PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

ice_girl
17th February 2010, 09:49
Buna dimineata, eu sunt f trista si dezamagita pt Brian, ironia sortii e ca exact acum 8 ani in aceasi noapte ( 16/17 feb) am plans de bucurie pt ca Marina Anissina/Gwendal Peizerat au castigat aurul ( tin minte ca a aparut un articol cu o poza de-a lor in Prosport pe care am lipit-o pe coperta cartii de biologie iar prietena mea cea mai buna si-a lipit-o pe cartea de romana si acum mai avem cartile) in schimb azi noapte tot pt un francez, pt Brian binenteles, am plans de suparare!
Sper doar sa-mi treaca cat mai repede supararea si macar Stephane sa ia o medalie.
Alex, multa bafta in continuare la examene!

lady_k
17th February 2010, 14:49
Oana, imi amintesc noaptea aia si fotografia din Prosport. Nu mai stiu daca am plans sau nu, dar stiu ca am fost tare fericita insa pentru Irina si Ilia care au luat argint.:)
Si eu aveam poze pe coperti, cu Alexei pe caietul de romana, si Ekaterina Gordeeva, pe cel de franceza.:D

ice_girl
17th February 2010, 20:48
Buna seara, astazi cred ca azi fost cea mai rea zi din luna daca nu din an, a inceput prost totul cu esecul lui Brian apoi a continuat la la facultate cu 3 cursuri unde am scris non-stop, dupa am fost la un interviu unde cel care mi-a luat interviul primul lucru m-a intrebat:"domnisoara spune-mi in maxin 10 cuvinte la ce te pricepi cel mai bine", apoi a continuat sa ma intrebe de contabilitate( materie pe care am urat-o la fac) de conturi, bilanturi si alte cele.Interviul a durat 45 de minute iar la 2 sau 3 intrebari am dat niste raspunsuri total aiurea, cu toate ca dupa ce au trecut intrebararile stiam perfect ce ar fi trebuit sa raspund, asa ca clar nu ma selecteaza pt acel post.
Apoi am fost la cumparaturi de unde am plecat incarcata cu 3 plase care aproape mi-au rupt mainele iar pana sa ajung acasa am schimbat 2 tramvaie , un autobuz+ metroul iar intr-un final am ajuns acasa uda leoarca, moarta de foame, de sete si de frig.
Sper ca maine sa am parte de o zi mai buna, fara evenimente neplacute, vreau sa ma odihnesc pt urmeaza o alta noapte alba, bine ca m-am aprovizionat cu Coca-Cola zero si cu Jabobs Frappe.
O seara placuta tuturor!

Cristinush
17th February 2010, 20:56
Jojo..tough times, ha?! Bafta la toate cele :D
Noapte buna de la mine ca sunt rupta de oboseala si sa aveti o zi splendida maine ;)

praf_de_stele
17th February 2010, 21:51
sper sa plang si eu vineri pt un bronz al lui steph...sau argint :D :rolleyes: sau aur :lol:
macar avem noaptea asta libera, vineri ma trezesc si eu. e altceva cand vezi live

lady_k
17th February 2010, 23:38
N-am crezut ca o sa ajung sa ma bucur ca ma trezesc la 6.:ras-plans:
Totusi, ma duc la somn ca am de recuperat. Noapte buna.:cya:

emiii03
18th February 2010, 00:36
nu aveam de gand sa ma uit, dar sincera nici nu-mi vine
nu am crezut ca o sa zic asta vreodata :(

Noapte buna!

innuendo
18th February 2010, 22:29
unirea-liverpool :D , va uitati?

ice_girl
18th February 2010, 23:07
Buna seara, azi m-am odihnit si eu, am si dormit vreo 2 ore si dupa-masa asa ca nu mai dorm acum astept sa se faca ora 3 si sa inceapa "marele bal".
Eu ma uit la Unirea-Liverpool sper ca Unirea sa faca un meci mare si un egal ar fi extraordinar asa ca "Hai Unirea"!

Anisia
18th February 2010, 23:18
Buna seara!
Si eu ma uit la meci, se pare ca pana acum se tine destul de bine Urziceniul. Ar fi bine sa ramana egal sau de ce nu, sa dea gol Urziceniul:)

innuendo
18th February 2010, 23:21
da, se bine tine Urziceniul, egalitate. Si ce diferenta de venituri poate fi intre aceste 2 cluburi.

innuendo
18th February 2010, 23:42
of...a dat gol Liverpool :(

ice_girl
19th February 2010, 00:00
S-a terminat meciul si chiar daca a fost 1-o pt Liverpool Unirea a facut un meci mare nu s-a lasat intimidata de valoarea si numele celor de la Liverpool;eu zic ca inca exista sanse pt calificare daca fac un meci la fel de bun peste o saptamana.
Bv Unirea!

Gyulia
19th February 2010, 00:06
nu stiu dak exista sanse de calificare...pana la urma Liverpool e Liverpool, dar Unirea a jucat bine,a reusit sa le tina piept.

ice_girl
19th February 2010, 07:36
Buna dimineata, s-a terminat si proba masculina si s-a mai scris o poveste la aceste JO, cu un final nepotrivit dupa parerea mea, eu l-as fi vazut pe Plusenko campion olimpic dar cei avizati ( adica arbitrii) au decis, depinde daca au decis bine, cred ca au fost destul de subiectivi, mai mult decat trebuia.
Eu sunt terminata acum ma pun sa dorm sa ma refac pana la CD, bine ca exista pauze intre probe ca altfel nu stiu daca as rezista pana la final.
O zi frumoasa tuturor!

lady_k
19th February 2010, 08:12
Neata!:groggy:
Ce somn? Care somn? Somn, maine dimineata, cand se termina CD-ul.

Geografu
19th February 2010, 14:27
Hello tuturor, revin dupa 2 zile infernale, am terminat toata sesiunea cu bine, in sfarsit vacanta !!!!! :yes:

Simt ca a fost o perioada infernala, de abia m-am mai putut concentra pentru ultimul examen, ma bucur ca totul a iesit asa cum am dorit.

Ce mai faceti voi ? Bine sanatoase, sanatosi ? :)

Vreun semn de la Irina ?

Sunt foarte mahnit legat de patinaj, dar voi spune totul pe threadul aferent...:(

lady_k
19th February 2010, 14:33
Hello again, Alex!:)

Irina ne-a informat pe unul dintre threaduri ca dupa programul scurt al baietilor s-a aruncat de pe un pod ... cu coarda elastica.:P

Geografu
19th February 2010, 14:54
De ce, in cinstea lui Joubert ? :D

Apropo, am uitat sa vorbesc despre el pe threadul separat, asa e cand esti overrated....:P

lady_k
19th February 2010, 15:02
asa e cand esti overrated....:P

Iti versi nervii pe Brian saracu'? Lasa-l ca si-asa e el amarat.:P

ice_girl
19th February 2010, 16:25
Adevarul ca si mie azi dimineata dupa ce a terminat Brian programul cumulat cu faptul ca Stephane a iesit pe locul 4 iar Lysacek campion olimpic , mi-a venit sa ma arunc de pe un pod dar fara coarda elastica direct in Dambovita.

Geografu
19th February 2010, 16:52
Nu imi mai vars nervii pe nimeni Clau, sunt prea fericit pentru asta, chiar daca mahnirea de la patinaj a ramas. Stiu ca nu e frumos sa te iei de oamenii amarati, dar....:D

florik2000
19th February 2010, 19:04
stiti cumva cum trebuie facut sa functioneze programul de vizionat online jo de site-ul tvr.ro?

alyosha_87
19th February 2010, 19:19
hallo :D

ce faceti? tot suparati dupa proba de baieti? :P

lady_k
19th February 2010, 19:22
Eu ma pregatesc sufleteste pentru CD.
By the way, acum am vazut avatarul. Daca vrei, il schimb ...

alyosha_87
19th February 2010, 19:26
nuuu...stai linistita, nu-l schimba ;)

lady_k
19th February 2010, 19:27
Ok. Sa nu ne confunde lumea.:P

praf_de_stele
19th February 2010, 20:08
eu chiar v-am confundat :P am vazut-o prima data pe marce, apoi a aparut claudia si-am zis ca mi s-a parut :groggy: lasati asa, faceti greva!

ca tot intrebati...da, eu inca sunt suparata. nu stiu cand imi revin! pana atunci RIP!
oana, nici chiar asa. nu merita sa-ti iei viata pt asa ceva! cred ca nici ei nu-s asa suparati ca noi...o sa vina si vremuri bune, sper, altele

mikeyy
19th February 2010, 20:35
Sa nu va schimbati avatarul...chiar daca e identic! :)

praf_de_stele
19th February 2010, 21:37
mai are si daria tot la fel :P

alyosha_87
19th February 2010, 21:48
atunci nu schimbam :P

Geografu
19th February 2010, 22:56
Cred ca imi pun si eu unul ca voi, numai ca jos va scrie Plushy normal...:)

mikeyy
19th February 2010, 23:02
Deja iti e dor de el, Alex? :)

Geografu
19th February 2010, 23:14
Pai chiar cred ca se va retrage dupa magaria de ieri, asa ca...DA, o sa ii simt lipsa....:)

Noapte buna.

mikeyy
19th February 2010, 23:30
Eu ii simt lipsa doar lui Yagudin.....ce patinator!!!

innuendo
20th February 2010, 00:25
Azi am fost toata ziua foarte ciudat. Ce face si sportul asta din om. M-au intrebat colegii ce am. S-a comentat si prin clasa la mine de acest titlu, toata lumea vorbeste. Am fost socat..eu cand am vazut rezultatul n-am putut sa zic nimic. O sa-mi revin eu... Nu vreau sa se retraga. Sa-l bata odata, dar crunt.
Alex, se pare ca nu degeaba suntem nascuti in aceeasi zi.

