PDA

View Full Version : Astra ameninta ca nu intra pe teren cu Dinamo



delaparis
10th November 2009, 00:59
"Directorul sportiv al Astrei Ploiesti, Costel Lazar, a declarat ca gruparea ploiesteana este decisa sa nu se prezinte la meciul cu Dinamo, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, deoarece partida a fost programata la 25 noiembrie"
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/astra_ploiesti/56261/astra-ameninta-ca-nu-intra-pe-teren-cu-dinamo.htm

Are dreptate Lazar ?

UCV
10th November 2009, 01:04
Normal ... ce ar insemna daca toate echipele ar cere reprogramarea meciurilor ca nu au ei timp sau mai stiu eu ce...
Dar totusi de ce s-a pus pe 25 ?

delaparis
10th November 2009, 01:08
Nici eu nu prea inteleg ...

UCV
10th November 2009, 01:12
Pai oricum e pauza competitionala pentru ca joaca nationala... deci nu vad un motiv intemeiat....

delaparis
10th November 2009, 01:16
Cati jucatori de la Dinamo sunt la nationala ?

UCV
10th November 2009, 01:28
Cati jucatori de la Dinamo sunt la nationala ?

Sincer chiar nu stiu ... mai multi de 2-3 jucatori nu cred ca sunt...
Probabil tamas desii la cum a jucat nu cred... si cei 2 Cristea...
Ah stii care o fi motivul ?
Sa plece si Cristea in concediu ca si asa a zis ca e satul de fotbal si vrea concediu :)

delaparis
10th November 2009, 01:33
Pai probabil ca asta e motivul pentru care meciul a fost deplasat pe 25.
Lupescu, deoarece Cupa este organizata de federatie daca nu ma insel, a dat o mana de ajutor ... fotbalului romanesc :D

UCV
10th November 2009, 02:13
Pai probabil ca asta e motivul pentru care meciul a fost deplasat pe 25.
Lupescu, deoarece Cupa este organizata de federatie daca nu ma insel, a dat o mana de ajutor ... fotbalului romanesc :D

Pai asa si Craiova ar putea cere reprogramarea ...
Dinamo = fotbalul romanesc sa inteleg :)

valitudor
10th November 2009, 09:23
Dinamo are un singur jucator in lotul nationalei.
Parisiene, decat sa pleci de la niste supozitii false pentru a demonstra o teorie aberanta, mai bine te-ai limita la a comenta fapte certe. Sau e in functie de trafic?

funny dogs
10th November 2009, 11:21
"Directorul sportiv al Astrei Ploiesti, Costel Lazar, a declarat ca gruparea ploiesteana este decisa sa nu se prezinte la meciul cu Dinamo, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, deoarece partida a fost programata la 25 noiembrie"
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/astra_ploiesti/56261/astra-ameninta-ca-nu-intra-pe-teren-cu-dinamo.htm

Are dreptate Lazar ?

N-are dreptate!
Normal ca trebuia reprogramat, pai va dati sema? Cum adica, sa fi jucat tocmai pe 17 Noiembrie :shocked:
:mda:

Leo
10th November 2009, 11:49
Foarte bine. Suntem in semifinale.

DJ_ME
10th November 2009, 13:35
Da din gura sa se dea mare, dar n-are curajul sa o si faca.
Din punctul nostru de vedere n-are decat.

Marius
10th November 2009, 16:14
Data de disputare a partidei dintre Astra Ploiesti si Dinamo Bucuresti, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, a fost modificata.

Partida, programata initial la data de 25 noiembrie, se va disputa in ziua de joi, 19 noiembrie, de la ora 20.15, pe stadionul "Astra", urmand sa fie transmisa in direct de Pro TV.

http://www.ziare.com/sport/fotbal-intern/11-10-2009/s-a-modificat-data-de-disputare-a-partidei-astra-ploiesti-dinamo-946653

valitudor
10th November 2009, 16:33
Ai stricat bunatate de topic...
Mama lor de ********i cum incercau sa fure cupa

Marius
10th November 2009, 18:50
Ai stricat bunatate de topic...


Am si eu momentele mele :)

Cristian
10th November 2009, 18:57
Foarte bine. Suntem in semifinale.

Imi place ca aveti onoare :happy

BBB
10th November 2009, 19:03
Ooooooo da, fix satelitu' lu Dinamo s-a gasit sa se oftice. Povesti de adormit copiii

Hingherul
10th November 2009, 19:05
probabil ca cei de la Astra (hariciumbele mici) nu vor sa oboseasca si mai mult adunatura rasilor.
plus ca acum e cam greu cu blaturile, riscuri mari....dna sta cu geana pe militieni.....arbitrii nu mai pun botu`.....porcica e lefter popescu... asa ca un 3-0 sec de neprezentare e cel mai avantajos.

