PDA

View Full Version : Etapa 10: Sportul – FC National



JJ
4th October 2004, 11:51
Sambata, 16 octombrie: Sportul – FC National (ora 15, TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ADelPiero
4th October 2004, 14:53
sper sa bata Sportul :)

Bancaru
4th October 2004, 15:11
Eu sper sa bata Sportul, dar dupa meciul cu National.

vasile314tzurka
4th October 2004, 15:12
eu sper sa bata si pe national. macar atit.

miril
4th October 2004, 15:19
Eu sper...ca deobicei. Sportul a fost, dintotdeauna, un adversar greu de invins, cand ne era lumea mai draga. Dar...mai draga ca acum nu ne-a fost...vreodata.

Catalanul
4th October 2004, 15:20
bate lideru ;) cu 2-1 (nu cred ca vor incepe de acum sa vanda meciuri :mda: )

Bancaru
4th October 2004, 15:39
Bai, Gino a jucat ani buni in Regie asa ca este posibil sa faca frumos. Mare mirare nu ar fi. Acum 2 ani cu punctele pe care le-au cedat Sportului, aflat in galeata, puteau sa insemne castigarea primului titlu din istoria gruparii. Dar nu a fost sa fie. In mod normal, daca Nationalul joaca asa cum a facut-o pana in etapa a 9-a bate. Daca o face ca sambata, 2 octombrie... rahat!
Eu am zis dupa meciul cu Farul: "Sa nu dea Dumnezeu sa aiba nevoie de aceste 2 puncte pe care le-au pierdut (teoretic ei, practic Farul) pentru castigarea titlului".

eu sper sa bata si pe national. macar atit.
Ne subestimezi si ne jignesti. Adica cum "macar atat"?

ultras_sportul
4th October 2004, 16:43
Cine crede ca National a dat puncte Sportului acum 2 ani si ceva se inseala amarnic.

Iar dupa meciul cu Sportul din 16 octombrie toata lumea va vedea cine sunt nasii lui FC National! Spun asta deoarece presupun ca la meciul dintre cele doua echipe vom avea parte din nou de arbitrajul echidistant al lui Brad Pitt Tudor :)).

Iar jocul echipei noastre este suficient de inventiv pentru a destabiliza defensiva destul de greoaie a bancarilor. Iar cei doi jucatori proveniti de la noi (Caramarin si Chihaia) sper sa nu prinda cea mai buna zi a lor in acest meci.

Si chiar de vor face ei un meci bun victoria tot a noastra va fi deoarece Bucur, Balan, Lazar si Mazilu vor reusi sa marcheze de cate ori va fi nevoie pentru a invinge internationala trupa (ce paradox trist :( ) a lui FC National!

Bancaru
4th October 2004, 16:52
Cine crede ca National a dat puncte Sportului acum 2 ani si ceva se inseala amarnic.

Iar dupa meciul cu Sportul din 16 octombrie toata lumea va vedea cine sunt nasii lui FC National! Spun asta deoarece presupun ca la meciul dintre cele doua echipe vom avea parte din nou de arbitrajul echidistant al lui Brad Pitt Tudor :)).

Iar jocul echipei noastre este suficient de inventiv pentru a destabiliza defensiva destul de greoaie a bancarilor. Iar cei doi jucatori proveniti de la noi (Caramarin si Chihaia) sper sa nu prinda cea mai buna zi a lor in acest meci.

Si chiar de vor face ei un meci bun victoria tot a noastra va fi deoarece Bucur, Balan, Lazar si Mazilu vor reusi sa marcheze de cate ori va fi nevoie pentru a invinge internationala trupa (ce paradox trist :( ) a lui FC National!

Ce le mai mestesugesti tu... Cuvintele adica. Pot sa-ti spun ca omul venit de la voi, Chihaia nu mai are o forma prea buna de ceva vreme. Cat despre faptul ca tot de la Sportul ar veni si Caramarin nu pot decat sa-ti zic ca si constantenii l-au revendicat. Lasa unde s-a nascut si mai stiu eu ce. Fotbalist a ajuns la National.
Cat despre faptul ca ati putea sa bateti pe 16 asta nu inseamna ca nu ati primit niste puncte cadou acum 2 ani. Nu te mai flata singur.

ADelPiero
4th October 2004, 17:01
bate lideru ;) cu 2-1 (nu cred ca vor incepe de acum sa vanda meciuri :mda: )

acuma, poate o sa faca egal, in cel mai bun caz:evil: dar, din retur o sa vezi ca, national nu o sa mai castige asa cum o face in acest tur ;)

ultras_sportul
4th October 2004, 17:13
Daca privesti clasamentul de acum doi ani poti vedea cu ochii tai cum Sportul fara punctul castigat cu FC National tot barajul cu Cimentul Fieni il juca. Deci punctul castigat cu voi nu ne folosea la nimic, deci nu ar fi existat cineva pe planeta asta care sa negocieze ceva de care nu avea nevoie. Iar cele doua puncte pierdute de National in acel meci au echivalat pierderea titlului de campioana de catre echipa voastra. Concluzia e clara, cei din Cotroceni trebuiau sa fie nebuni de legat sa vanda ceva ce nu era dorit de nimeni dar care lor le scotea din buzunare primul titlu de campioni.

Ca urmare a jignirii aduse clubului Sportul Studentesc cum ca ar fi cumparat un punct in 2002 :ciocan: promit ca la meciul direct (tur-retur) sa-mi doresc foarte mult ca pierderea titlului de campioana in acest an de catre FC National sa fie provocata in mare masura si de punctele pierdute cu Sportul Studentesc (batem cu 2-1 in Regie si obtineti cu greu un 1-1 sub platanii din Cotroceni).

In rest succes bancarilor in celelalte meciuri! :yeah:

miril
4th October 2004, 17:25
Ultras Sportul, iti dau dreptate. Progresul a pierdut campionatul in 2002, pierzand (sic) doua puncte cat un titlu de campioni in min 66 al meciului cu Sportul, ziua de gratie 18 mai (?). Dar cum meciul s-a disputat cu vreo 3-4 etape, daca nu ma insel, inainte de sfarsitul campionatului, daca Bancaru ar avea dreptate, Sportul si ar fi marit sansele ca cu (cacofonie inevitabila) punctele "castigate" sa se puna la adapost.

vasile314tzurka
4th October 2004, 17:28
Si chiar de vor face ei un meci bun victoria tot a noastra va fi deoarece Bucur, Balan, Lazar si Mazilu vor reusi sa marcheze de cate ori va fi nevoie pentru a invinge internationala trupa (ce paradox trist :( ) a lui FC National!

ma gindesc de ce nu faci tu o altfel de contorizare. unde ar fi fost sportul daca trupa de mai sus inscria jumatate din ocaziile avute...

DD-Viola
4th October 2004, 17:39
...Nationalul castiga 3 pct la meciul asta .

Bancaru
4th October 2004, 17:49
Desi nu il cunosc pe Miril parca imi citeste gandurile. Corect! De unde sa stie cei de la Sportul ca punctul castigat la National nu o sa-i ajute. In plus cred ca Nationalul miza si pe cele 3 puncte pe care ar fi fost cazul ca Dinamo sa le piarda, ca si Ceahlaul, ca urmare a unui blat ordinar. Si ca sa concluzionez pe mine tot nu poate sa ma convinga cineva ca la noi se stie deja campioana editiei cu numarul X a Diviziei A. Totul este ticluit cum nu se poate mai bine.
Legat de asa zis jignire ce pot sa spun... la cate jigniri puteati sa fiti supusi (ca si noi, noi putin mai mult) erati campioni acum. Tu esti liber sa-ti doresti ce vrei, la fel si ce gandesti.

Ultras
4th October 2004, 18:11
Acum un an si jumatate la meciul din Ghencea dintre Steaua si Sportul, la scorul de 3-2 pentru Sportul, toti stelistii strigau blat ca din gura de sarpe (eram tot la retrogradare si 3 pct. nu n-ar fi salvat, dar ne-ar fi dat sperante pentru baraj). Dupa terminarea meciului (4-3 pentru Steaua) am auzit un comentariu care caracterizeaza o mare parte dintre suporterii de la noi: "era normal sa batem, daca luam bataie era blat clar). Ce vreau sa subliniez: daca un suporter nu concepe ca echipa lui favorita sa piarda puncte la alta echipa, nu inseamna ca meciul a fost aranjat. Oricum, Sportul nu a mai blatuit vreun meci cam de pe vremea cand era Gino la noi.

miril
4th October 2004, 19:46
Bancarule, iti citesc, frate gandurile, caci suntem intre noi, progresistii. Ca nu degeaba am "studiat"...ABC-ul, impreuna.

baden
5th October 2004, 07:54
Sportul National este oina ... va fi cel mai frumos meci de "turca" (in ceha inseamna fata) ... asa considera si americanii (soccerul e joc de fete)

deja-vu
5th October 2004, 08:03
Cu Farul A Fost Doar Un Semi-accident, Ajutat(pe Langa Jucatori, Care Au Fost Mult Prea Siguri Pe Ei) Si De Arbitru, Care A Dat Un Penalty Ce Nu Ar Fi Pacalit Nici Pe Un Pusti Pus Sa Arbitreze.
Desi Simpatizez Sportul (dupa National, Fireste), Sper Ca Bancarii Vor Castiga Clar Meciul.

vasile314tzurka
5th October 2004, 09:21
toti stelistii strigau blat ca din gura de sarpe

cind am strigat eu asta? poate inveti sa folosesti "multi" sau "destui" sau... :rosu: spre stiinta ta eu chiar vroiam sa ia bataie steaua atunci dar nu pentru voi...

Ultras
5th October 2004, 09:43
cind am strigat eu asta? poate inveti sa folosesti "multi" sau "destui" sau... :rosu: spre stiinta ta eu chiar vroiam sa ia bataie steaua atunci dar nu pentru voi...

Daca nu erai la stadion nu aveam cu sa te aud. Evident ca m-am referit la toti stelistii de pe stadion, cu varsta cuprinsa intre 10 si 17 ani, corijenti la cel putin o materie sau nescolarizati etc. Crezi ca atunci cand 4000 de stelisti striga blat pot sa ii identific cu exactitate? Au fost toti...

ultras_sportul
5th October 2004, 09:57
Florin are dreptate, la acel meci stadionul incepuse sa urle ca Steaua face blat cu Sportul, culmea ironiei dupa ce pierdusem meciul cu Bacaul la masa verde din cauza delatiunii nefondate pe realitate sustinuta de Jiji Berbeco Becali.

vasile314tzurka
5th October 2004, 10:02
Daca nu erai la stadion nu aveam cu sa te aud. Evident ca m-am referit la toti stelistii de pe stadion, cu varsta cuprinsa intre 10 si 17 ani, corijenti la cel putin o materie sau nescolarizati etc. Crezi ca atunci cand 4000 de stelisti striga blat pot sa ii identific cu exactitate? Au fost toti...

ai spus undeva in acel mesaj ca e vorba doar de cei de pe stadion, corijentule? sau ai impresia ca nu stiu sa citesc? si oricum 4000 nu sunt decit o mica parte din cei 40% din romanii verzi care tin cu steaua.


la acel meci stadionul incepuse sa urle ca Steaua face blat cu Sportul

dupa cum spui si voi strigati la fel...

Ultras
5th October 2004, 11:22
Cand ceva este evident este redundant sa mai faci precizari. Nu ma puteam referi la toti cei 4.000.000 de suporteri stelisti (conform sondajului Gallup). Chiar daca precizam "toti stelistii de pe stadion" nu era exact. Eventual, puteam spune "99% dintre stelistii prezenti la meci". Dar si asa nu eram foarte exact.

vasile314tzurka
5th October 2004, 11:30
solutie ti-am dat dar te incapatinezi. ti-am spus ca stiu sa citesc si asta cu "evident" nu e decit la tine. pina una alta ia vezi aici:

In afara lui Boghici, va mai fi convocat la comisie si Marcel Lica, presedintele Farului Constanta declarand, la finele meciului cu FC National, ca si fotbalistii Sportului Studentesc obisnuiesc sa puna apa in probele de urina. „Daca este asa, atunci este foarte grav. E caz penal!“http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=9241

Ultras
5th October 2004, 11:41
Este vorba de declaratia lui Baicu, "faptasul", care poate sa spuna orice pentru a se "scoate". Este vorba de cuvantul unui "infractor" care nu stiu cata credibilitate poate sa mai aibe. Chiar daca jucatorii Sportului ar fi procedat asa cum declara "donatorul de urina", discipolul lu' guru, conteaza doar din punct de vedere moral. Pentru ca "hotul neprins este negustor cinstit". Deci nu ma preocupa ce declara un infractor dovedit.

Inca ceva care mi se pare hilar: faptul dovedit ca jucatorii Farului au procedat asa nu este caz penal, dar daca si jucatorii Sportului au procedat asa, atunci este caz penal. Imi scapa ceva?

vasile314tzurka
5th October 2004, 11:47
nu nu-ti scapa. ai surprins esentialul din rahatul in care suntem. misto si faptul ca se iau de o gaina moarta. de ce nu or fi spus ca "asa fac si aia de la steaua(dinamo, rapid)"? oare?

