PDA

View Full Version : Etapa 10: Steaua - Otelul



JJ
4th October 2004, 12:09
Duminica, 17 octombrie: Steaua - Otelul (ora 20.15, TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

baden
4th October 2004, 12:18
eu cred ca galatiul are echipa care acopera cel mai bine terenul dintre toate echipele din divizia a si e capabila sa incurce pe oricine.
Ieri iasiul a reusit sa incurce steaua ... urmeaza galatiul. Sunt tentat sa pun un X pe acest meci.

ADelPiero
4th October 2004, 14:46
sper sa bata Steaua ! :ok:

Catalanul
4th October 2004, 15:29
poate isi revine steaua si bate :D... ca doar ne reprezinta in EUROPA :headbang:

Arjen_Robben
4th October 2004, 15:36
otelul face un egal sigur

alex36
5th October 2004, 00:05
pronostic-2!

Mariusmadmax
5th October 2004, 04:37
Nu in fiecare zi e "Duminica" ... ieri a fost , si gata !
Forza Steaua !
A fost un accident !

baden
5th October 2004, 07:32
sigur ... mie mi s-a parut ca a fost delasare
iar asta e o boala ce trece greu

snoopy67
5th October 2004, 11:09
Dar palma a fost mare. Jucătorii or să-şi revină rapid. Pronostic 1! :)

baden
5th October 2004, 14:23
dar cu rapid joaca in retur ;)
:D

Denis
6th October 2004, 06:49
am votat 1 ca asha cred ca o sa termine dar sper din suflet 2. shi X o sa fie perfect. sai bata ca pe rapidishti sau sai scoata din cursa pt titlu ca anu trecut (X).

baden
6th October 2004, 10:24
Nu va amagiti ... . Steaua a avut ghinion cu Iasiul ... cu Galatiul daca au noroc cred ca pot lua un punct

Red Heat
6th October 2004, 10:35
Nu in fiecare zi e "Duminica" ... ieri a fost , si gata !
Forza Steaua !
A fost un accident !

Mariuse vezi ca si Duminica e "Duminica" :)

In mod normal Steaua ar avea meci greu cu Otelul. Galatenii au o echipa foarte incomoda pentru orice adversar. Este poate chiar cel mai incomod adversar din campionat, mai ales de cand a venit Cartu la echipa, si mai ales cand joaca cu echipele mari din Bucuresti. As merge pe un egal, chiar 0-0 pentru ca Otelul stie sa se apere.


Dar palma a fost mare. Jucătorii or să-şi revină rapid. Pronostic 1! :)

Mah Snoopy tu ti-ai revenit repede dupa cafteala pe care v-am administrat-o ieri la Colin Mcrae??? :D

Pustoai-k
6th October 2004, 11:43
Sa speram ca Otelul va face iar o surpriza de data asta placuta :D
Bate Otelul!

sotostone
6th October 2004, 11:46
daca nu pierdea cu Iasi pierdea acum cu otzelul .... asa acum trebuie sa bata ca-i rupe Gigi :drak:

bagheera
6th October 2004, 12:14
Castiga sigur Steaua. Nu au cum sa repete meciul cu Iasi.

inter
6th October 2004, 23:00
Sorineeeeeeeeeeeeeeee fa ceva :D .... poate pleaca mm-ul :p

baden
7th October 2004, 10:13
am sa vad stelisti rupti de " 'ntelectualul " Gigi

ADY19
8th October 2004, 12:04
Steaua va castiga pentru ca jucatorii s-au trezit dupa meciul cu Iasul. Va fi un meci greu..poate chiar unul fara multe faze de poarta...un meci anost insa Steaua va castiga. Va fi 2-1 sau 3-1 depinde de cat de repede reusesc stelistii sa inscrie
:drak:

ovi
8th October 2004, 16:39
Nu are cum sa nu bata Steaua.Bate cu 4-1. :yeah:

Saber Rider
9th October 2004, 02:48
Totusi terenul din Ghencea nu este ca cel de la Galati in meciul cu Rapid al Otelului. Asa ca anti-jocul ridicat la rang de strategie al lui Cartu va fi contrat puternic de ofensiva Stelei coordonata de Neaga si Dica.
Va fi pesemne un meci in care se va juca, bineinteles ca intotdeauna, mai mult la poarta Otelului, care se vor apara cu toti cei 10 jucatori de camp in preajma propriului careu.
Bineinteles ca daca vor ajunge la pauza cu un egal (Doamne Fereste !!!), galatenii vor incepe sa se dea in stamba cu tragerile de timp (gen 2 targi pe teren in acelasi timp plus "s-a ciordit mingea" cand e vorba de vreun out ... etc ... intreaga paleta, ce sa mai !), ca de altfel oricare alta echipa de provincie aflata in Bucuresti. Deh ... mentalitate de provinciali, total neprofesionista. Si cand le-o zici in fata se mai si supara ! Le sugerez atunci sa se uite si ei pe TvSport la cum se joaca prin Primera Division sau in Premier League. Uff ...

:ok: Magica STEAUA :cool:

Mihayi
9th October 2004, 12:24
:headbang: Va fi un meci urat fara faze de poarta.
sTEAUA va rata,iat Otelul va conduce la pauza cu 1-0.
Meciul se va termina la egalitate 1-1.
Forza Dinamo!!!
E campioana,Dinamo e campioana!!!

baden
9th October 2004, 12:51
Totusi terenul din Ghencea nu este ca cel de la Galati in meciul cu Rapid al Otelului. Asa ca anti-jocul ridicat la rang de strategie al lui Cartu va fi contrat puternic de ofensiva Stelei coordonata de Neaga si Dica.
Va fi pesemne un meci in care se va juca, bineinteles ca intotdeauna, mai mult la poarta Otelului, care se vor apara cu toti cei 10 jucatori de camp in preajma propriului careu.
Bineinteles ca daca vor ajunge la pauza cu un egal (Doamne Fereste !!!), galatenii vor incepe sa se dea in stamba cu tragerile de timp (gen 2 targi pe teren in acelasi timp plus "s-a ciordit mingea" cand e vorba de vreun out ... etc ... intreaga paleta, ce sa mai !), ca de altfel oricare alta echipa de provincie aflata in Bucuresti. Deh ... mentalitate de provinciali, total neprofesionista. Si cand le-o zici in fata se mai si supara ! Le sugerez atunci sa se uite si ei pe TvSport la cum se joaca prin Primera Division sau in Premier League. Uff ...

:ok: Magica STEAUA :cool:


Vezi sa nu ai surpriza sa constati ca si otelului ii convin terenurile bune ... iar mentalitatea de provinciali nu "tine" la jucatorii pe care-i are in lot Cartu.


Bafta Stelei in cupa UEFA !!! /hello /hello /hello

Saber Rider
9th October 2004, 17:11
Inseamna ca n-ai vazut meciul Otelul - Rapid daca spui asta, baden. Ai fi vazut atunci cum in a doua repriza de vreo doua ori au fost cazuti la pamant cate doi galateni (deh, au iesit si ei la iarba verde, un picnic ceva ...), n-ai vazut nici cum isi dadeau mingea din mana in mana vreo 3 insi pana batea out-ul ... etc ... etc ...
Asa ceva nu se scoate cu una cu doua din capul jucatorilor. E o chestie inradacinata, invatati in felul asta de la stadiul de juniori si copii, si din pacate aceasta mentalitate este imprimata de-a lungul timpului si de antrenorii de provincie in pregatiri. Pentru ca ei sunt constienti ca daca au realizat un rezultat bun temporar, stiu ca s-ar putea sa nu-l pastreze prea mult prin mijloace normale de joc, pentru ca echipele din Bucuresti joaca fotbal totusi 90 de minute, si ar fi greu pentru ei sa tina pasul atata timp.

Spune-mi si mie de cate ori ai vazut la Steaua ca trage de timp in halul ala ca galatenii in meciul cu Rapid ?!?
Eu in schimb pot sa-ti dau acelasi exemplu negativ al galatenilor la aproape orice meci al lor cu Steaua, Dinamo sau Rapid cel putin, pentru ca la restul meciurilor lor nu stiu daca ma uit.

Mariusmadmax
9th October 2004, 19:04
eu zic ca Stelistii vor face scor !
5-0 - parca am mai zis :D

vlad1607
10th October 2004, 17:56
Galatiul o sa calce pe urmele Iasiului..:D
FORZA CAINII :D

uti2102
12th October 2004, 00:02
Meci chinuit, cu victorie la limita a Stelei (1-0). Cartzu o sa-shi smulga parul din cap in urma gafei din care se va inscrie singurul gol al meciului. Autor : Ghionea! /hello

inter
12th October 2004, 00:14
Galatiul o sa calce pe urmele Iasiului..:D
FORZA CAINII :D

alpopa mai aveti probleme cu gazonul? :drak: .... sunt mari urmele alea? :rolleyes:

bazz
12th October 2004, 15:46
Bate Steaua la diferenta de 2 goluri.I-am adus cu picioarele pe pamant de aia,ca altfel lua Galatiul punctele pe care le-am luat noi:D

baden
12th October 2004, 15:50
Inseamna ca n-ai vazut meciul Otelul - Rapid daca spui asta, baden. Ai fi vazut atunci cum in a doua repriza de vreo doua ori au fost cazuti la pamant cate doi galateni (deh, au iesit si ei la iarba verde, un picnic ceva ...), n-ai vazut nici cum isi dadeau mingea din mana in mana vreo 3 insi pana batea out-ul ... etc ... etc ...
Asa ceva nu se scoate cu una cu doua din capul jucatorilor. E o chestie inradacinata, invatati in felul asta de la stadiul de juniori si copii, si din pacate aceasta mentalitate este imprimata de-a lungul timpului si de antrenorii de provincie in pregatiri. Pentru ca ei sunt constienti ca daca au realizat un rezultat bun temporar, stiu ca s-ar putea sa nu-l pastreze prea mult prin mijloace normale de joc, pentru ca echipele din Bucuresti joaca fotbal totusi 90 de minute, si ar fi greu pentru ei sa tina pasul atata timp.

Spune-mi si mie de cate ori ai vazut la Steaua ca trage de timp in halul ala ca galatenii in meciul cu Rapid ?!?
Eu in schimb pot sa-ti dau acelasi exemplu negativ al galatenilor la aproape orice meci al lor cu Steaua, Dinamo sau Rapid cel putin, pentru ca la restul meciurilor lor nu stiu daca ma uit.
te deranjeaza ca galatenii au tras de timp cu rapid?
recunosc doar ca asupra faptelor semnalate ai dreptate, dar exista si un revers al medaliei ...
De cate ori nu au castigat Steaua si Dinamo ... meciuri in urma unor lovituri de la 11m acordate in ultimele minute? Rapidul are mai putine astfel de "realizari", dar am invatat ca cel mai bine e sa te bazezi pe tine daca vrei sa nu decida meciul arbitru (!?) Nu sunt antistelist dar stiu cazuri cand jucatorii au fost avantajati ... pentru ca jucau la Steaua si Dinamo (Se intampla acelasi fenomen pe care il remarc la scolari care incep sa aiba atitudini negative pentru ca alti colegi au fost avantajati iar ei au fost neindreptatiti) ... Nu m-ar mira ca in acest meci galatenii sa joace agresiv ... sa faulteze de peste 30 de ori si sa intarzie repunerea mingii in joc (E o solutie care s-ar justifica in conditiile in care si Steaua joaca destul de agresiv uneori si e "mai mare" ca Otelul)
:ok:

DD-Viola
14th October 2004, 18:43
....Nu cred ca Steaua sa piarda acest meci , ..pe Otelul am vazut-o la Timisoara , este o echipa incomoda pt cei care nu ataca , Poli a dat 2 goluri si putea fi mai mult...daca arbitrii nu intrerupeau fazele de constructie si atac ale noastre, ....si stilul lui Steaua este mereu pe atac ,deci cred ca vor fi 2-3 goluri in poarta galateana .

onci66
14th October 2004, 19:42
bucurati-va catelusi acum cat aveti timp, de fapt pana acu' doua etape nu v-am auzit latratul, ca iar a iesit borcica la rampa si de cate ori face asta o luati la vale serios asa ca ......... stiti de ce mor unii?...... de grija noastra!!!!!!!!
bate STEAUA cu 3-1 :yeah:

M|tea
15th October 2004, 00:16
Dupa esecul in fata Iasului a venit meciul de cupa! Surpriza si in cupa!Toti asteptau o razbunare a Stelei insa ea nu a venit!Gigi Becali declara ca nu e afectat de eliminarea din cupa dar eu nu pot sa cred asa ceva.Zenga nu mai e asa "bazat"...incepe sa intre in panica.Concluzie: STEAUA se va pregatii pentru meciul cu noi ca pentru un meci capital.Daca reusim sa luam punct[e]in Ghencea atunci trimitem STEAUA in criza.Sincer imi doresc enorm sa luam 3 puncte in Ghencea ...iar apoi in UEFA,Steaua sa reuseasca cat mai multe puncte posibile.Sa le dam asa un fel de ultima palma si sa-i obligam sa se califice mai departe in UEFA!Nu stiu daca suntem in stare sa inscriem in poarta Stelei...trebuie sa recunosc cu parere de rau ca avem un atac GROAZNIC!Sper totusi sa ne aparam exemplar[fara greseala daca

ieppy
15th October 2004, 00:22
foloseste edit

Mariusmadmax
15th October 2004, 00:38
0-1 cu Iasul - meci tratat cu superficialitate - 3 bari multe ratari ...
0-1 cu Clujul - multe rezerve ... o bara , multe ratari
ar fi cazul la o victorie -LA SCOR- in meciul cu Galatenii , ca de la bataia administrata cateilor rosii in groapa , macelul cu oltenii si meciul mare de Zelesnik am inceput sa mergem mai agale ... plini de aroganta si siguranta pe care ti-o da valoarea ...
dar valoarea trebuie aratata in fiecare joc pe teren !

armin
15th October 2004, 08:42
Daca Steaua nu castiga cu Otelul acum cand trebuie sa-si spele rusinea, inseamna ca nu poate mai mult si poate sa-si ia gandul de la puncte uefa.
Astept sa vad in acest meci potentialul real al ros-albastrilor. Forza Steaua!

alx
15th October 2004, 16:35
Steaua a renuntat la cupa Romaniei. era prea greu sa joace 2 finale in aceeasi zi. Acum e timpul sa renunte si la campionat, e prea greu sa joci joi si sambata sau duminica, nu de alta dar nu prea are ce sa mai roteasca Zenga, poate doar cravata, eventual streangul de gat:) Pun pariu ca Zenga nu prinde returul la Steaua, ceea ce ma bucura pentru ca a distrus echipa prin rotatiile sale tampite. Mai bine lasa echipa sa joace in aceeasi formula vreo 3-4 meciuri la rand sa se inchege relatiile de joc. Asa a zapacit complet sistemul de joc plus pe jucatori, care nu mai stiu cand joaca si cand nu. Pacat.
Steaua nu are voie sa piarda cu Galatiul, altfel o sa aiba moralul foarte scazut joi cu Standard.
Pronostic 1.
PS. Scuze pt lungimea mesajului.

Florentin
16th October 2004, 22:08
Sper intr-o victorie, dar nu chinuita, care ar da alt moral echipei in perspectiva importantului joc de debut in grupe de joi. Pe de alta parte Cirtu este un maestru al temporizarii prin orice mijloace. Sa speram ca de data asta mingea nu se va incapatina sa nu intre in poarta ca in alte meciuri, cel cu Poli Iasi fiind de referinta.
Victorie Steaua la doua goluri diferenta.
Alx, formularea corecta este "streangul la git" iar rotirea acestuia nu merge nici macar ca figura de stil fiind o imposibilitate tehnica. Ironie subtire virind lejer spre straveziu.

Mariusmadmax
17th October 2004, 00:15
Dumitru , Khamutovschi , Radoi - sunt trei din cei sase ...

echipa
STEAUA (albastru) - asezare 4-4-2
12. M. Tudor
- 20. Ogăraru, 17. E. Baciu, 24. Ghionea, 18. P. Marin
- 7. A. Pitu, 22. Paraschiv, 8. D. Munteanu, 14. N. Dică
- 25. Neaga, 21. A. Cristea
antrenor Walter Zenga
Rezerve:
1. A. Lungu, 9. Diniţă, 11. Boştină, 15. Neşu, 19. Opriţa, 28. Lovin, 29. Ciocoiu
Absenţi:
Curt, Rădoi, Fl. Dumitru, Hamutovski (accidentaţi)
mutarea pe care as face-o este intr-un 4-4-3 ultra-ofensiv :
12. M. Tudor
- 20. Ogăraru, 17. E. Baciu, 24. Ghionea, 18. P. Marin
22. Paraschiv, 8. D. Munteanu, 14. N. Dică
- 25. Neaga, 19 Oprita ,21. A. Cristea

giovanni BV
17th October 2004, 09:39
Cistigam acest meci , gata cu pomenile , acum avem un program greu in saptaminile urmatoare , si trebuie sa jucam fotbal adevarat !!! Hai Steaua , in cupa UEFA si in campionat , e timpul sa dovedim !!!

vlad1607
17th October 2004, 18:40
Oare o sa-l supere boghici pe sefu de la partid?

M|tea
17th October 2004, 20:14
Incepe Meciul!

Succes Otelul!!!!

vlad1607
17th October 2004, 20:21
onci66 esti nostim..glumeam :D
Forza Otelul!

giovanni BV
17th October 2004, 21:31
STEAUA cistiga !!! Nu putem pierde puncte acum cind se apropie derbiul si programul este incarcat cu meciuri mari in cupele europene !!!

Saber Rider
17th October 2004, 21:41
Gooooooooooooooooooooooooool Neagaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!

ady_azzuro
17th October 2004, 21:53
Ho ca nu castigarati campionatu...sau cupa. :D

Papagilus
17th October 2004, 22:13
Este clar. Subalternul nu a vrut sa-si supere seful. :rosu:
Editia asta de campionat mai bine s-ar intitula Divizia A - PNG. :headbang:

ady_azzuro
17th October 2004, 22:20
Decat sa castigi ca steaua si dinamo, mai bine iei bataie de la poli acasa....:evil:

Florentin
17th October 2004, 22:21
Greu, foarte greu, aproape tot atit de greu pe cit priceperea lui Papagalus in ale fotbalului.
In fine, ne asteapta un meci extrem de greu joi.

Saber Rider
17th October 2004, 22:40
Este clar. Subalternul nu a vrut sa-si supere seful.
Editia asta de campionat mai bine s-ar intitula Divizia A - PNG.

Care subaltern mah suparatule ?!? Arbitrul ala care i-a dat degeaba galben lui Neaga ?!? Sau care n-a dat cel putin 2 galbene pentru henturi clare, voite, dintre care pentru numai unul s-a acordat lovitura libera, dar fara galbenul aferent ... etc ?!?!?

Victorie mai muncita ca asta nu stiu daca a fost pentru Steaua in acest campionat. Meritata pe deplin, mai ales din prisma "tacticii" recunoscute a lui Sorin Cartu, care se bazeaza pe un anti-joc deja notoriu, la carpeala, trageri de timp excesive, 11 jucatori pana la maxim 40 de metri de propria poarta, faulturi cu nemiluita, sa nu cumva sa se treaca de fundasi si omul si mingea, omul trebuie sa fie pus la pamant.
Tactica lui peste prajit oceanic marinat in sos propriu.

Mai ales ca au lipsit si doi oameni foarte importanti din echipa, Mirel Radoi si Florentin Dumitru, adica stalpul apararii si conducatorul de joc al echipei, doi oameni de Nationala, nu niste neica-nimeni, ca majoritatea echipei Galatiului. Sa zicem ca Hamutovski nu era in forma pentru ca sa fie considerat un al treilea titular lipsa la acest meci.

Asa ca, scor meritat pe deplin, puncte muncite cu pretul spargerii capului lui Paraschiv, iarasi lovit fara ca arbitrul sa dea nici macar fault.


Oricum, meci dificil din punct de vedere fizic pentru Steaua, sa speram totusi ca pana joi se vor reface pe deplin, si poate reintra si Florentin Dumitru, pentru ca totusi s-a simtit din plin lipsa lui in teren. De Radoi inca nu se poate pune problema, el inca nefacand nici un antrenament serios dupa accidentare.
Totusi, in orice componenta ar intra pe teren, Steaua trebuie sa castige cu Standard Liege, pentru ca nu e extrem de greu, belgienii nefiind cine stie ce mare echipa.

:ok: Magica STEAUA :cool:

uti2102
18th October 2004, 00:07
Asha cum am anticipat. O victorie grea!!! Jucatorii ishi fac singuri viatza grea! Nu pot sa intzeleg conceptzia de joc shi nu intzeleg de ce se scarpina cu mana stanga la urechea dreapta! In loc sa joace simplu, in viteza, pe spatzii mici, rosh-albashtrii incearca tot felul de complicaciuni...
Am avut azi noroc cu inspiratzia lui Opritza shi plonjonul disperat al lui Neaga. Ambele la momentul oportun.
Nu se vede ca suntem pe drumul cel bun...Urmeaza insa Standard. HAI BAIETZI !!!

PS : cainii sa faca ciocu' mic, sa mai invetze fotbal; dup-aia sa ne explice cum de s-a dat Gloria asha de ushor la o parte, mai mai ca bancarii in Regie....

M|tea
18th October 2004, 00:44
O victorie meritata de Steaua datorita indarjirii si fgelului in care s-au daruit.Si Otelul a muncit mult dar parca au fost prea fricosi.Au avut cateva ocazii buna in preajma careului de 16m insa nu au stiut ce sa faca cu mingea.A fost o singura greseala in defensiva lui Cartu si Neaga a stiut sa profite!Pacat..... :(

SUCCES ORICUM JOI IN UEFA!
/hello /hello /hello
100%FAN OTELUL GALATI!

ADelPiero
18th October 2004, 00:47
/OLE/
Forza Steaua :D
e bine si 1-0 ;)

gicu
18th October 2004, 00:57
PS : cainii sa faca ciocu' mic, sa mai invetze fotbal; dup-aia sa ne explice cum de s-a dat Gloria asha de ushor la o parte, mai mai ca bancarii in Regie....
Cel putin pe noi ne-au invatat fotbal Man U si Partizan, pe voi cine? N-aud...a, se-aude ceva de la Iasi si de la Cluj :headbang:

ps. alpopa...asta tu ai cerut-o, te-ai bagat singur in seama :sleep:

uti2102
18th October 2004, 01:28
N-am cerut nimic. Decat ca jucatorii sa joace ceea ce shtiu mai bine. JOI !!!
Pana la urmatoarea ocazie de a face de rushine fotbalul romanesc va urez VIZIONARE PLACUTA!!! Shi spor la antrenamentele alea pentru Champions League shi pentru finala Dinamo - Dinamo II ! Dau o bere fiecarui user de pe forum cand o sa facetzi macar jumate din astea 2!

Denis
18th October 2004, 02:29
nu se putea sa nu se bage shi neaga, ala in seama? :mda: :mad:. Oricum, meci strans. Meci bun Otzelul, felicitari Steaua
PS: Se vede ca a lipsit Ghionea din aparearea Otzelului :(. Meci bun Ghionea.

dyuletz
18th October 2004, 03:35
Se vede ca inca suferim in aparare, arbitru a fost destul de tampit dictand multe faze impotriva stelei, la un corner a fost penalty clar ca l-a luat pe oprita parca era, fundasu in brate, dar una peste alta bine ca am reusit sa inscriem si sa luam exact ce aveam nevoie adik cele 3 pcte, si sa speram ca joi o sa facem un meci mare si acolo sa avem dupa meci tot 3 pcte luate.
Forza Steaua si bafta in Uefa!!!

Papagilus
18th October 2004, 05:50
Bey railor, Nicolae Boghici este, ca si Seche, mare bastan in oieria lui Gigi -PNG.
In marea foame de rezultate in care este seful de partid, voi credeti ca Boghici era nebun sa-i puna lumanarea pe coliva?
Dupa cum joaca steluta cred ca in curand JiJi va declara ca nu-l intereseaza nici campionatul si mai apoi nici cupa UEFA.
Alopa, asa e, jucatorii ar trebui sa joace ce stiu mai bine: table sau turca.
Aveti nevoie de multa, foarte multa bafta joi. Oricum, bafta!

armin
18th October 2004, 09:37
Papaglius, mi-am cumparat televizor, asa ca nu mai trebuie sa-ti ascult scenariile, ca sa aud ce se va intampla "in curand".

Noi ramanem cu 3 puncte muncite si meritate, luate unei echipe care recunosc, a stat bine in teren dar care a practicat un antijoc, cautand tot timpul sa enerveze adversarul, ba un bocanc in gura, ba spart capul, etc. Meci urat, semn ca vine toamna si se mareste mocirla pe terenurile noastre.

Gicule, ceea ce n-a putut da Partizan Otelului, v-a dat voua: v-a dat lectie. REZERVELE lui Manchester, de asemenea. De cluj nu cred ca e cazul sa te legi tocmai tu, ca si voi ati furat-o anul asta. Si mai e si Constanta. Si Satu-mare e tot o rusine pt voi.

Asa ca suntem cam in aceeasi oala, una mizerabila. Diferenta in acest moment este ca daca noi menajam titulari pentru grupa UEFA, voi trimiteti titulari ca sa joace la Dinamo II, adica in divizia B, unde mai aveti si voi drept de joc.

gicu
18th October 2004, 09:48
...Asa ca suntem cam in aceeasi oala, una mizerabila...
Perfect de acord. Numai ca unii vad mizeria numai in curtea vecina :(

vasile314tzurka
18th October 2004, 10:01
meci cistigat foarte greu cu o tactica de doi lei. prea inceti si prea multe 'rezolvari" personale. joi va fi infinit mai greu. traim intr-un capionat de doi lei si asta se vede din ce in ce mai mult.

Red Heat
18th October 2004, 10:10
Meci urat dar incrancenat. Spectacolul a cam lipsit tocmai din cauza ca Otelul a venit la Bucuresti hotarat sa ia macar un punct si de aceea s-a asezat pe 3 randuri in aparare, iar in atac nu a contat decat pe contraatac. Si asa cred ca Otelul a avut mai multe ocazii de poarta decat Steaua, iar victoria acesteia s-a datorat unui gol destul de norocos.
Am zis acum cateva zile ca Steaua are sanse mari de calificare din grupele UEFA in primavara europeana. Acum insa, dupa ultimile meciuri am inceput sa ma indoiesc serios de sansele Stelei. Sper sa ma insel

sotostone
18th October 2004, 11:06
repet daca nu ar fi pierdut etapa trecuta Steaua ar fi pierdut acum....
asa ca golul a fost pentru Steaua doar golul egalizator din meciul trecut....d'aia a batut cu 1-0....

Papagilus
19th October 2004, 02:12
Mai fratilor, se pare ca mi-am gasit un nick tare incurcat. Florentin imi spune Papagalus, Armin -Papaglius. :mda:
In rest, cred ca suntem toti de accord: campionatul asta, valoric, este de doi lei. :ciocan: Echipele "de varf" nu au aratat nimic pana acum si au trecut toate prin crize mai mari sau mai mici. Asta e. Pe astia ii avem cu astia defilam. :headbang: Si meciul Steaua - Otelul confirma asta.

armin
19th October 2004, 08:16
Cu campionatul de 2 lei iti dau dreptate, Papagilus. (Scuze pt botez :) ). Avem prea multi fotbalisti "smecheri", care cred ca fac performanta doar cu numele lor. Si sunt cei mai buni la cazinouri si pahare. Au ajuns prea repede bogati si li s-a urcat la cap. Sper ca shock-ul "Mutu" sa-i trezeasca la realitate pe ceilalti.

uti2102
19th October 2004, 15:04
De 2 lei, da' macar e din ce in ce mai echilibrat (de vreo 2 ani). Shi asta e un lucru bun, dar numai pentru echipele care joaca pe bune. De fapt se shi vede in competitziile europene.

sotostone
19th October 2004, 15:27
Shi asta e un lucru bun, dar numai pentru echipele care joaca pe bune. De fapt se shi vede in competitziile europene.

Deci sa intelegem ca atunci cand elimina pe Sahtior Dinamo juca pe bune iar acum a inceput sa faca blaturi nu ?

Iar in anul in care Steaua n-a prins nici Intertoto a fost pt. ca facuse numai blaturi tot sezonul nu ?

Si daca echipele care nu sunt in competitiile europene (inclusiv Dinamo) nu joaca pe bune inseamna ca Steaua n-a cashtigat in Stefan cel Mare si i-a cedat meciul Stelei deci n-are Steaua nici un merit ca a batut in Groapa!

In plus unele echipe sunt condamnate sa piarda toate meciurile pt. ca daca cashtiga unul dintre ele e blat !
:(

uti2102
19th October 2004, 15:33
Nu va mai agitatzi atat. Inapoi la antrenament, poate-i facetzi shi voi o placere lu' Borcica, ca o viatza are shi el. Oare putetzi ?!

PS :
In anu' cand a eliminat pe Shahtior Dinamo s-a facut de ras la Moscova!!! Iar de cupe europene....nu cred k tzi-ai ales bine echipa din partea careia sa faci comparatzii shi analiza ('92-'03 mereu OUT in primul tur....remember ?!). Acu se pare ca reinnodatzi traditzia.... :drak:

ieppy
19th October 2004, 15:36
Si cu toate astea a facut mai multe puncte decat steaua in anul ala. Bah ce chestie.

sotostone
19th October 2004, 15:41
Nu va mai agitatzi atat. Inapoi la antrenament, poate-i facetzi shi voi o placere lu' Borcica, PS :
In anu' cand a eliminat pe Shahtior Dinamo s-a facut de ras la Moscova!!! .... :drak:

1. in ultimele meciuri placerile lui Borcica (provocate de Dinamo) au fost sub neplacerile Stelei cauzate lui nea JJ nu mai amintesc care sunt acele meciuri! (bonus: daca Dinamo pierde in Giuleshti shi Steaua bata la Cluj si cred ca tot Borcea doarme mai linishtit)
2.exista legea compensatziei.. ce s-a intamplat la Moscova s-a spalat la Buc. in retur!
3. Nu fac nici comparatzii nici analiza toata stima pt. momentele '86 (repetati-le!!! daca putetzi :D) doar combat o afirmatzie de a ta si pt. a combate ceva-o afirmatzie in cazul asta- e suficient un contraexemplu (eu am dat 3)
;)

vlad1607
19th October 2004, 18:34
Forza Standard Liege....:D

uti2102
19th October 2004, 20:09
Nu fac nici comparatzii nici analiza toata stima pt. momentele '86 (repetati-le!!! daca putetzi :D) doar combat o afirmatzie de a ta si pt. a combate ceva-o afirmatzie in cazul asta- e suficient un contraexemplu (eu am dat 3)
;)

Nu-i nevoie sa bagi in discutzie evenimentele din '86 pentru ca-i incomodezi pe multzi useri de pe acest forum...Sa ne raportam la ce a fost dupa '89, ca sa nu lasam loc de "echipa lu' Ceashka, echipa securitatzii etc."....Deshi la voi nu prea sunt sigur ca s-a schimbat ceva :drak:

sotostone
20th October 2004, 11:52
Proverbul de mai sus l-am mai spus dar se simte nevoia de a-l posta din nou (repet ca nu shtiu forma exacta dar e importanta esentza)
Daca suporterul oricarei echipe in afara de Steaua ar fi spus :happy (ce e mai sus) atunci nu ash mai fi zis nimik... pt. ca ar avea dreptate!
Dar totushi shi Steaua a fost in exact aceeashi situatzie ca shi Dinamo inainte de rev. Si Steaua a fost echipa protejata cat despre faptul ca nu shtii daca s-a schimbat ceva la Dinamo uite doua .."intrebari":
1. Crezi ca daca Dinamo ar fi in continuare protejata si Steaua nu atzi mai fi in divizia A?
2. Ce te face sa crezi ca la Steaua s-a schimbat ceva si la Dinamo nu ?
:)

uti2102
20th October 2004, 19:52
Dar totushi shi Steaua a fost in exact aceeashi situatzie ca shi Dinamo inainte de rev.
Reiese de undeva ca am zis eu NU ?!


1. Crezi ca daca Dinamo ar fi in continuare protejata si Steaua nu atzi mai fi
in divizia A?
:happy Eshti tare !!! Avand in vedere ca in tzara in care traim in '90 s-a instaurat un regim ilegal (nerevenindu-se la modul de conducere dinaintea loviturii celor doi tovarashi, Dej shi Groza) e putzin probabil daca nu absurd sa crezi ca cineva va desfintza toate echipele de fotbal infiintzate dupa '45 shi le va readuce la viatza pe "clasice"...


2. Ce te face sa crezi ca la Steaua s-a schimbat ceva si la Dinamo nu ?
:)
Steaua este club privat, in totalitate !!! Stadionul apartzine MAPN-ului insa este utilizat platind chirie. La voi nu cred k trebuie sa mai precizez care e "oranduirea....". E de ajuns sa spun ca din conducerea clubului face parte chestorul Popescu.....Iar stadionul shi baza sportiva sunt ale MI-ului....Shi nu va cere nimeni bani sa le folositzi. Atat spun, ca sa nu amestec FC Dinamo cu CS Dinamo. Am mare respect pentru CS shi nu vreau sa-l bag in mocirla cu FC... :ciocan:

inter
20th October 2004, 19:54
bey alpopa ce dur esti ... si parca chestorul ala face parte din echipa unuia care candideaza pt. functia de presedinte al COR :p

uti2102
20th October 2004, 19:59
Pai daca in mare nu s-a schimbat nimic in tzarishoara asta, macar sa subliniem shi noi ce s-a schimbat, nu ?! Steaua a luat-o pe alt drum. Nu ne modernizeaza stadionul MI-ul sau CFR-ul !!! :drak: