PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

tafu
20th April 2008, 13:49
bine ma ..voi mai sperati in Mos Craciun ? .....asta meritam la lotul actual!

YoNuTzz
20th April 2008, 15:58
bine ma ..voi mai sperati in Mos Craciun ? .....asta meritam la lotul actual!

corect...

ultra
20th April 2008, 16:54
2-1 la pauza, ambele goluri marcate de Kaka din pen.

YoNuTzz
20th April 2008, 19:02
Milan - Reggina 5-1 :ok:
in sfarsit o victorie concludenta...show brazilian Kaka si Pato :D
saptamana viitoare, victorie obligatorie la livorno...

acmilan_nutu
21st April 2008, 01:24
Demonstratie de forta marca Milan , am spulberat Reggina , toti jucatorii rossoneri practicand un fotbal bun , bineinteles cu mici plusuri si minusuri.Felicitari Kaka pentru hatrick si de asemenea portarul regginei care a avut un gest foarte rar si in acelasi timp nobil: a semnalizat arbitrului ca a atins mingea chiar daca acesta dictase contrariul.Multumesc doamne ca m-ai scapat de 2 insi:Gilardino si Odoo!! Victoria de azi cat si jocul prestat m-au facut sa-mi para rau de jocurile slabe facute de Milan pe San Siro , dc jucam asa tot sezonul cu siguranta ne luptam pentru scudetto.Asta e!! Eu totusi mai sper la locul 4 si totodata sper in aducerea unor jucatori de valoare gen:Ronaldinho zambrotta adebayor flamini boruc etc.
F o R z A M i L a N !!!

iulian_1976
21st April 2008, 01:51
Un meci care invioreaza rosso-nerii :D.
Un meci in care jucatorii milanezi au jucat liber fara scheme numai din imaginatia jucatorilor,trag concluzia ca Anceloti probabil ca s-a declarat depasit.
1.O faza care nu o stiam la Ac Milan in care Inzaghi la minge lasa mingea in spate ptr Kaka apoi acesta asteapta ca Inza sa ajunga in careu.
2.Apoi o invaluire pe extrema stanga Seedorf paseaza pentru cine crede-ti ptr fundasul stanga Inzaghi .
Povestea cu revenirea echipei am mai auzit-o parca dupa meciul cu Cagliari ,
apoi a venit Juve , ...sa se trezeazca unii fani din nou dupa meciul cu Inter?:D
Nu stiu ,om vedea:D

YoNuTzz
21st April 2008, 15:25
nici eu nu am prea multe sperante in meciul cu inter...

acmilan_nutu
21st April 2008, 20:22
Eu am sperante!!!Chiar mari!! Cu o singura conditie: sa jucam fara Oddo si Gilardino!!

acmilan_nutu
22nd April 2008, 20:29
La multi ani Ricky Kaka!!!!
Siamo venuti fin qua Siamo venuti fin qua per vedere segnare Kaka......!!!

tafu
23rd April 2008, 00:00
mda , se ne bucuram macar de asta ; La multi ani Kaka ! :ok:

milanezu
27th April 2008, 17:23
fantastic pippo.
hatrick din partea lui.
mai are 2 pana la o 100.
sper sa le realizeze in meciul cu inter.

YoNuTzz
27th April 2008, 19:04
4-1 si etapa trecuta 5-1...asha trebuia sa evoluam tot campionatul, nu acum cand suntem cu cutitul la os...
oricum fiorentina a facut egal, mai sunt 2 pcte si orice e posibil :D

TheMentalist
27th April 2008, 20:12
Bravo Pippo! Si cu Inter va da gol;)

acmilan_nutu
28th April 2008, 01:48
Grande Milan!!! Pippo Unico!!! Ne asteapta derbyul cu Inter Milano si as dori aceiasi formula de start ca in meciul de astazi.O sa avem cu noi si suportul publiculu si sper sa ne apropiem de locul 4. Forza Milan!!!

TheMentalist
28th April 2008, 11:31
Rezumatul partidei: http://www.youtube.com/watch?v=oVwYPo70KTc

ducus
30th April 2008, 10:39
Paolo Maldini va primi Ordinul de Merit din partea FIFA

Căpitanul echipei AC Milan, Paolo Maldini, va primi Ordinul de Merit din partea FIFA, distincție ce se acordă personalităților care au avut contribuții însemnate în dezvoltarea și promovarea fotbalului. Maldini va fi decorat în luna mai, la Congresul FIFA de la Sydney.
În vârstă de 39 de ani, fotbalistul se va retrage din activitate la finele acestui sezon. A debutat în prima ligă italiană la 20 ianuarie 1985. În cei 23 de ani de carieră, a câștigat șapte titluri de campion al Italiei, o Cupă a Italiei, cinci Supercupe ale Italiei, de cinci ori Liga Campionilor, cinci Supercupe ale Europei, două Cupe Intercontinentale și o dată Campionatul Mondial al cluburilor, toate cu AC Milan, singurul club la care a evoluat.
Această distincție nu este oferită doar fotbaliștilor, personalități ca Nelson Mandela sau fostul secretar de stat american Henry Kissinger primind anterior Ordinul de Merit. Printre fotbaliștii care au fost decorați cu acest ordin apar, nume ca Pele, Franz Beckenbauer, dar și Dino Zoff, până acum singurul italian.
http://www.cugetliber.ro/1209157200/articol/18443/paolo-maldini-va-primi-ordinul-de-merit-din-partea-fifa/

acmilan_nutu
30th April 2008, 20:18
O da asta in antiteza cu ceea ce a facut Ronaldo in Brazilia!!! Ronaldo Iesi Afara!!!!Nu meriti sa porti tricoul Milanului!! Chiar nu avem nevoie de asemenea jucatori!!! Travestiti auzi...hahahaha:):):)!! Aventurile lui aduc grave prejudicii clubului prin urmare trebuie reziliat contractul unilateral imediat!!! O mare greseala au facut galianni si braida prin aducerea lui ronaldo!!! Asta este cand te zgarcesti la pret!! Sper sa invatzam din greseli si sa aducem la club jucatori seriosi si valorosi!!

acmilan_nutu
1st May 2008, 17:01
Flamini(24 ani) : " Am ales Milanul".Felicitari pentru alegere.Este un mijlocas foarte bun de care Milanul avea nevoie.Este un jucator polivanlent cu calitati atat defensive cat si ofensive.

iulian_1976
2nd May 2008, 01:12
Se intareste Milanul:D.
M-a uitam la echipa de anul trecut si mi-am dat seama ca sunt posturi unde greu o sa gasesti inlocuitori :D.
Ce nu mai vad ca apare un nou Inzaghi sau fundasi laterali gen Kafu.In rest este marfa ptr toti:D.
Sa fi avut Barca un Inzaghi ,in meciul MU-Barcelona ,sau Fiorentina
in meciul Fiorentina-Rangers:D, fara el o sa fie fotbalul mai sarac.
Daca nu ai ...sa-ti cumperi ,dar de unde? :)

acmilan_nutu
3rd May 2008, 11:15
Nimeni nu este de neinlocuit la Milan.Cine vine dupa Rivera? A venit Van basten!!! Cine vne dupa Van basten? A venit Massaro!!! Cine vine dupa Massaro?! A venit Weah!!! Cine Vine dupa weah?! A venit Sheva!!! Si asa mai departe!!!
O declaratie interesanta facuta de Clarence Seedorf in legatura cu transferurile viitoare ale Milanului " Trebuie sa vedem ce ne lipseste si sa nu facem "focuri de artificii " ".O declaratie care spune multe despre posibila venirea a lui Dinho la Milan.Mai este 1 zi pana la derby si deja nu-mi gasesc locul !!! Debea astept sper sa invingem intr-o maniera categorica!!!
F o r z a M i L a N!!!

iulian_1976
3rd May 2008, 16:47
De la Van Basten a fost o prapastie ...saracul Weah a ramas cu Ac Milan mai mult prin grupele Ch.Leag. nici nu visa sferturi de finala :D.
Inzaghi are cel putin o clasa daca nu doua peste Weah,Bierhof,Seva si multi altii:D . Doar Van Basten se joaca in aceeasi barca cu el :D

acmilan_nutu
3rd May 2008, 17:49
Fiecare a fost important la vremea sa!!!! Apropo de inzaghi va juca titular cu verisorii!!!

YoNuTzz
4th May 2008, 14:58
la 4 urmeaza cel mai important meci din acest sezon ptr milan...
nici nu concep ca interul sa devina campioana intr-un meci cu noi + k trebuie sa ne revansam ptr derby-urile pierdute in acest sezon...si au fost multe...
sunt sigur k jucatorii sunt constienti de importanta acestui meci, si vor da totul :ok:

Forza MILAN !

YoNuTzz
4th May 2008, 16:51
0-0 la pauza...am dominat, dar nu am inscris...

YoNuTzz
4th May 2008, 17:18
daaaa, momentan 2-0 ! pippo si kaka...:D

milanezu
4th May 2008, 17:19
un inter de nerecunoscut.
am dominat copios interul.
am inscris de 2 ori prin inzaghi si kaka.
sper ca castigam si noi un meci important anul asta.
si ne ajuta si cagliari.

milanezu
4th May 2008, 17:38
bravo kalac ai comis-o din nou.
cum poti lua gol pe coltul portarului.
2-1 si incepe suferinta.

delaparis
4th May 2008, 17:55
Felicitari :)

TheMentalist
4th May 2008, 17:56
Am castigat!! Cu putine emotii pe final:D Dar am meritat:ok:

TheMentalist
4th May 2008, 17:57
Si acum suntem pe 4:D

Grinco
4th May 2008, 17:58
Bine Chivu la ultima faza :D

YoNuTzz
4th May 2008, 17:59
gata ! 2-1 ! in sfarsit am castigat si noi un derby sezonul acesta, si odata cu infrangerea fiorentinei, am trecut pe 4...
acum depinde doar de noi, dar ne asteapta 2 meciuri dificile...

iulian_1976
4th May 2008, 18:09
Bravo Milan :D .
Un meci presarat cu multe greseli s-a vazut clar de ce nu au putut trece in Champions League de Arsenal sau M.U amandoua echipe.
Milanul a fost super motivat a jucat ofensiv, totul a decurs bine pana cand
Inzaghi a fost inlocuit de Pato.Din min 75 Milanul a inceput sa se schimbe in rau .
Un lucru bun adus la Milan este Bonera care mi s-a parut peste
titularul Oddo.
AcMilan merita locul 4 in detrimentul Fiorentinei si Sampdoriei a aratat ca
anul asta diferenta ca valoare intre lider si locul 4 nu este foarte mare.
Cert este ca anul asta campionatul italian s-a dus putin in jos acolo la varf.

milanezu
4th May 2008, 18:11
s-a vazut clar ca interistii nu prea au fost motivati.
am profitat ca nu prea s-au concentrat la acest meci.
pun pariu ca daca nu erau aproape campioni nu jucau asa slab.
bine ca am castigat.
grazie cagliari.
pato s-a cam jucat cu nervii suporterilor milanisti.
mai mult a incurcat decat a ajutat.
mai are timp sa se coace.

acmilan_nutu
4th May 2008, 18:41
Grande Milan!!!! Am batut pe Inter si corelat cu infrangerea fiorentinei la Cagliari suntem in zona Champiosn League pe locul 4.A fost un meci frumos , am dominat aproape la toate capitolele pe Inter.Mi-au placut in mod deosebit gattuso , nesta , bonera si inzaghi.
F o r z a M i l a n!!
Ps: Ce emotii in ultimele minute....insa de asta e frumos fotbalul!!

Sir. Eko
4th May 2008, 19:45
http://www.sports.it/it/cmc/calcio/200818/cmc_121950.html

mda...

