PDA

View Full Version : Live week 9- comentarii despre meciuri



MaxximusLegion
8th November 2009, 18:49
Comentati meciurile week 9.
De la 8, sper sa gasesc un stream pt bears- cardinals:D

georgebz
8th November 2009, 19:27
dap .. si eu pt Colts

SlayerZ
8th November 2009, 19:28
De la 8 as vrea sa gasesc un stream pt cardinals-bears sau pentru texans-colts . Apropo cred ca ar fi o idee buna, daca cineva gaseste un stream bun sa impartaseasca si cu ceilalti :D

dumboss_yo
8th November 2009, 19:34
George, daca gasesti ceva sa-mi spui si mie...sper sa nu fie cu SopCast, ca am probleme cu el...
Sunt multe meciuri interesante in seara asta: Cardinals @ Bears, Ravens @ Bengals, Texans @ Colts, Dolphins @ Pats, Chargers @ Giants si SNF-ul Cowboys @ Eagles ... asadar, e bine ca avem de unde alege :D.

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:05
hehe,am gasit redzone tv!:yeah:
frumoasa interceptia lui brady!:D
colts, in loc sa dea fg..merg pe 4&1 si..pasa incompleta:(

il_dotore
8th November 2009, 20:08
si eu as vrea sa vad colts....

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:15
td cards, in red zone pe 3&3.fitzgerald!:yeah:
na.corbii sunt condusi 7-0...c'mon flacco!!!
Poftim, au anulat TD lui pats...au considerat ca a fost incomplete pass.
Cine vrea colts, sa deschida stremtorrent si bluesman are colts.
TD Packers...mama,ce-s cu tricourile lui bucs?!:((
td pats, pe interceptie qb lui dolphins...
td falcons gonzalito!:))

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:19
harris de la bears,i-a dat un pumn unuia de la cards si-a fost eliminat din meci...
:shock: bucs au dat TD...7-7...wow:))
colts 7-0.Sa vedem din ce-s facuti texanii!!
ce pasa de td a dat Cutler....:|

il_dotore
8th November 2009, 20:22
Td colts

dumboss_yo
8th November 2009, 20:23
TD Cooolts !!!
Joseph Addai (bineinteles prin pasa, nu prin run :)).
Ma uit cu JustinTV dar ma scoate intruna ca au ajuns la maximum..o sa incerc acum cu StreamTorrent.

Zabriskie
8th November 2009, 20:23
paulescu tocmai a avut un punt pt skins, nu stiam ca are din nou un job.

dumboss, folosesti ultrasurf pt justin.

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:26
pats td,7-3...idem jags 7-3
dumb: instaleaza-ti streamtorrent, bluesman are colts;)

dumboss_yo
8th November 2009, 20:30
il am instalat, ajunge buffering la 100% si zice Ready, dar ramane tot anuntul ala al lor (appreciation from StreamTorrent team) si nu apare nici imagine nici sunet :( poate e de la mine, ca si SopCast imi face la fel. Nu e de la codecuri si nu stiu de la ce altceva ar putea fi.
Intre timp, interceptie a potcoavelor care sunt din nou in atac ...

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:31
Lasa-l sa mearga...ai rabdare!:P

il_dotore
8th November 2009, 20:32
10-0 Colts

dumboss_yo
8th November 2009, 20:34
Din pacate, pot spune ca am pierdut 4 puncte, pentru ca am avut 1st & Goal de la linia de 4 yarzi, insa yarzii pierduti pe alergare si o penalizare ne-au condus doar catre un FG. Eh, poate data viitoare :P. 10-0.

P.S. E deschis Bluesman de vreo 10 minute si sunt in aceeasi situatie.

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:36
td cards...ce echipa inconstanta!bears overrated...
td falcons.saracii redskins, anul asta sunt praf!portis s-a accidentat.out for the game.falcons au dat td in urma unei inter.
ravens pe 4&2 bengals, fac o noua interferenta la pasa...

murdocitu
8th November 2009, 20:39
dumbo : in ST dai click dreapta si vezi la proprieties url-ul dupa care deschide media playerul si baga-l acolo si vezi cu MP

il_dotore
8th November 2009, 20:51
13-0 colts...

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:53
hahhaha,ce frumos td punt blocked au marcat bucs!:happy
td cards, 21-7...

il_dotore
8th November 2009, 20:54
14-14 GB cu TB....

Bronco
8th November 2009, 20:54
* Cardinals seamana iar ca echipa de anul trecut. Foarte frumos joaca. 3 TD in prima jumatate, deja...si mai e pina la half time.
* Bucs joaca in unifromele vechi... :happy Super!!!! Aproape ca si uitasem cum arata portocaliul ala sters...
* Pe ESPN America e Pats vs. Dolphins. Slabut meci...

il_dotore
8th November 2009, 20:55
bengals daca ii inving azi pe ravens au mari sanse sa prinda un loc in play-off... ar fi o surpriza placuta zic eu a sezonului...

dumboss_yo
8th November 2009, 20:58
Exceptional merge defensiva lui Indy ... a permis 8 yarzi pasati si 9 alergati in 24 de minute de joc ...

murdocitu: unde bag URL-ul in MediaPlayer, ca nu imi dau seama ?

murdocitu
8th November 2009, 21:02
file -> open url

il_dotore
8th November 2009, 21:03
Iar nu merge jocul cu RB la Colts... Se pare ca Brown nu joaca... stie cineva de ce

murdocitu
8th November 2009, 21:05
MIA-NE -- http://www.veetle.com/viewChannel.php?cid=4af3f9fb96734 e cu veetle se vede perfect

dumboss_yo
8th November 2009, 21:06
murdocitu: zice "the specified module could not be found", dar cred ca e din cazua ca am eu probleme cu MediaPlayer, nu-mi deschide niciun fisier audio, poveste lunga...asta e, am probelem cu toate, noroc cu Sport1...ms mult oricum ;)

ontopic: la 3rd&1 pierdem un yard pe pamant in loc sa obtinem 1st down...eu zic ca poatcoavele pot scoate toate Running Plays din playbook :(

il_dotore
8th November 2009, 21:08
sau sa cumparam un RB ...

Bronco
8th November 2009, 21:09
La Bears nu merge defensiva aia deloc... Cum e posibil sa il lase pe Warner sa aiba atata timp sa paseze?

il_dotore
8th November 2009, 21:11
NE-MIA 10-10 ... sper sa bata MIA....

murdocitu
8th November 2009, 21:11
warner 4 TD pana la pauza si inca nu e gata....

Edit : cu veetle chiar se vede cristal (trebuie sa il lasi vreo 2-3 min)

MaxximusLegion
8th November 2009, 21:13
ce umilinta isi ia ursii...dupa prostul obicei american, presimt ca stadion se va goli inainte de sfr meciului.
campbelll qb redskins, s-a rupt...a fost inlocuit de collins.

il_dotore
8th November 2009, 21:25
Fumble Texans!!!! in red zone...

codrutc
8th November 2009, 21:26
Se pare ca Jerod Powers nu este numai bun, este si destept si gandeste repede.

dumboss_yo
8th November 2009, 21:27
Cine imi poate explica decizia arbitrului la challenge-ul lui Caldwell? s-a intrerupt pe JustinTV exact cand o dadea si nu am mai inteles nimic.

codrutc
8th November 2009, 21:29
Mi se pare mie sau Colts joaca West Coast offense in meciul asta?

MaxximusLegion
8th November 2009, 21:31
Acum,sa vedem cat mai ramane zorn la redskins.Dupa ce l-au adus pe ala care lucra la o sala de bingo, poae snyder, aduce pe unu care lurceaza la o benzinarie!:D

codrutc
8th November 2009, 21:31
Cine imi poate explica decizia arbitrului la challenge-ul lui Caldwell? s-a intrerupt pe JustinTV exact cand o dadea si nu am mai inteles nimic.

Bethea tackled Moats la linia de 1 yard, si mingea a inceput sa-i iasa dintre maini inainte de a fi jos. Powers, care era langa el, a intrat cu ambele picioare inapoi in teren si a atins mingea. Touchback.
Damn, Texans tocmai au interceptat

dumboss_yo
8th November 2009, 21:33
Uof...Manning duce mingea 60 yarzi in 50 de secunde si cand mai avea 20 de yarzi arunca interceptie returnata pana la centrul terenului :(

il_dotore
8th November 2009, 21:36
Manning are 242 de yds in prima repriza!!!! In ritmul asta sare de 400...

il_dotore
8th November 2009, 21:37
13-3 Colts la pauza

dumboss_yo
8th November 2009, 21:40
E ceva sa il tii pe Schaub la doar 76 de yarzi aruncati in 30 de minute avand in vedere ce sezon a avut pana acum ... Peyton are 242, so far :P ... Texans 3-13 Colts - HT.

codrutc
8th November 2009, 21:40
Ce a patit Campbell? Genunchi, contuzie?

il_dotore
8th November 2009, 21:42
Ce mi se pare surprinzator este scorul de la bengals cu ravens

campuscodi
8th November 2009, 21:45
Surprinzator dar Bengals chiar joaca bine de tot. Pittsburgh o sa aiba probleme in a-si castiga divizia.

MaxximusLegion
8th November 2009, 21:49
Ce a patit Campbell? Genunchi, contuzie?

Nimic.Asta de la redzone,zice ca revine pe teren!

codrutc
8th November 2009, 21:52
Surprinzator dar Bengals chiar joaca bine de tot. Pittsburgh o sa aiba probleme in a-si castiga divizia.Bengals sunt una dintre acele echipe care te fac sa-ti para rau ca le subestimezi. am pronosticat impotriva lor etapa asta, la fel impotriva la Denver. Nu m-ar mira ca si Denver sa-i bata pe Steelers, si inca convingator. vorbind de Denver, sper ca Jack Williams, care tocmai a fost dat afara sa faca loc pentru Ty Law, sa ajunga la Colts ca rezerva.

il_dotore
8th November 2009, 22:00
13-10 colts... s-a strans meciul

Zabriskie
8th November 2009, 22:01
campbell a incasat 5 sacks in 2 sferturi, a fost scos pt ca mai era 3rd and long si sub 2 min de joc.

Zabriskie
8th November 2009, 22:04
Se pare ca Jerod Powers nu este numai bun, este si destept si gandeste repede.

polian si stafful lui sunt de departe cei mai buni la gasit talent in secondary. si nici nu le trebuie high picks...

il_dotore
8th November 2009, 22:05
NE-MIA 16-17... Se inteteste lupta si in divizia asta

anthynidiany
8th November 2009, 22:09
dar i-au macinat pe drive-ul asta. au jucat si un 4th&1

Patriots
8th November 2009, 22:13
Brady to Moss for 71 yards :yeah:

anthynidiany
8th November 2009, 22:13
ce repede au inscris

il_dotore
8th November 2009, 22:13
fuck.... td NE si conversie de 2 pct

Zabriskie
8th November 2009, 22:14
Mike Smith is one bad mofo. Dupa episodul de anul trecut cu Antonio Bryant acum inca unul cu MeAngelo Hall http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d814060fe&template=with-video-with-comments&confirm=true

MaxximusLegion
8th November 2009, 22:15
Aiurea, nu mai merge redzone:((

il_dotore
8th November 2009, 22:15
Incredibil cum a revenit Texans....

il_dotore
8th November 2009, 22:19
Se profileaza un dezastru pt Colts.... :(

exodus
8th November 2009, 22:24
nu-i deloc incredibila revenirea. asa se intampla cand nu esti in stare sa alergi nici macar pt 1 yard si in red zone dai fg cand incepi de la linia de 4 yds cu first and goal. halal reprezentatie.

il_dotore
8th November 2009, 22:25
13-17 colts... dezastru

Zabriskie
8th November 2009, 22:25
Se profileaza un dezastru pt Colts.... :(

ce e si mai naspa e ca texans nu il mai au pe sage rosenfels.

il_dotore
8th November 2009, 22:26
Era vorba ca azi joaca RB Brown, dar nu l-am vazut nici macar la o actiune... Addai e expirat rau

exodus
8th November 2009, 22:29
frumos a sarit slaton. papagalu de addai a pierdut 2 yarzi la 4th and 1. cu running gameul asta nu o sa faca nicio branza in playoff.

il_dotore
8th November 2009, 22:29
Addai are 15 yrd alergati din 7 actiuni.... fffff putin.... in ritmul asta nu avem nici o sansa sa ajungem in Super Bowl

anthynidiany
8th November 2009, 22:32
am reusit sa prind si Colts cu Texans
se tin bine Texanii

exodus
8th November 2009, 22:36
ahahahaha
addai si wayne joaca rolu lu manning
manning to clark ca substitut pt running game
int wayne
un play calling mai idiot n-am vazut in viata mea
cum dracu sa-l tii pe manning numa cu aruncari de 5-7 yarzi si il pui pe wayne sa dea deep bombs???

georgebz
8th November 2009, 22:39
frumos a sarit slaton. papagalu de addai a pierdut 2 yarzi la 4th and 1. cu running gameul asta nu o sa faca nicio branza in playoff.


Era vorba ca azi joaca RB Brown, dar nu l-am vazut nici macar la o actiune... Addai e expirat rau


in loc sa sustineti echipa , gata sariti cu reprosuri cand vedeti ca nu merge jocul

Brown e accidentat , si oricum e cam pe acelasi profil cu Addai , deci mare diferenta nu este intre ei

De ce nu il injurati si pe Manning ca a aruncat INT ?

aveti rabdare si poate vom castiga si meciul asta ... cu echipele din divizie , mereu au fost meciuri stranse

Zabriskie
8th November 2009, 22:40
Acum Campbell se pare ca e done, si tot din cauza lui Babineaux care are stats de LB - 10 tackles, 2.5 sacks. :D


in loc sa sustineti echipa , gata sariti cu reprosuri cand vedeti ca nu merge jocul


philadelphia eagles fans would be proud :D

exodus
8th November 2009, 22:42
cine a zis ca nu-l injuram? :) m-a zapacit cu atatea slants si pase in centru fix pt ca running gameul e 0. sa arunce dracu niste pase lungi.

anthynidiany
8th November 2009, 23:04
Am vazut ceva meciuri ale celor de la Miami sezonul asta. WR sunt fenomenali de-a dreptu. Numai buci cred ca iau de la antrenor!! In momentele critiice nu sunt in stare sa prinda pase cat de cat usoare. Nu au cum sa ajunge in playoff in stilul asta

murdocitu
8th November 2009, 23:06
asa e. pacat de running-ul lor.

anthynidiany
8th November 2009, 23:10
ce FG ratat ... pffffffff

Zabriskie
8th November 2009, 23:12
ce e si mai naspa e ca texans nu il mai au pe sage rosenfels.

kris brown took his place.

exodus
8th November 2009, 23:13
alt hearbreaker pt texans. nasol pt kicker: transforma de la 56 si rateaza de la 40.

Zabriskie
8th November 2009, 23:18
benson vs ravens: 61 carries, 231 yards, 2 TDs. talk about carrying your team...

murdocitu
8th November 2009, 23:21
ce draq se intampla in Tampa???:shocked:

murdocitu
8th November 2009, 23:23
ce int si TD in tampa...

Zabriskie
8th November 2009, 23:23
meh, trebuia sa se intample odata, tampa nu erau nici pe departe atat de slabi pe cat o arata recordul.

si ce meci mai bun de castigat decat acasa in trowbacks against the o-lineless packers.

Melcyah
8th November 2009, 23:24
Upset la Green Bay :(

Si se prefigureaza inca unul la Saints :(

urlacher9
8th November 2009, 23:24
cine a zis ca nu-l injuram? :) m-a zapacit cu atatea slants si pase in centru fix pt ca running gameul e 0. sa arunce dracu niste pase lungi.

Jocul lui Colts este de ani de zile acelasi, pase scurte si eficiente, de multe ori catre RB sau TE. Catre cine sa arunce, citez: dracu, pase lungi? Catre Reggie Wayne care e la fiecare partida in double poate chiar triple coverage? Te-ai gandit vreodata ca acest fapt, ca Wayne este foarte bine marcat, deschide excelent jocul pentru acele pase scurte, care nu le apreciezi, insa care au adus atat de multe victorii pentru Indianapolis?

Toate cele bune!

anthynidiany
8th November 2009, 23:25
Fire those Cannons

murdocitu
8th November 2009, 23:28
Upset la Green Bay :(

Si se prefigureaza inca unul la Saints :(

dupa ce am vazut la MIA-NO nu ma mai grabesc.....

Zabriskie
8th November 2009, 23:30
Care e recordul de sacks allowed intr-un sezon? Sau luate de catre un QB? Aaron's line is aiming for the record book.

murdocitu
8th November 2009, 23:31
NYG-SD e pe sopcast Brewcrew

Bronco
8th November 2009, 23:31
Tampa Bay ar trebui sa ramana la uniformele portocalii... Sunt mult prea misto! Si in plus, au spart gheata, si au castigat... In NFC North e clar, Vikings au cale libera spre playoff.

Zabriskie
8th November 2009, 23:33
Geezas, Rodgers a fost sacked de 37 de ori in 8 meciuri. Si credeam ca Big Ben o duce rau...

anthynidiany
8th November 2009, 23:33
aveti ceva pentru Saints?

Leii is nebuni 14-0

Melcyah
8th November 2009, 23:39
Am vazut si leii :P saracii seahawks nici nu au avut mingea in ofensiva pana acum ^_^. Cat despre comback :P sa ne uitam la TB :D poate face si NO la fel :D

exodus
8th November 2009, 23:42
Jocul lui Colts este de ani de zile acelasi, pase scurte si eficiente, de multe ori catre RB sau TE. Catre cine sa arunce, citez: dracu, pase lungi? Catre Reggie Wayne care e la fiecare partida in double poate chiar triple coverage? Te-ai gandit vreodata ca acest fapt, ca Wayne este foarte bine marcat, deschide excelent jocul pentru acele pase scurte, care nu le apreciezi, insa care au adus atat de multe victorii pentru Indianapolis?

Toate cele bune!

man, apreciez pasele scurte dar nu in exces cum au fost in meciul de fata si asta pt ca au incercat sa tina loc de running game. cat despre pase lungi, se aruncau in trecut destule (da, stiu ca mai toate catre harrison) dar si in sezonu de fata au fost cateva de genu asta catre garcon (tdu cu arizona) si chiar wayne, cel atat de cover-uit :D. daca e sa mergem pe logica wr nr 1 este mereu prea bine tinut nu mi-as explica td-urile de peste 30-40 yds ale lui moss, fitzgerald, driver, andre johnson etc.
eu-i critic pe colts in general pt running game, care e la coada ligii, dar in seara asta mi s-a parut si play callingul in mare parte prea conservator, lasand la o parte wayne qb care a fost o idiotenie cap coada.

urlacher9
8th November 2009, 23:49
Corect, insa Moss il are pe Welker, Fitzgerald pe Boldwin, Driver pe Jenkins si Johnson pe Daniels, accidentat din pacate in ultima etapa acesta din urma. De asemenea toate echipele astea au running game, cu exceptia Arizonei care pana azi a fost codasa insa cu Bears s-au distrat, ceea ce iarasi deschide posibilitatea de pase lungi. Am comentat doar pentru ca am considerat ca e ciudat sa critici echipa cand castiga. As prefera ca "ursii" mei sa fi batut asa decat sa ne dea Arizona cu terenul in cap la noi acasa.

