PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ayrton
20th June 2003, 09:45
Un thread pentru toti fanii diavolului milanez!

Si o intrebare: de cand sunteti fani AC Milan?

Eu din momentul in care duo-ul Gullit & Van Basten il facea pe Bumbescu sa fuga in directie contrara numai pentru a nu fi ridiculizat la fiecare faza. Din clipa aia m-am indragostit de rossoneri.

ad3an
20th June 2003, 14:47
FORZA ROSSONERI CAMPIONI EUROPEI 4 EVER

Milan
23rd June 2003, 08:21
Cind am auzit de AC Milan prima data ... am intrebat ce e aia :happy e drept pe vremea aia nici nu stiam cit e 2+2. Cred ca meciul cu Steaua a fost decisiv si pentru mine. Cam de atunci sint fan rossoneri oricum sper sa ajung sa-i vad odata pe vii. :happy

Oricum Milan pina la moarte :yeah:

ad3an
27th June 2003, 11:40
O sa ajungi a ii vezi cand o sa joace in grupele ligi campinilor cu Rapid

yeah yeah yeah yeah yeah

Sergio
27th June 2003, 16:29
Sa inteleg ca ai chef de glume? :D

ad3an
28th June 2003, 17:54
Sergio ti se pare tie ca glumesc
sau nu e posibil,banuiesc ca Miln o sa fie cap de Grupa nu,iar rapid sigur trece de Ande,asa ca....

Ayrton
18th July 2003, 12:19
Maine 19 iulie are loc prezentarea oficiala a noilor tricouri ale campionilor Europei!

inter
18th July 2003, 12:35
/fu/ /fu/ /fu/ iar ma enervezi ........ayrton, dupa ca pe threadul asta se posteaza din joi in pasti, hop si tu.. :evil: :evil: :evil:

IlMILAN
18th July 2003, 12:38
Ufffffffff ce intrebare Ayrton....
Eu tin cu Milan de la meciul cu Steaua din 89.
De atunci indiferent cu cine ar juca cu ei voi tine.Asa de impresionat am ramas.
Milan e mai mult decat o echipa e un exemplu pentru toate echipele din Romania din toate punctele de vedere. E o familie..... asa trist sunt de episodul Contra...era acum altfel vazut. Nu poti sa fii cioban la un asemenea nivel.O fii Contra banatean dar si-a dat cu stangu in dreptu. Pacat.
Prezentare oficiala ....hmmmmmmm in afara de Cafu nu au adus nimic senzational, desi as fi dorit inca un fundas, un portar(Dida e de rezerva), si un mijlocas . E drept ca daca Cafu va juca cel putin ca si la Roma iar Rivaldo isi va intra in mana ,iar Serginiho nu se va mai accidenta va fi jale pentru adversari. Cica ar fii in tratative cu Motta sau cu Puyol. Ar fi ceva.....


P.S Nu credeam ca voi discuta asa de amical cu un "CAINE"(dinamovist) se pare ca nu sunteti toti la fel. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni.


have a good day... :yeah:

IlMILAN
18th July 2003, 12:40
Inter fara suparare dar sezonu trecut cred ca va durut rau nu?
un singur gol ne-ati dat nu? :D :D :D :D :D :D :D :D
mai ales ca ne apropiem de Real ..... :D :D :D :D

inter
18th July 2003, 12:41
hai ca l-ati luat pe unul Kakr (ce nume) de la SaoPaolo :D :D :D :D

Ayrton
18th July 2003, 12:42
Eu zic ca mijlocasi sunt destui... Poate un varf bun le trebuiau, ca doar Shevcenko si Inzaghi merg, Tomasson nu e de Milan... Poate un Roy Makaay ar fi bun, ca tot vrea LaCoruna sa se desparta de el...

Inter, feriti-va de :drak: milanez!

IlMILAN
18th July 2003, 12:46
Ai dreptate ayrton un Mutu zic io ca nu ar strica mai ales ca am lovi si in orgoliul concitadin din Milano :happy :happy
Au mai facut ei afaceri bune....l-au luat pe Coco si Gully si a venit Seedorf si Simic(care nici el nu ajucat rau...)

apropo Milan mai are doi spioni pentru Inter in afara de Helveg pe Laursen si Tomasson. :P :P :P :P

si astia sunt inalti mai ales Laursen...exact pentru tiparul lui Cuper

Peace!

inter
18th July 2003, 12:51
hai gata potolestete cu glumele astea.............. :P , mai bine vedeti ce e in curtea voastra :happy

IlMILAN
18th July 2003, 12:56
ai dreptate...inter..am vazut ca esti foarte informat in legatura cu transferurile...
am citit si io ceva si is curios daca o fii adevarat Aimar la Milan...?
uite linkul ... http://www.soccerage.com/en/02/00003.html (in josul paginii la transferurile realizate...)

sau e doar un zvon :drak:

inter
18th July 2003, 13:09
mda curioasa treaba...........nu e dat pe site-urile din italia si apare acolo :?

Ayrton
21st July 2003, 16:37
S-a reunit AC Milan:
http://www.soccerage.com/en/00/66591.jpg

riva
22nd July 2003, 12:08
au ce poza faina ... e beton :) eu sunt fan milan de cind s-a transferat rivaldo la ei ... da` din pacate face tusa, oricum sper sa joace anu asta

inter
22nd July 2003, 19:35
Braida a declarat azi "cu transferul lui Pancaro, sa incheiat campania de transferari de anul asta"
Oare? :P

Ayrton
23rd July 2003, 11:29
Asa zicea si Galiani anul trecut, ca se exagereaza cu banii in transferuri, si l-au luat pe Rivaldo cu un salariu de vreo 6 milioane parai, ca venea gratis...
Oricum, daca apare o ocazie sigur se baga si Milanu'!

MaPaX
24th July 2003, 22:30
Duminica, 3 august ora necunoscuta(inca) - SUPERCUPA Italiei: Ac Milan - Juventus pe B1 (voi reveni in curand cu ora la care incepe meciul) .

inter
25th July 2003, 21:36
Dida si-a prelungit contractul pana la 30 iulie 2007 :happy
pana atunci va lua vreo 15 goluri numai de la Inter :drak: :drak: :drak:

MaPaX
25th July 2003, 22:08
Meciul va avea loc la ora 22(pe B1 Ac Milan - Juventus)

IlMILAN
28th July 2003, 11:17
Uffffffffffff , Inter rautaciosule...nu-mi place mie de Dida dar nici voi nu stati mai grozav.
Aveti grija ca nu mai aveti mult timp sa ne scapati si de Laursen :P
Si pana una alta in ultimul sezon ati iesit cam sifonati :yeah:
Sper sa-i bata iara pe Juve dar nu la 11m ....
:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

inter
28th July 2003, 15:36
Seedorf declara ca are acceptul lui Stam sa declare ca acestuia iar placea sa joace la Milan :?

inter
28th July 2003, 17:11
Rivaldo nu a fost convocat pt. meciul cu Juve, :D :D :D , poate va frig aia :drak: :drak: :drak:

inter
31st July 2003, 10:08
UMILINTA :happy
Acesta e concluzia primului amical important al lui Milan 0-2 cu Barca, prin golurile noilor achizitii Quaresma si Ronaldinho :yeah: :yeah: :yeah:

IlMILAN
31st July 2003, 10:42
Eram sigur ca o sa se bucure dusmanii...... :D /fu/
eu unu vreau sa joace toate amicalele la fel de prost ca si sezonul trecut si
sa aiba aceleasi rezultate in meciurile oficiale...

Is curios cat ii tin elanu pe astia de la Barcelona.

pentru Inter ....tie ti-a placut cum a jucat Interul cu nemtii? jucati amicale cu echipe de mana a doua si o sa le catigati pe toate , sper sa ramaneti cu ele :P

Era o gluma ...daca esti fotbalist si vrei bani du-te la Inter ca ai bani si nu trebuie sa castigi nimic :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dorin
1st August 2003, 00:10
Foc de paie .In lipsa de altceva se comenteaza un meci fara nici o importanta.Ronaldinho e bun dar citeodata ...Sa-l vedem cind incepe pe bune ! :yeah: Dorin

Ayrton
1st August 2003, 09:44
Am vazut si golurile, Quaresma sut de la 16 metri direct in vinclu, superb, iar cel al lui Ronaldinho un sut flescait de la 18 m, pe jos, deviat de doua ori, dida fiind pacalit de schimbarile de traiectorie.
Insa cu Juve va fi altceva: VICTORIE!

Ayrton
4th August 2003, 09:46
Ce pacat de supercupa...
Nu-i nimic, in campionat "Diavolul" isi va lua revansa!

http://66.118.164.193/site/html/pics/italy/milan/17.jpg

IlMILAN
7th August 2003, 10:30
Ba fratilor asta da fotbal nu ce a joaca ai nostri.............
Bravo JUVE ati dat o lectie ca se joaca pana in ultimul minut....

fara rautate felicitari....

Multumim de spectacol........

P.S > :drak: will be back! :D

rasheedkpenny
7th August 2003, 12:21
Da mah dar astia joaca pe bani, nu ca ai nostri.
Si in plus au si altfel de $pectatori, nu ca la noi!

Sa pastram totusi diferentele si sa nu incercam sa facem comparatii... ca doar comparatia e mama dezamagirii! :D

inter
13th August 2003, 12:09
E in piu` il `caso` Rivaldo e il mancato arrivo di Stam: bilancio negativo

L`antipasto di Ancona in cui Inter, Milan e Juventus si sono contese la terza edizione del trofeo Tim, ha messo in luce le indubbie difficoltŕ dei rossoneri in questo pre-campionato. Nessuna vittoria finora e soltanto una rete segnata nelle ultime quattro gare, per giunta su calcio di rigore. Fuori Sheva e con il caso Rivaldo vicino allo scoppiare, i campioni d`Europa paiono ancora lenti e impacciati, lontani dalla forma migliore.

I tifosi rossoneri, con ancora negli occhi il trionfo incredibile di Manchester, di questi tempi si attendevano di certo un Milan migliore, anche se Ancelotti ed il suo staff si affrettano a sottolineare come la lentezza di questo periodo sia dovuta a una preparazione mirata alla Supercoppa Europea del 29 agosto contro il Porto. Sarŕ, ma quel che resta sono i dati: nelle ultime quattro partite, contro Barcellona, Juventus (120` di Supercoppa Italiana piů i 45` di Ancona) e Inter la compagine rossonera ha realizzato soltanto una rete, per di piů su calcio di rigore, con Pirlo.

Di piů, se la situazione legata a Rivaldo non si dovesse sbloccare e il brasiliano non riuscisse piů a trovare posto in squadra, l`arrivo di Kakŕ potrebbe essere anticipato giŕ a settembre, e non avvenire invece, come inizialmente pattuito con il San Paolo, a gennaio.
Senza Rivaldo e Sheva, dunque, il Milan ha evidenziato una manovra lenta e prevedibile e uno stato di forma non soddisfacente di Seedorf, Ambrosini e Serginho, cosě come di gran parte dei suoi uomini. Se in piů ci si aggiunge che il popolo rossonero ha finora assistito soltanto all`arrivo di Cafu e sperato vanamente in quello di Stam, si capisce come i motivi per esultare siano davvero pochi. Ancelotti ostenta tranquillitŕ, come č giusto che sia per il ruolo che ricopre e visti i tempi, perň č indubbio che delle tre squadre viste ad Ancona i rossoneri siano parsi quella piů indietro di condizione.


:D :D , sper sa va mentineti aceasta uimitoare eficacitate si in campionat :D :D :D

Ayrton
13th August 2003, 12:17
E, si tu acum... sunt amicale, ce dracu'...
Oricum, in singurul meci oficial, cel de supercupa cu Juve, Milan a jucat bine, a avut o gramada de ocazii. Deci nu-ti fa iluzii ca in campionat se vor intampla aceleasi rezutate ca in ... Cupa TIM!

IlMILAN
14th August 2003, 11:12
Ooooooo felicitari Inter ati castigat un trofeu foarte bine vazut :D

In rest totul a fost ok meciuri de pregatire, scheme tactice etc...
E bine zic eu ...Milan sa se comporte ca si anul trevut , sa piarda amicalele si sa castige CL..ar fi ok... :P :P

In afara de Nedved s-a remarcat in cadrul turneului macelarul lui Inter Materazzi.Rusinea fundasilor.... /fu/ /fu/ /fu/

Atata stie sa rupa oasele...criminalu...

inter
14th August 2003, 12:04
nici eu nu aprob gestul incalificabil al acestui "rupator" :evil: :evil:
dar din pacate :( , pt. noi interistii asta e viziunea lui Cuper (inalt si prost) :x :x :x

gata l-ati luat pe kaka :D :D :D , contract pe 5 ani cu 1.8 mil.$/an

milan.....kaka suna bine :D :D :D :D :D

hot_4_you_girls
15th August 2003, 14:19
-Ciao Andriy, how have you spent your summer as a European champion?
'I'm fine, thank you. I'm in Kyiv, I've come here to pay a visit to my family. Then I'll return to Milan before spending my last days of holiday at the seaside.'

-A lot of people want to know what you felt before taking the crucial penalty kick in the Champions League final shoot-out in Manchester...
'It was a dramatic moment, very hard to face. I was really concentrated and focused only on how to kick. I was waiting for the whistle and looking forward to the right moment to come as I did not want to make up my mind about the direction of the shot. The referee realized the peculiarity of the moment.'

-What do you expect from the next season?
'I want some more trophies,' he laughs. 'It is really fantastic to win silverwares. I have still in mind the European Champion Club's Cup, I want to lift it again. Moreover, we have three other important Cups to play, the
best will be to clinch them all.'

-Have you heard of Boca Juniors?
'Yes, as I was back in Europe, I was informed that we will face the Argentines. Boca Juniors are a great team.'

-Cafu has joined Milan...
'I'm very happy. After his arrival, we don't need anyone else in the squad. Now we are even more complete, with him our attacking possibilities increase, he should give more quality and more possibilities on the right flank.'

-Everyone remembers the penalty kick in Manchester, but the crucial goal which secured Milan the qualification to the final came in the derby against Inter...
'The goal in the semi-final was wonderful, I was really excited. The game was so important... we were aware that a goal would give us the chance to go through to the final. I stress it once again, it was fantastic.'

-Milan Channel are receiving many messages from your fans. 'Stay with us forever', 'Sheva, one of us', 'I will never stop thanking you', 'you are the best player ever landed in Italy from the East', 'Sheva, no need to add anything else'. These are just a sample.
'Thank you very much, dear fans. You are fantastic, as usual. Now I will rest a little bit more, this is really the best holiday of my life, I've never felt so good.'

hot_4_you_girls
15th August 2003, 14:32
Club Name Milan Associazione Calcio s.p.a.
Year of Foundation 1899
club headquarters Via Filippo Turati 3, 20121 Milano.
Telephone +39 0262281
Fax +39 026598876
Stadium Giuseppe Meazza, San Siro


Organization Chart


Chairman Dott. Silvio Berlusconi
Vice-President and Chief Executive Officer Adriano Galliani
Vice President Paolo Berlusconi
Vice President Gianni Nardi
Board of Auditors Leandro Cantamessa
Board of Auditors Michele Carpinelli
Board of Auditors Alfonso Cefaliello
Board of Auditors Giancarlo Foscale
Board of Auditors Livio Gironi
General-Manager Francesco Vittadini
General-Manager Francesco Antonio Giampaolo
General-Manager Giancarlo Polerani
Director General Sports Ariedo Braida
Assistant Vice-President and Chief Executive Officer Leonardo de Araujo Nascimento
Organizing Director Umberto Gandini
Secretaries to Coaches Mary Buscaglia
Secretaries to Coaches Cristina Moschetta
Director of Communications Vittorio Mentana
Head of Press Office Paolo Tarozzi
Marketing Director Laura Masi
Sales Director Mauro Tavola
C.F.O. Alfonso Cefaliello
Adminstration Manager Massimo Campioli
Personnel Manager Raffaella Di Tondo
Special Projects Manager Lino Burgaretta
Buying Director Roberto Patrassi
Booking Director Angelo Destro
Head of Youth Development Alberto Ceresa
Youth Programs Angelo Colombo
Director of Milanello Antore Peloso

Edgar
15th August 2003, 15:19
Este deja un thread pentru Milan aici (http://www.onlinesport.ro/Forum/viewtopic.php?t=646).

inter
15th August 2003, 19:13
si ca o curiozitate , "anul trecut materazzi a jucat in total 2500 min timp in care a fost atentionat doar cu 2 cartonase galbene , ambele in CL impotriva lui Ajax si Milan"

nici mie nu-mi plac interventiile lui , dar iata ca el are un motiv "mare" ca sa declare ca nu e un "macelar" /nope/

hot_4_you_girls
16th August 2003, 15:44
Kaka la Milan:

Mijlocasul lui Sao Paulo, Kaka, este noua achizitie a lui AC Milan. Campioana Europei a platit pentru internationalul brazilian suma de 8,5 milioane de euro. Din acest punct de vedere, jucatorul de 21 de ani este al treilea transfer al verii in Serie A dupa Legrottaglie, trecut de la Chievo la Juventus pentru 10 milioane euro, si Appiah, cumparat tot de torinezi, in schimbul sumei de 9 milioane euro, de la Brescia.

hot_4_you_girls
16th August 2003, 15:44
Kaka la Milan:

Mijlocasul lui Sao Paulo, Kaka, este noua achizitie a lui AC Milan. Campioana Europei a platit pentru internationalul brazilian suma de 8,5 milioane de euro. Din acest punct de vedere, jucatorul de 21 de ani este al treilea transfer al verii in Serie A dupa Legrottaglie, trecut de la Chievo la Juventus pentru 10 milioane euro, si Appiah, cumparat tot de torinezi, in schimbul sumei de 9 milioane euro, de la Brescia.

inter
18th August 2003, 11:21
vreti sa-l luati pe Puyol, dupa accidentarea lui Maldini :P

basca schimbul dintre voi si Juve :Iuliano-Ambrosini si Di Vaio-Tomasson, care se negociaza intre Braida si Moggi :thinkso:

Ayrton
19th August 2003, 11:30
Chiar ca are un nume aiurea pentru romani... Kaka...

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UCL/92005_600X400.jpg

inter
27th August 2003, 19:12
R.Junior se indreapta spre Leeds :)

IlMILAN
28th August 2003, 10:12
Oooooooo ce bine ar fi ..sa-l ia si pe Laursen cu el ar fi si mai bine.
Hai :drak: :drak:

IlMILAN
29th August 2003, 10:57
Grupa dificila.Dar se putea si mai rau.

Grupa H: AC Milan, Celta, Ajax, Brugge.

Sper sa castigam grupa. :D :D :D

Ce zici Ayrton?

inter
29th August 2003, 10:59
se califica Ajax si Celta :yeah: :yeah: :yeah:

Ayrton
29th August 2003, 11:07
Eu zic ca trebuie privite cu mare atentie meciurile cu FC Bruges, ca Dortmund a patit-o cu ei, sunt foarte puternici belgienii...
Celta e in cadere fata de anii trecuti, eu zic ca vor fi ultimii in grupa.
Ajax? Fara Chivu stau prost in aparare, zic ca ii bate Milan, cel putin pe SanSiro, egal la Amsterdam.
Clasament, parerea mea:
1. Milan
2. Bruges
3. Ajax
4. Celta.

intere, vezi mai bine de Cernat si Ghioane, ca sigur veti avea mari probleme cu ucrainienii...

IlMILAN
29th August 2003, 11:30
Ai mare dreptate Ayrton.
Belgienii cred ca vor incurca putin itele.
Sper ca nu si pe Milan.

Celta e mai slaba ca si anul trecut dar nu trebuie neglijati, iar Ajaxul e imprevisibil.Cine le dadea o sansa anul trecut?


Pentru Inter.
Of of , mai, mai ce face invidia asta.....lasa ca-l vedem noi pe Hennry. :P

IlMILAN
1st September 2003, 12:19
Se pare ca Milan nu a inceput chiar asa rau sezonul :D :D :D

Nu-i asa Inter? :yeah:

inter
1st September 2003, 12:26
:drak: :drak: :drak: sa va vad deseara :thinkso: :thinkso:

IlMILAN
1st September 2003, 12:29
Nu va fi usor.
Stii si tu ca in Seria A se joaca.
dar eu sper sa castige :drak: :drak: :drak:

Surprize pot sa apara la orice meci.
:yeah:

inter
1st September 2003, 12:31
m-am cam "copt" iei pana in min . 86 :happy :happy

IlMILAN
1st September 2003, 12:45
:D :D :D
Cred.....
e naspa sa stai in tensiune, dar daca nu pui suflet nu are nici farmec.
nu? :happy

inter
1st September 2003, 12:55
da :happy

si un amanunt interesant, din sezonul 83-84 nu sa mai inregistrat o etapa de debut in serie A cu atat de multe goluri :thinkso:

IlMILAN
1st September 2003, 13:08
:rolleyes: interesant.
Asta e foarte bine sper sa contribuie si Milan serios la zestrea de goluri marcate in prima etapa. :P

P.S Auzi nu stii cand se incheie mercato international? nu trebuia sa se inchida?

inter
1st September 2003, 13:11
era vorba ca pe 1.09 , dar probabil se mai prelungeste avand in vedere noile anunturi "bomba" cu transferuri :thinkso:

inter
1st September 2003, 13:14
Le probabili formazioni:
ANCONA (3-5-1-1): 1 Scarpi; 3 Bilica, 21 Viali, 6 Milanese; 8 Russo, 7 Berretta, 4 Andersson, 13 Maini, 20 Sussi; 18 Di Francesco; 27 Hubner. A disp. 31 Marcon, 2 Bolic, 5 Lombardi, 79 Daino, 26 Bruno, 24 Perovic, 23 Ganz.
All. Menichini

MILAN (4-3-1-2): 12 Dida; 2 Cafu, 13 Nesta, 3 Maldini, 19 Costacurta; 8 Gattuso, 27 Serginho, 21 Pirlo; 22 Kaka`; 11 Rivaldo, 7 Shevchenko. A disp. 77 Abbiati, 16 Pancaro, 14 Simic, 23 Ambrosini, 19 Rui Costa, 20 Seedorf, 9 F. Inzaghi.
All. Ancelotti

ARBITRO: Collina di Viareggio (Mitro-Gemignani, IV Rosetti)

:drak:

inter
5th September 2003, 08:58
galliani a confirmat oferta facuta de Abramovich pt. Nesta : 50 mil. eu :o :o :o
oare cat va rezista Milanul? :drak: :drak: :drak:

Ayrton
5th September 2003, 09:40
Nu mi-ar pare asa de rau daca pleaca la Chelsea... Macar se intaresc si englezii in punctul slab, apararea, si poate asa va castiga si Mutu un trofeu anul acesta sau in cei ce vin...
Dar totusi... Milan cu cine ramane? Cu Laursen si Costacurta?!?

IlMILAN
5th September 2003, 11:57
Nesta o sa ramana la Milan. :D :D

Si anu trecut a facut Manchester aceeasi oferta pentru Nesta.

realmadrid.com
5th September 2003, 20:32
Ba mie miar place sa plece nesta la chelsea dupa cum a zis si ayrton isi vor intari apararea. Oricum apararea lu milan va rezista si fara nesta in sezonul asta :yeah:

inter
11th September 2003, 12:12
si cand ma gandesc ca ciobanul ala de laursen /fu/ /fu/ /fu/ , joaca la voi , i-mi deveniti si mai antipatici :evil: :evil: :evil: :evil:

realmadrid.com
11th September 2003, 12:41
Le-ai ziso intere si ai dreptate :yeah:

Delia
11th September 2003, 21:54
Ooooooo felicitari Inter ati castigat un trofeu foarte bine vazut :D

In rest totul a fost ok meciuri de pregatire, scheme tactice etc...
E bine zic eu ...Milan sa se comporte ca si anul trevut , sa piarda amicalele si sa castige CL..ar fi ok... :P :P

In afara de Nedved s-a remarcat in cadrul turneului macelarul lui Inter Materazzi.Rusinea fundasilor.... /fu/ /fu/ /fu/

Atata stie sa rupa oasele...criminalu...

Tocmai astia de la Milan vorbesc, care-l au pe Costacurta, un cotonogar si jumatate... :P :D



Materazzi nu-i un fundas rau, dar, lasand gluma la o parte, uneori exagereaza... In sfertul de finala impotriva Valenciei era s-o facem lata daca arbitrul ar fi observat faultul sau in careu. :D

IlMILAN
12th September 2003, 13:18
Bine ai venit pe Forum in primul rand.

In ce priveste afirmatia ta e destul de nepotrivita....Costacurta e depasit recunosc , dar de varsta atatia ani toata linia de fundasi a nationalei Italiei a fost acoperita de fundasii Milanului , printre care si Costacurta.
Materazzi ar fi meritat mai multe cartonase rosii decat a adunat Costacurta in intreaga cariera. Nu cred ca exista termen de comparatie intre cei doi in ce priveste macelaria Matereazzi e sef....si nu numai cei de la Milan au parerea asta.

Apropo sezonul trecut in confruntarile Milan-Inter ce echipa a iesit mai sifonata din punct de vedere al accidentatilor?(caci din punct de vedere al rezultatelor sigur stii :D :D :D )
Iti spun eu ca Milan dupa fiecare meci cu Inter a avut cate un jucator accidentat, chiar rau. Asa ca uitati-va in ograda proprie .

Pentru a vedea unele din operele lui Materrazi cauta rezumatele meciurilor pe net.Le gasesti pe situl lui Milan.
Si apoi mai vorbim.Toate "atrocitatile " au fost facute in vara asta in meciurile amicale.
Datorita fundasilor natangi si macelari jucatori mari au facut tusa. Inclusiv Vieri , Del Piero ,Toti ,Inzaghi s-au plans de tratamentul rudimentarilor.Eu ce sa fac daca imaginile o arata ca Materazzi e unul din ei.
:yeah: :yeah:

Delia
12th September 2003, 16:23
Bine te-am gasit! :happy

In primul rand, n-am contestat calitatile de aparator ale lui Billy, nici performantele sale cu Milan. N-am zis ca e "depasit"(poate ca o fi, dar nu despre asta e vorba), insa mi se pare un fundas dur. Faptul ca a castigat atat de mult cu Milan nu este o scuza(nici macar pentru Maldini...). Am impresia ca mass-media italiana este fooooarte indulgenta cu astia doi...

In al doilea rand, am recunoscut ca Materazzi al nostru exagereaza, deci m-am uitat in "ograda proprie", nu cred ca poti sa-mi reprosezi lipsa de obiectivitate.

In al treilea rand, am fost o doamna si n-am zis nimic de Gattuso... :angel:

In al patrulea rand, sper ca nu te-am suparat prea tare! :happy

inter
12th September 2003, 16:26
Delia ia mai lasa-i in pace :drak: :drak: , conform statisticilor anul trecut Materazzi a primit doar 2 galbene in peste 30 de meciuri jucate :thinkso: , asa ca procentual sta minunat :yeah:

Delia
12th September 2003, 16:36
Eu ii las in pace, mi-am exprimat parerea si nu ma bazez doar pe statistici, ci si pe meciurile pe care le vad.

:thinkso:


Oricum, golul cu Modena a fost superb! 8)

inter
12th September 2003, 16:44
Trimis: Vin Aug 15, 2003 6:13 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

si ca o curiozitate , "anul trecut materazzi a jucat in total 2500 min timp in care a fost atentionat doar cu 2 cartonase galbene , ambele in CL impotriva lui Ajax si Milan"

nici mie nu-mi plac interventiile lui , dar iata ca el are un motiv "mare" ca sa declare ca nu e un "macelar


iata dovada :thinkso:

Delia
12th September 2003, 17:00
Am mai spus, Materazzi este un fundas dur, dar nu e singurul care joaca "murdar". Faptul ca n-a luat decat doua cartonase galbene nu inseamna ca nu merita mai multe... Oricum, mai bine pentru noi ca n-a luat... 8)

inter
12th September 2003, 17:02
si in plus declaratiile triumfatoare ale lui Laursen de pe siteul vostru oficial :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: , m-au inrait si mai mult :evil: :evil: :evil:

IlMILAN
15th September 2003, 11:14
Auuuu Inter iara m-ai lovit unde ma doare...

tin eu cu Milan dar pe Laursen si pe Tomasson ii urasc tare....
nu ii suport, nu au ce cauta la Milan.Am parerea asta inainte de meciurile Romaniei cu Danemarca. Multe meciuri a pierdut Milan inainte sa vina Nesta din cauza lui Laursen si a lui Helveg(care slava domnului a plecat :D :D :D ).Astept sa plece si Tomasson si Laursen. Am citit si eu declaratiile si nu am mai vrut sa aud de fotbal vreo trei zile. Mari *******i is nordicii astia.

In ce il priveste pe Materazzi , daca nu a luat decat 2 galbene nu inseamna ca e sfant...nu?

P.S Delia nu m-ai suparat , dar parerea mea e ca daca trebuie sa te legi de cineva de la Milan is astia doi enumerati mai sus , Roque Junior si bineinteles Gattuso(asta s-a mai cizelat un pic dar tot macelar ramane)

Delia
15th September 2003, 11:26
Eu imi spun parerea, nu inseamna ca "ma leg" de vreun jucator de la Milan.

Te iert de data asta pentru ce-ai spus de Materazzi, fiindca esti timisorean. :D

IlMILAN
15th September 2003, 11:35
Ok, esthi de treaba :P :P

Am vorbit de Materazzi dupa turneul Berlusconi cand m-a enervat rau de tot.

Parca vad ca si anul asta Milan si Inter se calca in picioare si Juve && arbitrii iau titlu :( :(

inter
15th September 2003, 11:45
si sper ca-ti aduci aminte de bannerul galeriei lui Lazio de la meciul vostru de anul trecut "Stramosul omului =gattusso " :D :D :D

Delia
15th September 2003, 11:49
Tin sa spun ca nu-mi plac comentariile referitoare la arbitri in general. Nu-mi place sa recunosc, dar in ultimii doi ani Juve a luat titlul pe merit.

Anul asta se pare ca Roma si Lazio sunt doua candidate serioase, va fi o lupta stransa si nu m-as mira sa se decida lo scudetto in ultima etapa.
:thinkso:

Ai dreptate inter, omul se trage din Gattuso! :P

IlMILAN
15th September 2003, 11:54
Asa e Inter poate ai dreptate.... :yeah: :yeah:
Dar macar eu recunosc ca e un jucator rudimentar.
Insa personal il ador pe Rino....Milan are nevoie de el :happy

IlMILAN
15th September 2003, 11:56
Delia, ai sa vezi tu cum se va stinge si Roma si Lazio. :yeah:

inter
15th September 2003, 11:58
ai vreo informatie despre vreo pana de curent in capitala Italiei ? :D :D :D :D :D

IlMILAN
15th September 2003, 12:20
:D :D :D :D :D

IlMILAN
16th September 2003, 11:47
MILANELLO - Carlo Ancelotti has named 21 players for Tuesday's Champions League match against Ajax at the San Siro (kick off 8.45pm CET). Here is the complete list:

GOALKEEPERS: Abbiati, Dida.

DEFENDERS: Cafu, Costacurta, Laursen, Maldini, Nesta, Simic.

MIDFIELDERS: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Kakà, Pirlo, Redondo, Rivaldo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.

FORWARDS: Borriello, Inzaghi, Shevchenko, Tomasson.


Bafta baieti!
:yeah: :yeah: :yeah:

IlMILAN
16th September 2003, 12:40
Gazzetta dello Sport newspaper believes the sides will line up as follows on Tuesday evening:


MILAN: Dida; Cafu, Laursen, Nesta, Maldini; Gattuso, Pirlo, Seedorf; Rui Costa; Shevchenko, Inzaghi.

AJAX: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Escudè, Maxwell; Pienaar, Galasek, Yakubu, Van der Vaart; Ibrahimovic, Sonck.

inter
16th September 2003, 12:42
Shevcenko declara ca voua va este teama de Juve, si ii respectati pe real :P

IlMILAN
16th September 2003, 12:47
Ma Inter cat ii urasc io pe Juve dar au o trupa foarte legata. Legrottaglie ala a acoperit unul din golurile din aparare iar Buffon e portar. Teama ar trebui sa le fie tuturor de Juve. In ce priveste pe Real, nu ma ingrijoreaza. Ei sunt preocupati de imaginea maimuticii (Becham) , sunt curios ce fundas o sa mai transfere ei, caci Lucio se indreapta din iarna spre Chelsea.

P.S Voi nu va temeti de nimeni? Aaaaa am uitat de Cooper..... :D :D :D

inter
16th September 2003, 12:50
Pai daca Materazzi a ajuns golgheterul lui Inter :D :D :D , n-avem de cine sa ne temem, mai da si Toldo 1-2 goluri si intram in istoria CL :thinkso:

IlMILAN
16th September 2003, 13:32
:D :D :D :D :D

Delia
16th September 2003, 15:20
Mi-e frica doar de cuplul Moratti-Cuper. Astia doi parca sunt J. Carrey si J. Daniels in "Tantalaul si gogomanul". :D :D

inter
16th September 2003, 18:44
Raul daca nu i se va prelungi contractul in conditii "optime" la Real declara ca ar veni la Milan, ignorand oferta lui Chelsea :thinkso:

realmadrid.com
16th September 2003, 21:15
Visa-ti in continuare raul cred ca va ramane 100% la real. Ce sa faca italieni cu un atacant?? de valoarea lui raul?? Vise placute :D :D :D :D

IlMILAN
17th September 2003, 14:57
Eu unul nu visez la Raul. L-as prefera pe Totti. E bine asa?Bineinteles ca nu m-as supara sa vina la Milan.
Ei uite ca si fara Raul AC Milan e campioana Europei.
Greu de digerat nu?
:D :D :D

P.S Raul e un jucator de clasa, eu cred ca e cel mai bun pe care l-a avut Spania. Dupa parerea mea nu o sa mai stea mult la Real. Nu e tratat de catre conducerea clubului precum maimutica de exemplu, care a venit doar in vara asta. Ii ajunge si lui, dupa cate o facut pentru Real nu cred ca e tratat cum se cuvine.

realmadrid.com
18th September 2003, 21:03
Vai steaua voasrea 1-0 ma cu ajax. Acelasi joc de kkt lipsit de goluri. Imi amintesc de anul trecut 4 victori, 12 puncte, 4 goluri. La cazan cu voi baieti. Daca raul pleaca de la real putin probabil ati fi singura echipa care la care nu as vrea sa ajunga. Nu meritatii sa fiti campioana europei. Calificati cu gol in deplasare pe San Siro inpotriva Interului , gol marcat de spurcatul ala danez in minutul 90 cu Ajax , victorie la penalty cu Juve. Oricare dintre cele 3 echipe meritau acest trofeu numai voi nu :D :D
/fu/ A.C. Milan

IlMILAN
19th September 2003, 10:53
:D :D :D :D :D :D

Sa fii sanatos ......

:D :D :D :D

ad3an
19th September 2003, 13:54
Ionutz omule nu fii asa nervos ca nu face bine pt organism
Raul mu merita sa ajunga la nimeni,noi avem un rau si anume pe inzaghi


Forza MILAN OLEEEEEEE

realmadrid.com
19th September 2003, 22:04
:D :D :D da ce ati sarit ma asa va supara adevarul, eee asta e baieti

IlMILAN
22nd September 2003, 11:44
PERUGIA - Filippo Inzaghi has been hospitalized following a clash with Perugia goalkeeper Zelijo Kalac in the game's 63rd minute.
The Milan striker suffered a temporo-mandible trauma, the diagnosis of the hospital staff reported.
However, the injury was not so serious and the player was kept in hospital overnight just as a precautionary measure.
Inzaghi is expected to return to Milan on Monday morning.

Bine ca nu e mai grav..... :)

IlMILAN
22nd September 2003, 11:45
PERUGIA vs MILAN, GAZZETTA DELLO SPORT RATINGS
22 September 2003 09:43


DIDA 6.5; SIMIC 6, LAURSEN 7, MALDINI 6.5, COSTACURTA 6; RUI COSTA 6, GATTUSO 6.5, PIRLO 5.5, AMBROSINI 5.5, KAKA 6.5; SHEVCHENKO 6.5, CAFU 5.5, INZAGHI 6, TOMASSON 5.5.

inter
22nd September 2003, 11:52
ar fi frumos ca fanii lui raul madrid sa-si scrie parerile despre echipa lor pe topicul echipei lor, dar fiind prea multi nu au loc :D :D :D :D :D si invadeaza topicele destinate formatiilor italiene :thinkso: , cu comentarii "pertinente" :thinkso:

IlMILAN
22nd September 2003, 12:04
:D :D :D :D :D :D :D

realmadrid.com
22nd September 2003, 20:28
Uau ce egal frumos ati facut bai milanistilor :P . M-ia placut nu zic

Swordlord
23rd September 2003, 00:47
De ce nu incearca domnul Ancelotti sa il puna pe Rivaldo la treaba? Poate asa o sa joace si Milan mai spectaculos. :D 8)

inter
23rd September 2003, 18:34
In Spagna scrivono: il Fenomeno vuole con sč l`extraterrestre

A margine della festa per il suoi 27 anni, Ronaldo ha promesso che metterŕ una buona parola con il presidente del Real Madrid Florentino Perez per portare Rivaldo nel club campione di Spagna. "Parlerň personalmente con Florentino, chiedendogli di interessarsi all`acquisto di Rivaldo", ha dichiarato il numero nove delle merengues a un inviato della televisione brasiliana Globo durante il party in suo onore, al quale hanno partecipato anche Christian Vieri, Dida, Cafu e lo stesso Rivaldo. Il giocatore del Milan, che continua la sua guerra fredda con Ancelotti e Galliani, ha ammiccato con visibile soddisfazione alla battuta del compagno di squadra nella Seleçao.

ete de asta :D :D :D :D

Swordlord
23rd September 2003, 19:38
De unde dracu' are Real atatia bani sa tot cumpere jucatori scumpi si sa-i si tina?! :?
La un moment dat, in 2002, avea datorie de cateva sute de milioane de dolari.

realmadrid.com
23rd September 2003, 20:07
Aoleu cred ca ai confundat realul cu milanul :P

Swordlord
24th September 2003, 04:35
La televizor a zis "Real". Poate a confundat cronicul respectiv, dar eu imi aduc aminte perfect ca era vorba de Real Madrid.
Deci Real n-a fost niciodata in datorii, in ultimii ani?

Swordlord
24th September 2003, 04:40
Pardon, am vrut sa zic "cronicarul", nu "croicul"... a naibii tastatura!

IlMILAN
24th September 2003, 10:28
THE LATESTS ABOUT FILIPPO INZAGHI
23 September 2003 17:58


MILAN - ACMilan would like to inform that their forward Filippo Inzaghi was visited by the club medical staff on Tuesday at Milanello.
The check-up confirmed a jaw and neck injury for the player who also lost a tooth.
Inzaghi will be out of action for eight or ten days.

IlMILAN
24th September 2003, 10:40
Sa stati voi linistiti ca nu va pleca Rivaldo la Real moca, daca va pleca.
Inzaghi e accidentat si Rivaldo va arata ce poate. Daca joaca bine Rivaldo in urmatoarea etapa cu Lecce, va juca titular cu Inter si atunci vom vedea.
Mie personal imi placea mult Rivaldo , dar la Milan a primit destule sanse si le-a cam nenorocit, ba ca are necazuri in dragoste ba ca nu s-a adaptat..ce vroia sa-l puna capitan? A avut sansele lui, a facut faze de geniu, a salvat 3 meciuri importante si a facut praf ultimele meciuri in campionat, in care a jucat (Am vazut trei partide in campionat unde Rivaldo titular fiind nu a facut nimic).
Eu repet am incredere in el, trebuie sa-si revina si va reveni .....
Daca il vrea Real stati linistiti ca de 4 sezoane tot il vrea Real pe Shevi ...si tot l-ati luat. :D :D Va veni la schimb or Salgado(grav pentru voi detalii pe www.soccerage.com) sau zvonurile cum ca Raul nu e prea vesel sa ramana galatic, Nici Figo nu e departe....asa ca Rivaldo va pleca dar cu ce pret? :P :P :P

:D :D :D :D :D

inter
27th September 2003, 10:49
gata, Braida a pus ochii pe Salgado, vrand sa investeasca cei 6 mil.eu, salvati prin plecarea lui Rivaldo :thinkso:

IlMILAN
2nd October 2003, 11:35
Alessandro Nesta, who was of the best for Milan with his precious clearances, was not happy with the performance of his side against Celta de Vigo. He said: 'A bad evening, we could have even changed our tactics that nothing would have changed. We did poorly and were not able to do what we wanted. Now we must look ahead and try not to repeat such an unbrilliant display'.

Daca Nesta o zis asta inseamna ca asa a fost :( :(

realmadrid.com
2nd October 2003, 20:00
Nu mereu aveti parte de un joc cum ati vrea nu ?, e se mai intampla :P

Ayrton
6th October 2003, 09:09
Ce victorie mare aseara pentru rosso-neri... Bravo Sheva, bravo Kaka', bravo Inzaghi! Aplauze pentru cea mai buna echipa din Europa: /hello /hello /hello .
Bravo Milan!

IlMILAN
6th October 2003, 11:32
MILAN- Captain Paolo Maldini always live the derby with great excitement and motivation. It is a special match for him, as he confirmed: 'To win against Inter has a special taste, we were back to our first-rate performances after the poor one at Celta de Vigo. Now we will continue playing this spectacular football. We scored three goals against an unbeaten defence, this is meaningful to rate our display.'



Cred si eu.... 8) 8) 8)
:drak: :drak: :drak: :drak:

IlMILAN
6th October 2003, 11:42
GAZZETTA DELLO SPORT RATINGS
06 October 2003 09:50


DIDA 6,5, CAFU6, NESTA 6,5, MALDINI7, PANCARO 6, KAKA 7,5, GATTUSO 7,5, PIRLO 6,5, AMBROSINI N.R., SEEDORF 6,5, SERGINHO N.R., INZAGHI 6,5, SHEVCHENKO 7, COSTACURTA N.R.


Bravo KAKA ......cel mai bun jucator.... :yeah: :yeah:

DRAGOS
6th October 2003, 15:13
Cel mai bun meci al brazilianului KAKA de la venirea sa la AC Milan!!!!!! Bravo intregii echipe pentru victoria cu Inter. Anul acesta va fi o lupta foarte stransa pentru titlu intre Milan, JUVENTUS, Inter si Roma si Parma poate pune probleme echipelor mari. Lazio nu are sanse.

MATRIX98
9th October 2003, 03:00
Swordlord , ai auzit bine , realul era bagat in datorii pana peste gat inainte sa vina florentino perez , da nu-l intreba pe Ionutz chestii destea ptr ca m-a convins ca e total pe dinafara cu fotbalul , e genul de suporter care tine cu cine castiga , si ca sa iti rapsund la intrebare , cum au scapat de datorii , au vandut baza sportiva pe care o aveau in centrul madridului , despre care se zicea ca e ce-a mai tare din lume .Baiat destept perez asta . Ionutz , cauta cu google poate gasesti vrun site de bowling , sigur ai mai mult succes!

Swordlord
9th October 2003, 07:08
Mersi mult pentru raspuns, MATRIX98, se pare ca tu chiar esti expert la fotbal.
Deci si-au vandut baza sportiva... Destul de desteapta mutare, cred, avand in vedere ca Real este acum considerata favorita in orice competitie ia parte.
Probabil ca singura echipa care-i poate contesta e Milan.
Apropo, vad ca tii cu Roma. Eu mereu l-am considerat pe Fabio Capello cel mai bun antrenor din lume, de pe vremea cand antrena pe Milan (pentru ca e in stare sa castige titlul cu orice echipa pe care o antreneaza, aproape imediat). Tu ce parere ai?
____________
fuck steaua Bucuresti

diablo20
9th October 2003, 09:37
si ca sa iti rapsund la intrebare , cum au scapat de datorii , au vandut baza sportiva pe care o aveau in centrul madridului , despre care se zicea ca e ce-a mai tare din lume .Baiat destept perez asta . Ionutz , cauta cu google poate gasesti vrun site de bowling , sigur ai mai mult succes!
au vandut ei ce-au vandut nu asta e important ci felul cum au vandut...

MATRIX98
9th October 2003, 18:05
diablo20 sincer nu stiu ce vrei sa zici , io nu incercam sa scot nimic in evidenta , doar i-am raspuns lu swordlord la intrebare.Cat despre faptul ca fabio capello este cel mai bun antrenor din lume , asta este si parerea mea , nu ptr ca sunt romanist , credeam asta de cand antrena milanu , si dupa realul , unde se duce antrenorul asta face minuni .swordlord cam ai dreptate , real e favorita cam peste tot , avand in vedere ce jucatori are, era de asteptat ...insa cred ca in afara de milan , mai este si manchester care are echipa capabila sa se bata cu sanse reale ptr castigarea trofeului champions league ...parerea mea . Respect !!

realmadrid.com
10th October 2003, 13:48
auzi ba totusi nu vreau sa ma cert cu tine dar mai taci in pana mea odata. Dar oricum ce au vandut nu conteaza exact cum a zis si diablo oricum deabea ati avut bani sa il luati si voi pe chivu bai saracilor :D . Din ce stiu eu si cred ca stiu bine cand lau luat pe ronaldo nu prea mai aveau bani asa ca au vandut niste terenuri nu stiu sigur ce erau primariei spaniei, deci cam tot ale lor sunt deoarece juan carlos sti ca e fan real deci e clar

MATRIX98
10th October 2003, 16:20
Dumitrescule iar dai dovada de inteligenta , si dovedesti ca esti adevarat fan a lui real .sa iti explic si tie cateva lucruri .In primul rand as roma e un club foarte bogat , dar tu in prostia ta nu ai de unde sa stii. Real madrid era bagata in datorii pana peste cap , vro 210 mil $ de aia a vandut baza sportiva nu ptr ca nu avea bani sa il ia pe ronaldo.In al 3-lea rand unde vezi avantajul ca regele juan e fan real?? nu a investit nici un cent in real , deci la capotilul asta nu e nimic de castigat. In al 4-lea rand Jesus Gil y Gil , patronul lu Atletico e mult mai bogat ca regele juan, asta e clar ...deci nici aici nu vad avantajul ca ala e fan real ... Si in al 5-lea rand ...unde draq ai auzit tu de primaria spaniei ? Vad ca ejti al draq de inteligent . :)))

realmadrid.com
10th October 2003, 16:27
terenurile au fost cumparate de juan carlos boule iar din asta rezulta ca real poate sa le mai foloseasca. Subiect inchiat romanule se pare ca tu esti singurul cu care m-am luat in gura in atatea mesaje. Auzi raule da ce a facut roma in campional etapa asta ??? Ca io nu stiu :D :D :D

MATRIX98
10th October 2003, 16:46
esti prea idiot bah , nu stiu de ce iti raspund , afla ca acum pe terenurile alea se antreneaza copii si juniori , nu mai poate real sa le foloseasca idiotu draQ , mai intereseaza-te si dupa aia sa vii la mine cu afirmatii destea aberante ,.cat despre roma a facut egal la siena , real a mancat si bataie in sezonu asta , chiar eram pe stadion atunci si iti pot spune ca am savurat din plin victoria valenciei , desi nu sunt fan . Roma nu a mancat delok bataie pana acum , solo 2 egaluri , la siena si la juventus acasa !

realmadrid.com
10th October 2003, 16:56
hai pa si idioata-i mata ca te-a facut bai

MATRIX98
10th October 2003, 17:14
tzi s-a terminat cultura generala?? :>>> daca esti asa mare fan raspunde-mi si mie . Si pe mama las-o draq in pace ca e batrana .Inteleg ca nu ai succes la pustoaice da nici chiar asa :>>> , cand vin prin bucuresti mergem sa bem o bere amandoi ??

realmadrid.com
11th October 2003, 17:24
Da-mi un mail si mai vedem :happy . Si hai gata ca vad ca am c-am sarit calul :(

IlMILAN
20th October 2003, 12:11
Milan go joint-top of Serie A alongside Juventus on 16 points after a 1-0 win over Lazio at the San Siro.


Pacat ca acesta victorie a fost umbrita de un arbitraj mediocru. :evil: Lazio a inscris un gol valabil si a mai avut si un 11m neacordat. Ma enerveaza chestiile astea. Daca e 11m sa-l dea. Altfel se juca. Oricum bravo baieti, mi-a placut cum a jucat MIlan :happy :happy

Edgar
20th October 2003, 14:13
Nu meritatii sa fiti campioana europei. Calificati cu gol in deplasare pe San Siro inpotriva Interului , gol marcat de spurcatul ala danez in minutul 90 cu Ajax , victorie la penalty cu Juve. Oricare dintre cele 3 echipe meritau acest trofeu numai voi nu :D :D
/fu/ A.C. Milan

Ionutz... vezi ca incepi sa te contrazici. :P Pana nu demult imi spuneai ca Juventus nu merita sa castige Liga Campionilor. Se poate... spui lucruri bune despre Juve? :thinkso:

realmadrid.com
20th October 2003, 20:02
Nu sunt fan juve , milan ,inter poate mai mult ajax dar in privinta asta hmm sa ma gandesc aici m-am stricat :( . Dar oricum nu suport milanul din cauza ca fratimiu este fan italia si milan si asta ma dezgusta, dar si pe langa asta jocul de kkt din CL de anul trecut si anul asta nu ma bag in campionat pt ca acolo vad ca au inceput sa castige mai ales cu echipele de top :yeah:

IlMILAN
21st October 2003, 11:12
Ba Ionutze eu am impresia ca tu pricepi greu si uiti repede. Te rog frumos sa-ti postezi mesajele jignitoare la adresa lui Milan, a lui Inter si ale lui Juve , a intregului fotbal italian pe topicul lui Real Madrid. Sau ti-e teama ca doar tu intrii pe acolo? Nu-ti place Milan, e dreptul tau, dar nu-ti bate joc de un topic unde unii pun suflet. Ti-a mai spus si Inter si altii sa-ti vezi de echipa ta. Nu sunt suporterul lui Real Madrid , nu-mi place campionatul spaniol dar asta nu inseamna ca eu am dreptate si ca restul sunt prosti...nu? Deci te rog inca o data vezi-ti de Galacticii tai, bucura-te de jocul stelelor si fii fericit.

P.S: Din cate zici tu fratele tau e mai cu capul pe umeri. Auzi ce motiv sa urasti pe Milan, ca-i iubeste fratele tau. Revizuieste-ti modul de gandire si de expunere. Sper ca un eventual raspuns la acest mesaj vei putea sa-l dai fara sa injuri (Vezi raspunsul pentru Matrix99). Stii cum e: daca doi itzi zic ca esti beat te duci sa te culci, tie ti-au spus destui.....Numai bine....

Delia
21st October 2003, 13:52
Ionutz, nu esti obiectiv. Milan a inceput foarte bine anul trecut in CL, e adevarat ca spre sfarsit s-a mai "stins", dar, o data ce ajungi in semifinale(chiar si sferturi, as zice), echipele sunt de valori foarte, foarte apropiate, iar meciurile devin mult mai echilibrate; de multe ori, un simplu incident poate decide rezultatul unui asemenea meci.

Si apoi, tre' sa recunosc ca Ancelotti a pregatit mereu bine meciurile impotriva echipelor "mari".

IlMILAN
22nd October 2003, 11:15
MILANELLO - At the end of the training session Carlo Ancelotti has named the squad for the Champions League game against Club Brugge on Wednesday evening at the San Siro. Below is the complete list:

GOALKEEPERS: Abbiati, Dida

DEFENDERS: Cafu, Costacurta, Laursen, Maldini, Nesta, Pancaro, Simic

MIDFIELDERS: Brocchi, Kaka, Pirlo, Redondo, Rivaldo, Rui Costa, Seedorf, Serginho

FORWARDS: Borriello, Inzaghi, Shevchenko, Tomasson

IlMILAN
22nd October 2003, 11:15
GAZZETTA DELLO SPORT, HOW MILAN LINE UP vs CLUB BRUGGE
22 October 2003 10:02


MILAN: Dida; Cafu, Nesta, Maldini, Pancaro; Brocchi, Pirlo, Kaka; Rui Costa; Shevchenko, Inzaghi.

IlMILAN
23rd October 2003, 10:49
MILAN-CLUB BRUGGE 0-1 :x :x

Nenorocitul ala de Mendozza a marcat la singurul sut pe spatiul portii al belgienilor. Asta e fotbalul...... :(

Dupa episodul asta o sa-i urasc si mai mult pe belgieni........

P.S: Inter cum de nu ai trimis "sagetile" pana acuma? sau inca doare si la tine dupa ce v-au facut rusii?

JJ
23rd October 2003, 12:46
Lokomotiv-Inter 3-0 :D :D :D :D :D
Chelsea-Lazio 2-1 :D :D :D :D :D
Milan-Bruges 0-1 :D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D Abia astept s-o pateasca si Juventus la San Sebastian. :D :D :D :D :D

realc
23rd October 2003, 20:37
Echipele din italia practica cel mai canal fotbal din lume si fiecare infrangere a lor este o adevarata sarbatoare pentru mine!
Bravo Milan! "regina Europei" va dat ceaiu Club Brugges! :D :D :D
In urmatorii 5 ani nici o echipa din Italia nu vor mai castiga UCL ptr. ca, sa devii cu adevarat regina Europei trebuie sa joci fotbal si nu "anti-fotbal". :D :D :D
Sper ca Ac Milan sa iasa totusi din grupa dar de pe locul 2 sa va dea REAL MADRID ceaiul in faza urmatoare! :drak:
__________
Hala Madrid!

Edgar
23rd October 2003, 21:32
Frustrati... :rolleyes:

IlMILAN
24th October 2003, 10:44
Realc tu esti de pe alta planeta.................. te pricepi la fotbal ca vai de capu tau... du-te de cauta-l pe ionutz si luati-va de mana. Nu ti-a cerut nimeni parerea. Nu sunteti destui care sa postati pe topicu cu galacticii? Cine v-o intrebat pe voi de Milan, Inter,Juve si Lazio si de fotbalul italian?
Vrei sa injuri du-te la sectiunea interna ...lasa-ne pe noi in pace.
Du-te si scrie la topicul ofticatilor ( Real Madrid )....neterminatule. Ba voi fanii lui Real de pe acest forum in special realc , madridiza, si Ionutz va plictisiti ? :ciocan: :ciocan:

JJ
24th October 2003, 13:07
I|Milan, nu suporti mesaje critice? :P

IlMILAN
24th October 2003, 15:45
JJ nu e vorba de mesaje critice dar unii au niste argumente stupide.
Daca eu displac o echipa asta nu inseamna ca altii nu o pot iubi....
nu?
Mie nu-mi place de Real, Juve , Inter... dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i injur. Nu cred ca ai vazut in mesajele mele postate pe acest forum jigniri aduse altor echipe. Imi place sa dicut in contradictoriu dar in limite. Uite Inter ii uraste pe Milan dar nu scoate asemenea perle ca cei trei "galactici".
Nu esti de acord?

realmadrid.com
24th October 2003, 16:01
Sa zicem ca de data asta va las si nu comentez deoarece nu am vazut meciurile din CL pt ca eram prea obosit :( . Am inteles ca ati dominat meciul dar brugge a inscris. Aici se vede ca nu aveti mereu noroc sa castigati cu 1-0 ci aveti si ghinion sa pierdeti cu 1-0, dar asta nu e o scuza, bine nici real nu a facut un meci bun dar macar au castigat ajutati de arbitru am auzit :( . Real Madrid topicul ofticatilor?????? Pe cine pe Milan care ne-au batut cu 1-0 si noi cu 3-1 . Si real a fost declarata echipa secolului asa ca nu am de ce sa ma oftic pe milan , inter poate doar pe juve ca ne-au scos din cursa pt CL dar in rest nu cred ca am de ce. Scuza-ma nu ti-am injurat echipa am zis ca nu meritati CL dupa jocul practicat atat anul trecut cat si acum :yeah:

Delia
24th October 2003, 16:23
Propun sa explice fiecare ce intelege prin cuvintele "merita sa castige".
Poate ca Realul n-o sa mai ia bataie de la Juve cu 3-1, poate ca Milan n-o sa mai castige Liga Campionilor la penaltyuri, important e ca atunci, in ziua Z, la ora H, Juve a fost mai buna decat Real, iar Milanul a avut, la loteria cu Madama, ma mult noroc. La asa un nivel inalt, e normal sa intervina norocul(sau ghinionul, daca vreti). Insa, asa cum a spus Helenio Herrera, norocul e mereu de partea celor puternici.

IlMILAN
24th October 2003, 16:29
Ei uite cu asa parere sunt perfect deacord. M-ai surprins in mod placut, desi in unele comentarii nu ai fost chiar fair play. Eu respect opiniile tuturor. Nu am zis nimic de genul ca Milan ar fi pierdut cu 1-0 nemeritat. Desi belgienii nu au avut decat un singur sut la poarta(din ceea ce am vazut in rezumat) au inscris, deci au dat mai multe goluri.Din prisama ocaziilor au fost la padure... dar fotbalul se joaca pe goluri. Asta e .Sper sa recupereze Milan punctele. In ce priveste pe Real Madrid a castigat, cu arbitrii fara arbitrii nu stiu. 1-0 e 1-0 si gata. E drept ca a fost declarata echipa secolului. Mie personal nu mai imi place Real Madrid din momentul aducerii lui Becham, nu ca nu ar fi un jucator de valoare, dar s-a urmarit doar partea publicitara(dupa parerea mea). Real nu avea nevoie de Becham. As fi preferat sa mearga la Barcelona.Era mult mai animata primera.Si ce ma deranjeaza foarte mult e faptul ca Real l-a indepartat pe Morientes, iar acesta era o piesa de baza in nationala Spaniei. Asa nu stiu daca o sa mai prinda lotul.

Iar in ce priveste faptul ca Milan a castigat nemeritat CL, anul trecut depinde la ce te referi. Nu a facut-o spectaculos ci tactic. Parerea mea e ca Real a pierdut cu Juve datorita faptului ca vrut sa-i snopeasca ca si pe Manchester . Nu le-a mers tocmai datorita unei tactici bine puse la punct. La fel a patit si Sociedad marti...a atacat furibund iar Juve i-a penalizat. Daca echipele italiene pun baza pe aparare si tactica mai mult decat pe spectacol din punctul meu de vedere e mai interesant. Sincer eu m-am plictisit la meciul Juve-Sociedad, pentru ca Juve a jucat doar atat cat a avut nevoie, a profitat de canioanele din apararea spaniolilor ....la fel a fost si cu Real in semifinala de anul trecut. Real a atacat iar Juve a prins momentele prielnice. Cred ca aceasta tacticizare dusa la maxim se vede superb pe stadion, ma refer aici la pozitia in teren a jucatorilor.

realmadrid.com
26th October 2003, 00:35
Pai cand zic ca Milan nu merita CL anul trecut ma refer la urmatoarele lucruri
1) In faza a doua a grupelor au castigat mereu la limita deci printr-un joc nu tocmai frumos dar eficace, iar acest lucru m-a deranjat enorm. Ma refer la scorul final al partidelor 1-0 sau 0-1 mereu in favoarea lui Milan
2)In mecil cu Ajax din sferturi ati castigat cu 3-2 ultimul gol in minutul 90 si asta din cauza alunecari lui Chivu, deci ceva nemeritat
3)In meciul cu Inter va-ti calificat din cauza golului dat in deplasare dar tot la voi acasa ma refer la stadionul San Siro. Iar daca in prima mansa se termina 1-1 voi nu mai erati in finala.
4)Castigarea CL in defavoarea Juventusului la penalty, bine ati c-am dominat meciul dar asta tot nu mi se pare cava hotarator pt castigarea CL

C-am asta e parerea mea in privinta "nu merita sa castige"

Fara suparare :yeah:

IlMILAN
27th October 2003, 11:13
Ok, Ionutz e parerea ta, din ea inteleg ca-ti place fotbalul netacticizat. Este o parere si trebuie respectata.