CIIIIINE SUNTETI??????? ......niste rasi neputinciosi si plangaciosi :D

Leo
10th November 2009, 19:27
Ti-ai terminat repertoriul ? Aceeasi placa mereu.

Hingherul
10th November 2009, 19:29
aceeasi placa la aceleasi strategii :D

JJ
10th November 2009, 19:36
N-are dreptate!
Normal ca trebuia reprogramat, pai va dati sema? Cum adica, sa fi jucat tocmai pe 17 Noiembrie :shocked:
:mda:
Ce e pe 17 noiembrie???

Hingherul
10th November 2009, 19:40
17 Noiembrie - Sfantul Grigorie facatorul de minuni

:happy:happy:happy:happy
iar scoteau DVD :yes:

moty
11th November 2009, 00:17
Ce e pe 17 noiembrie???

17 Nentori!

delaparis
11th November 2009, 00:48
:happy
uite mai cine are memorie de vandut ... :D

funny dogs
11th November 2009, 01:24
Ce e pe 17 noiembrie???

17 Noiembrie e o zi ca oricare alta, atata doar ca ne aminteste de... :headbang:

... dar ce rost are sa mai rascolim rani vechi, e de ajuns sa constat ca moty avea raspunsul in plic :drak:

JJ
12th November 2009, 23:26
Initial m-am gandit la marea revolutie din octombrie, dar aia a fost pe 7 noiembrie, nu pe 17. :D

funny dogs
13th November 2009, 02:14
Pai a fost si pe 17 Noiembrie tot un fel de "rivolutie", sora cu aia din Rusia, numai ca s-a intamplat in Albania unde Emver Hodja a condus puciul comunist si a preluat puterea.
Si, la fel ca si rusii, au hotarat ca ziua loviturii de stat sa fie "sarbatoare nationala".

Numai ca albanezii au vrut sa fie mai originali ca ruscanii asa ca s-au gandit sa atribuie si unui club sportiv (de tip clona sovietica) numele acestei date din calendar...
Asa a aparut gruparea 17 Nentori Tirana, spaima Europei fotbalistice, echipa care s-a acoperit de glorie nepieritoare prin toamna lui '86 :yeah:

Lexus.
13th November 2009, 05:37
Ce e pe 17 noiembrie???

In afara de mistocari:headbang: de 2 lei, exista cineva care poate explica de ce Astra nu este de acord cu data initiala a programarii meciului?

Ce avantaj are Dinamo daca se joaca la data aia...sau ce dezavantaj are Astra?

Sa speram ca nu vom avea iar comentarii cretine, in locul unei explicatii pertinete;)

laurdog
13th November 2009, 12:08
Normal ... ce ar insemna daca toate echipele ar cere reprogramarea meciurilor ca nu au ei timp sau mai stiu eu ce...
Dar totusi de ce s-a pus pe 25 ?

Corect, desi Lucescu a cerut sa nu se joace niciun meci din etapa luni, desi Unirea a cerut sa joace duminica la Brasov si nu sambata si s-a jucat....sambata, a existat o echipa care a jucat luni si care a castigat fraudulos!!!!
Chiar, ce ar insemna?
Ca se stie campioana deja?:shocked:

Nightwish
13th November 2009, 12:44
Corect, desi Lucescu a cerut sa nu se joace niciun meci din etapa luni, desi Unirea a cerut sa joace duminica la Brasov si nu sambata si s-a jucat....sambata, a existat o echipa care a jucat luni si care a castigat fraudulos!!!!
Chiar, ce ar insemna?
Ca se stie campioana deja?:shocked:

Fii serios :happy

laurdog
13th November 2009, 12:51
Poti sa bagi mana in foc? Sau tu te bazezi asa de mult pe echipa ta si pe Muresan astfel incat sa aveti sanse in pofida golurilor marcate ca la.......hochei de o echipa pe care mi-e sila sa o numesc?

Nightwish
13th November 2009, 12:55
Eu sincer nu cred ca anul asta CFR-ul ia titlul.. Poate doar daca aducem un antrenor bun...
Ma refeream la faptul ca echipa " unmentionable ":D e prea slaba sa ia titlul, cu toti arbitrii si toate blaturile din lume...

laurdog
13th November 2009, 13:12
Ierarhia de acum spune altceva, chiar daca e frauduloasa.

Lexus.
13th November 2009, 21:12
Ma refeream la faptul ca echipa " unmentionable ":D e prea slaba sa ia titlul, cu toti arbitrii si toate blaturile din lume...

Nu ar fi prima data, asa l-au luat de nenumarate ori cu marlanii, hotii si blaturi, asta e ghencea:rosu:

Si inca o data: De ce ameninta Astra ca nu se prezinta??? Ce avantaj are Dinamo daca se joaca la data aia...sau ce dezavantaj are Astra?

Poate cineva sa-mi raspunda la intrebarea asta?