PDA

View Full Version : Sferturile de finala ale Cupei Romaniei



Pages : [1] 2

ducus
9th November 2009, 14:24
Marți, 17 noiembrie:

FC Brașov - Gloria Bistrița, ora 19.00 (transmis de sport.ro);

Miercuri, 18 noiembrie:

FC Vaslui - Internațional Curtea de Argeș, ora 18.15 (sport.ro);

Universitatea Craiova - CFR Cluj, ora 20.15 (Pro TV);

Joi, 19 noiembrie:

Astra Ploiești - Dinamo București, ora 20.15 (Pro TV).

LPF precizează că a primit acest program din partea FRF, organizatoarea Cupei României.
http://www.mediafax.ro/sport/programul-sferturilor-de-finala-ale-cupei-romaniei-5091980/

stiintacv
16th November 2009, 21:45
victorii ale gazdelor pe linie.

Stefan_Cel_Mare
16th November 2009, 23:04
victorii ale gazdelor pe linie.

imi place cum gandesti ! ar fi foarte frumos !

YoYoyOi
16th November 2009, 23:11
si pana la urma Dinamo joaca pe 25 sau pe 19?

UCV
16th November 2009, 23:13
si pana la urma Dinamo joaca pe 25 sau pe 19?

Pai dupa cum scrie acolo .. pe 18 cred.. si asa ar fi normal .

vlad1607
16th November 2009, 23:16
Dinamo joaca joi de la 20.15

YoYoyOi
16th November 2009, 23:16
pai tocmai, ca intr-o parte zice 19 si in alta zice 25...

veritaskiller
17th November 2009, 10:08
O finala Brasov-Craiova care se joaca la Iasi ar fi chiar interesanta .

Dar cel mai frumos ar fi :International Curtea de Arges - Gloria Bistrita :)

Oricum orice (mai putin oricand ) este posibil .

HAIDE STEAGU-LE , IN SEMIFINA-LE !

UCV
17th November 2009, 11:16
O finala Brasov-Craiova care se joaca la Iasi ar fi chiar interesanta .

Dar cel mai frumos ar fi :International Curtea de Arges - Gloria Bistrita :)

Oricum orice (mai putin oricand ) este posibil .

HAIDE STEAGU-LE , IN SEMIFINA-LE !

Nu ar fi rau o finala cu Brasov...noi preferam cu dinamo :d
Sa vina cupa in BANIE !

Denis
17th November 2009, 20:54
Bra-Bis 3-0

Misto semnatura lui Ilyes:P

delaparis
17th November 2009, 20:58
Felicitari Brasov !


Dinamo joaca joi de la 20.15
Ce joaca Dinamo joi de la 20.15 ? :D

Marius
17th November 2009, 21:00
se duce bine de tot brasovul

Denis
17th November 2009, 23:11
Pai sper sa se duca pana la capat.:D Eu zic ca ar merita.:)

Si inca odata am avut placerea sa-l vad pe Sburlea si jocul sau excelent. Sper sa traga tare, dar fara "talentele" lui Mutu, ca va ajunge departe.:ok:

Elgorriaga
18th November 2009, 00:46
Felicitari Brasov !


Ce joaca Dinamo joi de la 20.15 ? :D

Sfertul din Cupă cu Astra, ce să joace ...

Deși, întrebarea e bună ... în principiu Dinamo o să se prezinte pe teren la ora aia (sau la o oră apropiată, mă rog) ... acuma, sper că gloabele mele or să fie în stare să și joace ceva ... :D

stiintacv
18th November 2009, 11:00
Sfertul din Cupă cu Astra, ce să joace ...

Deși, întrebarea e bună ... în principiu Dinamo o să se prezinte pe teren la ora aia (sau la o oră apropiată, mă rog) ... acuma, sper că gloabele mele or să fie în stare să și joace ceva ... :D

Gloabele alea care sunt pe primul loc nu?:rosu:nu meritati echipa aia.

Hingherul
18th November 2009, 20:29
hotii de la cfr fac manarii si in cupa???
ala a fost offside cum sunt eu popa.

YoYoyOi
18th November 2009, 20:29
a inceput hotia :ciocan:

tu26dor
18th November 2009, 20:30
nu a fost offside acolo. trebuia sa fie gol valabil pt craiova:D

Hingherul
18th November 2009, 20:32
uite cum scot ungurii astia sovinismul din oameni :D
hotiiiiii

Sunchase
18th November 2009, 20:32
o rusine de echipa a ajuns cfr-ul.

Hingherul
18th November 2009, 20:33
unde sunt acum fanii ungurilor ca sa acuze arbitrajul????

Ulysses
18th November 2009, 20:33
cefereul nu se dezminte, hotie dupa hotie...glo perfect valabil al Craiovei! cat mai sunt lasati astia sa fure pe fata?

YoYoyOi
18th November 2009, 20:34
astia nu se lasa pana nu intra suporterii pe teren sa le sparga teasta

tu26dor
18th November 2009, 20:43
gol cfr:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Hingherul
18th November 2009, 20:43
macar asa....

interesant e ca faza e asemanatoare cu golul contestat al Stelei.
astept bozgorii cu lamuriri...

deja ati furat pana acum cat a "furat" Steaua in tot meciul ala.

Marius
18th November 2009, 20:45
ce comentariu de rahat la aia doi boschetari :)

YoYoyOi
18th November 2009, 20:46
ce furaciune jegoasa :(

Hingherul
18th November 2009, 20:48
hai ca incearca tudor s-o dreaga.
rosu la porumbel :D

red-bull
18th November 2009, 20:49
sa-ti bagi pla......ce arbitraj varza...arbitrii astia sunt pur si simplu *******i.dupa un gol anulat aiurea...un gol din offside, vine si o eliminare aiurea data in compensatie

tu26dor
18th November 2009, 20:52
putem sa mai avem pretentia la un meci spectaculos dupa ceea ce s-a intamplat pana acum?

Hingherul
18th November 2009, 20:53
da, astra-dinamo :D

tu26dor
18th November 2009, 21:01
doar daca bate astra :yes:

Duba
18th November 2009, 21:03
sa-ti bagi pla......ce arbitraj varza...arbitrii astia sunt pur si simplu *******i.dupa un gol anulat aiurea...un gol din offside, vine si o eliminare aiurea data in compensatie

Eliminarea total aiurea, exact la fel cum a fost cea a lui Onicas cu Bistrita in cupa. In rest, doua faze in care Craiova a fost clar dezavantajata.

Poli Timisoara
18th November 2009, 23:26
noi de ce credeti ca am intret pe teren? este prea vizibila iubirea dintre cfr cluj si arbitrii ! intrati pe teren si rupeti-le gatul ! :D

YoYoyOi
18th November 2009, 23:40
mda... mai bine s-ar opri competitia aici, le-ar da astora trofeul si gata balciul. Ce atata bataie de joc pana la anu....

Denis
18th November 2009, 23:40
Felicitari CFR!!!

Tudor and co. va dat un bilet gratis catre semifinale, dupa ce l-a furat de la Universitatea Craiova.;)

Lexus.
18th November 2009, 23:43
Nu am vazut arbitru mai de kkt decat stelistul alexandru tudor:rosu:

A facut meciul varza:

1. Gol 100% valabil al oltenilor anulat aiurea

2. Gol ce trebuia anulat, al cfr-ul...validat:rolleyes:

3. Eliminarea lui Traore iarasi aiurea.

Spurkatul asta iar a trebuit sa iasa el in evidenta, ca un "mereu superior" ce se respecta:rosu:

Lordul
18th November 2009, 23:44
Felicitari CFR!!!

Tudor and co. va dat un bilet gratis catre sferturile de finala, dupa ce l-a furat de la Universitatea Craiova.;)

semifinale ai vrut sa spui

*Coco*
18th November 2009, 23:49
Ce echipa infecta fmm... fara arbitri ati fi vai mama voastra bozgori imputiti.

Denis
18th November 2009, 23:49
semifinale ai vrut sa spui

Da, mersi.

Lordul
18th November 2009, 23:51
ce tot arunca lumea in Cfr...eu am vazut ca Cfr-ul a jucat in 10 din minutul 30 dupa eliminarea lui Lacina Traore

m8k
18th November 2009, 23:53
Mama ce aglomeratie de frustrati pe aici! Hai cautati-va venele repede eu am plecat> Inainte sa va sinucideci cititi regulamentul de fotbal! Mare echipa de fotbal echipa asta a olteniei!

*Coco*
19th November 2009, 00:01
Ce distrus esti. Ideea nu era ca suntem noi mare echipa , ideea e ca iara ati castigat cu ajutorul arbitrilor.Gol perfect valabil - anulat, gol din offside - validat. Dupa care nu ati mai trecut de jumatea terenului. Posesia isi spune cuvantul 68-32

m8k
19th November 2009, 00:04
Ce distrus esti. Ideea nu era ca suntem noi mare echipa , ideea e ca iara ati castigat cu ajutorul arbitrilor.Gol perfect valabil - anulat, gol din offside - validat. Dupa care nu ati mai trecut de jumatea terenului. Posesia isi spune cuvantul 68-32

Mai vezi si tu dracului regulamentul care spune clar ca e offside cand jucatorul are intentia clara de a juca mingea! Nu te lua dupa comentatorii frustrati care mor de ciuda ca le fuge oaia de sub nas!
Ati jucat 60 de minute cu un om in plus, practic ati avut o ocazie clara in tot acest timp, cu posesia te poti sterge undeva!:ok:

*Coco*
19th November 2009, 00:06
Cum sa dai si gol cand te bagi cu curul in poarta o ora? Te aperi pe 16 metri cu 10 oameni.

illazio
19th November 2009, 00:10
"CFR e o echipă hidoasă, un fel de Victoria București" - Miti

*Coco*
19th November 2009, 00:12
Mai vezi si tu dracului regulamentul care spune clar ca e offside cand jucatorul are intentia clara de a juca mingea! Nu te lua dupa comentatorii frustrati care mor de ciuda ca le fuge oaia de sub nas!
Ati jucat 60 de minute cu un om in plus, practic ati avut o ocazie clara in tot acest timp, cu posesia te poti sterge undeva!:ok:

Ma fac in el de regulament. Ce mai conteaza atat timp cat am avut un gol perfect valabil anulat la 0-0? Conduceam pe tabela si meciul era la discretia noastra.

m8k
19th November 2009, 00:15
Ma fac in el de regulament. Ce mai conteaza atat timp cat am avut un gol perfect valabil anulat la 0-0? Conduceam pe tabela si meciul era la discretia noastra.

Ai perfecta dreptate, nu zic ca nu a fost gol valabil! Dar atunci de ce ataci CFR??? Ataci doar ca astia din bucuresti mor de ciuda provinciei???? Ataca in plm pe tudor si frustratii lui! Jur ca il urasc pe tudor mai mult decat tu! sau urlati de eliminarea lui Traore, sau taiati-va venele cu miticii deodata.....

Hingherul
19th November 2009, 00:21
Ai perfecta dreptate, nu zic ca nu a fost gol valabil! Dar atunci de ce ataci CFR??? Ataci doar ca astia din bucuresti mor de ciuda provinciei???? Ataca in plm pe tudor si frustratii lui! Jur ca il urasc pe tudor mai mult decat tu! sau urlati de eliminarea lui Traore, sau taiati-va venele cu miticii deodata.....

ba crocodile, la meciul Stelei cu alba iulia tu pe cine ai atacat?

m8k
19th November 2009, 00:23
ba crocodile, la meciul Stelei cu alba iulia tu pe cine ai atacat?

Vrei sa inteleg ca de asta ataci tu acum??? Nu cred, e mai plauzibil sa ataci pentru ca asta e moda la mitici!

Hingherul
19th November 2009, 00:28
nu stiu ce fel de moda e acum la mitici dar stiu cum ati castigat un campionat si o cupa.

pana la urma, parerea ta e ca au fost doar GRESELI de arbitraj in meciul asta?

Nightwish
19th November 2009, 00:30
nu stiu ce fel de moda e acum la mitici dar stiu cum ati castigat un campionat si o cupa.

pana la urma, parerea ta e ca au fost doar GRESELI de arbitraj in meciul asta?

Eliminarea lui Traore ce a fost? Zau ca nu stiu.. Compensatie pentru golul anulat Craiovei? Greseala? Nu stiu.. Aia de pe gesepe au zis ca a fost din greseala... Asa o fi fost...

m8k
19th November 2009, 00:34
nu stiu ce fel de moda e acum la mitici dar stiu cum ati castigat un campionat si o cupa.

pana la urma, parerea ta e ca au fost doar GRESELI de arbitraj in meciul asta?

Parerea mea e ca o echipa trebuie sa castige clar daca joaca 60 de minute cu un om in plus si stie si altceva decat sa faca circ la televizor! Pina CFR investeste masiv intr-un antrenor si baga bani masivi in fotbal sa nu vina un mititel sau un cioban al carui fan esti sa "joace fotbal" pe la TV! Si noi am avut un penalty CLAR la Alba Iulia la 1-0 pentru noi si de asta nu stie nimeni ca nu are nimeni interesul sa discute arbitrajul cand e in defavoarea noastra!

Hingherul
19th November 2009, 00:38
cfr nu e chiar o echipa de amatori. si in 8 oameni daca ramane tot stiu sa se apere si e greu sa marchezi.
mi-ar placea sa cred ca a fost doar un arbitraj prost in meciul asta.
mai avem meciuri de vazut si o sa ne lamurim.

m8k
19th November 2009, 00:46
Mandorlini: "O s-o fac pe CFR Cluj să joace ca Juventus Torino":happy

Multumim tuturor pentru felicitari!:happy

Hingherul
19th November 2009, 00:50
juventus, arsenal..... si ne mai plangem ca nu avem campionat meserias :D

ovi_es
19th November 2009, 00:51
Arbitraj infect,mai bine nu se anula golul Craiovei ..poate nu mai era eliminarea lui Traore...si poate vedeam si noi putin fotbal...cu toate ca se pare ca jucatorii CFR-ului nu prea mai stiu ce inseamna sa joci fotbal. Indiferent de ce spun unii in legatura cu "titlul castigat cu arbitrii" in acel sezon, in tur CFR-ul a aratat fotbal adevarat, chiar a incantat in anumite meciuri. Craiova poate acuza arbitrajul..dar nici ei nu au aratat foarte mult...Felicitari oricum CFR-ului pentru calificare..desi e una cam rusinoasa...:(

spinU
19th November 2009, 00:53
Mai vezi si tu dracului regulamentul care spune clar ca e offside cand jucatorul are intentia clara de a juca mingea! Nu te lua dupa comentatorii frustrati care mor de ciuda ca le fuge oaia de sub nas!
Ati jucat 60 de minute cu un om in plus, practic ati avut o ocazie clara in tot acest timp, cu posesia te poti sterge undeva!:ok:
Amice, mai bine vezi tu regulamentul... Daca jucatorul se afla pe directia mingii este off-side, chiar daca acesta nu intentioneaza sa joace balonul.
Este de ajuns ca portarul sa observe cu o fractiune de secunda mai tarziu mingea pt ca echipa adversa sa-si creeze un avantaj.

*Coco*
19th November 2009, 00:53
Cum vazu omu' asta offside de la 16 metri unde era?:rosu:

Vadim
19th November 2009, 01:00
Tudor nu e chior, e clar ca a luat sacul cu bani aici.

zebe
19th November 2009, 01:03
Cum l-a luat si la antologicul Steaua - CFR 3-1?

Mie unul mi-e scarba de arbitrajul din tara asta, dar la fel de scarba mi-e de certurile pe seama arbitrajului. E clar ca toate echipele mari sunt avantajate la un moment dat, dar deh...suporterul roman trebuie sa sara si sa acuze. Pe scurt, de multe ori hotul striga hotul.

m8k
19th November 2009, 01:04
Tudor nu e chior, e clar ca a luat sacul cu bani aici.

Asa a fost obisnuit de stelist acum cativa ani cand ne-a furat pe ghencea ca-n codru! Acum de ce i-ati dat bani, inca ii mai multumiti darul de acum 2 ani???:happy
"Gazetar" ce esti.... poate descoperi vreo dovada, dovada frustrarii bucurestene nu e de ajuns!:headbang:

spinU
19th November 2009, 01:06
Tudor n-a avut nicio treaba cu hotia asta.
Asistentii aia de divizia B au venit cu lectia bine invatata.

alin_cv
19th November 2009, 01:07
Mama ce aglomeratie de frustrati pe aici! Hai cautati-va venele repede eu am plecat> Inainte sa va sinucideci cititi regulamentul de fotbal! Mare echipa de fotbal echipa asta a olteniei!
cfr-istilor vai de echipa voastra de kkt
asa trageri de timp nu am vazut in viata mea ,demn de cascadorii rasului
cfr +arbitrii un campionat+3 cupe ,
o echipa de moft a bozgorilor care a cumparat tot,inclusiv aceste trofee
o sa va rasuflati,si peste 5 ani,nu o sa se mai auda de voi inca 100 de ani
in aceasta seara cfr zero barat
degeaba spuneti ca athi jucat cu un om in minus,insa dupa ce aveati 1-0 nemeritat,iar cel eliminat erea atacant,iar cfr inca din min 1 a tras de timp
cum erea daca aveam noi 1-0?
va umileam iar ,ca in primavara

Vadim
19th November 2009, 01:10
Asa a fost obisnuit de stelist acum cativa ani cand ne-a furat pe ghencea ca-n codru! Acum de ce i-ati dat bani, inca ii mai multumiti darul de acum 2 ani???:happy
"Gazetar" ce esti.... poate descoperi vreo dovada, dovada frustrarii bucurestene nu e de ajuns!:headbang:

Nu am nici o dovada, dar Tudor nu e prost. La primul gol a dat el offside, iar la al doilea a validat un gol marcat de offside. Repet, nu e prost, deci a castigat pe alte parti. E doar o parere, nu te supara, nu tin nici cu Cluj si nici cu Craiova, dar am vazut un meci incorect decis pe tabela. Daca te uiti la ce arbitreaza Tudor in Europa, e impecabil. Aici a gresit doar intr-un singur sens si asta ridica semne de intrebare mari.

zebe
19th November 2009, 01:10
cfr-istilor vai de echipa voastra de kkt
asa trageri de timp nu am vazut in viata mea ,demn de cascadorii rasului
cfr +arbitrii un campionat+3 cupe ,
o echipa de moft a bozgorilor care a cumparat tot,inclusiv aceste trofee
o sa va rasuflati,si peste 5 ani,nu o sa se mai auda de voi inca 100 de ani
in aceasta seara cfr zero barat
degeaba spuneti ca athi jucat cu un om in minus,insa dupa ce aveati 1-0 nemeritat,iar cel eliminat erea atacant,iar cfr inca din min 1 a tras de timp
cum erea daca aveam noi 1-0?
va umileam iar ,ca in primavara

Erea intradevar ceva da ca athi fi avut voi 1-0.

m8k
19th November 2009, 01:16
Nu am nici o dovada, dar Tudor nu e prost. La primul gol a dat el offside, iar la al doilea a validat un gol marcat de offside. Repet, nu e prost, deci a castigat pe alte parti. E doar o parere, nu te supara, nu tin nici cu Cluj si nici cu Craiova, dar am vazut un meci incorect decis pe tabela. Daca te uiti la ce arbitreaza Tudor in Europa, e impecabil. Aici a gresit doar intr-un singur sens si asta ridica semne de intrebare mari.

Arata-mi dovada ca Tudor a dictat offside si te cred! Pina scrii aiureli din spatele computerului nu esti cu nimic mai presus decat aia! In loc de clona aia mizerabila a ta (kainsaaikaikaii) ai angaja un om sa mai aveti ceva original pe site te-as crede, dar pina atunci ramaneti cu frustrarile copy-pastate!:ok:

Hingherul
19th November 2009, 01:18
a luat-o ceasul de pe forum razna???

cica am postat Today, 01:18

zebe
19th November 2009, 01:20
Și la mine îi dubașă ora. :D

Hingherul
19th November 2009, 01:21
iar isi face de cap guvernul.... sa anunte din timp cand mai dau ora inainte :D

ecristiano
19th November 2009, 01:25
CFR nu are nici o treaba cu arbitrajul, motivul prestatiilor slabe e pregatirea slaba a arbitriilor din tara... Tudor a frecat toata partida... eu nu sunt mandru ca am castigat asa... dar daca ramanea traore... nu cred ca nu reveneam in 80 de minute de joc.. cine vrea sa creada sa creada .. cine nu, sa ramana cu frustrarile.. oricum Forta CFR! la bine si greu,... acum e greu

illazio
19th November 2009, 01:27
CFR n-are nici o treaba cu arbitrajul de aia se fac numai greseli in avantajul lor... ce penibili ungurasii astia

valitudor
19th November 2009, 01:31
Nu am nici o dovada, dar Tudor nu e prost. La primul gol a dat el offside, iar la al doilea a validat un gol marcat de offside. Repet, nu e prost, deci a castigat pe alte parti. E doar o parere, nu te supara, nu tin nici cu Cluj si nici cu Craiova, dar am vazut un meci incorect decis pe tabela. Daca te uiti la ce arbitreaza Tudor in Europa, e impecabil. Aici a gresit doar intr-un singur sens si asta ridica semne de intrebare mari.

- ofsaidul de la golul Craiovei a fost milimetric. Cine acuza tusierul trebuie sa fie foarte subiectiv

- ce argument ai in favoarea teoriei cum ca Tudor ar fi dictat ofsaid, trecand peste capul asistentului? Nu-mi cita prosport, asteptam fotografii, inregistrari video, etc. Adica ce am astepta de la orice ziar serios

- Tudor a gresit vident la eliminarea lui Traore, sau si asta este in favoarea CFR-ului?

-Tudor a gresit la validarea golului CFR-ului, asta este adevarat

- Nu-mi amintesc sa fi citit vreun post de-al tau in urma greselilor de arbitraj pe care le-a suferit Dinamo. Nu esti obligat sa o faci, e adevarat, decat daca iti respecti meseria

E doar o parere, nu te supara.

ecristiano
19th November 2009, 01:37
CFR n-are nici o treaba cu arbitrajul de aia se fac numai greseli in avantajul lor... ce penibili ungurasii astia

care e ungur prin zona?? zi-mi sa-l impushc... eu unu nu sunt.. ca m-asi sinucide.. CFR nu cumpara arbitri... Arbitri de frica sa nu greseasca in potriva cfrului.. prefera sa nu dea dreptate adversarului la fazele controversate.. Daca si tudor a fost cumparat atunci va puteti arunca sub tren.. In campionat doar steaua cumpara arbitri, CFR ii doar sperie.. cu putin orizont v-ati da seama singuri..

ecristiano
19th November 2009, 01:43
- ofsaidul de la golul Craiovei a fost milimetric. Cine acuza tusierul trebuie sa fie foarte subiectiv

- ce argument ai in favoarea teoriei cum ca Tudor ar fi dictat ofsaid, trecand peste capul asistentului? Nu-mi cita prosport, asteptam fotografii, inregistrari video, etc. Adica ce am astepta de la orice ziar serios

- Tudor a gresit vident la eliminarea lui Traore, sau si asta este in favoarea CFR-ului?

-Tudor a gresit la validarea golului CFR-ului, asta este adevarat

- Nu-mi amintesc sa fi citit vreun post de-al tau in urma greselilor de arbitraj pe care le-a suferit Dinamo. Nu esti obligat sa o faci, e adevarat, decat daca iti respecti meseria

E doar o parere, nu te supara.
Pai doar cand e "avantajata" CFR se fac forumuri.. la fel si faza cu petarda... Dar cand fura Steaua, la fel ca in meciul cu Alba.. cand toate avantajarile au mers de partea stelei.. nimeni nu a vazut nimica. Forumurile s-au blocat.. Daca asi fi in locul conduceri CFRului, asi interzice presei sudiste sa mai scrie de CFR. Nu se merita sa lasi sa ti se strice imaginea in halul asta. Ceva masura se poate lua.. asta e atac doar ca nu suporti ca treptat fotbalul iasa din sud.. si ia alta cale..

illazio
19th November 2009, 01:47
care e ungur prin zona?? zi-mi sa-l impushc... eu unu nu sunt.. ca m-asi sinucide.. CFR nu cumpara arbitri...

urasti ungurii ? pai atunci de ce tii cu KVSC ?



Arbitri de frica sa nu greseasca in potriva cfrului.. prefera sa nu dea dreptate adversarului la fazele controversate..

deci arbitrii nu avantajeaza pe CFR, doar prefera sa dezavantajeze adversarii in meciurile cu ei :happy:happy:happy:happy (cata minte tre sa ai sa zici asa ceva ? :yes:)



Daca si tudor a fost cumparat atunci va puteti arunca sub tren.. In campionat doar steaua cumpara arbitri, CFR ii doar sperie.. cu putin orizont v-ati da seama singuri..

ho c-am inteles Cfr nu cumpara arbitrii sa-i avantajeze ci doar sa-i dezavantajeze pe ceilalti :happy:happy:happy

illazio
19th November 2009, 01:52
- ofsaidul de la golul Craiovei a fost milimetric. Cine acuza tusierul trebuie sa fie foarte subiectiv

- ce argument ai in favoarea teoriei cum ca Tudor ar fi dictat ofsaid, trecand peste capul asistentului? Nu-mi cita prosport, asteptam fotografii, inregistrari video, etc. Adica ce am astepta de la orice ziar serios

- Tudor a gresit vident la eliminarea lui Traore, sau si asta este in favoarea CFR-ului?

-Tudor a gresit la validarea golului CFR-ului, asta este adevarat

- Nu-mi amintesc sa fi citit vreun post de-al tau in urma greselilor de arbitraj pe care le-a suferit Dinamo. Nu esti obligat sa o faci, e adevarat, decat daca iti respecti meseria

E doar o parere, nu te supara.

Cum se face ca greselile in 99 % din cazuri sunt in favoarea CFR-ului. Vrei sa-ti amintesc cum a luat CFR Campionatul si 2 cupe ? Din meciurile mai recente imi amintesc vreo 3 consecutive din Cupa de anu trecut, cu Vaslui, Pandurii si Timisoara unde hotiile cfriste au provocat scandaluri si greata tuturor iubitorilor de fotbal.

La golul Craiovei n-a fost offside deloc, deci avem gol anulat aiurea, apoi gol validat aiurea pt CFR = 2 goluri inventate de arbitrii in favoarea ungurasilor, apoi normal ca vrand sa nu bata la ochi au luat in "compensatie" masura cu cartonasul rosu, dar 2 goluri vs 1 eliminare nu mi se pare prea echitabil...

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/gol-anulat-eronat-craiovei-164178.html

concluzia inca o furaciune gretoasa marca Muri + Arpi ;)

Q-Djyni
19th November 2009, 01:58
Am vazut mai multe faze,si ma mir cum de a facut atatea greseli ( Tudor)

Ala numai gol nu era la CFR.

Ma mor,la un antrenor bun,nu are voie sa se intample astfel de greseli.

Sau poate ca sunt mai multe,dar nu stim,si facem in schimb supozitii....

illazio
19th November 2009, 01:59
arbitru nu antrenor :D

zebe
19th November 2009, 02:00
Care antrenor? :D

ecristiano
19th November 2009, 02:09
Cum se face ca greselile in 99 % din cazuri sunt in favoarea CFR-ului. Vrei sa-ti amintesc cum a luat CFR Campionatul si 2 cupe ? Din meciurile mai recente imi amintesc vreo 3 consecutive din Cupa de anu trecut, cu Vaslui, Pandurii si Timisoara unde hotiile cfriste au provocat scandaluri si greata tuturor iubitorilor de fotbal.

La golul Craiovei n-a fost offside deloc, deci avem gol anulat aiurea, apoi gol validat aiurea pt CFR = 2 goluri inventate de arbitrii in favoarea ungurasilor, apoi normal ca vrand sa nu bata la ochi au luat in "compensatie" masura cu cartonasul rosu, dar 2 goluri vs 1 eliminare nu mi se pare prea echitabil...

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/gol-anulat-eronat-craiovei-164178.html

concluzia inca o furaciune gretoasa marca Muri + Arpi ;)
Ba mumu, eu nu tin cu kvsc ci cu CFR.. echipa care nu are nici o treaba cu ungurii... eu nu marg la meci sa ma uit la aia din kvsc.. ci sa imi sustin echipa in brigazi numai de romanii si mult mai mari decat muratura kvsc... (brigada renegata de majoritatea suporterilor) si tineti muyya inchisa si nu ma vb nimic de CFR pt ca deocamdata parerea ta nu conteaza, intoarcete la alocatie si lasa lumea banilor in pace ca tu esti pipi pe langa cel mai sarac om din fotbal.. eu am zis clar ca nu sunt mandru de arbitrajul lui Tudor si punct.. ce vrei.. sa ma duc sa-i dau in cap?? inca trebuie sa ne mai avantajeze dupa furtul din meciul cu steaua din 2007..

valitudor
19th November 2009, 02:13
Cred ca se referea la antrenorul arbitrului :D

UltraSlayer, ce zic eu si ce zici tu? Ca acelasi lucru, ma putin furturile de campionate, cupe si altele.
Apropo de campionate furate, noi doi ar trebui sa fim ultimii care sa discutam de campionate furate. Asta daca avem bun-simt, Oricat ar fi furat CFR-ul, daca a facut-o, reprezinta doar o infima parte din ceea ce au facut Steaua si Dinamo (in ordinea asta :D)

P.S. Ba, decat un roman mucios, tuciuriu si nesimtit, mai bien un ungur civilizat, curat si devreme acasa. parca sunteti copii

illazio
19th November 2009, 02:17
Ba mumu, eu nu tin cu kvsc ci cu CFR.. echipa care nu are nici o treaba cu ungurii... eu nu marg la meci sa ma uit la aia din kvsc.. ci sa imi sustin echipa in brigazi numai de romanii si mult mai mari decat muratura kvsc... (brigada renegata de majoritatea suporterilor) si tineti muyya inchisa si nu ma vb nimic de CFR pt ca deocamdata parerea ta nu conteaza, intoarcete la alocatie si lasa lumea banilor in pace ca tu esti pipi pe langa cel mai sarac om din fotbal.. eu am zis clar ca nu sunt mandru de arbitrajul lui Tudor si punct.. ce vrei.. sa ma duc sa-i dau in cap??


pai asa fan esti tu bai gogule de nu stii ca prima denumire a echipei a fost KVSC ? Aia din brigada de unde crezi ca au denumirea asta ? :happy . Cat despre muye inchise si alte treburi, ce-ai vrea ..ca sa fure KVSC-ul meci de meci si toata lumea sa se prefaca ca nu vede ? PLM comunisti mai sunteti bai ungurasilor :happy:happy


inca trebuie sa ne mai avantajeze dupa furtul din meciul cu steaua din 2007..

ia vezi mai stii alt meci in care a fost dezavantajata CFR ? dupa 3 campionate in care arbitrii v-au castigat 60 % din puncte aveti tupeul sa va legati de-un meci amarat.....scarboase fiinte mai sunteti :cool:

illazio
19th November 2009, 02:23
UltraSlayer, ce zic eu si ce zici tu? Ca acelasi lucru, ma putin furturile de campionate, cupe si altele.

pai ce vrei sa zici ca CFR-ul n-a fost avantajata flagrant in ultimii 3 ani ?
Vrei sa-ti reimprospatez memoria ? :D



Apropo de campionate furate, noi doi ar trebui sa fim ultimii care sa discutam de campionate furate. Asta daca avem bun-simt, Oricat ar fi furat CFR-ul, daca a facut-o, reprezinta doar o infima parte din ceea ce au facut Steaua si Dinamo (in ordinea asta :D)

Tactica de mani****re ********a-lucestiana ... hai frate ca stie toata tara ca cea mai nenorocita echipa era echipa militiei dar tu si Il Luce vreti sa sfidati realitatea bagand Steaua in aceeasi troaca cu voi :sleep:



P.S. Ba, decat un roman mucios, tuciuriu si nesimtit, mai bien un ungur civilizat, curat si devreme acasa. parca sunteti copii

ala se numeste tigan nu roman, pt ca dupa logica asta exista si unguri muciosi si tuciurii...

ecristiano
19th November 2009, 02:25
Ma ducus sau Vadim care ati deschis subiectul asta pe forum nu trebuia sa puneti <<Forum: Comentati Craiova - CFR>>
Trebuia sa puneti <<Forum: Loc pentru injurat CFRul>> Asta e scopul real a acestor discutii pe forum. De ce nu faceti subiecte si cand Steaua fura?? CFRul inca mai are mult de lucru pana s-o ajunga pe steaua la acest capitol... Daca aveam si noi un Ceausescu in spate acum siteul asta era inchis si securitatea va batea la poarta.. vreau raspuns

illazio
19th November 2009, 02:29
lasa ca voi il aveati pe Horthy si acum pe Arpi :D

ecristiano
19th November 2009, 02:34
lasa ca voi il aveati pe Horthy si acum pe Arpi :D

cine e horthy? Apropo Steaua cat timp era Ceausescu si comunisti smecheri prin europa juca ba semifinale ba finale... Dupa ce i-au zburat creieri lui Ceausescu si au picat comunisti, steaua a disparut,. nici macar grupe nu mai prindea... De ce oare? prietenii stiu de ce... decat sa sutin o astfel de echipa mai bine pun capul pe linie..

illazio
19th November 2009, 02:39
cine e horthy? Apropo Steaua cat timp era Ceausescu si comunisti smecheri prin europa juca ba semifinale ba finale... Dupa ce i-au zburat creieri lui Ceausescu si au picat comunisti, steaua a disparut,. nici macar grupe nu mai prindea... De ce oare? prietenii stiu de ce... decat sa sutin o astfel de echipa mai bine pun capul pe linie..

tatucul spiritual al KVSC-ului :D

Iti dai seama ce influenta avea PCR-u in Champions League ? :happy esti pe dinafara complet, Steaua a jucat in 94/95/96 in Grupele CL ;) si eu vad ca sustii o echipa si mai nenorocita, ia auzi ce zice Miti :

"CFR e o echipă hidoasă, un fel de Victoria București" :D

*Coco*
19th November 2009, 02:39
- ofsaidul de la golul Craiovei a fost milimetric. Cine acuza tusierul trebuie sa fie foarte subiectiv

- ce argument ai in favoarea teoriei cum ca Tudor ar fi dictat ofsaid, trecand peste capul asistentului? Nu-mi cita prosport, asteptam fotografii, inregistrari video, etc. Adica ce am astepta de la orice ziar serios

- Tudor a gresit vident la eliminarea lui Traore, sau si asta este in favoarea CFR-ului?

-Tudor a gresit la validarea golului CFR-ului, asta este adevarat

- Nu-mi amintesc sa fi citit vreun post de-al tau in urma greselilor de arbitraj pe care le-a suferit Dinamo. Nu esti obligat sa o faci, e adevarat, decat daca iti respecti meseria

E doar o parere, nu te supara.

Asa vezi tu milimetric? Sunt cel putin 30-40 cm intre piciorul lui Costea si piciorul jucatorului de la CFR. Tusierul statea cu fanionul jos si cel putin din pozitia in care se afla nu avea cum sa ridice steagul.

Sezione
19th November 2009, 02:56
Cfr a preluat stafeta de la Dinamo ! Sinteti de departe Mizeria fotbalulului romanesc ! Iar unor mizerii le sta bine in frunte cu un sekurist imputit in frunte ca Muresan...auzi la el jigodia ...e nemultumit de arbitraj!

ecristiano
19th November 2009, 02:57
tatucul spiritual al KVSC-ului :D

Iti dai seama ce influenta avea PCR-u in Champions League ? :happy esti pe dinafara complet, Steaua a jucat in 94/95/96 in Grupele CL ;) si eu vad ca sustii o echipa si mai nenorocita, ia auzi ce zice Miti :

"CFR e o echipă hidoasă, un fel de Victoria București" :D
ce tatuc spiritual ba parvenitule?... sa ti-l iei pe hanthy ala sa ti-l pupi si sa va dati mumu reciproc..
Cand a jucat steaua in CL dupa 90 ma?? ha ha ha.. se vede ca esti stelist. nu te fac prost ca sa nu fac pleonasm.. Steaua s-a calificat prima data in Cl dupa meciul la care ciobanul si Argaseala se pupau si isi dadeau mozoale la final.. cam asa sunt si cei restul 44% din microbisti stelisti... nu au habar cu ce echipa tin dar sunt si ei stelisti ca se uita la televizor si presa numa stana si cibanie promoveaza... Referitor la mititelu' si Lucescu a zis ca i-ati furat vreo 8 titluri numa in peroada lui de antrenor.. Prefer sa ii dau dreptate lui decat lui miti"nimeni"telu.. Daca tu ii poti compara atunci inseamna ca ai fost violat de pedofili stelisti in copilarie..... vaziti de mama.. ca nu are rost sa vorbesti ca iti faci familia de ras..

Sezione
19th November 2009, 02:58
ce tatuc spiritual ba parvenitule?... sa ti-l iei pe hanthy ala sa ti-l pupi si sa va dati mumu reciproc..
Cand a jucat steaua in CL dupa 90 ma?? ha ha ha.. se vede ca esti stelist. nu te fac prost ca sa nu fac pleonasm.. Steaua s-a calificat prima data in Cl dupa meciul la care ciobanul si Argaseala se pupau si isi dadeau mozoale la final.. cam asa sunt si cei restul 44% din microbisti stelisti... nu au habar cu ce echipa tin dar sunt si ei stelisti ca se uita la televizor si presa numa stana si cibanie promoveaza... Referitor la mititelu' si Lucescu a zis ca i-ati furat vreo 8 titluri numa in peroada lui de antrenor.. Prefer sa ii dau dreptate lui decat lui miti"nimeni"telu.. Daca tu ii poti compara atunci inseamna ca ai fost violat de pedofili stelisti in copilarie..... vaziti de mama.. ca nu are rost sa vorbesti ca iti faci familia de ras..

Iar tu ...se cede ca esti un franar paralel cu subiectul fotbal ...asa cum a fost so cfr -ul azi pe teren.

illazio
19th November 2009, 03:07
ce tatuc spiritual ba parvenitule?... sa ti-l iei pe hanthy ala sa ti-l pupi si sa va dati mumu reciproc..
Cand a jucat steaua in CL dupa 90 ma?? ha ha ha.. se vede ca esti stelist. nu te fac prost ca sa nu fac pleonasm.. Steaua s-a calificat prima data in Cl dupa meciul la care ciobanul si Argaseala se pupau si isi dadeau mozoale la final.. cam asa sunt si cei restul 44% din microbisti stelisti... nu au habar cu ce echipa tin dar sunt si ei stelisti ca se uita la televizor si presa numa stana si cibanie promoveaza... Referitor la mititelu' si Lucescu a zis ca i-ati furat vreo 8 titluri numa in peroada lui de antrenor.. Prefer sa ii dau dreptate lui decat lui miti"nimeni"telu.. Daca tu ii poti compara atunci inseamna ca ai fost violat de pedofili stelisti in copilarie..... vaziti de mama.. ca nu are rost sa vorbesti ca iti faci familia de ras..

bai boschetar teleghidat si agramat de gruia cu iq subunitar, cat de prost sa fii sa n-auzi de Horthy si sa gandesti in asemenea hal ?

Stii tu ce-i ala pleonasm agramatu pizdii ce esti bagati-ai **** in ****** aia bubuoasa pe care o fute tot cluju ? Dupa ce ca esti prost si handicapat mai esti si nesimtit si tare in gura , daca tu te uiti la fotbal de cand joaca KVSC-ul in liga 1 adica de 3 ani e strict problema ta si nu inseamna ca toti sunt la fel de retardati ca tine. Steaua a jucat de 3 ori consecutiv in CL pana sa preia becali echipa in 2003 si daca nu ma crezi te invit sa-ti bagi **** in ****** si sa cauti pe google daca esti capabil, desi nu prea cred din moment ce pentru tine lucescu sustine ca Steaua i-a furat 8 titluri ...Oricum greseala e a mea nu trebuia sa bag un orfan prost in seama dar am zis sa-mi fac pomana cu tine....

ecristiano
19th November 2009, 03:16
bai boschetar teleghidat si agramat de gruia cu iq subunitar, cat de prost sa fii sa n-auzi de Horthy si sa gandesti in asemenea hal ?

Stii tu ce-i ala pleonasm agramatu pizdii ce esti bagati-ai **** in ****** aia bubuoasa pe care o fute tot cluju ? Dupa ce ca esti prost si handicapat mai esti si nesimtit si tare in gura , daca tu te uiti la fotbal de cand joaca KVSC-ul in liga 1 adica de 3 ani e strict problema ta si nu inseamna ca toti sunt la fel de retardati ca tine. Steaua a jucat de 3 ori consecutiv in CL pana sa preia becali echipa in 2003 si daca nu ma crezi te invit sa-ti bagi **** in ****** si sa cauti pe google daca esti capabil, desi nu prea cred din moment ce pentru tine lucescu sustine ca Steaua i-a furat 8 titluri ...Oricum greseala e a mea nu trebuia sa bag un orfan prost in seama dar am zis sa-mi fac pomana cu tine....

Te-a ros rau, ha? Acum ma simt bine si eu ca am reusit sa-mi frec pulla de tine. Si cand te doare tot timpul te crizezi. Nu iti raspund pt ca fac parte dintr-o societate cu un nivel de trai si educare mult mai ridicat. Deci sa inteleaga si taratza ta de sudist, E o diferenta uriasa de spetza sociala intre mine si tine, si mi-asi jigni inteliganta sa stau si sa-ti raspund. te-ai prins? am iesit, te-am pupat pe buletin... pa.

illazio
19th November 2009, 03:17
pe **** mea o cheama "buletin" ....pa

whiteLion
19th November 2009, 03:28
hal de echipa ce aveti ba franelor ..... bine nici ai mei nu sunt mai breji, dar sa ne furati asa pe fata, este chiar jenant ..... cum draq se face ca toti gresesc in favoarea voastra ....ehehe daca nu mai iese base vi s-a cam taiat macaroana, k arpiciu vostru o sa intre si el putin la parnaie pentru trafic de substante interzise si alte alea .....

atdi
19th November 2009, 03:58
ce tatuc spiritual ba parvenitule?... sa ti-l iei pe hanthy ala sa ti-l pupi si sa va dati mumu reciproc..
Cand a jucat steaua in CL dupa 90 ma?? ha ha ha.. se vede ca esti stelist. nu te fac prost ca sa nu fac pleonasm.. Steaua s-a calificat prima data in Cl dupa meciul la care ciobanul si Argaseala se pupau si isi dadeau mozoale la final.. cam asa sunt si cei restul 44% din microbisti stelisti... nu au habar cu ce echipa tin dar sunt si ei stelisti ca se uita la televizor si presa numa stana si cibanie promoveaza... Referitor la mititelu' si Lucescu a zis ca i-ati furat vreo 8 titluri numa in peroada lui de antrenor.. Prefer sa ii dau dreptate lui decat lui miti"nimeni"telu.. Daca tu ii poti compara atunci inseamna ca ai fost violat de pedofili stelisti in copilarie..... vaziti de mama.. ca nu are rost sa vorbesti ca iti faci familia de ras..

Horthy a fost dictatorul Ungariei Fasciste, a preluat puterea dupa caderea lui Bela Kun.
Steaua a jucat in CL 3 sezoane consecutiv, de prin 94 pana in 97 daca nu ma insel. Numele initial al CFR-ului a fost KVSC, K vine de la Kolozsvári denumirea maghiara a orasului Cluj-Napoca, deoarece in 1907 zona de vesta era sub administratia Imperiului Austro-Ungar. N-ar fii rau sa mai citesti putin.

Rossi
19th November 2009, 04:58
onlinesport.ro: "CFR Cluj, ajutata de arbitri la Craiova"

perfect adevarat ... a fost hotie

dar priviti diferenta ...

ce articol apare pe onlinesport dupa hotia stelei din meciul cu Alba

onlinesport.ro: "Steaua bate Alba, dar rateaza pozitia de lider"

onlinesport = ziar de ***** ... :rosu:

Lexus.
19th November 2009, 05:39
Nu am nici o dovada, dar Tudor nu e prost. La primul gol a dat el offside, iar la al doilea a validat un gol marcat de offside. Repet, nu e prost, deci a castigat pe alte parti. E doar o parere, nu te supara, nu tin nici cu Cluj si nici cu Craiova, dar am vazut un meci incorect decis pe tabela. Daca te uiti la ce arbitreaza Tudor in Europa, e impecabil. Aici a gresit doar intr-un singur sens si asta ridica semne de intrebare mari.
tudor pe langa faptul ca este un escroc, este si cel mai pervers si mai smecher arbitru din romania. Ceilalti arbitri circula cu Mercedes, BMW, etc...el merge cu Dacia...chiar asa de naivi sunt romanii sa creada ca "saracu'" e curat si nu fura ca altii...peste ani, cand se va lasa de arbitrat si veti auzi ca "brusc" are investii de milioane sau isi va cumpara proprietati...sa va aduceti aminte ce "sarac" era cand arbitra;)

...nu m-ar mira sa-l vad ca si pe alalat hot, argaseala, in o functie de conducere la steaua...unde a servit cu constiinciozitate toti anii astia:lol:

elfan65
19th November 2009, 06:40
Nu e vorba ca murim de ciuda,dar a fost cusuta cu ata alba. Pacat ca totusi a fost un gol valabil pt. olteni,iar clujenii care is fruncea de data asta au fost taman invers.Nu meritau victoria ,dar cind al 12-lea jucator e Tudor desigur bati! In rest no comment!

sergiudaniels
19th November 2009, 07:12
Totusi CFR-ul e cea mai favorizata echipa de catre arbitri in ultimii 2-3 ani, astfel in competitiile interne sunt cei mai tari, iar in Europa.........varza

me
19th November 2009, 08:49
sferturi de cupa anul trecut - CFR -Pandurii - eroare de arbitraj
semifinale CFR - Vaslui - eroare de arbitraj
finala CFR - Poli - eroare de arbitraj
sferturi anul asta CFR -Craiova - eroare de arbitraj

si acum sa-l citam pe tovarasu` ******** Muresan "daca a gresit in favoarea noastra asta e.."
fiecare e liber sa creada ce vrea, oricum "asta e.."

TZEFERU
19th November 2009, 09:07
Eu am impresia ca arbitrul a aratat offside pentru ca la centrarea lui Woobay Costea era in offside dar apoi s-a restras rapid si dupa deviere nu a mai fost, golul mi se pare si mie valabil.
Acuma la golul CFR-ului nu stiu ce sa zic, am mai vazut din astea si la meciuri mai importante cind 2 chiar 3 jucatori erau in offside si ala care a tras gol nu era si s-a validat pe motiv de offside pasiv....acuma poate ca Traore "l-a orbit" pe portar, posibil si asta.
Chestia e ca jucam prost si nu ne face cinste.......iar in Europa am fost ca fasolea. Nu stiu de ce ne tot agitam cu cupa asta...e peste puterile noastre sa jucam in atitea competitii.

Da ce ziceti de hentul francezilor care s-au dus la mondiale ? Au cumparat si ei arbitrii ? Cum de nu au sarit francezii "cinstiti" sa alerge la arbitru sa ii spuna ...stai ca a fost hent, scuzati...?

Nightwish
19th November 2009, 09:11
Poate se gaseste vreun moderator capabil sa tina sub control discutia... Chiar nu-mi doream sa citesc despre diverse parti anatomice, Horthy sau Steaua pe threadul asta... Daca nu sunteti in stare sa-l tineti sub control, inchideti-l..

emil_bv
19th November 2009, 09:15
Despre off-side-uri nu zic nimic. E destul de clar ca a fost dezavantajata Craiova, dar vad multa lume ca acuza eliminarea lui Traore. Nici Tudor nu s-a hotarat sa il elimine pe CFR-ist decat dupa ce a vazut jucatorul craiovean (nu mai stiu cine era) cu sange pe fata. Daca mai vedeti segvente de la faza respectiva (nu ma refer la contact ci la ce a urmat dupa contact) veti observa sangele pe craiovean (poate avea o fiola ce a spart-o chiar atunci pentru a-l impresiona pe Tudor :happy). Pacat, ca CFR chiar imi e simpatica. Am multi prieteni in Cluj si chiar am ajuns sa ii simpatizez pe cei de la CFR, dar deja s-a ajuns prea departe.

Ulysses
19th November 2009, 09:27
Nightwish, ce sensibil ai devenit de la o vreme!:rolleyes:Sau numai cand e vorba de manjitii astia de la cefere?:happy
Toata presa e la unison: hotia a ajuns mult prea departe! E timpul ca DNA-ul sa intervina. Cred ca insa ca dupa ce pica basescu ,ungurul va merge la puscarie iar aceasta echipa ajunsa din categoria "onoare"( ce ironie a sortii) in liga campionilor va face rapid drumul inapoi!:ok:

Concluzia au tras-o toti specialistii din fotbal: gol valabil pentru Craiova neacordat , gol acordat gresit pentru aia second-hand:rosu:

valitudor
19th November 2009, 09:32
Asa vezi tu milimetric? Sunt cel putin 30-40 cm intre piciorul lui Costea si piciorul jucatorului de la CFR. Tusierul statea cu fanionul jos si cel putin din pozitia in care se afla nu avea cum sa ridice steagul.

Faza este dificila, indiferent daca tit iti place sau nu.

Daca decizia a luat-o Tudor, de unul singur, atunci are o problema mare. Dar eu nu cred prostiile astea ale ziaristilor. Imi par metode ghenciste de mani****re.
Sunt de acord, arbitrajul a favorizat CFR-ul, dar sa nu exageram...

Faze mai usoare?
- golul Stelei din ultima etapa
- golul inscris de Danciulescu si anulat eronat din etapa 1 cu voi
- faza la care s-a ridicat eronat fanionul la Niculescu scapat singur cu portarul, in acelasi meci

Mai sunt si altele, evident, dar nu e cazul


onlinesport.ro: "CFR Cluj, ajutata de arbitri la Craiova"

perfect adevarat ... a fost hotie

dar priviti diferenta ...

ce articol apare pe onlinesport dupa hotia stelei din meciul cu Alba

onlinesport.ro: "Steaua bate Alba, dar rateaza pozitia de lider"

onlinesport = ziar de ***** ... :rosu:
Vorbesti de intruchiparea Hertei Muller printre paginile OLS-ului? :D

Asa se poarta peste tot, vezi Antenele. Media e plina de catelusi/cateluse care dau din coada in functie de oasele stapanului

Marius
19th November 2009, 09:33
sunt si faze mai grele, dar e aiurea sa negi ca cfr a fost ajutata :)

apropo, ce cititor fidel al ziarelor de ***** e rossi

valitudor
19th November 2009, 09:35
Ulise, dar specialistii aia ce au spus de meciul vostru trecut? Stiu ca e OFF TOPIC dar curiozitatea mea e mare...

Marius, sper ca nu te refereai la fine cu faza cu negarea...

Nightwish
19th November 2009, 09:35
Uitati aici cum a fost ajutata:
http://www.cheferetv.net/Unnamed%20Site%202/images/OFFSIDE.gif
Se vede din avion ca a fost offside la Costea :rosu:

valitudor
19th November 2009, 09:37
Pai unde este mingea, ca eu n-o vad?

Auzi, dar n-a mai fost o deviere acolo?

Fundasul a uitat un picior, care l-a scos din ofsaid pe Costea

emil_bv
19th November 2009, 09:46
Nightwish, daca ai lasa faza sa mearga si apoi sa tragi liniile la devierea lui Soava catre Costea vei vedea ca nu e off-side

Nightwish
19th November 2009, 09:47
Este momentul in care Wobay centreaza in careu.. Da, a mai fost o deviere, Soava parca i-a dat mingea lui Costea... Poate ma insel, insa din cate stiu asta inseamna offside reactivat...

rober7
19th November 2009, 09:49
centrarea ajunge in careu la soava,care o deviaza la costea,iar in acel moment costea e clar in pozitie regulamentara...e simpla rau faza,nu e offside

emil_bv
19th November 2009, 09:52
off-side reactivat e cand mingea e respinsa de un adversar (sau de bara) la un atacant in pozitie de off-side in faza anterioara. De exemplu, daca wobay centra si respingea portarul pana la costea. Asa este inca o pasa in cadrul echipei craiovei deci faza continua, nu este off-side. Dar, cum ai zis si tu, poate ma insel.

valitudor
19th November 2009, 09:52
Este momentul in care Wobay centreaza in careu.. Da, a mai fost o deviere, Soava parca i-a dat mingea lui Costea... Poate ma insel, insa din cate stiu asta inseamna offside reactivat...

Te inseli. Ceea ce spui tu se aplica daca mingea ar fi fost deviata de un CFR-ist

Vaza e usoara teoretic, distantele sunt totusi mici, mai era un jucator in pozitie sanctionabila si a fost o deviere.
Daca asistentul a semnalizat este o greseala omeneasca.
daca tudor a facut-o, e un mare escroc, dar nu cred... (ca a facut-o el, escroc sigur e :D)

Nightwish
19th November 2009, 10:00
Eu am vazut tusierul cu steagul sus... Cred ca nimeni nu poate spune exact daca l-a ridicat dupa ce a fluierat Tudor sau inainte... Cel putin in transmisia de la TV nu s-a vazut...

ultras79
19th November 2009, 10:09
Echipa din Gruia este cancerul fotbalului romanesc. In Cluj-Napoca doar "U".

papaletto2000
19th November 2009, 10:13
Ai perfecta dreptate, nu zic ca nu a fost gol valabil! Dar atunci de ce ataci CFR??? Ataci doar ca astia din bucuresti mor de ciuda provinciei???? Ataca in plm pe tudor si frustratii lui! Jur ca il urasc pe tudor mai mult decat tu! sau urlati de eliminarea lui Traore, sau taiati-va venele cu miticii deodata.....

baietica, las/o mai usor cu atacurile. meciul l/a rezolvat tudor pentru voi, asa ca ciocu mic.

Ferko
19th November 2009, 10:16
Tudor in nota obisnuita : nu vede, dar fluiera offside. Baiatul a recidivat... pe acelasi stadion. Asta e arbitru cu ecuson FIFA ?
La noi deja e obisnuinta : cel mai "bun" om de pe teren este arbitrul !
Daca nu avem arbitrii de Liga I, atunci sa aducem de afara, iar cei din tara sa faca experiente prin ligile inferioare - eventual prin liga a IV-a, cate un stagiu de 3-4 ani si apoi sa vina sa arbitreze in Liga I.
Eu sunt curios cum sunt penalizati arbitrii care gresesc (chestia cu suspendarea nu inseamna pedeapsa).

tavimai
19th November 2009, 10:16
Este clar ca s-a facut totul "cu intentie"! Din raftul prafuit insa mai sare "o fila" care lamureste cum a luat cu japca chefereul campionatul ala !...si apoi vine hotul sa strige :Hotii ! Cata nesimtire mai poate avea "Curesan " ala ?

tavimai
19th November 2009, 10:18
echipa din gruia este cancerul fotbalului romanesc. In cluj-napoca doar "u".

corect !

valitudor
19th November 2009, 10:20
Bai voi sunteti oameni maturi sau doar niste copii care in loc sa mearga la scoala freaca menta pe net?

Cum naiba sa fluiere Tudor ofsaid la golul craiovenilor?
Voi chiar nu ganditi, muscati tot ce scriu idiotii astia din presa?
Pai nu i-ar fi fost mai simplu sa dea un 11m pentru CFR la zecile de dueluri din careuri, sa compenseze golul oltenilor?
Risca Tudor sa se expuna in halul asta?

Zau asa, acum ii inteleg si pe ziaristii astia mizerabili. Astia scriu ca are cine sa-i citeasca

mblue
19th November 2009, 10:41
Tudor nu e chior, e clar ca a luat sacul cu bani aici.

E clar ca esti prost si idiot, cum **** mea sa cumperi un arbitru si sa primesti :rosu: in minutul 30, este clar esti doar un mitic frustrat si idiot.
Aha, deci continuam

Nu am nici o dovada, dar Tudor nu e prost. La primul gol a dat el offside, iar la al doilea a validat un gol marcat de offside. Repet, nu e prost, deci a castigat pe alte parti. E doar o parere, nu te supara
Mai jurnalist ratat una e sa incepi o propozite:
Parerea mea este ca...
si altceva e sa zici:
E clar ca ...
Atata frustrare nu am vazut in viata mea.

valitudor
19th November 2009, 10:44
Ai pus-o. Ai muscat mana stapanului :D

Intreb si eu asa, de unde draku acest patos? Voi sunteti multumiti de echipa si va revarsati ura catre aia care v-o contesta?

Crai_oltean
19th November 2009, 11:20
... dar daca ramanea traore... nu cred ca nu reveneam in 80 de minute de joc ... :happy
Sigur ca da. Probabil ca mai trageati inca un sut la poarta. Se faceau doua.

... CFR nu cumpara arbitri... Arbitri de frica sa nu greseasca in potriva cfrului.. prefera sa nu dea dreptate adversarului la fazele controversate.. :happy :happy :happy

Se vede din avion ca a fost offside la Costea :rosu:Clar ca ... avionul. :D

*Coco*
19th November 2009, 12:24
Bai voi sunteti oameni maturi sau doar niste copii care in loc sa mearga la scoala freaca menta pe net?

Cum naiba sa fluiere Tudor ofsaid la golul craiovenilor?
Voi chiar nu ganditi, muscati tot ce scriu idiotii astia din presa?
Pai nu i-ar fi fost mai simplu sa dea un 11m pentru CFR la zecile de dueluri din careuri, sa compenseze golul oltenilor?
Risca Tudor sa se expuna in halul asta?

Zau asa, acum ii inteleg si pe ziaristii astia mizerabili. Astia scriu ca are cine sa-i citeasca

Ai vazut meciul sau vorbesti sa te afli si tu in treaba?
Tudor a fost cel care a semanlizat offside la acea faza. Uita-te pe reluarile de la acea faza si ai sa vezi ca Tudor semnalizeaza offside.

valitudor
19th November 2009, 12:52
Pai e si normal ca Tudor sa fluiere ofsaid, ca doar n-o fluierea asistentul. Intrebarea este daca asistentul a indicat sau nu ofsaid inainte sa fluiere Tudor.
Nu-mi arati tu o reluare de la acea faza, te rog?

Sezione
19th November 2009, 13:16
CFr a ajuns mizeria romaniei..echipa de suflet a PDl-ului isi bate joc de o tzara intreaga..si pe aici vad numai idioti care incearca sa gaseasca scuze HOTZULUI de Tudor... in mod normal meciul asta trebuia sa se termine cu cel putin 2-0 simplu pentru Craiova...Cfr a trecut de centrul terenuli de 3 ori...si o data le-a bagat Tudor mingea in poarta... iar imputitul ala de sekurist imputit de Muresan spune ca arbitrajul a fost ok si echipa lui a jucat fenomenal... iN europa league sint ciuca batilor..greu fara fluierasi nu ?? Am ajuns sa tin cu dinamo si steaua cand e vorba de FC Hotzul din Gruia ... si asta spune tot!!

Sezione
19th November 2009, 13:24
E clar ca esti prost si idiot, cum **** mea sa cumperi un arbitru si sa primesti :rosu: in minutul 30, este clar esti doar un mitic frustrat si idiot.
Aha, deci continuam

Mai jurnalist ratat una e sa incepi o propozite:
Parerea mea este ca...
si altceva e sa zici:
E clar ca ...
Atata frustrare nu am vazut in viata mea.

Idioti mai mari ca aia care dupa un meci ca asta in care ti se fac cadou 2 GOLURI nu exista ... Si Franta a FURAT calificarea in fata Irlandei..dar macar francezi au avut bunul simt sa recunoasca ca n-au meritat calificarea... Sa va vad dupa ce dispare BSescu si Boc....si Arpi o sa fie luat la intrebari ce mai face trupa voastar de mercenari jegosi.... ca un jucator Clujean de doamne ajuta n-am auzit in ultimii 50 de ani... Sa va vedem ira in liga a 3-a ....si os a fie un oras intreg super fericit (CLujul )si o tzara intreaga incantata...

Cretinoidule...ala a fost ROSU CLAR ...si chiar dac n-ar fi fost ....preferam sa avem 1-0 si sa ramineti in 11..ca tot va mecelaream ca anul trecut...

Mai aveti tupeul sa dechideti ciocul cand in campionta aveti constant sprijinul arbitriulor de 3 aniu incoace ? Cu baietii in negru si cu jigodia de Muresan la conducere s Gloria Bistrita iese campioana..asa ca ..sa ne pisam pe titlul si cupele voastre luate cu japca... Prefer sa imi vad echipa in serie C decit sa castige in halul asta !! ...da ce pretentie sa ai de la niste jegosi..care se stringeau 100 la un meci al echipei favorite acum 5 ani prin C...si aseara au stat toti acasa la TV sa vada Hotia ...

*Coco*
19th November 2009, 13:26
Pai e si normal ca Tudor sa fluiere ofsaid, ca doar n-o fluierea asistentul. Intrebarea este daca asistentul a indicat sau nu ofsaid inainte sa fluiere Tudor.
Nu-mi arati tu o reluare de la acea faza, te rog?

Uite aici reluarea la acea faza:

http://www.sport.ro/cupa-romaniei/video-gol-anulat-aiurea-craiovei-a-fost-corect-golul-lui-florin-costea.html?autoplay=true

Sezione
19th November 2009, 13:27
Despre off-side-uri nu zic nimic. E destul de clar ca a fost dezavantajata Craiova, dar vad multa lume ca acuza eliminarea lui Traore. Nici Tudor nu s-a hotarat sa il elimine pe CFR-ist decat dupa ce a vazut jucatorul craiovean (nu mai stiu cine era) cu sange pe fata. Daca mai vedeti segvente de la faza respectiva (nu ma refer la contact ci la ce a urmat dupa contact) veti observa sangele pe craiovean (poate avea o fiola ce a spart-o chiar atunci pentru a-l impresiona pe Tudor :happy). Pacat, ca CFR chiar imi e simpatica. Am multi prieteni in Cluj si chiar am ajuns sa ii simpatizez pe cei de la CFR, dar deja s-a ajuns prea departe.

Sa ai simpatizezi si daca va fura si pe voi odata anul asta....

sferturi de cupa anul trecut - CFR -Pandurii - eroare de arbitraj
semifinale CFR - Vaslui - eroare de arbitraj
finala CFR - Poli - eroare de arbitraj
sferturi anul asta CFR -Craiova - HOTZIE LA MAXIM

Sezione
19th November 2009, 13:29
Arbitraj infect,mai bine nu se anula golul Craiovei ..poate nu mai era eliminarea lui Traore...si poate vedeam si noi putin fotbal...cu toate ca se pare ca jucatorii CFR-ului nu prea mai stiu ce inseamna sa joci fotbal. Indiferent de ce spun unii in legatura cu "titlul castigat cu arbitrii" in acel sezon, in tur CFR-ul a aratat fotbal adevarat, chiar a incantat in anumite meciuri. Craiova poate acuza arbitrajul..dar nici ei nu au aratat foarte mult...Felicitari oricum CFR-ului pentru calificare..desi e una cam rusinoasa...:(

Voi ce ati aratat ?? un sut pe poarta ?? noi am avut 3 ocazii IMENSE si un gol valabil..PENIBILA echipa KVSC...

laurdog
19th November 2009, 13:32
Am asteptat meciul asta mai mult ca pe al nostru pentru ca speram sa vad spectacol. Doua echipe ofensive, cu un joc placut, echipe la care iti face placere sa te uiti.
Am vazut in schimb un CFR meschin, italienesc si profitor, si o Craiova aiurita cu un Costea(Florin) care nu e nici pe departe cum il crede Mititelu, dar....................si un arbitraj infect(al catelea oare?) care te face sa nu te mai uiti la fotbalul mioritic. Cate mizerii mai trebuie sa faca tudor si cu echipa sa pentru a plati si de ce am impresia ca Universitatea a fost doar.....PRIMA victima in marsul triumfal spre victoria finala?

spinU
19th November 2009, 13:41
Bai voi sunteti oameni maturi sau doar niste copii care in loc sa mearga la scoala freaca menta pe net?

Cum naiba sa fluiere Tudor ofsaid la golul craiovenilor?
Voi chiar nu ganditi, muscati tot ce scriu idiotii astia din presa?
Pai nu i-ar fi fost mai simplu sa dea un 11m pentru CFR la zecile de dueluri din careuri, sa compenseze golul oltenilor?
Risca Tudor sa se expuna in halul asta?

Zau asa, acum ii inteleg si pe ziaristii astia mizerabili. Astia scriu ca are cine sa-i citeascaCare zeci de dueluri din careuri? Ca au ajuns doar de vreo 3 ori in careul nostru.

Marius
19th November 2009, 13:43
Uite aici reluarea la acea faza:

http://www.sport.ro/cupa-romaniei/video-gol-anulat-aiurea-craiovei-a-fost-corect-golul-lui-florin-costea.html?autoplay=true

si totusi, din reluarea asta, unde naiba vezi tu ca tudor ii dicteaza asistentului sa ridice fanionul?

camera se concentreaza pe costea de fiecare data si atat asistentul cat si tudor ies din cadru in momentul golului asa ca eu unul nu pot spune concret cine si cum semnalizeaza.

Lordliv
19th November 2009, 13:45
putini dintre talibanii de pe forum ai echipei din cluj au observat ca ieri universitatea nu a avut mijlocul ei de baza ,adica cu prepelita,dilevski si trica.
iar desteptu' de neagoe ne-a lasat fara alte doua piese importante stoica si soava,schimbandu-le cu atacanti fara valoare.
ca sa joci cu wobay la constructie,cand el putea crea panica in careul advers jucand avansat,denota diletantismul antrenorului neagoe.
dar cum mititelu se multumeste doar cu diletanti in jurul sau,nu este nicio problema...

si in aceste conditii,daca beneficiam ieri de o echipa echipa completa nu aveam ce discuta cu o echipa rudimentara,fricoasa si insolenta,chiar daca jucam si impotriva arbitrilor.
iar cei care incearca sa motiveze deciziile lui tudor cad in ridicol...


ps. inca un motiv ca sa " scapam " de basescu!:D
ramane cfr-ul fara sprijin politic si fara sprijinul mafiei din lpf&frf!
si fara banii spalati de ********ii care conduc aceasta echipa...

valitudor
19th November 2009, 13:48
Uite aici reluarea la acea faza:

http://www.sport.ro/cupa-romaniei/video-gol-anulat-aiurea-craiovei-a-fost-corect-golul-lui-florin-costea.html?autoplay=true

Mersi pentru reluare, insa din ceea ce vad eu aici Tudor a avut dreptate.
Uita-te la ultima reluare, cea din spatele portii si ai sa vezi ca asistentul ridica fanionul. Oricum, reluarea asta ne arata cum se scriu articolele pe OLS. S-au uitat baietii pe reluari, nmu s-a vazut nici o imagine cu asistentul si au decretat: TUDOR a decis ofsaid, fara sa consulte asistentul :D

Naspa sa lucrezi la OLS...

Bai ziaristii lui peste, voua nu va e rusine sa furati mai abitir decat aia din fruntea fotbalului? :rosu:

Dar asta nu conteaza prea mult, indiferent a cui a fost greseala trebuia validat golul, iar cel al CFR-ului trebuia anulat

valitudor
19th November 2009, 13:53
Care zeci de dueluri din careuri? Ca au ajuns doar de vreo 3 ori in careul nostru.

:D Ma rog, era un fel de a spune. Alea viitoare, ca n-avea de unde sa stie Tudor ca nu ajung aia acolo

Marius
19th November 2009, 14:02
Mersi pentru reluare, insa din ceea ce vad eu aici Tudor a avut dreptate.
Uita-te la ultima reluare, cea din spatele portii si ai sa vezi ca asistentul ridica fanionul.

eu m-am uitat de mai multe ori si nu se vede. poate faci un print screen. oricum vali, inteleg ca il aperi tudor, doar e dinamovist de-al vostru :drak:

valitudor
19th November 2009, 14:13
Il apar aici pentru ca nu mi se pare corect ce i se imputa. la celalalt gol e vinovat el, la eliminare, tot el.
In plus ar fi pacat sa-l schimbe pe Tudor. O gramada de bani irositi cu "educarea" lui pentru a face jocurile murdare ale sefilor ligii.
Nu-ti mai aduci aminte: Tudor + Cristocea = LOVE?
Sau Semedu + Tudor = HATE?
;)

P.S. Se vede naspa, dar nu e vina mea.
P.P.S. Rusine OLS :D

Marius
19th November 2009, 14:17
ce vezi tu in printul ala ca steag ridicat mie mi s-a parut ca fuga spre centrul terenului :D

P.S. tudor + ros-alb = dragoste :D :drak:

Vladek
19th November 2009, 14:23
Prietenul nostru uita desigur de Porcodean + Militieni + ********i = MULTA LOVE. Aia a fost hotie cu H foarte mare. Porco mai avea putin si-l elimina pe Goian ca era prea inalt, pe Carlos ca era pletos si pe inca vreo 2, ca sa nu se plictiseasca. Orice, ca sa castige "cei nedreptatiti" :lol::lol::happy

Deh, fiecare trage de placinta in partea lui :D

valitudor
19th November 2009, 14:24
Esti subiectiv si OFF TOPIC :D

laurdog
19th November 2009, 14:25
Baaaaa, puneti si voi capacul la loc.:D

*Coco*
19th November 2009, 14:25
La TV s-a vazut clar ca tusierul a dat sa fuga spre centrul terenului dar Tudor a intervenit si a semnalizat offside la care tusierul a ridicat fanionul. Oricum tusierul din pozitia in care se afla nu avea cum sa vada offside de acolo, era la 2 metri in spatele liniei de offside.
PS.Si ce ai aratat tu vali in acel printscreen cu tusierul avand steagul sus , Tudor deja semnalizase de cand mingea intrase in poarta

Vladek
19th November 2009, 14:26
So what :D ?

Si nu sunt subiectiv. Am zis de 1.000.000 de ori ca toate echipele "mari" din Romania vor fi avantajate si dezavantajate, pe rand. De-aia rad cu lacrimi cand vad dinamovisti tipand ca Dinamo a fost dezavantajata/"furata" ( =)) ) de arbitri.

valitudor
19th November 2009, 14:30
Baaaaa, puneti si voi capacul la loc.:D

:happy


La TV s-a vazut clar ca tusierul a dat sa fuga spre centrul terenului dar Tudor a intervenit si a semnalizat offside la care tusierul a ridicat fanionul. Oricum tusierul din pozitia in care se afla nu avea cum sa vada offside de acolo, era la 2 metri in spatele liniei de offside.
PS.Si ce ai aratat tu vali in acel printscreen cu tusierul avand steagul sus , Tudor deja semnalizase de cand mingea intrase in poarta

Atunci, probabil, Tudor a devenit mai libertin. II plac orgiile.
Sa actualizam atunci
Steaua + Tudor = Love
CFR + Tudor = Love

deci
Steaua + Tudor = CFR + Tudor
Rezulta

Steaua = CFR

Matematic, vorbind

Marius
19th November 2009, 14:40
La TV s-a vazut clar ca tusierul a dat sa fuga spre centrul terenului dar Tudor a intervenit si a semnalizat offside la care tusierul a ridicat fanionul. Oricum tusierul din pozitia in care se afla nu avea cum sa vada offside de acolo, era la 2 metri in spatele liniei de offside.
PS.Si ce ai aratat tu vali in acel printscreen cu tusierul avand steagul sus , Tudor deja semnalizase de cand mingea intrase in poarta

culmea e ca si eu m-am uitat la meci, m-am uitat si la reluarile de aseara si acum pe sait la sport.ro si niciodata, dar niciodata nu am vazut asistentul alergand spre centru terenului.

camerele era focusate pe costea si niciuna nu a prins momentul ala.

dar am auzit doi boi, doi handicapati, doi bulangii care au urlat din strafundul plamanilor ca tudor a semnalizat catre asistent off-side-ul, au urlat despre furt, despre vicieri de rezultat, despre orice NU trebuie sa urle un comentator de sport.


:happy

deci
Steaua + Tudor = CFR + Tudor
Rezulta

Steaua = CFR

Matematic, vorbind

ecuatia care se da e insa alta:

daca Steaua + Tudor = CFR + Tudor =>

Steaua = CFR

iar dinamo+hategan > Steaua = CFR

atunci cine e cancerul fotbalului romanesc?

a) dinamo
b) dinamo
sau
c) hategan

:D

Vladek
19th November 2009, 14:43
iar dinamo+hategan > Steaua = CFR

atunci cine e cancerul fotbalului romanesc?

a) dinamo
b) dinamo
sau
c) hategan

:D

Gresit.

Dinamo + hategan + porcodean + (ceahlau + bistrita + iasi) X 2 > Steaua.

Asta e ecuatia ultimelor sezoane :D

laurdog
19th November 2009, 14:49
Eu v-am spus, nu m-ati ascultat, acum o sa dormiti cu geamurile deschise.:D

ecristiano
19th November 2009, 15:13
uite cine fura si cine acuza...
Momentul 1: http://img02.imagefra.me/img/img02/1/11/19/f_pqm_8a0600d.jpg
Momentul 2: http://img03.imagefra.me/img/img03/1/11/19/f_prm_e07f6f9.jpg
Momentul 2 DE PE LINIE CU JUCĂTORII!: http://img03.imagefra.me/img/img03/1/11/19/f_psm_f548775.jpg
Dati si voi cu parerea care e faza..
Eu sunt de parere a a fost offside la costea.. el vine din offside.. daca nici in poza nu se poate observa.. aveti probleme grave la vedere.

m8k
19th November 2009, 15:19
Voi ce ati aratat ?? un sut pe poarta ?? noi am avut 3 ocazii IMENSE si un gol valabil..PENIBILA echipa KVSC...

Macar 1 gol daca reuseati din acele 3 ocazii imense nimeni nu avea cum sa anuleze golul! E mai usor sa urlati (deja din reflex), decat sa admiteti ca gloaba de costea trebuie sa aibe cel putin 10 ocazii clare sa inscrie un gol!

Jus7M3
19th November 2009, 15:31
uite cine fura si cine acuza...
Dati si voi cu parerea care e faza..
Eu sunt de parere a a fost offside la costea.. el vine din offside.. daca nici in poza nu se poate observa.. aveti probleme grave la vedere.

asa se intampla cand vorbesti fara sa ai habar despre subiectul discutat. e irelevant faptul ca initial Florin Costea era in offside - momentul in care Wobay a centrat - deoarece mingea a fost deviata de Soava iar in momentul respectiv Florin Costea era in pozitie regulamentara. asta cu "vine din offside" e valabila doar daca sutul era direct pe poarta si mingea era respinsa de portar sau lovea bara si sarea la Costea. insa din centrarea lui Wobay mingea a ajuns la Soava care a deviat-o spre Florin. e simplu ca buna ziua faza .. e clar ca nu e offside deoarece in momentul in care mingea a fost deviata de Soava Costea era in pozitie regulamentara. ce e asa greu de inteles ??

si daca tot vrei sa vorbesti de offside`uri uita-te la golul vostru cand mingea trece foarte aproape de un atacand ceferist aflat 5 m in offside.

m8k
19th November 2009, 15:40
La TV s-a vazut clar ca tusierul a dat sa fuga spre centrul terenului dar Tudor a intervenit si a semnalizat offside la care tusierul a ridicat fanionul. Oricum tusierul din pozitia in care se afla nu avea cum sa vada offside de acolo, era la 2 metri in spatele liniei de offside.
PS.Si ce ai aratat tu vali in acel printscreen cu tusierul avand steagul sus , Tudor deja semnalizase de cand mingea intrase in poarta

Aici ai mare dreptate, tusierul era foarte prost plasat si nu avea cum sa vada daca a fost sau nu offside!!! Asa a trebuit sa o nimereasca si el. A gresit! Dar de aici incolo cu furtul, hotia CFR-lui si alte baliverne marca mititelu e cale lunga!!!

Golul CFR-lui a fost perfect valabil, mai rasfoiti regulamentul de fotbal!

m8k
19th November 2009, 15:52
Gresit.

Dinamo + hategan + porcodean + (ceahlau + bistrita + iasi) X 2 > Steaua
Asta e ecuatia ultimelor sezoane :D

Corect!:ok:
Fara "X2" steaua a furat mai mult decat 4 echipe si 2 arbitrii?
In concluzie:
Dinamo + hategan + porcodean + (ceahlau + bistrita + iasi) < Steaua

Mai ramane doar misterul cu cat e mai mare cu X2!

felicitari pentru sinceritate!:happy

Lordliv
19th November 2009, 15:55
Craiova furată

De ce nu acceptă CFR Cluj arbitri străini la întîlnirea de la Vaslui?!

Oricît am păstra măsura, arbitrajul “sfertului” de Cupă dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj trebuie considerat rușinos, un jaf. Principala vină pentru eliminarea gazdelor o poartă asistenții R. Ghinguleac și B. Velicu.

Semnalizînd un ofsaid imaginar la Fl. Costea, primul i-a anulat Craiovei un gol perfect regulamentar, în timp ce al doilea a validat golul înscris de CFR, în ciuda faptului că Traore, aflat pe direcția mingii șutate de Dubarbier și în ofsaid, a influențat clar faza. Mascîndu-l pe portarul Lung jr. , ivorianul l-a indus în eroare și, implicit, i-a întîrziat plonjonul.

Evident, “centralului” Al. Tudor nu i se pot imputa erorile de începători ale colegilor de la linie. Surprinzător însă, și purtătorul ecusonului FIFA a comis numeroase greșeli, cîteva mărunte, dar și una gravă. S-a grăbit să-l elimine pe Traore în minutul 30, interpretînd cu exagerată asprime intervenția acestuia asupra fundașului Mitchell. Într-adevăr, atacantul clujean l-a lovit cu palma în față pe apărătorul Universității și l-a umplut de sînge, însă a lăsat impresia c-ar fi vrut mai degrabă să se protejeze decît să lovească. Decizia corectă ar fi fost doar cartonaș galben.





Firește că oltenii au suficiente argumente să tune și să fulgere contra brigăzii de miercuri, împotriva liniorilor Ghinguleac și Velicu. Universitatea intenționează să ceară chiar rejucarea întîlnirii , dar e imposibil de crezut că va obține cîștig de cauză. Bate la o ușă închisă.

Lărgind cadrul discuției, să ne reamintim că nu-i întîia oară cînd Al. Tudor, care a nedreptățit flagrant formația someșeană într-un derby cu Steaua disputat pe Ghencea în 2008, îi întinde acesteia o mînă de ajutor. Ultima dată s-a întîmplat luna trecută în Giulești, la Rapid-CFR 1-4, cînd le-a refuzat bucureștenilor două penalty-uri și nu i-a eliminat nici pe Deac, nici pe Peralta, nici pe G. Mureșan! Tocmai de aceea, el nu trebuia delegat la încă un meci al CFR-ului, cu atît mai mult, sub nici o formă, la unul cu miză deosebită. Indiscutabil, sînt în culpă și șefii CCA.

În final, o întrebare: din ce motive s-a opus CFR ca partida programată luni la Vaslui, extrem de importantă pentru clasamentul de toamnă al Ligii I, să fie condusă de arbitri de peste hotare, cum au solicitat moldovenii?! În ce fel să ne explicăm că echipa cu cei mai mulți străini, ba și antrenată după despărțirea de Andone numai de străini, nu vrea arbitri străini? Răspunsul e ușor de intuit. Deoarece așteaptă, ca în atîtea alte ocazii, să fie favorizată de către români. Mai ales de către asistenți.

Ovidiu Ioanitoaia

m8k
19th November 2009, 16:02
Craiova furată

De ce nu acceptă CFR Cluj arbitri străini la întîlnirea de la Vaslui?!

Oricît am păstra măsura, arbitrajul “sfertului” de Cupă dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj trebuie considerat rușinos, un jaf. Principala vină pentru eliminarea gazdelor o poartă asistenții R. Ghinguleac și B. Velicu.
Semnalizînd un ofsaid imaginar la Fl. Costea, primul i-a anulat Craiovei un gol perfect regulamentar, în timp ce al doilea a validat golul înscris de CFR, în ciuda faptului că Traore, aflat pe direcția mingii șutate de Dubarbier și în ofsaid, a influențat clar faza. Mascîndu-l pe portarul Lung jr. , ivorianul l-a indus în eroare și, implicit, i-a întîrziat plonjonul.

Evident, “centralului” Al. Tudor nu i se pot imputa erorile de începători ale colegilor de la linie. Surprinzător însă, și purtătorul ecusonului FIFA a comis numeroase greșeli, cîteva mărunte, dar și una gravă. S-a grăbit să-l elimine pe Traore în minutul 30, interpretînd cu exagerată asprime intervenția acestuia asupra fundașului Mitchell. Într-adevăr, atacantul clujean l-a lovit cu palma în față pe apărătorul Universității și l-a umplut de sînge, însă a lăsat impresia c-ar fi vrut mai degrabă să se protejeze decît să lovească. Decizia corectă ar fi fost doar cartonaș galben.





Firește că oltenii au suficiente argumente să tune și să fulgere contra brigăzii de miercuri, împotriva liniorilor Ghinguleac și Velicu. Universitatea intenționează să ceară chiar rejucarea întîlnirii , dar e imposibil de crezut că va obține cîștig de cauză. Bate la o ușă închisă.

Lărgind cadrul discuției, să ne reamintim că nu-i întîia oară cînd Al. Tudor, care a nedreptățit flagrant formația someșeană într-un derby cu Steaua disputat pe Ghencea în 2008, îi întinde acesteia o mînă de ajutor. Ultima dată s-a întîmplat luna trecută în Giulești, la Rapid-CFR 1-4, cînd le-a refuzat bucureștenilor două penalty-uri și nu i-a eliminat nici pe Deac, nici pe Peralta, nici pe G. Mureșan! Tocmai de aceea, el nu trebuia delegat la încă un meci al CFR-ului, cu atît mai mult, sub nici o formă, la unul cu miză deosebită. Indiscutabil, sînt în culpă și șefii CCA.

În final, o întrebare: din ce motive s-a opus CFR ca partida programată luni la Vaslui, extrem de importantă pentru clasamentul de toamnă al Ligii I, să fie condusă de arbitri de peste hotare, cum au solicitat moldovenii?! În ce fel să ne explicăm că echipa cu cei mai mulți străini, ba și antrenată după despărțirea de Andone numai de străini, nu vrea arbitri străini? Răspunsul e ușor de intuit. Deoarece așteaptă, ca în atîtea alte ocazii, să fie favorizată de către români. Mai ales de către asistenți.

Ovidiu Ioanitoaia

Principala vină pentru eliminarea gazdelor o poartă asistenții R. Ghinguleac și B. Velicu.

Si atunci intreb iar, ce vina are CFR cand toti oltenii recunosc vina asistentilor????

atdi
19th November 2009, 16:17
Macar 1 gol daca reuseati din acele 3 ocazii imense nimeni nu avea cum sa anuleze golul! E mai usor sa urlati (deja din reflex), decat sa admiteti ca gloaba de costea trebuie sa aibe cel putin 10 ocazii clare sa inscrie un gol!

Costea are trebui sa lasa figurile si sa mai joace si fotbal. Are talent, din moment ce are 7 goluri marcate in campionat, jucand chiar slab, dar mai e nevoie si de caracter. Craiova trebuia sa castige daca juca bine, chiar daca i-a fost anulat un gol, dar cu asa conducere si asa antrenor slabe sanse. E o diferenta de la cer la pamant dintre jocul prestat in era Napoli si cel prestat acum. Sezonul trecut a fost echipa cu cele mai multe ocazii de gol create, acum nu aducem mingea decat pana la 20 de m de poarta dupa care o facem pierduta.

valitudor
19th November 2009, 16:18
Atunci e clar, ne-am lamurit.

Eu propun sa continuam discutia pe acest topic despre ziarisitii OLS care l-au vazut pe Tudor trecand peste semnalizarea asistentului. Ce ziceti? :D

Ulysses
19th November 2009, 16:23
Principala vină pentru eliminarea gazdelor o poartă asistenții R. Ghinguleac și B. Velicu.

Si atunci intreb iar, ce vina are CFR cand toti oltenii recunosc vina asistentilor????

"E vechi păcatul
Și nu ești prima vinovată!..."
Cfr are vina ca a "provocat "greselile asistentilor:rosu: caer mai e cursul de schimb forintzi/lei?:D

P1ka
19th November 2009, 16:30
Craiova cere rejucarea meciului cu CFR Cluj


Conducerea clubului Universitatea Craiova a inaintat o scrisoare oficiala catre Federatia Romana de Fotbal prin care solicita rejucarea partidei din sferturile de finala ale Cupei Romaniei cu CFR Cluj.
Deranjati de arbitrajul tendentios de care au avut parte, oltenii cer masuri dure si sustin ca au argumente care sa duca la rejucarea partidei cu CFR Cluj.

Universitatea Craiova a avut un gol anulat eronat pentru un ofsaid inexistent, in timp ce singura reusita a intalnirii a fost marcata dintr-o pozitie de ofsaid la Traore.

De altfel, oltenii l-au ironizat pe Alexandru Tudor chiar pe site-ul oficial. "Universitatea a pierdut partida din aceasta seara, contra brigazii trimise in Banie de Comisia Centrala a Arbitrilor, meci contand pentru sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Tudor, in minutul 24, Tudor fiind, de departe, cel mai bun jucator al intalnirii, asa cum au votat, aproape in unanimitate, jurnalistii prezenti pe “Ion Oblemenco”", au scris oltenii.

Onlinesport

m8k
19th November 2009, 16:35
Atunci e clar, ne-am lamurit.

Eu propun sa continuam discutia pe acest topic despre ziarisitii OLS care l-au vazut pe Tudor trecand peste semnalizarea asistentului. Ce ziceti? :D

Nu ei au fost primii, comentatorii meciului au venit cu povestea asta, cei de la ols au copipastat:D, ei cred orice mizerie ce nu e legat de steaua si fratii becali, de astia au o teama mare, au flegme pentru toata lumea!:happy

spartacus
19th November 2009, 16:37
cupa lu' prastie...sunt fan CFR da anu asta oricine altcineva decat noi....
despre olteni numa de bine...poate cu trei jucatori in plus ar fi fost o echipa beton:D

m8k
19th November 2009, 16:39
Craiova cere rejucarea meciului cu CFR Cluj


Conducerea clubului Universitatea Craiova a inaintat o scrisoare oficiala catre Federatia Romana de Fotbal prin care solicita rejucarea partidei din sferturile de finala ale Cupei Romaniei cu CFR Cluj.
Deranjati de arbitrajul tendentios de care au avut parte, oltenii cer masuri dure si sustin ca au argumente care sa duca la rejucarea partidei cu CFR Cluj.

Universitatea Craiova a avut un gol anulat eronat pentru un ofsaid inexistent, in timp ce singura reusita a intalnirii a fost marcata dintr-o pozitie de ofsaid la Traore.

De altfel, oltenii l-au ironizat pe Alexandru Tudor chiar pe site-ul oficial. "Universitatea a pierdut partida din aceasta seara, contra brigazii trimise in Banie de Comisia Centrala a Arbitrilor, meci contand pentru sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Tudor, in minutul 24, Tudor fiind, de departe, cel mai bun jucator al intalnirii, asa cum au votat, aproape in unanimitate, jurnalistii prezenti pe “Ion Oblemenco”", au scris oltenii.

Onlinesport

Pe ce data vor sa joace??? Nu cred ca are Tudor timp, e prea ocupat, are meci prin Europa!:happy:happy:happy

Daca se rejoaca meciul costea va rata si in aceea faza buclucasa!:happy

valitudor
19th November 2009, 16:47
Eu, daca as fi ziarist, si ar trebui sa scriu o cronica despre echipa favorita sau despre contracandidati, m-as autorecuza decat sa ajung sa devin jenant.
Nu conteaza de unde a pornit ideea, daca ajungi sa scrii ceva ce va fi citit de sute/mii de oameni se presupune ca ai un dram de bun-simt, de verticalitate. Ai vazut scrii, n-ai vazut nu scrii. E foarte simplu daca te respecti si-i respecti pe ceilalti

Nu as putea sa ajung sa mint cu nonsalanta zeci de mii de oameni si ma bucur pentru asta.
Voi astia talentati la scris, Becali, Borcea, Mitica si ceilalti sunt asemeni voua. Mani****ti si mintiti impreuna, folosind aceleasi metode. Nu va mai chinuiti sa-i contestati, ca doar ei va aduc banii

Rejucarea este alta prostie marca Mititelu. Ce popor de rahat suntem...

illazio
19th November 2009, 16:54
Rejucarea este alta prostie marca Mititelu. Ce popor de rahat suntem...

http://www.gsp.ro/international/cm-2010/ministrul-de-justitie-al-irlandei-cere-rejucarea-barajului-cu-franta-164283.html

:)

valitudor
19th November 2009, 16:57
*******i (sau mani****tori) sunt peste tot.
Una dintre regulile fundamentale ale jocului spune ca partidele nu se rejoaca decat in anumite conditii, iar greselile de arbitraj nu fac parte dintre ele.
Si Mititelu stie asta dar si roscatul ala si totusi arunca cu praf in ochi

Cipri
19th November 2009, 17:11
Nu sunt nici 0.1 % sanse sa se rejoace meciul ....
Tudor ne-a furat ca in codru .... mare pacat :(

grasu2
19th November 2009, 17:18
Este offsaid. Asa a decis arbitrul, deci tot offsaid ramane. Indiferent cat se crizeza unii. Pacat de aceasta greseala de arbitraj (cum ar fi fost ea) fiindca daca nu ar fi fost am fi putut asista la un meci mai frumos.

Sezione
19th November 2009, 17:22
Pentru toti franarii mostenitori ai traditiei marete a Victoriei Bucuresti doar atat :

Golul anulat Craiovei: "Jucatorul Craiovei este in pozitie regulamentara. Nici nu este loc de comentarii suplimentare. Asistentul este suta la suta vinovat."

Golul marcat de CFR Cluj: "Traore este intr-o pozitie sanctionabila. El vede mingea si se deplaseaza spre ea, iar portarul este mascat. Trebuia semnalizat ofsaid. Asistentul este vinovat si la aceasta faza"

Eliminarea lui Traore: "Este un cot in gura. Bratul stang il tine langa corp, iar cu cel stang il loveste. Arbitrul are justificare pentru orice decizie."

Cartonasul galben aratat lui Dubarbier: "Dubarbier nu vrea sa joace mingea in nici un fel, se duce cu piciorul direct pe piciorul adversarul. Regulamentul spune ca, daca exista un atac fara intentia de a juca mingea, cu intensitate, nu se poate acorda decat eliminare pentru un fault grosolan. Putea sa-i rupa piciorul!"


nu tin minte de mult un meci in care Toate greselile sa fie numai in detrimentul unei echipe...si ce greseli....

Sezione
19th November 2009, 17:25
Aici ai mare dreptate, tusierul era foarte prost plasat si nu avea cum sa vada daca a fost sau nu offside!!! Asa a trebuit sa o nimereasca si el. A gresit! Dar de aici incolo cu furtul, hotia CFR-lui si alte baliverne marca mititelu e cale lunga!!!

Golul CFR-lui a fost perfect valabil, mai rasfoiti regulamentul de fotbal!

Sinteti penibili peste tot..si pe teren , si in tribune ( cand existati) si pe forumuri....

E atat de simplu sa ai bunul simt sa recunosti..da ..am fost avantajati..dar voi nu.... mai grav e ca se tot repeta de ani buni...sa furati si sa va mai si impaunati cu hotzia...

Sezione
19th November 2009, 17:27
putini dintre talibanii de pe forum ai echipei din cluj au observat ca ieri universitatea nu a avut mijlocul ei de baza ,adica cu prepelita,dilevski si trica.
iar desteptu' de neagoe ne-a lasat fara alte doua piese importante stoica si soava,schimbandu-le cu atacanti fara valoare.
ca sa joci cu wobay la constructie,cand el putea crea panica in careul advers jucand avansat,denota diletantismul antrenorului neagoe.
dar cum mititelu se multumeste doar cu diletanti in jurul sau,nu este nicio problema...

si in aceste conditii,daca beneficiam ieri de o echipa echipa completa nu aveam ce discuta cu o echipa rudimentara,fricoasa si insolenta,chiar daca jucam si impotriva arbitrilor.
iar cei care incearca sa motiveze deciziile lui tudor cad in ridicol...


ps. inca un motiv ca sa " scapam " de basescu!:D
ramane cfr-ul fara sprijin politic si fara sprijinul mafiei din lpf&frf!
si fara banii spalati de ********ii care conduc aceasta echipa...

Ce sa inteleaga acesti maimutzoi care au auzit de fotbal acum 2 ani si carora li se pare normal un arbitraj penibil si un joc al echipei favorite si mai penibil...

Sezione
19th November 2009, 17:29
asa se intampla cand vorbesti fara sa ai habar despre subiectul discutat. e irelevant faptul ca initial Florin Costea era in offside - momentul in care Wobay a centrat - deoarece mingea a fost deviata de Soava iar in momentul respectiv Florin Costea era in pozitie regulamentara. asta cu "vine din offside" e valabila doar daca sutul era direct pe poarta si mingea era respinsa de portar sau lovea bara si sarea la Costea. insa din centrarea lui Wobay mingea a ajuns la Soava care a deviat-o spre Florin. e simplu ca buna ziua faza .. e clar ca nu e offside deoarece in momentul in care mingea a fost deviata de Soava Costea era in pozitie regulamentara. ce e asa greu de inteles ??

si daca tot vrei sa vorbesti de offside`uri uita-te la golul vostru cand mingea trece foarte aproape de un atacand ceferist aflat 5 m in offside.

Te chinui degeaba cu unul care in afara de faptul ca nu stie regulamentul jocului ..nu isi cunoaste istoria propiei echipe....si care uita si de faptul ca si altii au mai jucat in UCL...

m8k
19th November 2009, 17:42
Pentru toti franarii mostenitori ai traditiei marete a Victoriei Bucuresti doar atat :

Golul anulat Craiovei: "Jucatorul Craiovei este in pozitie regulamentara. Nici nu este loc de comentarii suplimentare. Asistentul este suta la suta vinovat."

Golul marcat de CFR Cluj: "Traore este intr-o pozitie sanctionabila. El vede mingea si se deplaseaza spre ea, iar portarul este mascat. Trebuia semnalizat ofsaid. Asistentul este vinovat si la aceasta faza"

Eliminarea lui Traore: "Este un cot in gura. Bratul stang il tine langa corp, iar cu cel stang il loveste. Arbitrul are justificare pentru orice decizie."

Cartonasul galben aratat lui Dubarbier: "Dubarbier nu vrea sa joace mingea in nici un fel, se duce cu piciorul direct pe piciorul adversarul. Regulamentul spune ca, daca exista un atac fara intentia de a juca mingea, cu intensitate, nu se poate acorda decat eliminare pentru un fault grosolan. Putea sa-i rupa piciorul!"


nu tin minte de mult un meci in care Toate greselile sa fie numai in detrimentul unei echipe...si ce greseli....

...zise olteanul craciunescu, care fiind intrebat inainte de meci cu cine tine a raspuns fara sa respire: craiova!:sleep:

corello
19th November 2009, 18:10
Nu i-au avantajat arbitrii, mai astia. Ei pur si simplu au noroc etapa de etapa :D
Mandria ardealului, manca-i-ar mama :lol:

six
19th November 2009, 18:28
Mandria ardealului, manca-i-ar mama :lol:cine...gusterii aia...:happy:rolleyes:;)

ecristiano
19th November 2009, 18:34
Mda, Tudorica a gresit, recunosc.. a facut meciul praf. Dar ce treaba are CFRul cu asta?? A furat ceva cumva? Au arbitrat CFRisti cumva?? De unde atata marlanie? De ce prosport si alte ziare sudiste ataca neconditionat CFRul? De ce pe steaua nu o ataca nimeni cand fura mult mai grav? De ce toate ziarele o pupa in fund? de ce,. de ce? si nimeni nu imi poate raspunde...... jalnic.. daca mergeti doar intr-o directie cu marlaniile astea, macar aveti un pic de respect si fiti ziarul sportului Romanesc.. si nu al stelei.. sau al anti-CFRistilor..

ecristiano
19th November 2009, 18:40
cine...gusterii aia...:happy:rolleyes:;)
Ba VIOLAtule, macar noi nu suntem contrafacuti ca voi.. nu suntem aparuti din 2005 cu numele AEk Bragadiru... noi nu agresam pe nimeni si nu furam palmaresul, culorile si numele nimanui.... tu deocamdata esti in afara normalitatii.. voi sunteti MADE BY JABBA in 2005.... din furturi de vase petroliere... in europa sunteti pla bleaga... ati marcat un gol si va-ti si aprins tigarile in peluza.. La cat sunteti de viteji, au venit 200 de croati si si-au infipt pla in tot orasul vostru si in toata galeria voastra.....

six
19th November 2009, 18:49
as fii prea prost sa dialoghez cu tine,hunee....sa ma c#c pe paradisu' tau(partea din deal) :P:D:ok:

UCV
19th November 2009, 18:53
Mda, Tudorica a gresit, recunosc.. a facut meciul praf. Dar ce treaba are CFRul cu asta?? A furat ceva cumva? Au arbitrat CFRisti cumva?? De unde atata marlanie? De ce prosport si alte ziare sudiste ataca neconditionat CFRul? De ce pe steaua nu o ataca nimeni cand fura mult mai grav? De ce toate ziarele o pupa in fund? de ce,. de ce? si nimeni nu imi poate raspunde...... jalnic.. daca mergeti doar intr-o directie cu marlaniile astea, macar aveti un pic de respect si fiti ziarul sportului Romanesc.. si nu al stelei.. sau al anti-CFRistilor..

Ba fratele meu ne lasi cu predicile astea de 2 lei ?
Cum ce treaba are cefereul ? Voi sunteti chiar lipsiti de respect si de onoare?
De ce la meciul cu rrapid nu s-au dat 2 penalty + cel putin 1 cartonas rosu ?
De ce la meciul de acum din sferturi s-a dat 1 gol din offside si noua ni s-a anulat un gol valabil ?
De ce la ambele meciuri a fost Tudorica si ati castigat voi ? Ce legatura are cefere ? Acum stii ?
Oricum voi suporterii de acolo de la cefere n-aveti nicio treaba cu echipa... cand erati prin b sau prin c fac pariu ca nu meargeau mai mult de 100 la stadion.
Nu mai vorbii rasule de Poli Timisoara...si uita-te la voi ca sunteti condusi in peluza de niste unguri... si va plateste Paskany deplasarile.
O echipa de top 3 ca voi ... care jucati in euroPA league... sa nu faceti o deplasare la Craiova sincer... e penibil...si va credeti mari ultrasi .
Steaua e minciuna pe langa ce face cefere. Ok , o sa castigati un campionat... dar nu este meritul vostru , este meritul lui Paskany si al arbitrilor.
Numai bine.


LE : Iti aduci aminte finala din sezonul trecut? Pe fata bai franare... penibililor... nici nu as putea sa ma bucur... mi-ar fi rusine !

corello
19th November 2009, 19:07
Ba VIOLAtule, macar noi nu suntem contrafacuti ca voi.. nu suntem aparuti din 2005 cu numele AEk Bragadiru... noi nu agresam pe nimeni si nu furam palmaresul, culorile si numele nimanui.... tu deocamdata esti in afara normalitatii.. voi sunteti MADE BY JABBA in 2005.... din furturi de vase petroliere... in europa sunteti pla bleaga... ati marcat un gol si va-ti si aprins tigarile in peluza.. La cat sunteti de viteji, au venit 200 de croati si si-au infipt pla in tot orasul vostru si in toata galeria voastra.....

Bine ai venit pe forum. Ai putine posturi si ma gandeam sa-ti dau binete. De-o viata cu cfr... bla bla?..sange alb visiniu si alea, alea?

UCV
19th November 2009, 19:09
Bine ai venit pe forum. Ai putine posturi si ma gandeam sa-ti dau binete. De-o viata cu cfr... bla bla?..sange alb visiniu si alea, alea?

Lasa-i ma ca astia de la cefere tin de-o viata cu ei ... au sangele alb visiniu ... nu pot sa traiasca fara cefere.
Sunt niste curve ... exact cum sunt curvele pe net.

zebe
19th November 2009, 19:16
Voua chiar va face placere sa va certati pe net?

Haideti aici, bre haiducilor: http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=478392 :D

UCV
19th November 2009, 19:16
Macar 1 gol daca reuseati din acele 3 ocazii imense nimeni nu avea cum sa anuleze golul! E mai usor sa urlati (deja din reflex), decat sa admiteti ca gloaba de costea trebuie sa aibe cel putin 10 ocazii clare sa inscrie un gol!

Deci tu esti de-o nesimtire fantastica....cum poti sa spui daca reusesti din acele 3 ocazii sa dai gol , pai mai nesimtitilor , am dat un gol ... valabil , ala de ce nu se pune ?
Voi ati dat un gol din offside si dupaia nu ati mai iesit din jumatatea voastra...asa puteam face si noi cu golul nostru VALABIL .


Aici ai mare dreptate, tusierul era foarte prost plasat si nu avea cum sa vada daca a fost sau nu offside!!! Asa a trebuit sa o nimereasca si el. A gresit! Dar de aici incolo cu furtul, hotia CFR-lui si alte baliverne marca mititelu e cale lunga!!!

Golul CFR-lui a fost perfect valabil, mai rasfoiti regulamentul de fotbal!

Prietene mai rasfoieste tu regulamentul din fotbal ... dar voi probabil ca aveti regulament facut la comanda...
A fost anulat un gol pe acelasi motiv in FINALA UEFA CHAMPIONS LEAGUE din 2002/2003 Juventus - AC Milan iar tu zici sa rasfoim regulamentul... unguras prostut...

Hingherul
19th November 2009, 19:18
urmeaza Astra-dinamo
tinand cont de hariciumbele existente si la o echipa dar mai ales si la cealalta as numi meciul asta LUPTE DE CAINI. astea nu sunt ilegale? :D

Lordliv
19th November 2009, 19:22
pentru astia din cluj ( si nu numai) care pretind ca_cunosc regulamentul unui meci de fotbal!:D

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=stiri&sectiune=sport&idcat=36&idstire=90941&title=Vezi-motivele-pentru-care-Universitatea-vrea-rejucarea-meciului-cu-CFR

( inregistrarea de pe sport.ro)

corello
19th November 2009, 19:32
Las' ca dau franarii de echipa lui Porumboiu, si atunci sa vezi show :lol:

ecristiano
19th November 2009, 19:34
Imi poate spune careva ce rol au contrazicerile astea interminabile si jignirile astea fara limita? Bine ma, gata am furat ca la jaf armat. Trebuia sa puna tudor 3-0 pe caiet pt noi inainte de meci si sa mergem acasa. Dar pana la urma ce se poate schimba daca intra bulibasa din craiova pe forum si zice ca nu i-a convenit arbitrajul?? Voi chiar credeti ca va ia careva in seama parerile? Voi chiar credeti ca a voi aveti vreo semnificatie in toata mafia fotbalului din Romania?? Voi credeti ca la toti bogatani si mafiotii din fotbal li se rupe de parerile voastre? Nici eu nu pot face nimica, sunt mic de tot. Nici stelisti nu il pot da afara pe cioban si sunt cateva mii. Deci ce rol au toate astea? Toate aduna, crize, nervi, frustrari, stres, neuroni pierduti aiurea. Si pana la urma tot la salarul minim pe economie ne intoarcem si ei tot cu mafia si cu shmecheria raman. aici ramane la latitudinea fiecaruia.

Lexus.
19th November 2009, 19:40
as fii prea prost sa dialoghez cu tine,hunee....sa ma c#c pe paradisu' tau(partea din deal) :P:D:ok:
Ca de obicei limba romana te incurca...corect era sa zici: "sunt", nu "as fi";)...asta ca sa respecti adevarul...ca marlaniile postate tot "dialog" se cheama...la nivelul tau, bineinteles:cry:
...cat despre limbaj...mancatorul de lebede "mereu superior" din banat, tot mancator de lebede:rosu:

Hingherul
19th November 2009, 19:50
Mars ma!

Q-Djyni
19th November 2009, 19:51
Cred ca se referea la antrenorul arpitrului :D

parca sunteti copii

Singurul care si-a dat seama ce am vrut sa exprim :D :)

six
19th November 2009, 20:09
Ca de obicei limba romana te incurca...corect era sa zici: "sunt", nu "as fi";)...asta ca sa respecti adevarul...ca marlaniile postate tot "dialog" se cheama...la nivelul tau, bineinteles:cry:


1.io nu ma consider roman ;)
2.io ma consider banatan ;)
3.ma pish pe limba ta literara romana :D
4.am fost,sunt shi voi fii mai 'superior' ca tine de 1000 de ori,fraiere :yeah:
5.ce mm cauti pe forum daca esti asa de inteligent,moldovene :P
6.este ultima oara cand iti dau un raspuns,dicule :happy
7.stiu,imi dai report dar ma doare in ass men :groggy:

Hingherul
19th November 2009, 20:13
3.ma pish pe limba ta literara romana :D


3 sa ai spor si la mai mare :ok:

"dicule" :happy:happy:happy e tare numele asta. o sa-ti zica lesinatura asta "NASULE" de acum in colo :))

pot sa-l numesc si eu "DIC" ?? :D

Hingherul
19th November 2009, 20:23
sunt cam inghesuite in propriul teren hariciumbele mari. o face parte din strategie sau si-o bat si aia mici de caini?


ce regie proasta...

Q-Djyni
19th November 2009, 20:27
1.io nu ma consider roman ;)
2.io ma consider banatan ;)3.ma pish pe limba ta literara romana :D
4.am fost,sunt shi voi fii mai 'superior' ca tine de 1000 de ori,fraiere :yeah:
5.ce mm cauti pe forum daca esti asa de inteligent,moldovene
6.este ultima oara cand iti dau un raspuns,dicule :happy
7.stiu,imi dai report dar ma doare in ass men :groggy:


Respect :bere: :bere: :ok: :yeah:

Ulysses
19th November 2009, 20:29
]

Respect ZEROSASE :bere::ok::yeah:

Hingherul
19th November 2009, 20:34
GOOOOOL
soricariti latraiiiiiii :D


mi-e frica de portarul astrei. prea a stat si a admirat golul primit.

iuli
19th November 2009, 20:36
Din nou, nici vorba de penalty. Incredibil :happy

Q-Djyni
19th November 2009, 20:36
A dat Astra gol :))

illazio
19th November 2009, 20:37
ce panarama blatuita fundasu ala care-l admira pe cristea cum face piruite si isi face mingea sa traga..

Q-Djyni
19th November 2009, 20:37
3 sa ai spor si la mai mare :ok:

"dicule" :happy:happy:happy e tare numele asta. o sa-ti zica lesinatura asta "NASULE" de acum in colo :))

pot sa-l numesc si eu "DICK" ?? :D


Be my guest :D

Hingherul
19th November 2009, 20:40
suspect de calma si admirativa apararea astrei....

YoYoyOi
19th November 2009, 20:41
surprinzator de bun meci pana acum

illazio
19th November 2009, 20:44
fundasii Astrei sunt blat, atacantii joaca pe bune deci e posibil sa avem o surpriza tonight :D

Marius
19th November 2009, 20:47
cat de ******* sa fii sa lasi liber de contract un jucator ca Stratila? "maestrul" lacatus are ochi la jucatori, nu gluma :mda:

ecristiano
19th November 2009, 20:49
1.io nu ma consider roman ;)
2.io ma consider banatan ;)
3.ma pish pe limba ta literara romana :D
4.am fost,sunt shi voi fii mai 'superior' ca tine de 1000 de ori,fraiere :yeah:
:
Tre sa fi tare prost bozzgore sa iti bati joc de oamenii care s-au luptat sa creeze o literatura a Romaniei si tu sa o futzi in halul asta. Voi astia "gin" banat va dati tare importani in tara asta. Am fost la voi in banat si am vazut "fruncea" tiganimi. Asa multi tigani nu am vazut numai in Braila. Vai de mama voastra si de viitorul vostru. Esti foarte penibil. Pana si Nikul iti incepe cu ZERO... ZERO iq....ZERO Inteligenta, ZERO respect, ZERO educatie, ZERO recunoastere pt cei ce si-au dat viata pt aceasta tara, ZERO caracter, ZERO Patriotism. Esti un ZERO! Ma intreb cum mai rabda Dumnezeu un Zero care doar consuma oxigenul degeaba? Ce draq mai traiesti ma daca esti un zero? Alti orbi si surzi plang si isi doresc sa poata vedea si auzi ca sa invete limba si literatura Romana, si tu te pisi pe ea? Nenorocitule. Ma intreb de ce oare americanii nu au deturnat bomba atomica la voi in banat, excrocilor, ca sa ardeti toti ca sobolanii.

UCV
19th November 2009, 20:50
Imi poate spune careva ce rol au contrazicerile astea interminabile si jignirile astea fara limita? Bine ma, gata am furat ca la jaf armat. Trebuia sa puna tudor 3-0 pe caiet pt noi inainte de meci si sa mergem acasa. Dar pana la urma ce se poate schimba daca intra bulibasa din craiova pe forum si zice ca nu i-a convenit arbitrajul?? Voi chiar credeti ca va ia careva in seama parerile? Voi chiar credeti ca a voi aveti vreo semnificatie in toata mafia fotbalului din Romania?? Voi credeti ca la toti bogatani si mafiotii din fotbal li se rupe de parerile voastre? Nici eu nu pot face nimica, sunt mic de tot. Nici stelisti nu il pot da afara pe cioban si sunt cateva mii. Deci ce rol au toate astea? Toate aduna, crize, nervi, frustrari, stres, neuroni pierduti aiurea. Si pana la urma tot la salarul minim pe economie ne intoarcem si ei tot cu mafia si cu shmecheria raman. aici ramane la latitudinea fiecaruia.

Era vorba de onoarea si corectitudinea voastra ( a suporterilor ) sa recunoasteti ca ati fost ajutati de arbitru ... si nu doar in meciul cu U Craiova ... sa recunoasteti ca ati furat in ultimii 2 ani o cupa si un campionat... sa recunoasteti... dar nu...ugurasul ala de m8k sau cum dracu are user-ul spune ca de ce nu am mai dat noi inca un gol ca sa va egalam... rusinos.

Oricum , va batem peste 10 zile in campionat... atunci poate o sa fim noi ajutati (desii nu as vrea) ca sa mai lase mititelu gura mica... sa nu mai tot urle pe arbitrajele in favoarea cefereului.

Oricum , sunteti o echipa URATA si de acum incolo asa o sa ramaneti ... o echipa care castiga numai cu japca , o echipa care nu stie sa piarda si care face jocuri de culise.

Va doresc numai.... cimeeeent.

Hingherul
19th November 2009, 20:53
Tre sa fi tare prost bozzgore sa iti bati joc de oamenii care s-au luptat sa creeze o literatura a Romaniei si tu sa o futzi in halul asta. Voi astia "gin" banat va dati tare importani in tara asta. Am fost la voi in banat si am vazut "fruncea" tiganimi. Asa multi tigani nu am vazut numai in Braila. Vai de mama voastra si de viitorul vostru. Esti foarte penibil. Pana si Nikul iti incepe cu ZERO... ZERO iq....ZERO Inteligenta, ZERO respect, ZERO educatie, ZERO recunoastere pt cei ce si-au dat viata pt aceasta tara, ZERO caracter, ZERO Patriotism. Esti un ZERO! Ma intreb cum mai rabda Dumnezeu un Zero care doar consuma oxigenul degeaba? Ce draq mai traiesti ma daca esti un zero? Alti orbi si surzi plang si isi doresc sa poata vedea si auzi ca sa invete limba si literatura Romana, si tu te pisi pe ea? Nenorocitule. Ma intreb dece oare Americani nu au deturnat bomba atomica la voi in banat, excrocilor, ca sa ardeti toti ca sobolanii.

dar tu de ce te pisi pe limba Romana??? vrei sa-ti subliniez eu greselile din textul tau sau ai prieteni care te pot ajuta?
06 urina STRICT pe limba romana a dicului.
te-ai bagat ca bozgoru` in transilvania.....

Marius
19th November 2009, 20:53
bun, din acest moment va rog, deocamdata, sa terminati cu jignirile si off-topicul. Nu vreau sa ma apuc de sanctionat, e prea frumos meciul de la Ploiesti :D

P.S. hotii, hotii :D

Hingherul
19th November 2009, 20:54
unde vezi tu hoti???
pe tusa sau in aparare? :D

traktor
19th November 2009, 20:57
:headbang:
surprinzator de bun meci pana acumMult mai bun decat ala de ieri ,repet pt. aia proaspeti,CFR este un proiect (trend poate ) .Si va rog, timisorenii , mUistii sa se abtina de la comentarii ,urla ciuda in voi.....va doresc sanatate.:rosu:

Q-Djyni
19th November 2009, 20:58
P.S. hotii, hotii :D

Stai ma ca e doar 1-1,inca mai merge ,hai sa strigam la 1-2 :D

Marius
19th November 2009, 21:04
intrebarea e ce mama dracului face napoli ala? de ce ii lasa sa joace pe contre? nu asa bati pe dinamo si am impresia ca italianul stie treaba asta... :rolleyes:

YoYoyOi
19th November 2009, 21:05
numa sa nu termine benzina astristii

Q-Djyni
19th November 2009, 21:08
intrebarea e ce mama dracului face napoli ala? de ce ii lasa sa joace pe contre? nu asa bati pe dinamo si am impresia ca italianul stie treaba asta... :rolleyes:

Astra vrea sa piarda la un scor onorabil/sau sa ajunga in prelungiri ,in opinia mea,cu un catenacio tipic :D

Pana acum ii iese :D

Marius
19th November 2009, 21:09
numa sa nu termine benzina astristii

pai asta e ideea, mai e si terenul de rahat si parca vad ca din min.70 nu fac altceva decat sa se apere.

m8k
19th November 2009, 21:13
dar tu de ce te pisi pe limba Romana??? vrei sa-ti subliniez eu greselile din textul tau sau ai prieteni care te pot ajuta?
06 urina STRICT pe limba romana a dicului.
te-ai bagat ca bozgoru` in transilvania.....

Cum ua fost bagati toti tiganii in bucuresti! Trebuie sa primesc neaparat cate un avertisment ca sa luati si voi pentru lipsa voastra de civilizatie, cultura si respect!!! De asta sunteti voi asa de jegosi in bucuresti pentru ca nu aveti unguri de la care sa invatati sa va spalati!

P.S. Multumim moderatorilor impreuna cu hingherul pentru avertismente!:rosu:

ecristiano
19th November 2009, 21:15
tot Dinamo se califica. imi dati dreptate la final. cu domnul hingherul: stai calm baiete ,.. ce am avut de spus am spus... nu imi mai foot nervii degeaba cu incultii.. sunteti primitivi, ramasi in urma.. incultura la voi e la moda.. putreziti fratilor in prostie.. ca in banat nu e noutate... la sloganul e Prostul nu-i prost destul daca nu e si fudul.. pa si pu..

Hingherul
19th November 2009, 21:17
au deschis astia vreo academie in cluj???
prea au scapat pe forum numai somitati.....

Marius
19th November 2009, 21:17
baieti, ajunge... nu fortati cartonasele, mai ales ca n-am nicio dorinta de a le da. Mai bine continuati discutiile astea pe PM.

Elgorriaga
19th November 2009, 21:18
Cum ua fost bagati toti tiganii in bucuresti! Trebuie sa primesc neaparat cate un avertisment ca sa luati si voi pentru lipsa voastra de civilizatie, cultura si respect!!! De asta sunteti voi asa de jegosi in bucuresti pentru ca nu aveti unguri de la care sa invatati sa va spalati!

P.S. Multumim moderatorilor impreuna cu hingherul pentru avertismente!:rosu:

tot nu te-ai prins că *******ul ăla e o clonă a unui moderator de neam stelist?

dacă lînceyește treaba se bagă și trollul ăla în seamă ... dar deh! cine să-l sanționeze? moderatorul ă cărui clonă este? asta ar fi nașpa, în termeni psihiatrici asta se cheamă dedublare de personalitate, dacă nu direct schizofrenie

Hingherul
19th November 2009, 21:21
si totusi nu e luna plina....de ce or latra unele javre precum gargara asta...?

YoYoyOi
19th November 2009, 21:23
ma da ce se pricep unii la clone :rolleyes:

Hingherul
19th November 2009, 21:28
bun rau portarul ala....si curat.

iar castiga echipa mai buna :D

ecristiano
19th November 2009, 21:28
gol dinamo..

Marius
19th November 2009, 21:29
exact ce ziceam :)

Hingherul
19th November 2009, 21:32
comentatorii sunt deja murdari de cacao la bot la cate pupaturi dau in dosul hariciumbelor. :rosu:

traktor
19th November 2009, 21:36
ma da ce se pricep unii la clone :rolleyes:
Sper ca nu e vb de mine:groggy:,
Va mai spun una .........1234 Cupa si Campionatul. Analfabetii sa se abtina.:D

Hingherul
19th November 2009, 21:43
parca mai frumos a fost blatul ungurilor decat parodia asta de meci.

delaparis
19th November 2009, 21:43
Cum isi permite arbitrul ala sa elimine pe cine vrea ?
Las' ca vede el Moti ma-sii :D

Ulysses
19th November 2009, 21:44
Balaj s-a conformat, gata ! sa mai aud cainii ca se plang de arbitraje:rolleyes:

Marius
19th November 2009, 21:44
hai ca l-a dat afara pe stratila, un fel de "iarta-ma nea borcica, da-mi macar jumate de bani ca n-am avut ce sa fac la moti"

Hingherul
19th November 2009, 21:45
semnul ca meciul e gata a fost dat cand a intrat tamas :D

uite ma ca a bagat iar porcica mana in buzunar.... cica offside.....vai de mama lor de caini....HOTILOR!

Marius
19th November 2009, 21:47
haha, iar i-au furat pe caini la off-sideul lui paun, ai dracu' arbitrii astia :D

delaparis
19th November 2009, 21:47
Balaj s-a conformat, gata ! sa mai aud cainii ca se plang de arbitraje:rolleyes:

Trebuia sa jucam in 11 contra 10 acum ... :D

Hingherul
19th November 2009, 21:49
hai ca macar ne asteapta o finala financiara.
cine are mai multe lovele, ungurul bulan sau gazosul porcica.

urina-m-as pe el de fotbal romanesc!

tu26dor
19th November 2009, 21:50
hai ca l-a dat afara pe stratila, un fel de "iarta-ma nea borcica, da-mi macar jumate de bani ca n-am avut ce sa fac la moti"

ce ti-e si cu arbitrii astia:(

YoYoyOi
19th November 2009, 21:54
nu se putea sa nu futizeze arbitrii si meciu asta :headbang:

El Pistolero
19th November 2009, 21:54
cat e scorul?:D

Hingherul
19th November 2009, 21:54
e pozitiv :D

El Pistolero
19th November 2009, 21:56
pentru aia care trebuie?:D

Hingherul
19th November 2009, 21:57
a nu, pentru aia care au dat :D

chiar, tentiativa asta de meci a fost cotata la pariuri?

ecristiano
19th November 2009, 22:03
hmm:D
Mama dar cand ai scris tu 26 de mii si ceva de comentarii, fratica??? eu am scris 30 si m-am plictisit..

traktor
19th November 2009, 22:04
Finala???/ Dinamo -CFR :yeah:

Va urez sanatate , pa.:happy

Hingherul
19th November 2009, 22:06
gulas vs butan adica :D

hai fotbalul!

nu-mi vine sa cred, A RATAT ZICU :happy:happy:happy

ecristiano
19th November 2009, 22:07
Finala???/ Dinamo -CFR :yeah:

Va urez sanatate , pa.:happy

Stai sa vezi ca poate picam in semifinale asa, sa vezi atunci.. finala la Iasi se joaca?

tu26dor
19th November 2009, 22:08
mama lor de hoti...

Hingherul
19th November 2009, 22:09
felicitari soricarilor!!!
"echipa" mai "buna" a invins :ok:
tineti-o tot asa si avem garantata distractia in Europa! :rosu:

Marius
19th November 2009, 22:09
finala la Iasi se joaca?

da