PDA

View Full Version : "Am primit un fax de la Asia Roma"



Vadim
4th October 2004, 20:07
Anghel Iordanescu nu prea stie la ce echipa joaca Cristi Chivu. "Am primit un fax de la ASIA Roma...", a declarat azi Generalu' referindu-se la situatia lui Cristi Chivu, care nu va juca la Praga.

:happy /hello

Catalanul
4th October 2004, 20:10
:lol::lol::lol: ce sa-i faci... sa mai intampla la varsta asta :D
P.S. merita pus la BANCURI ;)

Adrian
4th October 2004, 20:57
Asta e, Iordanescu nu stie cum se cheama iar Lucescu joaca cu ea; asta e diferenta dintre cei doi antrenori. Cashcheta le stie pe alea cu Al...Al HiLar:)

ADelPiero
4th October 2004, 21:53
eu m`am obisnuit de mult cu "gogosile" pe care le scoate de la o zi la alta :lol:

smg
4th October 2004, 23:38
lasati-l pe puiu, ca doar i-a batut pe fiRlandeJi

Vadim
4th October 2004, 23:45
Caschkete, firlandeji, dezacorduri. Astea sint nimic. El spunea ca nu trebuie sa stie gramatica limbii romane ca sa fie un bun antrenor. De acord cu el. Dar cred ca natura meseriei sale include sa cunoasca pe de rost toate denumirile de cluburi, macar din Europa. Nu de alta, dar poate ajunge o data la "Asia Roma" antrenor... :D

Doamne, cu el vrei sa batem Cehia?

smg
4th October 2004, 23:52
nu poate ajunge la 'asia' roma, aia-s papistasi

la arabi s-a dus sa-i converteasca, nu stiati?

Marius DG
7th October 2004, 18:35
Anghel Iordanescu nu prea stie la ce echipa joaca Cristi Chivu. "Am primit un fax de la ASIA Roma...", a declarat azi Generalu' referindu-se la situatia lui Cristi Chivu, care nu va juca la Praga.

:happy /hello
Vadime ...Vadime ...
Tu nu ai intels care e treaba ...el de fapt a vreut sa pronuntze pe initiale in limba engleza ( AS ="ei si" pronuntzat in engleza...!

keluba
8th October 2004, 09:56
Vadime ...Vadime ...
Tu nu ai intels care e treaba ...el de fapt a vreut sa pronuntze pe initiale in limba engleza ( AS ="ei si" pronuntzat in engleza...!

Iar tu, spre deosebire de Iordanescu, ar trebui sa mai inveti nitica engleza, ca sa stii si tu cum se pronunta chestiile astea, numite litere. (A = "EI" S = "S") :lol:

sotostone
8th October 2004, 11:10
eu zic ca Puiu a vrut sa spune "AS" dar intr-un des-intalnit sa-i spunem dialect ....unde "AS" devine "ASie"....din ciclul ...."biinie" sai "binie" in loc de "bine" :D


parerea mea

Sinn Fein
8th October 2004, 13:30
io cre'ca n-avea nimic de spus si nici nu (mai) are nimic de spus, nici in fotbal nici in politica. Va dati seama cum ar suna un discurs al lui Iordanescu la tribuna? Bine, ca nici cei care asculta acolo nu au un limbaj mai bun, dar totusi...ar trebui televizate luarile lui de cuvant, ar face rating mai mare decat un meci de fotbal din Divizia A (asta in cazul in care va fi ales, desi slabe sperante sa nu iasa)