Ultras
5th October 2004, 11:59
Mi se pare penibila si infantila atitudinea celor de la Farul. Daca ar fi facut aceste declaratii fara sa fie in aceasta situatie, i-as fi apreciat. Dar acum sunt in situatia infractorului prins care se foloseste de delatiune pentru a scapa cu o pedeapsa mai usora. Jenant si fara demnitate.

Bancaru
5th October 2004, 13:07
Ce vreau sa subliniez: daca un suporter nu concepe ca echipa lui favorita sa piarda puncte la alta echipa, nu inseamna ca meciul a fost aranjat. Oricum, Sportul nu a mai blatuit vreun meci cam de pe vremea cand era Gino la noi.
Nu cred ca e vorba ca un suporter sa strige "blat" pentru ca echipa lui a pierdut puncte. Dar la noi blaturile au devenit atat de evidente incat nici macar nu se mai sfiesc sa le mascheze. Se rezuma la a spune "vrem dovada".
Oricum, bine ca l-ai gasit pe Gino "cancerul" fotbalului romanesc. Nu mai ramane acum decat sa ne spui ca Sportul era o echipa mica, o nuca tare pentru "granzii" (ce de cacao suna) divizionari A, ca erau toti dizidenti si nici macar nu se bateau pe burta cu Nicu Ceausescu. Deprinderile din tinerete nu se uita mai tarziu. Toti au aceeasi scoala in fotbalul nostru si toti au pus botu' la blat. Inclusiv Sportul.
As vrea, de exemplu, ca experiment, sa aflu cati suporteri brasoveni vor recunoaste ca in momentul in care a venit "Mesia" Halagian ca antrenor si bravul Razvan Il Luce portar ca Brasovul a pacatuit tare cu Rapidul si cu Dinamo. Probabil ca marea majoritate va zice ca au jucat curat.
Ultras, spune-mi tu o echipa care nu a vandut si/sau cumparat meciuri. Eu raman la parerea mea ca Nationalul a facut frumos in meciul ala. Chiar am fost pe stadion.

Ultras
5th October 2004, 15:25
Nu pot sa iti dau nici un astfel de exemplu. Ce vreau sa spun este ca nu cred ca Sportul a mai jucat fals vreun meci de cand a retrogradat prima data, inclusiv in meciul cu Nationalul. Nici la acest meci nu vad de ce "ar face frumos" Nationalul. De cumparat Siman nu cumpara, pentru "ca costa bani", iar de vandut nici asta nu face pentru ca nu ar cumpara nimeni, pentru ca daca ar cere, ar cere prea mult. Motivul 2 valabil pentru ambele meciuri: Mircea Sandu nu-l inghite pe Siman, iar Gino este prietenul Nasului. Sunt motive pentru care nu cred ca este posibil un blat intre Sportul si National.

ADelPiero
5th October 2004, 16:09
vad ca nimeni nu mizeaza pe un egal ;)

Bancaru
5th October 2004, 16:50
Daca e sa o luam cu cine pe cine nu inghite... nu mai zic nimic. Mircea Sandu nici pe Mitica nu-l inghite, dar ce sa faca? Pentru binele omenirii iacata-i cum se mai saruta pe portofele.
Nu mai incerc sa te conving de blat. Nu e nici o problema, e opinia ta. Dar de unde stii tu cat cere Nationalul?

Denis
6th October 2004, 06:43
Sper X der sar putea shi 1 /hello :D :drak: :evil: :drak: :evil:

Ultras
6th October 2004, 11:42
Nu ai priceput. Siman decat sa scoata pentru asa ceva 1 leu mai repede isi taie mana. Iar daca ar fi sa ceara ar cere mult prea mult. Mai ales ca meciul este unul de 1X2. Sportul a pierdut 4 meciuri pana acum, toate la limita: de trei ori cu 2-1 si o data cu 1-0. Asa ca sansele sunt egale. Nu vad nici un motiv de blat in etapa a 10. Daca ar fi fost meciul retur, in etapa 25 si eram in galeata mai intelegeam. Nationalul daca are intentii necurate, atunci acum trebuie sa adune cat mai multe puncte pentru ca in retur sa faca jocurile. Sunt convins ca meciul asta se va juca corect mai ales ca in pregatire Sportul a invins cu 1-0.

Bancaru
6th October 2004, 12:07
Cred ca vorbim de lucruri diferite. Hai sa nu mai batem apa in piua cu blaturile care au fost sau poate au fost.
Legat de etapa asta, a 10-a, nu am nici un dubiu cu privire la corectitudinea meciului. Nu ca e Dan Petrescu, sau ca nu da Siman bani. Nu! Pur si simplu nu exista nici un motiv. Deocamdata. Eu sper sa bata Nationalul. Poate a venit si vremea lor, avand in vedere ca 2 campionate le-a pierdut de cacao. Cel putin ala cand Dinamo a fost depunctata iar apoi "repunctata", trebuia sa fie al lor supermeritat.
Ultras, in meciurile de pregatire Nationalul a mancat bataie de la toti, si de la CS Otopeni, spre exasperarea mea. Si Steaua a luat bataie de la Sportul, nu?

bagheera
6th October 2004, 12:18
Cei de la Sportul joaca foarte bine si cred ca daca vor fi ocoliti de ghinion vor castiga in compania Nationalului. cei de la National incep sa dea semne de oboseala si cred ca va urma o cadere in viitorul apropiat.

miril
6th October 2004, 13:26
Bagheera, asa se poate spune si despre...Steaua.

Bancaru
6th October 2004, 17:42
Asta se poate spune si despre echipa nationala. Ce sa mai vorbim despre Dinamo sau Rapid. Craiova e la pamant. Gloria lui tata Jean pare mai proaspata.

inter
6th October 2004, 22:57
bat studentii :D

gigel_bucur
7th October 2004, 00:57
Bai, Gino a jucat ani buni in Regie asa ca este posibil sa faca frumos. Mare mirare nu ar fi. Acum 2 ani cu punctele pe care le-au cedat Sportului, aflat in galeata, puteau sa insemne castigarea primului titlu din istoria gruparii. Dar nu a fost sa fie. In mod normal, daca Nationalul joaca asa cum a facut-o pana in etapa a 9-a bate. Daca o face ca sambata, 2 octombrie... rahat!
Eu am zis dupa meciul cu Farul: "Sa nu dea Dumnezeu sa aiba nevoie de aceste 2 puncte pe care le-au pierdut (teoretic ei, practic Farul) pentru castigarea titlului".

Ne subestimezi si ne jignesti. Adica cum "macar atat"?

adica, dupa mintea ta, acel 1-1 a fost blat??? omule, nu mai conta in momentul ala pt. Sportul, oricum jucam barajul:) facusera, Ceahlaul si Bistritza, toate jocurile posibile. pt. Sportul nu contau acele 2 puncte, daca le lua Nationalul... lua si campionatul. am tinut cu Nationalul la meciul ala (si nu numai), la fel cum au tinut si oltenii in editia aia. spune-mi tu unde-i blatul la faza asta! despre Gino pot sa-ti spun c-a uitat-o si pe ma-sa, echipa unde a jucat si s-a afirmat... n-are rost sa mai vb.

revin c-o editare: my friend, spui de Caramarin ca a ajuns "fotblatist" la National, nu conteaza cine l-a crescut (de acord). am un singur amendament, si e valabil pt. tot campionatul asta de cacao, fotbalisti sunt aia de genul, evident masculin, Zidane, Henry etc, nu umplu pagina de nume ca n-are rost. te las pe tine sa-i compari. daca gasesti vreo asemanare iti dau un camion de bere, me refer la joc, nu la faptul ca au doua picioare si se imbraca sumar:)

Ultras
7th October 2004, 09:08
Ultras, in meciurile de pregatire Nationalul a mancat bataie de la toti, si de la CS Otopeni, spre exasperarea mea. Si Steaua a luat bataie de la Sportul, nu?

Sportul a fost invinsa pe Ghencea cu 1-0, gol Bostina min47, iar Otopeni-ul ne-a batut si pe noi, intr-un meci cu doua reprize de 60min. In prima parte la Sportul au jucat titularii (1-0, gol Mazilu), iar in a doua rezervele (0-2, goluri Danalache sau asa ceva). A adevarat ca de multe ori meciurile de pregatire nu seamana cu cele oficiale (in pregatire am invins Farul lejer cu 2-0, provocand plecarea lui Stoichita de la Constanta, iar in campionat am terminat acasa 1-1), dar numai in ceea ce priveste rezultatele. Pana la urma jocul conteaza.

miril
7th October 2004, 09:19
Gino a jucat si s-a afirmat ca jucator de divizia A la...Progresul, la fel ca si Mircea Sandu, Kassay si Tanasescu. In rest, si mie mi se pare teoria cu meciul dat neverosimila, lucru pe care l-am spus deja mai sus. Teoretic, insa, Sportul putea beneficia de punctele "date, eventual", meciul jucandu-se cu patru etape inainte de sfarsitul campionatului.

baden
7th October 2004, 10:49
eu cred ca sportul are sansa sa pluseze. Daca accepta jocul de "contre" al nationalului ar putea sa castige si sa faca cel mai frumos meci al turului. Daca nu ... !?

Bancaru
8th October 2004, 16:56
Din tot ce am citit aici ar trebui sa inteleg ca Sportul este cenusareasa diviziei A. Ei nu au furat, nu au blatuit, nu au pacatuit. In schimb mereu sunt furati. Eu am mai incercat sa renunt la acest subiect incercand sa sugerez ca fiecare e bine ca-si pastreaza parerea iar altii o respecta sau o ignora. Eu nu cred ca sunt chiar asa curati precum se spune. Sa nu uitam ca modelul lui Gino, asa sustine el, este Mac Popescu.
Cat despre meciul ce vine, caci despre el era vorba, eu vreau sa castige Nationalul chiar daca nu vor fi mai buni.

vasile314tzurka
8th October 2004, 17:05
daca ar fi dupa cum spui nu erau asa de vai mama lor...

miril
8th October 2004, 17:13
Bancaru se refera, cred eu, mai ales la epoca...de aur. Gino, Nasu si cu chelnerul de la FRF si-au inceput scoala vanzand pe Progresul, ultimii doi chiar...Sportului, ca apoi sa isi completeze studiile la facultatea lui...Nicu. Este adevarat ca Sportul este o echipa, nemeritat, saraca si marginalizata, lucru valabil si pentru echipa din Parcul cu Platani. Va fi, deci, un derby al saracilor. Hai Progresu!

vasile314tzurka
8th October 2004, 17:16
nu mai e cazul... unii da, altii nu.

Bancaru
8th October 2004, 17:46
daca ar fi dupa cum spui nu erau asa de vai mama lor...
Sunt vai de mama lor din cauza lui Siman. Si daca nu fac blaturi sunt si mai vai de mama lor. Nu le-am dat eu prime pufoaice si galosi.
Poate are dreptate Miril cand spune ca Sportul este un soi de National. Jucatori buni sunt, antrenor bun este dar nu sunt bani. Si atunci cand nu sunt bani mai trebuie sa o intorci ca la Ploiesti. Vezi un alt caz celebru FC NATIONAL.


nu mai e cazul... unii da, altii nu.
Pai daca nu mai era cazul mai bateau bancarii tot 13 Septembrie cu prosoapele in jurul bijului ca sa ajunga la sala de forta? Si asta pentru ca BNR s-a gandit sa traga gard. Trebuie sa recunosti ca de cand a fost refacuta baza nu s-a mai incestit un leu. Nu includ aici intretinerea (care e si asta ca vai de ea) de zi cu zi.

baden
9th October 2004, 12:54
Faza cu banii va face ca Sporul sa traga in meciul cu Nationalul ... daca-i bat vor mai avea ceva bani ... intreaba-l pe Gigi si pe "cioban"

ultras_sportul
9th October 2004, 16:05
Becali nu cred ca o sa premieze in veacul vecilor pe Sportul in cazul unei victorii contra lui FC National! Cate vreme stie ca jucatori Sportului sunt 100% chititi sa-i bata pe bancari de ce ar arunca Becali cu bani in cei din Regie?

Mariusmadmax
9th October 2004, 19:08
:D
Sportul este o echipa imprevizibila , cu un antrenor serios si tinar ca elevii lui ...
Meciul este de 1x2
Orice rezultat este unul normal , iar daca Sportul bate ... nu se va mira nimeni !
Mizez pe un 2-1 pentru Sportul !

alex36
10th October 2004, 12:16
Bancari nu cred ca se vor impiedica de Sportul,iar daca da...atunci isi v-a reveni la normal!

vlad1607
10th October 2004, 17:58
[B][I] SPer sa castige Nationalul..doar nu o sa ia titlul sTEaua sau Rapidul :D
FORZA CAINII :D :D :D

Bancaru
11th October 2004, 13:00
Da bai, Alex! Asa este. Daca Nationalul nu bate pe Sportul inseamna ca si-a revenit la normal. Sincer nu cred ca Nationalul nu are forta necesara sa-i bata dar ramane de vazut "cat de mult isi doresc victoria". :)

Ultras
11th October 2004, 15:36
Toata discutia a plecat de la un eventual blat. E bine ca am ajuns la aceeasi concluzie: meciul se va juca pe teren si vor castiga cei mai buni!

Bancaru
11th October 2004, 15:54
Ultras, depinde ce intelegi si tu prin "si-a revenit la normal". Eu nu am crezut o clipa ca meciul asta nu se va juca pe teren. Despre faptul ca vor castiga sau nu cei mai buni nu ma pot pronunta. Repet insa ca vreau ca National sa ia toate cele 3 puncte din meciul tur cu Sportul.

miril
11th October 2004, 18:53
Despre eventualul blat a fost vorba in campionatul 2001-2002, meciul retur.

Bancaru
12th October 2004, 18:26
@miril: Da.

Ovy-Iasi
12th October 2004, 20:58
Victorie pt National...si sper sa ia si ei titlu odata...sa nu se mai chinuie

Bancaru
13th October 2004, 12:16
Victorie pt National...si sper sa ia si ei titlu odata...sa nu se mai chinuie
Cum vine vorba "sa nu se mai chinuie"? Ba sa se chinuie! Eu vreau sa se chinuie sa ia titlul. Sa nu il ia pe gratis cum l-au primit altii. Daruit. Dar sa-l ia.

vasile314tzurka
13th October 2004, 12:22
acum e si mai tragic. gigel bucur va trage tare sa bata sportul ca sa-si ia epoletii de majur la dinamo:)

Bancaru
13th October 2004, 14:42
Nu e vorba de Gigel Bucur forumistu', nu?
Da! Sa dea el gol, sa bata Sportul pe National si apoi sa dedice victoria echipei Dinamo al carei fan este, normal, de cand era mic.
Iacata ca Dinamo, incet, incet, mai pune de o noua echipa (sectie) de unde treagem concluzia ca vanzarile de jucatori nu se opresc aici. Nasol pentru ei este ca in acest moment nu prea mai au ce sa vanda. Oricum, cauta mijlocas dreapta, il vor pe Bucur, il vor lua pe Adrian Cristea, etc.
Nasol de jucatorii astia de la ecipe mai mici. Cum aud ca ii vor cei din Bucale, in speta Dinamo, Steaua si Rapid se uda pe bracinari si uita sa mai joace. Rosesc si se fastacesc precum fetele mari. Ma intreb al catelea ratat va fi Gigel Bucur in curtea din Groapa.

Ultras
14th October 2004, 09:35
Intelegere dintre Sportul si Dinamo in privinta lui Gigel s-a dovedit a fi doar un zvon pentru moment (al catelea a fi oare?). Siman declara ca Dinamo nu l-a contactat, iar Andone spune ca si l-ar dori pe Bucur la Dinamo, dar suma vehiculata in presa de 500.000$ i se pare prea mare.
Oricum, de Gigel se intereseaza Dinamo Kiev, emisarii clubului ucrainian fiind prezenti la meciul cu Steaua si foarte posibil vor veni si la meciul cu National.

Bancaru
14th October 2004, 10:14
Domnule Ultras, de fiecare data sumele vehiculate s-au dovedit a fi prea mari cand au aparut prin media si prea mici cand s-au achitat. Iar Dinamo e campioana si la treburi de genul asta. Stai tu liniistit ca nu e Sportul echipa care sa se puna "Gigel" contra cand vrea vreuna dintre Steaua, Rapid sau Dinamo vreun jucator. Aici e vorba de putere financiara. Iar in Divizia A numai astea 3 ar putea sa emita pretentii. Eu cred ca Andone trebuie sa afle ce o sa se vanda si apoi o sa-si faca o strategie de bataie in ce priveste transferurile.
Siman nu e la prima abatere; daca nu ma insel acum vreo 2 etape un comentator la un meci televizatfacea un calcul, exagerand putin, cum ca Sportul a vandut 2 echipe. E un sambure de adevar in ce a spus. Si asta in vreo 2 ani. Cred ca au o soarta asemanatoare Nationalului, daca nu chiar mai nefericita, pentru ca au jucatori buni, proprii lor jucatori sau copii adunati de te miri pe unde dar bani ioc. Mai nefericita pentru ca ei nu au jucatori reciclati. Noi da. Buni (Lita, G. Popescu, Savu) dar reciclati.

cyber_goool
14th October 2004, 10:27
Cel mai greu meci de pronosticat din etapa asta, pun x ca nu stiu ce sa pun...

Am un sentiment ciudat pt. ca tin cu ambele echipe, as vrea sa bata amandoua. Sa le de-a 3 puncte la ambele :D

Ultras
15th October 2004, 10:59
Domnule Ultras, de fiecare data sumele vehiculate s-au dovedit a fi prea mari cand au aparut prin media si prea mici cand s-au achitat. Iar Dinamo e campioana si la treburi de genul asta. Stai tu liniistit ca nu e Sportul echipa care sa se puna "Gigel" contra cand vrea vreuna dintre Steaua, Rapid sau Dinamo vreun jucator. Aici e vorba de putere financiara. Iar in Divizia A numai astea 3 ar putea sa emita pretentii. Eu cred ca Andone trebuie sa afle ce o sa se vanda si apoi o sa-si faca o strategie de bataie in ce priveste transferurile.
Siman nu e la prima abatere; daca nu ma insel acum vreo 2 etape un comentator la un meci televizatfacea un calcul, exagerand putin, cum ca Sportul a vandut 2 echipe. E un sambure de adevar in ce a spus. Si asta in vreo 2 ani. Cred ca au o soarta asemanatoare Nationalului, daca nu chiar mai nefericita, pentru ca au jucatori buni, proprii lor jucatori sau copii adunati de te miri pe unde dar bani ioc. Mai nefericita pentru ca ei nu au jucatori reciclati. Noi da. Buni (Lita, G. Popescu, Savu) dar reciclati.

E adevarat, a vandut. Dar pe ce a vandut a luat aproape 2 milioane $, in conditiile in care majoritatea transferurilor s-au facut cand echipa era in Divizia B. Si are de unde! In urmatorii 2 ani, mai poate vinde inca 2 echipe. In ceea "ce-l" priveste pe Gigel consider ca 500.000$ este o suma prea mica...

vasile314tzurka
15th October 2004, 11:00
"ce-l"...
tu crezi ca siman te intreaba pe tine daca suma e mica sau nu face? ma indoiesc.

Ultras
15th October 2004, 11:23
Vad ca ti s-a excitat sfarcu' :drak: Mersi de atentionare.

PS. Imi place semnatura ta! Ai ajuns cumva la vorba mea? :evil:

vasile314tzurka
15th October 2004, 11:26
care vorba a ta? aia cu basmele po****re? nu. e o adresare directa pentru trecerea la revolutie imediata a ducatorilor de pizza.:)

Ultras
15th October 2004, 11:35
Intrebam pentru ca, acum ceva vreme, daca as fi folosit o propozitie de genul semnaturii tale mi-ai fi spus ca este caz penal. Sau la tine nu se aplica? :mda:

gigel_bucur
15th October 2004, 11:39
Ultras, ai pregatit terenul pt. maine? la ce ora ajungi la Nicu?