Sampdoria-Milan 0-3 :drak: :drak:

LA GAZZETTA DELLO SPORT: NESTA 7.5, TOMASSON 7
27 ottobre 2003 10:01


DIDA 6; SIMIC 6,5; NESTA 7,5; MALDINI 6,5; SERGINHO 6,5; GATTUSO 6; PIRLO 7; SEEDORF 6,5; RUI COSTA 6,5; TOMASSON 7; SHEVCHENKO 7; PANCARO S.V.; LAURSEN S.V.; KAKA' S.V.

realc
27th October 2003, 16:08
Nu stiu care dintre noi se pricepe mai bine la fotbal dar stiu sigur ca adevarul supara!
Cred ca dintr-un singur punct de vedere esti de acord cu mine:
Real Madrid practica cel mai bun fotbal din lume si ramane cea mai buna echipa din lume atat prin jocul prestat cat si prin trofeele castigate! :D
__________
Hala Madrid!

IlMILAN
27th October 2003, 17:22
Daca tu zici ca e cea mai buna ok asa sa fie.
Eu sunt curios cum veti juca cand veti intalni o echipa care sta bine in teren si care are atac. Cu apararea Realului...cam greu veti face fata 8)

Edgar
27th October 2003, 20:26
Nu stiu care dintre noi se pricepe mai bine la fotbal

IlMILAN. :D

IlMILAN
28th October 2003, 13:29
Merci Edgar.

Sper intr-un spectacol frumos sambata .Eu sper sa bata Milan. Si de asemenea sper sa revina Del Piero. Ar fi pacat sa nu joace ca e accidentat.

Numai bine. :yeah: :yeah:

Delia
28th October 2003, 14:40
1)Nu vad ce importanta are daca Milan sau oricare alta echipa castiga cu 1-0. Fotbalul e un joc unde castiga echipa care marcheaza un gol mai mult decat adversarul. Daca nu reusesti sa dai 10 goluri pe meci nu inseamna ca joci prost. La asa un nivel, mai ales in fazele superioare ale competitiei, nu se inregistreaza scoruri de maidan pentru ca valorile sunt foarte apropiate. Mai e cazul sa-ti spun cate finale a castigat Realul marcand doar un gol mai mult decat cealalta echipa? In 2002, in 1998, in 1966, in 1958, in 1956. Asta nu inseamna, Doamne fereste, ca n-au meritat sa castige pentru ca n-au invins, sa zicem, la 3 goluri diferenta. Desigur, au fost si finale ca cea din 1960, cand Realul a invins pe Eintracht Frankfurt cu 7-3, sau finala din 1989(Milan-Steaua 4-0).

2)Cine-i vinovat ca Cristi Chivu a alunecat? Sau ca Milan a marcat golul victoriei in prelungiri? Meciul dureaza pana fluiera arbitrul, sunt convinsa ca daca ar fi fost Realul in situatia lui Milan ai fi zis ca meritau pentru ca au crezut in calificare pana in ultimul moment.

3)„Daca prima mansa se termina 1-1…” Asa poti sa spui orice…. Daca Mimmo Kallon ar fi inscris in returul din semifinale, la scorul de 1-1(ocazia aia mare), Inter ar fi jucat finala. In schimb, portarul lui Milan a prins mingea, iar in spatele lui era peluza interistilor. Destinul a vrut sa fie asa, asta a fost frumusetea si cruzimea fotbalului, intr-o secunda… :(

4)Spui ca Milanul a dominat finala, dar asta nu inseamna ca merita sa castige. Pai daca nu domina, dar inving cu 1-0, nu merita, iar daca domina, dar nu inscriu, tot nu merita.
Nu mai inteleg.



Eu una n-am de ce sa ma supar, pt. ca nu tin cu Milan. Mi-am spus doar parerea.
Cu echipa mea as tine si daca ar juca in Serie C2, si daca n-ar mai castiga nimic vreodata. N-am ce-i face. 8)

IlMILAN
28th October 2003, 15:46
Ai dreptate Delia.....te pricepi nu gluma.....
pacat(din pct. meu de vedere) ca ti cu Inter :D

inter
28th October 2003, 19:44
vad ca perseverezi milanistule, las ca vine el returul :thinkso:

IlMILAN
29th October 2003, 10:44
hopa ia uite cine prinde glas...... :D :D
Imi lipseau ironiile tale...pe unde ai umblat? ai revazut meciul Inter-Milan?
:D :D

inter
29th October 2003, 18:55
:D :D :D , bine las ca vezi tu, oricum duminica sunt alaturi de :drak:

realc
29th October 2003, 21:38
Parerea mea:

Milan - Juve 1-2 (...ca de obicei) 8) 8) 8) :D :D :D
__________
Hala Madrid!

Edgar
30th October 2003, 00:54
:D :D :D , bine las ca vezi tu, oricum duminica sunt alaturi de :drak:

Ntz, ntz, ntz... Inter, credeam ca e mai crancena rivalitatea Milan-Inter, decat Inter-Juve. :P
Oricum, pe voi (interistii) v-ar avantaja un egal in meciul asta.

mory
30th October 2003, 10:40
MILAN - JUVENTUS

Sâmbata 1.11 ora 21.30 transmisie B1TV

Mare meci! Finala reeditata a editiei trecute a Ligii Campionilor si derby-ul etapei (daca nu a campionatului), locul 1 si 2 cu acelasi numar de puncte - 19.
Milan-ul are cea mai buna defensiva (doar 3 goluri primite, la egalitate cu Roma), Juventus are cel mai prolific atac (18 goluri marcate). Nici o echipa nu a cunoscut gustul înfrângerii în campionat.
Istoria recenta este de partea lui Milan : în ultimii 5 ani Juventus nici o victorie pe terenul milanistilor (2-1 ; 1-1 ; 2-2 ; 2-0 ; 1-1).
Indisponibili de marca în ambele tabere : Anceloti nu-i va putea folosi pe Kaladze, Ambrosini, Costacurta si Inzaghi ; Lippi se va lipsi de Del Piero si Legrottaglie.
Teoretic cine va câstiga sâmbata îsi va depune cea mai serioasa candidatura pentru scudeto. Personal însa cred ca cele doua echipe se vor anihilia (posibil chiar fara gol) si vad un rezultat de egalitate.

Pronosticul meu : X 8)

IlMILAN
30th October 2003, 10:58
Bine Inter gata cu inpunsaturile daca o sa fii :drak: sambata....
Oricum sper intr-un meci frumos si o victorie a Milanului....

Delia
30th October 2003, 13:39
Ai dreptate Delia.....te pricepi nu gluma.....


Nu-i asa? :D :D :D


pacat(din pct. meu de vedere) ca ti cu Inter :D



De ce? 8)

ad3an
30th October 2003, 13:43
Realc iar glumesti nu,imi place ca esti glumet o sa la dam cat le-am dat la Inter ma pe urma urmeaza MADRIDUL tau, aaa si ce meci o sa fie MILAN JUVE exact finala ligi campionilor de anul trecut unde real a visat frumos!!! lol lol lol

the lion king
30th October 2003, 14:29
Trebuie sa recunoastem ca Juve e o echipa mare,prncipala noastra contracandidata la titlu'.Lippi e un mare antrenor,are o echipa legata
ne va fi greu sa-i batem.Sper ca baietii sa se concentreze si sa ajungem pe locul 1.Acolo e locul nostru.FORZA RAGAZZI!!!!!

FOSSA DEI LEONI :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

ps.inter e o echipa mica.mici si rai :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

mory
30th October 2003, 15:11
Nu stiu daca are sens sa va certati pe tema asta.
Milan, Juventus si Inter au fost si sunt cele 3 mari echipe ale Italiei. Asa va ramâne tot timpul chiar daca una din ele va avea un sezon mai putin bun (cum e cazul Interului anul acesta).

Doar statistic s-ar putea face un clasament, dupa nr. de scudeto câstigate :
Juventus - 27
Milan - 16
Inter - 13

Ca o comparatie, Roma are 3 titluri de campioana iar Lazio doar 2.

IlMILAN
30th October 2003, 15:23
Realc iar glumesti nu,imi place ca esti glumet o sa la dam cat le-am dat la Inter ma pe urma urmeaza MADRIDUL tau, aaa si ce meci o sa fie MILAN JUVE exact finala ligi campionilor de anul trecut unde real a visat frumos!!! :D :D :D

Asa sa fie !!!! :drak: :drak: :drak:

Forza Magico Milan!!

IlMILAN
30th October 2003, 15:25
[/quote]
De ce? 8)[/quote]

Pentru ca meriti sa fii Una Milanista :drak: :drak:

inter
30th October 2003, 19:44
smecherasilor, acum il vreti pe Gutti ? :drak: :drak: :drak:

the lion king
30th October 2003, 20:52
INTER,un CAMPION e normal sa vina la o CAMPIOANA :firedevil:

ZUCHERONI a fost campion cu MILAN,cu inter va fi... /nope/

LIPPI(care a fost la inter) campion cu juve...nu si cu inter

PUPICI :thinkso:

Delia
31st October 2003, 12:49
Pentru ca meriti sa fii Una Milanista :drak: :drak:


Nu cred ca Milanul ma merita. :D 8) :D

inter
31st October 2003, 12:58
IMilan ce faci tata, v-au murit laudatoarele :drak: :drak: :drak:

MATRIX98
31st October 2003, 13:08
INTER,un CAMPION e normal sa vina la o CAMPIOANA :firedevil:


the lion king cand a fost milan ultima data campioana??;)

IlMILAN
31st October 2003, 13:32
loooooooool nu poate omu sa glumeasca ca brusc sariti pe el.
Sincer sa fiu dupa cum am mai zis ti-am dus doru pe aici pe forum INTER.
De ce ai lipsit asa de mult? 8) Ai avut pauza de refacere, sau ai fost accidentat? :P

Delia : Milanul nu te merita? asa sa fie daca tu zici. Is curios ce-ti ofera Inter? Pai chiar tu ziceai ca suporterii Interului pot fi banuiti de "masochism" :multe sperante rezultatele le stiti voi :drak: :drak:

Matrix: e drept ca a trecut ceva de la ultimul titlu castigat de Milan (1998-1999)(de cand era Zac pe baca Milanului...) , in schimb Roma va ramane doar cu derbiurile cu Lazio si vice versa :D :D :D :D .
Ma asteptam la mai mult din partea Romei in finala cupei italiei de anul trecut....... :D :D .Cu rezervele v-am umilit :D :D :D . Italienii au revenit in fazele avansate ale cupelor europene prin Milan, Juve si Inter. Toate trei au jucat cel putin in semifinale CL. Unde e ROMA?????? :D :D :D

IlMILAN
31st October 2003, 13:35
smecherasilor, acum il vreti pe Gutti ? :drak: :drak: :drak:

Sincer sa fiu eu l-as fi vrut pe Morientes sau pe Solari. Pe asta din urma l-a refuzat Cooper . :drak:

Edgar
31st October 2003, 14:07
Delia : Milanul nu te merita? asa sa fie daca tu zici. Is curios ce-ti ofera Inter?

Care Inter? FC Internazionale sau inter? :P

inter
31st October 2003, 14:08
:D :D :D :D

IlMILAN
31st October 2003, 16:31
Care o fi Edgar.....fain ai interpretat.. :D :D :D :D

Delia
2nd November 2003, 15:35
IlMilan, nu trebuie sa iei in serios chiar tot ce scriu eu aici. Sau nu stii de gluma? :thinkso:

Edgar, in stilu-i caracteristic, mi-a taiat cheful sa mai explic ce inseamna FC INTERNAZIONALE pentru mine. :D

ad3an
2nd November 2003, 18:11
Matrix98 ultima data milan a fost campioana anul trecut,chiar "CAMPIOANA CAMPIOANELOR" si asa vom fi mereu yeah yeah yeah yeah yeah yeah yeah yeah

FORZA ROSSONERI!!!!!!!!!!!!

IlMILAN
3rd November 2003, 10:57
BERLUSCONI: 'Good game, fair result'
01 November 2003 22:46


MILAN - In the post-match Milan president Silvio Berlusconi commented positively on the 1-1 draw with Juventus. He said: 'A fair result coming after a good game. We watched a high standard of football overall, although the tension on the pitch was high. I think these two sides counterbalance each other and both deserve the position they have in the standings'.


Asa o fi daca zice el.....
Juve a avut mai multe sanse de a transa meciul in favoarea lor dar Dida a prins o zi mare.... Asta e. Ce nu mi-a placut mie a fost faptul ca Juve au cam sarit un pic de regulament. Prea multe imbranceli si pumni nepenalizati. Trezeguet trebia eliminat inca din minutul 5 dupa doua coate date in figura lui Simic. Nedved a parut un pic cam violent. Bineinteles ca apoi si cei de la Milan fiind provocati au raspuns.

Stie cineva ce a patit Maresca chiar in finalul meciului? E grava accidentarea?


P.S Delia nu stiu de unde ai dedus tu ca eu am luat totul in serios :P .Se pare ca cel mai bine a interpretat Edgar. 8)

IlMILAN
3rd November 2003, 12:02
THE SQUAD LEAVING FOR BELGIUM
02 November 2003 12:49

MILANELLO- Carlo Ancelotti has named a 22-man team for the Champions League Group H game away to Club Brugge on Tuesday evening. Below is the complete list:

GOALKEEPERS: Abbiati, Dida, Fiori

DEFENDERS:Cafu, Costacurta, Laursen, Maldini, Nesta, Pancaro, Simic

MIDFIELDERS: Brocchi, Ambrosini, Gattuso, Kaka, Pirlo, Redondo, Rivaldo, Rui Costa, Seedorf,

FORWARDS: Borriello, Shevchenko, Tomasson


Bafta baieti....sper sa va luati punctele inapoi...... :drak: :drak: :drak:

Edgar
3rd November 2003, 12:21
Stie cineva ce a patit Maresca chiar in finalul meciului? E grava accidentarea?

Pana miercuri va redeveni disponibil.


P.S Delia nu stiu de unde ai dedus tu ca eu am luat totul in serios :P .Se pare ca cel mai bine a interpretat Edgar. 8)

Multumesc. :D

IlMILAN
3rd November 2003, 12:25
Cu placere Edgar... :P

Ma bucur ca Maresca nu a patit nimic grav. Oricum a fost o accidentare nefericita. La reluare s-a vazut ca Apiah la ratat pe Rino si la plesnit pe Maresca. Saracu el era singurul care nu se bucura la sfarsitul meciului ca era pe targa......

Edgar
3rd November 2003, 12:29
Serginho ce are? Ca am vazut ca si el s-a accidentat.

IlMILAN
3rd November 2003, 14:02
SERGINHO ANKLE-INJURY
01 November 2003 23:50


MILAN – Serginho picked up an ankle injury in the dying minutes of the 1-1 draw with Juventus at the San Siro. Milan medical officer Jean-Pierre Meersseman would like to wait for a couple of days before saying the time the Brazilian winger will need to recover. Serginho, who left the stadium with crutches, will undergo further tests in the next few days.


E destul de naspa cu Serginho....e asta e..sper sa-si revina repede

Edgar
3rd November 2003, 23:31
pe uefa.com scrie ca va sta pe margine pana la 10 saptamani. Nasol.

mory
4th November 2003, 08:48
Sigur ca-si va lua punctele înapoi... Mai mult, cred ca-i vor nauci pe belgieni, dupa umilinta din tur, mai ales ca Bruge-ul este într-o scadere de forma evidenta (doua esecuri consecutive în campionat !! exact dupa victoria de la Milan) ...
La fel se va întâmpla si cu Interul, care va spulbera locomotiva rusa.
Sunt doua meciuri pe care le consider sigure drept care o sa merg pe mâna lor.

Asa sa fie!
8) 8) 8)

inter
4th November 2003, 09:19
intradevar cam nasoala accidentarea lui Serginho :(

IlMILAN
4th November 2003, 10:08
Noutati de pe situl lui Milan referitore la accidentarea lui Serginho.
Aveti dreptate e destul de grava :(

DISTORTION OF THE ANKLE AND TORN LIGAMENTS FOR SERGINHO
03 November 2003 19:27


Serginho has undergone an x-ray at the clinical orthopaedic department of the university of Varese. Yesterday's diagnosis after the first echography has been confirmed: distortion of the left ankle with two lateral legaments torn. The Brazilian will therefore be sidelined for a number of weeks.

inter
4th November 2003, 12:37
Il Milan di Carlo Ancelotti cerca la rivincita contro il Bruges che due settimane fa era riuscito nell’impresa (ancora unica in questa stagione) di espugnare San Siro. Un incontro da prendere con le molle non solo per il risultato dell’andata ma anche perchč i rossoneri non si possono piů permettere passi falsi, vista la situazione di classifica che dopo le prime tre partite, li trova appaiati proprio ai belgi (ma con lo svantaggio dello scontro diretto) a due punti dall’Ajax. Un mancato successo potrebbe significare l’addio al primo posto in favore degli olandesi e complicherebbe non poco il passaggio del turno.

Il tecnico dovrebbe puntare nuovamente su Kakŕ, preferendolo a Rui Costa, e ovviamente sul personaggio della settimana, il danese Tomasson, che affiancherŕ Shevchenko in attacco. Rispetto a domenica, spazio anche a Cafu che sostituirŕ Simic a conferma della voglia di vincere del Milan e del fatto che a Bruges si vedrŕ una squadra decisamente votata ad aggredire gli avversari.
Tra i nerazzurri, il pericolo principale resta il peruviano Mendoza, l’autore della rete che ha deciso l’incontro di andata ma il punto di forza sarŕ ancora quella difesa capace di una prestazione davvero impeccabile a San Siro.

vezi IMilan ?

aveti grija ca jucati cu nerazzurri :thinkso: :thinkso:

IlMILAN
4th November 2003, 13:57
:drak: :drak: :drak: :drak:

Inter sa nu crezi ca nu m-am gandit la "bestia nerazzurri" ?
Vai eu unul am ajuns sa-l urasc pe Mendoza ala....si in special pe belgieni.
Cred ca nici pe danezi nu-i urasc asa de tare.... :drak:

Nici voi nu o sa defilati cu rusii, desi io sper sa le scoateti fotbalu din cap ca altfel iarasi o sa vina "spaniolii" cu frumusetea fotbalului si etc.... :x

inter
4th November 2003, 14:00
cred ca vroiai sa spui "galacticii" :D :D :D :D

IlMILAN
4th November 2003, 14:02
:D :D :D :D :D
Ai inteles tu... :D :D

inter
4th November 2003, 14:05
oricum deseara sunt suporterul lui PARTIZAN BEOGRAD :yeah: :yeah:

tare as vrea sa-i tavaleasca pe galactici :drak: :drak: :drak:

IlMILAN
4th November 2003, 14:35
Sincer si io as vrea dar .....nu cred....
cine stie? :D

mory
4th November 2003, 15:08
Cât sa va ma linistesc?
Diseara vor fi victorii clare si pentru Milan si pentru Inter, fara probleme.
:cya: :cya: :cya: :cya:

diablo20
4th November 2003, 15:53
milanul si lazio au meciuri grele tinand cont ca tre neaparat sa castige, in schimb intreul cred ca va bate la 2 goluri diferenta 2-0 sau 3-1.
in schimb juve isi poate permite chiar si o infrangere.
Pronosticuri:
Milan:2
Inter:1
Juve:X
Lazio:1
DINAMO:2
STEAUA:X

dvarlan
5th November 2003, 00:00
FARZA MILAN!!! :yeah: :yeah: :yeah: :drak: :drak: :drak:
FORZA MILAN!!! :yeah: :yeah: :yeah: :drak: :drak: :drak:

O noua victorie a echipei favorite, printr-un gol al lui KAKA in min 86.
Nesta a fost eliminat in min 37 si Maldini accidentat.

FORZA MILAN!!! :yeah: :drak: :yeah: :drak:

inter
5th November 2003, 08:19
IMilan ce gol a dat KAKA 8) , v-ati spalat pacatele :thinkso:

the lion king
5th November 2003, 09:16
ASTA E,SUNTEM O ECHIPA MARE......

Edgar
5th November 2003, 09:45
Da, jos palaria! :thinkso:

IlMILAN
5th November 2003, 09:52
IMilan ce gol a dat KAKA 8) , v-ati spalat pacatele :thinkso:

Asa e Inter dar am avut niste emotii de am crezut ca mor....mama lor de belgieni si mai ales Mendoza ala iara a avut vreo trei ocazii uriase. Ce ma doare cel mai tare e ca Nesta a fost eliminat gratuit(primul galben) iar Maldini accident, si fara astia doi era sa vina cu coada intre picioare. O fost varza apararea :( . Dar s-a facut dreptate ..la Milano ei au avut un singur sut si a fost gol , acum Milanul a invins printr-un gol superbbbbbbbbbb a lui Kaka. Oricum ma gandesc cu groaza la inlocuitorul lui Nesta pe Amsterdam Arena. Sper sa-si revina Maldini macar.

inter
5th November 2003, 10:02
mda, fara Nesta si Maldini cam greu in fata presiunii la care veti fi supusi pe ArenaA 8)

mory
5th November 2003, 10:25
MILAN -> misiune îndeplinita !
urmeaza astazi INTER



:cya: :cya: :cya:

IlMILAN
5th November 2003, 10:35
MILAN -> misiune îndeplinita !
urmeaza astazi INTER



:cya: :cya: :cya:

Mory cum de esti asa de vesel ai pariat pronosticurile puse de Delia?
Daca da, dai o :bere: celor de pe forum?
:D :D

IlMILAN
5th November 2003, 11:27
GALLIANI: 'I didn't expect such a feat'
05 November 2003 00:22


MILAN - Milan chief executive Adriano Galliani was nearly moved after Milan's heroic performance against Brugge. He said: 'I didn't expect such a feat, all the players did their best but [Alessandro]Costacurta deserves a special praise, as he guided the defence skilfully. I don't want to talk about the referee, I prefer enjoying this fantastic evening to the full. Football is made up of episodes, Kaka was about to come off and then scored the match winner. Really a unique evening.'


:yeah: :yeah: :yeah:

mory
5th November 2003, 12:26
Nu, dar astazi nu mai pierd ocazia.
Investesc 10$ si daca Delia e la fel de aurita ca ieri, castig 4.300$
300$ îi dau ei, ca "drept de autor" si 300$ fac cinste la forum !!
hai noroc !
8) 8) 8)

the lion king
5th November 2003, 15:31
RESPECT PT ANCELOTTI

FORZA MILAN! CAND MAI LUAM 'lo scudetto'?

ANUL ASTA?CE ZICE TIFOSSERIA MILANISTA?

IlMILAN
5th November 2003, 18:30
GAZZETTA DELLO SPORT: SEEDORF 7.5, KAKA 7
05 November 2003 09:47


DIDA 7; CAFU 6.5; NESTA 6; MALDINI 6; COSTACURTA 6.5; PANCARO 6.5; GATTUSO 7; PIRLO 7; SEEDORF 7,5; KAKA 7; SHEVCHENKO 6; TOMASSON 6; SIMIC 6.5

MATRIX98
5th November 2003, 22:32
Din partea mea sper sa nu-si revina Maldini pana dupa meciul cu Ajax. Stie cineva cat de serioasa e accidentarea ?? I|Milan ai dreptate, primul galben la Nesta a fost gratuit, insa imi place, avantajeaza pe Ajax, care aseara a pierdut pe mana arbitrului. Penalty gratuit . Nu zic ca a jucat cine stie ce, insa a avut destule ocazii, makar un egal merita. Sper sa castige champions league :>>>>>>. In campionat va doresc inca un egal , si voua si juventinilor ! . Forza Giallorossi !!!!!!

IlMILAN
6th November 2003, 10:34
In campionat va doresc inca un egal , si voua si juventinilor ! . Forza Giallorossi !!!!!!

:D :D :D :D

Poti sa ne doresti ce vrei ...dusmani sunt destui, sa vezi insa ce suferinta veti avea dumineca :D :D :D

IlMILAN
7th November 2003, 11:12
PAOLO MALDINI'S CONDITION
06 November 2003 16:07


MILAN - Paolo Maldini has undergone an x-ray to determine the extent of his torn thigh muscle and it is less severe that first thought but the captain will have further tests in around a week and the prognosis will be known then.


