PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

IlMILAN
28th April 2004, 11:30
AC Milan announce that Filippo Inzaghi, due to the persistent pain on his left ankle, was further examined by professor Sandro Giannini at the clinic Villa Toniolo in Bologna.

Inzaghi underwent a CAT scan which revealed the necessity of an artroscopic surgery to remove a small moving body on his left ankle. The Rossonero forward will be operated tomorrow by professor Giannini.

:(

alejandro
29th April 2004, 14:31
Va descurcati voi si fara el! :D

inter
29th April 2004, 19:41
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=55030

ce zici IMilan ? mai intrai si eu pe la voi :D:D

Delia
30th April 2004, 10:59
Ia uitati-va la prietenul asta al meu! :D:D:D

inter
2nd May 2004, 18:15
Milan a castigat cu 1-0 partida cu Roma si a luat campionatul!

felicitari!

cocomic
2nd May 2004, 22:10
Milan a castigat cu 1-0 partida cu Roma si a luat campionatul!

felicitari!

Multumim Inter... vad ca pe 'extern' iti pastrezi obiectivitatea :)

Apropo, stie cineva de ce B1TV nu a transmis ultimele 2 etape?

cocomic
2nd May 2004, 22:11
Ia uitati-va la prietenul asta al meu! :D:D:D

Seamana cu Gattuso :D

ADelPiero
2nd May 2004, 22:30
moama ... in minutu 1 :) gooooooool Sheva :p
ce ghinion pe capu` lu` Roma ...
anu` acesta a fost facut pt Ac Milan...

IlMILAN
3rd May 2004, 10:50
Campeoni siamo noi .

/OLE/
Bravo baieti....ce bucurie ...sa-i capacim pe Roma si pe Chivu de patru ori intr-un sezon.... /hello /hello /hello

Multumim Inter de aprecieri, sper sa prindeti liga..... :ok:

Delia daca toti prietenii tai sun ca cel din imagine, am o vaga impresie ca si tu esti cu :drak: :drak:

inter
3rd May 2004, 11:06
Apropo, stie cineva de ce B1TV nu a transmis ultimele 2 etape?

deoarece toate meciurile se disputa la aceeasi ora si cele mai importante sunt transmise live in cizma in sistemul "pay for view" :drak:

Pancone
3rd May 2004, 11:15
deoarece toate meciurile se disputa la aceeasi ora si cele mai importante sunt transmise live in cizma in sistemul "pay for view" :drak:


Nu cred asta . Acuma 2 saptamani au facut reclama intensiv la meciul Inter- Lazio . Au si precizat ca toate meciurile se joaca la aceeasi ora dar ei vor transmite cel putin 2 meciuri , 1 live altul inregistrat . Dar meciul acela nu a mai fost transmis , a disparut brusc si emisiunea seri in serie A si rezumatul , parerea mea e ca au reziliat contractul din lipsa de fonduri !
Insa tipic romanesc nu au spus niciodata motivul pt care numai transmit meciurile ...rusinos :rosu:

Delia
3rd May 2004, 12:27
Milan a meritat din plin sa castige, a fost cea mai constanta in rezultate si a practicat si un joc placut privirii... Impresionant faptul ca au facut 22 de puncte din 24 posibile in intalnirile cu Inter, Juve, Roma si Lazio....
Felicitarile mele! :ok:

ILMILAN, am si prieteni care tin cu Juve, nu cred ca are vreo importanta. Nu e cazul sa ma jignesti. :drak: :p

IlMILAN
3rd May 2004, 13:39
ILMILAN, am si prieteni care tin cu Juve, nu cred ca are vreo importanta. Nu e cazul sa ma jignesti. :drak: :p
Delia e o placere sa fii :drak: in sensul asta......ca uite acum ne bucuram de titlu.... /hello /hello

B&W
3rd May 2004, 23:14
Felicitari Milanului! Anul acesta au fost cei mai buni! Bine ca nu a castigat Roma campionatul, poate asa se mai satura si astia de la B1 tv sa tot dea meciuri cu Roma. Momentan nu stiu de ce nu mai transmit meciuri dar se pare ca de la anu' tot ei vor avea exclusivitate pentru meciurile din campionatul italian.

Delia
4th May 2004, 17:15
Delia e o placere sa fii :drak: in sensul asta......ca uite acum ne bucuram de titlu.... /hello /hello

Sper ca la anul sa ma feliciti tu pe mine! :D

inter
4th May 2004, 18:46
Anceloti il vrea pe Crespo, dar el raspunde "vreau sa raman la Chelsea" :p

realmadrid.com
4th May 2004, 22:20
Felicitari pt titlu milanistilor, sincer latzi meritat

cocomic
5th May 2004, 03:23
Momentan nu stiu de ce nu mai transmit meciuri dar se pare ca de la anu' tot ei vor avea exclusivitate pentru meciurile din campionatul italian.

s-a anuntat ceva referitor la anul viitor?

IlMILAN
5th May 2004, 10:10
Anceloti il vrea pe Crespo, dar el raspunde "vreau sa raman la Chelsea" :p
Nu prea conteaza Inter ca stii tu ...

'TI TE DOMINET, MILAN!' :D :D :D

IlMILAN
5th May 2004, 10:12
MILAN - A.C. Milan have announced the signing of French player Vikash Dhorasoo. The midfielder, born on October 10, 1973, has signed a two-year contract with the Rossoneri club which will run from July 1, 2004 to June 30, 2006.

IlMILAN
5th May 2004, 10:13
Sper ca la anul sa ma feliciti tu pe mine! :D
Delia chiar daca prin absurd mi-as dori sa te felicit, nu o sa am cum,
la Inter e un blestem si nu pare sa se fi rupt.

IlMILAN
5th May 2004, 10:14
Felicitari pt titlu milanistilor, sincer latzi meritat
Multumim mai Ionutz......
de data asta ne face placere sa citim postul tau :D /hello

diablo20
5th May 2004, 15:37
felicitari pt titlu /hello /hello

inter
5th May 2004, 19:15
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=titolone

esti multumit IMilan ???
dar si "favoritul" tau si-a prelungit contractul :D:D:D

inter
5th May 2004, 19:16
Delia chiar daca prin absurd mi-as dori sa te felicit, nu o sa am cum,
la Inter e un blestem si nu pare sa se fi rupt.

in sezonul viitor e "rupt" :drak:

inter
5th May 2004, 19:17
s-a anuntat ceva referitor la anul viitor?

da, tot B1tv va transmite meciurile :headbang:

ADelPiero
6th May 2004, 00:36
no na .. ca vine Stam din vara la milan :(
va juca la milan in urmatorii 2 ani

ADelPiero
9th May 2004, 18:46
FT Reggina [2 - 1] AC Milan

6' [1 - 0] David Di Michele
29' [2 - 0] Francesco Cozza (pen.)
50' [2 - 1] Andrei Shevchenko

realmadrid.com
11th May 2004, 22:24
Felicitari pt titlu

IlMILAN
12th May 2004, 11:47
:happy
Ionutz se pare ca tu chiar esti sincer....multumim inca o data...:D

ultra_alba
12th May 2004, 15:51
felicitari pt titlu

Top
13th May 2004, 03:08
eu din '89 finala cupei campionilor Milan-Benfica 1:0 gol: Rijkaard

Top
17th May 2004, 12:54
Shevchenko golgheter! 24

cocomic
17th May 2004, 14:41
eu din '89 finala cupei campionilor Milan-Benfica 1:0 gol: Rijkaard

in finala pe care am vazut-o eu in 89, MILAN-steaua 4-0 :)... dar esti pe aproape :)

eu sunt fan Milan din acelasi an, cand am ras de Real Madrid in semifinalele CCE (5-0 pe San Siro), daca e sa raspundem la intrebarea de la inceputul threadului.

Multumim tuturor pentru felicitari. La anul promitem ca luam si campionatul, si liga campionilor... :D

P.S.: Ati vazut ce aproape a fost Gillardino sa-i sufle titlul de golgheter lui Sheva?... 4 goluri a dat :).... are 23, da Trap tot pe mana depasitilor de Vieri, Del Piero sau Inzaghi (...) merge... Sa nu mai zic de Corradi...

inter
17th May 2004, 16:10
Stam a fost luat de Milan cu suma de 10.5 mil.eu :p

Dida e anchetat pt. implicarea sa in scandalul pasapoartelor false :drak:

Sergio
17th May 2004, 22:37
Bai fratilor, da nici cand ati castigat CL n-ati primit atatea felicitari. Cea (cele)a lui Ionutz a fost cea mai originala. :happy
Va mai felicit si eu o data, desi nu-mi face placere, dar e bine totusi ca a ramas titlul la Milano. :p

alejandro
18th May 2004, 13:43
Bai fratilor, da nici cand ati castigat CL n-ati primit atatea felicitari. Cea (cele)a lui Ionutz a fost cea mai originala. :happy
Va mai felicit si eu o data, desi nu-mi face placere, dar e bine totusi ca a ramas titlul la Milano. :p
Bine ca a ramas in Italia!!!! :drak: Felicitari :)

IlMILAN
24th May 2004, 10:29
Bine ca a ramas in Italia!!!! :drak: Felicitari :)
Alejandro tu un spiritual ca de obicei trebuia sa iesi in evidenta, oricum multumim de aprecieri..... :mda:

alejandro
26th May 2004, 13:26
Alejandro tu un spiritual ca de obicei trebuia sa iesi in evidenta, oricum multumim de aprecieri..... :mda:
Gracias,cinste invigatorilor,onoare invinsilor /hello

IlMILAN
26th May 2004, 22:52
Gracias,cinste invigatorilor,onoare invinsilor /hello
Sper sa ramaneti cu onoarea si la anul :D :happy

inter
27th May 2004, 13:19
ete ce se intampla in acest moment la sediul vostru :drak: :

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=57383

:cool: , ce zici IMilan? :cool:

si confirmarea stirii:

Tratative per Shevchenko e Rui Costa, ma anche per Veron con l`Inter

Il proprietario del Chelsea Roman Abramovich è a Milano, e più precisamente nella sede del Milan. Il magnate russo è entrato alle 11:33 di giovedì nel parcheggio sotterraneo dello stabile che ospita la sede della club rossonero a bordo di una Mercedes, con altre quattro persone. La visita è per provare a trattare Andryi Shevchenko e Manuel Rui Costa. Previsto anche un incontro con i dirigenti dell`Inter per Juan Sebastian Veron.


:cool:

inter
27th May 2004, 15:34
Voci provenienti da Milano affermano che il presidente del Chelsea, Roman Abramovich e l`amministratore delegato del Milan, Adriano Galliani, sono a pranzo insieme in un noto ristorante del centro. I due hanno discusso a lungo nella sede del Milan, in via Turati: pare che il magnate russo abbia capito che è impossibile arrivare a Shevchenko e sia disposto a puntare l`obiettivo su altri elementi rossoneri.

Galliani ha fatto capire che nessun giocatore è in vendita, ma che una offerta allettante potrebbe cambiare le carte in tavola. Abramovich considera Tomasson un attaccante interessante, ma preferirebbe Inzaghi. Per sostituire il partente Verona è Rui Costa il favorito. Difficile che qualcosa accada veramente, anche se il Milan potrebbe chiedere Crespo come contropartita. Si attendono novità in merito

IMilan daca scapati de Tomasson .. faci cinste mare :D:D:D:D

inter
29th May 2004, 13:50
Milan: nasce un "piano" per ottenere Totti
29/05/2004 11:58.48
Per convincere la Roma il club rossonero deve offrire 40 milioni di euro

Persi Capello, Zebina e Samuel sta nascendo una nuova Roma. Presto volerà via anche Emerson che vuole assolutamente seguire il tecnico friulano alla Juventus. Questo "fuggi fuggi" generale ha reso molto nervoso Francesco Totti, che non vuole assolutamente rischiare di dovere giocare in una "Rometta" il prossimo anno.

Dal ritiro di Coverciano il capitano giallorosso ha fatto sapere che è tranquillo, ma in realtà sta guardandosi attorno per capire che cosa fare in futuro. Al termine degli Europei verrà presa una decisione. Totti è contento che sia arrivato Cesare Prandelli, ma non crede che gli acquisti di Mexes, Gilardino e Bonera possano mantenere la Roma ad altissimi livelli. A questo punto il Real Madrid potrebbe sferrare l`attacco decisivo e convincere il trequartista a vestire la maglia delle merengues.

Sta lavorando nel silenzio il Milan che sogna da sempre di ingaggiare il talento capitolino. Il piano è stato stilato in una riunione segreta dei vertci rossoneri nella sede di Via Turati. Per convincere la Roma bisogna mettere sul piatto della bilancia 40 mln di euro e per farlo il Milan è intenzionato a cedere Rui Costa, Ambrosini e Abbiati. Nel "gruppo" dei partenti potrebbe entrare anche Inzaghi. Tutto comunque sarà rimandato alla fine degli Europei.

bey dar nu va potoliti de loc :mad:

IlMILAN
30th May 2004, 13:02
Mai inter, Sheva nu cred ca pleaca.....parerea mea personala e ca daca ar fi vrut sa plece, pleca la Real acu 3 ani la oferta aia interesanta pe vremea respectiva.Sheva e legat sufleteste de Milan.Ce e drept mie personal mi-e frica ca ar putea pleca Pipo, dar no asta e.....:(
Tomasson ,Rui Costa, Ambrosini si Abbiati pot linistiti sa se duca la schimb......poate mai putini Abbiati...
Si acum referitor la Totti ...as fi nebun sa zic ca nu m-ar interesa, as fi cel mai fericit ca de altfel toti suporterii Milanului, dar personal nu cred ca Totti va pleca de la Roma la alta echipa din in Italia.Cel mai probabil in vara va ajunge la echipa aia de ratati Real Madrid:( mai bine ar sta la Roma......

ADelPiero
31st May 2004, 01:19
Totti :D vine la Juve daca e sa plece de la Roma :p

IlMILAN
31st May 2004, 10:50
Mai Of the Piero ia lasa tu threadu' asta in pace si du-te de scrie despre transferurile lui Juve in alta parte:ok: :D

Sergio
31st May 2004, 22:59
Mai tartore, pe mine ma mai primesti sau mesajul e valabil pt toti cei care nu tin cu marele Milan? :drak: :drak:Ca vad ca si tu esti prezent pe mai toate thread-urile. Pai e corect? :cool:

ADelPiero
1st June 2004, 00:14
Mai Of the Piero ia lasa tu threadu' asta in pace si du-te de scrie despre transferurile lui Juve in alta parte:ok: :D

:evil: :evil: mi`ar face mare placere sa scrii u marile, impresionantele, socantele transferuri pe care le va face Juve, pe threadu` ei :D:D:D

IlMILAN
1st June 2004, 10:14
:evil: :evil: mi`ar face mare placere sa scrii u marile, impresionantele, socantele transferuri pe care le va face Juve, pe threadu` ei :D:D:D
aveti grija sa nu ajungeti ca si Real..... :D ca atunci sigut o sa vin:D

IlMILAN
1st June 2004, 10:16
Sergio , defapt care e problema ta:D?
Esti putin confuz? spune-mi si te voi lamuri :D

Delia
1st June 2004, 10:19
Sergio are dreptate, daca cineva comenteaza de Milan il trimiti la plimbare imediat, dar tu ai voie sa scrii vrute si nevrute, ba sa mai si repeti aceleasi lucruri. :mda:

IlMILAN
1st June 2004, 11:09
Sergio are dreptate, daca cineva comenteaza de Milan il trimiti la plimbare imediat, dar tu ai voie sa scrii vrute si nevrute, ba sa mai si repeti aceleasi lucruri. :mda:
:happy
Mai stii ce imi place la voi la interisti? cum se termina un sezon cum scoateti capul din nisip.....cum incepe campionatul nu va mai "vede" nimeni :D
Deci eu tot nu inteleg de cand interistii ii tin apararea lui Of The Piero.... :mda: eu ma impungeam cu juventinul si nu aveam deloc treaba cu voi...cel putin nu in acest mesaj....
deci daca vreti sa-mi dati un raspuns concret ci coerent dati-mi la "atacurile" directe :ciocan:

inter
1st June 2004, 11:11
ce vrei sa spui?

IlMILAN
1st June 2004, 11:20
Inter ce nu ti-e clar in mesajul de mai sus?:D
P.S Uf dar ce repede v-ati mai regasit.....dintr-o data ati aparut toti. :mda:

Sergio
1st June 2004, 11:53
Asa suntem noi, toti pt unu si unu pt toti. Tu esti cam singur pe aici si te inteleg... :evil:

Delia
1st June 2004, 12:09
:happy
Mai stii ce imi place la voi la interisti? cum se termina un sezon cum scoateti capul din nisip.....cum incepe campionatul nu va mai "vede" nimeni :D


Iarasi generalizezi.... Eu una am scris si cand Inter a pierdut.... :mad:



Deci eu tot nu inteleg de cand interistii ii tin apararea lui Of The
Piero.... :mda: eu ma impungeam cu juventinul si nu aveam deloc treaba cu voi...cel putin nu in acest mesaj....

Nu i-a luat nimeni apararea.
Daca ai chef sa te certi, fa-o pe PM, atata timp cat vedem ce scrii avem dreptul sa ne dam cu parerea. :mad:

IlMILAN
1st June 2004, 12:15
Mah voi nu aveti ce face?:D
Va manaca pilea bag de sama......
P.S Delia vrei rezbel ? am zis io nu ai dreptul sa-ti dai cu parerea.....

inter
1st June 2004, 12:17
Inter ce nu ti-e clar in mesajul de mai sus?:D
P.S Uf dar ce repede v-ati mai regasit.....dintr-o data ati aparut toti. :mda:

pai ne-am gandit la tine, sa mai crestem nr. de mesaje pe acest thread :drak:
apropo cum ati reusit sa pierdeti cu chinezii aia? :drak:

IlMILAN
1st June 2004, 12:39
Mai Inter ce conteaza amicalele, amicalele sunt meciuri in care Inter mai bate pe MIlan, da recunosc asta e...ce sa facem ne pastram pentru meciurile oficiale spre deosebire de concitadinii nostrii:D

IlMILAN
1st June 2004, 17:42
Pentru toti interistii cu dedicatie:

Sosteniamo la squadra più forte
che il mondo ha visto mai
magico Milan vinci per noi
magico Milan... e magico Milan ole!
ora che il Milan è veramente forte
noi della Sud cantiamo insieme così...
...E...O..O forza magico Milan... E...O..O.....

Dar se pare ca voi nu pricepeti deci:

Come sempre a inizio stagione
interista fai lo spaccone
lo scudetto la Coppa Campioni
sono sogni per voi coglioni
interista diventi pazzo
son 10 anni che non vinci un cazzo
in trasferta è troppo lontano
non ti muovi mai da Milano
non cantate non caricate
ma allo stadio che cazzo fate
puoi gridarlo finché vuoi
ma Milano siamo Noi !

Sergio
1st June 2004, 19:10
Foarte frumos..m-am emotionat de tot. :sleep:
Dedicatie pt toate contracandidatele:
nerazzuri suntem noi
si suntem mai buni ca voi... :happy

IlMILAN
1st June 2004, 22:26
Foarte frumos..m-am emotionat de tot. :sleep:
Dedicatie pt toate contracandidatele:
nerazzuri suntem noi
si suntem mai buni ca voi... :happy
La ce ?la scrima? :o: :happy
P.S vezi sa nu ramai emotionat... :ok:

Sergio
1st June 2004, 22:58
Prea tarziu, sunt emotionat pe viata... :evil:
Acuma si tu, daca la fotbal nu suntem in stare, macar la scrima...sau si acolo vreti sa fiti primii? :o:

alejandro
2nd June 2004, 13:31
Sper sa ramaneti cu onoarea si la anul :D :happy
A?!Keep DREAMING,dIDA :D

alejandro
2nd June 2004, 13:52
Mai Inter ce conteaza amicalele, amicalele sunt meciuri in care Inter mai bate pe MIlan, da recunosc asta e...ce sa facem ne pastram pentru meciurile oficiale spre deosebire de concitadinii nostrii:D
Nu inteleg?Atunci de ce le mai jucati?! :D :drak: :D :drak: :D :drak: :D

bog_tom
2nd June 2004, 17:32
dedicatie pt IlMILAN :D

inter
2nd June 2004, 18:37
dedicatie pt IlMILAN :D

si inca una :

Shenhua - Milan 2-0
goluri :Qu si Sun

inca un rezultat "galactic" (ce ii place cuvantul asta lui IMilan ) :drak: :drak:

IlMILAN
2nd June 2004, 20:06
A?!Keep DREAMING,dIDA :D
:happy :happy
Alejandro draga...pe ce loc sunteti? de cate ori ati batut pe Milan sezonul asta?Cine v-a luat liga?
ati ramas si voi cu mamaliga....te rog nu ma provoca... :D
Vedeti-va de ograda proprie ...suntem campionii Italiei.Itzi suna cunoscut...ma mir ca mai ai glas....pe ce loc ati terminat voi? looool am ameteala nu pot sa ma uit in jos...pana si descultii de Roma v-au umilit....
Traiasca Collina :p
Amicalele se joaca asa la schema....unde e problema, voi si Inter ati fost cei mai buni in amicale vara trecuta si s-a vazut.....in campionat ce ati facut... :D :D :D . Keep walking.....

Inter lasa tu galaxia :drak: ca voi de vreo 10 ani nici nu prea existati,inca :sleep:

inter
4th June 2004, 11:55
desi acum o saptamana, Sheva era declarat netransferabil :drak: , iata ca ultima oferta a lui Abramovich : Crespo + 50 mil.eu ,l-a facut pe Galliani sa declare " nu este exclus sa se materializeze" :cool:

IMilan ? :drak:

Valikos
4th June 2004, 12:08
Inter .... Internationale trebuie sa isi aduca aminte anul asta de numarul 16 ... 16.....16 ai inteles .....16 ...... Milan trebuie sa tina minte 17...iar Inter 16.....!!!

Ghiciti ?

IlMILAN
4th June 2004, 12:11
Asa mai Valikos....eu tot le spun de vreo cateva zile dar ei o tot dau l aintors...:D

Inter, pana nu se materializeaza nu vorbim....

IlMILAN
4th June 2004, 12:29
Clamorosa offerta del presidente del Chelsea per Shevchenko. Abramovich offre 50 milioni di euro più Crespo. Ufficialmente il Milan resiste, ma i rossoneri tentennano. Se cedessero, i soldi verrebbero subito investiti per arrivare a Totti.

De ce nu pui toata stirea...?
In conditiile de mai sus personal consider ca Sheva si-a facut datoria fata de Milan. Se va realiza schimbul daca va accepta Totti, altfel Sheva nu pleaca...stai linistit.....
Idiotu ala de rus nu face decat sa distruga jucatorii....la echipa lui de paie...:(

Sergio
4th June 2004, 13:22
In conditiile de mai sus personal consider ca Sheva si-a facut datoria fata de Milan. Se va realiza schimbul daca va accepta Totti, altfel Sheva nu pleaca...stai linistit.....

Vezi ca si tu o dai la intors cand auzisi de Totti? :o: Daca pana acum nici nu concepeai sa plece Sheva, acum spui ca si-a facut datoria fata de Milan. Sa fim seriosi... :cool:

cocomic
5th June 2004, 04:19
iti dai seama ca sunt ofticati toti (pseudo) interistii de pe aici :D majoritatea fani de cand v-a fortat tvr 2 cand transmitea meciurile de duminica seara pe cand era lucescu antrenor... ca fani noi ai interului din ultimii ani nu cred ca au aparut, ca nimeni nu e asa masochist sa aleaga sa tina constient cu o echipa care nu castiga niciodata... totusi, tare nasol trebuie sa fie sa fii suporter adevarat al interului, din Milano, si sa vezi an de an sperantele tale cum dispar dupa primele etape :)...

IlMilan, strutul cand e speriat isi baga capul in nisip, cum fac ei an de an dupa ce tot nimic nu pot castiga... acum, in intersezon, toti au 'sogni d'europa'... sa vezi ce amuzant o sa fie daca data viitoare cand se va speria strutul, daca nu va mai fi pe nisip, ci pe beton :D

apropo, strutul e singurul animal care are ochiul mai mare decat creierul... pai iti trebuie intr-adevar ochi buni sa vezi ultimul titlu sau cupa a interului... atat in trecut, cat si pentru a vedea in viitor... :happy

cocomic
5th June 2004, 04:23
despre sheva, faptul ca are o oferta asa de tentanta nu face decat sa confirme valoarea lui incontestabila... deocamdata este jucatorul Milanului, si va ramane asa pana la proba contrarie... totusi, tin sa aduc aminte invidiosilor ca Milanul a ramas si fara Van Basten, si asta n-a oprit-o sa domine Europa cativa ani buni... e o chestiune de gene... superioare :)

BoboCosta
5th June 2004, 09:47
Cand vorbesti de INTER ar trebui sa taci din gura. |Toata lumea stie cum ati luat anul asta titlul: CU AJUTORUL ARBITRILOR (doar galliani e presedinte la liga)
NU spun decat de meciul cu Empoli de acasa(penalty ridicol in min.88), meciul decisiv cu roma(penalty clar la schevchenko-deci viciere de rezultat), meciul din tur cu lazio acasa cand la 0-0 a fost anulat un gol perfect valabil maracat de stankovic si mai sunt multe dar trebuie sa mi le amintesc. O sa terc si pe alea si o sa vezi cam ce fel de campioana sunteti
Valoarea voastra s-a vazut in meciul cu SuperDepor!!! :happy

cocomic
5th June 2004, 14:47
Cand vorbesti de INTER ar trebui sa taci din gura. |Toata lumea stie cum ati luat anul asta titlul: CU AJUTORUL ARBITRILOR (doar galliani e presedinte la liga)

da mai, tot din cauza arbitrilor voi ati pierdut ambele meciuri cu noi, iar Milan in meciurile directe cu contracandidatele la titlu a avut un egal cu juve si in rest numai victorii... deschide si tu putin ochii (ochiul ala mare)


NU spun decat de meciul cu Empoli de acasa(penalty ridicol in min.88), meciul decisiv cu roma(penalty clar la schevchenko-deci viciere de rezultat), meciul din tur cu lazio acasa cand la 0-0 a fost anulat un gol perfect valabil maracat de stankovic si mai sunt multe dar trebuie sa mi le amintesc. O sa terc si pe alea si o sa vezi cam ce fel de campioana sunteti

aici te ascundeai, pinalti?... pacat ca vi se intetoseaza mintea si nu mai puteti gandi limpede... o lume intreaga a vazut ca milan v-a batut cu ceasul de la gara... si totusi se mai gasesc carcotasi care sa pune la indoiala una sau alta...


