PDA

View Full Version : Etapa a 10-a: FC Arges - FC Brasov



Vulturul
4th October 2004, 12:32
Duminica 17 octombrie ora 15:00, in direct la Telesport!

Sinn Fein
4th October 2004, 14:10
jucam pentru un impresionant egal!

optimismul e in floare..:))
macar egal, ca nici egaluri nu mai facem

Vulturul
4th October 2004, 16:01
Intr-un interviu pentru "Societatea argeseana", Moldovan a spus ca in cazul in care nu va castiga cu Brasovul isi va face bagajele si va pleca!!

DD-Viola
4th October 2004, 17:34
..cu parere de rau pentru pct. pierdute , dar cel mai bine ar fi sa castige Brasovul...asta pt ca sa scapati de "colonel" ...sa se duca-n ... groapa la catei .

Sinn Fein
4th October 2004, 17:54
Mi se pare ca au mai existat declaratii d'astea...Trebuia dat afara de mult, nu trebuia asteptat sa plece el. E culmea dar imi doresc sa pierdem cu Brasovul sa plece Moldovan

Vulturul
4th October 2004, 17:58
Moldovan castiga sau pleaca

Antrenorul lui FC Arges, Ion Moldovan, ar putea fi demis daca echipa pe care o pregateste nu va castiga meciul din etapa viitoare a Diviziei A, cu FC Brasov, de pe teren propriu.

Gigi Netoiu, vicepresedintele FC Dinamo si unul dintre sustinatorii din umbra ai pitestenilor (inclusiv prin directionarea in Trivale a unor jucatori ai sai), il doreste ca antrenor principal pe Florin Marin, actualul tehnician al divizionarei secunde Ceahlaul Piatra Neamt.

Surse din cadrul clubului pitestean spun ca Moldovan nu mai este dorit nici de jucatori, care ii acuza comportamentul si limbajul. In plus, cu toate ca echipa sa nici n-a contat in ofensiva, argesenii trimitand un singur sut pe poarta in meciul de la Bacau, antrenorul Moldovan n-a ezitat sa puna infrangerea cu 0-1 pe seama brigazii de arbitri.

"Am intalnit o echipa facila, pe care o puteam bate si recupera astfel punctele pierdute pana acum. Am facut greseli majore in aparare. Cred ca scorul a fost influentat de arbitraj, deoarece mi s-a parut ca a fost ofsaid la faza golului bacauan. Asistentul a gresit grav. De fapt, sunt sigur ca a fost ofsaid la golul Bacaului", a spus Moldovan.

De partea cealalta, Cristi Popovici a spus ca le va da jucatorilor cateva zile libere: "Probabil ca toate echipele care vin aici cred ca gasesc o formatie facila. Pe Narcis Raducan l-am schimbat pentru ca luase un cartonas galben si apoi a avut inca o interventie la limita. N-am vrut sa risc sa ramanem in zece oameni. Cele trei puncte sunt foarte importante pentru noi. Baietii vor intra in refacere si ii voi mai lasa vreo cateva zile sa se odihneasca, drept bonus pentru ce au facut pana acum".

Sursa:

http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/2412.shtm

ultravioletcanada
4th October 2004, 18:10
aha, si schimbam pe dracu cu tac-su. pai ce naiba sa caute florin marin? alta petarda nu mai gasim? :headbang:

Tudose
4th October 2004, 20:59
Eu as vrea sa castigam cu Brasovul si Moldovan sa fie inlocuit pentru ca, dupa 2 ani de cand a venit la echipa ne-am intors de unde am plecat, adica in subsolul clasamentului. Insa cu siguranta, nu cu Florin Marin!

baden
5th October 2004, 08:01
a cam venit vremea ca argesul sa castige ;)
2-0 castigati...
vremea sa castige a venit de mult ... dar pot?

Sinn Fein
5th October 2004, 09:34
Nu Florin Marin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudose
5th October 2004, 18:14
In "Societatea argeseana" scrie astfel:

"Urmeaza o pauza de doua saptamani in care FC Arges trebuie sa se adune si sa castige acasa cu FC Brasov. In cazul unui rezultat nefavorabil in aceasta partida, Ion Moldovan a promis ca isi va da demisia!"

