PDA

View Full Version : Friendship Thread!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124

alyosha_87
27th January 2010, 00:03
@Irina: mwell, in situatia in care ma aflu, am ajuns la concluzia ca intr-un fel are dreptate in ceea ce zice, related to my signature. that "man" cu care am fost dumped me in cel mai las mod posibil. in fine...
@Simona: sure thing:D mi-ar placea sa ma mai plimb in Paris. e orasul meu preferat. am ajuns sa il cunosc binisor:D si Lille e frumos, sa stii. si oamenii sunt destul de ok. oricand, te astept cu placere :)

irinaidu
27th January 2010, 00:08
marce nu vreau sa fac glume deplasate, dar dumping in moduri lase ma duce cu gandul la un ep din sex and the city cand carrie gets dumped by post it. ai vazut episodul?

alyosha_87
27th January 2010, 00:09
nu, dar e aproape la fel. printr-un sms am primit vestea "cea buna" :| in fine... he was an asshole.

irinaidu
27th January 2010, 00:12
marcela, ca sa te inveselesc . uite si reversul medaliei, queer as folk style :
" Justin: What changed your mind?
Brian: I finally thought of one good reason to do it.
Justin: And what is that one good reason?
Brian: To prove to the person that I love how much I love him. That I would give him anything...I would do anything...I'd be anything...to make him happy. I am selling the loft and the club.
Justin: Without even knowing what my answer will be?
Brian: I am taking a chance on love.
Justin: And you mean it?
Brian: I never meant anything more.
Justin: OK.
Brian: OK?
Justin: Let's do it.
Brian: Say it.
Justin: Yes.
Brian: Yes what?
Justin: Yes. Yes. I will marry you."

din pacate cu totii gasim si *******i din cand in cand. dar eu zic ca ne ajuta sa-i evitam data urmatoare. sau cel putin asta iti doresc.

alyosha_87
27th January 2010, 00:16
aaaah...i remember the episode. Brian was such a sweetheart :D
myeah, well, mai bine ca s-a intamplat asa. mi-am dat seama ca nu era ceea ce pare ... in fine... case closed.
thanks for your support >:D<

irinaidu
27th January 2010, 00:21
marce, dar oare de ce nu mai vorbeste nimeni cu noi. oare s-au speriat???

alyosha_87
27th January 2010, 00:22
cred ca in momentul cand am adus in discutie QAF, toti au uschit-o la culcare:P

irinaidu
27th January 2010, 00:27
come on people, putem sa vorbim si despre altceva.... care presupune baieti aratosi :P

dissim
27th January 2010, 00:28
nu, nu, fetelor, continuati! faceam niste glumite cu Antoine Dorsaz :happy si urmaream si discutia....dar nu prea imi permit sa cometez pe tema relatiilor....

alyosha_87
27th January 2010, 00:29
and...who...well dont kiss or do ... stuff :rolleyes:
anybody? no volunteers? :P

irinaidu
27th January 2010, 00:33
simona, cine-i antoine ? sorry daca sunt silly !!!

marce, stai ca nu ma prind pt ca se ma bag voluntara dar daca e vorba de tine, ma bag :P

alyosha_87
27th January 2010, 00:34
era vorba daca se mai baga cineva in discutia anterioara pe care am avut-o noi doua... :P

/random: asa e de addictive "dr.house" :D

dissim
27th January 2010, 00:35
simona, cine-i antoine ? sorry daca sunt silly !!!

marce, stai ca nu ma prind pt ca se ma bag voluntara dar daca e vorba de tine, ma bag :P

Antoine? hahaha :happy elvetianul mic, patinator in cuplu :P

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs114.snc3/16134_1293942675700_1444303670_30802322_4724211_n. jpg

and that would be me :P

alyosha_87
27th January 2010, 00:36
c'est jolie :D lui et toi aussi :)

irinaidu
27th January 2010, 00:40
ok, sorry ca nu stiam. unde e facuta poza simona???

si mai pun o data linkul la vidul asta pt ca imi place si pt ca nu imi aduc aminte daca marce si-a dat cu parerea despre el.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9MjoKPZKq8

dissim
27th January 2010, 00:41
mc :D

revenind la relatii....baietii, barbatii - un rau necesar :D
Eu am decis ca vreau doar bine o perioada de timp :D I've had enough

@Irina: e facuta in Basel, la World's Best on Ice in Decembrie...... Stephane motivul pt care m-am dus bineinteles :D Alexei, ucrainienii, elvetienii mici :P si etc....din pacate numai cu Antoine am facut o poza, la Stephane fara bilet VIP nu prea aveai cum sa ajungi. Erau o multime de babete gata sa-si dea sufletu acolo sa-l vada si-l pazeau aia ca pe Papa :D Doamne, acasa cu voi mamaielor...lasati baiatul in pace pt noi =))

alyosha_87
27th January 2010, 00:47
m-ai "lovit" / in sensul bun/ cu melodia asta... e superba.la fel si videoclipul-ma duce cu gandul la mitul lui pygmalion...

irinaidu
27th January 2010, 00:56
marce, aveam eu un sentiment ca trebuie sa-ti placa. si mie imi place mult ideea videoclipului. poti sa dai click pe canalul de youtube al tipului sa mai vezi si alte chestii. baiatul si-a gandit singur clipul, el a facut si costumele. oare de ce unii oameni talentati nu au loc de briteny spears and such???
uite inca ceva ce-mi place, cu intro cu tot. nu stiu si pe asta daca ti l-am aratat. http://www.youtube.com/watch?v=7srwjxk8P78

alyosha_87
27th January 2010, 00:58
din pacate, "artistii" care fac parte din categoria "britney spears and such" sunt cei care fac vanzari mari,in timp ce oamenii cu talent sunt marginalizati, so to speak.
btw, cum l-ai descoperit?

irinaidu
27th January 2010, 01:02
pai ma mai uit eu pe un site cu stiri despre adam si allison si acolo mai posteaza fetele si alte chestii. printre ele am dat de baiatul asta.
si omul are chiar multe talente ( si acum nu ma refer la cum arata fara camasa ). avea o companie de haine de piele. a lucrat la circ. tot felul de chestii din astea.

alyosha_87
27th January 2010, 01:04
e super talentat, are o voce foarte placuta si el ca persoana pare simpatic.
acuma am vazut ca Adam si-a facut videoclip la melodia "for your entertainment"...not bad.

irinaidu
27th January 2010, 01:07
oare de ce nu ne lasa pe noi doua universul sa alegem talentele ???? :)
stiam eu ca pe tine trebuie sa te interpelez prima cu baiatul asta. pana acum nu am reusit sa mai captivez pe nimeni cu el.

alyosha_87
27th January 2010, 01:11
pentru ca universul isi face de cap probabil e un barbat straight caruia nu-i plac oamenii care ne plac noua:P
you know what they say, great minds think alike :D asa ma bucur ca mi-ai bagat "microbul" cu Adam. de vreo saptamana ii tot ascult melodiile de pe album si de la AI. nu ma satur...


ok, what is up with his hair do?
http://www.youtube.com/watch?v=TviM9wnn2bE

irinaidu
27th January 2010, 01:21
el e frumusel de pica, dar freza zici ca e lipita la montaj. ce sa-i faci se mai intampla. pe mine ma seaca ca as vrea sa-mi placa mai mult albumul lui dar nu pot. de exemplu mel asta la care ai pus tu linkul, nu pot s-o suport.

alyosha_87
27th January 2010, 01:23
ufff... sper ca urmatorul lui album sa fie mult mai bine realizat decat asta... imi da impresia ca e un fel de lady gaga la masculin, having as a bonus his hotness :D

i'll just go and crash in my bed. abia imi pot tine ochii deschisi. noapte buna, somn usor, feti frumosi in dormitor:P

dissim
27th January 2010, 01:32
eu va parasesc ca am cursuri maine :(
noapte buna :)

irinaidu
27th January 2010, 01:36
noapte buna fetelor !!!!

lady_k
27th January 2010, 08:50
Eu stiu ca cine se scuza se acuza, but still ... m-am dus la culcare inainte de discutie so I can't be accused of anything. Si am ajuns la concluzia ca trebuie sa vad si eu macar un episod din serialul asa ca m-ati facut curioasa.:P

Marce, the guy ... a total jerk, but you'll survive this.;)

irinaidu
27th January 2010, 12:58
Eu stiu ca cine se scuza se acuza, but still ... m-am dus la culcare inainte de discutie so I can't be accused of anything. Si am ajuns la concluzia ca trebuie sa vad si eu macar un episod din serialul asa ca m-ati facut curioasa.:P


claudia vrei sa te uiti la queer as folk??? serios???? daca da, eu zic sa te uiti la 2 episode macar. primul ep din sez 1 e destul de socant dar restul nu mai sunt asa. e un fel de sex and the city, numai ca imagineazati ca samantha ar fi personajul care apare cel mai des :D
daca vrei sa te uiti zi si iti caut eu linkurile pe youtube ca eu l-am gasit incarcat acolo.

alyosha_87
27th January 2010, 13:13
am mai corupt pe cineva sa se uite la QAF :D
e socant,da, dar merita sa te uiti la tot. e atat de addictive, incat in 3 saptamani l-am "papat" pe tot ...

ce faceeeti?

Geografu
27th January 2010, 13:51
Hello tuturor !

Ce sa facem Aly, am mai scapat de un examen pe ziua de azi, acum ma uit la tenis (AO), e un duel tare intre Tsonga si Djokovic. Federer l-a batut pe Davydenko...:mda:

Dar ati barfit aseara, nu gluma....:D

lady_k
27th January 2010, 15:06
claudia vrei sa te uiti la queer as folk??? serios???? daca da, eu zic sa te uiti la 2 episode macar. primul ep din sez 1 e destul de socant dar restul nu mai sunt asa. e un fel de sex and the city, numai ca imagineazati ca samantha ar fi personajul care apare cel mai des :D
daca vrei sa te uiti zi si iti caut eu linkurile pe youtube ca eu l-am gasit incarcat acolo.