Ultras
15th October 2004, 11:52
Nu am avut timp. Am avut treaba cu echipamentul. Cine vrea sa vina cu banii la stadion. 1.200.000 + imprimarea (care nu stiu cat este inca). Daca imi iau suba pe mine vin de la 12.00. Daca nu vin cu o ora inainte de meci. Vorbim.

vasile314tzurka
15th October 2004, 11:58
Intrebam pentru ca, acum ceva vreme, daca as fi folosit o propozitie de genul semnaturii tale mi-ai fi spus ca este caz penal. Sau la tine nu se aplica? :mda:

esti beat, asta ca sa fiu politicos, sau ma crezi cu pluta? daca te referi la batutul copiilor cu adevarat este penal, in rest as putea sa-ti si spun de unde vine, dar m-ai intristat.

Ultras
15th October 2004, 12:06
Beat nu sunt nici cand ajung in coma alcoolica... Si tu ma intristezi ca nu mai tii la gluma :mda:

PS. Stiu de unde vine "fiul" :evil:

bill
15th October 2004, 13:02
Mi-ar placea o surpriza dar cred ca bate National.

Bancaru
15th October 2004, 13:20
Ultras, este o problema daca ai inceput sa crezi ca noi avem in campionat jucatori de valori atat de ridicate. Daca poate sa plece afara, poate suma e cea corecta, dar pentru campionatul nostru 500.000 de orice ar fi, euro sau dolari, este exagerat. Asa cred eu.
Dar daca tu crezi ca merita foarte bine. E parerea ta. Eu ma refeream la faptul ca de fiecare data cand s-a facut vreun transfer cu o oaresicare rezonanta in campionatul nostru, mai ales cele rezolvate de Dinamo, presa a etalat o suma mai apropiata de adevar inante de a se perfecta mingicaria, dupa care ŢoficialŢ apare o alta suma, mai mica.
Nu inteleg de ce nu se intervine cumva la aceste matrapaylacuri. Pe mine ar fi in stare sa ma haituiasca daca nu declar 1 milion la venitul anual iar astia isi bat joc de lege in toate felurile. Alea mai rusinoase.

Ultras
15th October 2004, 16:45
Ai perfecta dreptate in ceea ce priveste circulatia banilor in fotbalul nostru. Atat a celor din transferuri, cat si a celor de salarii. E aberant ca jucatori care primesc sume astronomice sa aibe salarii mai mici decat salariul minim pe economie. :mda:

vasile314tzurka
15th October 2004, 16:46
pai e ilegal daca au asa ceva inscris in cartea de munca.

p.s. vin si eu miine pe stadion

Ultras
15th October 2004, 16:56
Vorba vine! Cazul Steaua, unde jiji ii plateste in donatii (a recunoscut chiar el), iar salariile sunt de cateva milioane de lei.

PS. ok, eu cred ca schimb berea cu ceva mai "incalzitor".

Bancaru
15th October 2004, 17:04
Este posibil sa aiba pe cartea de munca salariul minim pe economie, care este undeva in jur de 2.800.000 lei. Nu este ilegal sa ai atat pe cartea de munca si sa primesti de nu stiu cate ori mai mult, in fond este o practica cu ceva vechime in economia noastra gangava (Media Pro o practica, plus marea majoritate a companiilor de media), dar banii pe care ii iei peste salariul minim trebuie sa fie livrati ca urmare a unor contracte de colaborare, iar urmarea acestor contracte ar trebui sa fie completarea fiselor fiscale la sfarsit de an contabil si, implicit, donarea de taxe cuvenite la stat. Ti-ai gasit...! Eu am stat si am calculat cati functionari publici tin eu din taxele pe care le vars si m-am ingrozit, gandindu-ma ca nu beneficiez de nici cea mai mica urma de consideratie. Nu mai departe decat ieri a iesit un gushat de parlamentar cu ultimul ragnet de Audi A3 (cred), un vapor, si pentru ca nu a vrut sa cedeze trecerea (iesea din parcarea Senatului) iar eu am trecut inaintea lui pe drumul cu prioritate m-a luat la niste injuraturi de nu mi-a venit sa cred. Norocul lui si al meu ca m-a tinut cineva sa nu-i dau vreo 2 smetii peste bot. Un ratat ca asta platesc eu. Nasol este ca nu pot alege unde sa se duca banii. Sa nu mai vorbim de serviciile sanitare pentru ca aici vorbim de meciuri iar maine eu sper sa bata National.

Ultras
15th October 2004, 17:30
Vasile, spune-mi si mie cum e cu tastatura... :drak:

PS. Misto freza! :evil:

PPS. Ieppy, eu am o problema. Nu prea imi apare butonul edit si nici zona in care ar trebui sa fie nu e activa. Altfel, editam mesajul anterior. Mai ales ca ma chinui sa postez un mesaj 5 minute (problema intre servere, cred).

ieppy
15th October 2004, 17:32
nici o problema ultras. INsa ma tin si eu de regulamentul asta, ca din partea mea il lasam.

ady_azzuro
16th October 2004, 15:43
Sportistii evolueaza ca deobicei, adica din ratari in ratari. :D

ady_azzuro
16th October 2004, 15:47
Si dupa 6-7 ratari monumentale sportul inscrie primul gol al partidei, 1-0. :D

Catalanul
16th October 2004, 15:47
din ratari in ratari dar se pare ca au preluat conducerea :D 1-0 Sportul, gol cine altul decat Bucur :D

miril
16th October 2004, 15:50
Sportul, dupa numeroase ratari, pleaca, meritat, in avantaj la pauza. S-a stricat masinaria Nationalului? Dupa evolutia din prima repriza, asa se pare.

ady_azzuro
16th October 2004, 15:53
Mirile, creca incepurati sa vindeti. Cred ca sunt de ajuns punctele obitnute pana acum pt evitarea retrogradarii. :D

Catalanul
16th October 2004, 16:02
ady, mi-ai luat-o inainte :D si eu cred ca nationalul a inceput ''procesul de imbogatire'' al clubului :drak: altfel nu-mi explic cum nu au avut nici o ocazie clara de gol :p

Pustoai-k
16th October 2004, 17:29
Pana aici cred ca i-a fost echipei lui Olaroiu....Felicitari Sportul! /hello

miril
16th October 2004, 17:31
Nu cred. Pe deoparte fiecare echipa are scaderile inerente, pe de alta, Nationalul are limite. Si Steaua s-a chinuit cu Sportul, o echipa, traditional, incomoda pentru progresisti. Personal nu am avut sperante pentru titlu, dar nici nu trag concluzii premature, dupa un rezultat ca acesta. Felicitari, Sportul! Imi pare bine pentru Dan.
PS Au avut o ocazie mare, in prima repriza, prin Caramarin. Ne lipseste un al doilea atacant percutant, alaturi de macedon, care nu poate face totul de unul singur, in fata.