YoNuTzz
4th May 2008, 20:11
flamini e un jucator bun si e binevenit :ok:

iulian_1976
4th May 2008, 23:32
Ac Milan fara Inzaghi joaca prost s-a vazut clar dupa minutul 75.
Interul a jucat foarte relaxat banuiesc ca au titlul in buzunar.In toamna sper
sa vedem tot Milanul in Ch.Leag. este peste Fiorentina asta e clar.

tafu
5th May 2008, 00:49
victoria de astazi nu are nici o valoare daca nu batem la Napoli ..cu Udine ne descurcam noi ( ca suntem de ai nostri :D)

totusi e singura victorie importanta din sezonul acesta a lui Milan , in special ca e impotriva Interului

si in al 3 lea rand , o viitoare calificare a lui Milan in UCL nu as vrea sa se produca decat cu o restructurare cu cap si deloc zgarcita ..altfel ne-am minti la fel cum am facut-o ultimele 2 sezoane ...ascunzand praful sub pres!

acmilan_nutu
5th May 2008, 03:12
Asta este tafu.....politica de transferuri trebuie gandita ca si cum nu am fi in zona champions league:).Flamini este un jucator bun , berlusconi afirmand ca de maine va fi jucatorul milanuui!! Bine ai venit Flamini!!!

Jerry20cm
5th May 2008, 15:45
felicitari pentru victorie

acmilan_nutu
5th May 2008, 16:01
Multumim!!!! Uitandu-ma asha la tine ieri nu fost ziua ta!! Nici bine nu ai terminat de plans la 7 ca la 8 30 iar a inceput cosmarul!!!ma tem ca ti-ai ales gresit echipele:):):)!!Pe unde mai pui ca ai ales gresit si avatarul : a fost 2-1 pentru MILAN!!Fugi tare!!
ps: "2.15.08' Anche nel anno del centenario...sempre il solito scenario"!!!

Jerry20cm
5th May 2008, 16:15
nutule, uitandu-ma asa la tine, vad taranul tipic :)

acmilan_nutu
5th May 2008, 21:24
Esti praf!!! De fapt esti interist!!!

Bogdy LFC
5th May 2008, 21:52
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=684650

Veste geniala :ok:

dardar_3
5th May 2008, 23:49
Un moment de magie:great:

http://img366.imageshack.us/img366/1088/10182bigio3.jpg


Lasati-ne sa ne pregatim de Uefa Champions Leagur:D

http://img150.imageshack.us/img150/2025/10183bigcg2.jpg






nutule, uitandu-ma asa la tine, vad taranul tipic :)


E si el euforic si mai are multe taste de mancat...:ok:


Esti praf!!! De fapt esti interist!!!


Aici gresesti nutule pentru ca nu il cunosti pe jerry...

Nu se ataca userii... ci momentele de "istorie" oferite de inter:D




Bienvenue Flamini!:great:



PS: Bogdy... n-aveam nici o indoiala ca Rino va ramane la club...:ok:

YoNuTzz
6th May 2008, 03:25
felicitari pentru victorie

ms :ok:



sper k flamini sa nu fie singurul transfer, k altfel sezonul viitor va fi si mai prost decat acesta (dak se poate acest lucru)

acmilan_nutu
6th May 2008, 11:45
Zambrotta still to come......!!!!

tafu
6th May 2008, 12:07
mutu si frey la Milan . Ce parere aveti !?

Eu unul nu stiu cat de mult s-ar adapta Mutu la stilul de joc al Milanului ( asta depinde numai de el , pt ca talent are cu carul)
Frey e ok , o buna optiune la batraneii Kalac si uitatul "dida".

YoNuTzz
6th May 2008, 13:17
zambrotta si frey da ! pe mutu insa nush dc dar nu-l vad jucand in tricoul milanului...

milanezu
6th May 2008, 21:05
ce naiba incepe era francezilor la milan.
dupa flamini se pregatesc sagnol si frey?

dardar_3
6th May 2008, 23:19
Frey, Gourcuff si Flamini sunt super jucatori...:ok:


Mutu n-are ce sa caute la Milan. Avem atacanti de super clasa: Kaka, Pato, Inzaghi, Gilardino.


Galiani nu va mai vorbi despre transferuri decat pe 19 Mai:ok:

YoNuTzz
7th May 2008, 02:12
aa, dardar, nu inteleg cum ai putut sa-l incluzi pe Gilardino in categoria jucatorilor de super clasa...

YoNuTzz
10th May 2008, 23:22
Chiar inaintea ultimei etape din Premier League, superstarul lui Chelsea le-a promis rossonerilor de la AC Milan ca va semna in aceasta vara un contract pe 3 ani. Didier Drogba, care s-ar putea reintilni pe San Siro cu fostul sau manager Jose Mourinho, mai are angajament cu Chelsea pina in 2010. Pentru el, albastrii ar cere 25 de milioane de euro. Londonezii l-ar inlocui cu bulgarul Berbatov (Tottenham), la acelasi pret.

ar fi ceva...dar nu prea cred...

dardar_3
10th May 2008, 23:32
aa, dardar, nu inteleg cum ai putut sa-l incluzi pe Gilardino in categoria jucatorilor de super clasa...

12 goluri sezonul asta desi nu a fost titular e ceva:D

acmilan_nutu
11th May 2008, 01:25
Gilardino a fost o epava la Milan!!
Ar fi bine daca ar veni drogba la Milan insa fara Mourinho....Sa vedem ce se va intampla...Pana una alta astazi joaca Milan in deplasare cu Napoli si sper sa sa dovedeasca si in meciul asta forma buna aratata in ultima vreme!! Forza Milan!!
Ps: Ca un amanunt inedito-comico-xfileszian...Ibrahim Ba va sta pe banca Milanului...ancelotti afirmand ca ii este simpatic si de asta la convocat....

YoNuTzz
11th May 2008, 14:15
astazi trebuie neaparat sa invingem la napoli, ptr ca fiorentina are meci usor acasa...

A report in the Daily Mirror claimed that the Ivorian hit-man had already signed a three year deal at San Siro. However Ancelotti has rubbished the reports and he insists that Milan do not need the former Marseille man.
ps: ancelotti e nebun...

dardar_3
11th May 2008, 15:31
Formatiile oficiale:



NAPOLI: Navarro; Contini, Cannavaro, Domizzi; Mannini, Pazienza, Gargano, Hamsik, Savini; Sosa, Lavezzi.
MILAN: Kalac; Bonera, Nesta, Kaladze, Favalli; Gattuso, Brocchi, Ambrosini; Kakà, Seedorf; Inzaghi.


Forza Milan!:yeah:

acmilan_nutu
11th May 2008, 15:54
pe ce program vedeti meciul ca eu nu am gasit nici un canal care sa-l transmita!!
Va multumuesc anticipat!!

dardar_3
11th May 2008, 16:04
Incercati aici poate reusiti cu UUSee:ok:

http://www.acmlive.com/gametv

dardar_3
11th May 2008, 16:25
E bine ca e 1-0 pentru Parma:D

PS: Nici eu nu am reusit sa ma conectez la kkt-ul ala de program chinez.

tafu
11th May 2008, 16:40
E bine ca e 1-0 pentru Parma:D

PS: Nici eu nu am reusit sa ma conectez la kkt-ul ala de program chinez.

si 1 0 pt napoli :angry: , noroc cu fiorentina ca nici ei nu vor locul de champions league :rolleyes:

dardar_3
11th May 2008, 16:42
Mda.... e 1-1 la fiorentina:mda:



Bine ca a egalat macarone pe inter:D

etapa nebuna pana acum:P

YoNuTzz
11th May 2008, 16:44
trebuie neaparat sa obtinem puncte la napoli, k fiorentina a egalat, si probabil va intoarce rezultatul in cele din urma...

dardar_3
11th May 2008, 16:48
Vor intoarce rezultatul dupa pauza... ;)

milanezu
11th May 2008, 17:33
Vor intoarce rezultatul dupa pauza... ;)

nu astazi.
uluitor 2-0 pt napoli.
si cand te gandesti cat avea cota milan.
:headbang::headbang:

YoNuTzz
11th May 2008, 17:39
incredibil 2-0 ptr napoli...
si cik asta trebuia sa fie un meci decisiv in care jucatorii vor da totul....declaratii inainte de meci...
cei de la fiorentina sunt chiar fraieri k nu pot face 2-1...
offtopic: inter - siena 2-2 :D

Sir. Eko
11th May 2008, 17:47
Fiorentina 2 - 1 Parma :D
distractie placuta Flaimini,in CUPA UEFA

YoNuTzz
11th May 2008, 17:50
ba chiar 3-1 acum...
foarte bine, asha meritam...

lucian_iasi
11th May 2008, 17:50
:yeah: :yeah: :yeah: :great:

:cya: :cya: :cya:

dardar_3
11th May 2008, 17:51
Fiorentina 2 - 1 Parma :D
distractie placuta Flaimini,in CUPA UEFA

Mai e o etapa ...

Forza Toro:yeah:


E bine insa ca si-au bagat iar artificiile in cur cei de la inter:great:

priceless:great:


PS: E bine ca au egalat si cei de la juve ca asa are un motiv parma sa lupte:D

tafu
11th May 2008, 17:55
e de-a dreptul rusinos , stau si ma intreb cat de degrandant poate fi sa nu aperi locul 4 ?????????????????????????????????????

:rosu::rosu::rosu:

locul 4 tot o sa l luam , pt ca fiorentina nu va bate la torino , raman la parerea ca fiorentina nu vrea sa mearga in UCL pt ca nu au nici lot , nici buget pt transferuri

YoNuTzz
11th May 2008, 17:57
yep, nu doar pierdem la napoli, ci suntem chiar umiliti...0-3

dardar_3
11th May 2008, 17:57
E 3-1:D


INSA E TRISTETE MARE PE SAN SIRO!




:yeah:

YoNuTzz
11th May 2008, 18:01
dardar, in situatia in care suntem, nu ar trebui sa avem tupeul sa radem de cei de la inter...ei au facut 2-2, dar inca sunt pe locul 1 si probabil vor reusi sa fie campioni...
insa ce se intampla la noi e penibil...

tafu
11th May 2008, 18:01
dardar cred ca ar trebui sa ne preocupam mai mult de soarta noastra , suntem pe margimea prapastiei :confused:

acmilan_nutu
11th May 2008, 18:02
mda..trist!!

YoNuTzz
11th May 2008, 20:18
probabil se va intampla asha: noi batem aks pe udinese, iar fiorentina face egal, si ambele echipe vor avea 64 de pcte si noi vom fi pe 4...
dar si asha e trist si un lucru e clar: nu meritam sa fim in Champions League...
dintre marile forte ale Europei, avem pe departe cel mai slab lot...

Bogdy LFC
11th May 2008, 20:22
probabil se va intampla asha: noi batem aks pe udinese, iar fiorentina face egal, si ambele echipe vor avea 64 de pcte si noi vom fi pe 4...
dar si asha e trist si un lucru e clar: nu meritam sa fim in Champions League...
dintre marile forte ale Europei, avem pe departe cel mai slab lot...

Am subliniat pentru ca ai spus cea mai mare prostie.Liverpool e echipa cu cel mai de rahat lot! :mask

Vei vedea AC M defiland in sezonul viitor de UEFA CL pana in semi-finale el putin pentru ca Ancelotti e cel mai mare antrenor din lume si stie cum sa faca o echipa MARE pentru UCL chiar daca aceasta este in reconstructie :ok:

Lordul
11th May 2008, 20:23
nici n-ajungeti in CL ...Torino nu mai are pentru ce sa lupte cu Fiorentina..

YoNuTzz
11th May 2008, 20:33
bogdy, sa fim seriosi:
cafu, simic, favalli, serginho, emerson, brocchi, ba, gilardino....DA, avem cel mai slab lot...

Bogdy LFC
11th May 2008, 20:35
bogdy, sa fim seriosi:
cafu, simic, favalli, serginho, emerson, brocchi, ba, gilardino....DA, avem cel mai slab lot...

Bun,veti scapa de ei dar iti spun eu ca tot veti face figuratie in CL :ok:

iulian_1976
11th May 2008, 23:22
: Multa lume a fost entuziasmata dupa victoria contra Interului cred
ca asta o fost inselator.
Din pacate nu am vazut meciul,nu am gasit nici o posibilitate:D asa ca
nu m-a pot da cu parerea.Stiam ca Napoli joaca bine si ca nu va fi usor. Se pare ca Napoli a ,, mitaliat,, Milanul.
Campioana se decide in etapa urmatoare , Siena ....si antipaticul Macarone au incurcat Interul:D.
Fiorentina are un meci usor la Torino insa nu se stie:happy,aici e concursul
cine joaca mai prost:D,nimeni nu vrea locul 4 :D

acmilan_nutu
11th May 2008, 23:24
Nu e nevoie sa va mai spun ca torino si fiorentina sunt profund legate de o amicitie ce dureaza de ani de zile , galeriile celor 2 echipe sunt infratite...pastrand proportiile ca in cazul Timisoarei si a rapidului....Sincer m-ar surprinde enorm ca Toro ca incurce pe Fiorentina!!Insa eu am dat un pronostic si mi-l sustin Milan se va califica in ultima etapa in preliminariile Champions League!!

Catalanul
12th May 2008, 00:49
si suporterii lui lazio sunt infratiti cu cei ai lui inter si stim cu totii care a fost deznodamantul acu' cativa ani de zile cand interul a pierdut campionatul chiar in ultima etapa intr'un meci cu lazio... :D

asa ca e posibil orice etapa viitoare... chiar daca as vrea ca fiorentina sa mearga in CL pana la urma cred ca milanul va reusi sa termine pe 4...

YoNuTzz
12th May 2008, 02:06
vom vedea, dar eu raman la parerea ca daca terminam pe 4 si ne calificam in UCL, atunci acest sezon va fi sters cu buretele de catre conducere, si nu se va lua nici un fel de masura...

dardar_3
12th May 2008, 11:04
In primul rand,

Amauri se va transfera la Milan pentru 15 milioane:great:

Amauri-Kaka-Pato:great:



In al doi-lea rand, Fiorentina nu va trece de preliminarii, deci tot in Uefa vor juca.


Pentru sezonul urmator Milan are obiectiv clar: Scudetto. Iar in Uefa se poate merge usor pana in primavara europeana. Ancelotti s-a plans ca in caz de preliminarii UCL nu va putea conta pe mai multi jucatori iar pregatirea pentru urmatorul sezon nu ar fi completa.(multi se vor duce la Euro iar Kaka si Pato se vor duce la olimpiada).

acmilan_nutu
12th May 2008, 11:39
http://www.youtube.com/watch?v=PczevO2ETyE ....un Milan de nerecunoscut...
@dardar adica tu ce vrei sa spui ca ancelotti ar prefera mai mult cupa uefa decat champiosn league deoarece e un efort mai mic si vor juca mai bine in campionat?!Si o zici acum cand vezi ca mai ai sanse minime pentru a prinde locul de champions league!!!De ce nu ai spus asta cand am batut pe inter saptamana trecuta?! O echipa mare joaca in competii puternice!!Adevaratii fotbalisti joaca din 3 in 3 zile champions campionat cupa nationala si mai si se imbata cand mai prinde o scurta pauza si nu se mai plang....
In fine....eu totusi mai am sperante ca Milanul va prinde locul patru , in caz contrar o sa iau situatia ca atare ... o sa fiu trist si nu o sa incerc sa ma ascundin spatele unor explicatii patetice.....(e mai bine ca piarda locul 4 ca sa faca transferuri masive , sezonul viitor ne axam pe scudetto , ce bine ca jucam in uefa.....)
F o r z a M i L a n ! ! !

dardar_3
12th May 2008, 13:27
N-am ce explicatii sa iti dau tie nutule. Am spus-o de multe ori inainte de etapa asta ca prefer Uefa in locul UCL... Si nu e vorba de transferuri masive...(3-4 jucatori imi doresc la Milan si doi aproape au venit deja.. ;) ) si numai pentru Scudetto...

Lordul
12th May 2008, 15:29
oricum tre sa bateti pe Udinese mai intai ca sa sperati la C.L

tafu
12th May 2008, 16:59
oricum tre sa bateti pe Udinese mai intai ca sa sperati la C.L

probabil nu sti amicitia dintre udine si milan :sleep: , vor veni sa joace " fara rautate "

YoNuTzz
12th May 2008, 18:09
la noi va fi meci de 1 solist...
totul va depinde de meciul de la torino...
oricum, in momentul de fata, nu imi doresc foarte mult locul 4...

acmilan_nutu
12th May 2008, 20:46
Asta e ultima...mai bine cupa uefa decat champions league!! medicamente si camasi cu maneci lungi!! " Suporterilor"!!Incredibil ce pot sa citesc pe acest forum!!!

dardar_3
13th May 2008, 10:55
Nutule... daca ar fi sa aleg la anu intre Champions League si Scudetto as alege fara sa ma gandesc Scudetto.

Problema e ca trebuia sa vina si anul in care dupa 3 finale in 5 ani de Liga sa participam in Uefa. Probabil ca erai prea mic in 2001 cand Milan a iesit pe locul 6, mergand in Uefa si ajungand pana in semifinale. Apoi a urmat parcursul fantastic in Uefa Champions League. De asemenea Ancelotti a venit in 2001 dupa sezonul mai putin bun cand Milan a terminat pe un loc de Uefa.


Deci nu privi doar partea rea a lucrurilor.


PS: Avatarul tau imi schimba parerea despre tine. As vrea sa cred ca nu esti tu ala din fotografie.

Jerry20cm
13th May 2008, 11:06
de ce, vere? ai ceva impotriva taranilor manelisti?:D

dardar_3
13th May 2008, 11:09
Vere... traiesti:great:


Avere una buona maggio!:groggy:



Prietenii stiu de ce:drak:



PS: N-am nimic cu taranii... fie ei si manelisti... Nu ai de unde sa stii ce se afla in spatele fiecarui user.

Jerry20cm
13th May 2008, 11:16
stiai ca traiesc:P
doar am scrie imediat dupa marele meci cu Siena ... pe un alt forum:D

@cat priveste disputa voastra referitoare la Cupa UEFA si Liga Campionilor. Eu zic ca nu e nimic grav in a lipsi un an din Liga Campionilor, doar din punct de vedere financiar e mai greu, dar Milanul are de unde. Asa ca puneti mana si telefonati-i Cheliosului si spuneti-i sa bage mana in buzunar si sa fac transferuri.:D

dardar_3
13th May 2008, 11:28
Eee.... Berlusconi a luat foc dupa meciul de la Napoli... unde ma asteptam sa fie foarte greu intrucat finala cupei Italiei e intre Roma si Inter, iar locul 7 merge in Uefa si Napoli se va duce in intertoto daca va iesi pe 8.

Sunt cativa jucatori care sunt pe punctul de plecare: Gattuso(90% Bayern Munchen), Dida(90% Corinthians), Gilardino(50%Fiorentina, 10%Roma, 10%Juventus), Brocchi, Gourcuff(va pleca in Franta).

Iar lista de posibile achizitii e atat de lunga ... incat nu o sa ma mai pronunt decat cand voi fi sigur:D


Inca o data don Silvio s-a aratat suparat de sistemul 4-3-2-1 si vrea sa schimbe acest sistem desi spune el ca Ancelotti va ramane. Insa eu tind sa cred ca vine unul dintre Reijkaard, Lippi sau Mourinho.

Jerry20cm
13th May 2008, 11:39
normal ca a luat foc, pana la urma e vorba de cateva milioane bune de euro.

dardar_3
13th May 2008, 11:40
Dap... Se vehiculeaza ca pierderile sunt undeva la 30 de milioane de euro:D

acmilan_nutu
13th May 2008, 13:09
Jerry canta la alta masa!!1
@dardar devii penibil prin ceea ce dibitezi...incepe sa-mi para rau ca esti fan MILAN...chair nu avem nevoie de "suporteri" cu mentalitatea ta(de looser).In fine fiecare e liber sa tina cu ce echipa doreste.In 2001 da eram foarte tanar insa aveam id-ula asta din 98 si nu cred ca trebuie sa-ti zic de cand tin eu cu Milanul deoarece nici nu cred ca stiai pe atunci cine este Milan!! Dar sa trecem peste asta!!
Ps: Daca esti suporter adevarat tii cu echipa si speri pana il ultima etapa nu incepi cu pierderi etc...." Suporterule"...Din pacate ce spun eu e adevarat....gandeste-te inainte sa scoti vorbe de.....slaba calitate!!Ciao!!

iulian_1976
13th May 2008, 14:15
Jerry priveste cu atentie Inter-Parma :D .
Milanul cred ca o sa se implice discret la Torino,dar cu discretie nu ca
G.Becali voi chiar credeti ca nu se premiaza echipele adversarelor in campionate puternice?
Totul se face dar discret.Asta e cheia.
Daca o sa vedeti Torino murind pe teren prietenii stiu de ce:D si Berlusconi va saluta :D

Jerry20cm
13th May 2008, 14:19
iuliane, o sa-i batem pe Parma. Nu e asta problema, problema e ca, la anul, n-o sa mai facem nimic daca nu transferam 2-3 jucatori de calitate si daca nu schimbam antrneorul.
Ideal ar fi sa schimbam patronul ... :rolleyes: ... dar asta e putin probabil.

dardar_3
13th May 2008, 17:09
@dardar devii penibil prin ceea ce dibitezi...incepe sa-mi para rau ca esti fan MILAN...chair nu avem nevoie de "suporteri" cu mentalitatea ta(de looser).In fine fiecare e liber sa tina cu ce echipa doreste.In 2001 da eram foarte tanar insa aveam id-ula asta din 98 si nu cred ca trebuie sa-ti zic de cand tin eu cu Milanul deoarece nici nu cred ca stiai pe atunci cine este Milan!! Dar sa trecem peste asta!!
Ps: Daca esti suporter adevarat tii cu echipa si speri pana il ultima etapa nu incepi cu pierderi etc...." Suporterule"...Din pacate ce spun eu e adevarat....gandeste-te inainte sa scoti vorbe de.....slaba calitate!!Ciao!!


Te-au dat afara aia din brigada nutule?:happy


Nu cred ca le-a parut rau. Eu ti-am zis ce imi doresc. Asta nu inseamna ca daca se va califica in UCL o sa plang 3 zile. In fiecare echipa e nevoie la un moment dat de o schimbare.

Intr-adevar fara UCL sunt pierderi uriase. Chelu glumeste cu pierderi de 50 de milioane. Insa e bine ca nu s-ar mai investi in petarde ca shitchenko, Zambrotta, Ronaldinho sau Amauri(pe ultimul chiar l-as fi vrut... dar asta e)...

Spun asta ca meritam in Uefa pentru ca jocul Milanului nu mai are stralucirea de anu trecut din UCL. Iar prioritar pentru anul viitor e Scudetto.



PS: Cand ajungi pe la bucuresti(peste 4-5 ani cand poate vei urma o facultate) te astept la o bere sa imi zici tu de ce tii cu Milan.

Lordul
13th May 2008, 17:44
iuliane, o sa-i batem pe Parma. Nu e asta problema, problema e ca, la anul, n-o sa mai facem nimic daca nu transferam 2-3 jucatori de calitate si daca nu schimbam antrneorul.
Ideal ar fi sa schimbam patronul ... :rolleyes: ... dar asta e putin probabil.

nu fiti asa optimisti parma isi va da viata pe teren pt a ramane in Serie A si are nevoie de victorie!

acmilan_nutu
13th May 2008, 20:24
Este in regula dardar peste 4 ani cand o sa dau la facultate prima oprire o voi face la tine,dar sa nu plangi daca bate torino pe fiorentina.Cat despre Inter....parca am mai vazut scenariul asta....asteptam ultima etapa!!

Dani3l
13th May 2008, 22:11
Nutule... daca ar fi sa aleg la anu intre Champions League si Scudetto as alege fara sa ma gandesc Scudetto.

Castigarea CL sau participarea?:rolleyes: Always castigarea Champions League....scudetto e pt lozari (meme citat:D) Champions League is for winners!:cool:
bre,jerica,nu vb de echipa aia...pe topicul CEL MAI GALONATE ECHIPE DE PE PLANETA PAMANT!:yeah:

ultra
13th May 2008, 23:48
Daca nu prindeti loc de CL, sunteti o rusine de echipa.

Dani3l
13th May 2008, 23:57
Daca nu prindeti loc de CL, sunteti o rusine de echipa.

Du-te si vezi-ti de croncanit.;)

dardar_3
14th May 2008, 00:43
Daca nu prindeti loc de CL, sunteti o rusine de echipa.

:happy


Daca tu crezi ca eu o sa desfac sampania pentru ca o sa obtinem sau nu locul 4 te inseli amarnic. Asa ceva se intampla in alte divizii..;)


Pentru Milan exista doar locul 1:yeah:

YoNuTzz
14th May 2008, 01:06
Pentru Milan exista doar locul 1:yeah:

din pacate asta e doar in teorie...
in ultimii ani nici macar nu ne-am obosit sa concuram ptr locul 1...una era sa luptam pana la sfarsit si sa terminam pe 2, si una este sa ai obiectiv locul 4 ink de prin etapa 20...
trist...
sa vedem oricum ce va fi la anul...
ps: ancelotti e antrenor ptr. CL, iar noua momentan ne trebuie un antrenor ptr Scudetto :ok:

Dani3l
14th May 2008, 01:29
ps: ancelotti e antrenor ptr. CL, iar noua momentan ne trebuie un antrenor ptr Scudetto :ok:
Las fie rau in a castiga CL..renunt la scudetto pt 1 CL!5 Scudetti nu-ti aduc faima sportiva pe care ti-o aduce 1 CL.:rolleyes:
Orice fan al lui MILAN se mandreste mai mult cu cele 7 titluri CL/C.C decat cu 17 scudetti. Scudetto ai sansa sa-l castigi in fiecare an...CL e altceva,aia de la inter se chinuie de prin 62...:happy

YoNuTzz
14th May 2008, 02:04
dar pana la urma nu inteleg de ce trebuie sa sacrifice milanul un trofeu pentru un altul...
la faima lui milan ar trebui sa concureze pe ambele fronturi la capacitate maxima ( ar trebui sa ia exemplul lui man utd )

Dani3l
14th May 2008, 02:19
dar pana la urma nu inteleg de ce trebuie sa sacrifice milanul un trofeu pentru un altul...
la faima lui milan ar trebui sa concureze pe ambele fronturi la capacitate maxima ( ar trebui sa ia exemplul lui man utd )
Pai nu renunta....insa e ff greu sa castigi campionat+CL.
In functie de mersul in campionat/CL echipele se axeaza pe CL sau nu..Altfel ,risti sa alergi dupa 2 iepuri si sa nu prinzi niciunul...bine,si daca alergi numai dupa unul,nu e o garantie ca-l vei prinde.

tafu
14th May 2008, 10:55
Daca nu prindeti loc de CL, sunteti o rusine de echipa.

trebuia sa spui o rusine de conducere :rosu: , in fine esti varza canta la alta masa , e prea mare clubul asta pt vorbele tale nesemnificative

YoNuTzz
14th May 2008, 11:47
nici conducerea nu e o rusine, k doar nu-l avem pe jiji ca patron, doar k berlusconi e unul din cei mai zgarciti patroni din lume...

tafu
14th May 2008, 13:47
ai dreptate , sa reformulez : avem o politica de transferuri de 2 lei :D

dardar_3
14th May 2008, 15:02
S-a bagat Inzaghi pe fir:ras-plans:


Inzaghi il recomanda pe Pozzi si Acquafresca:D


PS: Vor fi foarte multe speculatii. De venit vor veni 3-4 jucatori, chiar daca vom merge in Uefa. Insa mie mi-e teama ca va pleca Ancelotti la Squadra Azzura si va veni Donadoni:mda:

YoNuTzz
14th May 2008, 17:04
pff...chiar nu vreau sa se intample asta...donadoni a jucat el la milan, dar mi se pare slab ca antrenor...
Nationala s-a calificat datorita valorii jucatorilor, nu datorita lui donadoni...

chit k nu sunteti de acord cu mine, dar mie mourinho mi se pare alegerea potrivita...ne trebuie un antrenor serios, de care jucatorii sa stie de frica...
momentan mentalitatea jucatorilor de la milan este urmatoarea: "eu sunt castigator de UCL, nu ma agit cu de-al de empoli si catania", si cred k mourinho ar putea schimba asta...

Jerry20cm
14th May 2008, 17:27
n-o sa vina niciodata Mourinho la voi, fiindca n-o sa accepta sa se bage Berlusconi peste el. Cum nici Berlusconi nu o sa-l aduca, fiinca nu poate fara sa se bage peste un antrenor.

YoNuTzz
14th May 2008, 20:27
n-o sa vina niciodata Mourinho la voi, fiindca n-o sa accepte sa se bage Berlusconi peste el. Cum nici Berlusconi nu o sa-l aduca, fiindca nu poate fara sa se bage peste un antrenor.

din pacate ai dreptate...

Catalanul
14th May 2008, 21:31
cica oferta de la Barcelona pentru Kaka: Ronaldinho + Zambrota + 20 milioane € la pachet iar daca nu va convine vi-l dam si pe Deco :D

ultra
14th May 2008, 22:45
Mare greseala daca`l da Milan pe Kaka. Nici pe 5 expirati de la Barca nu se merita, doar pe Messi :P.

Dani3l
14th May 2008, 22:48
Catalanul si tu o dai in vise cu Kaka precum ala cu real...chiar credeti ca MILAN ar da pe KAKA,un jucator de 26 de ani pt un expirat precum zambrotta si alti semi-expirati deco si ronaldinho?!:happy
Milan isi construieste echipa in jurul lui Kaka.

Catalanul
14th May 2008, 23:18
stai linistit daniel ca nu'mi fac deloc sperante :D si eu am ras cand am vazut prima data stirea :P am zis sa va amuzati si voi un pic :D

Dani3l
14th May 2008, 23:29
Ma amuz destul cand il vad pe Bonera,Simic,Favalli si Kalac...:((
Vi-l dam pe Kaka daca ni-l dati pe messi si bojan!:D M-am sucit...aia 2 + dos santos!:D Deal?:sneaky:

dardar_3
14th May 2008, 23:29
Stirea asta e precum cea de acum un an:


Rubinho+Emerson+Cannavaro pentru Kaka.:ras-plans:

Favalli si-a prelungit contractul.


Urmeaza Maldini:D

YoNuTzz
14th May 2008, 23:48
Favalli si-a prelungit contractul.


Urmeaza Maldini:D


loool...si din cate se pare lui cafu si serginho li se pregatesc contracte pe ink 3 ani...:happy

ah si ink o declaratie de cascadorii rasului:
"Milan superstar Kaka insists that this season has been a success, despite the fact that the club may miss out on qualifying for the Champions League."
locul 5 in Seria A
eliminare in optimi in UCL
eliminare de catre catania in Tim Cup
=> best season ever

Dani3l
15th May 2008, 00:39
loool...si din cate se pare lui cafu si serginho li se pregatesc contracte pe ink 3 ani...:happy

ah si ink o declaratie de cascadorii rasului:
"Milan superstar Kaka insists that this season has been a success, despite the fact that the club may miss out on qualifying for the Champions League."
locul 5 in Seria A
eliminare in optimi in UCL
eliminare de catre catania in Tim Cup
=> best season ever
Champions League winners
European SuperCup winners
World Champions winners
All international trophys:rolleyes:
Yea,we suck...terrible season....THE WORST!:headbang::headbang:





















:happy:happy:happy:happy:happy:happy
hai,noroc,ma duc sa ma uit la copa libertadores! Ciau`

YoNuTzz
15th May 2008, 11:25
ucl-ul a fost in 06-07...
oricum ideea era k nu ai cum sa spui k a fost un sezon de succes, cand te afli in situatia in care te afli...
in fine...

Dani3l
15th May 2008, 13:08
Corect...am gresit eu:) CL e pe sezonul trecut!:P
Insa Supercupa europeana si Intercontinentala tine de sez actual.
Si eu sunt mahnit de chinul prin care incercam sa ne calificam pt sez urmat de CL.Din punctul meu de vedere,situatia este INACCEPTABILA pt AC MILAN...insa per total nu pot sa ma declar nemultumit,ci mai degraba moderat acceptabil!:D
Sper sa scapam de Kalac--> Zapata:D
Simic-->barzagli
Emerson->Flamini
Si inca cativa..si sa vina SHEVA,dintosu si dani alves + Huntelaar!:D Gila..ciao:(

Catalanul
15th May 2008, 14:18
Dani Alves vine la Barça :)

Bogdy LFC
15th May 2008, 14:24
Dani Alves vine la Barça :)

Brazilianul poate ajunge chiar la man united :D Oricum el NU e de AC MILAN pentru ca NU are mentalitate de fotbalist MARE precum Oddo sau cine e pe partea aia :ok:

dardar_3
15th May 2008, 14:29
Corect...am gresit eu:) CL e pe sezonul trecut!:P
Insa Supercupa europeana si Intercontinentala tine de sez actual.
Si eu sunt mahnit de chinul prin care incercam sa ne calificam pt sez urmat de CL.Din punctul meu de vedere,situatia este INACCEPTABILA pt AC MILAN...insa per total nu pot sa ma declar nemultumit,ci mai degraba moderat acceptabil!:D
Sper sa scapam de Kalac--> Zapata
Simic-->barzagli
Emerson->Flamini
Si inca cativa..si sa vina SHEVA,dintosu si dani alves + Huntelaar!Gila..ciao:(



Supercupa si Worl Championship sunt doua trofee foarte importante(insa datorate tot sezonului cand am luat UCL).

Nu pot spune ca a fost un sezon exceptional, ci mai degraba anul 2007 a fost unul senzational pentru Milan.

Zapata... cred ca vorbesti de fundasul columbian:D... portaru de la Steaua trebuie sa demonstreze in Europa ca are valoare. In 2-3 poate ajunge la o echipa mare, insa momentan Kalac e peste Zapata. ;)


Simic-Barzagli

Fundas dreapta - fundas central

As vrea sa vina Barzagli de la Milan, insa cei de la Palermo cer si pielea de pe os pentru jucatorii lor.(Sume exorbitante gen 30 de milioane). Deci nu cred ca va veni.



Flamini a venit deja si nu cred ca il va scoate nimeni din prima echipa:great:... mai ales daca pleaca si Rino.:mda:


ukreaineanul e ca si transferat la Fenerbahce:great:... il pensioneaza ca si pe Roberto Carlos.

Dintosu cred ca ar fi tzeapa anului daca il transferam.(pe mai mult de 10 milioane).

Dani Alves costa prea mult si e zgarcit Berlusca... Iar Galliani vine cu dume de genu: 50 de milioane pierderi daca rateaza UCL.


Deci in concluzie va mai veni doar Boriello... insa nici despre el nu se stie sigur:mda:

Jerry20cm
15th May 2008, 14:30
da :happy
a dreq mentalitate de fotbalist mare are Oddo ala :happy

Daniel Alves are vreo 2-3 clase peste Oddo, la ora actuala.

dardar_3
15th May 2008, 14:31
Buey ... vezi-ti de echipa ta ca am auzit ca a fost interceptata...:D


PS: Lasa ca e mai bun Rivas ala... :cry: cand e cu spatele la minge:D

Jerry20cm
15th May 2008, 14:42
vere, a fost interceptat Mancini, nu echipa :P

pai da mah, imi vad de Rivas. Dar eu macar nu vin pe aici si spun ca Oddo e peste Daniel Alves ... da-o dreq de treaba. ;)

dardar_3
15th May 2008, 14:57
Pai du-te si agita-te pe threadul lui Liverpool ca nu am spus eu asta... ca si aia sunt la fel ca voi... fara mita si spaga nu au cum sa ia titlu...:D


PS: Asa fusese interceptat si Moggi... nu juventus:drak:

dardar_3
15th May 2008, 16:41
Se pregatesc primele plecari la Milan:


Cafu -> Torino:D

Brocchi -> Olimpiakos Pireu

Gilardino -> Fiorentina

Dida -> Corinthians

Ronaldo -> Quatar

Dani3l
15th May 2008, 18:13
Dani Alves vine la Barça :)

Aici nu mai e vis precum in cazul lui KAKA...alves ala merge la barcelona...:headbang:
dardar: de sez trecut sau nu...bine ca le-am castigat!:yeah:

acmilan_nutu
15th May 2008, 19:51
Drum bun !!! Lui Gilardino ma ofer sa-i platesc eu biletul de transport pana la firenze....poate sa-si aleaga si bussiness class!!!
@bogdy ... de ce nu are dani alves mentalitate de campion?! a castigat cupa uefa.De ce ar fi mai bun oddo( alt jucator care ma ofer sa-i platesc transportul la ce echipa vrea el )??
In alta ordine de idei....am auzit ca si verisorii nostri au intrat la morisca...tare imi este ca locuitorii din bologna cand se vor trezi pe la 10 ,11 si vor deschide ferestrele vor da peste inter la ei " in citta".

Lordul
15th May 2008, 19:57
2 intrebari :

pleaca intr-adevar Gatusso de la Milan ? ar fi o pierdere importanta...
Shevcenko se duce la Fener ????

Am uitat sa va spun : Drogba a spus ca si-a dorit tot timpul sa joace la AC Milan...

Dani3l
15th May 2008, 20:29
Drogba vrea la Milano...ca sa i-o treaga la fosta lui Vieri...e prea scump avionul si obositor drumul de la Londra la Milano:)) I-o fi zis canalis "baiete,vino la Milano,ca altfel vii degeaba...imi caut altul mai odihnit.":happy
SHEVA la fener?Clar...si Ronaldinho merge la Fc Vaslui.

YoNuTzz
15th May 2008, 22:20
Se pregatesc primele plecari la Milan:


Cafu -> Torino:D

Brocchi -> Olimpiakos Pireu

Gilardino -> Fiorentina

Dida -> Corinthians

Ronaldo -> Quatar

yeaah ! ar fi excelent ! in special dak am scapa de gilardino

cat despre dani alves vs oddo...alves e cu 2 clase peste oddo, dar din pacate e deja acontat de barcelona...
iar despre transferuri, sa nu ne facem iluzii...indiferent k vom termina pe 4 sau 5, nu vor fi multe transferuri sau macar spectaculoase...

acmilan_nutu
15th May 2008, 22:53
@Lordul ....Gattuso inclin sa cred ca va ramane la Milan!! cat despre Sheva?! Who cares...?!?!?Ne aflam intr-o situatie in care ar fi o sinucidere curata sa mai faci transferuri " sentimentale".Desi pe langa ibrahim ba cred ca sheva ar fi parfum!! Si daca il intreaba cineva pe Ancelotti de ce l-a luat o sa-i raspunda in stilul lui inconfundabil : " Pentru ca imi este simpatic"!!
PS: " Favalii uno di noiii" ....O , da.....

dardar_3
16th May 2008, 10:13
Amauri: "Che bello il Milan dei brasiliani...":D

Pana acum, Flamini si Lloris au semnat cu Milan:great:

dardar_3
16th May 2008, 10:30
SHEVA la fener?Clar...si Ronaldinho merge la Fc Vaslui.



Poate s-a hotarat taratura de nevasta-sa sa invete turca:D

Din partea mea poate sa se lase de fotbal mai bine:yeah:

Lordul
16th May 2008, 11:56
Supercupa si Worl Championship sunt doua trofee foarte importante(insa datorate tot sezonului cand am luat UCL).

Nu pot spune ca a fost un sezon exceptional, ci mai degraba anul 2007 a fost unul senzational pentru Milan.

Zapata... cred ca vorbesti de fundasul columbian:D... portaru de la Steaua trebuie sa demonstreze in Europa ca are valoare. In 2-3 poate ajunge la o echipa mare, insa momentan Kalac e peste Zapata. ;)


Simic-Barzagli

Fundas dreapta - fundas central

As vrea sa vina Barzagli de la Milan, insa cei de la Palermo cer si pielea de pe os pentru jucatorii lor.(Sume exorbitante gen 30 de milioane). Deci nu cred ca va veni.



Flamini a venit deja si nu cred ca il va scoate nimeni din prima echipa:great:... mai ales daca pleaca si Rino.:mda:


ukreaineanul e ca si transferat la Fenerbahce:great:... il pensioneaza ca si pe Roberto Carlos.

Dintosu cred ca ar fi tzeapa anului daca il transferam.(pe mai mult de 10 milioane).

Dani Alves costa prea mult si e zgarcit Berlusca... Iar Galliani vine cu dume de genu: 50 de milioane pierderi daca rateaza UCL.


Deci in concluzie va mai veni doar Boriello... insa nici despre el nu se stie sigur:mda:

de la asta am zis ca Sheva la Fenerbahce dar poate te refereai la alt ukrainean..

YoNuTzz
16th May 2008, 12:33
Campioana mondiala a cluburilor a renuntat la ideea achizitionarii lui Sebastien Frey. Dar s-a orientat tot catre un portar francez. Dupa ce l-a monitorizat atent timp de un an si jumatate, Milan a perfectat transferul lui Hugo Lloris. In virsta de 21 de ani, goalkeeperul lui Nice a costat circa 7 milioane de euro. Loris, considerat unul dintre cei mai valorosi tineri portari din Europa, trebuie sa se bata in sezonul viitor pentru titularizare cu australianul de 35 de ani Zeljko Kalac, pentru ca Dida are foarte mari sanse sa fie cedat in vara.

Dani3l
16th May 2008, 21:04
Poate s-a hotarat taratura de nevasta-sa sa invete turca:D

Din partea mea poate sa se lase de fotbal mai bine:yeah:

nea..la ea ii place MILANO!:lol:
Ziarul "sport" din barcelona afirma ca dintosu vine la noi pt 25 de mil...in plus,huntelaar merge la barcelona:headbang::headbang::headbang: ceea ce il "elibereaza" pe eto'o...care o va apuca spre anglia(chelsea)sau Milan:headbang:
Tot azi a devenit oficial,despartirea lui MILAN de Cafu si Serginho..:(
http://it.youtube.com/watch?v=xZLr2Z7j5Ps Grazie sergio!:yeah: si Cafu!:yeah:
L-au vandut pe Kaka...
http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=104094

effect
16th May 2008, 21:40
Chiar imi pare rau de Cafu ..l-as mai fi vrut jucand :( (a fost unul din jucatorii mei preferati :yeah:)


http://it.youtube.com/watch?v=W_kV5KFPsC0

YoNuTzz
17th May 2008, 01:52
sa fim seriosi cafu si serginho...era foarte logik sa ne paraseasca la sfarsitul acestui sezon...totusi au o varsta, in teren nu mai pot face fata la nivel inalt...asha k ptr ce sa mai stea...

effect
17th May 2008, 11:25
L-as mai fi vrut jucand nu neaparat la Milan , ci in general . Pentru un mare fan Cafu e destul de greu sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu o sa-l mai vad evoluand asa cum numai el stia sa o faca pe partea dreapta. A fost un mare jucator , super-mediatizatul Alves n-are nicio treaba cu pozitia de RB in comparatie cu Cafu . RESPECT ! :)

Dani3l
17th May 2008, 11:32
http://youtube.com/watch?v=0aAtFm1mYQ8 :))

iulian_1976
18th May 2008, 00:39
Cafu si Beleti au fost cei mai buni fundasi dreapta din ultimul timp,vorbim la trecut acum despre ei.
Fara Milan in Ch.Leag ar fi competitia mai saraca.
Fiorentina nu merita in Ch.Leag. dar pare sa aiba un meci usor la Torino
..sa umble Barlusconi la butoane :D

YoNuTzz
18th May 2008, 16:07
MILAN-UDINESE: LE FORMAZIONI UFFICIALI
18/05/2008
MILAN: Kalac; Oddo, Bonera, Kaladze, Favalli; Brocchi, Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf; Inzaghi.
UDINESE: Handanovic; Zapotocny, Cosa, Zapata; Mesto, Pinzi, Inler, Dossena; Pepe, Quagliarella, Di Natale.

YoNuTzz
18th May 2008, 16:45
a deschis udinese scorul...
culmea ar fi k la sfarsit torino sa-si faca treaba, insa, noi sa nu putem sa ne-o facem pe a noastra...

vlad1607
18th May 2008, 16:46
FORZA FIORENTINA ! Milan in uefa ! :ok: :D

tafu
18th May 2008, 16:54
FORZA FIORENTINA ! Milan in uefa ! :ok: :D

marsh :D

ce vor si astia de la udine , nu stiu care e treaba cu butoanele :groggy:

hai ca am egalat :)

vlad1607
18th May 2008, 16:56
hai ca e suficient si pt voi...mergeti in UEFA drum bun :D

dardar_3
18th May 2008, 17:23
Grazie Pippo!:great:


Milan-udine 2-1


Toro-fiorentina 0-0


:D

vlad1607
18th May 2008, 17:27
la naiba :D

vlad1607
18th May 2008, 17:28
la egalitate de puncte cine merge in CL ?

YoNuTzz
18th May 2008, 17:30
milan

milan - fiorentina 1-1
fiorentina - milan 0-1

vlad1607
18th May 2008, 17:32
nasol :D

nu se pune golaveraju sau orice altceva? :D

YoNuTzz
18th May 2008, 17:34
nu esti in anglia aici...in italia conteaza meciurile directe...

vlad1607
18th May 2008, 17:35
nu esti in anglia aici...in italia conteaza meciurile directe...

fix in Romania suntem :D

asta e nasol :D

milanezu
18th May 2008, 17:38
nasol :D

nu se pune golaveraju sau orice altceva? :D

milan +26
viola +15
ce mai vrei de la golaveraj?

dardar_3
18th May 2008, 17:39
torino - fiorentina 0-1:mda:

YoNuTzz
18th May 2008, 17:39
oricum in momentul de fata nu mai conteaza aceste departajari ptr k fiorentina a deschis scorul...

vlad1607
18th May 2008, 17:42
oricum in momentul de fata nu mai conteaza aceste departajari ptr k fiorentina a deschis scorul...

este baaaa :D Dc nu castiga AS ROMA titlu macar sa mearga Fiorentina in CL !! ce ziceti nu mai bine merge titlu la Roma, Fiorentina in CL si voi in UEFA? :D

dardar_3
18th May 2008, 17:42
Grazie Cafu!

:great:


Un jucator mare care a evoluat fara greseala la Milan:yeah:


Milan-Udine 3-1

vlad1607
18th May 2008, 17:42
milan +26
viola +15
ce mai vrei de la golaveraj?

sa marcheze Fiorentina de 15 ori :P :P :P :P

effect
18th May 2008, 17:42
Si acum un gol marca CAFU :)

Sir. Eko
18th May 2008, 17:43
sper sa faceti o figura frumoasa in cupa uefa .hahaha

YoNuTzz
18th May 2008, 17:48
cafu isi incheie sederea la milan printr-un gol :D respect :ok:

effect
18th May 2008, 17:49
Acu sper la un gol si pentru Serginho :D

YoNuTzz
18th May 2008, 17:55
4-1 seedorf :ok:

lucian_iasi
18th May 2008, 17:59
Succes in UEFA :ok:

YoNuTzz
18th May 2008, 18:03
gata ! s-a terminat sezonul :ok:
de unde la inceput aveam obiectiv scudetto, am ajuns sa nu prindem nici macar locul 4 de Uefa Champions League...
oricum poate e mai bine asha...ce s-a intamplat anul asta este o palma ptr conducere, care trebuie sa se trezeasca la realitate, ptr k fara niste transferuri serioase in vara si fara un lot valoros, nu poti face performanta (s-a vzt anul asta)

si ink odata repet: nu ghinionul a facut k noi sa terminam pe 5, ci propria evolutie...

Dani3l
18th May 2008, 18:22
CL fara MILAN...e precum Primera Division fara Real Madrid....:(
Pe plan international ne-am indeplinit obiectivele.In campionat am avut o prestatie inacceptabila...sa te bata atalanta,empoli acasa..egal cu catania...:(
FORZA AC MILAN!:drak:

YoNuTzz
18th May 2008, 18:39
de-a lungul sezonului, pe teren propriu, rezultatele cu echipe mai slab cotate, nu derby-uri:

Milan - Parma 1-1 (Parma - retrogradata)
Milan - Catania 1-1 (Catania salvata in ultimele minute de retrogradare)
Milan - Empoli 0-1 (Empoli retrogradata)
Milan - Livorno 1-1 (Livorno, locul 20 !!! )
Milan - Torino 0-0
Milan - Lazio 1-1
Milan - Sampdoria 1-2
Milan - Atalanta 1-2

pur si simplu incredibil !

skateboard
18th May 2008, 18:44
Milan nu este echipa de UCL, nu va mai amagiti degeaba, ca nu are loc in UCL de echipele din Anglia

succes in UEFA

Dani3l
18th May 2008, 18:56
Da,board..s-a vazut anul trecut,MILAN s-a pisat pe echipele din Anglia.

