PDA

View Full Version : Care este echipa ta favorita?



Dani
20th June 2003, 10:37
Care este echipa ta favorita din divizia A?
Am observat ca s-a mai facut un astfel de chestionar dar lipseau echipe foarte importante totusi.Am incercat sa le pun pe toate cele 16 dar am inteles ca sint permise doar 10 obtiuni.
Am pus totusi Ceahlaul si Bacaul pe aceeasi obtiune,la fel Petrolul si Astra

Pentru celelalte 4 va rog pe voi sa le mentionati.

Shield
20th June 2003, 10:49
Pentru cat timp ai pus sa ruleze chestionarul?
Cred ca sunt f putini aceia care simpatizeaza in acelasi timp si cu Petrolul si cu astra.Forza Dinamo!

inter
20th June 2003, 10:49
ROMANI PRIN NASTERE, OLTENI PRIN GRATIE DIVINA ! :happy

FORZA STIINTA !

Sorin
20th June 2003, 10:51
Hai Craiova! :ok:

Dorin
20th June 2003, 11:01
FC ARGES de inima si de la inceput apoi dinamovist o vreme prin studentie la Bucuresti . Dar pina la urma tot cu inima am ramas . Si mi-a venit si mintea la cap....! :yeah: Dorin

Jhan
20th June 2003, 11:05
Chiar sunt curios de rezultate.Cati suporteri are"echipa mafioto-********a venita cu tancurile ....bla bla bla".Eu tin totusi cu ea.Timisorenii,ca niste civilizati de ardeleni ce sunt sper sa nu aiba nimic impotriva.
Forza Dinamo!

ovidiudod
20th June 2003, 11:26
Steaua Bucuresti-regina Europei
7 mai 1986-o zi de neuiata, o echipa de neuitat. :happy
:firedevil: inimile suporterilor stelisti sunt fierbinti de dragoste fata de STEAUA

apparte
20th June 2003, 12:39
nu votez,pt ca n-am voie sa dau 2 voturi :P !Pai cum adica?Sa votez doar STEAUA si sa las de o parte Bihoru?Asa ca voi spune ros-albastrii,ole!

Ayrton
20th June 2003, 12:44
... /hello DINAMO :yeah:

nemo_
20th June 2003, 13:32
DINAMO!!!
WE WILL BE THE CHAMPIONS!!!!

BONJOVI
20th June 2003, 16:04
FC ORADEA

mircea
20th June 2003, 16:12
HAI DINAMO!HAI BAIETII! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Hoffa
20th June 2003, 16:13
O iubire alb-albastra la Craiova e mereu

Jhan
20th June 2003, 16:33
Se pare ca Dl Dani a anulat chestionarul.Ce se intampla,erau cumva prea multe voturi pt Dinamo si prea putine pt Timisoara si Rapid? :D :D :D
Cum asa?Si chiar asa sa te superi si sa anulezi chestionarul.Nu e frumos /nope/
Hai Dinamo.hai Dinamo,hei,hei! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

inter
20th June 2003, 16:40
mda, era interesant de vazut chestionarul :thinkso:
poate apare din nou :drak:

Dani
20th June 2003, 16:44
mda, ai fost atat de curios de rezultate incat ti-ai facut 5 conturi si ai votat ca disperatu,lista membrilor e graitoare. Nu stiu cu ce te incalzeste asta. Voi tot blatisti ati ramas,asta va dovedeste slabiciunea.

inter
20th June 2003, 17:02
brava Dani :happy , l-ai prins :D
nick-ul sub care posteaza pe forumul lui dinamo e Jhan :D :D :D

deep purple
20th June 2003, 17:05
Jihan, daca Timisoara e in Ardeal, atunci Jiul trece prin Tecuci si Nilul izvoraste din Muntii Orastiei.

Albastreata
20th June 2003, 17:34
/nope/

zamolxe
20th June 2003, 17:45
Tin cu cei mai buni: RAPID

justafan
20th June 2003, 23:36
FORZA POLI! Am demonstrat in tribuna cine e cea mai tare , mai trebuie sa ne semnam prin chestionare...? sun

Blue
21st June 2003, 00:43
:D :D :D :D jhan ,subzero &co ce facusi tata? :D :D :D

tu nu vezi mah ca numai cu blaturi umblatzi ? Nu stiu exact ce s-a votat dar fac pariu ca lupta era tot intre Craiova si Timisoara ,de fapt cifrele de la stadion spun foarte multe(la voi e cifra aia rusinoasa de 3000 :) ) si pe urma ai venit tu cu ursu :D :D :D

Da' ,ce fatza de ursar ai... :D :D :D

Tocmai pusesem aseara un mesaj si eram foarte curios sa vad daca a avut vreunul din voi curajul si puterea sa raspunda :D :D :D

Vroiam sa demonstrez ce a reusit Dani azi.
q.e.d.


:D :D :D

P.S.1: Esti tare Dani , bine asa :D :D :D Vezi, d'aia e Banatu' fruntea :)

P.S.2: Ayrton, ai si tu vreun amestec aici ?:drak: ascunde lista membrilor
sau sa va zic organe ca lui Garcea ? :D :D :D

Forza Stiintza!!!:yeah:

dinamo, desfiintzarea !!!!!!
:D :D :D :drak:

Jhan
21st June 2003, 03:54
:D :D :D :D Baaaaaaaaaaaaa complexatilor!Dani esti tare rau ba!Esti tu asa sigur ca eu am votat de 5 ori?Oricum eu ma postez la o sala de calculatoare din regie,daca de pe IP-ul meu or fi aparut mai multe,scuze.Hacker rau ce esti. :P

Sorin
21st June 2003, 05:39
Nici sa minti nu stii "frumopsule" :D
Dintre toate numele,cel mai mult imi place jhan :ciocan:
tipic dinamovist :D

dinamo :no:

:pace:

:sun:

Jhan
21st June 2003, 08:41
:thinkso: Este ca suna frumos?(numele meu)
In ceea ce priveste votatul de nu stiu cate ori,am incercat acum in alt chestionar savotez de doua ori si nu-mi da voie,asa ca nu stiu cum as fi putut.....nu-ti da voie forumul sa votezi de mai multe ori bah. /nope/
Asa ca pana sa ne infratim noi dinamovistii cu oltenii cand aud de craiova ,timisoara si rapid imi vine sa :vomiton: pe voi.
Lasa-ti kkt-urile bah,mi-o-ti fi pus voi amprenta digitala pe tastatura.
Si NU VA MAI LEGATI DE NUMELE MEU. :x

Jhan
21st June 2003, 08:45
Iar daca auziti in viata voastra particulara de Jhan-SA FUGITI BA!Ca va rup! :calp: Sunt campion la Karate.Va ia :drak: ,daca va prind.

Sorin
21st June 2003, 09:34
ma uratule, tu esti bara-tist :D nu karatist :D cu fatza aia de caldarar
explicatiile tale cu votul,merg pentru militieni ,nu aici :happy
gestul tau a fost intradevar gretos dar cred ca noi am :vomiton: pe tine
:D
esti frustrat si probabil ai uitat sa treci o vocala intre j si h :D
la numele tau,cred ca-l pronunti pe nas :drak: ce-ai patit la gura? :evil:
Saracutul ,cutzu :D :nah:

dinamo :no:
:D

:pace:

:sun:

Jhan
21st June 2003, 10:23
Ba tu sa nu ma faci pe mine urat,ca ma bashesc :fart: pe fata ta :very very mad:
Sorinel pushtiu' ce esti.
Nu sunt hacker ca sa votez de mai multe ori,nu stiu sa sparg chestionare.Eu sparg doar caramizi,lemne(cu pumnul sau cu shuto) si fete de olteni care nu stiu sa respecte superioritatea lui DINAMO.Ura!
An de an va propuneti cupa si campionatu' si ajungeti sa va tremure chilotii ca retrogradati.Shame on you! :oops:
Asa ca pana cand sa scoateti si voi nasu' afara sa stiti sa va :worship: in fata lui Dinamo,eventual ii faceti si un blowjob.
Asta e!

baubau
21st June 2003, 10:55
Of,of ,of....cand complexele se revarsa...
Nu stiu care e rostul unui nou topic cu ehipa favorita dar deh...
Romania:
Fc.Ceahlaul,Dinamo si Craiova de cand il "iubesc" in secret pe Sorin :D

Iar din afara Deportivo La Coruna :)

Domnu'Jhan din cate stiu eu artisti martiali isi pastreaza calmul si nu ameninta ...mai ales pushti!Shuto...hm...practici un stil japonez ,daca nu e Ashihara sau Kyokoshin e cam degeaba... :yeah:

riva
21st June 2003, 11:11
B I S T R I T A e cea mai tare G L O R I A

Jhan
21st June 2003, 11:15
Kyokushin practic.Apreciez la tine(bau-bau) ca esti primul care are simtul umorului.M-am distrat copios pe seama celor care chiar m-au luat in serios,Dani fiind cel putin prostutz.Eu n-am vrut decat sa fac panarama,cu Sorin chiar a mers,am ras copios cand m-a facut urat,ce mai, e distractiv rau.
Dar baiatu asta Dani chiar a luat-o in serios.Ce :drak: bah,oameni suntem.Dar in legatura cu voturile,eu ma simt :angel: Nu stiu ce vor astia.

Blue
21st June 2003, 21:25
jhane,ai un comportament straniu de....dinamovist :D :D :D
Pe de o parte spui ca apreciezi simtzul umorului la Sorin ,pe de alta parte spui ca baubau e primul cu simtul umorului ,observ o oarecare inconstantza a ideilor tale de la un rand la altul :D :D :D
Il acuzi pe Dani ca nu intzelege "glumele" tale dar e greu de grezut ca limbajul ala e o gluma de persoana cu simtzul umorului. Pai compara si tu mesajele celorlalti cu ale tale si vei vedea ca e o diferentza de limbaj.Cred ca mai degraba tremurai de ciuda in penultimul tau mesaj,daca nu e asa inseamna ca esti un actor desavarsit si reusesti sa-ti disimultezi perfect trairile tale interioare,dar nu prea cred :D :D :D Ultimul tau avatar este chiar poza ta din buletin?:D :D :D

Jhan
21st June 2003, 22:00
That's right,poza mea de buletin e,ca am 23 de ani si tocmai a trebuit sa fac unul nou ca cel vechi expirase.Se vede ca am mai imbatranit putin ,nu?Nu mai am tenul de odinioara.
Cat despre eventualele mele frustrari sau necazuri legate de dialogurile din acest forum,vreau sa-ti spun ca nu am mai ras de mult cu atata pofta ca atunci cand Sorin mi-a zis ca "am fata de caldarar" si ca "sunt urat rau".Eu sa fiu sanatos si sa am bani si femei :happy
Cu tine am vb odata despre posibilitatea angajarii mele ca si doctor in Canada,si mi-ai spus ca sunt slabe sanse.Pe de alta parte ma gandesc ca daca nu ai prieteni pe acolo,e f greu sa traiesti,n-ai cu cine sa mai schimbi si tu o vorba ,un sfat ceva.
Da uite ca incep sa fiu o dulceata si nu mai are haz discutia.Nu tu o injuratura,un misto,o caterinca ceva.Ia zii sincer,tu si lionking sunteti the same?Ca tare simpatici mai suntetzi!

Jhan
21st June 2003, 22:13
Adevarul ca sunt cam crazy m.f.,si am simt al umorului pe care multi nu-l prea inteleg.Dar am senzatia ca majoritatea p'aici sunt trecuti de 30 de ani si mistourile nu prea tin cu ei.
Pt Dani:Bai sclipitorule de inteligenta,iti bashesc fata ta dragutza :fart: ,mai bine ramaneai la Foresta,acum unde joci,la Bv parca.Sa iti faci un test de inteligentza ca nu strica :shit: !

Jhan
21st June 2003, 22:20
Blue,bau-bau a fost primul care mi-a inteles glumele,dar Sorin :shit: ,Sorin saracu,nu /nope/ El doar mi-a raspuns asa cum am sperat eu,adica a cazut in plasa si s-a enervat ca prostu' :evil: :yeah: pe caterinca mea facuta de el.Si de asta ii multumesc,ca m-a distrat rau,rau,rau. :yeah: :yeah: :yeah:

deep purple
21st June 2003, 22:43
Competitia celor mai cu substrat glume nu cred ca se poate tine pe un site de fotbal. Oricum Jhan, esti valabil. Daca-am avea numai glumeti ca tine chiar ca am fi pe ultimul loc la toate.

Blue
22nd June 2003, 00:08
:D :D :D jhane, tu ai un simtz al umorului cel putzin deplasat :D asta ca sa ma exprim eufemistic. Uite ,citind mesajele celorlalti eu pot sa pun pariu ca te esti singurul care si-a pierdut controlul si s-a enervat. Omule, tu stii ce clar se vede din mesajele tale? Dar se pare ca tu nu-ti dai seama.Pana si faptul ca tu continui sa-i jignesti dovedeste clar asta.Nu trebuie sa fie cineva geniu ca sa priceapa asta :D :D :D Tu ce faci,incerci sa te autosugestionezi ca esti destept si ai haz?
:D :D :D lasa-i pe altzii sa te aprecieze :)

Sincer ,nu stiu ce sa cred despre tine daca tu chiar crezi ca pot fi aceeasi persoana cu lionking :D :D :D Mah, tu ai vazut ca la ala apare de multe ori Hamilton in ip? :D :D :D Vrei sa-ti spun ceva, in afara faptului ca am intzeles ca ar fi pe langa Toronto, habar n-am unde se afla exact,nu stiu cum arata ,ce se intampla in hamiltonul ala :D :D :D nimic.Pe urma mai e si stelist,ceea ce imi repugna.Asta chiar daca semneaza el lionking,e un baiat ciudat si ala,probabil la fel de ciudat ca si tine :D :D :D.
Sa intzeleg ca tu esti unul dintre fraierii care banuiau ca semnez cu mai multe nume?