Bronco
8th November 2009, 23:52
Bears nu mai au defensiva aia din 2006. Tommie Harris a fost un imbecil la faza aia de la inceputul meciului... Iar restul defensivei...ei bine, e cam naspa! Daca in alte meciuri Cutler a jucat foarte naspa, azi a jucat bine. 3 TDs, peste 300 yards... Numai daca il ajuta si defensiva, si poate aveau o sansa mai buna...

exodus
9th November 2009, 00:03
Corect, insa Moss il are pe Welker, Fitzgerald pe Boldwin, Driver pe Jenkins si Johnson pe Daniels, accidentat din pacate in ultima etapa acesta din urma. De asemenea toate echipele astea au running game, cu exceptia Arizonei care pana azi a fost codasa insa cu Bears s-au distrat, ceea ce iarasi deschide posibilitatea de pase lungi. Am comentat doar pentru ca am considerat ca e ciudat sa critici echipa cand castiga. As prefera ca "ursii" mei sa fi batut asa decat sa ne dea Arizona cu terenul in cap la noi acasa.

desi sunt fan colts prefer sa imi mentin o doza de obiectivism, si sincer, e vizibil de pe luna ca la capitolul running game colts scartaie serios si asta constituie o problema majora in perspectiva playoffului.
pe de alta parte defeniva se comporta neasteptat de bine. azi cre ca a fost prima int a unui lb de la colts dupa mai bine de un sezon.

murdocitu
9th November 2009, 00:11
ce drive au avut gigantii :10 min jumate ; 1st and 25 si 1st and 20 + de 3 ori 3rd down de minim 10 si au reusit TD :)

Imi plac mult WR fara multe fite in cap gen Andre Johnson sau Steve Smith

urlacher9
9th November 2009, 00:18
Bears nu mai au defensiva aia din 2006. Tommie Harris a fost un imbecil la faza aia de la inceputul meciului... Iar restul defensivei...ei bine, e cam naspa! Daca in alte meciuri Cutler a jucat foarte naspa, azi a jucat bine. 3 TDs, peste 300 yards... Numai daca il ajuta si defensiva, si poate aveau o sansa mai buna...

Nu au nici macar jumatate din acea defensiva, desi dpdv al jucatorilor tot cam aceeasi sunt. Nu pot sa cred ca doar simpla absenta a lui Urlacher poate transforma o aparare in care multi sunt platiti cu salarii de QBs intr-o gluma proasta prin care ar trece si o echipa de liceu.
Intr-adevar Harris a fost un cretin, sa ii dai un pumn in gura din senin adversarului demonstreaza ca nu sta prea bine la capitolul IQ.
Lui Cutler nu-i pot reprosa nimic, omul este aproape singur impotriva tuturor. Atunci cand e protejat bine pasele ajung unde trebuie, cand nu, desi scapa incredibil de sack de foarte multe ori, WRs si TEs ramani imobili in loc sa continue sa se demarce pentru a ii oferi o posibilitate de a completa pasa.
Daca nu batem in SF joi cred ca playoff-ul este deja doar ceva efemer.

urlacher9
9th November 2009, 00:20
ce drive au avut gigantii :10 min jumate ; 1st and 25 si 1st and 20 + de 3 ori 3rd down de minim 10 si au reusit TD :)

Imi plac mult WR fara multe fite in cap gen Andre Johnson sau Steve Smith

La polul opus ar fi T.O. si Chad Johnson... aaaaa... pardon, Ochocinco. Cat de narcisist si fitos sa fii pentru a iti schimba numele in numarul purtat pe tricou?

MaxximusLegion
9th November 2009, 00:33
Panthers ne-au rupt pe rush...:|
Jack Delhomme are 30 de yarzi! 17-6!:((
Ce mai asteapta GM de la bears, packs si skins,sa se debaraseze de headcoach!?Holmgren, Shannahan, Gruden abia asteapta!:D

murdocitu
9th November 2009, 00:40
se uita cineva la SF-TEN? daca da cum e meciul? eu ma uit la Giants si Seahawks . la giants e deranj mare in aparare....:(

In Seattle e f ciudat meciul. Leii cand joaca n-au probleme, dar cand se plimba pe teren....

Zabriskie
9th November 2009, 01:14
Ce mai asteapta GM de la bears, packs si skins,sa se debaraseze de headcoach!?Holmgren, Shannahan, Gruden abia asteapta!:D

lol, lovie si mccarthy nu o sa fie dati afara prea curand, sunt antrenori buni, nu e vina lor ca n-au personal. iar aia enumerati de tine fie sunt mult prea blazati sa accepte o oferta in mijlocul sezonului de la o echipa disperata fie sunt cam done pt o perioada (gruden).

anthynidiany
9th November 2009, 01:14
ma uit eu la Titans
in prima repriza defensiva titanilor a fost destul de slaba. au incasat un TD in ultimele secunde ale sfertului 2. cele mai interesante faze au fost Young care a alergat pentru un TD si pasa lui de 49 yarzi.

scorul e 10-17, dar 49ers au facut un fumble recuperat de Titans

anthynidiany
9th November 2009, 01:19
Saints au revenit din nou (se mai mira cineva?)
20-20

la Giants situatia e naspha rau
totusi defensiva se mobilizeaza mai bine decat Eli&Co. ce au reusit in ultimul drive 1-10 2-17 3-26 .... i-au naucit

murdocitu
9th November 2009, 01:42
si in sfarsit conduc si Gigantii :D

Drive-ul ala de care zici tu a fost singurul in care a mers defensiva

anthynidiany
9th November 2009, 01:46
la fel si Sfintii, prima data la conducere
23-20

murdocitu
9th November 2009, 01:47
Sper ca s-a trezit defensiva la Gigantii. aku merge perfect aproape

anthynidiany
9th November 2009, 01:51
Johnson 81yarzi TD run ... la sfarsit a alergat cu spatele :)
se pare totusi ca a pasit afara cu un calcai ... arbitraj video

murdocitu
9th November 2009, 01:57
interceptia asta a fost cireasa pt defensiva Gigantilor :))

campuscodi
9th November 2009, 02:00
pac pac...s-a terminat meciul in superdome :D
frumos fumble recovery and return

anthynidiany
9th November 2009, 02:13
deranj mare
Giants condusi 20-21

murdocitu
9th November 2009, 02:15
mda.. ce drive au reusit bolts:(
meciul l-a pierdut cand au avut 1st and goal de la 4... si au dat FG ...

murdocitu
9th November 2009, 02:17
mare deranj, poate dupa bye o fi mai bine si o sa joace si ei ceva .....

MaxximusLegion
9th November 2009, 02:21
It wasnt pretty...but its a W!:yeah:
Wildcard NFC va fi din NFC East & South.
Giants la 5-4, sunt cam...:cya:

murdocitu
9th November 2009, 02:25
mai e suficient timp (meciuri) pt a prinde play-off-ul, iar marele noroc eu zic ca este inconstante Philadephiei si Dallas-ului. dupa seara asta doar una ajunge la 6 victorii, deci se poate spera :P

anthynidiany
9th November 2009, 02:28
Giants in afara meciurilor divizionale are adversari nu prea accesibili Falcons - Broncos - Panthers - Vikings
se pare ca un Manning e out

Saints si Colts in continuare 8-0
Cardinals se duce clar spre castigarea seriei
Packers s-au facut de rusine

MaxximusLegion
9th November 2009, 02:35
Vikings sunt ultimii.Dupa bye-week, joaca la Falcons, meci care ar putea insemna play-off game pt falcons.:)
V Young a revenit in forta!2 meciuri =2 victorii!Ar fi cazul ca betivu de Collins sa se retraga!:D
Dungy a fost intrebat de cei de la NBC, ce echipa s-ar potrivi pt Vick, daca nu va gasi spatiu la eagles.Raspuns: Buffalo.
Tinand cont ca Dungy a fost "dadaca" lui Vick(dupa ce-a iesit din parnaie), trebuie sa fie ceva la mijloc!:)
anth: :happy haiosule....

anthynidiany
9th November 2009, 02:40
teoretic, Titans, pot face 10-6 si se poate ajune in playoff
mai pastrez sperante de 2 lei datorita jocului prestat de la revenirea lui Vince

urlacher9
9th November 2009, 06:52
Si dintr-o data contestatii Cowboys preiau controlul in NFC East

campuscodi
9th November 2009, 09:01
Si dintr-o data contestatii Cowboys preiau controlul in NFC East

Pai si-a revenit defensiva.

Nu stii ca dupa primele 4 runde, defensiva lor era clasata ca ultima in liga.

anthynidiany
9th November 2009, 09:45
Cutler a aruncat 369 yarzi si totusi ursii au pierdut ... ce-o fi in vestiarul lor :D

campuscodi
9th November 2009, 11:54
Bataie....

Probabil Tommie e pe la mijloc pe acolo :))))

campuscodi
9th November 2009, 12:00
Bataie....

Probabil Tommie e pe la mijloc pe acolo :sneaky:

MaxximusLegion
9th November 2009, 14:18
Chad e un retardat....in timpul meciului de ieri, in timp ce arbitrul viziona o actiune, asta a cerut 1 $, ca sa-l "mituiasca" pe arbitru!:happy N-ar strica o suspendare!:D

georgebz
9th November 2009, 15:26
dap : http://www.youtube.com/watch?v=MfB_fjKxeXw .. tare faza :D

exodus
9th November 2009, 18:34
chargers, cu victoria de aseara, s-au apropiat la 2 lungimi de broncos care au meci f greu cu steelers in mnf. peste doua saptamani e meciul 2 al seriei care cred ca o sa fie decisiv pt stabilirea castigatoarei diviziei.

Zabriskie
9th November 2009, 20:34
Chad e un retardat....in timpul meciului de ieri, in timp ce arbitrul viziona o actiune, asta a cerut 1 $, ca sa-l "mituiasca" pe arbitru!:happy N-ar strica o suspendare!:D

Hello Roger.

codrutc
9th November 2009, 21:04
13-17 colts... dezastru

Se vede ca nu esti Colts fan de mult timp :) Sau poate tocmai de asta, fanii Colts au devenit prea rasfatati in ultimii ani.

dumboss_yo
9th November 2009, 21:35
Cred ca daca vedea AFC Conference Game din sezonul 2006 cand potcoavele erau conduse cu 18 puncte de Patriots la pauza mare, zicea ca e apocalipsa :D.
Totusi, parca il_dotore a zis pe un alt thread ca tine de cativa ani cu Indy...nu sunt insa sigur...

A.k.a
9th November 2009, 22:31
Chad e un retardat....in timpul meciului de ieri, in timp ce arbitrul viziona o actiune, asta a cerut 1 $, ca sa-l "mituiasca" pe arbitru!:happy N-ar strica o suspendare!:D

Sunt sigur ca avea intr-adevar de gand sa il mituiasca :|

r0bby
9th November 2009, 23:52
Chad e un retardat....in timpul meciului de ieri, in timp ce arbitrul viziona o actiune, asta a cerut 1 $, ca sa-l "mituiasca" pe arbitru!:happy N-ar strica o suspendare!:D

Child Please!:P

campuscodi
10th November 2009, 03:33
http://www.veetle.com/viewChannel.php?cid=4af52b90c0af7

meci mnf live

murdocitu
10th November 2009, 09:54
si uite asa au ajuns Chargers la un meci distanta de Denver. Parca vad ca iar rateaza Broncos play-off-ul. :ras-plans:

Asta desi nu ar trebui sa vb chiar eu cu Gigantii mei :P

campuscodi
10th November 2009, 10:19
Depinde. Broncos de anul asta nu seamana nici de aproape cu ceata de impiedicati de anul trecut.
O sa fie o batalie stransa pana in ultimele 2-3 etape acolo.

A.k.a
10th November 2009, 10:21
Giants sper ca vor prinde un wild card macar. Chiar mi-ar parea rau ca Denver sa rateze play-offul ca anul trecut

campuscodi
10th November 2009, 10:36
Ceva imi spune ca Chad 85 va aparea la stirile sportive din Romania cu "incercarea sa de a mitui arbitrul"
Ma mir cum de nu a aparut deja.