ultras_sportul
16th October 2004, 22:31
Scorul corect pentru acest meci ar fi fost 9-2, dar cum jucatorii sunt oameni si nu masini a ramas doar 1-0. Nu pot insa sa nu critic jocul extrem de ciudat in contact cu adversarul al bancarilor. Genuchi intre umeri ca in acest meci nu am vazut de multa vreme :(

DD-Viola
16th October 2004, 23:02
...Ceva prime ?...cum pentru cine ? , pentru National desigur...Nasuleeee , 3 pct cadou cu dedicatie de la contopisti , ...traiasca Nasu' !

ultras_sportul
16th October 2004, 23:24
Si ca urmare o sa avem grija sa batem si pe Poli Timisoara ca sa le tratam atitudinea asta extrem de superficiala :ciocan:

Mariusmadmax
17th October 2004, 00:04
Bravo Sportul !
O mana intinsa spre contracandidatele Nationalului ...

uti2102
17th October 2004, 01:15
Felicitari Sportul!
ULTRAS ! Te-am vazut la TV !!! :happy
Nu vreau sa supar pe nimeni (in nici un caz pe Gigel), dar mi se pare cel putzin stranie prestatzia natzionalului din ultimele 10 minute ale primei reprize !!! Practic i-au lasat pe studentzi de vreo 4 ori singuri cu portarul !!!

gigel_bucur
17th October 2004, 01:37
...Ceva prime ?...cum pentru cine ? , pentru National desigur...Nasuleeee , 3 pct cadou cu dedicatie de la contopisti , ...traiasca Nasu' !

am eu o prima pentru tine, cand ne vedem sa ti-o dau? prima din partea contzopistilor numai tu o poti acorda.
imi place ca esti plin de viatza (vezi o trupa romaneasca)


Gino a jucat si s-a afirmat ca jucator de divizia A la...Progresul, la fel ca si Mircea Sandu, Kassay si Tanasescu.

bai Mirile, Progresul era in B pe vremea aia, intreaba-l pe "tata Gino", ca "tata Jean" e pe duca

Ultras
17th October 2004, 07:02
Felicitari Sportul!
ULTRAS ! Te-am vazut la TV !!! :happy
Nu vreau sa supar pe nimeni (in nici un caz pe Gigel), dar mi se pare cel putzin stranie prestatzia natzionalului din ultimele 10 minute ale primei reprize !!! Practic i-au lasat pe studentzi de vreo 4 ori singuri cu portarul !!!

Am auzit ca m-a vazut o tara intreaga. De aceea tin sa precizez ca ca nu il fluieram pe Agumbiade, ci pe Marian Salomir care a tinut cu tot dinadinsul sa isi aduca nedorita-i contributie.
In rest am ratat ca de obicei, adica foarte mult.
Ma mir ca nu ti s-a parut straniu ca Steaua dintr-o singura ocazie a reusit sa inscrie 2 goluri si sa castige meciul cu Sportul. Asta e cu adevarat straniu!

giovanni BV
17th October 2004, 09:24
Poate Sportul a dat mai mult in acest meci , dar nici Nationalul nu a jucat fotbal , decit spre sfirsitul meciului !!! In acest contest sa da uitarii meciul National-ului cu Craiova , si se face pace , dindule sanse mari Rapidul-ului si Stelei sa se apropie de lider !!! Incep sa apara surprizele de vreo 2 etape incoace !!! Un adevarat TOTO-Calcio ROMANIA !!!

miril
17th October 2004, 10:34
Gigel Bucur, n-ai dreptate. Ultimii trei au debutat in divizia A, la Progresul, in campionatul 69-70, anul marei magarii, cand am retrogradat, avand o echipa de aur, ca apoi, cei trei sa se dea la o parte in derby-ul B-ului, ca sa devina si ei studenti, ce mai. Gino a debutat, in divizia A, la Progresul, in campionatul 76-77, cand bancarii, ai ghicit, au retrogradat. In rest, felicitari Sportului si sa auzim numai de bine!

Ah, am uitat sa te intreb Gigele, ca sa-ti raspund la...fair-play, si ca sa nu-i intreb pe tata Gino sau pe tata Jean. Ce-i cu Nicu? Tot mort, tot mort?

DD-Viola
17th October 2004, 21:00
...Gigele...prima de care vorbesti tine-o pt tine , ...iar daca Da Domnu' sa ne intalnim , dau eu o bere ...ca poate te mai inveselesti si tu un pic si prinzi si tu un pic de viatza .

giovanni BV
17th October 2004, 21:24
National-ul a pierdut , dar va cistiga urmatorul meci lejer , pentru ca vine apoi derbiul campionatului !!!

ADelPiero
18th October 2004, 01:20
s`a intamplat exact ceea ce mi`am dorit :yeah:

gigel_bucur
18th October 2004, 02:36
...Gigele...prima de care vorbesti tine-o pt tine , ...iar daca Da Domnu' sa ne intalnim , dau eu o bere ...ca poate te mai inveselesti si tu un pic si prinzi si tu un pic de viatza .

nu trebe sa dai tu berea:) viata-i de *****:)

gigel_bucur
18th October 2004, 02:47
Gigel Bucur, n-ai dreptate. Ultimii trei au debutat in divizia A, la Progresul, in campionatul 69-70, anul marei magarii, cand am retrogradat, avand o echipa de aur, ca apoi, cei trei sa se dea la o parte in derby-ul B-ului, ca sa devina si ei studenti, ce mai. Gino a debutat, in divizia A, la Progresul, in campionatul 76-77, cand bancarii, ai ghicit, au retrogradat. In rest, felicitari Sportului si sa auzim numai de bine!

Ah, am uitat sa te intreb Gigele, ca sa-ti raspund la...fair-play, si ca sa nu-i intreb pe tata Gino sau pe tata Jean. Ce-i cu Nicu? Tot mort, tot mort?

Mirile, sper din inima sa luati campionatul :) daca tu vb. de magarii in sensul ala... Iti spun eu magarii despre Gino pana dimineatza, cu nume, cu toata labareala aferenta :mad: Ma iei pe mine cu "Nicusor", pai daca vrioa putza lui Nicu lua si Sportul un campionat si nu-l lua Steluzda pe Hagi!!!
Te-ai suparat de pomana, sincer, spune tu, merita Progresul ceva in meciul de ieri? Daca javra de Salomir ar fi arbitrat cum trebuie, ati fi terminat meciul cu trei oameni pe teren, stiu ca nu se poate :drak:

RstInPc
18th October 2004, 07:52
National-ul a pierdut , dar va cistiga urmatorul meci lejer , pentru ca vine apoi derbiul campionatului !!!

