PDA

View Full Version : Etapa 14: Unirea Alba Iulia – Otelul Galati 3-1



delaparis
9th November 2009, 00:11
Unirea Alba Iulia – Otelul Galati

Discutii inainte si dupa meci.

Ferko
9th November 2009, 09:22
Alba nu pierde.

delaoltenia
9th November 2009, 12:29
2-2.

stiintacv
9th November 2009, 12:38
bat gazdele.

Denis
9th November 2009, 22:36
Sper sa scoatem macar un egal, desi va fi greu. Atentie la Veljovic!

Scor final 1-1.

UCV
9th November 2009, 22:45
Otelul a inceput sa joace... si nu cred ca o sa piarda meciul de la alba iulia ... desii acolo se castiga puncte greu...
x2.

TeBat
10th November 2009, 13:58
x2

Denis
14th November 2009, 12:15
Daca nu se va accidenta, si sper ca nu, Paraschiv va marca cel putin un gol. Sper sa scoatem macar un egal din deplasarea asta.

Leo
14th November 2009, 14:03
2
Macar acum, daca etapa trecuta nu ati reusit.

Steel Jar
16th November 2009, 10:06
Casigam sigur si o sa spun si dece. Avem un 'super antrenor' si un director general foarte "descurcaret si iubit' la momentul de fata. Pe langa asta am eliminat si "cei mai slabi jucatori" din echipa , adica Jelev si Kolev. Ura, totul este perfect , ne punem si nocturna si :sleep:......of a sunat ceasul si mi-a stricat visul... cel in care scriam o lista ptr Mos Craciun in care totul era minunat ... cu tot cu Stanei $-ei etc.:rasc:
Daca tot jucam in orasul unirii :
Hai sa dam mana cu mana ... si daca tot dam mana, poate sunteti amabili si ne dati si punctele, ciorba de dupa o dam noi .....pe datorie.

P1ka
16th November 2009, 17:04
Daca nu se va accidenta, si sper ca nu, Paraschiv va marca cel putin un gol. Sper sa scoatem macar un egal din deplasarea asta.

Un egal? stiu si Craiova a pierdut cu 3-1 :-j .. voi o sa-i bateti .. sunteti favoriti!!! presimt un 1-3 :> Bate Otelu..! Paraschiv va face o dubla :>::yeah::D

Denis
16th November 2009, 21:46
Dumnezeu sa te auda!:D Eu si cu un egal m-as multumi dapai cu o victorie.:D

HAI OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cristian
16th November 2009, 21:49
Un egal? stiu si Craiova a pierdut cu 3-1 :-j .. voi o sa-i bateti .. sunteti favoriti!!! presimt un 1-3 :> Bate Otelu..! Paraschiv va face o dubla :>::yeah::D

Ar fi foarte bine asa oltene :D Dar e putin probabil...:(

Denis
20th November 2009, 14:48
Florin Dan zici ca-i Mario Gomez ... parca seamana asa oleaca la moaca.:D

Denis
20th November 2009, 14:51
0-0 la pauza.

Slabut meci facut de Otelul deocamdata, insa mai bine ca acum cateva etape.

Toate compartimentele trebuiesc intarite. Suntem cam vulnerabili in centrul apararii, la constructie stam naspa, si la finalizare lafel.

cryrad1975
20th November 2009, 14:56
0-0 la pauza.

Slabut meci facut de Otelul deocamdata, insa mai bine ca acum cateva etape.

Toate compartimentele trebuiesc intarite. Suntem cam vulnerabili in centrul apararii, la constructie stam naspa, si la finalizare lafel.

ai uitat si portarul, ca si acolo...

Denis
20th November 2009, 15:05
Am zis toate.:P Am detaliat doar la aparare, mijloc, si atac deoarece eu cred ca Baotic e portar bun.

Steel Jar
20th November 2009, 15:30
Ole Ole noi ne ducem sigur in liga a 2 a. Macar sa il bage pe Nikolici sa vad si eu un atacant adevarat."Bine ca am scapat" de Kolev si Jelev, stam excelent in aparare.Multumim Mariusica, cand o sa retrogradam o sa fugi sa ii distrugi si pe altii.
Eu m-am acomodat cu ideea ca vom retrograda dupa etapa a 7 , cand lucrurile s-au inrautatit pe toate fronturile.Sa ne multumim daca echipa nu se va desfiinta .
Astept demisia antrenorului , macar satisfactia asta sa o am si eu ca suporter.

