PDA

View Full Version : Steaua cu Parma, Bilbao, Besiktas si Standard Liege



Vadim
5th October 2004, 13:41
Steaua a fost trasa azi la sorti in Grupa B a Cupei UEFA, unde va juca impotriva lui Besiktas, Parma, Athletic Bilbao si Standard Liege. Iata toate cele opt grupe. (http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/UEFA/196.shtm)

Discutii despre grupa Stelei.

iulian
5th October 2004, 13:43
Steaua are parerea mea sanse reale de calificare ...daca joaca acasa cu Parma si cu Bilbao ...castigam grupa !!

Succes STEAUA !!

minudoru
5th October 2004, 13:44
si cand stim programul meciurilor?

Sinn Fein
5th October 2004, 13:45
grupa grea. sanse mici de calificare, era de preferat o grupa cu echipe anglo-saxone

Vadim
5th October 2004, 13:47
Programul meciurilor va fi stabilit azi de computerele UEFA si va fi anuntat.

iulian
5th October 2004, 13:48
E de preferat ce a cazut.....suntem cei mai buni din grupa...numai sa nu joace ca in meciul cu Iasi :D

vasile314tzurka
5th October 2004, 13:49
tu esti serios sau faci misto?

bill
5th October 2004, 13:50
Cred ca Steaua are sanse. Mai ales ca primele 3 merg mai departe.

armin
5th October 2004, 13:56
Putea fi si mai usor, insa nu mi se pare exagerat, daca vrei sa ajungi in primavara europeana, sa treci de besiktas si standard liege.

Vadim
5th October 2004, 14:04
Sint totusi echipe mult mai puternice decit Steaua. La bugete si la ce vrei tu.

Atletic este ona dintre echipele de top 10 din Spania, se bate mereu pentru locurile din Cupa UEFA. Besiktas, chiar daca acum are probleme, nu este de neglijat. Parma, ce sa mai zic, extrem de solida...

adbogdan
5th October 2004, 14:05
Steaua are sanse reale sa nu primeasca mai mult de 10-12 goluri. Are unele sanse sa nu piarda toate cele 4 jocuri. Un egal e posibil. Dar nu are vreo sansa sa invinga pe cineva din grupa asta, indiferent de program. Iar de calificare putem vorbi doar daca doua echipe din grupa se retrag din competitie. Pronostic pentru 10 decembrie : Steaua - locul 5, 0 victorii, maxim un egal, 3 sau 4 infrangeri, golaveraj 2-3 marcate - 9-12 primite. Tine careva pariul ?

claudio25ro
5th October 2004, 14:08
vorbim prostii...cat de buna ar fi STEAUA in momentul asta nu poate scoate mai mult de 4 puncte...adica o victorie cu Standard si un egal cu Besiktas!

manixdoi
5th October 2004, 14:08
Dupa regulamentul UEFA ar trebui sa joace cu Besiktas si Standard acasa, ceea ce e bine

apparte
5th October 2004, 14:12
Daca jucam in deplasare cu Parma,vom avea f multi suporteri(am vb cu cativa amici din Italia care au spus ca vor merge la meci daca se joaca-n Italia).Pe San Mames,atmosfera e incredibila.Fanii lui Athletic creeaza o atmosfera incredibila!De turci,ce sa mai vb?Hai ca-i batem si p-astia! :evil: :ok: /hello

armin
5th October 2004, 14:18
Ideal este sa jucam afara cu Standard si acasa cu Besiktas & Bilbao.

Dar cine nu vrea sa vada pe Parma in Ghencea? :)

Adbogdan, te-ai ambitionat sa fii la extrema, dar cred ca nici tu nu crezi ce spui. Steaua a eliminat mai multe echipe din Belgia si Turcia.

RstInPc
5th October 2004, 14:19
Putea fi mai greu la fel de bine cum putea fi si mai usor. O grupa accesibila, dupa parerea mea. Sansele de a trece de grupa sunt destul de mari. Cele mai grele partide mi se par a fi cu Atletico Bilbao si Parma.
Bafta, mai stelistilor, mai !

Edgar
5th October 2004, 14:20
AC Parma - Italia

Locul 18/20 dupa 5 etape

Ultimele 6 meciuri disputate (campionat + cupa UEFA): 1 3 2 6 - 10 6p

16 Sep AC Parma - NK Maribor (Slo) 3 - 2
19 Sep Udinese - Parma 4 - 0
22 Sep Parma - Bologna 1 - 2
26 Sep Inter - Parma 2 - 2
30 Sep NK Maribor (Slo) - AC Parma 0 - 0
03 Oct Parma - Fiorentina 0 - 0

Besiktas Istanbul - Turcia

Locul 14/18 dupa 8 etape

Ultimele 6 meciuri disputate (campionat + cupa UEFA): 2 2 2 8 - 6 8p

12 Sep Sakaryaspor - Besiktas 1 - 4
16 Sep Bodo/Glimt (Nor) - Besiktas 1 - 1
19 Sep Besiktas - Galatasaray 0 - 0
25 Sep Besiktas - Ankaraspor 2 - 3
30 Sep Besiktas - Bodo/Glimt (Nor) 1 - 0
03 Oct Trabzonspor - Besiktas 1 - 0

Athletic Bilbao - Spania

Locul 15/20 dupa 6 etape

Ultimele 6 meciuri disputate (campionat + cupa UEFA): 2 0 4 9 - 11 6p

16 Sep Trabzonspor (Tur) - Athletic 3 - 2
19 Sep Athletic - Deportivo 1 - 2
22 Sep Betis - Athletic 2 - 1
25 Sep Athletic - Real Madrid 2 - 1
30 Sep Athletic - Trabzonspor 2 - 0
03 Oct Getafe - Athletic 3 - 1

Standard Liege - Belgia

Locul 5/18 dupa 8 etape

Ultimele 6 meciuri disputate (campionat + cupa UEFA): 3 3 0 6 - 2 12p

12 Sep Genk - Standard 1 - 1
16 Sep Standard - Bochum (Ger) 0 - 0
19 Sep Standard - Lokeren 1 - 0
25 Sep La Louviere - Standard 0 - 1
30 Sep Bochum (Ger) - Standard 1 - 1
03 Oct Standard - Mouscron 2 - 0

Vadim
5th October 2004, 14:21
Asa e, cu Bilbao acasa ii va fi greu Stelei. Ar fi bine sa vina la Bucuresti Parma si Athletic Bilbao, zic eu. Oricum, stati sa vedem daca Steaua va putea juca acasa. E posibil sa joace in alte tari partidele de acasa, din cauza conditiilor meteorologice si a slabei calitati a gazonului. UEFA decide asta azi.

Vadim
5th October 2004, 14:26
S-a anuntat: Besiktas si Standard vin pe Steaua, iar in deplasare cu AC Parma si Althetic Bilbao.

RstInPc
5th October 2004, 14:30
Aha. Pai atunci doua meciuri sunt ca si pierdute. Macar o victorie si un egal sa scoata Steaua acasa.

Sinn Fein
5th October 2004, 14:31
ooooops...raman la parerea mea, infime sperante si infime sanse

adbogdan
5th October 2004, 14:31
Bine cel putin ca Zicu va apuca sa mai joace si el la Parma. Asta fiindca nu cred ca Parma va trimite in teren prima echipa la meciul cu Steaua.
Am impresia ca Standard e subapreciata. O echipa ce-i cuptinde pe Devriedt (international belgian), Deflandre (tot international), Philippe (7 ani jucati la Monaco), Sergio Conceicao (fost la Inter, Porto, etc), Wamberto (tot 7 ani la Ajax), Jari Niemi (international finlandez) plus o gramada de ex-iugoslavi si africani nu e nici pe departe o bagatela. In orice caz, e mult peste TSKA Sofia.

RstInPc
5th October 2004, 14:35
Toate sunt cu mult peste TSKA Sofia !

Drakoness
5th October 2004, 14:36
Ce-i trebuie Stelei sa se califice? 7 pct
De unde le-ar putea obtine? de la standard si besiktas, in principiu daca joaca acasa cu amindoua! daca vreun meci e in deplasare ....sanse mai mici de victorie.
Inca un punct....:thinkso:...daca joaca ultimul meci cu parma sau athtletic si adversara e deja calificata.
Daca ia 6 pct poate spera la calificare doar prin jocul rezultatelor....primele 2 echipe sa joace cu seriozitate chiar si in ultimul meci.
In concluzie :Steua poate spera la calificare! (40% sanse de calificare)

JUVENTUS_1
5th October 2004, 14:37
Cred ac sunt sanse de calificare!
Important este sa castigam meciurile de acasa cu Besiktas si cu Standard!

suporterita
5th October 2004, 14:38
nimeni sa nu isi imagineze ca va fii usor,ei sunt din fotbalul mare si vin cu o mentalitate de invingator, noi trebuie sa ne impunem aceasta mentalitate.Steaua face un joc bun in deplasare, iar acasa daca va fii acasa,sper sa fie pe un stadion bun, cel mai indicat ar fii Giulestiul.sa vedem daca Gigi vrea in Grant si daca Copos ne primeste.eu cred ca Steaua are sansa celui de-al treilea loc de calificare si asta in conditiile in care gindesc realist.

armin
5th October 2004, 14:41
Norocul nostru al tuturor este ca vom vedea care dintre ele sunt peste TSKA :) Cu siguranta toate au un mare plus de experienta fata de TSKA.

Cam nasol au picat meciurile, dar asta e.
Nu cred ca Parma va juca cu rezerve, doar nu joaca cu Dinamo :D
La Bilbao va fi mai greu decat la Parma.

bill
5th October 2004, 14:43
E perfect posibil sa-i batem pe Besiktas. Ar fi bine sa fie meciul cu ei pana nu-si revin:D
De Standard nu stiu ce sa zic, vad ca merg destul de bine in campionat. Dar nu cred ca e imposibil de scos vreun punct de la Parma sau Athletic. Eu zic ca se va califica Steaua.

vasile314tzurka
5th October 2004, 14:54
eu doar sper...
la rece sunt slabe sanse de calificare mai ales dupa ce sport ciudat se joaca la noi. dar fiecare are sansa lui si miracole in fotbal se pot vedea.

claudio25ro
5th October 2004, 14:54
La ce loturi au astia...sansele domnilor Gigi&Zenga sunt mult prea mici sau mai bine zis direct proportional cu bugetul..nu de alta dar vine Pancu&Zicu) si totusi ceva imi spune ca vom castiga grupa... :) sau cel putin au scapat de vacarmul din Turcia.

huliganu
5th October 2004, 14:59
bah voi suntetzi stelisti sau ce suntetzi ,cu toate ca nu ne comparam cu ei pe plan financiar eu zic ca avem sanse mari de calificare doarece parma se vede clar ca nu mai e echipa de acum 1 2 sezoane iar de besiktas ce sa mai zic e pe locu 18 si cele 2 meciuri de acasa eu zic ca le castigam caci mai mult ca sigur stadionul va fi plin(forza steaua)

ADelPiero
5th October 2004, 15:01
hai mai ... ca ne calificam ;) eu cred ca vom merge mai departe :D

onci66
5th October 2004, 15:02
Eu cred ca daca jiji oieru stimuleaza cu ceva pamant medicul si maseorul de la fiecare echipa putem spera la calificare.Unde mai gasesti asa pamant ca'n pipera(ta)?neneeeeee jijiiiiiiii ce facusi cu hamutovskaia ca da'n gropi rau de tot:adversarii au mereu un sut pe poarta si .....un goooool.bravo bre! :ciocan:

fia
5th October 2004, 15:06
hai mai ... ca ne calificam ;) eu cred ca vom merge mai departe :D
Dream on... eu zic ca ar fi bine macar sa nu va faceti de ras

ADelPiero
5th October 2004, 15:08
fia tata... orice e posibil ;) .... cum nimeni nu se astepta ca Poli Iasi sa bata pe Steaua ... se pot intampla multe ;)

gicu
5th October 2004, 15:10
greu, ca sa nu spun foarte greu. succese oricum Stelei, poate ne face vreo surpriza.

ps. cat de jalnici am ajuns, incepem sa cautam stadioane ce corespund normelor internationale :(

armin
5th October 2004, 15:11
gol ca gol, dar mai iau si puncte dupa sutul ala :(

norby
5th October 2004, 15:13
io nu stiu de ce intra pe acest thread oameni care is impotriva stelei???? ca sa zica de CIUDA ca steaua nare nici o sansa......visati in continuare si ramaneti cu ciuda in voi.......steaua se califica

fia
5th October 2004, 15:15
Intra ca sa isi dea cu parerea despre subiect. Threadul nu e pe suporter la Steaua. In plus de asta nici nu ai dreptate: nu toti care nu sunt sustinatorii Stelei ii vor raul (relativ la calificare) si invers: nu toti suporterii Stelei sunt convinsi ca se vor califica

Vadim
5th October 2004, 15:19
Program:

Steaua - Standard Liege: 21 octombrie
AC Parma -Steaua: 4 noiembrie
Steaua - Besiktas: 25 noiembrie
Athletic - Steaua: 1 decembrie.

Edgar
5th October 2004, 15:19
E sigura faza cu ordinea meciurilor? Ca pe UEFA.com nu gasesc nimic. :mda:

Catalanul
5th October 2004, 15:27
grea grupa :(... va fi foarte greu ca steaua sa se califice :headbag:
oricum eu va urez SUCCES :ok:
P.S. pe besiktas sa ii bateti si sa imi faceti un cadou fain de ziua mea :p

adbogdan
5th October 2004, 15:27
E timp sufiecient sa se refaca si Radoi ... nu de altceva, dar varianta Ghionea- Falemi (Baciu) in aparare ar fi sinucidere curata. Nu cred ca vreun stelist imi poate spune ca apararea are vreo sansa sa faca fata meciurilor astora fara Mirel Radoi in componenta. Si sper ca belgienii si turcii (mai ales astia) nu vor juca la rupere in aparare, ca inlocuitori pentru Neaga si Dica n-aveti.

hamsterutz
5th October 2004, 15:28
io zic ca se califica daca castiga ambele meciuri acasa!!!

vasile314tzurka
5th October 2004, 15:30
cite socoteli ai facut?

Paul
5th October 2004, 15:35
Steaua are sanse reale sa nu primeasca mai mult de 10-12 goluri. Are unele sanse sa nu piarda toate cele 4 jocuri. Un egal e posibil. Dar nu are vreo sansa sa invinga pe cineva din grupa asta, indiferent de program. Iar de calificare putem vorbi doar daca doua echipe din grupa se retrag din competitie. Pronostic pentru 10 decembrie : Steaua - locul 5, 0 victorii, maxim un egal, 3 sau 4 infrangeri, golaveraj 2-3 marcate - 9-12 primite. Tine careva pariul ?

ok .
deci eu zic : Steaua : locul 3 , 2 victorii , 0 egaluri , 2 infarngeri , diferenta de golaveraj maxim -3 .

Zi`mi cati bani ai la pusculitza .

Paul
5th October 2004, 15:37
Dream on... eu zic ca ar fi bine macar sa nu va faceti de ras

amice , am vorbit cu vadim si a zis ca deschid un thread cu titlul Daciu Unirea Braila - Rapid Bucuresti sa va ofticati acolo

ADelPiero
5th October 2004, 15:46
dupa cate vad eu ... e cea mai tare grupa :mda:

iulian
5th October 2004, 15:46
Programul meciurilor:
Etapa 1 / 21.10.2004:
STEAUA-Standard Liege
Athletic Bilbao-Parma
Besiktas sta.

Etapa a 2-a / 04.11.2004:
Parma-STEAUA
Besiktas-Athletic Bilbao
Standard Liege sta.

Etapa a 3-a / 25.11.2004:
STEAUA-Besiktas
Standard Liege-Parma
Athletic Bilbao sta.

Etapa a 4-a / 1(2).12.2004:
Athletic Bilbao-STEAUA
Besiktas-Standard Liege
Parma sta.

Etapa a 5-a / 15(16).12.2004:
Standard Liege-Athletic Bilbao
Parma-Besiktas
STEAUA sta. (pentru ca oricum este calificata /hello )

Forza STEAUA !!

yoy
5th October 2004, 15:49
Ce ma daca nu am avea sanse de ce sa mai jucam. E o grupa din care STEAUA poate sa se califice. Trebuie sa castige amandoua meciurile de acasa si sa faca un egal in deplasare. Ati vazut dinamo daca avea doi trei jucatori de valoare putea sa bata pe MANCHESTER la bucuresti (dar nu are deci a pierdut) /hello /hello /hello /hello /hello /hello /OLE/ FORZA STEAUA

fia
5th October 2004, 15:51
Oare pe ce stadion va luca Steaua meciu de pe 25.11 ( cu Besiktas) o sa fie zapada, etc... abia astept sa vad...

Catalanul
5th October 2004, 15:54
@fia sa se joace la timisoara ca acolo nu prea ninge :D pacat ca nu o sa-i incurajeze CVUCS :drak:

ADelPiero
5th October 2004, 15:54
mie mi se pare acceptabil progamul ;)

ricky
5th October 2004, 16:09
Si eu cred ca daca STEAUA cistiga partidele de acasa...se califica !
LIEGE a avut multa bafta cu BOCHUM ! Foarte multa !
BESIKTAS trebuie sa se concentreze si asupra campionatului asa ca..."avantaj serviciu" STEAUA !

Multe meciuri pentru a se califica multe (trei) echipe !
Dar, importanti sint EUROII care vor intra in visteria echipei !

vladONE
5th October 2004, 17:00
Eu zic sa nu facem comparatii cu situatia lui Dinamo cu Manchester s.a.m.d. Oricum nu seamana situatiile, meciurile, echipele etc. intre ele niciodata.

Daca vrea sa treaca de grupe, Steaua are nevoie de o mobilizare generala a jucatorilor, de o evolutie ambitioasa si de mult noroc, fara eliminari, accidentari si furaciuni de la arbitri.

Una peste alta, vom sta iarasi cu sufletul la gura in fata la TV si vom vedea si noi 4 meciuri cu prezenta romaneasca in Cupe. Ca parca ne saturasem sa-i tot vedem la TV pe Chelsea, Galata, Sahtior si Fenrbahce si Ajax ca sa ne simtim si noi romanii bagati in seama in fotbal, nu?

uti2102
5th October 2004, 17:02
2 victorii in meciurile de acasa sunt suficiente pentru calificarea de pe locul 3. Shi nu trebuie multe calcule pentru asta tzurca, doar un pic noroc la jocul rezultatelor. :drak:

PS : ne-a cam tras-o UEFA cu statul in ultima etapa. Adica ii lasa pe aialaltzi sa se intzeleaga intre ei. Sa speram totushi ca o sa fim calificatzi...

vladONE
5th October 2004, 17:03
Si ziceti voi, orice hram ati purta, ca nu ii veti tine Stelei pumnii stransi?

PS E foarte foarte greu, dar nu imposibil. Una peste alta Steaua e acolo si poate arata ca Romania nu a fost stearsa de pe harta fotbalului european

vasile314tzurka
5th October 2004, 17:10
2 victorii in meciurile de acasa sunt suficiente pentru calificarea de pe locul 3. Shi nu trebuie multe calcule pentru asta tzurca, doar un pic noroc la jocul rezultatelor. :drak:

PS : ne-a cam tras-o UEFA cu statul in ultima etapa. Adica ii lasa pe aialaltzi sa se intzeleaga intre ei. Sa speram totushi ca o sa fim calificatzi...

popicule, sigur ca 2x3=6 si ceva norco si o integrala de beethoven opus de la zero la infinit... sa dea domnul sa batem acasa de doua ori. macar asta.

p.s. io zic sa te iei de mina cu cirstoiu, titanul din gagesti, si sa scoateti cartea scenarii scenarita si paranoia in foi de varza... :ciocan:


Oare pe ce stadion va luca Steaua meciu de pe 25.11 ( cu Besiktas) o sa fie zapada, etc... abia astept sa vad...
in ghencea. terenul va fi inghetat, perfect pentru un joc minunat.

uti2102
5th October 2004, 17:13
Hai mah Tzurca. Natzionala a patzit in ultimele doua calificari asta !!! N-a fost programata in ultima etapa!
Desigur ca e exagerat sa presupunem ca se vor face intzelegeri intre adversarele din grupa, dar simplul fapt ca stam in ultima etapa este un dezavantaj. Pentru ca o sa fim la mana altora (sau poate nu :rolleyes: )

vasile314tzurka
5th October 2004, 17:15
pina la urma chiar vrei sa-mi schimb parerea despre tine. adica luam bataie acasa in cel mai rusinos mod, ratam ca imbeciilii in danemarca si a fost mina conspiratiei iudeo-masonice:) bine cirstoiu, stai jos, 2.

ca sa nu fii la kmina altora, adica pomana, fii tu insuti. in rest vezi ca stiu vreo doua biserici fara cersetori in fata, ce rost are sa tot te chinui cu facultatea?

Bancaru
5th October 2004, 17:17
Daca analizam, la o prima vedere, meciurile cred ca astea ar fi rezultatele:
Steaua - Athletic x
Athletic - Steaua 1
Steaua - Besiktas 1
Besiktas - Steaua 1
Steaua - Standard 1
Standard - Steaua x
Asta inseamna ca vor aduna, dupa parerea mea, 8 puncte. Insuficient. Sa dea Domnul sa mearga mai departe de aceste grupe.

vasile314tzurka
5th October 2004, 17:19
vezi ca ai o problema. mai ia programul la rasfoit si dupa aia spune-ne concluziile.

Paul
5th October 2004, 17:20
2 victorii in meciurile de acasa sunt suficiente pentru calificarea de pe locul 3. Shi nu trebuie multe calcule pentru asta tzurca, doar un pic noroc la jocul rezultatelor. :drak:

PS : ne-a cam tras-o UEFA cu statul in ultima etapa. Adica ii lasa pe aialaltzi sa se intzeleaga intre ei. Sa speram totushi ca o sa fim calificatzi...
nu merge ...
asta e culmea
intr`o grupa cu turci , basci si belgieni nu e loc de intelegeri
-----
o sa vina prietenii nostrii Zicu si Pancu :)
-------
la un calcul de matematica elementara rezulta :
7-12 puncte calificare 100 %
6 puncte adunate dintr`o victorie si 3 egaluri --> calificare 100%
-------
6 puncte (2 victorii) -- > 95 % sanse
4-5 puncte depinde
3 puncte ... sanse minime
<3 pucnte 0 sanse !
----------
Cazul cu cele mai prostae rezultate , dar ne califica .

1. Atetico Bilbao (marea favorita ) bate pe taata lumea 12 p
2. AC Parma 9 puncte
3. Steaua 4 puncte (victorii cu Liege si egal cu Besiktas)
4. Besiktas 4 puncte (victorie cu Liege , egal cu Steaua ) // SAU 2 p (egal cu Liege si Steaua)
5. Liege 0-1 p (in functie de meciul cu Besiktas)
-------------
mai este cu caz

Bilbao si Parma bat pe Steaua , Besiktas si Liege .
------
deci conteaza meciurile dintre cele 3 echipe , pentru a vedea locul 3
a) Steaua - Liege 1 , Besiktas - Liege 2 , Steaua - Besiktas - 2
b) Steaua - Liege 2 , Besiktas - Liege 1 , Steaua - Besiktas - 1
in acest caz cele 3 echipe vor avea 3 p si va conta golaveraju

Deci toate calcule spun ca foarte important e primul meci , si cu putin noroc ne calificam doar cu cele 3 p.

Bancaru
5th October 2004, 17:20
vezi ca ai o problema. mai ia programul la rasfoit si dupa aia spune-ne concluziile.
Ihi. Am uitat de Parma. Mai iau si de acolo 4 puncte.

sportist
5th October 2004, 17:26
nu e vorba de asta mai! Nu se joaca tur/retur. Steaua nu are cum sa scoata 4 puncte din meciul cu Parma decit daca la bara-gol se pun trei puncte, si la trrei cornere se da penalty!

iulian
5th October 2004, 17:26
Bancare...se joaca decat 4(patru) meciuri ..2 acasa si 2 in deplasare :ok:

Vadim
5th October 2004, 17:26
Bancare, nu se joaca tur-retur. Uite aici programul corect: http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/UEFA/200.shtm

ps: lol, trei mesaje cu acelasi subiect la ora 17:26 :D

Paul
5th October 2004, 17:26
Daca analizam, la o prima vedere, meciurile cred ca astea ar fi rezultatele:
Steaua - Athletic x
Athletic - Steaua 1
Steaua - Besiktas 1
Besiktas - Steaua 1
Steaua - Standard 1
Standard - Steaua x
Asta inseamna ca vor aduna, dupa parerea mea, 8 puncte. Insuficient. Sa dea Domnul sa mearga mai departe de aceste grupe.
baiete nu e tur retur !
-----------
loooooool
4 replay-uri la 17:26 (eu , vadim , iulian si inca cineva)
------
ps 2 ... vad ca edit-uri noastre au aceeasi idee (al meu cu al lui Vadim ) ca sunt 4 replay-uri la acceasi ora cu acceasi idee

ultras_sportul
5th October 2004, 17:26
Vad ca unii sunt convinsi ca se joaca tur - retur :happy

Trezirea oameni buni ca sunt doar 4 meciuri in grupa si nu 8 :))

uti2102
5th October 2004, 17:26
pina la urma chiar vrei sa-mi schimb parerea despre tine. adica luam bataie acasa in cel mai rusinos mod, ratam ca imbeciilii in danemarca si a fost mina conspiratiei iudeo-masonice:) bine cirstoiu, stai jos, 2.
ca sa nu fii la kmina altora, adica pomana, fii tu insuti. in rest vezi ca stiu vreo doua biserici fara cersetori in fata, ce rost are sa tot te chinui cu facultatea?

Nu ma leg de necalificare. Ma leg doar de faptul ca, iata, in 3 randuri, echipele romaneshti nu sunt programate in ultima etapa a unei competitzii europene. Asta constituie un dezavantaj.
Alea doua biserici sunt cumva alea cladite de Gigi ?! Pe alea le vizitezi ?! :drak:

ultras_sportul
5th October 2004, 17:28
4 oameni au sesizat eroarea bancarului simultan :)

Parca a fost plutonul de executie pentru Ceausescu family :))

vasile314tzurka
5th October 2004, 17:31
Nu ma leg de necalificare. Ma leg doar de faptul ca, iata, in 3 randuri, echipele romaneshti nu sunt programate in ultima etapa a unei competitzii europene. Asta constituie un dezavantaj.
Alea doua biserici sunt cumva alea cladite de Gigi ?! Pe alea le vizitezi ?! :drak:

si? o sa spui ca ai avut ghinion la examen ca era biletul indoit, profesorul in bligi si ti-a taiat calea meme imbracat in parashuta? haida de.

au ceva bisericile lui jiji, sau crezi ca-s nesfintite?

p.s. plutonul era ceva mai consistent si era comandat de ilici prin telefon:)

inter
5th October 2004, 17:35
Coppa Uefa: sorteggio duro per Parma e Lazio
05/10/2004 12:37.03
I gialloblł affronteranno la Steaua Bucarest di Walter Zenga

E` stato completato il sorteggio della fase a gironi della Coppa Uefa, che scatterą il prossimo 21 ottobre. Le squadre qualificate alla seconda fase sono state suddivise in otto gruppi da cinque formazioni. I club si affronteranno in gare di sola andata e si qualificheranno le prime tre di ogni girone. Le due squadre italiane in lizza, Parma e Lazio troveranno sulla loro strada avversari impegnativi: i gialloblł sono stati inseriti nel gruppo B con Besiktas, Athletic Bilbao, Steaua Bucarest (allenato da Walter Zenga) e Standard Liegi.

:p

vasile314tzurka
5th October 2004, 17:38
deja au inceput macaronarii cu conspiratiile...

Bancaru
5th October 2004, 17:57
Mda... am incasat-o!
Dar unde se vor juca meciurile?

Pustoai-k
5th October 2004, 17:59
Va rupe plasa Pancone :D :D :D

Florin2004
5th October 2004, 18:09
Baieti nu mai judecati sansele echipelor dupa numele lor (desi daca stau putin sa ma gandesc din grupa asta doar Steaua a fost campioana Europei) sau dupa bugete. S-a dovedit de atatea ori ca nu astia sunt factorii principali..vezi Grecia, AS Monaco si Porto in editia trecut CL...etc. Nu asa trebuie gandit...pe hartie. Ce imi inspira mie incredere in sansele Stelei este forma si valoarea echipelor de ACUM. Parma este macinata de probleme financiare si amenintata de faliment, nu mai are vedetele care le stiti voi in echipa si asta se vede deja in locul ocupat in Serie A. Steaua poate scoate un egal in Italia. Besiktas e la pamant cu moralul ...nu mai e ce era cand antrena Lucescu. Probabil Del Bosque va fi inlocuit pana la meciul cu Steaua si alt antrenor, alte idei, relatii de joc care trebuie puse la punct. Steaua poate si trebuie sa-i bata pe turci la Bucuresti. Standard Liege este o echipa incomoda dar nu de nivelul lui Anderlecht sau Fc Bruges pe care Steaua le-a batut in Ghencea. In plus pt. cine nu stie vedeta lor Conceicao tocmai a suferit o accidentare si va lipsi cel putin 3 saptamani deci si la meciul de la Bucuresti. Steaua trebuie sa profite si de sansa asta si sa castige. Cu Athletic insa va fi cel mai greu si asta pt. ca se joaca la ei si au un public fantastic. Sper ca pana atunci sa fim calificati si jucand fara emotiile calificari sa facem macar un joc bun. Deasemenea nu stiu daca voi cunoasteti insa este f. important locul de pe care se califica (sa speram ca se va califica) Steaua. Echipele care au terminat pe locul 1 in grupe vor juca cu o echipa care a terminat pe locul 3 in alta grupa. In timp ce ocupantele locului 2 va juca cu o echipa venita din Liga Campionilor. Personal imi doresc locul 1 sau in cel mai rau caz 3 dar nu 2. Southampton si Liverpool au avut viata grea pe Ghnecea (chiar si pe terenurile lor) asa ca Besiktas si Liege sunt de batut. Eu cred ca Steaua se va califica impreuna cu Bilbao si Liege.

methos
5th October 2004, 18:35
visati frumos baieti...
da nu aveti mai mult de a 4 sansa!ce mai?s-a vazut duminica seara ce fel de echipa este steaua!nu va doresc neaparat raul da...o sa tin cu parma!
da pe voi oricum nu va intereseaza...

octav676
5th October 2004, 18:35
IN mod normal, daca jucatorii stelei ar juca la capacitate medie spre maxima nu ar avea probleme cu grupa asta. DAR suntem romani ce naiba. sunt foarte circumspect. sper sa le dea nana dar intrevad o dezamagire si un milion de explicatii dupa. as dori sa fiu contrazis de o eventuala calificare dar o sa-mi vina f greu sa-l vad pe mm bucurandu-se in stilul lui infantil, dubios pentru un om care ocupa un post ca al sau.

methos
5th October 2004, 18:41
IN mod normal, daca jucatorii stelei ar juca la capacitate medie spre maxima nu ar avea probleme cu grupa asta. DAR suntem romani ce naiba. sunt foarte circumspect. sper sa le dea nana dar intrevad o dezamagire si un milion de explicatii dupa. as dori sa fiu contrazis de o eventuala calificare dar o sa-mi vina f greu sa-l vad pe mm bucurandu-se in stilul lui infantil, dubios pentru un om care ocupa un post ca al sau.
hai las-o balta!daca jucatorii stelei s-ar autodepasi ar reusi poate sa o bata pe standard!hai sa nu fim penibili!
sau poate te-am inteles eu gresit... :rosu:

uti2102
5th October 2004, 18:50
hai sa nu fim penibili!

Pai suntetzi! Dupa victoria de la TM cica "am reintrat in cursa pentru titlu" !!! :happy Dupa urmatorul meci iar ne spune Borcea ca se antreneaza pentru grupele CL!!! Shi voi dupa el, catzei de companie... :ciocan:

keny
5th October 2004, 18:51
Mai baieti(DINAMOVISTI) eu inteleg ca Steaua a jucat penibil Duminica!
Dar faptul ca Dinamo a uitat de mai multe etape sa joace fotbal nu e vina noastra!
Personal as fi dorit sa se califice si Dinamo.Dar...............

methos
5th October 2004, 19:00
Pai suntetzi! Dupa victoria de la TM cica "am reintrat in cursa pentru titlu" !!! :happy Dupa urmatorul meci iar ne spune Borcea ca se antreneaza pentru grupele CL!!! Shi voi dupa el, catzei de companie... :ciocan:
shi nu am incercat?daca tin eu bine minte...steaua nu prea a mai avut sansa asta de ceva timp...

Paul
5th October 2004, 19:29
deja devenea obsedant si pentru noi ca trebuia sa pierdem acasa odata si odata
inainte de fiecare meci ma gandeam daca pierdem ca deja e cazul
shi uite ca am pierdut cand chiar nu ma asteptam
nu`i nimic
2 ani de aici in colo , putem pune 1x la meciurile de acasa ale Stelei
:)

Seahawk
5th October 2004, 19:31
haideti mah fratilor sa fim si noi odata optimisti..pentru binele fotbalului romanesc...
primul meci contra lui Standard Liege..eu zic ca o sa`l castigam cu 2-1..lejer..pentru ca Standard Liege..nu e cine stie ce echipa..momentan pe locul 5 in Belgia..
pe urma jucam la Parma..daca reusim sa ii tinem pe italieni in prima repriza zic eu..putem sa scoatem un egal..(nu uitati ca Parma este pe locul 18 in Serie A)

dupa meciul cu Parma..jucam cu besiktas..momentan locul 14 in turcia..jucam acasa si zic eu..o sa facem un meci bun..si cred ca aici vom obtine calificarea..(totusi..mi se pare ca si un egal ne'ar califica nu?- 5 puncte -rezonabil pt calificare)..si ultimul meci cu Athletic Bilbao..sa dea domnu` sa fim deja calificati pana aici..pentru ca se stie ..ca pe terenul lor bascii sunt redutabil..insa nu supernaturali..deci pot fi si ei invinsi..

Eu cred ca Steaua o sa se califice..mai departe..

multa bafta stelistilor ! hai steaua ! hai romania ! hai farul ! :))

Paul
5th October 2004, 19:34
Va rupe plasa Pancone :D :D :D
cine e pancone ?
unde joaca ?

Vand vise
5th October 2004, 20:03
Parcursul adversarelor noastre in sezonul 2004-205:

AC PARMA

Fosta echipa a lui Adrian Mutu a fost serios zguduita de problemele financiare cu care s-a confruntat concernului Parmalat. Dupa 5 etape in Serie A, Parma ocupa locul 18 fara nici o victorie, echipa italiana remizand de trei ori si pierzand doua meciuri.

Rezultate: 0-0 (a) Messina; 0-4 (d) Udinese; 1-2 (a) Bologna/gol Cannavaro; 2-2 (d) Internazionale/ Gilardino, Marchioni: 0-0 (a) Fiorentina.

ATHLETIC BILBAO

Dupa 6 etape disputate in Primera Division, bascii ocupa locul 15 cu o singura victorie (2-1 cu Real Madrid/goluri Urzaiz si Esquerro), doua rezultate de egalitate si trei infrangeri.
Rezultate: 1-1 (d) Osasuna/ gol Etxeberria; 2-2 (a) Valencia/ Urzaiz, Iraola; 1-2 (a) Deportivo/ Iraola; 1-2 (d) Betis/ Urzaiz; 1-3 (d) Getafe/ Etxeberria.

BESIKTAS ISTANBUL

Echipa la care joaca Daniel Pancu traverseaza cel mai slab perioada din ultimii ani, ocupand dupa 8 etape locul 14, avand doar o singura victorie. Din cauza startului ratat de campionat, antrenorul Vicente Del Bosque este pe punctul de a fi concediat.

Rezultate: 1-1 (d) Malatyaspor; 1-1 (d) Genclerbirligi, 1-3 (d) Denizlispor; 3-4 (a) Gaziantepspor; 4-1 (d) Sakaryaspor; 0-0 (a) Galatasaray; 2-3 (a) Ankaraspor; 0-1 (d) Trabzonspor.


STANDARD LIEGE


Fosta formatie a lui Mircea Rednic este dupa 8 etape, pe locul 6 cu 4 victorii, doua egaluri si doua infrangeri.

Rezultatele: 1-1 (d) Lierse/ gol Tchite; 1-2 (a) Charleroi/ Bangoura; 3-1 (d) Cercle Bruges/ Tchite (2), Kaklamanos; 1-3 (a) FC Bruxelles/ Deflandere; 1-1 (d) Genk/ Bangoura; 1-0 (a) cu Lokeren/ Bangoura; 1-0 (d) La Louviere/ Curbelo; 2-0 (a) Mouscron/Bangoura si Walasiak.


Sa dea Dumnezeu sa ne calificam!

Vadim
5th October 2004, 20:07
cine e pancone ?
unde joaca ?
La besiktas...

07Ex
5th October 2004, 20:47
Greu, foarte greu. Ce mai, pentru a se califica Steaua trebuie sa joace ca lumea. No more excuses! De putut se poate. Totul e ca echipa sa joace fotbal si sa bage goluri. Bafta Steaua!

ricky
5th October 2004, 21:24
Dupa parerea mea, STEAUA are sansa unei victorii cu LIEGE !
Am vazut-o jucind si...hm ! e de batut !

Dar...pentru ca exista un dar...STEAUA a dovedit ca nu reuseste sa treaca peste etapele englezesti (vezi cazul, as zice, penibil cu POLI. IASI !) !

Cu alte cuvinte...
Vrem- nu vrem, fotbalul romanesc s-a departat de cel modern !
Poate, simbata vom primi un raspuns !
Sper sa nu fie asa cum cred eu ! :headbang:

P.S. FELICITARI OLS pentru promtitudinea cu care au afisat "portretul" echipelor din grupa STELEI !

Pustoai-k
5th October 2004, 21:27
cine e pancone ?
unde joaca ?
La Steaua :o:

realmadrid.com
5th October 2004, 21:30
Cam greu sa se califice, nu cred ca au sanse:(
Cred ca se calificau daca jucau cu Standard Liege in deplasare si cu Athletic acasa...

inter
5th October 2004, 21:33
P.S. FELICITARI OLS pentru promtitudinea cu care au afisat "portretul" echipelor din grupa STELEI !


ce promtitudine ricky, ca dupa afisarea initiala "amicul" meu alpopa daduse in fibrilatie daca citise ca Steaua e cu Newcastle in grupa :drak: , nu mai avea grai :evil:

ricky
5th October 2004, 21:47
INTER, atunci...ma bucur ca n-am fost eu promt ! :evil:

Acuma si tu ?! Poate ca ei au tradus BESHIKTAS in NEWCASTLE ! :evil:

uti2102
5th October 2004, 21:54
Bine ca nu eram prin zona cand s-a comis eroarea, ca de bucurie ma mutam deja la aeroport. :D

PS : Sa vezi tu fibrilatzii dupa Inter-Fiorentina. Nu zic ale cui... :drak:

inter
5th October 2004, 22:03
hai ca ma facusi curios :D:D, ale cui? :p

ps. emigrai cumva? :D:D:D

BoboCosta
5th October 2004, 22:40
Steaua se va califica.Acasa ii batem sigur pe belgieni si turci si la parma facem egal..7 puncte eu zic ca sunt de ajuns pentru calificare

dans632002
5th October 2004, 23:31
Salut,
Despre Steaua pot spune ca trebuie sa treaca de Iasi care este pe ultimul loc ... ca sa aiba sanse in grupa.Hai Steaua ! Pe bune!
Sa auzim numai de bine ! :yeah:

Vadim
5th October 2004, 23:50
Nu vreau sa par pesimist sau rautacios, dar o victorie din aceste patru partide ar fi un lucru mare.

tanita
6th October 2004, 00:07
cel putin 6 puncte. acasa rupem tot si cu un egal la parma mergem in excursie in spania.
ROMANIA-STEAUA
EUROPA-STEAUA
ORIUNDE-STEAUA
CAMPIONII DIN GHENCEA

GT :ok:

Adrian
6th October 2004, 00:16
Daca va uitati la urne, e printre cele mai dificile grupe:
Din urna 1 : locul 2
Din urna 2 : locul 5 (aici e exceptia)
Din urna 3 : locul 1
Din urna 4 : locul 1 (Steaua)
Din urna 5 : locul 2.
In urne echipele fiind asezate in ordinea valorii, eu zic ca e cea mai grea grupa.
Dar cineva avea dreptate: e ca la Campionatul Mondial: odata ajunse aici, toate echipele au sanse egale. Mult noroc Stelei. Va avea nevoie din belsug.

armin
6th October 2004, 08:41
Pancone e Pancu, nu joaca nicaieri, face tusa la Besiktas si zice ca va bate in Ghencea cu 3-0.

Zicu e zicu, nu joaca nicaieri, face tusa la Parma, dar se bucura ca un copil prost ca Steaua a pierdut cu Poli Iasi, adica asta inseamna ca Parma va bate cu 4,5-0.

Dupa calculele hartiei, Steaua poate spera la un loc 4. Dar tot mai des in ultimul timp, socoteala de-acasa nu se potriveste cu cea din targ.

Pentru dusmani, acestea nu sunt vise, sunt sperante. Speram sa castigam primul meci, ar usura mult situatia. Apoi sa nu uitam ca ambitiile lui Zenga de a se afirma ca antrenor in italia sunt foarte mari, asa ca atentie la meciul Parma-Steaua.

Methos, ai scris vreodata pe un thread de-alor vostri asa de mult cat ai postat aici? Sa-nteleg ca ura bate dragostea? Valabil si pentru pustoaika.

RstInPc
6th October 2004, 09:44
Iata si chipul presedintelui executiv al Stelei, Mihai Stoica la aflarea adversarelor din gupa. Radia de fericire: :D

suporterita
6th October 2004, 10:00
mie mi-ar fii rusine in locul vostru,dinamovistilor sa comentez atit de tendentios o echipa care a salvat onoarea unui campionat plin de reciprocitati si favoritismele cu care ati luat campionatul!va bucurati si da-ti din coada voastra riioasa ca ati batut Timisoara in loc sa mincati jar cu Partizan!!daca nu il dati afara pe Borcea s-ar putea spune fara umbra de indoiala ca nu o sa vedeti Europa in urmatorii 10 ani.ati ajuns de risul lumii,risul e pe voi si stati sa-i studiati grimasele lui MM Stoica!!!

RstInPc
6th October 2004, 10:22
Ce ti se pare tendentios ? A fost pur si simplu o gluma, dar se pare ca nu toata lumea tine la glume. Cauta pe aici si vezi daca am scris eu ceva "de rau" referitor la calificarea Stelei in grupe. Noi...la anul si la multi ani. Bravo ei, felicitari. Nu am fost singurul (dintre dinamovisti) care v-a felicitat si in acelasi timp am criticat jocul echipei si politica de transferuri respectiv financiara a clubului Dinamo. Asa ca nu mai generaliza si nu mai cauta aspecte tendentioase in mesajele scrise de adversari. Este adevarat ca sunt unii care nu vad altceva decat propria echipa, dar nu numai printre noi ci si la voi sau la suporterii altor echipe. Mai destindete ca urmeaza meciuri grele.
Succes in grupa.

suporterita
6th October 2004, 10:52
glume,glume...ok. multumesc in curind va fii nevoie.

Red Heat
6th October 2004, 11:21
Poate vorbeste Gigi cu prietenii lui Camatarii si aranjeaza ceva international :D
Glumesc.

Grupa nu e nici foarte usoara nici foarte grea. La o analiza mai atenta vedem ca toate adversarele Stelei, mai putin Standard, nu stau prea bine in campionatele lor. Oricum, si asa, sunt adversari redutabili pentru o echipa romaneasca. Cred ca e bine ca Steaua joaca cu Parma in deplasare ca oricum chiar daca juca acasa se putea impiedica. Raman la parerea ca Steaua are mari sanse de calificare daca bate acasa in ambele meciuri. Nu pot decat sa le doresc multa bafta... in cupa UEFA :)

adbogdan
6th October 2004, 11:25
Pe 21 octombrie se va juca Steaua - Standard Liege, teoretic cel mai usor meci. Nu stiu de ce am senzatia ca pe 22 stelistii isi vor aduce brusc aminte de lucruri mult mai importante, cum ar fi campionatul intern si Cupa Romaniei. Spun asta pentru ca probabil isi vor da seama dupa primul meci (egal sau infrangere a Stelei) cat de mare e diferenta intre dorinte si posibilitati. Nu doresc necalificarea Stelei, dar cred ca in acest moment toate 'marile' echipe romanesti sunt umflate cu pompa. Realist vorbind, echipele noastre joaca acum mult mai prost decat jucau Craiova, Dinamo sau Steaua in anii '80 - '90. Au trecut 20 de ani, fotbalul international a avansat, noi insa ne facem iluzii ca tzurca jucata in Romania este un bun antrenament pentru a invinge echipe care chiar joaca fotbal.
p.s : Ghici cate penalty-uri va primi Steaua in ceve 4 meciuri ? Cu cate va fi sanctionata ? Cate lovituri libere va primi ? Cu cate va fi sanctionata ?
Dupa meciuri, faceti comparatie cu felul in care e tratata de arbitri in campionatul intern si mai vorbim dupa aceea.

suporterita
6th October 2004, 12:55
te duci prea departe cu gindul, la anii 80.eu nu mai traiesc din amintiri,anul asta sper sa insemne relansarea fotbalului romanesc prin evolutia Stelei.speculatiile nu isi au rostul, nu are importanta ce arbitri ne vor arbitra, cite penalty-uri vom primi sau cum vom fii tratati, important e sa ne facem jocul si sa cistigam.

vasile314tzurka
6th October 2004, 13:01
La o analiza mai atenta vedem ca toate adversarele Stelei, mai putin Standard, nu stau prea bine in campionatele lor.

"cind am cistigat cupa UEFA cu Inter, eram pe locul 14 in campionat." Walter Zenga

nu e suficient sa ne "facem jocul" ci sa muncim serios si sa "mincam jar". poate daca reintra radoi va fi mai bine.

Red Heat
6th October 2004, 14:01
Am completat apoi ca, chiar si asa sunt adversari redutabili.
Mai stiu eu o echipa care juca (si o facea chiar binisor) in cupa UEFA desi cazuse in B intre timp :)

armin
6th October 2004, 14:03
Nu cred ca jucam mult mai prost decat in '80. In '80 ne-a fost mai usor din urmatoarele motive:
1) Din fiecare tara mergeau in cupe acelasi numar de echipe, acum raportul e in favoarea tarilor mari, italia spania anglia. De ce? Pentru ca uefa se gandeste la buzunarul propriu.
2) Tragerile la sorti se fac pe baza de urne valorice, inclusiv la nivele superioare ale competitiei.

Eu cred ca astea (la care se adauga valoarea noastra) ne impiedica sa stam la masa bogatilor.

Red Heat
6th October 2004, 14:08
Nu cred ca jucam mult mai prost decat in '80. In '80 ne-a fost mai usor din urmatoarele motive:
1) Din fiecare tara mergeau in cupe acelasi numar de echipe, acum raportul e in favoarea tarilor mari, italia spania anglia. De ce? Pentru ca uefa se gandeste la buzunarul propriu.


Nu numai ca se gandeste la buzunarul propriu. Gandeste-te cum ar fi sa nu joace o echipa de pe locul 4 din Spania, Italia, Franta, Anglia sau Germania si sa joace o echipa de pe locul 4 din campionatul ... Albaniei spre exemplu. Ar fi corect? Eu cred ca nu. E normal sa incerce sa faca o competitie cat mai puternica..

dragos_popa17
6th October 2004, 14:27
Multi pesimisti pe-aici. Sau or fi dinamovisti, cine stie. Recunosc, Dinamo n-ar scoate mai mult de 1 punct din grupa asta, da' Steaua nu-i Dinamo(drept dovada Steaua-i aici si Dinamo nu-i). Daca invige in primul meci cu Standard sunt in proportie de 75% calificati. Cu doua victorii merge sigur. Cu o victorie si 2 egaluri are iarasi sanse mari. Si poate obtine doua victorii(Standard 5 in Belgia, Parma 18 in Italia, Besiktas 14 in Turcia si Bilbao 15 in Spania. Anul trecut am eliminat pe Southampton cand erau pe 3 in Anglia. Sunt ele echipe tari dar nici Steaua nu e de aruncat. Orice-ar fi, macar jucam 4 meciuri tari si strangem ceva puncte. Presimt ca anul viitor o sa avem 1 echipa in CL si 3 in UEFA. Ar fi si cazul.

sotostone
6th October 2004, 14:38
Steua are sanse mici de calificare dar le are ... mai mari decat a avut Dinamo cu Partizan dupa 1-3 acolo....

Victorie sigura cu Standard
poate un egal cu Parma
momentul adevarului cu Besiktas
fara sansa la Bilbao....(depinde doar de ce va face Bilbao intre timp...-anyway Etcheveria no.17 va marca cu Steaua ..chiar daca nu va juca:D :o: )

+norocul caracteristic Steaua din jocul rezultatelor... parca o vada calificata...
si cred ca mai conteaza si respectul european pt. Zenga...

Mariusmadmax
6th October 2004, 14:48
2-0 cu Standard
1-1 cu Parma
2-1 cu Besiktas
1-2 cu Bilbao
in mod normal te califici cu 7 puncte .
Parma este o echipa de ratati ! Ce aere are si Zicu asta !!!!!!!! Zici ca el e Maradona , dar de fapt el este cel care freaca banca de rezerve , sau umbla pe la cumparaturi cand Parma are meci !

methos
6th October 2004, 15:11
parma este o echipa de ratati?!...
no comment!!!
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

SVensson
6th October 2004, 15:24
Victorie grea in fata celor de la Standard Liege.
Egal obtinut in ultimile minute cu Parma.
Victorie clara cu Besiktas.
Cu Bilbao este greu de tot. Sa speram ca facem o figura frumoasa.

methos
6th October 2004, 15:38
cum vad eu lucrurile...steaua pierde in mod categoric cu standard liege!
se face de cacao in italia...pierde shi cu turcii!
...in ultima etapa o sa castige din mila arbitrilor!
o sa ne faca de ras!
totusi...respect!

yoy
6th October 2004, 15:42
forza steaua !!!!!!!!! ale ale ale

daca nu ne arbitreaza URS suntem in primavara.

cu Standard si Besiktas in Ghencea nu cred ca vor fi probleme (6 puncte).

pe Ennio Tardini joaca o echipa despre care in ultimii ani nu s-a mai auzit in Europa, Gilardino, Zicu si Maccarone nu au cum sa ia toate 3 punctele. poate dam lovitura si le luam toate 3

pe San Mames a castigat si Albacete, Urzaiz si Etxeberia nu cred ca poate sa treaca de Mirel RADOI (de 1 DECEMBRIE = 1 pct)

cu 7,8 puncte suntem in primavara !!!!!!!!!!!!!

forza STEAUA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adbogdan
6th October 2004, 15:50
Vorbim pe 22 octombrie. Iar concluziile, pe 2 decembrie.
:drak:

vlad1607
6th October 2004, 17:08
sTeluta osa termine pe locul 4 inaintea lui Standard Liege in celmai bun caz

JJ
6th October 2004, 17:37
Standard a eliminat-o pe Bochum. Cele mai slabe echipe din grupa sunt Besiktas si Steaua. In conditiile in care Steaua sta in ultima etapa, iar Parma si Athletic vor fi deja calificate la acel moment, sansele Stelei de calificare sunt minime.

gheneralu
6th October 2004, 21:09
Steaua are sanse reale sa nu primeasca mai mult de 10-12 goluri. Are unele sanse sa nu piarda toate cele 4 jocuri. Un egal e posibil. Dar nu are vreo sansa sa invinga pe cineva din grupa asta, indiferent de program. Iar de calificare putem vorbi doar daca doua echipe din grupa se retrag din competitie. Pronostic pentru 10 decembrie : Steaua - locul 5, 0 victorii, maxim un egal, 3 sau 4 infrangeri, golaveraj 2-3 marcate - 9-12 primite. Tine careva pariul ?

:happy Hai sa fim seriosi. Chiar daca se pare ca esti un super pesimist totusi Steaua a fost bagata in urna a 4-a deci e favorita in meciul cu Standard pe care il va castiga (dupa mine are 90% sanse). Cu echipele turcesti Steaua s-a descurcat de obicei si nu vad de ce nu ar face-o si acum. In rest depinde de forma de moment a celorlalte 2 echipe fiindca daca Parma sau Bilbao sunt in forma maxima degeba e si Steaua ca nu prea le poate face fata cu unii dintre jucatorii care sunt cam lenti pentru Europa. Oricum pronosticul tau e total nerealist. Eu zic 1,2 victorii poate un egal si 1,2 infrangeri adica calificare

:happy

Mihayi
6th October 2004, 21:22
Sansele sunt aproape inexistente tinand cont de echipele din grupa.
Poate scoate maxim 4 puncte,3 cu Standard Liege si 1 cu Besiktas acasa.
In deplasare nu cred ca are nici o sansa.
Ar putea prinde locul 3(calificabil) daca Besiktas face doar 2 egaluri (cu Steaua si cu Standard Liege) si ar pierde cu Parma si Athletic Bilbao.

nr.zece
7th October 2004, 00:37
steaua are sanse mari sa scoata 2 victorii acasa si cel putin 1 punct in deplasare si tocmai la bilbao de care se tem toti

axterix
7th October 2004, 11:26
io zic ca Steaua are sanse sa castige puncte, desigur daca nu joaca ca la meciul cu Iasi:)

Mariusmadmax
7th October 2004, 23:02
parma este o echipa de ratati?!...
no comment!!!
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy
cum ai auzit !

Edgar
8th October 2004, 12:05
Analiza grupei B pe site-ul oficial UEFA

http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/news/Kind=1/newsId=243142.html

vasile314tzurka
8th October 2004, 12:07
steaua are sanse mari sa scoata 2 victorii acasa si cel putin 1 punct in deplasare si tocmai la bilbao de care se tem toti

dau o sticla de mrufatlar daca va fi asa:) bine-ai revenit:)

bagheera
10th October 2004, 20:01
Eu cred ca Steaua va face egal cu Standard Liege, va pierde la Parma, castiga cu Besiktas si pierde la Bilbao. Totusi sper sa ma insel si sa obtina cat mai multe puncte pentru a se califica.

vlad1607
11th October 2004, 18:48
Forza Parma
Forza Besiktas
Forza Athletic Bilbao
Forza Standard Liege
Forza..Steaua..Rosie Belgrad :D :D :D :D ! :D

dyuletz
12th October 2004, 15:18
Pt toti cei impotriva Stelei : Echipele voastre favorite stau acasa si se uita la TV cum o sa joace Steaua in Cupa Uefa, bine sau rau, oricum ar face-o este acolo si ne reprezinta, iar ce-i care spun ca o sa se faca de ras, intai sa gandeasca ca echipele lor se fac de ras ca nu au ajuns in grupe, nu Steaua asa ca basti....
Imi doresc din tot sufletu k Steaua sa se califice, desi tre sa fim putin realisti, ca avem o grupa foarte grea se putea si mai bine.... dar totu este sa facem fata si sa dam totul ca altfel daca nu jucam concentrati n-o sa ajungem nicaieri !!!

realmadrid.com
12th October 2004, 15:56
:happy: aici ai dreptate, Steaua ne reprezinta acum in europa, asta pana se vor termina partidele din grupe ca pe urma va intoarcetzii la Diviza A, mai bine zis "revenitzi cu picioarele pe pamant" ca prea vatzi luat figuri, mai ales Andrei CRISTEA care dupa cateva goluri marcate se crede Ronaldo:Evil:
Ce sperantze avetzi, ca se va califica Steaua ???:happy: de mult nu am mai ras asa bine:D
Decat sa avem o echipa si sa ne faca de ras, indiferent ca este Uefa sau CL, mai bine stam acasa si privim la tv:D

sotostone
12th October 2004, 16:10
:mda: nu shtiu ce sa zic... chiar ar putea fi subiect de "poll"
mai bine acasa la TV sau mai bine sa ne facem de ras prin Europa...
indiferent de raspuns.... tot o sa ne facem de ras... atat la nivel de club cat shi la nivel de natzionale..... pacat.... dar suntem "varza"!

the_big
12th October 2004, 18:27
Forza Parma !

Mariusmadmax
13th October 2004, 01:55
Zicu suspendat pina in 2006 de la Nationale !
Acum poate sa zica , ca si Gheorghe Dinica , interpretul rolului Bicilis in filmul Dacii :
"In nemernicia mea am injurat antrenorul si mi-am bagat ... in ea Nationala , ca n-aveam nici un chef de joc ..."

giovanni BV
17th October 2004, 09:54
Vom lua puncte de peste tot !!! Steaua POATE !!! Si a dovedit-o de multe ori pina acum , daca cistigam primul meci cu Standard Liege , va fi usor dupa aceea !!! Ne pregatim bine si facem iar istorie !!! Avem echipa cu valoare si am dovedit-o !!! Acum e timpul sa dovedim tuturora !!! Hai STEAUA , UEFA si Campionatul !!!

Saber Rider
19th October 2004, 00:24
" STANDARD LIEGE - WESTERLO 2-0

Neīnvinsă din 28 august (1-3 cu FC Bruxelles), prima rivală a Stelei īn Cupei UEFA, joi īn grupa B, şi-a continuat şirul victoriilor, 2-0 acasă cu Westerlo. Pe teren cu Runje - Deflandre, Dragutinovici, Onyewu, Leonard - Mumlek (73 Walasiak), J.R. Curbelo, Geraerts, Vandooren - Bangoura (66 Niemi), Tchite (88 Colin), jucătorii pregătiţi de Dominique D'Onofrio au punctat īn minutul 18 prin atacantul congolez Mohammed Tchite, servit de Geraerts. Acesta din urmă a obţinut apoi penaltyul din care fundaşul Phillippe Leonard a dat sentinţa (30). Succesul de sīmbătă e al 4-lea consecutiv realizat de Standard, fără gol primit, ultimul fiind īncasat pe 12 septembrie, 1-1 la Genk. Leonard a precizat secretul ascensiunii: "Avem o circulaţie bună a mingii, construim cu folos, jucăm din devieri, nu ţinem balonul la picior".



BEŞIKTAŞ - DIYARBAKIR 4-0

Beşiktaş a trebuit să aştepte 213 zile pentru a cīştiga iar acasă, 4-0 cu Diyarbakir (Sergen 29, Emre Aşik 34, Ibrahim Akin 72, 78). Precedentul succes data din 27 martie, cīnd, cu Mircea Lucescu pe bancă, a trecut cu 4-1 de Gaziantep. "Vulturii" au jucat sīmbătă cu Ramazan - Mustafa, Fatih, Emre Aşik, Ibrahim Uzulmez (80 Tumer) - Okan, Ahmet, Sergen (73 Kaan Dobra), Juanfran - Ahmed Hassan, Carew (63 Ibrahim Akin), accidentatul Pancu lipsind. Consemnată īn faţa unui adversar slab, ce nu a opus mare rezistenţă, victoria lui Beşiktaş e prima īn Superliga după o pauză de 3 runde, perioadă īn care a remizat o dată şi a cedat de două ori.



BRESCIA - FC PARMA 3-1

Parma are cel mai slab start de sezon īn Serie A, reuşind īn şase etape doar trei remize, rezultate care au aruncat-o pe penultimul loc! Trupa lui Silvio Baldini, fără Zicu (neconvocat), s-a amăgit ieri la Brescia că va ieşi din pasa neagră, Gilardino (foto, stīnga) deschizīnd scorul īn minutul 11. Gazdele au īntors īnsă soarta meciului la mijlocul reprizei, cīnd Di Biagio (25) şi Caracciolo (27) l-au bătut pe Frey. Primul din lovitură liberă de la 30 de metri, celălalt cu o lovitură de cap. Conturile au fost lichidate imediat după reluare de Mannini (3-1). Antrenorul Silvio Baldini a mizat pe formula: Frey - Bonera, Bovo (51 Potenza), P. Cannavaro, Contini - Simplicio, Grella (67 Ruopolo) - Marchionni, Morfeo (54 Rosina), Bresciano - Gilardino.



BILBAO - MALAGA 1-0

Athletic şi-a adjudecat toate cele 3 puncte aseară, 1-0 cu Malaga pe teren propriu, şi a urcat īn clasament de pe locul 15 pe 12. Unicul gol al partidei, īn care bascii au avut o uşoară superioritate īn prima parte, a fost marcat de Urzaiz (33): lovitură de cap din centrul careului mare, īn urma unei lovituri libere executate de Yeste. Antrenorul Ernesto Valverde a folosit formaţia: Aranzubia - Del Horno, Prieto, Murillo - Etxeberria (87 Felipe), Yeste, Orbaiz, Gurpegi, Arriaga (63 Jonan), Iraola - Urzaiz. "


Gazeta Sporturilor
Constantin Popescu, Daniel Scorpie
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=25811

Pustoai-k
19th October 2004, 21:02
se apropie..... :degete:

KLMN
21st October 2004, 23:11
In anumite conditii si cu ceva noroc, Steaua se poate califica si cu 3 puncte.

uti2102
22nd October 2004, 01:00
Suntem in grafic. Deocamdata.

gicu
22nd October 2004, 01:05
Bravo Steaua! vedeti cu graficul ala :)

Angelina Jolie
22nd October 2004, 12:23
La cat de slab joaca Parma, n-ar fi exclus un egal in Italia.
FORZA STEAUA!

sotostone
22nd October 2004, 12:40
Antrenorul Parmei a declarat ca nu-l intereseaza cupa Uefa si ca isi va odihni jucatorii pt. meciurile din campionat unde spera sa evite retrogadarea...
A demonstrat cu Bilbao ca nu a mintzit !
Cred ca daca pierde la Prama o va face numai din prostie.... altfel spus... un punct e putzin din ce pot obtzine in Italia...
Intr-un fel e bine ... ca nu prea se pot concentra prea mult in campionat :evil:!

Paul
22nd October 2004, 14:13
Forza Parma !


ii rezolvam si pe astia ! :degete:

Saber Rider
22nd October 2004, 14:51
Am vazut aseara pe TV Sport meciul dintre Athletic Bilbao si Parma. N-au jucat nimic italienii. Au inceput si cu o echipa fara cativa dintre titularii de drept, dar nici dupa ce i-a bagat si p-aia nu a pus cine stie ce probleme spaniolilor.

Avand in vedere cat fotbal au aratat cu spaniolii aseara, Parma e de batut, chiar si la ei acasa.