YoNuTzz
18th May 2008, 21:56
am citit declaratiile conducerii, si vad k iar invoca faptul k in acest sezon s-a castigat SuperCupa Europei, si Campionatul Mondial Al Cluburilor...
deja incep sa ma streseze...
sa fim seriosi: SuperCupa consta intr-un singur meci, iar Campionatul Cluburilor in 2 meciuri, dintre care unul cu o echipa necunoscuta...

adevaratele competitii intr-un sezon sunt campionatul (38 de meciuri) si UCL (13 meciuri , cu cele mai tari cluburi din Europa), si sa recunoastem MILAN a gafat ambele competitii: locul 5 in campionat, si eliminare ink din optimi in UCL...
it was still a good season ? raspundeti voi ?

Dani3l
18th May 2008, 21:57
it was still a good season ? raspundeti voi ?
YES YES!:yeah:

Lordul
18th May 2008, 22:00
Respect Cafu un superfotbalist , unul dintre cei mai buni fundasi dreapta din istoria fotbalului ,un mare fotbalist .!

Imi pare rau , C.L fara Milan nu mai are acelasi farmec...chiar v-as fi vrut in C.L.....

Bogdy LFC
18th May 2008, 22:20
United a scapat de voi! :angry:

UCL este saraca fara AC MILAN in fazele superioare,gen semi-finale daramite in competitie :huhu:

Daca Berlusconi nici acum NU baga bani sa-ntinereasca echipa,trebuie sa se lase de fotbal :rosu:

YoNuTzz
18th May 2008, 22:59
Daca Berlusconi nici acum NU baga bani sa-ntinereasca echipa,trebuie sa se lase de fotbal :rosu:

orice este posibil !
sa nu fiti siguri k dak am ratat totul, atunci berlusconi va baga bani puternic...eu unul nu cred asta...
vom vedea...

skateboard
18th May 2008, 23:11
si Bayern a lipsit anul asta din UCL si nu i s-a simtit lipsa deloc, asa ca nici lu Milan nu i se va simti lipsa, stati linistiti.

MILAN nu este echipa de UCL, este echipa de UEFA

iulian_1976
18th May 2008, 23:54
Milan este o echipa de Ch.League asta este clar.
Insa cand un jucator pe nume Inzaghi aduce 80%,90% din atacul echipei Ac Milan te pune pe ganduri.
Kaka si Pado fara Inzaghi au mari dificultati.
Fiorentina a demonstrat ca poate sa marce gol si fara Mutu si inca ce gol.
Nu ne ramane decat sa vedem Ac Milan in cupa UEFA de ce nu cu o echipa
romaneasca in grupe :D. Atunci comentarii pe forum :happy

tafu
19th May 2008, 03:08
:drak:
si Bayern a lipsit anul asta din UCL si nu i s-a simtit lipsa deloc, asa ca nici lu Milan nu i se va simti lipsa, stati linistiti.

MILAN nu este echipa de UCL, este echipa de UEFA

stau si ma gandesc unii sunt prosti sau retardati ???? :groggy: , fara nici o ironie

nu o sa fac nici inmormantare , nici nunta despre situatia actuala
MILAN este MILAN
MILANUL de astazi este milanul din 2001/2002 care necesita o improstatare pt castigarea unui scudeto sau a unui UCL


ASA ca o sa sper intr-o campanie de transferuri cat mai inteligenta si un viitor cat mai potrivit pt. palmaresul milanului :ok:

http://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gif http://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gifhttp://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gif


daca nici acum nu ne trezim , atunci ne meritam soarta :mda:

ps :anul viitor semifinale uefa si campiotanul + sez 2009/2010 champions league :drak:

Dani3l
19th May 2008, 08:53
Bine mai,ne punem mintea cu skate-ul...sa fim seriosi,scrie si el ca sa nu taca...:rolleyes:
Se pare ca revine SHEVA:yeah:,lloris(portar nice) aproape a semnat,ronaldinho e ca si venit:D flamini a semnat.Mai trebuie un fundas dreapta si stanga.

YoNuTzz
19th May 2008, 09:54
dc doar semifinalele uefa...ce strica ink un trofeu ? mai ales k prin experienta si valoare, ar trebui sa nu avem probleme in uefa...

cat despre campionatul viitor, inteleg dak este sa nu castigam, cum a patit roma sezonul asta, dar macar sa luptam acolo sus pana in ultima etapa, nu sa fim la 30 pcte in spate...

tafu
19th May 2008, 10:22
dc doar semifinalele uefa...ce strica ink un trofeu ? mai ales k prin experienta si valoare, ar trebui sa nu avem probleme in uefa...



pentru ca jucat. de la MILAN sa nu se obisnuiasca cu aceste trofee second hand :D:D:D , tintim mai sus

YoNuTzz
19th May 2008, 10:42
pentru ca jucat. de la MILAN sa nu se obisnuiasca cu aceste trofee second hand :D:D:D , tintim mai sus

dupa parerea mea uefa cup nu este o competitie second - hand + k dak am castiga Uefa, am avea sansa la ink un trofeu si anume supercupa europei again :D

Lordul
19th May 2008, 11:27
aveti mari sanse sa castigati Uefa la anul

tafu
19th May 2008, 12:50
aveti mari sanse sa castigati Uefa la anul

nu ms, nu vrem UEFA ; vrem scudetto , alta impacare cu fanii nu exista :ok:

acmilan_nutu
19th May 2008, 12:51
http://b.imagehost.org/t/0855/milan_20udinese_207.jpg (http://b.imagehost.org/view/0855/milan_20udinese_207.jpg)

Kooler
19th May 2008, 14:14
Clar echipa trebuie intarita. Avem nevoie de jucatori valorosi si tineri care sa se potriveasca cu restul jucatorilor. Deci, succes in achizitii. Aha si in cupa uefa. E sarac fotbalul fara Milan.

skateboard
19th May 2008, 17:04
e mai frumos fotbalul fara Milan, si anume: fara simulari a la Inzaghi, fara trageri de timp, fara jucat la 1-0, fara atatea trisari la adresa fair-play-ului !

s-a facut dreptate fotbalului frumos, ca Milan sa nu mai existe in UCL, oricum nu facea mare branza un UCL, nu avea loc de echipele din Anglia :D

Scudetto apartine lu Inter sau Roma pt inca 5 ani d-acum incoace, Milan va fi echipa de pluton cum a fost si anul asta, o sa vedeti !

tafu
19th May 2008, 17:06
e mai frumos fotbalul fara Milan, si anume: fara simulari a la Inzaghi, fara trageri de timp, fara jucat la 1-0, fara atatea trisari la adresa fair-play-ului !

s-a facut dreptate fotbalului frumos, ca Milan sa nu mai existe in UCL, oricum nu facea mare branza un UCL, nu avea loc de echipele din Anglia :D

Scudetto apartine lu Inter sau Roma pt inca 5 ani d-acum incoace, Milan va fi echipa de pluton cum a fost si anul asta, o sa vedeti !

da tu ne lasi odata cu filozofiile tale , stiu ca esti frustrat de faptul ca MILAN este clubul cu cele mai multe trofee internationale dar totusi totul are o limita :rosu:

nu uita ca MILAN inca e campioana europei asa ca liniste

ps: esti vaaaarza !!! :groggy:

iulian_1976
19th May 2008, 17:43
Cele mai bune transferuri ptr Milan care le vad eu in special pe atac sunt doi jucatori : F.Torres si Kuyt acesti doi jucatori in timp pot sa-l inlocuiasca pe Inzaghi.
Ronaldinho in Italia maxim 6 luni ii dau in serie A jucand la un nivel bun,
nu este un jucator care sa reziste uzurii din campionatul italian dar poate si vanzarea de tricouri este importanta :D

Bogdy LFC
19th May 2008, 18:15
Cele mai bune transferuri ptr Milan care le vad eu in special pe atac sunt doi jucatori : F.Torres si Kuyt acesti doi jucatori in timp pot sa-l inlocuiasca pe Inzaghi.
Ronaldinho in Italia maxim 6 luni ii dau in serie A jucand la un nivel bun,
nu este un jucator care sa reziste uzurii din campionatul italian dar poate si vanzarea de tricouri este importanta :D

Apreciez ca tu ai avut ochi buni pentru TORRS si KUYT!!!
Ei doi sunt super-jucatori insa le lipseste cu desavarsire ''BULANUL''!
Jefferson Farfan e jucatorul care poate treptat sa-l inlocuiasca pe Inzaghi (si el de asemenea un jucator 'bulanos') :ok:

YoNuTzz
20th May 2008, 00:28
Adriano Galliani a prefatat revolutia care va avea loc la vara in lotul Milanului. “In ultimii doi ani ne-am concentrat pe Liga si acum a venit vremea sa ne gindim la campionat. N-as da oricum doua titluri pe o Liga a Campionilor si un Campionat Mondial al cluburilor. Pentru asta insa avem nevoie sa transferam doua vedete, un atacant si un fundas”, a spus “vicele” rossonerilor. Care a precizat. Trebuie sa ne bazam pe cel putin 16 titulari, nu pe 12-13 ca in sezonul trecut. Vom aduce cite un campion pe compartiment. La mijloc l-am luat deja pe Flamini. In total, Milan va face 7-8 achizitii”.

sa-l credem ?

ducus
20th May 2008, 08:50
Gattuso: “Ramin la Milan pina in 2011″

Ivan Gennaro Gattuso a lamurit astazi problema viitorului sau apropiat. Desi presa italiana anunta plecarea lui “Ringhio”, cea mai probabila destinatie fiind Bayern Munchen, intilnirea cu Adriano Galliano a schimbat radical situatia. Dupa discutia de la prinz cu vicepresedintele “rossonerilor” in prezenta impresarului sau, mijlocasul Milanului a pus la punct lucrurile. “Am ramas prieteni, ca si pina acum. Voi juca la Milan inca trei sezoane si imi voi incheia cariera in rossonero”, a marturisit jucatorul care a implinit 30 de ani in ianuarie.
http://www.ifotbal.ro/gattuso-ramin-la-milan-pina-in-2011/

iulian_1976
20th May 2008, 17:49
Despre Jefferson Farfan nu stiu inca nimic nu am idee nici cum joaca,
imi suna doar cunoscut numele.
Inzaghi nu sa nascut un ,,bulanos,, sa-l fi vazut la Juve din 3-5 ocazii marca una .
Ce era evitent de atunci incerca poarta din orice pozitii chiar daca nu o nimerea intotdeauna.
Revolutie la Milan?:D
Sa vedem.
Oricum campionatul Italian sa dus un pic in jos,la varf ,nu ar fi rau un Mourinho la Inter :D ar aduce un suflu nou in serie A ,nu-i cunosc caracterul dar ca antrenor imi scot palaria:D ar veni cu siguranta cu inovatii.
De la Mancini si chiar Anceloti nu m a astept la ceva nou ca antrenori.
Am o impresie ca Mouriniho mai are multe de spus:D

YoNuTzz
28th May 2008, 19:12
Ufficiale: Gilardino in viola

Si è conclusa la trattativa fra il Milan e la Fiorentina. L'attaccante ha accettato una riduzione dell'ingaggio: ha firmato un quinquennale a 1 milione e 600mila euro a stagione, più eventuali premi. Domani alle 12.30 la presentazione

daa, in sfarsit a venit momentul in care am scapat de gilardino...
sper k in locul lui, sa vina un atacant, care chiar este de milan...

Bogdy LFC
28th May 2008, 20:11
Ufficiale: Gilardino in viola

Si è conclusa la trattativa fra il Milan e la Fiorentina. L'attaccante ha accettato una riduzione dell'ingaggio: ha firmato un quinquennale a 1 milione e 600mila euro a stagione, più eventuali premi. Domani alle 12.30 la presentazione

daa, in sfarsit a venit momentul in care am scapat de gilardino...
sper k in locul lui, sa vina un atacant, care chiar este de milan...

Chiar NU stiu ce-ai vrut sa spui cu asta.Chiar daca NU sunt fan AC M,ma intreb totusi - a jucat Gila in total 20 de meciuri decand este la cel mai mare club al lumii?

Eu nu cred ca el a fost atat de mult folosit incat sa dea randamentul de la AC Parma cand era unul dintre cei mai buni atacanti ai lumii.
Probabil ca si la Real M,banii i-au luat mintile astfel NU-mi explic.
Sunt ferm convins ca va va parea rau dupa ce-l veti vedea pe Gila la AC F aducand aminte de Gilardino de la AC P ;) :ok:

acmilan_nutu
29th May 2008, 00:42
A mai ramas Oddo!!

iulian_1976
29th May 2008, 01:12
Pentru Gilardino era o caciula prea mare Milan, nu stiu daca la Fiorentina
o sa arate ce putea odata,greu de crezut.
Sa ai un jucator ca Gilardino sa te salveze de la retrogradare e una iar
sa dai gol lui MU,Barcelona,Real,Juve,Inter e alta.

PS extrapoland este povestea lui Danciulescu care e golgheter in campionatul Romaniei , iar cand a plecat afara era praf.

dardar_3
29th May 2008, 11:16
Gila, Borriello(care pana acum nu a confimat la o echipa mare), Mutu, Toni... sunt atacanti de echipe mici, unde toti trebuie sa joace pentru ei ca sa iasa in evidenta.

Daca Gila va fi titular va da minim 15 goluri pe sezon, va marca si cu Milan, Inter, Juventus sau Roma.

Cele mai multe transferuri vor fi dupa Euro.

Pentru postul de atacanti sunt in discutie:

-Gomis(St Etiene)
-ukeaineanul(Chelski)
-Drogba(Chelski)
-Borriello(care se pare ca a semnat cu Milan, Genoa cedand copropietatea pentru 7 mil + un jucator)
-Eto'o(Barcelona)
-Ronaldinho(Barcelona)


Insa eu nu cred ca in atac e problema la Milan. Atacanti ii avem pe : Kaka, Pato, Inzaghi, Paloschi, Aubemayang(in 2 sezoane va exploda sigur).


La capitolul portari:
s-a intors Abiatti si se pare ca va semna si Llori de la Nice.

Fundasi:

Joao Miranda de Souza Filho(de la Sao Paolo) pana acum:D
Mai sunt in discutii: Barzagli, Zapata... etc....

Mijlocasi:

Flamini a semnat.
Galliani a spus ca va mai veni un mijlocas.

YoNuTzz
29th May 2008, 13:45
nu stiu de ce presimt k tot interul se va intari vara asta, si noi nu, desi ei sunt campioni...

skateboard
29th May 2008, 14:04
Deși ofertat de Milan, Lloris a ales Lyon!

Dani3l
29th May 2008, 14:06
Foarte bine!!!Asa-l luam pe unu dintre Ochoa,Adler,Toselli!:yeah:

dardar_3
29th May 2008, 14:45
Il vicepresidente di Mediaset Pier Silvio Berlusconi sembra escludere l'arrivo di Ronaldinho al Milan. "Al di là degli sprechi di denaro che non hanno senso - ha detto Berlusconi jr. - penso che sia necessario puntare più a giocatori giovani che non a grandissimi calciatori che costano però cifre pazzesche". I rossoneri dovrebbero ristrutturarsi partendo proprio dai giovani: "Oggi la squadra non è messa così male - ha aggiunto Pier Silvio - ma bisogna pensare al futuro tenendo conto dell'età media". Su un possibile rientro di Shevchenko: "non amo i ritorni nel calcio, ma Sheva è un grandissimo. E se venisse gratis - ha concluso scherzando - sarebbe il benvenuto".


:ras-plans:... Incepe sa imi placa de junioru Berlusconi:D

iulian_1976
29th May 2008, 17:01
,,Bordeaux sur Gourcuff,, - posibil sa scapati de Gourcuff .:D
,, Lloris: « J'ai choisi Lyon,, -Lloris a ales Lyonul:D.

Mourinho si Inter cu siguranta se vor ,,inarma,, Drogba este la Inter deja cred :D sa vedem Milanul cu ce vine.

YoNuTzz
29th May 2008, 19:21
situatia este foarte simpla...
daca nu aducem in vara 3 jucatori de mare valoare si anume un portar, un fundas si un MARE atacant, obiectivul nostru va fi ptr. al 3-lea an consecutiv locul 4 in Seria A...
sunt curios cum o sa reactioneze milanul cand la inter vor sosi drogba si lampard...
sper totusi k cei din conducere au invatat din dezastrul de anul asta si vor face TRANSFERURI !

tafu
29th May 2008, 21:34
Nu are rost sa vorbim acum , sa asteptam EURO si apoi mai vedem . Eu atat am de spus cu mana : cu mana pe inima va jur ca MILAN are cea mai CATASTROFALA politica de transferuri dintre toate echipele mari. :rosu:

Bogdy LFC
29th May 2008, 21:59
Nu are rost sa vorbim acum , sa asteptam EURO si apoi mai vedem . Eu atat am de spus cu mana : cu mana pe inima va jur ca MILAN are cea mai CATASTROFALA politica de transferuri dintre toate echipele mari. :rosu:

Greseti!
Liverpool are cea mai CATASTROFALA politica de transferuri.Spre deosebire de noi,Berlusconi macar are bani si se si pricepe la fotbal! :ok:

Catalanul
29th May 2008, 22:18
problema e ca berlusconi si galliani sunt prea zgarciti... vin in spania la "cumparaturi" si pleaca cu mana goala deoarece Barça cere prea mult pe Ronaldinho, Deco, Eto'o sau Zambrotta.... pai ce vrea sa-i dea pe gratis ?

YoNuTzz
30th May 2008, 00:24
trebuie sa fiu de acord atat cu tafu cat si cu catalanul...
berlusconi e mult prea zgarcit...pai la ce buget are milanul, el renunta la anumiti jucatori, doar pentru ca pretul cerut este, de exemplu cu 5 milioane de euro mai mult decat ce vrea el...

acmilan_nutu
30th May 2008, 00:36
Inainte de a face transferuri trebuie pusi pe liber cativa jucatori " cheie"!!! Intai dai afara gunoiul din casa ...dupa aceea bagi mobila de lux!!!Suntem inca in prima faza!!!O astept si pe a doua si sper sa bagam in casa mobilier de cea mai buna calitate si nu vechi!!!
Oddo afara!!

YoNuTzz
31st May 2008, 15:26
dupa ce am citit, un lucru e clar insa...
ancelotti va fi din pacate antrenorul milanului si sezonul viitor...

YoNuTzz
31st May 2008, 23:46
UFFICIALE: ZAMBROTTA AL MILAN!
31/05/2008
MILANO - Ufficiale dalla società: Gianluca Zambrotta è un giocatore del Milan.

asha da...pana acum merge: flamini si zambrotta...sa vedem cine va urma :ok:

Dani3l
31st May 2008, 23:58
SHEVA si QUARESMA!:yeah:

milanezu
1st June 2008, 01:44
UFFICIALE: ZAMBROTTA AL MILAN!
31/05/2008
MILANO - Ufficiale dalla società: Gianluca Zambrotta è un giocatore del Milan.

asha da...pana acum merge: flamini si zambrotta...sa vedem cine va urma :ok:

ai uitat cati ani are zambrotta si ce slab a jucat la barca?

YoNuTzz
1st June 2008, 01:46
milanezule, nu am spus k sunt incantat...nici pe departe...
am spus doar k merge...

oricum in mod obligatoriu mai trebuie sa vina un portar, un fundas central si un atacant...

Dani3l
1st June 2008, 21:52
Gourcouff a fost imprumutat la Bordeaux.Macar el sa joace in CL..:happy

YoNuTzz
1st June 2008, 22:51
Gourcouff a fost imprumutat la Bordeaux.Macar el sa joace in CL..:happy

mda...si gillardino la fiorentina k sa joace si el in CL dupa sezonul de vis facut de el

YoNuTzz
4th June 2008, 01:58
se zvoneste k ancelotti va semna cu chelsea zilele astea...

Dani3l
4th June 2008, 12:08
Mai,o sa jucam in CL!:)))
Dove non arrivano i gol di Inzaghi, le magie di Kakà e la grinta di Gattuso, ci arriva il regolamento dell'Uefa o almeno questa è la speranza dei dirigenti e dei tifosi del Milan. I rossoneri potrebbero infatti partecipare alla prossima Champions League nonostante il quinto posto in campionato. Clamoroso ma possibile perchè la federazione bulgara ha chiesto l'esclusione del Cska Sofia dai preliminari della prossima Champions League in quanto la squadra campione di Bulgaria risulta notevolmente indebitata con il governo e con le banche bulgare, tanto da portare ad una importante sanzione

Se l'Uefa dovesse infatti confermare l'esclusione del club balcanico, il posto nel secondo turno preliminare della Champions League dovrebbe spettare per regolamento non alla seconda classificata del campionato bulgaro, ma alla squadra esclusa con il più alto coefficiente Uefa: ovvero il Milan. Il caso ha un precedente (poi tramontato) proprio con i rossoneri che nel 2006 sotto inchiesta per calciopoli, rischiarono il posto nei preliminari contro la Stella Rossa a beneficio dei francesi del Lens che avevano reclamato il diritto alla luce del coefficiente Uefa.

Il Milan ascolta, valuta e attende perchè proprio entro la fine di questa settimana l'Uefa prenderà una decisione sul Cska di Sofia e di conseguenza anche sui rossoneri. In caso di Champions per il Milan cambierebbero gli introiti (20 milioni in più nelle casse) e di conseguenza le strategie di mercato con l'assalto ad Eto'o e Drogba.


http://www.sportmediaset.it/calcio/articoli/11894/milan+champions
Esteeeeeeeeeeee!Multumim castravetilor!:D

YoNuTzz
4th June 2008, 14:20
haha ! ar fi un bulan din ala nesimtit !
oricum galliani si berlusconi nu merita sa aiba parte de asha ceva...la cate s-au stresat in ultimii 4-5 ani cu transferurile...

dardar_3
4th June 2008, 14:24
Se va duce Levski in UCL... :D ...

YoNuTzz
4th June 2008, 14:29
Se va duce Levski in UCL... :D ...

asha ar fi normal...
nu mi se pare corect sa primim pomana !
si liverpool a mers in UCL, desi everton terminase pe 4, insa liverpool castigase in acel sezon UCL, si merita sa-si apere trofeul...
noi nu suntem in aceeasi situatie...

dardar_3
4th June 2008, 14:31
Au mersi si Liverpool si Everton atunci... :D... Din Insulele Feroe s-a renuntat la locul pentru UCL si Liverpool a intrat in primu tur preliminar.

Ala a fost un Wild Card special.

Aici discutam cu totul altceva. Problema e ca cei din Bulgaria sustin ca niciun club de la ei din tara nu merita sa mearga mai departe... :cry:

Lordul
4th June 2008, 14:36
asha ar fi normal...
nu mi se pare corect sa primim pomana !
si liverpool a mers in UCL, desi everton terminase pe 4, insa liverpool castigase in acel sezon UCL, si merita sa-si apere trofeul...
noi nu suntem in aceeasi situatie...

ati mai primit pomana din asta s-au ati uitat dupa ce ati aranjat meciuri ...si ati primit un loc de U.C.L cadou in ultimul moment

YoNuTzz
4th June 2008, 14:56
ati mai primit pomana din asta s-au ati uitat dupa ce ati aranjat meciuri ...si ati primit un loc de U.C.L cadou in ultimul moment

in sezonul ala terminasem pe 2 cu 89 de pcte park...si trebuia sa fim direct in grupe...
acum e altceva...

Lordul
4th June 2008, 15:02
ce gluma buna pai daca voi aveati 89 de puncte ,campioana cat a avut 100 ?

YoNuTzz
4th June 2008, 15:21
ce gluma buna pai daca voi aveati 89 de puncte ,campioana cat a avut 100 ?

91

dardar_3
4th June 2008, 15:53
ati mai primit pomana din asta s-au ati uitat dupa ce ati aranjat meciuri ...si ati primit un loc de U.C.L cadou in ultimul moment

Ce meciuri au aranjat lordule? Nu-ti mai da cu presupusu la ce nu scunosti. ;)

Lordul
4th June 2008, 16:32
scandalul Mogiopoli Dardare , si Milan a fost sanctionata atunci

dardar_3
4th June 2008, 16:35
Pai stii de ce a fost sanctionata?

Nu a aranjat niciun meci.

Calciopoli s-a numit scandalul.

Dani3l
4th June 2008, 16:54
s-au ati uitat
Tu ai uitat altceva mai important...:happy In regulamentul uefa,nu se prevede ca detinatoarea titlului,sa fie admisa in CL daca nu termina pe loc eligibil.:ok: Anglia in acel an a avut 5 echipe..cand maxim-ul admis e 4...:mda:

Bogdy LFC
4th June 2008, 17:07
@Lorduleeeeeeeeeee :happy :happy :happy

@Daniele regula aia abia atunci a intrat in vigoare.Daca voi ati fi terminat pe 5 in 2007 cand ati castigat UCL,in sezonul ce tocmai s-a incheiat veti fi jucat :ok:

Dani3l
4th June 2008, 17:12
Voi?parca si tu erai "voi":o:Pai facem reguli ca sa convina lui X?:D Regula trebuia sa fie precedent cazului...nu fortati de conjunctura.:mda: Intr-o astfel de situatie,ar trebui sa se faca un baraj intre echipele din aceeasi tara(Ca sa nu se depaseasc nr de echipe/tara ) in cazul respectiv, everton(ultimul loc CL) vs fc liverpool.

La bomba del giorno? Non è di mercato. Tenetevi forte, il Milan potrebbe fare... LA CHAMPIONS!
Il CSKA Sofia può rinunciare e il regolamento parla chiaro...


La bomba del giorno? Non è di mercato. Tenetevi forte, il Milan potrebbe fare... LA CHAMPIONS!
La notizia è di quelle clamorose e il tam tam è già iniziato, dopo l'indiscrezione nella nottata di Tuttomercatoweb: il Milan potrebbe giocare la prossima Champions League!

Dopo aver setacciato varie fonti, possiamo provare a fare chiarezza nella vicenda e spiegare come stanno le cose. Il CSKA Sofia, squadra bulgara ammessa ai preliminari della manifestazione (l'unica della propria nazione) risulta pesantemente indebitata con le banche e l'Uefa, nei prossimi giorni, potrebbe decidere di non ammetterla alla competizione. In quel caso, il regolamento dice che al suo posto va ammessa di diritto un'altra squadra della stessa nazione ma il presidente della federcalcio bulgara ha dichiarato qualche ora fa: "Nessun'altra squadra del mio paese è in condizione di poter fare la Champions: se il CSKA verrà sanzionato, rinunceremo a partecipare".

Ecco allora perchè spunta il Milan. Il regolamento Uefa dice che, in questo caso, il posto vacante andrebbe assegnato alla squadra esclusa con il miglior coefficiente europeo. I rossoneri, appunto, che quindi possono legittimamente sperare. In tal caso, però, il cammino della compagine di Ancelotti dovrebbe iniziare già a metà luglio sulla scia di quanto accadde con il Liverpool tre anni fa quando fu riammesso come quinta inglese avendo vinto la Champions League l'anno precedente. Sarebbe un problema per il club di via Turati, con i vari nazionali in giro per il mondo. Ma che bel problema...

La notizia, intanto, è giunta inattesa ma non per questo poco gradita (anzi) in via Turati ieri sera. Non ci sono reazioni ufficiali da parte della società che però ovviamente segue con attenzione la vicenda e resta in trepida attesa di segnali da parte dell'Uefa. Nel frattempo, però, in Bulgaria si affrettano a far sapere che forse il Levski Sofia potrebbe prendere il posto dei cugini del CSKA...insomma, il caso si tinge di mistero e bisognerà aspettare le comunicazioni ufficiali dell'Uefa per capire al meglio la situazione.
goal.com

YoNuTzz
5th June 2008, 13:45
milan este in discutii cu adebayor :D

dardar_3
5th June 2008, 14:55
E greu de crezut ca ii va da drumul Arsenal. ;) Insa ar fi o achizitie importanta:D

@Bogdy: ia mai citeste-ti inca o data fraza... :cry:


PS: Echipa din I-le Feroe a renuntat de buna voie si nesilita de nimeni la locul din turul 3 preliminar.(Oricum nu ar fi ajuns prea departe). Si de aceea a primit liverpool Wild Card-ul.

Dani3l
6th June 2008, 13:35
...la mia solita fonte mi ha riferito quanto segue (poche novità rispetto a quello che si sa)

Premettendo che i problemi relativi al bilancio sono VERI(quindi compriamo se vendiamo),iniziamo dai cosiddetti "big".

E' verissimo che Galliani ha parlato col Chelsea di Drogba e Shevchenko.La situazione è questa.
Drogba costa 26mln......di STERLINE.....Quindi intorno ai 33mln di € se non erro.Il Chelsea non ha intenzione di fare sconti.In queste condizioni è IRRAGGIUNGIBILE per il Milan (per questo è spiegata anche la battuta di Fester sullo scambio Ancelotti-Drogba),quindi non arriverà.



Su Shevchenko il discorso è ancora aperto ma il Milan non è convinto come prima di prenderlo e lo stesso Chelsea non è così convinto a venderlo o darlo in prestito.Il prestito al momento è escluso perchè il giocatore ha già 32 anni e rientrerebbe a 33 anni,cioè a fine carriera.Inoltre il Chelsea non vorrebbe rifare l'errore fatto con Crespo.
Il Chelsea sta prendendo tempo perchè vuole prima ingaggiare un nuovo allenatore e vedere che "direttive" ha.A quanto pare Shevchenko arriverebbe al Milan SE e SOLO SE arriva Ronaldinho



Capitolo Eto'o.L'operazione Camerun è una mezza bufala.E' vero dell'interessamento del Milan ma è vero anche che Fetser e soci sono scappati vedendo quanto vuole il Barça.50mln è il prezzo di partenza:tutto vero.Ciò che si scrive sui giornali (valutazione 35mln di euro) è relativa all'offerta presentata dal Tottenham...che non è di 33mln di euro...ma di 33 mln di STERLINE (siamo sui 40/45mln di euro). Inoltre questo mio amico mi ha assicurato sul fatto che Eto'o lascia il Barça solo se i catalani hanno già tra le mani BENZEMA.Non c'è altro attaccante che il Barça cercherebbe al suo posto.E' vero che vogliono Trezeguet,ma non al posto di Eto'o...fate voi....


Su Ronaldinho a quanto pare il Barcellona è sceso a 30mln e anche qualcosina in meno.La sensazione è che se il MILAN VOLESSE CHIUDERE,potrebbe farlo anche a giorni.Il problema è che il Milan vuole aspettare la fine dell'Europeo per visionare degli attaccani (Mario Gomez su tutti) ma il barcellona no.Infatti ronaldinho doveva essere il primo a partire per poter pianificare meglio la campagna acquisti.Il Barça deve disputare i preliminari e la LIGA inizia intorno al 20Agosto,per questo vuole chiudere subito per le cessioni di Ronaldinho e Deco.Per quest'ultimo i catalani sono disposti ad aspettare la fine dell'europeo perchè in caso di buone prestazioni del portoghese potrebbero ricavare qualche milioncino in più.


Per Adebayor c'è stata l'offerta del Milan che si aggira intorno ai 18mln.Rifiutata dall'Arsenal.La società inglese non ha al momento sostituti all'altezza e vuole aspettare la fine dell'europeo per visionare degli attaccanti (non si sa chi.Probabilmente Huntelaar).Al 95% resta all'Arsenal anche in caso di offerte allettanti.

Per Mario Gomez invece non c'è stata nessuna offerta del Milan ma solo un forte interessamento.Il Milan lo visionerà all'Europeo e avrebbe pronta un'offerta di 12/15mln,che potrebbe però lievitare.Lo SToccarda lo valuta 50mln,ma in realtà la sua valutazione è di 15mln.Il costo dell'operazione TOTALE sarebbe simile a quella che il Milan ha fatto per Oliveira,ovvero 20/22 mln.Non di più.

Su Gomis tutto falso.Nessun interessamento da parte del Milan


C'è un nome nuovo..o meglio...un "nuovo-vecchio".Si tratta di Trezeguet.Qualora la Juve decidesse di venderlo,nella trattativa col Barça potrebbe inserirsi il Milan.Nessun giornale ne parla ma potrebbe essere un vero e proprio blitz.Il Milan non ha voluto lo scorso anno scambiarlo con Gilardino se ricordate,ma potrebbe chiederlo adesso.E' difficile che la Juve rinforzi una rivale,ma in questo momento Trezeguet è un nome caldissimo anche per l'attacco del Milan(sempre secondo questo mio contatto)

Inutile dire che anche Iaquinta interessa perchè rispecchia l'identikit di attaccante che vorrebbe Berlusconi...quello alla Massaro per intenderci,molto duttile e che gioca dappertutto.


Il Milan tuttavia potrebbe rimanere a mani vuote



Per le altre trattative mi ha detto che l'Empoli si vuole tenere Pozzi e Abate e probabilmente anche Marzoratti.Il Milan li vuole riscattare tutt'e 3.Abate sarebbe girato in prestito ad una squadra di A,Marzoratti resta in rosa ma c'è la possibilità che venga ceduto:molti (Ancelotti in primis,consigliato da Evani) preferiscono DARMIAN a lui. Potrebbe essere una pedina di scambio per arrivare a qualcuno(ad esempio Zapata).Pozzi è molto probabile che torni soprattutto se Paloschi va via in prestito,comproprietà o resta aggregato alle giovanili.Il Milan punta moltissimo su Pozzi per il futuro e sarebbe la quarta punta ideale(esperienza in A,molto bravo....).Troverebbe certamente spazio in Coppa Italia e probabilmente anche in UEFA .Ma per lui si parla del Torino.
Antonini e Abate,uno dei due torna al Milan in pianta stabile.Probabilmente sarà Antonini,mentre Abate si farà un altro anno o all'Empoli o in prestito al Napoli o qualxhe altra piazza
Con l'Empoli c'è il rischio di andare alle buste


Paloschi come detto potrebbe lasciare il Milan per andare a fare esperienza in A.Si parla di comproprietà con la Samp.Possibile.

Borriello quasi certamente rimane se il Milan non prende un centravanti di livello medio-alto.A quel punto la prima alternativa a Pato e a questo mister X sarebbe Seedorf (per tornare all'albero di Natale) e non Borriello,che sarebbe rifilato gerarchicamente in un ruolo di 5a,6a punta (se calcoliamo Kakà e Seedorf come ha detto FESTER.Dunque Kakà,Pato,Mister X,Seedorf,Inzaghi,Borriello.La gerarchia sarebbe questa,e Borriello non accetterebbe mai un ruolo da "vice del vice".
Si apre uno spiraglio per la cessione al NAPOLI o alla SAMPDORIA.Soprattutto alla Samp dove sarebbe stato chiesto da Cassano che tempo fa dichiarò che alla Samp serviva un attaccante e un difensore per diventare competitivi anche in zona Champions.A quanto pare i due si sono parlati a Coverciano.Il futuro di Borriello è incerto e sarà deciso solo dopo gli Europei e solo dopo che il Milan acquisterà questa fantomatica punta.


Resta aperta la trattativa per Zapata ma le inglesi sono più agguerrite.

Ferrari è tra Milan,Juve e Fiorentina(in ordine).Si pensava avesse firmato per il Milan ma è un giocatore che farebbe comodo alla Juve che,perso Barzagli,preferirebbe investire i soldi per uno tra Aquilani e Xabi Alonso,piuttoto che per Zapata.ma un discorso simile vale anche per il Milan.




P.S. Il Milan spenderà per l'attaccante massimo 20mln.Di più spenderà solo per Ronaldinho,per il quale Berlusconi sarebbe pronto a mettere qualche soldino in più di tasca sua.In questo momento il Milan starebbe pensando a Mario Gomez(se il prezzo è di circa 15mln) + Dinho e a vendere Borriello perchè non accetterebbe di fare la 4a/5a punta effettiva(in questo momento la gerarchia è Kakà,Pato,Seedorf,Inzaghi,Borriello...quindi figuriamoci se arriva un'altra punta....)
Asta e strategia lui MILAN!:drak:

skateboard
6th June 2008, 14:34
AC Milan la un pas de a juca in UCL!
Se pare ca Federatia Bulgara de Fotbal a cerut celor de la UEFA sa nu o inscrie pe TSKA Sofia, campioana Bulgariei, in acest sezon de UCL din cauza datoriilor pe care aceasta le are.
Aproape retrogradata in liga a treia bulgara, TSKA va ceda locul celor de la AC Milan, echipa cu cel mai bun coeficiant dintre non-particiapntele in acest sezon al Ligii.
sursa:gsp.ro