Ok, o sa ma uit la 2 episoade sa vad daca imi place.:)

praf_de_stele
27th January 2010, 18:33
mama, ce-a fost aseara aici :P si cand mai stau si eu seara pe ols, nu e nimeni :mda: :cry:
eu-s cam adormita, tenisul e cauza. si asa o s-o cam tin pana se termina ao. alex, si care-i treaba daca l-a batut fed pe davy? :)

la mine ninge ca-n povesti si nu mai e ger asa :rolleyes:

irina, cu adam al tau m-ai prins si pe mine. nu ca mi-ar placea prea mult cum arata(e doar dragut), dar imi plac unele melodii de-ale lui :)

Geografu
27th January 2010, 19:19
Pai stii ce mult il simpatizez eu pe Fedex....:D
La fel ca si tine pe Nadal....

Si la noi a nins ceva azi, acusi s-a oprit.

praf_de_stele
27th January 2010, 19:24
federer e geniu !!!

Geografu
27th January 2010, 19:29
Mai vedem dupa ce o sa-l intinda Tsonga in 5 seturi....:D

irinaidu
27th January 2010, 20:48
alex, tsonga l-a batut pe nole azi?

ok claudia, here goes, ep 1 din sez 1 din queer as folk. cred ca ma uit si eu acum la el din nou. am revazut prima parte si m-am distrat f tare, asa ca nu cred ca pot sa ma opresc.
http://www.youtube.com/watch?v=NIJE_F9SxHA
http://www.youtube.com/watch?v=m5TS6Ka-B_A
http://www.youtube.com/watch?v=Dg10h8KdJKo
http://www.youtube.com/watch?v=vWMSPxNLeCs
http://www.youtube.com/watch?v=R3VG0-FZ4Ro

claudia, dar vrem neaparat pareri. eu ep asta l-am pus tuturor prietenilor mei si mamei mele. dintre prieteni , o fata a devenit dependenta ca si mine si restul au fost neinteresati. iar mama s-a dus si a inceput sa frece nervos aragazul, nu stiu exact ce inseamna asta :P
dar unul dintre baietii, prieten de-al meu, care a fost obligat sa stea sa se uite, dupa ce s-a terminat episodul se intoarce spre noi, fetele care stateam pe canapea si zice - fetelor, repede sarutati-va, sa pot trece peste ce am vazut. mie mi s-a parut f haios momentul.

alyosha_87
27th January 2010, 20:52
clar vrem pareri :D
si eu ma uit acuma pe sarite la episoade. ce inspirata am fost sa mi-l copiez tot pe hard. i'm so happy now...
pe mine "m-a prins" tata in timp ce ma uitam. evident ca era o scena intre Brian si Justin. ce sa mai intrebe saracul, s-a resemnat cu gandul ca ma uit la tot felul de chestii:cry:

irinaidu
27th January 2010, 20:56
prietena mea nina, care mi-a zis de serial a avut o experienta si mai criminala cu parintii. ea e din germania si la ei serialul era la tv. si vedea mama ei ca se tot uita ea si a inceput s-o intrebe daca de fapt asta nu e un mod prin care ar vrea ea sa le comunice ceva. si nina zicea cand imi povestea - yes, mom, i'm gay that's way i like watching hot men :D m-am distrat f tare.

alyosha_87
27th January 2010, 21:01
:happy :happy :happy
tare faza

mama a fost foarte ok. se mai uita si ea. n-avea treaba :)

irinaidu
27th January 2010, 21:08
eu pastrez episodul 2 pt ca am iar aragazul f jegos :P si vreu sa-l spele mama.

dissim
27th January 2010, 21:11
eu pastrez episodul 2 pt ca am iar aragazul f jegos :P si vreu sa-l spele mama.
:cry::cry::cry:

alyosha_87
27th January 2010, 21:21
good reason :D
acum imi dau seama ca se face un an de cand am descoperit the "happy" world of QAF :D

come to think of it, si eu ar trebui sa imi curat plita, dar am o lipsa acuta de chef. prefer sa stau tucked in, la caldura caloriferului ...

irinaidu
27th January 2010, 21:28
i like your...... kitchen :P

alyosha_87
27th January 2010, 21:33
myeah, well... de voie, de nevoie mi-am curatat si eu plita, ca arata ca dupa razbel :cry:

ice_girl
27th January 2010, 21:40
am inceput sa ma uit si eu la QAF, am vazut primul episod si deja m-a prins, iar Briaa mi se pare superb ( adev ca am o slabiciune pt numele asta, poate daca o sa am un baiat ii voi pune numele Brian :))
mi se pare un serial interesant, altceva decat ce am vazut pana acum, am la ce sa pierd timpul in loc sa invat pt urmatorul examen.
Ufff, in Bucuresti iarasi ninge si e si f frig, dar nu avem ce face...
o seara placuta tuturor!

alyosha_87
27th January 2010, 21:42
este un altfel de serial si crede-ma, iti deschide mintea la multe chestii.
eu cu mana pe inima iti spun, ca am devenit mult mai open-minded in privinta unor chestii dupa ce am vazut the whole show ;)

irinaidu
27th January 2010, 22:25
hey, jojo !!! clar e bun de pierdut vremea in sesiune !!!

mai, acum serialul e f comercial. adica daca ma uit acum la faza cu brian si michael pe acoperis cu i am superman, pot sa vad obiectiv ca faza e cheesy. dar e amuzant, personajele sunt in mare parte bine facute. nu inteleg de ce mel si lindsay trebuiau sa fie asa de plicticoase si de nasoale. si clar relatia lui brian cu justin e una cam bolnava. adica daca eram mama lui justin clar ma isterizam. nu pt ca brian era barbat dar pt ca era cu vreo 12 ani mai mare ca varsta si cu 5 ani mai mic la creier.
eu nu m-am uitat pt ca era prea genial serialul , de altfel nici la sex and the city nu m-am uitat pt asta. dar baietii sunt frumosi, glumele sunt bune si ridica uneori si niste probleme la care nu ma gandisem pana atunci. dar mostly, barbatii arata bine :P
" oh , hy tod, how's it going ? " - ma distreza de fiecare data.

Geografu
27th January 2010, 22:27
Irina, Nole a pierdut in 5 seturi cu Tso.

Noapte buna va urez, maine am cel mai greu examen din pre-sesiune...:(

irinaidu
27th January 2010, 22:29
eu nu am tv, cine urmeaza sa joace cu cine la tenis acum, next round?

bafta la ex alex !

alyosha_87
27th January 2010, 22:31
Bafta Alex! ;)
mai ai multe examene?

Geografu
27th January 2010, 22:33
Mai urmeaza semifinalele, adica Cilic versus Murray si Federer cu Tsonga.

Multumesc de incurajari fetelor (:kiss:), Aly, mai am 3 examene in pre, si apoi incepe sesiunea pe 5.......:headbang:

lady_k
28th January 2010, 09:12
Neata!

Aseara am adormit ca un bolovan de la 10, imediat ce am ajuns acasa.:(
Merci de link-uri, Irina, cred ca ma uit azi sau maine. I-am spus mamei la ce am de gand sa ma uit si a zis ca nu crede ca e suficient de open-minded ca sa se uite si ea. I wonder why ...:thinkso::P

Bafta multa, multa, Alex! Sunt crunti astia la voi la facultate.:(

irinaidu
28th January 2010, 10:21
claudia, vizionarea cu mamele e in functie de starea aragazului, daca necesita sa fie curatat sau nu :P

alyosha_87
28th January 2010, 11:01
neata :sleep: :sleep:
i haaaaaate mornings...

dissim
28th January 2010, 11:31
neata...sau ma rog o fi pt voi :D eu am avut o noaptea din alea cand nu reusesti sa adormi deloc, asa ca m-am uitat l-a filmul sugerat de irina. Mie de ce nu mi-a zis nimeni mai devreme de el? :shocked: :happy I interesant, ca sa nu mai zic ca Brian pure hotness :D:D

alyosha_87
28th January 2010, 11:43
Simona, gandeste-te ca e serial pe 5 sezoane :D:D:D
si eu am dormit ca in tren :huhu: si "am" un chef tampit de scoala...

dissim
28th January 2010, 12:07
Simona, gandeste-te ca e serial pe 5 sezoane :D:D:D
si eu am dormit ca in tren :huhu: si "am" un chef tampit de scoala...

nu'i nimic....am sa incerc sa-l vad pe tot :D
iar de scoala...mie imi zici :(...azi se afiseaza notele la examene...sa vad daca a facut Franta din mine o tragedie sau nu...

Geografu
28th January 2010, 12:11
Hello tuturor ! Am reusit si azi !!!! :yes:

Maine o sa fie mai putin stresant, miercuri mai am ceva emotii, pana pe 5 cand reincepe balul desigur. Asa e Clau, crunti, asta e cuvantul....:(

Nu mai e asa frig pe aici, -8 grade, se poate respira. Ce faceti voi ? :)

Tracoromana
28th January 2010, 13:14
salut tuturor si bafta la examene!

La mine pe computer e o aranjare aiurea a paginii site-ului, pe jumate de ecran, dar numai la forum. Pe cealalta jumate este banerul cu pariurile. Si la voi e asa?
As vrea sa fie ca inainte.

Geografu
28th January 2010, 13:25
Eu am Firefox Flavia, si se vede ok.

Tracoromana
28th January 2010, 14:53
s-a rezolvat.

lady_k
28th January 2010, 16:26
@Irina: Ok, verific intai aragazul.:happy
@Flavia: Asa aparea si la mine de dimineata. Acum vad ca si-a revenit.

praf_de_stele
28th January 2010, 16:27
Mai vedem dupa ce o sa-l intinda Tsonga in 5 seturi....:D
l-o intinde-n 5, dar nu-l bate :cool:

deci se pare ca doar eu nu m-am lasat prinsa de qaf...cel putin pana acum :P faza ca e ca aragazul meu e mereu curat sau nu atat de murdar cat sa necesite prea multa frecare si poate de-asta :P

Geografu
28th January 2010, 18:08
Maine de la 10,30 vom vedea. Eu o sa fiu in examen atunci, poate prind setul 5 totusi. Sau imi dai tu un telefon...:D

ice_girl
28th January 2010, 18:42
:ras-plans::ras-plans:Buna seara, in sfarsit a inceput sa se incalzeasca si in Bucuresti, in rest am inceput sa invat pt examen dar fara drag si spor, sper sa vina pe parcurs.
By the way, am spalat si eu aragazul, cu toate ca nu era foarte murdar dar dupa ce am vazut discutiile de ieri despre QAF si spalatul aragazului am simtit nevoia sa-l spal...

ice_girl
28th January 2010, 22:57
sorry pt ca am postat acelasi lucru de 2 ori dar am vrut sa inserez si niste emoticon-uri si abia dupa aceea mi-am dat seama am postat acelasi mesaj de 2 ori.
Noapte buna tuturor si o zi frumoasa maine!

alyosha_87
28th January 2010, 23:00
seara buna :D
la mine a inceput weekendul deja :cheer:

Geografu
28th January 2010, 23:15
Noapte buna va spun.

