PDA

View Full Version : Cine ramane ultima echipa neinvinsa?



anthynidiany
3rd November 2009, 09:23
Au ramas in cursa Colts si Saints. Neavand meci direct ele pot, teoretic, termina 16-0 ... teoretic

Program Colts
Texans - Patriots - Ravens - Texans - Titans - Broncos - Jaguars - Jets - Bills

Program Saints
Panthers - Rams - Bucs - Patriots - Redskins - Falcons - Cowboys - Bucs - Panthers

campuscodi
3rd November 2009, 10:23
Eu merg pe Saints. Prevad pe Brady ca invingator in clasicul duel cu Manning.

anthynidiany
3rd November 2009, 10:28
ar fi frumos ca Pats sa aduca prima infrangere la ambele echipe :D

dumboss_yo
3rd November 2009, 10:34
Deh, am votat Colts, dar daca va uitati la ce program au potcoavele in urmatoarele 3 etape si ce program au sfintii in aceste 3 meciuri, cu siguranta o sa ma contraziceti. Totusi, eu sper sa treaca cu bine de toate echipele ... go COLTS :P !

exodus
3rd November 2009, 11:23
la ce program are saints e posibil si un 16-0. deci vot pt saints ult neinvinsa.
ps: ar fi frumos ca pats sa si-o ia de la amandoua :D

georgebz
3rd November 2009, 15:19
daca ne luam dupa program , Saints au mai multe sanse ... dar votez cu Colts bineinteles

Patriots
3rd November 2009, 15:34
Saints vor ramane ultimii. Colts se stie ca vor suferi prima infrangere in week 10 :D

il_dotore
3rd November 2009, 17:35
Saints ... dar Colts invingatori in Super Bowl ...

Bronco
3rd November 2009, 18:53
Daca te uita la programul sfintilor, normal ar fi ca ei sa fie cei care vor avea cel mai bun rezultat la final. Asa ca am votat Saints.

alex2006
3rd November 2009, 20:23
Eu mi-as dori din tot sufletul ca aceasta incredibila ofensiva condusa de Drew Breeeeeees (se subintelege de la sine de ce am pus atatia "e" :)) sa ridice trofeul Vince Lombardi. Parerea mea e ca Patriots va invinge una din echipe, insa hai ca macar anul acesta o echipa ofensiva sa ia titlul. Cred ca Saints e cea mai frumoasa poveste a NFL din acest deceniu. O echipa splendida, care joaca totul doar pe ofensiva, o echipa care chiar daca e condusa cu 24-3 (etapa trecuta cu miami) este in stare sa revina. Si o echipa care nu sta doar in Drew Brees, desi el este omul esential in jocul lor.

Raul Drak3
3rd November 2009, 21:25
saints

codrutc
5th November 2009, 08:59
Saints au program mai usor si deci vor ramane neinvinsi o perioada mai indelungata.
Colts au meci cu Houston, Pats, Ravens, si Houston din nou. Am o presimtire cavor pierde unul dintre cele 2 meciuri cu Texans, poate chiar duminica.
Pe Pats si pe Ravens eu zic ca-i vor bate, cel putin cu Ravens nici nu-mi fac probleme. Oricum,vormai fi meciuri grele precum cel cu Jets, Titans a doua oara si cu Bills in ultima etapa in Bufallo.

TomBrady
5th November 2009, 09:27
WoW ce program au Saints au deja 4 in the bag si daca vor juca la 70-80% ii vor bate si pe Carolina de 2 ori
Au 3 meciuri grele zic eu: cu Pats cu Falcons deplasare si Dallas

Colts nu au nici un meci sigur

dumboss_yo
5th November 2009, 10:28
Wow, doar 18.75 % au votat Colts ... cred ca si aia pentru ca sunt fani (printre care si eu :)) ... din pacate, mi-e tare greu sa cred ca nu vor pierde inaintea celor de la Saints, tocmai pentru ca au acest program foarte dificil :( insa speranta moare ultima ! :P

exodus
5th November 2009, 12:26
eu zic ca mai rpd si-ar lua-o colts de la ravens (acuma ca au qb si un ray rice polivalent) decat de la texans care tocmai l-au pierdut pe owen daniels pt tot sezonul. pt siguranta totusi ar trebui sa mai miste si running gameul cate ceva meciurile viitoare. stie careva cand reintra d brown?

codrutc
5th November 2009, 20:41
stie careva cand reintra d brown?

Donald Brown s-a antrenat ieri si este de asteptat sa joace duminica. Din pacate Anthony Gonzalez nu va mai reveni sezonul acesta. Se pare ca PCL-ul este rupt si va avea nevoie de operatie.

dumboss_yo
5th November 2009, 20:50
Bun asa. Eu vad in el un RB de viitor pentru Colts. Sper sa nu ma dezamageasca. Avem nevoie de un running game mai consistent daca vrem sa trecem cu bine de urmatoarele etape, dar si in perspectiva playoff-ului.

alex2006
6th November 2009, 23:00
apropo de ravens: desi au avut 3 infrangeri la rand, sa nu uitam ca acele infrangeri au fost la limita si in plus la vikings si acasa cu bengals stim cu toti cum au pierdut. Eu o consider pe ravens una din primele trei favorite la titlu, si as avea curajul sa spun ca daca ar juca cu colts in playoff ar castiga. Stiu ca voi fi injurat la greu pentru aceasta afirmatie:P..oricum, eu zic ca marile favorite la trofeul Vince Lombardi sunt new orleans si new england.

codrutc
7th November 2009, 03:32
apropo de ravens: desi au avut 3 infrangeri la rand, sa nu uitam ca acele infrangeri au fost la limita si in plus la vikings si acasa cu bengals stim cu toti cum au pierdut. Eu o consider pe ravens una din primele trei favorite la titlu, si as avea curajul sa spun ca daca ar juca cu colts in playoff ar castiga. Stiu ca voi fi injurat la greu pentru aceasta afirmatie:P..oricum, eu zic ca marile favorite la trofeul Vince Lombardi sunt new orleans si new england.

Hei, pe forumul acesta injuratul este interzis. Noi nu suntem site-ul Gazetei Sporturilor. Fotbalul american este doar un joc.

dumboss_yo
9th November 2009, 21:55
Iata ca a mai trecut o etapa si inca nu am gasit raspunsul la intrebare...
In etapa urmatoare se pare ca sfintii intalnesc o echipa accesibila, RAMS (important va fi sa vedem cum fac fata running game-ului berbecilor), in timp ce potcoavele au o partida foarte grea intrucat intalnesc asa-zisa echipa a mileniului, PATRIOTS.
Eu cred inca in cele 16 procente care indica faptul ca Indy va fi ultima echipa neinvinsa :D.

alex2006
12th November 2009, 00:49
la ora actuala mi se pare mai vulnerabila colts decat sfintii. Daca s-ar juca maine SuperBowlul pe sfinti nu i-ar bate nimeni nici daca ar juca Sfantul Petru ca QB si IIsus Hristos ca WR :D

georgebz
12th November 2009, 08:50
iar te hazardezi ... uita-te la meciurile cu Dolphins si Panthers ...

il_dotore
12th November 2009, 10:01
In ultimele sezoane Super Bowl-ul a fost castigat de o echipa care nu a stralucit in sezonul regulat... Asa ca daca se respecta traditia am putea avea surprize mari si anul asta...

dumboss_yo
12th November 2009, 10:47
Depinde ce intelegi prin "stralucit" ... bine, acum daca ai in minte penultimul SB, cand Giants au invins cea mai stralucitoare echipa din sezonul regulat (hurray for that :drak:), cred si eu ...

@alex2006: Nu exista echipa care sa nu poata fi batuta ... oricand poate interveni o faza importanta care sa dea totul peste cap (atunci cand un jucator "makes a play") ... Chiar daca sunt neinvinse, Saints s-au chinuit cu Dolphins si Panthers, iar Colts cu Dolphins, 49ers si Texans, pe care le-au invins greu ... ar fi putut foarte usor sa piarda acele partide ... nici un meci nu e castigat dinainte ;)

alex2006
12th November 2009, 19:50
iar te hazardezi ... uita-te la meciurile cu Dolphins si Panthers ...

pai tocmai la alea ma refeream. Sa fii condus cu 24-3 si cu 14-0 si sa revii atat de clar e ceva senzational. Cel putin la miami, sfintii nu au existat in prima repriza, insa in a doua a fost macel. Eu chiar la meciurile alea ma refeream, ca le-am si vazut si m-au uns la suflet. Si inca ceva: sfintii is echipa de sfarsit de meci, nu incep tare si apoi clacheaza.

murdocitu
12th November 2009, 20:20
pai tocmai la alea ma refeream. Sa fii condus cu 24-3 si cu 14-0 si sa revii atat de clar e ceva senzational. Cel putin la miami, sfintii nu au existat in prima repriza, insa in a doua a fost macel. Eu chiar la meciurile alea ma refeream, ca le-am si vazut si m-au uns la suflet. Si inca ceva: sfintii is echipa de sfarsit de meci, nu incep tare si apoi clacheaza.

asta a fost in ultimele 3 meciuri, dar nu uita ca in primele 5 nu au fost condusi niciodata. si pe deasupra parca pana la meciul cu Fins marcasera de fiecare data la primul drive.

dumboss_yo
12th November 2009, 21:52
pai tocmai la alea ma refeream. Sa fii condus cu 24-3 si cu 14-0 si sa revii atat de clar e ceva senzational

Si ce te face sa crezi ca senzationalul se poate produce meci de meci ?

dumboss_yo
17th November 2009, 12:37
Inca o etapa fara infrangere pentru sfinti si potcoave :D !
Interesant e ca NO s-a chinuit cu Rams aproape la fel de mult cum a facut-o Indy cu NE :P.

NEXT STOP: Colts - Ravens & Saints - Buccs.

codrutc
17th November 2009, 19:17
Un singur lucru pot spune: Colts nu pierd cu Ravens. Asa cum am zis, Houston poate sa-i bata in meciul urmator, sau Titans or Jags mai tarziu.

exodus
17th November 2009, 20:43
nu stiu daca cei de la colts reusesc sa castige urmatoarele doua meciuri care-s destul de nasoale da-s convins ca saints o sa si-o ia de la patriots.

dumboss_yo
17th November 2009, 21:58
E foarte probabil ca in etapa XII sa piarda amandoua, Colts cu texanii si Saints cu patriotii.

@codrut: De unde atata siguranta ? Mie imi e destul de teama de Baltimore, mai exact de defensiva lor. Daca Indy va dovedi aceeasi lipsa de concentrarea in ofensiva pe care a aratat-o in primele 3 sferturi cu NE, o sa fie tare greu sa punem puncte suficiente pe tabela :(.

codrutc
17th November 2009, 23:01
E foarte probabil ca in etapa XII sa piarda amandoua, Colts cu texanii si Saints cu patriotii.

