PDA

View Full Version : Etapa 10: Poli Iasi – CFR Cluj



JJ
4th October 2004, 11:50
Sambata, 16 octombrie: Poli Iasi – CFR Cluj (ora 15)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

johnyycaru
4th October 2004, 12:28
Spor la treaba Poli! 3-1
Ne vedem la meci!

baden
4th October 2004, 13:07
sa speram ca toti jucatorii se vor uita dupa tine ... :D

ADelPiero
4th October 2004, 14:42
bate CFR ;)
scor final 1-3 :ok:

norby
4th October 2004, 14:53
cfru o sai mai linisteasca pe iesini,care cred ca acum viseaza ca vor castiga cu clujul dar nu au sanse...
cfr castiga 2-0

Catalanul
4th October 2004, 15:17
iesenilor treziti-va... cu o floare nu se face primavara, zicea cineva... asa si este :p
clujul va castiga la iasi :ok: cu 2-0 ;)

Arjen_Robben
4th October 2004, 15:34
da de unde scoate-ti scorurile astea .... si steaua nu a fost doar o simpla floare ..... sa nu uitam ca nu multe echipe se pot lauda ca au batut steaua la ei acasa ...... eu zic ca meciul de acasa cu CFR Cluj va fi unu echilibat deschis oricarui rezultat ... 2-0 o sa fie scorul final :p

hamsterutz
4th October 2004, 15:48
meci greu, va castiga echipa care va avea moralul mai bun diferentza de un gol , doua max. zic un 2-1 pt Poli ca Crf a cam redus din turatie iar poli e pe val. acuma sa asteptam si sa vedem!!!

DD-Viola
4th October 2004, 17:44
...Bafta CFR , sper sa castigati 3 pct .

g_1k
4th October 2004, 20:22
pi ei pi mama lor CFR. Iasi-ule ramai intre coline; ati luat cam multe puncte turu asta (5) cred ca va ajung :rosu: . N-aveti nici o sansa cu CFR. Cfr ii o echipa prea buna pt voi. Toate meciurile pierdute sau terminate egal se datoreaza ghinionului, da nu aveti voi norocu asta. Singura sansa ar fi sa va inchideti pe linia de 20.

Vad ca mai nou din echipa de la inceputu sezonului care se vedea sigur in Divizia A, acuma va agatati de cate o victorie. Ati si uitat de obiectivu vostru: evitarea retrogradarii. va inteleg. ii un ideal prea mare pentru voi :mda: :jerk:

alex36
5th October 2004, 00:16
meciul este mult m-ai greu decit va inchipuiti! Iasu` trebuie sa demonstreze, si-n fata proprilor superteri,ca rezultatul din ghencea nu a fost chiar o intinplare.

baden
5th October 2004, 07:44
pi ei pi mama lor CFR. Iasi-ule ramai intre coline; ati luat cam multe puncte turu asta (5) cred ca va ajung :rosu: . N-aveti nici o sansa cu CFR. Cfr ii o echipa prea buna pt voi. Toate meciurile pierdute sau terminate egal se datoreaza ghinionului, da nu aveti voi norocu asta. Singura sansa ar fi sa va inchideti pe linia de 20.

Vad ca mai nou din echipa de la inceputu sezonului care se vedea sigur in Divizia A, acuma va agatati de cate o victorie. Ati si uitat de obiectivu vostru: evitarea retrogradarii. va inteleg. ii un ideal prea mare pentru voi :mda: :jerk:
hai ca mai ai putin si te cred. ce zici de un 1-0 pentru iasi ... :p
Nu zic ca clujul nu s-a dovedit o echipa buna, chiar recunosc asta ... dar am observat ca echipele bune au si ghinion ... vezi rezultatele (Steaua cu Iasi, National cu Constanta, Rapid cu Galati - Dinamo si Craiova intra la categoria si altele)

vasile314tzurka
5th October 2004, 16:16
cfr va bate la scor si oricum iasul e doar un foc de paie.

p.s. hamsterutz, gramaticul lu' tata, ce ai bre, esti nervos sau inca orgasmatic dupa victoria renumita zisa si ultima?

Ovy-Iasi
5th October 2004, 22:50
Bate Poli la diferenta de 2 goluri :ok: ...CFR-ul si-a cam pierdut suflul pe drum si in curind am sa-i vad in susolul clasamentului :evil:

suporter-I-S
5th October 2004, 22:58
sper sa castige iasul cu 1-0; meciul este oricum unul foarte greu si pentru prima data in acest campionat as prefera ca iasul sa joace urat, dar sa castige cele 3 puncte.

Denis
6th October 2004, 06:38
am votat X dar parca vad 1. Sper 2 :great:

g_1k
6th October 2004, 07:02
sper sa castige iasul cu 1-0; meciul este oricum unul foarte greu si pentru prima data in acest campionat as prefera ca iasul sa joace urat, dar sa castige cele 3 puncte.

dupa cate am vazut eu, oricum joaca urat. da 3 puncte nu ia cfr-ului.

bazz
6th October 2004, 10:38
Ionut Popa are 2 saptamani la dispozitie sa-si impuna stilul de antrenor.E timp suficientsi cred ca vom bate Clujul.Meciul nu e usor,dar avem un suflu nou,si jucatorii si-au descoperit o noua calitate:aceea de a face efort sustinut(bineinteles impinsi de la spate),asa ca meciul nu are decat o singura solutie:BATE IASU'!!!:D
NE VEDEM PE STADION!!!!
HAI POLI!

baden
6th October 2004, 10:59
hai ca m-ai impresionat ... eu zic ca in astea 2 saptamani jucatorii cheltuie mia de $ ... dupa care vor alerga pe teren sa mai primeasca 300 ... (egal)

hamsterutz
6th October 2004, 21:02
dupa cate am vazut eu, oricum joaca urat. da 3 puncte nu ia cfr-ului.
ba vad ca vi s-a urcat la cap startul asta bun, daca o vetzi tine tot asa pana la sf, avetzi toata stima si respectul din partea mea pana atunci nu va mai hazardatzi aiurea!!! clar 1

g_1k
6th October 2004, 21:26
copilas tu nu ai dreptu la replica. nu vreau sa iti aduc aminte de primele tale topicuri superotimiste si cumva cu aere de parca ati fi cu o treapta mai sus, dar , uite, ca deocamdata ne uitam de sus noi la voi. asta e. ti-am mai spus odata: unii cu vorbele, noi cu faptele. mai tre sa treaca multa apa pe milcov si siret ca sa fiti la fel de realisti si muncitori ca cei de pe somes sau cris. upss , am scapat un regionalism. asta e. pot, nu?
merci
:jerk:


P.s. Pastrati-va stadionul ala pericol si super aratos pentru Divizia B, noi o sa jucam in continuare in mocirla din divizia A. Mai tii minte, nu?

iasisud
6th October 2004, 22:13
lasati mai ardelenilor ca vb dupa meci :ciocan: meci de 1X2

inter
6th October 2004, 22:53
bate Poli :D

vasile314tzurka
7th October 2004, 10:16
ba vad ca vi s-a urcat la cap startul asta bun, daca o vetzi tine tot asa pana la sf, avetzi toata stima si respectul din partea mea pana atunci nu va mai hazardatzi aiurea!!! clar 1

"ba..." e tot pentru rudele matale apropiate. ia incearca sintagma asta cu parintii tai ca poate-ti rup aia miinile si nu mai evadezi la internet cafe ca sa ne stuchesti tu cu mirlaniile tale.

se pare ca ban o zi nu ti-a priit. se poate mari. :rosu:

baden
7th October 2004, 11:27
egal ... e un rezultat care-i va "frige" pe toti

axterix
7th October 2004, 11:29
bafta Cluj
rip their balls off:)

ovi
8th October 2004, 16:15
bate POLI IASI cu 2 - 1. :ok:

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:17
din pacate nu cred. sunt sigur ca va lua o bataie pe cinmste. macar sa cistige cfr campionatul:)

ADY19
8th October 2004, 16:24
Desi sunt din Iasi si tin cu Steaua, Poli va pierde acest meci. De ce? Foarte simplu. Datoria aerelor de vedeta pe care o sa le aiba Cristea si restul. Au avut noroc la greu cu Steaua insa cu CFR o sa li sa se infunde. Eu zic ca va fi 2-1 pt Cfr

ovi
8th October 2004, 16:27
nu am nimic cu cfr cluj dar e timpul sa mai bata si poli acasa.jucatorii iasului au prins incredere in ei ca pot rezista in divizia a.hai POLI /OLE/

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:27
esti din iasi si tii cu steaua? nasol. vezi ca e unul hamsterutz si ataca orice misca de la gaina-n sus...

ovi
8th October 2004, 16:29
Halal suporter mai esti Ady :rosu:

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:29
pai tine cu steaua, ce vrei de la el?

ovi
8th October 2004, 16:33
:mda: Ai dreptate.E dreptul lui sa tina cu cine vrea.