Aly, eu mai am putin de tras maine, distractie placuta....:)

alyosha_87
28th January 2010, 23:17
off, lasa ca mai e putin si trece si stresiunea ;)

irinaidu
29th January 2010, 00:37
neata...sau ma rog o fi pt voi :D eu am avut o noaptea din alea cand nu reusesti sa adormi deloc, asa ca m-am uitat l-a filmul sugerat de irina. Mie de ce nu mi-a zis nimeni mai devreme de el? :shocked: :happy I interesant, ca sa nu mai zic ca Brian pure hotness :D:D

simona, you're our kind of girl. clar ca brian e pure hotness. daca ai chef sa te uiti la serial il gasesti pe tot pe youtube dar si pe torente.

dissim
29th January 2010, 01:57
simona, you're our kind of girl. clar ca brian e pure hotness. daca ai chef sa te uiti la serial il gasesti pe tot pe youtube dar si pe torente.

ms, asta am facut cam toata ziua :happy extra,extra,extraordinar ca "poveste" nu-i, dar tipi buni sunt? sunt. Replici la fel de bune,sunt? sunt. Scene mmmh neobisnuite :D (nu prea imi placeau mie gayii, mi se pareau bleah in comparatie cu fetele de exemplu, dar astia 2 sunt fantastici, in film :D) si Gale Harold fericita fie mama care l-a adus pe lume, Amin :happy

Geografu
29th January 2010, 10:03
Pot sa zic neata acum, desi sunt trezit de la 6 ! :D

Hai ca am scapat repede si lejer si de asta, poate si pentru faptul ca a fost doar cu admis/respins. 5 examene in 5 zile trecute cu bine ! :yes:

Au lasat insa urme, sunt foarte obosit, iar ritmul circadian este serios dereglat, si aici Irina stie bine despre ce vorbesc...:(

Allez Tsonga...:yeah:

lady_k
29th January 2010, 13:10
Bravo, Alex! Felicitari si bafta in continuare!:)


Au lasat insa urme, sunt foarte obosit, iar ritmul circadian este serios dereglat, si aici Irina stie bine despre ce vorbesc...:(

Huh? Enlighten me, please.;)

Geografu
29th January 2010, 13:30
Sarut-mana Clau ! :kiss:
Sper sa fie bine in continuare.

Ritmul circadian = dereglari ale somnului. M-am obisnuit sa invat pana tarziu in noapte si a doua zi sa ma trezesc la ore foarte "mici". Astfel oboseala in organism a crescut enorm, ca si nevoia de somn. In ultimele zile am simtit o nevoie acuta de somn la ore gen 22-23, in timp ce dimineata la 6 de abia puteam sa ma ridic din pat.

Cam despre asta e vorba. Sper sa treaca insa repede, nu mai e mult pana pe 19 februarie...:)

lady_k
29th January 2010, 15:00
Got it.:ok:

innuendo
29th January 2010, 16:04
hey :D tocmai m-am intors de la un concurs de mate de la Focsani. God, ce oras. ce conditii naspa, a fost un frig in camera, mai eram si racit. am plecat de azi, n-am mai stat dupa ce am vazut ce era acolo.
si ma uitam acum pe un afis detaliat cu patinatorii care vin la Buzau la "Stelele Moscovei". Majoritatea sunt cam imbatraniti :D, dar vad ca vine si Alexei Urmanov. Oho. Nu stiu daca sa imi iau bilet. 70 lei sau 50 ..nu stiu sigur.

lady_k
29th January 2010, 16:27
Andi, mie imi place Urmanov. Iar daca e spectacolul ala din care fac parte si Bestemianova/Bukin (campioni europeni, mondiali si olimpici la dans in anii '80), atunci zic ca merita vazut, chiar daca sunt cam imbatraniti.:)


Cred ca v-am mai stresat cu asta but still, stie cineva care au fost cele doua CD in 1994, la JO de la Lillehammer?:thinkso:

ice_girl
29th January 2010, 17:31
La Lilehammer cele 2 CD au fost blues si vals ( Starlight Waltz).

Tracoromana
29th January 2010, 17:53
Interviu cu Z. Kelemen acum la tvr1

lady_k
29th January 2010, 18:17
A zis din nou ca idolul lui e Alexei Yagudin.:D

Jojo, merci de informatie.:floricica:

alyosha_87
29th January 2010, 19:20
hellou :sleep:

ice_girl
29th January 2010, 19:30
cu multa placere Claudia, in realitate pe mine ma cheama Oana, Jojo e mult un nume de alint si nickname.
O seara placuta tuturor!

lady_k
29th January 2010, 19:37
hellou :sleep:


Hellou, to you, too.:P

Geografu
29th January 2010, 20:04
L-am vazut si eu Zoli la TV. Foarte fain arata, sa speram ca va fi pregatit pentru JO.

Geografu
29th January 2010, 22:43
Noapte buna tuturor, weekend frumos ! :ok:

ice_girl
30th January 2010, 00:23
Noapte buna tuturor!
Eu acum lucrez la un proiect si ascult muzica pe youtube ( una dintre placerile mele), faza nasoala ca mai am destul de mult de scris iar maine trebuie sa ma trezesc devreme sa invat.
Dar incet si sigur trece si sesiunea asta...

lady_k
30th January 2010, 00:39
Studentul tipic care lasa tot pe ultima suta de metri, huh, Oana?:P

lady_k
30th January 2010, 02:18
Irina, m-am uitat un pic. So, the guys, definitely hot.:D
Faza e ca trebuie sa am grija sa nu ma prinda tata uitandu-ma la asa ceva, cum a patit Marce, ca nu stiu ce reactie ar avea.:)) But I'll watch some more.:P

Noapte buna, everyone!

ice_girl
30th January 2010, 10:48
Buna dimineata! cam asa studentul tipic, de multe ori las lucrarile si proiectele pe ultima suta de metri, adev e ca nu-mi prea place sa fac proiecte, mai bine invat, dar asta nu depinde doar de mine...

luma
30th January 2010, 13:42
A pierdut Juju la AO. :sad:
Asa-i in tenis!

Dragilor, un week-end excelent va doresc! :)

Geografu
30th January 2010, 14:30
A pierdut Juju, asta e Luma, lasa ca bate Murray maine pe Fedex ! :(:evil:

Hello tuturor, ce faceti ?

Oana, si eu am de invatat o groaza, dar acum nu mai am niciun chef dupa saptamana asta groaznica. Pana miercuri mai e timp, se pare ca asa zicem toti...:D

praf_de_stele
30th January 2010, 16:40
:drak:
alex, luma tine cu fede, nu cu murray :limba:
vrei sa-ti dau maine telefon cand ridica roger trofeul de campion ? :) ai vazut ce i-a facut lu' tsonga? nici n-a putut sa respire. cu murray n-o sa fie chiar asa, dar tot cam pe acolo :P

Geografu
30th January 2010, 18:05
Stiu Ade ca Luma "rezoneaza" cu Fedex, dar vroiam sa ii fac in necaz...:P

Cu Tsonga am vazut, l-a demolat. Astept sa-mi dai un bip maine, dupa maratonul de 5 seturi cu Andy, 9-7 sau 10-8 la final..:D

Geografu
30th January 2010, 23:42
Nimeni pe drum ? :(

Noapte buna.

praf_de_stele
31st January 2010, 00:15
9-7 sau 10-8 la final..:D
pt roger :cool:
oricum, daca e sa castige fedex, el nu se complica cu astfel de scoruri, bate destul de lejer. totusi, e posibil sa avem si 5 seturi. sa vedem. vreau sa spun ca daca e stapan pe joc de la inceput nu se ajunge la un asemena scor.

v-am spus eu ca atunci cand apar pe aici nu mai e nimeni :( sau poate va plictisesc discutiile noastre despre tenis. deh, noi nu urmarim qaf :P

Geografu
31st January 2010, 13:44
A castigat Roger pana la urma, felicitari lui si fanilor sai ! :D:ok:

Pana la urma tot am avut dreptate intr-un punct, a fost 12-10 in tiebreakul ultimului set. A jucat frumusel si Andy, dar nu avea ce sa faca in fata lui Fedex.

Neata tuturor, ce ziceti ?

Ade, ce e aia qaf ? :evil:

alyosha_87
31st January 2010, 14:13
QAF = queer as folk; un serial american...

ice_girl
31st January 2010, 14:24
felicitari lui Federer ma bucur tare mult pt el si sper s-o tina tot asa!
Duminica placuta tuturor!

praf_de_stele
31st January 2010, 14:57
alien is back ! :drak:

whisper
31st January 2010, 18:09
Buna!
Nimeni pe aici?:)

innuendo
31st January 2010, 22:53
frumos meciul , primele 2 seturi cel putin :D

Bravo Federer ! peRFect.

Geografu
31st January 2010, 23:44
Whis, ce mai faci, nu prea ai mai intrat in ultima vreme ? :)
Alex, si tu Brutus ? :D

Noapte buna, maine si poimaine sunt liber, doar pentru pregatirea examenului de miercuri...

whisper
1st February 2010, 00:01
Green!
Ai dreptate, Alex. Nu prea am mai avut timp de net, dar acus incepe olimpiada si promit sa trec mai des...cel putin o sa incerc :)

Nu-s eu fana Fedex dar tot e mai bine decat sa il vad pe Murray castigand!

:cya: Noapte buna!

lady_k
1st February 2010, 07:47
Neata...

Brand new day, brand new week, brand new month ... can I go back to sleep?:sleep:

innuendo
1st February 2010, 12:32
Federer macar e acceptat de toata lumea :D.

diseara ma duc la Stelele Moscovei...sper sa fie frumos. auzisem la tv ca au cerut unii din Iasi banii inapoi ca nu prea se vedea nimic. Eu am bilet in randul 5, cred ca e bine unde o sa stau. Din cate am vazut sambata cand l-am cumparat nu prea se vandusera, foarte putine.

ice_girl
1st February 2010, 13:49
Hello to everybody, intr-adevar am inceput o noua luna dar tot cu frig si cu ninsoare pt ca in bucuresti iarasi ninge dar e inca iarna si iarna fara zapada nu se poate.
aspt impresii de la cei care au fost la "Stelele Moscovei", eu din pacate nu am putut sa ajung.
Dupa-amiaza placuta!

