PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48

Iulian.
6th January 2014, 18:34
Cristante a marcat un gol foarte frumos si a aratat ca are tehnica dar si simt al portii (Niang o tot dadea in bara).
Milan si-a cam pierdut timpul cu Niang, care nu prea e bun pentru Italia. Bine ca l-au dat, fie ca si imprumut.


http://i40.tinypic.com/ruzexd.png

SwedishMafia
6th January 2014, 19:49
http://s3.amazonaws.com/br-cdn/temp_images/2014/01/06/keisuke.gif
probabil galliani ii spunea ca-i golul 100 al lui Kaka :))

Doctor_Satan
13th January 2014, 12:09
Am auzit azi ca, dupa "performanta" cu Sasuolo, Allegri zboara si vine Super Pippo.
Daca-i adevarat, voi urmari si eu meciurile Milanului.

SwedishMafia
13th January 2014, 12:52
nu e pippo, ci vesnicul secund: tasotti.

YoNuTzz
13th January 2014, 13:34
Inteleg ca lotul e f slab. Dar sigur nu e mai slab decat cel al lui sassuolo. Si atunci cand mai ai si 2-0 min 15...
S-a luat decizia corecta cu Allegri:
Primul sezon - locul 1
Al 2lea sezon - locul 2
Al 3lea sezon - locul 3
Al 4lea sezon - locul 11 dupa tur.

Acum sa vedem pe cine pun principal...Tassoti nu va fi pastrat pana la final singur...

Doctor_Satan
13th January 2014, 14:45
nu e pippo, ci vesnicul secund: tasotti.

Eu spuneam ce anuntau astia la radio. Pentru el ajungeam sa simpatizez cu Milanul.
Ar fi un pas mare pentru el, iar determinarea si bunul simt (nu discutam despre stilul in care cersea penalty-uri) pe care le-a aratat de-a lungul carierei de fotbalist sunt 2 trasaturi care caracterizeaza antrenorii muncitori care ajung departe. Ar fi pacat sa nu i se ofere aceasta sansa.

SwedishMafia
13th January 2014, 15:07
ac Milan devine un club second hand.din vara va apela la nimeni in drum in antrenorat : pippo sau culone.un club de top, ar fi adus pe klopp sau prandelli.

smiLey.
13th January 2014, 15:36
IN SFARSIT.
Mai bucuros pentru o infrangere nu am fost de mult.Bine ca am scapat de el.
Barbara : “It’s necessary and urgent to change. It’s not tolerable for our fans to watch such unacceptable performances."
Uite una care gandeste.

Iulian.
13th January 2014, 19:09
Gazzetta.it (http://www.gazzetta.it/Calcio/Squadre/Milan/13-01-2014/milan-giorno-inzaghi-allegri-saluti-202052853863.shtml)

Se pare ca Seedorf va veni chiar de joi la echipa.
Sper sa aiba noroc. Fara noroc la inceput de cariera nu va avea rezultate acum cu Milan (poate nici la anul).

In rest .. eu am incredere in el, dar nu stiu daca va reusi sa duca echipa macar pe locul 5 (chit ca va juca in EL, lucru mai rar pt. Milan).
Ar fi vreo 10 puncte pana la punctajul Veronei, care e pe locul 5. Dar e un intreg retur. :yes:


http://i39.tinypic.com/npnin7.png

milanezu
14th January 2014, 02:49
sper sa nu-l mai vad pe bonera in teren altfel nu are nici rost demiterea lui max.

Sir. Eko
14th January 2014, 18:44
@BBCSport
Clarence Seedorf announces his retirement from playing football to become the new coach of AC Milan.

dardar_3
15th January 2014, 14:03
Max trebuia sa plece... si a plecat. Problema e ca nu e singurul vinovat. Fester e inca la echipa insa va pleca si el in curand. Pe langa titlul castigat de Ibra, pardon, de Milan, Max are satisfactia ca a scapat pe rand de:
-Rino;
-Pirlo;
-Ronaldinho;
-Pato;

Si a tot insistat sa joace cu: Emanuelson (jucator mai praf ca asta n-am vazut), Bonera, Montolivo, etc. Cand nu l-a ajutat Abbiatti ne-am luat-o in freza.

Culone pe langa faptul ca a fost un jucator imens (desi n-a castigat Balonul de Aur) e si un tip norocos si sper sa-si inceapa cariera cu dreptul. Schimbari se vor vedea din vara, momentan trebuie sa plutim pe + .

Ma bucura faptul ca vor veni alaturi de el oameni precum Stam sau Crespo si sper sa inteleaga si Zapata ce tre sa faci sa fii un fundas rezonabil.

Forza Milan!

PS: Mi-a placut cum a jucat Honda in primul meci. Sper sa o faca din ce in ce mai bine. /hello

smiLey.
15th January 2014, 16:09
Honda o baga in ate diseara.

YoNuTzz
15th January 2014, 16:26
sunt curios daca prindem un loc de Europa League sau mai important, daca ne dorim sa prindem loc de Europa League.

Stm doar cum trateaza cluburile din italia europa league...

10_koln
15th January 2014, 23:59
Hmm Seedorf antrenor, oare cum va fi?

dardar_3
16th January 2014, 16:03
Sper sa fie la fel de bun ca Leo si sa terminam pe 2. Glumeam desigur. :D

Se incearca aducerea lui Essien mai mult pentru dubla cu Atletico Madrid. Din pacate n-am vazut meciul aseara insa din rezumat inteleg ca baietii sunt pregatiti bine pentru divizia B. :drak:

rahatul ala de Berardi e jucatorul lui Juve si e imprumutat la Sassuolo... Vedem duminica seara cu Verona inspiratia lui "Il Professore"...

Forza Milan!

YoNuTzz
16th January 2014, 16:25
incepe returul :))

este imposibil sa nu facem mai mult de 22 de puncte ca cele din tur :))

YoNuTzz
16th January 2014, 18:36
btw...l-am dat pe matri la fiorentina...

ceea ce nu inteleg eu, este cum draq l-au luat fiorentina, o echipa mult mai buna ca noi...

Nadalfan
16th January 2014, 19:39
Nu sunt accidentati Rossi si Gomez?

SwedishMafia
16th January 2014, 19:42
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1558488_418748478228827_140559024_n.jpg
oribil.:rosu: sper sa fie fake!:D

Dante7
16th January 2014, 23:01
Nooooooooooo !!!!!!!!!! Chiar ca arata aiurea :(


Hmm Seedorf antrenor, oare cum va fi?

Eu nu stiu cand a apucat sa-si ia licenta de antrenor. Sa capete experienta in aceasta meserie, nici nu mai spun...

YoNuTzz
17th January 2014, 22:47
cu allegri nu se mai putea oricum...

retrogradam draq :))

10_koln
17th January 2014, 23:13
retrogradam draq :))

Măcar ești super optimist :D .

Cu el antrenor sper să fie entuziasmul forte și Honda accelerat.

YoNuTzz
17th January 2014, 23:31
m-am referit la timpul trecut, fara accent pe a: am zis: cu allegri retrogradam

milanezu
23rd January 2014, 17:54
a rezolvat seedorf si ultimul obiectiv ramas adica cupa italiei.
ce a fost in capul barbarei de la pus pe non-antrenorul asta?
ar fi bine ca familia berlusconi sa ne lase odata.
nu mai fac nimic pentru club.
fanii din milano ar trebui sa boicoteze meciurile.
asa nu se mai poate.
barbara sa faca experimente pe ma-sa.

YoNuTzz
25th January 2014, 13:52
Dupa Rami si Honda, Essien este al 3-lea jucator venit in iarna asta.

Pentru valoarea noastra, de echipa mica, sunt 3 transferuri ok.

Si cand zic echipa mica, zic adevarul, deoarece doar echipele mici isi dau jucatorii si intaresc echipele mari:

Shevchenko la Chelsea, Kaka la Real, Thiago Silva si Ibrahimovic la PSG.

cand avem o vedeta, o dam imediat la echipele mari si luam refuzati.

Essien e ok ca jucator, daca daca era la varful carierei, il pastra Mourinho...

o sa terminam probabil pe 8-9 sezonul...

Sir. Eko
25th January 2014, 14:01
Essien era zeu candva...dar s-a lovit rau si a mers in spate.
Honda e bun, asa tin eu minte. Cei drept nu l-am mai vazut jucand de mult. Deci..
Rami e catastrofa.

Iar Milan nu e echipa mica.

YoNuTzz
25th January 2014, 14:06
@Eko,

Milan nu era o echipa mica. Acum este.

De cativa ani, vindem orice jucator care atrage cat de cat atentia cluburilor mari, si cumparam doar jucatori cu statutul de free-transfer, sau cu 1-2 mil de euro maxim.

Dar in principiu ne mai dau echipele mari niste jucatori care la ele frecau banca de ani de zile...

Sir. Eko
25th January 2014, 14:08
Eu incercam sa te incurajez...

YoNuTzz
25th January 2014, 14:11
Asta e adevarul. Plus managementul dezastruos.

Ok. Nu ai bani de transferuri bune. Inteleg. Atunci mergi pe mana tinerilor si reconstruieste.

Nu imi lua jucatori de peste 30 de ani, pe gratis.

Asa te invarti in cerc.

Sir. Eko
25th January 2014, 14:13
Pai au tineri pe la echipa ? Au o baza de unde sa ii aduca ? O academie ?

YoNuTzz
25th January 2014, 14:15
Cum sa nu. Chiar Inzaghi antreneaza echipa de juniori care s-a calificat dintr-o grupa cu juniorii lui Barca si Ajax in UCL.

Sir. Eko
25th January 2014, 14:22
Nu stiu ce sa zic. Nu urmaresc si e greu sa imi dau cu parerea.
Pe Balo cum de nu l-au vandut ?

messi19
25th January 2014, 15:50
Nu stiu ce sa zic. Nu urmaresc si e greu sa imi dau cu parerea.
Pe Balo cum de nu l-au vandut ?

da cine il vrea?? :o::o:

El Pistolero
25th January 2014, 16:48
Ati scapat de Nocerino pentru 6 luni. Imprumut la West Ham.

YoNuTzz
25th January 2014, 17:11
da i-am dat pana acum pe matri si nocerino...mai trebuie sa scapam in vara de minim 10 jucatori...

acum 2 zile am scris asta pe threadul de cupa:

Trebuie ca Milanul sa scape de:

Mexes, Robinho, Birsa, Konstant, Nocerino, BONERA, Emanuelson, Zaccardo, Muntari.

so: 1 down, minim 8 to go :))

YoNuTzz
27th January 2014, 21:30
No country for old men: Essien signing makes a mockery of AC Milan's youth policy

true...true...

SwedishMafia
27th January 2014, 23:32
e doar pe 1 an si 1/2. macar atata e de bine,ca fotbalistic...:)) Parca vad ca la vara o sa ajunga prin MLS din SUA :happy

dardar_3
28th January 2014, 10:27
Acum pe bune, intre Nocerino si Essien pe cine alegeti? :D
Essien a fost luat si pentru dubla cu Atletico fiind eligibil sa joace in UCL.

Sir. Eko
30th January 2014, 14:46
Taarabt o sa joace la voi.

smiLey.
30th January 2014, 15:13
Pe youtube e un jucator bun :D
Acum sa vedem daca joaca ceva si in Serie A.In BPL nu prea a impresionat.

Sir. Eko
30th January 2014, 15:20
Pe youtube e un jucator bun :D
Acum sa vedem daca joaca ceva si in Serie A.In BPL nu prea a impresionat.

Pe youtube si eu par bun.
Eu am fost impresionat de el, dar rar. In meciurile in care avea chef. E foarte lenes si imi pare ca nu il duce capu la prea multe. Dar talent are. Sper ca ajuns la o echipa ca Milan sa dea totul.

smiLey.
30th January 2014, 18:34
Pai tocmai asta am vrut sa zic, e un jucator talentat, care face uneori faze foarte frumoase, dar e incostant.

YoNuTzz
30th January 2014, 19:53
AC Milan have announced that Adel Taarabt has arrived in Italy ahead of his move to the club.

Chiar nu stiu ce sa zic...daca este un transfer bun sau nu...

vom vedea...

la prima vedere, nu prea pare a fi unul bun...but we will see :D

Darius
15th February 2014, 13:24
Urmariti-l cu atentie pe Balotelli la antrenament.:))

rvyNs_9zKMU

smiLey.
15th February 2014, 17:07
Si cam asa isi iroseste talentul :))

YoNuTzz
3rd March 2014, 00:02
ok...so dupa 0-2 acasa cu juventus am reusit urmatoarea performanta:

avem asa clasamentul acum:

1. juve - dubla infrangere
2. roma - egal
3. napoli dubla infrangere
4. fiorentina - infrangere
5. inter - infrangere

din 7 meciuri jucate cu echipele de top am strans 1 punct din 21 :))

ducus
11th March 2014, 10:32
Eu am zis de mai multi ani ca daca nu va renunta la bosorogi si nu va improspata echipa cu sange tanar, va ajunge in cele din urma sa se zbata pe la jumatea clasamentului, in afara cupelor europene, si iata ca asa a fost! Oamni bui conform wiki, are 44 (patruzeci si patru!) de jucatori imprumutati, majoritatea tineri, si prefera in timpul asta se se cantoneze cu aceiasi babalaci expirati?! WTF!
Si Inter si uve urmau acelasi trend pana de curand, insa au inteles ca anacronismul nu mai foloseste nimenui, si ca daca vor performanta trebuie sa investeasca si iata ca rezultatele n-au intarziat sa apara!
Milan crede ca fotbalul a ramas la nivelul cand juca miuta cu Real sau Galata in vremurile bune! An dupa an s-a vazut depasita de echipe care in anii trecuti erau mult sub ea, gen Roma, Napoli sau Fiorentina!

YoNuTzz
11th March 2014, 20:18
da, corect. conducerea milanului isi merita soarta...

SwedishMafia
11th March 2014, 20:46
yonutz, la inceputul sezonului l-a atacat pe Berlusconi, iar eu l-am aparat pe zgarcit.Mea culpa. Yonutz avea dreptate:ok:

YoNuTzz
11th March 2014, 20:52
da problema ca nici in iarna nu s-a incercat nimic de viitor...

reconstruim ? ok...scapam de batrani si non-valori si aducem tineri...

dar nu, noi ii aducem pe essien si kaka si mai jucam si cu de-al de muntari...

reconstructia lui peste..

sezonul asta ratam si Europa League, iar sezonul urmator este fizic imposibil sa prindem locul 3 in conditiile in care le avem pe Juve, Roma, Napoli si probabil si Inter va investi puternic in vara. Plus ca pe noi Fiorentina ne bate la orice ora...

o sa urmeze probabil 4-5 sezoane fara UCL...

SwedishMafia
11th March 2014, 20:55
Milan o sa devina Liverpool-ul italiei...:happy Important e sa participi :))

YoNuTzz
11th March 2014, 20:57
daca erau 4 echipe in UCL poate poate, dar asa cu 3 e imposibil...

ducus
12th March 2014, 12:10
Oricum din sezonul 2015/2016 se va schimba tabloul de calificari (noul sistem pt. urmatoarele 4 sezoane) si s-ar putea sa dezavantajeze si echipele italiene, vom vedea ce si cum in vara, cand UEFA ar tb. sa prezinte noul tablou.

Sir. Eko
12th March 2014, 12:13
Urmariti-l cu atentie pe Balotelli la antrenament.:))

rvyNs_9zKMU

:))

YoNuTzz
19th March 2014, 01:24
Marele Maldini: :ok:

And Maldini, who spent 24 years at San Siro, winning six Scudetti and five European Cups, has slammed the running of the club following a second-successive season of disappointment.

"Inside of me there's a mixture of anger and disappointment," he told La Gazzetta dello Sport.

"Not so much because of the results, but because I get the impression they're throwing away what was built with hard work over the last 10 years.

"That makes me feel awful. I know how much work there was behind all those glories, what it took to build such a beatufiul story. It makes me crazy to see everything destroyed.

:(

Iulian.
30th April 2014, 00:50
Daca Milan reuseste sa se califice in Europa League si apoi sa castige trofeul (cum probabil va face Juve anul asta) atunci va deveni a 4-a echipa care are toate cele 3 trofee (care se numeau : Cupa Campionilor, Cupa Cupelor, Cupa UEFA).

Liga Europa (Cupa UEFA) ne lipseste.
Prima a fost Juve (in 1985) care le-a avut pe toate 3.
In 1992 a fost si Ajax (a castigat cupa UEFA) si tot atunci, peste 1 saptamana, Barcelona (CCE).

E drept ca Barca n-a castigat ceea ce se numea Cupa UEFA, care a inceput in 1971-1972,
ci "Cupa oraselor targuri" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Inter-Cities_Fairs_Cup ) - prima editie s-a jucat in vreo 3 ani ('55-'58) :D ...
Ma rog, tinand cont ca Barca are recorduri acolo eu as credita-o cu toate cele 3 trofee "clasice".

YoNuTzz
30th April 2014, 00:55
Daca Milan reuseste sa se califice in Europa League si apoi sa castige trofeul (cum probabil va face Juve anul asta) atunci va deveni a 4-a echipa care are toate cele 3 trofee (care se numeau : Cupa Campionilor, Cupa Cupelor, Cupa UEFA).

Liga Europa (Cupa UEFA) ne lipseste.
Prima a fost Juve (in 1985) care le-a avut pe toate 3.
In 1992 a fost si Ajax (a castigat cupa UEFA) si tot atunci, peste 1 saptamana, Barcelona (CCE).

E drept ca Barca n-a castigat ceea ce se numea Cupa UEFA, care a inceput in 1971-1972,
ci "Cupa oraselor targuri" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Inter-Cities_Fairs_Cup ) - prima editie s-a jucat in vreo 3 ani ('55-'58) :D ...
Ma rog, tinand cont ca Barca are recorduri acolo eu as credita-o cu toate cele 3 trofee "clasice".

1. Milan nu prinde locul 6
2. Daca prinde, nu va castiga Europa League
3. Chelsea le mai are pe toate, dupa ce anul trecut a luat si Europa League

YoNuTzz
30th April 2014, 01:02
de pe wiki:

Juventus, Ajax, Bayern Munich and Chelsea are the only teams to have won all three of UEFA's main club competitions – European Champion Clubs' Cup or UEFA Champions League, UEFA Cup Winners' Cup and UEFA Cup or Europa League.[a]

smiLey.
5th May 2014, 20:07
http://s12.postimg.org/o6o2q8ynt/10pvv5u.jpg (http://postimg.org/image/o6o2q8ynt/)

http://s12.postimg.org/po9j1t3eh/hsl3r8.jpg (http://postimg.org/image/po9j1t3eh/)

http://s12.postimg.org/6hwbymmwp/20u1lxt.jpg (http://postimg.org/image/6hwbymmwp/)

YoNuTzz
5th May 2014, 21:18
oribila daca vor fi acestea.

SwedishMafia
5th May 2014, 22:29
Imi place.Mai ales aia ros-negru :D

YoNuTzz
19th May 2014, 00:03
In acest sezon mizerabil, nu doar ca am ratat UCL-ul, dar la cat de slaba e serie A, am reusit sa ratam si Europa League :))

- Sezonul viitor e imposibil sa prindem UCL-ul in conditiile in care sunt doar 3 locuri:

Unul va fi ocupat de Juventus, altul probabil de Inter daca baga bani indonezianul si altul de Roma / Napoli

Sa speram ca prindem Europa League la anul.

SwedishMafia
19th May 2014, 00:16
eu doar sper sa plece bonera, Zapata, inconstant, muntari, essien , zaccardo, Amelia , abate, rami :D

milanezu
19th May 2014, 01:01
si ce crezi ca milan o sa aduca ceva mai bun in locul lor?
mai viseaza.
ma bucur ca s-a terminat acest sezon de cosmar.

patriot
19th May 2014, 01:03
nu vezi ca nu baga mafiotu ala bani,el baga banii in bunga bunga,oricum fisa aia are o fata perversa,imi starneste niste instincte animalice..... eu sunt multumit ca s au dus Parma in EL si nu Torino,care oricum sunt cam prosti,au ratat un penalty in minutul 93,ei sunt un fel de Rapid,intotdeauna cand pierd e vina lu Juve,a arbitrilor,a mafiei,intotdeauna fiind un complot

Shinnok
19th May 2014, 04:09
Barbara e the boss! Veti vedea ca AC Milan se va transforma in bine:D:cool:

dardar_3
4th June 2014, 13:34
Menez si Alex tocmai au semnat cu Milan. :D
Urmeaza Rami si Santon. :great:

Balo se vad duce la Arsenal si in locul lui poate veni Negredo.
Zilele urmatoare urmeaza sa fie anuntat oficial Pippo ca antrenor principal.

YoNuTzz
5th June 2014, 00:47
menez si alex sunt ok.

avem parteneriat cu psg. noi le dam valorile: ibra, thiago silva, ei ne dau jucatorii de care nu au nevoie :))

btw..

Balotelli reaches Galatasaray deal


Mario Balotelli is set to depart AC Milan to join up with Galatasaray, having thrashed out personal terms. He will join his former boss at Manchester City, Roberto Mancini, in Turkey.

DOAMNE AJUTA !

dardar_3
5th June 2014, 11:35
Balo va pleca sigur insa e si Arsenal pe fir. Poate dupa ce scapam de el reuseste si ElShaarawy sa joace fotbal.
Variante pentru inlocuirea lui Balo sunt inclusiv din pepiniera proprie: Paloschi, Petagna. Insa se vorbeste si de Negredo (slabe sanse pt ca asta vrea in UCL) sau de Mandzukic (posibil).

Sir. Eko
5th June 2014, 13:58
Cu Balotelli care ii treaba ? E dat afara pentru ca e prost, sau pentru ca joaca prost ?

YoNuTzz
5th June 2014, 13:59
Nu cred ca Wenger e suficient de ******* incat sa-l ia pe Balotelli. Sigur ajunge la Galata, doar astia iau jucatori expirati, dar cu nume.

@ Eko - in 95% din meciuri nu joaca nimic

Da un super gol, apoi face 10 meciuri in care nu pune piciorul pe minge. Mai da un golazo, apoi iar iese flop of the match 10 etape...

Plus ca strica si vestiarul.

Sir. Eko
5th June 2014, 14:03
Nu cred ca Wenger e suficient de ******* incat sa-l ia pe Balotelli. Sigur ajunge la Galata, doar astia iau jucatori expirati, dar cu nume.

@ Eko - in 95% din meciuri nu joaca nimic

Da un super gol, apoi face 10 meciuri in care nu pune piciorul pe minge. Mai da un golazo, apoi iar iese flop of the match 10 etape...

Plus ca strica si vestiarul.

Hmm. Ii place lui Wenger de el. Pe langa asta nici nu prea sunt atacanti pe piata...care sa fie si buni. Nu ii exclus, daca are si pretul mai scazut. Il vad pe Wenger sa incerce sa il controleze cumva. Desi nu cred ca ii posibil.

YoNuTzz
5th June 2014, 23:14
Alex undergoes AC Milan medical

Alex e un zeu pe langa Bonera :))

SwedishMafia
5th June 2014, 23:42
Alex undergoes AC Milan medical

Alex e un zeu pe langa Bonera :))

poti adauga mexes, Zapata, rami :)
tinand cont ca berlusca investiteste precum negoita, ma astept sa ia ceva parametro zero...psg da 50 mil pe david luiz, Milan ia la pret..zero...si rezultatele vor fi tot zero. Candva, Milan dadea 40 mil euro pe nesta, acu, 0 euro.Trist.

YoNuTzz
9th June 2014, 15:29
ce vrei. trebuie sa ne acceptam noua conditie de echipa mica..

SwedishMafia
9th June 2014, 19:39
cica rami va semna cu AC Milan. penibil. Sper sa gasim un club atat de imbecil incat sa dea multe milioane pe abate.E petarda.
superpippo, oficial, e noul antrenor al echipei. Cica berlusca ar fi dispus sa cumpere jucatori, deoarece e fan super pippo.

YoNuTzz
10th June 2014, 09:32
so:

AC Milan sack Seedorf and appoint Inzaghi.

Nu vad ce ar putea sa faca Pippo mai multe decat Seedorf avand in vedere lotul...

Shinnok
10th June 2014, 09:58
nu conteaza, este Pippo :D #nostalgia

smiLey.
14th June 2014, 15:16
Menez a semnat.

SwedishMafia
15th June 2014, 02:18
cica imbecilii astia din conducerea lui ac Milan, ar vrea sa il vanda pe balotelli. n-as avea nimic impotriva, daca in locul lui, ar aduce pe cavani sau falcao, da, parca vad ca-l vor inlocui cu un atacant de genu negredo sau giroud...:)))

YoNuTzz
15th June 2014, 03:45
cica imbecilii astia din conducerea lui ac Milan, ar vrea sa il vanda pe balotelli. n-as avea nimic impotriva, daca in locul lui, ar aduce pe cavani sau falcao, da, parca vad ca-l vor inlocui cu un atacant de genu negredo sau giroud...:)))

a venit deja menez...cred ca e suficient pentru berlusca :))


oricum nu prea conteaza...

Sezonul viitor: avem asa: 3 locuri de UCL

- avem deja 3 echipe mult peste noi: Juve, Roma si Napoli, la care se adauga si Inter, deoarece indonezianul va face transferuri...

deci speram maxim la locul 5, care nu ma incalzeste deloc, deci nu prea ma intereseaza ce ciurucuri expirate si bineinteles free-transfer-uri mai aducem in vara asta.

la milan e simplu - ramanem o echipa de pluton pana vinde berlusconi.

SwedishMafia
29th June 2014, 23:01
Tot mai multe stiri care vin mai ales din Brazilia, spun ca Kaka va activa clauza care-l elibereaza de contractul (30 iunie e data limita)pe care inca il mai are cu AC Milan.Un jucator important in istoria lui Milan.Pacat ca nu si-a luat adio de la fani.Poate o va face cand se va retrage.

Zbarnaie toate presa din italia, de articole care zic ca Milan e interesata de Iturbe.E chiar atat de bun?Cica si hotii de la juve sunt interesati de iturbe.Ca sa faca rost de bani pt iturbe, se va face economie din salarul lui Kaka, vanzarea lui Robinho.Sper ca Zapata sa aiba oferte, ca sa scapam de el :D Cum abiatti are 69776 de ani, ar merge un Ochoa, nu ? :D

Cica Milan vrea sa faca schimb cu Rubin Kazan: birsa pentru...eremenko....wtf? cine-i eremenko? Cand ma bucuram ca scapam de alt mediocru, il inlocuim cu alt mediocru.Sper sa nu plece de jong.

SwedishMafia
29th June 2014, 23:24
Milan e interesata de Iturbe.E chiar atat de bun?.

Da, e bun :DYoutube a rezolvat dilemma.yiitFhEc8PY

Omu are nitro.Zici ca e robben.Si are numai 20 de ani.:D
Daca tot am facut pomana araboilor de la psg,cand ai dat pe ibra la pretu ala....asa, poate galliani face cumva si ia pe unu dintre lavezzi /pastore. :D

YoNuTzz
30th June 2014, 17:30
Oficial: Kaka si-a reziliat contractul cu AC Milan. Brazilianul de 32 de ani este noul jucator al clubului american Orlando City, dar va juca sub forma de imprumut la echipa la care a inceput fotbalul, Sao Paolo.


Multumim Kaka !

dardar_3
1st July 2014, 23:13
Grazie Kaka! Un jucator formidabil care a scris istorie pentru Milan! :great:

SwedishMafia
8th July 2014, 02:04
Milan incepe sa renunte la jucatori. Amelia, kaka, probabil robinho, birsa(imprumutat), essien, zaccardo e posibil sa plece, bakery traore a plecat,emanuelson a plecat. Abate va fi transferat daca nu isi prelungeste contractul, deoarece ar intra in ultimul an de contract.Matri ar putea fi moneda de schimv pentru un schimb cu genoa pentru fundasul croat.

In mod normal ar trebui sa renunte si la constant.Parca au renuntat si la Silvestre, care era imprumutat de la inter.Dupa ce l-au luat gratis de la roma,galliani vrea sa-i reduca din salar lui mexes.La ce mondial a facut Columbia, daca au o oferta buna pt Zapata, sa-l vanda.

Nu inteleg de ce au prelungit cu muntari.In schimb, buna decizia de-a-l achizitiona defimitiv pe poli,Vor fi mari asteptari din partea lui elsha.Cica Milan ar vrea sa-l aduca pe Cerci.Iturbe ar fi un super-transfer, insa probabil va prefera sa joace in CL cu juve.

smiLey.
9th July 2014, 20:10
https://www.youtube.com/watch?v=ZppKDFgeOIY

S-a reunit lotul (fara cei care au participat la Mondial)
Ce intrare Inzaghi, toti jucatorii in banci ca la scoala.Sper sa scoata untul din ei.
Daca nici cu el pe banca Milan nu e in stare sa bage mingea in ate ar trebui vandut tot de la mijloc in sus.
Milan o sa joace 4-3-3 si o sa vina sigur un titular pe dreapta, sa vedem cine.

YoNuTzz
12th July 2014, 15:48
Milan complete Rami signing

ataaat ! al 2-lea transfer dupa Suarez ca valoare in vara asta :D

SwedishMafia
12th July 2014, 19:31
Jucator de nivelul lui lorient, care era disperat sa ramana la AC MILAN.Penibil.Club fara pic de ambitie.Asa jucator, asa rezultate...

dardar_3
17th July 2014, 09:51
Milan - Renate 2-0 in al doilea amical al verii.
Golurile au fost marcate de ElShaarawy si Saponara. Pariul lui Pippo pentru noul sezon pare a fi Hatchim Mastour, un jucator de mare perspectiva. :ok:

Urmeaza turneul din USA, unde suntem in grupa cu Olimpiakos, City si L'pool.

Lucian86
21st July 2014, 12:12
Hachim Mastour
Nascut pe 15.06.1998 (16 ani impliniti in momentul de fata)
Italian de origine marocana dar nascut in Italia la Reggio Emilia.
Mijlocas ofensiv sau cum spun italienii "trequartista". Are o tehnica exceptionala si un fizic pe masura. L-am vazut intr-un interviu si parea un baiat ok. De vazut insa cum se va comporta cand va pune mana pe niste bani adevarati, fetele ii vor da tarcoale si va avea varsta sa umble prin toate cluburile din Milano :D
Sunt curios daca apuca sa joace putin sezonul asta. E inca foarte tanar
http://archivi.diariodelweb.it/img/620/311/311313-640x640.jpg

http://www.transfermarkt.it/hachim-mastour/profil/spieler/253267

kGQ07CU8Yjk#t=13

dardar_3
22nd July 2014, 13:07
A fost rezerva la ultimul meci cu Seedorf pe banca sezonul trecut. Din punct de vedere fizic nu e pregatit pentru seniori insa 10-15 minute cred ca va intra din cand in cand.

El este in lista jucatorilor din prima echipa:
http://www.acmilan.com/it/teams/roster

Programul amicalelor din SUA:

GIOVEDI' 24 LUGLIO: Olympiacos-Milan, Toronto, ore 20.00 (ora locale) allo stadio BMO Field. (ora 04.00 la noi)
DOMENICA 27 LUGLIO: Milan-Manchester City, Pittsburgh, ore 16.00 (ora locale) allo stadio HEINZ Field. (ora 00.00 la noi)
SABATO 2 AGOSTO: Milan-Liverpool, Charlotte, ore 18.30 (ora locale) allo stadio BANK of AMERICA. (ora 02.30 la noi)
LUNEDI' 4 AGOSTO: Finale, Miami alle ore 20.00 (ora locale) allo Sun Life Stadium. (ora 04.00 la noi)

Vestea buna e ca se para scapam de Robinho, care nu va face deplasarea in state! :D
Mario se va alatura si el lotului direct in SUA probabil fumat si sictirit de fotbal. Sa vedem cum il va motiva Pippo.

Zvonurile de pana acum:

-Romulo -> ar fi o achizitie buna, poate juca si fundas dreapta si costa doar 8m (Inzaghi il doreste cu orice pret);
-Criscito -> slabe sanse sa vina;
-Isco -> imprumut destul de dificil de realizat;
-Nani -> probabil cere destul de mult portughezu si la Milan banutii sunt greu de gasit;
-Cerci -> telenovela verii;
-Lavezzi -> ar fi impotriva firii sa cumparam argentinieni;

La plecari se vorbeste de:
- Mario -> Arsenal, Galata;
- De Jong -> Manchester;
- Robinho -> echipe din SUA sau Brazilia;

dardar_3
25th July 2014, 11:42
Primul meci in USA a fost cu Olimpiakos. N-am apucat sa vad decat vreo 20 de minute (meciul a inceput la 3 dimineata :mda:). Echipa a pierdut cu 3-0 insa baiatii sunt abia la inceput de drum. :ok:

Urmeaza meciul cu City de duminica seara (ora 12 noaptea).

smiLey.
25th July 2014, 16:34
Mult mai in fata grecii cu pregatirea si noi nu avem toti jucatorii la dispozitie.
Deocamdata nu inseamna nimic aceasta infrangere.

YoNuTzz
27th July 2014, 00:27
corect, grecii sunt in fata cu pregatirea, dar sa vedeti ce batai ne vom lua si de la man city si liverpool...

probabil vom termina "grupa" cu 0 puncte si un golaveraj ceva genul 0-10 lejeer...

SwedishMafia
27th July 2014, 23:32
ac Milan 0 man city 4, in min...28:hmm:

milanezu
27th July 2014, 23:37
iarasi isi bate joc city de milan.
de fapt nu mai mira nimic in legatura cu milan.
nu mai suntem de mult in elita fotbalului.

YoNuTzz
27th July 2014, 23:41
corect, grecii sunt in fata cu pregatirea, dar sa vedeti ce batai ne vom lua si de la man city si liverpool...

probabil vom termina "grupa" cu 0 puncte si un golaveraj ceva genul 0-10 lejeer...

era evident...

intr-un amical de anul trecut la un moment dat era 5-0 ptr man city...

sa vedem...poate ne dau vreo 7-8 acum...

SwedishMafia
27th July 2014, 23:46
cand joci cu constant, ce sa te astepti...asta nici la steaua n-ar juca.

YoNuTzz
28th July 2014, 00:06
vad ca meciul apare ca este intrerupt...

bogdan_nj
28th July 2014, 00:23
Au aruncat prosopul milanezii

YoNuTzz
28th July 2014, 00:29
bine draq ca am terminat pe 8 in serie A si nu jucam in vreo competitie externa ca ne facem de kkt grav de tot...

asa ne putem face de ras doar in serie A...


si...bineinteles, dupa logica lui berlusconi, inzaghi va fi dat afara prin etapa a 10-a, deoarece in mod cert inzaghi sau seedorf reprezinta problema...:))

SwedishMafia
28th July 2014, 00:42
nu degeaba ciobanu e tovaras cu Berlusconi... ciobanu> galca(antrenor la nivel de juniori), berlusca>inzaghi(antrenor la nivel de juniori) :happy In loc sa aduca un Jurgen Klopp, aduce pe pippo...:))

dardar_3
28th July 2014, 09:51
Poate in visele tale umede Gigi e tovaras cu Berlusconi. Am vazut repriza a doua. Inafara de gol, City n-a miscat deloc. :D Bine, era golul de 5-1. Mario a inceput repriza a doua destul de nervos. :))

Aceste amicale au doar latura economica.
Isco si Dzemaili sunt aproape de a semna cu Milan. :great:

dardar_3
28th July 2014, 15:54
Astazi la 20.30 se trage tintarul Serie A care va incepe la sfarsitul lui August.
Mai multe detalii:
http://www.italianfootballdaily.com/serie-2014-15-fixture-list-parameters/#.U9ZHAfmSyZM

Doctor_Satan
28th July 2014, 16:59
De cand cu numirea lui Inzaghi am zis ca voi urmari Milanul, dar cred ca n-o sa apuc prea multe meciuri.
Chiar sunt curios cum va evolua ca antrenor, deoarece determinarea lui ca jucator il face sa fie atacantul meu preferat. Daca va reusi sa le insufle si jucatorilor spiritul sau, va construi niste echipe frumoase.

dardar_3
29th July 2014, 09:46
Primele 3 meciuri din noua editie:

Milan - Lazio
Parma - Milan
Milan - Juve

:)) Presimt ca mai mult de 1 punct nu facem daca nu cumparam portar. Agazzi e din Cartea Junglei iar Gabriel va ramane mereu o tanara speranta.
Fester iar ne ameteste ca va face transferuri: Cerci, Douglas Costa, Campbell, Don Santos... vrajeala... In curand vom juca in atac: Zigoni-Beretta.

YoNuTzz
31st July 2014, 01:43
Milan - Lazio X
Parma - Milan 1
Milan - Juve 2

facem 1/9

YoNuTzz
31st July 2014, 01:43
Milan - Lazio X
Parma - Milan 1
Milan - Juve 2

facem 1/9

dardar_3
31st July 2014, 10:46
Pacat ca nu jucam cu Juve prin Noiembrie asa sa-si puna amprenta si Allegri.
In fiecare zi presa il da transferat pe Robinho (Olimpiakos, Besiktas, Vanuatu, Bora Bora...) dar nu scapam de parazitu asta deloc.

Urmeaza pe 2 august meciul cu Liver'fool...

YoNuTzz
3rd August 2014, 11:53
0-3 cu olympiakos
1-5 cu city
0-2 cu liverpool

sper ca anul viitor organizatorii sa nu mai invite asa petarde echipe precum milan...

dardar_3
6th August 2014, 15:57
In sfarsit au plecat "vedetele":

http://i57.tinypic.com/241mu5z.png

(Acerbi, Traore, Constant)

Bonus: Robinho e ca si transferat la Santos. Zilele ce urmeaza se va parafa transferul, brazilianul ajungand la el acasa.

Armero vine in locul lui Constant care s-a transferat la Trabzonspor. Nu stiu ce sa zic insa cu siguranta e o varianta mult mai buna pe pozitia de fundas stanga fata de ce exista acolo. Suma de transfer: gratis cu optiune de cumparare peste 1 an:D

Insa bomba se pare ca vine cu aducerea portarului Diego Lopez, imprumut de la Real Madrid. Poate reuseste Fester sa-l ia si pe Isco. Carleto isi face datoria. Hala Madrid! Pot sa promita astia si un rinichi al lui SES ca nu ma intereseaza.

Pana nu va investi un pic Berlusca, va fi greu si cu Palermo sezonul viitor.
Apararea insa va arata destul de bine:

---------------------Lopez------------------
DeSciglio----Rami------Zapata/Alex----Armero
--------Poli-----NigelDeJong-----Muntari---------

In atac vor putea fi folositi momentan:

--------Menez----------ElShaarawy------
---------------Balo--------------------

Se vorbeste mai nou de Pandev. :mda: Pazzo e dorit de Wolfsburg si 10mil sunt aur curat pentru Milan.
Cerci e omul care-l cere Pippo (ma intreb oare de ce).

Formatia care va infrunta Chivas, ora 2 (cred ca nici o sticla de whisky n-ar putea sa bata echipa actuala):
AGAZZI - ABATE - ALEX - MEX - ALBERTAZZI - POLI - CRISTANTE - MUNTARI - HONDA - BALOTELLI - NIANG

Pentru Agazzi se intereseaza Sassuolo daca vine Diego Lopez.

Forza Milan!

YoNuTzz
7th August 2014, 00:58
oo...am scapat de constant :D ataaat :D

sper sa scapam si de robinho...

chiar...am auzit ca de jong se duce dpa van gaal la man utd...ar fi mai bine pentru el :ok:

cat despre serie A, peste: juve, roma, napoli, inter, fiorentina nu avem cum sa terminam.

DAR avand in vedere ca nu jucam in cupele europene, poate reusim sa terminam pe locul 6 :D

Nadalfan
7th August 2014, 10:06
De ce il lasa Juve pe Armero sa plece?Omu' e un foarte bun.
Echipa lui Milan n-arata chiar atat de rau.Cu Lopez postul de portar e asigurat.Cu De Sciglio,Rami,Alex si Armero ai printre cele mai bune aparari din Seria A.Alex e un mare plus pentru Milan.Plus ca il mai ai si pe Zapata rezerva care nu e foarte rau.De asemenea,il mai ai si pe Abate pe banda.
In atac echipa arata destul de bine anu' asta.Ar fi bine sa plece Pazzini.10 mil sunt bani buni pentru Milan.Balotelli,Menez,SES,Honda si Niang sunt destul de ok toti.Niang ma astept sa aiba un sezon bun.
La mijloc insa sunt probleme mari.Montolivo mai are destul pana-si revine si daca mai pleca si De Jong va fi haos total.Doar Poli ce mai are valoare ca in rest toti sunt slabi.

dardar_3
7th August 2014, 22:59
N-am vazut meciul cu Chivas insa Milan a castigat cu 3-0 (Niang, Balo si Pazzo).
Armero vine de la Udinese nu de la Juventus. Daca te referi ca a renuntat in a-l mai cumpara, Evra a fost preferat in locul columbianului. Max va reusi sa se impuna insa abia din sezonul 2 :D Acum echipa va merge din inertie.

Abate va pleca in curand la PSG (asa se tot zvoneste) si tocmai de aceea Pippo nu prea a contat pe el, mai ales ca a venit dupa WC din Brazilia.

Stirea zilei: Robinho la Santos (oficial). :D :great:

Diego Lopez va semna cu Milan si cred ca va fi titular indiscutabil. Apararea sta destul de rau insa problema este la mijloc unde ne trebuie un coordonator de joc foarte bun. Se pare ca Cerci va veni totusi pana la finalul mercato-ului.

Forza Milan! :great:

YoNuTzz
7th August 2014, 23:57
Official: Milan's Robinho joins Santos on loan

ataaat :D

Nadalfan
7th August 2014, 23:58
In situatia actuala Cerci mi se pare o extravaganta pentru Milan.Sa dai peste 20 de mil pe un singur jucator(ma indoiesc sa-i dea drumul Torino pe mai putin).

SwedishMafia
9th August 2014, 13:44
Diego Lopez va semna pe 4 ani cu AC Milan.

smiLey.
14th August 2014, 15:01
Milan in cautare de o extrema.Nume vehiculate: Douglas Costa, Cerci, Lavezzi sau Taarabt ca ultima varianta.
Se vorbeste si de un mijlocas (Grenier). Cica Berlusconi e dispus sa deschida portofelul...nu cred nimic pana nu vad.

YoNuTzz
24th August 2014, 12:09
am castigat trofeul TIM. suntem cei mai smecheri :D

dardar_3
24th August 2014, 19:55
Milan a jucat aseara destul de bine. Mi-a placut mult cum a jucat Honda! Essien parca e din alt film comparativ cu sezonul trecut cand era doar o fosila cu Allegri pe banca. Super Pippo! :ok:

Balo a plecat, SES a marcat!:D Ne trebuie un atacant central si sper sa rezolve Fester problema asta cat de curand.
Mexes si De Jong sunt si ei pe picior de plecare.
Duminica va fi foarte interesant derby-ul cu Lazio!

YoNuTzz
24th August 2014, 20:09
daca il luam pe jackson martinez, ne-am scos :D

smiLey.
25th August 2014, 02:52
Ar fi bun Martinez, daca nu merge si Destro.Oricum eu il vreau pe Torres pls pls

Stifi Jamaicanu
25th August 2014, 03:00
Și eu l-aș vrea pe Torres, dar a ajuns deja la 30 de ani și nu este sigur că va confirma. Ar trebui să ne luăm gândul de la Jackson Martinez.

Zilele astea ar trebui să vină și Cerci.

Doctor_Satan
27th August 2014, 14:35
De ce Torres? Nu rateaza suficient Milanul?

In privinta plecarii balotului, bine ca s-a dus. La ce caracter infect are in el, ma mir ca-l mai vrea vreun antrenor. Realizari sportive 0 si gura mai mare decat el.

Nadalfan
27th August 2014, 14:55
daca il luam pe jackson martinez, ne-am scos :D

Si eu vreau ca Dortmund sa nu mai cedeze pe nimeni si sa-i aduca inapoi pe Gotze si Lewandowski :))

Ce se mai stie de Montolivo?Prinde sa joace in 2014?
Torres cica are salariu prea mare si nu vine.N-ar fi o pierdere prea mare.
Mie asta mi se pare o echipa destul de buna.Lopez in poarta e foarte bun,iar De Sciglio,Alex si Armero sunt si ei jucatori buni.La celalalt fundas central s-ar putea sa fie o mica problema.Mijlocul pana revine Montolivo e cam praf.Poli si De Jong sunt decenti,dar Muntari e varza.Nici in atac nu prea e bine.SES probabil ca va juca inspre stanga,iar Menez si Hondo in dreapta.Pana aici totul e ok,dar ca varf nu prea are cine sa joace.Pazzini niciodata nu mi-a placut.

dardar_3
27th August 2014, 16:56
Montolivo o sa revina in 2-3 luni.
Torres sper sa nu vina.
Nu cunosc insa cum joaca pustiul lui Chelsea: Van Ginkel insa cluburile se pare ca s-au inteles si daca accepta si jucatorul (care pana acum a refuzat Benfica) va veni sub forma de imprumut fara suma fixa de cumparare. Cert este ca Pippo l-a cerut cu insistenta.

Pe fir se afla si Biabiany unde Parma are probleme si putem profita. Ciudat este ca Milan acum e genul de echipa care se duce la usa si bate: "Cioc, cioc! Aveti vreun jucator care sa ni-l imprumutati mocca?" :D

Auzisem ca banii pe transferul lui Mario la Liverpool s-au varsat direct in conturile lui City. :drak: Minunat! :D

Stifi Jamaicanu
27th August 2014, 22:46
E cam făcut transferul lui Torres, din ce apare pe net.


Con un messaggio postato sul suo profilo Twitter, Adil Rami spegne le voci di mercato, più che fondate, emerse oggi su un suo possibile passaggio al Monaco. Ecco il testo del tweet: "Grazie mille a tutti per i messaggi,veramente MA sono rossonero e non mi muovo dal Milan. Forza Milan, con molto rispetto al Monaco".

Răspunsul lui Rami a fost frumos :)

SwedishMafia
28th August 2014, 22:35
AC MILAN Low cost... echipele serioase dau salarii de la 6 mil euro in sus, iar lui torres vor sa-i dea 3,5 mil...:)) rezultatele vor fi pe masura,la fel si nr de abonamente vandute.

YoNuTzz
29th August 2014, 19:39
nu mai prinde milan meci cu peste 30 000 de oameni in tribuna sezonul asta, mai ales fara UCL...asa se mai umplea stadionul la un meci cu barca...

smiLey.
29th August 2014, 20:05
Finala UCL din 2015-16 cica s-a stabilit pe San Siro.
In alte stiri, Torres e asteptat la Milano pentru vizita medicala in seara asta sau sambata dimineata.

Stifi Jamaicanu
29th August 2014, 20:09
Sky Italia spune că mâine va avea loc vizita medicală. Cam asta e... 2 ani avem atacant de clasă mondială :))

smiLey.
29th August 2014, 20:38
Clasa mondiala nici pe departe :)) Dar poate sa confirme, nu cred ca si-a pierdut "instinctele" in fata portii in totalitate, chiar daca perioada asta la Chelsea nu ia priit deloc.

Stifi Jamaicanu
29th August 2014, 20:40
Eram ironic. La Chelsea nu a confirmat din cauza presiunii pe care a avut-o atunci când s-a transferat. Sper să confirme la noi, dar nu prea îmi fac speranțe.

YoNuTzz
29th August 2014, 22:17
suntem atat de pielea ***** incat nici macar nu l-am transferat...2 ani loan :))

Stifi Jamaicanu
29th August 2014, 22:48
E împrumutat doar în acte pentru a dribla niște taxe și alte lucruri de ordin financiar.

smiLey.
30th August 2014, 00:06
http://i.imgur.com/NxnpDI0.jpg

http://i.imgur.com/MBxXGGJ.jpg

Stifi Jamaicanu
30th August 2014, 19:13
ORo0j0h009E
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10646916_818443398188673_96435967459632597_n.jpg?o h=46744a17d5adea430401befcdec6dc09&oe=546EB42A

SwedishMafia
30th August 2014, 21:48
Din pacate in Serie A vin multi 30+..Daca esti campionat tare, echipele aduc un reus sau james rodriguez, nu jucatori care au dat maximul la man utd(tevez)sau torres(Liverpool).

smiLey.
30th August 2014, 22:46
Il prefer in favoarea lui Soldado, Borini sau Mitroglou totusi.Si varsta e pana la urma doar un numar, plus ca a venit pe gratis, deci nu mai conteaza.Dupa 30 de ani esti deja experimentat si la nivel fizic poti sa dai 100% minim 2-4 ani, conteaza si de jucator (Di Natale, Totti)

Stifi Jamaicanu
30th August 2014, 23:29
Taarabt, Dzemaili sau Van Ginkel sunt jucători care ar mai putea să vină la Milan în această vară, cel puțin unul dintre ei.

Stifi Jamaicanu
1st September 2014, 13:33
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10610711_819094298123583_4363150240885460233_n.jpg ?oh=af1f830fef2fd8cef67cd29e354038fe&oe=54636334&__gda__=1415389278_4199fd8e38bf4a0b79bf59a613429d9 4

dardar_3
1st September 2014, 15:22
O campanie foarte buna de achizitii vara asta:

Lopes (free)
Rami(clausa), Alex (free), Armero (loan)
van Ginkel (loan)
Torres (loan), Menez (free)
Biabiany (la schimb cu Zaccardo + 4mil)

Au plecat: Balotelli, Gabriel, Zaccardo si urmeaza Cristante.

Niang este indispensabil. :D

Ieri seara s-a miscat destul de bine Milan cu Lazio si scorul putea fi mai mare de 3-1. :great: Deocamdata suntem pe primu loc. Urmeaza deplasarea de la Parma apoi derby-ul cu merda!

Stifi Jamaicanu
1st September 2014, 16:49
Încă nu s-a încheiat perioada de mercato pentru noi. Cristante e o mișcare proastă și prețul e destul de mic.

Există zvonuri legate de Suso și Borini.

dardar_3
1st September 2014, 17:58
Cristante e destul de agresiv insa parca mai bine il tinem pe De Jong. Basca nu il poate tine pe van Ginkel pe bara dupa ce i-a promis aluia marea cu sarea. Desi n-a venit Cerci, i-a facut si lui Pippo un cadou prin venirea olandezului. Sunt curios cum va juca El Nino meciul urmator. :great:

Pe niciunu dintre Suso si Borini nu i-am vazut jucand asa ca nu ma pronunt.

Nadalfan
1st September 2014, 18:04
Borini nu e un jucator rau.Totusi,singura varianta prin care il vad venind e sa fie imprumutat.Tranfser definitiv nu vad deoarece Liverpool a refuzat oferta de 13 milioane de lire pentru el de la Sunderland.Milan nu pare sa dispuna de banii astia in momentul de fata.

smiLey.
1st September 2014, 19:09
Cristante nu trebuia cedat...

dardar_3
1st September 2014, 22:49
Zaccardo i-a refuzat pe parmegiani si transferul lui Biabiany a picat. :D

Fester se pare ca a dat 7 mil pe Giacomo Bonaventura de la Atalanta. Bun transfer! :ok:

Stifi Jamaicanu
1st September 2014, 23:24
Într-adevăr o lovitură transferul lui Bonaventura și cred că ne va ajuta. Inter negocia cu Atalanta de ceva zile transferul lui, dar faptul că Guarin nu a plecat la Valencia/Zenit le-a îngreunat misiunea nerazzurilor.

Ar urma să vină și Suso din iarnă gratis, dar nu este nimic oficial.

YoNuTzz
2nd September 2014, 00:37
pana la urma pentru "bugetul" lui milan a fost o vara ok cu venirea lui alex, menez, diego lopez, torres, van ginkel, armero, bonaventura...

man utd a cheltuit vreo 200 de milioane...noi aproape 0 :))

Stifi Jamaicanu
2nd September 2014, 00:41
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10610718_819495101416836_4563566329189549493_n.jpg ?oh=c677f0ab02820c38cf94dfe2a3255e9c&oe=547FA30E&__gda__=1417502343_a41b28ab201d8f54e3a071306ab64b2 2

Sper că Biabiany a dat înapoi fularul :))

smiLey.
2nd September 2014, 01:01
Bonaventura, bun, foarte bun transfer.

Nadalfan
2nd September 2014, 11:46
Milan anu' asta a avut cea mai buna campanie de achizitii din ultimii 4-5 ani fara niciun dubiu.Au adus jucatori de valoare in toate compartimentele.Cu echipa asta se poate termina pe locul 3 lejer,zic eu.

Doctor_Satan
2nd September 2014, 13:47
Daca Inzaghi a avut vreun cuvant de zis in aceste transferuri, astia-s jucatori studiati ore in sir si sunt exact pentru ce vrea el.
Sper sa debuteze cu un trofeu.

dardar_3
2nd September 2014, 13:59
Bonaventura a fost jucatorul monitorizat zile in sir atat de Milan cat si de Inter. Din pacate joaca pe postul lui El Shaarawy in banda insa e bine ca exista un lot foarte competitiv.

Cele 2 echipe care se pot forma:


---------------Lopez-----------------
Abate----Alex----Zapata---DeSciglio-
--------Poli---DeJong--vanGinkel---
------Honda--------------ElShaarawy
---------------Torres------------------


---------------Abbiati------------------
Bonera------Mexes----Rami----Armero
-----Essien---Muntari---Saponara--
Niang----------------------Bonaventura
------------Menez--------------------

Pe langa cele 2 echipe mai sunt: Montolivo(isi va reveni curand), Pazzini, Mastour, Zaccardo, Albertazzi. :great:

Multe echipe calificate in UCL n-au lotul nostru. Momentan suntem pe primul loc insa daca terminam in primele 3 anul asta va fi foarte bine. Pippo a readus spiritul de invingator!

Vor fi adversare foarte puternice: Roma, Juve sau Inter.

Stifi Jamaicanu
2nd September 2014, 15:05
Bonaventura poate juca atât în stânga, cât și în centru și în dreapta.

Zaccardo nu cred că mai are viață la Milan, acum câteva zile a refuzat să plece la Genoa și acum a refuzat salariul de la Parma, picând și transferul lui Biabiany.

YoNuTzz
2nd September 2014, 20:31
Nu cred ca putem prinde locul 3: Juve, Roma si Napoli sunt peste noi. Noi vom profita ca nu jucam in timpul saptamanii si cred ca vom termina pe 4...

SwedishMafia
2nd September 2014, 20:43
In aceasta vara, Milan a vandut jucatori in valoare de 33 mil euro si a cumparat jucatori in valoare de 15 milioane de euro.Esti un club evaluat la sute de milioane de euro, si faci transferuri de 15 mil...adica. 1/2 din suma pe care a platit-o dinamo Zagreb pentru jucatori.Penibil.
Man Utd a investit 165 mil euro in transferuri...aia, ce asteptari sa aiba la asa suma, si ce asteptari sa aiba fanii lui Milan ? :)) Bati pe descultii de la Lazio, insa e ca atunci cand dinamo bate pe chiajna.Acelasi drac, ca vine Steaua si iti da cu terenu in cap ! :D

YoNuTzz
2nd September 2014, 20:56
da, dar si serie A este muuuuult muult mai slaba decat premier league...in serie A cu lotul asta poti termina pe 5, in premier league termini pe 10...

smiLey.
2nd September 2014, 21:03
Daca nu stii sa investesti si ce jucatori sa iei, degeaba bagi bani aiurea.
Uita-te la Atletico cum transfera cu cap, au luat Mandzukic, Griezmann si Cerci in aceeasi bani cat a dat Real pe James.

Fiecare jucator venit in vara asta a fost adus doar cu ok-ul lui Inzaghi, de asta nu a mai venit Taarabt.

Milan termina in top 3, mark my words.

SwedishMafia
2nd September 2014, 21:14
Fotbalul nu il poti pacali la nesfarsit...bati pe flamanzii de la Lazio, insa in amical in min 40, ai 0-4 cu man city...Si daca te califici in CL, daca berlusca prefera sa ia jucatori moca, precum amicul jiji, cand dai peste real, barca sau Bayern, te umilesc. La asa investitii, asa nr de abonamente vandute.In acest an, au vandut cele mai putine abonamente de cand berlusca a luat clubul: 17.000.

Sezonul trecut au vandut 22.000. In vremea cand berlusca dadea 40 mil pe nesta si 40 pe rui costa, Milan avea 60.000 de abonati. Cand iei parametro zero, vinzi 17.000 abonamente. Simplu.

Stifi Jamaicanu
2nd September 2014, 21:51
Bani de pe Balotelli au intrat mai mulți în conturile lui Man City. Transferurile au fost ok, să vedem cum se vor integra Bonaventura, van Ginkel, Torres... E prea devreme pentru concluzii.

Doctor_Satan
3rd September 2014, 09:36
Fotbalul nu il poti pacali la nesfarsit...bati pe flamanzii de la Lazio, insa in amical in min 40, ai 0-4 cu man city...Si daca te califici in CL, daca berlusca prefera sa ia jucatori moca, precum amicul jiji, cand dai peste real, barca sau Bayern, te umilesc. La asa investitii, asa nr de abonamente vandute.In acest an, au vandut cele mai putine abonamente de cand berlusca a luat clubul: 17.000.

Sezonul trecut au vandut 22.000. In vremea cand berlusca dadea 40 mil pe nesta si 40 pe rui costa, Milan avea 60.000 de abonati. Cand iei parametro zero, vinzi 17.000 abonamente. Simplu.

Fotbalul italian a scazut mult fata de vremurile cand erau transferati alde Nesta.
Dar la numarul de abonamente isi spune cuvantul si pretul lor, dar si loialitatea fanilor.
In primul rand pretul abonamentelor trebuia adaptat vremurilor. In Italia economia a fost in scadere, la fel trebuiau sa fie si preturile.
Dar, pe de alta parte, intervine si loialitatea fanilor. Mi se pare o situatie de domeniul absurdului sa fii fan Milan, sa locuiesti in Milano si sa nu-ti iei abonament pentru cateva sute de euro.

dardar_3
3rd September 2014, 11:05
Doctore, in Italia fotbalul este iubit atunci cand ofera spectacol. La evenimente cu actori de mana a doua e greu sa umplii sala.
Lipsa fondurilor s-a vazut in momentul cand au inceput procesele pentru Il Presidente. Incepand cu 2007 s-a vazut o decadere a Milanului, pe alocuri normala insa fanii au ramas pretentiosi. Numarul abonamentelor in scadere este o decizie de protest a lor pe care eu nu-i condamn. Asta nu inseamna ca nu am tinut cu Milan si cand ridica UCL dar si atunci cand se afla pe 14 in Serie A.
Daca as locui la Milano cu siguranta mi-as face abonament in fiecare an.

Lotul este competitiv anul asta si cred ca vom termina pe podium.

Doctor_Satan
3rd September 2014, 14:01
Eu vorbeam din punctul meu de vedere. Daca as avea o echipa in oras cu care macar sa simpatizez, mi-as face abonament.
Iar daca esti abonat, altfel iti permiti sa comentezi deciziile de management si, eventual, sa participi la actiuni de protest daca organizeaza suporterii asa ceva.

YoNuTzz
4th September 2014, 15:28
mie mi se pare normal sa se ajunga de la 60 000 la 17 000...

cand este a 2-a echipa ca nr. de UCL-uri din istorie dupa real, dar in prezent te bucuri cand iti mai arunca psg-ul un jucator pe gratis de care ei nu au nevoie, atunci e de inteles de ce sunt doar 17 000....

si vor mai scadea....anul viitor preconizez 13 000...

Nadalfan
4th September 2014, 16:11
mie mi se pare normal sa se ajunga de la 60 000 la 17 000...

cand este a 2-a echipa ca nr. de UCL-uri din istorie dupa real, dar in prezent te bucuri cand iti mai arunca psg-ul un jucator pe gratis de care ei nu au nevoie, atunci e de inteles de ce sunt doar 17 000....

si vor mai scadea....anul viitor preconizez 13 000...

Nu si daca echipa se califica in UCL.

SwedishMafia
4th September 2014, 16:33
E posibil ca in urmatorii 2 ani, cei de la Milan sa isi justifice transferurile cost 0, de nevoia de euro pentru a construi viitorul stadion al lui AC MILAN :) Cum face aulas la Lyon. :) Parca in 2017 se doreste a fi finalizat. Barbara a facut turul asiei, pentru a gasi niste araboi care sa finanteze constructia, cum a facut fly emirates cu arsenal .

Stifi Jamaicanu
4th September 2014, 17:44
Nu cred că e vorba de un nou stadion. Pur și simplu Berlusconi nu a mai deschis robinetul.

smiLey.
5th September 2014, 14:51
S-ar putea ca Montolivo sa revina prin Noiembrie, in loc de sf. lui Decembrie cum se estima in prima faza.
Meciul cu Parma probabil il va incepe Pazzini, Torres pe banca.

smiLey.
15th September 2014, 00:41
Dupa 2 etape o certitudine : - nu ai cum sa ii scoti pe Menez, De Jong si poate Honda din primul 11.

dardar_3
15th September 2014, 13:22
Asa e este. Honda joaca si el demential.

Primul 11 cu Juve poate arata asa:

--------------Abbiati-------------------
Abate---Zapata---Rami---DeSciglio--
-------vanGinkel--DeJong--Muntari---
Honda------Menez--------SES/Jack---

Poli mi s-a parut usor depasit in multe situatii aseara. Muntari si DeJong la mijloc n-au cum sa lipseasca meci de meci. Giacomo e de asemenea foarte bun insa nu e de ajuns un meci.

smiLey.
18th September 2014, 00:02
El Shaarawy se antreneaza cu echipa si va fi disponibil pentru sambata :D
Sper sa il recuperam si pe Torres.

Stifi Jamaicanu
5th October 2014, 00:27
Momentan el este cel mai bun marcator
http://giant.gfycat.com/ThatUnitedAmericansaddlebred.gif

patriot
5th October 2014, 01:54
cam greu,dar stii cum e in lupta pt evitarea retrogradarii........

smiLey.
5th October 2014, 14:00
Da, se lipeste de gol baiatul.

@patriot
Mai trec cateva etape, relatiile dintre jucatori incep sa se sudeze, eu zic ca nu retrogradam.Sper sa am dreptate.

Stifi Jamaicanu
5th October 2014, 16:11
E vorba dacă prindem sau nu Europa. Depinde și când sau dacă începe Torres să marcheze.

YoNuTzz
5th October 2014, 17:49
cred ca terminam pe 4 anul asta...

dardar_3
6th October 2014, 16:32
Ionut, Milan poate termina si pe 8 sezonul asta. Important ca Pippo sa fie lasat in pace sa-si faca echipa. Europa League e mizilic pentru o echipa de talia Milanului. Cel mai important este sa avem rabdare pentru ca rezultatele vor veni in cele din urma. In 2-3 sezoane cred ca Milan va lupta din nou la titlu si va fi competitiva. :ok:

smiLey.
14th October 2014, 01:07
El Shaarawy trebuie sa o bage in plasa cu Hellas, deja a trecut prea mult.

Stifi Jamaicanu
19th October 2014, 17:56
Mai degrabă Torres ar trebui să dea gol, dar momentan Honda are 6 goluri marcate.

smiLey.
19th October 2014, 18:06
Joaca Honda zici ca-i Barcelona. :D

Stifi Jamaicanu
19th October 2014, 18:57
Aș prefera să antreneze Pippo ca Guardiola sau Milan să joace ca Barcelona lui Guardiola :))

dardar_3
20th October 2014, 13:35
Meci frumos cu Verona in weekend. Honda are calitatile de a dirija Milanul. Se vede diferenta intre Pippo si Alegri. Honda venea de la CSKA intr-un moment in care stralucea si brusc nu s-a putut adapta pentru ca "frumuselu"(alintul dat de Il Presidente) habar n-avea ce sa-i ceara pe teren.

Mai e mult pana a se inchega o echipa care sa se claseze pe primele 3 locuri insa momentan locul 4 ma bucura. :ok:

Stifi Jamaicanu
30th October 2014, 22:06
Mai e mult...

smiLey.
25th December 2014, 00:57
Fernando Torres will leave Milan in January with Alessio Cerci coming on a 18-month loan, the two clubs have agreed, it’s reported.

As reported this evening by Sky Sport Italia’s Peppe Di Stefano, the two clubs have agreed on swapping Cerci and Torres on an 18-month loan deal, which is until Torres’ contract with Milan (and Chelsea) expires.

The final details will be ironed out after the Christmas break and will the personal terms. The Milan Channel also confirmed negotiations are well underway and are at an advanced stage.

YoNuTzz
28th December 2014, 19:39
AC Milan sign Torres from Chelsea.

Chelsea have confirmed that striker Fernando Torres has been bought on a permanent basis by AC Milan, where he is currently on loan.


Say whaat ?!

smiLey.
28th December 2014, 19:44
Pai daca stai sa o gandesti, l-au semnat doar ca sa poata sa il imprumute la Atletico.

YoNuTzz
28th December 2014, 20:13
pai nu prea are rost.

mai bine se intorcea la chelsea. chelsea il imprumuta la atletico. si atletico il imprumuta pe cerci la milan.

eu credeam ca asa era initial vorba...

in fine, nu prea conteaza...

YoNuTzz
30th December 2014, 22:11
Amuzant:
Real Madrid - Milan 2-4

Singura performanta in acest 2014 de kkt ptr Milan :))

delaparis
30th December 2014, 22:16
Menez a marcat :)

YoNuTzz
4th January 2015, 16:13
This AC Milan can be one of the best in the world - Berlusconi

"I don't think we need reinforcements in January. I think we have a team that is balanced in all areas.

Daca noi ziceam la caterinca faptul ca moshu e senil, asta deja devine penibil...

Prin asemenea declaratii, Berlusconi isi bate joc si de antrenor, si in special de suporteri.

Asa ca revenim in forta cu sloganul facut celebru de Becali: VINDE ! PLEACA ! MORI ! :))

smiLey.
4th January 2015, 23:26
Exagerat.El e probabil cel mai optimist suporter.

Oricum, nu aratam rau, avem sanse la locul 3.

Lopez
Abate-Rami-Alex-De Sciglio
Montolivo-De Jong-Bonaventura
Cerci-Menez-El Shaarawy

SwedishMafia
4th January 2015, 23:30
Lopez
Abate-Rami-Alex-De Sciglio
Montolivo-De Jong-Bonaventura
Cerci-Menez-El Shaarawy

echipa de EL. Berlusconi face precum facea amicul sau gigi. zero transferuri, vise CL.

YoNuTzz
6th January 2015, 23:24
una dintre cele mai bune echipe din lume, in opinia lui berlusconi, tocmai ce si-a luat umilinta acasa de la sasuolo...

Leo
6th January 2015, 23:31
Se mai intampla. :D

Nadalfan
6th January 2015, 23:55
Pe bune ca e ciudat ce se intampla la Milan :)) Aparare cu Lopez - Abate,Rami,Alex,De Sciglio mi se pare una foarte buna.La mijloc, Montolivo mi se pare super fotbalist, De Jong e adevarat caine de paza, iar Bonaventura a jucat bine sezonu' asta.De atacul cu SES si Menez nu mai zic nimic.Echipa chiar mi se pare de locurile 3-4 dar ei pierd acasa cu Palermo si Sassuolo...

Edit : Panarama rau Osvaldo ala :)) Cred ca-l indoaie pe Icardi la vestiare

YoNuTzz
7th January 2015, 00:08
apararea pe care ai zis-o tu, este orice, dar nu foarte buna :))

montolivo este orice altceva decat un super fotbalist.

problema lui milan este ca nu are un jucator de clasa, cum era ibra.
de asemenea, nu are nici antrenor. nici seedorf, nici inzaghi nu sunt momentan antrenori...super fotbalisti, dar...antrenori, in nici un caz.

YoNuTzz
16th January 2015, 16:09
a plecat torres de la noi si deja a dat 2 goluri realului :))

btw...in sfarsit o persoana realista la milan: montolivo:

Juventus and Roma are stronger than us. I'd say Napoli are best-equipped to finish third.

"The president is right to dream big, but we have to deal with the reality."

smiLey.
17th January 2015, 22:51
Suso la Milan pentru urmatorii 4 ani jumatate.

YoNuTzz
18th January 2015, 16:56
milan e condusa la pauza acasa de atalanta.

daca reuseste performanta sa ia 0/6 acasa cu sasuolo si atalanta, atunci cred ca pippo ar trebui sa o intinda...

inteleg ca nu are lot sa se bata la locurile de UCL, dar in mod cert cu jucatori precum: el shaarawy, menez, cerci, montolivo, de jong, ar trebui sa poti obtine puncte acasa cu echipe precum atalanta sau sasuolo...

Nadalfan
18th January 2015, 17:21
Din moment ce Sampdoria se bate la Cupele Europene si Milan ar trebui sa poata.Totusi, echipa joaca slab rau.Din fata doar Menez mai misca ceva, dar si el e foarte inconstant.Are multe momente cand iese din joc.Si Bonaventura joaca ceva.SES e slab.Chiar nu inteleg ce-i trebuie Milanului ca sa dea goluri.Jucatori sunt.De aparare nu zic nimic.E posibil sa fie cea mai proasta aparare a Milanului din istorie :)).Mexes e unul din jucatorii care a pacalit cel mai bine fotbalul.

YoNuTzz
18th January 2015, 17:36
atalanta era locul 17 inainte de acest meci :))

pe departe cea mai slaba aparare din istoria milanului:

avem asa:
di sciglio - are un sezon absolut dezastruos.
mexes - un bufon
adil rami - o petarda
zapata - o petarda
abate - un jucator limitat
bonera - un bufon
armero - limitat
alex - limitat
zaccardo - am si uitat de existenta lui

deci, da, este cea mai slaba aparare din istoria milanului...

ma uitam acum la berlusconi pe wikipedia: are net worth: 7.1 miliarde euro (nu milioane) si nenorocitul dracului nu poate baga 100 de milioane in echipa...

sa le fie rusine...acesta e ultimul meci al milanului la care ma uit in 2015.

termina in plm sassuolo peste noi turul !!!

Nadalfan
18th January 2015, 17:49
De fapt, cred ca principala problema a echipei e faptul ca echipa nu alearga.Menez din minutu' 60 nu a mai alergat 10 m.Mexes era rosu' la fata inca din minutul 30.Oamenii sunt la pamant cu pregatirea fizica!!!

SwedishMafia
18th January 2015, 18:02
principala vina e lipsa investitiilor. :D cu Zapata, bonera, Bonaventura si rami, faci fix zero. higuain face cat toata echipa lui Milan. povestile nu tin de rezultate. nu bagi bani, te bate atalanta...pe san siro. simplu. berlusca si-o va lua-o in bot de la fani. se va gasi unu si-l va scuipa in fata.
si galliani cred ca se simte umilit sa mearga sa negocieze pentru jucatori de 2 euro, precum Bonaventura. galliani negocia pt sheva, rui costa, nesta sau Ronaldo brazilianu. acu, face pe dracu in patru sa aduca pe Bonaventura... :))
Solutia e simpla: Berlusconi sa investeasca serios sau sa vanda. oricum sezonu asta e terminat dpdv al viselor CL. Napoli sunt mult peste Milan .

YoNuTzz
18th January 2015, 18:15
lool...ce UCL, va fi al 2-lea sezon consecutiv in care ratam si europa league :))

si ca sa vedeti cat respect au jucatorii pentru club sau inzaghi...radeau petardele dupa 0-1 azi la finalul meciului la schimbul de tricouri...veselie si voie buna...

ce plm conteaza ca te faci de kkt in tricoul unei foste mari echipe, cat timp salariul intra.

eu, daca as fi in locul lui inzaghi, as pleca...ce rost are sa fiu umilit etapa de etapa...

Nadalfan
18th January 2015, 18:17
principala vina e lipsa investitiilor. :D cu Zapata, bonera, Bonaventura si rami, faci fix zero. higuain face cat toata echipa lui Milan. povestile nu tin de rezultate. nu bagi bani, te bate atalanta...pe san siro. simplu. berlusca si-o va lua-o in bot de la fani. se va gasi unu si-l va scuipa in fata.
si galliani cred ca se simte umilit sa mearga sa negocieze pentru jucatori de 2 euro, precum Bonaventura. galliani negocia pt sheva, rui costa, nesta sau Ronaldo brazilianu. acu, face pe dracu in patru sa aduca pe Bonaventura... :))
Solutia e simpla: Berlusconi sa investeasca serios sau sa vanda. oricum sezonu asta e terminat dpdv al viselor CL. Napoli sunt mult peste Milan .

Ti-am inteles ideea, dar crede-ma, Bonaventura e in primii 3 jucaotir ai lui Milan.

SwedishMafia
18th January 2015, 18:19
ce I-a trebuit lui inzaghi sa vina antrenor la Milan, eu nu stiu...mai ales la ce lot mediocru are milan.

e altceva sa fi galca, si sa iei cel mai tare lot din campionatu intern. la juve, cu ce lot are juve, inzaghi lua titlu, lejer. aia joaca singuri.. si mai ales ca adversarii sunt f slabi. inzaghi e precum stoican. I-au dat un lot mediocru si i-au cerut sa bata pe juve/ steaua... :)) bate tu pe juve/steaua, cu Bonaventura si barboianu :happy

YoNuTzz
18th January 2015, 18:24
oricum, ca sa gaseasca un vinovat, in vara, dupa ce milan va termina pe 8-9, va fi dat afara si inzaghi...

problema este ca pana nu vinde mosul, va veni un alt antrenor precum nush gatusso, shevchenko...cine mai ramane...

asa ca suporterii milanului trebuia sa iasa in strada cu celebrul slogan: VINDE ! PLEACA ! MORI !

SwedishMafia
18th January 2015, 18:26
vine brocchi!!ca are rezultate la tineret, cum a avut si inzaghi :D

El Pistolero
18th January 2015, 20:14
Din vară e liber Benitez. :D

Johnny D
19th January 2015, 14:39
Ba astia, cica diavolutzi, voi mai prindeti Europa deceniul asta!?:))

YoNuTzz
19th January 2015, 23:04
doar daca vinde moshul...

chiar omul declara:

Berlusconi: "Inaccettabile perdere così"

Pai fu**** m***** m***...ai cui e vina ?!

YoNuTzz
27th January 2015, 23:50
gata, din pacate ptr el, asta a fost si cu inzaghi...vina lui este ca s-a bagat intr-o situatie unde era clar ca va fi depasit.

milan - sasuolo 1-2
milan - atalanta 0-1
lazio - milan 3-1
milan - lazio 0-1

Asistam la cel mai prost moment al milanului din era berlusconi, si asta ma bucura foarte mult, deoarece milanul primeste exact ceea ce merita (cu un lot doar de jucatori expirati, rejectati si bineinteles free-transfer sau loaned)

SwedishMafia
28th January 2015, 00:06
mediocritatea in care se scalda Milan in ultimii 2 ani, va determina pe fani sa nu le mai pese, sa nu se mai enerveze. o sa devenim precum fanii dinamovisti, care is resemnati ca au in lot pe unu ca barboianu sau steliano fillip :))

YoNuTzz
28th January 2015, 00:11
deja lume e resemnata...

oricum, un alt fapt bun, milan nu ii va mai aduce profit mosului...

0 euro de la ucl, 0 euro de la europa league, 5000 de oameni intr-un stadion de 80 000 :))

nici macar tricouri nu vor mai vinde...sa fim seriosi, pustii din ziua de azi isi cumpara tricouri cu echipele in voga din ucl...:))

ps: oricum, cand moare mosul, fiica-sa vinde in secunda 2...

SwedishMafia
28th January 2015, 00:15
pe milannews.it scrie ca galliani ar fi vorbit cu berlusca, si ca inzaghi nu va fi demis. acu, si cu inzaghi...acest galca de Milano. macar galca are un lot de superjucatori pt nivelul campionatului romanesc, desi si la galca se vede ca e nou in antrenorat, insa inzaghi a luat un lot mediocru. daca lua pe juve, la ce echipa au aia, lua titlu, chiar daca se facea de kkt in CL.

Ca sa se faca treaba la Milan, tre sa dai afara 20 de jucatori. Tii doar pe de jong,

YoNuTzz
28th January 2015, 00:18
eu in locul lui de jong, as taia-o in secunda 2 de la aceasta echipa...

si inzaghi asta...nu are pic de rusine...imi pierd respectul ptr el ca jucator...inteleg ca pe patron nu-l intereseaza si ca echipa din partea lui se poate duce si in B...

dar tu ca antrenor dupa aceasta criza fara sfarsit, trebuie sa ai putina demnitate si sa pleci singur...

ps: acesta este ultimul meu post pe thread-ul lui milan...

ma enervez la fiecare rusine de meci si nu are nici un rost...

SwedishMafia
28th January 2015, 00:25
de ce sa plece?mai bine bifeaza la cv, un loc 8 in campionat, decat sa scrie c-a antrenat 25 de meciuri. cu un sez intreg antrenor la Milan, inzaghi va putea sa antreneze o echipa de genu chievo sau Utrecht :D
de ce crezi ca de jong nu a prelungit pana acum? s-a prins ca echipa e de rahat. poate le-a zis si celor de la Milan . daca e destept, merge in EPL, prinde un contract smecher la o echipa de genu Newcastle, strange banu` si joaca ultimii 2 ani, pe la ajax :D

Nadalfan
28th January 2015, 20:36
Milan a vandut de vreo 26 de mil si a cumparat de vreo 14 mil....Ceva bani ar putea sa fie bagati in echipa.Am vazut ca Bocchetti a venit imprumut.Asta parca era bun candva.
Eu as mai pastra din echipa asa ceva jucatori.Diego Lopez,Abate,Alex,De Sciglio,De Jong,Montolivo,Poli,Bonaventura,Menez,Honda,Cerci.
In vara as scapa de jucatorii cu salarii mari precum Mexes,Pazzini,Essien si de jucatorii slabi precum Bonera,Zaccardo,Albertazzi.De asemenea, l-as vinde si pe SES daca ofera cineva 15-20 de mil de euro.De asemenea, nu inteleg de ce sa tii 8 fundasi centrali in lot?
Diego Lopez - Abate, Alex/Rami/Bochetti, De Sciglio - De Jong, Montolivo, Bonaventura/Poli - Cerci, Menez, Honda.Cu vreo 15 mil ai putea sa aduci pe cineva un jucator de valoarea care sa faca diferenta...

SwedishMafia
28th January 2015, 21:04
elsha are un istori de accidentari. nimeni nu iti da atata bani pt unu care se accidenteaza atat de des, mai ales in ultima perioada.

smiLey.
30th January 2015, 04:17
Destro imprumutat la Milan 6 luni, cu optiune in vara pentru 16.5 mil.

http://i.imgur.com/p2ix80v.jpg

Nadalfan
30th January 2015, 15:19
Shieettt...Finally ceva bun si pentru Milan.Sunt curios cum o sa arata echipa acum.Poate schimba si Inzaghi sistemu' si o sa joaca 4-2-3-1.Cred ca ar fi mult mai bine.In situatia data si 3-5-2 ar merge :))

smiLey.
31st January 2015, 14:29
Gatusso:

“This Milan squad? They have good, quality players. But quality is not enough. You have to have fire in your belly, and sweat for the shirt on your back. That’s what you have to do to get results."

smiLey.
1st February 2015, 15:53
L-am adus si pe Antonelli, care a facut azi vizita medicala.

Daca nu luam azi 3 puncte cu Parma (acasa cu ultima clasata) e grav.

dardar_3
3rd June 2015, 23:52
Sinisa e aproape de a semna cu Milan. E irecuperabil Il Presidente. :mda:

YoNuTzz
4th June 2015, 00:11
don carlo a refuzat...era si normal...nu putea sa vina sa se faca de ras cu o asemenea echipa...

dardar_3
4th June 2015, 00:17
Carletto vroia transferuri de marca imediate insa atat el cat si Fester stiau ca acest lucru nu e posibil pentru ca e greu sa atragi vedete fara participare in CL. Basca mai pui ca a obosit si el si vrea o pauza. Va reveni la Milan in urmatorii ani. :ok:

Nadalfan
4th June 2015, 21:06
Sinisa e aproape de a semna cu Milan. E irecuperabil Il Presidente. :mda:

Ce ma?N-are cum sa se intample asa ceva.N-a zis el ca nu ar veni la Milan nici daca ar ramane pe strada sau ceva de genu'?

sannicola
4th June 2015, 21:16
Ca jucator :D.
Acum vine ca si antrenor :P.

dardar_3
5th June 2015, 16:38
Si mai rau acum. Se zvoneste ca vine Cannavaro daca vinde Berlusca lui Mr. Bee :D Sincer l-as prefera pe italian in locul tiganului de Sinisa. Desene animate nu alta. :mda: Ziarele spun ca ar fi refuzat aseara 1mld pentru a vinde tot clubul insa vor fi alte negocieri astazi pentru pachet minoritar de actiuni.

SwedishMafia
5th June 2015, 21:01
berlusca a vandut 48% din actiunile pe care le detinea la ac Milan. sa vedem cu ce bani vin asiaticii. daca mi-l aduc pe ibra, restu nu ma intereseaza. :D

milanezu
5th June 2015, 22:12
tot nu am scapat de el.
asta vrea sa castige bani in asia.
nu il intereseaza pe el sa investeasca.
tot un club de pluton ramanen.
sinisa e un antrenor ok dar nu prea are pe cine antrena.
ibra nu are ce cauta la milan.

patriot
5th June 2015, 22:20
primiti si un juventin printre voi?......Berlusca e mare smecher,sunt convins ca n o sa faca nimic nici anul acesta,gaseste el vreun Muntari liber de contract pe undeva si oricum pe oricine ar aduce e degeaba,ma uitam la ce aparatori au:Bonera,Palotta,Mexes,Rami,Alex...toti sunt praf,pai iti trebuiesc 70-80 de mil doar pt fundasi

YoNuTzz
7th June 2015, 00:38
da...e tragedie ce se intampla la milan...

daca berlusca a ramas cu 52% e ca si cum ar avea 100%

ce inseamna sa fii smecher...iei vreo 500 de milioane de euro, mai castigi bani si de prin asia,

si anul viitor termini iar pe 10...

aparare: bonera, alex, zapata, zaccardo, bochetti, mexes, rami, paletta...

DOAMNE FERESTE !!!

pe astia 8 trebuie sa ii dai, nu le mai platesti nici salariul evident si aduci doar 2, dar fundasi adevarati...

SwedishMafia
8th June 2015, 00:02
parca asta care a cumparat 48% din Milan, bee, era/e cuplat cu fosta lui irinel :D daca mai e cu el, poate il convinge sa aduca un roman la Milan....:happy

YoNuTzz
8th June 2015, 00:20
il confunzi pe mr bee cu mr pink :))

oricum amandoi au credibilitate 0...si berlsuca -1

smiLey.
8th June 2015, 19:46
Dani Alves: "€œIt would be a pleasure to join Milan. There is a proposal from Italy and I will evaluate all the alternatives before deciding."

Berlusconi: "Milan is a part of my heart, and I will start investing again. I can assure you that Milan will become great again. We will start winning again, and we will return to playing in the Champions League. Dani Alves and Ibra? I won'€™t mention any names, otherwise the negotiations will break down."

"150m for the transfer market? I don'€™t know how much will be needed, but we will spend whatever is necessary. Football is a matter of cycles and we won the last league title only a few years ago. Milan have won 5 Champions League titles with me, and Juventus have been in 5 finals and only managed to win 1."

delaparis
8th June 2015, 22:30
Milan ofera 6,5 mil euro pe an cu un contract de 3 ani pt Ibra.

http://sport24.lefigaro.fr/football/transferts/fil-info/milan-offre-6-5m-sur-3-ans-a-ibrahimovic-754009

smiLey.
8th June 2015, 22:44
Galliani e in Portugalia sa negocieze cu cei de la FC Porto trecerea lui Jackson Martinez si Brahimi pe San Siro.

De mult nu s-a mai inceput asa in forta perioada de transferuri pentru Milan, cel putin in materie de zvonuri sau interes fata de jucatori.

Sa vedem, poate chiar se fac ceva cu banii tailandezului.

YoNuTzz
9th June 2015, 00:13
locul 3 nu cred ca-l prindem sezonul urmator, dar macar sa prindem pentru inceput europa league...un loc 4-5 asa...

Nadalfan
9th June 2015, 10:55
Pai, Brahimi si Jackson Martinez cred ca o sa coste vreo 60-70 de mil :)):)):))
Mie Milan in atac nu mi se pare ca are asa mari probleme.Bine, Jackson Martinez ar fi clar un super transfer, dar de Brahimi ala nu stiu ce sa zic.Mai degraba l-as aduce pe Konoplyanka ca vine gratis si e si bun.Si de banii pe Brahimi as lua ceva in aparare sau la mijlocul terenului.

YoNuTzz
9th June 2015, 19:39
la noi apararea e tragedie si mijlocul e dezastru...doar atacul e cat de cat ok, spre slab bineinteles...

dardar_3
10th June 2015, 09:26
Revine Ibra! Putem juca si cu Bonera in aparare. :great: Sunt curios cum o sa se inteleaga Ibra cu Sinisa.

SwedishMafia
10th June 2015, 09:46
Hai, ba!!! Esti nebun?!Cica ibra a zis ca vrea sa se intoarca ... :shock: Bring Ibra, and f.. the rest ! :D

smiLey.
10th June 2015, 11:41
Pana la urma noi am fost singurul club de la care nu a vrut sa plece :D Dar nu cred sa ii dea PSG drumul.

YoNuTzz
10th June 2015, 11:42
nu inteleg dc ar vrea ibra anul urmator sa stea pe bara si sa nu joace in nici o competitie europeana...si de asemenea sa ia si mai putini bani...

dardar_3
10th June 2015, 12:33
Va juca in UCL cu Milan anul viitor. :D
Ultimele stiri:
- oferta 30mil pt Hummels (ultimu cumparat cu peste 30mil a fost Nesta);
- Menez+Rami pentru Kondogbia de la Monaco.
- E o lista mare de jucatori sub contract Doyen sport grup: Damiao, Brahimi, J.Martinez, Falcao :D

Ciudat este ca nu s-a anuntat inca numirea lui Sinisa. :D Probabil il forteaza sa semneze si el cu Doyen Sport Group.

YoNuTzz
10th June 2015, 22:02
astia fac oferte mari, deoarece stiu ca vor fi refuzati, dar nah sa dea bine la fanii mai creduli...

cum naiba sa vina hummels, asta a refuzat-o pana si pe man utd...
jackson martinez...de ce nu ar alege arsenal, sa joace direct in grupe...

doar un retard ca falcao ar putea vina:

asta s-a dus la monaco (necalificata in europa) in loc sa joace cu atletico in UCL
apoi s-a dus la man utd (necalificata in europa) in loc sa joace cu monaco in UCL

nu m-ar mira sa o faca si a 3-a oara...