th April 2010, 23:16
Buna!

Off! Am lipsit de pe forum si cand apar citesc despre moartea mesteritei!:(
:( Dumnezeu s-o odihneasca in pace! :(



Feliciari echipelor Bayern si Inter pt calificarea in finala...nu imi place niciuna! dar cum Chivu joaca la Inter probabil voi tine cu italienii!


Noapte buna!

Geografu
30th April 2010, 00:20
Whis, ce mai faci, cum o mai duci ? :)

Noapte buna.

ice_girl
30th April 2010, 00:48
Noapte buna.:)

innuendo
30th April 2010, 01:48
Noapte buna !

lady_k
30th April 2010, 07:59
Neata!

Whis, ca de obicei, intra, ne saluta, zice doua vorbe si apoi ne ureaza noapte buna.

So, ce planuri aveti pentru week-end? Merge cineva la mare?:P

iris_for_daria
30th April 2010, 13:33
Hello all !
Andi ce mai face colega ta ? Cum se mai simte ?

Eu de 1 Mai am avut o tentativa sa merg la mare dar care pana la urma nu s-a mai materializat, oricum ar fi fost pentru prima data cand m-as fi aflat acolo de 1 Mai. In alta ordine de idei, n-am nici un plan maret, asa ca banuiesc ca pana la urma ori o sa fie o zi ca oricare alta, ori o sa fie ceva super tare cum se mai intampla cand nu-ti faci planuri. Oricum cu ceva chef se lasa ca e ziua lui unchiu-mio asa ca, sigur sigur ne-om strange mai multi pe undeva. :P

Geografu
30th April 2010, 15:03
Hello. A venit weekendul ! :yes:

Nu merg la mare, ultima data de 1 mai la Vama am fost in 2006 sau 2007 parca. Ii las pe cei mai tineri sa o faca...:D

Iris, cum mai e vremea la Turda ?

Maine o sa merg la un restaurant cu prietenii, ca doar e Ziua Muncii..:P

mikeyy
30th April 2010, 15:47
Buna tuturor,

Voiam sa va spun ca maine vom lupta pt titlul european pe echipe la gimnastica, iar duminica avem asigurate 7 locuri in cele 4 finale!
V-am anuntat caci stiam ca mai sunt persoane interesate de gimnastica pe aici :)

lady_k
30th April 2010, 15:51
Merci, Mihai.:kiss:

Poate maine chiar vad si eu ceva, nu ca week-end-ul trecut.:(

Geografu
30th April 2010, 15:54
Duminica ma uit si eu integral la gimnastica, maine sper sa aud numai vesti bune. Merci de anunt Mihai ! :ok:

Am promovat colocviul la genetica de marti ! :yes:

ricochet4
30th April 2010, 20:16
Ce tari participa ?

ice_girl
30th April 2010, 20:33
Buna seara!:)
Eu ma uit sigur la gimnastica, e sportul meu preferat alaturi de patinaj si le tin din tot sufletul pumnii fetelor sper sa ia aurul!:ok:
Si ca sa raspund la intrebarea lui Alex maine impreuna cu niste prieteni facem un gratar si apoi mergem in parc.Din pacate nu am fost niciodata la mare de 1 mai:( cu toate ca mi-ar placea sa merg.:yes:

whisper
30th April 2010, 21:37
Buna!

@Alex: Fac bine :) Multumesc de intrebare!

@Claudia: Cred ca v-ati obisnuit deja:P

@Mihai: Multumim de info! Succes echipei nationale si fetelor calificate in concursul pe aparate!



LE: Noapte buna! :cry:

Geografu
30th April 2010, 21:54
Noapte buna Whis...:ok:

Eu am primit o veste proasta, iar niste chestii personale, offff...:headbang:

praf_de_stele
30th April 2010, 21:58
eu de-abia astept sa vad gym maine si poimaine !!!! hai feteleeeeeee
desi la mine se cam lasa cu invatat weekend-ul asta, am teza luni :headbang:

aline, rusia e principalul adversar. ca intotdeauna

irinaidu
30th April 2010, 22:33
ziceti-mi si mei la ce ora se difuzeaza gimnastica weekendul asta si pe ce posturi?????

eu am avut o zi faina !!!! va doresc tuturor un weekend superb. nici eu nu merg la mare, dar sa zicem ca am compensat cu toate weekendurile de pana la 19 ani :P

si ascultati ceva ce mie mi-a placut la nebunie. allison iraheta si kris allen, in duet, un cover dupa coldplay " the scientist ". coldplay ma plictisesc dar coverul asta m-a dat pe spate.
http://www.youtube.com/watch?v=-JfKl9sqp8A&feature=player_embedded#!

Geografu
30th April 2010, 22:40
Maine si poimaine de la 18, pe TVR 2, Irina ! :ok:

Super piesa pe link!!

irinaidu
30th April 2010, 23:05
mersi alex !!!!

Geografu
30th April 2010, 23:54
"Cupla" ! :kiss:

Noapte buna...

ice_girl
30th April 2010, 23:57
Noapte buna :)si distractie placuta maine:ok:, sa aveti parte de o zi faina!:yes:
Si fetele la gimnastica sa castige aurul!:ok: Hai Romania!:yeah:

Cata_RB
1st May 2010, 00:36
Hop si eu :)
La TVR2 inca apare in program ora 18, dar concursul incepe si maine, si duminica la ora 17. E un mister si pentru noi, ori e gresit pe site-ul TVR-ului, ori nu vor transmite integral. Azi intr-un reportaj de la stiri au spus totusi ca transmit de la 17.
Iar duminica dimineata sunt junioarele, care deja au obtinut medalii, dar concursul lor nu e televizat.
Va asteptam la gimnastica sa le sustinem :ok:

iris_for_daria
1st May 2010, 00:50
@Alex: La Turda cam toata saptamana asta a fost vreme faina, foarte cald, dar placut totusi. Insa eu am avut din nou o saptamana mai incarcata, cu ceva drumuri de facut pe la Cluj si asa ca n-am prea apucat sa ma bucur de vremea frumoasa, pana ieri dupa-masa cand am iesit la o plimbare cu bicicletele cu niste prietene. Si a fost tare placut !
@Oana, distractie placuta la gratar si plimbare si tot ce mai planuiesti sa faci de unu Mai.
Ceea ce e valabil pentru toti, distractie placuta maine !
Si Ade, spor la invatat pentru teza de luni, dar totusi, maine, rasfata-te si tu ! :D