Geografu
1st February 2010, 14:23
Hello la toata lumea !
Alex, sa ne zici si noua cum a fost, din pacate nici eu nu am putut ajunge la spectacol....

irinaidu
1st February 2010, 17:16
alex si eu sunt curioasa sa-mi spui cum a fost la spectacol.

in rest, sunt confuza si secata.

lady_k
1st February 2010, 18:01
in rest, sunt confuza si secata.

Why is that?:(

emiii03
1st February 2010, 20:47
in rest, sunt confuza si secata.

the same feeling....why is that?

toata ziua pe rand, una calda, una rece
am ajuns sa nu mai inteleg pe oameni :(

irinaidu
1st February 2010, 20:52
claudia, pt ca incepand cu lunea viitoare nu mai am servici. si nu stiu exact de unde sa incep sa caut. si as fi putut sa trag de asta care se duce acum dar oricum nu era ce vroiam. asa ca am hotarat sa nu ma implic si mai mult in ceva ce nu-mi doresc. faza e ca ma simteam sigura cu jobul asta. stiam sa il fac .
acum trebuie sa caut. si asta ma sperie. nu numai cautatul si posibilitatea negasitului ma sperie dar ideea de nou job in sine ma sperie. dar parca era o vb de duh care zicea sa faci ceva de care iti e frica in fiecare zi.
asa ca , here i go, aleg varianta mai grea.

dar sunt secata de modul in care seful meu a incheiat relatia cu mine dupa 1 an de colaborare. cum a lasat atatia oameni n plop. cum multi oameni nu isi dau seama ca nu eu sunt de ***** ci seful meu. eu lucram la un cabinet care nu era al meu, dar pt oamenii din rosia era mai greu conceptul asta. si am intreba toti de ce nu vreau sa mai stau.
si e de *****. eu nu as fi procedat asa. as fi gasit pe cineva sa vina colo.
dar asta e.

vineri o sa ma vad cu sefu, care nu mi-a raspuns la telefon 1 luna de zile. abia astept.

luma
1st February 2010, 21:58
Intreb si eu, nu dau cu parul...
Nu stiu exact cum functioneaza medicina de familie dar...daca vorbesti cu primarul? Nu exista un dispensar, ceva, unde sa-ti deschizi cabinetul? Adica, nu poate exista sprijin din partea primariei?

Uite asa mai afla omul noutati despre prieteni! :(

lady_k
1st February 2010, 22:29
Irina, nu iti dai seama cat de bine te inteleg. Anul trecut pe 17 februarie (stiu sigur ca atat era pentru ca era aniversarea mea si a prietenului, iti inchipui ce chef am avut:() noua mea sefa a considerat ca nu mai are nevoie de mine pentru ca trebuia sa se puna bine cu un colaborator important si a angajat-o pe sora respectivului. Asta dupa ce trei luni cat nu am avut sef deloc am muncit cat patru. N-am primit preaviz, a trebuit sa ii amenint cu ITM-ul pentru ca vroiau sa fac cerere ca plec cu acordul partilor, you know, shit like that ...
Si a trebuit sa-mi caut altceva si sa alerg dupa acte ... a fost o perioada tare urata, dar toata lumea imi zicea ca un sut in fund e un pas inainte ... :)

Geografu
1st February 2010, 23:34
Irina, eu iti urez succes in cautarea unui loc de munca, e tare greu de gasit vremurile astea. Aiurea situatia ta, oare aia din Rosia chiar nu au nevoie de un medic ? Sau vine altul in locul tau ? ...

Noapte buna.

whisper
2nd February 2010, 00:08
Buna!
OF! Imi pare rau, Irina! Sper sa iti gasesti repede de lucru si sa fie ceva care sa iti si placa :)

Noapte buna Alex :)

innuendo
2nd February 2010, 12:26
Asa, aseara nu mi-a mers netul si acum merge cam prost. Deci a fost foooarte frumos la "Stelele Moscovei", nu ma asteptam. Tuturor le-a placut. Coregrafiile, ideile, executiile, au fost superbe..tot . A meritat toti banii. Si ca tot vorbim de bani nici nu a fost cine stie ce scump. eu am luat bilet de 70 de lei si mai erau bilete de 50 de lei. Si ma uitam la Bucuresti preturile plecau de la 70 lei pana la 200. Si nu pot sa zic ca a fost diferenta , flamaropol este inchis, pe cand al nostru nu. Si poate e si mai frumos :D. Si nu a fost nici multa lume..asa ca au aranjat scaunele in alt mod decat apareau acolo si am fost in al doilea rand langa "scena", nu in randul 5 cum aparea acolo.
De o singura chestie imi pare rau, adica..nu a venit Alexei Urmanov. Dar probabil nici nu era anuntat ca vine, ca pe afis nu scria si m-as fi asteptat sa scrie..na. Sau posibil sa fi fost doar in alte tari. Oricum, Natalia Bestemianova și Andrei Bukin au fost extraordinari. Se vedea ca patinau cu placere. Chiar ne-au placut tuturor. La fel si Igor Borbin. Si nu stiu , si toti patinatorii din companie, erau deschisi asa, nu aveau fite, s-au pozat cu cei care au vrut.
In concluzie a fost foarte frumos. Pacat ca nu a fost mai multa lume.

Imi pare rau Irina, sper sa-ti gasesti curand un nou loc de munca..

Geografu
2nd February 2010, 12:40
Ma bucur Alex ca o fost fain, sunt convins ca o iesit un super show ! :ok:

Neata tuturor. Ce faceti in vacanta ? (cei care va bucurati de ea) :)

luma
2nd February 2010, 20:58
Care vacanta? :sad:

lady_k
2nd February 2010, 22:03
Luma, scolarii sunt in vacanta ... Noi cand eram la scoala nu aveam atatea vacante.:(

Geografu
2nd February 2010, 23:29
Da Luma, de scolari era vorba. Clau, ai dreptate, dar lasa ca generatia tanara o sa faca multe pentru noi, vom putea manca o pensie buna de pe urma lor.........:cry:

Noapte buna, maine am ultimul examen din presesiune.

lady_k
2nd February 2010, 23:43
Sa apucam noi pensia, ca vedem atunci de pe urma cui mancam.;)
Bafta multa maine!

Noapte buna!

Geografu
3rd February 2010, 15:56
Hello ! Am incheiat presesiunea cu o frumoasa nota 9 ! :yeah:
Nu am timp de odihna insa, vineri o iau de la capat cu primul examen final...

Clau, vorba ta, sa apucam noi pensia aia si mai discutam. Trebuie sa avem incredere in generatiile viitoare insa ! :D

La noi e soare si mai cald, la voi cum e vremea ? :)

praf_de_stele
3rd February 2010, 18:40
fratilor, nici eu nu am incredere-n generatia mea, dar voi...pe bune va zic. sunt putine persoane pe care te poti baza in ziua de azi. bine, daca e s-o luam asa, toata lumea este influentata de tot, toti se lasa influentati de orice, nu numai astia din generatia x. dar va asigur ca, desi domina lichelele, cocalarii si pitipoancele, exista si copii de viitor in care sa poti avea incredere. dar uitati-va ca nici adultii nu-s de laudat in zilele de azi :)

eu am avut o vacanta naspa, ma rog aproape :headbang: but i will survive !!!!! eu nu mor niciodata! :cool:

Geografu
3rd February 2010, 20:13
Imi pare rau ca nu te-ai putut bucura de vacanta Ade...Ca si asa a fost scurta ! :(

Sanatate si keep up za gud work ! :D

praf_de_stele
3rd February 2010, 20:19
ba m-am bucurat oarecum...dar mai mult nu decat da :mda:

Geografu
3rd February 2010, 23:03
Noapte buna.

Celso, am vazut ca m-ai cautat, i-am spus in privat si lui Cristi, nu pot decat vineri seara...

ioana11
4th February 2010, 10:36
Neata!

Geografu
4th February 2010, 20:00
Seara buna ! Ce faceti ?

whisper
4th February 2010, 21:53
Hello!

Succes, Alex!

Get well soon A-chan! :floricica:

Va rog eu vizitati si forumul asta: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=456

praf_de_stele
4th February 2010, 23:05
neata!
l-am vizitat eu :D dar, din pacate, eu doar patinaj urmaresc din sporturile de iarna :D

whisper
4th February 2010, 23:10
pai nu ii nimic..scrie si u ceva pe threadul dedicat patinajului.
si nu ar strica sa te uiti macar la ski jumping!

praf_de_stele
4th February 2010, 23:11
am scris

stati ca acu cautam threadul lui sandhu si m-am suparat ca nu-l gasesc. unde e ? :mda: :angry: oh, ce vremuri...lala, pe unde umbli ? :(

ice_girl
5th February 2010, 11:40
Neata, ma pregatesc sa merg la examen si mi-e cam frica pt ca e cel mai greu examen de pana acum, cred ca cel mai greu din toata facultatea, sper sa-l iau cu o nota onorabila.
Dar in rest sunt bucuroasa pt ca e ultimul ex din sesiune si am o sapt de vacanta!
Have a nice day!

Geografu
5th February 2010, 13:46
Hello ! :yes:

Am scapat cu bine din primul examen al sesiunii, poate cel mai dificil de pana acum, tuturor ne-a fost tare teama de el....

In sfarsit mai am si eu ceva clipe de relas pana la urmatorul, de miercuri. Voi ce ziceti ? Oana, bafta, sper ca a fost ok si la tine ! ;)

E soare si fain in Capitala....:)

praf_de_stele
5th February 2010, 16:07
neata

marce!!!!!!!!!!! era un film frumos cu 2 tineri care se indragostisera si imediat s-au despartit, ea canta la vioara si el intr-o trupa roc intr-un bar. si ea a ramas gravida si tatal ei i-a spus ca copilu' a murit. astfel el a ajuns pe la orfelinat si apoi prin diverse locuri si simtea intr-un fel deosebit muzica, pana cand a ajuns sa cante in orchestra alaturi de mama lui, pe final, fara ca ea sa stie asta. mai stii cum ii zicea? nu mai retin! a fost super!!!

ice_girl
5th February 2010, 18:14
Buna seara! gata e oficial am scapat si de ultimul examen din sesiunea asta, am o sapt pauza iar dupa aceea din nou de la capat! Maine plec pt cateva zile la munte, sper sa ma distrez cat mai mult!
Alex, multa bafta in continuare ,sa iei toate examenele cu note bune!
Week-end placut tuturor!

lady_k
5th February 2010, 18:19
Buna seara!

Bravo, Oana! Distractie placuta in vacanta! Unde mergi la munte? Nu de alta, dar de maine ninge din nou!:D

Geografu
5th February 2010, 18:22
Merci mult Oana, asa sa fie ! :kiss:

Clau, asa e, de maine avem din nou ninsoare abundenta, primavara se pare ca nu se imbie sa ajunga pe la noi...:)

alyosha_87
5th February 2010, 19:18
neata

marce!!!!!!!!!!! era un film frumos cu 2 tineri care se indragostisera si imediat s-au despartit, ea canta la vioara si el intr-o trupa roc intr-un bar. si ea a ramas gravida si tatal ei i-a spus ca copilu' a murit. astfel el a ajuns pe la orfelinat si apoi prin diverse locuri si simtea intr-un fel deosebit muzica, pana cand a ajuns sa cante in orchestra alaturi de mama lui, pe final, fara ca ea sa stie asta. mai stii cum ii zicea? nu mai retin! a fost super!!!

August Rush :D
genial film. am bocit de nu m-am putut opri :cry:

ice_girl
5th February 2010, 21:01
Ma duc la Predeal si sper sa invat sa schiez, n-am incercat pana acum dar abia astept sa pun schiurile in picioare.
Mie imi pare bine ca ninge pentru ca ma duc la munte dar cred ca daca ramanean in Bucuresti nu mai eram asa entuziasmata.

Geografu
5th February 2010, 21:02
Distractie placuta Oana, sa ai zapada si timp superb ! :ok:

dissim
5th February 2010, 21:16
hello people :)
ce mai faceti? distractie placuta celor au planuri!
eu mananc niste caramele calorice ca fac bine la silueta :D si ma plictisesc ingrozitor

praf_de_stele
5th February 2010, 21:37
August Rush :D
genial film. am bocit de nu m-am putut opri :cry:
asa frate! cat m-am chinuit sa-mi amintesc. thanks!! eu n-am bocit deloc la el, dar stiu ca mi-a placut :) si tineam eu minte ca tac-su era bun, da' nu-mi aminteam cum il cheama...frumos om! :D l-am vazut si-n match point si mi-a placut. si el, si filmu'

ce bine e de unii ca pleaca la munte :( vreau si eu sa plec la mama dracu' :D
of, luna viitoare am majoratu'...sunt foarte entuziasmata :rolleyes:

lady_k
5th February 2010, 23:55
Am si eu o dilema ... Pe scara unde locuieste prietenul meu e un catel (nu stiu ce rasa ca nu ma pricep dar oricum una latoasa) pe care stapanii l-au scos pe casa scarii de vreo 2 saptamani. Il tin la usa si ii dau acolo de mancare si i-au pus o bluza de trening pe care sa doarma. Am inteles ca mai obisnuiau sa-l scoata asa in cate-o seara cand facea prostii, dar acum e pe scara cum am zis de vreo 2 saptamani. Mi se rupe sufletul cand il vad asa. Saracul se tot tine dupa mine pana la etajul 2 (el e la 1), dar cand vede ca urc mai departe nu mai vine.:(
Fratele meu zice ca pot sa sun la Protectia animalelor, dar totusi cainele nu moare de foame, tot timpul are mancare acolo ... Prietenul zice ca nu e treaba noastra ca are stapani, dar eu nu stiu ce sa zic ... Oare daca sun la serviciul asta vine cineva sa-l ia? Sau trimit hingherii?:(

Geografu
6th February 2010, 00:16
Eu cred ca oamenii de la Protectia Animalelor il vor ingriji Clau ! ;)

Noapte buna.

praf_de_stele
6th February 2010, 00:25
bai, ce lume mizerabila. tocmai am vazut un film c-un catel si m-a impresionat. si acum tot despre asta dau, cad in depresie :( serios, ce lume, frate! bietele animale
dar nu inteleg care e treaba. cum adica ii dau sa manance, dar il tin in frig? ce vor sa faca, sa scape de el definitiv?

lady_k
6th February 2010, 00:27
Nu stiu, Ade. Prietenul meu zice ca stapanii sunt foarte batrani si crede ca sunt senili ...:(

ice_girl
6th February 2010, 09:45
Neata, eu sunt in tren astept sa porneasca si sa ajung cat mai repede la munte.
Claudia, in legatura cu catelul eu zic sa suni la Protectia Animalelor dar ei pot lua catelul doar cu acordul stapanilor iar daca acestia nu vor sa renunte la el si totusi continua sa-l tina la usa din cate stiu eu poate interveni Politia si sa le dea o amenda pt rele tratamente aplicate animalelor; dar poate cei de la protectia animalelor se inteleg cu stapanii acestia renunta la el de buna voie si incep sa-i caute alt stapan.
Pacat ca oamenii nu stiu sa se poarte cu animalele pt ca animalele nu tradeaza si nici nu mint niciodata; cred ca si in Romania este mare nevoie sa se infiinteze Politia Animalelor asa cum exista in SUA.
Dar revenind la lucruri mai vesele totusi este wee-end, avem 2 zile libere asa ca "week-end placut" tuturor!

Geografu
6th February 2010, 15:56
Hello tuturor si week-end placut sa avem.

Clau, pai si nu poate sa il adopte nimeni din blocul acela pe catel ? Daca oamenii aia sunt senili, atunci...:(

lady_k
6th February 2010, 18:13
Buna seara.

Guess what? Ninge.:)


Nu stiu, Alex, ma gandesc ca poate nici nu vor sa-l dea ...

praf_de_stele
6th February 2010, 19:24
si la mine ningeeee de rupe!!! bestial!

irinaidu
6th February 2010, 20:02
claudia, dificila situatia cu catelul. nu stiu exact cat de bine instruiti sunt cei de la protectia animalelor la noi. mi-e teama ca ajunge la hungheri.
eu nu inteleg oamenii care isi iau animale si apoi le dau afara. eu i-as bate. serios. o bataie zdravana.

Anisia
6th February 2010, 21:45
Buna seara!
Azi am terminat sesiunea:) De-acum, vacanta:D Bafta celor care mai au examene de dat!

Geografu
6th February 2010, 22:21
Ani, felicitari si multumim pentru urari. Sa fie ! :ok:

Si la noi ninge ca in povesti de ore bune...

lady_k
6th February 2010, 23:47
claudia, dificila situatia cu catelul. nu stiu exact cat de bine instruiti sunt cei de la protectia animalelor la noi. mi-e teama ca ajunge la hungheri.
eu nu inteleg oamenii care isi iau animale si apoi le dau afara. eu i-as bate. serios. o bataie zdravana.

Tocmai la asta ma gandisem si eu, sa nu ajunga la hingheri ...
In seara asta nu mai era pe scara si cineva facuse curat acolo unde statea el. E posibil sa-l fi lasat inapoi in casa ...

Geografu
6th February 2010, 23:54
Ar fi urat daca ar ajunge acolo....:(

Noapte buna la toata lumea.

whisper
7th February 2010, 06:54
http://digilander.libero.it/nino1975/Buona%20Domenica%205.gif
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/89/l_4861f171f75a46678782557a1e524411.gif

lady_k
7th February 2010, 14:13
White! Ca asa e pe-afara acum.:P

Jucam cu Franta ...

irinaidu
7th February 2010, 14:47
sper sa am o relaxing sunday. dar nu stiu dece m-am trezit cu un sentiment de neliniste. de fapt cu cat se apropie 13 cu atat sunt mai stresata.

Tracoromana
7th February 2010, 16:58
Imi place avatarul tau Irina, vad ca esti deja in atmosfera olimpica. E normal sa fii nelinistita inaintea unei calatorii lungi. Mergi cu escala?

Geografu
7th February 2010, 16:59
Hello tuturor !
A mai nins toata dimineata pe aici, gradinitele si scolile generale sunt inchise, e haos in trafic.....:)

Irina, lasa ca mergi acolo la relaxare, nu la stress ! :ok:

whisper
7th February 2010, 17:52
Hi!
@Irina: Ei lasa ca odata ce te vezi u acolo nu o sa mai fi stresata!

Ce parerea aveti de grupa D? Cred ca Franta dar si Bosnia-Hertegovina sunt 2 echipe destul de bune. O sa ne fie destul de greu sa ne calificam.

praf_de_stele
7th February 2010, 18:57
vorbiti despre fotbal cumva? :thinkso:

Anisia
7th February 2010, 20:26
Buna!
Da, cred ca-i vorba de Euro 2012.

Geografu
7th February 2010, 20:36
Da Ade si Ani, vorbim despre fotbal...:)

Whis, Franta e favorita clar, dar cred ca vom avea puterea sa trecem de Bosnia si Belarus (restul e cancan) ca sa mergem la baraj macar.

ice_girl
7th February 2010, 21:31
Buna seara, astazi a fost o zi deosebita pt mine, am pus pt prima data schiurile in picioare, o senzatie cu adevarat deosebita, am cazut de cateva ori dar sper ca in urmatoarele zile sa invat cat de cat sa schiez, macar sa cobor partia fara sa cad.
In rest, aici la Predeal e f frumos, a nins dar nu abundent ca in alte zone, vremea e numai buna pt schiat si pt relaxare.
@Claudia, imi pare rau pt catel, speram sa se rezolve situaita si sa-l adopte cineva cu suflet mare si iubitor de animale.
@Irina, iti spun de pe acum drum bun si sa ai parte de o excursie asa cum ti-ai dorit, sa te intorci cu multe amintiri frumoase si experiente de neuitat!
Noapte buna si o saptamana usoara si frumoasa tuturor!

praf_de_stele
7th February 2010, 23:39
wow oana, imi faci pofta de munte. eu ador muntele! poate invat si eu pana la urma sa schiez si sa patinez, chiar daca o sa cad, nu conteaza. distractia conteaza! :rolleyes:

alex, pt franta joaca si gourcuff?

Geografu
7th February 2010, 23:50
Da Ade, pentru Franta joaca si Gourcouff, el ne-a dat chiar si un gol de neuitat in recentul Romania - Franta 2-2 de la Constanta...:)

Oana, ma bucur ca a fost fain la munte, cu atata zapada era si culmea sa nu te distrezi. Noaptea buna tuturor.

praf_de_stele
7th February 2010, 23:58
ceeee, a fost la constanta si eu acum aflu ? bou', nu m-a mai sunat :no: :headbang: el e mai modest asa, nu-mi spune de toate golurile pe care le da
dar asta e un lucru de neiertat...a fost in romania si eu n-am stiut :angry: offff

sa ma tii si pe mine la curent cu ce mai face yoann :D

va rog eu, mai intrati si voi pe threadul lui sandhu! vorbesc singura pe acolo :( :P mai ajutati-ma si voi

lady_k
8th February 2010, 07:57
Neata ...
Azi e una din diminetile alea cand vreau sa-mi pun plapuma in cap si sa dorm pana la 10 ...

Geografu
8th February 2010, 16:05
Buna tuturor !
Ade, te tin la curent ! :ok:

N-am mai iesit de ceva zile afara, e un vifor de iti vine sa stai numai langa soba...:)

luma
8th February 2010, 22:50
Asa cum sta Puffy...

lady_k
8th February 2010, 22:59
Indiferent cine e Puffy, cred ca o duce foarte bine langa soba, nu ca altii care trebuie sa mearga la munca ...

Geografu
8th February 2010, 23:15
Si eu sunt convins Clau...:)
Apropo, o sa imi tii companie la o ceasca tare de ness in noptile Olimpiadei ? :D

Noapte buna.

praf_de_stele
8th February 2010, 23:39
fratilor, mai intrati si voi aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=213303&page=18
vorbesc singura? l-ati parasit toti pe zeu? :(

lady_k
9th February 2010, 08:03
Neata.:)


Si eu sunt convins Clau...:)
Apropo, o sa imi tii companie la o ceasca tare de ness in noptile Olimpiadei ? :D

Eu nu beau ness sau cafea, dar companie iti tin. Tu bei ness, eu beau ceai negru.;)

ice_girl
9th February 2010, 10:27
Buna dimineata, nici eu nu beau ness sau cafea dar beau in schimb Jacobs Frappe si Coca-Cola zero si abia astept Olimpiada chiar daca voi face "nopti albe in Seattle" ( nu chiar, dar pe aproape in Vancouver).
Sper sa fim cati mai multi cei care vom face nopti albe si vom vedea "live" Olimpiada!
O zi buna tuturor!

Geografu
9th February 2010, 15:08
Hello tuturor !
E bine si ceai negru Clau, sau Coca zero Oana, totul e sa fim cat mai multi care sa "patimim" noptile in fata TV-ului la patinaj...:)

Eu invat pentru examenul de maine, nu am niciun chef, e al naibii de mult....:(

lady_k
9th February 2010, 16:28
Alex, spor si bafta!:)

@Oana: Jacobs frappe nu-i tot din familia ness-ului?:thinkso: Coca zero merge.:ok:

Eu zic ca o sa fim destui. Am facut noi nopti albe si anul trecut, la Mondiale. Vom fi mai putini cu unul acum, pentru ca Irina o sa fie la fata locului.:)

ice_girl
9th February 2010, 18:09
@Claudia, in legatura cu Jabobs Frappe nu prea stiu ce sa zic, eu nu-l prea consider ness pt ca se face cu apa rece si e mult mai slab decat ness-ul dar s-ar putea sa fie din aceeasi familie.
Si eu sper sa fim cat mai multi care sa facem nopti albe, sper sa cooptez inca 2 prietene, una fan Plusenko iar cealalta fan Lambiel si Joubert si sa ne uitam impreuna.
Eu sunt obisnuita sa fac nopti albe din 1996 de la Olimpiada din Atlanta cand eram la mare la Venus, si in holul hotelului exista un singur televizor unde ma uitam impreuna cu mama la gimnastica, puneam ceasul sa sune si ne sculam amandoua si toata lumea se mira cum un copil de 8 ani se putea trezi sa se uite la Olimpiada, tuturor li se parea iesit din comun dar eu d-abia asteptam de multe ori nici nu puteam adormi de emotie. Dupa aceea m-am trezit an de an ori cate ori era o competitie pe care nu voiam sa o ratez.
Alex multa bafta la examene!

lady_k
9th February 2010, 22:20
La Olimpiada de la Atlanta n-au vrut ai mei sa ma lase sa ma uit la deschidere. Au zis ca ce rost are sa ma trezesc, ca sunt mica (12 ani) si am nevoie de somn. Ei s-au trezit sa se uite dar pe mine n-au vrut sa ma trezeasca. Stiu ca a inceput deschiderea la 3 sau 3 jumate ora Romaniei si la ora aia eram si eu fresh si atata am umblat prin casa, pe la baie, pe la bucatarie sa beau apa, pana cand a venit tata si mi-a zis ca pot sa vin in camera lor sa ma uit daca vreau.:P

Acum o sa fie mai greu, ca trebuie sa ma trezesc la 6 ca sa merg la servici, dar cum am supravietuit acum 2 ani, cand cu Beijingul, supravituiesc si acum.:P

Geografu
9th February 2010, 22:49
Pai la Beijing incepea maxim la 7 dimineata Clau, nu putem compara cu Vancouver...:)
Tin si eu minte ca am prins deschiderea la Atlanta, am vizionat atletismul dupa care ma dadeam in vant, gimnastica, fotbal (tin minte finala aia Nigeria - Argentina ca azi) si multe altele..
O sa fie fain daca ne strangem mai multi, e nasol insa pentru cei care au serivici dar si pentru cei in sesiune, pe mine probele de perechi si baieti ma prind in nebunia cea mare...:(

Noapte buna, sa imi tineti pumnii maine please ! :ok:

Anisia
9th February 2010, 22:52
Buna seara! Sper sa ma pot uita si eu, adica sa ma trezesc. Chiar daca nu ma uit la toate probele, la cateva tot trebuie.
Bafta multa, Alex!:)

lady_k
10th February 2010, 08:39
Pai la Beijing incepea maxim la 7 dimineata Clau, nu putem compara cu Vancouver...:)
pe mine probele de perechi si baieti ma prind in nebunia cea mare...:(

In calificari, gimnastii si gimnastele nostri/noastre au concurat in jur de ora 3.:)

Exact asa m-au prins pe mine in anul intai probele de perechi si baieti in 2002, la Salt Lake. Perechile inainte de Teoria generala a dreptului si baietii inainte de Drept roman.:P

Geografu
10th February 2010, 20:26
Buna seara.
Ce sa zic despre examen, a fost infernal, sper sa fi reusit atat de mult incat sa nu am emotii la aflarea rezultatelor. Si conditiile au fost urate, din cauza stressului o colega a intrat in soc anafilactic si a fost dusa la camera de garda...:(

Ce faceti voi ?

Clau, cam asa e si la mine, numai ca materiile se cheama Tehnologia protezelor fixe si Fiziopatologie...:D

lady_k
11th February 2010, 09:14
Neata.:(

Azi am mers un km pe jos ca sa ajung la munca, cu sefa si inca vreo 3 fete si acum sunt imbracata cu niste chestii de imprumut care s-ar putea numi fuste daca ar avea cat de cat o forma, which they don't. Asta dupa ce microbuzul cu care mergem a ocolit cam un sfert de judet pentru ca sunt drumurile blocate. Tata, care face naveta spre Ploiesti, si prietenul meu, care merge spre Pitesti, sunt bine mersi acasa la caldurica pentru ca si pe ei i-a intors politia din drum ...

Si o aud acum vreo 5 minute pe sefa zicandu-i asociatului ca acuma ce sa facem doar n-om pleca inapoi pe jos pana unde e microbuzul ca in 3-4 ore poate se rezolva ceva. Ba daaaa, mergem inapoi pe jos numai sa ma vad acasa!!! :( :( :(

Concluzia: daca aveti de ales intre a pleca undeva si a sta acasa, choose the later.:(

emiii03
11th February 2010, 09:19
la Cluj ninge...
dar nu e frig, nu e blocat nici un drum :P
Claudia, that sucks, sper sa nu racesti

ice_girl
11th February 2010, 10:11
Buna dimineata, eu sunt trista pt dupa-masa plec din Predeal dar sunt bucuroasa pt ca am invat sa schiez, nu foarte bine dar am reusit sa cobor partia fara sa cad, sper sa mai ocazii sa schiez si d-acum incolo sa nu uit ce am invatat; deasemenea astept cu nerabdare JO.
Vreau si sa ajung cu bine acasa, sa nu fie probleme pe drum.
Claudia, si eu sper sa nu racesti si sa ajungi cu bine acasa!

lady_k
11th February 2010, 11:19
Am ajuns acasa.:)
Cand s-a mai luat si curentul, sefa a decis ca ziua asta e pierduta asa ca ne-am incolonat toti frumos si am strabatut km-ul inapoi spre microbuz.

Merci, Emi si Ioana, si eu sper la fel.

iuli
11th February 2010, 12:52
Hola, revin si eu pe aici cu o intrebare. Ieri fu din nou in reluare gala laureatilor de la europene. Anyway, nu despre asta voiam sa intreb, ci daca este cineva pe acest forum care sa nu-l placa pe Lambiel? Nu ma refer la cum patineaza ci la aspectul fizic. Doar parerea fetelor ma intereseaza.

Daca intereseaza pe cineva parerea mea despre el, la inceput imi era indiferent dar am inceput sa nu-l mai suport

Geografu
11th February 2010, 14:38
Ce motive ai ca sa-l detesti pe Lambiel, coane ? :D

Heya tuturor, in Capitala e mohorat, ploua de ceva ore bune, multe cartiere sunt inundate, e urat...:(

emiii03
11th February 2010, 15:43
uite, mie nu-mi place Lambiel, nici ca barbat, nici ca patinator. nu-l detest, am perioade cand chiar ma uit la programele lui, am perioade cand nu pot
de exemplu, nu pot sa ma uit la programul lui 'you're beautiful' si nici la Vivaldi (ce costum urat)

satisfied, iuli?

irinaidu
11th February 2010, 16:37
iuli, nici mie nu-mi place lambiel ca barbat, de nici un fel. nu e baiat urat dar mi-e nu-mi trasmite the " i want you " vibe :P

fetelor si baietilor, mai e o zi si pleeeeeeeeeeeeec !!!
am fost f stresata zilele astea cu tot felul de acte pt somaj and shit like that. sper ca n-am uitat nimic important de pus in bagaj. am luat papusele de aruncat pe gheata. am luat steagul romaniei. pasaport, bilete, bani. altceva???? :P

acum sunt si mai stresata. nu stiu de ce dar parca sunt pe ace. am tren la 2.46 la noapte si avionul sambata la 8.45 dimineata. o sa fiu chioara de somn.
sper ca vremea sa tina cu noi toti si sa se faca mai umana !!!

Geografu
11th February 2010, 17:11
Irina, succes si mai ales sa ai un drum linistit. Vrem sa te vedem la TV fluturand steagul Romaniei in sala...:P:yes:
Sa nu uiti sa iei un autograf de la Plushy pentru mine. Am auzit ca a scos si o carte...:happy

Avionul il iei din Capitala nu ?

lady_k
11th February 2010, 17:43
Irina, in caz ca nu mai apuc sa-ti spun, drum bun si distractie placuta! :)
Si in alta ordina de idei, da, actele de somaj implica multa alergatura si un car de nervi.:(

irinaidu
11th February 2010, 18:00
alex, daca dau peste plushy ii fac macar poza. adica daca am dat cu jucarii in lambiel n-o sa fiu acum rea cu tine. peste orice patinator dau eu il atac cu poze sau ce am la indemana :P dar avand in vedere ca e olimpiada, mi-e teama ca o sa fie super securitate pe acolo si nu prea o sa exista interactiuni cu patinatorii.

steagul romaniei o sa fie fluturat clar. dar oare o sa trasmita astia si programul lui zoli?

ice_girl
11th February 2010, 18:26
Irina, eu vreau un autograf cu Brian si cat ma multe poze!
Iti spun si eu drum bun si sa ai parte de o experienta de neuitat pe care dupa aceea sa o impartasesti si cu noi cei mai putin norocosi care vedem JO la televizor!
Oricum eu sper din tot sufletul ca la JO din 2014 de la Soci sa pot ajunge si eu, fiind si mai aproape.
O seara placuta tuturor, indiferent de conditiile atmosferice cu care ne confruntam!

whisper
11th February 2010, 18:40
RAINNNNNN! :P
Hi! Ce mai faceti?
@Irina: Calatorie placuta! Sper ca totul sa mearga bine! :ok:

praf_de_stele
11th February 2010, 19:27
Hola, revin si eu pe aici cu o intrebare. Ieri fu din nou in reluare gala laureatilor de la europene. Anyway, nu despre asta voiam sa intreb, ci daca este cineva pe acest forum care sa nu-l placa pe Lambiel? Nu ma refer la cum patineaza ci la aspectul fizic. Doar parerea fetelor ma intereseaza.

Daca intereseaza pe cineva parerea mea despre el, la inceput imi era indiferent dar am inceput sa nu-l mai suport
nu inteleg de ce....dar deh, asa e cu baietii frumosi, sunt invidiati :rolleyes:
de plushenko ce zici ? dragut, nu? :floricica:

drum bun, irina !!!! sa ai parte numai de intamplari si evenimente frumoase!!!!!

la mine ninge mereu, ce iarna frumoasa !!!!

Anisia
11th February 2010, 20:58
Buna seara!
Drum bun, Irina, si din partea mea! Abia astept sa ne impartasesti impresiile tale:)

whisper
11th February 2010, 22:38
ai dreptate Ade...avem o iarna foarte frumoasa!


noapte buna!:cya:

Geografu
11th February 2010, 23:52
Noapte buna si voua.
Whis, o sa fii si tu pe baricade aici in timpul JO ? :D

Geografu
12th February 2010, 16:30
Hello tuturor, nimeni pe drum ? :)
La noapte incep JO, la 4 avem festivitatea de deschidere ! :yes:

Cristinush
12th February 2010, 17:43
Bonjouuuur :D Missed'ya guys :D
So..JO have officially started?:)

Geografu
12th February 2010, 17:56
Hello Cristi, ce mai faci ? :kiss:
La 4 dimineata incepe, inca nu s-a aprins flacara yet....:)

Cristinush
12th February 2010, 17:59
Buuna :kiss: Fac bine, multumesc, am avut o saptamana incarcata si ma asteapta una la fel de incarcata..dar asta este..:D Tu..cum esti?:)

whisper
12th February 2010, 18:10
hello!
@Alex: O sa incerc...dar nu promit. Nu stiu cat o sa vad din olimpiada.
ce naspa ca Vancouver e cu 10 ore in urma:P

lady_k
12th February 2010, 18:42
Sara buna!

Eu cred ca incep JO cu stangul. Nu cred ca vad deschiderea pentru ca Andrei are examen si nu vreau sa-l deranjez ...:(

Geografu
12th February 2010, 19:09
Cristi, nu sunt extraordinar, sunt in sesiune si e tare greu, dar incerc sa supravietuiesc...:)
Whis, te asteptam ! :ok:

Clau, bafta pentru Andrei, o sa dau si eu examen maine asa ca ii urez succes prin telepatie de la cateva sute de kilometri...:yeah:

lady_k
12th February 2010, 23:39
Merci, Alex, bafta si tie!:)

Nu are maine, ci duminica, dar maine se trezeste sa mai invete so ...

iuli
13th February 2010, 12:18
Ce motive ai ca sa-l detesti pe Lambiel, coane ? :D

Motivele mele, nu trebuie sa le scriu si aici. :P


uite, mie nu-mi place Lambiel, nici ca barbat, nici ca patinator. nu-l detest, am perioade cand chiar ma uit la programele lui, am perioade cand nu pot
de exemplu, nu pot sa ma uit la programul lui 'you're beautiful' si nici la Vivaldi (ce costum urat)
satisfied, iuli?

Ca patinator chiar nu ma interesa, nu ma pricep eu la patinaj sa-mi dau cu parerea :D
Thanks, I am, now


iuli, nici mie nu-mi place lambiel ca barbat, de nici un fel. nu e baiat urat dar mi-e nu-mi trasmite the " i want you " vibe :P


Nu am zis ca e urat, dar nu e nici frumos :) Parerea mea...
Pfff, Irina, am uitat de pm :D

Irina a plecat la Vancouver cumva?


nu inteleg de ce....dar deh, asa e cu baietii frumosi, sunt invidiati :rolleyes:
de plushenko ce zici ? dragut, nu? :floricica:

Altii sunt frumosi, parerea mea de baiat :P
Plushenko e rusul? Ala e oribil, nu dati cu pietre pls :)

emiii03
13th February 2010, 14:25
da, Irina a plecat.....sper sa mai avem vesti de la ea

Plush e f uratttt :P

foarte frumos, nici unul nu mi se pare, dar sunt sportivi totusi, si mai sunt si artisti....sooo

Geografu
13th February 2010, 15:14
Iuli, acum nu cred ca noi baietii suntem cei mai avizati sa ne dam cu parerea despre frumosii din sport (sau in general). Despre frumoase e alta mancare de gasca....:P

Sunt fericit, a fost fain la examen, mult mai bine fata de precedentul, acum respir mai lejer pana pe 16. Dar numai maine, nu e...marti...

A fost sublima deschiderea. M-au impresionat georgienii si momentul de reculegere adresat lor. Discursul lui Rogge a fost asa cum trebuie pentru asa un prilej trist. Modul cum s-a aprins flacara a fost genial ! :yes:

Costumele noastre nu prea mi-au placut, in rest, veselie mare in lotul Romaniei. Au dat imagini in timpul defilarii noastre cu niste fete care fluturau tricolorul in tribune. Nu era Irina pe acolo...:D

whisper
13th February 2010, 18:20
Irina de abia a plecat...nu a putut fi in tribune.
Va fi doar la patinaj.

Frumoasa ceremonia!
Pacat ca JO au inceput cu stangl. Un georgian a murit:(


Ce zambaret era Stephy cu steagul:)
Si mi-au placut costumele celor din Belgia.

Geografu
13th February 2010, 18:56
Foarte multi patinatori au purtat ieri steagul: Lambiel, Sebestien, Zaretsky, Peeren. Frumos...:)

ice_girl
13th February 2010, 19:08
Buna seara, din pacate nu m-am putut trezi la 4 dim sa vad festivitatea de deschidere dar am vazut-o acum in reluare.
Mie mi-au placut cam toate momentele ceremoniei care a exprimat foarte bine spiritul Canadei, diversitatea etnica si culturala a cestei tari; un spetacol plin de lumina si culoare! Într-adevar Lambiel arata f bine cu steagul.
Apropo voi in afara de patinaj la ce alte sporturi va mai uitati? Eu vreau sa mai uit la biatlon ( unde Eva Tofalvi e printre favorite), la sarituri cu schiurile ( proba mea preferata dupa patinaj), la schi alpin si la snowboard; cred ca imi voi face o lista pe zile si pe ore ca sa stiu exact la ce sa ma uit si cand.
O seara placuta tuturor si vizionare placuta la JO!
P.S. Irina sper ca a ajuns cu bine si in curand vom avea vesti de la ea!

iuli
13th February 2010, 21:54
Apropo voi in afara de patinaj la ce alte sporturi va mai uitati? Eu vreau sa mai uit la biatlon ( unde Eva Tofalvi e printre favorite),

:shocked::shocked::shocked:

El Pistolero
13th February 2010, 22:00
probabil favorita la top 30:D

iuli
13th February 2010, 22:06
Pai sa fie mai concisa data viitoare :D

Geografu
14th February 2010, 00:56
A luat locul 14 Eva, bravo ei ! :ok:

Noapte buna.

praf_de_stele
14th February 2010, 01:08
Altii sunt frumosi, parerea mea de baiat :P
pai mai iuli, parerea ta de baiat nu e tocmai concludenta :P faptul ca multe fete din toata lumea il considera sexy, frumos si bun(la patinaj, evident:D) spune multe
uite si parerea mea de fata cu care n-o sa fii de acord, dar e parere de fata, ce sa-i faci? nici mie nu-mi place cum arata wozniacki, chiar ma enerveaza cateodata cu fetisoara aia. nu pot sa spun de ce, nu-mi place cum arata. plus ca s-a mai nimerit sa joace si stilul pe care eu nu-l agreez

neata! am vazut si eu deschiderea, foarte frumos! in reluare am vazut, nu m-am trezit pt atata lucru :P dar am ratat elvetia si romania(astea care ma interesau). la noi cine a purtat drapelul ? daca are cineva vreun video cu astea 2, pls, puneti-l pe aici !

Iulya
14th February 2010, 04:45
Eva Tofalvi a fost portdrapelul ...
In rest patinatori purtatori de drapel au fost Kevin van der Perren pt Belgia, Julia Sebastyen pt Ungaria, Stephane Lambiel pt Elvetia si inca un patinator pt Coreea de Nord parca ...

ice_girl
14th February 2010, 13:40
La multi ani de Valentine's Day! Sa iubiti si sa fiti iubiti!
"Cand Dragostea vorbeste toti zeii par a fi adormiti in armonia Raiului!"-W.Shakespeare.
Vizionare placuta la JO!

lady_k
14th February 2010, 14:47
Buna.:)

Eu nu va urez nimic de Valentinu' asta american pentru ca nu cred in el. Sorry.

Cred ca dimineata ma trezesc la 4:30-5:00 si vad si eu ce mai apuc pana la 6 cand se termina. As vrea sa ma trezesc la 2:30, dar nu stiu daca rezist maine la munca ...:(

Geografu
14th February 2010, 16:13
Hello tuturor.
Azi am fost pe la niste cumparaturi, a fost si putin soare, poate totusi vine primavara aia...:)

Iulia, ai uitat-o pe Zaretsky din Israel. Iar nord-coreeanul era patinator de viteza, din ce a zis Hobana la TVR.

whisper
15th February 2010, 01:52
Hello!
Cum mai Ade :D L-ai pierdut pe Stephy:P
Nu cred ca o sa vad ceva in noaptea asta :plans:

lady_k
15th February 2010, 07:43
Neata.:groggy: :sleep:
Sper sa-mi revin cu doua pliculete de ceai negru ...
By the way, ninge.

whisper
15th February 2010, 07:51
Nihao! (sa fiu in ton cu cei de pe primul loc de la perechi:D)

Ye! Ninge!
App am vorbit(prin sms:P) cu Irina si au ajuns cu bine :)

O zi buna! :)

lady_k
15th February 2010, 08:14
Ade ... help si pe mine cu semnatura ta ... ce zice Chan acolo (ca se exprima ca si clientii nostri chinezi) ca nu poate sa-i spuna lui Plush ca nu-i bine ca-i batran?!:thinkso:

Ma bucur sa aud ca Irina a ajuns cu bine.:)

praf_de_stele
15th February 2010, 15:39
ade, am vazut gala europenelor atunci live si l-am vazut pe steph si in reluare cand mi-ai dat sms-ul eu acolo ma uitam cand l-am vazut :P

claudia, asta ma intrebam si eu. stii la ce m-a dus cu gandul? ca e un fel de ironie, adica nu-si permite sa spuna ca nu-i bun, doar din respect pt varsta lui. in sensul ca are o varsta, cum sa-l jignesti ? :D acolo m-a dus cu gandul chestia aia :P stii vorba aia ca tre' sa le aratam respect batranilor, asa cum sunt, buni sau rai

Iulya
15th February 2010, 16:41
Hello tuturor.
Azi am fost pe la niste cumparaturi, a fost si putin soare, poate totusi vine primavara aia...:)

Iulia, ai uitat-o pe Zaretsky din Israel. Iar nord-coreeanul era patinator de viteza, din ce a zis Hobana la TVR.

Asa e am uitat-o pe Zaretsky ....
nu era vorba de Song Chol Ri ?!?... ca tin minte ca m-am mirat ca nu stiam de locul obtinut de Corea de nord in proba masculina ...

ice_girl
15th February 2010, 19:26
Buna seara, in Bucuresti e iarasi iarna iar eu sunt trista ca azi am inceput din nou facultatea, ma obisnuisem sa fiu in vacanta, fara ora de trezire, fara stres, fara alergatura, fara invatat si mai ales fara proiecte si referate, din pacate incepand de astazi o iau iarasi de la capat.Sper doar sa ma reacomodez cat mai repede.
Altfel astept cu nerabdare sa inceapa proba masculina si dansul ( preferatele mele).
O seara buna tuturor!

lady_k
15th February 2010, 22:52
La Targoviste e o iarna asa mai primavaratica.:P Zapada de azi a fost plina de apa si s-a topit aproape de tot.

Ioana, mie imi placea la facultate in timpul anului, in sesiune era mai nasol. Eram cea mai tare grupa si ieseau nsite seminarii foarte interesante. In plus eram si cei mai uniti si destul de apropiati. Dupa ce ne contraziceam pana in panzele albe la seminar, ieseam cu totii la o bere sa ne calmam ... I miss those times ...:(

Ma duc la somn, ca maine vreau sa ma trezesc din nou la 5. Noapte buna!:cya:

iuli
15th February 2010, 23:51
Ye! Ninge!

Ye? E deja deprimant...sa ninga la munte, nu la Bucuresti...presupun ca de aici esti si tu....

whisper
16th February 2010, 07:42
NIHAO!!!!

Ade: Ma bucur ca l-ai vazut:)

@Claudia: Ei, citatul e luat din context..daca citesti articolul iti dai seama...dar Ade are dreptate. Asta a vrut sa zica Patrick:P

lady_k
16th February 2010, 07:59
Neata!:)

Ade, da repede un edit daca te mai lasa. La "articulul" ala.:P Sa inteleg ca si tie ti se inchid ochii de somn?

ice_girl
16th February 2010, 09:07
Buna dimineata, eu sunt tare trista pt Aliona si Robin, as fi vrut sa castige dar poate mai au o sansa peste 4 ani la Sochi, daca nu se retrag pana atunci; sper din tot sufletul ca macar Brian sa ia o medalie and "make me happy"!
Claudia, in general si mie imi place facultatea, am cativa colegi cu care ma inteleg bine, ne intalnim iesim in oras, etc; materiile sunt si ele ok,doar unii profi ne cam streseaza dar merg la facultate cu placere,mereu imi voi aminti de aceasta perioada cu bucurie.
Acum sunt mai melancolica si trista pt ca s-a terminat vacanta, mi s-a parut foarte scurta dar sper ca in 2-3 zile sa-mi revin si sa-mi intru in ritm!
Have a nice day all of you!

Cristinush
16th February 2010, 13:19
Well hello to you all :D
Eu n-am reusit sa ma uit la perechi de nicio culoare. in primul rand ca nu ma pot trezi in mijlocul noptii sa ma uit la teveu, in al doilea rand ca am avut si oralul la romana. ca a trecut si asta, sper sa fiu in stare sa ma uit la baieti :|

whisper
16th February 2010, 17:09
Konnichi wa! :D

@Claudia: Pai la 4 m-am trezit:P Si sper sa repet performanta si la noapte:D

ioana11
16th February 2010, 18:10
Buna seara! Am scapat si eu in sfarsit de examenul asta la romana.

whisper
16th February 2010, 18:14
Felicitari, Ioana!
Cum a fost? Sper ca totul a mers :ok:

Ja ne! :cya:

ioana11
16th February 2010, 18:22
Da, am luat maxim,ca majoritatea colegilor de altfel. Ne speriasera profii ca or sa fie duri, ca ne vor da mediu daca ne incurcam, dar acolo au fost foarte degajati si darnici. Asta nu face decat sa imi confirme banuielile ca examenul in forma asta nu e decat o formalitate, si mai avantajos era pentru noi, elevii, sa dam pe structura veche, pentru ca notele de la oral si materia din afara profilului ne ridica media.

ice_girl
16th February 2010, 19:28
Buna seara, intr-o ora vreau sa ma pun la somn ca ma pot trezi de la 3 mai ales ca maine am si cursuri de la 8.
Felicitari tuturor care au avut azi prima proba la bac si au trecut cu bine peste ea!

lady_k
16th February 2010, 19:43
@Ade: Banuiam.:P Maine incerc si eu sa ma trezesc la 4, cel tarziu 4:30, sper sa si pot.
@Oana: M-as pune si eu la somn intr-o ora dar la 8 am cursul de dans si nici la asta nu pot sa renunt.:)

Geografu
16th February 2010, 20:20
Hello tuturor ! :)
Ieri nu am intrat deloc, am preferat sa ma pregatesc pentru o zi extrem de grea, care a fost astazi pentru mine. In bucur rand sunt bucuros ca am luat cel mai greu examen din sesiune, cel de miercurea trecuta ! :yes:

Examenul de azi a fost infernal insa, dar mai mult imi pare rau ca a fost bataie de joc, in loc sa se dea ceea ce multi am invatat, s-a preferat un sistem de 20 de subiecte cu poze alaturate, pe care multi dintre noi le vedeam pentru prima data. Un calvar, ma rog la Dumnezeu sa iasa bine...:(

Vineri, ultimul examen, simt ca sesiunea asta m-a terminat...

Am fost pe receptie la cele doua probe de perechi, o sa imi scriu toate impresiile pe threadul aferent ! :ok:

lady_k
16th February 2010, 22:37
Iti tin pumnii, Alex, sa iasa bine ... E nasol cand profii isi bat joc asa.:(

praf_de_stele
16th February 2010, 23:08
alex, tu n-ai mai terminat examenele??? doamne, cate mai aveti si voi...saracii copii :D bafta !
eu nu ma trezesc la noapte, vad maine in reluare fara sa stiu rezultatele. doamne, da' pe bune, am ceva emotii de acum, cred ca o sa stau cu gandul acolo pana adorm :P vizionare placuta pt cei care se trezesc ! si programe frumoase!

allez steph! fa dracu' odata sp-ul corect!

Geografu
16th February 2010, 23:47
Mai am unul Ade, sa fie, sper sa termin cu bine ! ;)

Noapte buna si voua, sunt prea obosit ca sa mai raman la SP, voi viziona maine in reulare, important e sa vad in direct medaliile...:)

GO ZOLI & PLUSHY !!! :yes:

lady_k
17th February 2010, 07:36
Neata!:sleep:
De fapt, "neata" a fost la 4:15 acum deja e tarziu ...:P