PDA

View Full Version : Se retrage Malusel ?



ADelPiero
29th September 2004, 21:43
Preşedintele clubului Apulum, Viorel Măluşel, a declarat că intenţionează să demisioneze īn această iarnă, deoarece autorităţile locale nu vor aloca, joi, decīt 160 de milioane de lei din cele 500 promise grupării din Alba Iulia. "Singur nu mai pot să ţin această formaţie īn Divizia A", a explicat Măluşel. Lotul echipei Apulum va fi prezent, joi, la Primăria municipiului Alba Iulia pentru a primi o sumă de bani din partea autorităţilor locale, estimată la şase milioane de lei pentru fiecare. "Mergem pentru a ne căsători doi cīte doi, īn funcţie de cum stăm īn camerele din minihotelul de la stadion", au glumit fotbaliştii.

bill
12th October 2004, 13:50
Se aude acum ca ar vrea sa cumpere echipa unii din Resita. Nu am inteles insa exact despre ce ar fi vorba, finantatori sau vanzare de loc. Insa Malusel neaga ca ar exista astfel de tratative. Stie cineva mai multe?

sscalin
12th October 2004, 16:43
Dupa cum anunta si gazeta s-ar parea ca Unirea se afla in negocieri cu cineva la Resita pentru vanzarea locului, ATENTIE VANZAREA LOCULUI astfel Unirea devenind CSM Resita. Nu stiu inca ce sa spun Malusel spune ca el nu este de acord dar daca el spune atunci cine a tratat cu Resitenii?
Astept vesti pana maine, azi o sa merg la stadion si o sa discut cu cei de acolo asa ca va voi anunta de ce voi afla

Maximus
12th October 2004, 16:48
Linistiti-va, trageti aer in piept si intrati pe Craiova. Veti gasi acolo o intreaga epopee a retragerii din fotbal. Daca veti intelege ceva inseamna ca va linistiti.

ADelPiero
14th October 2004, 15:20
eu imi doresc din tot sufletul sa nu plece :(

spmihai
15th October 2004, 21:53
Nu cred ca pleaca. Tine prea mult la echipa pentru a pleca, sau pentru a o vinde. Va face asta numai daca isi da si ultimul ban din casa pentru echipa, si nu mai are de unde, dar momentan mai are ceva "mamaliga". Nu vrea sa faca nici societate pe actiuni ca atunci nu va mai fi el sef, si tine prea mult la echipa pentru a o ceda. Unirea se va redresa, veti vedea.

ADelPiero
17th October 2004, 00:53
cred ca`i e frica sa nu ne desfintam ... sau sa picam in B sau C :) de aceea nu se retrage ;)

spmihai
17th October 2004, 22:19
Nu pleaca inca. Mai are el ceva surse de bani, dar daca picam in B, cred ca ne desfiintam si ar fi mare pacat.

ADelPiero
18th October 2004, 01:34
ce resurse are ? :) daca avea ... nu mai existau datorii ;)