@codrut: De unde atata siguranta ? Mie imi e destul de teama de Baltimore, mai exact de defensiva lor. Daca Indy va dovedi aceeasi lipsa de concentrarea in ofensiva pe care a aratat-o in primele 3 sferturi cu NE, o sa fie tare greu sa punem puncte suficiente pe tabela :(.

Nu cred ca a fost vorba de o lipsa de concentrare in ofensiva, nici pe departe. Mai degraba lipsa de experienta a lui Garcon si Collie s-a vazut in sfarsit, ca sa nu mai vorbim de apararea Patriots care intotdeauna au pus probleme.

In fine, in ce priveste meciul cu Ravens, nici nu imi mai aduc aminte cand ne-au batut ultima data (de fapt imi aduc aminte , dar e demult :)), deci in primul rand pe asta ma bazez. Cheia este sa-l opreasca pe Ray Rice in running game caci de Flacco au grija pass rusher-ii. Apararea lor este destul de slaba anul acesta zic eu, sau cel putin fluctuanta iar daca Manning nu a avut probleme sa-i descifreze in anii in care erau chiar buni, nu vad cum ar avea probleme anul asta. Lor le place blitz-ul si miscarea inainte de snap. De obicei linia noastra ofensiva se pricepe destul de bine sa identifice oamenii care trebuiesc blocati. Asta si faptul ca Manning pare sa fie destul de rabdator cand vine vorba de Ravens (nu stiu de ce ) va conduce la cateva oportunitati pentru big plays.
In plus, ai vazut ce prost au jucat aseara cu Browns, ca sa mai adaug si ca va fi o saptamana scurta pentru ei.

dumboss_yo
18th November 2009, 09:07
Am vazut pana pe la jumatatea sfertului 3 din meciul Ravens @ Browns ... vroiam sa renunt de la pauza, dar am zis sa vad si eu puncte :D ... bine, faptul ca oarecum s-au chinuit cu Cleveland imi creste si mie increderea ca o sa bata Colts ( am vazut meciul abia in reluare, adica dupa postarea anterioara :)) si sa speram ca ai dreptate in analiza ta :ok:.

P.S. Aia cu lipsa de concentrare am zis-o gandindu-ma in special la: cele 2 pase ale lui Manning in care mingea se invartea de parca am aruncat-o yo :D, pasa scapata de Collie asa de usor (lipsa de experienta, da' aia i-a venit la piept) si cateva misscomunications.

codrutc
18th November 2009, 09:21
Da, as mai adauga ca singurul lucru de care mi-e teama este de accidentari. Ray Lewis e un pic cam ticnit.
La Peyton nu prea ajunge de obicei. Peyton insa stie cum sa se poarte cu el si cam are grija sa-i mangaie orgoliul de fiecare data si inainte de meciuri si pe la Probowl.

dumboss_yo
18th November 2009, 09:49
Lewis e cel mai intrigat om de "regula Tom Brady" ... e suparat ca QB e protejat prea mult, ca o papusa :)
Bine, daca ne uitam la unele decizii de "roughing the passer" care se dau mult prea usor, putem sa il intelegem.
Totusi, parca e ticnit in sensul bun al cuvantului, adica joaca ultra-determinat..bine, sa speram ca prin asta nu intelege sa le rupa capu' jucatorilor de la Colts..

campuscodi
18th November 2009, 10:02
Pai sunt protejati cam mult. Unele reguli sunt tampite. De exemplu Tuck rule, care ii ajuta mult pe QB, chiar daca nu se refera la siguranta lor, insa ii ajuta mult.

dumboss_yo
18th November 2009, 19:22
Suntem cam offtopic, dar ce prevede "Tuck rule" ? habar n-am, adica denumirea nu imi spune nimic !

Zabriskie
18th November 2009, 19:54
^ http://lmgtfy.com/?q=tuck+rule

dumboss_yo
18th November 2009, 20:09
Ce tare e faza cu "google it" ... ms Zabriskie, am prins aluzia ... mie imi era greu sa caut :P

anthynidiany
23rd November 2009, 00:20
10 - 0 amandoua

dumboss_yo
23rd November 2009, 10:38
Colts au castigat un nou meci "la mustata", dar ceea ce conteaza e ca l-au castigat. Prestatie excelenta a defensivei (am in minte in special faza cand Ravens au avut 3 downuri de la linia de 1 yard a lui Indy si nu au intrat in EndZone) ... pentru mine, cea mai frumoasa faza a meciului a fost alergarea lui Addai pt TD ( he made LEWIS miss ! :drak: ).
Sfintii se pare ca au avut un nou festival de puncte si au castigat destul de usor. Nu pot sa cred ca au amandoua 0 in dreptul infrangerilor dupa 11 etape.
Etapa viitoare va fi de-a dreptul interesanta din perspectiva asta, pentru ca ambele echipe neinvinse au meciuri foarte grele (COLTS - Texans & SAINTS - Patriots).

georgebz
30th November 2009, 23:01
cred ca maine dimineata , Colts va fi singura echipa cu "0" in dreptul infrangerilor ... din pacate ... sincer vreau sa piarda Patriots , dar dupa cum i-am vazut jucand in ultimele meciuri cred ca ii vor invinge pe Saints

dumboss_yo
1st December 2009, 18:40
cred ca maine dimineata , Colts va fi singura echipa cu "0" in dreptul infrangerilor
and you guessed wrong :P

Nu ma deranjeaza chiar deloc ca si sfintii au ramas neinvinsi, atata timp cat asta a fost efectul faptului ca NE a pierdut :drak:
Sincer, nu ma asteptam sa ajungem in etapa a XIII-a cu ambele echipe avand 0 infrangeri, dar amandoua au trecut cu brio de niste meciuri care se anuntau infernale (in special Colts).
In urmatoarea runda, tot Indy pare sa aiba o partida mai dificila, cel putin in opinia mea. Asadar, COLTS - Titans si SAINTS - Redskins.

WAX
1st December 2009, 20:26
Colts in ultimele 3 meciuri au castigat cu foarte mare noroc (sunt curios cat va mai tzine acest noroc?) , in schimb Saints sunt ,,teribili'' pe faza ofensiva. merg pe mana lui Saints. pacat ca nu avem un meci direct intre ele.

codrutc
1st December 2009, 20:38
Cum ar fi in Superbowl Colts (18-0) vs. Saints (18-0) ? Haa? Asta ar fi cu adevarat un record greu de egalat.

Acum vorbind serios, nu sunt sanse. Cel putin in ce-i priveste pe Colts stiu ca daca ajung inainte de ultimele 2-3 meciuri neinvinsi o sa-l vedem pe Sorgi sau pe Painter jucand inconjurati de rezerve.

codrutc
1st December 2009, 20:46
Colts in ultimele 3 meciuri au castigat cu foarte mare noroc (sunt curios cat va mai tzine acest noroc?) ,

Noroc? Scuze, dar ca trebuie sa te gandesti mai bine inainte de a face astfel de afirmatii. Cum adica cu noroc? A dat cineva cu zarul si le-a dat un touchdown la sfarsit de meci?
Se pare ca daca Colts nu castiga la 2 TD-uri diferenta, produc 4 sack-uri, 3 interceptii lumea spune ca au avut noroc. Doamne ajuta daca mai si joaca toate cele 60 de minute si se concentreaza pe joc.
Welcome to the NFL!
Ha,ha, tocmai am vazut ca esti fan Patriots. Probabil ca ai vrea ca antrenorul Colts sa-l scoata pe Peyton Manning din joc cu 5 minute inainte de final si sa se predea.
Colts nu se predau. Na, ca am zis-o.

dumboss_yo
1st December 2009, 21:31
Cum ar fi in Superbowl Colts (18-0) vs. Saints (18-0) ? Haa? Asta ar fi cu adevarat un record greu de egalat.

Acum vorbind serios, nu sunt sanse. Cel putin in ce-i priveste pe Colts stiu ca daca ajung inainte de ultimele 2-3 meciuri neinvinsi o sa-l vedem pe Sorgi sau pe Painter jucand inconjurati de rezerve.

1. Un astfel de record ar fi chiar senzational, probabil ceva ce se intampla o data la 1000 de ani :). Am fi privilegiati sa fim martori la un asemenea eveniment :D. Oricum, nu cred ca va fi cazul.
2. De unde stii ? Poate Caldwell o sa vrea si el recordul de 16-0. Nu inteleg de ce esti asa de sigur, poate imi explici. Ar trebui sa mearga si ei pe ideea ca Manning nu a ratat niciun meci de cand e la echipa (sper ca nu spun prostii), deci nu e "accidentabil" :P.
P.S. Si ce ?! Batem si cu Sorgi si rezervele :drak:.

Colts in ultimele 3 meciuri au castigat cu foarte mare noroc (sunt curios cat va mai tzine acest noroc?)

Daca tu numesti o echipa care stie sa revina pe tabel una care castiga cu noroc, inseamna ca nu stii ce vorbesti ... daca defensiva a facut faze memorabile, iar ofensiva a mers ceas pe final de meci, nu inseamna ca au invins cu sansa ... si Saints au castigat vreo 3 partide dupa un comeback senzational, dar se pare ca tu judeci numai dupa meciul in care, apropo, i-au calcat in picioare pe "marii" tai patrioti.
P.S. Pentru curiozitatea ta, sper ca acest "noroc" va tine pana in noaptea de 7 spre 8 februarie, inclusiv ;).

anthynidiany
1st December 2009, 23:42
Next Stops

Colts - Titans
Saints - Redskins

codrutc
2nd December 2009, 03:17
2. De unde stii ? Poate Caldwell o sa vrea si el recordul de 16-0. Nu inteleg de ce esti asa de sigur, poate imi explici. Ar trebui sa mearga si ei pe ideea ca Manning nu a ratat niciun meci de cand e la echipa (sper ca nu spun prostii), deci nu e "accidentabil" :P.
P.S. Si ce ?! Batem si cu Sorgi si rezervele :drak:.


http://www.examiner.com/examiner/x-4450-Indianapolis-Colts-Examiner~y2009m12d1-Indianapolis-Colts-President-Bill-Polian-Concept-of-lateseason-rust-and-momentum-pure-fantasy

pai din declaratiile lui Bill Polian, si chiar si Caldwell a declarat ca nu se va proceda mult diferit de anii precedenti, ceea ce insemana odohnirea jucatorilor.

Daca vrei sa citesti mai mult si chiar sa-ti dai cu parerea, intra pe aici
http://forum.colts.com/showthread.php?t=48572
http://forum.colts.com/showthread.php?t=48487
http://forum.colts.com/showthread.php?t=48518

Nu ca e bine ca aceasta sa fie singurul mare subiect de discutie in Decembrie? Anul asta a inceput chiar in Noiembrie.

dumboss_yo
2nd December 2009, 10:09
Deci concluzia articolului ar fi ca "Polian said he doesn't believe that players get rusty by not playing meaningless games late in the season."
Asa o fi, numai ca nu sunt chiar "meaningless" ... probabil ca nu il intereseaza statistica unui eventual 16-0 si d-asta face afirmatia asta ... adevarul e ca e mult mai important sa mergi bine in PlayOff (si sa ai acolo toti jucatorii de baza, nu sa ii vezi accidentandu-se in ultima etapa) si sa castigi trofeul Vince Lombardi, decat sa "reusesti" ce a realizat NE acum 2 ani. So...he's the boss! :(
P.S. Mersi pentru thread-uri.
L.E. : mi-a placut ce a zis un fan ... ca infrangeri cu Titans si broncos ar putea fi cel mai bun lucru care ni s-ar putea intampla, pentru ca ar prelungi momentul obtinerii locului 1 in AFC (home-field advantage) si nu ar mai fi odihniti titularii :).

exodus
2nd December 2009, 11:39
strategia asta cu odihnirea jucatorilor mi se pare o prostie. au sansa sa realizeze ceva deosebit (sezon perfect) si acuma se gasesc sa faca pe sensibilii si obositii. e o idiotenie din mai multe pct de vedere: se renunta la mentalitatea de invingator, se renunta la profesionalismul si respectul cu care trebuie tratat fiecare meci si mai ales, se creeaza o presiune in plus pt meciul din playoff, pt ca urmatorul meci nu mai este considerat important ci cel de peste 2-3 saptamani. intr-un cuvant, trasu pe dreapta in ult meciuri=autosuficienta. colts au facut-o de multe ori si de fiecare data cu rezultate proaste. defensiva o face constant in partidele in care victoria e asigurata (cu seattle si texans anu asta). in concluzie: don't be a pussy and go all the way! vrei odihna, d-aia ai bye-ul din prima runda.

dumboss_yo
2nd December 2009, 19:52
Polian se teme mai mult de accidentari, decat de oboseala ... parca a dat el un exemplu cand in trecut cel mai bun om al defensivei, un LB, s-a accidentat in ultimul meci al sezonului regulat, desi erau deja calificati (se mai disputa doar home-field advantage), iar in PlayOff apararea a clacat contra run-ului.
Scrie in articolul de la link-ul postat de Codrut.

codrutc
2nd December 2009, 20:39
Asa cum am zis mai sus, e mai bine sa ai aceasta problema cu odihnitul jucatorilor decat aceea de a te califica sau nu in playoff. Este un lux si fanii au devenit foarte rasfatati.
Sincer, singurul meci in care am avut impresia ca echipa a fost afectata de ce s-a intamplat la sfarsitul sezonului a fost cel din playoff din Ianuarie 2006 cand ne-au batut Steelers.
Atunci insa au fost alte evenimente importante precum sinuciderea fiului lui Tony Dungy, James. Un alt fapt minor probabil a mai fost si incidentul cu Nick Harper.
In celelate meciuri, pierdute cu Chargers, echipa a inceput foarte bine pentru ca sa piarda la sfarsit din diferite motive ( lipsa pass rushului din cauza pierderii lui Freeney, inabilitatea de a juca bine pe 3rd down, running atack-ul slab).
Eu sunt unul din cei care si-ar dori sa-i odihneasca pe jucatorii accidentati si sa-i limiteze pe cei importanti. De exemplu nu as vrea sa-l vad pe Manning jucand in Buffalo in zapada si sa riste o accidentare, cu atat mai mult cat restul meciurilor vor fi in atmosfera controlata in Lucas Oil sau (sper) in vremea din South Florida (sper sa nu ploua ca data trecuta totusi :).

exodus
2nd December 2009, 21:18
nu-i nimeni ridicol sa ceara ca cei cu probleme sa fie bagati fortat sau titularii sa stea pe teren tot meciul dar de aici la a-i baga doar pt o serie, doua e cale lunga. menajatu excesiv indeamna la demobilizare si iesire din forma. stam relax si ne pregatim pt meciu de peste 3 saptamani. colts si-au luat-o de FIECARE data cand au facut asta (anu cu sb au fost echipa wild card si n-au avut timp de prostii).
pats si cu billy boy pe care nu-i suport au cojones la kestia asta. vrei sa fii cel mai bun, da cu toti de pamant si mergi pan la capat!

dumboss_yo
2nd December 2009, 22:04
Si mie mi s-ar parea logic sa joace macar o repriza ... fie, in Buffalo s-ar intelege, desi daca am avea 15-0 nu prea mi-ar conveni :P ... bine ca nu mergem in NE in playoff, ca era Polul Nord la el acasa ...
P.S. Poate ne potolesc Titans duminica si toate aceste discutii sunt pe de o parte in zadar (daca avem in minte tinta de 16-0) ... desigur, mai ramane problema daca nu cumva ii scoate din forma aceasta menajare ...

alex2006
4th December 2009, 00:04
daca la NE e polul nord, atunci pe Lambeau Field ce mai e? :P

dumboss_yo
4th December 2009, 09:41
daca la NE e polul nord, atunci pe Lambeau Field ce mai e? :P

Antarctica :D.

anthynidiany
7th December 2009, 13:42
Next stops

broncos - falcons

dumboss_yo
7th December 2009, 21:17
As zice iar ca Indy are meciul mai greu, insa la fel am spus si inaintea acestei etape si as zice ca s-a dovedit a fi invers. Sper ca potcoavele vor ramane cu 0 infrangeri si dupa aceasta partida, desi va fi dificil cu Denver.
Oricum, ambele echipe au avut de-a lungul sezonului cateva meciuri in care au revenit spectaculos, deci acest 12-0 nu a fost obtinut chiar ca urmare a unei dominari uluitoare a celor doua. Sunt tare curios ce prestatie vor avea in playoff.

shinyori
11th December 2009, 12:53
Ambele echipe vor pierde cel putin un meci pana la final.

georgebz
11th December 2009, 14:18
probabil vor pierde ... cel putin Colts sunt convins ca dupa ce vor avea asigurat si "home-field" pentru playoffs vor folosi rezerve cel putin 2-3 sferturi

codrutc
11th December 2009, 20:46
Colts nu pierd nici cu Broncos, nici cu Jaguars. Dupa aceea orice este posibil. Sincer nu prea vad unde si cand ar putea pierde Saints. Meciul cu Falcons e singurul cat de cat mai dificil, dar in conditiile in care Matt Ryan si Michael Turner nu joaca ...... In New Orkleans au jucat amandoi si tot au batut Saints. Ar mai fi meciul cu Dallas, dar este in New Orleans si Dallas sunt mai slabi decat se vede pe hartie. Ca si in cazul Colts, poate daca nu joaca Drew Brees si alti titulari. In cazul Qb-ului ei il au pe Mark Brunell care poate castiga un meci doua fara probleme daca ar depinde numai de el.

shinyori
11th December 2009, 22:20
Colts cred ca o sa piarda cu Broncos si Jets, ia NO cu Dallas si Carolina.

dumboss_yo
12th December 2009, 20:41
Si eu inclin sa cred ca niciuna dintre echipe nu va avea un sezon regulat perfect, insa mi-e greu sa ma pronunt cu privire la echipele care vor reusi sa le modifice rubrica infrangerilor :).

anthynidiany
14th December 2009, 09:05
Next Stops

Colts - Jaguars
Saints - Cowboys

ambele echipe au meciuri grele cu echipe ce se lupta pentru wildcards. vor fi interesante ambele meciuri si poate se va adeveri predictia mea ca vor manca bataie in aceeasi etapa :P

dumboss_yo
14th December 2009, 10:35
La Colts cred ca joaca titularii doar un sfert, mai ales ca meciul e joi si nu vor sa se oboseasca prea tare :P. Pentru Dallas e o sansa mare sa faca ceva in decembrie de care lumea sa nu uite pentru ca e pozitiv :).

codrutc
14th December 2009, 11:02
La Colts cred ca joaca titularii doar un sfert, mai ales ca meciul e joi si nu vor sa se oboseasca prea tare :P. Pentru Dallas e o sansa mare sa faca ceva in decembrie de care lumea sa nu uite pentru ca e pozitiv :).

Cu Jags vor juca titularii tot meciul cu exceptia celor care sunt accidentati si care risca o agravare, mai vorbim dupa meciul de joi daca nu esti convins.
Mai sunt si cateva realizari individuale in joc. Reggie Wayne, si in special Dallas trebuie sa atinga 1000 de yarzi. Pentru Dallas Clark ar fi un record pentru un Colts TE (deja l-a depasit pe Raymond Berry pentru toata cariera). El si cu Tony Gonzalez for fi singurii TE cu peste 1000 yarzi pe sezon in passing.
In plus este si orgoliul pus in joc in fata rivalilor din divizie.

Apropo de realizari personale, Peyton a trecut azi pe locul 4 in istorie la numarul de yarzi. Este deja pe 3 la numarul de TD-uri si completions si pe 4 la victorii (mai exact la fiind parte dintr-o echipa castigatoare).
http://www.indystar.com/manningmeter/

campuscodi
14th December 2009, 11:06
Manning Meter-ul fiind un fel de Favre Watch? :)))))

dumboss_yo
14th December 2009, 11:20
Cu Jags vor juca titularii tot meciul cu exceptia celor care sunt accidentati si care risca o agravare, mai vorbim dupa meciul de joi daca nu esti convins.
Sper sa ai dreptate ... daca ar fi dupa mine, as vrea sa joace titularii in toate meciurile, atata timp cat inca exista sanse de 16-0.
Imediat dupa ce am postat, chiar ma gandeam la Dallas Clark si la ce recorduri ar putea face, iar pentru asta e nevoie si de Manning :).
Abia astept meciul, in sfarsit nu trebuie sa ma mai chinui cu stream-uri, e in direct la Sport1 /hello.

cojanu
14th December 2009, 11:50
Dupa etapa asta eu cred k Colts vor termina neinvinsi !

codrutc
14th December 2009, 22:33
Sper sa ai dreptate ... daca ar fi dupa mine, as vrea sa joace titularii in toate meciurile, atata timp cat inca exista sanse de 16-0.
Imediat dupa ce am postat, chiar ma gandeam la Dallas Clark si la ce recorduri ar putea face, iar pentru asta e nevoie si de Manning :).
Abia astept meciul, in sfarsit nu trebuie sa ma mai chinui cu stream-uri, e in direct la Sport1 /hello.

Sa stii ca de fiecare data la sfarsit de sezon Peyton a avut grija de coechipierii lui si nu a iesit din joc pana cand nu i-a ajutat sa atinga performantele pe care le vroiau.
E un lux pe care Colts si l-au cam permis in ultimii 7 ani.
Acum 2 sezoane stiu ca Reggie Wayne avea nevoie de nu stiu cati yarzi sa fie pe primul loc in NFL. Stiu ca l-au mutat pe Wayne peste tot pe teren (wide , slot, etc.) si Peyton a aruncat in jur de 10-15 pase consecutive
numai lui pana cand a atins numarul de yarzi de care avea nevoie. Dupa aceea au iesit de pe teren amandoi . Stiu ca meciul l-au castigat Titans in cele din urma pentru ca aveau nevoie pentru wild card (ca sa divaghez, stiu ca Browns s-au suparat rau de tot pentru ca a fost in defavoarea lor, dar, de , "prietenii" din divizie au prioritate :)).
Anul trecut, tot in meciul cu Titans, Peyton nu a iesit pana cand nu l-a trecut pe Marvin Harrison inaintea lui Cris Carter pe locul 2 in numarul de receptii.

In ce priveste meciul cu Jags, uite aici un link din articolul lui Phil Wilson de azi, cred ca dupa ce a venit de la conferinta de presa a lui Caldwel de dimineata.
http://www.indystar.com/article/20091214/SPORTS03/912140371/1100/Expect-Colts-Peyton-Manning-starters-to-play

codrutc
14th December 2009, 22:40
Manning Meter-ul fiind un fel de Favre Watch? :)))))

Cred ca pe Favre nu-l va depasi pentru ca nu sunt convins ca Manning va juca atatia ani ca Brett.
Sunt insa convins ca la sfarsitul carierei va fi cel putin pe locul 2 in toate categoriile. Sper cel putin sa fie inaintea lui Brett la raportul TD/ interceptii.

shinyori
14th December 2009, 23:33
Desi nu sunt deloc un fan de-al lui Manning, trebuie sa recunosc ca e un jucator fenomenal, si din ce-am vazut din interviuri pare un tip foarte la locul lui si fara fumuri.

dumboss_yo
15th December 2009, 10:41
In ce priveste meciul cu Jags, uite aici un link din articolul lui Phil Wilson de azi
http://www.indystar.com/article/20091214/SPORTS03/912140371/1100/Expect-Colts-Peyton-Manning-starters-to-play

Mersi pt articol, sunt vesti bune ! :P Ma intreb daca pana la urma asta va fi tactica si in urmatorul meci, in cazul in care vor ramane neinvinsi si dupa aceasta etapa. Let me know, ca vad ca ai numeroase surse de informare :ok: !

dumboss_yo
17th December 2009, 10:28
http://www.nfl.com/videos/nfl-network-playbook/09000d5d81505392/WK-15-Playbook-Paths-2-Perfection

codrutc
20th December 2009, 06:32
Uite ca pana la urma tot Colts au ramas neinvinsi. Pentru Saints , Dallas au fost precum San Diego pentru Colts in 2005 cand au venit si au i-au batut in RCA Dome.

dumboss_yo
20th December 2009, 10:41
Uite ca pana la urma tot Colts au ramas neinvinsi.

Da, as zice ca in ciuda asteptarilor multora...adica a cel putin 75% de pe forum, dupa cum arata sondajele :D.

andreidan
21st December 2009, 09:49
Da, as zice ca in ciuda asteptarilor multora...adica a cel putin 75% de pe forum, dupa cum arata sondajele :D.

Lol, cu Cowboys.

P.s. Felicitari pentru postul 1337 (LEET)...

campuscodi
28th December 2009, 23:19
still
http://cdn.ksk.uproxx.com/wp-content/uploads/2009/12/morrissnf.jpg

long live mercury morris

gaby23k
17th January 2010, 18:07
la ce program are saints e posibil si un 16-0. deci vot pt saints ult neinvinsa.
ps: ar fi frumos ca pats sa si-o ia de la amandoua :D

na ca si-a luat-o:( imi pare rau pentru antifanii patriots, dar tot ei sunt primii si pana acum ultimii cu 16-0. :yeah:

dumboss_yo
17th January 2010, 18:28
imi pare rau pentru antifanii patriots, dar tot ei sunt primii si pana acum ultimii cu 16-0. :yeah:

Prefer sa fiu 14-2 si sa iau inelele, decat 16-0 si sa sufar o drama in SB ... mandreste-te cu cu un sezon regulat perfect, da' nu crezi ca e mai important un playoff perfect ? hmmm, greu de pus in balanta :confused:

murdocitu
17th January 2010, 18:54
na ca si-a luat-o:( imi pare rau pentru antifanii patriots, dar tot ei sunt primii si pana acum ultimii cu 16-0. :yeah:

Imi pare rau pt tine, dar singura echipa cu sezon perfect este.... Miami Dophins. Pats au vrut dar nu au putut. Go Tyree :P

gaby23k
17th January 2010, 19:08
Prefer sa fiu 14-2 si sa iau inelele, decat 16-0 si sa sufar o drama in SB ... mandreste-te cu cu un sezon regulat perfect, da' nu crezi ca e mai important un playoff perfect ? hmmm, greu de pus in balanta :confused:

uite cum e, ca sa vezi ca threadul ala cu patriots-colts nu pentru mine l-am facut. eu nu pot "sa am boala" pe manning propriu-zis cand ma uit la un meci al celor de la colts. de ce ? pentru ca imi place prea mult sportul asta ca sa spun:ce ma enerveaza ca a dat manning pasa de TD de 60 de yd !
ce ma enerveaza sunt cei care nu accepta lucrurile cum sunt si au o problema cu alte echipe decat favorita lor. in stilul asta ajungem sa nu ne mai bucuram cu adevarat de sport, ne bucuram la infrangerea lui Brady sau Manning sau mai stiu eu care.
revenind la sezonul 2007, patriots i-au invins greu in ultima etapa din sezon pe giants si in SB eu nu i-am vazut mari favoriti, nici cu chargers in afc championship nu au jucat stralucit. ciudat ca dupa sezonul acela giants au luat-o pe o panta descendenta care a culminat sezonul acesta cu infrangeri gen 9-41 acasa cu panthers.
si daca vrei sa te ajut intre ce sa alegi, crede-ma, mai bine 14-2 si la final 17-2 decat 18-1;)lumea isi va aminti de acel 16-0 pana va fi egalat, SB castigat ramane for ever si e mai valoros....parerea mea

gaby23k
17th January 2010, 19:09
Imi pare rau pt tine, dar singura echipa cu sezon perfect este.... Miami Dophins. Pats au vrut dar nu au putut. Go Tyree :P

Miami? when?

SlayerZ
17th January 2010, 19:17
Miami? when?

In 1972, desi pe vreamea aia se jucau doar 14 meciuri intr-un sezon.

dumboss_yo
17th January 2010, 19:41
uite cum e, ca sa vezi ca threadul ala cu patriots-colts nu pentru mine l-am facut. eu nu pot "sa am boala" pe manning propriu-zis cand ma uit la un meci al celor de la colts. de ce ? pentru ca imi place prea mult sportul asta ca sa spun:ce ma enerveaza ca a dat manning pasa de TD de 60 de yd !
ce ma enerveaza sunt cei care nu accepta lucrurile cum sunt si au o problema cu alte echipe decat favorita lor. in stilul asta ajungem sa nu ne mai bucuram cu adevarat de sport, ne bucuram la infrangerea lui Brady sau Manning sau mai stiu eu care.


Esti un geniu neinteles, prietene ... pe oricine iubeste acest sport incanta fazele spectaculoase, dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa ai echipe pe care sa le simpatizezi si echipe pe care sa le detesti ... sau trebuie sa ai doar o echipa favorita si sa fii total impartial cu celelalte, pentru ca altfel, citez, inseamna ca nu iti place prea mult sportul asta ?!
Nu sunt genul de fan ca cei ai sportului-rege la noi, care sa injure echipa rivala chiar si atunci cand joaca cu altcineva, dar asta nu inseamna ca nu pot savura intr-un mod civilizat o infrangere a unei echipe care nu imi place, bucurandu-ma in acelasi timp de spectacol ...
E mai bine asa decat sa vad arbitri care tin cu nu stiu cine pentru ca televiziunile vor ca echipa aia sa se califice, sa faca ele audienta, obisnuit fiind cu fotbalul autohton, daca ma-ntelegi :ok:.



si daca vrei sa te ajut intre ce sa alegi, crede-ma, mai bine 14-2 si la final 17-2 decat 18-1;)lumea isi va aminti de acel 16-0 pana va fi egalat, SB castigat ramane for ever si e mai valoros....parerea mea

Gee, ya think ?! :groggy:

gaby23k
17th January 2010, 19:58
"dar asta nu inseamna ca nu pot savura intr-un mod civilizat o infrangere a unei echipe care nu imi place, bucurandu-ma in acelasi timp de spectacol ..."
tot rau esti:D de spectacolul cu echipa cu care ai tu ceva stand in genunchi?
faza cu arbitrii ca isi doresc pe x in sb pt po****ritate am inteles de ce ai spus-o, ca am fost de acord cu ea. pai uite de ce, pentru ca prea mult s-a vorbit despre cei mai neimportanti din tot meciul un pic prea mult, si nu ma refer la discutiile de pe forum

dumboss_yo
17th January 2010, 20:08
"dar asta nu inseamna ca nu pot savura intr-un mod civilizat o infrangere a unei echipe care nu imi place, bucurandu-ma in acelasi timp de spectacol ..."
tot rau esti:D de spectacolul cu echipa cu care ai tu ceva stand in genunchi?


Ce, domne, stand in genunchi nu e civilizat ? :) La un moment dat nu mai speram in revenire, iar cand am vazut ca efectiv mai sunt doar 30 de yarzi care stau intre Colts si victorie, m-am pus in genunchi pentru ca traiam la intensitate maxima ... la fel faceam indiferent de adversar, insa cu Pats parca e un sentiment special :). E o simpla rivalitate, nu de lipsa de respect sau altceva urat ... iti garantez ca majoritatea fanilor Colts, precum si majoritatea fanilor Pats simt acelasi lucru ;).

gaby23k
17th January 2010, 20:16
Ce, domne, stand in genunchi nu e civilizat ? :) La un moment dat nu mai speram in revenire, iar cand am vazut ca efectiv mai sunt doar 30 de yarzi care stau intre Colts si victorie, m-am pus in genunchi pentru ca traiam la intensitate maxima ... la fel faceam indiferent de adversar, insa cu Pats parca e un sentiment special :). E o simpla rivalitate, nu de lipsa de respect sau altceva urat ... iti garantez ca majoritatea fanilor Colts, precum si majoritatea fanilor Pats simt acelasi lucru ;).

ok, dar ma refeream la patriots in cazul tau stand in genunchi dupa ce pierde un meci, genul asta de spectacol am zis ca savurezi si rezulta ca ai o placere sadica:D

dumboss_yo
17th January 2010, 20:25
ok, dar ma refeream la patriots in cazul tau stand in genunchi dupa ce pierde un meci, genul asta de spectacol am zis ca savurezi si rezulta ca ai o placere sadica:D

:) Crede-ma, nici chiar asa ... am crezut ca ai vazut comment-urile in care atat eu, cat si Codrut, ziceam ca am urmarit finalul meciului din Week 10 in genunchi :). La faza cu Pats, pot spune doar ca de fiecare data cand joaca tin cu echipa adversa ... doar atat !
Hai sa incheiem "conversatia" ca suntem cam offtopic si se supara lumea pe noi ;). Cred ca s-a lamurit "problema".

andreidan
17th January 2010, 21:24
Hai sa incheiem "conversatia" ca suntem cam offtopic si se supara lumea pe noi ;). Cred ca s-a lamurit "problema".

Offtopic intr-un topic care si-a realizat scopul acum vre-o 2 luni :)