PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

Geografu
27th March 2010, 01:21
Foarte frumoasa proba de dans, mie chiar mi-a placut victoria lui Tessa si Scott. Ce frumosi sunt:

http://i43.tinypic.com/e8o3ec.jpg

Noapte buna ! :ok:

lady_k
27th March 2010, 01:41
Noapte buna!:)

whisper
27th March 2010, 01:44
Noapte buna, again! :cya:

ice_girl
27th March 2010, 11:29
Neata...:)
In Bucuresti e o frumoasa zi de primavara si cel mai important e week-end.:ok::)

lady_k
27th March 2010, 15:25
Hello!:)
Si la mine e si primavara si week-end, nu-mi mai venea sa plec de la tara, parca imi parea rau de soarele de afara.:P Din pacate pentru maine s-a anuntat ploaie si se spune ca asa cum e in duminica Floriilor, e si in cea a Pastelui.:(

Si ia spuneti, stingeti luminile diseara?:)

ice_girl
27th March 2010, 15:43
Eu voi stinge luminile diseara,:ok: ms mult Claudia ca ne-ai reamintit acest lucru, :)uitasem ca azi e "Ziua pamantului".:o:
Imi pare rau sa aud ca maine ploua dar ar fi pacat sa ploua si de Pasti.:(

lady_k
27th March 2010, 15:51
Nici eu nu vreau sa ploua dar stiu ca asa spun batranii, ca daca ploua de Florii, ploua si de Pasti. Speaking of which, ce faceti de Pasti?:) (Tare curioasa sunt azi:P)


Eu n-am cum sa uit de "Ora pamantului" pentru ca fratele meu numai de asta vorbeste. El si colegii lui de la Astronomie merg sa faca observatii si fotografii in centrul orasului.

ice_girl
27th March 2010, 15:58
Si eu stiu la fel ca daca ploua de Florii ploua si de Pasti.
De Pasti, prima zi vom fi in familie, cu traditionala masa de Paste, a doua zi daca e frumos vom merge la iarba verde ( din pacate bunicii mei sunt prea departe ca sa mergem la tara) iar a treia zi vizite la prieteni, rude.
Cam asta e planul dar mai pot interveni schimbari pe parcurs.
Dar tu, Claudia ce planuri ai de Paste?

lady_k
27th March 2010, 16:00
In fiecare an de Pasti merg cu familia la bunicii din partea mamei, langa Sibiu, de vineri pana luni.:)

ice_girl
27th March 2010, 16:10
F bine, bunicii mei din partea tatalui sunt in judetul Satu-Mare, prea departe sa mergem de Pasti, facem mult pe drum iar bunica din partea mamei ( pt ca bunicul nu mai traieste) sta f aproape de noi.
Eu nici cand eram mica nu prea mergeam la tara si intodeauna ii invidiam pe copii care mergeau in fiecare week-end la bunici.

lady_k
27th March 2010, 16:52
Si eu am bunici aproape, la 25km de Targoviste. Si eu si Andrei am stat la ei pana la 4 ani, iar acum mergem la ei in fiecare sambata. Pe cei de la Sibiu ii vedem cam o data la 2 luni.

emiii03
27th March 2010, 19:30
Nici eu nu vreau sa ploua dar stiu ca asa spun batranii, ca daca ploua de Florii, ploua si de Pasti. Speaking of which, ce faceti de Pasti?:) (Tare curioasa sunt azi:P)


Eu n-am cum sa uit de "Ora pamantului" pentru ca fratele meu numai de asta vorbeste. El si colegii lui de la Astronomie merg sa faca observatii si fotografii in centrul orasului.

pot sa vad si eu pozele?
promit ca o sa incerc si eu sa fac poze la Cluj :D

Geografu
27th March 2010, 20:24
Hello tuturor ! :ok:

Cum ati petrecut in aceasta sambata ? Alex, imi pare rau ca nu am putut sa ne vedem, poate data viitoare, sper sa nu te superi...;)

S-a terminat si CM, bine ca mai e maine gala..

Maine sunt Floriile, e ziua tatalui meu ! :yes:

ioana11
27th March 2010, 20:55
De la ce ora trebuiau stinse luminile? Eu acum le-am stins, ca acum am vazut:D

El Pistolero
27th March 2010, 21:02
de la 20:30 la 21:30:D

Gyulia
27th March 2010, 21:02
la 20.30,si eu am intarziat 15 min:D

ice_girl
27th March 2010, 21:26
eu am intarziat 20 de min.:P:D

praf_de_stele
27th March 2010, 23:38
si eu le-am stins, dar nu si calculatorul :D

oana, nu am luat vacanta inca, ai inteles gresit, am zis ca fac ultimele 3 ore din ziua respectiva doar, nu de tot :P dar mai avem saptamana viitoare cand o sa ne mai ducem pana miercuri, nu stiu daca inclusiv sau nu, depinde de ce ne apuca, dar cunoscandu-i pe colegii mei, nu cred ca ne apuca :D
whis, te-ai gasit si tu cum sa ma botezi, acum lumea crede ca-s fana chan :headbang: ma simt jignita

btw, de pastele asta il tai pe LAMB(iel) :cry: :shocked:

Geografu
27th March 2010, 23:52
Eu nu am stins luminile, chiar nu cred ca 60 de minute de intrerupere a curentului electric vor salva planeta ! ;)

Sa nu uitati sa schimbati ceasurile...:)

Noapte buna tuturor.

praf_de_stele
28th March 2010, 00:04
uite alex, exact asta e pasul inapoi, delasarea. toti zic asta, ca vai, daca sting eu lumina, ce rezolv? si n-o mai stinge...nu o vor salva, dar ajuta oarecum, asta daca s-ar tine cat mai multi de treaba
asa ziceam si eu, ca n-are rost, dar toti zic asa, asa ca eu am stins-o, nu m-a deranjat cu nimic, cred ca am facut un bine, eu n-am avut nimic de pierdut si nici rau cuiva nu am facut. de asta ne autodistrugem, pt ca nu exista initiativa. toti zic ca lasa, n-o sa schimb eu nu stiu ce acum, dar daca o faci, contribui si tu, chiar daca e putin, dar se adauga.
si mai esti si geografu, trebuia sa-ti pese :D

si cu multe chestii zicem asa, ca lasa ca nu e mare branza daca fac/nu fac asta. si uite asa se aduna de la toti si iese dezastrul

ice_girl
28th March 2010, 00:09
Noapte buna!:)
Alex si eu sunt de aceeasi parere cu Ade, am stins lumina poate e un gest mic, dar pana urma fiecare gest conteaza.:ok:
Sa speram ca la anul vom fi mai multi care vom stinge lumina si vom ajuta la salvarea planetei!:ok::)

lady_k
28th March 2010, 00:13
pot sa vad si eu pozele?


Poti.:kiss:

praf_de_stele
28th March 2010, 01:03
lume, cat e ceasu' acum ? :thinkso: :D

lady_k
28th March 2010, 01:05
Pai ora se schimba teoretic la 3, care devine 4, deci e 1:05. Ceasul de pe forum probabil ca s-a schimbat automat la ora 0:00.

praf_de_stele
28th March 2010, 01:08
nu s-a schimbat, tot asa e. credeam ca s-a schimbat deja ora, nu stiam ca de la 3
in fine, maine ma lamuresc mai bine, acum sunt dazed&confused

lady_k
28th March 2010, 12:40
Neata:sleep:

ice_girl
28th March 2010, 13:19
La multi ani tuturor celor care au nume de flori!:):floricica:

Geografu
28th March 2010, 13:43
Ok, Ade si Oana, promit ca la anul sting si eu lumina ! :)
Si vorba voastra, mai sunt si Geografu, normal ca imi pasa....:D

Hello tuturor. Nu e foarte frumos afara, dar tot am mers in parc azi-dimineata. Si am terminat plimbarea fix cand a inceput sa ploua...:P

La multi celor cu nume de Flori ! :yes:

michai
28th March 2010, 14:24
Eu am stins lumina aseara:ok:
e un gest mic,dar daca toti ar face asemenea gesturi ar deveni mult mai mare:D.
E chiar nasoala treaba cu incalzirea globala.Chiar ieri mi-a zis cineva ca Dumnezeu a promis ca nu va mai crea un potop si nici nu va trebui sa faca asa ceva.Ne autodistrugem singuri:(

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!!!:)

lady_k
28th March 2010, 14:28
La multi ani Florinilor, Florinelor si celor care poarta nume de flori!:floricica:
Cu vremea asta inchisa nu m-am dezmeticit bine. Plus ca azi-noapte aveam idei de fiction/fanfiction si de vina sunt Alin, Ade mik, Oana si Andreeas care m-au facut sa rascolesc colectia de clipuri mai vechi ... si-am adormit la 5.

praf_de_stele
28th March 2010, 15:06
neata, eu m-am trezit la 2 :D bine, ar fi fost 1 dupa ora cealalta
si la mine a plouat toata dimineata, acu s-a oprit, da-i putin racoare. mie-mi place. as vrea sa fie la fel de paste :rolleyes:

la multi ani sarbatoritilor de azi! si mamei mele ! :floricica:

la cat e gala ?

lady_k
28th March 2010, 15:08
15:30 pe Tvr2.

praf_de_stele
28th March 2010, 15:39
mersi, in program nu scrie nimic :thinkso:

ice_girl
28th March 2010, 15:49
Ade, la multi si mamei tale!
Apropo cum o cheama?

flor
28th March 2010, 16:38
ca vizitator zilnic al vostru,ce sunt:) va multumesc mult!
La multi ani tuturor florilor de aici si cunoscutilor vostri!:ok:

whisper
28th March 2010, 18:24
GREEEEEEN!
La multi ani tuturor celor ce poarta nume de flori! :floricica:
La multi ani Flor! :kiss: :floricica:

Anisia
28th March 2010, 21:13
Buna!
La multi ani celor care-si sarbatoresc onomastica de Florii!:)

ioana11
28th March 2010, 21:57
Si eu vreau sa le urez tuturor celor care isi sarbatoresc astazi onomastica un calduros ,,La multi ani!"
La multi ani si tatalui tau Alex!

innuendo
28th March 2010, 22:11
La multi ani tuturor celor care poarta nume de flori!:kiss: printre care se afla si mama mea :D :floricica:
Am fost ieri la Bucuresti, frumos. Am mers la Muzeul taranului roman, la un targ de Florii, la mall-ul Baneasa si la Teatrul Nottara. Cate lucruri erau de cumparat de la targul acela dedicat zilei de Florii, din cate am inteles, de langa Muzeul taranului roman, nu aveam eu prea multi bani la mine , asa ca doar am privit :D, am luat cadou din alta parte. Insa banii i-am pastrat pentru mall, la Diverta, de unde mi-am luat bilet la Kings on Ice. Pe urma m-am gandit mai bine si mi-am dat seama ca alegerea locului nu a fost tocmai buna, mi-am imaginat asa cam cum vine. Am facut comparatie cu gheata de acum 2 ani care era patrata si sala asezata altfel, dar acum nu o sa mai fie asa si probabil nu o sa vad prea bine. Am bilet de 180 RON (nu am luat de mai mult, am considerat ca e suficient, si-asa s-au mirat multi ca dau atatia bani; dar o sa merite) in zona E. Dar avand in vedere ca si-au luat si altii in zona E, nu o sa fiu singurul pacalit.
Sa-mi spuneti care mai mergeti , sa ne intalnim pe acolo.
La teatru, trebuia de fapt sa mergem la alta piesa , dar nu au mai fost bilete mi se pare, si am mers la "Titanic Vals". Pentru mine a fost prima data cand l-am vazut, unii il mai vizionasera. Mi-a placut foarte mult. Am ras :D. Interpretare de exceptie :ok:!
Si cam astea, am dat ceasul inainte..m-a cam derutat, ca m-am culcat cam tarziu

lady_k
28th March 2010, 22:16
Eu n-am pe nimeni cu nume de floare, doar un prieten foarte bun care, din pacate, e departe.:( Si, cum n-avem nimic de sarbatorit in seara asta, am dat o raita pe fsvids si acum ma delectez cu videos din 2002.:D

ioana11
28th March 2010, 22:26
Sa ghicesc, man in the iron mask?:D

ice_girl
28th March 2010, 22:41
Buna seara, nici eu nu am pe nimeni de sarbatorit asa ca ma delectez scriind un proiect pt fac cu toate ca m-as delecta si eu tot cu niste programe din 2002, la mine binenteles ar fi "Liberta" iar pe locul 2 "Man in the iron mask".

lady_k
28th March 2010, 22:52
Sa ghicesc, man in the iron mask?:D

Pe ala il am deja.:happy

Navka/Kostomarov si Lobacheva/Averbukh.:)


By the way, unde gasesc si eu o lista cu limitele de varsta pentru novice, juniors, etc.?

Oana, dintre programele favoritilor tai m-as delecta cu "My Sweet And Tender Beast", "Romeo&Julieta" si "Mon Esmneralda".

ice_girl
28th March 2010, 23:12
Oana, dintre programele favoritilor tai m-as delecta cu "My Sweet And Tender Beast", "Romeo&Julieta" si "Mon Esmneralda".
Claudia sa stii ca ai gusturi bune, ;)l:Pa mine pe primul loc raman: Liberta si Romeo&Julieta, Mon Esmeralda, pe 2: OD din 2002 si Man in the iron Mask, pe 3: Suzanna si Carmina Burana dar dupa cum am mai spus nu exista program de-al lor care sa nu-mi placa.:yeah:

lady_k
28th March 2010, 23:16
Am uitat de Carmina Burana. Si ala imi place.:) La Suzanna nu mi-a placut costumul ala auriu.:(

Anisia
28th March 2010, 23:18
Hmm, eu nu prea m-am uitat in perioada in care Yagudin a patinat. Poate ar trebui sa ma documentez...
Noapte buna!:)

lady_k
28th March 2010, 23:20
Ani, documenteaza-te, ai numai de castigat.:ok:

Geografu
28th March 2010, 23:20
Multumesc Ioana ! :kiss:

Alex, ma bucur ca ti-a placut pe la noi, inca o data cer scuze ca nu ne-am putut vedea, data viitoare ne revansam ! ;)

Doamne ce meci a fost Unirea - Dinamo 4-4.....

Noapte buna, o saptamana placuta sa avem, de maine incepe Saptmana Patimilor.

ice_girl
28th March 2010, 23:20
Hmm, eu nu prea m-am uitat in perioada in care Yagudin a patinat. Poate ar trebui sa ma documentez...
Noapte buna!:)
Neaparat, pt ca a fost o perioada glorioasa in istoria patinajului.:):yeah:

praf_de_stele
28th March 2010, 23:45
eu una m-am documentat, in special in proba masculina, ca asta ma intereseaza cel mai mult. le-am vazut programele medaliatilor de la oly 2002 si mi-au placut mult :) ce frumos era pe atunci :rolleyes: parca mai multa emotie, mai multa pasune, mai multa usurinta de a patina, mai multa placere, mai multe programe perfecte...yags bestial, geniu! si-am mai vazut ce-ati pus voi pe aici de la dans :) dar tot baietii fac legea

gala a fost cam urata, sincer...in afara de brian, natalie/fabien, tessa/scott, chan(da, chan!!! mi-a placut programul), daisuke, mao si pang/tong(care au pus mult suflet si din pct de vedere artistic stau f bine), nu mi-a placut nimic :)

pe cine ma bazez si eu sa-mi faca rost de niste programe cu calitate buna ? plssssss

ice_girl
29th March 2010, 00:54
Noapte buna si sa aveti o saptamana faina!:)

Iulya
29th March 2010, 01:10
Eu recomand sa va documentati si inainte de 2002 sunt multi patinatori si programe deosebite ...mult mai multe decat dupa instaurarea cop-ului

lady_k
29th March 2010, 10:29
Neata! Pfiuu, ce greu m-am trezit azi, cred ca inca functionez dupa ora veche ...

ice_girl
29th March 2010, 11:46
Neata, si eu m-am trezit greu si destul de obosita,:sleep: inca nu m-am obisnuit cu noua ora.:(

innuendo
29th March 2010, 13:51
Buna ziua ! :D
Deci la noi nu se mai fac ore de 3 sapt, asta e a 3-a saptamana. si o sa fie si vacanta, deci o luna vacanta. (pentru mine nu chiar, dar pentru ceilalti da).

Ce ziceti de situatia din Rusia? cu atentatele cu bomba. Nu vad prea bine. Nu-i bine niciodata sa te pui cu marele Urs.

lady_k
29th March 2010, 14:59
Am auzit si eu. 37 de morti.:(

ice_girl
29th March 2010, 15:02
Oau, eu acum aud de atentatele cu bomba din Rusia, adevarul e ca in ultimele 3 zile in afara de patinaj nu m-am mai uitat si la altceva la tv, ma ocup de facut tabele in word si power point maine iarasi avem de prezentat un proiect plus o mica lucrare de dat la cea mai nasoala materie din semestrul asta: Asigurari si reasigurari, unde avem de invatat 5 capitole din legistatie plus probleme.
Andi, sa ne tii la curent in continuare cu situatia din Rusia pt ca cel putin azi clar nu am timp sa deschid tv iar pe net nici atat nu am timp sa caut.

innuendo
29th March 2010, 19:17
Atentate teroriste la Moscova; luni, 29 martie 2010

Cele două explozii care s-au soldat luni cu cel puțin 38 de morți în metroul de la Moscova sunt opera unor kamikaze, a anunțat procurorul Moscovei, Iuri Siomin, citat de AFP. Potrivit unor surse anonime citate de Interfax, atentatorii au fost femei.

Comisia de anchetă a Parchetului informase anterior că a fost deschisă o investigație pentru acte de terorism.

Cel puțin 38 de persoane au murit și 65 au fost rănite luni dimineața în două explozii care au avut loc în metroul de la Moscova, au declarat autoritățile. Numărul răniților nu este foarte limpede. Unele surse vorbesc de 27 de morți, altele de 100, altele de 200.

Prima explozie a avut în stația Lubianka, din centrul Moscovei, în jurul orei locale 8.00 (7.00, ora României), în apropierea sediului serviciului de securitate FSB, fostul KGB. "Ultimele informații indică faptul că 22 de persoane au fost ucise în explozia de la Lubianka și alte 12 au fost rănite", a declarat pentru AFP un purtător de cuvânt al Ministerului pentru Situații de Urgență.

O a doua explozie s-a produs în stația Park Kulturi, în jurul orei locale 8.40 (7.40, ora României). "12 persoane au murit în explozia de la Park Kulturi și 15 au fost rănite", a adăugat purtătorul de cuvânt.

În piața Lubianka staționează câteva zeci de vehicule ale serviciilor de urgență, precum și un elicopter, potrivit unui corespondent AFP. Poliția a închis toate pasajele subterane, dar celelalte linii de metrou continuă să funcționeze.

Capitala rusă a fost afectată în ultimii zece ani de o serie de explozii soldate cu morți și revendicate de milianți ai cauzei cecene, dar în ultimul timp atentatele deveniseră tot mai puțin frecvente. Potrivit postului de radio Ecoul Moscovei, este primul eveniment de acest tip din ultimii șase ani. Ultimul atac terorist la metroul din Moscova a avut loc în februarie 2004, când au murit 41 de oameni.
Nu sunt romani printre victime.
Putin a declarat ca "terorostii vor fi nimiciti".

Din cate am inteles e vorba de vaduve cecene. Barbatii lor au fost ucisi de rusi.

ice_girl
29th March 2010, 20:27
ms mult Andi!:)

lady_k
30th March 2010, 08:54
Neata!:sleep:
Alta dimineata cu ochii carpiti de somn... I wonder why?:thinkso:

ice_girl
30th March 2010, 09:43
Neata...obosita din nou,:sleep: dar trebuie sa-mi treaca pt ca am de prezentat un proiect plus de dat o lucrare asa ca sa-mi tineti pumnii.:):ok:

Geografu
30th March 2010, 15:20
Hello tuturor ! :ok:

Superba vreme prin Bucuresti, am scapat si eu mai repede azi de la facultate. Ieri nu am mai intrat pe aici, am avut de pregatit un colocviu pe ziua de azi, a iesit ok pentru prima incercare din acest semestru ! ;)

Ce faceti, ce se mai aude nou ? :)

lady_k
30th March 2010, 17:06
Hi, there!

Oana, realizezi ca suntem singurele care ne plangem?:P Anyways, sper ca a fost totul ok cu proiectul si la lucrare.

Alex, felicitari, inseamna ca ai inceput cu dreptul!:ok:
Ca sa-ti raspund la intrebare:P, nimic nou, clasicul stres de sfarsit de luna la munca combinat cu pregatiri de Pasti.:)

Geografu
30th March 2010, 18:12
Multumesc Clau ! :kiss:

Ma bucur ca si tu esti bine, sper sa avem cu totii Sarbatori asa cum le dorim ! :ok:

ice_girl
30th March 2010, 19:29
Buna seara!:)
Azi a iesit totul bine, de acum tot mai urmeaza proiecte, lucrari verificari iar in 3 saptamani incepem sesiunea.:groggy:
Claudia, am observat si eu ca sunt singurele care ne plangem de schimbarea orei, la mine e si faptul ca in ultimele zile m-am culcat f tarziu cam pe la 2 noaptea si s-a acumulat oboseala :sleep:sper ca macar azi ma culc inainte de 12 ca sa mai recuperez.
Va doresc tuturor o seara placuta!:):ok:

whisper
30th March 2010, 21:47
Buna..uitasem sa trec si pe aici sa va salut :)

ioana11
30th March 2010, 21:52
salut Ade
Eu ma retrag si va urez noapte buna!

ice_girl
30th March 2010, 23:06
Noapte buna!:)

praf_de_stele
30th March 2010, 23:42
neata. in ultimul timp dau cam rar pe aici. deh, mie nu-mi place offtopicul, intru si eu pe threadurile care tin de subiectul nostru, alea serioase, importante :P

eu n-am fost atat de afectata de ora, m-am acomodat destul de rapid. bine, m-am simtit putin plumb prima data cand m-am trezit, dar acu e bine
andi, ce bine e de voi cu vacanta prelungita. noi nici gand...si maine ne ducem la scoala...azi am facut ore ca lumea, am chiulit si noi de la ultima, astia nici in ultima saptamana nu ne lasa. maine cred ca o sa cam frecam menta, desi absente se pun

baaa, nu e frumos sa fac haz de necaz, dar plushy sa fie atent pe unde sta prin moscova sa nu-i explodeze vreo bomba prin apropiere :shocked:

Geografu
30th March 2010, 23:56
Doamne, sunt atat de fericit, BAYERN a triumfat in fata celor de la manchester united, cosmarul nostru de acum 11 ani, in sferturile Ligii. Si tot in minutul 90+, ca atunci...:yes:

Noapte buna....:ok:

lady_k
31st March 2010, 00:08
Noapte buna!:)

lady_k
31st March 2010, 11:05
Neata!:)

Vroiam sa plec vineri mai devreme de la munca, iar azi mi-a zis sefa ca, daca vreau, pot sa-mi iau liber toata ziua. Yey!:D


Meteo: E frig si innorat si cred ca tocmai a inceput ploaia ...

Geografu
31st March 2010, 17:57
Hello ! :yes:

A fost urat azi la inceput, dar apoi a venit Soarele, e super fain afara ! :ok:

Eu am luat vacanta aproape, mai am maine un curs intre 16-18. Azi am fost si la cinema, un film tare dragut, Ziua Indragostitilor...:)

Ce mai ziceti ?

ice_girl
31st March 2010, 20:29
Buna seara!:)
Si daca tot a intrebat Alex ce mai facem sa zic si eu ca la fel aproape am luat vacanta mai am maine un seminar de la 12-14 si gata, iar azi am dat din nou o raita pe la anticariat unde am gasit "Nasul" o carte pe care vroiam sa o cumpar de mult .:ok:
Have a nice evening all of you!:)

Anisia
31st March 2010, 21:38
Buna tuturor!:)
Si eu aproape ca am luat vacanta, mai am maine 2 cursuri si e aproape sigur ca vineri nu ne mai ducem. Si eu as vrea sa-mi iau o carte, "Bel Ami", am auzit ca-i interesanta.
Cred c-am vazut "Ziua Indragostitilor" acum vreo luna, si la fel, mi-a placut destul de mult. Cu atatea vedete pe metru patrat, nici nu ma asteptam la altceva:)

whisper
31st March 2010, 21:49
Green!

@A-chan: Da stiu ca nu iti place offtopicul :D

innuendo
31st March 2010, 22:45
Ce pacaliti maine :D?

innuendo
31st March 2010, 23:58
Federer a fost eliminat iarasi:( de data aceasta de la turneul din Miami
off. sper sa revina, sa joace mai bine, cu toate ca nu mai are determinarea.
m-am grabit sa dau acest mesaj pana in 12 sa nu credeti ca este pacaleala.

Geografu
1st April 2010, 00:13
Asta e maestre, se pare ca ii plac mult optimile...:D

Nu pacalim pe nimeni maine, desi cine stie...:)

Noapte buna.

ice_girl
1st April 2010, 00:27
Ce rau imi pare sa aud ca Federer iarasi a fost eliminat in optimi,:(:( bine ar fi fost sa fie doar o pacaleala de 1 aprilie.:yes:
Nici eu nu cred ca pacalesc pe nimeni maine, de fapt azi, dar cine stie.:P:D
Noapte buna!:)

lady_k
1st April 2010, 08:27
Neata!:)

Eu mi-am avertizat deja familia sa nu incerce chestii de 1 Aprilie, pentru ca ma supar rau. Mie nu-mi plac.:(

Geografu
1st April 2010, 11:48
Neata la toata lumea !

Incredibil, fac astia de la RATB greva si nu mai circula niciun mijloc de transport in comun. Iar la metrou e buluc de lume. Fantastic Bucurestiul asta....:headbang:

Sper sa se rezolve pana plec si eu in targ, era si frumos afara, am si un curs pe seara...

Ce faceti voi ? :)

lady_k
1st April 2010, 13:25
Eu ma lupt cu un munte de hartii, daca maine nu lucrez ...:(

innuendo
1st April 2010, 13:59
Eu am fost la tenis si m-a prins o ploaie, phoai..cu galeata. A dat si piatra. Tuna, fulgera.

Am intrat intr-un bloc pana s-a mai linistit, ca ploua prea tare. Am ajuns acasa cu bine :D. Acum iar a inceput..

ice_girl
1st April 2010, 15:48
Hello, in Bucuresti cu greva de la RATB e nebunie mare,:( eu prima data chiar am crezut ca e o gluma:shocked::shocked: asteptam in statie de vreo 10 minute pana cand mi-a zis cineva sa nu mai astept ca e greva asa ca am mers pe jos pana la metrou, dar e bine ca pentru in acest fel am facut si ceva miscare.;);)

ricochet4
1st April 2010, 15:52
http://www.google.com/tisp/
http://www.google.co.uk/intl/en/landing/translateforanimals/

Geografu
1st April 2010, 19:23
Infernal azi cu traficul asta, am mers pe jos de la facultate pana acasa vreo 40 de minute, nu e vorba ca nu sunt obisnuit, dar parca traim in jungla, capitala europeana fara transport in comun.....

In sfarsit vacanta dupa ultimul curs de azi ! :yes:

michai
1st April 2010, 21:11
Ce bine ca nu sunt in Bucuresti:P
Eu fac 40 min pe drum cu 2 autobuze pana la facultate.nu stiu ce ma faceam daca era greva la Cluj:shocked:
Eu de maine intru in vacanta:yes:

Anisia
1st April 2010, 23:03
Buna seara!
Pe mine nu m-a afectat foarte mult greva, bine ca nu stau foarte departe de metrou, am facut mai multa miscare. Si nici n-a fost aglomerat. Dar oricum, a fost un haos in trafic, din ce-am vazut.
Si eu sunt de azi dupa-amiaza in vacanta:D

lady_k
2nd April 2010, 00:27
Maine plec la bunici, asa ca va urez de pe acum sarbatori fericite (si insorite), sa va viziteze iepurasul si sa ne citim cu bine saptamana viitoare!


Noapte buna!:cya:

Geografu
2nd April 2010, 01:02
Clau, Sarbatori fericite, numai bine tie si familiei tale, sanatate, lumina si pace in suflete, plus un strop de noroc ! :kiss:

Noapte buna.

ice_girl
2nd April 2010, 01:32
Noapte buna! :):cya:
Si cum nu cred ca pana luni sau marti voi mai intra pe net, va spun si eu sarbatori fericite, sa aveti un Paste fericit, plin numai de lumina si multe bucurii alaturi de cei dragi :floricica:iar iepurasul sa v-aduca tot ce va doriti.:cheer:

innuendo
2nd April 2010, 02:16
Noapte buna !

Paste fericit, Oana!

Geografu
2nd April 2010, 10:52
Paste Fericit si tie Oana, sa ai parte numai de bine si fericire ! :ok:

Neata tuturor, in sfarsit m-am putut trezi cand am dorit, e foarte frumos afara. Diseara merg la Steaua - Brasov. Da, chiar in Vinerea Mare....

Alex, pleci undeva de Sarbatori ?

Gyulia
2nd April 2010, 16:22
Si eu vreau sa va urez Pasta fericit!
Sa va bucurati de aceste Sfinte sarbatori alaturi de cei dragi
nici eu nu cred k mai intru zilele viitoare si v-am urat de pe acum

innuendo
2nd April 2010, 16:35
nu plec sau sa vad..prin apropiere ceva.. pentru ca luni plec la Iasi..la Olimpiada de Mate.
phh.. vin vineri seara. Sambata ma duc la o zi de nastere si duminica Kings on Ice

dar tu, Alex?

ricochet4
2nd April 2010, 17:13
Azi noapte am avut un vis ciudat. Se facea ca Marius Negrea era langa mine si urmaream un concurs de patinaj. El imi explica sariturile si elementele. Si eu il intrebam prea multe, si la un moment dat, m-a ridicat ca la proba de perechi, pentru lasou. Si m-am mirat cum poate el, asa slabut, sa ma ridice pe mine :)

El Pistolero
2nd April 2010, 18:49
Paste fericit tuturor!:ok:

whisper
2nd April 2010, 20:22
Green!

Paste fericit Oana! Paste fericit, Gyulia! :)

Mulumim Raul! Aceleasi urari si pt tine :)

Geografu
2nd April 2010, 23:27
A batut Steaua, 1-0 cu Brasovul ! ;)

Alex, raman acasa de Sarbatorile astea, e mai bine asa, odihna mai multa, ca dupa aia vine furtuna la facultate.

Noapte buna tuturor.

praf_de_stele
3rd April 2010, 00:09
neata !

se pare ca de cate ori intru si eu pleaca toti. parca-s a-san :D
se vede ca urmeaza sarbatorile, pustiu pe aici...

cu ce actori e "ziua indragostitilor"? e romanesc ?

ce mi-a placut furtuna aia de miercuri(parca) :drak: :rolleyes:

ba, si vine si pastele :groggy: cum trece timpuuullll :( parca ieri eram in vacanta de craciun. a trecut 1 aprilie si n-am facut si n-am pacalit pe nimeni. am uitat ca a fost 1 apr :P

innuendo
3rd April 2010, 00:27
Asa-i, Alex! :ok: Noapte buna !

whisper
3rd April 2010, 07:25
Neata!

@A-chan: Nu e romanesc. E un film american in care joaca multe nume cunoscute...nu l-am vazut :)

Geografu
3rd April 2010, 12:45
Ade, e american, joaca Gerard Butler, Jessica Biel, Julia Roberts, Ashton Kutcher si multi alti cunoscuti. E de vazut ! ;)

Hello tuturor, in noaptea asta vine Pastele ! :ok:

praf_de_stele
3rd April 2010, 16:19
aha. l-am trecut pe lista :)

ioana11
3rd April 2010, 16:26
chiar ma gandeam sa ma uit si eu la film, mai ales ca e cu Patrick Dempsey, care imi place foarte mult:)

whisper
3rd April 2010, 21:44
Hello! :)

praf_de_stele
3rd April 2010, 21:58
si acum urmeaza : noapte buna :cry:

mikeyy
3rd April 2010, 21:58
Paste Fericit, tuturor!!!!

Cristinush
3rd April 2010, 22:00
Hey :D va doresc un Paste fericit tuturor, cu multa sanatate, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Kisses

praf_de_stele
3rd April 2010, 22:02
criiissss, tocmai vorbeam de tine acum 2 minute :shocked: telepatie !!!

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=515411&page=4
voteaza si tu colea daca tot venisi ca cine stie cand mai vii :D

paste fericit ! :)

Geografu
3rd April 2010, 22:45
http://i41.tinypic.com/e7yryc.jpg

Va urez tuturor numai bine, sa fim sanatosi, norocosi si fericiti. Sa avem parte de oameni care sa ne iubeasca si sa ne fie alaturi la bine si greu, sa avem pace si intelegere in suflete ! :ok::kiss:

Fug la Slujba de Inviere, ne auzim pe maine, noapte buna..

innuendo
3rd April 2010, 23:02
Paste fericit ! Sa fiti sanatosi si tot ce va doriti sa aveti :)

Numai bine ! :ok:

o sa ma duc si eu la Inviere, dar nu stau mult, nu pot sa sa ma culc prea tarziu ca ma obisnuiesc pentru concurs.

irinaidu
4th April 2010, 00:08
sarbatori fericite dragilor !!!! si urati-mi de bine pt ca am o problema.

whisper
4th April 2010, 09:12
HRISTOS A INVIAT!!!

@A-chan: Nu am zis nici macar: Noapte buna!:D
@Cris: Tocmai ne intrebam ce mai faci? De ce nu ne mai vizitezi:)
Si voteaza-l si u pe Stephy :)
Multumim de urari la fel si tie! :)
@Alex: Multumim la fel!
@Andi: Multumim la fel! Succes la concurs!
@Irina: Multumim Sa dea Domnul sa rezolvi problema! :cheer:

@everyone: Fie ca Lumina Sfanta a Invierii sa va calauzeasca viata! Paste fericit!
http://www.valimix.ro/wp-content/uploads/2009/04/felicitare-paste-fericit-hristos-a-inviat.jpg

innuendo
4th April 2010, 15:41
Multumesc! Am emotii, sunt tare nelinistit. Nici sa dorm nu pot bine. Vreau sa fac si eu ceva acolo, cu toate ca va fi foarte greu..ca la cat am lucrat eu (putin) in comparatie cu altii, o sa fie atatea genii p'acolo. Generatia mea este extrem de buna, cea mai buna (nu zic asta sa par mai victima, chiar asa e, daca priviti rezultate... daca iau cam 4 elevi punctaj maxim... si multi tot p'acolo (ca anul trecut) ..ganditi-va si voi :)) )

Geografu
4th April 2010, 20:02
Alex, ai grija de tine si mult succes, lasa emotiile la usa salii sau, daca nu se poate, uita de ele fix in momentul in care primesti foaia cu subiectele. Stiu ca poti ! :ok:

Hello tuturor, CHRISTOS A INVIAT ! :yes:

Ce faceti, cum ati petrecut in prima zi de Paste ? Eu am fost la o masa de familie, asa cum se cade la o astfel de sarbatoare, toti cei dragi se strang in jurul mesei..;)

Irina, bafta multa ! :kiss:

irinaidu
4th April 2010, 20:54
triple alex , bafta maxima !!! lasa emotiile. tu fa ce poti tu mai bun si dupa aia ce o fi , o fi !

ioana11
4th April 2010, 21:52
Hristos a Inviat!
Andi multa bafta, Irina sper sa iti rezolvi toate problemele.

praf_de_stele
4th April 2010, 22:07
paste fericit inca o data! bafta andi! vezi ca un andy deja a castigat, ma refer la roddick la miami. e randul altui andi sa castige :P
irina, bafta si tie sa-ti rezolvi problemele !

sa aveti o vacanta frumoasa! ne auzim saptamana viitoare, plec in univers :D

Anisia
4th April 2010, 22:14
HRISTOS A INVIAT!!! Lumina Invierii Domnului sa va binecuvinteze sufletele si casele!

Geografu
4th April 2010, 23:04
Noapte buna, maine e a doua zi de Pasti, astia spun ca va ploua..

innuendo
4th April 2010, 23:05
Multumesc! Sper sa fac bine, sa nu dezamagesc. Si daca nu, asta e.

Dar chiar as vrea un rezultat frumos :D


O sa plec maine. Ne mai auzim. Sa vad si eu cu cine ma intalnesc la Kings on Ice. Vorbim cand vin, pe vineri-seara...sambata.

Noapte buna! Numai bine! Sa va gasesc sanatosi :)!

Geografu
5th April 2010, 13:06
Buna tuturor, din nou Christos a inviat ! :ok:

ice_girl
5th April 2010, 17:29
HRISTOS A INVIAT SI PASTE FERICIT TUTUROR!:)
Sper ca pana acum ati avut parte de niste zile minunate la fel si in continuare!:)
Andi, multa bafta si sa te intorci cu un rezultat mare de la Iasi!

Geografu
6th April 2010, 00:32
Noapte buna ! ;)

lady_k
6th April 2010, 08:38
Neata! Hristos a inviat! Sper ca ati petrecut frumos si v-ati reincarcat bateriile!:)
Eu am avut un week-end prelungit in care m-am odihnit si mi-am revazut o parte din rude. Din pacate, azi sunt inapoi in lumea reala ...
O saptamana usoara!

Geografu
6th April 2010, 13:35
Hello tuturor !

Ma bucur ca te-ai simtit bine Clau ! :kiss:

O saptamana placuta tuturor, noi inca mai avem vacanta...

lady_k
7th April 2010, 08:43
Neata:)

Geografu
7th April 2010, 18:02
Hey ! :)

Am fost la prezentarea trofeului Cupei Mondiale. foarte fain, toata lumea buna prezenta, am vazut si eu cum arata cupa asta de toti dorita, de foarte aproape. A fost chiar ok ! :ok:

Ce faceti voi, gata cu Sarbatorile, vacanta, liberele ?

ice_girl
7th April 2010, 18:41
Hello!:)
gata a trecut si Pastele, bine ca mai sunt 2 zile de vacanta plus week-end-ul.:ok:
Alex, foarte fain ca ai vazut trofeul Cupei Mondiale:) acum ramane de vazut cine il va castiga.

lady_k
7th April 2010, 18:45
Hi!:)

Eu am inceput ieri serviciul in forta, mi-ar fi placut sa mai am cateva zile libere ...

Geografu
7th April 2010, 19:59
Ade, tu esti cea din avatar ? Daca da, semeni enorm de mult cu o colega de grupa la facultate, parca ati fi surori...:)

Clau, spor la scarbici ! :ok:

El Pistolero
7th April 2010, 20:06
@Geografu ea ii,am si eu o prietena care seamana izbitor cu ea,tot timpul cand ma intalnesc cu prietena aia ma gandesc la Ade:P:D

Geografu
7th April 2010, 20:25
Aha, pai nu stiu coane, dar asemanarea este frapanta, izbitoare chiar. Cand am vazut poza am avut un soc, ia uite Laura Andra (colega) e pe forum..:D

whisper
7th April 2010, 23:00
Green!


tot timpul cand ma intalnesc cu prietena aia ma gandesc la Ade

Ma intreb daca ea cand il vede pe Rafa se gandeste la tine :cry:

Geografu
8th April 2010, 00:26
Ce seara fericita ! :yeah:

Steaua a invins la Gloria cu 2-1, si ce e mai important, BAYERN SI-A LUAT REVANSA DUPA 11 ANI IN FATA LUI MANCHESTER, PENTRU A TRECE AZI IN SEMIFINALELE LIGII CAMPIONILOR (un 2-3 dramatic..). Multumim Munchen ! :yes:

Noapte buna.

whisper
8th April 2010, 00:38
Ma bucur pentru Steaua!
Pt. rezultatul lui Bayern nu-s asa fericita...dar ma bucur pentru tine!


Noapte buna!:)

ice_girl
8th April 2010, 10:49
Neata...:sleep:
Alex si eu ma bucur pt Bayern, e una din echipele mele preferate de cand juca acolo Michael Ballack.:):ok:
Lil-Ade seamana f bine si cu o colega de-mea de facultate,:yes: ar trebui sa fie mandra ca atatia oameni seamana cu ea!:P:ok:

Geografu
8th April 2010, 11:07
Cred ca Ade trebuie sa-si faca griji, prea multi oameni seamana cu ea...:D

Neata la toata lumea, e frumos afara...:)

lady_k
8th April 2010, 11:18
Neata.:)

Ba cam bate vantul afara.:P

ioana11
8th April 2010, 11:59
Ca tot se discuta intens pe forum despre Ade, mie mi se pare ca in poza seamana cu Jill Hennessy, o actrita care joaca intr-un serial difuzat pe Hallmark, Crosing Jordan, prima oara cand am vazut poza am zis ca este chiar actrita dar apoi m-am gandit ca ar fi prea tanara:)

ice_girl
8th April 2010, 12:18
Inseamna ca Ade e persoana importanta daca asa multa lume seamana cu ea, :yes:am uitat sa mentionez ca am si o verisoara care semeana f mult cu ea.:)
Ade esti tare,:ok: asa de multe persoane seamana cu tine, printre care si persoane publice!:P;)

Geografu
8th April 2010, 17:32
Da, am zis eu ca Ade e tare..:)

Am fost pe la o plimbare in parc, mai e un pic si iar o luam de la capat cu facultatea....

irinaidu
9th April 2010, 01:37
seara buna !!! eu sunt intr-o stare proasta in continuare. sper ca macar vremea sa fie frumoasa in acest weekend.

ZiGZaG10
9th April 2010, 01:48
sper sa nu ploua :((

lady_k
9th April 2010, 08:31
Neata!:groggy::sleep:

Geografu
9th April 2010, 09:26
Neata !

S-a mohorat vremea pe aici, speram sa nu ploua si noi....:(

ice_girl
9th April 2010, 10:27
Neata...:sleep:
Vreme innorata si in Bucuresti...:(

Geografu
9th April 2010, 21:52
Am fost la gimnastica la Internationale, foarte fain, a fost si ceva lume. L-am cunoscut pe Mikeyy, dar si pe alti colegi de forum de pe gimnastica, a fost o reala placere ! :ok:

ice_girl
9th April 2010, 22:09
Buna seara!
Alex, f bine ca ai fost la Internationalele de gimnastica, cu siguranta a fost frumos la fel si cei de pe forum de la gimnastica sunt oameni deosebiti, as veni si eu maine si poimaine dar din pacate nu pot ajunge; oricum o competitie vazuta la televizor nu se compara cu ceea ce vezi live!

mikeyy
9th April 2010, 23:18
Si eu ma bucur ca am avut ocazia sa-i cunosc pe Iulia si pe Alex....am vorbit si de patinaj foarte mult. Chiar mi-a placut.

Geografu
10th April 2010, 00:05
Ma bucur si eu ca ne-am vazut Mihai ! ;)

Ati mai stat mult la premiere ? :)

Noapte buna.

Tracoromana
10th April 2010, 00:13
Ce fain!!!!

Nu prea a aratat tvr-ul spectatorii, eu m-am straduit sa va descopar. Pe cei care au fost anul trecut la Milano la CE i-am vazut in sala.
Poate maine

Geografu
10th April 2010, 10:18
Flavia, poate ne vedem si noi maine ! :ok:

Neata tuturor !

AMR 2 zile...:(

innuendo
10th April 2010, 11:01
Hei. Am revenit! Ce sa zic..a fost frumos la Iasi. Locul unde ne-a cazat hmm, era cam departe de centru si toate cele, cam la iesire era.
Si despre concurs. Hmm..nu a fost prea bine, nu am prins medalie, generatia mea e super-buna, dupa cum am mai spus si s-a dovedit iarasi acest lucru. Din lotul international jumatate sunt de clasa a 10-a.
In schimb, am mai participat la un concurs, Alexandru Myller (cel mai important dupa olimpiada, f greu si asta) si am luat mentiune. Macar aia sa ma consoleze :D.
La anul o sa invat mai mult :)), sper. Dar tipii aia care au luat premii, cred ca fac doar matematica. Eu nu pot sa fac numai acest lucru, imi traiesc si eu viata.
Oricum, ii respect pe oamenii aceia.
Una peste alta, a fost o experienta frumoasa, este extraordinar sa vezi , sa stai cu atatia oameni inteligenti. S-au spus atatea bancuri, nu am cunoscut atata lume cat doream eu..dar nu am avut mult timp.

Voi ce mai faceti? Alex, vreau sa stiu de Kings on Ice..si cei care mai merg.

Geografu
10th April 2010, 11:27
Alex, ma bucur ca a fost bine pana la urma, si nu te gandi la rezultat, gandeste-te ca a fost o foarte buna experienta, ai invtat enorm si la anul vei fi mai pregatit. Bravo pentru mentiune ! :ok:

Merg la Kings, sper sa ne vedem pe acolo, vorbim ! ;)

ice_girl
10th April 2010, 11:41
Andi, felicitari pt mentiune :):yeah:si chiar daca nu ai luat medalie a fost o experienta extraordinara si ai tot timpul din lume sa inveti mai mult pt la anu si sa iei medalie!:yes:
Important e ca ai participat si bv inca o data!:):ok:

innuendo
10th April 2010, 12:00
Mersi :D

Alex, cand esti pe mess, imi dai un ghiont.

ice_girl
10th April 2010, 13:08
http://www.mediafax.ro/externe/avionul-la-bordul-caruia-se-afla-presedintele-polonez-s-a-prabusit-nu-exista-supravietuitori-5857551
Tragedie pt Polonia, intr-un accident aviatic au murit atat presedintele cat si alti oameni politici, in total vreo 132 de persoane.

whisper
10th April 2010, 16:12
Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!
Am auzit de tragedia polonezilor!


PS: GREEEN! Ca uitai sa zic:)

ioana11
10th April 2010, 20:42
Felicitari Andi!
odihneasca-se in pace bietii oameni!

ice_girl
10th April 2010, 23:24
Noapte buna!:)
Alex, Iulia maine mai mergeti la Sala Polivalenta la gimnastica? daca da, poate ne vedem acolo pt vreau sa vin si eu.:yes::):)
Odihneasca-se in pace toti cei care au murit azi in accidentul aviatic din Rusia!

Geografu
11th April 2010, 00:33
Oana, sa vedem daca mai ajungem, iti dau eu un semn maine pe la pranz pe PM daca se aude ceva.

Pacat de polonezi, parca sunt o natie blestemata...:(

Ce meci e Real - Barca acum...:)

Noapte buna.

Geografu
11th April 2010, 11:39
Neata tuturor, nimeni pe drum ? :)

lady_k
11th April 2010, 12:02
Neata!

Ba da, eu, dar inca ma intreb de ce m-am dat jos din pat pentru ca e tare mohorat afara.:(

Geografu
12th April 2010, 00:16
Am fost la gala, impresii cititi pe threadul dedicat, a fost SUPERB !!! :yes:

Noapte buna.

Gyulia
12th April 2010, 15:07
salutare tuturor

in sfarsit am reusit si eu sa intru...dupa o lunga perioada de agitatie impletita apoi cu relaxarea am reusit sa ajung si eu la casa mea...
nu am reusit sa citesc ce ati mai scris, am zis sa va salut mai intai, sa va zisc si eu :"Hristos a inviat!" desi cu o oarecare intarziere pt ca va dura cv sa va citesc

abia astept sa aflu si impresii de la kings' de la cei ce au fost...

ice_girl
12th April 2010, 17:05
Hello, eu sunt sunt inca sub impresia show-ului de aseara, a fost cu adevarat de vis si inca n-am iesit din starea de euforie.:yes::shocked:
Andi, sper ca ai prins trenul si ai ajuns cu bine acasa,:) noi am reusit sa prindem ultimul metrou.:ok:;)

Anisia
12th April 2010, 18:10
Buna tuturor!
Abia astept sa ne aratati poze de aseara, se pare ca a fost suberb din toate punctele de vedere. Trebuie neaparat sa vin si eu la anul:) La cat s-a terminat?

whisper
12th April 2010, 20:23
GREEN!
@Gyulia: Adevarat a inviat!
Bine ai revenit!

@Anisia: pe la aproape 22:30 :thinkso: parca. A fost superb!

Geografu
12th April 2010, 20:30
Buna seara la toata lumea !

Ce faceti, ma bucur ca ati ajuns cu totii bine pe la casele voastre aseara ! :ok:

Eu nu am avut o zi prea faina, mai ales la finalul ei...:(

innuendo
12th April 2010, 20:33
Da, Oana l-am prins :)

Eu am avut o zi buna, adica am primit niste lucrari si am luat note f bune. Alex, ce s-a intamplat ?

Geografu
12th April 2010, 20:42
Ma bucur pentru tine.

Nimic grav Alex, ceva personal, trece stai linistit ! ;)

Nu am putut sa merg la Steaua - Iasi si uite ca astia ne conduc din minutul 4....:headbang:

innuendo
12th April 2010, 22:32
Sa treaca ! ;)

E un inceput, cu Steaua a trecut , chiar a si batut. [fac si rime:D] :yes: Steaua - Iasi 2-1 :yeah:

Geografu
12th April 2010, 22:57
Da, baturam, Doamne ce emotii, bravo Steaua ! :yes:

Sper sa treaca Alex, merci de sustinere..;)

Noapte buna.

ice_girl
12th April 2010, 23:42
Noapte buna:) si o saptamana buna sa aveti!:):ok:

mikeyy
12th April 2010, 23:59
O saptamana frumoasa tuturor.
Ma bucur daca v-a placut la Kings on ice.
Eu am avut un weekend de gimnastica foarte fain...3 zile care au trecut prea repede :)

innuendo
13th April 2010, 00:24
Noapte buna va doresc si eu ! :cool:

whisper
13th April 2010, 07:32
Neata!

Imi pare rau Alex! Sper sa se rezolve cu bine si cat mai repede problema!

Bravo Steaua!

O zi buna!

ice_girl
13th April 2010, 11:13
Neata!:)
Azi e marti si 13 dar sper sa nu se intample nimic rau!:D:yes:

emiii03
13th April 2010, 15:20
13 e mereu cu noroc pt mine, azi nu am scoala :P

lady_k
13th April 2010, 18:12
Hey everyone!:)

Em, si pentru mine.:P

ioana11
13th April 2010, 18:54
Buna seara!
Alex sper ca sa ti se rezolve problema:)
Azi nu am avut nici noroc nici ghinion.
Claudia, ce reprezinta data de la semnatura?

lady_k
13th April 2010, 18:56
Wedding Day.:P

Geografu
13th April 2010, 19:51
Hello tuturor !
S-a rezolvat problema, multumesc pentru sustinere ! :ok:

Ce frumos a fost azi, m-am plimbat in parc imediat cum am scapat de facultate.

Ce faceti voi ? :)

Pentru mine 13 e o data foarte norocoasa si speciala...:D

ioana11
13th April 2010, 19:54
Eu nu am nicio zi norocoasa si speciala dar nici una cu ghinion.
Ma bucur ca ti-ai rezolvat problema.
Pentru mine azi a fost o zi monotona:scoala, pregatire si in curand ma voi duce la invatat. Cred ca ma ocup de mate azi.

innuendo
13th April 2010, 20:13
Foarte bine Alexe ! :ok:
mate Ioana :yeah: foarte bine si la tine

eu azi am dat test la psihologie si m-am cam enervat. a venit profa la si jumatate (cam nesimtita la faza asta mi s-a parut) si la fara 25 ne-a dat lucrare..si un subiect la care se putea scrie cat vrei. si la fix pixurile jos. am scris 4 pagini (am scrisul mare) in 25 de minute, efectiv nu m-am oprit, la inceput scrisesem cu mai multe detalii, explicatii,...dar cand am vazut ceasul..am preferat sa cuprind mai mult si sa nu explic chiar tot asa, decat sa nu scriu unele chestii, si-asa nu am avut timp sa scriu tot, si unele poate chiar erau mai importante. eh.. ii spun ca n-am avut timp sa scriu. e incorect cand stii, ai ce sa scrii si n-ai timp.
dar nu se termina lumea cu un test relativ la psihologie, subiectiv ... in care totul sta in piticii dupa creierul profesorei, dar, care sper ca va fi apreciat si f bine :D.

vremea a fost frumoasa si la noi azi.

e bine cand e bine:yes:

ice_girl
13th April 2010, 20:43
Buna seara!:)
Nici pt mine azi nu a fost o zi cu ghinion doar ca am varsat o cutie de lapte.:D
Ioana, spor la invatat!:ok:
Andi, si eu pateam la geografie cum ai patit tu azi la psihologie, venea profu la si jumate ( prof care era si director si era vesnic ocupat, intr-un era si de inteles de ce totdeauna intarzia) si pt ca nu avea timp sa ne asculte ne dadea lucrari si niciodata nu aveam timp sa scriu tot ce stiam.:(
Alex, ma bucur ca ti-ai rezolvat problema.:)

luma
13th April 2010, 20:54
Buna seara dragilor! Marti 13? Credeti in pisica neagra? :D

@Alex, cele rele sa se spele, cele bune sa se adune...cam asa spune o vorba romaneasca. Ma bucur ca ti-ai regasit zambetul.

El Pistolero
13th April 2010, 21:14
eu nu cred in superstitii,dar azi chiar a fost o zi proasta:D

Geografu
13th April 2010, 21:51
Pai si eu ziceam acum ceva timp ca marti 13 e freaky, dar de la un timp nu-mi mai pasa, ba chiar 13 e o zi cu noroc de la o vreme...:)

Luma, Oana mersic ! :kiss:

innuendo
13th April 2010, 22:17
Cand faceti rost de poze, imi stiti adresa. Iulia parca a avut aparatul. Mulțam :kiss:

Geografu
13th April 2010, 23:12
Vorbim Alex, oricum au iesit oleaca miscate ! ;)

Noapte buna, ne recitim maine.

whisper
13th April 2010, 23:47
Buna!
@Alex:Ma bucur ca s-a rezolvat problema!

Ma doare capul! :P Am incercat sa scriu ceva..ca apoi sa vad ca cel mai probabil nu mai era nevoie:P

Noapte buna!

innuendo
14th April 2010, 00:52
Ies si eu. Am inceput sa ma culc mai devreme (pe la 1 jumate), in loc de 3, e un progres :D.

Noapte buna !

lady_k
14th April 2010, 09:44
Neata!:sleep:

Mai, ce e cu frigul asta? Parca e noiembrie, nu aprilie.:(

iris_for_daria
14th April 2010, 10:56
Neatza, all !
La Turda e innorat, dar e caldut, placut !

In alta ordine de idei, spuneti-mi un loc unde sa incarc, putinele si nereusitele mele poze de la Kings on ice, ca eu am cont doar pe photobucket, dar acolo e mai complicat pe urma de "sheruit" :D

irinaidu
14th April 2010, 17:01
la mine viata still sucks, dar m-am gandit sa mai dau cate un semn de viata si cate un buna ziua , sa nu creada lumea ca i kicked the bucket.

Geografu
14th April 2010, 18:45
Buna seara !

Irina, bafta si numai bine iti urez, sper sa treci cat mai repede de perioada asta ! :ok:

Ce mai ziceti ?

innuendo
14th April 2010, 21:12
`na seara. si la noi a fost azi putin mai urat decat zilele trecute. A, am vorbit ieri cu ade (18 ani :D) pe facebook putin si zicea ca nu a mai avut timp de forum..si o sa treaca.
in rest am aflat azi o veste: se scoate informatica din scoli (mai trebuie aprobat de parlament, si cred ca va fi) .. pentru ca elevii nu erau interesati, nu prea se facea nimic, se statea doar pe net..si in plus sa se studieze la facultate pentru cei care vor (e totusi destul de grea)
practic isi bat joc de noi..am facut degeaba acesti 2 ani de info intensiv.. asa luam atestatul acela, chiar daca nu continuam facultate (cu toate ca ar suna bine). sa vedem ce zice si ade, daca stie ceva..ca ea trece a 12-a. (pierde 3 ani).

whisper
14th April 2010, 21:25
Buna seara!
Imi pare rau Andi! Sper sa nu fie asa!

ioana11
14th April 2010, 21:30
Andi(sau Alex?) este doar o propunere, poate sa nu treaca de parlament asa ca nu e sigur. Propuneri din astea apar mereu dar trebuie sa fie si votate asa ca nu iti face sange reau de pe acum:)

iris_for_daria
14th April 2010, 21:49
Unul dintre motivele pentru care n-am vrut sa intru in invatamant, pentru ca e o mare bataie de joc, din pacate, si nu doar fata de profesori ci si fata de elevi. Iar schimbarile astea, cand ii vine fiecaruia cate o idee stand degeaba si ca sa isi motiveze banii pe care ii ia, vine cu cate o propunere din asta de lege, minunata, la care te miri, cum de tu nu te-ai gandit si exista sanse sa nu treaca, cum zice Ioana, dar exista sanse sa treaca si atunci ce faci ? Uite asa ai facut liceul sa zicem, si constati ca degeaba l-ai facut, ca in ultimul an, s-a desfintat sectia ta. Sau te inscri la master, iar dupa 6 luni, afli ca se anuleaza, pentru ca....nu se stie exact.
Si asta nu se intampla doar acum. Eu stiu ca mama iubeste literatura, deci profil uman, si ea cand era in liceu a inceput la profil uman, iar cand a terminat a terminat la matematica. Parca ti-e greu sa si crezi, dar la un moment dat cineva a avut o ideea in cap, si a schimbat profilul.
Asa ca, e o problema a noastra, a romanilor, se pare ca...oricum, ca ultimele legi propuse pentru invatamant nu cred ca au fost mai stupide altele.

Sorry...dar cand am citit ce a spus Andi, mi-am amintit de frustrarile mele legate de sistemul...oricare ar fi el, din Romanica.
Sorry inca o data...m-am cam aprins...:D

Geografu
14th April 2010, 21:50
Ar fi chiar aiurea asta, mai ales pentru atestate, pai pentru cei care au facut 3 ani de info intensiv, ce se intampla ? Dar asta e Romanica..:(

whisper
14th April 2010, 21:54
Noapte buna!

ioana11
14th April 2010, 22:00
Aiurea este si pentru ca schimba in fiecare an aproape bacul. Nu inteleg de ce au scos oralele si le-au inlocuit cu competentele aste. Bine, poate ca are si partile lui bune bacul asta, dar problema e ca pe noi nu ne-a anuntat nimeni din timp. Este aiurea si cum se noteaza in special la limbile straine, de exemplu noi cei care suntem la mate-info nu putem lua nivelul maxim chiar daca stim limba respectiva mai bine decat cineva de la uman pentru ca chipurile nu au fost suficiente ore pe saptamana cat sa fim atat de pregatiti. Va dati seama ce nervi am si eu dar si colegii mei de la real. In loc sa fi lasat oralele alea care ne mai ridicau si noua mediile ne-a bagat bacul asa, sa ne tin si tot anul in examene. Si nici nu am stiut ca o sa fie asa, ca daca stiam de anul trecut de exemplu dadeam si eu ECDL si un atestat de limba(Dalf sau Cambridge) si scapam de beleaua asta de pe cap. Asa am fost din februarie incurcata.
Apropo de bac, de maine in colo nu prea o sa mai intru pe forum, pentru ca deja am intrat in focurile examenelor.
Noapte buna!

Geografu
14th April 2010, 22:05
O mare tampenie chestia asta cu competentele, adica daca eu sunt la uman si vreau sa dau chimia la bac, nu pot lua punctaj maxim pentru ca nu am facut n ore de chimie....Prostie imensa...:headbang:

innuendo
14th April 2010, 22:22
Astazi ne-a zis profesoara de informatica. Si acolo in Parlament din cate am inteles mai toti tin cu ei, sunt de acord, daca sunt numai *******i. Ce sa le ceri.
Eu de aceea am venit la profil mate-info, intensiv info..ca sa fac informatica foarte bine..ca medie aveam de orice profil..de bilingv engleza..s.a.m.d. Dar am zis sa ma duc la informatica pentru ca mi se parea de viitor, engleza o stie toata lumea si in fond o pot invata si acasa, pentru ca mama e profesoara de engleza. Cand le-oi spune tatalui meu si unchiului (care sunt informaticieni in strainatate) :)).
Si mai zicea cineva ca nu stie daca se aproba..n-ati vazut ca s-a aprobat de curand si noul BAC.. cu o proba fizica-chimie-biologie.. ceva cu 2 limbi straine...7 probe in total. nu stiu exact. Nu's sanatosi. Oricum l-ar face ei, pentru mine bacul ramane tot o formalitate..un fel de...sa fie si el acolo..nu arata nimic, e irelevant. Dai bacul.. ca si cum iti da o foaie: ai facut liceul :-?? .
Spunea Daria ca nu-i place sistemul. Da! Nici mie. Vorbeam chiar astazi la geografie (de fapt, mereu vorbim despre asta)..despre sistemul de invatamant. Am un profesor la geografie..genial mi se pare...un model. Daca ai fost elev al Hasdeului si nu l-ai avut profesor pe Postelnicu, degeaba ai trecut prin acest liceu. Dansul nu ne preda nimic, la genul :"scrieti", eu nu am caiet la geografie. Ne spune ca "eu as putea sa va dau: tie 100 de metrii cubi de carte, tie 200..tie 500..sa va trimit asa la fiecare. Dar ce as rezolva? Voi v-ati obisnuit numai sa primiti. Va las pe voi sa cautati, pentru ca sa va obisnuiti ca in viata nu va da nimeni. Eu nu o sa va impun un mod de gandire, pentru ca voi nu sunteti niste linii drepte, va trebuie flexiune, sa aveti imaginatie, sa stiti sa va descurcati". Si e foarte tare omul. De exemplu astazi a zis: as fi vrut sa va dau lucrare. imediat dupa ce a zis asta a completat "uitati, cand ati auzit de cuvantul lucrare: gata..ati intrat in panica..va pun note...si va stric mediile.. sunteti intr-o goana nebuna dupa note. eu as putea sa va predau, sa va ascult si tot asa. si ce rezolv? voi, ce rezolvati daca aveti nu stiu ce note la romana, matematica..franceza..nu va intreaba nimeni". este singura ora la care ma simt prost, cand incepe sa ne vorbeasca de tot felul de congrese mondiale la care se discuta probleme importante. ne-a mai spus ca in ziua de azi toti au nu stiu cate facultati, dar cand se te aganjeze te intreaba clar: " ce stiti sa faceti? si tu ce zici? pai stiti, am absolvit facultatea x, am avut in liceu media .. " si totusi, ce stiti sa faceti ? :)).
ne face mereu sa ne punem anumite semne de intrebare. si noi invatam din respect. dar practic nu invatam lucruri gen: "resursele subsolui sunt.. si insiuri acolo", invatam lucruri generale, cu aplicatii practice, sa stim de ce se intampla acel lucru..
altfel trebuie privit sistemul de invatamant. am dat si eu acest exemplu pentru ca mi se pare un profesor foarte bun care te invata si pentru viata.

ice_girl
14th April 2010, 22:34
Buna seara!
la ca voua si mie sistemul de invatamant romanesc mi se pare ca are mari lacune ca sa nu zic ca e un sistem prost gandit si prost implementat, ni se ofera imformatii dar aceste informatii sunt oferite de-a valma, fara ca elevii si studentii sa inteleaga si sa aplice aceste informatii, toata lumea alearga dupa note dar cum bine zicea profu nostru de istorie din liceu, nu notele definesc un elev ci felul in care reuseste sa puna in practica si sa se foloseasca de o idee, daca e capabil sa gandesca fara a fi impins de la spate de altii, si mai zicea ca poti sa ai numai 10 dar asta nu inseamna ca esti un om destept, care gandeste ci ca ai fost un elev care a invatat.
Poate nu avea el dreptate 100% dar multi alearga dupa note si medii si asta nu e deloc un lucru bun dar asta e si vina sistemului care pune mare accent pe calificative.
Eu sper sa nu se scoata informatica din programa pt ca si fratele e la mate-info si la fel inseamna ca a facut 3 ani degeaba.
Noapte buna!

Geografu
14th April 2010, 23:13
Alex, ai facut o analiza buna, pacat ca noi nu prea putem face ceva ca sa schimbam....

Eu cred ca la liceu ar trebui ca fiecare copil sa fie pus la inceput sa aleaga 5-6 materii pentru profilul lui specific si sa le faca pe alea aprofundate 4 ani. In fine..

Noapte buna.

iris_for_daria
14th April 2010, 23:44
Alex, diferenta dintre noi consta in is si was...asa ca nu ma pot decide daca e sau nu furt de semnatura :P
Glumeam, nu ma deranjeaza si nici nu-i un apropo sa schimbi ceva. Dar abia acum am observat. :yes:

innuendo
14th April 2010, 23:53
asa e Alex. ei decid, ce e de la noi nu se ia in considerare. revin la "toti oamenii sunt egali, numai ca unii sunt mai egali decat altii" :ok:

Noapte buna !

Geografu
15th April 2010, 18:59
Iris, am uitat sa cer drepturi de autor. Glumeam si eu of course...:)

Ploua si la Turda ?

Buna tuturor, la noi a fost foarte mohorat azi, a plouat in reprize. Am scapat de facultate pe saptamana asta, maine avem liber ! :ok:

lady_k
15th April 2010, 21:11
Hello all!

Si la noi a fost urat si a plouat in reprize dar spre seara s-a oprit si am putut sa merg cu mama la cumparaturi si la pizza. Am gasit un magazin cu rochii de mireasa si cred ca "m-am indragostit" de una dintre ele.:D

Geografu
15th April 2010, 23:12
Oo, super Clau, e bine ca ai ochit o "piesa", sper sa fie pe placul tau...:ok:

Se spune ca de maine ploile ne parasesc, sa speram...

Noapte buna.

lady_k
15th April 2010, 23:23
Noapte buna!:cya:

Geografu
16th April 2010, 12:21
Neata tuturor, weekend placut ! :ok:

La mine s-a cam terminat cu lenevia, saptamana viitoare am 2 colocvii si o lucrare, incepe munca adevarata...:(

Bine ca macar e frumos afara azi...:)

iris_for_daria
16th April 2010, 12:38
Neata !
Azi e fain la Turda, e soare, pasarele ciripind, o zi buna de plimbari prin parc.
Ieri in schimb, a fost o zi ciudata, de dimineata de cand m-am trezit a turnat cu galeata, pana seara...si pe cand sa mearga soarele la culcare, s-a gandit sa ne dea si noua niste raze...asa ca seara a fost superba, nu prea rece, nu prea calda, si foarte proaspata dupa atata apa...
Ce planuri de weekend aveti ?
La mine o sa fie cu chef...e ziua lui tata duminica. :)

ice_girl
16th April 2010, 14:24
hello everybody!
Si in Bucuresti e o zi superba de primavara numai buna de plimbare:yes: numai ca din pacate eu am iarasi de facut 2 proiecte plus de invatat pt un examen.:(
ieri am fost la conferinta despre leadership, unde a fost invitata Aneta Bogdan, fost directoare la Connex Romania, unde ne-a vorbit despre cum trebuie sa fie un adevarat lider si ne-a spus ca orice vrem sa facem si sa realizam trebuie sa muncim mult si sa ne "asuman victoriile cu umilinta si esecurile cu mult curaj".
Chiar m-a impresionat, o femeie cu adevarat puternica care a reusit in ceea ce si-a propus, am invatat multe lucruri de la ea.:ok:
Si btw de maine e wee-end!:)

lady_k
16th April 2010, 15:19
Buna!

Spor la invatat si la proiectele alea, Oana! Profii tai merg pe principiul "all good things come in pairs" sa inteleg?

Daria, la multi ani tatalui tau! Asta imi aminteste ca duminica e ziua celui mai bun prieten al meu si inca o data nu-i pot ura la multi ani fata in fata.:(

Si la Tgv e soare dar bate vantul. Planuri de week-end nu am pentru ca nu stiu inca daca am cu cine sa mi le fac:P, asa ca o sa decid pe parcurs ce fac week-end-ul asta.:)

Geografu
16th April 2010, 17:30
Iris, la multi ani tatalui tau ! :ok:

Oana, bafta la proiecte, of, nici eu nu am niciun chef sa invat...:(

iris_for_daria
16th April 2010, 17:50
Vine cenusa vulcanica peste noi !!!! :( Oare e chiar atat de grav pe cat se agita stiristii ? Sper ca totusi nu !

Merci Alex, Claudia pentru urari.
Claudia imi pare rau si stiu ca e tare neplacut cand nu poti ura La Multi Ani cuiva drag. Un timp am avut si eu unul din prietenii buni plecati peste mari si tari si nu stiam nimic despre el, si mereu de ziua lui ma gandeam oare pe unde e si ce face. Dar gandurile bune zboara peste vazduh si sunt sigura ca ajung la destinatari. :P
Oana, bafta la proiecte ! Dar simt asa ca nu prea iti vine cheful nici cu incantatii :P

Anisia
16th April 2010, 18:11
Buna tuturor!
Cred ca ma alatur si eu voua, Oana, Alex. Am un proiect si-o prezentare pentru saptamana viitoare, si la fel, nu prea am chef... Oricum, spor la invatat si lucrat!:)
Se pare ca la noi va ajunge norul de cenusa vulcanica la noapte, in zona de NV, asa am auzit pe la stiri. Se va inchide o parte din spatiul aerian. Nu suna prea bine...

lady_k
16th April 2010, 18:50
Daria, nu e peste mari si tari, doar peste munti.:P Si vom vorbi, oricum, la telefon, dar nu e acelasi lucru...

Bafta si tie, Ani!

ioana11
16th April 2010, 19:55
Buna seara! S-a mai terminat si o saptamana grea, in sfarsit!
L-a multi ani tatalui tau, Daria!
Claudia, ma bucur ca ai pus ochii pe ceva care sa iti placa. La restaurant te-ai gandit, ai ales? Nu sunt prea multe in Targoviste, si e cam greu sa gasesti unul si frumos si liber si cu preturi bune....

lady_k
16th April 2010, 20:36
In sala mare de la Cantup va fi, Ioana. Intr-adevar nu am avut prea multe optiuni ...

innuendo
16th April 2010, 23:25
Daria, sa-ti triasca tatal! La multi ani!
Succes tuturor la examene, proiecte.. :D

Nu mai mi-a mers de ieri sa ma loghez pe forum, hmm. Pur si simplu, scriam nick-ul si parola si dupa se stergea parola si nu ma loga. Eh, bine ca merge acum.
Ce frumos a fost azi afara! Maine iar am concurs la mate..mi s-a acrit de ele...si sapt viitoare am altul si poate e ultimul (Daca nu ma mai calific).

Voi sunteti bine, da?

ice_girl
16th April 2010, 23:31
Noapte buna!:)
Andi, noi suntem bine atat cat se poate ( glumesc)...
Eu am terminta de facut un proiect, am facut jum din celalalt si maine vreau sa m-apuc de invatat.
Ani, Alex si Ioana spor la invatat si Claudiei spor la pregatirile pt nunta!:):ok:
Daria "la multi ani" tatalui tau!:floricica:
Si Andi, bafta in continuare la concursuri!:yes::ok:

irinaidu
16th April 2010, 23:32
hello dragilor !!! eu tot intr-o stare cam albastra sunt dar totusi am intrepins pasi spre recuperare. mi-am facut abonament la sala si m-am si dus , iar aseara am fost la concert " vita de vie ".
azi am febra musculara peste tot. asa ca nu am avut activitati solicitante fizic dar din fericirre m-a vizitat o prietena buna din targu-mures, de pe la 16 pana pe la 20.
voi ce mai faceti???

ps: si pt cei cativa posibil interesati de aceasta veste , se pare ca allison o sa concerteze impreuna cu adam vara asta. :)

Geografu
16th April 2010, 23:40
Alex, bafta la concursuri, e nevoie de multa la mate ! :D:ok:
Mersi Oana, sper sa "intre" ceva informatie in weekendul asta..

Irina, e ok ca esti mai bine. Cum a fost la Vita de Vie, de vreo 2 ani nu i-am mai vazut live...:)

Noapte buna.

innuendo
16th April 2010, 23:59
Multumesc Oana, Alexandru [suna ciudat pentru ca nu prea s-a folosit pe aici :D, dar imi place sa-mi pronunt tot numele] ! :)

Noapte buna!

irinaidu
17th April 2010, 00:18
geo-alex ( cred ca ar trebui sa va facem si pe voi 2 alex-san si alex-chan ca sa stim who's who ) mie mi-a placut concertul. adi despot a cantat bine si a avut cometarii haioase. publicul, desi destul de tanar, ca sa zic asa si cu unele momente de extaz un pic cam mare, stia versurile si a creat o atmosfera faina. so, overall m-am simtit foarte bine.

iris_for_daria
17th April 2010, 10:47
Daria, sa-ti triasca tatal! La multi ani!


Merci Andi ! :)



Maine iar am concurs la mate..mi s-a acrit de ele...si sapt viitoare am altul si poate e ultimul (Daca nu ma mai calific).

Banuiesc ca nu vb serios, cum daca te mai califici...doar nu-ti doresti sa nu se mai intample asta :P
Bafta la concurs, banuiesc ca in timp ce tst eu pe aici tu esti in plin proces de rezolvare a problemelor, asa ca iti tin pumnii ! Si da, iti doresc, chiar daca tu nu mai vrei, sa te califici si pentru urmatoarele. :D

In rest...eu nu de mult m-am trezit dar ma bucur caci se arata o zi faina, iar e soare si caldut si pasarele :P Si de asta ma intreb unde-i norul de cenusa ? Sper sa fie asa de sus incat sa nu aflu.
O zi faina la toti !

alyosha_87
17th April 2010, 16:23
ps: si pt cei cativa posibil interesati de aceasta veste , se pare ca allison o sa concerteze impreuna cu adam vara asta. :)

unde????cand??? si eu vreau!!!! :D:D:D

salutare. is suparata rau ca nu pot pleca din romania in franta, din cauza erupitie :mda: am examene, prezentari, proiecteeeeeeeee.... vreau in frantaaaaaaa...

Geografu
17th April 2010, 21:12
Buna seara ! :ok:

Am avut o zi interesanta, am invatat ceva de dimineata, m-am uitat pe la tot soiul de evenimente sportive, apoi am fost la cumparaturi....:)

Voi ce ati mai facut ?

lady_k
17th April 2010, 21:21
Buna seara!

Eu mi-am petrecut dupa-amiaza "sapand" dupa caietele cu informatii despre patinaj din 1998-2002 si le-am si gasit.:P Cand ma gandesc cu decupam de prin ziare poze alb-negru ca sa le lipesc in caiete ... Ce timpuri!

Geografu
17th April 2010, 21:29
O da Clau, tin minte ca faceam si eu asta intre 1996-1999 parca, mama ma ajuta si ea m-a sprijinit sa deschid seria acestor caiete, m-ai indemnat sa le caut si eu, chiar mi-e dor de pozele alea decupate cu Baiul, Stojko, Candeloro, Buttyrskaya etc.

ice_girl
17th April 2010, 22:17
Noapte buna si duminica placuta maine!:)
Claudia si am trei cutii de pantofi pline cu decupaje din ziare despre patinaj, gimnastica dar si alte sporturi...
P.S. Mult succes maine lui Bute sper sa castige si sa ne faca iarasi o bucurie!!!:yeah::yes:

praf_de_stele
17th April 2010, 22:52
neata!

ca tot vorbeati de asemanari, nu mi se pare ca e tare sa semeni cu multa lume. e tare sa fii unic! plus ca mi s-a mai spus ca seman cu nu stiu cine(o actrita), dar mie nu mi se pare deloc. si nici cu jill hennessy. deci acum pe bune, chiar nu vad nicio asemanare. :groggy: poate asa pare din poza mea de la avatar doar...desi nici asa nu mi se pare

ce dezbateri pe aici...invatamant alea alea. sincer, mie nu-mi mai pasa deloc pt ca sunt niste porci si nu mai trebuie luati in seama. cand o sa vina vremea sa dau bacul o sa ma adaptez cerintelor si gata. ca daca ma agit, ce rezolv ? plus ca nu trebuie sa-i credeti, in fiecare zi vin cu cate ceva nou. vai de ideile lor, cred ca astia nu pot dormi noaptea si si-au gasit antidotul plictiselii. mai bine s-ar gandi unde si cum sa-si construiasca vilele.

Geografu
18th April 2010, 00:23
Asa e Oana, la noapte joaca Bute, sa ii uram succes ! :yeah:

Ade, imi pare rau ca nu ai fost cu noi la gala sa il vezi pe Lambiel..:(

Noapte buna.

innuendo
18th April 2010, 00:40
Salve! :D
Daria, multumesc frumos de tot ! :) Inca n-am aflat rezultatul, sa vedem :D.

Dupa-amiaza am fost si eu pe la cumparaturi.
Si seara la o zi de nastere.. destul de dragut, am vorbit, am ras, a fost ok.
Maine dimineata cred ca ma duc pe la un tenis.

Noapte buna!

praf_de_stele
18th April 2010, 00:45
alex, oricum il vad aproape-n fiecare zi :D acum serios, o sa mai fie ocazii. odata si-odata o sa se intample :)

cu cine se bate bute si la ce competitie ?

Geografu
18th April 2010, 10:51
S-a batut cu Miranda, intr-un meci pentru mentinerea centurii mondiale la box, categoria WBC (parca). Si l-a invins prin KO in runda 3 ! :yes:

Neata la toata lumea, mai este o zi de weekend, noroc ca e fain pe afara..:)

lady_k
18th April 2010, 10:59
Neata! La mine e un pic innorat. Aveam de gand sa merg la o plimbarica mai tarziu, dar s-ar putea sa ploua.:(

Gyulia
18th April 2010, 11:52
ma bucur mult ca a castigat lucian,din pacate nu am reusit sa ma trezesc sa il vad,cum faceam de obicei...

innuendo
18th April 2010, 12:55
foarte bine ca a castigat Bute!
A pierdut si Dinamo :D. seara magica

ice_girl
18th April 2010, 13:36
Bv lui Bute pt victorie, mai sunt si sportivi care ne fac sa ne simtim mandrii ca suntem romani!:yeah::yeah::)
Andi, in schimb eu f trista ca pierdut Dinamo, :(adio titlu si poate adio si podium!:huhu:
In Bucuresti e zi superba de primavara numai buna de plimbare!:yes:
Duminica placuta tuturor!:)

irinaidu
18th April 2010, 16:05
unde????cand??? si eu vreau!!!! :D:D:D

salutare. is suparata rau ca nu pot pleca din romania in franta, din cauza erupitie :mda: am examene, prezentari, proiecteeeeeeeee.... vreau in frantaaaaaaa...

in america, vara asta , deci nu cred ca avem sanse sa vedem decat pe youtube :groggy:

imi pare rau pt toti cei carora vulcanul le-a stricat planurile.

si sunt f suparata. am vrut sa vad meciul lui bute dar am cautat in programe si nu parea trasmis nicaieri. voi unde l-ati vazut????

alyosha_87
18th April 2010, 16:56
ah, merde cum ar zice francezii.... ah well, bun si asa....