PDA

View Full Version : Etapa 10: Dinamo - Gloria



JJ
4th October 2004, 12:56
Sambata, 16 octombrie: Dinamo - Gloria (ora 20.15, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

RstInPc
4th October 2004, 15:21
Meci care la prima vedere poate parea greu. Gloria a cedat greu puncte lui Dinamo. Campionatul trecut ne-au luat puncte cand ne asteptam mai putin. Dar toate astea sunt valabile mai mult cand joaca acasa. In deplasare Gloria nu prea a pus mari probleme "granzilor" din Bucuresti.
Dupa parerea mea este un meci de 1 solist. Dinamo a terminat aventura europeana si in plus este si destul timp sa pregateasca meciul, precum si pentru odihna mult ravnita de unii jucatori ai lui Dinamo.

ADelPiero
4th October 2004, 15:32
:mda: bate dinamo...

gigel_bucur
4th October 2004, 15:41
Dinamo-Gloria :drak:
cred ca nici acest meci nu va fi cotat la casele de pariuri

gicu
4th October 2004, 15:46
in mod normal o victorie a noastra. Sper sa se indeplineasca!

Catalanul
4th October 2004, 16:25
bate dinamo :headbang:... parca vad ca iar se ''accidenteaza'' coroian si iftodi :rosu: ==> BLAT

alex36
5th October 2004, 01:03
Cred ca glumesti! :happy

baden
5th October 2004, 08:50
tinand cont ca au sansa sa depaseasca pe rapid si eventual pe steaua ... si stau mai bine in clasament ca dinamo ... ar trebui ca meciul sa se termine cu victoria gloriei.
(dar unde ati mai vazut "combine" care sa mearga asa bine) Combina e folosita la cereale nu la educarea "cainilor" - iar "combina" va iesi clar in avantaj dupa ce pierde meciul asta.

Denis
6th October 2004, 07:52
cashtiga dinamo in mod normal, dar ar fi frumos sa cashtige gloria.
Pronostic: 1

Red Heat
6th October 2004, 11:38
Gloria nu s-a predat niciodata cu Dinamo asa cum face cu Rapid. Cu toate astea cred ca Dinamo se va impune, mai ales ca vine dupa 3 victorii consecutive in campionat si cred ca este intr-o revenire de forma.

baden
6th October 2004, 11:46
eu sper ca gloria sa fie de partea numai a rapidului ;)
daca vor, eu zic ca vor reusi sa-i lege pe caini sa nu treaca de linia de 16m.
Gloria rapidului e foarte receptiva la propunerile de a face numai jocuri "corecte" ... acum urmeaza sa urmarim ce spune Dinu ... :D

Pustoai-k
6th October 2004, 12:37
bate Dinamo :(

sotostone
6th October 2004, 12:50
nici nu o sa se puna problema invingatoarei... Dinamo... are nevoie de puncte ...
se pune problema daca va fi sau nu spectacol tinand cont de cat de frumos a jucat Gloria etapa trecuta ....pronostic... meci anost 1 solist (chiar la handicap) sau 1 pauza 1 final :)

Mihayi
6th October 2004, 23:02
Dinamo va invinge cu 4-1 si se va apropia si mai mult de plutonul fruntas.
Luam si anul asta titlul!
Forza Dinamo!!!

inter
6th October 2004, 23:55
Gloria nu s-a predat niciodata cu Dinamo asa cum face cu Rapid. Cu toate astea cred ca Dinamo se va impune, mai ales ca vine dupa 3 victorii consecutive in campionat si cred ca este intr-o revenire de forma.

in ceea ce priveste prima parte ai dreptate, dar nu pot sa uit meciul de acum 2 campionate :drak: .... totusi aveti prima sansa :mad:

baden
7th October 2004, 12:10
dinamo are sanse la titlu la fel ca farul constanta si mai mici ca cfr cluj

Ayrton
7th October 2004, 19:11
Acum 2 ani? Te-ai bucurat atunci, ca a batut gloria in stefan cel Mare...

Acum bate Dinamo! si marcheaza 1 gol Adi Mihalcea!

cocomic
7th October 2004, 19:37
uite alta baba omida... si iordache o sa paseze incet la portar, nu?... din inchisoare, unde ii e locul...

inter
7th October 2004, 19:46
si baiatul lui danilescu antreneaza tot de acolo :mad:

Ayrton
8th October 2004, 11:12
si tu cine esti bai cocomic, vreo judecatoare d-aia din MISA de stii asa de bine legile, nu? chiar, cum e cu integrarea in Bivolaru?

Ayrton
8th October 2004, 15:21
A, si apropo, intere, ce mai face Marius Iordache ala al vostru, si-a reparat Toyota aia cu care a omorat un biciclist acum doua luni?

Ozzy
8th October 2004, 15:42
A, si apropo, intere, ce mai face Marius Iordache ala al vostru, si-a reparat Toyota aia cu care a omorat un biciclist acum doua luni?

Moshule, n-am auzit pe nicaieri ca Marius Iordache sa fi servit ceva alcool inainte de momentul respectiv
si b)
Iordache n-a declarat ca a derapat cu masina si cand colo ce sa vezi, exact in locu' ala era unu' mort

ieppy
8th October 2004, 15:44
a, am uitat daca omori pe cineva si nu esti beat este OK. Cum dracu de nu mi-am dat seama.

Ozzy
8th October 2004, 15:49
a, am uitat daca omori pe cineva si nu esti beat este OK. Cum dracu de nu mi-am dat seama.

nu, da' daca esti beat sunt mult mai mari sansele sa fi fost vinovat

ieppy
8th October 2004, 15:51
din cate stiu eu oricand cineva loveste un pieton sa un biciclist cu masina numai el poate fi vinovat.

In fine, sa lasam discutia asta zic eu pentru ca nu isi are sensul sa vorbim despre niste idioti.

vasile314tzurka
8th October 2004, 15:55
nu, da' daca esti beat sunt mult mai mari sansele sa fi fost vinovat

nu e vorba de sanse mai mari ci de circunstata agravanta. implica ceva mai multa puscarie. nasol e ca "suntem alaturi" se confunda cu un soi de disculpare.

Ozzy
8th October 2004, 15:55
din cate stiu eu oricand cineva loveste un pieton sa un biciclist cu masina numai el poate fi vinovat.

hm...inseamna ca soferul n-are nici un drept in cazul asta


In fine, sa lasam discutia asta zic eu pentru ca nu isi are sensul sa vorbim despre niste idioti.

asta cam asa e :ok:

baden
8th October 2004, 15:57
din cauza acelei legi cu "conducerea preventiva" s-a ajuns ca biciclistii sa mearga pe mijlocul soselei, tractoristii sa nu se asigure cand merg la stanga, pietonii sa sara in fata masinii pe motiv ca au vazut o trecere de pietoni la 100m departare, politistii sa stea ca boii langa intersectie sa se uite dupa o "ciupeala" in timp ce traficul e blocat pe mai multe sute de metri

vasile314tzurka
8th October 2004, 15:59
baden, la noi oricum totul e aiurea asa ca nu biciclistii sunt cei mai vinovati. vezi si cazul madam paunescu. si-s cele mai multe.

ieppy
8th October 2004, 16:04
pai nu prea are soferul nici un drept. riscul meseriei, zic eu.

In rest are dreptate vasile.

baden
8th October 2004, 16:05
ai perfecta dreptate ... corect

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:14
ieppy, deci bate gloria?

ieppy
8th October 2004, 16:16
sincer............NU, dar

asta nu pentru ca o sa fie blat ci pentru ca e o diferenta de valoare.

Blaturi face Gloria cu Rapid si cu Steaua unde valorile sunt mai apropiate. :D

vlad1607
10th October 2004, 18:54
CASTIGA DINAMO CLAR si se apropie de primele locuri..campionatul e lunggggg si sunt sanse din nou la titlu! Sa vedem cum trecem peste plecarile(minim 2) din iarna!

FIE VREME BUNA FIE VREME REA CAINI PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA! :D

Pustoai-k
11th October 2004, 15:36
sincer............NU, dar

asta nu pentru ca o sa fie blat ci pentru ca e o diferenta de valoare.

Blaturi face Gloria cu Rapid si cu Steaua unde valorile sunt mai apropiate. :D

da asa e.....noi facem cu Gloria voi cu restul echipelor :ok:

ieppy
11th October 2004, 18:52
Ca bine zici. Dan Petrescu de ce a plecat de la voi ca nu mia tin minte?

vlad1607
11th October 2004, 19:37
OOfff Doamne auzi..bate Gloria...:D very funny :D
FORZA CAINII !

Pustoai-k
11th October 2004, 22:54
Ca bine zici. Dan Petrescu de ce a plecat de la voi ca nu mia tin minte?

De ce a plecat?pt ca nu avea rezultate! :sleep:

studentel
12th October 2004, 06:34
Normal ca bate gloria- nu vrea sa se departeze de plutonul fruntas- imi veti da dreptate dupa meci, nu acuma :)

ieppy
12th October 2004, 11:08
De ce a plecat?pt ca nu avea rezultate! :sleep:
Desteapta lu tata, cine te-a facut pe tine asa? Mai incearca, mai citeste si pe urma vin-o inapoi si spune de ce a plecat singur si nesilit de nimeni de la Rapid.

bazz
12th October 2004, 16:33
N-are cum sa piarda Dinamo!!!!Sunt mai multe cauze pt care am scris acest lucru:diferenta de valoare,bani,suporteri...Da'una singura sta in picioare:D
Pun ramasag ca blocheaza astia meciul la casele de pariuri:D

sotostone
12th October 2004, 17:29
nu-l blocheaza mah ca spera prea multzi sa bata Gloria ;)

Pustoai-k
12th October 2004, 17:39
Desteapta lu tata, cine te-a facut pe tine asa? Mai incearca, mai citeste si pe urma vin-o inapoi si spune de ce a plecat singur si nesilit de nimeni de la Rapid.



:ciocan:

Stiu prea bine cum si de ce a plecat Dan Petrescu de la Rapid,omul nu avea rezultate si asta a fost...

Ovy-Iasi
12th October 2004, 19:22
M-as bucura sa castige Gloria...dar cred ca dinamo va castiga fara probleme

DD-Viola
14th October 2004, 17:26
Vasile...tu nu stii ca " logica " militienilor e diferita ?...nu trebuie sa-i pui sa gandeasca pt ca ar fi un stres mult prea mare pentru ei ...ce pot observa ei ?:...daca cadavrul apartine unui barbat de sex masculin si daca avea sapca-n cap sau nu...daca mai batea si vantul , atunci lucrurile se complica...sant prea multe date...si deci le-ar trebui mai multi oameni , unul sa masoare , altul sa scrie , altul sa citeasca , ...etc...vezi ?...de asta s-a inventat dinamo 2...ala cu ochi albastrii pe post de girofar e Borcea , care nu-si mai incape-n piele de bucurie ( a se citi prostie ) ca s-a calificat echipa ...si acum crede ( impreuna cu alti naivi suporteri ) ca si-au revenit , la ce ???...tot de cacao sant . Stii tu vorba aiai...indiferent de rezultat , dinamo este de ...

vlad1607
14th October 2004, 17:34
DD-Viola :muta-ti te rog frumos complexele si frustrarile maxime in alta parte ca aici poti starni daor hohote de ras :D Dinamo 2 stie de ce :D

DD-Viola
14th October 2004, 17:55
...vlad1607...daca vorbesti de complexele din St cel Mare...sant de acord...ar trebui mutate ..da stii unde ? ...tocmai in Rusia , unde le este locul . In rest voi rade de ori cate ori voi avea prilejul de prostia omeneasca , ...ca ea se regaseste cu prisosinta ( chiar da pe afara ) la voi...este altceva....parca special s-a inventat serviciul asta...ca sa aiba si prostii un loc de munca . ...desi nu a fost un atac la persoana , m-as simti mult mai bine sa stiu ca nu esti un lucrator...ci doar un naiv simpatizant a celor pe care-i reprezinta echipa ta ....fie vreme buna , fie vreme rea , dinamo ramane tot asa ! ( cum am stabilit ! )

ieppy
14th October 2004, 18:24
DD, care e exact scopul tau aici? Nu de alta dar vasile si cu mine purtam o discutie relaxata pana cand ai intrat tu sa ne povesteti despre problemele tale cu militienii.

Asta ca sa fiu diplomat, caci nu vreau sa cred ca m-ai facut pe mine militian ca daca e asa atunci e grav din moment ce reprezinti orasul cel mia civilizat din Ro(cum va place voua sa il numiti). NU crezi?

DD-Viola
14th October 2004, 18:52
...probleme cu militienii au avut toti ,... scuze , nu stiam ca detii monopolul discutiilor , altadata anunta si tu sa nu mai vorbeasca nimeni , ...dacat tu cu cine vrei , e bine asa ?..asta pt partea diplomatica...pentru cealalta...va las pe voi .

ieppy
14th October 2004, 18:55
interesant. Tot ce vroiam sa spun este ca te-ai bagat peste ceva care nu trebuie luat asa de in serios cum ai facut tu. Pentru ce a spus vlad nu sunt nici responsabil si nici de acord.

DD-Viola
14th October 2004, 19:26
...X sau 2 ....pentru linistirea spiritelor !

Mariusmadmax
15th October 2004, 01:44
:evil:
e groasa fratilor , ardelenii nu se predau de data asta !!!
Dinamo - Gloria Bistrita 0-3
:evil:

Ayrton
15th October 2004, 18:42
Dar Szekely ala joaca?
***
Cum, nu?
***
Dar la ce echipa e ala?
***
A, la U Cluj... Pai zi asa, ca doar de el imi era frica.

robertms
16th October 2004, 18:41
Vad ca lumea spera la o surpriza gen steaua-Poli Iasi :D:D:D . Adevarule ca orice e posibil . Doar intr-un meci rapid-gloria poti sa dai un pronostic sigur .
Totusi, nu cred ca Dinamo va avea probleme .

Vadim
16th October 2004, 23:16
Mama, ce blat ordinar! :( Golul trei a fost de cascadorii risului, s-au dat aia din fata lui Niculescu... Se apara Gloria numai cu doi-trei oameni, ceilalti ramineau la mijlocul terenului sa se uite ce iese... Rusinica... :rosu: :headbang: :ciocan:

Catalanul
16th October 2004, 23:23
BLAT :mad: dupa ce gloria castiga cu 6-1... ei s-au ''lasat batuti'' de dinamo :rosu:
ce sa-i faci acestea sunt gloria si dinamo... blatuitoarele fotbalului romanesc :jerk:

Pustoai-k
16th October 2004, 23:29
Si ce spuneatzi dinamovistilor???ca numai Steaua si Rapid face blaturi cu Gloria??? :D

claudio25ro
16th October 2004, 23:32
off..numai blaturi aveti in cap!
La cum a jucat DINAMO azi nici nu ma asteptam sa nu dea 3-4 goluri!
:ok: :great:

DD-Viola
16th October 2004, 23:52
...de ce va mirati ??? , asta e dinamo...si-a revenit , joaca excelent...teatru , ...a,aaa , scuze...trebuiau remarcati si figurantii pentru ca si ei au avut un rol , nu ?...bine Gloria , ti-ai facut datoria !

Mariusmadmax
17th October 2004, 01:00
Blat !
Si-au revenit cainii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
:happy :happy :happy
eram ingrijorat , prea faceau rezultate conforme cu valoarea lotului indiferent in care competitie au jucat ...
dar ,
Tata Jean :drak: a "stat capra" sa sara cainele ... cit o sa-i mai rabde pamantul ?

giovanni BV
17th October 2004, 10:46
Dinamo a cistigat usor pentru ca Gloria nu a jucat fotbal !!! Dar nu-i nimic , Gloria va cistiga meciul cu Univ. Craiova sau vor face pace la un egal sa fie bine dinnou in Banie !!! Daca e Njock , e bine , daca nu ... e rau !!!

alkoudmani3
17th October 2004, 17:07
dar gloria cum a jucat cu steaua in ghencea sau cu rapid sau national????????????
gloria asa joaca in capitala ,cu toata echipele din capitale jucatorii glorii sa fac ca ploua si nu joaca nimic sau joaca 5-4 -1 este foarte ciudata acesta tactica ce ii bucura pe dinamovistt acesta victorie daca gloria sa predat si cu steaua si national si cu rapid

alkoudmani3
17th October 2004, 17:09
si nu a castigat nici un punct cu contracanditatele la titlul

miril
17th October 2004, 17:59
Glorioasa echipa!

gicu
17th October 2004, 19:22
cum i se spune aluia, Lordul? :D A facut asta un sistem de facut/pierdut puncte, astfel incat o sa-i vedem si sezonul urmator in div. A :(

vlad1607
17th October 2004, 19:33
Vad ca asa cum ma asteptam stelisti au inceput sa se agite ca vezi domle a fost blat ca Porcea nu stiu ce a mai facut...OFFF ! Oameni buni :D voi nu ati vazut meciul stelei cu Gloria? sau meciul lor cu rrapid?sau mai nou si cu fc national??Rivalitatea e rivalitate dar cred ca trebuie pastrat rationalul si nu trebuie aruncat cu vorbe doar asa de dragul de a posta aici. FORZA CAINII !! :yeah:

Darkslowstar
17th October 2004, 19:48
Vlad, ai grija sa nu aluneci in penibil.
Daca Gloria s-a predat cu Steaua nu va da nici pe departe dreptul sa faceti la fel. Oricum la meciul asta regia a fost mult mai proasta decat la Steaua - Gloria.
Blat ordinar.
Rusine :rosu:

gicu
17th October 2004, 19:52
daca a fost regia proasta nu inseamna ca s-ar fi luptat din cale-afara in Ghencea. Cum ziceam si mai devreme, asta-i politica lu' Jenel: se da la o parte din fata celor mari :headbang:

Pustoai-k
17th October 2004, 20:40
Cu toate ca Gloria s-a lasat invinsa de toate cele 4 echipe din Bucuresti....meciul de ieri cu Dinamo a fost cel mai penibil.....blat pe fatza...si acum dinamovistii aduc scuze!!!!pt ce????

vlad1607
17th October 2004, 21:09
pustoaico te-ai trezit din plans dupa socul din cupa?uite cum a jucat Bistrita cu voi si dupa aia vorbeste. :) sper ca nu te-ai suparat pe mine ca zic adevarul:)

alkoudmani3
17th October 2004, 23:25
dar nu aducem nicio scuza

eu spun atat daca ieri a fost blat inseamna ca toate meciurile care la jucat gloria cu steaua si national si cu rapid au fost si ele non combat pentru ca sa jucat la fel

ADelPiero
18th October 2004, 02:14
meci foarte "interesant" :lol:
cele mai frumoase goluri din acesta etapa .... au fost AICI :lol:

Red Heat
18th October 2004, 10:42
Eu nu cred ca a fost blat. Gloria nu prea face d'astea cu Dinamo. Ca nu a depus prea mult efort cred ca este adevarat. Insa nu cred ca a fost vreo intelegere intre cele 2 cluburi.
Dinamo s-a miscat bine (am fost la meci) poate (si) tocmai din cauza ca Gloria nu a vrut sau nu a putut sa puna probleme. In rest cred ca lui Dinamo i-a lipsit pana acum jocul ofensiv si placut din campionatul trecut. Se pare ca Andone, in sfarsit, si-a dat seama si drep urmare a jucat cu 3 varfuri. Asa ne place noua suporterilor. Jocul pe atac, pase prin deviere si multe goluri :)

gicu
18th October 2004, 10:50
corect Red Heat, dar de ce dracu' n-au conceput astia planul de pregatire astfel incat sa se ajunga la forma asta undeva la inceputul campaniei europene? :(

Bancaru
18th October 2004, 13:51
Cu toate ca Gloria s-a lasat invinsa de toate cele 4 echipe din Bucuresti....meciul de ieri cu Dinamo a fost cel mai penibil.....blat pe fatza...si acum dinamovistii aduc scuze!!!!pt ce????
Au jucat si cu National? Pe bune. Sau te referi ca au fost invinsi in general?

sotostone
18th October 2004, 14:02
Deshi se shtie ca Gloria are 1 solist la orice meci acasa....(mai putzin cu Dinamo, Steaua, Rapid si o echipa pe sezon care e cea mai in forma).....
Deshi se shtie ca pierde toate meciurile in deplasare mai putin cazul in care se mobilizeaza pentru a recupera vreun punct pierdut acasa din greseala....
Deshi se shtie ca strategia Gloriei este de a se fortza cu echipele mici si de a-shi vedea lungul nasului (indeferent ca e Steaua Dinamo sau Rapid).....
Cu toate astea nu se conteneshte in a se decreta "blat" adika cum "blat"? crede cineva ca se preteaza Dinamo sa dea bani sa o bata acasa pe Gloria....?.... repet pe Gloria..... cine Dinamo in Stefan cel Mare....? Pai in cazul asta Dinamo ar trebui s ase retraga din fotbal daca nu ishi permite nici s-o bata pe Gloria acasa....4-1.... scor ce evidentziaza diferentza dintre Dinamo shi Gloria!
blat.....
mai degraba blat Steaua -Otelul...:
victorie la limita...1-0... gol chinuit...scor... suspect de aranjament
Otelul are valoare destul de ridicata, iar Steaua infrangere cu Poli infrangere cu Cluj.... e mai probabil sa dea bani Galatziului ca sa nu fie umilita din nou si pentru a-shi salva blazonul....
Pt. cei care considera blat Dinamo Gloria: "Inainte de a vedea paiul din ochiul vecinului tau ai grija la barna din ochiul tau !!!" sau cum o fi proverbu' da' ideea asta e !!! :( :(

Sir
19th October 2004, 14:02
Gloria Bistrita a jucat pentru a patra oara in acest tur la Bucuresti, suferind totodata si a patra infrangere, dupa 0-2 cu Steaua, 0-1 la F.C. National si 1-3 cu Rapid.Va reamintim si rezultatele ardelenilor din editia trecuta in capitala: 1-4 cu Steaua, 0-2 cu F.C. National, 0-3 cu Rapid si 0-3 cu Dinamo.Asadar, oamenii lui Jean Padureanu nu vor sa deranjeze gruparile de top din Divizia A.
"Fotbalvest"
Adevar sau intamplare?

vlad1607
23rd October 2004, 16:37
Amin :)