PDA

View Full Version : Amical cu Ceahlaul



Denis
13th November 2009, 12:33
Maine, 14 noiembrie, Otelul Galati va sustine o partida de verificare in compania formatiei Ceahlaul Piatra Neamt. Meciul se va disputa pe stadionul "Ceahlaul" cu incepere de la ora 15.00.

In turul acestui campionat, FC Otelul si FC Ceahlaul au remizat, scor 0-0, intr-o partida desfasurata la Galati in etapa a II-a.

Denis
13th November 2009, 12:37
Eu zic ca-i destul de importanta aceasta partida. Abea ce si-au intrat cativa jucatori in forma. Ar fi pacat sa isi iasa din forma care au ajuns dupa numai o saptamana. Sper sa-i dominam la toate capitolele mai putin la cartonase si la autogoluri.:D Sper sa jucam bine caci asta ne intereseaza mai mult decat rezultatul final.

Cristian
13th November 2009, 13:54
Cred ca se va termina ca-n campionat...

Denis
14th November 2009, 10:16
Ce bine ar fi sa fie televizat.:d

Cristian
15th November 2009, 00:33
2-0 :D De ce oare nu i-am batut si-n campionat cu atat ? :D

Denis
15th November 2009, 00:36
Asadar 2-0. Bravo baieti!

FC Otelul Galati a sustinut in dupa-amiaza acestei zile o partida de verificare la Piatra Neamt, cu FC Ceahlaul. Meciul a fost castigat de ros-alb-albastri cu scorul de 2-0 (1-0), prin golurile marcate de Perendija (36) si Paternotte (58 autogol).

Prima reusita a venit in urma unei lovituri de colt, fundasul central Perendija trimitand cu capul in plasa. Al doilea gol l-a avut ca autor moral pe Axente, care a sutat de la 16 m, iar Paternotte, incercand sa salveze de pe linia portii, a lovit mingea de bara si apoi de fundul propriei porti.