ADY19
8th October 2004, 17:17
mi -ai dat rosu :((. Asa de dur esti cu mine? Tin si cu Poli si as vrea sa ramana in A insa dupa meciul cu Steaua li se urca la cap si sa vezi ca degeaba ma duc pe stadion...imi fac niste nervi

ovi
8th October 2004, 17:38
Eu cred ca noul antrenor va fi in stare sa-i tina cu picioarele pe pamint.Am sa retrag :rosu: si am sa-ti dau :galben:

g_1k
8th October 2004, 18:58
lasa-ti ca va da Anca cate un gol la fiecare. sa fie pace :drak:

hamsterutz
8th October 2004, 21:02
ba cfr-istule is curios cu cine ai sa tii daca promoveaza u in A si retrogradeaza cfr in B. banuiesc ca ai sa tii cu U.
tu ce vrei turka, si nu stiam ca mi-am luat ban ca nici nu am fost atent grija asta o am io. dar nu inteleg de ce esti asa tare in gura. esti vreun jmen si nu am auzit eu de tine cumva sau care e treaba? da-mi adresa de ymsg daca vrai sa ne duelam si vb acolo.
P.S. io am net acas, daca te deranjeaza cum vb nu te mai uita din cate stiu e forum public asa ca !!!
si inca ceva explica si mie de ce mi-am luat ban? ca esti tu operator sau cum?

ADY19
8th October 2004, 21:07
Mersi pt galben. Iti sunt recunoscator. Mai am pana iau rosu. Sper ca Iasu sa fie cu picioarele pe pamant si sa trateze bine meciul insa nu cred.... asa-i romanu. Cfr ar fi bine sa i-a bataie ca acusi joaca Steaua cu ei :D.

King of Hell
8th October 2004, 21:09
Poli Iasi- KVCS 2-1 va paste B-ul cfristilor!!! :jerk:

King of Hell
8th October 2004, 21:11
rectific!!! Poli Iasi (echipa fanion a Moldove)- KVSC (sau cfr ecoland gruia cum o stiu prietenii) echipa dealului gruia 2-1 !!!

hamsterutz
8th October 2004, 21:17
Mersi pt galben. Iti sunt recunoscator. Mai am pana iau rosu. Sper ca Iasu sa fie cu picioarele pe pamant si sa trateze bine meciul insa nu cred.... asa-i romanu. Cfr ar fi bine sa i-a bataie ca acusi joaca Steaua cu ei :D.
ba ady tii cu cine vrei nu trebuie sa te critice lumea!!! asta e daca ai ales steaua si nu poli a fost alegerea ta nimeni nu trebuie sa comenteze.

hamsterutz
8th October 2004, 21:20
copilas tu nu ai dreptu la replica. nu vreau sa iti aduc aminte de primele tale topicuri superotimiste si cumva cu aere de parca ati fi cu o treapta mai sus, dar , uite, ca deocamdata ne uitam de sus noi la voi. asta e. ti-am mai spus odata: unii cu vorbele, noi cu faptele. mai tre sa treaca multa apa pe milcov si siret ca sa fiti la fel de realisti si muncitori ca cei de pe somes sau cris. upss , am scapat un regionalism. asta e. pot, nu?
merci
:jerk:


P.s. Pastrati-va stadionul ala pericol si super aratos pentru Divizia B, noi o sa jucam in continuare in mocirla din divizia A. Mai tii minte, nu?
ba eu nu am nimik cu tine si nici cu cfr dar vezi atitudinea ta ma face sa am. si ti si turka si multzi altzi suntetzi la fel. m-am luat de stadionu lu cfr pt ca nu e de div A asa cum te-ai luat tu de poli ca nu e de div A, am comentat eu ceva? nu am zis ca vb la sf de campionat !!!
EDIT: cat despre cine e mai muncitor te asigur ca noi!!! dar subiectu asta e offtopic as ca-l las pe alta data !!!

ADY19
8th October 2004, 22:44
Hamsterutz stiu ca am dreptul la alegere. Si am ales Steaua insa tin si cu Poli ca doar is din Iasi....insa am un feeling ca Poli si-o ia:drak:

ady_azzuro
8th October 2004, 22:47
Bate iasiu cu 2-1. ;)

hamsterutz
8th October 2004, 22:54
Hamsterutz stiu ca am dreptul la alegere. Si am ales Steaua insa tin si cu Poli ca doar is din Iasi....insa am un feeling ca Poli si-o ia:drak:
ba nush dar parca si eu am, acuma sa vedem cum sta treaba :D


Bate iasiu cu 2-1. ;)
uite turka chiar ca e un geniu !!! ce ti-am zis e mai destept ca tine bate palma ady !!! :ok:

King of Hell
9th October 2004, 09:18
Ce fata o sa facteti franarilor cand noi o sa batem miecuri Steaua si apoi vin aia la voi si va dau 4 :drak:

"m-am luat de stadionu lu cfr pt ca nu e de div A " Mai hamsterutz, iti zic io ca te poti lega de cfristi sa le zici ce vrei, dar nu poti sa te legi de stadionu lor, ca nu ai argumente...ti-am zis sa nu te iei dupa pozele alea care le-ai vazut...te asigur io ca stadionul lor este ok.

g_1k
9th October 2004, 14:35
dai unui copil o tastatura si un mouse si ai sa vezi minuni. asa e. in loc sa imveti tainele dragostei si altele incerci sa dai niste adevaruri. brava.
discutii nonsens.

vasile314tzurka
9th October 2004, 18:57
tu ce vrei turka, si nu stiam ca mi-am luat ban ca nici nu am fost atent grija asta o am io. dar nu inteleg de ce esti asa tare in gura. esti vreun jmen si nu am auzit eu de tine cumva sau care e treaba?

daca e forum nu inseamna ca ne "ba"-nuim cu toata lumea. de ce ti-ai luat? simplu. ca injuri si ca esti neam prost. :rosu:

Mariusmadmax
9th October 2004, 19:02
sper sa fie un egal :yeah:

alex36
10th October 2004, 12:24
Iasu` sunt pe val dupa victoria in fata Stelei.Cred ca vor castiga,mai ales ca nu au nici o victorie pe teren propriu`

vlad1607
10th October 2004, 17:51
Multa bafta Clujului...incepand cu etapa viitoare :D
TREBUIE sa bata Iasiul :) ..si personal sper sa nu retrogradeze nici una :D

FORZA CAINII !

bazz
12th October 2004, 15:02
Bai baieti(astia care au un "feeling",ca Iasu ia bataie)hai sa facem un pact:daca ia bataie poli,eu nu mai scriu 1 luna pe forum,dar daca bate nu mai scrieti voi OK?
Asa si la meciu' cu steaua :ba luam 3,5,chiar si 8.N-a fost sa fie.......:DDa' dupa meci:"bravo,cei mai tari,cei mai cei".Ba daca tii cu iasu tii cu iasu si gata,nu ca hir ca mir.Am si eu prieteni care tin cu Steaua si cand mi-a zis unu din ei ca e suparat c-a castigat IASU' l-am batut . Si asa joaca astia o data la 10 ani in divizia A,si atuncea tin cu altii,la' ca Steaua nu retrogradeaza ei prea curand si ai timp sa tii cu ei berechet.
SA nu se supere nimeni pe mine da asa vad eu lucrurile.
HAI POLI!!!!!!!!

iasisud
12th October 2004, 16:54
da omule dar n-avem voie sa dam pronosticuri?

Ovy-Iasi
12th October 2004, 18:18
meci echilibrat...sper sa bata Iasul

hamsterutz
13th October 2004, 14:32
ce liniste e se cun ca nu am mai fost eu pe aici :D

Angelina Jolie
14th October 2004, 09:30
FORZA CFR!
Cu un antrenor de "valoarea" lui Popa nu aveti nici o sansa. Sa nu uitam ca in ultimii ani Sunda l-a batut pe unde l-a prins. Rezultat final 1-2 si Iasu ia drumul B-ului.

Rocko
14th October 2004, 11:49
Bate POLI IASI cu 3-1. E meciul lui Cristea care va da cel putin un gol.

