PDA

View Full Version : Este aberant Mircea Sandu?



ADelPiero
30th September 2004, 23:19
Bunele relatii dintre Anghel Iordanescu si Mircea Sandu au trecut la polul opus, cel al cutitelor, dupa untul si mierea cu care cei doi ne-au obisnuit in ultimul timp. Motivele? Nasu' cere sapte puncte din urmatoarele trei partide, ceea ce Generalului i se pare innaceptabil. Da cineva mai mult? Ar putea fi un post liber la nationala Romaniei, in curand.

ady_azzuro
1st October 2004, 00:47
Bineinteles ca prima varianta.

Bancaru
1st October 2004, 16:36
Eu cred ca acum a sosit momentul ca Mircea Sandu sa castige o bruma de capital pentru imaginea sa cam "afumat". Il da jos pe Iordanescu, pe motiv ca nu vrea sa "serveasca" la masa nasului, sau ca ia bacsis cam mare, si il aduce pe Piturca. Unii poate vor rade de ideea asta, dar eu cred ca Piti este un antrenor bun, mai ales pentru ecipa nationala.
Oare Nasul vede ce scriu eu aici?
Del Piero, fa si tu un "poll" nou ca sa vedem cati il mai vor pe domnu' Cashcheta. Daca exista asa ceva si eu nu am vazut... asta este

Adrian
1st October 2004, 19:57
Ceva e putred...a aparut si oferta asta de la Legia Varsovia, asa, din senin. Daca nu era nimic, cum de s-au gandit polonezii la un antrenor care are bine-merci contract si isi vede de treaba?

ricky
1st October 2004, 21:54
Daca Sandu procedeaza asa atunci simte ca ii fuge pamintul de sub picioare !
Cu alte cuvinte : se pregateste pentru vremuri :jerk: !
Sint sigur ca SARPELE o sa stie cum sa-si scoata gitul din LASOU ! :evil:

P.S. Sau...cu alte cuvinte ( :evil: ) : SHOBOLANII PARESESC VASUL CIND SIMT CA VINE FURTUNA !
Mai este cineva in RO care il crede pe Sandu ? :headbang:

giovanni BV
2nd October 2004, 09:48
Lasa-l pe Sandu sa zica ce vrea , daca i-a acordat aceasta sansa lui Iordanescu , cel putin sa-l lase impace sa faca treaba in continuare si ar fi mai bine sa-l sustina in aceasta cursa de calificare , decit sa provoace un alt scandal in fotbalul romanesc !!! Ca sintem de risul lumii la acest nivel , de scandal , multa lume isi face cruce cind aude ce se intimpla la noi in propria noastra " gradina "a fotbalului !!! Pacat , ca daca da Domnul si intram in Uniunea Europeana , atunci o sa asiste toata lumea fotbalului la conducerea acestui sport din Romania !!! Eu mi-as dori in primul rind sa facem o buna cursa din calificari , si sa ne pastram reputatia noastra in fotbalul mondial !!!

petru
3rd October 2004, 07:52
da, cred ca are dreptul sa-i ceara punctele. iordanescu e un dezastru pentru nationala. ar fi trebuit dat afara acum un an, dar poate nici dupa meciul cu cehia nu e prea tarziu.

ADelPiero
4th October 2004, 22:03
poate pt nea` asia iorda` e exagerat :)

Denis
6th October 2004, 07:05
nu shtiu yo ce avetzi voi cu iordanescu :rosu: :rosu: :rosu:

ricky
6th October 2004, 09:20
da, cred ca are dreptul sa-i ceara punctele. iordanescu e un dezastru pentru nationala. ar fi trebuit dat afara acum un an, dar poate nici dupa meciul cu cehia nu e prea tarziu.

Mai crezi, PETRU ?
DEMISIA, de ONOARE ( ha ! onoare ?! ), ea nu exista in politica si fotbalul romanesc !
Priviti si voi in EUROPA si ORIUNDE .
Cine se poate "mindri" cu atitea nereusite (calificari ) si totusi sa ramina in post si sa cistige pentru merite (?! care ?!) si un salariu pe care multi nici nu-l viseaza ( vezi diferenata REHAKLES-PUIU !) .

P.S. Poate ar trebui sa vindem lipiciul romanesc : "lipit :jerk: de scaun" ! :mda:

Sinn Fein
8th October 2004, 13:39
Daca Sandu procedeaza asa atunci simte ca ii fuge pamintul de sub picioare !
Cu alte cuvinte : se pregateste pentru vremuri :jerk: !
Sint sigur ca SARPELE o sa stie cum sa-si scoata gitul din LASOU ! :evil:

P.S. Sau...cu alte cuvinte ( :evil: ) : SHOBOLANII PARESESC VASUL CIND SIMT CA VINE FURTUNA !
Mai este cineva in RO care il crede pe Sandu ? :headbang:

si eu cred la fel, incearca sa-si salveze pielea. cred ca simte ca iar nu ne calificam si vrea sa scape, nu conteaza pe cine calca.

sotostone
8th October 2004, 13:50
sunt varza amandoi parerea mea.... si zic varza in sensul de nepotrivitzi pt. posturile lor ... ca ei de fapt s-au scos.... de mult.....
Iordanescu e depashit.... si instabil emotional....
Nashu... e prea smecher si fals prin seriozitate

"parerea mea"

ovi
8th October 2004, 16:07
cam asta ar trebui sa-i faca :ciocan: sandu lui iordanescu daca nu castiga macar 7 puncte in urmatoarele 3 meciuri

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:13
nu-i face. desi...
din pacate daca ar fi fost un fotbal normal, "nea puiu" era la pensie si depana la gura sobei timpenii:))

sotostone
8th October 2004, 16:31
da la pensie da depana...dar cred ca nu tampenii.....are cu ce sa se mandreasca.... sferturi de finala in SUA '94..... trebuia sa se retraga atunci de tot..... in culmea gloriei... dar mai shtii poate ne uimeshte pe totzi shi revine in primele 8 echipe ale lumii in 2006 in Germania...=)) :))

vasile314tzurka
8th October 2004, 16:32
nu ii ajungeau banii

Zebrone
9th November 2004, 16:47
sandu e aberant dar nu prin faptul ca-i cere lui iordanescu sa se califice la mondiale. da r iordanescu pare sa nu mai inteleaga nimic din fotbalul actual asa ca destituirea lui se impunea de la sine, ptr ca onoarea nu are nici un sens in ochii consilierului psd:rosu:

tchibos
12th November 2004, 17:10
Poate sa ii ceara Sandu lui Iordanescu sa obtina 10 puncte din 3 meciuri ca Iordanescu tot cat stie el scoate, adica obtine atatea puncte incat sa nu ne calificam. Eu cred ca si daca cei doi ar face schimb de posturi tot atat de bine ar merge nationala... se pricepe Iordanescu la antrenat cat se pricepe Sandu la condus fotbalul din Romania. :rosu: pentru amandoi. Sper sa ma contrazica rezultatele.
-----------------------------------------------------------------------
Cu ocazia asta sper sa il vedem si pe Pascovici in nationala. :shock: :shock: :ok:

Bancaru
12th November 2004, 22:17
Dim cate stiu eu Gigel Coman fusese si el anuntat printre selectionati. Cel putin asa se spusese la stirile sportive de la proteve... Asa au zis aia, ca Nationalul are 4 convocati. Pana la urma este sau nu?

Nicholas
13th November 2004, 10:45
:ok: Sandu nu ii cere mult lui Iordanescu, daca ii cerea mult, ii cerea 9 din 9.Si noi vrem calificarea.Asta nu se obtine cu 5 puncte din 9.
Oricum Mircea Sandu nu mai are mult si ajunge in stadiul de fie il schimba pe Iordanescu fie se duce la vale cu el. :drak:

Hai Romania

-----------------------------------------------------------------------------------

Steaua BUCURESTI FOREVER