Intradevar ,mai am putzin si fac 31 de ani, merci :)

Probabil ca si problema cu jobul de doctor l-ai vorbit tot cu lionking si ai crezut ca vorbesti cu mine :D :D :D . Daca vrei sa aflii adevarul ,ti-l spun eu, fara sa-mi bat joc. AICI NU TI SE RECUNOASTE FACULTATEA DE MEDICINA ,PROBABIL DIN CAUZA SINDICATULUI DOCTORILOR ,CA EI SA N-AIBE CONCURENTZA. A FOST LA TV O EMISIUNE IN CARE SE SPUNEA CA DOCTORII EMIGRANTZI VIN AICI NUMAI DUPA CE SEMNEAZA ACTE CA NU VOR INCERCA SA-SI GASEASCA DE LUCRU CA DOCTOR.
IAR SA TE DUCI LA MUNCA DE JOS,NU STIU DACA ITI CONVINE, EU N-AS PUTEA SA ACCEPT CHESTIA ASTA. SI NU E VORBA CA MI-E RUSINE DE MUNCA, PUR SI SIMPLU E O CHESTIE DE ORGOLIU. MA ROG, FIECARE CUM CREDE DE CUVINTZA. EU TI-AM SPUS CE STIU EU SI CE CRED EU DESPRE TREABA ASTA. IN REST E TREABA TA. :happy


Cit despre simtzul umorului, ce sa-ti spun si eu acum? Tu esti un tip ciudat si daca te distreaza injuraturile si jignirile vulgare e treaba ta :o
Dar sa stii ca daca nu esti o persoana agreabila , e greu sa ai prieteni acolo si aici. Uite eu mi-am facut o gramada si aici si am ramas si cu multzi in tara . Pe tine nu te vad om de viatza.Uite,la ora asta,in Romania tu trebuia sa fii in oras. Uite,sa-ti spun ce fac eu in dupamasa asta. Acum imi fac siesta,e ora 5 dupamasa aici, stau si astept sa se faca 6.30 ca sa ne adunam o echipa de olteni cu una de italiei sa jucam un meci de fotbal pe un teren din apropiere.Acum e prea cald.Desara pe la noua ne intalnim mai multi romani, cu perechile intr-un loc al nostru pe o mica insula din apropiere,e un parc de distractii pe acolo e un loc pe acolo care-i zice Place de nations.Nimic special ,daca te astepti ca traind in Montreal cine stie, plec pe luna sau mai stiu eu ce. Dar e frumos, distractiv,atmosfera conteaza .Mai bei o bere, mai dansezi,vezi jocuri de artificii,te plimbi,ma rog,lucruri normale.Tu la ora asta trebuia sa fii in oras daca erai o persoana ageabila.Ma intzelegi ce vreau sa zic?Las-o balta si nu mai fi asa de dinamovist ca nu-i frumos deloc
:D :D :D

Jhan
22nd June 2003, 18:12
/jaw drop/ Imi pare rau,am gresit!Nu trebuia sa incep s-o fac pe nebunul.Toata admiratia si respectul pt tine,Blue.Dar in anumita privinte gresesti:
1.NU m-am enervat niciodata pe acest forum,de ce nu poti intelege asta?Ai vazut filmul Fight club cu Brad Pitt?Uneori oamenii simt nevoia sa faca anumite lucruri nebunesti,fara logica si care nu tin de comportamentul si personalitatea lor tocmai pt a iesi dintr-o anumita monotonie sau pur si simplu(ca asa li se scoala lor atunci).
2.Nu sunt un tip extrem de sociabil dar nici anti social nu sunt.Anyway am destui prieteni(si prietene) ,nu am probleme de genul asta aici.Daca as vrea as merge oricand si la fotbal,si la mare si la munte si peste tot,am prieteni garla,dar eu am o activitate scolara si extrascolara destul de obositoare si trebuie sa ma cam odihnesc.Dar daca ar fi sa plec singur intr-o tara precum Canada,chiar mi-as griji,cred ca as avea ceva dificultati in a ma integra si a-mi face prieteni noi.Nu de alta dar am inteles ca pe acolo lumea e mult mai reticenta.
3Oricat de mult ai ura pe Dinamo,nici tu nu crezi in inauntrul tau o aberatie ca aceea ca"toti dinamovistii sunt prosti,urati,rai,etc)
Multumesc,pt sfaturi, le accept ca vin de la un tip mai in varsta de 30 ani,multi inainte,dar ma intreb ,tu cum gandeai la 23 de ani?

Blue
23rd June 2003, 04:15
pentru Jhan

1.Filmul ala nu l-am vazut dar daca tu zici ca nu te-ai enervat ,te cred pe cuvant, de ce nu te-as crede :)

2. Nu e deloc usor.Aici oamenii sint mai reci,nu neaparat pentru ca esti roman ci pur si simplu oamenii de aici sint diferitzi. Mai retrasi,calmi, tacutzi,
ce sa mai vorbim, sint pur si simplu altfel decat noi.Au alte obiceiuri si alt fel de a fi.

3. Nu urasc dinamovisti . Daca vine insa de clubul Dinamo... :drak:
dar nu cred ca sentimentul pe care-l incerc fatza de Dinamo este ura, eu l-as defini altfel :D :D :D .
La 23 de ani probabil eram mai "rau" ca tine. Nici acum la 30 n-as stii sincer ce sa raspund :D :D :D

Toate cele bune

deep purple
23rd June 2003, 11:00
Blue, filmul e bestial dar crede-ma ca nu acela a fost mesajul. Aia e ce-a putut intelge un dinamovist din film. In primul rand pentru mine filmul a fost cu Edward Norton iar pe Brad Pitt il pun pe plan secund. Era vorba in primul rad de lupta pe care trebuie s-o duci cu viatza. Vezi scena in care se bate singur. Nicidecum amneziile si iesiriile nebunesti de care vorbeste Jihan. Supravietuirea care are la baza neputintza altora precum si escapadele din modul normal de viazta care a avut la baza creearea unui personaj imaginar care sa-l dubleze. Per total e vorba de opusul vorbelor lui Jihan "Uneori oamenii simt nevoia sa faca anumite lucruri nebunesti,fara logica si care nu tin de comportamentul si personalitatea lor tocmai pt a iesi dintr-o anumita monotonie sau pur si simplu(ca asa li se scoala lor atunci). " Personajul a ajuns la concluzia ca trebuie sa faca lucruriile care tin de personalitatea sa, iar in ziua de azi ele ar fi nebunesti cu toate ca firea lui caracterizeaza aproape orice fiintza umana de pe planeta.

Jihan, uite aici pentru tine un banc cu militieni.
Unu mic merge la un militian.
-nenea, vreti sa va zic un banc cu militieni?
-mai, nu ti-e rusine, nu vezi ca eu sunt militian?
-nu-i nimic, vi-l repet pana-l intelegeti.

Tu fiind "militian" cred ca ar trebui sa revezi filmul asta pana-l intelegi.

Ayrton
23rd June 2003, 11:27
Fratilor, unde ati ajuns cu discutia... :sleep:
Cel putin blue a ajuns sa abereze rau de tot... Mutati-va pe threadul "Diverse" ca pe topicul "Care e echipa favorita" nu mai are rost sa scrieti...

later edit: oaspete, a fost din cauza vitezei; vrei sa-ti verific si eu posturile si daca gasesc o greseala de ortografie scrii de 1000 de ori varianta corecta?

oaspetele
23rd June 2003, 12:12
poi hai sa lamurim lucrurile.
1.atunci cand iti "alegi " echipa favorita , nu o faci dupa glasul ratiunii , dupa ce pui in balanta argumentele pro pe un taler si pe celalalt cele contra.
nu. o faci dupa cum iti dicteza sufletul. nu degeaba se mai numeste "echipa de suflet".
cateodata primeaza locatia (adica orasul sau zona de bastina).
cateodata primeaza echipa care are rezultate mai bune , la un moment dat.
cateodata , doar sufletul.

asa ca nu stiu cat de just e sa-i atacam pe dinamovisti pentru simplul fapt ca tin cu Dinamo. poate ca erau niste copii atunci cand s-au hotarat sa sustina acesta echipa. si in mod cert nu sunt ei vinovati pentru toate gainariile facute de acest club.

dar vine si punctul 2. (din pacate)
la Dinamo s-au comis cele mai mari gainarii din tara noastra .
asta nu se poate combate.
asa ca , dragi dinamovisti , cand se vorbeste despre cinste si onoare , incercati sa nu va bagati in discutii. sau maxim pentru a recunoaste spasiti mocirla in care s-au scaldat (si poate o mai fac) cei care au condus destinele acestui club.
nu va zic sa renuntati la sustinerea voastra . departe de mine.


P.S. asta e , presedintii astia de club ori is prea grabiti , ori nu prea le au cu gramatica. nici nu e de mirare , la Dinamo presedinti au fost doar militieni si ********i ......
:thinkso:

Ayrton
23rd June 2003, 16:12
off-topic:
Pentru unul care da lectii de gramatica, si tu faci cam multe greseli, si nu cred ca toate din cauza vitezei: sa stii ca inainte de virgula sau punct nu se lasa spatiu:

Alesi si cu Schumi sunt foarte buni prieteni.
nu cred ca nu a dosrit sa-i fie coechipier , mai ales ca Alesi era la finalul carierei.


. valabil si pentru Montoya , Alonsa sau Kimi.
si nu neaparat de putere. ci de tururi rapide. e clar ca cei 3 urmaritori ai lui Schumi puteau sa scoata timpi mai buni. dar nuu puteau depasi . credeti ca Montoya ar fi stat atat de mult im spatele lui Ralf ??
Montoya ? putea castiga.
Alonso ? remarcabil. de urmarit pustiul

Astea sunt doar 2 exemple dupa ce m-am uitat pe 4 posturi...
Asa ca arunca piatra doar daca esti neprihanit...

Jhan
23rd June 2003, 16:19
Blue, filmul e bestial dar crede-ma ca nu acela a fost mesajul. Aia e ce-a putut intelge un dinamovist din film. In primul rand pentru mine filmul a fost cu Edward Norton iar pe Brad Pitt il pun pe plan secund. Era vorba in primul rad de lupta pe care trebuie s-o duci cu viatza. Vezi scena in care se bate singur. Nicidecum amneziile si iesiriile nebunesti de care vorbeste Jihan. Supravietuirea care are la baza neputintza altora precum si escapadele din modul normal de viazta care a avut la baza creearea unui personaj imaginar care sa-l dubleze. Per total e vorba de opusul vorbelor lui Jihan "Uneori oamenii simt nevoia sa faca anumite lucruri nebunesti,fara logica si care nu tin de comportamentul si personalitatea lor tocmai pt a iesi dintr-o anumita monotonie sau pur si simplu(ca asa li se scoala lor atunci). " Personajul a ajuns la concluzia ca trebuie sa faca lucruriile care tin de personalitatea sa, iar in ziua de azi ele ar fi nebunesti cu toate ca firea lui caracterizeaza aproape orice fiintza umana de pe planeta.

Jihan, uite aici pentru tine un banc cu militieni.
Unu mic merge la un militian.
-nenea, vreti sa va zic un banc cu militieni?
-mai, nu ti-e rusine, nu vezi ca eu sunt militian?
-nu-i nimic, vi-l repet pana-l intelegeti.

Tu fiind "militian" cred ca ar trebui sa revezi filmul asta pana-l intelegi. :D :D :D :D :D :D Bun bancul!Rad de el,deci l-am inteles,iar DACA L-AM INTELES inseamna ca sunt destept,nu? :deal:
Cat despre film,bai Led Zepelin te-ai gasit tu sa fii acum criticul :D de care n-aveam nevoie.In scenariu sunt descrise mult mai multe idei,printre care si aceea de escapada din stresul zilnic.Oare de ce avea tipul insomnii?Ca nu putea suprevietui sau din cauza ca era stresat?Asa ca zepeline,pana una alta cand simti nevoia sa critici ceva sau pe cineva fa-o si tu cu argumente valabile,nu doar asa sa te afli in treaba.
Hai sa traim!

deep purple
23rd June 2003, 17:15
Jihan, nu glumesc. Filmule e destul de greoi si necesita vizionat de mai multe ori. Daca erai atent la inceput vedeai cum el spune ca se trezeste in locuri stranii, in orase in care nu-si aminteste sa fi mers vreodata, lucru pe care ti-l explica la final cand oriunde in cauta pe Tyler lumea ii da de inteles ca de fapt se cauta pe el. Insomnia era doar incercarea lui de a nu intra in pielea celulalt personaj jucat de Brad Pitt, iar intr-un final el reuseste sa dea nastere ambelor persoane, moment in care-si gaseste somnul.

deep purple
23rd June 2003, 17:17
Poate ai vazut sau nu, dar sigur ar trebui sa-ti placa American History X tot cu Edward Norton. Nu stiu cum a fost tradus la noi ca nu se merge dupa traducere exacta. Vezi exmplul lui Deer Hunter tradus de primaTv ca fiind "Draga Vanatorule". :D

Jhan
23rd June 2003, 17:50
Ok,o sa-l mai vizionez o data cu atentie.Imi place mai mult cand vorbesti frumos cu mine. :oops: Cred ca o sa-ti dau pana la urma dreptate fiindca am vazut filmul cam in timp ce mai faceam si altceva si nu prea m-am concentrat la el. :oops:

Blue
24th June 2003, 00:45
Fratilor, unde ati ajuns cu discutia... :sleep:
Cel putin blue a ajuns sa abereze rau de tot... Mutati-va pe threadul "Diverse" ca pe topicul "Care e echipa favorita" nu mai are rost sa scrieti...

se mai intampla sa divaghezi de la subiect dintr-un motiv sau altul.Mi-am permis sa raspund intrebarilor unui dinamovist de-al tau ,banuiesc ca ai citit si mesajul lui,sn-oi fi eu chiar atat de interesant incat sa-mi citesti chiar toate mesajele :D :D :D Dar tu nu te-ai suparat prea tare ,nu-i asa? :D :D :D Pe viitor retzine totusi ca nu-mi place sa-mi dicteze cineva ce sa spun,mai ales cand si el face acelasi lucru /fu/

oaspetele
24th June 2003, 07:29
off-topic:
Pentru unul care da lectii de gramatica, si tu faci cam multe greseli, si nu cred ca toate din cauza vitezei: sa stii ca inainte de virgula sau punct nu se lasa spatiu:

Alesi si cu Schumi sunt foarte buni prieteni.
nu cred ca nu a dosrit sa-i fie coechipier , mai ales ca Alesi era la finalul carierei.


. valabil si pentru Montoya , Alonsa sau Kimi.
si nu neaparat de putere. ci de tururi rapide. e clar ca cei 3 urmaritori ai lui Schumi puteau sa scoata timpi mai buni. dar nuu puteau depasi . credeti ca Montoya ar fi stat atat de mult im spatele lui Ralf ??
Montoya ? putea castiga.
Alonso ? remarcabil. de urmarit pustiul


Astea sunt doar 2 exemple dupa ce m-am uitat pe 4 posturi...
Asa ca arunca piatra doar daca esti neprihanit...

iti multumesc de corectura, d-le presedinte.
care erau alea multe ???
atentie : ca se greseste o litera, e clar ca e de vina graba.

dar cand se adauga o cratima care e in plus, e clar ca nu viteza a fost de vina.

cat despre spatii , imi place sa scriu mai aerisit :P



si cred ca mai important era sa te referi la mesajul postului meu.
dar cred ca nu prea mai ai ce zice.

:thinkso:

Ayrton
24th June 2003, 09:37
Oaspete, hai sa-ti raspund rapid la postul tau, asa cum mi-ai cerut:
1. Ai dreptate;
2. Nu am negat niciodata ca in fotbalul romanesc se fac chestii nedemne si mizerabile, dar sa ajunga unii sa spuna ca de vina pentru toate relele, bubele si minciunile este de vina clubul Dinamo, este o chestie paranoica, ce dovedeste faptul ca acestia si-au facut o obsesie din acest club si nu pot trece peste ura ce le-a facut sufletul negru de ciuda. A, ca sunt anumiti oameni ce ACUM conduc (si care candva nu o vor mai face!) echipa de fotbal Dinamo e altceva, dar eu nu ma identific in nici un fel ca dinamovist cu Badea, Cohn, Ieftimoaia, etc... Insa peste tot exista uscaturi, si cine spune ca la el in gradina nu are este un mincinos si un farsor!

Tudose
24th June 2003, 11:25
Ayrton, te rugam sa ne spui atunci si noua ce inseamna pentru tine sa fii dinamovist. Ce apreciezi si ce detesti la clubul Dinamo atat inainte, cat si dupa 1989? Ce reprosezi conducatorilor gen Badea, Cohn, Ieftimoaia, Netoiu? Daca despre ei spui ca "ACUM conduc (si candva nu o vor mai face!)", da-ne un exemplu de o conducere a clubului care a meritat sa fie apreciata (indiferent in ce perioada a activat). Cine si cum crezi tu ca ar trebui sa conduca acest club, ca sa nu mai fie acuzat de "chestii nedemne si mizerabile"?


Oaspete, hai sa-ti raspund rapid la postul tau, asa cum mi-ai cerut:
1. Ai dreptate;
2. Nu am negat niciodata ca in fotbalul romanesc se fac chestii nedemne si mizerabile, dar sa ajunga unii sa spuna ca de vina pentru toate relele, bubele si minciunile este de vina clubul Dinamo, este o chestie paranoica, ce dovedeste faptul ca acestia si-au facut o obsesie din acest club si nu pot trece peste ura ce le-a facut sufletul negru de ciuda. A, ca sunt anumiti oameni ce ACUM conduc (si care candva nu o vor mai face!) echipa de fotbal Dinamo e altceva, dar eu nu ma identific in nici un fel ca dinamovist cu Badea, Cohn, Ieftimoaia, etc... Insa peste tot exista uscaturi, si cine spune ca la el in gradina nu are este un mincinos si un farsor!

Ayrton
24th June 2003, 12:01
Eu sunt dinamovist pentru ca asa m-am nascut, "prin gratia divina", ca sa-l parafrazez pe prietenul meu inter, eu nu invatasem inca sa merg dar ma ducea tata pe "Stefan cel Mare" si pot sa spun ca am crescut pe stadionul ala... am vazut acolo 300 de meciuri lejer... stiu aproape fiecare scaun de la peluza, de la a doua, de la a-ntaia, de la "0", etc, am vazut mii de fotbalisti jucand, insa sentimentul de bucurie pe care il am atunci cand castiga Dinamo e ceva deosebit...
Pe plan intern nu exista (din punctul meu de vedere) echipa mai frumoasa decat Dinamo...
Alb-rosu e cea mai superba (stiu ca e incorect gramatical, dar nu ma pot abtine :P ) combinatie de culori, jucatorii care au imbract de-a lungul timpului acest echipament au fost cei mai buni din Romania, etc...
Iar suporterii "cainilor rosii" sunt cei mai tari...

Ce apreciez la clubul Dinamo? Pai tocmai gloria si faima echipei, precum si traditia de luptatori pe teren a jucatorilor m-au facut sa iubesc Dinamo.

Ce detest? Detest ca este o echipa din Romania (si nu din Italia sau Spania), unde situatia economica nu ne permite inca sa speram ca vom avea iar un cuvant de spus in Europa...

Ce le reprosez conducatorilor enumerati? Faptul ca nu fac eforturile pe care au posibilitatea sa le faca pentru a nu mai vinde orice jucator ce scoate un pic capul peste medie, faptul ca se complac in mediocritate, ca nu au o mentalitate occidentala decat in vorbe si in inchipuirea lor, nu si in fapte... Ca nu doresc decat sa conduca pentru imagine (cine auzea de Nicolae Badea daca nu era presedinte la Dinamo? Familia lui poate...)

Cine as vrea eu sa fie conducator la Dinamo? Un om precum Ion Tiriac, care are blazonul curat, se bucura de respect in Europa, are puterea financiara sa faca sa fie Dinamo Bucuresti iar o ECHIPA ADEVARATA...

Sunt sigur ca oameni mici la caracter precum Badea duplicitarul si Cohn parsivul vor pleca din "Societatea Dinamo" (cum le place lor sa zica!) in curand (in maxim 10 ani in Romania nu vor mai exista asemenea tipuri de conducatori), ca o sa vina timpul in care nu ne mai vom prezenta la meciuri europene importante intercluburi din postura de invinsi (situatia actuala seamana cu cea din anii 60, cand eram tot asa de mici comparativ cu ceilalti...), si o sa primim si noi ceea ce ne dorim: performanta! Ca va fi Dinamo prima sau Craiova sau Steaua sau Rapid, nu are importanta... Totul e ca sa scoatem iar capul in cupele europene... Si mai sper sa nu fie termenul asa cum zic eu, de 10 ani, ci cat mai curand...

Tudose
24th June 2003, 12:23
Multumesc, Ayrton.
Ai ramas insa dator cu un raspuns:
Daca despre ei spui ca "ACUM conduc (si candva nu o vor mai face!)", da-ne un exemplu de o conducere a clubului care a meritat sa fie apreciata (indiferent in ce perioada a activat).
Si inca ceva: singurul lucru pe care il detesti la Dinamo e doar faptul ca e o echipa din Romania (si nu din Italia sau Spania) si absolut nimic altceva? (o mica aluzie la perioada dinainte de 1989 8) ).

P.S. Din cei 20 de ani prevazuti de Brucan, au trecut aproape 14, dar ma tem ca nu ne vom incadra in termen...


Eu sunt dinamovist pentru ca asa m-am nascut, "prin gratia divina", ca sa-l parafrazez pe prietenul meu inter, eu nu invatasem inca sa merg dar ma ducea tata pe "Stefan cel Mare" si pot sa spun ca am crescut pe stadionul ala... am vazut acolo 300 de meciuri lejer... stiu aproape fiecare scaun de la peluza, de la a doua, de la a-ntaia, de la "0", etc, am vazut mii de fotbalisti jucand, insa sentimentul de bucurie pe care il am atunci cand castiga Dinamo e ceva deosebit...
Pe plan intern nu exista (din punctul meu de vedere) echipa mai frumoasa decat Dinamo...
Alb-rosu e cea mai superba (stiu ca e incorect gramatical, dar nu ma pot abtine :P ) combinatie de culori, jucatorii care au imbract de-a lungul timpului acest echipament au fost cei mai buni din Romania, etc...
Iar suporterii "cainilor rosii" sunt cei mai tari...

Ce apreciez la clubul Dinamo? Pai tocmai gloria si faima echipei, precum si traditia de luptatori pe teren a jucatorilor m-au facut sa iubesc Dinamo.

Ce detest? Detest ca este o echipa din Romania (si nu din Italia sau Spania), unde situatia economica nu ne permite inca sa speram ca vom avea iar un cuvant de spus in Europa...

Ce le reprosez conducatorilor enumerati? Faptul ca nu fac eforturile pe care au posibilitatea sa le faca pentru a nu mai vinde orice jucator ce scoate un pic capul peste medie, faptul ca se complac in mediocritate, ca nu au o mentalitate occidentala decat in vorbe si in inchipuirea lor, nu si in fapte... Ca nu doresc decat sa conduca pentru imagine (cine auzea de Nicolae Badea daca nu era presedinte la Dinamo? Familia lui poate...)

Cine as vrea eu sa fie conducator la Dinamo? Un om precum Ion Tiriac, care are blazonul curat, se bucura de respect in Europa, are puterea financiara sa faca sa fie Dinamo Bucuresti iar o ECHIPA ADEVARATA...

Sunt sigur ca oameni mici la caracter precum Badea duplicitarul si Cohn parsivul vor pleca din "Societatea Dinamo" (cum le place lor sa zica!) in curand (in maxim 10 ani in Romania nu vor mai exista asemenea tipuri de conducatori), ca o sa vina timpul in care nu ne mai vom prezenta la meciuri europene importante intercluburi din postura de invinsi (situatia actuala seamana cu cea din anii 60, cand eram tot asa de mici comparativ cu ceilalti...), si o sa primim si noi ceea ce ne dorim: performanta! Ca va fi Dinamo prima sau Craiova sau Steaua sau Rapid, nu are importanta... Totul e ca sa scoatem iar capul in cupele europene... Si mai sper sa nu fie termenul asa cum zic eu, de 10 ani, ci cat mai curand...

Ayrton
24th June 2003, 14:57
Ok, doream doar un pic de timp, sa aflu exact numele tuturor celor care au condus echipa Dinamo din 1948 pana in 2003, dar pot sa-ti raspund si asa:
Tu chiar crezi ca in toata aceasta nu au existat si oameni care chiar au fost devotati muncii lor, oameni care, sa zicem in perioada anilor 60-70, cand opresiunea comunista nu era aproape deloc prezenta in fotbal la nivel decizional in plan strict sportiv, care sa-si fi adus contributia la un oarece progres, progres care s-a vazut si prin rezultate (Dinamo invingand pana in 1975 echipe celebre precum Real Madrid de exemplu)?

Am mai zis-o, Dinamo a beneficiat de avantaje pana intr-un punct din partea regimului trecut (TOTI AU BENEFICIAT MAI MULT SAU MAI PUTIN!), dar sa terminam odata cu chestia asta, pentru unii a ajuns o obsesie si nu mai pot face un post fara sa-si strige ura ce-i apasa si ii obsedeaza...
Ce cred ei, ca daca abereaza la nesfarsit pe aceiasi tema se va face ceva constructiv pentru viitorul fotbalului romanesc??? Daca striga unii la nesfarsit desfiintarea chiar sunt atat de naivi sa-si inchipuie ca o sa-i ia cineva in serios cu alta ocazie? Mai bine sa-si pastreze energia si cuvintele pentru a aduce ceva bun, chiar pentru acest forum...
Oare nu totul are si un sfarsit? Ajunge cu prostiile si vrajelile pentru copii, ca au devenit plictisitoare si jenante pentru cei care nu se opresc din debitarea lor...

Referitor la PS tau Tudose, suntem de aceiasi parere...

A, ca mi-am adus aminte: viitorul pentru orice echipa (inclusiv Dinamo) eu il vad sub forma unei societati pe actiuni, unde sa decida cei ce dau banii... (mie imi plce din ce in ce mai mult de Gigi Becali, chiar daca e el cioban, in ceea ce priveste fotbalul, calea lui e cea de urmat!)

oaspetele
24th June 2003, 15:12
parca s-au mai calmat dinamovistii..........

8)

dar.

fortand lucrurile, unii pot vedea in sustinerea echipei Dinamo, o chestie comparabila cu sustinerea unui criminal.
sau sustinerea unui militian.
sau a unui ********.

poate ca omu ala a facut si lucruri bune. a ajutat o batranica sa treaca strada. a dat 5000 la un cersetor.
dar astea nu o sa-l rebiliteze niciodata in fata unui om onest, cu principii, pe criminalul in serie. sau pe ********ul care a facut politie politica.

asa ca, inca o data , dinamovistilor, dovediti prin "joc" faptul ca sunteti o echipa mare.
iar discutiile despre cinste si onoare incercati sa le evitati.
nu de alta, da vizavi de acest subiect nu prea aveti ce spune.
:yeah:

Tudose
24th June 2003, 15:24
Nici o problema, astept sa cauti in arhive si sa imi spui care a fost, dupa parerea ta, cel mai bun conducator al lui Dinamo in 55 de ani si ce a facut deosebit.
"TOTI AU BENEFICIAT MAI MULT SAU MAI PUTIN DE AVANTAJELE REGIMULUI TRECUT" - ei, uite, cu asta nu sunt deloc de acord.
Daca te referi la echipe, sa nu uitam ca unele au fost desfiintate la venirea comunistilor. Daca te referi la oameni, in anii '50 inchisorile erau pline de detinuti politici (zeci de mii de oameni). Daca toti am fi beneficiat de avantaje, de ce a mai fost rasturnat regimul?
Eu nu zic ca jucatorii sau suporterii de acum ai lui Dinamo sau ai Stelei poarta raspunderea pentru asta, dar multi antipatizeaza aceste doua cluburi pentru ca au avut legatura stransa cu regimul opresiv din Romania. In plus, la Dinamo mai conteaza si numele, de provenienta ruseasca. Tin minte ca in '90 se schimbase in Unirea Tricolor, dar s-a revenit dupa cateva zile.
Discutiile prea lungi pe aceasta tema devin intr-adevar obositoare si plicticoase, de aceea eu nici nu m-am amestecat in ele. Este insa greu ca unii sa uite trecutul...

Ok, doream doar un pic de timp, sa aflu exact numele tuturor celor care au condus echipa Dinamo din 1948 pana in 2003, dar pot sa-ti raspund si asa:
Tu chiar crezi ca in toata aceasta nu au existat si oameni care chiar au fost devotati muncii lor, oameni care, sa zicem in perioada anilor 60-70, cand opresiunea comunista nu era aproape deloc prezenta in fotbal la nivel decizional in plan strict sportiv, care sa-si fi adus contributia la un oarece progres, progres care s-a vazut si prin rezultate (Dinamo invingand pana in 1975 echipe celebre precum Real Madrid de exemplu)?

Am mai zis-o, Dinamo a beneficiat de avantaje pana intr-un punct din partea regimului trecut (TOTI AU BENEFICIAT MAI MULT SAU MAI PUTIN!), dar sa terminam odata cu chestia asta, pentru unii a ajuns o obsesie si nu mai pot face un post fara sa-si strige ura ce-i apasa si ii obsedeaza...
Ce cred ei, ca daca abereaza la nesfarsit pe aceiasi tema se va face ceva constructiv pentru viitorul fotbalului romanesc??? Daca striga unii la nesfarsit desfiintarea chiar sunt atat de naivi sa-si inchipuie ca o sa-i ia cineva in serios cu alta ocazie? Mai bine sa-si pastreze energia si cuvintele pentru a aduce ceva bun, chiar pentru acest forum...
Oare nu totul are si un sfarsit? Ajunge cu prostiile si vrajelile pentru copii, ca au devenit plictisitoare si jenante pentru cei care nu se opresc din debitarea lor...

Referitor la PS tau Tudose, suntem de aceiasi parere...

A, ca mi-am adus aminte: viitorul pentru orice echipa (inclusiv Dinamo) eu il vad sub forma unei societati pe actiuni, unde sa decida cei ce dau banii... (mie imi plce din ce in ce mai mult de Gigi Becali, chiar daca e el cioban, in ceea ce priveste fotbalul, calea lui e cea de urmat!)

deep purple
24th June 2003, 15:25
cand il aud pe ayrton parca-l aud pe comentatorul de odinioara care descria defilarea de pe stadion cu ocazia zilei lui Ceausescu (pe 26 ianuarie parca). "Cel mai iubit fiu al poporului...". Ti-au ramas si frazele in cap ayrtoane? :))
Eu va doresc sa ajunga Dinamo sa joace doar fotbal in viitor. Stiu ca voi spre deosebire de altii nu veti aprecia acest lucru ca voi vreti puncte mai mult de cat fotbal curat, dar eu asta stiu ca-i bine si asta va doresc.

Ayrton
24th June 2003, 16:34
Daca te referi la echipe,

La echipe ma refeream, mai precis la echipele din ziua de azi si la suporterii acestor echipe!
Iar referitor la nume, sunt sigur ca si daca se materializa propunerea cu Unirea Tricolor, obsesiile unora ramaneau, si nu vad care e problema, ca strigam noi Hai Dinamo sau Hai Unirea, pentru adversari e acelasi lucru... Asta e o problema pur a suporterilor alb-rosii si nu vad de ce se tot bate moneda pe denumire... E ca si cum eu i-as zice unei cunoscute de ce o cheama Olga, ca asta e nume rusesc... Daca asta e numele, e treaba ei, si gata...
Deci daca noi vrem Dinamo asa ramane! :yeah:
Iar pentru nestiutori, denumirea vine din greaca veche, unde dynam inseamna miscare, asa ca mai subtire cu aberatiile pe aceasta tema. :drak:
Si a mai fost un asemenea caz in Croatia: echipei Dinamo Zagreb i s-a schimbat denumirea in Croatia Zagreb (un fel de Unirea Tricolor a lor), si dupa cativa ani in care au existat permanent cereri prin banere, scandari si chiar demonstratii de strada din partea suporterilor echipei, s-a revenit la vechea denumire de Dinamo, lucru sarbatorit fastuos de suporteri. :bere:

Purple, te ignor, ca nu merita sa ma mai obosesc sa-ti raspund... /nope/

inter
24th June 2003, 18:18
blue, ce facurati cu italienii?

deep purple
24th June 2003, 18:53
ayrton, intre a nu te obosi sa-mi raspunsi si a nu fi capabil sa raspunzi e o mare diferentza.
Apropo, verifica daca Dinamo Zagreb mai este echipa ministerului de interne pe-acolo.
"Democratie" vine din greaca veche si inseamna puterea poporului dar e totusi cuvant romnesc asa cum "democracy" e englezesc... iar "dinamo" rusesc. Una e sa importi cuvinte sub forma de neologisme si alta e sa ti se impuna un nume strain. Mai urmeaza sa strigati voi cei din galeria de soimi ai patriei din St. cel Mare "davai Dinamo" ca nu conteaza de fapt in ce limba e. Nu-i asa? :D

deep purple
24th June 2003, 18:55
... sau "harasho Danciulescule cu gesturile alea obscene!" :D

Sir
24th June 2003, 21:13
ayrton>pentru ca sa poti ignora pe cineva trebuie ca acel cineva sa te plictiseasca cu aberatii.....ceea ce nu e cazul lui deep purple.Tu pur si simplu esti depasit si pui mult mai multa patima in dialog decat logica.
(NU sunt avocatul lui daca ti-a trecut prin cap sa ma intrebi).

deep purple
24th June 2003, 21:51
merci sir de sprijin se pare ca si tu vei fi ignorat de acum de catre ayrton, omul care are raspuns la toate... la toate alea la care vrea sa raspunda. :D

Sir
24th June 2003, 21:54
deep purple>mare paguba! 8)

Blue
25th June 2003, 01:10
blue, ce facurati cu italienii?

Pai mai pui intrebarea? :D :D :D 9-1 pentru noi si nu ca ma laud da' eu le dadui 6 8) Mai zic astia ca stau numai la pomana si nu alerg dar stii si tu cum e, vedeta doar dribleaza si inscrie goluri, n-are voie sa
dea pase sau Doamne fereste sa vina in aparare sa recupereze mingea.
Asta e rusinos :D :D :D.Mai e unul pe forum din echipa noastra sa vedem daca recunoaste calitatzile artistului nr.1 :evil:
Fara biza, sintem 4 care am jucat fotbal la nivel de copii sau chiar la juniori nu neaparat la Universitatea dar iti dai seama ca n-avem adversari,stiu foarte bine si ceilaltzi dar artistii sint ...de fapt e unul ,cel mai tare dintre toti, varful de atac ,ma intzelegi? :D :D :D
Incet incet ajungem celebrii aici :D :D :D
Citeodata mai blatuim un pic asa, cand vedem ca ne distantzam incepem sa-i tinem numai in joc de glezne si-n goluri cu calcaiul :yeah:

singurul meci mai echilibrat l-am avut cu un fel de selectionata latino-americana.Le-am zis la unii, sa adune tot ce e mai bun din ce stiu ei si sa vina sa joace. Dar atunci erau si din Argentina si din Columbia si mexicani pana si din El Salvador sera unul.Si un brazilian.Pe aia nu i-am mai vazut demult, erau foarte increzatori in ei inainte de meci.Cei drept cu aia am jucat ceva mai defensiv. Dar i-am batut si pe aia. A fost moarte cu portarul lor,un columbian care crede ca romanii au un joc straniu,e magie la mijloc :) trucaj :) . I-am dat aluia un gol...nici eu nu stiu cum l-am dat ca nici nu m-am uitat la poarta cand am tras ,dar am tras si mi-a intrat un gol de nu-i adevarat :D :D :D ..spre disperarea si nelamurirea aluia. :D :D :D I-am explicat eu ca romanii ca romanii,da' exista unii prin SV-ul Romaniei chiar de origine divina :D :D :D
Serios vorbind,chiar n-avem adversari. :happy
de bastinasi nici nu mai vorbesc, astia n-au nici o treaba cu fotbalul ,dar joaca si sint de belea ca astia la sfarsitul meciului se aliniaza ca la hokey sa dea noroc. Sint simpatici pana la urma :)I-am invatzat sa zic in romaneste "sarut-mana stapane" bine ei cred ca ce-au invatzat ei in romaneste inseamna in traducere "ce mai faci ,cum iti mai merge?" :D :D :D :drak:

deep purple
25th June 2003, 01:53
M-a intrebat unu ce ma enerva cum se zice "how ya doooin'?" si i-as spus "sunt poponar". Se ducea apoi la ceilalti romani si striga fericit ca-i poponar.

Otelarul
25th June 2003, 04:27
ai spus bine,timisorenii sint poponari

Timisoreanul
25th June 2003, 10:41
Educatie tipic moldoveneasca lol lol lol lol lol
Lasa-ne moldovene si dute pe forum la prosport ca acolo poti sa injuri si sa te faci de ris cit vrei ca sint multi prietini de-ai tai pe acolo.

Ayrton
25th June 2003, 12:02
Sa revenim on topic si sa vedeti si voi care e echipa mea favorita, in caz ca nu stiati :P :

http://www.tifosiultra.go.ro/update/coregnational_p3.jpg

deep purple
26th June 2003, 02:44
otelarule, sa-nteleg ca moldovenii tai vin agatzati de vagoane in Timisoara ca daca n-au nimic de-ale gurii pe-acolo macar de-ale anusului sa primeasca ceva? :D

Edgar
26th June 2003, 03:15
Educatie tipic moldoveneasca :D :D :D :D :D
Lasa-ne moldovene si dute pe forum la prosport ca acolo poti sa injuri si sa te faci de ris cit vrei ca sint multi prietini de-ai tai pe acolo.

Timisoreanule, eu te credeam un tip inteligent! Eh, se mai inseala oamenii... :(
Si apropo: aici la noi, in Moldova, se scrie "du-te". Ma opresc aici, desi mai sunt greseli, ca vorba aia, nu e ora de gramatica. :P

deep purple
26th June 2003, 04:08
Tot respectul Edgar, dar mai uita-te odata cine a inceput.

Edgar
26th June 2003, 04:19
Nu cred ca eu, diablo20 sau baubau - insir rapid moldovenii de pe forum care-mi vin in minte acu - deci nu cred ca unul din noi 3 a zis ceva urat despre un alt membru al forumului. Vine Otelarul asta, care recunosc ca e deplasat (nici nu i-am luat apararea) si imediat "Educatie tipic moldoveneasca". Automat ne baga pe toti in aceeasi oala.

Edgar
26th June 2003, 04:38
Avand in vedere faptul ca ma contrez cu suporteri timisoreni si craioveni, presimt ca voi fi banuit de simpatii dinamoviste. :D

inter
26th June 2003, 08:28
edgar, eu nu te banuiesc de simpatii alb-rosii /nope/

Timisoreanul
26th June 2003, 10:26
Edgar imi cer scuze, uite imi cer scuze tuturor baietilor pe care i-am jignit, indiferent din ce parte a tarii sint, mai putin otelarului. bere
Totusi de cind esti pe aici ai vazut vreun timisorean sa injure asa ca in codru? Poate ar trebui sa le atrageti si voi atentia.
Cred ca in ultimul timp au aparut o serie de nulitati (gen otelaru, mircea) care ar trebui eliminati de pe forum. Am fost un timp si pe forum la Pro dar dupa atita mitocanie am renuntat sa mai scriu, sper sa nu se ajunga acolo.

Timisoreanul
26th June 2003, 10:52
Cit despre ideile care nu sint de fiecare data coerente, sau greselile gramaticale, imi pare rau dar sa stii ca eu intru pe forum cind mai am putin timp liber si atunci scriu in viteza. thinkso

Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

Ayrton
26th June 2003, 11:15
am fost un timp si pe forum la Pro dar dupa atita mitocanie am renuntat sa mai scriu, sper sa nu se ajunga acolo.

Perfect adevarat!


Cit despre ideile care nu sint de fiecare data coerente, sau greselile gramaticale, imi pare rau dar sa stii ca eu intru pe forum cind mai am putin timp liber si atunci scriu in viteza!

Cred ca e un lucru valabil pentru marea majoritate a userilor ce posteaza in mod curent.

Hai sa traim! :bere:

Edgar
26th June 2003, 14:26
Timisoreanule, pentru a-l cita pe ayrton, Hai sa traim! :bere: :ok:

deep purple
26th June 2003, 19:00
Edgar, uscaciuni sunt peste tot asa ca lasa-ma sa-i numesc pe aia uscaciuni modovenesti si cu ocazia asta te-am exclus din context. Ce zici, merge asa?

Edgar
26th June 2003, 19:55
Atat timp cat ne intelegem... poti sa le spui cum iti vrea sufletelu'. :happy

FatFrumos
30th June 2003, 18:27
now that's what i like to see

cheers edgar , ayrton si deep :bere:

Timisoreanul
1st July 2003, 13:41
Fat Frumos pe mine m-ai uitat? :P . Am glumit.
Am vrut sa te intreb de unde aveti acolo atitia bani, ca vad ca taceti dar va vedeti de treaba, ati facut vad niste achizitii destul de serioase. :o

FatFrumos
1st July 2003, 19:31
Timisoreanule daca vreodata as avea norocul sa cistig loteria aici in State fii sigur primul stop va fi sa cumpar Farul :D si dupa aia ginduri foarte marete :D ....stiu ca au cumparat multi jucatori dar nu iei sint baza ci in antrenor sper sa nu ajunga ca Dinamo lot foarte bun antrenor foarte prost si se rezuma sa fure meciuri.

Cheers :bere:

Sorin
6th July 2003, 20:35
si eu,daca as avea bani foarte multi as cumpara Craiova.
Primii pe care i-as da afara sint Nedelescu,Craciunescu-ultimul fotbalist si staicu

deep purple
7th July 2003, 02:39
Voi aveti impresia ca odata ajunsi in State primul lucru va fi sa vedeti ploaia cu dolari? Nu sunt cainii cu colaci in coada nici daca vii la furat. Mai era unul pe forumul prosportului mare fan al americanilor dar nu a cunoscut unul si nici n-a vazut America pe viu. Credeti-ma ca America din filme e cea la care viseaza adevaratii americani mai mult ca noi.

Sorin
7th July 2003, 09:09
lasa-ne sa visam :P