Geografu
20th February 2010, 11:34
Se poate maestre, dar lasa ca trecem noi si peste asta ! :ok:

Hello tuturor, e Soare la Bucuresti, diseara ma duc la meciul Stelei, o luam de la capat in campionat...:yes:

whisper
20th February 2010, 17:42
GREEEEEEN!

@Marce, Claudia, Daria: Nu schimbati avatarul chiar e :great: Si cred ca toti simtim asta!

lady_k
20th February 2010, 21:11
Buna seara!

Azi am avut o zi productiva, mi-am gasit nasi pentru nunta.:P Plus ca a fost cald si frumos afara. Vine primavara.:)

praf_de_stele
21st February 2010, 01:53
claudia, ma bucur pt tine :)

si la mine a fost soare si cald, apoi s-a pus ploaia

in fine, inca o data : F**K VANCOUVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Geografu
21st February 2010, 02:01
Dezastru la fotbal, am pierdut cu Ceahlaul, 1-3 si ce aiurea a fost atmosfera, s-a aruncat cu bulgari pe teren, a fost intrerupt meciul, jucatorii penibili, in fine...:(

Noapte buna.

praf_de_stele
21st February 2010, 03:09
:cry: nu ma mir...amuzant ca de obicei :happy
hai ca m-ai distrat cu postul asta. aiurelile din fotbal ma binedispun, ma fac sa rad

innuendo
21st February 2010, 12:22
si eu am aflat de rezultat. Steaua asta :( conducea cu 1-0 dupa prima repriza si in a 2-a a luat 3 goluri, tipic ei.

Geografu
21st February 2010, 13:26
Ma bucur ca te distrez Ade, din pacate as fi vrut si eu sa fiu la fel de vesel ca tine aseara...:)

Asta e batrane, mergem inainte, oricum nu putem spera la titlu cu un asemenea lot si joc.

Buna tuturor, e duminica si e cam mohorat afara.

lady_k
21st February 2010, 14:58
Buna.:)


Da, si la Targoviste e mohorat, dar eu sunt fericita pentru ca fratele meu a terminat prima sesiune cu bine.:)

ice_girl
21st February 2010, 14:59
Buna tuturor, im Bucuresti iarasi e frig si mohorat dar in concordanta cu starea mea sufleteasca de vineri dimineata parca nu-mi revin, sunt tot trista si dezamagita mai ales dupa ce am auzit ca se retrage si Steph.
Si eu zic F**K VANCOUVER mai ales dupa si Adam Malysz a luat argintul la sarituri cu schiurile si Ahonnen nu mai concurat din cauza unei accidentari, cele mai aiurea JO pe care le-am vazut vreodata, la nici o competitie sau concurs nu m-am consumat, enervat si suparat mai mult ca la Vancouver 2010 si astept sa fie la fel si in continuare.
Totusi astept cu nerabdare sa vad ce face Dinamo azi, sper sa inceapa cu dreptul returul si sa se recupereze din diferenta si sa avanseze in clasament pt a ramane cu sanse la castigarea titlului.
HAI DINAMO!

Geografu
21st February 2010, 15:04
Clau, felicitari fratelui tau ! :ok:

Oana, la fotbal se pare ca suntem in barci diferite...:D

praf_de_stele
21st February 2010, 15:24
oana, aceeasi stare o am si eu de vineri dimineata :( totusi, eu sper ca steph nu se retrage de tot si ca va reveni in sezonul urmator :huhu:

alex, mai povesteste ceva despre fotbal sa ne mai revenim si noi :P

lady_k
21st February 2010, 15:29
Clau, felicitari fratelui tau ! :ok:

Oana, la fotbal se pare ca suntem in barci diferite...:D


Merci, Alex!

La fotbal se pare ca imparte barca cu mine.:P

Geografu
21st February 2010, 15:37
Pai da, dar pe voi nu ma pot supara niciodata, chiar daca Dinamo ne bate in meci direct....:kiss:

Ade, ce sa mai povestesc, poate doar faptul ca golul lor numarul 2 a fost dat dupa ce portarul nostru a degajat direct in fundul unui atacant advers.....:lol:

praf_de_stele
21st February 2010, 16:28
doamne, circ acolo la fotbal, nu altceva :happy :happy hai ca sunt tari astea, chiar ma distreaza

ice_girl
21st February 2010, 16:34
Nici eu nu ma pot supara pe voi daca Steaua ne bate in meci direct...
Claudia, felicitari fratelui tau pt prima sesiune luata cu bine, al meu mai are un an pana atunci, si eu de mult am observat ca la fotbal suntem in aceeasi barca sper ca Dinamo sa faca o figura frumoasa azi, sa aiba parca de un inceput de retur bun, daca nu fulminant; macar ei sa mai binedispuna si sa mai stearga din tristetea si deziluzia cauzate de patinaj, asta e la aceste JO nu a fost sa fie, poate la urmatoarele!

Gyulia
21st February 2010, 20:43
buna...
la meciul de handball v-ati uitat?...ce final palpitant, un gol diferenta..:)

ice_girl
21st February 2010, 21:33
S-a terminat si meciul Dinamo-Craiova, 2-1 pt Dinamo, inceput bun, doar ca acum e scandal mare pt un presupus penalty neacordat Craiovei, dar nu ma pronunt pt ca nu am vazut prima repriza.
Sper ca Dinamo sa castige d-cum toate meciurile de acum incolo si daca se poate sa castige si cupa si campionatul, sa realizeze eventul.

lady_k
21st February 2010, 21:59
Eu nu l-am vazut deloc pentru ca nu am programul respectiv, dar e mai bine, daca ma uit eu Dinamo pierde.:(

Merci, Alex!:kiss:

Ma duc la somn, ca maine o luam de la capat ...
Noapte buna!:cya:

innuendo
22nd February 2010, 02:00
Noapte buna !

whisper
22nd February 2010, 05:16
Neata!
http://i257.photobucket.com/albums/hh230/_inconsolable_/GoodMorning.jpg

Poza asta mergea de minune vineri dimineata! Cum de nu am cautat-o atunci:thinkso:

lady_k
22nd February 2010, 08:12
Neata!:)

Ce poza era aia, Ade?

emiii03
22nd February 2010, 09:43
Mornin'!
e o dimineata superba la Cluj, si eu m-am hotarat sa-mi schimb avatarul, desi mi-era tare drag de Gwendal

ice_girl
22nd February 2010, 10:59
Buna dimineata, ma pregatesc sa merg la facultate, sper ca saptamana asta sa fie mai buna decat cea care tocmai a trecut, mai ales ca si in Bucuresti a inceput sa se incalzeasca, sunt semne ca incepe sa vina primavara.
Emi si mie mi-e tare drag de Gwendal , intr-un timp chiar facusem o pasiune pt el dar si pt Alexei Yagudin, erau preferatii mei.
In alta ordine de idei astept cu nerabdare sa inceapa FD, sunt tare curioasa sa vad cine va castiga.
O saptamana placuta tuturor!

Geografu
22nd February 2010, 11:13
Neata si voua ! :ok:

Tare poza aia Whis....:D

Din pacate, nu am mai avut energia necesara sa stau la OD aseara, o sa prind reluarile din dupa-masa asta, stiu ca au urcat canadienii pe primul loc si au cazut rusii pe 3...

Oana, ai si inceput semestrul 2 ?

ice_girl
22nd February 2010, 11:35
Da, Alex am inceput sem 2, deja asta e a doua sapt din semestrul 2, am inceput serios dupa prima sapt care a fost mai mult de acomodare.
Presupun ca tu esti in vacanta iar daca e asa iti doresc "vacanta placuta", ai mai mult timp sa ma te uiti la patinaj si te odihnesti pt ca eu am cam inceput sa ma resimt dupa atatea nopti albe si mai urmeaza inca 4.

innuendo
22nd February 2010, 12:25
Si la noi e o zi frumoasa. A inceput serios scoala, deja am dat 2 lucrari, m-a ascultat si la Geografie la statele si capitalele lumii (frumos:D) si saptamana asta mai dau 2 lucrari.

Succes la facultate!

Geografu
22nd February 2010, 15:08
Mersi mult Oana ! :kiss:

Asa e, sunt in vacanta, de abia pe 1 martie vom incepe semestrul 2, cateva zile de odihna binemeritate dupa atata munca. Pacat ca s-a intercalat Olimpiada si zilele ei albe (si la propriu si la figurat :)), dar pentru patinaj as face multe.

Alex, ce vremuri domnule, si acum tin minte in clasa 6, cand m-a scos profesoara la tabla si i-am turuit capitalele Europei. O tempora....:(

lady_k
22nd February 2010, 16:30
Pe noi nu ne asculta la Europa, ca zicea ca alea oricum le stim. Ne asculta la Africa, Asia si America de Sud.:P

ice_girl
22nd February 2010, 18:51
Mie tare mult imi placea geografia, ma scotea profa la harta sa arat cu indicatorul tari, capitale, ape, orase, etc.
Si acum am ramas cu pasiunea asta pt geografie dar si istoria imi place la fel de mult, la ambele am participat si la Olimpiade.
Intr-adevar O tempora, O Mores...

Gyulia
22nd February 2010, 21:21
app de geografie...eu am terminat facultatea de geografie anul trecut si tare dor imi e de ea...
am devenut melancolica cand v-am citit...:)

lady_k
22nd February 2010, 22:32
Mie tare mult imi placea geografia, ma scotea profa la harta sa arat cu indicatorul tari, capitale, ape, orase, etc.
Si acum am ramas cu pasiunea asta pt geografie dar si istoria imi place la fel de mult, la ambele am participat si la Olimpiade.
Intr-adevar O tempora, O Mores...

Eu am ramas socata cand am vazut ce frica de harta vaeau colegii mei de liceu. Pe noi profa din generala ne asculta numai cu harta, la alte scoli se pare ca nu era asa si multi dintre colegii mei nu stiau sa arate Marea Britanie la harta. E adevarat ca era harta Europei in perioada interbelica dar sunt aproape sigura ca Marea Britanie tot acolo era.:P

innuendo
22nd February 2010, 22:38
Ma bucur ca v-am readus in timp, se pare ca s-a creat o discutie. Da, e foarte frumoasa geografia, mai ales cu statele acestea. Tine de cultura generala.

lady_k
22nd February 2010, 22:40
Andi, era materia mea preferata dupa limba franceza.:)

Ma duc sa dorm, ca iar a scos proful untul din noi ... Cu Olimpiada asta nici sa mor n-as avea timp.:(
Noapte buna.

whisper
22nd February 2010, 22:45
Hello!
@Claudia: Acu nu mai merge poza:( Daca o sa o mai gaesc o postez iarasi:P

@Alex: ai reusit sa o vezi? Acum nu mai merge!

Noapte buna!

lady_k
23rd February 2010, 08:27
Neata.:groggy:

ice_girl
23rd February 2010, 10:23
Neata, eu din nou ma pregatesc sa merg la facultate, am o stare infinit mai buna decat vineri dimineata, doar ca de ieri am inceput sa tusesc destul de rau in special noaptea, ma tratez cu remedii naturiste iar daca vad ca nu-mi trece trec pe medicamente.
Apropo cei care stiti, Irina nu s-a intors din Vancouver?, pt ca eu astept pareri si impresii si poze.
Have a nice day all of you!

Geografu
23rd February 2010, 14:11
Hello tuturor. E fain pe la oi, Soare, cald, vine primavara ! :yeah:

Azi am trecut pe la liceu, sa-mi mai vad si eu fostii profesori, au fost niste revederi tare placute, timpul asta trece al naibii de repede....:):(

Nesimtitii astia de la Renel mi-au taiat ieri noapte curentul pana la 2, bine ca am apucat sa vad dansul, ca faceam scandal. Ce faceti, vorba lui Oana, a venit Irina ?

Gyulia
23rd February 2010, 14:21
sall...
si la mn e soare,cald si frumos...sper sa vine prinavara k m-am saturat de atata iarna:)

Iulya
23rd February 2010, 16:04
A ajuns Irina in Romania ... in cateva zile o sa aflam mai multe detalii :P

lady_k
23rd February 2010, 16:17
Ma bucur sa aud/citesc ca ajuns cu bine.:)

lady_k
23rd February 2010, 17:55
Hello tuturor. E fain pe la oi, Soare, cald, vine primavara ! :yeah:

Acum am observat. Deci acolo te relaxezi tu dupa sesiune, huh?:P:happy Nu te supara pe mine, dar mi s-a parut amuzant.:kiss:

Geografu
23rd February 2010, 17:58
Deci umbli cu de astea Clau ? :D

Stai chill, cum sa ma supar..:kiss:
Ar fi fost fain sa merg undeva pe la munte, dar mai mult ma amageam cateva zile, astept vacanta de Paste ! :ok:

lady_k
23rd February 2010, 18:04
Nu stiu daca merita sa mergi acum, nu-i nici primavara dar nici zapada nu mai e. Chair vorbeam cu mama cand ne intorceam de la bunici duminica despre cat de dezolant arata padurea ...

ice_girl
23rd February 2010, 18:32
Buna seara, eu acum am venit de la facultate si dupa cum spuneati si voi se simte si se vede ca a venit primavara, sau aproape a venit, in atmosfera dar si pe fetele oamenilor, parca sunt mai putin incruntati si mai destinsi.
Pe mine in schimb ma doare si gatul, stranut dar e o raceala tipica de inceput de nou anotimp, bine ca nu ma tine mult, maxim 3 zile.
Sper ca pana vineri sa ma fac bine sa evadez din nou 2 zile la munte.

whisper
23rd February 2010, 20:31
GREEEEEEEN!!!

A venit Irina! Sa vedem daca o sa mai intre pe aici...cred ca se gandeste cateva zile inainte de a face pasul asta:cry:


LE:128 de useri! dintre care doar 11 membrii pe forumul de patinaj! Mi-as dori sa se inregistreze macar 5% din cei 117.

innuendo
23rd February 2010, 22:10
ce discutii au fost acolo cu plushenko, dar sa vedeti ce o sa fie, luati si inmuliti cu 100

Bine a venit!
Sa vedem ce ne povesteste :D

ice_girl
23rd February 2010, 23:00
Eu acum fac un proiect pt facultate si ascult "Mi princesa"-David Bisbal, o mel superba v-o recomand, eu nu ma mai satur de ea! ( toate mel de la David Bisbal imi plac, e unul dintre cantaretii mei preferati).
NB, ne auzim maine dimineata.:)

Iulya
24th February 2010, 00:19
GREEEEEEEN!!!

A venit Irina! Sa vedem daca o sa mai intre pe aici...cred ca se gandeste cateva zile inainte de a face pasul asta:cry:


LE:128 de useri! dintre care doar 11 membrii pe forumul de patinaj! Mi-as dori sa se inregistreze macar 5% din cei 117.

Cred ca mai dureaza pana intra ...abia asta seara a plecat din Bucuresti ...

ice_girl
24th February 2010, 07:09
Buna dimineata , eu din nou ma pregatesc sa plec la facultate ( a devenit din nou rutina zilnica).
La Multi Ani de Dragobete, sa fiti iubiti si fericiti!

whisper
24th February 2010, 07:25
Neata!
O zi buna sa aveti! :ok:

lady_k
24th February 2010, 07:45
Neata!
Merci, Ade! Si a ta sa fie la fel!:)

whisper
24th February 2010, 17:35
GreeeeeN!!!!

@Claudia: Mersi:floricica:

ice_girl
24th February 2010, 22:05
:PNoapte buna eu ma duc la somn, sa mai recuperez ceva pt ca maine noapte iarasi e noapte alba, penultima de la aceste JO, pe care daca pana acum abia asteptam sa se termine parca a inceput sa-si para rau ca de saptamana viitoare nu ma voi mai trezi cu noaptea-n cap.:P

Gyulia
24th February 2010, 22:09
noapte buna...:sleep:

ice_girl
25th February 2010, 10:23
Buna dimineata, noaptea trecuta m-am mai pus si eu la punct cu somnul, asa ca la noapte revin cu forte proaspete.:)
Din pacate in Bucuresti e innorat dar si ceata ( nu suport sa fie ceata, mai bine sa ploua, sa ninga sau sa bata vantul 100/h dar nu sa fie ceata), poate mai tarziu sa se insenineze macar un pic.:P

Gyulia
25th February 2010, 12:27
hello!!!
si la mn e ceata si e urat...urasc vremea asta mohorata,imi da o stare naspa:(

lady_k
25th February 2010, 14:22
Buna ziua.:)
Eu sunt mai obosita azi desi nu m-am mai trezit cu noaptea-n cap. Cred ca m-a prins oboseala din urma.:P Noroc ca maine e vineri.:D

Yey, 4000 de posturi!!! /OLE/ pentru mine!:P

praf_de_stele
25th February 2010, 15:41
fratilor, am nevoie sa-mi urati noroc!!! poate reusesc sa vin si eu la bucuresti pt patinaj !!! i need luck


la mine ploua, e frumos ! sper sa picure cu noroc :huhu:

Geografu
25th February 2010, 16:28
Hello tuturor !
Mie mi-au luat astia netul de ieri dimineata, imediat dupa SP-ul fetelor si de abia acum l-am recapatat...:)

Ce faceti ? E naspa afara, ploaie, mohorat, si eu trebuie sa merg diseara la Unirea - Liverpool...

innuendo
25th February 2010, 17:38
da..asa e si la noi, e naspa.
Unirea-Liverpool .. ehe :D

alyosha_87
25th February 2010, 17:38
ce naiba, si la mine ploua :|:|:| nu ma mai joc!!!

eu iara am mult de scris si bineinteles ca l'envie lipseste... :sad:

whisper
25th February 2010, 18:22
GREEEEEEEEEEEN!!!!!

Congrats Claudia! /OLE/


@A-chan: sa dea Domnul sa ajungi!

ice_girl
25th February 2010, 19:01
Buna seara, in Bucuresti ploua si e frig, si eu ma vreau sa uit la Unirea-Liverpool dar din pacate doar la televizor si toate ca nu ma prea incanta ideea de a merge in Ghencea, pe stadionul Stelei dar meciul asta chiar m-as fi dus.:P
Ade, sa dea Domnul sa ajungi si tu la "Kings on ice", asa o mare fana Steph nu poate sa stea acasa si sa piarda ocazia de a-l vedea live pt ca cine stie cand va mai ajunge el prin Romania.:)
Claudia Congratulations si la mai mare!:ok:

ice_girl
25th February 2010, 20:49
2-1 pt Liverpool dupa prima repriza dar Urziceni a jucat excelent!
HAI UNIREA!

Anisia
25th February 2010, 20:49
Buna seara!
Maine se anunta a fi o zi mult mai placuta decat azi.
Felicitari Claudia!:) Sper sa reusesti sa ajungi, Ade!:)
Din pacate, englezii conduc, sper ca nu pentru mult timp.

whisper
25th February 2010, 21:00
Cine a marcat pt Liverpool?

ice_girl
25th February 2010, 21:54
S-a terminat meciul, 3-1 pt Liverpool dar dupa parerea mea Unirea a facut un meci mai mult decat onorabil in fata unei echipe de talia lui Liverpool!
Pt Liverpool au marcat: Mascherano ( min 30), Babel ( min 41) si Gerrard ( min 57).

whisper
25th February 2010, 22:03
Eu tin cu Liv...asa ca nu e mare suparare:)

Anisia
25th February 2010, 22:16
Pacat ca s-a terminat asa...Unirea a jucat bine.
Noapte buna tuturor!:cya:

whisper
25th February 2010, 22:24
Noapte buna!

ice_girl
25th February 2010, 22:24
Noapte buna, ne auzim maine dimineata la finala probei feminine!:cya:

innuendo
25th February 2010, 22:55
se pare ca o adunare a forumistilor va fi la Kings on Ice

Geografu
26th February 2010, 00:11
Am revenit, asa e, Unirea a jucat onorabil, a condus marele Liverpool dar nu cred ca se putea mai mult. Bravo lor pentru cel mai longeviv parcurs din cupele europene ! :ok:
Si-a luat cineva de pe aici bilet la Kings ? De unde stii de adunare Alex ? :)

innuendo
26th February 2010, 00:35
Nu ca stiu de o adunare. Dar ma gandeam asa.. daca tot mergem atatia dupa forum, ar putea fi si un prilej sa ne cunoastem, zic eu. Sau poate nu se doreste, cum ziceti.

Stiu ca ar fi putin complicat...asa aglomeratie acolo..locurile dispuse in nu stiu cate zone, pe intrari diferite. Dar s-ar putea stabili o ora ceva in fata complexului sportiv.. Nu mai comentez nimic, mai astept pareri

Geografu
26th February 2010, 00:40
Ar fi fain daca multi de pe patinaj si-ar lua bilet, sa facem si o adunare la o cafenea de langa "Misu", ca sa sporovaim pe acolo. Tu vii maestre ? :)

Sper sa prind si eu bilet, nu mai este mult totusi pana la marele eveniment.

Noapte buna, ma voi trezi pentru LP, ultima incercare cu noaptea vancouveriana :D.

innuendo
26th February 2010, 00:50
la mine e o mica problema. s-ar putea sa plec la Iasi intre 5 si 11 aprilie. este acolo o chestie. si sa vad ce motive sa dau pentru a veni de pe 10, sa am timp.

Dar chiar vreau sa ma duc. Fac tot posibilul. Tu cand iti iei bilet batrane ?
Sa-mi spuneti si mie care-i treaba p'acolo, cum e situatia lor, sa n-am vreu surpriza sa nu mai fie. Sa prind si eu un loc bun. Cred ca la 180 lei iau. Anul trecut am dat 250 de lei (cam mult mi s-a parut). Si mama si-a luat pe loc, a dat 50 de lei si initial o pusese undeva cam departe, nu prea se vedea.. Si au ramas niste locuri libere mai jos si nu stiu cum s-a descurcat p'acolo ca a stat destul de aproape si a vazut foarte bine.

lady_k
26th February 2010, 07:27
Neata.:groggy:
Nu mai pot de somn.:( Sper sa treaca repede ziua de azi. Problema e ca am bilet la teatru diseara si mi-e teama sa nu adorm pe-acolo.:P

ice_girl
26th February 2010, 08:10
Buna dimineata, nici eu nu mai pot de somn dar ma bucur ca azi nu am cursuri, nici sem si pot dormi cateva ore.
Alex, Andi mi se pare f buna ideea voastra ca dupa spectacol sa ne intalnim cat mai multi forumisti, sa ne cunoastem mai bine, nici eu nu mi-am luat bilet pt ca deocamdata nu am bani dar sper ca intr-o sapt, doua sa mai gasesc bilete, sa nu se epuizeze toate.

Geografu
26th February 2010, 14:24
Heloo tuturor !
A trecut si Olimpiada asta, din pacate putine amintiri placute legate de patinaj, o singura fraza care spune totul......"they killed figure skating"...:(

E frumos in Capitala, Soare, eu am fost azi dimineata dupa martisoare, am gasit in mare ce trebuie...:)

ice_girl
26th February 2010, 19:14
Buna seara!
Daca va place si aveti timp si dispozitie azi de la ora 21.30,live pe Eurosport, se desfasoara ultima proba din cadrul concursului de biatlon ( pt mine al treilea sport de iarna in ordinea preferintelor dupa patinaj si ski jumping), stafeta 4 ori 7,5 km, masculin unde in ultimul schimb pt Norvegia concureaza Ole Einan Bjoerndalen, unul dintre sportivii mei preferati datorita caruia am inceput sa ma uit si sa-mi placa biatlonul.
Scuze pt lobbi-ul facut biatlonului dar mi se pare un sport f interesant si captivant cu multe rasturnari de situatie si o alternativa buna acum ca s-a terminat si patinajul ( de fapt mai urmeaza si gala laureatilor maine noapte).
Deasemenea fiind vineri va doresc tuturor week-end placut, plin de soare si vreme frumoasa, asa cum sper sa fie si in Bucuresti!

whisper
26th February 2010, 20:25
GREEEEEEEN!

Am inteles bine...gala va fi maine noapte de la 2:30 pana la 4:25? Ce aiurea..ma trezesc la 2 jumate si sa incerc sa adorm iar de la 4 jumate:P

Cristinush
26th February 2010, 20:42
Bonsoiiiir :D
Gala de la 2.30 la 4.25?!?! super. sper ca se da si in reluare..

ice_girl
26th February 2010, 20:49
Da, acum m-am uitat eu in programul tv si scrie ca gala va fi de la 2.25 pana la 4.45 pe TVR 1 ( cred ca la fel si pe Eurosport cu toate ca la mine in program nu scrie).
Eu m-am gandit sa nu mai dorm deloc inainte de inceperea galei mai ales ca e duminica si pot recupera.

Cristinush
26th February 2010, 20:52
deeci..e maine noapte or what? I'm confused:P..ma uit pe program acusica..:)
LE: pe eurosport e duminica dimineata de la 09.25 la 11.00 :D deci, I will be able to watch it ..yeeey :D

whisper
26th February 2010, 21:04
da e duminica dimineata..si va fi inreluare pe la 17.

ice_girl
26th February 2010, 23:14
S-a terminat cursa la biatlon, aur Norvegia si aur Ole Einar Bjoerdnalen,:yeah: sunt si eu fericita ca a castigat si cineva cu care am tinut si eu la aceste JO, mcar unul dintre favoriti a luat aurul, pacat ca n-a fost sa fie la patinaj,:( poate la urmatoarea editie.

whisper
27th February 2010, 00:31
uite ce am gasit http://www.youtube.com/watch?v=USjTWucm2w4 :)

Geografu
27th February 2010, 00:53
Faina melodie Whis...:)

Noapte buna, mai avem week-endul asta si apoi o luam de la capat...:(

ice_girl
27th February 2010, 01:11
Intr-adevar foarte faina melodie Whis, ms ca ai postat link-ul, parca m-am mai inveselit si eu.
Noapte buna, mai avem doar o singura portie de patinaj vancouriana, deja incepusem sa ma obisnuiesc cu trezitul devreme, dar totul are un inceput si un final!

Cristinush
27th February 2010, 10:28
Mornin' :D

ice_girl
27th February 2010, 10:39
Neatza, ceata si nor in Bucuresti, dar e ceva obisnuit in ultimul timp...

alyosha_87
27th February 2010, 13:08
neata si de aici din franta :P
e si aici innorat, dar macar nu ploua/ninge ... inca

in rest? ce mai faceti? e weeeeeeeeeeeeeekend :cheer:

whisper
27th February 2010, 14:56
Green!

Cu placere Oana & Alex! :)

Gyulia
27th February 2010, 19:05
heloo tuturor..am reusit si eu sa intru intr-un final, am avut cateva zile destul de agitate dar in sfarsit s-au mai calmat apele:)
deci nu ne-a mai ramas decat o gala de vizionat la aceste Jo...in sfarsit se termina acest cosmar numit vancover...

Geografu
27th February 2010, 19:26
Buna seara tuturor.
Am fost cu Iulia la CN de patinaj juniori, ce pot sa va zic, pe langa faptul ca a fost foarteeee frig, a fost super fain, multe nume noi, multe surprize placute, Koszi si Paquier conduc dupa programele scurte, cred ca ei vor triumfa pana la final, diferenta e imensa intre ei si restul lumii.
Iulia a filmat fiecare program, va pune inregistrarile pe forum cand intra.

Ploua torential la noi. Ce faceti voi ? :)

whisper
27th February 2010, 20:28
Buna, Alex!
Nici nu am stiut ca sunt campionatele nationale de juniori:P

ice_girl
27th February 2010, 20:39
Buna seara, in Bucuresti e frig si ploua,in rest astept sa inceapa gala laureatilor,e singura proba ( daca o pot numi asa) unde nu am nici un favorit, nu ma supar si nici nu ma enervez daca cineva cade sau rateaza, urmaresc cu placere toate programele indiferent cine patineaza.:):P
Dupa aceea se vor termina si JO Vancouver 2010 de unde raman cu 90% amintiri triste si neplacute si 10% amintiri frumoase, cum au mai spus si altii fraza care caracterizeaza aceste JO este : "The day they killed figure skating.":(
Alex, daca as fi stiut de campionatele nationale de juniori as fi venit si eu cu mare placere, asa astept poze si impresii din partea voastra.

whisper
27th February 2010, 21:23
Hai mai...de ce va place mereu sa vedeti partea urata a lucrurilor! observati-o si pe cea frumoasa!
Cu quad sau nu...Evan a avut un program bun...Plushy a mai luat o medalie la JO deci are cu ce se lauda(3 medalii olimpice-dintre care una de aur - nu ii asa un mizilic). Si olimpiada a avut partile ei bune. Yu-Na, Shen/Zhao - cine ar fi crezut ca pot reveni dupa 4 ani si or sa castige, Virtue/Moir - cei mai tinerii campioni olimpici, etc.

ice_girl
27th February 2010, 21:49
Intr-adevar Olimpiada a avut si parti frumoase, ex victoria lui Yu-Na, argintul lui Mao, bronzul Alionei si a lui Maxim, a Oksanei si a lui Maxim, argintul lui Davis si White, plus victoriile si medalile castigate de alti favoriti din alte sporturi dar pt mine partile urate l-au depasit pe cele frumoase.

whisper
27th February 2010, 21:54
ei, vezi...fa un exercitiu de vointa si o sa vezi ca partile bune or sa le intreaca pe cele rele:D

ice_girl
27th February 2010, 23:07
Whis, sa stii ca iti voi urma sfatul si voi incerca sa fac un exercitiu de vointa pt ca partile bune sa le intreaca pe cele rele.:D

whisper
27th February 2010, 23:13
:D Asa sa faci! :ok:

praf_de_stele
27th February 2010, 23:24
neata

chiar ca vesela melodia aia, ade!

mda...se pare ca acum colegele mele nu mai merg...inca nu stiu sigur :( oooofffffffffffffffffffffffff....pana se gandesc ele, nu mai gasim bilete.
ma rog... vedem si la tv

btw, http://www.youtube.com/watch?v=uevf_MzX3pY am gasit pe situl lu' bendeac :D lol, chiar ca e tare, adica e de ras :cry: fac pe mine

ioana11
27th February 2010, 23:29
Ade, tu ce clasa esti? Adica dai anul asta bacul?

Cristinush
27th February 2010, 23:30
Maaan, toata lumea de-aici merge la show in aprilie?!

ioana11
27th February 2010, 23:36
Nu si eu,am bacul!!!

praf_de_stele
27th February 2010, 23:39
cris, nu toata lumea :( :headbang: la mine nush ce sanse mai sunt, aveam la un moment dat, s-au cam irosit
ioana, a 11-a. nu anul asta

ca tot vorbeati de vancouver...ei bine, eu oricat m-as stradui sa vad partea frumoasa(eu de obicei o vad) in cazul asta nu pot. deci totul a fost naspa! am zis, am zis!!! no parti bune!

ce ziceti de irina loghin ?:D

whisper
27th February 2010, 23:42
Off! Daca nu vreti, nu vreti, nu va pot obliga sa ganditi pozitiv!

nici eu nu merg la spectacol...dar tre' sa il dea la tv :)

Noapte buna! Nu cred ca o stau treaza pana la 2:30 ; o sa incerc sa ma trezesc la 2:30 daca nu vad maine in reluare :)

Geografu
27th February 2010, 23:50
Oana, au fost patru baieti si 7 fete la start, dupa cum spuneam Kosz si Paquier au facut legea, dar copii precum Catalin Dimitrescu, Anca Ionescu, Gratianu Dinu sau Raisa Jenovschi ne-au lasat o buna impresie. Frigul a fost crancen, banuiesc ca se stie ca unicul patinoar din Bucuresti nu este incalzit, am dardait groaznic vreo 2 ore pe acolo. A fost si ceva lume, mai mult pariniti si antrenori, dar a fost ok, momente agreabile.
Daca poti sa ajungi maine e ok, sunt programele libere, oricum eu nu o mai pot insoti pe Iulia, deoarece am de mers la Rapid - Urziceni de la 17.

Noapte buna, voi vedea maine in reluare gala ! ;)

Cristinush
28th February 2010, 00:02
Si eu sunt a 12-a, dar nu trebuie sa dau competentele digitale. dar mi-e ciudaaaaa ca e asa departe bucurestiul asta, darn it! :headbang: si chestia e ca nici nu vrea nimeni cunoscut sa ma insoteasca..

ice_girl
28th February 2010, 00:10
Alex, sa stii ca eu chiar m-as duce maine mai ales ca sunt programele libere:),doar daca ai putea sa-mi spui cam pe la ce ora incepe si cat costa un bilet, ca sa ma pot pregati din timp.
Ade, super tare melodia cu Irina Loghin , am ras cu lacrimi dupa ce am ascultat-o.:happy

praf_de_stele
28th February 2010, 00:19
asa si eu :cry: si bendeac cica radea de-o ora cand a postat-o
daca vrei sa te duci la patinoar, ia-ti cojoacele pe tine :D

whisper
28th February 2010, 00:34
Noapte buna...nu cred ca ma uit la gala live :P

praf_de_stele
28th February 2010, 00:38
nici eu. am nevoie de somn. in reluare ce-are?

Iulya
28th February 2010, 00:41
Alex, sa stii ca eu chiar m-as duce maine mai ales ca sunt programele libere:),doar daca ai putea sa-mi spui cam pe la ce ora incepe si cat costa un bilet, ca sa ma pot pregati din timp.
Ade, super tare melodia cu Irina Loghin , am ras cu lacrimi dupa ce am ascultat-o.:happy

Maine incepe la 13.30 si e intrarea libera
DA-mi un pm daca vrei sa mergi sa ne intalnim acolo


Imi cer scuze ca nu am pus inca filmulete ...am avut musafiri dupa ce m-am intors de la patinoar si apoi am vazut un film pe care vi-l recomand cu cea mai mare caldura Hachiko A Dog's Story

ice_girl
28th February 2010, 00:45
Eu ma uit daca am stat treaza atatea nopti ce mai conteaza una in plus!:P:)

ice_girl
28th February 2010, 00:52
Iulia, atunci vin si eu si ar fi super sa ne intalnim acolo, sa vedem impreuna programele!:)

lady_k
28th February 2010, 01:52
Buna seara!

Azi am primit primele "martisoare" sub forma unor buchete de flori de primavara si acum toata camera miroase a zambile.:)

Si eu stau sa ma uit la Gala live si incerc sa ma decid cu ce computer game sa-mi omor timpul pana atunci.
As veni si eu la Kings On Ice dar momentan cam orice ban in plus merge la bugetul pentru rochia de mireasa si accesorii.:P:D

ice_girl
28th February 2010, 04:10
Eu am profitat de pauza pt a-mi face un Jacobs 3&1 si un ceai energizant ca sa pot rezista in continuare.
Claudia, pt "kings on Ice" eu am strans cam jumatate din suma necesara sper ca in maxim o sapt jumate sa fac rost si de restul banilor pt ca imi doresc din tot sufletul sa merg, poate reusesti si tu sa vii, renunti la 1 meniu 2 pt nunta ( glumesc binenteles, sper nu te superi) si vii la KIngs on ice.

lady_k
28th February 2010, 04:13
Nu ma supar.:) Mai vad, daca nu ajung, eh, sper sa mai fie ocazii ...

ice_girl
28th February 2010, 04:28
Normal ocazii vor mai fi, daca acum nu poti ajunge atunci data viitoare pt sigur se va organiza si la anul "Kings on ice" pt ca are mare succes, eun spectacol f profitabil pt organizatori.

lady_k
28th February 2010, 05:02
Asa m-am gandit si eu.:)
Gata si Gala so ... noapte buna!:cya:

Geografu
28th February 2010, 11:48
Neata tuturor !
Cum a fost gala ? Plushy a facut spectacol ? :D

Oana, vorba lui Ade, sa-ti iei cojoacele pe tine pentru patinoar, va fi cazul...:)

lady_k
28th February 2010, 12:01
Neata!

Alex, eu ma asteptam la un pic mai mult de la o gala de JO, dar a fost draguta. Stii ce mult imi place mie Plushy:P, dar aseara a fost :ok: iar melodia pe care a patinat absolut superba.:)

innuendo
28th February 2010, 12:20
Alex, raspunsul e da , http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=103272331

innuendo
28th February 2010, 13:02
offf...mi-am amintit ca maine am lucrare la franceza. cel mai oribil lucru. testul la franceza e clar cel mai greu test pe care il dau in fiecare semestru, mai greu ca orice teza (ma rog, din punctul meu de vedere :D). la gramatica mai e cum mai e, dar la compunere..

praf_de_stele
28th February 2010, 13:02
am vazut si eu ceva din gala
mi-au placut steph(bineinteles, mi-au dat lacrimile, ma asteptam:(), tessa si scott(astia incep sa-mi placa:P), domnina/shabalin, shen/zhao putin si plushenko parca de data asta si-a interpretat si el melodia ceva mai bine. a facut quad sau mi s-a parut? mi-a placut si asada...si davis/white au fost draguti
lysacek - dezastru...plictisitor de moarte...parca nu se mai termina. nici yu-na nu mi-a placut, m-am plictisit

in rest nu prea am vazut...nu i-am vazut pe pang/tong, nici pe aliona/robin, rochette, daisuke

ice_girl
28th February 2010, 18:04
Buna seara, azi am fost impreuna cu Iulia la Campionatele Nationale de Juniori, au fost evolutii bune si mai putin bune dar exista speranta pt patinajul romanesc pt ca am vazut copii talentati care in cativa ani pot reprezenta cu succes Romania in competitiile internationale; totul a fost f frumos mai putin frigul crancen din patinoar dar patinajul merita si acest sacrificiu daca poate fi numit asa pt ca atunci cand iti place ceva cu adevarat treci peste toate neplacerile si inconvenientele.
Acum ma uit din nou la gala laureatilor, cred ca m-a apucat un pic nostalgia pt ca este probabil ultima ocazie de a mai vedea programe din cadrul JO cu care ne vom mai intalni doar peste 4 ani.

ioana11
28th February 2010, 21:44
care Iulia? cea de pe forum?

ice_girl
28th February 2010, 21:51
Da, Iulia cea de pe forum.
Noapte buna, eu ma bag la somn, m-a cam ajuns din urma oboseala,iar maine am o zi lunga si grea la facultate.

whisper
28th February 2010, 21:52
Dap..despre ea e vorba.

greeeeen!
am vazut si eu gala...ce sa zic, a fost :great:

:P Raspunsese si Oana:P

Noapte buna Oana! :cya: O zi buna!

ice_girl
28th February 2010, 22:05
Ms la fel si tie Whis, si va zic in avans tuturor "La multi ani" de 1 Martie,:cheer: sa aveti parte de o zi perfecta maine si primiti toate martisoarele pe vi le doriti!/OLE/:great::)

Geografu
28th February 2010, 22:06
Ma bucur Oana ca a fost fain, de frig te-am avertizat...:)

Asteptam clipurile Iuliei. M-am intors de ceva vreme de la Rapid - Unirea 1-1, un joc fain cu mult spectacol. La gala m-am uitat la cateva videoclipuri, pana maine cred ca le acopar pe toate. Plushy a fost genial ! :yes:

praf_de_stele
28th February 2010, 22:13
doamne, a venit si primavara! ce repedeeeeee trece timpuuulll

whisper
28th February 2010, 22:24
Multumim Oana! :kiss: La fel si tie! :floricica:

innuendo
28th February 2010, 22:29
Se desfasoara marea finala olimpica la hockey si daca nu ma insel si ultima proba. Hai Canadaaa! Am toate motivele sa tin cu ei: urasc americanii + ca taicamiu este in canada

Iulya
28th February 2010, 23:09
Am pus deja programul scurt al baietilor ... urmeaza fetele si apoi lp-ul

ioana11
28th February 2010, 23:13
ma uit si eu maine
Noapte buna! Va urez anticipat un 1 martie plin de veselie si optimism!

whisper
28th February 2010, 23:18
Linkul asta l-am postat si pe threadul lui Daisuke..dar il postez si aici
http://www.vancouver2010.com/mascot/en/profile_q.php
putei sa vedeti ce mascota de la Vancouver sunteti:)
Eu l-am facut de 2 ori:P Sumi si Quatchie :P

Noapte buna Ioana! Multumim! La fel si tie! :)

Geografu
1st March 2010, 00:10
O sa trec si eu sa vad Iulia ! :kiss:

Frumoasa finala la hochei, Canada are inca 2-1. De maine o luam de la capat, offffff....:(

Noapte buna.

lady_k
1st March 2010, 00:58
@Ade: Si mie tot Quatchie mi-a iesit.:P

Noapte buna!:)

innuendo
1st March 2010, 01:05
Canada este campioana olimpică la hochei băieți. Bravo ! :D

whisper
1st March 2010, 07:45
http://blog.autenticmedia.com/wp-content/uploads/2009/03/martisor_cosar1.jpg

lady_k
1st March 2010, 08:37
Neata!

Ade, tare frumoasa urarea. Merci!:kiss:

La multi ani si din partea mea, fetelor (si baietilor, de ce nu?:P). Sa aveti o primavara superba!

ice_girl
1st March 2010, 11:12
Va doresc tuturor o primavara lunga si rodnica, plina de flori si mult soare!:cheer:
Iar azi va doresc sa primiti toate martisoarele pe care le doriti!:):P:)
LA MULTI ANI!/OLE/

Gyulia
1st March 2010, 14:49
buna.


O primavara frumoasa va urez si eu :*:*:*

El Pistolero
1st March 2010, 16:31
La multi ani tuturor domnisoarelor si doamnelor de aici!Sa aveti o primavara frumoasa!
http://img705.imageshack.us/img705/4777/lacramioare.jpg (http://img705.imageshack.us/i/lacramioare.jpg/)

Geografu
1st March 2010, 18:00
Hello tuturor, s-a dus si prima zi de facultate, mai mult o acomodare, dar tot s-a muncit ceva. A venit si 1 martie, sper cu adevarat sa vina primavara si meteorologic.

Iar pentru fetele noastre, sa fiti frumoase, sanatoase si fericite, si sa va dea Domnul si un pic de noroc. Si cat mai multe martisoare:

http://i48.tinypic.com/2n83i92.jpg

:kiss:

irinaidu
1st March 2010, 19:39
buna tuturor !!!

eu sunt in continuare foarte obosita. de fapt chiar acum simt ca vreau sa ma culc si doar m-am trezit pe la 11. cele 9 zile in vancouver, drumul cu avionul, trenul si apoi weekendul cu masina pana in germania si inapoi m-au obosit tare de tot. pe langa asta am o gramada de chestii neplacute de facut. am o gramada de programe de patinaj de vazut. fetele, dansul si gala nu le-am putut urmari ca lumea.

vreau o saptamana sa ma lase lumea in pace sa dorm si sa ma uit la patinaj.

acum am incercat sa uploadez pozele in photobucket si nu merge netul ca lumea.
asa ca o sa ma culc si mai incerc mai tarziu.

ice_girl
1st March 2010, 20:17
Buna seara, si eu inexplicabil sunt obosita si fara chef :(cu toate ca azi-noapte am dormit in sf ca-lumea,pot spune ca m-am odihnit, iar azi e 1 martie, gata a venit primavara dar probabil sufar de astenie de primavara si depresie post-JO!:happy:yes:

innuendo
1st March 2010, 20:49
O primavara frumoasa, fetelor ! La multi ani! Sa fiti sanatoase, fericite, sa fie totul bine si frumos :yes: :ok:

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=42899&stc=1&d=1267469305

Anisia
1st March 2010, 21:10
Buna tuturor!
Va urez si eu cu ocazia Martisorului o primavara frumoasa!

lady_k
1st March 2010, 22:42
Buna seara!

Azi am fost in oras, la o pizza cu muulte calorii si chelnerul care ne-a servit semana bine de tot cu Johnny Weir.:P El se invartea pe acolo si eu ma tot holbam la el si ii spuneam prietenului meu cat de bine seamana. Bineinteles ca prietenul n-avea nici cea mai vaga idee despre cine vorbesc.:happy:
Cum am ajuns acasa i-am aratat o poza cu Johnny si mi-a zis "hai, ma, da' chelnerul avea parul scurt". Oookey-dokey, eu tot zic ca semana ...:thinkso:

So, voi cum ati petrecut azi? In afara de facultate, scoala, etc.?

Geografu
1st March 2010, 23:25
Noi am dat martisoare la multe fete, ca niste gentlemani respectabili...:P

Noapte buna, maine in picioare de la 6.

Gyulia
1st March 2010, 23:41
si noi am primit martisoare de la baietii care au fost ft draguti sa ni le ofere...:P

Anisia
2nd March 2010, 00:06
Noapte buna!:cya:

ice_girl
2nd March 2010, 00:10
Si eu am primit martisoare si flori dar si o cutie de bomboane Toffiffee preferatele mele ( pe care inca nu am desfacut-o, sper ca macar cateva zile sa ma mai pot abtine dar sanse cam sub 1%).
Claudia,eu azi nu am petrecut, nu am facut nimic special dar vreau sa-mi iau revansa in week-end cand impreuna cu cateva prietene vrem sa organizam o iesire in oras doar intre fete, ceva in genu' "party girls" un cadou mai special "pt noi din partea noastra" atat pt 1 cat si pt 8 martie.
Deocamdata suntem in faza propunerilor si a planurilor sa vedem care iese castigator pt a-l pune apoi in aplicare.

irinaidu
2nd March 2010, 00:20
eu sper sa am parte de ceva iesit in oras in weekendul asta. a trecut prea mult de cand m-am destrabalat intr-un club. asa ca sper sa dorm pana sambata seara si sa ies apoi in oras. de fapt ar fi fain sa ma cul acum si sa ma trezeasca cineva la timp pt weekend.
eu am primit 2 martisoare foarte frumoase !!!

lady_k
2nd March 2010, 08:17
Neata!:)

Ca bine ziceti, fetelor, parca mi-e dor de o iesire intre fete. Acum sa vedem daca gasesc amatoare.;)

ice_girl
2nd March 2010, 11:16
Neata!
Din nou e o zi mohorata in Bucuresti dar cel putin calendaristic a venit primavara asa ca totul va fi bine...:P;)
Have a nice day all of you!:)

Geografu
2nd March 2010, 16:10
A iesit Soarele la pranz Oana, e o vreme excelenta acum, ca de primavara ! :yeah:

Hello la toata lumea, ce mai faceti ?

Irina, cand ne povestesti si tu ce ai facut pe acolo ? :)

lady_k
2nd March 2010, 18:11
Eu ma chinui sa-mi leg un snur alb-rosu de ceas si astept sa sa faca 7 jumate sa plec la dans.:P

ioana11
2nd March 2010, 18:14
Salut! Zilele aste chiar au fost frumoase! flori, bomboane, martisoare...
Multumesc cu intarziere baieti, si bravo voua ca ati fost gentlemen(i:))
Claudia, la ce local ai fost? Sa stiu sa ma duc si eu:)

ice_girl
2nd March 2010, 18:36
Buna seara!
Alex, intr-adevar la pranz a iesit soarele si a fost si in Bucuresti o zi superba de primavara, sper ca si de acum incolo sa fie la fel.:):yeah:
Si eu astept ca Irina sa ne impartaseasca impresiile de calatorie.

florik2000
2nd March 2010, 21:00
stie cineva un site de torrente de pe care sa pot downloada in intregime gala de la vancouver?

innuendo
2nd March 2010, 21:59
tocmai mi-a zis Maria Balea pe mess ca are concurs sambata si duminica la Buzau :D. cred ca ma duc si eu. Deci de aici nu vine nimeni? stiu ca am mai intrebat

lady_k
2nd March 2010, 22:19
Claudia, la ce local ai fost? Sa stiu sa ma duc si eu:)

La Belvedere. E unul mai mic de statura, asa.:P

ioana11
2nd March 2010, 22:23
Am fost si eu pe acolo, dar nu am vazut pe niciunul care sa semene. In weekendul se organizeaza niste iesiri asa intre fete, deci stiu unde o sa ma duc.
Dar pe unul care sa semene cu Brian, ai vazut?

lady_k
2nd March 2010, 22:50
Din pacate nu.:(

Geografu
2nd March 2010, 22:59
Cum a fost la dans Clau ? :)

lady_k
2nd March 2010, 23:20
Mai putin obositor decat de obicei, dar am facut ritmuri mai putin solicitante.:)

innuendo
2nd March 2010, 23:22
frumos :D. sa vezi ce ritmuri solicitante depun eu maine la franceza. (ne-a amanat testul de luni pe azi ca era martisorul)...

ce ma fac nu stiu..eu sunt cam bata la franceza

Geografu
2nd March 2010, 23:22
Am inteles. Tu faci si stiluri clasice ? Am o colega de facultate care face doar ritmuri latino.

Noapte buna ! ;)

lady_k
2nd March 2010, 23:43
@Andi: Merg eu in locul tau.:P
@Alex: Contrar opiniei generale, mai tare obosesti la vals decat la salsa, de exemplu.:P Azi am facut doar latino: bachata, cha-cha si salsa. Bachata e un ritm latino putin mai lent, ex: melodia Analiei Selis, Yo no estoy de aqui (nu stiu daca asa se scrie:thinkso:).

ice_girl
2nd March 2010, 23:45
In schimb pt mine franceza alaturi de romana si istorie era materia mea preferata ( atat in liceu cat si in generala) iar acum am ajuns sa ma "chinui" cu economie, statistica, contabilitate, management:( cand o data visam sa ma fac arheolog si fac o mare descoperire care sa revolutioneze lumea in schimb voi deveni o "business woman" si-i voi sponsoriza pe altii, macar ei sa revolutioneze lumea stiintei.;):P
Noapte buna!:)

lady_k
2nd March 2010, 23:48
Oana, si eu visam sa fiu arheolog.:P

innuendo
3rd March 2010, 00:12
eu vreau sa visez ce ne da la compunere :))

ice_girl
3rd March 2010, 00:20
Ok,@Andi atunci "sweet dreams"!;)
De fapt tuturor "sweet dreams",sa visati ce va doriti!:):P

innuendo
3rd March 2010, 00:51
Multumesc.

Noapte buna tuturor! :ok:

lady_k
3rd March 2010, 08:18
Neata.:sleep:

De 3 zile ma trezesc la 5 si nu mai pot sa adorm pana la 6, iar apoi, la munca, mi se face un somn ...

Andi, cand vii de la scoala sa ne spui si noua ce ti-a dat la compunere.;)

innuendo
3rd March 2010, 10:26
Neata! Da, o sa va spun diseara. Eu invat dupa-amiaza..de la 1 la 8.

Sper sa pic pe subiect, ca nu sunt foarte pregatit

ice_girl
3rd March 2010, 11:05
Buna dimineata, in Bucuresti e un pic innorat dar sper ca dupa-masa sa se insenineze si sa fie o zi superba la fel ca ieri.:)
Claudia, si eu ma trezesc noaptea pe 4-5 si cu greu mai pot adormi iar apoi la facultate sunt toata ziua obosita, cred ca am ramas cu sechele dupa JO.:sleep::(
Andi, multa bafta azi la test.:yeah:

Anisia
3rd March 2010, 14:26
Buna tuturor!
Intre timp, s-a mai insorit in Bucuresti:), dar am inteles ca se raceste in urmatoarele zile.
Oana, materiile tale seamana mult cu ale mele. La ce facultate ziceai ca esti?
Cred ca arheologia este foarte interesanta, pentru ca si eu voiam sa ma fac arheolog sau paleontolog:D

ioana11
3rd March 2010, 14:37
Si mie mi-a placut si inca imi mai place istoria, vroiam chiar sa ma fac profesor universitar. Dar m-am trezit la realitate si am zis sa dau la medicina.Si acum realitatea e foarte dura:)

ice_girl
3rd March 2010, 17:25
@Anisia, eu sunt studenta la Facultatea de Adm si Af, sectia Adm Afacerilor din cadrul Universitatii Buc, dar tu? Si am uitat sa-ti spun pana acum dar imi place f mult nickname-ul tau! ( de la ce vine pt ca mi se pare f frumos).:)

Anisia
3rd March 2010, 17:45
Eu sunt la Contabilitate si Informatica de Gestiune, facultate din cadrul ASE. Multumesc:), atunci cand m-am inregistrat pe forum, mi-am amintit numele "Anisia" pe care l-am zarit in calendar intr-o zi. Mi-a placut foarte mult si-asa ca asta am ales:)

innuendo
3rd March 2010, 17:55
multumesc.. am venit mai repede ca m-a invoit pt olimpiada. a fost destul de ok. ma oftic ca am gresit ceva din neatentie, ca stiam s-o fac. ah. si e de 0.75 :( si nu stiu sigur daca e greseala.cineva care e bun la franceza, Claudia, cineva..sa va dau un mesaj privat sa intreb daca se accepta si asa, daca puteti. la compunere am scris..acuma ce greseli oi fi facut... nu stiu.

Diseara ma duc si pe la patinoar

El Pistolero
3rd March 2010, 18:04
Eu sunt la Contabilitate si Informatica de Gestiune, facultate din cadrul ASE. Multumesc:), atunci cand m-am inregistrat pe forum, mi-am amintit numele "Anisia" pe care l-am zarit in calendar intr-o zi. Mi-a placut foarte mult si-asa ca asta am ales:)

grea specializare ti-ai ales

ioana11
3rd March 2010, 18:22
poti sa ma intrebi andi, poate te ajut:)

ice_girl
3rd March 2010, 18:25
da f grea specializare:( ,alaturi de Cibernetica una din cele mai grele specializari pe care le are ASE-ul, dar si cu foarte multe perspective si oportunitati pt viitor.
@Ioana, dupa arheologie medicina era a doua mea optiune si pasiune dar pana la urma nu s-a adeverit nici una...:D

Geografu
3rd March 2010, 18:27
Oana, si eu eram chitit pe jurnalism, geografie si psihologie, dar uite ca portile destinului s-au deschis pentru mine la Medicina. Asa e viata ! :)

Buna tuturor, si azi a fost o zi frumoasa, astia zic ca de vineri va ninge iar....:(

Alex, ma bucur ca a fost ok pana la urma la "francaisa".

ioana11
3rd March 2010, 18:40
Esti la medicina?

ice_girl
3rd March 2010, 18:43
Intr-adevar Alex de multe viata ne ofera altceva decat ceea ce ne dorim noi dar tb sa mergem mai departe si chiar nu a iesit asa cum speram noi sa ne pregatim in domeniul respectiv si sa dam tot ce avem mai bun.:yeah:
Andi, ma bucur tare mult ca ai scapat de "francais",:ok: pt mine cam tot la fel erau lucrarile la fizica si filozofie!:D

innuendo
3rd March 2010, 18:57
Multumesc :D da..pt mine e ceva nu stiu psihologic sa trec de testul semestrial de la franceza. la fiecare ora ies din clasa si asa. la franceza nu ies. mai repet odata, am o profesoara foarte a naibii, daca nu stii ceva din lectie: ai o bila neagra si incepe sa tipe la tine ca nu invatati ca nu stiu ce. nu sunt deloc relaxat la ora ei.

lucrarile la fizica nu:D, imi plac..sunt grele ele, dar imi place fizica si ma descurc, in liceu am luat numai 10 la lucrarile la fizica, pe cand la franceza am luat 7 7 6 . (ma rog, media mi-a iesit 9 deobicei. 8 odata. mai ridica raspunsurile de la oral).. acum sper ca imi imbunatatesc performanta la franceza. sper...

lady_k
3rd March 2010, 19:19
Andi, poti sa-mi dai pm daca vrei. Asta daca nu ti-a raspuns altcineva intre timp.

Ca tot e vorba de ce vrem noi si ce ne rezerva destinul, eu vroiam sa fac facultatea de limbi straine la Sibiu. Am facut drept, la Brasov.:P

Geografu
3rd March 2010, 19:59
Ioana, da, sunt la medicina.
Alex, ce ar fi sa-ti schimbi nickul in cvadruplu axel ? :D

ioana11
3rd March 2010, 20:10
la Bucuresti?

ice_girl
3rd March 2010, 20:25
Claudia, si eu voiam sa istoria sau medicina la Iasi ( am fost intr-o excursie si mi-a placut la nebunie orasul la fel si oamenii) dar acum fac administrarea afacerilor la Bucuresti:P ( oricum ai mei n-au vrut sa ma lase sa plec la Iasi, intr-un fel era aiurea sa plec din Bucuresti cand altii vin aici special pt a face o facultate) si nu pot spune ca-mi pare rau a ajuns sa-mi placa ceea ce fac.:):ok:

lady_k
3rd March 2010, 20:34
Eu as fi fost mai aproape de Bucuresti, dar n-am vrut sa vin la facultate acolo.:P Fratele meu, in schimb, a dat si la Brasov si la Bucuresti si a ales capitala.

ice_girl
3rd March 2010, 20:42
Dar si Brasovul e un oras f frumos,mie imi place mai mult in comparatie cu Sibiul.:P

Geografu
3rd March 2010, 20:45
Asa cum scrie si acolo in dreapta, sunt la Bucuresti Ioana...:)

ioana11
3rd March 2010, 20:58
ok, scuze, uneori sunt foarte aiurita, ca sa nu zic altfel...
la medicina dau si eu:)

Geografu
3rd March 2010, 21:01
Pai bafta iti urez, e nevoie de muuuulta munca si rabdare ! :ok:
Banuiesc ca tu dai la Generala, eu sunt la Stomatologie, cum bine stie lumea de pe aici.

ice_girl
3rd March 2010, 21:08
Alex, in ce an esti la Stomatologie pt si am vreo 3 prieteni la Stoma anul 2, poate ii cunosti macar din vedere.:):D

ioana11
3rd March 2010, 21:10
Eu nu stiam, prima oara am crezut ca esti student la facultatea de geografie, ori profesor, apoi am vazut ca nu esti.
Mersi pentru urare, oricum nu sunt foarte incantata de alegerea facuta, dar nu mai pot da inapoi.

Anisia
3rd March 2010, 21:22
jojo11: da f grea specializare ,alaturi de Cibernetica una din cele mai grele specializari pe care le are ASE-ul, dar si cu foarte multe perspective si oportunitati pt viitor.
Da, stiu ca e foarte grea, dar merge destul de bine, si o sa merite:) De-asta am si ales CIG, sunt multe oportunitati. Totusi, la inceput nu eram foarte sigura. Din liceu aveam in minte sa dau si la Medicina, dar pana la urma a iesit asa...

mikeyy
3rd March 2010, 21:43
Buna seara tuturor!

De mic copil si pana in clasa a 10-a am vrut sa dau la medicina. M-a atras foarte mult domeniul acesta, dar la inceputul clasei a 11-a m-a "lovit" pasiunea pt economie :D...si am continuat pe acest domeniu in facultate...desi in liceu am fost la profil real (mate-info).

Imi place sa experimentez mai multe domenii....recunosc ca ma bate gandul ca dupa ce termin masterul la care sunt in prezent...sa incerc o alta facultate :D


Dar si Brasovul e un oras f frumos,mie imi place mai mult in comparatie cu Sibiul.:P

Ambele orase sunt foarte frumoase :)

innuendo
3rd March 2010, 21:57
Alex chiar ma uitam ce urat se vede nick-ul meu. ce idei proaste aveam acum 2 ani :)) sa scriu litera mare litera mica.

ar putea moderatorii sa il faca sa fie doar cu litere mici :D? tripleaxel sau ceva de genu

innuendo
3rd March 2010, 21:58
aaa apropos de asta..de facultate, nici eu nu stiu la ce sa dau, probabil o sa va cer parerea. ceva cu mate + fizica :D ma gandeam la politehnica , dar hmm. uneori si la medicina, dar nu-mi place biologia asa ca..

LE: Multumesc Claudia, dar m-a ajutat ioana, era ce ma si asteptam..depinde de profesor cat depuncteaza

ice_girl
3rd March 2010, 22:03
@Anisia multa bafta in continuare si am uitat sa te intreb care este numele tau real ( prima data cand am vazut nickname-ul am crezut ca esti fana Marina Anissina/Gwengal Peizerat si de aici si nickname-ul:P).
@Mihai si eu sunt acum la a doua fac ( doi ani am facut ambele fac in paralel) e destul de greu dar merita sa incerci, e o provocare, niciodata nu strica sa ai dubla specializare.:ok:

mikeyy
3rd March 2010, 22:11
@Mihai si eu sunt acum la a doua fac ( doi ani am facut ambele fac in paralel) e destul de greu dar merita sa incerci, e o provocare, niciodata nu strica sa ai dubla specializare.:ok:

Daca aveam in Brasov facultatea pe care mi-o doresc (pt a doua)...atunci ma bagam sigur cu 2 in paralel. Insa trebuie sa termin acest master si apoi sa vad daca sa merg in alt oras pentru a face cealalta facultate. Vom vedea...pt ca nu prea imi place sa-mi parasesc orasul :D

@Andi: ca sa-ti modifici username-ul, trebuie sa postezi aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=37
Iar pentru facultate...incearca sa alegi acel domeniu, care iti place cel mai mult. :)

praf_de_stele
3rd March 2010, 22:13
Oana, si eu eram chitit pe jurnalism, geografie si psihologie, dar uite ca portile destinului s-au deschis pentru mine la Medicina. Asa e viata ! :).
si eu tot cam in domeniile astea m-as baga, sper sa nu ma pomenesc si eu pe la medicina :sleep: am si-o profesoara de biologie cam aiurita. sa va spun ceva socant : ne-a refuzat buchetul de flori de 1 martie ca cica nu-i plac florile alea :shocked: fratele meu, cum sa refuzi ...flori ???? de 8 martie nu vede NIMIC

hai cu putina intarziere...sa aveti o primavara cat mai frumoasa!!! :floricica: eu am snur la mana si mi-am pus si prin par luni ...imi place sa fac asta, le consider norocoase si frumoase. asta e simbolul primaverii pt mine. si ghioceii
am primit buburuza martisor :cool: :yeah: din intamplare a fost asta...bine, nu exista coincidente

andi, poti sa-ti schimbi nickul pe threadul "schimbari de nume" pe administrativ parca. si chiar te rog s-o faci, chiar imi vine rau de cate ori citesc blestemata aia de saritura :(

ice_girl
3rd March 2010, 22:34
Ade-Chan ce urat gest din partea profesoarei sa refuze florile:rosu: mai ales ca florile sunt un cadou care nu se refuza pana acum n-am mai auzit ca o profa sa faca asa ceva, si la noi mai erau profesori care ziceau ca deja au primit prea multe flori si nu au ce sa faca cu ele sau nu se aratau prea incantati de buchetele primite:mda: dar nu s-a intamplat niciodata sa le refuze.