PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

inter
11th September 2004, 22:43
:) vad ca se realizeaza o "alianta" intre "galactici" si :drak: :cool:

cocomic
11th September 2004, 22:44
GOOOOL CLARENCE!!!!

Seedorf pare a fi omul serii :D.... 2-1 in primul minut al mitanului secund :p... assist al lui Kaka' :D


:) vad ca se realizeaza o "alianta" intre "galactici" si :drak: :cool:

asa sunt ei, 'galacticii'... aplica o tactica destul de cunoscuta: 'fa-te prieten cu cei pe care nu poti sa-i invingi' :D :drak:

Catalanul
11th September 2004, 22:45
se pare ca m-am inselat, dar nu-i nimic ca mai e timp sa marcheze si Livorno :drak:

inter
11th September 2004, 22:46
GOOOOL CLARENCE!!!!

Seedorf pare a fi omul serii :D.... 2-1 in primul rand al mitanului secund :p... assist al lui Kaka' :D

:o: :o: :o: adica a marcat din tribuna? ???? "primul rand" :drak: :drak:

rete di Clarence Seedorf che triangola con Kaka', si presenta in area e fredda Amelia con un destro fulminante :rolleyes:

inter
11th September 2004, 23:34
nasol de voi ... dar bine pt. noi ... min.96 si e inca 2-2 !

miril
11th September 2004, 23:52
Scorul trebuia sa fie 3-2 pentru Livorno, gol anulat gresit pentru offside la Lucarelli. Meci frumos, cu faze de ambele parti, Milan conducand ostilitatile mai tot timpul, desi s-au aflat in 10 oameni inca din min 9. Livorno pare o echipa care a venit in Serie A ca sa ramana. Le urez succes pe mai departe.

Catalanul
11th September 2004, 23:55
cat despre meciul Milanului din aceasta seara presimt ca va fi o surpriza pe San SIRO si ca se va termina X2 :evil:se pare ca am avut dreptate si surpriza s-a produs 2-2 cu o nou promovata, mai rar asa ceva :drak:
Forzza INTER!!! :yeah:

IlMILAN
12th September 2004, 00:30
Hai Poli, fa bine si exprima-ti in alta parte frustrarile.Vb foarte serios, ori postezi despre meci ori du-te de scrie aberatii in alta parte.Despre Inter poti scrie pe thradul lor.Sper ca am fost destul de clar.Cand itizi va spune ceva expresia TI TE DOMINAT MILAN, o sa vorbesc cu tine despre fotbalul italian si mai ales despre derbyurile orasului MILANO, pana atunci asteapta confruntarea in Arena si nu mai provoca asa aiurea ca s-ar putea sa primesti ceea ce cauti adica :degete: .

Miril, nu am vazut meciul :headbang: ..asta e...tot ce se poate sa ai dreptate, din cate inteleg ai vazut meciul si deci te cred pe cuvant. Any way nu e nici un dezastru asta e greselile se platesc,is curios ce o facut Dida de o luat rosu.

Inter , asta e ce :drak: sa facem...sincer pe mine nu ma doare de voi:mda:.
Cocomic iti dai seama ca imi stricara astia toata seara..... vorbim maine ...ca amu nu mai am nici un chef :mda:
Felicitari echipei Livorno.

Sergio
12th September 2004, 01:09
Rusine...si cu o nou promovata aveti nevoie de ajutorul fluierasilor? Si inca din prima etapa...Ma ingrozesc ce o sa urmeze...Acum inteleg eu de ce ati luat titlul asa de usor. Arbitrii si-au luat mana de pe Juve si au pus-oi pe voi...
Pacat, Livorno merita victoria, dar probabil arbitrul n-a vrut sa strice simetria cu celalalt meci... :drak:
Stai sa ma uit mai atent pe harta sa gasesc Livorno...va dau de veste cand il gasesc... :rolleyes:

IlMILAN
12th September 2004, 01:29
Bey Sergio ai vazut meciul? nu cred...unde ? in cartea de economie....
cam greu "intelegi tu fotbalul" si mai ales clasamentul daca ti-a trebuit o vara sa intelegi de ce suntem campioni...:D
Revenind la fluierasi tare curios as fi sa vad pt ce a luat Dida rosu, si inca o chestie..tu vb de arbitrii? jucati in Uefa daca se arbitra corect in meciul vostru cu Perugia , adu-ti aminte....te-ai trezit si tu sa vb probabil nu-ti ies calculele:D, e grav pentru tine daca o sa-ti trebuiasca cateva luni, sau o vara sa pricepi si economia:drak:
Iar daca ai asteptat un semiesec sa te iei de noi....bucura-te ca s-ar putea sa nu mai ai ocazia.
P.S Ar fi mai bine sa-ti vezi de echipa ta si sa ne lasi pe noi...asa faceti mereu si la sfarsitul anului cand faceti "contabilitatea" surpriza only TIM Trofee :D .... sau in meciurile directe tot arbitrii au fost de vina? probabil ca da....ca au fluierat inceputul meciului....:D sau ca nu au oprit meciul cand ati condus voi cu 2-0.:D

ADelPiero
12th September 2004, 02:45
2-2! Doar atat se poate la "campioana" Italiei :lol: ?
nu pot sa cred, nu imi vine sa cred ... este incredibil :lol:

cocomic
12th September 2004, 06:07
cu toate ca multi dintre voi nu merita, voi face o analiza pertinenta, fara sa jignesc sau sa ne aparam atacandu-i pe altii... incercand sa raspund cat mai multora dintre voi...

din pacate nu am vazut meciul, pentru ca pe la ora 19 pachetul sky nu mi-a mai mers de nici o culoare... sper totusi sa se remedieze problema pana maine... dar nu despre asta este vorba...

trecand peste amarul datorat unui rezultat de egalitate in prima etapa cu o nou promovata, nu este cazul sa dramatizam... un meci jucat aproape 90 de minute in inferioritate numerica se putea incheia cu o victorie doar daca echipa adversa s-ar fi dovedit incapabila... din pacate pentru noi, n-a fost asa, livorno s-a prezentat la san siro pregatita sa lupte si merita felicitari...

dupa cum au punctat si la interviuri unii jucatori, ancelotti si galliani, a fost un meci decis de cateva episoade...mai intai eliminarea lui dida din minutul 9, care poate fi pusa cel putin sub semnul intrebarii... penalty si cartonas galben ar fi fost dupa parerea mea o pedeapsa mai justa, avand in vedere ca stam putea ajunge la acel balon...

chiar si asa, in inferioritate numerica, echipa a demonstrat ca in aceasta seara doar rezultatul a lipsit, nu insa si jocul... si-au creat ocazii si au reusit sa revina in avantaj prin acelasi seedorf (care a dedicat cele 2 goluri victimelor tragediei din rusia... un gest frumos)... din pacate, avantajul nu a ramas pana la final pe tabela de marcaj, pentru ca livorno a egalat dintr-o lovitura libera, mingea ocolind zidul (destul de rau pozitionat)... 2 goluri primite din situatie de 'minge moarta', situatii din care orice cunoscator de fotbal stie ca pentru a se marca o importanta foarte mare o are si norocul...

ramane de laudat determinarea echipei, ceea ce ne face sa credem (si ii face pe unii carcotasi sa ofteze, cand vor trece peste euforia acestui 2-2) ca MILAN a inceput in aceasta seara o cursa lunga, cursa ce in mod sigur nu va fi usoara, dar pe care intentioneze sa o termine pe cea mai inalta treapta...

FORZA MILAN!


Rusine...si cu o nou promovata aveti nevoie de ajutorul fluierasilor?
daca penalty si eliminare in minutul 9 il numesti 'ajutorul fluierasilor', nu mai am sa-ti spun nimic


Scorul trebuia sa fie 3-2 pentru Livorno
atata timp cat nu esti vreo entitate divina, nu poti sti cat trebuia sa fie scorul... ca putea fi, asta pot fi de acord cu tine... la fel cum putea fi si 3-2 pentru Milan, daca s-ar mai fi concretizat macar una din ocaziile avute...


2-2! Doar atat se poate la "campioana" Italiei ?
nu pot sa cred, nu imi vine sa cred ... este incredibil

e usor sa te lasi condus de rautate, mai ales cand ai ocazia sa-ti refulezi frustrarea a cel putin ultimilor 2 ani... (e valabila si pentru interisti, dar pentru ei perioada se intinde si se masoara in decenii)... in locul tau as astepta pana dupa meciul de maine, pentru ca exista mai multe proverbe referitoare la 'raul altuia' sau 'groapa altuia'... si spre dezamagirea ta, MILAN nu este campioana intre ghilimele, ci este chiar CAMPIOANA ITALIEI...

miril
12th September 2004, 09:15
Dida a facut inutil fault, el agatandu-l pe Vigiani, dupa ce acesta il depasise, fara ca acesta sa fi avut insa, in opinia mea, posibilitatea de a controla balonul si a marca. Din ce am vazut eu, Vigiani ramasese singur cu brazilianul, el scapand din capcana la offside a milanezilor. In 10 oameni, Milan a dominat jocul, avand unele momente de sclipire...galactica prin trioul Seedorf, Kaka, Costa. Cei de la Livorno si-au jucat cu curaj cartea, aratand momente bune de joc pe contraatac, mai ales pe partea lor dreapta, prin Pfertzel si Vigiana, dar avand o aparare nesigura, cu un portar, fostul titular de la echipa nationala de tineret, Amelia, care a salvat mult, dar si gresit uneori prin o priza nesigura la balon. Arbitrul a judecat bine, repet, in opinia mea, faza de penalty si eliminarea lui Dida, dar a avantajat pe Milan spre finalul partidei. Golul anulat pentru Livorno a fost, insa, greseala tusierului, care a semnalizat eronat un offside la cel care inscrisese, percutantul Lucarelli. Un meci frumos, incheiat cu un rezultat de egalitate, echitabil, zic eu, cu un plus, totusi, pentru Milan. A propos de eliminare, si Livorno a ramas in ultimul minut de joc in 10 oameni, prin eliminarea nejustificata a lui Balleri, pentru tinere, infractiunea fiind, in cel mai bun caz, de galben. In final, cand am zis ca scorul trebuia sa fie 3-2 pentru Livorno, m-am referit exclusiv la faptul ca echipei i s-a refuzat un gol perfect valabil. In ceea ce priveste ocaziile de gol, Milan a avut mai multe, dar ele raman doar...ocazii.

IlMILAN
12th September 2004, 11:27
Miril , itzi dau cuvantul meu de onoare ca m-ai uimit prin modul cum ai comentat meciul, se pare ca te pricepi si desi esti interist esti si obiectiv .Pe viitor ar fi foarte bine pentru frumusetea disputelor de pe forum sa scrii cat mai mult si la extern, mie personal imi va face placere sa discut cu tine.:ok:

Cocomic se pare ca nu a fost sa fie, data viitoare o sa vin la meci , daca ramane invitatia valabila, poate asa o sa se sperie pachetul sky si o sa mearga:D.
Forza MILAN.

miril
12th September 2004, 12:22
Merci, IlMilan. Este bine ca exista si persoane ca tine care apreciaza eforturile de a lasa deoparte partizanatul. Avem toti de castigat daca vom incerca sa trecem peste subiectivismul personal. A propos de obiectivitate, anularea golului lui Livorno, tine, se pare, de faptul ca, la lovitura de corner care a precedat golul, mingea ar fi depasit linia portii. Am revazut faza, dar este greu de judecat, daca a fost asa, avand "la dosar" doar camera de filmare. Nu s-a vazut daca mingea a fost repusa de la 6 metri, lucru in favoarea teoriei ca mingea a depasit linia de colt, sau ca a fost repusa de la locul unde ar fi putut fi semnalizat offsidul. In plus, meciul a decurs secunde bune dupa executarea loviturii, ceea ce i-a permis lui Lucarelli sa marce, lucru care merge in favoarea teoriei offsidului. Astept cu nerabdare emisiunea Rai Sport 90 minuto, de pe Rai Uno, de la ora 19, ora Romaniei, emisiune model de obiectivitate si nu porcariile de la noi guvernate de alde Ioanitoaia. O zi buna!

cocomic
12th September 2004, 14:08
si eu astept emisiunea cu pricina... sunt curios cum de au comis-o ai nostri :D
(ati observat degajarea fata de tonul de azi noapte... ce :drak:, recuperam noi punctele astea :))

I|Milan, invitatia normal ca ramane valabila... faza amuzanta e ca "orbit" de ideea de a nu putea meciul, aseara n-am cautat pe canalele de sport spaniole... care, acum sa aflu, au transmis meciul :headbang:

eu pe miril l-am apreciat si in trecut pentru doza de obiectivitate... sper sa avem multe discutii interesante si argumentate pe viitor /hello

miril
12th September 2004, 19:54
Golul echipei Livorno a fost anulat, pe buna dreptate, deoarece mingea a trecut linia portii inainte de a ajunge la Lucarelli. Se poate vedea cum tusierul ridica fanionul imdediat, iar Gatusso semnalizeaza cu mana ridicata acelasi lucru.

IlMILAN
12th September 2004, 22:22
Merci Miril de informatie...:ok:
Pentru economist...tu ai gasit ceva in carte au ba? se pare ca te hazardasi in vorbe asa aiurea :rosu:

Sergio
12th September 2004, 22:37
IlMILAN, cocomic, va inteleg supararea, dar credeti-ma, o sa va treaca...Va spun din experienta. :D
Cand ma refeream la arbitraj, ma refeream la o tenta vizibila pro-Milan, iar golul anulat al lui Lucarelli e de pomina...Iar Dida a fost eliminat corect. IlMilan, daca tu n-ai vazut meciul de ce te pronunti asupra arbitrajului? Eu n-am vazut meciul in intregime, dar nici n-aveam nevoie ca sa-mi dau seama de unele lucruri... :cool:

IlMILAN
12th September 2004, 22:59
Bey daca un interist a zis clar pentru ce a fost anulat golul ala ce mai tot insisti?:headbang:
Iar despre chestia cu trecutul:D, nu avem cum sa ne comparam cu tine....voi tot timpul sunteti cu capul plecat:D ...iar experientza ta o sa te ajute la finalul sezonului :D
P.S: Cauta tu posturi in care am venit la voi pe thread si am spus RUSINE INTER....cauti degeaba....si repet treaba cu arbitrajul , ca vad ca o ignori....adu-ti aminte cum jucati in CL si apoi vb, dar noh daca ti-a trebuit o vara sa intelegi clasamentul...:D

inter
13th September 2004, 09:14
Bey Sergio ai vazut meciul? nu cred...unde ? in cartea de economie....
cam greu "intelegi tu fotbalul" si mai ales clasamentul daca ti-a trebuit o vara sa intelegi de ce suntem campioni...:D


parca stabilisem ca pana se incheie Italia vs. spania .. ne menajam :mad:

IlMILAN
13th September 2004, 11:34
Pai ti-am zis tie ceva? :headbang:
Ia vezi cine a sarit primul la atac....

cocomic
13th September 2004, 12:13
parca stabilisem ca pana se incheie Italia vs. spania .. ne menajam :mad:

dar ce, exista pericolul vreunei intinderi sau accidentari pe threadul Milan sau Inter? :D indisponibilii nu vor putea 'presta' la echipa nationala ? :D

Delia
13th September 2004, 23:02
Asa cum a spus domnul Miril, golul 3 al lui Livorno a fost anulat pe merit, mingea parasise suprafata de joc. Televiziunile italiene au aratat de nenumarate ori faza, asa ca discutiile nu isi mai au rostul. :)

Cat despre faptul ca Milan a castigat campionatul trecut pe merit, iarasi nu vad ce ar mai trebui discutat. Sau sa amintesc cat puncte au facut in intalnirile cu principalele contracandidate? (Asta ar fi doar un argument.)Asta e realitatea, chiar daca noua, interistilor, nu ne convine. ;)

IlMILAN
13th September 2004, 23:37
Uite bey Sergio ce inseamna obiectivitate...:ciocan:
Delia :ok:

Sergio
14th September 2004, 00:06
Asta e, nu toti putem gandi ca Delia... :rolleyes:
Tu mie imi zici de obiectivitate? Ai putea si tu sa mai inveti ce inseamna, nu crezi? :evil:

IlMILAN
14th September 2004, 01:57
Ba acu am alta ocupatie decat sa itzi demonstrez obiectivitatea mea.Ar trebui sa faci si tu la fel...sa-i zdrobim pe spanioli:D

miril
14th September 2004, 09:13
Bravo Delia! Asa gandeste o/un interist/a adevarat. Nu avem nevoie de "victorii" ieftine. In lupta cu "spaniolii" voi reveni pe seara cu argumente...irefutabile. Fara mult text, dar esential.

miril
14th September 2004, 20:42
Si inca ceva Delia, eu sunt Miril pentru toata lumea. Forza Inter! Respect adversarilor concitadini! Cei mai buni...milanezi sa castige campionatul in curs.

realmadrid.com
14th September 2004, 23:41
Shaktior - Milan 0 - 1:rosu:
Un joc echilibrat fiecare dintre cele 2 echipe au dominat o repriza, numai ca milan a dominat doar dupa ce Shaktior a ramas in 10 oameni in urma a 2 cartonase :galben:
Un hentz nesemnalizat la Kaka care putea aduce golul milanezilor, plus un gol anulat pe motiv de fault, eronat dupa parerea mea:rosu:, iar dupa cateva minute Milan a marcat golul, care daca nu ar fi fost anulat golul lui Shaktior sigur nu ar mai fi fost marcat
Ca de obicei Milan castiga cu 1-0, dupa ce o repriza intreaga s-au aparat si Marica a facut ce a vrut in jumatatea milanezilor:happy:
Deci un cartonas :rosu: pt domnul arbitru german Herbert Fandel

andreiush
14th September 2004, 23:44
Tipic italian...1 - 0 gol marcat dupa minutul 80... :rosu:

ADelPiero
15th September 2004, 01:06
minutul 85 :) mai ceva ... oricum milan :rosu: pt jocul prestat !!

IlMILAN
15th September 2004, 03:26
Ramane rezultatul...Milan a invins pe catzeii de la Sahtior ...si pe al lor antrenor ....cum zice Gica Chioru:D
Ionutze ala nu a fost gol anulat....Dida nu mai avea treaba cu mingea, nu am vazut proteste...Marica si Nesta tot meciul au avut clinciuri...nu e bine sa te bucuri cand se accidenteaza cineva dar am "zambit" putin cand mi-a trecut prin minte imaginea unei atele pe mana catzelului:D
DelPiero tu nu ai nici o treaba cu sportul asta , acu m-am convins..tu esti cum bate vantul, sa fii sanatos,iar Andreiush facusi pojar de imprastii cu "rosii"?:D

Forza MILAN ...sper sa-i umileasca rau de tot pe Sahtior...:D Forza Barca in etapa viitoare.:D

P.S Comentatorii jalnici..patetici.....uite ca ajunsera si jucatorii lui Borcea in Liga:D

cocomic
15th September 2004, 04:25
chiar daca abia am ajuns acasa de la meci, nu uit de promisiunea facuta lui I|MIlan si postez, amuzat de puerilitatea afirmatiilor voastre... dar sa incep cu inceputul:

incep cu statisticile oficiale ale meciului, luate de pe uefa.com

Shaktar Milan
0 Goals 1
2 Yellow Cards 3
1 Red Cards 0
5 Shots on Goal 10
4 Shots Wide 3
11 Fouls Commited 25
7 Corners 8
4 Offsides 5
24' 2" Ball Poss. 27' 27"
47% Ball Poss. (%) 53%

Ce putem observa de aici?... ca nici macar la offsideuri sau la faulturi nu au fost minerii superiori... (ma iertati, am uitat de cartonasele rosii)... suturi spre poarta (13-9), suturi pe poarta (10-5 :o: )... cornere.... posesie... ce vreti voi... atat rezultatul cat si statistica sunt de partea noastre... (insist asupra cuvantului statistica, fiindca vad ca principalul contestatar al victoriei de astazi este nimeni altul decat fanul statistician de pe Arena, Dumitrescu Ionutz (n.r.: abia astept sa dai si rezultatele din CCE, sa-ti zic de acel Milan-Real 5-0) :D)

sau atunci cand joaca Milan, statisticile mint?... :rosu:


Shaktior - Milan 0 - 1
Un hentz nesemnalizat la Kaka care putea aduce golul milanezilor, plus un gol anulat pe motiv de fault, eronat dupa parerea mea:rosu:, iar dupa cateva minute Milan a marcat golul, care daca nu ar fi fost anulat golul lui Shaktior sigur nu ar mai fi fost marcat


trecand peste exprimarea din ultima parte bolduita, care n-are nici o treaba cu limba romana, nu pot sa nu observ ca din profil semeni putin cu mama omida... nu de alta, dar dai dovada de o premonitie iesita din comun... hentz care putea aduce golul... postas care putea aduce scrisoarea, daca aceasta ar fi fost trimisa... nori care aduc ploaia... hmm... cred ca te uiti mult pe discovery... dar mai este: din celebra fraza Milan a marcat golul, care daca nu ar fi fost anulat golul lui Shakktior sigur nu ar mai fi fost marcat o terta persoana ar putea intelege ca Milan a marcat un gol, care a fost anulat, iar golul marcat de Shaktior atunci n-ar mai fi existat... foloseste putin mai inteligent semnele de ortografie, ca nu au fost prosti cei ce le-au inventat...

as vrea, dar nu pot trece peste certitudinea ta: daca nu s-ar fi anulat golul lui Shaktior[,] sigur nu ar mai fi fost marcat... (vorbind de golul lui Milan)... ma rog, sincer nu am sange de ghicitor in cratite sa pot afirma cu convingerea ta lucruri pe care nimeni nu le poate sti... uite, daca tu imi ghicesti in etapa viitoare din Serie A toate rezultatele, te voi crede cu tot cu certitudinea ta :mda:



Ca de obicei Milan castiga


aici ai nimerit-o... certitudinea ta a functionat :evil:



cu 1-0, dupa ce o repriza intreaga s-au aparat


chiar asa?... TOATA repriza s-a aparat?... cred ca ai vazut alt meci...

Shatior a avut singurele 3 ocazii din prima repriza in primele 12 minute:
min. 3 - Vukic suiteaza de la aprox. 10 m, Dida, deviaza in corner
min. 10 - Matuzalem suteaza spre poarta din afara careului dupa calcaiului lui Vukic
min. 12 - Tymoschuk - sut de de la distanta retinut de Dida...

Cele mai mari ocazii insa tot Milan le-a avut, tot 3 la numar:
min. 28 - Tomasson nemarcat trimite cu capul, portarul respinge de sub bara peste poarta
min. 28 - din corner, Kaka reia de pe coltul scurt de la aprox 6 m, minge respinsa de portar
min. 39 - acelasi Tomasson liber din 5 m trimite cu capul spre poarta, portarul retine din pozitie centrala..

deci 3 - 3 la ocazii de gol... cam asta fost repriza in care Milan a fost in opinia ta dominata clar... :rosu:



si Marica a facut ce a vrut in jumatatea milanezilor:happy:


mai, sincer eu cred ca ar fi vrut sa dea gol, sau sa expedieze cateva suturi periculoase pe poarta... aa... n-a vrut asta?... insemana ca aici ai in sfarsit dreptate... a facut ce-a vrut



Deci un cartonas :rosu: pt domnul arbitru german Herbert Fandel

ne mai explici odata cum ai demonstrat ca arbitrul german merita :rosu:... sau a fost o alta certitudine de-a ta... ca parca spuneai ceva de Marica, dupa care ai trecut la deci...

---------------------------------------

cam asa se poate demonta un post aparut din nimic, din frustrare, un post influentat de un comentariu al ProTV partinitor si subiectiv... Ionutze, n-are sens sa te superi... probabil cand vei citi acest reply imi vei da dreptate si vei recunoaste ca ai scris influentat atat de lupta Italia-Spania, pornit fiind sa gasesti nod in papura, cat si de dorinta ta de a vedea pe Milan invinsa... ceea ce, recunoaste, ti-ai dori-o din tot sufletul, altfel n-ai aparea ca o ciuperca dupa precipitatie dupa fiecare meci ce tie ti s-a parut mai putin reusit al Milanului.

FORZA MILAN!

inter
15th September 2004, 09:15
Champions: Milano parte bene

Adriano, 22 anni (Ap), e Clarence Seedorf, 28 (Reuters)
L'Inter batte il Werder Brema grazie a una doppietta di Adriano (il primo su rigore) e il Milan passa a Donetsk con lo Shakhtar con un gol di Seedorf all'84'.


.: Inter-Werder Brema 2-0
.: Shakhtar-Milan 0-1

asta este prima pagina a ziarului roz de azi :cool:
aseara am vazut meciul vostru..., si nu pot sa spun decat ca ati castigat meritat.
singurele mele nedumeriri , de ce Crespo a fost rezerva? (la ratarile danezului sigur marca o data!) si introducerea lui Dhorasso ... care a fost "prieten" cu fotbalistii aseara :drak:

oricum pana acum Seedorf asta .... mare jucator!

ps. sunteti tare ingaduitori! :mad:

realmadrid.com
15th September 2004, 12:54
Comentatorii intradevar au fost patetici, eu va inteleg ca suntetzi fani milan si din cauza ca ii ridica in slavi pe romani de la shaktior < ma refer la comentatori> suntetzii cam suparatzi:D, dar oricum aici avetzi dreptate, poate ca asa as fi fost si eu, daca se intampla asa ceva la un meci in care juca Real Madrid:D
In privintza lui Marica nu m-au influentzat comentatorii atunci cand am zis ca a jucat bine, eu unul asa am vazut si asa a si fost...
Arbitrul a fost neutru tot meciul, exceptzie facand cele 2 faze, hentzul lui Kaka si golul anulat pe motiv de fault al lui Shaktior <eronat dupa a mea parere>
Atzi avut 3 ocazi in prima repriza, dar nu atzi dominat voi ci Shaktior, in schimb repriza a 2 a fost a voastra, eu unul asa am vazut meciul
Poate daca nu s-ar fi anulat golul lui Shaktior, milan tot ar fi marcat exact cum zicetzii voi, dar meciul s-ar fi terminat 80% egal, cel putzin asa cred...

PS_Normal ca vreau ca Milan sa nu castige, mai ales cand practica anti-fotbal:D si poate ai dreptate si lupta din ARena m-a influentzat in privintza mesajului de mai sus
:D

cocomic
17th September 2004, 03:23
MILANO - L'A.C. Milan comunica di aver prolungato il contratto di Kakà fino al 30 giugno 2009.

:great: :great: :great:

KAKA': 'Il Milan lo sento dentro'

Nu cred ca e nevoie sa traduc acest post :cool:

IlMILAN
20th September 2004, 00:09
FULL-TIME: BOLOGNA 0-2 MILAN
19 September 2004 16:54

An Andriy Shevchenko penalty and a last-minute Kaka goal gave Milan a well deserved 2-0 win
at Bologna in their second Serie A match of the season.

Un meci foarte frumos, dar care mi-a produs foarte multe emotii, tocmai ca pentru ca Pagliuca a prins o zi extraordinara. Milan a jucat foarte bine in ciuda asezarii defensive a celor din Bologna. De mentionat ca dupa parerea mea arbitrul putea sa mai acorde un 11 la un hent mega evident.

Pacat ca Pippo nu a inscris , bine ai revenit Pippo ai ramas acelasi jucator magnific.:ok:

Iata ce a declarat dupa meci:

He said: 'Of course, I regret returning after six months and hit a post with the first shot. It was a wonderful day, the applause at the Dall'Ara when I stepped onto the pitch, the fans gave me a great emotion with their chorus. I'll never forget these beautiful things. Milan did well today, the competitors are strong, but if we play like this, we can go far.'

Sergio
21st September 2004, 00:09
Felicitari verisorilor pt victorie. Era nedrept sa se termine egal, desi nu m-ar fi deranjat foarte tare. :D

IlMILAN
21st September 2004, 00:12
Ei daca continui sa provoci ..ce sa-ti fac.....felicitari si voua pentru "urarile" din etapa trecuta, se pare ca v-au ajuns...:D

Sergio
21st September 2004, 00:31
Asta e, imi asum acele urari, dar sper ca ai observat ca am devenit mai moderat...De ce, nu stiu... :thinkso:

Ayrton
22nd September 2004, 10:34
Bine baieti ca tineti piept dusmanilor "diavolului", presimt ca si anul asta isi vor musca mainile de necaz... Mai ales interistilor astia care au si eu doar un jucator in echipa (ma refer la Adriano) si 10 "prieteni de-ai fotbalistilor" (sic!) si gata, spera iar la "il scudeto"... :D

Sergio
22nd September 2004, 11:58
Bine macar ca aveti voi mai multi fotbalisti decat prieteni cu acestia. :D

inter
22nd September 2004, 12:08
Bine baieti ca tineti piept dusmanilor "diavolului", presimt ca si anul asta isi vor musca mainile de necaz... Mai ales interistilor astia care au si eu doar un jucator in echipa (ma refer la Adriano) si 10 "prieteni de-ai fotbalistilor" (sic!) si gata, spera iar la "il scudeto"... :D

inviasi? :drak:
las ca vb. noi! :evil:

cocomic
22nd September 2004, 22:51
mor**** ma**** de ******* * *** ** ***** ** ** **

min 60 Milan-Messina 1-2...

BoboCosta
23rd September 2004, 00:20
Si milan s-a facut de rusine pierzand cu 2-1 acasa meciul cu messina...cu toata ca pancaro a marcat in min 55,in decurs de 5 min scorul s-a rasturnat.O seara fericita ptr mine..Inter a batut dramatic...milan a luat bataie.Asa mai zic si eu!!

cocomic
23rd September 2004, 02:44
sincer, nu ma intereseaza absolut deloc ca e o seara fericita pentru tine... daca ai o parere sau o opinie despre Milan, esti binevenit... altfel... :rosu:

locul acesta nu a fost creat sa-ti refulezi tu frustrarile sau sa-ti exprimi bucuriile... pentru asta exista bordeluri... asta e threadul lui milan, si atata timp cat eu nu vin la voi sa fac misto de palmaresul vostru impresionant din ultimii ani, ti-as fi recunoscator daca pe viitor te-ai abtine de la astfel de aberatii...

felicitari pentru victorie daca tot esti aici... chiar daca tu nu ai nici cel mai mic merit... dar nu uita ca daca adriano n-ar fi marcat ultimul gol norocos, voi ati fi avut mai putine puncte decat noi... asa ca fii mai ponderat cu 'rusinile'... sau ati mai castigat vreo cupa tim si nu stiu eu?... sau stai... nu-mi zi... ceva la fel de important: a dat gol vieri?... nu inca?...

inter
23rd September 2004, 08:59
nu vreau sa va "atac" dar ce sa intamplat aseara? :o: :o:
am avut si noi experienta aia cu Palermo, dar ce au jucat oaspetii aseara?

iulian
23rd September 2004, 09:36
hmmmm....Messina ...cine sunt astia frate ? parca am auzit numele asta dar nu stiu de unde sa-l iau...imi spune cineva si mie cine sunt astia ? :D:D:D

IlMILAN
23rd September 2004, 10:17
Cocomic...:D relax mai ce il ataci pe verisor in halul asta?:D
Revenind la meci..asta e luaram bataie :D, nu am vazut meciul, nici imagini deci nu ma pot pronuntza , dar daca luara bataie inseamna ca nu jucara nimik :mda: ...ce sa facem acuma? asta e merem inainte.....sper sa se trezeasca baietzii odata cu dusul asta.

Inter: de unde drac sa stiu eu cum jucara... mai conteaza..bagara mingea de doua ori in atze.
Iulica: tu ce cauti mah pe aici? threadul tau e in alta parte:D vrei sa-ti pun linkul?

vasile314tzurka
23rd September 2004, 10:21
inter, pai ac milan juca bambriul bai seven, ce drac sa joace si ei. cind vazui azi dimineata rezultatele ma si gindii la varu IMilan cum plinge el de salta camasuta pe el sireacul... asta e. parca vad pe Ac Milan cum lupta sa scape de retrogradare ca Sportul si Craiova la noi... mde.

IlMILAN
23rd September 2004, 10:25
Vasile :D visati voi visati.....mai vorbim la sfarsitul turului.....:D

vasile314tzurka
23rd September 2004, 10:26
noi? de ce as visa? io ma gindesc la amicii mei inter si gigel_bucur cum le va sta scaricica-n git simbata...

iulian
23rd September 2004, 12:36
Iulica: tu ce cauti mah pe aici? threadul tau e in alta parte:D vrei sa-ti pun linkul?
Eu am intrebat frumos si tu vad ca ma trimiti la gara....imi spune totusi si mie cine sunt Messina astia ?

IlMILAN
23rd September 2004, 12:47
O echipa nou promovata:D care aseara din cate am auzit a batut campiona Italiei chiar pe San Siro.
Multumit? :D

iulian
23rd September 2004, 12:49
e vezi ca nu a fost greu ? multumit acum :D si chiar este nou promovata ?? si chiar a batut pe campiona Italiei ? ?...cum :drak: ??....nu se poate....
Da-mi te rog mai multe detalii ca sunt curios rau :D:D

vasile314tzurka
23rd September 2004, 12:53
te cam maninca schinarea dupa amanuntele astea bag eu seama. lasa omul sa-si tina parastasul dupa viitoarea fosta campioana a italiei, ce ai cu el?

BoboCosta
23rd September 2004, 16:41
sincer, nu ma intereseaza absolut deloc ca e o seara fericita pentru tine... daca ai o parere sau o opinie despre Milan, esti binevenit... altfel... :rosu:

locul acesta nu a fost creat sa-ti refulezi tu frustrarile sau sa-ti exprimi bucuriile... pentru asta exista bordeluri... asta e threadul lui milan, si atata timp cat eu nu vin la voi sa fac misto de palmaresul vostru impresionant din ultimii ani, ti-as fi recunoscator daca pe viitor te-ai abtine de la astfel de aberatii...

felicitari pentru victorie daca tot esti aici... chiar daca tu nu ai nici cel mai mic merit... dar nu uita ca daca adriano n-ar fi marcat ultimul gol norocos, voi ati fi avut mai putine puncte decat noi... asa ca fii mai ponderat cu 'rusinile'... sau ati mai castigat vreo cupa tim si nu stiu eu?... sau stai... nu-mi zi... ceva la fel de important: a dat gol vieri?... nu inca?...

Daca tu consideri ca am jignit echipa te inseli amarnic...cat despre aprecierile despre mine cu bordelul ar trebui sa iti vezi de treaba...consider doar ca mi-am spus o opinie si eu in legatura cu aceasta surpriza(daca tu consideri ca este o frustrare asta e)...dar am vazut semnatura ta si mi-am dat seama de ce ai raspuns in felul asta

Nu te-as sfatui sa vorbesti de Vieri atata timp cat shevchenko joaca mai prost(la bologna cu toate ca a dat gol din penalty a ratat cu poarta goala,iat in celelalte meciuri nici nu i-am auzit numele-chiar a jucat?-).Cat despre Adriano...ce mai e de zis?..8 goluri in 5 meciuri...nu prea cred ca mai e vorba de noroc.

inter
24th September 2004, 10:33
dupa ce sezonul trecut am avut parte de conflicte intre suporteri si conducere la noi in echipa, se pare ca in acest sezon scandalul s-a mutat in curtea verisorilor ....
as fi interesat sa citesc punctul de vedere al "verisorilor" mei de pe forum ....

http://www.datasport.it/leggi.asp?id=2392457

va multumesc :cool:

IlMILAN
24th September 2004, 10:51
Da inter ai dreptate, parerea mea e ca suporterii au dreptate mai ales ca MIlan conduce detasat la numarul de abonamente.Trebuie penalizat cumva startul slab. Acest start nu se datoreaza faptului ca echipa e slaba, e mai puternica decat cea de anul trecut dar plina de figuri. In special unii din atac.NU dau nume ca deh...nu se cade:D.
Trebuie un soc, pentru echipa, si m-as mira daca Galliani sau Don Silviu sunt chiar straini de revolta, trebuie sa-i trezeasca. Mai bine scandal acuma decat mai tarziu. Asta e parerea mea, personal chiar ma bucur de treaba asta, si nici ceva penalizari jucatorilor nu ar strica:D

iulian
24th September 2004, 12:17
Cu Galliani au inceput deja...urmeaza restul :D

http://www.geocities.com/l_iulian/galliani.jpg

IlMILAN
24th September 2004, 12:31
Deci tu postezi doar asa sa te aflii in treaba?
Serios acuma. Ce ar fi sa nu mai postezi mesajele altor fani adresate conducerii Milanului aici pe threadul asta. Se vede de la o posta ca mesajul respectiv nu e afisat de Rossoneri ci de rasistii laziali.

inter
24th September 2004, 12:44
:o: :o: , de ce ii faci rasisti?, e o acuzatie grava!

IlMILAN
24th September 2004, 12:47
Pai sa-ti aduc aminte de un anume sarb care a fost aplaudat de galerie? dupa un episod de acest gen? si e doar un exemplu din bogata lor actiune. Daca imi aduc aminte au avut si terenul suspendat pentru bannere de cu continut rasist.

inter
24th September 2004, 12:50
la Arkan te referi? p
vad ca i-ai "citit" pe adversarii de duminica :D:D

iulian
24th September 2004, 13:00
Deci tu postezi doar asa sa te aflii in treaba?
Serios acuma. Ce ar fi sa nu mai postezi mesajele altor fani adresate conducerii Milanului aici pe threadul asta. Se vede de la o posta ca mesajul respectiv nu e afisat de Rossoneri ci de rasistii laziali.

ai dreptate ...scuza-ma...acum vad si eu ca suporterii aia au afisat bannerul ala pentru mama nu pentru un jucator al Milanului ...asa ca sunt offtopic...sterge postul.
I|Milane...de la meciul cu masina...sau besina...sau mesina...cum drak io zice ai devenit extrem de irascibil...de ce oare ? :D

iulian
25th September 2004, 13:48
Domenica il Milan e Pippo. "Un'emozione sempre particolare affrontare mio fratello. Spero di incontrarlo in campo perchè vorrebbe dire che giocheremo entrambi e magari di batterlo".

Tecno Multi Sistem e Tv Satellite Srl
offrono ai tifosi piu' veloci le seguenti offerte per abbonarti a Sky, sti****ti prima del 05 settembre 2004:

- entro il 01/08 paghi 9,00 euro
- entro l’ 08/08 paghi 19,00 euro
- entro il 15/08 paghi 29,00 euro
- entro il 22/08 paghi 39,00 euro
- entro il 29/08 paghi 49,00 euro
- entro il 05/09 paghi 59,00 euro

per

INSTALLAZIONE PARABOLA
+
DECODER DI PROPRIETA'
+
+
CANONE DI ATTIVAZIONE

Per informazioni:
Via Tuscolana, 878
Tel. 06-76910410
Cell. 338-6613913

IlMILAN
27th September 2004, 10:29
Lazio-Milan 1-2 :yeah:

Doua reprize doua meciuri diferite:mda:
Prima repriza un :rosu: pentru toata echipa Milanului. Nu au jucat nimic, dar nimic..parca erau la bal.
A doua repriza un :rosu: pentru idiotul de Ambrossini. Nu se poate ca antrenorul sa te lase singurul inchizator si tu sa te apuci sa dai coate in gura asa aiurea.De aici s-au tras si numarul mare de galbene, jucatorii Milanului trebuiau sa faulteze cat ma des pentru a opri contraatacurile lazialilor.
Restul echipei, felicitari pentru efortul extraordinar.
Plusuri pentru Sheva :D care a inscris doua goluri senzationale,pentru Nesta care a facut un meci foarte bun si Seedorf.


Later edit:

FORZA MAGICO MILAN :yeah:

GAZZETTA DELLO SPORT: LAZIO-MILAN RATINGS
27 September 2004 09:47


LAZIO: Peruzzi 6; Oddo 6.5, Siviglia 5.5, Couto 6.5, Lopez 6; A.Filippini 6, E.Filippini 6, Giannichedda 6, Zauri 6.5, Pandev 5.5; Inzaghi 6. Coach: Caso 6.5.

MILAN: Dida 6; Cafu 5, Nesta 7, Maldini 6, Kaladze 5.5, Pancaro 6; Gattuso 5.5, Pirlo 6, Ambrosini 5.5, Seedorf 6; Kaka 6.5; Crespo 5, Tomasson 6, Shevchenko 8. Coach: Ancelotti 5.5.

cocomic
28th September 2004, 02:17
Non e brasiliano pero...
che gol... che fa...
il fenomeno lascialo la...
qui c'e... SHEVA !!!

inter
29th September 2004, 16:21
MILAN (4-3-1-2): 1 Dida, 2 Cafu, 13 Nesta, 3 Maldini, 4 Kaladze, 8 Gattuso, 21 Pirlo, 20 Seedorf, 22 Kaka`, 7 Shevchenko, 15 Tomasson.
A disposizione: (12 Fiori, 26 Pancaro, 5 Costacurta, 23 Ambrosini, 10 Rui Costa, 9 Inzaghi, 11 Crespo). All: Carlo Ancelotti.

CELTIC GLASGOW (4-4-2): 22 Marshall, 17 Agathe, 23 Varga, 6 Balde, 5 Valgaeren, 7 Juninho, 18 Lennon, 19 Petrov, 8 Thompson, 9 Sutton, 10 Hartson. A disposizione: (20 Douglas, 16 Laursen, 3 Sylla, 14 Lambert, 27 Camara`, 33 Wallace, 46 McGeady). All: Martin O`Neill.

ARBITRO: Gilles Veissiere (Fra).

poate nu-i rupeti!

Seahawk
30th September 2004, 04:57
i`au rupt :D..insa cu putin noroc :D... :evil:

IlMILAN
30th September 2004, 23:08
48'st. E' FINITA, MILAN-CELTIC 3-1
29 settembre 2004 22:36

Dopo tre minuti di recupero si chiude l'incontro, il milan batte il Celtic 3-1.

Fantastic Sheva a dat gol de ziua lui, frumos cadou ,dar cel mai important Pippo a revenit in CL cu gol.:yeah:

declaratia lui dupa meci e mai jos:

'Ho avuto i brividi, segnare sotto la mia curva è straordinario. Sognavo questa serata da sei mesi e finalmente è arrivata. In questo periodo tanta è stata la gente che mi è stata vicina, che ha sempre creduto in me aiutandomi ad avere forza, dovrei ringraziare tutti loro ma sono davvero tanti per fare dei nomi. Sono caricatissimo, avrei già voglia di rientrare in campo ma la decisione naturalmente spetta al mister, di partita in partita. Io sto bene ma è normale che non sia ancora al massimo, ma la mia forza è proprio quella di entrare in partita subito. Farsi trovare pronti in queste situazioni è fondamentale ma io sono talmente carico che già il giorno prima di una gara mi sento in campo. Sono davvero felicissimo e per il gol devo naturalmente ringraziare Sheva il quale è stato bravo a servirmi. Serate come questa mi rimarranno impresse per tutta la vita'.

Bravo Pippo , bravo Sheva, bravo MILAN. /hello

P.S: Laursen :D acest mare jucator, nu a uitat pe MILAN si a dat un "cap" de ajutor la lovitura lui Pirlo. :D

Delia
30th September 2004, 23:17
Sunt curioasa ce va face Crespo la voi... il vedeti pe el in atac alaturi de Sheva sau il preferati pe Pippo/Tomasson?

Mie imi placea "Valdanito" Crespo, mi-a parut rau ca a plecat la circul londonez... parca vad ca se va descurca bine in ograda verisorilor, ca mai toti indivizii care au trecut pe la noi si dupa aia au ajuns la voi(exceptia facand-o Brocchi :p ).

IlMILAN
30th September 2004, 23:31
Sunt curioasa ce va face Crespo la voi... il vedeti pe el in atac alaturi de Sheva sau il preferati pe Pippo/Tomasson?


Personal il prefer pe Pippo, un cuplu Sheva & Pippo ar fi perfect din punctul meu de vedere. Ceilalti sunt jucatori valorosi care ar trebui sa intre pe parcursul meciului in functie de forma fiecaruia, si de rezultatul din teren.

Iar despre Brocchi , vi-l dam cu placere inapoi. :ok:

Delia
30th September 2004, 23:36
L-as lua pe olandez.... :p Daca a castigat Liga cu 3 echipe diferite, poate o castiga si cu noi. Dar cum la Inter nimic nu merge cum trebuie :evil: , nu cred ca e valabil rationamentul. :)

cocomic
1st October 2004, 02:19
nu stiu daca e chiar asa curios sa castige inca o cupa tim :evil:

totusi, vi-l putem 'imprumuta' pe brocchi, daca merge afacerea... da ni-l dati pe adriano :D

cocomic
3rd October 2004, 03:07
O data intiparita in memoria multora dintre noi: 20 ianuarie 1985. In acea dupa-amiaza la Udine, Paolo Maldini a debutat in Serie A. In acea zi si-a inceput cariera brilianta, cariera ce inca mai are pagini de scris, imbract intr-un singur tricou: numarul 3 al AC Milan.

Paolo a implinit 36 de ani pe 26 iunie, este capitanul rosso-nerilor, si a ajuns intr-un moment in care pot vi povestite multe din cele ce s-au intamplat de-a lungul anilor. De cateva luni se lucreaza la un film, ce va fi lansat pe 2 dvd-uri, despre viata si cariera campionului milanist, produs de FilmMasterClip si supervizat de Claudio Somazzi.

In cadrul acestui film, realizat cu instrumente cinematografice, vor apare foarte multe personaje cunoscute din lumea fotbalului si nu numai. Despre Maldini vor vorbi colegii fosti si actuali, campioni ca Boniperti, Faccheti, Mazzola si Rivera, precum si adversari ce au evoluat sau evolueaza la Real Madrid, Juventus, Inter si Lazio. Un spatiu le este dedicat si oamenilor de presa ce au povestit de-a lungul timpului lumii intregi despre Paolo Maldini: Cannavo, Maradei sau Cerruti. Sectiunea "Maldini - viata privata" va fi dedicata printre altele prietenului de suflet Ringo, cantaretilor Ramazzoti si Laura Pausini, colegilor de scoala si, bineinteles, familiei si rudelor.

Data de lansare? Probabil 20 ianuarie 2005. La 20 de ani de la acel debut istoric la Udine.

/hello

cocomic
6th October 2004, 17:55
MOURINHO: 'Sheva fantastico nel torneo più difficile'

LONDRA - Buongiorno amici rossoneri e benvenuti alla Rassegna Stampa di oggi mercoledì 6 ottobre 2004. Il tecnico portoghese del Chelsea, oggi sulla 'Gazzetta' a pag. 2 parla del Pallone d'Oro. 'Henry ha fatto benissimo in Inghilterra, Lampard in Inghilterra e all'Europeo. Ma Shevchenko ha fatto qualcosa di più. E' stato ed è fantastico, nel campionato più difficile del mondo per gli attaccanti. Segnare così tanto in Italia è un'impresa eccezionale, che a mio parere va riconosciuta'

Cu alte cuvinte, balonul de aur are o singura destinatie in acest an: Milanello :ok:... mai ales dupa nedreptatea de anul trecut, cand i-a fost furat lui Maldini :rosu:

inter
8th October 2004, 23:30
Cassano e dorit de diavoli :D, iar Crespo are probleme musculare, fiind inapt pt. meciul cu Uruguayul :mad:

inter
9th October 2004, 14:13
Serie A: si gioca il derby Milano-Varese :drak: :drak:

la hochei :cool:
IlMilan ti-ai luat patine? :drak:

IlMILAN
9th October 2004, 14:19
Bey dar ce interes ai tu pt verisori.....cauti sa te descotorosesti de insatisfactiile traite alaturi de.....?:D
Toate astea se vor rezolva daca vei migra cu sufletul...stii tu unde:D

P.S Cat despre patine te provoc la orice sport....si asta pt ca esti mai dolofan decat mine:drak:

inter
9th October 2004, 14:22
si la sumo? :drak:

asta ca sa nu mai vb. de sah :cool:

inter
10th October 2004, 02:08
Ancelotti chiama Cassano

Carlo Ancelotti è convinto: il Milan potrebbe essere l'ambiente ideale per un ragazzo come Cassano. Intanto la squadra rossonera prosegue gli allenamenti benchè "decimata" dalle tante assenze dei giocatori alle prese con le varie nazionali. Ancelotti confida nel recupero di Stam ("per Cagliari ce la puo' fare"), attende Crespo che per il tecnico è ancora al 50 % delle sue possibilità, e dice su Inzaghi: "Non ha ancora nelle gambe un'intera partita, ma lo vedo gia' in buona forma".

ete IlMilan .. sa mai stii si tu ce fac ai tai :p

Delia
10th October 2004, 11:58
Peter Pan ar trebui sa invete sa se comporte daca ar ajunge la Milan! :happy Si Moggi zicea ceva de genu' asta, ca la Juve ar trebui sa respecte anumite reguli... :cool:

inter
11th October 2004, 11:12
Pleaca Crespo, iar in locul lui ancelotti va alege intre Gilardino si Maxi lopez.

alejandro
11th October 2004, 15:35
Si unde pleaca Crespo?Nu cumva la inter?:D

Sergio
11th October 2004, 21:40
Am auzit ca vine la Juve in locul accidentatului Trezeguet... :p

inter
12th October 2004, 23:15
se pare ca va luptati pt. achizitionarea lui Torres :drak: , vedeti ca-l calcati pe Abramovich pe "degete" :cool:

iar Cafu o "comite" :o: :

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=68538 :drak:

Sergio
12th October 2004, 23:30
Mai bine l-ar lasa pe Torres la Chelsea ca sa mai prinda si Mutu un meci intreg undeva... :p
Plus ca ei au precedente falimentare cu Jose Mari si Javi Moreno. Mai stie careva pe unde mai sunt astia? IlMILAN? :rolleyes:

inter
12th October 2004, 23:36
Viole(n)t? :D:D

Sergio
13th October 2004, 00:41
Andreea? :evil:

cocomic
13th October 2004, 03:25
pleaca putin pisica de acasa la maternitate, si deja joaca toti soarecii pe sub mesele care ne vor sub ele... pai se poate :D

@sergio: nu ma intereseaza unde sunt acum javi moreno si jose mari... in schimb pot sa-ti spun unde este seedorf... stii tu... jucatorul ala de l-ati dat ca tot castiga cupe ale campionilor la fiecare echipa la care merge... treaba asta la inter e off-limits, deci trebuia cedat cumva :evil:... si se saturase si el de trofee tim :D

@inter: cat timp isi face treaba bine, din partea mea sa vrea sa joace si la inter sau la juve... ca nu-i da nimeni drumul :D... nu l-a pus nimeni sa sarute steagul... in schimb da niste centrari, iar cand o ia pe dreapta pe tarla, cu toti anii lui, e greu de oprit :D... pana la urma asta conteaza, nu?

despre abramovich, el poate sa incerce multe... a dat si 100 milioane pe sheva... care atat de 'flatat' a fost, ca si-a prelungi contractul pana in 2009... o fi ciudat? :D

p.s. m-am prins de ce sunteti asa vorbareti toti interistii :D... pai inca nu ati fost umiliti sezonul asta :D... nu mai aveti mult de asteptat... si stiu ca dupa iar' n-o sa mai puneti 'penelul' pe aici :drak:

Sergio
13th October 2004, 21:49
Bey caine pana la moarte...ce cautasi la maternitate? Sau e off-topic? :rolleyes:

cocomic
14th October 2004, 04:24
vad ca ai gasit tarziu rubrica 'diverse' :o: :drak:

____________________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004, ora 15:45

Sergio
14th October 2004, 12:43
Da mah...da l-am gasit. :D

cocomic
16th October 2004, 13:59
CAGLIARI-MILAN: I CONVOCATI DI CARLO ANCELOTTI

PORTIERI: Abbiati, Dida, Fiori.

DIFENSORI: Costacurta, Kaladze, Maldini, Nesta, Pancaro, Simic.

CENTROCAMPISTI: Brocchi, Dhorasoo, Gattuso, Kakà, Pirlo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.

ATTACCANTI: Inzaghi, Shevchenko, Tomasson.

___________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004

IlMILAN
18th October 2004, 14:57
CAGLIARI-MILAN 0-1 /hello

GAZZETTA DELLO SPORT: CAGLIARI-MILAN RATINGS
18 October 2004 10:01

DIDA 6; COSTACURTA 6.5; NESTA 6; MALDINI 6; KALADZE 6; BROCCHI 7; PIRLO 7; SEEDORF 5.5; RUI COSTA 5.5; GATTUSO N.R.; SHEVCHENKO 6; INZAGHI 6; TOMASSON 5.5; KAKA 6

Nu am vazut meciul dar din cate se pare Milan a facut repetitia pentru meciul cu Barca. Adica un meci defensiv. Sper sa le distruga tot jocul catalanilor, si sa castige printr-un gol in ultimul minut.....nu de alta dar apoi sa avem timp sa ne ocupam si de verisori...care din cate vad io au cam prins curaj....deh ce sa faci asa e la inceput de sezon:D

P.S In intalnirile cu catalanii nu m-ar deranja doua egaluri..ar fi benefice pt ambele echipe iar celtic sa faca doua rezultate de 0-0 cu javrutele lui Sahtior:D si ar fi totul brici.

inter
18th October 2004, 15:01
:drak: prinsasi glas?

se anunta furtuna pe Meazza la sfarsitul saptamanii deoarece asupra Milanoului se va abate uraganul Adriano! :ok:

deci fugiti! :drak:

IlMILAN
18th October 2004, 15:31
Uraganul Adriano a fost prezent si in returul campionatului trecut...:D si degeaba....voi va taiati singuri picioarele:D

Catalanul
18th October 2004, 16:14
se anunta furtuna pe Meazza la sfarsitul saptamanii deoarece asupra Milanoului se va abate uraganul Adriano! :ok: Adriano si nu numai :p mai vin Ronaldinho & Company :D: Larsson, Eto'o (care nu pleaca fara sa dea un gol :drak: ) si Deco :yeah:
asadar miercuri Barça va da o lectie de fotbal milanezilor si ii va antrena ''cum sa iei multe goluri'' pentru meciul cu Inter :evil:



P.S In intalnirile cu catalanii nu m-ar deranja doua egalurim-am prins... simpatizezi Barça :drak:
eu vreau neaparat victorii din aceste 2 meciuri ca sa-i fac in ciuda lui ionutz :D

inter
18th October 2004, 18:32
:no: Hai Poli ... nu-i sufar eu pe verisori , da va descalta astia :drak:

Catalanul
18th October 2004, 20:19
da va descalta astia :drak:la faulturi situ si eu :no: tocmai de asta mi-e frica... sa nu ne mai accidenteze ceva jucatori de baza :mda:... de descaltat ii vom descalta si noi, dar la goluri :yeah:

realmadrid.com
18th October 2004, 20:31
Hai Poli io zic sa fii mai realist, totusi jucatzi pe San Siro nu pe Nou Camp, eu zic ca o sa va bata milanezi:D:evil:
Cred ca dintzosul & Co vor pleca dezamagitzi:D

Catalanul
18th October 2004, 20:34
ionutz, tu mai bine ai avea grija de ''galacticii'' tai, ca tare mi-e frica ca o sa luati bataie sau maxim o sa scoateti un punct :drak: in meciul cu Dinamo :p

realmadrid.com
18th October 2004, 20:43
Vad ca incepi sa visezi:D, sper ca nu ai facut la fel ca Mutu :evil:
Eu itzi spun ce se va intampla pe San Siro, sau crezi ca Barca este invincibila anul asta ???, itz zic eu ca nu o sa castigatzi CL:ok:

Catalanul
18th October 2004, 20:51
Eu itzi spun ce se va intampla pe San SiroIonutz, nu stiam ca esti ghicitor :D ia zimi ce face poli vineri? bate pe arges? :drak:
si daca tot se fac ''pariuri'' pe forum ia zi pe tine te tine unul? :evil: daca bate milan eu imi fac avatar si semnatura cu real o sapt. iar daca real pierde sau face egal tu iti faci o sapt avatar si semnatura cu Barça ;) ce zici :D

Later Edit: P.S. Il Milan ce avatar misto ai :ok:

inter
18th October 2004, 21:55
:drak: :drak: unde esti tu IlMilane sa vezi ce se intampla la tine-n batatura :p

IlMILAN
18th October 2004, 22:35
Dumitrescule daca scrii asa de frumos ..:D baga ca e misto...ia explica-i tu cum sta treaba la catalanul de Hai Poli .:D

Inter sa dea Dumnezeu sa-i descaltam pe catalani si voi sa-i spargeti pe Valencia...prietenii stiu de ce:D

P.S Inter iara visezi la titlu...ce :drak: itzi place sa suferi in fiecare an?:D

realmadrid.com
18th October 2004, 22:45
:happy:
Nu va simpatizez asa mult, dar sincer imi doresc un pic (dar foarte putzin:D) sa castige Milan:D
Avetzi prima sansa pt ca jucatzi pe San Siro si sper ca o sa ii batetzi bine, da bine de tot:D:evil:, poate le scoatetzi figurile din cap:evil:, ca ai mei galactici...sau dus cu figuri cu tot:(, acum urmeaza Barca /hello

Sergio
18th October 2004, 22:45
N-am cum sa nu admir jocul spectacol al Barcei, chiar daca se va supara IlMilan pe mine. Fata de ce joaca Milanul, Barca ar trebui sa le dea clasa.

realmadrid.com
18th October 2004, 22:48
A castigat cu Celtic in deplasare, cu Shaktior acasa, dar cu Milanul este alta poveste...
Iar Milanul nu are apararea lui Celtic sau a lui Shaktior si mai ales ca se joaca pe San Siro sunt si sustzinutzi de public...deci ei au prima sansa la victorie:mda::D

Sergio
18th October 2004, 23:19
Si cu Messina au avut suportul publicului si ce a iesit stim cu totii. Nu fonctioneaza intotdeauna treaba asta. Mai ales cu Barca, care e cea mai in forma echipa din Europa... :rolleyes:

realmadrid.com
18th October 2004, 23:24
Te rog frumos sa nu compari campionatul cu CL, nu ai cum :nah:
Vom vedea noi cine castiga miercuri, dar sunt sigur ca nu va fi Barca :no: :evil:

Sergio
18th October 2004, 23:28
De ce sa nu-l compar? Daca a putut Messina, Barca de ce n-ar putea? Nu e acelasi sport?
Oricum, foarte interesanta se anunta dubla italo-spaniola si tare cred ca cei mai in forma jucatori ai momentului (Adriano si Ronaldinho) vor face diferenta.
Ionutze, mai vorbim noi. Totusi, ce ai cu Barca, ca doar nu e in grupa cu galacticii?! :cool:

IlMILAN
19th October 2004, 11:05
Si cu Messina au avut suportul publicului si ce a iesit stim cu totii. Nu fonctioneaza intotdeauna treaba asta. Mai ales cu Barca, care e cea mai in forma echipa din Europa... :rolleyes:

Doar atat o sa-ti spun Sergio .... mai ai 5 zile de vb...o sa te calmezi dupa derby. :degete: Voi nu aveti echipa il aveti pe Adriano..care daca prinde o zi proasta sau da cu tibia in talpa lui Rino sunteti terminati. :D
Cand o sa realizezi ca urmeaza inca un an de bocit pentru voi? :degete:

Sergio
19th October 2004, 12:54
Mai dracule, nu prea va vad bine de data asta...Adriano o sa il ameteasca pe tataia Maldini, iar Vieri poate mai da si el un gol, ca tot a spart gheata. Iar daca va bazati pe Rino, nu va vad bine deloc... :no:

realmadrid.com
19th October 2004, 20:14
Nu potzi compara campionatul intern cu Cl sau alta cupa europeana
Itzi dau exemple din spania, cum in campionat mergeau foarte prost (R Sociedad si Celta Vigo, ultima a retrogradat) iar in Europa pot sa spun ca mergeau destul, poate chiar foarte bine...
In campionat este alta faza, echipele s-au mai intalnit, stilul de joc al celor 2 echipe, este cat de cat cunoscut , in schimb in confruntarile europene se confrunta 2 campionate, cu stiluri de joc diferite, pt ca italia nu seamana cu spania nu ???

PS_Vreau ca Barca sa manance bataie, deoarce li s-a urcat succesul la cap:D, sunt prea in forma...tre sa o lasa mai usor:evil:

Catalanul
19th October 2004, 22:18
PS_Vreau ca Barca sa manance bataie, deoarce li s-a urcat succesul la cap:D, sunt prea in forma...tre sa o lasa mai usor:evil:ionutz, ciuda si-a facut aparitia :no: suntem in forma e adevarat, si vom continua asa pana cand cei de la Barça se vor plictisi sa castige :drak: (ceea ce se va intampla pe la sfarsitul sezonului :yeah: adica dupa ce vom fi campioni :p )

inter
20th October 2004, 00:18
Ha ricevuto tanti complimenti da tutti tranne che dal Milan. Cosa ne pensa?

"Sono cose che loro fanno per far perdere la testa a un giocatore. Sono tranquillo, la gara di domenica è importante per me e per l'Inter. Ronaldo ha dimostrato tanto sino ad ora, io farò tutto per dimostrare il contratio di quello che ha detto Costacurta".

IlMilane vezi ce elegant vb. "uraganul" ... nu ca billy ala al vostru :drak:

Sergio
20th October 2004, 12:33
Ce???Mai traieste bily? Ce face acum, e purtator de cuvant? :no:

inter
20th October 2004, 13:35
MILAN: Dida, Cafu, Nesta, Stam, Maldini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Kakà, Shevchenko, Inzaghi. A disposizione Abbiati, Kaladze, Pancaro, Ambrosini, Serginho, Rui Costa, Crespo. All: Ancelotti

BARCELLONA: Valdes, Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst, Xavi, Marquez, Deco, Larsson, Eto`o, Ronaldinho. A disposizione Ruben, F. Navarro, Iniesta, Messi, Riera, Rodri, Pena. All: Rijkaard

ARBITRO: Poll (Ing)

sa vedem cine bate!

Sergio
20th October 2004, 16:54
Nu mai zic nimic, ca iar se supara IlMILAN. Cred ca va fi egal pana la urma. :cool:

Catalanul
20th October 2004, 16:55
las` ca zic eu... ca la mine nu se supara :evil: Barça :yeah:

realmadrid.com
20th October 2004, 16:58
Glumetz ca intodeauna Hai Poli:happy::evil:

AC Milan - Barcelona 2-1 :ok: :yeah:

cocomic
20th October 2004, 17:07
MILAN-BARCELLONA TUTTO ESAURITO

MILANO - L’A.C. Milan comunica che i biglietti della partita di Champions League Milan-Barcellona sono tutti esauriti. A San Siro saranno presenti 76.059 spettatori paganti per un incasso di 1.572.863 Euro. Le biglietterie dello stadio resteranno chiuse a eccezione degli sportelli preposti per il ritiro delle tessere di mini-abbonamento Champions League.

---

rezultatul meciului din aceasta seara va fi important, dar in nici un caz decisiv... a fost declaratia lui Ancelotti, cu care eu unul sunt de acord... speram ca vom vedea un meci frumos, in care clasa jucatorilor celor doua echipe sa-si spuna cuvantul, iar Milan sa castige :drak:

Catalanul
20th October 2004, 17:09
e clar :D cine castiga meciul din aceasta seara se califica ;) si are o optiune importanta pentru a termina pe primul loc in aceasta grupa :p

realmadrid.com
20th October 2004, 17:14
e clar :D cine castiga meciul din aceasta seara se califica ;)

Deci daca Milan va castiga acest meci, Barcelona nu se va califica mai departe nu ???:D:D:D, doar tu asa ai zis, sau iar nu am inteles bine :mda: :happy :evil:

cocomic
20th October 2004, 17:18
http://www.geocities.com/coco_felloni/9570_s200.jpg

asta ca un afis al eventului din aceasta seara... Hai_Poli... sper ca v-ati pregatit batistele albe :D

Catalanul
20th October 2004, 17:23
@cocomic... noi nu le-am scos din buzunar (batistele... sa nu se inteleaga altceva :D) nici anu` trecut prin aceasta perioada cand mergeam prost rau de tot, cum sa le scoatem acum :D

Deci daca Milan va castiga acest meci, Barcelona nu se va califica mai departe nu ???:D:D:D, doar tu asa ai zis, sau iar nu am inteles bine ionutze, ca de obicei nu intelegi nimic :mda: am zis ca cine castiga meciul deja este calificata... asta nu inseamna ca daca Barça pierde (ceea ce nu cred ca se va intampla :degete: ) nu se va mai califica :rosu:
mai bine du-te si uita-te la clasamentul acestei grupe... si dupa aceea da-ti cu parerea :D
Força Barça :yeah:

realmadrid.com
20th October 2004, 18:11
ionutze, ca de obicei nu intelegi nimic :mda: am zis ca cine castiga meciul deja este calificata... asta nu inseamna ca daca Barça pierde (ceea ce se va intampla :degete: ) nu se va mai califica :rosu:
mai bine du-te si uita-te la clasamentul acestei grupe... si dupa aceea da-ti cu parerea :D
Força Barça :no:


clar, cine castiga meciul din aceasta seara se califica si are o optiune importanta pentru a termina pe primul loc in aceasta grupa

Prin fraza asta ai spus ca doar echipa care va castiga meciul (Milan - Barcelona) se va califica mai departe :evil: :mda:

inter
20th October 2004, 18:51
Brigitta Bulgari e fan al dracilor :p
brava IlMilane ... cu asta iti pierzi tu noptile :D:D:D

Catalanul
20th October 2004, 19:37
e clar :D cine castiga meciul din aceasta seara se califica ;) si are o optiune importanta pentru a termina pe primul loc in aceasta grupa :p

Prin fraza asta ai spus ca doar echipa care va castiga meciul (Milan - Barcelona) se va califica mai departe :evil: :mda:am zis ca cine castiga meciul din aceasta seara deja se califica... nu ca doar una dintre ele se va califica :degete:
una zic eu alta intelegi tu :rosu:

e clar ca echipele care vor merge mai departe sunt Barça si Milan ce draq :mda:

cocomic
20th October 2004, 19:57
e clar ca echipele care vor merge mai departe sunt Barça si Milan ce draq :mda:

e clar da, dar ai gresit ordinea :drak:

IlMILAN
21st October 2004, 10:16
las` ca zic eu... ca la mine nu se supara :evil: Barça :yeah:
Deci ti-am spus frumos sa nu mai vb doua la leu:D, uite ce patisi asta e avatar ?, semnatura ...pana si custom title ....esti galactic....:D
Cine te pune sa pui pariu contra MIlanului? si ca tot veni vorba de meci...un meci perfect facut de Milan, din punt de vedere tactic....asa se joaca la rezultat :D .
Barca a avut doua bare, din actiuni foarte frumoase....felicitari catalanilor, au o trupa brici.... :ok:

vasile314tzurka
21st October 2004, 12:40
vezi sa nu va taie briciul asta la singe... anul trecut tot asa erati, vinteadi cu inter impreuna cupoa ursilor din padure si va zvintara aia tot dupa niste scoruri astronomice, asa ca usor cu pianul ca se varsa cupele:)

Catalanul
21st October 2004, 15:24
stiu unde am gresit :D
-am zis ca poli o sa bata pe dinamo (nu a fost asa)
-eram sigur ca romania va castiga la cehia (nu a fost asa)
-credeam ca poli va pierde la craiova (nu a fost asa)
-eram convins ca Barça va castiga (chiar merita) la Milan (iar m-am inselat) :(

asa ca de acum incolo nu-mi voi mai da cu parerea :D

despre meci: a fost unul frumos :ok: pana in minutul 60 :p de atunci Milan s-a retras in aparare iar Barça nu a mai putut sa faca nimic :( noroc cu intrarea lui Iniesta (care dupa mine trebuia sa fie titular :ciocan: ). Pacat de cele 2 bari ale Barçei, Larsson si Iniesta...cred ca era mai echitabil un egal ;)

alejandro
21st October 2004, 17:26
Cat naiba va mai inscrie ucraineanul asta?Nu-si ia si el vacanta?:p

realmadrid.com
21st October 2004, 19:54
Lasa ma, ca isi i-a vacantza:D, dupa ce mai inscrie si pe Nou Camp, dar si dupa ce va castiga Balonul de Aur, pt ca il merita, cel putzin in meciul de ieri a fost net superior...

Catalanul
21st October 2004, 20:02
:lol::lol::lol: superior :mda: a avut cateva faze de atac (2 sau 3 daca nu ma insel) si a fost net superior :o: hai lasa-ma cu abureli de astea...
P.S. cat despre cei care il critica pe Ronaldinho ca nu a jucat bine inseamna ca au vazut numai prima repriza de joc... intr-adevar a jucat prost primele 45 de minute dar dupa pauza si-a ''revenit'' si a jucat perfect :ok:

realmadrid.com
21st October 2004, 20:17
Te inteleg ca esti suparat datorita semnaturii:D, dar nu trebuie sa povestesti faze din alt meci:D ( daca tu crezi ca Deco a jucat bine, sau a fost mai bun decat Shevchenko, atunci ai vazut alt meci:yeah:)
Unde l-ai vazut tu pe Deco in tot meciul cu Milan ???, itzi zic eu, l-am vazut cand a dat 30 de pase cu calcaiul,"figuri de galactic", cum va place sa le spunetzi spunetzi:D, dar din pacate pt el, nici una din acele pase nu prea si-a atins scopul:D
In rest nu a facut nimic notabil...

PS_I|Milan, chiar imi place avatarul tau:D :ok:

Catalanul
21st October 2004, 20:22
bey da am zis eu cumva ca Deco a jucat bine :mda: nici macar nu l-am pomenit in mesajul de mai sus :degete:
Deco trebuia schimbat de Iniesta si nu Eto'o insa Rajkard face legea :p...si te rog nu compara jucatorii Barçei cu ''galacticii'' tai de la Real :rosu: ca nu seamana deloc :p voi v-ati chinuit cu Dinamo Kiev si cred ca daca ati fi jucat cu Milan ati fi luat-o rau de tot :degete:
Força Barça :yeah:

realmadrid.com
21st October 2004, 20:52
S-a vazut ce echipa "buna" suntetzi, cum atzi dat de o echipa care stie sa se si apare, "s-a terminat smecheria"
Eu am recunoscut ca Real este in criza, deci nu ma mai deranjeaza parerile altora, pt ca unii au si dreptate...

PS_Noi daca jucam cu Milan, recunosc nu cred ca ii bateam, dar si voi daca jucatzi cu Inter, indiferent ca jucatzi pe San Siro sau Nou Camp, tot va luatzi un 3-0:D:evil: asta in cel mai bun caz:ok:
PPS_Deco si al vostru "dintzos" nu merita si sigur nu vor castiga Balonul de Aur, nici unul dintre ei:evil:

Catalanul
21st October 2004, 21:03
Eu am recunoscut ca Real este in criza, deci nu ma mai deranjeaza parerile altora, pt ca unii au si dreptate...:o: nu-mi zi ca eu ar trebui sa ''recunosc'' ca acum, ca Barça a pierdut un simplu meci de CL, este in criza :degete: hai mah ce draq... am luat bataie de la Milan, asta nu inseamna ca ne-am iesit din forma :p ai vazut si tu ieri ca am jucat foarte bine (parerea mea) si am avut multe ocazii de gol (printre care si 2 bari)... pacat ca nu au putut fi fructificate :mda:

au fost pe aici (ziarele din Spania) cateva voci care au zis ca Barça nu beneficiat de un penalty destul de clar (fault la Deco facut de Nesta parca)...sincer, ma bucur ca nu a fost acordat acel penalty ca apoi sareau toti pe fanii Barça si spuneau ca nu a fost penalty :mda:

realmadrid.com
21st October 2004, 21:10
Normal ca nu este in criza, dar s-a vazut ca atunci cand atzi dat de o echipa care stie si o face bine, nu atzi mai avut ce face, decat sa va "predatzi", pt ca se stie ca apararile echipelor spaniole sunt la pamant...iar celelalte echipe cu care atzi jucat in Cl va sunt clar inferioare

Catalanul
21st October 2004, 21:16
:lol: ne-am predat :o::o::o: hai ca asta-i tare :lol: pai daca ne-am ''predat'', asa cum zici tu, de ce ma rog am atacat 80% din meci :drak:

ca se stie ca apararile echipelor spaniole sunt la pamant...poate o fi a voastra :p ca cea a Barçei merge foarte bine...are cea mai buna aparare din Primera (cu numai 3 goluri primite :p) si 2 goluri primite in CL :degete:
asa ca daca ne gandim mai bine Barça sta foarte bine la capitolul aparare :cool:

BoboCosta
21st October 2004, 21:17
Cat naiba va mai inscrie ucraineanul asta?Nu-si ia si el vacanta?:p
Ba da isi ia duminica

cocomic
22nd October 2004, 09:58
galacticilor Ionutz si Hai_Poli... nu va mai certati atat, acum sunteti frati :drak:

SHEVCHENKO: 'Con il Barcellona contava solo vincere'

MILANELLO - Andriy Shevchenko rilegge in esclusiva ai microfoni di Milan Channel la partita con il Barcellona: 'Abbiamo giocato per vincere, contro il Barcellona contava esclusivamente quello. Il gol del vantaggio ad essere sinceri ci ha tolto un po' di precisione in fase offensiva, abbiamo badato a mantenere il risultato e nel finale abbiamo sofferto. Ripartire in contropiede non era facile, il terreno era particolarmente scivoloso per la pioggia, la palla viaggiava veloce e il controllo era problematico. La sensazione però è che il Milan stia crescendo, non abbiamo ancora espresso tutto il nostro potenziale e queste vittorie non possono che essere fondamentali in questo senso.
Adesso ci aspetta un altro incontro difficile, il derby, una partita speciale. Dovremo fare grande attenzione perchè la squadra di Mancini ha finalmente trovato un gioco preciso e i risultati stanno arrivando'.

inter
22nd October 2004, 13:05
arbitreaza Rosseti

inter
22nd October 2004, 23:55
"Rispetto tutta l'Inter - dice il capitano rossonero - che sembra abbia dato una svolta al suo gioco e sono invece tranquillo per la nostra capacità di fare risultato anche quando non siamo al massimo". Paolo Maldini di avversari nel derby ne ha marcati tanti. Adesso lo spauracchio si chiama Adriano, ma il capitano rossonero confessa di aver temuto soprattutto Ronaldo, "quello del primo anno che era imprendibile. Adriano è sulla buona strada. Sono giocatori diversi come struttura, Ronaldo ha una velocitá di esecuzione mai vista in nessun altro, forse Maradona ne aveva di più, ma quando Ronaldo partiva in velocitá non lo potevi fermare. Adriano ha una potenza fisica difficilmente riscontrabile in più una grande tecnica". Per fermarlo ci vuole tutto: "Fisico e intelligenza più tutto il reparto che deve saper scalare e raddoppiare bene". Con attenzione sì, ma "senza paura. Il Milan non ha paura".


declaratia lui Maldini de azi ...

inter
23rd October 2004, 10:27
din nou un extras din declaratia lui Maldini :

"Si può parlare di Milano come della capitale del calcio europeo". :D:D
aici subscriu si eu :p

cocomic
24th October 2004, 05:17
MILANELLO - Carlo Ancelotti per la sfida con l'Inter ha convocato tutti i giocatori della rosa. Sono quindi 25 i rossoneri che rimarranno in ritiro a Milanello:

PORTIERI: Abbiati, Dida, Fiori.
DIFENSORI: Cafu, Coloccini, Costacurta, Kaladze, Maldini, Nesta, Pancaro, Simic, Stam.
CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Dhorasoo, Gattuso, Kakà, Pirlo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.
ATTACCANTI: Crespo, Inzaghi, Shevchenko, Tomasson

cocomic
25th October 2004, 03:22
comentarii despre meci?... a lipsit doar golul nostru.

BERLUSCONI: 'Un ottimo Milan, una buona Inter'

MILANO - Questo il commento di Silvio Berlusconi al termine della gara contro l'Inter, finita con un pareggio a reti inviolate: 'E' stata sicuramente una bella partita, avvincente e con tante emozioni. Ho visto un ottimo Milan e una buona Inter. Insieme le due squadre hanno fatto un bellissimo regalo alla Juventus, cinque punti in più di noi non sono pochi anche se c'è tanto tempo per recuperare. Credo però che tutti i giocatori stasera abbiano interpretato bene la gara, tutti sono stati bravi, peccato per il risultato. Ma nel calcio non si può vincere sempre, a volte va così. Questo derby era aperto ad ogni risultato, il Milan pensava soprattutto a fare la partita, loro agivano principalmente in contropiede, nessuna delle due squadre ha demeritato. E' ovvio che i tifosi siano delusi del risultato, ma credo anche che siano tutti soddisfatti del gioco. Complimenti all'Inter, al suo allenatore e al suo presidente: era da tanto che non la vedevo giocare così bene. Adriano è stato bravissimo, Kakà anche, così come tutti gli altri. Si è visto un gran calcio milanese'.


SEMPLICEMENTE SANDRO
Il cronometro segna il 22’ minuto del secondo tempo. C’è Vieri, lì a due passi da Dida, pronto a sferrare il colpo del ko. Si prepara alla stoccata decisiva il numero 32 nerazzurro, si avventa sul pallone, forse pensa già a come esultare per il gol. Non ha ancora fatto i conti con Tempesta Perfetta. Sandro Nesta. Il difensore rossonero si allunga sul pallone e gli nega letteralmente il gol. Cosa ha fatto Nesta???! Se lo chiedono i tifosi dagli spalti, ma sono quelli dell’Inter. Quelli del Milan no. Loro sono abituati. Applaudono decisi il loro campione, ma non si sorprendono. Ormai hanno imparato a conoscerlo, sanno di che cosa è capace. Così come i compagni, significativo il commento di Hernan Crespo al termine della gara: ’Nesta? Non lo conosciamo certo adesso…’. Meritati i complimenti ricevuti da Adriano Galliani. Non servono troppe parole per descrivere Nesta, forse perché qualsiasi aggettivo sarebbe limitante. Una cosa è certa: i colpi di classe di Sandro valgano quanto dei gol. Lo sanno i tifosi, lo sa anche lui, anche se non ama compiacersi. La sua prestazione nel derby è stata perfetta. Reattivo, combattivo, tempestivo e preciso: un gladiatore, ma di classe. Il duello con Adriano l’ha vinto quasi sempre lui, l’ha controllato, limitato alla grande, senza lasciargli un millimetro. Con l’aiuto dei compagni, l’incubo del brasiliano che tanti temevano, vista anche l’assenza di Jaap Stam, non si è materializzato. La partita di Sandro è stata bella e di sostanza. Nesta certo non sorprende, Nesta non si può descrivere. Si può solo amare.

vasile314tzurka
25th October 2004, 09:05
din nou un extras din declaratia lui Maldini :

"Si può parlare di Milano come della capitale del calcio europeo". :D:D
aici subscriu si eu :p

ei na. bucurestiul este capitala. ai vazut ca derbiul nostru a fost mai misto decit al lor? ce joc slab fara goluri :ciocan:

inter
25th October 2004, 09:08
mda mai lipseste ca Milan - Inter sa fie etichetat drept "blat" si cu asta ii demascam ......... :p

vasile314tzurka
25th October 2004, 09:25
nu a fost blat ca erau mai vioi:0 asa s-au chinuit si le-a fost frica unuia de celalalt. slab. ma asteptam la o beleala generala si ei jucau v-ati-ascunselea... sau leapsa pe ouata, cum preferi:)

Ayrton
25th October 2004, 15:22
ai vazut ca derbiul nostru a fost mai misto decit al lor? ce joc slab fara goluri :ciocan:

Eu nu am vazut decat repriza a doua al "Derby de Madonina" dar iti dau dreptate, nu m-a impresionat jocul, doar cateva sclipiri ale lui Kaka aratand a fotbal adevarat... E drept ca eram si suparat dupa meciul Rapid-Dinamo, si din pacate nici Milanul nu m-a inveselit deloc cu egalul asta cat o infrangere, avand in vedere ca Juve galopeaza cu putere in frunte...

IlMILAN
25th October 2004, 15:37
Ayrton cum drac te uiti la Rapid -Dinamo in loc de MIlan-Inter...io asta nu inteleg....cum sa te uiti la niste pleasne....? pe bune fara nici un fel de misto...putea sa joace si Romania (prin absurd) tot la Milan-Inter ma uitam...

Sergio
25th October 2004, 16:57
Eu m-am uitat la Marele Premiu al Braziliei. Multumit de alegere? :p

Al Dracu
25th October 2004, 22:26
Salutare! Dragi amfitrioni milanisti, cu voia voastra as dori sa le povestesc inteTristilor adevarata poveste a derby-ului de duminica seara. Ce ati vazut la tv sau ascultat la radio erau niste falsuri puse la cale de Moratti pentru a impiedica lumea sa afle ceea ce s-a intimplat de fapt pe San Siro.
Povestea incepe simbata seara cind Ancelotti i-a anuntat pe jucatori ca in meciul cu Inter va aplica formula 0-0-0-1, urmind sa intre pe teren doar Shevchenko. Toti cei de la Milan foarte nedumeriti au incercat sa protesteze dar daca asa a hotarit mister nu au mai avut ce face. Prin urmare a doua zi toata echipa lui Milan pleaca bucuroasa sa profite de duminica libera si sa faca o plimbare prin munti la aer curat. Singurul care a ramas sa joace a fost bineinteles Shevchenko. La intoarcere duminica seara nu mica le-a fost mirarea milanistilor sa afle ca meciul s-a terminat 0-0. Au sarit toti pe Shevchenko sa-l felicite:"Bravo bai Sheva, ai scos un punct jucind de unul singur impotriva a 11 interisti, esti tare bai Sheva, esti meserias bai Sheva de unul singur sa faci 0-0", etc., etc., etc... Shevchenko era insa trist:"Da bai, faceam si mai mult daca nu ma elimina bulangiul ala de arbitru in prima repriza!" :D

Delia
25th October 2004, 22:28
Si mai imi spuneai mie ca vin cu poante vechi.... :p:D

Important e sa fie bune, fie ele cu Milan, Juve sau Inter.

Al Dracu
26th October 2004, 10:17
:D Deh, ce sa fac si eu! Cind am gasit poanta asta n-avea data fabricatiei pe ea! (dar crede-ma ca termenul de garantie e nelimitat... :ok: :D :drak: )

Delia
26th October 2004, 14:49
Hmmm, găsiseşi însă data fabricaţiei pentru poantele mele... :p Vorba vine ale mele, sunt luate de pe net, la fel ca ale tale.

Ce-i drept tu nu dai copy/paste, faci efortul să şi traduci. :) :D

IlMILAN
28th October 2004, 12:06
MILAN 3-0 ATALANTA
Milan run out comfortable winners at home to Atalanta thanks to an excellent second half performance, which saw Jon Dahl Tomasson, Kakhaber Kaladze and Serginho finding the back of the net. /hello

Bravo baieti :ok: mai jos sunt notele date de Gazzetta Dello Sport jucatorilor.Se pare ca cel mai bun de pe teren a fost Kalaldze, care de altfel a si marcat. Astept sa vad rezumatul.

MILAN: Dida 6; Cafu 5.5, Costacurta 6, Coloccini 5.5, Maldini 6, Kalaldze 7; Brocchi 6.5, Pirlo 6.5, Rui Costa 6.5, Kaka 6.5, Serginho 6.5, Ambrosini 6; Shevchenko 6.5, Tomasson 6.5. Ancelotti 6.

ATALANTA: Taibi 6; Innocenti 5.5, Gonnella 5.5, Natali 5.5, Rivalta 5.5; D.Zenoni 5.5, Albertini 6, Marcolini 6, Montolivo 5.5; Inacio Pia 5.5, Lazzari 6, Budan 6.5. Mandorlini 5.5.

cocomic
29th October 2004, 13:34
GATTUSO pana in 2009!


MILANO - A.C.Milan comunica reinnoirea contractului jucatorului Gennaro Ivan Gattuso. Noul contract a fost semnat pana pe 30 iunie 2009.

Delia
31st October 2004, 19:08
Avand in vedere ca milanistii-forumisti nu au zis nimic, zic eu: astazi Marco van Basten implineste 40 de ani. :yeah: Onoare acestei legende a fotbalului, as zice cel mai important jucator din ultimii 20 de ani, alaturi de Maradona, desigur. /hello

124 de goluri in 201 de meciuri pentru Milan... de 3 ori castigator al Balonului de Aur....de 3 ori campion al Italiei cu AC Milan.... de 3 ori campion al Olandei.... doua Cupe ale Campionilor(1989, 1990)....doua Cupe Intercontinentale(1989, 1990)...doua Supercupe ale Europei.... doua Cupe ale Olandei si o Cupa a Cupelor(1987)... campion european cu nationala Olandei in 1988!

cocomic
1st November 2004, 20:17
BARCELLONA-MILAN

Carlo Ancelotti a convocat 21 de jucatori pentru partida Barcelona-Milan.

PORTARI: Abbiati, Dida, Fiori.

FUNDASI: Cafu, Coloccini, Kaladze, Maldini, Nesta, Pancaro, Simic.

MIJLOCASI: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Kakà, Pirlo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.

ATACANTI: Crespo, Shevchenko, Tomasson.

realmadrid.com
2nd November 2004, 18:26
Cu toate ca nu prea suport Barca, cred ca nu avetzi mari sanse de victorie azi:(, nici de un egal macar
Pronostic: Barcelona - AC Milan 3-1

inter
2nd November 2004, 22:03
coco, IlMilan sa-l omorati pe Ambrosini, mama ce ocazie rata !

noroc cu Sheva ,,,,, 1-0, coco nu manca fularul :D:D

Sergio
2nd November 2004, 22:11
Nu-l mananca el, ca stie ca va mai avea nevoie de el mult si bine... :D

inter
2nd November 2004, 22:13
ce e mostenire de familie ? :D:D

Sergio
2nd November 2004, 22:32
Stie el de ce...tocmai a egalat Barca. :drak:

inter
3rd November 2004, 10:58
si ce gol a dat ronaldinho .... pacat !

ps. un drac a urmarit partida live cu ajutorul unui verisor :D:D

vasile314tzurka
3rd November 2004, 11:01
golul lui ronaldinho a fost frumos, dar partida nu prea. mai slab decit ma asteptam:)

cocomic
3rd November 2004, 14:05
din pacate n-am vazut meciul... probleme tehnice cu cartelele de satelit... :drak:

am vazut insa rezumatul... meci decis dupa cum ma asteptam de o sclipire a lui ronaldinho, care le-a rupt coloanele jucatorilor nostri din jurul lui... frumos, trebuie sa recunosc...

nu este insa capat de tara, ambele echipe se vor califica cu siguranta mai departe... milan are inca sanse mai mari la locul I datorita meciurilor directe (1-0, 1-2)... asta daca ambele formatii vor castiga cele 2 meciuri ramase de disputat

alejandro
3rd November 2004, 16:53
Ce zici IlMilan?erai sigur ca va fi egal,dar pana la urma echipa mai buna tot a castigat:D
P.S:shevcenco incepe sa ma calce pe nervi....:Dmai are de inscris? :evil: felicitari pentru acest atacant! :)

cocomic
4th November 2004, 06:41
echipa mai buna la ce? :D
stai linistit, ca shevchenko are golurile programate pana in finala :drak:...

alejandro
4th November 2004, 15:06
echipa mai buna la ce? :D

La dat goluri :D Asta ca sa-ti spun numai un capitol :D

inter
6th November 2004, 23:58
in urma declaratiei lui Moggi ca nu il intereseaza Cassano , deoarece Juve are destui atacanti...Ancelotti a declarat ca pe el in intereseaza... Totti :p

Sergio
7th November 2004, 00:28
Stie Moggi ce stie cu Cassano. :D
O fi cam dus pustiul... :headbang:

Al Dracu
7th November 2004, 12:58
in urma declaratiei lui Moggi ca nu il intereseaza Cassano , deoarece Juve are destui atacanti...Ancelotti a declarat ca pe el in intereseaza... Totti :p
:D Dar ai vazut cite secunde a ezitat Ancelotti intre Cassano si Totti? :D

cocomic
8th November 2004, 03:30
nu prea stiu eu cate secunde a ezitat cu schimbarile facute in a doua repriza a milan-roma... crespo in locul lui sheva (totusi, datorita unor contracturi musculare... cat sa mai duca in spate greul), costacurta in locul lui pancaro, rui costa in locul lui seedorf.... cu ultimele doua schimbari sa intelegem ca vroia sa aduca un plus de viteza echipei... :mda:

meci ciudat, cu multe greseli de ambele parti, de la defensiva pana la atacanti... obiectivul de a ne apropia de juve a fost atins doar in proportie de o treime... din pacate, cel putin pana la reintrarea lui inzaghi in teren, avem doar un singur atacant in lot...

caseta tehnica pentru conformitate:

MILAN-ROMA 1-1 Al 6’ del pt Shevchenko, al 3’ del st. Montella

MILAN: Dida; Cafu , Nesta, Maldini, Pancaro (dal 18’ del pt. Costacurta); Gattuso, Pirlo, Seedorf (dal 21’ del st. Rui Costa); Kakà; Tomasson, Shevchenko (dal 1’ del st Crespo)
A disposizione: Abbiati, Kaladze, Brocchi, Ambrosini.
Allenatore: Carlo Ancelotti

ROMA: Pelizzoli; Sartor (dal 35 del st. Scurto), Dellas (dal 1’ del st Mexes), Ferrari, Cufrè; Mancini, De Rossi, Aquilani, Del Vecchio ( dal 21’ del pt De Martino); Totti, Montella
A disposizione: Curci, Scurto, De Agostino, Corvia, Mido.
Allenatore: Del Neri

Arbitro: Bertini (Arezzo)
Ammoniti: Al 12’ del pt.Aquilani, al 19’ del pt. Kakà, al 41’ del st. Scurto

cocomic
9th November 2004, 15:22
Dintre cei 50 de nominalizati ai France Football pentru trofeul Balonul de Aur, nu mai putin de 6 au fost alesi dintre campionii italiei, fapt ce confirma inca o data calitatea grupului de jucatori ce stau la dispozitia clubului de pe via Turati 3, Milano. Cei 6 'magnifici' sunt: Maldini, Nesta, Pirlo, Seedorf, Kaka si Shevchenko.

AC Milan conduce astfel in topul nominalizatilor pentru prestigiosul trofeu, fiind urmata de Real Madrid si Barcelona cu 5 nominalizari, in timp ce Juventus, Chelsea si Manchester United sunt prezente cu 4 nominalizari.

Pentru AC Milan au mai castigat balonul de aur Ruud Gullit (1987), Marco Van Basten (1988, 1999, 1992) si George Weah (1995).

Sergio
10th November 2004, 00:02
coco, cam liniste pe aici. Vad ca te chinui serios sa mentii activitatea pe aici. Noroc cu verisorii...ce va faceati fara noi? :rolleyes:

cocomic
13th November 2004, 15:00
Cel mai corect titlu. Termen folosit de Dida pentru a sublinia importanta celor 3 puncte in meciul cu Siena de pe San Siro.

'Trebuie sa castigam cu orice pret, avem nevoie de cele 3 puncte. Jucam la Milano si nu mai putem gresi. Toti membrii clubului gandesc asta. Daruirea trebuie sa fie totala pentru ca nu este o partida usoara, nu exista nimic garantat: niciodata nu stim care va fi rezultatul. Ne asteptam la un adversar ce se va inchide, cer si publicului sa ne sustina. Anul trecut am aparat un penalty, dar sper ca duminica dupa-masa nu vor exista lovituri de pedeapsa pentru adversarii nostri.

inter
14th November 2004, 00:06
bomber rossonerazzurri:

Milan par min gol
Shevchenko 10 821 7
Tomasson 11 481 1
Crespo 5 381 0
Inzaghi 4 202 0

Inter par min gol
Adriano 11 1047 9
Martins 8 352 3
Recoba 7 249 2
Vieri 7 426 1
Cruz 5 165 0

se observa ca cei 2 superatacanti nu sunt ajuati de colegii lor , fiind indispensabili pt. formatiile lor , fapt care ii va duce iarasi maine in primul 11 !
in timp ce Adriano a reusit sa-si ia liber pt.2 etape din CL , Sheva nu se poate inca bucura de "libere" in CL :headbang:

ady_azzuro
14th November 2004, 00:48
Parca Cruz a bagat-o in ate cu Valencia in CL...sau ma insel?

inter
14th November 2004, 00:50
Adriano e vb. despre partidele jucate in SerieA :D:D

cele din CL sunt alta mancare de peste :p

ady_azzuro
14th November 2004, 00:55
Nu specificasi exact. :D Vazui ca scrisasi asta "in timp ce Adriano a reusit sa-si ia liber pt.2 etape din CL , Sheva nu se poate inca bucura de "libere" in CL" si de aia crezui ca e vorba si de CL.
Nu crezi ca va mai trebuie inca un braziliano pe langa Adriano? Cacau merge? :D
La Milan e dezastru cu Tomasson si Crespo, Sheva n-are partener de nici o culoare, probabil ca-i trebuie vreun Vorobei. :D

inter
14th November 2004, 01:00
Adriano puteai citi nr. minutelor jucate .... de ambii :p
si oricum Adriano a mai dat vreo 6 goluri in CL, Sheva e si el cu aceeasi cota....

ady_azzuro
14th November 2004, 15:02
Adriano da goluri cu nemiluita :D, sper sa nu se opreasca :cool:. Si ce cuplu de atacanti aveati daca ramanea Ronaldo la voi.... :rolleyes:
Sheva este intr-adevar un atacant de clasa, sa-i vedem pe milanezi cum o sa se descurce cand se intalnesc fundasii din Seria A la o intalnire sa analizeze care e cheia cosirii lui Sheva :D

Delia
14th November 2004, 20:18
Adriano a obosit, doar e om si el... Nu poate sa marcheze in fiecare meci(desi pe mine personal nu m-ar deranja daca ar face-o :D ). Cat despre Ronaldo, am mai spus-o, nu mai avea ce cauta in Italia dupa accidentarea aia... Nu mai era asa cum fusese in sezonul 1997/1998 sau cand juca la Barca. :)

Shevcenko le-a dat clasa multora si anul trecut... Chivu stie el bine! :D:D Dar si fundasii Interului, si cei ai lui Juve stiu... :evil: Ucraineanul e un tip modest, serios, isi vede de treaba lui, inscrie cu regularitate... Se tot aude vorbindu-se de Balonul de Aur pentru el; l-ar merita, dar, din cate am observat eu, un fotbalist trebuie sa aiba rezultate notabile atat la echipa de club, cat si la nationala tarii sale, pentru a castiga acest trofeu. Nu prea mi se pare logic, din moment ce premiul se acorda unui jucator, nu unei echipe...

Oricum, bravo lui Sheva pentru cele 100 de goluri in Serie A.

diablo20
14th November 2004, 20:47
cred ca si in acest meci shevchenko a demonstrat ca merita din plin BALONUL de AUR /hello /hello /hello

cocomic
17th November 2004, 15:16
MILANO - La Lega calcio ha reso noto il programma degli anticipi e dei posticipi delle prossime giornate di campionato.

14ª giornata - Sabato 4 dicembre
ore 18: Parma-Milan
ore 20.30: Inter-Messina
Domenica 5 dicembre
ore 20.30 Roma-Sampdoria

15ª giornata - Sabato 11 dicembre
ore 18 Atalanta-Udinese
ore 20.30 Lazio-Lecce
Domenica 12 dicembre
ore 15 Milan-Fiorentina
ore 20.30: Bologna-Juventus

16ª giornata - Sabato 18 dicembre
ore 18: Messina-Atalanta
ore 20.30: Juventus-Milan
Domenica 19 dicembre
ore 20.30: Palermo-Cagliari

17ª giornata - Giovedì 6 gennaio
ore 15 Milan-Lecce
ore 20.30: Lazio-Roma

18ª giornata - Domenica 9 gennaio
ore 20.30: Palermo-Milan

19ª giornata - Sabato 15 gennaio:
ore 18: Brescia-Fiorentina
ore 20.30: Reggina-Inter
Domenica 16 gennaio
ore 15: Milan-Udinese
ore 20.30: Cagliari-Juventus

Al Dracu
17th November 2004, 18:29
cocomic, hehe, la 15 nu se joaca nici anticipi nici posticipi... :drak:

cocomic
18th November 2004, 02:38
cand joaca Milan, tot ora sfanta e, nu conteaza :D

plus ca n-am zis ca afisez doar 'anticipi e posticipi'... citeste prima propozitie :D... am zis doar ca liga a hotarat programul lor... dupa care vine o enumerare :drak:..

p.s. orele sunt cele ale italiei... pentru romania adaugati 1 ora :)

Zebrone
18th November 2004, 18:46
shevcenko e un mare atacant si merita cu prisosinta balonul de aur; fara nici un gand ascuns( :drak: ) felicitari ptr suta de goluri in serie A.

cocomic
19th November 2004, 14:04
ca Shevchenko merita anul acesta balonul de aur nu mai incape discutie... ce este ciudat insa este ca jucatori emblematici ai istoriei fotbalului mondial au fost 'uitati' de-a lungul anilor: Franco Baresi si Paolo Maldini... no comment...

Delia
19th November 2004, 14:23
Il merita, insa cred ca sanse mai mari(tinand cont de criteriile in functie de care se acorda acest trofeu) ar avea Deco... Asta pentru ca a facut ceva si cu nationala, si cu echipa de club... Asa cum am zis in postul de mai sus, nu e tocmai corect, avand in vedere ca trofeul premiaza(sau ar trebui sa premieze) efortul unui singur jucator, nu al unei echipe(or campionate si cupe le castiga o echipa , un jucator de geniu nu e suficient, zic eu).

Ei da, Maldini, Baresi si multi altii de nivelul lor au fost "sariti"-se pare ca juriul e "fascinat" mai ales de atacanti si de jucatorii de creatie in general, ceea ce nu-i corect, avand in vedere clasa de care dau dovada unii fundasi...

(Sigur, ca portar, Lev Yashin a fost o exceptie....)

O alta 'limita" a acestui trofeu a fost faptul ca pana in 1995, doar jucatorii de origine si nationalitate europeana puteau sa-l castige... Asa ca Maradona nu s-a aflat pe lista castigatorilor...

Edgar
19th November 2004, 14:24
Sheva e un fotbalist fantastic. Sper sa castige el Balonul de Aur. :ok:

Sergio
19th November 2004, 22:42
ce este ciudat insa este ca jucatori emblematici ai istoriei fotbalului mondial au fost 'uitati' de-a lungul anilor: Franco Baresi si Paolo Maldini... no comment...
Asta poate si din cauza ca sunt fundasi si se cauta mai mult spectacolul in fotbal. Fara indoiala ca sunt 2 valori de necontestat, ca si Sheva de altfel.

Catalanul
19th November 2004, 22:46
Sheva e un fotbalist fantastic. Sper sa castige el Balonul de Aur. :ok::lol: intr-adevar e fantastic dar nu cred ca el o sa castige anul acesta ''Balonul'' :D mai degraba Maldini... pentru tot ceea ce a facut in apararea Milanului :D totusi raman la parerea ca Ronaldinho va castiga Balonul de aur in acest an :drak:

realmadrid.com
19th November 2004, 23:36
Eu cred ca Shevkenko (sau cum se scrie) va castiga Balonul de Auro:ok:

Al Dracu
20th November 2004, 09:18
Daca pina in urma cu citeva zile Shevcenko era in competitie cu Adriano si Ronaldinho pentru Balonul de Aur, dupa ce i-a ingropat pe turci la ei acasa cred ca nu se mai discuta cistigatorul! Vorba Ancelotului: Daca nu-l ia Sheva trofeul asta isi pierde credibilitatea!

IlMILAN
24th November 2004, 23:49
Milan 4-0 Shakhtar /hello

Doua goluri Kaka' si doua Crespo...sa-l vedem pe mult laudatul Mr. Muce Lucitorul cine l-a mai furat:D la fel si cateii de la Sahtar...sper sa nu prinda nici Uefa magica Shatior.

Hahahaha ce ma bucur cum sufereau comentatorii ce transmiteau Barca-Celtic. :degete:

Seahawk
25th November 2004, 05:07
da..Milanul isi continua evolutiile oscilante..cand un 4-0 ..cand 1-1..in fine..sper sa ia campionatu anu asta..desi Juve se tine bine deocamdata

Delia
25th November 2004, 12:07
Nu stiu daca am auzit eu bine, dar la un moment dat am avut impresia ca cei ce comentau Barca-Celtic au spus ca golul din offside al scotienilor ii scoate pe Shahtior din Europa... :jerk: Vezi Doamne, i-a furat arbitrul...
Ce penibil... :rosu:

cocomic
25th November 2004, 15:34
se pare ca noul design al http://www.acmilan.com ne-a fost de bun augur... in sfarsit o repriza aproape de ceea ce se vrea... /hello

:ok:

Sergio
25th November 2004, 22:38
Eu zic sa nu va culcati pe o ureche. Pana la urma cine e Minerul Doneţk?
Cand o sa bateti pe Juve sau Inter... :rolleyes:

IlMILAN
25th November 2004, 22:54
Bai intertristule cate puncte aveti ? iara ramaneti doar cu trofeul TIM/hello

Delia
25th November 2004, 23:09
Pana una alta, stam bine in Cupa Italiei(cui ii pasa de ea? :D ) si in CL. Sigur, n-am castigat nimic inca... :D:D

Sergio, iti cam place sa ii intepi pe verisori, dar tre' sa fii pregatit pe urma sa duci discutia...cu argumente. :D
Eram sigura ca daca zici ceva, o sa apara un milanist sa iti spuna ca ei au castigat sezonul trecut campionatul si acum 2 sezoane Liga, iar tu tre' sa taci. :D:D

IlMILAN
25th November 2004, 23:25
1.Juventus 31
2.Milan 25
3.Udinese 19
4.Chievo 17
5.Messina 17
6.Livorno 16
7.Lazio 16
8.Inter 16
...........
25-16=9 ..in 12 etape si asta fata de locul doi....in rest no comment. Ca de obicei vise si atacuri gratuite..nu noi am inceput intertristilor....stati cuminti, puneti capul in pamant la pozitia lui fireasca....
P.S Al Dracu pe unde esti mah...ia zi-le ceva de dulce:D

Delia
25th November 2004, 23:29
Presupun ca nu mi te adresezi mie, avand in vedere ca eu nu v-am atacat. :D

Al Dracu
25th November 2004, 23:32
Ma abtin pina pe 28.11.2004, ora 22.15 CET... :D
Si oricum, nu-i frumos sa dai in aia mai slabi! :drak: Lor le trebuie o critica constructiva... :ok:

Sergio
26th November 2004, 00:36
Bai intertristule cate puncte aveti ? iara ramaneti doar cu trofeul TIM/hello
Dupa cum spuneam, esti incorigibil. :headbang: Eu incerc sa fac un comentariu constructiv si tu sari din nou ca ars. Sa te vad eu pe tine cum aplauzi iar la 1-8 sau cat o fi. Stii tu la ce meci... :rolleyes:

Delia
4th December 2004, 13:06
Portari: Abbiati, Dida, Fiori.

Fundasi: Cafu, Costacurta, Kaladze, Maldini, Nesta, Pancaro.

Mijlocasi: Ambrosini, Dhorasoo, Gattuso, Kakà, Pirlo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.

Atacanti: Crespo, Shevchenko, Tomasson.



O sinteza a conferintei de presa a lui Ancelotti privind in principal deplasarea de la Parma o gasiti aici (http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=1439).

Thanya
4th December 2004, 21:40
Antrenorul lui AC Milan, Carlo Ancelotti, a afirmat vineri la Milano ca Balonul de Aur, trofeu care recompenseaza in fiecare an cel mai bun fotbalist care evolueaza in Europa, ar trebui in mod logic sa revina atacantului ucrainean al echipei sale, Andrei Sevcenko.

Eu chiar vreau sa-l cashtige el....shi cred ca merita pt. ca in 2004, Sevcenko a fost campion al Italiei si golgeterul Seriei A, cu 24 goluri marcate.

IlMILAN
6th December 2004, 00:49
Parma-Milan 1-2 /hello

GAZZETTA SPORTIVA, PARMA-MILAN RATINGS
12/5/2004
DIDA 6, CAFU 5.5, NESTA 5.5, MALDINI 6, PANCARO 5, GATTUSO 6, DHORASOO 6, PIRLO 6.5, SEEDORF 5, SERGINHO 6.5, KAKA 7, SHEVCHENKO 6, CRESPO 5.5, TOMASSON 6.5

Victorie smulsa pe final dar muncita.Un rezultat frumos avand in vedere ca Milan nu a mai castigat cam demult pe taramul Parmei.

Delia
6th December 2004, 11:04
Portari: Abbiati, Dida, Fiori

Fundasi: Cafu, Coloccini, Costacurta, Maldini, Nesta, Pancaro

Mijlocasi: Ambrosini, Brocchi, Dhorasoo(cine-i asta, ziceti-mi ceva despre el), Gattuso, Kakà, Pirlo, Rui Costa, Seedorf, Serginho

Atacanti: Crespo, Shevchenko

O initiativa demna de lauda: http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=947... imi aduce aminte de "Il mio canto libero" al celor de la Juve si de "Inter compilation"... :):):)

cocomic
7th December 2004, 17:36
Inaintea partidei Celtic Glasgow - AC Milan, Rino Gattuso a declarat pentru Tuttosport: "Nu sunt ingrijorat daca voi fi fluierat. Eu sunt mandru ca am jucat pentru Rangers. Am multi prieteni in Glasgow si am crescut ca jucator in acest oras."

***

Tomasson nu a facut deplasarea la Glasgow din cauza unei lovituri la spate receptionata in partida de la Parma din etapa trecuta.

***

Rui Costa si Seedorf sunt optimisti si spera ca printr-o victorie in meciul de astazi sa ramana pe primul loc in grupa.

***

Shevchenko: "Vrem sa jucam bine impotriva lui Celtic pentru a fi pregatiti pentru meciul cu Juve"

Profetu
10th December 2004, 14:43
Eternally injured Roma defender Christian Chivu told Italian daily ‘Corriere dello Sport’ that he has no intention of leaving the Giallorossi despite mighty AC Milan would like him to become Paolo ‘The Great’ Maldini’s successor.
“Ancelotti wants me? Thanks a lot, but my future is at Roma. We will become great again"

NESTINA
13th December 2004, 16:39
Sheva a castigat /hello

Ayrton
14th December 2004, 09:34
Superba prestatia Milanului contra Fiorentinei, m-a uns la suflet sacul de goluri marcat "Violei", mai ales ca nu suport deloc aceasta echipa. Singurul regret e ca nu le-am dat mai multe goluri. :D
Bravo Seedorf, Crespo, Kaka si Sheva!

Acum urmeaza marele meci cu Juve... O victorie ar fi aur curat!

Delia
14th December 2004, 22:08
se pare ca noul design al http://www.acmilan.com ne-a fost de bun augur...



Tot cautand statistici, am aruncat o privire si pe site-ul vostru oficial. Mi-au placut doua lucruri:
1)-multe articole sunt putin "poetice" ca sa zic asa(si pe site-ul Interului mai gaseam unele in stilul asta); :ok:
2)- imi place sectiunea "hall of fame"(la "Tutto di noi"), statisticile despre cei care au marcat istoria voastra fiind interesante, la obiect...

***
La site-ul Interului, cel mai mult imi place arhiva... foarte usor am gasit date despre jucatorii care ma interesau.

Sergio
14th December 2004, 22:28
Arhiva Interului e lucrul cel mai de pret al echipei si cred ca asa va ramane mult timp de acum... :drak:

inter
15th December 2004, 11:36
Abramovich mai hotarat ca oricand sa-l ia pe Sheva din iarna ..la schimb cu Crespo + o suma indecenta ... sa vedem daca Galliani rezista tentatiei :p

Delia
17th December 2004, 20:14
Din conferinta de presa a lui Ancelotti:

-intrebat de Manchester United, adversarul Milanului in optimile CL, Ancelotti a dat un raspuns pe placul meu, tre' sa recunosc: "daca vrem sa castigam Liga, trebuie sa intalnim pe parcurs anumite echipe si sa le si invingem"; asta e atitudinea justa, dupa parerea mea....

-in legatura cu Zalayeta si Del Piero: "avem fundasii capabili sa-i infrunte";

-in legatura cu marele meci de sambata: nu il considera decisiv in lupta pentru lo scudetto(de acord cu el, daca Juve s-ar duce la 7 puncte, ar fi un pic mai greu, dar nu imposibil de prins din urma);

-motivarea jucatorilor: "jucatorii stiu cum se abordeaza un asemenea meci si n-au nevoie de motivatii suplimentare";

-legat de adversara Interului, Ancelotti a avut un comentariu foarte "stilat", ca sa zic asa; nu s-a apucat sa declare "ce noroc au avut aia" si "ce greu e pentru Milan, care joaca cu ManU"; a zis ca Porto e un adversar mai prejos decat Barca, Real si Manchester doar pe hartie(sigur, e o declaratie de forma, dar am admirat, cum am zis, "stilul"... unii conducatori din Divizia A ar putea sa ia lectii);

-cuplul Crespo-Shevchenko: relatiile de joc sunt din ce in ce mai bune;

-tactica: va pune accent pe posesia mingii....

alejandro
20th December 2004, 12:56
Milan _ Man U
Real _ Juve
Barca _ Chelsea
Astea par a fi cele mai tari meciuri,cine scapa e mult mai aproape de finala... Barca_Juve :D

Zebrone
20th December 2004, 13:00
finala va fi Juve-Milan :D

cocomic
20th December 2004, 19:47
sper doar sa fie collina de data asta la centru :mda:

Delia
21st December 2004, 13:40
Stiti doar ca mie-mi plac statisticile, asa ca aveti aici....

MILAN MINUTO PER MINUTO...

link (http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=67)

Delia
22nd December 2004, 10:50
AC Milan are cel mai mare numar de nominalizati la Fifa World Player: 5. Este vorba de Shevchenko(al treilea, 253 de voturi), Kaka'(al zecelea, 64 de voturi) , Paolo Maldini(pe locul 21, cu 19 voturi), Cafu(locul 27, 10 voturi) si Nesta(locul 32, cu 6 voturi). Au votat capitanii echipelor nationale din toata lumea, precum si antrenorii echipelor nationale. Sigur ca lui Sheva i-a facut placere ca Marco Van Basten, ilustrul sau predecesor, i-a acordat votul sau. Acelasi Shevchenko, capitan al nationalei Ucrainei, a acordat votul sau brazilianului Adriano. Un gest elegant... :) :ok:

Pe langa asta, Milanul detine si recordul de nominalizati la Balonul de Aur(2004), fiind singura echipa cu 6 jucatori printre cei 50 propusi....

Pentru cei interesati, pe site-ul www.uefa.com se poate vota echipa anului 2004. Aici Milanul are 7 jucatori ce pot fi votati: Nesta, Stam, Maldini, Cafu, Seedorf, Kaka', Shevchenko.

realmadrid.com
29th December 2004, 14:13
Berlusconi Steps Down
12/29/2004 11:45:00 AM

[b]The Italian Prime Minister has resigned from his Presidency role at Milan after 18 years of success.
Silvio Berlusconi has stepped down as President of Milan, leaving the job vacant for the time being with speculation rife on who will succeed the Rossoneri’s most successful president ever.

This suffered decision has been taken to comply with a new law on conflicts of interest and sees the end of an 18 year era.

“Of course I’m sorry; I’m really sorry,” said Berlusconi, “In any way, during my years of presidency, I won more than anyone else in the world.” [b]

http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=40701&idSez=16

Interesant......

Delia
29th December 2004, 17:43
In cei 18 ani ai "erei" Berlusconi(care s-a terminat doar teoretic, in opinia mea, deoarece "Il Cavagliere" va fi mereu alaturi de echipa pe care-a iubit-o de mic copil), A.C. Milan a castigat 23 de trofee: 7 campionate, 4 Cupe ale Campionilor, 2 Cupe Intercontinentale, 1 Cupa a Italiei, 4 Supercupe ale Europei si 5 Supercupe ale Italiei.
Puteti sa cititi mai multe despre asta aici (http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=2536) .

realmadrid.com
30th December 2004, 10:46
Berlusconi si-a dat demisia de la Milan, datorita legii anti-trust din Italia, care spune ceva de genul ca functzia de prim-ministru nu este compatibila cu functzia de presedinte al unei societzatzi comerciale, sau ce o fii AC Milan
Acum, cu plecarea lui Berlusconi, s-a terminat cea mai buna era din istoria Milanului...

Ayrton
31st December 2004, 11:56
Vreau sa urez si eu tuturor suporterilor milanezi in special, dar si celorlati suporteri ai echipelor din serie A un an 2005 cat mai bun si plin de impliniri, si sa-mi exprim dorinta ca si in acest an "Il titulo" sa fie vopsit tot in rosu si negru.
LA MULTI ANI!

cocomic
4th January 2005, 10:06
unei societzatzi comerciale, sau ce o fii AC Milan

paginutza, mai incet cu replici de genul "sau ce o fii AC Milan"... ca daca e sa o luam pe tarabe in talcioc voi aveti cea mai buna masa, cum intri pe dreapta...


Acum, cu plecarea lui Berlusconi, s-a terminat cea mai buna era din istoria Milanului...

'it's not over till the fat lady sings'... voi oricum sunteti obisnuiti cu cantecele din ultimii ani ale 'suplilor' ronaldo, figo... etc :D

inter
4th January 2005, 22:34
:D:D dolo e mic copil pe langa ei :D:D:D

Ayrton
6th January 2005, 17:37
Ah Crespo, cel de-al treilea gol de-al tau pt 4-0 mi-a scos pronosticul de 3-0...

uti2102
6th January 2005, 18:15
Ce-i cu blatul asta ?! :drak: Dak era la noi in campionat meciul Milan - Lecce ar fi fost mai mult ca sigur catalogat blat. :D

Ayrton
6th January 2005, 18:18
Las ca-i bine, ... Juve egal... , suntem pe drumul cel bun!

Delia
6th January 2005, 18:37
Nu i-am vazut pe ai mei, asa ca o sa zic cateva cuvinte despre "verisori", daca imi permiteti. :p In primul rand, tre' sa salut intoarcerea batranului si bunului Hernan, care de cateva meciuri incoace e back in business, ca sa spun asa. :D Crespo a facut treaba prin Italia(minusul lui ar fi accidentarile), parerea mea e ca a gresit cand s-a dus la Circul Chelsea, pentru ca aia habar n-aveau ce vor, de fapt... Noroc ca aveau o banca de rezerve lunga, sa fie loc pentru toti. :D Oricum, campionatul englez nu prea era de Crespo.
Mi-a placut cinismul Milanului, cam asta imi place mie la echipele italiene: dom'ne, cand greseste adversaru' si-ti da mingea, nu incepi s-o invarti, s-o intorci, sa te plimbi, sa pasezi in spate... Profiti de ocazie si gata! :drak: Unii zic ca Lecce nu e cine stie ce adversar... asa o fi, nu au ei planuri marete, dar sunt, oricum, una din revelatiile acestui sezon....

diablo20
9th January 2005, 23:33
Palermo-Milan rezultat final 0-0 :o: :o: /hello /hello . interesanta aceasta echipa care a facut egal si cu inter si cu juve.

Ayrton
10th January 2005, 09:13
Pacat de rezultat... insa am revazut viitorul "balon de aur": Kaka'... e impresionant baiatul asta...

Cosmin777
10th January 2005, 11:27
Eu zic ca o sa fie mai bun decat Ronaldinho. Intradevar pacat de rezultat. Insa sunt sigur ca rosonerii vor castiga si anul asta titlul.

Zebrone
10th January 2005, 11:29
Vezi ca rossoneri nu-s asa siguri ca tine :drak:

Cosmin777
10th January 2005, 11:34
Asa ti se pare tie. O sa vedem la final cine e mai bun. Juve nu poate sa aiba noroc si sa se bazeze pe Nedved pana la final.

Zebrone
10th January 2005, 11:36
Tu te uiti la fotbal sau vorbesti din auzite, ca nu prea pari a intelege fenomenul :o:
Noroc a avut Milanul aseara cu Dida in prima repriza la sutul aluia de la Palermo!

Delia
10th January 2005, 11:43
Nu cred ca se poate spune de pe acum cu certitudine cine va castiga. Impresia mea e ca la ora actuala, Milanul este peste Juve, atat ca lot, cat si ca joc. Conteaza insa cine greseste mai putin...

Complimente lui Ancelotti, care a avut fler nu numai cu brazilianul Kaka', ci si cu Dhorasso asta. Tehnic si puternic, bun la recuperat mingi. Imi place, e un tip care pune osu'.

Cosmin777
10th January 2005, 11:43
Meciu de aseara nu l-am vazut. Dar am vazut destule meciuri, mai ales ale lui Milan si mai putin ale lui Juve. Ca tot vorbim de noroc, cat noroc a avut Juve in meciul direct?

Zebrone
10th January 2005, 11:45
In meciul direct am jucat exact asa cum ne interesa, nu eram neaparat obligati sa invingem. Recunosc ca milanul putea invinge, dar daca nu au bagat-o in ate e vina si problema lor; dar de la un meci sa generalizezi nu ti se pare cam exagerat?