P.S. Pentru cei din Cluj ( suporteri lui CFR ) s-o lase mai moale. Sunteti cei mai slabi.
Va asteptam la IASI sa luati parte la umilinta lui CFR. Ati batut si voi pe Dinamo si gata sunteti mari vedete. Stati sa jucati cu Steaua si cu National si dupa aia mai vorbim. Ne vedem la IASI.
HAI POLI IASI!

hamsterutz
14th October 2004, 13:52
sper ca poli sa castige, rez e neimportant

An_DR_eI
14th October 2004, 15:45
poli :rosu: - CFR CLUJ 0-3 (bruncevici,anca,oncica) :ciocan:
Terminam turul in prima jumatate :yeah:
FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

ADelPiero
14th October 2004, 15:57
nici o sansa pt iasi :D
1-3 ;)

DD-Viola
14th October 2004, 16:34
...Iasu'...nu prea avetzi cu ce sa castigati...si vorba aia :...Pi cai...daca n-aveti cai , atunci pi curand ...in A . Haida Cluju' !

TZEFERU
14th October 2004, 22:16
Faptul ca Poli a pierdut la Arad nu trebuie sa ne induca in eroare, Poli va juca cu ambitie, dar sper ca Anca sa baghe' citeva goluri.
E totusi un meci de 1X2, poate cu mai mare pondere pe X2...dupa rezultatele de pina acum. Daca meciul va fi tratat serios, avem sanse sa nu venim cu mina goala acasa.

Succes CFR!!!

DanielAndrei
14th October 2004, 23:18
wai g 1kk esti cam tupeist nu ti se pare?

in legatura cu meciul, Poli Iasi - CFR Cluj 2-0

DanielAndrei
14th October 2004, 23:20
Faptul ca Poli a pierdut la Arad nu trebuie sa ne induca in eroare, Poli va juca cu ambitie, dar sper ca Anca sa baghe' citeva goluri.
E totusi un meci de 1X2, poate cu mai mare pondere pe X2...dupa rezultatele de pina acum. Daca meciul va fi tratat serios, avem sanse sa nu venim cu mina goala acasa.

Succes CFR!!!


La Arad am jucat cu copii de 20 de ani si doar cu vreo 5 jucatori de la prima echipa. in plus Popa nici nu a facut deplasarea

g_1k
15th October 2004, 07:51
La Arad am jucat cu copii de 20 de ani si doar cu vreo 5 jucatori de la prima echipa. in plus Popa nici nu a facut deplasarea

ai jucat fotbal cu mine pe maidan? ai iesit cu mine in oras? sau de unde ma cunosti tu pe mine? lasa afirmatiile astea gratuite! vezi-ti tu de nationalismu tau.

hamsterutz
15th October 2004, 12:41
ai jucat fotbal cu mine pe maidan? ai iesit cu mine in oras? sau de unde ma cunosti tu pe mine? lasa afirmatiile astea gratuite! vezi-ti tu de nationalismu tau.
ma omule se referea ca poli la Arad a jucat cu 3 de la tineret si cu rezervele insotite de ciocarlan. dar se pare ca nu ai inteles bine. mai citeste odata

bill
15th October 2004, 12:55
Sunda l-a cam batut mereu pe Popa. Cred ca si de data asta va fi la fel...X2

hamsterutz
15th October 2004, 13:36
il batea ca nu avea echipa :P acuma are :)

ovi
15th October 2004, 16:07
POLI BATE CFR-ul CU 2-1 :ok:

g_1k
15th October 2004, 22:01
ma omule se referea ca poli la Arad a jucat cu 3 de la tineret si cu rezervele insotite de ciocarlan. dar se pare ca nu ai inteles bine. mai citeste odata

stie el la ce m-am referit
citeste topicu dinainte.
da tu esti partenera lui de dans in pijamale de ii iei apararea?
lasa-l ca-i baiat mare. :mad:

huskers
15th October 2004, 22:19
Fiti fara griji baieti. CFR bate cu siguranta asta daca omul in negru va fi corect, ca stim cum merg treburile in Moldova.
HAI CFR

alexino
15th October 2004, 22:32
scurt... 1-0

DanielAndrei
15th October 2004, 23:25
stie el la ce m-am referit
citeste topicu dinainte.
da tu esti partenera lui de dans in pijamale de ii iei apararea?
lasa-l ca-i baiat mare. :mad:

nai prea vrea sa stii cat de mare is :degete:

radus
15th October 2004, 23:39
POLI - CFR 1-1
A propos, stie cineva daca mai monteaza TELESPORT-ul ecranul in Parcul Municipal ca la meciul de la Constanta ???
Sau unde in Cluj de poate vedea meciul ?

Radu

hamsterutz
16th October 2004, 19:58
stie el la ce m-am referit
citeste topicu dinainte.
da tu esti partenera lui de dans in pijamale de ii iei apararea?
lasa-l ca-i baiat mare. :mad:
da si...? ai vreo prob si nush eu???
0-0 s-a terminat :( din cauza lu serea numai. cfr e echipa de B s-a vazut si in meciul de azi. noroc de serea si de ghinionu care a urmarit pe poli (doua bare , doua goluri scose de pe linia portzii!!!) cfr nici o ocazie pe poarta !!!

DanielAndrei
16th October 2004, 22:06
si cica sunt cei mai betoni acasa. nu s-a vazut nici o diferenta intre locul 15 si locul 5 . nu meritam sa fim aici, iar daca vom fi undeva pe sus nu ne vor vrea altii :rosu:

Florentin
16th October 2004, 22:15
Exista totusi o dreptate divina, altii au avut trei bare si, impotriva cursului jocului, au pierdut. Curat ghinion sau sa fie urarile "de bine" steliste?

DD-Viola
16th October 2004, 23:10
...No' se pare ca plaiesii n-or avut cai...Ba avem , ( ziceau unii ) !...da-s plecati sa filmeze intr-o co-productie romano-americana...si cum ei dau actorii si noi caii , am ramas fara...Haida CheFeReu " !

TZEFERU
16th October 2004, 23:18
da si...? ai vreo prob si nush eu???
0-0 s-a terminat :( din cauza lu serea numai. cfr e echipa de B s-a vazut si in meciul de azi. noroc de serea si de ghinionu care a urmarit pe poli (doua bare , doua goluri scose de pe linia portzii!!!) cfr nici o ocazie pe poarta !!!

Lasa ma hamsterutz asa am facut si noi egal cu Argesu si Sportu dupa enshpe mii de ratari. CFR abia isi revine dupa multe suspendari si accidentari. Sper sa fie montati pentru meciul su Steaua.
Bine ca nu aveam din nou accidentati.
Sinteti pe drumul bun, orshcit. Succes in continuare.

Angelina Jolie
17th October 2004, 00:01
da si...? ai vreo prob si nush eu???
0-0 s-a terminat :( din cauza lu serea numai. cfr e echipa de B s-a vazut si in meciul de azi. noroc de serea si de ghinionu care a urmarit pe poli (doua bare , doua goluri scose de pe linia portzii!!!) cfr nici o ocazie pe poarta !!!
Daca noi suntem de B atunci voi sunteti de C si Popa antrenor de D.

alexino
17th October 2004, 00:16
mai vali... CFR - ul n-a jucat nimic... Trebuia sa fie cel putin 2-0...

g_1k
17th October 2004, 08:50
da si...? ai vreo prob si nush eu???
0-0 s-a terminat :( din cauza lu serea numai. cfr e echipa de B s-a vazut si in meciul de azi. noroc de serea si de ghinionu care a urmarit pe poli (doua bare , doua goluri scose de pe linia portzii!!!) cfr nici o ocazie pe poarta !!!



clasamentul vorbeste. no comment

giovanni BV
17th October 2004, 09:19
Un rezultat normal , multumeste ambele echipe !!!

DD-Viola
17th October 2004, 21:17
...TZEFERU...raspund bucuros la provocare ,... da din pacate cu un detz de zama de plosnita...jinarsu' l-or gatat prietenii ( olteni ) ... da nacaz . Iar daca le luati " jucariile "( armele ) la stelisti , victoria a voastra va fi si in cazul asta tre' sa ma aprovizionez c-o uiaga . Haida CheFeReu' !

ADelPiero
18th October 2004, 01:26
imi pare rau pt Cluj ... deoarece a pierdut 2 puncte :(

TZEFERU
18th October 2004, 07:48
Complexul Aurel Sunda

http://www.evenimentulzilei.ro/transilvania/?news_id=169274

hamsterutz
19th October 2004, 23:34
Daca noi suntem de B atunci voi sunteti de C si Popa antrenor de D.
si tu esti comentator de div "onoare". ba ce a jucat cfr? ecplica si mie nici o cazie pe poarta!!! apoi daca noi suntem de C tu esti tare!!! inseamna ca nu ai vauzt meciul!!! iar Popa nu e de D in nici un caz a batut Steaua nu uita!!!

hamsterutz
19th October 2004, 23:38
imi pare rau pt Cluj ... deoarece a pierdut 2 puncte :(
clujul a castigat un pct nu a pierdut 2 sa fie fericitzi. ca nu meritau nici atat!!!

vasile314tzurka
20th October 2004, 09:25
e bine totusi ca poli a smuls un punct cfr-ului... :ciocan:

Angelina Jolie
20th October 2004, 14:06
si tu esti comentator de div "onoare". ba ce a jucat cfr? ecplica si mie nici o cazie pe poarta!!! apoi daca noi suntem de C tu esti tare!!! inseamna ca nu ai vauzt meciul!!! iar Popa nu e de D in nici un caz a batut Steaua nu uita!!!
Daca tu iti permiti sa zici ca CFR este o echipa de B, pot si eu sa afirm ca Iasu este de C, nu? Cat despre Popa, mai vorbim noi peste cateva etape...

hamsterutz
20th October 2004, 21:39
imi permit ca am probe. tu ce probe ai? eu nu am vazut in Cfr o echipa de A, nici o faza pe poarta nimik!!!

TZEFERU
20th October 2004, 22:21
Hamsterutz nu fi asa naiv, CFR a facut un joc strict defensiv si mai ales de protectie impotriva unor cartonase galbene si accidentari.
Stiu eu poate ar trebuit sa forteze sa va bata si meciul cu Steaua nu ar fi contat pentru puncte. Dar poate ei stiu mai bine ce si unde sa riste.
Daca vrei sa areti ceva fotbal trebuie sa alergi mult si CFR nu a vrut sa o faca la Iasi se pare. Speram sa o faca cu Steaua.

Sint convins ca daca ati fi marcat in timpul meciului CFR ar fi iesit la joc. Singura voastra sansa adevarata poate era gol in min 90 sau sa dati gol spre final dar ati ratat.

hamsterutz
22nd October 2004, 00:02
omule, daca cfr a venit la iasi ca sa joace defensiv e ok , pe asta o cred. dar faza cu cartonasele nu o mai cred. nesimtitu de anca i-a spart nasu lui onutz si sper stupoarea tuturor tot onut a luat rosu. de ce? ca l-a impins. acelasi lucru l-a patit si bernnard cu sportul. se pare ca cineva nu vrea ca poli sa ramana in A si daca am sa intreb cine totzi suporteri ieseni stiu cine!!!
Cfr nu a jucat nimik, dar a avut noroc cu sacu si a jucat in 14 cu tot cu arbitri. faluturi aiurea acordate cartonase aiurea acordate. Serea este singurul arbitru injurat la Iasi de tot stadionu si nu-mi pare rau chiar daca unu o sa ne faca huligani, a meritat pacat ca brichetele au nimerit mai mult jandarmi si nu capul lui serea. Rusine sa va fie D-n Porumboiu !!! (stie lumea de ce ma iau de el)

DanielAndrei
22nd October 2004, 08:08
si ce mai pui ca nici amenda nu i-au dat lui Anca

TZEFERU
22nd October 2004, 08:08
Anca nu este un jucator violent....e chiar firav daca suflii tare poate chiar cade. Macar daca nu l-as cunoste pe Anca te-as crede...
.........................

Finalul partidei a fost unul inutil de incins. Cu ocazia Zilei Fair-play probabil, fundasul iesean Onut i-a facut cadou lui Anca un cot in gura. Atentionat de tusier, Serea i-a acordat la rindu-i cartonasul rosu jucatorului gazdelor. Din acest moment, jocul i-a cam scapat din mina centralului, iesenii protestind momente bune la aceasta decizie.
.........................

Asta cum sa o inteleg?

Arbitrul de tusa a vazut cine da coate in gura..nu a fost decizia centralui neaparat. Sau arbitrul de tusa a vazut aiurea si a semnalizat aiurea in tramvai?

E posibil ca in busculada si altii sa fi luat cite una...in nas de data asta.
Asta se intimpla cind ........."doar impingi" .......cum spui.

DanielAndrei
22nd October 2004, 08:11
dar ai vazut ce avea pe tricou? ca doar si-a dat singur in nas, macar trebuiau sa se sesizeze astia de la comisie. rusine sa le fie!!

hamsterutz
22nd October 2004, 19:04
ma tu ai avzut meciu pe viu? daca nu nu vb aiurea ca eu l-am vazut.