Si pierde asa cum e normal. Nationalul si-a facut norma. Gata, trebuie sa mai lase si de la ei pt. ca se apropie meciul cu Steaua si trebuie sa se incadreze in nota din ultimele meciuri pentru a nu zice lumea ca este suspect.

miril
18th October 2004, 08:12
Gigele, nu despre asta-i vorba. Tu ai insinuat cu tata Gino si tata Jean si eu, din pacate, nu m-am abtinut. Nu trebuie sa-mi spui despre Gino, stiu multe magarii. Magaria la care m-am referit, nu are de a face cu Sportul, ci cu aranjamentele de la finalul campionatului 69-70, pentru a-i despuia pe progresisti de o echipa de mare viitor, potential camipoana. Ca in anul urmator cei trei plus Manta ne-au vandut, asta-i alta mancare de peste. Citeste mai atent si vei observa ca incerc sa fiu obiectiv. Personal consider ca atat Progresul cat si Sportul merita mai mult, inclusiv mai multi sustinatori. Inca odata, felicitari Sportul!

Ultras
18th October 2004, 08:59
Vasile, cu tensiunea cum mai stai? :drak:

Bancaru
18th October 2004, 11:08
Nu m-am putut abtine si m-am dus la meci. Inca dinainte de a incepe partida stateam cu inima stransa pentru ca in momentul in care am parcat masina un mic tigan a venit la mine si m-a intrebat: "Sefu, o pazim?". Am aflat ca pot sa-mi dispara oglinzile si casetofonul daca nu ma supun taxei de protectie a automobilelor in zona.
Trebuie sa recunosc ca Sportul a castigat pe merit. Nationalul nu a miscat. Nici nu am curajul si nici nu vreau sa fac vreo afirmatie de genul "s-au menajat" sau mai stiu eu ce. Ca sa zic asa ceva devine frustrant pentru mine si imi dau seama ca, desi au potential, bancarii nu vor sa castige tot ce prind. Am plecat spre casa cu gandul ca atat au putut. Da, dar atat au putut si sambata ca si la meciul cu Farul si vine si Poli Iasi in Cotroceni...!! Nasol momentu'! Si sa vedeti cum isi vor da sufletul pe terenul Stelei. Trebuie sa recunoastem ca Nationalul este un soi de Robin Hood al diviziei A. Ia de la bogati ca sa dea la saraci. Repet, nu vreau nici macar sa insinuez ca au facut magarii in acest meci.
Cat despre Sportul nu am putut decat sa remarc, inafara usurintei cu care treceau de "cerberii" din apararea bancara, faptul ca si la cel mai mic contact cu vreun progresist cadeau pe jos si nu se mai ridicau. Este totusi ridicol. Oare asta i-a invatat Dan Petrescu? Nu stiu daca ati observat ca imediat dupa inscrierea golului au disparut si mingiile de rezerva, desi copiii de mingi au ramas pe margine sa se scalambaie. Este de rahat ca se aplica aceste practici. Parerea mea este ca in repriza a doua nu s-au jucat nici macar 10 minute. In concluzie a fost un meci de tot rahatul pe care Sportul l-a castigat.
Si ca sa sustin ideea cuiva care a postat mai sus, miril cred, nu avem atacanti buni. Ionut Savu are clipe de inspiratie si atat, Chihaia pluteste iar Mitrovici, de cand cu arabii cred ca si gandeste de la dreapta la stanga. Poate in meciul cu Iasiul ar trebui sa intre baiatul ala, machedonul.... cum il cheama? ... Chiaucu!

Ultras
18th October 2004, 11:25
De tot rahatul e atunci cand iti dai seama ca esti neputincios incepi sa faultezi ca la Dalga. Este cazul lui Savu si Coman, care trebuiau eliminiti inca din prima repriza. Ciupe a fost eliminat dupa ce Savu il fautase de 5 ori in faze consecutive fara sa fie nici macar avertizat verbal. Asta este de rahat: neputinta transformata in agresiune...

vasile314tzurka
18th October 2004, 11:59
Vasile, cu tensiunea cum mai stai? :drak:

...mde. io ca io, ca nu tin cu sportul si m-am imbolnavit de nervi, dar ce-ati avut cu bursucul?

Bancaru
18th October 2004, 12:38
Ultras, stii ca eu iti respect parerile personale, dar sa nu imi spui ca tu ai vazut un meci frumos (bine, este frumos in momentul in care echipa ta castiga), dar hai sa fim seriosi, au fost faulturi mici, micute, mititele si aia se pravaleau ca secerati. Cred ca traiau cu senzatia ca faceau figuratie la meciurile lui Nicolaescu. Asculta-ma pe mine, daca se intampla invers ai fi vazut ca am dreptate.
Si sa te mai intreb ceva, ce parere ai despre golul perfect valabil al lui Abiodun? Nici macar nu l-a atins pe portar. Dar...
Eu raman la parerea mea ca un meci nu se joaca pe ocazii, sau la 3 cornere "unshpe metri". Sportul a castigat si gata! Dar meciul a fost penibil ca si prestatia ambelor echipe, cu mici exceptii pentru Sportul. Cred ca exagerezi cu neputincios. Iti spun cel putin 4 jucatori de la National care nici macar nu s-au obosit sa fie neputinciosi. Daca nu ii poti ghici sa-mi zici mie ca ii dau in vileag. Repet, asta nu inseamna ca insinuez ca a fost aranjament. Dar probabil ca mentalitatea si-a spus cuvantul.
"In incheiere as dori sa precizez" ca valoarea Nationalului nu este cea din acest meciu, pe cand a lui Sportul da. Fiecare intelege ce vrea.

miril
18th October 2004, 13:05
Chihacu?

Bancaru
18th October 2004, 13:14
Chihacu?
Nu stiu daca exact cum spui tu dar in orice caz ceva cu "Chi..." E clar Mirile, ca nu avem atac. Si din ce am vazut la "echilateralul" ala cu Steaua si Galata... ma cam intristeaza. Mitro e apatic, Marian Savu nu prea mai poate si asa mai departe. Ai vazut ca in meciul cu Sportul rand pe rand Caramarin, Gigel Coman, Abiodun si Savu apareau in postura de finalizator. I-a rotit Oli de au ametit. Si inca o chestie: ai sa vezi ca mereu, inaintea unor meciuri decisive (asta a fost decisiv pentru ca insemna consolidarea pozitie fruntase dupa 1/3 din campionat, ceea ce nu e putin) Oli face experimente. Flavius Moldovan pe bara, Ghindeanu pe bara. In schimb a jucat sistemul lui Dinamo desi panc si Olah nu au viteza lui Petre si Semeghin. Unde mai pui ca Semeghin bea de rupe.