PDA

View Full Version : ikariam !!!!



BAK
3rd November 2009, 20:58
daca cineva cunoaste sau doreste sa incerce ikariam, e super fain jocul, mult mai bun decat travian dupa parerea mea...grafica e cel putin la fel de buna insa gameplay-ul e mult mai bun... oricum, ikariam.com , Eta sau Lambda worlds ,US server. trimiteti-mi un mesaj in joc , player name BAK in ambele, ROL alliance in prima lume, BOS alliance in a doua. btw, serverul lambda este abia la inceput deci e mai bun daca vreti sa fiti in top players...in eta e aproape imposibil sa va apropriati de top 2500 de jucatori, decat daca reusesc sa va fac rost de un cont pe care nu il mai vrea lumea sa il joace, plus va pot trimite resurse multe pentru cineva care este la inceput

El Pistolero
3rd November 2009, 21:24
am jucat mai de mult jocul asta,da am renuntat la el pentru ca nu are un final:D

BAK
4th November 2009, 08:25
pai tocmai asta imi place spre deosebire de travian.....

Doctor_Satan
4th November 2009, 08:41
Abia acum ai descoperit jocul? Eu deja l-am jucat, m-am plictisit si am renuntat la el. De mai bine de un an.

BAK
4th November 2009, 08:58
si eu am inceput acum vreo 2 ani, m-am lasat dupa vreo 6 luni si apoi am reinceput iarasi prin martie....

andreidaniel
5th November 2009, 12:14
am jucat mai de mult jocul asta,da am renuntat la el pentru ca nu are un final:D

Idem :D

Consider ca am o parere avizata, pentru ca am incercat o gramada de prostii (jocuri :) ) de genul asta: travian, triburile, khanwars, imperion, ikariam, ogame, thracia si doar travian si imperion mi-au placut. Mi-a mai placut cat de cat si khanwars, insa faptul ca nu avea final si ca jocul era prea incarcat m-a facut sa renunt la el.

Jocul care o sa sparga piata e imperion. E la inceput, dar chiar si acum e mult peste tot ce e acum "pe piata". Momentan imperion nu are nicio finalitate, dar realizatorii lor au promis ca o sa-i faca un final. Serverul dureaza 12 luni si jocul este facut de cei care au facut travian, deci marfa de prima mana ;)