PDA

View Full Version : Trezirea pt JAPONIA !



grig_jr
5th October 2004, 09:04
hai ca vad ca v-ati lenevit si incep eu threadu ! ce se intampla cu voi? 2 zile fara un post!!!!!?? ati fost si voi la cupa forum si sunteti inca rupti? :) hai sa vedem ce stiri putem scotoci despre weekendu care vine. Am inceput sa ma obisnuiesc sa imi iau noutatile de aici de pe forum decat sa mai caut pe net. Nu ma dezamagiti :P

oaspetele
5th October 2004, 10:40
Alonso se infierbanta : Fernando Alonso has 'more motivation than ever' to beat Formula One rival BAR to second place in the constructors' championship.

Renault's Spaniard asked rhetorically at the weekend: ''Where better (to do it) than at one of (BAR's) home grands prix?''.

-vreme de cosmar la Suzuka ??
A wild weekend of weather looks certain to greet the Formula One world at Suzuka.

Japanese forecasters say a week of rain could begin as early as Tuesday and persist to a torrential climax for the track action on Friday through to Sunday.

The worst weather appears likely for qualifying and the race (Saturday and Sunday), when an early sixty per cent probability of rain - and temperatures around 22 degrees - is predicted.

''Poor weather is always a possibility at Suzuka,'' commented Renault's engine man Denis Chevrier.

-jac e hotarat : ''If we can get the handling right,'' said the 33-year-old on Friday, ''then I am sure we can score points.''

Jacques knows Suzuka well and reckons, now that he is also acquainted with the R24 car, he'll be able to work on the set-up from Friday practice.


-Jaguar, un cantec de sirena : Mark Webber will race in a new lightweight car this weekend as Jaguar reaches the penultimate grand prix of a five-year team career.

The Australian driver, in his home country this week for a bout of pre-Japanese GP training and holidaying, is set to drive the 'R5b-06', which was debuted by team-mate Christian Klien in China.

grig_jr
5th October 2004, 11:08
chiar daca stiti ce cred eu despre jv cred ca la suzuka chiar are sanse sa faca ceva puncte pentru ca circuitul este un chin pt pilotii tineri iar el are totusi o varsta la care poate face fata la o cursa intreaga in japonia.

imi pare rau de jaguar,... marca de strada imi este tare draga :(, ...poate se va hotara ford intr-o zi sa revina cu echipa de uzina, desi se pare ca vor parasi si wrc-u in 2005.

nu cred ca va fi (din nou) cursa lui bari,.... si va fi showul lui schummi. bari SIGUR va lua brazilia. sunt curios daca pt cursa din brazilia, bari va avea cota mai mica la pariuri dacat schummi

bapsy
5th October 2004, 20:19
ati fost si voi la cupa forum si sunteti inca rupti? :)
Cupa aia a fost mai palpitanta decat majoritatea curselor din ulimii 2 ani, asa ca ... ne-ntelegi :D

jv cred ca la suzuka chiar are sanse sa faca ceva puncte
wow grig ... stai sa-mi revin
............................................
............................................
............................................
............................................
cine? :o:

Si sa trecem la subiect: Se pare ca in Japonia vom avea onoarea de a-l vedea din nou pe Trulli pe pista, de data asta la Toyota in locul lui Richardo Zonta. Nu-mi fac mari sperante ca va dovedi ceva fostei echipe, sincer nici nu-mi doresc ... mai ales daca grig spune ca Jacques va fi de data asta acolo sus.

Cat despre tata lor, tare mi-e ca de-acuma isi permite sa faca greseli si sa-l lase pe Bari in treaba lui ... neeeh, nici o sansa. Schumi daca va fi in fata, in fata va ramane. Foarte probabil sa i se strice masina, acuma ca nu mai conteaza, asa ca sa ma enerveze pe mine ... Si apoi probabilistic vorbind (dupa probabilitatile lui Ferrari si bulanul lui Schumi) pana la pensie n-o sa-l mai prinda vreo defectiune tehnica.

fia
5th October 2004, 21:24
Sincer pentru mine cursa asta e doar o etapa de trecere pana la MP Braziliei.... Abia il astept. Sper din toata inima sa castige Bari acolo. Dupa asta cred ca se paote numi si el deplin fericit pe anul asta.

Cat despre cursa asta, cred ca va castiga Schumi... a dormit destul....

grig_jr
6th October 2004, 09:31
@babsy: si parerea mea despre jv, dar cred ca mi-am argumentat afirmatia ca va merge bine in japan!

hai sa va vad: cote pt: 1. sanse de ploaie in japan 2.barich castiga in brazilia

cocomic
6th October 2004, 18:42
1. nu ma intereseaza daca ploua... am umbrela :D

2. deja a devenit o telenovela ieftina faza cu castigul lui barri in brazilia... aici ferrari exagereaza, de fapt se exagereaza in f1 in general... se incearca resuscitarea unui serial in care toti actorii in afara de unul singur sunt cel mult mediocri.. e ca si cum ar juca intr-un film al pacino pe de o parte, si van damme cu stallone pe de alta parte... ne miram de ce nu se uita nimeni la el... iar cei care se uita, stim cu totii pentru cine o fac...

cipi13
6th October 2004, 20:45
chiar daca stiti ce cred eu despre jv cred ca la suzuka chiar are sanse sa faca ceva puncte pentru ca circuitul este un chin pt pilotii tineri iar el are totusi o varsta la care poate face fata la o cursa intreaga in japonia.


Nu pricep ce are experienta cu masina....daca nu il duce masina poate sa fie el cit de experimentat....ca tot la urma termina.....

alin
7th October 2004, 08:24
1. nu ma intereseaza daca ploua... am umbrela :D

2. deja a devenit o telenovela ieftina faza cu castigul lui barri in brazilia... aici ferrari exagereaza, de fapt se exagereaza in f1 in general... se incearca resuscitarea unui serial in care toti actorii in afara de unul singur sunt cel mult mediocri.. e ca si cum ar juca intr-un film al pacino pe de o parte, si van damme cu stallone pe de alta parte... ne miram de ce nu se uita nimeni la el... iar cei care se uita, stim cu totii pentru cine o fac...

telenovela-netelenovela, barrichello n-a castigat niciodata acolo pana acum; si cred ca si-a terminat doza de noroc anul asta; unde mai pui ca schumi nu si-a pus ca target castigarea curselor pe care le-a luat rubens - asta ca sa fiu 'bland' - iar lucrul asta o sa intoarca impotriva lui tocmai in brazilia, sper eu.

grig_jr
7th October 2004, 09:17
@cipi: sa nu ma intelegi gresit. nu este user pe forumu asta care sa il urasca pe jv mai mult ca mine. dar incerc sa fiu si obiectiv (din cand in cand), si parerea mea este ca acel kkt de pilot o sa mearga bine in japan. sper sa fiu contrazis duminica dimineata - again - daca o sa fiu in stare sa ma trezesc :P

alin
7th October 2004, 10:09
[QUOTE=grig_jr... si parerea mea este ca acel kkt de pilot o sa mearga bine in japan. sper sa fiu contrazis duminica dimineata - again - daca o sa fiu in stare sa ma trezesc :P[/QUOTE]
te contrazici singur.

cipi13
7th October 2004, 12:06
@cipi: sa nu ma intelegi gresit. nu este user pe forumu asta care sa il urasca pe jv mai mult ca mine. dar incerc sa fiu si obiectiv (din cand in cand), si parerea mea este ca acel kkt de pilot o sa mearga bine in japan. sper sa fiu contrazis duminica dimineata - again - daca o sa fiu in stare sa ma trezesc :P

Am inteles...
Nu e vorba de urit piloti si asa mai departe...este vorba ca indiferent de "cantitatea" de experienta cu o masina mai slaba nu ai ce face....
Mai ales dupa o pauza "generoasa" si cind esti oarecum iesit din forma....

Parerea mea !

cocomic
7th October 2004, 12:45
schumi nu si-a pus ca target castigarea curselor pe care le-a luat rubens - asta ca sa fiu 'bland' - iar lucrul asta o sa intoarca impotriva lui tocmai in brazilia, sper eu.

sa inteleg ca nu esti adeptul happy-endingurilor... :rolleyes:

alin
7th October 2004, 14:01
sa inteleg ca nu esti adeptul happy-endingurilor... :rolleyes:
dupa ce au "manarit" anumite rezultate (italia) nu merita ca rubens sa castige cursa pe care n-o are in palmares, cursa de casa pe care vrea NEAPARAT s-o castige. io intelg prin asta ca se face dreptate...
cat despre happy-ending... in nici un caz nu sunt adeptul farce-endig-ului.

grig_jr
8th October 2004, 10:29
incep sa nu mai fiu in stare sa urmaresc discutia. nu stiu daca e din cauza orei la care o fac (ca e prea dimineata pt mine), da' va jur ca nu mai stiu cine ce a zis despre cine si cine a citat pe cine si ce a raspuns si despre ce discutau la inceput.

dar pt ca e deja vineri si au fost antrenamentele de vineri (si inca imi e lene sa intru sa vad timpii) sa incerc sa imi readun gandurile:

1. la suzuka daca nu ploua schummi are sanse mari sa casitge. argumente: e un circuit tehnic, solicita mai mult pilotul decat masina. pilotii tineri de cele mai multe ori comit cate o gresala. de aia vad pe podium pilot cu mai multa experienta
2 daca ploua SIGUR castiga schumi. sper ca nu mai vreti sa argumentez.
3. jv (tul-in-gura) o sa faca ceva treaba. nu neaparat podium, dar va termina si va lua puncte. asta pt mine ar fi o performanta pt el, de aia am zis ca "o sa faca treaba". asta inseamana "o sa faca treaba" pt mine cand vine vorba de jv
3. sato, degeaba a facut galagie ca e acasa si ca o sa faca show si tralala etc, dar eu cred ca e o galagie fara rost. nu va termina !

hopa, avem si timpii de dimineata: sch,fis,raik,barr,coul,glock,heit,sato,davidson,vi ll,alo,rsch,mont,trull,web etc. button e penultimul.
nu sunt foarte relevante. inca regleaza la masini etc. o sa vedem maine la qual :)

keep in touch

ADY19
8th October 2004, 11:59
1 M. Schumacher Ferrari 1:45.388 5
2 G. Fisichella Sauber 1:46.103 4
3 K. Räikkönen McLaren 1:46.749 5
4 R. Barrichello Ferrari 1:46.874 5
5 D. Coulthard McLaren 1:48.033 7
6 T. Glock Jordan 1:49.277 8
7 N. Heidfeld Jordan 1:49.286 4
8 T. Sato BAR 1:49.370 6
9 A. Davidson BAR 1:49.598 12
10 J. Villeneuve Renault 1:49.672 8
11 F. Alonso Renault 1:49.712 7
12 R. Schumacher Williams 1:49.736 4
13 JP. Montoya Williams 1:50.060 3
14 J. Trulli Toyota 1:50.386 7
15 M. Webber Jaguar 1:50.666 9
16 R. Doornbos Jordan 1:51.007 11
17 C. Klien Jaguar 1:52.232 9
18 B. Leinders Minardi 1:52.942 8
19 G. Bruni Minardi 1:53.194 6
20 J. Button BAR 1:53.482 3
21 Z. Baumgartner Minardi 1:54.703 8
22 F. Massa Sauber no time 2
23 O. Panis Toyota no time 1
24 B. Wirdheim Jaguar no time 0
25 R. Briscoe Toyota no time 0

Rezulatele din sesiunea a doua de vineri. Nu putem sa ne facem o parere insa Schumi cu Ferrari si Bridgestone sunt deocamdata de neatins pe ploie. Sa vedem cum evolueaza vremea

cipi13
8th October 2004, 12:40
Se pare ca o sa ploua tot weekendul....

Ayrton
8th October 2004, 14:26
Calificarile pentru Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei de la Suzuka ar putea fi aminate sau anulate, din cauza unui taifun care ar urma sa loveasca, simbata, regiunea, informeaza AFP, citind oficiali FIA. O decizie va fi luata vineri dupa amiaza, la care vor participa organizatorii, comisarii de cursa si Charlie Whiting, directorul cursei. Taifunul, al 22-lea de anul acesta in Japonia, ar urma sa atinga Suzuka, simbata dimineata, cu rafale de vint ce ar putea depasi 150 de kilometri/ora. Din motive de securitate, circuitul ar putea fi inchis. "Ne vom adapta in functie de evenimente. Daca simbata vor fi anulate calificarile, vom incerca sa organizam o sedinta duminica dimineata. Daca va fi imposibil, grila de start va fi data de clasamentul din Marele Premiu al Chinei", a declarat un responsabil FIA. In sesiunile de antrenamente libere de vineri, desfasurate pe ploaie, majoritatea pilotilor a optat sa faca putine tururi, urmarind numai setarea monoposturilor pe conditiile de pista umeda si sa nu deterioreze masinile.

grig_jr
8th October 2004, 14:34
ar fi cool sa se inceapa in ordinea din china. schumii de ploaie de pe locul 12.... cred ca ne-am distra. numa sa ploua!!!!

ADY19
8th October 2004, 14:59
"Pre-qualifying will start at 9.00am local time at Suzuka. Official qualifying will start at 10.00am. The race will start, as scheduled, at 2.30pm local time."

Deci sa nu va mai puneti ceasurile sa va trezeasca sambata dimineata :drak:

cocomic
8th October 2004, 15:26
ar fi cool sa se inceapa in ordinea din china. schumii de ploaie de pe locul 12.... cred ca ne-am distra. numa sa ploua!!!!

depinde ce ploaie... poate o sa fie ceva uragan ca in vrajitorul din oz :D... apropo, regulamentul ce zice, cat la % din cursa trebuie sa-ti atinga rotile asfaltul?... :drak: poate ajungem la faze gen 'Twister'... :D

p.s. duminica, 10 am local time... asta inseamna sambata noaptea la noi... stie cineva exact ora, ca mi-e lene sa aflu timezone-ul japoniei... :D

p.p.s. primul paragraf a fost doar dizertatie aberant-metempsihotica :D

grig_jr
8th October 2004, 15:31
@coco:
1. mai nou numa pe forum pot sa dau de tine???? scoate-ti capu weekendu asta sa iesim la nu suc.
2. faptul ca iti e lene este o chestie f bine cunoscuta. e un fel de axioma: lu coco ii e lene.e un pleonasm :>

poate o sa fie mai bine sa isi puna vele la masini daca o fi uragan. ridica un catarg, pun o carpa acolo sa vedeti ce o sa se doboare timpi pe circuit. ar fi cool daca s-ar pricepe careva in photoshop (coco - again) sa faca un model sa vedem si noi cum ar arata o masina de f1 cu panze :)

cocomic
8th October 2004, 16:39
@grig: se vede ca urmeaza cursa din japonia, cu tehnica lor cu tot... deja am dat-o pe chestii de stiinta si imaginatie :drak:

singura inovatie demna in F1 ar fi un cablu cu care Schuey sa-l traga pe Villeneuve... asa ar avea si canadianul locul 2 asigurat :ok:


...cum ar arata o masina de f1 cu panze

pentru asta trebuie lucrat :D... pot insa sa te ajut si sa-ti arat cum arata o salupa cu roti: williams iti spune ceva? :drak: :evil:

grig_jr
8th October 2004, 18:09
@coco : lollllllllllllll. ti-au luat-o altii inainte:) ,.. inseamna ca aia de la will au cele mai mari sanse daca e vant?

cocomic
8th October 2004, 18:12
@grig: cand am spus 'salupa' ma refeream mai exact la ambarcatiunile care aveau nevoie de sclavi in lanturi pentru a inainta... asa ca vantul nu are nimic de a face :D

bapsy
8th October 2004, 18:26
jv (tul-in-gura)
ei uite unu care se crede danni minogue, de vrea sa il "ta" pe JV :D

@coco:
1. mai nou numa pe forum pot sa dau de tine???? scoate-ti capu weekendu asta sa iesim la nu suc.
:o: deci voi va stiti ... bey traditore ... nu-i destul ca tii cu Ferrari mai imi trimiti si anti-Villeneuve-isti ca sa stii sigur ca-mi creste tensiunea ... :mda:

poate ajungem la faze gen 'Twister'tu chiar te-ai uitat prea mult la filme in ultimul timp, de aia n-ai iesit cu grig la coca-cola :D Adevarul este ca uraganul Charlie o fi ajuns si pe la japonezi. Zboara maimutele, nu veveritele pe-acolo :D .

pot insa sa te ajut si sa-ti arat cum arata o salupa cu roti: williams iti spune ceva?
tu nu te intelegi nicicum cu prietenul tau. pai unul zice ca jv este de cocos, si altul zice ca respectivul l-a batut pe Schumi pilotand o "salupa cu roti" ... hmmm, interesting :D

cocomic
8th October 2004, 19:07
ei uite unu care se crede danni minogue, de vrea sa il "ta" pe JV


vezi ce se intampla cand folosesti informatii partial documentate?... eu in locul tau n-as fi amintit de danii minogue... nu de alta, dar in februarie 2001 i-a dat 'verde' lui villeneuve pentru ca petrecerea prea mult la 'jocurile pe calculator'... :evil: eu zic ca juca F1 2002, sa nu uite circuitele... si urla in gura mare: 'F you michael!... F you!..' cand ii aparea pe monitor... eu nici o macheta de F1 nu l-as lasa sa piloteze :drak:



deci voi va stiti ... bey traditore ... nu-i destul ca tii cu Ferrari mai imi trimiti si anti-Villeneuve-isti ca sa stii sigur ca-mi creste tensiunea ...


tensiunea ti-e deja ridicata... a avut gija fratele Michael in ultimii 5 ani... noi avem doar grija sa te mentii :drak: plus ca nu te putem lasa singura cu jacques... cine stie cum se comporta daca joaca inainte Doom 3 :drak:... sau Virual Strip Poker... :D




Zboara maimutele, nu veveritele pe-acolo :D .
...
tu nu te intelegi nicicum cu prietenul tau. pai unul zice ca jv este de cocos, si altul zice ca respectivul l-a batut pe Schumi pilotand o "salupa cu roti" ... hmmm, interesting

aici you need assistance :D... professional :D ce legatura are masina din 97 cu salteaua pneumatica de acum?... si btw, nu zicem chestii diferite... jv mai are multe 'level-uri' de trecut sa ajunga pilot... eu ii recomand F1 GP4... e the closest he can get to being world champion again :evil:

oaspetele
8th October 2004, 20:30
try to stay on topic, ba !

ADY19
8th October 2004, 21:11
Unii trec usor repede de la Formula 1 la barci si salupe..:drak:

grig_jr
9th October 2004, 11:45
hei,... trebuie sa aveti orizonturile mai deschise !!! si ce daca vorbim 3 pagini de forum despre te-miri-ce? daca am vb numa de f1 ar insemna numa niste copy-paste-uri:) dupa cum zicea coco: 5 ani de copy-pasteuri :))

ce bine ca nu m-am trezit dimineata: "Typhoon cancels qualifying until Sunday". se pare totusi ca amicul coco nu era departe cu "twisteru" ala,.. si da bapsy in stiu pe "istericu" ala dinainte sa se abata netu prin romania (i think), sau oricum de pe vremea modemurilor dial-up si bucuria de a face download cu 1k/s (faceam chef la 2). - no offence pt cei care inca sunt la nivelu asta :P

"Typhoon Ma-on is due to hit the region at 9:00 am local time (0000 GMT) on Saturday and officials have decided to close the track because of concerns over possible winds of up to 200km/h." - intrebarea de baraj este daca sa ma trezesc maine dimineata sau stam toata noaptea sa prindem calificarile de "duminca dimineata" in japan,.. adica vreo 1-2 dimineata la noi. oare o sa transmita cineva? tvr sigur nu, poate rtl. io nu am rtl, so ceasu imi va fi pus pe 6am.

kkt-u ala a umbat cu danni? tul-n-gura again!!!!!! bine acuma daca ne luam strict dupa modul in care gandeste o femeie ("are bani, e ok") nu ma mira,.. da' oricum ,... cu danni!!!!!! is there no justice in this world ?!?!??!?!?!?!?:))

oaspetele
9th October 2004, 12:48
ora 6 ?? de ce ??

mai omule, deschide un thread 'off-topic', si tac din gura. pana la noi ordine, moderatorul acestei sectiuni este d-l ayrton si cu moi.
atentie !

grig_jr
9th October 2004, 16:29
aha,.. acuma avem pe cineva care sa ne zica si ce sa vorbim? care e problema? esti "moderator" si vrei neaparat sa faci ceva?

"atentie !" !!!! adica ce? era o amenintare? imi tremura picioarele... poate o sa fac pe mine!!!!!

oaspetele
9th October 2004, 16:34
era doar o gluma, dar care se poate transforma in realitate destul de usor.
dai dovada de teribilism, ca sa nu zic altceva.
de la bun inceput ai fost nitel mai obraznic, dar am zis ca probabil entuziasmu asta e dat de tinerete.
toate au o limita.
ti-am spus, deschide un thread 'off-topic', si elucubreaza cat vrei.
:rosu:

Catalanul
9th October 2004, 20:11
stie cineva daca cursa se va disputa maine? si daca da la ce ora... ca cu tot circul asta de Cehia-Romania nu am mai avut timp sa vad ceva...:(

RedBaron
9th October 2004, 20:49
Eu nu cred ca moderatorii de aici sunt dictatoriali. Dar, fiind un topic la sectiunea de F1, ar fi indicat sa discutam [cei care doresc] despre GP-ul Japoniei [subiectul in cauza]. Probabil unii dintre voi va cunoasteti si de aceea anumite posturi sunt off-topic. Nu e o problema, insa numarul lor distruge farmecul topic-ului.
Forumul acesta e impartit in N sectiuni. Se fac forum meetinguri in veselie. Asa ca sunt destule locuri de amabilitati, aici ar fi frumos sa ramanem on-topic. Sa va luati de moderator e o greseala pentru simplul fapt ca nu aveti dreptate.

[I]@HaiPoli: dupa ultimele stiri, se vor disputa si calificarile si cursa. Nu stiu exact ora, se pare ca, calificarile vor fi la ora 01.00 ora Ro. Nu sunt sigur.

grig_jr
9th October 2004, 20:52
stai linistit ca nu am nevoie de tine sa imi spui cum si ce sa scriu. da' daca ai o problema cu asta, eu nu tzin mortzish sa postez aici. ma gandeam ca am gasit un loc unde se poate vorbi cu lumea,.. se pare ca unii au impresia ca pot controla ceea ce spun oamenii. era aia s-a cam dus, frate oaspete,..... esti moderator si simti o nevoie nestapanita sa controlezi ce scriu oamenii? linisteste-te si lasa oamenii sa posteze ,.. ok ?

RedBaron
9th October 2004, 20:54
Am gasit acest orar pe f1-live.com . Poate ajuta.

Suzuka Sunday Schedule

(BST -8 hours, GMT -9 hours)
0900 - 0950 Formula One Pre-Qualifying Session
1000 - 1100 Formula One Qualifying Session
1145 Formula One Drivers Track Parade
1210 - 1255 Track Activity, 40th Anniversary Demonstration
1315 - 1345 Formula One Starting Grid Presentation
1400 Formula One Pit Lane Open
1415 Formula One Pit Lane Closed
1416 Formula One National Anthem
1430 Formula One Grand Prix, 53 Laps.

oaspetele
9th October 2004, 22:39
stai linistit ca nu am nevoie de tine sa imi spui cum si ce sa scriu. da' daca ai o problema cu asta, eu nu tzin mortzish sa postez aici. ma gandeam ca am gasit un loc unde se poate vorbi cu lumea,.. se pare ca unii au impresia ca pot controla ceea ce spun oamenii. era aia s-a cam dus, frate oaspete,..... esti moderator si simti o nevoie nestapanita sa controlezi ce scriu oamenii? linisteste-te si lasa oamenii sa posteze ,.. ok ?

eu nu sint aici sa-ti spun ce sa scrii. maxim, ce sa nu scrii ........ :evil:

daca tii neaparat, da o raita pe acesta sectiune a forumului........vei constata daca sint un mic dictator sau nu.
mi se pare firesc ca in sectiunea auto sa povestim despre auto. daca simti nevoia sa elucubrezi, deschide un thread off-topic si baga mare. hai sa lasam threadul acesta pentru Japonia.

cu regret, vad ca postezi in continuare plin de impertinenta. nu est forumul meu, nu eu am impus anumite reguli. dar cand am acceptat acesta postura, am inteles, in limita timpului meu sa postez la respectarea acestor regulamente.

de acum incolo, pentru a nu fi acuzat de, io stiu, apucaturi dictatoriale, am sa-l rog pe Vadim sa "modereze" threadul acesta.

sanatate.



on topic
E 8 30 sigur. Diferenta de fus orar intre noi si Japonia e de 6 ore.... Pre-qualy 3 am, qualy 4 am...

Catalanul
10th October 2004, 10:14
Iata ca s-a terminat si cursa de la Suzuka... cam plictisitoare zic eu :mda: din nou cu Schumacher defiland :D

1.Michael Schumacher Ferrari Winner /hello

2.Ralf Schumacher Williams-BMW +14.0 secs

3.Jenson Button BAR-Honda +19.6 secs

4.Takuma Sato BAR-Honda +31.7 secs

5.Fernando Alonso Renault +37.7 secs

6.Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes +39.3 secs

7.Juan Pablo Montoya Williams-BMW +55.3 secs

8.Giancarlo Fisichella Sauber-Petronas +56.2 secs

9.Felipe Massa Sauber-Petronas +89.6 secs

10.Jacques Villeneuve Renault +1 Lap

11.Jarno Trulli Toyota +1 Lap

12.Christian Klien Jaguar-Cosworth +1 Lap

13.Nick Heidfeld Jordan-Ford +1 Lap

14.Olivier Panis Toyota +2 Lap

15.Timo Glock Jordan-Ford +2 Lap

16.Gianmaria Bruni Minardi-Cosworth +3 Lap

Ret.Zsolt Baumgartner Minardi-Cosworth +12 Lap

Ret.David Coulthard McLaren-Mercedes + 15 lap

Ret.Rubens Barrichello Ferrari +15 Lap

Ret.Mark Webber Jaguar-Cosworth +33 Laps

oaspetele
10th October 2004, 11:21
n-as zice chiar plictisitoare, mai degraba lipsa de inspiratie din partea regizorului de transmisie.
a vazut cineva ce s-a intamplat intre Barri si David ?? :mda:

inter
10th October 2004, 11:21
mda prin Japonia a trecut uraganul Schumi :D:D

grig_jr
10th October 2004, 16:08
darn, am adormit si eu si nu am vazut ce a fost cu bari si david,.... si nici cand i-a dat schumi o tura lu jv :>>>>>>>>>. pacat ca nu a plouat, ar fi fost mai agitata cursa. sau macar sa inceapa sa ploua pe la jumatea cursei :P

so, nu ne ramane decat brazilia. sunt curios in astea 2 sapt care mai sunt pana atunci ce declaratii vor veni de la ferrari si in special de la schumi. tot febra aia de victorii o sa o afiseze, sau o sa o lasa mai moale. is iara curios daca in cursa o sa isi vada de treaba si o sa il lase pe bari in caii lui sau o sa joace si el o cursa ca locotenet sa il ajute sa castige cursa lui de acasa :p

Catalanul
10th October 2004, 16:34
pacat ca nu a plouat, ar fi fost mai agitata cursa. sau macar sa inceapa sa ploua pe la jumatea cursei pai eu tocmai pentru asta m-am trezit la 7 20... am zis ca o sa vad o cursa faina, ploaie :) si cand deschid televizorul CER SENIN & SOARE :o: am vrut ca dupa start sa ma duc sa ma culc iar dar imi pierise somu` :mda:

ady_azzuro
10th October 2004, 18:01
Anu asta iar fu boring...se anunta ceva spectaculos next year?????

Pacala
11th October 2004, 02:06
ce trezire, adormire la loc :D
M.Schumacher este atat de bun fata de ceilalati incat castiga aproape de cate ori vrea , acum are si masina .....
Ceilati ar trebui sa se roage de el sa-i lase si pe ei sa castige, cred ca asta a si facut Barichello :D

Merita sa ne uitam la F1 cand s-o retrage gigantul, pana atunci, e suficient un mic rezumat, ca oricum se stie cine invinge, cine e mai bun, cine stie ...cunoaste

F1 va deveni mai putin plictisitoare cand s-o ...plictisi Schumi sa castige

ADY19
11th October 2004, 11:31
Unul din motive pentru care il admir pe Schumy este ca nu se plictiseste niciodata sa castige...a castigat tot ce se putea castiga si totusi reuseste sa-si gaseasca o motivatie. Asa ceva foarte rar gasesti la un pilot. Unii s-au plictisit sa i sa se strice masina precum Hakkinen, altii s-au complacut in mediocritate pentru bani precum Villeneuve insa Schumy este echilibrat si are rabdare.... este si in varf are si bani o gramada. Sunt de acord...cand Schumy se va retrage F1 va deveni extrem de interesanta pentru ca sunt multi tinerei care vor sa se afirme...dar pana atunci Schumy va domina totul. Ceva spectaculos pentru 2005? Da. Va fi.... al 8-lea titlu pentru Schumy:lol:. Si o victorie la Monaco si China as mai vrea pentru la anul :D

grig_jr
12th October 2004, 09:18
@ady19: "altii s-au complacut in mediocritate pentru bani precum Villeneuve " - my man !!!!!

cipi13
12th October 2004, 16:30
Japonia a fost inca o dovada ca Schumi si Ferrari reprezinta un cuplu imbatabil....
Iar la modul in care s-a prezentat concurenta anu` asta si titlul de anul viitor va ajunge tot la Schumi si la Ferrari.

Singurul meu regret este ca anu` asta nu a fost nici o cursa pe ploaie.....
Da` poate in Brazilia o sa ploua...

grig_jr
13th October 2004, 09:40
incercam sa inchidem conturile aici, si sa incepem un thread despre brazilia?