PDA

View Full Version : Etapa 14: Rapid – Gaz Metan 4-1



delaparis
9th November 2009, 00:11
Rapid – Gaz Metan

Discutii inainte si dupa meci.

Hingherul
9th November 2009, 00:51
2 cu tendinte de X
rapiduletu deraiaza.

Datenshi
9th November 2009, 00:56
1 solist. Se pare ca anul asta avem o alta "tactica" decat in restul de 86 de ani de existenta, nu mai pierdem puncte decat cu echipele din fata. Astra a fost exceptia care sa confirme regula.

Ferko
9th November 2009, 09:16
1, dar as vrea X.

Leo
9th November 2009, 12:23
Hai Mediasul !

delaoltenia
9th November 2009, 12:25
in poll x.

stiintacv
9th November 2009, 12:41
x solist,bornescu va gafa decisiv!

samar
9th November 2009, 12:52
x solist,bornescu va gafa decisiv!

ai vrea tu.... :drak:

malexoid
9th November 2009, 14:47
1 (teoretic)...
Rapid are naravul sa mai dea cu batu'n balta cand te astepti mai putin, gasca lui Pusztai joaca extrem de spectaculos, simplu si frumos, cu determinare.

draghici.cristi
9th November 2009, 20:14
1 solist

TeBat
10th November 2009, 13:59
acesta este un meci de 1x2

Tyler Durden
10th November 2009, 14:10
Eu zic ca e meci de 1x2 solist! :D

samar
10th November 2009, 14:15
Eu zic ca e meci de 1x2 solist! :D

Crezi..?!!!:thinkso: :D

Tyler Durden
10th November 2009, 14:16
Da, pentru ca se intalnesc 2 echipe cu un joc imprevizibil.

nayram
10th November 2009, 19:46
X2 ar fi normal.:D

samar
10th November 2009, 20:18
X2 ar fi normal.:D

Vezi ca Steaua joaca pe alt thread :drak:

TeBat
10th November 2009, 20:31
Eu zic ca e meci de 1x2 solist! :D

sau asa :D

Cristian
14th November 2009, 11:19
Bate Rapidu... :)

Denis
14th November 2009, 12:12
Hai Ra-pi-du, hai Ra-pi-du! /hello/hello

Cristian
14th November 2009, 12:16
Rave te pupa samara daca te vede :happy

Denis
14th November 2009, 13:09
:D:D Pai tin cu Rapidul in meciul asta. Oricum...vroiam sa zic cum zicea Paraschiv dupa ce a dat gol anu trecut cu Rapidu acasa la noi, mai tii minte?:D Zicea: hai rapidu, hai rapidu, haide:hello

Oricum, acum chiar vreau sa castige ca sa nu se indeparteze Gazosii de noi.

JJ
14th November 2009, 13:24
N-am mai batut de mult, acum parca vad ca facem o surpriza si castigam. :D

Leo
14th November 2009, 14:01
Experienta. :P

samar
14th November 2009, 14:04
Avem suporteri in plus??!!! :mda::D

Rave...anul trecut Paraschiv a fost ironic scandand : OLE OLE,MULTUMIM RAPIDULE,si de atunci Otelul si-o ia pe coaja la fiecare intalnire cu Rapiduletzu' :D

Batem la diferenta de 2 goluri (sper sa nu exagerez) :cool:

Cristian
14th November 2009, 14:30
Pai samaro de atunci am jucat numai la voi :D Ia sa veniti la noi :)

samar
14th November 2009, 14:56
Venim...venim...dar in retur :drak:

Denis
14th November 2009, 15:03
Avem suporteri in plus??!!! :mda::D

Rave...anul trecut Paraschiv a fost ironic scandand : OLE OLE,MULTUMIM RAPIDULE,si de atunci Otelul si-o ia pe coaja la fiecare intalnire cu Rapiduletzu' :D

Batem la diferenta de 2 goluri (sper sa nu exagerez) :cool:

Stiu ma ca a zis-o ironic, dar eu nu am zis-o. Chiar sper sa bata Rapidul.

Razor
20th November 2009, 21:34
S-a accidentat si Bornescu. :(

Tyler Durden
20th November 2009, 21:47
Furam, furam/ furam si castigam. :D

Razor
20th November 2009, 21:51
Hehe , 4-1 :D

Dupa ce au egalat mediesenii ma asteptam ori sa facem egal , ori sa pierdem...in niciun caz ca mai marcam de 3 ori.Bine ba !

Melcyah
20th November 2009, 22:09
Am fost tinuti cam in tensiune. Nu merita Medias scorul asta :|. Din pacate nu cred ca a fost penalty si nici fault asupra la Ionita. Scorul trebuia sa fie 2-1 Rapid ( nu cred ca ar fi fost asa neglijenti jucatorii ca sa ia golul valabil din final ). Prea multe greseli au facut jucatorii nostrii, iar Grigorie iar e omul "-" de pe teren. S-a vazut si lipsa lui Helder si Herea :( si poate de aia nu am avut atatea ocazii. Felicitari celor din Medias pentru jocul prestat, are niste copii foarte buni in echipa :D
Si felicitari galeriei :D noastre care iar a fost peste jocul prestat.

Cristy RVD
20th November 2009, 22:11
Batem la diferenta de 2 goluri (sper sa nu exagerez) :cool:

care 3 ? :D

din ce am vazut Bornescu nu cred ca mai intra pana in retur, iar cu Marinescu.....:D

UCV
21st November 2009, 02:21
S-a accidentat si Bornescu. :(

Nu am vazut meciul... Bud la faultul asupra lui Bornescu a luat rosu ?

Melcyah
21st November 2009, 09:30
Nu a primit :| a fost un arbitraj cu multe erori, cred ca ai nostrii la capitolul asta stau prost rau :(

Duba
21st November 2009, 09:38
Meci castigat de Rapid cu largul concurs al arbitrului. Penalty inventat pentru echipa de sub pod, la 0-0, Iencsi iertat de rosu, in min. 45, dupa un fault extrem de dur la Bud (talpa pe genunchi) au fost cele doua momente care au dezechilibrat partida. Cum se juca oare repriza a doua cu Rapid fara un jucator si 0-0 pe tabela? In opinia mea, si nu numai, a fost viciera clara de rezultat. RUSINE RAPID! RUSINE AVRAM!

Tyler Durden
21st November 2009, 10:52
Nu exista nicio reluare edificatoare cu privire la faza acelui 11 metri, doar Duba a vazut clar faza, imprumutand ochiul lui Gica Chioru.

Ulysses
21st November 2009, 11:11
Ti-a venit apa la moara, Tylere?:cool: Esti lider ma, ai tot dreptul:D

Tyler Durden
21st November 2009, 11:17
Ce bine ar fi sa fiu eu lider...din pacate doar Rapidu' e.:D

delaoltenia
21st November 2009, 12:30
N-am vazut meciul,Rapidul a castigat pe bune?.

augstopet
21st November 2009, 12:48
Incepand de la transmisia meciului si terminand cu arbitrii ....dezastru . Cate camere de filmare a unui meci tre sa aiba o transmisie decenta ? Dar pozitionarea lor conteaza ? Cat de chior tre sa fi sa nu vezi trei goluri incorecte + un gol anulat eronat medieseniior ?? Arbitrii sunt incompetenti sau o fac premeditat ??? Ziaristiilor , comentarea pro sau contra unei tertze echipe se face liniar , nu preferential (vezi meciul din cupa ) !!!
Mamaliga cu paine sau paine cu mamaliga ,tot aia e . Pe zi ce trece " ucideti fotbalu' "

Tyler Durden
21st November 2009, 13:01
Eh, n-au fost 3 goluri incorecte, au fost 4...:sleep:

Ulysses
21st November 2009, 17:39
Ce bine ar fi sa fiu eu lider...din pacate doar Rapidu' e.:D

Iar ii lasi singuri impotriva tuturor?:mda:

samar
21st November 2009, 18:24
N-am vazut meciul,Rapidul a castigat pe bune?.

N-ai sa afli raspunsul la aceasta intrebare,pt ca nu ai vazut meciul!!!!:evil:

TeBat
21st November 2009, 20:05
destul de surprinzator scorul,ma asteptam la o diferenta mai mica

UCV
22nd November 2009, 01:27
destul de surprinzator scorul,ma asteptam la o diferenta mai mica

Da , daca vezi scorul , te gandesti ca fost un meci extrem de usor pentru rapid , dar... gazul a jucat foarte bine , scorul este "mincinos" eu zic ca un 2-1 era cel mai bun...

Telespan
22nd November 2009, 05:08
Meci castigat de Rapid cu largul concurs al arbitrului. Penalty inventat pentru echipa de sub pod, la 0-0, Iencsi iertat de rosu, in min. 45, dupa un fault extrem de dur la Bud (talpa pe genunchi) au fost cele doua momente care au dezechilibrat partida. Cum se juca oare repriza a doua cu Rapid fara un jucator si 0-0 pe tabela? In opinia mea, si nu numai, a fost viciera clara de rezultat. RUSINE RAPID! RUSINE AVRAM!
De meciul Steaua -Unirea Alba iulia nu spui nimika tovarase?
11m clar la 0-0 pentru Unirea
gol din offside la Kpetanos
Berbecarul va dat trei puncte mari,echipa Steaua joaka bine la nunti,botezuri shi avorturi...cu fotbalul sinteti k,pe timpul lui Ceasca ,japca shi hotii.
Pune shi tu reluare la faultul lui Ionita (la 11m)....sa vedem shi noi....la televizor nu se vede nimika la reluare,doar cind Ionita cade in careu...ai ceva care sa ne convigi?

Duba
22nd November 2009, 08:42
De meciul Steaua -Unirea Alba iulia nu spui nimika tovarase?
11m clar la 0-0 pentru Unirea
gol din offside la Kpetanos
Berbecarul va dat trei puncte mari,echipa Steaua joaka bine la nunti,botezuri shi avorturi...cu fotbalul sinteti k,pe timpul lui Ceasca ,japca shi hotii.
Pune shi tu reluare la faultul lui Ionita (la 11m)....sa vedem shi noi....la televizor nu se vede nimika la reluare,doar cind Ionita cade in careu...ai ceva care sa ne convigi?


Tovarasi sunteti voi - REPREZENTANTII CLASEI MUNCITOARE CFR-ISTE.
Retine si baga la capatana. Cu Unirea, n-a fost niciun penalty (contactul dintre jucatorul Albei Iulia si Ghionea a fost fara intensitate, la fel ca cel dintre Ionita si jucatorul Mediasului), iar golul poti sa spui ca a fost din ofsaid daca consideri ca pasa era adresata celor 3 stelisti aflati intr-un ofsaid evident, nu si Kapetanos, care se afla pe linie, deci in joc, cu jucatorii Unirii.

In vreme ce mass-media a mediatizat vreo saptamana acele faze confuze din meciul Steaua - Alba Iulia, pe ale voastre nici nu le baga in seama. Noroc cu MM-ul in interventia de aseara de la Telesport, care a spus raspicat ca ati fost avantajati in doa faze - la una nu se impunea sub nicio forma 11 m, iar in cea de-a doua Iencsi merita de 2 ori rosu.

Rapid - Gaz Metan = VICIERE DE REZULTAT!



Da , daca vezi scorul , te gandesti ca fost un meci extrem de usor pentru rapid , dar... gazul a jucat foarte bine , scorul este "mincinos" eu zic ca un 2-1 era cel mai bun...

Gazul a jucat f. bine, dar n-a fost lasat sa joace. Cele doua greseli, ca sa nu spun hotii, la 0-0, au facut ca rezultatul sa arate asa. N-am mai mentionez golul valabil al Mediasului in prelungirile meciului, nu mai avea importanta. $-1 sau 4-2 e practic acelasi lucru. Aveam jr. si-a facut datoria si a oferit 3 puncte PRIMEI ECHIPE COMUNISTE DIN ROMANIA, RAPID BUCURESTI.

Tyler Durden
22nd November 2009, 10:18
Ce sila mi-e de batranica asta hamesita, de fanul echipei de suflet a Ceausescului si a nomenclaturii ceausiste. Pacat ca nu a avut loc lustratia pana la ultimele consecinte, pentru ca asa suntem nevoiti sa suportam un asemenea cretinozaurus rex.

gica
22nd November 2009, 12:18
Se spune ca de aia-i frumos fotbalul pentru ca rezultatul este imprevizibil.....evident ca nu la cel de aseara ma refer unde Avram (arbitrul)nu a lasat nicio o alta posibilitate in afara victoriei gazdelor!Penalty observat datorita experientei vaste,galben doar la Iencsi pentru ca asa cerea spiritul golului si in final minge pusa pe 16m. la golul de 2-1 a lui Spadacio pentru ca asa o cerea situatia.....si cum va tavaleati pe jos dupa partida cu CFR ca la 1-1 (gol rapid din ofsaid) nu ati primit 2 penaltyuri.
Aici este problema mare din Romania totul se judeca dupa interesul comun respectul fiind lasat sa fie folosit de prostovani nu de shmecherasii de Bucale,rectific shmecherasii mitici si tuciurii.
Pai dupa meciul Rapid-CFR a fost dezbatere nationala vizavi despre arbitrajul bucuresteanului Tudor care a fost indus in eroare de culorile tricourilor si nu a recunoscut echipa din capitala,verdict Tudor cumparat,tampit,fara valoare.....
Dupa Craiova-CFR din nou furt national impotriva echipei marilor romani proveniti de pe meleagurile oltene colorate.Unde arbitrului i se reproseaza un gol anulat pe nedrept Craiovei (pozitie la limita oricum ar fi fost ea)si un ofsaid nesemnalizat la golul CFR (dupa aprecierea unui Lazarescu care nu este fan CFR ,decizie corecta validarea golului).Deci decizii la limita care fiind insa dublate de jocul de handbal al clujenilor care n-au inteles ca in 10 oameni(eliminare gratuita a lui Traore) trebuie sa piarda.Ce a urmat in media din rominica este de neimaginat...atacuri duse de barzii nationali,granzii presei si televiziunii impotriva multinationalei de la Cluj fara respect fata de valorile nationale.
Ce s-a intamplat dupa Steaua-Alba cu 3 decizii impotriva ardelenilor?Regret unanim ca Steaua nu a reusit sa treaca pe primul loc la golaveraj....
A doua zi dupa Craiova-CFR se joaca Astra-Dinamo.....ofsaid semnalizat eronat la 2-1 pentru Dinamo(ploiesteanul era 2m in spatele fundasului dinamovist).Apoi rosu dat pentru lovire cu cotul vazuta de arbitru.La reluare nevazandu-se intentia ploiesteanului de lovire.Si o lovitura de penalty pentru Astra.Daca ar fi sa facem o comparatie ,la penaltyul dat la Raduta trebuiau date 2 lovituri de pedeapsa la faultul ploiestenilor.....Reactia presei ,Cristea in mare forma....iar Turcu foarte multumit de victorie dupa ce in aceeasi zi declarase la cererea lui Mititelu de a se rejuca partida ca Dinamo are onoare....
Dupa partida de aseara cu greselile aratate mai sus ,Manea era foarte multumit de elevii sai.....mai sa fie tot corul de plangaciosi ce fac tac,n-au timp ca-s cu alegerile.
Mai lipsea Iancu de aici dar este prea lung postul ca la asta este necesar unul special.....

Marius
22nd November 2009, 12:28
Mai lipsea Iancu de aici dar este prea lung postul ca la asta este necesar unul special.....

o sa apara imediat si iancu, stai linistit :)

asa e-n tenis...

Liv52
22nd November 2009, 18:27
A cam fost furaciune aseara pe Giulesti. Un penalty aiurea acordat pentru Rapid si un fault clar de rosu facut de Iencsi si trecut cu vederea de arbitru, suficient pentru ca Mediasul sa piarda.

Ferko
23rd November 2009, 10:25
Rapidul era in stare sa castige meciul fara "ajutorul" arbitrului - parerea mea. Chiar era necesar ca acel "mic" avram sa iasa in evidenta ? Avem niste arbitrii de tot rahatul. Aproape ca nu e meci in care "fluierasul" sa nu iasa in evidenta. Scurta caracterizare a arbitrilor nostrii : nu vad fazele de joc, nu conosc regulamentele, dar fluiera "cum trebuie". Si intotdeauna sunt scosi nevinovati, sunt protejati, iar pagubitii raman cu pagubele, ei cu "lovelele". Am o intrebare : a fost pedepsit pecuniar vreun arbitru care a gresit flagrant ?