Celso
20th November 2009, 15:41
ce gol Grozav:P

Mario375
20th November 2009, 15:50
Grozav gol! /OLE/

bada_otelul
20th November 2009, 15:55
Un meci cu 4 goluri, unul mai de rahat decat altul. Asta e circ nu fotbal. Cine vede scorul se pacaleste ca a fost meci frumos cand colo au fost 4 goluri pe 4 greseli greu de inteles si la liga a 3a. Sutul lui Grozav ce a mai slavat (f putin) din impresie. Cu Jelev si Kolev nu pierdeam in veci meciul asta. Bravo stane, scapa-ne de mercenari:rosu:

Denis
20th November 2009, 19:58
Mda, ******* cu sigla pe frunte, atat pot spune despre Stan!!! Dorinel atat poate, si lafel si jucatorii... deci unde este obstacolul??? Oare???:headbang:

YoYoyOi
20th November 2009, 20:14
dati si voi putin de greu si deja il executati pe Stan. Pana acum era erou local si acum e inamicul public

Denis
20th November 2009, 20:23
Pana acum?? A fost, i s-a dus timpul. Dar nu vezi ca ne pune bete in roate? Pe ce lume traiesti? Daca era cineva care sa-i pese de club aveam investitori buni acum. Nu poti face nimic cu antrenori si jucatori de liga a II-a. Oricum, de cand a plecat MM suntem cam slabuti.:(

MM face treaba peste tot unde se duce. Cat a fost la Steaua a facut treaba, dar dupa ce a fost dat afara a fost clar cum v-ati scufundat usor, usor. La Urziceni nu mai vorbesc; e om de baza acolo.

In fine, asta e.:) Asa ca o idee pentru tine, Stan e un fel de Becali al nostru, numai ca nu are banii lui Becali.

Hard
20th November 2009, 20:24
Sincer, ma bucur.

bada_otelul
20th November 2009, 21:26
dati si voi putin de greu si deja il executati pe Stan. Pana acum era erou local si acum e inamicul public

N-a fost nici erou si momentan nici inamic public nu-i. E capabil omul de lucruri foarte bune dar cum politica-i o curva si el a intrat de ceva vreme in ea repercusiunile se resimt si asupra clubului. De cand a intrat in politica o tine dintr-o gafa in alta culminand cu evacuarea "mercenarilor" de bulgari, mercenari care pana acum nu au depus memorii pentru recuperarea banilor din cate se pare, poate ii ajuta stan sa se grabeasca:rosu:

Lordul
20th November 2009, 21:32
un blat...simplu....

Denis
20th November 2009, 21:34
un blat...simplu....

Tu ai ramas blocat?? Revino-ti baiete!

------------------------------------

Rusine sa le fie conducerii!:rosu::rosu:

delaoltenia
21st November 2009, 12:35
alooo....domnii moderatorii,puneti bre si voi rezultatele,va reamintesc ca aseara s-au disputat doua meciuri.
...se cunoaste lipsa mea. :D :D :D :D

Denis
21st November 2009, 12:51
Le-am amintit si eu pe RA.:P

Fostul moderator Cristian se ocupa de asta... statea mereu pana se terminau partidele, si baga rezultatele. Baga sticky la meciurile din ziua respectiva....:(

Ehh...

delaoltenia
21st November 2009, 12:54
chiar crezi ca nu stiu rezultatele? :)

TeBat
21st November 2009, 20:06
bravo Alba:ok:

Sir. Eko
22nd November 2009, 12:51
Vad ca ii merge bine lui Dorinel :D .Mai rezista mult pe banca oare?

Denis
22nd November 2009, 13:04
Unirea n-a meritat victoria, dar nici Otelul n-ar fi meritat sa castige. Critic in mod special defensiva noastra care a fost "la pamant" din minutul 1 pana in minutul 90. Din pacate si Paraschiv a uitat sa mai faca faza defensiva dar poate ca asa i-a grait "antrenorul principal".

As vrea sa vina la Otelul "colosul" Ucrainian de 196cm - 90 kg. Venirea sa in iarna ar putea fi foarte importanta pentru evitarea retrogradarii. Cred ca si Pena daca era in poarta apara mai bine ca Baotici in meciul cu Unirea, deci sa ne bazam pe el pana la sfarsitul campionatului este inacceptabil.

Iar in locul lui Jelev trebuie sa gasim un jucator ieftin si cu experienta, deci pe cineva de peste 30 de ani.
Eu voi fi multumit daca reusim sa scoatem 500k de euro/fiecare bulgar desi tot cred ca e prea mult.

Denis
22nd November 2009, 13:06
Vad ca ii merge bine lui Dorinel :D .Mai rezista mult pe banca oare?

Pana nu-si da el demisia va fi in in continuare pe nervii nostri, caci Stanel nu-l da afara.:headbang::headbang:

Liv52
22nd November 2009, 18:35
Cu un asemenea portar, Otelul risca sa pice in B. De cascadorii rasului, nu alta.

Denis
22nd November 2009, 20:57
Vine colosul ucrainian!:cool: