PDA

View Full Version : Etapa 13: Dinamo - Rapid 1-1



delaparis
2nd November 2009, 20:43
Duminică, 8 noiembrie
Dinamo - Rapid,
ora 20.00

discutii inainte si dupa meci

Hingherul
2nd November 2009, 20:51
joc de antrenament plus victorie de moral pentru rapid.
pana la urma... unde a scuipat International poate flegma si rapiduletu`.

Cristy RVD
2nd November 2009, 20:56
cu nae manea pe banca putem spera la maxim un punct, cu hizo altfel statea treaba.

delaparis
2nd November 2009, 20:59
Cum era refrenul ... "Cine vine-n groapa..." :D

Hingherul
2nd November 2009, 21:00
....da 4 si pleaca :D

Ulysses
2nd November 2009, 21:05
Daca nu i-or fura iarasi arbitrii pe zmeii astia de budoar or reusi un egal:rolleyes:

Hingherul
2nd November 2009, 21:06
slabe sanse. or sa fie prea cazuti psihic dupa tavalugul de joi :D

delaparis
2nd November 2009, 21:08
....da 4 si pleaca :D

Nu canti bine, stai jos :D

Apropos , parca tot cu Rapid s-a lansat zicala ...

stiintacv
2nd November 2009, 21:20
1 solist.

Rossi
2nd November 2009, 22:16
1 solist :ok:

Tyler Durden
2nd November 2009, 22:17
Numirea lui Manea pe banca tehnica ma face sa fiu sceptic, sper sa scoatem totusi un egal.

Hingherul
2nd November 2009, 22:17
1 solist :ok:

iar o sa plangi dupa meci
macar la pariuri joaca 2 sa ai si tu bani de-o lesa noua :ok:

Rossi
2nd November 2009, 22:23
iar o sa plangi dupa meci
macar la pariuri joaca 2 sa ai si tu bani de-o lesa noua :ok:

nu-l vede nimeni pe asta ?
nu face altceva decat sa comenteze parerile altora ...

Hingherul
2nd November 2009, 22:27
stai rau cu nervii baietas....
si tu ai ficatul marit? lasa ca face rapiduletul sa-ti explodeze ;)

YoNuTzz
2nd November 2009, 22:53
x2

Telespan
2nd November 2009, 23:03
Batem in groapa,1-2 ..Forzza Giulestina:ok:!!!!!!!!!

delaparis
2nd November 2009, 23:03
nu-l vede nimeni pe asta ?
nu face altceva decat sa comenteze parerile altora ...
Aici imi pare rau dar nu gasesc nimic neregulamentar ... asta e forum deci comentam parerile tuturor :)

vlad1607
2nd November 2009, 23:51
castigam . restul e can can.

moty
3rd November 2009, 00:28
un egal bun pentru toata lumea.

Lexus.
3rd November 2009, 05:10
iar o sa plangi dupa meci
macar la pariuri joaca 2 sa ai si tu bani de-o lesa noua :ok:
Pana una alta numai complexatii batuti de soarta, d'al de tine si ulysses, planag cu spume la gura pe forum...cand va deschideti o fabrica de clabuci?:cry:

Puiule, du-te acasa si fa ce-ai invatat de cand esti "cocos"...poate reusiti sa ajungenti la 50%, voi segmentul asta majoritar al po****tiei, cu cea mai mare crestere demografica:happy:happy:happy

Back on topic: Dinamo castiga fara probleme.

laurdog
3rd November 2009, 08:14
Asta da meci greu. Astia chiar au fotbalisti spre deosebire de oi.
Eu as lasa pe banca titularii in meciul cu Galata pentru a putea juca in conditii bune cu Rapid, ne trebuie victorie neaparat.

Marius
3rd November 2009, 08:18
sa fie egal si toata lumea e multumita. rapidistii pastreaza sperante la titlu si n-au pierdut... derbiul iar... aia ca isi revin dupa umilinta incasata de la Galata :D

laurdog
3rd November 2009, 08:20
Intr-o tara civilizata drepturile de autor chiar se platesc Marius.:P
Apropos, periferia nu joaca etapa viitoare?:thinkso:

Cristian
3rd November 2009, 09:06
:cry:

http://img252.imageshack.us/img252/5197/mierla2.jpg (http://img252.imageshack.us/i/mierla2.jpg/)

samar
3rd November 2009, 09:09
Am eu asa o presimtire ca o sa batem in groapa;) Sper sa ma pot cita din nou si dupa acest meci :D

emil_bv
3rd November 2009, 10:34
2 solist, Dinamo a facut prea multe meciuri bune la rand :)

Datenshi
3rd November 2009, 10:38
Depinde foarte mult de cheful jucatorilor. Daca trateaza meciul ca in a doua repriza din meciul cu Steaua sau cu Otelul, la mai mult de un X nu putem spera.

laurdog
3rd November 2009, 11:38
2 solist, Dinamo a facut prea multe meciuri bune la rand :)

Care's alaea ca eu nu le gasesc?
Si le-am cautat ale dreak.:happy

emil_bv
3rd November 2009, 12:18
Care's alaea ca eu nu le gasesc?
Si le-am cautat ale dreak.:happy

Pai la Dinamo orice meci castigat (indiferent cum) e considerat bun :D

rtl
3rd November 2009, 13:18
Eu as lasa pe banca titularii in meciul cu Galata pentru a putea juca in conditii bune cu Rapid, ne trebuie victorie neaparat.
Cred ca in meciul cu Galata jucati fotbal, nu sapati in mina dupa carbuni.

Leo
3rd November 2009, 21:06
Castigam.

TeBat
4th November 2009, 13:21
meci nul

delaoltenia
4th November 2009, 14:27
meci de 1x2.

J.Bond
4th November 2009, 14:44
Castiga Dinamo la 2 goluri diferenta.

delaoltenia
4th November 2009, 14:45
funie ai..dar sapun? :D

valitudor
4th November 2009, 15:42
Merge si fara sapun, dar se chinuie mai mult

Tyler Durden
4th November 2009, 15:47
Le multumim stelistilor pentru sustinere, dar nu prea avem nevoie de aportul lor...oricum, ei nu ne iubesc, doar ii urasc mai mult pe ceilalti.;)

vlad1607
4th November 2009, 16:30
Le multumim stelistilor pentru sustinere, dar nu prea avem nevoie de aportul lor...oricum, ei nu ne iubesc, doar ii urasc mai mult pe ceilalti.;)

pai ca sa fie si mai tristi aia o sa castigam noi meciul asta :D

Rossi
5th November 2009, 00:01
Duminică, 8 noiembrie ... Dinamo - Rapid ... ora 20.00

Dinamo joaca joi in Uefa si duminica cu Rapid ...

sa vedem ce echipa care joaca joi in UEFA , o sa joace LUNI ... asa vom afla pt cine sunt facute jocurile ...

Ori le puneau pe toate care joaca JOI in Uefa, sa joace DUMINICA in campionat ... ori le puneau pe toate LUNI ...

Hingherul
5th November 2009, 00:19
stai ma linistit ca la voi oboseala deja e fumata. hariciumbele sunt obosite din nastere....
sa vezi ce va umplu de cucuie turcaletii :D

delaparis
5th November 2009, 00:25
Nicio problema ... noi nu obosim cand jucam fotbal :D
Doar stelistii pe forum ce ne mai sacaie, dar si asta nu e foarte important :D

Hingherul
5th November 2009, 00:45
daca ati juca ati obosi :D
dar lasa ca si figuratia se plateste bine :D

Lexus.
5th November 2009, 01:36
daca ati juca ati obosi :D
dar lasa ca si figuratia se plateste bine :D
Pacat ca nu se plateste "inteligenta":headbang:...ati fi toti bogati ca idolu' vostru, nea jiji, asa sunteti numai...muuuuulti:happy:cry::happy

Rossi
5th November 2009, 05:03
Sambata, 7 Noiembrie
BRASOV - URZICENI

Duminica, 8 Noiembrie
DINAMO - RAPID
CFR CLUJ - ASTRA
OTELUL - TIMISOARA

Luni, 9 Noiembrie
STEAUA - ALBA-IULIA


Interesant , NU ? spurcatii au o zi in plus de odihna ... joaca Luni

laurdog
5th November 2009, 08:33
E drum lung de la Stanbul pana la periferia Bucurestiului. In plus, pana se aduna turma, pana se imbraca ciobanu', pana trec pe la nea Alecu, ehe e nevoie de timp ca sa-si revina rebuturile.:cool:
ON Tylere, imi esti simpatic da' tot tre sa va batem bre. Asta e, noi sa fim sanatosi.:D

Radu
5th November 2009, 09:23
Ce tiganie...:cool:

Denis
5th November 2009, 10:36
Derby Bucurestean, nimic mai mult.

Daca in mod normal as fi votat 1 solist, de aceasta data pare a fi mai mult un X2, ca sa nu zic X5 sau Q7.:P

Sezione
5th November 2009, 17:05
Meci tare.... se termina egal...

Lexus.
5th November 2009, 17:32
Ce tiganie...:cool:

Vin si stelistii din ferentari la meci???...:happy

drughi
5th November 2009, 17:59
ce se agita astia ca steaua joaca luni ........ daca meciul se termina la 12 noaptea se vine vineri plus recuperarea ,orcium steaua noul lider dupa etapa asta

Cristian
5th November 2009, 22:33
Bate Rapidu cu scor de neprezentare :D

Hingherul
5th November 2009, 22:59
si nulitatile astea se mai plangeau ca au doar 3 zile de odihna.
sa ziceti merci ca nu va pune sa jucati vineri la matineu ba ciuca batailor!
rasii romaniei ce sunteti :rosu:

funny dogs
7th November 2009, 02:39
va fi un meci cu multe goluri ;)

six
7th November 2009, 08:17
merg pe mana verishorilor :ok:

Duba
7th November 2009, 11:06
Meci de 1X2. Am votat X, pt. ca mi-l doresc. :D

Nico21
7th November 2009, 11:07
Meci de 1X2. Am votat X, pt. ca mi-l doresc. :D

La varsta lu' matale doar cu dorinta ai mai ramas...:happy:happy:happy:happy

Duba
7th November 2009, 11:10
La varsta lu' matale doar cu dorinta ai mai ramas...:happy:happy:happy:happy


Nu subpodare, am ramas cu sutele de meciuri catigate de Steaua in Europa de-a lungul vremi, cu performante la care voi, saracutii, nici macar sa visati nu puteti.

Nico21
7th November 2009, 11:12
Nu subpodare, am ramas cu sutele de meciuri catigate de Steaua in Europa de-a lungul vremi, cu performante la care voi, saracutii, nici macar sa visati nu puteti.


Toti romanii patrioti si adevarati mictioneaza pe asa zisele performante obtinute de regimul Ceausescu...te lauzi cu aceste *****uri,la fel cum m-as lauda eu unui strain cu imensa Casa a Poporului...

Leo
7th November 2009, 11:12
Se cheama amintiri din copilarie .

Duba
7th November 2009, 11:20
Se cheama amintiri din copilarie .

Spre surprinderea ta, si a altor ignoranti ca si tine, Steaua a obtinut dupa '89 mai multe puncte decat toate echipele romanesti la un loc. Semifina, sfert de finala, 4 calificari in primavara europeana, 6 participari in Liga Campionilor, ca sa le amintesc pe cele mai importante. Sunt PERFORMANTE la care voi, amarastenilor, nu veti ajunge NICIODATA.

Leo
7th November 2009, 11:23
Mai incet cu jignirile, ca nu esti la tine acasa. Semifina sa insemne oare o fina doar pe jumatate ?

Cristian
7th November 2009, 11:24
Si cat vom trai din amintirile astea ??? AU fost... si atat. De cum au fost ele obtinute, e alta discutie...

Duba
7th November 2009, 11:43
Si cat vom trai din amintirile astea ??? AU fost... si atat. De cum au fost ele obtinute, e alta discutie...

Alt frustrat. Cum au fost obtinute ma BK Vajle?
Eu stiu ca am eliminat echipe de valoare si super valoare, cu care voi nici macar nu visati sa jucati. Am eliminat echipe spaniole - Valencia, Gijon, Betis Sevilla; englezesti - West Ham, Southampton; turcesti - Galata, Besiktas, Fenerbahce; belgiene - Bruges si Standard in doua randuri; frantuzesti - Lens; ucrainene - Dinamo Kiev; croate - Dinamo Zagreb. Am amintit doar echipe din campionate mai puternice ca al nostru, cu performante mult superioare echipelor romanesti daca excludem Steaua.

Ia zi ma, e alta discutie?!

Duba
7th November 2009, 11:45
Mai incet cu jignirile, ca nu esti la tine acasa. Semifina sa insemne oare o fina doar pe jumatate ?

Care jigniri????!!!! Asa numesati tu performantele Stelei? :D Hai nu mai fii suparata ca faci riduri si nu se mai uita baietii la tine.

Cristian
7th November 2009, 11:49
Duba cu cine te certi ma ?? AI grija sa nu-ti plesneasca venele in tine ca esti in etate.... Normal ca voi fara valize, stimulari... nu v-ati descurcat nici inainte nici dupa revolutie...

Tyler Durden
7th November 2009, 11:50
Dar despre Montpellier si acel 0-8 nimic? Nici despre faptul ca de vreo 2-3 ani sunteti hartie igienica a Europei? Oricum, conform logicii de trei parale a lui Duba, nu poti avea o opinie despre fotbal decat daca sustii o echipa care are rezultate. Asa ca eu de azi inainte am sa sustin si Real Madrid, care are un palmares urias si se sterge la fund cu toate cupele Stelei.:happy

Duba
7th November 2009, 11:50
Duba cu cine te certi ma ?? AI grija sa nu-ti plesneasca venele in tine ca esti in etate.... Normal ca voi fara valize, stimulari... nu v-ati descurcat nici inainte nici dupa revolutie...

Ha, ha ha, cand nu mai au argumente, frustrato-complexatii o dau in diverse. Sa fii iubit.

Cristian
7th November 2009, 11:53
La ce frustrari ma ? Ca momentan sunteti varza cu melci atat in europa cat si-n campionat. Aveti si-un antrenor pe masura, probabil ca si la meciul cu Fener din retur ati fost furati, 5 penalti-uri refuzate.... Hai ca, cazi in penibil....

Duba
7th November 2009, 11:56
Dar despre Montpellier si acel 0-8 nimic? Nici despre faptul ca de vreo 2-3 ani sunteti hartie igienica a Europei? Oricum, conform logicii de trei parale a lui Duba, nu poti avea o opinie despre fotbal decat daca sustii o echipa care are rezultate. Asa ca eu de azi inainte am sa sustin si Real Madrid, care are un palmares urias si se sterge la fund cu toate cupele Stelei.:happy

Hai sa-i raspund si acestui complexat de ghiulesti. toate echipele din lume mai au perioade slabe. Important este ca cele bune sa fie mult mai numeroase decat cele slabe, iar STEAUA, spre dispertarea voastra, este in aceasta postura.

Este ca ai vrea ca rapid sa fie hartie igenica in Liga Campionilor in fata unor echipe ca Real sau Lyon? Sau poate ca tie iti place sa se faca de kakat doar cu echipe de trei parale gen Skonto Riga sau Valerenga

Duba
7th November 2009, 11:58
La ce frustrari ma ? Ca momentan sunteti varza cu melci atat in europa cat si-n campionat. Aveti si-un antrenor pe masura, probabil ca si la meciul cu Fener din retur ati fost furati, 5 penalti-uri refuzate.... Hai ca, cazi in penibil....

Moldovene te pricepi la fotbal, cum ma pricep eu sa depanez avioane cu reactie. Esti dus rau fratele meu. Frustrare si complex de inferioritate scrie pe fruntea ta. Sa fii iubit!

Cristian
7th November 2009, 12:00
Da ma exact, cei care au opinii diferite de ale voastre, ale stelistilor, sunt fie frustrati, fie complexati, fie nu se pricep la fotbal.... Ba ma lesi ?? Traiesti din amintiri, asta e adevarul din ziua de azi. Hai fry jiji..... :happy

Leo
7th November 2009, 12:02
Duba, aici se vorbeste despre meciul DINAMO -Rapid. Despre steaua , in alta parte.

Cristian
7th November 2009, 12:07
Gata cu offtopicul. Duba daca nu ai ceva de spus legat de meciul Dinamo - Rapid te poti retrage ca nu-ti ducem dorul.... Poate ai treaba prin alta parte si noi te retinem.

Nico21
7th November 2009, 12:07
Hai sa-i raspund si acestui complexat de ghiulesti. Ma nataraule, toate echipele din lume mai au perioade slabe. Important este ca cele bune sa fie mult mai numeroase decat cele slabe, iar STEAUA, spre dispertarea voastra, este in aceasta postura.

Este ca ai vrea ca rapid sa fie hartie igenica in Liga Campionilor in fata unor echipe ca Real sau Lyon? Sau poate ca tie iti place sa se faca de kakat doar cu echipe de trei parale gen Skonto Riga sau Valerenga


Daca tot ai enumerat victoriile Stelei dupa Revolutie in cupele europene,hai sa le pun si eu aici pe ale Rapidului dupa epoca stelista,pardon ceausista...iata cateva echipe:Eintracht Frankfurt,Karlshruhe,Feyenoord,Hamburg,Hertha Berlin,Rennes,Sahtior Donetk,Paok Salonic...plus cateva egaluri de referinta ca si cel de pe Anfield Road cu Liverpool sau pe Parc De Princes cu Psg sau mai curand cu Panathinaikos la Atena...

Tyler Durden
7th November 2009, 12:08
Ce superior se crede acest ceausel batranel cica: '' hai sa-i raspund si acestui...''. :happy
Bai Duba, noi stim ca Steaua e numa' una, dar hai sa-ti explic cum stau lucrurile ca pe tine nu te ajuta creierul, el fiind la tine mai mult un organ pur decorativ. In anul in care ati castigat cupa, dupa ce scouterul vostru Ilie Ceausescu a ''inregimentat'' cam ce avea Romania mai bun, ati intalnit numai echipe de 3 lei pana in semifinale. Norocul vostru a fost si faptul ca nu au participat echipele englezesti, cele care pana la eliminare din competiile europene castigasera 9 din 10 ani Cupa Campionilor. Dar na, sa trecem, ati castigat si bravo voua. Cand joci in Europa este foarte si moralul echipei (nefiind totusi unicul factor al succesului), ori cand esti jucatorul unei echipe care are un palmares bun, ai alt moral. Voi datorati foarte multe regimului comunist, nefiind de fapt o echipa, cat o emanatie sportiva a comunismului. Dupa '89 ati continuat sa mergeti bine pentru ca ati mostenit palmaresul, trofeele, suporterii facuti in urma rezultatelor, infrastructura de pe vremea impuscatului.

Las ca nu ati jucat numai cu Real sau Lyon, nu te infoia atat.

Lordul
7th November 2009, 13:32
1 solist , Dinamo joaca bine cu echipele mari

Melcyah
8th November 2009, 11:19
Nu inteleg de ce va certati atat. Pe vremea aceea s-au facut 2 selectionate ale tarii, sansa a facut sa fie Steaua si Dinamo, numai asa puteam sa avem si noi un succes notabil in cupele europene, acest lucru evident era si un alibi pentru partid care si-a anexat performantele obtinute de ambele echipe. Un exemplu mai recent ar fi din rugby, cand in loc sa joace Steaua in uefa ni s-a permis sa avem o selectionata a Bucurestiului, asta pentru ca suntem mult sub celelate echipe din europa. Asa ca acel trofeu CL si performantele obtinute de Steaua si Dinamo in europa, sunt mai mult ale tuturor romanilor decat ale unui club anume.
In schimb ce se intampla dupa 89 la federatie e mult mai josnic decat ce s-a intamplat in acea perioada. Si aci ma refer la regulamente schimbate peste noapte ca cele doua cluburi sa nu primeasca sanctiuni, campionate castigate cu pile si altele. Ar trebuii sa fim cu totii orbi sa spunem ca e altfel. Oricum performante in europa nu o sa mai avem cat timp Mitica, Sandu si trupa sunt acolo sus. Singura campanie notabila ar fi sezonul in care Steaua si Rapid au jucat sferturile in UEFA atat,( pacat ca in campionat s-a chinuit mai mult Gigi :( ) atunci si Steaua a facut 5 puncte in CL ( sper sa-mi adus bine aminte numarul de puncte, daca nu imi cer scuze ).

Revenind la meci, normal ar fi sa castige Rapidu, asta daca ne uitam la jocul practicat de cele doua echipe pana acum. Punctul slab al nostru ar fi apararea, nu as vrea sa vad Rapidul ca incepe sa scoata puncte numai datorita lui Bornescu :(; si apoi vine repriza a doua, care daca va fi ca cea din meciul cu Steaua iar o sa pierdem 2 puncte. Daca Dinu ii va trezi pe jucatorii lui vom avea parte si de spectacol, dar ma indoiesc de asta :(. Eu vad un x2 dar am votat 2 pentru ca tin cu Rapid :)

nayram
8th November 2009, 12:28
X. Dar nici daca bate rapid nu e rau;)

Leo
8th November 2009, 12:32
Daca bate Dinamo, e foarte bine. Hai DINAMO !

mareshalu
8th November 2009, 16:20
x mic sau X mare, tot x este:)

Mario375
8th November 2009, 17:44
Scor exact 2-1.

NeK
8th November 2009, 18:11
x2, in pull am votat 2.
Dinamo nu mai e ce a fost, Dinamo nu va mai fi ce a fost. Dinamo a fost varza dar acum sunt varza tocata !
Rapid joaca mai bine ca Dinamo asa ca am votat 2

Ulysses
8th November 2009, 18:37
0=0, va fi un meci inchis:mda:

delaoltenia
8th November 2009, 18:38
1-1 nu merge? ;)

resita
8th November 2009, 19:23
din pacate meci de 2 :mda:

Cristy RVD
8th November 2009, 19:27
cu Manea pe banca si cu Grigorie,Constantin si Bozovic in teren nu scoatem nici un punct

Q-Djyni
8th November 2009, 19:37
Are cineva un livrestream=?

ovi_es
8th November 2009, 19:39
x2 ....rapidistii sunt mai odihniti iar dinamo e cu moralul la pamant

Hingherul
8th November 2009, 20:02
Goooool rapiduletuuuuuuuu :ok:
rasii sunt pe sistem iar :happy:happy:happy

Cristy RVD
8th November 2009, 20:02
Gooool Ionita :ok:

poate nu cadem la fel ca si cu steaua :D

Hingherul
8th November 2009, 20:03
nu aveti cum. astia sunt legume :D

MaxximusLegion
8th November 2009, 20:04
0=0, va fi un meci inchis:mda:

sau nu...1-0 oaspetii!:D

delaparis
8th November 2009, 20:04
A inceput "distractia" ...

resita
8th November 2009, 20:04
e mai interesanta liga campionilor la handbal decat acest meci :P:P

0-1 si e deabia inceputul

Razor
8th November 2009, 20:06
Frumoasa atmosfera in tribune , atat de o parte cat si de alta. :)

Hingherul
8th November 2009, 20:09
oare care e logica alora care tin cu hariciumbele de tot insista cu cantecul ala gay gen: va fte dinamo?????
e cu atat mai penibil cu cat in ultimile meciuri, hariciumbele au avut parte numai de gang-bang-uri traumatizante.
sa fie oare masochisti si sa vrea doar sa-i intarate pe adversari? :D

Cristy RVD
8th November 2009, 20:12
ei in general sunt sunt penibili, acum parca si mai rau cand striga ce nu e de strigat.

Hingherul
8th November 2009, 20:14
probabil ca disperarea le intuneca mintea :D

delaparis
8th November 2009, 20:21
Hingherul vezi ca aveti meci mine, lasa Dinamo sa piarda linistita ... sa nu fiti obositi :D

Hingherul
8th November 2009, 20:22
pariziene, tu tot mai tii cu astia???
nu iti pasa deloc de sanatatea ta :D

TeBat
8th November 2009, 20:26
e complicat de acum incolo pentru Dinamo

delaoltenia
8th November 2009, 20:28
vor cade capete..ale cui? :D

Hingherul
8th November 2009, 20:29
cainii isi dau foc in peluza :D
HOT DOGS :happy:happy:happy

delaparis
8th November 2009, 20:30
pariziene, tu tot mai tii cu astia???
nu iti pasa deloc de sanatatea ta :D
Caine pana la moarte si dincolo de ea :D

Apropos mi-a trecut gripa aia urata deci le transmit jucatorilor ca de acum pot sa revina linistiti in meciul asta si in clasament :yeah::lol:

Hingherul
8th November 2009, 20:32
tamas ma cam ingrojoreaza. pare nebaut :(

printu lulii e pur si simplu impresionant :D

Elphax
8th November 2009, 20:44
recupereaza dinamo punctele la TM ;)

Cristy RVD
8th November 2009, 20:47
daca stim cum sa exploatam spatiile mari din aparare si pasii la offside, mai marcam, daca ne lasam dominati, mai marcheaza ei.

Melcyah
8th November 2009, 20:49
Daca nu incepe si Rapidu sa atace iar o sa am emotii ca in meciul cu Steaua :( Sper sa se trezeasca la pauza :( bine ca au ratat atacantii dinamovisti :(

TeBat
8th November 2009, 20:51
o prima repriza buna,sa speram ca vom avea parte in continuare de un fotbal frumos

delaoltenia
8th November 2009, 20:51
0-1 la pauza...1-1 la final
rezultat echitabil. :D

Hingherul
8th November 2009, 21:14
rapiduletu se cam joaca cu curu` gol in fata spartanilor :D

rhadoo
8th November 2009, 21:14
meci frumos cu ocazii de ambele parti

_Razvi_
8th November 2009, 21:15
Ce s-au...... Rapidistii pe PCH ... dezastru =))

Hingherul
8th November 2009, 21:25
si-a rupt singur piticu` porno ciolanele :happy

Cristy RVD
8th November 2009, 21:28
In sfarsit a vazut si Manea ca Ionita nu mai poate.

rhadoo
8th November 2009, 21:47
gol niculescu!

Cristy RVD
8th November 2009, 21:47
acelasi meci, aceiasi poveste, antrenori diferiti :|

Vladek
8th November 2009, 21:48
Incredibil, ce blegi astia de la Rapid. N-au invatat nimic din meciurile trecute.

Q-Djyni
8th November 2009, 21:49
Vad 1-1 pe livescore,ai am anticipat X

Merge :)

Hingherul
8th November 2009, 21:50
e gigea daca se termina egal :D

delaoltenia
8th November 2009, 21:52
mai bine de-asa nu se putea....felicitari!!! :D

rhadoo
8th November 2009, 21:52
meci jucat de cei 2 portari

Q-Djyni
8th November 2009, 21:53
Maine,Steaua are sansa sa revina pe primul loc dupa mult timp :D


Danke :)

Ulysses
8th November 2009, 21:54
au votat x:

4star, Bumbescu, Cioclu, Cipri, Cristian, Dario, Des Esseintes, drughi, Duba, Grecu_, malexoid, manu10, mareshalu, mateiasi, moty, nayram, ovi_es, Q-Djyni, relansat, Sezione, Stefan_Cel_Mare, Uimirea, Ulysses, YoNuTzz

El Pistolero
8th November 2009, 21:55
Rezultat echitabil!Suntem cei mai fraieri,in loc sa atacam repriza a 2-a si sa mai marcam 2 goluri,am frecat-o degeaba.Asta e ne meritam soarta:mda:

Melcyah
8th November 2009, 22:03
Echitabil? Sincer dinamo merita victoria. Om mai fricos ca Manea nu am vazut, din minutul 2 numa s-a aparat si au jucat pe contra atac. Nici macar nu a semanat meciul cu cel din ghencea unde prima repriza Steaua a stat numa in propria jumatate. Meci care putea fi castigat lejer :( in fine...acum cei care tre sa se multumeasca cu un egal suntem noi.

Ne trebuie un antrenor + un om in locul lui Grigorie :(

TeBat
8th November 2009, 22:05
pana la urma nu merita Rapidul victoria,rezultat echitabil

Cristy RVD
8th November 2009, 22:08
Echitabil? Sincer dinamo merita victoria. Om mai fricos ca Manea nu am vazut, din minutul 2 numa s-a aparat si au jucat pe contra atac. Nici macar nu a semanat meciul cu cel din ghencea unde prima repriza Steaua a stat numa in propria jumatate. Meci care putea fi castigat lejer :( in fine...acum cei care tre sa se multumeasca cu un egal suntem noi.

Ne trebuie un antrenor + un om in locul lui Grigorie :(


Avem pe Herea si pe Buga pe cele 2 benzi, Grigorie nu are ce cauta in lot.

Leo
8th November 2009, 22:08
Meci slab. Mult prea multe ratari. Inca o bara. Dezolant.
Galeria la inaltime. Bravo baieti !

delaoltenia
8th November 2009, 22:08
amaratul de borcea,acum cu siguranta e la spital. :D

valitudor
8th November 2009, 22:08
Avem o liga de toata jena. Dinamo, cica batailor si a umilintelor in Europa matura pe jos (la impresia artistica) cu Rapiduletu, o dam in bara de doua ori din pozitii foarte favorabile.... Doar gura e de noi, fotbal mai putin

P.S. Dubioasa intrarea lui Constantin la Torje...

delaoltenia
8th November 2009, 22:10
Avem o liga de toata jena. Dinamo, cica batailor si a umilintelor in Europa matura pe jos (la impresia artistica) cu Rapiduletu. Doar gura e de noi, fotbal mai putin

P.S. Dubioasa intrarea lui Constantin la Torje...

@vali,la 35 de primaveri inca mai poti schimba echipa.
suferi prea mult. :D

m8k
8th November 2009, 22:10
Maine,Steaua are sansa sa revina pe primul loc dupa mult timp :D


Danke :)

Nu te lua dupa doleantele celor de la gsp! steaua revine pe primul loc daca invinge la 4 goluri diferenta! E greu si la un gol.....!:happy

OT: Dupa aspectul jocului dinamo merita victoria, rapidul a inscris in minutul 2 dupa care s-a stins!:D

Melcyah
8th November 2009, 22:13
Da dar cum vezi cand se accidenteaza unu din iei intra Grigorie. Nu am nimic cu el, dar nu munceste nimic pe teren. Nu ii inteleg nici pe jucatori, din moment ce vezi ca abia te apari, ignora pe antrenor si joaca cum sti. Pur si simplu am jucat cu fruna de mana trasa :(. Mai bine marca Ionita in minutul 45 decat in minutul 2 :(.
Au tot dreptul cei de la Dinamo sa nu fie multumiti de rezultat.

Rossi
8th November 2009, 22:17
Cred ca rapizii sunt foarte suparati ... Cica a fost penalty in min 68 ... la Torje ...

valitudor
8th November 2009, 22:19
Da dar cum vezi cand se accidenteaza unu din iei intra Grigorie.

Nu inteleg ce ai cu Grigore? E unul dintre putinii jucatori care imi aduc bucurii cand ii privesc. Evident, atunci cand joaca la voi :D

Tot la fel de mult imi place si de Plesan, mi-l doresc meci de meci titular

Dario, e cam naspa sa fi dinamovist si sa vezi putorile alea in alb si rosu. Ma rog, cativa dintre ei...

O veste buna pentru dinamovisti: Am scapat de betiv :lol:

Melcyah
8th November 2009, 22:21
@Rossi: Suparati pe antrenor :P Cat despre penaltiuri si alte probleme de arbitraj sunt de parere ca nu au fost. Am vazut acum ca si Borcea a cerut un penalti cant a atins mingea mana lui Ienci, dar nu poate fi vorba de asa ceva :)

Rossi
8th November 2009, 22:25
Situatie incredibila la Dinamo - Rapid!
Jandarmii i-au prins pe rapidisti cu petarde in fund!

http://www.sport.ro/liga-1/situatie-incredibila-la-dinamo-rapid-jandarmii-i-au-prins-pe-rapidisti-cu-petarde-in-fund.html?autoplay=true

:happy:happy:happy

Melcyah
8th November 2009, 22:25
@Valitudor: ^_^ Nu conteaza cat beau jucatorii. Sa fim seriosi jucatorii din generatia lui Dinu, Rica Raducanu, Dobrin, s.a.m.d faceau prapad in birturi si baruri, dar ei munceau pe teren, chiar daca meciul era a 2 zi.

Rossi
8th November 2009, 22:29
Super golul marcat de Ionita
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=28390

Dinamo 1-1 Rapid, gol Claudiu Niculescu
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=28405

Rossi
8th November 2009, 22:31
Cat despre penaltiuri si alte probleme de arbitraj sunt de parere ca nu au fost

Nu a fost penalty la Torje ?! Macar ai bunul simt si taci dreaq din gura ...
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=28402

Marius
8th November 2009, 22:36
Situatie incredibila la Dinamo - Rapid!
Jandarmii i-au prins pe rapidisti cu petarde in fund!

http://www.sport.ro/liga-1/situatie-incredibila-la-dinamo-rapid-jandarmii-i-au-prins-pe-rapidisti-cu-petarde-in-fund.html?autoplay=true

:happy:happy:happy

asta e tare rau :)

Melcyah
8th November 2009, 22:38
@Rossi: Eu am vorbit frumos am si recunoscut ca meritati victoria, dar te rog sa te mai uiti si in alte campionate la meciuri. In tari precum Anglia, Spania, Italia, Germania nu se da penalty la faze de genul acesta. De aia ne si facem de ras prin cupele europene, jucatorii romani prefera mai bine sa se arunce pe jos decat sa joace. Si aci ma refer la toate echipele romanesti. Si ca sa fiu mai clar, Torje a fortat penalty, s-a bagat intr-o zona cu 3 rapidisti clar pentru a cauta un contact sa indemne arbitru sa dea lovitura de pedeapsa. Daca te uiti la faza putea sa paseze la marginea careului si iesea poate si gol. Dar repet nu se dau lovituri de pedeapsa la asa ceva :)

Cristy RVD
8th November 2009, 22:43
Rossi atata stie, atata zice cand e bagat in seama, de aia lumea il evita.

Tyler Durden
8th November 2009, 22:45
A fost contact, dar nu se da penalty la asa ceva.
Rezultatul e echitabil, dar daca eram putin mai atenti plecam cu toate cele 3 puncte. Oricum, avand in vedere cine e pe banca tehnica la noi, egalul e cat o victorie...

valitudor
8th November 2009, 22:46
@Valitudor: ^_^ Nu conteaza cat beau jucatorii. Sa fim seriosi jucatorii din generatia lui Dinu, Rica Raducanu, Dobrin, s.a.m.d faceau prapad in birturi si baruri, dar ei munceau pe teren, chiar daca meciul era a 2 zi.

Hai sa discutam discutii pe baza articolelor din gsp. Poate aia beau mai mult insa n-au ramas in memoria mea petru asta. Tu asta ai retinut despre ei?

Cat priveste faza lui Torje mie mi se pare o mana in gat. daca tu zici ca in alta parte nu se da penalti, te cred pe cuvant, ce sa fac...

Marius
8th November 2009, 22:46
ce-ai ma tylere cu manea? macar e rapidist :)

Tyler Durden
8th November 2009, 22:48
Pai tu l-ai vrea pe Bumbescu principal la voi, asa ca e stelist...?

delaparis
8th November 2009, 22:48
Oricum, avand in vedere cine e pe banca tehnica la noi, egalul e cat o victorie...

Avand in vedere cine pe banca la Dinamo, egalul e infrangere :cool:

Marius
8th November 2009, 22:49
Pai tu l-ai vrea pe Bumnescu principal la voi, asa ca e stelist...?

l-am avut pe "maestrul" Laca, ceea ce e cam acelasi lucru :D

Vladek
8th November 2009, 22:51
Hai sa discutam discutii pe baza articolelor din gsp. Poate aia beau mai mult insa n-au ramas in memoria mea petru asta. Tu asta ai retinut despre ei?


Ca mai beau un paharel dar mancau adversarii de vii :D. Sorry pentru interventie. Ce dracu, din echipa aia de legenda a Stelei din 86, Bumbescu si Iovan erau celebri. Se duceau sambata seara la restaurant si-i incuiau chelnerii inauntru pana luni dimineata. Dar se duceau apoi la antrenament si "mureau" pe teren.

Nu e bautura principala cauza a indolentei. Aia vechii, chiar daca le placea sa mai traga la masea, iubeau fotbalul. Le facea placere sa alerge dupa minge. Jucau si pentru bani, dar si pentru placere. Panaramele din ziua de azi iubesc doar banii. 90% din jucatori intra pe teren in sila, din obligatie. De aia jucam un fotbal de *****.

Melcyah
8th November 2009, 22:52
Nu e vorba de asta dar daca ar fi asa si printr-o minune ar juca Drogba sau C.Ronaldo la noi in campionat cred am avea 6-7 penalty pe meci :(. Trebuie si noi sa ne trezim sa jucam fotbal, nu sa il mimam. Oricum Torje e foarte bun jucator si poate unul cu mai multa experienta ar fi pasat in locul lui. Aici sunt vinovate si televiziunile unde mai mult se discuta de arbitraj decat altceva si intrebari de genu " Cum vi s-a parut arbitrajul ".

valitudor
8th November 2009, 22:54
Vladek, de acord cu tine, eu n-am zis altceva. Au fost o gramada de fotbalisit mai buni decat aia amintiti care, poate, beau mai mult dect ei. Insa cum vreti voi sa-l numesc pe Tamas? Iii zic si eu cum imi vine la mana, referindu-ma la cel mai mare talent al sau. BETIVUL

Melcyah (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=54227), lasa-ma te rog cu textele astea cu Drogba si Ronaldo. Noi jucam in liga lui mitica si-mi doresc si eu sa beneficiez de aceeasi interpretare a arbitrilor, atat. Si eu imi doresc sa judece ca-n Anglia, dar nu numai in defavoarea noastra. Pricepi acum?

Tyler Durden
8th November 2009, 22:55
Avand in vedere cine pe banca la Dinamo, egalul e infrangere :cool:

Avand in vedere ca mi-e somn, la revedere.:D

Melcyah
8th November 2009, 23:00
@Valitudor: Imi cer scuze daca ai inteles ca i-am criticat cei care i-am enumerat ca au baut. Din contra i-am dat exemplu ca mureau pe teren chiar daca erau prin baruri. Si am zis asta cand am vazut ca ai scris "Am scapat de betiv" :D Sincer nu deranja asta pe nime daca ei ar si da totul pe teren. :D Oricum si eu am inteles gresit :P am crezut ca la Grigorie te-ai referit ca e betiv :P de aia am si dat exemplele ^_^

valitudor
8th November 2009, 23:01
Ideea care ramane este ca noi suntem varza iar Rapidul este la fel de varza. In fiecare luni imi spun ca nu meirita sa-i fac audienta nesimtitului de mitica iar in WE alerg in fata TV-ului. :headbang:

Vladek
8th November 2009, 23:04
Welcome to the club :lol: . Suntem niste dependenti fara speranta. Toti ne plangem ca fotbalul romanesc e vai de capul lui, dar nu ne putem abtine. Tot ne uitam, oricat de jalnic ar fi.

valitudor
8th November 2009, 23:04
am crezut ca la Grigorie te-ai referit ca e betiv :P de aia am si dat exemplele ^_^

Pai si ce, nu e betiv? :D. La betivul nostru ma refeream

Apropo de arbitraj: dupa parerea mea Hategan a abitrat foarte bine, mai putin faza aia, dar nu asta conteaza. Golul n-a venit ca suntem fraieri, nu ca n-a vrut Hategan

Da Vladek, cu alte cuvinte contribuim la statusul asta de nesimtit al lui Cristea & Co. Le umplem buzunarele...

Cristina
8th November 2009, 23:08
Avand in vedere ca mi-e somn, la revedere.:D

Noapte buna!:D

valitudor
8th November 2009, 23:10
Tylere, cum naiba faci ca te baga in seama toate domnisoarele?

Ups, ar trebui sa-mi schimb avatarul...

berzecus2003
9th November 2009, 00:26
"Rapid este o echipa jalnica. Dintotdeauna au fost o echipa care juca spectaculos, insa astazi au refuzat jocul, iar dupa meci erau multumiti cu acest rezultat.


citesc asta ...si ma multumesc cu ce arata fotbalul romanesc...vreau fotbal schimb canalul ,vreau circ caut un program "made in romania"....asta e!!!

Hingherul
9th November 2009, 00:38
vedem si noi niste sanctiuni dupa meciul asta pentru scandari rasise?

delaparis
9th November 2009, 00:41
Deci nici macar cu Rapid nu castiga Dinamo ... intr-adevar nu este in forma :D

Datenshi
9th November 2009, 00:41
E incredibil cu cata scarba au jucat leprele astea cu Steaua si Dinamo. Un egal norocos, din nou. Multumim Bornescu, multumim Ionita. Si cam atat...

Rossi
9th November 2009, 02:09
E incredibil cu cata scarba au jucat leprele astea cu Steaua si Dinamo.

Un egal norocos, din nou. Multumim Bornescu, multumim Ionita. Si cam atat...

Ai uitat Multumin Hațegan ... si-a facut datoria pe intreg parcursul meciului ... in min 68 chiar a avut o interventie de exceptie :ok:

UCV
9th November 2009, 02:11
Ai uitat Multumin Hațegan ... si-a facut datoria pe intreg parcursul meciului ... in min 68 chiar a avut o interventie de exceptie :ok:

Da si voi mereu va plangeti de arbitrii... de cand a inceput campionatu asta faceti.

Rossi
9th November 2009, 02:18
Da si voi mereu va plangeti de arbitrii....

Si ce ai vrea ? Sa radem ca am fost furati in 5 din 13 etape ?! ...

UCV
9th November 2009, 02:23
Nu , sa va obisnuiti... dar ati ras cand ati furat voi nu ?

MaxximusLegion
9th November 2009, 02:29
dinamovisti care se plang ca-s furati de arbitri.....:happy

Radu
9th November 2009, 06:34
vedem si noi niste sanctiuni dupa meciul asta pentru scandari rasise?

Ce plm scandari rasiste ma?Tiganii il injura pe haldan...cainii pe cristinel....ce plm scandari rasiste...:cool:

vlad1607
9th November 2009, 09:32
meritam sa castigam...da nici nu ne mai miram cand ne mai "ajuta" vreun arbitru....

Fedayn
9th November 2009, 10:47
per ansamblu, arbitrajul a fost bun...

valitudor
9th November 2009, 11:06
Mie mi s-a parut foarte bun arbitrul, fara gluma. E adevarat, eu as fi dat 11 m acolo, dar atunci ar fi fost excelenta prestatia arbitrului :)

vlad1607
9th November 2009, 11:08
si spune-mi cate lovituri clare de la 11 m nu am primit turul asta pana acum ? 6-7 ? :rosu:

Fedayn
9th November 2009, 11:09
cainii isi dau foc in peluza :D
HOT DOGS :happy:happy:happy

poti fi lejer catalogat ca fiind purtator ilegal de creier.....:cool:....dar la voi este ceva normal :D

valitudor
9th November 2009, 11:26
Asa e Vlad, insa trebuie sa recunosti ca este o imbunatatire a prestatiei arbitrilor daca e sa ne referim la meciul cu Gloria :)

vlad1607
9th November 2009, 11:38
nu am zis ca nu...DAR iarasi am fost "ajutati" cu neacordarea unui 11m...

Charon
9th November 2009, 12:02
cu Nae Manea antrenor.........p**a viitor!:(
forta piratii!

Nico21
9th November 2009, 12:26
Asta chiar e prea tare...dinamovistii se plang de arbitraj...mai trebuie sa fiti furati vreo 1000 de partide la rand,pentru a va putea vaita ca au fluierasii ceva cu voi...

Duba
9th November 2009, 13:08
si spune-mi cate lovituri clare de la 11 m nu am primit turul asta pana acum ? 6-7 ? :rosu:

Ce vorbesti, vreo 25 si nu clare super clare.

Ba fruatrati mai sunt suporterii blatuitorilor. Daca si ala a fost penalty!!!!!!! Dar asa sunt ei, s-au invatat sa fure, iar atunci cand arbitrul este corect, tipa cat ii tin plamanii ca au fost furati. Cand Galatei i s-a anulat gol perfect valabil si nu i s-a acordat penalty clar ca lumina zilei n-ati mai latrat atata.



Meci de 1X2. Am votat X, pt. ca mi-l doresc. :D

Rezultat excelent!. FELICITARI ambelor echipe! :D

vlad1607
9th November 2009, 13:36
esti cel mai [editat]

Rossi
9th November 2009, 15:08
Asta chiar e prea tare...dinamovistii se plang de arbitraj...

Daaaa ... daca aveati penalty si nu il primeati , ati fi tipat 1 an de zile intruna ...

ps: am inteles ca tu esti unul dintre rapidistii care au fost prinsi cu petarde bagate in fundulet :rosu:

Hingherul
9th November 2009, 15:16
rosii, sa nu zici ca tu esti unul din cainii care le-a depistat dupa miros :D

UCV
9th November 2009, 15:18
Daaaa ... daca aveati penalty si nu il primeati , ati fi tipat 1 an de zile intruna ...

ps: am inteles ca tu esti unul dintre rapidistii care au fost prinsi cu petarde bagate in fundulet :rosu:

Hai ca parca esti copil mic , acum ce o sa faci ? O sa plangi atata timp dupa un penalty ?
O echipa de top nu se plange de un penalty...nu ? Sau acum sunteti o echipa mediocra

Charon
9th November 2009, 15:18
doar o constatare:cum s-au intors sudistii in Pch,cum au inceput "vanzarile"!:)
baietii care se "vand" rivalilor critica pe baietii care se vand conducerii........Superb!:D

Rossi
9th November 2009, 16:35
Alexe: "M-a durut rău contra, resimt și acum urmările"

Interesant este ca nu s-a dictat nici macar fault .... ce sa mai vorbim de cartonas ....

Rossi
9th November 2009, 16:40
Trebuie si noi sa ne trezim sa jucam fotbal ....

ce-mi place la voi e ca mereu va demonstrati IQ-ul de ghiulesti ... adica unul pe minus ...

In Anglia nu se dicta penalty la Torje ? Pai tot in Anglia nu ati fi primit vreo 20 de lovituri libere , pe care in meciul cu Dinamo le-ati primit ...

Pai ce facem ? Ne comparam cu Anglia doar cand ne convine , doar la anumite faze ale jocului ?! ... :rosu:

Charon
9th November 2009, 16:57
ferice de cei saraci cu duhul........

Duba
9th November 2009, 17:48
Prima faza pe care Hategan a comentat-o a fost contactul dintre Marius Constantin si Gabriel Torje. "Este un contact intre mana lui Marius Constantin si Torje, insa in momentul in care Gabi si-a prelungit mingea, cade imediat cand vede mana in fata lui. Mingea este la distanta, iar contactul nu are intensitate. Nu pot sa acord penalty la un asemenea contact, se arunca imediat. Nici macar nu mi-a cerut lovitura de pedeapsa", a explicat Hategan la gsptv.

Apoi, Hategan a vorbit si despre faza din finalul meciului, in care dinamovistii au solicitat penalty dupa ce mingea a atins mana lui Adrian Iencsi.

"Am dat fault in atac la Andrei Cristea, dupa ce l-a impus pe Costin Lazar. Jocul este oprit in momentul in care mingea atinge mana lui Iencsi", a mentionat Hategan.


Pt. blatuitori
Hai nu mai plangeti ca n-a fost absolut nimic. Hategan a explicat f. clar ce s-a imtamplat cu adevarat pe teren.

Hingherul
9th November 2009, 18:33
Ce plm scandari rasiste ma?Tiganii il injura pe haldan...cainii pe cristinel....ce plm scandari rasiste...:cool:

daca te gandesti ca noi am fost suspendati o etapa pentru ca i-am urat sanatate ciobanului parca ar merita si asta macar 2 etape.

pana la urma au primit doar o amenda care o sa fie platita de firma de paza.
si totusi, hariciumba suprema striga in continuare ca a este furat :)

urata "echipa", urati conducatori si suporteri asemenea :rosu:


LE: si culmea HOTIEI, au luat amenda pentru bannere nicidecum pentru scandari :D

valitudor
9th November 2009, 20:31
Hingherule, intotdeauna, de-a lungul istoriei, clasele superioare au au fost privite cu ura si invidie de cei multi, prosti si saraci. De ce ar sta altfel in zilele noastre?

Si zici ca ne urasti?

Hingherul
9th November 2009, 20:32
asta ar presupune un oarecare sentiment din partea mea... ma rezum la dispret ;)

Hingherul
9th November 2009, 20:37
Hingherule, intotdeauna, de-a lungul istoriei, clasele superioare au au fost privite cu ura si invidie de cei multi, prosti si saraci.

"Gorilele nu vor imprastia cateva sute de fani la Computerland! Daca se duc doar cativa baieti din Sud va fi altceva. Curaj, dinamovisti! Om fi prosti, dar suntem multi! Dinamo suntem noi!"
yaesu (03.10.2009 19:11)

asta e un citat de pe dinamomania. ai grija cu cuvintele ca te contrazic baietii....si faptele!

valitudor
9th November 2009, 20:40
Nonsens. Atat ura cat si dispretul reprezinta sentimente.
Pe mine ma incearca alta emotie cand iti citesc mesajele: mila. Chiar nu te putem ajuta nicicum?
Chiar si acum cand iti poti vedea favoritii jucand fotbal tu stai pe topicurile lui Dinamo?

Hingherul
9th November 2009, 20:45
daca tu zici ca dispretul e un sentiment.... atunci sunt un sentimental in ceea ce va priveste.
pe mine nici mila nu ma incearca atunci cand va vad hariciumbele cum se chinuie pe teren si pe voi cum incercati sa-i acoperiti prin strigate isterice cum ca va fura lumea.
dar sunteti simpatici totusi...ma distrati :)

Elgorriaga
9th November 2009, 22:54
Ideea este să ignorăm trollingul și cretinismele din posturile lui Hingheru și lui Duba.

Do not feed the trolls!

Altfel n-o scoatem la capăt cu astfel de animale.

(Mă aștept să iau un avertisment pe tema asta ... mă întreb cînd vor păți același lucru cele 2 împuțiciuni mai sus pomenite).

YoYoyOi
9th November 2009, 23:13
vedem si noi niste sanctiuni dupa meciul asta pentru scandari rasise?

vezdetreaba :D

crezi ca cineva a trecut in raport asa ceva? In Groapaaaa??? :happy

Elgorriaga
9th November 2009, 23:15
Nii măh, c-o fo' pe fază a lu' Datenshi, și mi-o mai dat un punct de avertisment.

Bravos națiune!

Mă băieți, îmi pare rău de acest site, dar de mîine încep și io cu trollingul, și să nu dea mama dracilor bălțați să mă suspende careva ... cel puțin nu pînă nu+s banați definitiv cei doi trolli de care vorbeam.

Dixit.

valitudor
9th November 2009, 23:19
Abia astept articolul Irinei referitor la comisiile LPF aservite dinamovistilor :lol:

JJ
9th November 2009, 23:21
Cel mai tare ma enerveaza ca dupa ce conducem si dominam jocul ne egaleaza toate panaramele: Si Steaua, si Dinamo... :( De trei etape n-am luat decat doua puncte. :(

YoYoyOi
9th November 2009, 23:25
Abia astept articolul Irinei referitor la comisiile LPF aservite dinamovistilor :lol:

la *****urile astea nici nu mai tre articole. E un adevar recunoscut de mult timp pentru a-l repeta mereu in articole

Ursanu
9th November 2009, 23:44
Salut -fraților românii !!! N'a mai scris demult la D-ră pe forum, dar în accasta seară m-am gândit să scriu si eu câte ceva despre meciul Dinamo-Rapid. Într'adevâr meciul de aseară a fost pe alocuri frumos...,dar în cea mai multă măsură , parcă a arătat ca un joc aranjat de regizor bine pus la punct. Ăstâ-i adevârul real, ce s'a petrecut între cele două ecipe... Dinamo în prima repriză a jucat foarte prost, numai abia în a douâ sa'u trezit ca să egaleze..., si până la urmă le-a eșit....

Rossi
10th November 2009, 04:51
Cel mai tare ma enerveaza ca dupa ce conducem si dominam jocul ne egaleaza .... Si Steaua, si Dinamo...

cu steaua ati miscat ceva in repriza a 2-a ?
cu Dinamo ati miscat ceva pe parcursul celor 90 de minute ? :rosu:

Rossi
10th November 2009, 06:01
http://img43.imageshack.us/img43/3906/960190513dinamo2.jpg

Datenshi
10th November 2009, 08:33
cu Dinamo ati miscat ceva pe parcursul celor 90 de minute ? :rosu:

Prostii, uite ce zicea Maneaua:
"Trebuia să ne apărăm, să închidem jocul, dar jucătorii voiau să mai înscrie!"


:happy

valitudor
10th November 2009, 08:48
Ce tare e asta :D

UCV
10th November 2009, 08:54
Prostii, uite ce zicea Maneaua:
"Trebuia să ne apărăm, să închidem jocul, dar jucătorii voiau să mai înscrie!"


:happy

Declaratie de antrenor... :yeah:

Cristy RVD
10th November 2009, 08:57
...slab :D

valitudor
10th November 2009, 09:45
Pentru domnisoara care se doreste ziarist:

Uite ce scrie ceea ce numesc eu un ziarist sportiv:
http://vochin.gsp.ro/stiri/1084/meciul-care-a-descris-starea-de-non-profesionism-din-fotbalul-romanesc-ce-debandada.htm

samar
10th November 2009, 16:25
Pentru suporterii ambelor echipe:

http://fcaltona.fzr.ro/?p=74

valitudor
10th November 2009, 16:41
Cu toata stima pentru rapidisti... asta este un articol slab si foarte subiectiv. Sunt cateva idei interesante, dar tot slab ramane...

Rossi
10th November 2009, 20:57
Cu toata stima pentru rapidisti... asta este un articol slab si foarte subiectiv...

mai aveau putin si ziceau ca ne-au calarit :happy

statistica spune totul ...

http://img43.imageshack.us/img43/3906/960190513dinamo2.jpg

Hingherul
10th November 2009, 20:59
nu te uda inca....daca nu marcau din minutul 2 si nu adoptau strategia aia a la cartu va rupeau cocartu.
au fost naivi dar cu nimic inferiori voua.

Aurel.D
11th November 2009, 15:38
Mda, "gandirea" hinghereasca, vesnic fara nici o logica....la cate ocazii clare de gol a avut Dinamo, trebuia sa castige clar!! :ok:

samar
11th November 2009, 16:18
Mda, "gandirea" hinghereasca, vesnic fara nici o logica....la cate ocazii clare de gol a avut Dinamo, trebuia sa castige clar!! :ok:

Atunci,s-o luam altfel.... Norocul tine cu cel mai bun :cool:

Lexus.
11th November 2009, 16:45
Atunci,s-o luam altfel.... Norocul tine cu cel mai bun :cool:
Vezi ca mai sunt si alte vorbe din batrani legate de noroc;)...nu e neaparat cazul vostru, aici...dar in nici un caz in meciul asta nu a tinut norocul cu cei mai buni.

Din pacate, arbitrul a gresit grav in favoarea vostra (ca sa nu zic ca a tinut cu voi, pentru ca poate nu este corect spus) la faultul evident al lui M. Constantin in careu asupra lui Torje. De asemenea in prelungiri a fluierat aiurea un fault in atac, in loc sa sanctioneze hentul lui Iencsi in careu...si asa "norocul" a tinut cu...voi.;)

Tyler Durden
11th November 2009, 22:43
Se pare ca ala a fost 11, dar habar n-am despre ce hent vorbesti.

Lexus.
12th November 2009, 07:52
Se pare ca ala a fost 11, dar habar n-am despre ce hent vorbesti.
Cel din minutele de prelungiri, in careul Rapidului, cand Iencsi opreste mingea cu mana si arbitrul fluiera...fault in atac la Andrei Cristea.

...oricum dupa ce vezi mizeriile din ghencea, epicentrul mizeriei romanesti, fazele astea sunt mici glume...

Tyler Durden
12th November 2009, 12:14
In fine, nu-mi amintesc faza.

Lexus.
12th November 2009, 21:32
In fine, nu-mi amintesc faza.

Asta:

http://img18.imageshack.us/img18/3275/00000iencsihent.jpg (http://img18.imageshack.us/i/00000iencsihent.jpg/)

...si arbitrul a fluierat..."fault in atac" la Andrei Cristea...