PDA

View Full Version : Ati dat semnaturi pentru candidatii la prezidentiale?



JJ
30th October 2009, 01:34
Potrivit candidaturilor acceptate de BEC, 8.388.419 romani au semnat pentru sustinerea unuia sau a altuia dintre candidatii la alegerile prezidentiale de anul acesta. Nici macar nu-i numar pe cei 15 candidati respinsi, care or fi adunat si ei ceva semnaturi.

Numarul mi se pare de-a dreptul halucinant: 200000 mai multi decat au votat la referendumul pentru demiterea lui Basescu si 1,2 milioane mai multi decat au fost la vot la alegerile parlamentare au semnat acum pentru un candidat.

Nume gen Ninel Potarca, Remus Cernea, Eduard Manole, Ovidiu Iane, Constantin Rotaru, care probabil nu vor depasi nici cincizeci de mii de voturi luati impreuna, au strans fiecare peste doua sute de mii de semnaturi. :shocked:

Mai merita sa mentionez ca pentru Geoana si Antonescu au semnat acum mai multi decat le-au votat partidele acum un an de zile?:shocked:

Deci, cum 46% din romanii cu drept de vot au semnat pentru cineva, marturisiti: Sunteti printre ei? Ati semnat din convingere, ca v-a rugat frumos fata aia draguta care v-a oprit in fata magazinului Obor, sau de ce? :D

Utilizator
30th October 2009, 01:57
daca as fi convins de catre un candidat as semna pentru el. de altfel am si facut-o odata in '96.
dar parerea mea e ca acest numar mirobolant de semnaturi nu a fost realizat prin libera optiune a cetatenilor ci au fost aparatele de partid in actiune, asa cum spuneam pe un alt topic. multi au semnat pentru ca seful le-a pus in fata lista, altii pentru ca a venit vice-primarul sa le ceara semnatura, altii pentru ca au fost atrasi de fata aia draguta de la Obor.

newcool
30th October 2009, 10:57
eu am semnat pt Base,ati reusit voi cei de pe sectiunea politica sa ma convingeti s-o fac.:D
insa la vot in turul 1 o sa-mi anulez votul.
apoi in turul 2 voi vedea..

J.Bond
30th October 2009, 11:06
eu am semnat pt Base,ati reusit voi cei de pe sectiunea politica sa ma convingeti s-o fac.:D
insa la vot in turul 1 o sa-mi anulez votul.
apoi in turul 2 voi vedea..

Newcool, se pare ca traiesti mai mult in lumea virtuala daca ai reusit sa fi influentat de pe un forum de sport:)) intr-un drept al tau pe care il ai si l-ai castigat in urma cu 20 de ani.:D

PS Nu-i bai, multi romani au fost influentati de Moguli sa voteze cu actualul Presedinte. In sensul anti-campaniei gretoase pe care o propaga zi de zi la Mogulizatoare.;)

newcool
30th October 2009, 18:27
Newcool, se pare ca traiesti mai mult in lumea virtuala daca ai reusit sa fi influentat de pe un forum de sport:)) intr-un drept al tau pe care il ai si l-ai castigat in urma cu 20 de ani.:D

PS Nu-i bai, multi romani au fost influentati de Moguli sa voteze cu actualul Presedinte. In sensul anti-campaniei gretoase pe care o propaga zi de zi la Mogulizatoare.;)
Stai tu linistit Markere nu duce grija mea in care lume traiesc...Iar faza cu dreptul las-o mai moale.Aici e vorba de strangere de semnaturi nu de mers la vot.Cat despre vot,am mai spus de o gramada de ori cum voi proceda.

TeBat
30th October 2009, 19:44
Potrivit candidaturilor acceptate de BEC, 8.388.419 romani au semnat pentru sustinerea unuia sau a altuia dintre candidatii la alegerile prezidentiale de anul acesta. Nici macar nu-i numar pe cei 15 candidati respinsi, care or fi adunat si ei ceva semnaturi.

Numarul mi se pare de-a dreptul halucinant: 200000 mai multi decat au votat la referendumul pentru demiterea lui Basescu si 1,2 milioane mai multi decat au fost la vot la alegerile parlamentare au semnat acum pentru un candidat.

Nume gen Ninel Potarca, Remus Cernea, Eduard Manole, Ovidiu Iane, Constantin Rotaru, care probabil nu vor depasi nici cincizeci de mii de voturi luati impreuna, au strans fiecare peste doua sute de mii de semnaturi. :shocked:

Mai merita sa mentionez ca pentru Geoana si Antonescu au semnat acum mai multi decat le-au votat partidele acum un an de zile?:shocked:

Deci, cum 46% din romanii cu drept de vot au semnat pentru cineva, marturisiti: Sunteti printre ei? Ati semnat din convingere, ca v-a rugat frumos fata aia draguta care v-a oprit in fata magazinului Obor, sau de ce? :D

asta candideaza din nou?:shocked: parca si in 2000 incercase saracul de el...

Hopshio
30th October 2009, 19:51
la noi e simplu..sunt in cluj la camin..e doar de baieti..trimiteau fete la strans de semnaturi:))..cum sa nu ii dai mah:D>.la fiecare am dat

Cristina
30th October 2009, 19:59
Aoleu si eu am patit d'astea,Hopshio (dar nu era vorba de semnaturi)!:DEram intr-o seara in camera si au venit niste fete(din pacate:()sa faca sondaje de opinie!Duda de mine am dat din pacate si numarul de telefon si azi ma suna unii de la psd sa ma invite la o petrecere privata duminica seara!:DAm zis pas!
Saptamana viitoare astept telefon de la alt partid!Poate la aia e mai tentant!:D

TeBat
30th October 2009, 20:01
pai de ce Cristina? acolo sunt multi tineri politicieni:D

Cristina
30th October 2009, 20:04
Pai si ce sa fac cu ei?:thinkso:Ca aia mint de rup:D

TeBat
30th October 2009, 20:09
pai mai si mint da au feciorii aia niste conturi.....valeu :D

Cristina
30th October 2009, 20:13
ehhh...sa fie la ei:D...oricum "e" bani furati in cea mai mare parte:(

TeBat
30th October 2009, 20:16
"e" bani facuti din vanzarile anterioare :cry: (scuzati offtopicul:D)

Hopshio
30th October 2009, 20:28
scuzatii offtopicul care urmeaza: la noi or mai venit fete..ca vor sa testeze medicamente pe noi..ne da 6 milioane:)

Tyler Durden
30th October 2009, 23:30
Exclus!
Cat de tare, Bond cica nu a dat, pai normal ca nu a dat, el fiind preocupat sa stranga semnaturi.:happy

JJ
30th October 2009, 23:35
@hopshio:Du-te la lipit afise electorale. Gura strazii zice ca se dau cam doua milioane pe zi.

Apropo, Bond, pai tu ce ne tot zici bre pe aici ca esti convins de Basescu daca nici macar nu ai semnat pentru candidatura lui???

LE. Acum vazui ca des mi-a luat-o inainte cu intrebarea la marker. :D

Bancaru
31st October 2009, 00:17
Pe mine nu m-a intrebat nimeni, nu am vazut pe nimeni sa stranga semnaturi, iar la primarie nu am avut treaba. Dar nu sunt convins ca nu am semnat. E posibil sa fi semnat chiar pentru Basescu.

Lordliv
31st October 2009, 00:23
bancare,macar sa fii atent unde pui stampila...;)

tylere,si tu ai impresia ca avem de-a face cu o markerita?!:D

Bancaru
31st October 2009, 00:26
Lord, stai linistit. Ca acolo ma duc eu. Nu ma refeream ca daca am semnat am facut-o in persoana dar aflat in stare de ebrietate. Nu e greu sa faci rost de CNP si seria de la buletin. Asa cum primesc zeci de mailuri pe care nu le soliciti asa este posibil sa te afli printre cei 1 700 000 semnatari pentru Basescu. Sa fim seriosi, asta e o treaba de umplutura.

Lordliv
31st October 2009, 00:36
bancare,ai dreptate!
cum am mai spus, la craiova s-a " consultat " in draci baza de date a contribuabilului!:shocked:

Bancaru
31st October 2009, 00:41
Oprescu a fost prins cu mana patata de cerneala si cu sugativa la manseta si la alegerile de la primarie. Asa, si? E primar.

JJ
23rd November 2009, 12:39
Nume gen Ninel Potarca, Remus Cernea, Eduard Manole, Ovidiu Iane, Constantin Rotaru, care probabil nu vor depasi nici cincizeci de mii de voturi luati impreuna, au strans fiecare peste doua sute de mii de semnaturi. :shocked:
M-am inselat: pana acum cei 5 au strans impreuna cam 130 de mii de voturi, dupa centralizarea a doua treimi din sectii. Deci s-ar putea sa ajunga impreuna la 200 de mii de voturi.