As fi curios ce intelege "Comisarul" prin "rezultat nefavorabil". Poate scoate tot un egal si apoi se va stradui sa ne convinga ca, de vreme ce nu a pierdut, inseamna ca e un rezultat bun si trebuie sa merga mai departe.

ultravioletcanada
6th October 2004, 17:52
cred ca va fi inca un 0-0, da de javra de moldovan si de petardele aduse de ilinca si netoiu tot nu o sa scapam.
am inceput si eu sa cred ca e mai bine sa ne ducem naibii in B, sa ne lase toate javrele astea in pace (ca bineinteles, ei nu vor merge cu noi). :headbang:

inter
6th October 2004, 22:57
merg tot pe x

Vulturul
14th October 2004, 13:09
In meciul de Cupa de ieri, pierdut cu Gaz Metan Medias, antrenorul Brasovului, Gabi Stan, a folosit mai multe rezerve.

"Am avut īncredere īn jucătorii care au evoluat mai puţin īn campionat, īnsă o parte dintre ei au fost iresponsabili, de parcă am fi jucat un amical! Nu ştiu ce măsuri vom lua, dar aşa nu se mai poate continua! Am fost penibili şi nu meritam să trecem īn turul următor!". Fluierul final al partidei l-a găsit pe Gabi Stan īn pragul unei crize de nervi.

Clasată pe ultimul loc īn Divizia A, echipa colericului tehnician braşovean s-a făcut de rīs şi la Mediaş. Deşi n-a strălucit, Gaz Metan a īnvins pe merit, golul lui Petelean, din minutul 81, venind pe fondul dominării tactice a jocului de către gazde. Singurele ocazii ale "stegarilor" au fost irosite de Mălin Şerban (15) şi de Giuchici (26), prea puţin pentru o formaţie care īn intersezon visa la cupele europene.

Sursa: http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=25458

Vulturul
14th October 2004, 13:13
Gabi Stan a menajat şase jucători

Antrenorul oaspeţilor, Gabi Stan, a folosit īn meciul de ieri echipa a doua, menajīndu-şi mai mulţi titulari, printre ei aflīndu-se Şandor, V. Ghindaru, Buga, Surdu, Dossey şi Bodea. Ultimul dintre aceştia a dat indicaţii de pe marginea terenului pe toată durata meciului, ca un veritabil antrenor secund. Altfel, fundaşul braşovenilor Bogdan Nicolae a ieşit de pe teren accidentat īn minutul 75, devenind indisponibil pentru partida de campionat īmpotriva echipei FC Argeş.

Sursa: http://www.prosport.ro/index.php?c=9&a=36839

Concluzia e insa una singura: indiferent cu ce echipa ar juca Brasovul la Pitesti, titulari sau rezerve, daca nu invingem Moldovan are mai mult decat datoria sa demisioneze.

DIXX
15th October 2004, 16:25
0-0 merg si eu.

Tudose
16th October 2004, 23:29
Astazi, la Craiova, Universitatea - "Poli" AEK Timisoara 0-1.
Mie acest rezultat imi spune ca in Divizia A valorile sunt tot mai egalizate (in jos, din pacate, lucru confirmat si in Cupa Romaniei), iar cu 2 victorii consecutive poti urca mult in clasament.

Ne asteapta 2 meciuri grele, impotriva a doua formatii avide si ele de puncte. Lansez o intrebare: credeti ca rezultatul de azi din Banie ne avantajeaza in perspectiva partidei din etapa viitoare? Putem sa ii surprindem pe banateni mai relaxati si mai increzatori?

Revenind la partida cu Brasovul, 3 puncte sunt vitale maine in Trivale!

giovanni BV
17th October 2004, 09:49
Arges-ul va cistiga , dar se poate sa se rezolve problema dinnou cu ... Regina Egalurilor , si ar ajuta umpic si Brasovul !!! Un egal ar face bine la toata lumea , dupa surprizele de ieri !!!

Tudose
17th October 2004, 18:53
FC Arges - FC Brasov 0-1 (0-1)

Am pierdut un meci extrem de important. Nivelul prestatiei se situeaza la nivelul "slab", cu care ne-am obisnuit in ultima vreme, undeva intre partidele cu National si FCM Bacau. Brasovenii au avut un singur sut pe poarta, transformat in gol, in timp ce noi ne-am invartit in... gol. La ora la care scriu se desfasoara o sedinta in care se va hotari soarta antrenorului, despre care am relatat aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4712

Asteptam vestea schimbarii lui Moldovan.

jay
18th October 2004, 02:59
Tudose,

Nu e prea eleganta ultima ta "cronica". Nu gastrita, nici bronsita, stai linistit.:) Dar cum vine treaba ca noi am marcat la singurul sut pe spatiul portii, in timp ce voi, marii favoritii, ati "macinat" in gol?;)

Ca orice regatean, ar trebui sa stii ca noi nu avem respect decat pentru Rapid, FC Arges, Farul, Progresul si Sportul dintre echipele de la sud de Predeal/Bran. Probabil ca si Craiova ar intra in aceasta catedorie, dar fiind vorba de o rivalitate dusa deseori dincolo de limitele sportivitatii, intelegi...

Noi speram ca atat Argesul, cat si stegarii vor reusi evitarea retrogradarii! Va dorim mult succes! No hard feelings, ok?:)

Desi PS inainte de semnatura e aiurea, nu ma rabda inima sa amintesc de anii in care Dobrin, Moiceanu, Radu, Iovanescu si ceilalti spuneau ca pot bate pe oricine in afara de Steagu'!;) S-o fi intors roata?

Toate cele bune si sa dea Dumnezeu sa ne intalnim an de an in prima liga! Succes pitestenilor, dar inainte de toate FORZA CARPATICA!

Sinn Fein
18th October 2004, 09:31
Claudiu, BRAVO echipei voastre, ati fi meritat chiar si aplauze daca reuseati sa ne scapati de Moldovan..speram ca Poli sa rezolve problema noastra

Tudose
18th October 2004, 21:21
Tudose,

Nu e prea eleganta ultima ta "cronica". Nu gastrita, nici bronsita, stai linistit.:) Dar cum vine treaba ca noi am marcat la singurul sut pe spatiul portii, in timp ce voi, marii favoritii, ati "macinat" in gol?;)

Adevarul demonstrat de statistica e ca a fost singurul sut pe (si spre) poarta al brasovenilor. Ca a fost gol, cu atat mai bine pentru voi. Nici echipa voastra nu a facut un meci mare, insa violetii au reusit sa joace mai prost decat voi (si cu asta ii raspuns si lui Darkslowstar la o intrebare de pe "Intern").



Ca orice regatean, ar trebui sa stii ca noi nu avem respect decat pentru Rapid, FC Arges, Farul, Progresul si Sportul dintre echipele de la sud de Predeal/Bran. Probabil ca si Craiova ar intra in aceasta catedorie, dar fiind vorba de o rivalitate dusa deseori dincolo de limitele sportivitatii, intelegi...

In general noi nu avem orgolii regionale... toti sunt romani, fiecare cu plusuri si minusuri.



Noi speram ca atat Argesul, cat si stegarii vor reusi evitarea retrogradarii! Va dorim mult succes! No hard feelings, ok?:)

N-avem de ce sa fim suparati pe voi, mai degraba pe noi.



Desi PS inainte de semnatura e aiurea, nu ma rabda inima sa amintesc de anii in care Dobrin, Moiceanu, Radu, Iovanescu si ceilalti spuneau ca pot bate pe oricine in afara de Steagu'!;) S-o fi intors roata?

Toate cele bune si sa dea Dumnezeu sa ne intalnim an de an in prima liga! Succes pitestenilor, dar inainte de toate FORZA CARPATICA!
Adevarul e ca si in vremurile cand dominam campionatul ati fost o nuca tare pentru noi, cam cum sunteti acum pentru Rapid. Totusi, anul trecut v-am invins de doua ori.

Vulturul
19th October 2004, 09:22
Claudiu, BRAVO echipei voastre, ati fi meritat chiar si aplauze daca reuseati sa ne scapati de Moldovan..speram ca Poli sa rezolve problema noastra


greu de crezut avand in vedere ca cei din conducere sunt de partea lui Moldovan!