Noapte buna tuturor !
Si sa vedem doar galben la gimnastica, hehe :D adica aur ! :yes:

Geografu
1st May 2010, 18:44
Hello la toata lumea ! :)

Am avut o zi plina de 1 mai, am iesit la plimbare, la iarba verde si am incheiat seara cu restaurant. Sunt obosit totusi, dar a fost fain ! :D

Ce faceti voi, ati mancat un mic si o bere...? :P

lady_k
1st May 2010, 21:49
Buna seara!:)

Cine zicea de iesirile organizate pe ultima suta de metri avea dreptate. Am iesit la gratar si a fost super.:) Alex, un mic am mancat, o bere nu.:P

Geografu
1st May 2010, 21:51
Foarte bine Clau ! :D

Ma bucur pentru fetele noastre, care sunt a treia echipa din Europa la gimnastica ! :yes:

praf_de_stele
2nd May 2010, 14:37
daria, m-am rasfatat ieri, azi mai invat, mai iau cate-o pauza, iar mai invat...si tot asa :P

de-abia astept sa scap de ele, ca e foarte stresant. dar mai trag de mine putin. nu sunt eu adepta invatatului exagerat, dar macar la teze sa ma prezint onorabil sau la unele mai mult decat onorabil. depinde de materie

ice_girl
2nd May 2010, 14:43
Hello to everyone!:)
Si eu ieri m-am rasfatat:P; nu am mancat mici in schimb am mancat carnaciori fripti, tarta cu fructe si am baut bere iar azi trebuie sa alerg dublu ca sa ard toate caloriile pe care le-am consumat ieri!:yes:
Ade, multa bafta la teza!:ok:
Si Hai Romania, macar un aur azi la gimnastica!:yeah:

praf_de_stele
2nd May 2010, 14:48
multumesc ! :)

ana porgras s-a retras :( nasol rau de tot. putea lua aur la barna

Geografu
2nd May 2010, 14:52
Hello tuturor !

Bafta fetelor la gimnastica, macar un aur, vorba Oanei. Pacat de Porgras, era fata de podium...:(

HAI STEAUA la handbal, suntem aproape de finala Cupei Cupelor ! :yes:

ice_girl
2nd May 2010, 14:55
Ce rau imi pare de Ana,:( era una din cele mai bune gimnaste din echipa.:yes:

Geografu
2nd May 2010, 16:05
Am luat 3 medalii la junioare, cate una din fiecare metal ! :yes:

Eu am vizitat azi Real din Titan, nou deschis de cateva zile. Nu e rau deloc, cochet, pacat ca e cam la marginea Capitalei...

ice_girl
2nd May 2010, 19:51
Pana la urma a fost cum am zis si fetele au luat si un aur, bv Amelia! /OLE//hello:no1Deasemenea felicitari si Ralucai si Dianei pt medalile de bronz!:ok::floricica:
Daca la patinaj Rusia nu stralucit in acest an in schimb la gimnastica si-au luat revansa!:yes:

Geografu
2nd May 2010, 20:19
BRAVO AMELIA, BRAVO RALUCA, BRAVO DIANA !!! :yes:

Geografu
2nd May 2010, 23:55
Noapte buna, o saptamana faina ! ;)

ice_girl
3rd May 2010, 00:01
Noapte buna si la fel sa aveti o saptamana faina si rodnica!:):ok:
Si sa nu uit Dinamo-Rapid:2-2 , pana la urma s-a terminat bine pt ambele echipe:yes: cu toate ca mi-ar fi placut sa fie 2-0 pt Dinamo!:yes::P

irinaidu
3rd May 2010, 09:35
cand vad ca mai apar inca rezultate in sportul romanesc , raman uimita de fiecare data. bravo fetelor, pt ca e clar doar meritul lor si deloc al tarii din care vin.

ice_girl
3rd May 2010, 11:07
Neata!:)
In Bucuresti e f. cald aproape a venit vara!:yes:

alyosha_87
3rd May 2010, 11:51
neata :D

azi m-am trzit binedispusa :D mai am 2 saptamani pana merg hooome :cheer:

lady_k
3rd May 2010, 12:33
Neata!:)

Si eu m-am trezit binedispusa si cu o energie de zile mari desi m-am culcat la 2 azi-noapte ... Strange ...:thinkso:

irinaidu
3rd May 2010, 14:10
eu m-am trezit de dimineata sa fac ceva ce nu aveam chef sa fac si cand am ajuns la destinatie am aflat ca s0a amanat pe maine. grrrrrrr !!!!!

eu nu ma pot opri din ascultat melodia asta. stiu ca v-am asasinat deja, dar am auzit-o acum 3 zile si tot dau replay. http://www.youtube.com/watch?v=DsDdz5mQS7Y

iris_for_daria
3rd May 2010, 16:06
Salut la toti !
si eu m-am trezit de dimineata sa merg undeva si nu aveam chef deloc deloc. Dar cum mi se intampla uneori, s-a dovedit a fi o chestie chiar foarte placuta. Asa ca: is a good day for me !
Sper sa fie tot zile bune luna asta, pentru ca e fff importanta pentru mine si plina de tot felul de aniversari si amintiri si e cea mai frumoasa luna din an pentru mine ! (nu degeaba m-a adus mama pe lume luna asta !)

Geografu
3rd May 2010, 20:20
Hello tuturor !

Foarte cald azi, poate vin vara, cum ziceti si voi. Multa munca la facultate, urmatoarele colocvii pe 10 si 12 mai.

Ce mai ziceti voi ? :)

whisper
3rd May 2010, 22:42
Buna seara!

Felicitari echipei de gimnastica...e bun si locul 3 in conditiile date. Nu stiam ca Anglia are echipa asa buna!
Felicitari Ameliei si celorlalte medaliste :)

/OLE/ Rafa a castigat la Roma!/OLE/


Noapte buna!

irinaidu
3rd May 2010, 23:29
iris si pe mine m-a adus mama pe lume tot in luna asta. norocul lumii :P

Geografu
4th May 2010, 00:03
Asa e Whis, Rafa is back ! :yeah:

Irina, eu nu ma pot opri sa ascult aceasta piesa: http://www.youtube.com/watch?v=zRVrQsdWDds (:D)

Noapte buna.

lady_k
4th May 2010, 07:41
Neata!:)

Beautiful day, dar parca am mai pierdut ceva din energia de ieri ...

ice_girl
4th May 2010, 10:40
Neata...:sleep:
Eu sunt suparata:( am maine un examen f greu tot invat si parca nu mai retin nimic:headbang: iar profu la primul curs a spus ca daca n-am avut pana acum nici o restanta s-ar putea sa avem acum:yes:, oricum pana la urma sper sa fie bine.:)

irinaidu
4th May 2010, 14:27
am scris un post si vad ca nu apare.


alex, ziceam ca melodia de la poets of the fall e superba !!!! si eu am ascultat-o pe repeat o vreme!!!

si ii doream oameni ca examenul ei sa nu fie asa de rau precum credfe. bafta oana !!!

Geografu
4th May 2010, 15:47
Salve ! :)

Oana, bafta multa, nu te uita la ce zice el, important e ca tu sa te simti pregatita ! :ok:

Frumos afara..

praf_de_stele
4th May 2010, 16:44
Felicitari echipei de gimnastica...e bun si locul 3 in conditiile date. Nu stiam ca Anglia are echipa asa buna!

anglia nu a avut niciodata echipa buna. e PRIMA medalie la echipe pe care o ia marea britanie de cand exista gimnastica. beth tweddle e foarte buna la paralele si sol, cam ea a dus echipa in spate si au profitat si de greselile romaniei si putin ca au fost la ele acasa. ma rog...

tu, ca de obicei...salut si noapte buna :P



Irina, eu nu ma pot opri sa ascult aceasta piesa: http://www.youtube.com/watch?v=zRVrQsdWDds (:D)


alex, asta e una dintre preferatele mele. acum m-am mai potolit, dar o ascultam ore intregi fara sa ma satur. e superba superba !!! si mai au melodii frumoase

oana, bafta mare la examen ! si eu am maine ultima teza, la mate! nasol. dar ma descurc eu acolo pt o nota acceptabila :P deci maine suntem amandoua la zor

Anisia
4th May 2010, 17:10
Buna tuturor!
Si mie-mi place melodia, n-o mai auzisem, desi de trupa, da.
Bafta la examen, Oana, si la teza, Ade!:) Eu maine prezint un proiect la care am lucrat o gramada:D Sper sa fie bine.

praf_de_stele
4th May 2010, 17:16
bafta si tie ! sa iasa totul bine :)
sa iasa bine la toate maine :P

ice_girl
4th May 2010, 17:35
Ade si Anisia multa bafta si voua maine!:):ok:
Si Alex e superba melodia:), imi place tare mult!:yes:

Geografu
4th May 2010, 17:54
Bafta tuturor maine ! ;)

Ma bucur ca place piesa la multi...:D

whisper
4th May 2010, 19:25
Buna!
@Alex: ar face bine sa mai castige ceva turnee si sa revina pe 2:cheer:

@Oana: Succes!:ok:

@Ade: Am citit ca a fost surpriza clasarea pe 2 a Angliei..eu ma refeream la faptul ca nu am crezut ca englezi au acum o echipa asa buna incat sa ia locul 2. dar ai dreptate de l noi au lipsit multe si am si gresit:)
App ce se mai aude de Sandra?
Suces la teza!

@Anisia: Succes!

PS: Ehe! cam din timp sa zic Noapte buna..asa ca :cya: o seara frumoasa!:ok:

Geografu
4th May 2010, 23:57
Noapte buna tuturor ! ;)

irinaidu
5th May 2010, 00:16
noapte buna tuturor !!! am ajuns si eu pe acasa si ma pun pe uitat pe prostii pe net. allison a fost in manila pt un concert si am vids de vazut. noroc ca sotu' e la timisoara ca daca nu iar ii venea sa ma impuste.:P

lady_k
5th May 2010, 08:04
Neata!:)

Eu sunt mai rau decat in Whis in ultima vreme, zic doar neata, nici macar noapte buna.:P Oricum cand ma culc eu nu prea mai e nimeni.
Energia e tot up si chiar sunt curioasa cat o sa tina.:D

Sa nu uit, bafta Oana, Ani si Ade!

ice_girl
5th May 2010, 09:43
Neata!
Eu am terminat deja examenul, pana a fost bine, ne-a dat 3 subiecte, doua de teorie si o problema si am facut cate ceva din fiecare, sper sa iau o nota acceptabila.
Claudia ms mult de incurajare!:)
Si sa nu uit:"La multi ani" Daria!/OLE/:cheer::floricica:

praf_de_stele
5th May 2010, 18:56
neata!
si la mine a fost acceptabil la teza, dar e matematica, deci e bine cat am facut :)

ade, sandra ar vrea sa vina la mondiale, dar nu cred ca va mai reusi ceva. nu e-n forma deloc. eu sper sa revina, dar e foarte greu si nu stiu ce motivatie mai are

Anisia
5th May 2010, 22:12
Buna seara!:)
Multumesc si eu de incurajari, a decurs bine prezentarea proiectului. Tututor le-a placut, in special plansa pe care am realizat-o:)

ice_girl
5th May 2010, 22:16
Noapte buna!:)
Anisia ma bucur ca a decurs bine prezentarea proiectului:), eu am mai lucrat cate ceva la lucrarea de licenta, saptamana viitoare ar cam trebui sa fie gata.

ice_girl
6th May 2010, 11:22
Neata!:)
Voi ce mai ziceti?

iris_for_daria
6th May 2010, 13:49
Neatza la amiaz' !
La Turda e innorat si din cand in cand stropeste :(
Pe la voi ce mai e ?

irinaidu
6th May 2010, 14:22
ma bucur pt cei carora le ies bine proiectele si examenele. imi aduc aminte ce usurare era dupa ce terminam cu un examen.

eu merg la meci azi si sper sa nu ploua cu galeata.

whisper
6th May 2010, 19:34
Hello!
@ Claudia: las ca e bine:P tu zici "Neata!" si eu "Noapte buna!":D

@Anisia, Oana & Ade-chan: Ma bucur ca totul a mers :ok:

O seara frumoasa! :cya:

Geografu
6th May 2010, 20:12
Hello tuturor !
Ieri nu am mai intrat pe aici, eram super obosit, dupa facultate am fugit in Parcul Tineretului la un concert de Ziua Barbatului (:D), apoi m-am uitat la meciul Stelei intr-o berarie.

Ce-ati mai facut, sunteti ok ? :)

Am fost azi la conferinta de presa de dinainte de Romania - Ucraina la tenis in Cupa Davis, maine de la 12 incepe, sper sa trecem de slavi ! :yeah:

iris_for_daria
7th May 2010, 12:47
Neatza all !
Cum mai sunteti ? Ce mai faceti ?
Cum a trecut saptamana in ce priveste proiectele, tezele, examenele ?
Si ce planuri de week-end aveti ?
Eu maine o sa merg la circ cu familia ca ne-am zis ca n-am mai fost de mai bine de 20 de ani si asa ca ar fi cazul sa ne amintim cum e. Sper sa nu regret pretul biletului. :P
Si sper ca o data si o data sa ii vad live pe cei de la Cirque du Soleil...pana atunci insa am sentimentul ca mai este :D

iris_for_daria
7th May 2010, 13:11
Scuze de post consecutiv dar as vrea sa va arat cum e vremea la Turda chiar in aceste clipe: :D
Sunt putin dusa, recunosc, dar eu am o adevarata pasiune pentru o astfel de vreme, imi place la nebunie cand ploua in felul asta, cu fulgere si tunete si nori mari si negri, asa ca sa nu va mire ca am facut si poze:
Prin urmare, in direct si-n exclusivitate, vremea la Turda de la mine din mansarda:

ice_girl
7th May 2010, 20:28
Daria super poze, chiar ai talent la fotografie!:yes::ok:
Cam asa e si acum vremea in Bucuresti, asteptam furtuna!:o:
Si distractie placuta maine la circ!:) Nici eu n-am mai fost de ani buni la circ dar nu ma prea tenteaza ideea, mi-e tare mila de bietele animale.:(

Geografu
7th May 2010, 21:01
Heya tuturor ! ;)

A venit weekendul, a inceput tenisul, Cupa Davis azi de la 12. 1-1 cu Ucraina dupa doua meciuri frumoase, Ungur putea castiga pe finalul serii, dar a clacat. In fine, sunt convins ca maine facem 2-1 la dublu ! :yeah:

Ce mai faceti, ce planuri aveti pentru astea doua zile ? :)

whisper
7th May 2010, 22:37
buna!

@Daria: superbe pozele! Distractie placuta la circ :)

@Alex: multam de info! chiar ma intrebam ce rezultate s-or fi inregistrat la mecirile de azi. adica aveam incredere in Hane, dar pe celalalt nu il cunosc si speram sa castige si el:P

:cya: noapte buna!

Geografu
7th May 2010, 23:40
Cu placere Whis ! ;)

Noapte buna, maine ne auzim pe seara, dupa dublu si meciul lui Oltchim in finala Ligii, de la 17.15 pe PRO.

praf_de_stele
8th May 2010, 01:25
Sunt putin dusa, recunosc, dar eu am o adevarata pasiune pentru o astfel de vreme, imi place la nebunie cand ploua in felul asta, cu fulgere si tunete si nori mari si negri, asa ca sa nu va mire ca am facut si poze:

si euuuuuuu! iubesc vremea asta! sa stau la geam, sa privesc si sa ascult. :rolleyes: si la mine a plouat si-a tunat si fulgerat zilele astea. cand e soare si cald, cand furtuna. rebela vreme.

noapte buna, daca mai e cineva ! ma duc sa ma culc, ca maine n-am timp de odihna :P

lady_k
8th May 2010, 02:04
Foarte frumoase pozele!

Ade, chiar asteptam un comentariu din partea ta.:P

Zic si eu noapte buna, daca tot a plecat toata lumea ...

ice_girl
8th May 2010, 18:46
S-a terminat partida tur Oltchim-Viborg:21-28:(, va fi foarte greu pt fete sa recupereze diferenta la Bucuresti dar nu imposibil.:yes:
HAI OLTCHIM!:yeah::yeah::)

Geografu
8th May 2010, 20:48
A pierdut Oltchim, dar cine stie, sa speram intr-o minune pe 15 ! :yeah:

Am batut la dublu Ucraina, avem 2-1 si totul ramane ca maine Hane sa bata numarul 1 al lor, ca sa mergem la baraj in septembrie.

Hello tuturor, ce mai spuneti ? :)

lady_k
8th May 2010, 23:52
Buna!:)

Pacat de Oltchim, o sa fie greu sa recupereze, dar exista si minuni.:)

Eu nu prea stiu cand a trecut ziua de azi, era devreme cand m-am culcat azi-dimineata:P si m-am trezit la 12.:groggy:

Anisia
9th May 2010, 00:44
Noapte buna!

Geografu
9th May 2010, 01:40
Noapte buna.

lady_k
9th May 2010, 02:19
Noapte buna!:)

mikeyy
9th May 2010, 10:54
Salut!

Ce mai faceti? :)
Sper ca toata lumea e ok!

La Brasov vremea nu e prea frumoasa...cam innorat, dar asta e!

ice_girl
9th May 2010, 12:16
Neata!:)
In Bucuresti ploua dar ca niciodata nu ma deranjeaza, chiar imi era dor de ploaie.:yes:
Voi ce faceti azi de ziua Europei?;):)

praf_de_stele
9th May 2010, 19:20
neata !
ieri m-am plimbat cu vaporul pe dunare pana la bulgari si apoi am fost la voltaj!!! frate, bestiali ca intotdeauna !!! sunt ragusita de la atata tipat si cantat(desi pe final nu prea mai puteam, tot nu m-am lasat, de-abia mai puteam vorbi cand s-a terminat), ma dor muschii de la picioare de la atata sarit si mi-a innegrit palma de la atata aplaudat. a scos calin untul din noi :D apoi m-am inghesuit cu toata lumea si-am luat autograf de la calin !
ii iubesc! am mai spus-o si continui s-o spun! GENIALI! :yeah:

si faza e ca aseara cantam pe drum si azi m-am trezit tot cu voltaj si nu ma pot opri din cantat. boala incurabila, frate!

whisper
9th May 2010, 20:09
Buna seara!

Felicitari echipei de Cupa Davis a Romaniei! :cheer:

Imi pare rau pt Oltchim...dar poate recupereaza...vorba aia, speranta moare ultima :)

O seara frumoasa!:cya:

ice_girl
9th May 2010, 20:34
Buna seara!
In Bucuresti ploua in continuare, e furtuna in toata regula, dar e frumos, mie chiar imi place vremea asta.
Ade, ma bucur ca ai fost la concert la Voltaj, eu i-am vazut de 3 ori live pana acum, si pot spune ca sunt bestiali, formatia mea preferata din Romania,chiar m-am pozat cu ei.
Deasemenea ca sa ma laud si eu, am fost cu vaporul pe Dunare, asta vara de la Budapesta la Esztergom ( la granita cu Slovacia , locul de incoronare a regilor austro-ungari), am facut 4 ore dus si 4 intors, dar a fost ceva de vis, excursia asta o voi tine minte toata viata.

whisper
9th May 2010, 21:36
sa imi intru in drepturi si sa zic una dintre urarile care m-au consacrat LOL!

:cya: Noapte buna!
Oyasumi! Bonne nuit!Good night! :cya:

Geografu
9th May 2010, 22:20
Am batut Ucraina la tenis ! :yes:

Hane a fost imperial, aducandu-ne cam de unul singur calificarea. De abia s-a jucat meciul de azi, ploaie multa dimineata, seara numai zic, a fost potop, furtuna....

Ce ati mai facut ?

Maine incepe o saptamana grea, am vreo 4 examene...:(

irinaidu
9th May 2010, 22:43
eu m-am simtit bine in ultima vreme. vreme a fost un pic mai urata si eu nu sunt ca lil ade, gimme sun every day and i'll be happy :P dar stiu ca ploia e buna pt natura so i'm not that upset.
netul la mine acasa a murit de tot. trebuie sa trec pe dolce ca nu mai rezist. vreauuuuuuuuu neeeeeeeeeeet !!!!!

iulia pe unde mai e? iuliaaaaaaaaa? te caut weekendul viitor ca vin la ac/dc si sa-ti dau cartea. mi-a placut foarte mult.

ice_girl
9th May 2010, 23:02
Noapte buna si sa aveti o saptamana faina!:)
Bv Hane,ma bucur tare mult ca Romania a batut Ucraina!:yeah:
Alex multa bafta la examene:ok: si I'm with you si eu am 2 examene saptamane viitoare!:(

Geografu
10th May 2010, 00:20
Bafta si tie Oana, multumesc ! :kiss:

Irina, ma bucur ca esti ok. Iulia vegheaza zona, stai chill....:D

Poate ne vedem prin zona weekendul viitor.

Noapte buna.

iris_for_daria
10th May 2010, 00:28
Salut la toti care mai sunteti la ora asta si care nu, salut pe cand intrati si cititi :P
Azi am fost la un baschet, imi era chiar dor, ca vreo 2 sapt daca nu mai bine am cam lipsit de la aceasta activitate :P A fost super fain desi am pierdut rusinos cu mai bine de 40 de puncte diferenta. Dar te simti atat de bine dupa un asemenea efort incat automat bunadispozitie castiga detasat.

Cat despre circ, la care am mers ieri, vreau sa va spun ca am ramas super impresionata; bine, probabil ca chestia mi se trage si de la faptul ca erau niste italieni pe acolo...mama, mama !!! (noroc ca nu e sotul pe aproape sa vada ce scriu) dar chiar erau :yes:
Circul este acesta:
http://www.acquaticobellucci.it/pirati/
Si e chiar pe bune altfel, adica cel putin eu in ultimii 20 de ani n-am mai fost ca sa stiu daca restul sunt sau nu la fel ca asta, insa aici a fost ca o poveste, cu pirati, cu corabii, cu acrobatii in gen Cirque du Soleil si foarte putine animale acvatice mai mult si cativa pinguini, foci, ceva porc din ala, leu sau ce e de mare, ma rog, din astea, pelicani...dar nici unii nu erau dresati, nu era nimeni cu biciul pe acolo si erau foarte relaxati.
A fost o super combinatie intre circul cu acrobati, teatru cu improvizatie, poveste, si animale frumoase si nechinuite.
Va recomand cu caldura daca ii intalniti pe undeva mergeti ca merita.
Iar la sfarsit au mers toti la iesire si au dat mana cu noi si ne-au salutat si au facut poze cu cine voia sa faca poze cu ei. Super draguti, pe bune !
Si toata povestea pe care au jucat-o pe scena a fost in limba romana.
Inca o nota buna din partea mea pentru ei. Ca au invatat limba romana ! :yeah:
Asa ca: Pirati al Circo Acquatico Loredana Bellucci merita incercat !
Gata cu romanul meu, va las,
Noapte buna ! :yes:

Edit: M-a luat valul cu intalienii si am uitat sa va spun BAFTA ! Alex, Oana, la examenele din saptamana care urmeaza !

lady_k
10th May 2010, 08:44
Neata!:)

Bafta, Oana si Alex! O saptamana usoara tuturor!:)

Iulya
10th May 2010, 14:12
e

iulia pe unde mai e? iuliaaaaaaaaa? te caut weekendul viitor ca vin la ac/dc si sa-ti dau cartea. mi-a placut foarte mult.

Iuliaaaaa e aici :D
Ma bucur ca ti-a placut.:) Ne auzim la un tel zilele astea atunci;)

Geografu
10th May 2010, 18:31
Hello la toata lumea !
N-a fost rau primul test al saptamanii, multa tensiune si stress totusi, de parca cine stie ce licenta era.....:rolleyes:

Bine ca a trecut, sper sa fie ok. Urmeaza maine cel mai usor dintre cele 4.
Multumesc de incurajari ! :ok:

Ce mai faceti ? :)

ice_girl
10th May 2010, 20:02
Buna seara!
Azi pe langa invatat am fost putin si in parc, a fost f frumos:).
Ms si eu tuturor pt incurajari:ok:, maine urmeaza primul examen.
Alex, multa bafta si tie in continuare!:):ok:

Geografu
11th May 2010, 00:03
Mersi Oana, la fel si tie ! ;)

A pierdut Steaua...:(

Off, am avut o zi.....

Noapte buna.

ice_girl
11th May 2010, 12:05
LA MULTI ANI IOANA!!!/OLE/:floricica:Sa ai parte de impliniri si succese pe toate planurile si multa bafta si noroc la examenele care vor urma and soon as "a personal meeting with BJ"!:);)
Eu am scapat de examenul de azi, a fost relativ usor dar urmeaza cel de maine care e mult mai greu.:(

Geografu
11th May 2010, 16:15
Buna ziua !

La multi ani Ioana, sa fii frumoasa, fericita, bucuroasa si sanatoasa ! Numai bine in viata ! :yes:

Am scapat de al doilea al saptamanii, a fost intr-adevar lejer. Maine al treilea, dar marea incercare e sambata, fiind si decisiv.

Ce faceti voi, e asa de frumos afara...? :)

Am picat la baraj in Cupa Davis cu Ecuador, acasa intre 17-19 septembrie ! :yes:

irinaidu
11th May 2010, 20:56
o sa fiu nasoala, dar ecuador joaca tenis?

michai
11th May 2010, 21:04
Nicolas Lapentti e pe locul 128 mondial,iar fratele lui Giovani pe 251:)
Astia sunt cei mai buni 2 jucatori ecuadorieni:D.Deci joaca tenis totusi:P

irinaidu
11th May 2010, 21:10
mersi frumos , chiar habar nu aveam. deci daca pierdem we suck big time ( and by we, i mean them, of course :P ).

lady_k
11th May 2010, 21:24
Am mai jucat cu Ecuador la ei acasa si i-am batut.:) Imi aduc aminte ca am stat pana dimineata ca sa vad meciul de dublu.

michai
11th May 2010, 21:42
Cu placere Irina:).chiar nu ar trebui sa avem probleme cu ei;)

Geografu
11th May 2010, 22:47
N-ar trebui sa avem probleme, asa e Michai ! ;)

Clau, si eu am stat atunci, tin minte ca era 3.30 si eu inca stateam cu fratele meu si tipam prin casa. Ce meci au facut atunci Horica si Mergea...

lady_k
11th May 2010, 22:54
Eu nu puteam sa tip pentru ca as fi trezit jumatate de bloc.:P

Geografu
11th May 2010, 23:36
Pacat ! :D

Noapte buna tuturor.

lady_k
12th May 2010, 08:01
Neata.:)

Da, Alex, mare pacat! Asa patesc mereu cand sunt competitii la ore din astea.:P

Geografu
12th May 2010, 20:21
Hello tuturor !

Ce vreme e in Bucuresti, s-a innegrit cerul de ceva ore, se anunta o mare furtuna..:(

Azi a fost relativ ok la facultate, am luat cu brio examenul de luni, m-am descurcat ok la cel de azi. Ramane sambata, ultimul din saptamana asta infernala...:headbang:

Ce faceti ?

ice_girl
12th May 2010, 21:02
Buna seara, in Bucuresti e furtuna dar mie imi place dintotdeauna mi-au placut furtunile.:):ok:
Azi a fost o zi tare nasoala:no:, la examen a fost destul de greu, profului nu i-a prea placut ce am scris pana acum la licenta si trebuie sa modific cam jumatate din ea:(:shocked: si colac peste pupaza am ramas si blocata in lift aproape jumatate de ora:headbang:, sper ca maine sa fie mai bine.:yes:
Alex, multa bafta in continuare si sa scapi si de examenul de sambata:ok:, eu mai am unul luni si gata, dar dupa incepe partea cea mai grea, invatatul pentru examenul de licenta.:(

lady_k
12th May 2010, 23:06
si colac peste pupaza am ramas si blocata in lift


Uhhh, de-aia nu folosesc liftul ...:(

Geografu
12th May 2010, 23:24
Bafta multa Oana, e nasol ca trebuie sa refaci licenta...:(

Noapte buna la toata lumea.

ice_girl
12th May 2010, 23:33
Da, Alex e nasol ca trebuie sa modific licenta:( mai ales ca profu vrea sa fie gata pana la sf saptamanii viitoare, oricum pana la urma sper sa iasa bine, de fapt trebuie.:yes:
Claudia, de acum nici eu nu voi mai folosi liftul, m-am invatat minte.:D
Noapte buna!:)

lady_k
12th May 2010, 23:39
Oana, sincer, pentru mine, a ramane blocata in lift e al doilea most scary thing imediat dupa faza cu pasarile.:P

ice_girl
13th May 2010, 12:08
Oana, sincer, pentru mine, a ramane blocata in lift e al doilea most scary thing imediat dupa faza cu pasarile.:P
Claudia pt mine blocatul in lift nu s-a numarat niciodata printre "scarry things", ieri, la inceput, mi s-a parut chiar o experienta noua, ceva amuzant, dar pe urma cand am vazut ca trece timpul si nu vine sa ma ajute am inceput sa ma panichez, sa-mi fie frica, simteam ca nu mai am aer dar pana la urma totul e bine cand se termina cu bine...
In schimb si mie mi-e tare frica de pasari:( ( in special de pescarusi, exceptie fac ratele si gainile:happy) dupa ce am vazut "Pasarile" de Hitchock, filmul asta m-a socat si m-a marcat f tare:shocked:; deasemenea imi e frica si de sobolani, cu toate ca in zodiacul chinezesc sobolanul e chiar semnul zodiei mele:P.
P.S. Pana la urma in Bucuresti nu a mai venit furtuna si azi e o zi superba de primavara.:)

iris_for_daria
13th May 2010, 14:30
Salut la toti !
Ce faceti ? Cum e ziua voastra ?
Pe la Turda e ploaie si nori si nu prea placut de plimbari, dar ce e mai nasol e ca se zice ca daca ploua azi o sa ploua 40 de zile de acu incolo :(
Imi pare rau Oana, sa aud ca trebuie sa refaci licenta ! E chiar nasol de tot, dar eu iti doresc mult spor si inspiratie si pana la urma totul trebuie sa fie bine ! :yes:
Si va doresc in continuare si tie si lui Alex bafta la ce examene mai aveti !
Cat despre blocatul in lift...wwooww, ce sa zic naspa experienta. Desi mie imi place liftul, parca n-as vrea sa petrec atat de mult timp in el blocat. :)

lady_k
13th May 2010, 19:07
In schimb si mie mi-e tare frica de pasari:( ( in special de pescarusi, exceptie fac ratele si gainile:happy) dupa ce am vazut "Pasarile" de Hitchock, filmul asta m-a socat si m-a marcat f tare:shocked:;

Wow, parca as fi scris eu.

whisper
13th May 2010, 19:29
Buna!
:cheer: Succes Alex! Succes Oana! :cheer:

O seara frumoasa! :cya:

Geografu
13th May 2010, 20:22
Merci Whis ! Tare avatarul tau...:D

Buna seara, se pare ca la noi urmeaza inca o furtuna.

Eu invat, invat si iar invat, nu mai pot..:headbang:

lady_k
13th May 2010, 21:38
Si la mine se pregateste de-o furtuna ...

ice_girl
13th May 2010, 22:17
Buna seara!:)
Eu am fost azi la ultima sesiune de la cursul de leadership, ne-a dat si diplome si gata s-a terminat cu toate ca intr-un fel imi pare rau:( ma obisnuisem sa am joia dupa-amiaza ocupata.:yes:
Alex, multa bafta in continuare si spor la invatat!:):ok:
Claudia, in afara de "Pasarile" si "Psycho" m-a mai marcat dintre filmele lui Hitchock, filme f bune dar care au ceva scarry:shocked:, nu le mai poti uita.:groggy:
P.S. In sfarsit a venit furtuna si in Bucuresti!

Geografu
13th May 2010, 23:11
Doamne ce ploaie, ce potop, ce furtuna. Nu am mai vazut asa ceva de cativa ani, de la un Steaua - Poli, cand m-a prins tot asa eram, eram ud pana la piele...

Mersi Oana, sper sa fie bine ! :kiss:

Noapte buna.

ice_girl
14th May 2010, 22:12
Noapte buna si week-end placut!:)

Geografu
15th May 2010, 11:15
Heya tuturor.....:groggy:

Vin de la examenul de azi dimineata, a fost incredibil de bine, de 1000 de ori mai bine decat ma asteptam. Nu mi-a venit sa cred nici mie !!! :yeah:

Am scapat de o saptamana super urata, azi noapte nici 2 ore nu am putut sa atipesc, la examen eram alb precum creta si cu cearcane mari si negre....:(

E bine ca a iesit cu bine, nemernica asta de materie ma obseda ! :ok:

Weekend placut la toata lumea, cu ce va mai laudati ? :)

innuendo
15th May 2010, 14:14
Salutare tuturor! :D

M-am gandit sa mai trec si eu pe aici. E cam urat afara pe la noi, sta sa ploua.. vroiam sa merg la tenis dar lumea cand vede vremea parca nu mai le vine sa iasa.
Si eu cu scoala am cam terminat tezele, mai am la chimie..si de luat note asa..oricum mai e oleaca ..vacaaanta. in sfarsit. dar nu imi vine sa cred ca o sa fiu clasa a 11-a. a 11-a ma? Uneori nu ma consider, vreau inca sa mai fiu mic. Daca acum accept ca o sa fiu a 11-a, o sa accept si a 12-a..o sa accept si ca se termina scoala..

Voi ce mai faceti? Succes tutror la examene, sau licente, orice :)

ice_girl
15th May 2010, 15:06
Hello everybody!:)
In Bucuresti e innorat si destul de frig iar eu n-am nimic un chef de invatat:(.
Alex, ma bucur ca ai scapat de examen si a fost mai usor decat credeai.:):ok:
Andi, chiar ma intrebam ce-i cu tine de nu mai intri pe forum:groggy:,acum am inteles ca tezele au fost de vina:D:P; si sa stii ca 11-a nu-i chiar asa de groaznica:yes:, fratele meu termina acum 11-a, 12-a e mai problematica.:(

Geografu
15th May 2010, 15:16
Alex, nu uita ca trec anii, profita de astia pe care ii traiesti acum tata ! :ok:

Vreau si eu sa mai dau teza la chimie intr-a 11-a...:(

Merci Oana ! ;)

Urmatorul e vineri la farmacologie, foarte multa materie, stam prost cu timpul, offf...Foarte urat in Capitala, si eu vreau sa ies sa ma plimb curand, sper sa nu ma prinda potopul...

ice_girl
15th May 2010, 15:23
Si eu asa vrea sa fiu iarasi in liceu:yes:si dau teza la romana si engleza dar in special la latina! Mi-e tare dor de anii aia:huhu::(, azi sunt un pic nostalgica probabil de la vreme mi se trage!:ciocan:
Bine zici Alex:), cei care sunteti inca la liceu profitati la maxim de anii astia pt ca nu se mai intorc!:yes::ok:

Geografu
15th May 2010, 15:28
O, deci inca o "colega de suferinta"...:)
Si tu Oana cu teza la latina ? Inseamna ca ai fost tot la filologie. Ai facut tot intensiv 4 ani cu teze pe ambele semestre ? ;)

Ce timpuri, la bac tot latina am dat, mi-a picat Catullus la eseu...

ice_girl
15th May 2010, 15:42
Da, Alex si eu am la filologie, bilingva chiar, cu 8 ore de engleza pe saptamana si cu 4 teze pe ambele semestre.;):)
Latina a fost chinul meu, mai mult din cauza profesoarei care nu stia deloc sa ne explice si sa ne predea, si in timp am ajuns sa urasc latina dar acum imi pare rau:( chiar mi-ar fi placut sa stiu sa scriu si chiar sa vorbesc latina.:yes::)

praf_de_stele
15th May 2010, 22:45
neata ! ce mai faceti ? :)

apropo de lift, eu niciodata nu-l folosesc, prefer sa-mi folosesc picioarele. nu stiu, chiar nu simt nevoia sa iau liftul. adevarul e ca mi-e si teama sa nu raman blocata. cred ca doar o data sau de 2 ori am mers cu liftul, cand eram mai mica. imi place sa fac miscare. dar daca as ramane blocata, as turba. nici n-as vrea sa am astfel de experiente. bine, acum depinde si cu cine raman blocata :D

in sfarsit dorm si eu maine cat vreau. ca de vreo 2 saptamani am fost tot plecata, ba cu scoala, ba cu alte distractii, somn putin. deja incepeam sa cedez usor, usor :P isi mai fac si astia majorate in fiecare saptamana :P

oana, 8 ore de engleza pe saptamana ? :shocked: noi avem 2 si nici pe alea nu le facem. doarme aia in post acolo. nici nu se misca de la catedra. iar noi dormim sau ne ocupam care cu ce avem chef. ora de engleza la noi e plictiseala si relax total. info avem multe, 7 ore

ice_girl
15th May 2010, 22:52
Oltchim-Viborg: 31-32, pacat ca nu au castigat LC dar oricum felicitari fetelor/OLE/:cheer:, au facut tot ce au putut, poate la anul vor castiga cupa. Ramane o performanta mare, au facut o tara intreaga sa fie mandra de ele! :yeah:Bv Oltchim!:ok::floricica:
Ade, sa stii ca si mie mi-e dor sa merg la majorate, ce ne mai distram atunci!:yes:;) Si da faceam 8 ore de engleza pe bune cu diriga care era "addicted" sa facem gramatica dar si tone de comentarii , in schimb noi nu prea ne omoram cu info, fizica si chimie.
Noapte buna si duminica placuta!:)

Geografu
15th May 2010, 22:52
A pierdut Oltchim in finala Ligii. Pacat...:(

CFR a castigat titlul in Romania la fotbal. Din nou pacat.....

Noapte buna.

ice_girl
15th May 2010, 22:58
Alex sa stii ca eu ma bucur pt CFR:yes:, bine nu in totalitate dar pana la urma a fost echipa cea mai constanta in joc atat acasa cat si in deplasare. Sper ca Dinamo sa prinda macar Europa League.:ok::)

praf_de_stele
15th May 2010, 23:11
Si da faceam 8 ore de engleza pe bune cu diriga care era "addicted" sa facem gramatica dar si tone de comentarii , in schimb noi nu prea ne omoram cu info, fizica si chimie.
da, dar noi vom da la bac din engleza, pe cand voi nu aveati treaba cu info si celelalte. n-avem decat sa ne pregatim singuri
nu stiu daca se dau aceleasi subiecte pt mate-info ca si cele pt filologie. nu ar fi corect

ice_girl
15th May 2010, 23:20
nu stiu daca se dau aceleasi subiecte pt mate-info ca si cele pt filologie. nu ar fi corect
nu, nu sunt acelasi subiecte, la mate-info sunt pt 2-4 ore iar la filologie pt 6-8 ore.In general sunt subiecte mult mai usoare la mate-info fara traduceri si alte alea dar depinde si de judet si de inspectorat. Ade eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci probleme mai ales ca din cate am ales de la anu asta limbile straine vor doar proba orala.

praf_de_stele
15th May 2010, 23:31
da, stiu. bine, mie-mi plac limbile straine si chiar le stapanesc, deci nu ar fi problema pt mine. dar intrebam asa. pt ca probele se dau in functie de profil si n-ar fi corect sa avem la fel cu filologia. asta pt ca nu avem acelasi nr de ore si nici aceeasi programa
dar cine stie ce va mai fi pana la anul... ca le schimba astia in fiecare zi. au idei asa cate si mai cate. boi !

ice_girl
15th May 2010, 23:35
Fac experimente cu invatamantul romanesc si experimenteaza pe bietii elevi!:rosu::(

praf_de_stele
15th May 2010, 23:52
si macar de-ar fi ei niste destepti...ca multi dintre ei sunt analfabeti si doar se trezesc si ei asa din prostia lor vasta sa mai schimbe cate ceva.

Geografu
16th May 2010, 19:45
Heya !! :yeah:

Am avut o zi superba, am iesit un pic din Bucuresti, am profitat si de vremea calda si frumoasa, am facut un gratar, a fost super fain, m-am odihnit si eu dupa examenul de sambata.

Ce faceti voi ? :)

ice_girl
16th May 2010, 21:06
Buna seara!:)
Eu ma chinui sa invat pt examenul de maine, ultimul din sesiune dar si cel mai greu:(, de fapt ultimul din facultate:yes: ( oau, nici nu-mi vine sa cred cum au trecut 3 ani:shocked::groggy:) dar pana la urma sper sa fie bine, sa iau o nota acceptabila.:)
Voi ce mai faceti?

Geografu
16th May 2010, 21:24
Bafta Oana, Doamne Ajuta sa fie bine si sa scapi. Definitiv ! :ok:

Ce sa facem, ne uitam la tenis, Rafa cu Federer la Madrid...:)

ice_girl
16th May 2010, 21:31
F bine ca va uitati la tenis!:yes: Hai Fede, da-i bataie lui Rafa!:ok::yeah:
Alex, ms mult de incurajari!:)

iris_for_daria
16th May 2010, 21:42
Oana, BAFTA la ultimul examen din facultate ! :D
Eu am avut un weekend mai putin happy....adica am avut 2 parastase unul sambata si unul azi si ambele dupa niste persoane importante din viata mea. Unul de 1 an si unul de 9....dar cum mai trece viata asta !
Scuze...dar sunt inca sub influenta amintirilor legate de cele doua persoane !
In rest, vremea a fost destul de nasoala zilele astea si foarte frig.
Sper la o saptamana mai buna de maine incolo !