:( :( :(

inter
8th November 2003, 14:03
Milan trimite "spioni" la Rusia -Tara Galilor pt. al observa pe Dimitri Bulikyn (24 ani) atacantul lui Dinamo Moscova 8)

IlMILAN
10th November 2003, 11:12
ANCELOTTI: 'Nothing to reproach ourselves with'
09 November 2003 17:58


PARMA - Milan were held to a goalless draw by Parma but coach Carlo Ancelotti was happy with his team's performance at the Tardini. He said: 'I'm happy with what the team did this afternoon, we have nothing to reproach ourselves with. The team gave it their best shot and showed their grit but suffered the speed of the Emilians in the first part of the game. If we are always able to show this attitude, we could go far this season'.

Pe dracu sa te ia de tampit :x :x :x , cu tactica ta de doi lei, altii nu au nici pe sfert lotul lui Milan si au rezultate. E drept ca ocazii au fost dar daca nu intra in ate inseamna ca nu a fost bine deloc. :x :x

IlMILAN
10th November 2003, 14:42
14 ROSSONERI CALLED-UP TO INTERNATIONAL DUTIES
10 November 2003 11:39


MILAN - Christian Abbiati, Alessandro Nesta, Giuseppe Pancaro, Gennaro Gattuso and Andrea Pirlo have been called up to Italy for a friendly against Poland on Wednesday evening at 8.45pm CET in Warsaw.

Brazilians Marcos Cafu, Kaka, Rivaldo and Nelson Dida will face a World Cup qualifier against Peru on Sunday, November 16, in Lima. The Seleçao will then play Uruguay at home in Curitiba three days later.

Croatia with Dario Simic will face Euro 2004 play-offs against Slovenia on November 15 and 19.

The same is with Clarence Seedorf whose Netherlands will play Scotland in Glasgow on Saturday 16 at 3pm CET, with return match being scheduled for Wednesday 19 at 8.30pm CET in Amsterdam.

Friendlies at home for Manuel Rui Costa's Portugal: against Greece on Saturday 15 at 9.15pm CET and against Kuwait on Wednesday 19 at 9.15pm CET.

The same is with the Danish duo Martin Laursen and Jon Dahl Tomasson who will play England away in Manchester on Sunday 16 at 1.45pm CET.

Swordlord
11th November 2003, 08:06
Ai dreptate, IIMILAN. Parerea mea e ca Milan ar fi trebuit sa castige si meciul cu Juventus, si meciul de la Parma. Nu stiu ce greseala a facut Ancelotti cu Parma, dar cu Juventus a jucat defensiv dupa ce a marcat Tomasson (idee stupida -- :ciocan: ).

MaPaX
11th November 2003, 21:57
"Campioana Europei" are doar 4 jucatori nominalizati la "Balonul de Aur": Filippo Inzaghi, Dida, Maldini, Sevcenko.

IlMILAN
12th November 2003, 10:14
"Campioana Europei" are doar 4 jucatori nominalizati la "Balonul de Aur": Filippo Inzaghi, Dida, Maldini, Sevcenko.

:D :D :D

Si ce e rau? lasa sa castige balonul tot un "galactic" si sa fie Milan si la anul "Campioana Europei" cum zici tu.... :drak: :drak: :drak:

P.S: vezi ca in bogata ta semnatura s-a strecurat o greseala: Nu merita Hanescu sa-i pocesti numele....... :D :D :D

ieppy
12th November 2003, 11:35
IMilan tu nu vezi ca baiatul asta tine cu jumatate din europa la fotbal, este normal ca la cate echipe are sa mai faca niste greseli nevinovate.

realmadrid.com
12th November 2003, 20:23
De ce un "galactic" cum zici tu nu ar merita sa castige Balonul de aur daca merita . Si poate galactici ar castiga si un CL dar dupa ce aparare au nu prea au sanse doar daca atacul merge 100% :yeah:

IlMILAN
14th November 2003, 10:55
ACMILAN.COM LAUNCHES JAPANESE VERSION
13 November 2003 17:42


MILAN - Milan have become the first official Italian football club site to publish in Japanese. AcMilan.com, the official site for AC Milan, produced by the Milan Channel and MP Web (the new-media wing of Gruppo Media Partners) has launched a Japanese version.
The news confirms the extraordinary number of visitors to the site from the Far East: 60,000 users a month have visited the English version of AcMilan.com up until now, with a total of 600,000 page impressions.

:yeah: :yeah: :yeah:

inter
14th November 2003, 11:10
si acum ce tre sa facem ? sa scriem in japoneza? :D :D :D

IlMILAN
14th November 2003, 11:40
:D :D :D :D

Nu stiu scrie in ce vrei, dar nu e rau ca Milan e prima echipa din Serie A care are o sectiune a sitului oficial in japoneza.... :D :D :D
Voi poate o sa puneti una in romana :D :D

Delia
14th November 2003, 11:47
Mi se pare ca si Fabio Cannavaro are o sectiune a siteului sau in japoneza. Normal, are o multime de admiratoare in Japonia. :D :D :D

IlMILAN
14th November 2003, 13:38
Mi se pare ca si Fabio Cannavaro are o sectiune a siteului sau in japoneza. Normal, are o multime de admiratoare in Japonia. :D :D :D

Se pare ca are admiratoare si in Romania :D :D :D

Delia
14th November 2003, 13:49
"Se pare ca are admiratoare si in Romania :D :D :D "

Nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta... :thinking: Am facut o simpla precizare, atata tot.
Oricum, eu una nu sunt admiratoarea napoletanului. :D 8) :P

Edgar
14th November 2003, 13:54
IlMILAN... n-ai inteles bine: Deliei ii plac site-urile in japoneza. :D

IlMILAN
14th November 2003, 15:46
IlMILAN... n-ai inteles bine: Deliei ii plac site-urile in japoneza. :D

Cred ca am gresit Edgar :oops: , ai dreptate :D

Sachil
14th November 2003, 16:06
E simpatic fanul japonez al lui Milan care a intrat de 60000 de ori pe site. :D

IlMILAN
14th November 2003, 16:15
E simpatic fanul japonez al lui Milan care a intrat de 60000 de ori pe site. :D

Bine ca nu insinuezi ca am intrat pe situ lu Milan folosind un proxy din Japonia de 60.000 de ori.. :D :D

Sachil
14th November 2003, 16:18
Nu, dar cred ca i-ai dat unui japonez mic, un fular cu Poli ca sa faca treaba asta. :thinkso:

IlMILAN
14th November 2003, 16:29
Nu, dar cred ca i-ai dat unui japonez mic, un fular cu Poli ca sa faca treaba asta. :thinkso:


:D :D :D :D
Asa e :D :D

Delia
14th November 2003, 16:49
IlMILAN... n-ai inteles bine: Deliei ii plac site-urile in japoneza. :D

Edgar, vezi sa nu scriu eu aici ce fel de siteuri iti plac tie.... :D :drak:

ieppy
14th November 2003, 16:57
dar chiar te rugam sa ne spui. Nu baieti?

Sachil
14th November 2003, 17:19
Sigur. Desi eu am o banuiala. :thinkso:

Edgar
14th November 2003, 20:45
Edgar, vezi sa nu scriu eu aici ce fel de siteuri iti plac tie.... :D :drak:

Oh... nu!!! :oops: Ma tem rau de tot. :P

IlMILAN
18th November 2003, 15:46
INZAGHI: 'Rossoneri deserve the Golden Ball'
18 November 2003 13:09


MILAN - Filippo Inzaghi has a clear idea on who should win the Golden Ball and said: 'I can't see why a Milan player can't win it. We won the Champions League. the Super Cup, the Italian Cup and we are in the Intercontinental Cup final. Who has won more than us? Maldini deserves it, above all the others excluding the Rossoneri.'

:yeah: :yeah: :yeah:

Cel mai nimerit ar fi Maldini.

MATRIX98
18th November 2003, 18:17
Real madrid este interesata de achizitionarea lui Ambrosini, care a declarat ca daca spaniolii ii fac o oferta concreta nu o sa ezite sa ii dea curs. Pana atunci o sa ramana la Milan care "inseamna viata mea" dupa cum a declarat jucatorul !

inter
18th November 2003, 18:56
Real madrid este interesata de achizitionarea lui Ambrosini, care a declarat ca daca spaniolii ii fac o oferta concreta nu o sa ezite sa ii dea curs.

nu-l vad pa Ambrosini la real /nope/ (nu-l cumpara realul :thinkso: )

MATRIX98
18th November 2003, 19:17
eu scrisai ce citii in ziar ... ramane de vazut daca o sa plece sau nu

inter
18th November 2003, 19:19
pai asta nu e bun nici macar la Roma :P , dar la real :D :D :D

realc
18th November 2003, 21:39
Ba poate ca la Roma ar fi bun ptr. valoarea pe care o are As Roma!
Mai mult nu poate! :D :D :D
__________
Hala Madrid!

inter
19th November 2003, 07:30
in ianuarie veti face rocada cu Perugia : il dati pe Redondo pt. Fabio Grosso ( pt. a acoperi postul lui Serginho :thinkso: )

IlMILAN
19th November 2003, 11:20
Ba poate ca la Roma ar fi bun ptr. valoarea pe care o are As Roma!
Mai mult nu poate! :D :D :D
__________
Hala Madrid!

Bai Realc cum ai zis tu: "cel mai bun echipa e Steaua", nu te mai lega tu de Ambrosini, e un jucator de valoare care e selectionat aproape meci de meci in nationala Italiei. Lasa tu si Roma in pace....Tu sa-ti vezi de galacticii tai.

Si asa ca o concluzie , dupa parerea mea Real Madrid nu are inchizator de talia lui Ambrosini.

IlMILAN
19th November 2003, 11:23
in ianuarie veti face rocada cu Perugia : il dati pe Redondo pt. Fabio Grosso ( pt. a acoperi postul lui Serginho :thinkso: )

Mai bine ar incerca *******ul de Ancelotti sa-l reprofileze pe Rivaldo, nu cred ca nu s-ar descurca pe postul de mijlocas stanga. :x

MATRIX98
20th November 2003, 17:38
I|Milan nu ii mai zice lu` realc de Abrosini, ca dupa te intreaba cine este, ca el are colectionate toate personajele din pokemon. Mai bine cred ca ar fi cazul sa incepem sa urmarim tom si jerry , ca asa putem sa ne intelegem si noi cu realc.

MaPaX
21st November 2003, 22:07
Duminica, ora 21:30 > Chievo-Ac Milan in direct pe B1 TV!

IlMILAN
24th November 2003, 10:44
MILAN - Thanks to the double against Chievo Andriy Shevchenko celebrated his 101th goal for Milan. The Ukrainian striker has scored 77 goals in Serie A, 18 in the European Cups and 6 in the Italian Cup.

:yeah: :yeah:

IlMILAN
24th November 2003, 11:26
SHEVA IS THE EIGHT BEST SCORER IN MILAN HISTORY
23 November 2003 23:51


MILAN - Thanks to his 101 goals in competitive games for Milan Andriy Shevchenko has become the eight best striker ever at the club. Below is the Rossonero goalscorer's chart:

1) Nordhal 221
2) Rivera 164
3) Altafini 161
4) Boffi 136
5) Van Basten 124
6) Santagostino 106
7) Prati 102
8) Shevchenko 101
9) Van Hege 98

IlMILAN
24th November 2003, 11:29
GAZZETTA DELLO SPORT: SHEVA 8, GATTUSO 7
24 November 2003 10:08


DIDA 6; COSTACURTA 6; LAURSEN 6.5; NESTA 6.5; PANACRO 6; GATTUSO 7; PIRLO 7; AMBROSINI 6.5; RUI COSTA 6.5; SHEVCHENKO 8; TOMASSON 6.5; REDONDO, SEEDORF, BORRIELLO N.R.

Eu unul nu inteleg pentru ce dracu a luat Rui Costa 6.5, pentru sutul ala din prima repriza :? :? :? el si Laursen au jucat foarte slab, dupa parerea mea... :x :x :x

realc
24th November 2003, 15:00
Matrix poate ti-ar prinde bine un desen animat .. te-ai relaxa si tu putin ca din cate se pare esti tare incordat! :ciocan:
Chievo - Milan 0-2 ... sincer nu ma asteptam! felicitari! :yeah:
__________
Hala Madrid!