Valoarea voastra s-a vazut in meciul cu SuperDepor!!! :happy

corect, in primul meci cu Depor s-a vazut valoarea noastra....
a voastra s-a vazut insa in meciurile cu noi... cum in care... in aproape toate :D... mai ales in cel din avatarul meu... asa ca iti dedic melodia pe care a postat-o IlMilan mai devreme: "come sempre a inizio staggione..."... chiar ne asteptam sa va vedem capul pe aici... inca n-a inceput sezonul... voi si craiova: in fiecare an, visuri de campionat si cupa :D

BoboCosta
5th June 2004, 16:09
daca tot vorbesti de meciurile directe mai bine te-ai uita la meciurile dintre cele doua echipe. Si o sa vezi diferenta dinter noi si voi. Asa ca gura mica.
PS:Noi nu am fost niciodata in Serie B.
Voi? :happy

IlMILAN
5th June 2004, 23:00
daca tot vorbesti de meciurile directe mai bine te-ai uita la meciurile dintre cele doua echipe. Si o sa vezi diferenta dinter noi si voi. Asa ca gura mica.
PS:Noi nu am fost niciodata in Serie B.
Voi? :happy
Bobo draga.....daca am fost in Serie B e vreo problema....eu nu vad...sincer...
cate titluri are Milan? cate are Inter? cate trofee internationale are Inter si cate Milan.....?
Du-te de bea un pahar cu apa...liniste-te si mai vorbim....putem intelege....sunteti cu capul plecat de vreo zece ani.....

Cocomic....ce :drak: te chinui sa le mai dai argumente....lasa-i sa jeleasca...eu pe interisti nu am patima....sunt chiar inofensivi... :D

Sergio
6th June 2004, 00:11
Hai ca acuma chiar ca trebuie sa iau atitudine. Am urmarit discutia dintre cocomic si Bobo si e bine ca nu s-a bagat nimeni peste ei si au putut sa se desfasoare. Argumente au fost de ambele parti si duelul a fost unul civilizat.

Milan, cand spui ca de nu stiu cand suntem cu capul plecat, te referi la interisti in general sau la cazuri particulare? Ca unii mai au si alte lucruri de facut in viata asta decat sa stea la nesfarsit cu capul plecat. Nu totul se reduce la fotbal. Asa gandesc eu si multi mi-au dat dreptate pana acum. Iar dintre interistii pe care-i cunosti, si sunt destui, pe cati i-ai vazut pana acum cu capul plecat in fata voastra, a marilor suporteri ai marelui Milan? :cool:

PS. Si baieti, daca tot vreti o infruntare adevarata, mutati-va pe Arena, ca tot nu veti ajunge la un numitor comun, asta-i clar si faceti prea multe postari pe thread-ul asta. :drak: :drak:

IlMILAN
6th June 2004, 00:30
Milan, cand spui ca de nu stiu cand suntem cu capul plecat, te referi la interisti in general sau la cazuri particulare? Ca unii mai au si alte lucruri de facut in viata asta decat sa stea la nesfarsit cu capul plecat. Nu totul se reduce la fotbal. Asa gandesc eu si multi mi-au dat dreptate pana acum. Iar dintre interistii pe care-i cunosti, si sunt destui, pe cati i-ai vazut pana acum cu capul plecat in fata voastra, a marilor suporteri ai marelui Milan? :cool:

PS. Si baieti, daca tot vreti o infruntare adevarata, mutati-va pe Arena, ca tot nu veti ajunge la un numitor comun, asta-i clar si faceti prea multe postari pe thread-ul asta. :drak: :drak:

Sergio lasand gluma la o parte si contrele intre noi ...ai luat mesajul prea in serios...era o figura de stil chestia cu capul plecat, nu are legatura cu latura umana, spirituala sau cum vrei sa o iei.Daca asa ai perceput tu mesajul asta e.Iar pentru a-mi sustine punctul de vedere , si cu asta inchei adu-ti aminte de bancul pe care vi l-am spus la meeting , despre interisti...la asta am facut aluzie, nicidecum la natura umana a colegilor de forum. :ciocan:

Referitor la lupata in ArenaA stii bine ca eu nu pot lua parte la o eventuala disputa, din motive obiective.

P.S Stau serios si ma gandesc daca voi continua sa mai intru in polemica cu voi pentru ca se pare unii nu au simtul umorului. Vezi Inter(utilizatorul) reuseste sa faca diferenta dintre lucrurile serioase si micile contre. :mda:

Sergio
6th June 2004, 00:49
Si eu stiu de gluma, dar totul are o limita. Eu n-am nimic cu voi, dar vad ca ne provocati intr-una pe unde ne prindeti. Mai luati-va si de altii mai buni ca noi, de Juve de exemplu, care are titluri mai multe decat noi, ca la voi vad ca totul se masoara in titluri si cupe.
De inter(user-ul), ce sa mai zic, e necajit ca a furat-o Craiova si acum chiar ca sta cu capul plecat un timp, dar nu din cauza Inter-ului (echipa) de data asta. :D

Cand am spus de Arena, nu m-am referit la tine, dar mai stii, poate ajungem odata si odata si pe acolo.
Iar daca pana acum n-ai realizat ca am simtul umorului, poti intreba pe cei care ma cunosc si te vor lamuri. Delia ce zice, ai intrebat-o? :drak:
Eu am spus ce aveam de spus si voi posta de acum numai pe thread-ul Inter-ului. :cya: Bine asa? :p

IlMILAN
6th June 2004, 00:56
Sergio lasa ca o sa vorbim pe PM sau la urmatorul meeting, ok? poate am exagerat si io ca eram nervos pe astia ce posteaza pe intern ca am editat la mesaje de m-am plictisit.

Si ca sa inchei ti-a spus cineva sa nu mai postezi aici? iarasi te ataci aiurea...e forum si gata.:D
P.S Cum poti sa recunosti ca Juve sunt mai buni ca voi....loooooooool abia astept sa citeasca Inter mesajul......:D:D

Sergio
6th June 2004, 12:22
Pai cum sa nu fie mai buna? Cate titluri si cupa ale campionilor au ei si cate avem noi? Acuma fara gluma...Eu recunosc lucrul asta. Asta poate nu inseamna ca sunt mai buni, dar au castigat mai mult pana acum. La fel si voi. Bine macar ca suntem in fata Romei si lui Lazio. :drak:
Iar despre postat, nu-mi aduc eu bine aminte s-au i-ai spus lui DelPiero sa nu mai posteze aici? Sau era valabil numai pentru el? :D
Las' ca mai vorbim noi...

IlMILAN
6th June 2004, 15:26
Mai Sergio , eu am glumit si cu Of the Piero, mai ales ca el pare baiat ok..... nu cred ca s-a suparat.....ti-am zis e forum..:D

BoboCosta
6th June 2004, 17:46
Am vazut ca ei compara echipele prin prisma titlurilor castigate. Acum fara suparare toata lumea stie ca milan si juve(in special) sunt echipele ajutate de arbitriii. Intr-un campionat aceste mici cadouri sunt foarte folositoare.
PS: Apropo stiti de ce a fost retrogadat milanul?
Dacu nu va spun eu: Ptr. ca a facut BLATURI, mai pe romaneste(definitie: cea mai josnica metoda de a castiga un meci )
Cred ca asta va caracterizeaza!!!!

inter
7th June 2004, 11:23
inca n-a inceput sezonul... voi si craiova: in fiecare an, visuri de campionat si cupa :D

ce subtil esti :drak: , vrei razboi?
sa incepem :
Inter si Craiova din momentul promovarii in prima Divizie , n-au mai retrogradat NICIODATA, lucru care nu se spune despre niste "pariori blatisti" si o alta favorita a ta!

http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/ssn/LA_MILANO_CHE_NON_RETROCEDE.jpg

:evil: :evil:

inter
7th June 2004, 11:27
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/ssn/siamo_solo_noi_striscione.jpg

iar asta pt. "semnatura" unui coleg :drak: :drak:
ati "furat" o viata intraga! :drak: :drak:

inter
7th June 2004, 11:32
L'AUTOGOL STORICO

...Ma il massimo dello spasso si è raggiunto durante un derby della stagione 97/98: la curva Sudicia, accecata di rabbia perchè per 20 anni simboli e stemmi della città di Milano sono comparsi solo e soltanto in curva Nord, si danna l'anima con una laboriosa coreografia per rivendicare che anche loro sono milanesi. Peccato che allestiscono i veri simboli storici della città di Milano... e si accorgono di avere esposto il BISCIONE, notoriamente simbolo di MILANO e dell'INTER...


http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/curva_zozzi.jpg

:ok:

IlMILAN
7th June 2004, 11:42
ce subtil esti :drak: , vrei razboi?
sa incepem :
Inter si Craiova din momentul promovarii in prima Divizie , n-au mai retrogradat NICIODATA, lucru care nu se spune despre niste "pariori blatisti" si o alta favorita a ta!

http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/ssn/LA_MILANO_CHE_NON_RETROCEDE.jpg

:evil: :evil:
Inter , domnule moderator.....calci pe un teren minat. :D
Problemele tale:
1-da Milan a retrogradat Inter nu, Milan a platit pentru acea greseala a vechii conduceri...care e problema, nu incerca sa te ascunzi dupa scutul blaturilor si al arbitrilor...ca de 10, 10 ZECE ani sunteti varza :D , si sper sa o mai tineti inca cel putin 10. :drak:
2-faci aluzii ieftine la Poli, mai bine ti-ai aduce aminte de faptul ca tot cam de zece ani sunteti sclavii cateilor.....asta sa fie motivul pentru cae nu ati retrogradat desi in zona fierbinte ati fost :ciocan: Viva NETOIU. /hello

Iar de meciuri dubioase in Serie A ati avut si voi parte.....Ce zici de meciul Perugia-Inter ? aaaaaaa si in italia au probleme cu fantele......de lumina...mai bine ai sede in banca ta sa-i urmaresti in liniste pe ologii transferati pana acum,Veron,Favalli , poate mai luati nitcai turci, Materazzi boxerul stii tu.... :happy

inter
7th June 2004, 11:44
2-faci aluzii ieftine la Poli, mai bine ti-ai aduce aminte de faptul ca tot cam de zece ani sunteti sclavii cateilor.....asta sa fie motivul pentru cae nu ati retrogradat desi in zona fierbinte ati fost :ciocan: Viva NETOIU. /hello



deci consider ca despre Craiova si Poli nu-si au rostul discutiile aici, dar colegul tau cocomic a inceput si nu puteam sa-i raman dator :D

cu pct1 ... continuam :drak:

inter
7th June 2004, 11:47
Li ho visti dare il peggior esempio possibile nel calcio e nello sport vendendo le partite e per questo retrocedendo per la prima volta in serie B nel 1981 mentre la mia Inter aveva lo scudetto cucito sul petto.

Li ho visti andare in 70.000 a S.Siro per Milan-Sambenedettese di serie B ed esaltarsi per l'ottimo pareggio 2-2.

Li ho visti in lacrime dalla gioia per la conquista della coppa europea delle squadre di serie B, al secolo Mitropa cup.

Li ho visti retrocedere nuovamente in serie B solo due anni dopo e questa volta per manifesti demeriti sportivi.

Quando erano in serie B per la seconda volta e senza una lira, ho visto la mia Inter fare elemosina e prestare loro a titolo gratuito tre giocatori per pura solidarietà concittadina. Erano Pasinato, Canuti e Serena.

Li ho visti, in quello che loro chiamano il "decennio d'oro": 1) Ritirarsi da un campo europeo in svantaggio per 1-0 prendendo come pretesto il difettoso funzionamento di un riflettore luminoso. 2) Non restituire una rimessa laterale concessa da una squadra avversaria per soccorrere un loro giocatore venendo meno alle più elementari regole di fairplay ma anzi su quella rimessa segnare un gol decisivo. 3) Inventarsi non meglio precisate "card" per partecipare alle coppe europee quando gli evidenti demeriti sportivi non glielo consentivano. 4) Letteralmente miracolati dalla nebbia quando, in svantaggio per 1-0 in una partita europea, è calata biblicamente sul campo rendendo impossibile il proseguire della stessa. In questo nessuna colpa. Ma certamente neanche il merito dei successi che col ripetersi di quella partita sono seguiti.

Sono i milanisti, i tifosi della seconda squadra di Milano.






Ricordate che per loro non conta essere stati nella feccia del calcio, aver venduto le partite, essere retrocessi due anni consecutivamente in serie B o venire da una stagione ridicola... per loro conta che l'Inter non abbia vinto lo scudetto, come tutte le squadrette che usano come metro di paragone chi gli è da sempre superiore. /hello /hello

IlMILAN
7th June 2004, 11:52
deci consider ca despre Craiova si Poli nu-si au rostul discutiile aici, dar colegul tau cocomic a inceput si nu puteam sa-i raman dator :D

cu pct1 ... continuam :drak:
Referitor la punctul 1...nu prea avem ce sa continuam.....

pentru ca inainte sa inceapa sezonul sunteti mari si tari dar no ia de aici
http://www.fdl.it/image/foto/02-03/02-03_inter-milan1.jpg :yeah:

inter
7th June 2004, 11:59
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/BART.gif

:evil:

IlMILAN
7th June 2004, 12:08
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/BART.gif

:evil:
:happy :happy :happy
Asta e riposta interistilor la :
http://www.fdl.it/image/foto/00-01/00-01_milan-inter1.jpg
:ciocan: :ciocan:
Ma dar ceva mai cu capul plecat sau tot in cautarea titlurilor suntei? :drak:

inter
7th June 2004, 12:13
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/Album_Milan_inB.jpg

ce vremuri ! :drak:

inter
7th June 2004, 12:15
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/scudetto_della_vergogna.jpg

La vergognosa squadra milanista capisce che perderà anche lo scudetto. Inizia una serie di pareggi inguardabili senza gioco, non riesce più a vincere una partita in campionato. Ma il Milan, dopo Coppa Intercontinentale e Coppa dei Campioni, non può perdere anche lo scudetto con Galliani presidente di Lega e sotto elezioni... E quando sta per subire anche il pareggio interno con l'Empoli, a pochi minuti dalla fine succede qualcosa... L'attacante rossonero Tomasson carica il portiere empolese. E l'arbitro invece di punire l'attaccante milanista espelle il portiere e concede un calcio di rigore al Milan! Proprio nel momento più delicato della corsa allo scudetto (come ammetteranno poi gli stessi giocatori) il Milan batterà così l'Empoli grazie proprio a quel calcio di rigore... Ma non è finita. Scontro diretto decisivo con la Roma: calcio di punizione dei giallorossi... di gomito la barriera milanista devia in calcio d'angolo nella propria aria... Decisione dell'arbitro: "calcio d'angolo!"
Ahahahahahahah! Ma che bello scudetto... Come sempre macchiato dalle proverbiali vergogne rossonere nelle ultime partite (Milan-Reggiana 0-1 fece retrocedere il Piacenza), quest'anno Reggina-Milan 2-1 ha solo confermato un'identità chiara fin dai tempi del Totonero. Il vostro d.n.a. è sempre lo stesso: SERIE B!

/hello

IlMILAN
7th June 2004, 12:18
Ce vremuri.....zici na....

http://www.fdl.it/image/foto/00-01/00-01_inter-milan5.jpg

uite ce s-a intamplat atunci :drak:

http://www.fdl.it/image/foto/00-01/00-01_inter-milan8.jpg

/hello /hello /hello

inter
7th June 2004, 12:20
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/in_SERIE_B.jpg

:ok: , cand va reintoarce-ti acolo unde va este locul ? :drak: :drak:

IlMILAN
7th June 2004, 12:26
La vergognosa squadra milanista capisce che perderà anche lo scudetto. Inizia una serie di pareggi inguardabili senza gioco, non riesce più a vincere una partita in campionato. Ma il Milan, dopo Coppa Intercontinentale e Coppa dei Campioni, non può perdere anche lo scudetto con Galliani presidente di Lega e sotto elezioni... E quando sta per subire anche il pareggio interno con l'Empoli, a pochi minuti dalla fine succede qualcosa... L'attacante rossonero Tomasson carica il portiere empolese. E l'arbitro invece di punire l'attaccante milanista espelle il portiere e concede un calcio di rigore al Milan! Proprio nel momento più delicato della corsa allo scudetto (come ammetteranno poi gli stessi giocatori) il Milan batterà così l'Empoli grazie proprio a quel calcio di rigore... Ma non è finita. Scontro diretto decisivo con la Roma: calcio di punizione dei giallorossi... di gomito la barriera milanista devia in calcio d'angolo nella propria aria... Decisione dell'arbitro: "calcio d'angolo!"
Ahahahahahahah! Ma che bello scudetto... Come sempre macchiato dalle proverbiali vergogne rossonere nelle ultime partite (Milan-Reggiana 0-1 fece retrocedere il Piacenza), quest'anno Reggina-Milan 2-1 ha solo confermato un'identità chiara fin dai tempi del Totonero. Il vostro d.n.a. è sempre lo stesso: SERIE B!

/hello


:happy :happy :happy
Asta e un articol scris de un fustrat ca si ala care a scris articolul comparativ intre Timisoara si Craiova....vai astia te reprezinta:D?

Uite aici sa inghiti mai bine...

1. Milan 34 25 7 2 65 - 24 82
2. Roma 34 21 8 5 68 - 19 71
-------------------------------------------------------
3. Juventus 34 21 6 7 67 - 42 69
4. Inter 34 17 8 9 59 - 37 59

Milan 82 - Inter 59=?????? :happy :happy :happy
ce grea e matematica asta cu diferente asa de mari.... :ciocan:

IlMILAN
7th June 2004, 12:27
http://members.xoom.virgilio.it/_XOOM/bbmilan/in_SERIE_B.jpg

:ok: , cand va reintoarce-ti acolo unde va este locul ? :drak: :drak:
Aaaaaaa,in fruncea Europei?
Sper ca sezonul asta :drak:
Dar voi va autodepasiti ? sezonul ce vine, ai sperante macar la o cupa a Italiei? :D :D :D

inter
7th June 2004, 14:07
http://digilander.libero.it/gointer/Abbmilan.gif

astia sunteti!

BoboCosta
7th June 2004, 14:55
De ca va deranjeaza adevarul? Nu vreti sa recunoasteti ca ati cumparat arbitrii si ati facut blaturi? Vechea conducere,noua.....bla....bla....bla
A ramas in istoria voastra si cu asta o sa va mandriti!!!!

IlMILAN
8th June 2004, 10:04
De ca va deranjeaza adevarul? Nu vreti sa recunoasteti ca ati cumparat arbitrii si ati facut blaturi? Vechea conducere,noua.....bla....bla....bla
A ramas in istoria voastra si cu asta o sa va mandriti!!!!
Ba Bobo du-te de vezi-ti de treaba...
in ultimii ani cine v-a oprit sa nu ne bateti?...au fost doua meciuri de liga anul trecut cine v-a furat? Tot Don Silvio?...in campionat de cand nu ne-ati mai batut..cate puncte a obtinut Inter in meciurile cu Milan, Juve, Roma si Lazio? sezonul asta...ma tu nu pricepi ca pentru voi locul 4 e o performanta /hello .
Stai linistit ca nici anul ce vine nu faceti mare lucru... :D

P.S Care e problema ta mai Inter , CA Don Silvio e bazat? :D

MaPaX
16th June 2004, 16:44
Cei de la AC Milan l-au imprumutat pe atacantul Vitaly Kutuzov la Sampdoria pentru sezonul 2004/2005. Jucatorul a fost imprumutat la echipa Avellino din Secunda Divizion pentru care a marcat 15 goluri.

inter
22nd June 2004, 11:47
Ancelotti il doreste pe Emre si vrea sa-l dea la schimb pe Serginho :cool:

personal sunt de acord cu acest schimb, desi Mancini il vrea pe Ambrosini! :cool:

IMilan , ce fericit vei fi cu turcul in echipa :drak: :drak: ( :o: si tu Ayrton :drak: )

Sergio
23rd June 2004, 00:33
Sa si-l tina pe Serginho ca n-avem nevoie de el. Macar Emre e tanar si de perspectiva...:evil:

Ayrton
23rd June 2004, 15:15
IlMilan , ce fericit vei fi cu turcul in echipa :drak: :drak: ( :o: si tu Ayrton :drak: )

De unde stii tu?
Remember Seedorf?

Sergio
24th June 2004, 00:10
De unde stii tu?
Remember Seedorf?
Pai tocmai la asta m-am referit...Am cam luat tzeapa cu schimburile astea intre Inter si Milan. Vezi cazurile Coco, Helveg, etc. :rosu:

IlMILAN
24th June 2004, 11:09
Pai tocmai la asta m-am referit...Am cam luat tzeapa cu schimburile astea intre Inter si Milan. Vezi cazurile Coco, Helveg, etc. :rosu:
:happy :happy
Si veti mai lua o tzeapa....sa vezi tu inter ce o sa joace turcul la noi :D

Sergio
24th June 2004, 12:19
:happy :happy
Si veti mai lua o tzeapa....sa vezi tu inter ce o sa joace turcul la noi :D
Tot ce e posibil! Totusi in loc de Emre mai bine ne-am scapa de Kily Gonzalez sau V.der Meyde...Parerea mea. :p
Oricum prosti am fost ca l-am dat pe Seedorf si Pirlo... :headbang: De asta merge Milan asa bine... :cool:

cocomic
25th June 2004, 12:49
:headbang: De asta merge Milan asa bine... :cool:

simt putina admiratie in tonul tau? :drak:

Sergio
26th June 2004, 00:06
simt putina admiratie in tonul tau? :drak:
Mai degraba frustrare ca va faceti echipa pe spatele altora. :mad:
Dar situatia se va schimba, fii sigur de asta. :evil:

inter
28th June 2004, 18:41
nu va mai saturati :drak: , il vreti si pe Ronaldinho! :(

Catalanul
28th June 2004, 19:17
il vreti degeaba, ca nu va ajunge la voi (cel putin pana cand ii va expira contractul, adica prin 2007 :D)

Thanya
28th June 2004, 21:31
il vreti degeaba, ca nu va ajunge la voi (cel putin pana cand ii va expira contractul, adica prin 2007 :D)

Hehe...de ce toti suporterii Barcelonei cred ca Ronaldinho va ramane pana ii va expira contractul?.....
Of of...mai mai.......Vom trai shi vom vedea....

Catalanul
28th June 2004, 21:34
hehe...de ce toti suporterii madridului vor ca ronaldinho sa ajunga la milan sau sa plece la alta echipa?
raspuns: le este frica de el, nu cumva ca barça sa cashtige campionatul :D

IlMILAN
29th June 2004, 14:12
nu va mai saturati :drak: , il vreti si pe Ronaldinho! :(
Mah Inter tu nu ai ce face decat sa asmuti spaniolii pe noi...... :headbang:? Nici un om normal nu poate pune botul la asemenea perla ziaristica....ti-am mai spus eu ca noi ramanem cu zisul si datul cu parerea :D
Mah si voi de ce nu va certati pe alta sectiune....de exemplu la Galactici....:D

Ayrton
14th July 2004, 17:01
I|Milan, lasand deoparte threadurile de "Inter" unde vad ca esti foarte vigilent, aici nu prea iti respecti nick_name-ul... Nici o noutate, nici un transfer, nimic despre echipa noastra favorita din Italia... Pana la urma sa vezi ca tot inter baga ceva noutati si aici :D ...

IlMILAN
14th July 2004, 22:17
Nu prea imi vine sa las threadul ala deoparte.....pentru ca jigneste orasul...despre echipa nu ai decat sa spui ce vrei....si cu asta chiar ca am terminat...

referitor la threadul asta ce sa scriu?Inter scrie ca de obicei cand nu sunt meciuri si are sperante , cum incepe campionatul are de "lucru"....:D
Hai sa spun si ceva nouatati sau vechituri...
-Seedorf dupa europene a suferit o operatie si se pare ca va rata startul pregatirlor, poate chiar si inceputul campionatului.
-Chiar azi s-a anuntat oficial imprumutul lui Crespo la Milan pentru un an de zile...cred ca mor interistii.
In rest e vacanta si e normal.....suntem campioni restul sa se pregateasca....:D

Sergio
14th July 2004, 23:15
Chiar azi s-a anuntat oficial imprumutul lui Crespo la Milan pentru un an de zile...cred ca mor interistii.

Inca n-am vazut vreun interist mort din cauza asta. Daca vad, te anunt. :ok:

Pancone
15th July 2004, 11:25
MIlan a ajuns sa fie echipa care sa aduca jucatori imprumutati ?...vine crespo 1 an apoi pleaca , cine nu mai are loc la chelsea e bine primit la milan ? .....trist... :drak:

alejandro
15th July 2004, 11:46
MIlan a ajuns sa fie echipa care sa aduca jucatori imprumutati ?...vine crespo 1 an apoi pleaca , cine nu mai are loc la chelsea e bine primit la milan ? .....trist... :drak:
Asa-i noii campioni:Ddon silivio e cam zgarcit,nu?:Dar fi putut aduce niste jucatori,dar asa...:Dumbla cu cersitul:D

IlMILAN
15th July 2004, 12:52
MIlan a ajuns sa fie echipa care sa aduca jucatori imprumutati ?...vine crespo 1 an apoi pleaca , cine nu mai are loc la chelsea e bine primit la milan ? .....trist... :drak:
Lasa bey Pancone ca e mai bine sa-l imprumuti un an...nu e bun la gara cu el, sa va vad pe voi ce faceti cu noile achizitii.....:D

realmadrid.com
15th July 2004, 14:01
Ce sa facetzi mei cu crespo, ca vad ca sa cam stins, la chelsea nu a aratat nimic si nici la voi nu cred ca o va face

Ayrton
15th July 2004, 14:58
Las ca aici in italia a dat el satisfactie, si e bun la Milan, mai bun decat Tomasson oricum.

inter
15th July 2004, 16:13
Inter scrie ca de obicei cand nu sunt meciuri si are sperante , cum incepe campionatul are de "lucru"....:D


te-ai trezit :drak: ?
ia vezi sa nu ma enervez , ca sa vezi cum vei saruta steagul negru-albastru asa cum au facut "stelistii" cu cel al Rapidului! :drak: :drak: :drak:

IlMILAN
16th July 2004, 12:13
o salutare domne...ce onoare pe noi ca ne onorezi cu prezenta pe threadu asta....:D
si daca te enervezi ce?
de sarutat steagu lui Inter NEVER....... mai bine mor...decat sa sarut steagu ala urat:D
Treaba lor ce au facut stelistii.....te referi la Iulian:D?

inter
16th July 2004, 12:43
de sarutat steagu lui Inter NEVER....... mai bine mor...decat sa sarut steagu ala urat:D
Treaba lor ce au facut stelistii.....te referi la Iulian:D?

:drak: :drak: , pai tu crezi ca in toamna scapi? :cool:
in ceea ce-l priveste pe iulian ... inca nu a ajuns la faza asta :drak: , dar dupa faza pariului cu ieppy m-a pus pe ganduri! :o:

IlMILAN
16th July 2004, 14:43
Mai Inter tot ii dai cu toamna ...ce o sa fie in toamna inca o umilinta a lui Inter?:D
P.S ma razgandesc daca reusiti performanta sa pierdeti la mai mult de 6 goluri sarut steagul lui Inter......si retine buzele mele nu saruta orice:D dar in cazul asta voi face o exceptie...de dragul vostru al interistilor de pe forum......:D

inter
16th July 2004, 14:45
ce o sa fie in toamna? vrei sa vezi meciul pe B1tv?:D:D:D
ok, daca asta e dorinta ta:p

IlMILAN
16th July 2004, 14:51
looolz
normal ca nu vreau sa-l vad la B1TV ci live insa sper ca nu ma pui sa sarut steagu lui Inter....:headbang:

alejandro
16th July 2004, 17:21
sa sarut steagu lui Inter....:headbang:
da poate saruti stegul lu' juve? :drak:

inter
16th July 2004, 17:36
:D:D:D:D IMilan esti mancat , vad ca esti propus sa mrgi la 2 capete :drak: :drak:

si ca sa nu fiu complet off-topic, se pare ca din toamna nu vom mai avea probleme cu gazonul de pe "San Siro" /hello /hello

alejandro
16th July 2004, 18:10
:D:D:D:D
nu vom mai avea probleme cu gazonul de pe "San Siro" /hello /hello
de ce?

Pancone
17th July 2004, 01:03
Vin si joaca in templul din Torino . :cool:

IlMILAN
17th July 2004, 12:24
Vin si joaca in templul din Torino . :cool:
Domunule juventin....dumneata cand trenuletul deraiaza si te afli intr-o acuta suferinta, sau cand doresti ca visele tale marete sa se realizeze, le faci publice?:D
Inca nu ai inteles ca in ciuda dusmaniei dintre Milan si Inter ne respectam...si nu poti veni tu sa pui sare pe o rana innexistenta....
Milan si Inter vor juca mereu pe San Siro.....si se vor dusmanii mereu dar rufele se vor spala local....in regiunea Milano.....intre timp voi torinezii ar trebui sa va ganditi cum sa-l faceti sa-l scoateti din circuit pe Collina......
Asa ca de sfarsit ar fi mai bine sa reflectezi la lucruri cu adevarat importante....MILAN E CAMPIONA ITALIEI:drak:
Alejandro, dragule stelisto-catalano-juventino de peste Prut , ce te face sa crezi ca steagul ala si mai urat o sa-l sarut :ciocan: ....imi pastrez momentele intime de acest gen pentru lucruri chiar importante, steagu lui Juve fiind ceva derizoriu :D
P.S: Juventinilor chiar imi place atentia pe care ne-o acordati:D

Domnule moderator Inter sa nu interpretezi ca joc la doua capete...dar chiar asa sa ma pui sa sarut steagu ala urat :headbang: e inacceptabil...mai bine imi gasesti prin tiffoseria voastra o interista....in cazul asta o sa ma mai gandesc :rolleyes: desi si asta ar aduce neplaceri uriase:drak:
referitor la stadion...ma bucura vestile bune

Pancone
17th July 2004, 18:18
1- nu inteleg de ce atunci cand vorbim despre cluburile italiene aduci mereu in discutie Rapidul ( complex ? ).
2- inteleg ca esti fericit acuma , cand milan a luat titltul ..momentele rare merita traite la maxim.

IlMILAN
18th July 2004, 10:43
1- nu inteleg de ce atunci cand vorbim despre cluburile italiene aduci mereu in discutie Rapidul ( complex ? ).
2- inteleg ca esti fericit acuma , cand milan a luat titltul ..momentele rare merita traite la maxim.
:happy
o sa-ti raspund si eu pe puncte:
1) am adus in dicutie treaba cu trenuletul asa doar sa te tachinez...:D nu e vorba de nici un complex....sa am complex fata de cine? fata de voi rapidistii? Pai voi sunteti o echipa saraca, o echipa a celor multi, o echipa fara bani care doreste sa ajunga in Europa:D
2)treaba cu momentele rare trebuia si mergea sa le-o spui concitadinilor nostri :D , anul trecut parca ati plans la Manchester.....anul asta ati plans la voi in templu(cum ii zici tu) /hello :D
P.S Din pacate nu o sa-ti mai raspund o perioada pentru ca o sa fiu plecat, in concediu...deci continuam in august daca vrei :drak:

Pancone
18th July 2004, 11:37
Concediu placut .

inter
19th July 2004, 18:30
:2)treaba cu momentele rare trebuia si mergea sa le-o spui concitadinilor nostri :D , anul trecut parca ati plans la Manchester.....anul asta ati plans la voi in templu(cum ii zici tu) /hello :D


:mda: , dai o perla si pleci in concediu :drak: , las ca vii tu inapoi :drak:

alejandro
22nd July 2004, 17:43
:mda: , dai o perla si pleci in concediu :drak: , las ca vii tu inapoi :drak:
Se teme ca se vor termina perlele :drak:
Concediu placut,Ilmilan si ....succes la agatat fete :p sa-mi arati pe cine ai amagit.ok? :yeah:

inter
22nd July 2004, 17:44
Se teme ca se vor termina perlele :drak:
Concediu placut,Ilmilan si ....succes la agatat fete :p sa-mi arati pe cine ai amagit.ok? :yeah:

las ca e cu nevasta langa el :drak: :drak: :drak:

alejandro
23rd July 2004, 11:00
las ca e cu nevasta langa el :drak: :drak: :drak:
:D :D :D Adios distractie! :drak:

Sergio
23rd July 2004, 12:23
De unde stii? Poate din contra... :drak:

alejandro
23rd July 2004, 13:00
De unde stii? Poate din contra... :drak:
:D :D :D Mi-a placut :drak:

IlMILAN
24th July 2004, 16:04
:happy :happy
Ma bucura atentia voastra pentru distractia mea:D
Inter,inter iarasi te ataci asa repede.....am vazut pe threadul vostru ca Zicu e vedete...pai cu asta vreti sa ne bateti...... :D E jale mare...uite Crespo se pare ca a dat primul gol pt Milan intr-un meci amical...o sa va dea si voua..... :D vreo doua trei....

inter
27th July 2004, 09:09
desi clubul milanez neaga ca Rui Costa va semna zilele urmatoare un contract pe 2 ani cu Man.Utd, din Portugalia si Anglia aceasta informatie este confirmata de mai multe canale de stiri :D:D
Ayrton, IMilan.... pareri?

alejandro
27th July 2004, 12:54
desi clubul milanez neaga ca Rui Costa va semna zilele urmatoare un contract pe 2 ani cu Man.Utd, din Portugalia si Anglia aceasta informatie este confirmata de mai multe canale de stiri :D:D
Ayrton, IMilan.... pareri?
Jale!:D

inter
28th July 2004, 08:59
v-am batut cu Primavera in trofeul Tim :D:D:D

si ce formatie ati folosit :drak: :
Milan: Abbiati, Maldini, Kaladze, Costacurta, Nesta (29' Cafu), Pirlo, Ambrosini (29' Gattuso), Dhorasoo, Brocchi, Crespo, Pozzi (18' Barbieri)
:drak:

Sergio
28th July 2004, 23:14
De mentionat ca toate cele 5 penaltiuri au fost marcate de jucatori de la primavera. IlMILAN, ce zici de asta? :rolleyes:

Delia
28th July 2004, 23:25
Hmmm... cred ca ar spune ceva de genul: "Bai Sergio, cate puncte a avut Milanul avans fata de Inter sezonul trecut? :happy Cine e campioana Italiei? Si cate cupe ale campionilor are Milan, cate are Inter?" :D:D:D

Desigur, cand Milan si Juve pierd nu pot decat sa ma bucur, dar sincer, as prefera sa castigam in fata "verisorilor" in campionat. Ar fi mult mai distractiv. :drak:

Sergio
29th July 2004, 00:15
Urmeaza si asta. Acum a fost incalzirea... :D

alejandro
29th July 2004, 17:30
Urmeaza si asta. Acum a fost incalzirea... :D
Succes! :p
Dar de ce au acaparat toti interistii thread-ul lu' milan? IlMila-a-a-a-n treci inapoi ca n-o sa mai ai unde posta! :D

inter
29th July 2004, 19:43
Succes! :p
Dar de ce au acaparat toti interistii thread-ul lu' milan? IlMila-a-a-a-n treci inapoi ca n-o sa mai ai unde posta! :D

ma intreb ce o sa zica IMilan cand o sa-ti vada postul? :drak: :drak: , noi suntem in "vizita la verishori" :cool:

Sergio
30th July 2004, 00:09
Poate ar trebui sa-l asteptam pe IlMILAN, ca iar o sa spuna ca-l vorbim pe la spate, cand el nu e de fata. :D :D :D

cocomic
31st July 2004, 16:10
nu va mai agitati ca un spary inainte de folosinta :)... stim ca voi ati mai castigat trofeul tim si acu 2 ani, si anul trecut... macar o cupa sa aveti si voi pe an... cred ca aveti palmares fain in ultimii ani: o cupa uefa si 3 cupe TIM : :happy

am vazut meciurile la teleu, ce pot sa spun:

juve-inter 0-1
juve a fost o umbra, o formatie care inca nu se regaseste, cu erori multe, cu un del piero singur intre amatori. sa vedem ce o sa se intample odata cu venirea lui emerson
inter a jucat binisor, spre bine catre finalul jocului (fiecare a durat 45 de minute). veron a jucat bine, emre de asemenea, martins a si marcat (a si fost numit MVP-ul turneului).

milan-juve 2-0
victorie fara drept la replica, in minutul 10 deja era 2-0. inceput in forta, cu dhoraso pe postul lui pirlo si pirlo in spatele varfurilor. pozzi se misca binisor, totusi e inca de primavera. crespo s-a zbatut si el cum a putut, per ansamblu un test pozitiv

milan-inter 0-0 (4-5 la penalty)
meci fara prea multe de spus. milan n-a schimbat aproape nimic fata de primul joc, echipa putin obosita, apatica. interul a avut ocazii mai mari, abbiati a aparat insa binisor. inter si-a rulat aproape toti greii, spre deosebire de milan care n-au schimbat mai nimic fata de meciul cu juve. (simic / cafu, brocchi / gattuso, abbiati / dida) - din schimbari e clar ca echipa a fost inferioara celei din meciul cu juve.
despre partea cu batutul cu primavera mai vorbim. majoritatea tinerilor au intrat in ultimele 10 minute, cand echipele nu mai aratau oricum nimic. oricum de laudat sangele rece al lor la penaltyuri. toate au fost executate aproape perfect (doar unul putea fi aparat de abbiati, i-a trecut mingea pe sub mana si corp).

diseara o sa ma uit (daca nu uit) la milan-manchester si apoi la analiza pe milan channel. o sa postez chestiile mai interesante ce le observ.

p.s.: pentru interisti: vad si inter channel :drak:

cocomic
31st July 2004, 16:21
desi clubul milanez neaga ca Rui Costa va semna zilele urmatoare un contract pe 2 ani cu Man.Utd, din Portugalia si Anglia aceasta informatie este confirmata de mai multe canale de stiri :D:D
Ayrton, IMilan.... pareri?

da mai, de aia a ajuns ieri la milanello :D - sa-si cumpere un ghid de conversatie italiano-portughezo-englez... hai sa radem cu nea marin... oricum din declaratii nu pare sa vrea sa plece, asa ca dream on...

cocomic
2nd August 2004, 00:15
milan a castigat primul meci din sua cu manchester la penaltyuri. din cate am vazut eu meciul, a fost evident faptul ca englezii au fost mai bine pregatiti fizic, lucru absolut normal avand in vedere ca ei trebuiaiu sa fie mai avansati cu pregatirea, primul lor meci oficial fiind pe 10 august cu zilina / dinamo, in timp ce milan joaca primul meci la sfarsitul lunii, supercupa, iar campionatul incepe pe 12 septembrie.

greu de spus cine a jucat mai bine. ambele jocuri au fost inscrise pe fondul dominarii adverse, manch. in prima repriza la o greseala a lui nesta, care i-a pasat lui scholes in careu, iar sheva a egalat in ultimele minute ale meciului dupa un corner.

la penaltyuri, a ratat crespo pt milan, respectiv keane si portarul howard pt manchester. milan va juca luni seara cu chelsea.

Ayrton
2nd August 2004, 09:42
Ce va mai bucurati si voi ca ati batut intr0un amical... Si ca e I|Milan in concediu si nu va poate raspunde rapid...
Las ca incepe el campionatul, si sa va vedem acolo cat de mult ati progresat in astia... cati? 15 ani? de cand nu v-ati mai bucurat si voi cu adevarat...

IlMILAN
2nd August 2004, 11:19
desi clubul milanez neaga ca Rui Costa va semna zilele urmatoare un contract pe 2 ani cu Man.Utd, din Portugalia si Anglia aceasta informatie este confirmata de mai multe canale de stiri :D:D
Ayrton, IMilan.... pareri?
Din partea mea sa plece linistit.....
daca ramane iarasi e bine....lui sa-i placa sa fie rezerva....

P.S ma dar ce grijulii sunteti.....verisorilor..... :D

IlMILAN
2nd August 2004, 11:21
Hmmm... cred ca ar spune ceva de genul: "Bai Sergio, cate puncte a avut Milanul avans fata de Inter sezonul trecut? :happy Cine e campioana Italiei? Si cate cupe ale campionilor are Milan, cate are Inter?" :D:D:D

Desigur, cand Milan si Juve pierd nu pot decat sa ma bucur, dar sincer, as prefera sa castigam in fata "verisorilor" in campionat. Ar fi mult mai distractiv. :drak:
Inter ,Sergio luati exemplu...de la cineva care se pare ca e pe drumul cel bun :D ....adica in sfarsit observa cu adevarat unde va aflati..... la nivelul trofeului TIM:D

inter
2nd August 2004, 11:21
Ce va mai bucurati si voi ca ati batut intr0un amical... Si ca e I|Milan in concediu si nu va poate raspunde rapid...
Las ca incepe el campionatul, si sa va vedem acolo cat de mult ati progresat in astia... cati? 15 ani? de cand nu v-ati mai bucurat si voi cu adevarat...

acid asa cum te cunosc! :drak: :drak:
rasucesti cutitul? :mad:
vb. noi! :drak:

IlMILAN
2nd August 2004, 11:26
ma intreb ce o sa zica IMilan cand o sa-ti vada postul? :drak: :drak: , noi suntem in "vizita la verishori" :cool:
Ce sa zic Inter ..... in primul rand multumimi de vizita....stiu ca nu e doar o vizita , ati venit si voi pe un thread serios :D
Alejandro , juventinule.... :D loc de scris mesaje oi gasi la voi pe thread... o sa vin sa va consolez :D

inter
2nd August 2004, 11:33
Inter ,Sergio luati exemplu...de la cineva care se pare ca e pe drumul cel bun :D ....adica in sfarsit observa cu adevarat unde va aflati..... la nivelul trofeului TIM:D

ia aveti voi grija sa nu va "umileasca " Chelsea deseara :drak: , meciul incepe la ora 21!

IlMILAN
3rd August 2004, 11:05
ia aveti voi grija sa nu va "umileasca " Chelsea deseara :drak: , meciul incepe la ora 21!
Nella sfida di Filadelfia è ancora di Shevchenko la rete decisiva

Il Milan ha battuto il Chelsea per 3-2 a Filadelfia, nella seconda ed ultima partita della sua tournée nord-americana. Dopo che i primi 45 minuti di gioco si erano chiusi in favore degli inglesi per 2-1, grazie alle reti di Gudjohnsen (19`) e Drogba al 38` (per i rossoneri è stato Cafu ad andare in rete al 26`), la squadra di Ancelotti ha operato la rimonta nella ripresa. Pareggio di Costacurta e gol della vittoria, a due minuti dal termine, con una punizione di Shevchenko.

Trebuie sa-ti traduc?:D
Any way merci de grija.....sper sa ne ocupam si de ai nostri "verisori"(adica de voi:D) in campionat. /hello

IlMILAN
3rd August 2004, 11:10
ABRAMOVICH: 'Ammiro il Milan'
03 agosto 2004 08:53


MILANO - Prima della partita fra Milan e Chelsea poi vinta dai rossoneri 3-2, le due delegazioni si sono incrociate al Lincoln Stadium per una seduta di allenamento. Il patron della società londinese Roman Abramovic, racconta il Corriere dello Sport-Stadio, ha voluto dapprima 'salutare Ancelotti e la sua squadra perchè ammiro il tecnico e ammiro il gioco del suo Milan', poi ha scambiato alcune battute con Crespo che ha detto 'Posso solo ringraziare Abramovich e il Chelsea ma adesso sono felice qui al Milan'. Poi i complimenti del magnate russo a Shevchenko: 'E' un fenomeno assoluto: un campione, un grande atleta e un grande uomo'.

Uite ce zice si disperatu ala de rus.... sa faca bine sa-l lase in pace pe Sheva....:headbang: nu trebe sa-l laude el... :D

IlMILAN
3rd August 2004, 11:12
21 AGOSTO: MILAN-LAZIO A SAN SIRO
02 agosto 2004 17:56


MILANO - La Supercoppa di Lega fra Milan e Lazio non si giocherà a Tripoli come da programma originario, ma allo stadio milanese di San Siro. La data è sempre quella di sabato 21 agosto 2004.
Lo stesso anche l'orario d'inizio prefissato: le ore 21.

/hello /hello

inter
7th August 2004, 12:39
conform unei analize facute pe datasport , asupra echipelor care vor avea un rol predominant in acest an in campionat, diavolii sunt vazuti ca principalii candidati la titlu de catre cititori :mad: , spre satisfactia "verisorilor" mei ..

"Sarà per tutti l`anno del Milan, ancora una volta. Il mercato estivo delle grandi, l’andamento delle amichevoli stagionali, il fatto che il Diavolo arrivi da due anni di successi e ha fatto una campagna acquisti mirata senza dover rivoluzionare la squadra, fa pendere la bilancia dalla parte dei rossoneri. Che battono nei pronostici prima di tutto i cugini dell’Inter, quindi la Roma e la Juventus.

Milan sugli scudi, quindi: il ciclo iniziato nel maggio 2003 a Manchester e proseguito attraverso Coppa Italia e Supercoppa Europea fino allo scudetto di questa stagione rappresenta una garanzia per tutti i tifosi, non solo quelli rossoneri. La cavalcata dei record della scorsa stagione potrà essere ripetuta grazie ai pesanti innesti di Stam, Crespo e Dhorasoo, uno per reparto. Anzi, la maggioranza degli appassionati chiede l’accoppiata scudetto-Champions League."

si Imilan ca sa bag si eu "batu" ...

"Quindi l’Inter, che grazie ad una campagna acquisti economica ma efficace ha finalmente dotato il proprio centrocampo di quella classe che era sempre mancata. Se Davids e Veron sapranno ripetersi anche in maglia nerazzurra per i sostenitori della beneamata saranno scintille. Molti ci credono. I detrattori invece parlano di rosa troppo ampia e in generale di un ambiente nerazzurro che si sfalda alla prima difficoltà."

:ok:

Thanya
9th August 2004, 03:57
Mi se pare corect.

realmadrid.com
9th August 2004, 11:46
Pai normal ca asa este, daca casigatzi voi titlul, nu mai erau ei favoritzi...

IlMILAN
9th August 2004, 12:08
Asa galacticilor, asa....:D

inter
9th August 2004, 12:52
azi e ziua de nastere a lui Pippo ... eveniment trecut sub tacere de admiratorii diavolilor din Ro. :D:D:D

IlMILAN
9th August 2004, 13:30
azi e ziua de nastere a lui Pippo ... eveniment trecut sub tacere de admiratorii diavolilor din Ro. :D:D:D
De obicei nu ma uit la chestiile astea dar azi chiar am citit asta pe site.Nu am considerat ca e asa de important pentru forumu asta dar no daca ai vrut sa ne pui in umbra nu ai reusit.... :D cum sa tin io minte o onomastica? :o: nici nu stii ce am facut saptamana trecuta...mai bine tac :headbang:

P.S Oricum sper sa te rasplateasca in derby ca ti-ai adus aminte de el:D, cu vreo doua boabe.... :happy

inter
9th August 2004, 13:32
ai fost la meciul cu "los platanos"? :D:D:D:D
am ghicit nu-i asa? :p

IlMILAN
9th August 2004, 13:37
ai fost la meciul cu "los platanos"? :D:D:D:D
am ghicit nu-i asa? :p
na poftim , sa nu ma iau de tine :headbang: , iarasi imi aduci aminte...fumai un pachet de tigari si am injurat cat pt tot anul...mai bine stateam acasa...
Dar nu despre asta vorbeam....am cam uitat de o onomastica foarte importanta :mda: mult mai grav....:D

inter
10th August 2004, 09:06
Ancelotti si-a prelungit contractul cu Milan, Galliani declarand ca dupa "era Ancelotti" noul antrenor va fi ales dintre Donadono, Tassotti si Massaro :D(cam riscant :D:D)

Thanya
10th August 2004, 20:30
Asa galacticilor, asa....:D

Asha cum?

IlMILAN
13th August 2004, 22:42
MILAN-SAMPDORIA: OFFICIAL LINE-UPS
13 August 2004 20:32


MILAN - Here are the official line-ups for the Seat Trophy:

MILAN: Dida; Cafu, Nesta, Stam, Kaladze; Gattuso, Rui Costa, Serginho; Kakà; Shevchenko, Tomasson. Coach: Carlo Ancelotti
Subs: Abbiati, Costacurta, Dhorasoo, Abate, Brocchi, Crespo, Pozzi

SAMPDORIA:Antonioli; Zenoni, Castellini, Falcone, Tonetto; Diana, Volpi, Edusei, Doni; Flachi, Bazzani. Coach:Walter Novellino
Subs: Turci, Pisano, Carrozzieri, Pagano, Sacchetti, Kutuzov, Rossini

IlMILAN
13th August 2004, 23:22
MILAN 2-0 SAMPDORIA: HALF TIME
13 August 2004 22:00


MILAN - The Rossoneri lead 2-0 at half time against Sampdoria through goals from Jon Dahl Tomasson on 37 minutes and Kaka on 43 minutes.

:yeah:

Thanya
14th August 2004, 03:11
Bravo lor...

cocomic
14th August 2004, 03:53
sampdoria a castigat la penaltiuri, dupa ce au egalat la 2-2 dupa 90 de minute... (milan a condus 2-0 la pauza si a rata prin minutul 50 un 11 m prin serginho)... ce sa-i faci... noi n-avem noroc la trofee de astea... tim, birra moretti... seat paggine gialle :)... las' ca au verisorii :D

mai mult decat rezultat a contat efortul lui ancelotti de a-i gasi inlocuitor lui pirlo cat timp este la olimpiada... in prima repriza rui costa a jucat pe rolul lui, evoluand magistral, dandu-i un assist la Tomasson de vreo 25-30 m pe jos prin aparatori... in a doua repriza rolul lui pirlo a fost luat de dhorasso... sa vedem care va fi folosit in supercupa cu lazio...

IlMILAN
18th August 2004, 17:09
COLLINA TO REF MILAN-LAZIO
18 August 2004 14:02


MILAN - Pierluigi Collina will take charge of Milan-Lazio on Saturday. The referee's assistants are Mr. Maggiani and Calcagno while Mr. Preschern is the fourth man.

iulian
20th August 2004, 15:08
MILAN 2-0 SAMPDORIA: HALF TIME
13 August 2004 22:00

:D vezi daca nu astepti pana la final ????
si ce mandru postasei tu in alte "limbi" :D

IlMILAN
20th August 2004, 15:14
:D welcome here Mr Cosanzean....

da ai dreptate, recunosc ca m-am enervat o tura a doua zi dar dupa ce am citit ce s-a intamplat m-am calmat putin....la pauza a jucat echipa a doua care se pare nu s-a descurcat la fel...e naspa dar nah nu ai nevoie de toata echipa a doua intr-un meci, desi daca ma gandesc mai bine pe descultii de verisori ii facem si cu echipa a doua:D

cocomic
21st August 2004, 15:43
cam toate ziarele dau ca formatie probabila pentru meciul cu Lazio urmatoarea:
Dida; Cafu, Nesta, Stam, Maldini; Gattuso, Rui Costa, Ambrosini; Kakà; Shevchenko, Tomasson.

sa vedem ce va face maldini pe stanga :)... rui costa va juca pe rolul lui pirlo, plecat la olimpiada... a mai facut-o in meciul cu sampdoria, si s-a descurcat bine...

oricum, orice alt rezultat in afara de victorie este un vis bianco-celeste... sau, de ce nu... nero-azzuro :drak:

vasile314tzurka
21st August 2004, 15:46
maldini pe stinga? ce nenororcire... asta va va termina din pacate pentru voi. luati bataie:( daca aveti nedumeriri intrebati-l pe iulian ca el e cu lazio si o sa va spuna:)

realmadrid.com
21st August 2004, 15:52
AC Milan - Lazio Roma 1

IlMILAN
21st August 2004, 15:54
:happy :happy
Da se vede ca va pricepeti....domnu Vasile...la fotbalul extern si mai ales la echipa Milanului.
Maldini a inceput sa joace la MIlan pe postul de fundas stanga, a fost chair desemnat cel mai bun fundas stanga din lume.Pe vremea cand Maldini juca fundas stanga apararea Milanului arata cam asa de la stanga la dreapta Maldini Baresi Costacurta si Mauro Tassoti,identica cu cea a Nationalei Italiei...:D
Dupa retragerea lui Baresi din activitate, Maldini a inceput sa joace fundas central.Asa ca Dream On.
Cititi si voi ce mai scrie presa din cizma despre meciul asta...nu ma obosesc cu linkuri, cautati-le singuri...mai ales Cosanzean....trebe sa se documenteze...

P.S Inter stai linistit, lasa-i pe ei ca oricum o sa urmezi si tu, si atunci daca acu te bagi tu o sa primeasca si ei ajutor.... :mda:

vasile314tzurka
21st August 2004, 15:54
1? te inseli amarnic. 2 se asorteaza mai bine:)

vasile314tzurka
21st August 2004, 15:58
:happy :happy
Da se vede ca va pricepeti....domnu Vasile...la fotbalul extern si mai ales la echipa Milanului.

P.S Inter stai linistit, lasa-i pe ei ca oricum o sa urmezi si tu, si atunci daca acu te bagi tu o sa primeasca si ei ajutor.... :mda:

domnu, I|MILAN, dragul meu, istoria nu face doua parale in fata unui milanez care spune "sa vedem ce face maldini pe stinga" de parca pina acum juca fanion central.
ia vezi:
"Sicura oramai la difesa a quattro con Maldini a sinistra e Stam e Nesta al centro, con il brasiliano Cafù a percorrere la fascia destra."

si cind spui baresi da cu precizarea ca sa nu te infund de date. pina una alta cind eu il vedeam pe mazzola matale erai scrisoare de dragoste:) asa ca nu explica lu' taticu cine ce joaca in italia.

p.s. inter e linistit ca terminaram sticla:) trecuram la bere:)

gigel_bucur
21st August 2004, 15:59
cred ca bate lazio echipa cu care tin de mic :D

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:04
si nu stiam ca esti cu pesedeul italian. ia vezi aici:

Il premier Silvio Berlusconi sarà presente alla sfida, ed è proprio per questo che i controlli allo stadio sono stati aumentati: San Siro, che è illuminato continuamente da Giovedì, per avere un maggior controllo, sarà una roccaforte. Ma una volta tanto non per evitare scontri tra le tifoserie.

miine poimiine da nastaze ucaz si ia dinamo titlul la atletism natatie ciclism si olimpiadele americane de pe OLS:)

IlMILAN
21st August 2004, 16:05
Jesse sa te feresti de mine maine daca luati bataie de la caini...poastezi sa te afli in treaba si tu:headbang: aparura o groaza de laziali si interisti , adica anti milanisti de cand antreneaza Zenga la stana.

Vasile , cocomic se intreba lucrul ala pentru ca Maldini are o varsta...si e normal sa te intrebi, dar repet eu cred ca se va achita brici de sarcini.....iar despre scrisorile de dragoste :) poate ai dreptate...nu stiu cat si cand ai urmarit tu, fotbalul italian, insa dadusi un pic cu batzu in balta:D

P.S Inter sa raman linistit...:drak:


cred ca bate lazio echipa cu care tin de mic :D
Mare e echipa asta Lazio....e puternica nu ai ce-i face...:D
Ai tu o preferinta pentru echipe din lumea a doua a fiecarui campionat?:D Sportul si Lazio... :happy :happy

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:07
balta? se vede ca nu ai inteles unde bat eu si matale tot cu fasolea...:)

IlMILAN
21st August 2004, 16:09
Bate si matale fasolea pe threadul verisorilor:)

cocomic
21st August 2004, 16:15
domnu, I|MILAN, dragul meu, istoria nu face doua parale in fata unui milanez care spune "sa vedem ce face maldini pe stinga" de parca pina acum juca fanion central.


sa continuam cu exprimare pseudo-respectuoasa... domnule PI...tzurca...

daca reusesti sa te exprimi in termeni ceva mai lumesti, si sa-mi spui si mie ce ai vrut sa zici cu asta: "istoria nu face doua parale in fata ...."

daca ai vrut sa pari mai inteleginet decat "mesele", nu prea ai reusit... si totusi, ce ai vrut sa arati?

- ca stii mai multa istorie de-a lui MILAN decat stim noi?... atata timp cat nu ne cunoastem asa de bine, si nici nu am avut cum sa ne testam cunostiintele, te-as ruga sa te abtii de la astfel de presupuneri

- esti nedumerit de ce am spus eu: "sa vedem ce va face maldini pe stanga", si te-ai gandit ca eu as fi ceva disneyland si te-ai trezit in masura sa dai explicatii... ti-ai ales cam prost omul... eu m-as intoarce in ograda proprie, si nu m-as aventura chiar atat in locul tau... bineinteles ca sunt curios sa vad prestatia lui maldini ca fundas stanga, dupa anii in care a jucat mai mult central... de aici pana la ce insinuezi tu, ca as fi fost sceptic sau neincrezator, mai este cale lunga

- extraordinar de spiritual esti tu cu pesedeul tau cu tot... atata timp cat au fost primite amenintari cu atentate teroriste, mi se pare absolut normal ca securitatea sa fie pe primul loc...

oricum, iti multumim pentru ca ne-ai aratat o mostra din capacitatea ta de a analiza si intelege lucrurile... este de-a dreptul... debordanta

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:17
uite ce e. daca cu I|MILAN glumesc cu tine nu. daca ai observat cu el vorbeam. pina una alta nu ne tragem de sireturi. daca nu pricepi de gluma stai acasa.

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:19
Bate si matale fasolea pe threadul verisorilor:)

vine si rindul lor:)) de ce sa nu ne distram chiar daca sunt unii mai lipsiti de neuroni si nu pricep asta: :headbang:

realmadrid.com
21st August 2004, 20:07
Federatzia Braziliana de Fotbal a anuntat ca jucatori brazilieni de la AC Milan nu vor mai fi convocatzi la nationala deoarece "marele Milan" nu a vrut sa le dea drumul la Copa America...
Altzi brazilieni care nu vor mai fi convocatzi sunt Ze Roberto de la Bayern Munchen

Asa club de treaba ca al vostru nu exista:(

cocomic
21st August 2004, 20:37
daca ai observat cu el vorbeam. pina una alta nu ne tragem de sireturi. daca nu pricepi de gluma stai acasa.

daca tot vorbesti, chiar ironic, despre mine, luand in deradere o opinie de-a mea...



istoria nu face doua parale in fata unui milanez care spune "sa vedem ce face maldini pe stinga"

... atunci permite-mi macar sa ma pot apara. eu asa stiu ca este corect.

partea cu trasul de sireturi se intoarce insa impotriva ta, pentru ca eu nu-mi amintesc sa te fi atacat fara motiv, chiar si pentru a 'glumi'

sper ca n-are rost sa continuam schimbul asta acid de replici... poate treci vreodata pe la un ols meeting in tm, si ne facem cinste cu cateva beri si radem de lazio si de inter :D

inter
21st August 2004, 21:20
.e naspa dar nah nu ai nevoie de toata echipa a doua intr-un meci, desi daca ma gandesc mai bine pe descultii de verisori ii facem si cu echipa a doua:D

IlMilan, vezi ca tu dai cu "batu-n balta" :drak: , dupe cate stiu eu :cool: , Inter e recunoscuta ca echipa a oamenilor cu bani (la infiintarea ei) din Milano, asa ca chestia cu "descultii" cred ca va caracterizraza pe voi :D , basca sa nu uitam chestia cu "Tottonero" :o: , care a aratat intregii lumi ce "caractere deosebite sunt (erau) in echipa voastra :cool: de ... blatuitori!

asa ca las-o mai moale ca .....

Salut postarile suporterilor laziali (cu care suntem infratiti) si pe cele ale "veteranului Roman" /hello

Sergio
21st August 2004, 21:56
sper ca n-are rost sa continuam schimbul asta acid de replici... poate treci vreodata pe la un ols meeting in tm, si ne facem cinste cu cateva beri si radem de lazio si de inter :D
Halo, ai grija ca mai vin si interisti la meeting-urile alea. Laziali nu, deci de ei putem rade fara probleme... :cool:

inter
21st August 2004, 22:03
@sergio: Laziali nu, deci de ei putem rade fara probleme

:D:D:D, ai grija , ca cel mai "acid" lazial e iulian :p

Sergio
21st August 2004, 22:15
Cand o sa vina iulian la TM n-o sa radem de ei, dar pana atunci...:rolleyes:

inter
21st August 2004, 22:47
rusul vad ca-i scoase din "mocirla" pe verisori ....2-0 la pauza!

ete ca am editat spre dezamagirea lui cocomic, care tocmai scria :drak: , reaultatul corect la pauza! :cool:

cocomic
21st August 2004, 22:53
rusul vad ca-i scoase din "mocirla" pe verisori ....1-0 la pauza!


plangeti dragilor... e 2-0... 2 goluri shevchenko...

non e brasiliano pero...
che gol... che fa...
il fenomeno lascialo la...
qui c'e... SHEVA....

la la la la la SHEVA... SHEVA...

milan joaca bine, maldini loveste transversala si balonul cade in fata liniei lui peruzzi la inceput de repriza... lazio surprinde prin accelerari ce pleaca de la cesar...

1-0 primul gol a plecat de pe partea stanga, maldini il vede pe ambrosini ca intra la invaluire in careu, ii paseaza in adancime, ambrosini intoarce un adversar si centreaza, sheva reia din prima din voleu cu stangul de la 10-11 m, in coltul lung.

2-0 atac pozitional al milanului, maldini pe stanga centreaza pe coltul lung, de la 8-9 m sheva reia cu capul in acelasi loc unde a inscris si primul gol

in min. 45 kaka are o dubla ocazie, mai intai trage de la 16 m in peruzzi, mingea ii revine si suteaza peste...

p.s. pentru vasile: ai vazut 'ce face' maldini pe stanga :p

revin cu detalii :)

@inter: dar, dar quote-ul nu minte, ai gresit initial ;)... asa tare te-ai grabit, ca ai scris si 'reaultatul'... of, of... mai, mai.... :ok:

/hello /hello /hello

inter
21st August 2004, 22:55
@cocomic: p.s. pentru vasile: ai vazut 'ce face' maldini pe stanga


din cate am citit eu la postul ala ..tu erai cel ingrijorat in perspectiva folosirii lui Maldini pe stanga....

@cocomic: e ce sa-i faci altii mai au si altceva de facut :cool: , nu urmaresc 100% un meci de-al vostru :D

ceea ce ma surprinde e ca IlMilan ..... doarme :evil: , si sa vezi maine ce postari face ! :drak:

cocomic
21st August 2004, 23:32
min. 70... milan imperial in repriza secunda, posesia prelungita, lazio practic inexistenta... demonstratie de forta a echipei antrenata de ancelotti :)... asa imi place... inchipuiti-va ca pana si gattuso face show, a avut o faza in care a facut 3 duble pe cap intre adversari si apoi a pasat prin foarfeca pe extrema lui cafu... spectacol, ce mai ;)

edit: SPECTACOL!! 3-0 SHEVA, voleu de la 16 m !!!

inter
21st August 2004, 23:40
mda se pare ca rusul isi face norma in acest meci .... in campionat va inscrie 1 gol la 7 meciuri! :p

cocomic
21st August 2004, 23:40
@cocomic: p.s. pentru vasile: ai vazut 'ce face' maldini pe stanga


din cate am citit eu la postul ala ..tu erai cel ingrijorat in perspectiva folosirii lui Maldini pe stanga....

@cocomic: e ce sa-i faci altii mai au si altceva de facut :cool: , nu urmaresc 100% un meci de-al vostru :D

ceea ce ma surprinde e ca IlMilan ..... doarme :evil: , si sa vezi maine ce postari face ! :drak:

inter, nu am fost bine inteles... nu eram ingrijorat, eram poate mai mult curios... e normal avand in vedere ca in ultimii ani a jucat central, nu?

pe I|Milan il sun eu si-l tin la curent, l-am chemat la mine sa vedem meciul dar a avut treaba 'in familie' :D... nu-ti fa griji pentru el, noi fratiorii avem grija unul de celalat ;)

inter
21st August 2004, 23:43
pai dupa atatea cumparaturi cate facu azi ... nu mai are timp de meci ... aranjeaza lucrurile cumparate :D:D:D , da maine mi-o plateste el :p, mai ale s dupa meciul asta ... e pe val

Sergio
22nd August 2004, 00:57
cocomic, iti inteleg bucuria, dar hai sa fim seriosi...cu ce jucatori a jucat Lazio, era culmea sa nu-i bateti.
Cred ca IlMilan isi face notite cu ce o sa scrie maine pe aici, iar atunci pazea din calea lui. O sa vedeti ca am dreptate. :D

iulian
22nd August 2004, 01:51
Dupa 10 ani da la ultima supercupa merita si ei sa se bucure asta seara..ii asteptam in campionat :ok:

IlMILAN
22nd August 2004, 02:08
Spre surprinderea voastra voi incepe asa....Crespo a castigat si el un trofeu ii spun mai major decat TIM:D, unde? la MILAN....nu ma luati cu anuare si alte chestii...who cares....MILAN-LAZIO 3-0:D

Cocomic merci frate de sustinere si pt informare, am baut cate o 100 de votca si o bere pt fiecare gol...:D acu sarbatoresc trofeul...beau vin...loool ce varza o sa fiu maine :evil:

Inter...no comment:D, si cand te gandesti ca juve v-a furat finala cupei italiei...tot raul spre bine , nu ati suportat voi umilinta azi:D si apropo chiar nu am dormit ..dar a trebuit sa merg in oras la un suc cica:D, dar nah am avut eu grija sa nu ruginesc:D

Iulica, proasta echipa ti-ai ales....loool de loool prima dezamagire....oricum relax nu o sa ai atatea ca si INTER :D

cocomic
22nd August 2004, 05:04
cocomic, iti inteleg bucuria, dar hai sa fim seriosi...cu ce jucatori a jucat Lazio, era culmea sa nu-i bateti.

sergio, nu m-a bucurat atat scorul sau victoria, cat modul autoritar prin care au condus meciul, jocul echipei intr-un cuvant :ok:


Cocomic merci frate de sustinere si pt informare

:ok: data viitoare te astept sa vedem meciu(ri)l(e) impreuna... asa, sa-l facem pe bog_tom gelos :D

vasile314tzurka
22nd August 2004, 14:19
@cocomic: p.s. pentru vasile: ai vazut 'ce face' maldini pe stanga

din cate am citit eu la postul ala ..tu erai cel ingrijorat in perspectiva folosirii lui Maldini pe stanga....

eu eram ingrijorat din cauza pleonasmelor si lipsei de vitamine. da' undei parlagiul ala de iulian de tine cu lazio? mai are ceva de spus? si-a mincat avatarul? :ciocan:

vasile314tzurka
22nd August 2004, 14:21
Dupa 10 ani da la ultima supercupa merita si ei sa se bucure asta seara..ii asteptam in campionat :ok:

asteptati la bariera poate :happy vezi ca scazura preturile si trebe doua ture sa stringeti bani de floricele. zi asa nu va plac negrii? bine. :headbang: eu va astept sa va vad cum va aruncati de pe columna. :ciocan:

Sergio
22nd August 2004, 16:39
Spre surprinderea voastra voi incepe asa....Crespo a castigat si el un trofeu ii spun mai major decat TIM:D, unde?

Te referi cumva la Crespo care a intrat in minutul 75 si a iesit 8 minute mai tarziu? Asa puteam si eu sa castig trofeul... :rolleyes:

IlMILAN
22nd August 2004, 18:53
Cine te ia pe tine la MIlan?:D:D sa castigi un trofeu?:D

Sergio
22nd August 2004, 22:13
Da pe tine? :drak:

IlMILAN
22nd August 2004, 22:23
Asa puteam si eu sa castig trofeul... :rolleyes:
Ia uite ce ai scris mai sus....gaseste-mi un post de-al meu in care sa zic asa ceva...:D

Milusu
22nd August 2004, 22:59
Bravo Milan!

Sergio
23rd August 2004, 00:09
gaseste-mi un post de-al meu in care sa zic asa ceva...:D
Gata, l-am gasit... :rolleyes:

Cine te ia pe tine la MIlan?:D:D sa castigi un trofeu?:D
E drept, n-ai zis-o explicit, dar mi-ai ridicat mingea la fileu... :)

cocomic
23rd August 2004, 03:45
mai copilasi, eu va las 2 saptamani... plec in concediu... :D sa fiti cuminti, si sa nu faceti prea mult mishto de verisorii vostrii nero-azzuri... si ei vor sa creasca, da de fiecare data le dati cu tigaia-n cap si le faceti cucui :D

mai glumim si noi un pic... suntem pe val, cupe dupa cupe, si de astea cu valoare, nu ca ale voastre... trofee tim si rachiu de calnau :drak:

Sergio
23rd August 2004, 17:28
Il iei si pe IlMilan cu tine? Ca parca ziceai ca verisorii trebuie sa aiba grija unul de celelalt... :D

inter
23rd August 2004, 17:29
cred ca-l lua ca IlMilan disparu de pe la 12 azi :D:D:D, s-o fi dus sa-l duca la gara? :D:D

inter
24th August 2004, 16:34
desi declara sus si tare ca nu mai face transferuri in acest sezon , Galliani si-a trimis azi emisarii la Amsterdam pt. Zlatan :p
si Moggi a facut acelasi lucru , asa incat sa vedem cine castiga? :D

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=titolone

IlMILAN
24th August 2004, 16:40
BARCELONA-MILAN: 18-MAN SQUAD
23 August 2004 18:45


MILAN - The Rossoneri squad leave for Barcelona on Tuesday morning at 10.20am CET and they will play Frank Rijkaard's side on Wednesday evening at 10pm CET for the Gamper Trophy.

Here is the full squad:

GOALKEEPERS: Abbiati, Dida, Fiori.

DEFENDERS: Cafu, Costacurta, Kaladze, Maldini, Nesta.

MIDFIELDERS: Abate, Ambrosini, Brocchi, Dhorasoo, Gattuso, Kakà, Rui Costa, Serginho.

STRIKERS: Pozzi, Tomasson.

realmadrid.com
24th August 2004, 16:56
Parerea mea este ca Barcelona va invinge:D, mai ales daca se joaca in spania:happy:

IlMILAN
24th August 2004, 16:59
Da de unde esti tu asa de sigur? ca Barcelona va invinge? :D
Oi fi si tu cititor in stele :D
Si daca invinge ce? e un amical, se pare ca pentru Ancelotti si Milan e mai important trofeul de sambata Berlusconi Trofee..asa ca...
P.S Incep sa-i dau dreptate lui Hai Poli...chiar meriti toate mistourile galactice...apropo unde joaca Owen ....libero:D

realmadrid.com
24th August 2004, 17:06
Si ce daca este amical ???, prin acest meci barcelona cred ca isi va prezenta echipa si nu isi permite sa se faca de kko si dupa cum am mai spus se joaca in spania, ceea ce conteaza destul de mult...
Chiar mi-as dori ca real si milan sa fie in aceiasi grupa, dar primul meci sa se joace pe bernabeu, ca sa nu mai gasitzi scuze penibile..., :rosu: :evil:

IlMILAN
24th August 2004, 17:12
Bei voi intai sa intrati in grupe...bunilor:D iar in ce priveste pe Barcelona...ce mult itzi pasa tie de ei....:D vai ce o sa va dea catalanii in campionat:D

realmadrid.com
24th August 2004, 17:16
Pai decat sa castige italieni mai bine spanioli:ok: si stai tu linistit ca noi intram in grupe < Wisla Cracovia - Real Madrid 0-2 :happy:> si sper sa dam si de voi pe acolo:D

inter
24th August 2004, 19:19
pt. verisorul meu IlMilan , ete ce au facut azi titularii lui Milan:

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=64377

au muncit nu gluma:D:D
si oricum era o onoare pt. orasul Barcelona sa-i primeasca..., dar ei nu sau dus la "distractie" si au preferat sa munceasca(23 august parca a fost ieri ,nu? :p)

realmadrid.com
25th August 2004, 23:43
Barcelona (Spain) 0 : 1 Milan (Italy)

Catalanul
26th August 2004, 02:48
s-a terminat 2-1 pentru Barça :drak: (ce se mai bucura Il Milan:D)
prima repriza echilibrata, a doua total dominata de Barça
goluri: Serginho pt. Milan respectiv Giuly si Andres Iniesta pt. Barça

IlMILAN
26th August 2004, 10:37
Bravo mai catalanilor :D....imi pare rau ca nu am avut unde sa vad meciul, sa vad cum au jucat ...

inter
26th August 2004, 17:40
nu cred ca mai zici Bravo cand aveti meci cu ei :D:D:D si basca cu echipa lui Lucescu :p, iar Celtic .... ce sa mai aveti grupa mai grea ca a noastra ....!

IlMILAN
26th August 2004, 17:42
Acu o sa se schimbe treaba:)
Singurul lucru bun e ca vom vedea aproape toate meciurile din grupa asta :D

inter
26th August 2004, 17:43
comentate de ucrainieni? :D:D, parca vad ca Sheva va fi accidentat in cele 2 directe :p

cocomic
5th September 2004, 05:06
s-a terminat 2-1 pentru Barça :drak: (ce se mai bucura Il Milan:D)
prima repriza echilibrata, a doua total dominata de Barça
goluri: Serginho pt. Milan respectiv Giuly si Andres Iniesta pt. Barça

am revenit si vad ca v-ati si luat-o in cap... las ca va invatam noi cum sta treaba in grupe ;)

tin sa te cam dezamagesc... am vazut meciul, si ce scrii tu sunt bazaconii... prima repriza echilibrata... la ce, la numar de jucatori?... milan a cam ras de barca ta in prima repriza, si numai ratarile au facut sa nu fie mai mult (motivul pentru care s-a suparat ancelotti la final... era un meci care putea fi castigat, ce a fost tratat superficial)... a doua repriza, milan a jucat in 10, iar voi in 12 (omul in negru)... gattuso a fost eliminat destul de usor, rosu direct pentru proteste, dupa o faza in care brocchi a luat galben pentru un fault facut de gattuso, si un aut care trebuia sa fie pt. milan si a fost dat pt. barca... in acel moment, rino i-a spus: 'da-ti-le lor odata cupa asta, de ce mai jucam?'... (sursa: interviu, la tv. nu prea am inteles)... daca e asa, o fi luat rosu datorita tonului :rosu: (rosu pentru arbitru)

barca s-a miscat mai bine repriza secunda, a avut si ocazii, dar a inscris relativ norocos... parere obiectiva... a avut ocazii mai clare decat cele in care s-a inscris... lucru valabil si pt. milan, golul lui serginho trebuia sa fie centrare pentru tomasson, a intrat insa in plasa ;)

alte stiri de prin italia:

* gilardino pare a fi acontat de milan, in tuttosport de azi era un interviu cu el in care chiar spune ca el si cu sheva sunt complementari, si nu e exclus ca pe viitor sa ii vedem impreuna :D

* toate ziarele + cluburile G14 + FIFA ne dau dreptate in cazul cu federatia braziliana, care o da in penibil... se vor razgandi ei pana la urma... exista regula clara FIFA care spune ca cluburile europene nu trebuie sa dea drumul jucatorilor pentru amicale disputate pe alt continent... scurt si cuprinzator...

mai scriu si maine ca am ajuns de putine ore, si am facut aproape 4500 km cu masina... nu mai vad nimic :D

inter
7th September 2004, 12:16
galliani e chiar obraznic .... visul lui este sa-i vada jucand impreuna pe Sheva si Adriano, dar potrivit GdS se opune Moratti!

Moratti ar putea sa-l ajute numai daca il transfera pe ucrainean la Inter :D:D:D


si cu ocazia primei partide 8000 de suporteri din Livorno si-au anuntat prezenta pe Meazza.... pentru a sarbatori obtinerea primelor 3 pct. in Serie A
:drak: :drak:


SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI, SUNTEM OLTENI, SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA, HAI CRAIOVA!!!

cocomic
7th September 2004, 15:14
Moratti ar putea sa-l ajute numai daca il transfera pe ucrainean la Inter :D:D:D



dream on ;)

la cat de zgarciob a devenit moratti, vanzandu-l pe cannavaro la prima si singura oferta pe care a primit-o, piesa de baza, pentru a-si acoperi bugetul si a scadea salariile, m-as mira sa mai vedem un transfer mare la voi fara a vinde ceva cam de ce aceeasi valoare... oricum mijloc si atac cam aveti...

cocomic
11th September 2004, 21:38
MILAN (4-3-1-2): Dida; Cafu, Stam, Maldini, Pancaro; Ambrosini, Rui Costa, Seedorf; Kakà; Shevchenko, Tomasson

LIVORNO (3-5-2): Amelia; Grandoni, Vargas, Lucarelli A.; Pfertzel, Vidigal, Passoni, Vigiani, Giallombardo; Protti, Lucarelli C.

Un meci care n-ar trebui sa ne puna prea mari probleme... dar echipele mici pot furniza unele surprize... uitati-va la chievo cum s-a impiedicat de inter, intr-un meci in care nimeni nu le-ar fi dat mari sanse nero-azzurilor :drak:

Din pacate tot entuziasmul meu a fost putin dat peste cap cu vreo 3 ore inainte de meci... ceva s-a defectat la satelit si nu imi vad echipa...

Dar in timp ce scriam, Seedorf isi face treaba :D GOOOL!!! 1-0 minutul 3
/hello

....

Inceput furtunos, Tomasson rateaza o ocazie de 2-0, 11 m pentru Livorno... Dida cartonas rosu...

realmadrid.com
11th September 2004, 21:49
Deocamdata este 1-1,
Goluri
Clarence Seedorf 3
Cristiano Lucarelli (pen) 9

cocomic
11th September 2004, 22:28
Scorul la pauza a ramas neschimbat 1-1, portarul lui Livorno, Amelia, facand minuni... De cealalta parte, si Abbiati a avut o interventie salvatoare, deviind un sut ce se indrepta spre vinclu in bara transversala....

:headbang:

inter
11th September 2004, 22:38
da ce e cu Crespo in tribuna?????
nu are loc nici macar pe banca?

realmadrid.com
11th September 2004, 22:39
Un om in minus dar totusi dominatzi:D, e destul de bine, acum sa vedem daca si inscrietzi:D

Catalanul
11th September 2004, 22:42
ionutze mai bine ai face sa tii pumnii echipei tale, ca uite se chinuie si cu amaratzii aia de la Numanicia :drak:
cat despre meciul Milanului din aceasta seara presimt ca va fi o surpriza pe San SIRO si ca se va termina X2 :evil: