PDA

View Full Version : Etapa 13: Internațional Curtea de Argeș - Universitatea Craiova 0-1



delaparis
2nd November 2009, 20:36
Vineri, 6 noiembrie
Internațional Curtea de Argeș - Universitatea Craiova,
ora 18.00

discutii inainte si dupa meci

stiintacv
2nd November 2009, 21:25
:sleep:sper ca favoritii sa nu ne faca iar un weekend de cacao...

janessu
3rd November 2009, 11:54
asta e ... primul egal pt. interisti in campionat
X

emil_bv
3rd November 2009, 12:15
Inter joaca acasa, deci e greu de crezut sa se termine 1, iar egalurile vad ca nu le priesc argesenilor, deci: 2

Leo
3rd November 2009, 21:07
2 mare cat Casa Poporului .

delaoltenia
4th November 2009, 14:26
2-2

TeBat
4th November 2009, 14:32
1 sau 2

bigbluelyon
4th November 2009, 20:39
Tin cu Universitatea Craiova dar la forma in care suntem acum nu imi pun mari sperante in meciul de la Pitesti.

papaletto2000
5th November 2009, 10:55
6 puncte in urmatoarele doua meciuri sunt vitale. alte rezultate decit victoriile ne transforma intr/o candidata serioasa la retrogradare.

Sezione
5th November 2009, 17:03
Hmmm....daca n-am avea cea mai penibila aparare din liga 1...cu Stoica si Soava zero barati...as zice 2 ....supersolist.... asa.....merg pe un egal...

Crai_oltean
6th November 2009, 16:33
Stoica si Soava nu vor juca in aparare. De fapt, cred ca Soava nu va juca deloc.

bigbluelyon
6th November 2009, 17:30
pacat de copii pe care ii avem in echipa ce sunt obligati sa stea rezerve datorita unor MARI VALORI cum ar fi stoica soava ce se plimba pe teren degeaba

Denis
6th November 2009, 20:16
2 solo.

Mario375
6th November 2009, 20:37
Hai Craiova!

International Curtea de Arges - Universitatea Craiova = 1-6 :ok:

Cipri
6th November 2009, 21:12
0-1 , Dina ;)

Frumoasa faza :)

Rossi
6th November 2009, 21:33
În minutul 36, Craiova a avut penalty ... prost e Deaconu :rosu:

Cristy RVD
6th November 2009, 21:56
iar a luat Frasineanu :rosu: :happy

stiintacv
6th November 2009, 22:21
In sfarsit victorie in deplasare,in sfarsit gool dina,in sfarsit un weekend mai fericit...sper sa ne salvam de la retrogradare.

malexoid
7th November 2009, 08:07
cum - necum...3 puncte raman 3 puncte, victorie de moral a stiintei, incepe ascensiunea!
Felicitari Craiova!!!
PS: penalty clar pentru juveti, "bricheta" penibil!!!

Leo
7th November 2009, 09:42
Cipri, Cristian, emil_bv, leodacin, malexoid, mateiasi, Rave_o_Lution, Sezione, stiintacv, YoNuTzz, ZEROSASE

Cine stie, cunoaste !

Lordul
7th November 2009, 13:35
felicitari Craiovei pt meciul de aseara :ok:

TeBat
7th November 2009, 20:08
foarte bun rezultatul pt olteni :)

delaoltenia
8th November 2009, 18:42
ma bucur pt.Stiinta. :)

UCV
9th November 2009, 01:52
Desii am castigat... prestatia echipei lasa de dorit... sper sa ne revenim pentru ca urmeaza meciul de cupa cu cefere.

Duba
9th November 2009, 18:02
Nu numai prestatia Craiovei a lasat de dorit, dar si cea a arbitrului, care a favorizat mai mult decat evident echipa lui Mititelu. La faza cand l-a eliminat pe Frasineanu, chipurile pentru simulare, in mod normal trebuia sa acorde penalty pentru International, lucru recunoscut de un oltean get-beget, fostul arbitru international Ion Craciunescu.

UCV
9th November 2009, 19:28
Nu numai prestatia Craiovei a lasat de dorit, dar si cea a arbitrului, care a favorizat mai mult decat evident echipa lui Mititelu. La faza cand l-a eliminat pe Frasineanu, chipurile pentru simulare, in mod normal trebuia sa acorde penalty pentru International, lucru recunoscut de un oltean get-beget, fostul arbitru international Ion Craciunescu.

Poate si la costea trebuia sa dea penalty , poate si atunci cand a ridicat fanionul la offside-ul lu costea trebuia sa lase jocul sa continue.
Nu mai vorbii de arbitraj in favoare Universitatii ca iti dau exemple si din campionatul asta in care am pierdut cel putin 4-5 puncte.

janessu
10th November 2009, 13:45
Poate si la costea trebuia sa dea penalty , poate si atunci cand a ridicat fanionul la offside-ul lu costea trebuia sa lase jocul sa continue.
Nu mai vorbii de arbitraj in favoare Universitatii ca iti dau exemple si din campionatul asta in care am pierdut cel putin 4-5 puncte.

aici se discuta despre International - U Craiova, meci in care craiova a fost avantajata in mod evident. De ce oare, daca lui Frasineanu i-a dat galben pt simulare cica (desi a fost penalty clar), cand a dat simulare la Costea nu a acordat acelasi cartonas galben??? I-a dat lui Frasineanu ca doar mai avea unul si obosise! Un arbitru idiot, care nu a arbitrat cu rea vointa, pur si simplu atat poate el. Si da, Craiova a fost dezavantajata de fluierasi in acest campionat, dar asta nu inseamna ca in urmatoarele partide trebuie ajutata ... pe punctele altora mai mici, cred ca aici suntem de acord!
Din pacate vad ca Inter trebuie sa joace acasa in 10 aproape in fiecare partida. Macar sa le spuna cineva care e treaba si sa intre de la inceput in 10.

UCV
10th November 2009, 23:45
aici se discuta despre International - U Craiova, meci in care craiova a fost avantajata in mod evident. De ce oare, daca lui Frasineanu i-a dat galben pt simulare cica (desi a fost penalty clar), cand a dat simulare la Costea nu a acordat acelasi cartonas galben??? I-a dat lui Frasineanu ca doar mai avea unul si obosise! Un arbitru idiot, care nu a arbitrat cu rea vointa, pur si simplu atat poate el. Si da, Craiova a fost dezavantajata de fluierasi in acest campionat, dar asta nu inseamna ca in urmatoarele partide trebuie ajutata ... pe punctele altora mai mici, cred ca aici suntem de acord!
Din pacate vad ca Inter trebuie sa joace acasa in 10 aproape in fiecare partida. Macar sa le spuna cineva care e treaba si sa intre de la inceput in 10.

Nu am zis asta , Doamne fereste ca trebuie ajutata Craiova in meciurile cu echipele mai mici , am zis doar ca nu cred ca a facut-o intentionat sa o AJUTE pe Craiova . Atat pot arbitrii de la noi din tara...