PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

acmilan_nutu
25th February 2008, 14:37
Boriello a avut o superprestatie weekendul asta marcand o tripleta.In schimb am ras la afirmatia ta insa dupa aceea mam intristat " Kaka ,Gila,Pato , Inzaghi sunt suficienti".Avem conceptii diferite despre aceasta echipa in ceea ce priveste atacantii.
1.Gilardino nu este de Milan, este un atacant normal
2.Pipo Inzaghi are 34 de ani.Eu l-as baga numai in meciurile de Champions League ,,,gen Milan- Arsenal
3.Pato nu este un atacant pur sange , joaka f bine in zona mediana spre careu.
4. Daca ai privi atent jocul pe care il practica kaka ti-ai da seama ca el este cel mai bun in rolul de mijlocas ofensiv in spatele varfurilor.E drept ca in functie de disponibilitatea atacantilor siteul Milanului il include ori in categoria atcantilor ori in categoria mijlocasilor.
O zi buna si Forza Milan!!!
P.S: Ce te face sa crezi ca Boriello va juca bine la Milan?! Boriello joaca bine la echipe mici.Oliveira e pe locul 2 la golgeteri in spania la zaragoza.....sa il chemam si pe el?!!!

milaneza9
25th February 2008, 20:00
Dupa cateva partide mai slabe Milanul a reusit sa faca un meci relativ bun aseara.Oddo si Ambrosini au fost la inaltime .
Sper ca meciul de aseara sa fi fost o lectie pt Ancelotti.INZAGHI e un jucator prea mare ca sa-si permita cineva sa-l tina rezerva(mai ales daca il inlocuiesc pato si gila:rolleyes:).
Si daca in Meciul cu Catania...si poate si in cel cu ARSENAL vor mai juca pato sau gila in atac,inseamna ca ancelotti e un mare FRAIER.
Cred ca din cand in cand n-ar mai strica sa-si mai "bage nasul"si berlusconi in alcatuirea 11-lui de start.:)
pt ca nu avem nevoie de driblingurile lui pato,ci de goluri...golurile care se lipesc mereu de Canibal.

..........................

milaneza9
25th February 2008, 20:05
Inca odata Pippo .... pana cand?! Cred ca a fost cel mai prost meci facut de milan pe 2008.Inca odata spun : Gilardino si Oddo nu sunt de Milan. Ne asteapta un meci greu la Catania , fara kaka , ancelotti afirmand ca va face o rotatie de jucator.
Forza Milan!!! Grazie Pippo!!!

...si cand te gandesti ca acum cateva zile il vroiai afara de la echipa:rolleyes:

TheMentalist
25th February 2008, 20:07
Berlusconi isi baga nasul la echipa in meciurile mari:lol:

milanezu
25th February 2008, 20:45
kaka e out din nou.
genunchiul se pare ca il supara din ce in ce mai des.
spera sa revina in meciul cu arsenal.

acmilan_nutu
25th February 2008, 22:19
Milaneza nu intelegi nimic din acest sport numit fotbal.Stiu ca e idolul tau este inzaghi.Insa o echipa cum este Milanul nu ar trebuie sa depinda de un jucator de 34 de ani sa ne salveze PENTRU LOCUL 4. Insusi acest fapt ca a inscris reliefeaza faptul ca situatia Milanului este lamentabila.Avem un joc previzibil , lent, iar reactia fanilor de pe san siro a fost reprezentativa.inzaghi e jucator f mare insa cand depinzid e un jucator sa incrie in minutele de prelungire ceva nu e in regula.
Astept momentul cand vom juca un 4 4 2 clar , cu 2 extreme capabila sa dribleze jucatorul in regim de viteza, sa centreze bine sis a traga macar 1 sut spre poarta.Astept vremurile cand Kaka va juka ca un mijlocas ofensiv in spatele a doua varfuri de valoarea.Astept momentele cand vom juca si alte scheme noi, 3 ,4 pase din prima si un joc in viteza.
Forza Milan!!!

milaneza9
26th February 2008, 15:58
Milaneza nu intelegi nimic din acest sport numit fotbal.Stiu ca e idolul tau este inzaghi.Insa o echipa cum este Milanul nu ar trebuie sa depinda de un jucator de 34 de ani sa ne salveze PENTRU LOCUL 4. Insusi acest fapt ca a inscris reliefeaza faptul ca situatia Milanului este lamentabila.Avem un joc previzibil , lent, iar reactia fanilor de pe san siro a fost reprezentativa.inzaghi e jucator f mare insa cand depinzid e un jucator sa incrie in minutele de prelungire ceva nu e in regula.
Astept momentul cand vom juca un 4 4 2 clar , cu 2 extreme capabila sa dribleze jucatorul in regim de viteza, sa centreze bine sis a traga macar 1 sut spre poarta.Astept vremurile cand Kaka va juka ca un mijlocas ofensiv in spatele a doua varfuri de valoarea.Astept momentele cand vom juca si alte scheme noi, 3 ,4 pase din prima si un joc in viteza.
Forza Milan!!!

1.cu ceva timp in urma spuneai ca,dupa parerea ta,ai da afara anumiti jucatori printre care si Inzaghi:)dar dupa ce acesta a dat gol ai inceput sa-l lauzi si sa scrii mesaje de multumire...eu n-am facut decat sa reamintesc acest episod,iar replica ta a fost ca nu ma pricep la fotbal...foarte tare:happy,dar...prefer sa nu mai comentez ca oricum discutiile astea n-o sa aiba nici un rezultat.
2.Fani adevarati sunt cei care ,pe stadion,raman pana la finalul meciului,indiferent de scor,si nu figurantii care pleaca si incep sa desconsidere echipa dupa vreun gol primit in min 50...cei care pleaca de pe stadion inaintea finalului meciului nu sunt fani adevarati:mda:

Bogdy LFC
26th February 2008, 16:38
kaka e out din nou.
genunchiul se pare ca il supara din ce in ce mai des.
spera sa revina in meciul cu arsenal.

Fara discutie,suntem dependenti de KAKA.Fara el nu vad bine echipa in returul cu Arsenal :(

TheMentalist
26th February 2008, 17:20
Este clar, Kaka nu va juca cu Arsenal. (Eurosport 2)

milanezu
26th February 2008, 20:58
Este clar, Kaka nu va juca cu Arsenal. (Eurosport 2)

sa joace seedorf cu inzaghi din primul minut cu arsenal si ne calificam.
sper ca si nesta va reveni.
va fi greu cu arsenal fara kaka dar nu imposibil.

acmilan_nutu
27th February 2008, 00:26
Nu va mai faceti griji !!! Kaka va juca 100% in meciul cu Arsenal!!! La ce vointa are baiatul acesta va juca si intr-un picior!!! Sper sa trecem cu bine de aceste 2 meciuri capitale la Catania si Lazio!!!

YoNuTzz
27th February 2008, 01:02
juve a facut egal...daca invingem pe catania ne apropiem la 4 pcte...

acmilan_nutu
27th February 2008, 10:14
Asta urmaresc si eu de mai mult timp insa tacit ionutz....Presimt o decadere a Juventusulu tinand cont ca trezeguet e accidentat , nedved a primi rosu ieri, buffon joaca si el accidentat!!!Ar fi o realizare locul 3 insa trebuie sa si meritam postul!!! Pentru asta ne trebuie puncte cu Catania si Lazio!!!
Ps: 2000 de fani milanisti vor face deplasarea in sicillia !!Forza Ragazzi!!!

acmilan_nutu
27th February 2008, 23:25
Catania vs Ac Milan 1-1!!! Bravo Pato!!

YoNuTzz
27th February 2008, 23:45
mda...1-1...
in sezonul acesta am jucat 4 meciuri cu catania, care este o echipa mediocra, si nu am fost in stare sa invingem nici macar odata...
puteti sa-mi sariti in cap, nu ma intereseaza...eu consider evolutia milanului pe plan intern in acest sezon de-a dreptul penibila...incep sa cred ca ar fi mai bine sa nu prindem Champions League anul acesta...poate poate cineva se va trezi...

acmilan_nutu
28th February 2008, 01:43
100% de acord cu ionutz!! Se vor trezi cativa sa zica: vaiii da nu esti milanist adevarat bla bla bla....auziti copii treziti-va!!! Avem aceiasi schema de joc de 4 luni de zile!! o visez si noaptea cand dorm!!!Iti baga Inzaghi un gol salvator insa daca il titularizezi inca 4 meciuri va asigur ca nu mai baga niciunul( vb de campionat).Nici macar nu mai jucam cu inima!!!
A si inca ceva era sa uit , domnul Galianni sa ne anunte din timp care este obiectivul Milanului pe sezonul urmator , ca sa nu se mai suceasca ca anul acesta : obiectul nostru este sa castigam tot.....iar dupa accea este locul 4.....
Sari-ti baietii si criticati-ma!! Insa incercati sa priviti si mai in ansamblu ( a dat inzaghi gol uraaaaa uraaaa ce bun e inzaghi hai sal bagam pe " canibal " meci de meci" ) treziti-va!!
R E S T R U C T U R A R E !!!
V-am lasat dragii mei!!!!
Forza Milan!!!!
P S: Astept replici de genul ( "phai la ce satisfactii nea dat echipa in 2007 ar trebuie vreo 4 ani sa inchidem televizorul si sanu ne mai uitam la jocul prestat" sai criticam prin 2010)!!Daca iubiti cu adevarat aceasta echipa...aveti puterea sa recunoasteti anumite lucruri....
Bv PATO!!!!

milaneza9
28th February 2008, 15:26
cam aveti dreptate...ceva trebuie facut!N-ar strica sa mai fie cumparati niste jucatori tineri care sa fie introdusi in echipa treptat.Daca nici Berlusconi n-are bani sa cumpere jucatori pai atunci ce sa mai zicem da alte cluburi:mda:.
Referitor la faza cu restructurarile,lucrurile nu-s asa simple.Nu poti sa trimiti acasa oameni care au vechime la echipa,dar...ii poti tine rezerve(gen costacurta in ultimele sezoane).
SI referitor la inzaghi(nu vb din punctul de vedere al unui fan personal al lui ,ci din punctul de vedere al unui suporter milanist obiectiv)nu poti fi sigur ca n-ar da gol meci de meci daca ar juca titular cateva etape consecutive.
El n-are nevoie de multe ocazii...poae sa nu atinga mingea pana in minutul 80,dar daca primeste o pasa buna si da gol in 89 totul e in regula.:cool:
Oricum in campionat nu prea mai contam si inca putem afirma ca "ne pregatim pt Champions league":D.
INDIFERENT DE REZULTATE MILAN tot echipa nr1 o sa ramana(cel putin pan' la urmat editie a camp mondial al cluburilor)si daca exista vinovati,dupa parerea mea,ei sunt: ancelotti,galliani si berlusconi.:rosu:

Bogdy LFC
28th February 2008, 15:46
Echipa va fi intinerita in vara si implicit batraneii vor iesi la pensie si/sau vor parasi clubul - DECI Berlusconi va aduce jucatori in vara.Eu unul,abia astept sa vad din vara si pentru mult timp - un AC MILAN Tanar si Puternic :floricica: Sfatul meu ar fi sa nu va mai agitati in privinta locului 4 ca oricum daca nu-l ocupam,castigam UCL si oricum nu ne puteam bate pentru toate trofeele cu un lot imbatranit :ok:

FORZZA MILAN!!!

Universal
28th February 2008, 16:11
Este pentru a nu stiu cata oara cand Milan imi dezamageste asteptarile, si anul trecut, si anul acesta, dar totusi, pot spune ca nu mi-a facut foarte mult rau ca au remizat..mai mult mi-a deschis ochii asupra faptului ca sunt foarte nesigur in campionat, si o banca in Cupele Europene.

Ciudat..fiindca pot mai multi diavoli...in orice caz, eu am in continuare incredere in aceasta echipa, desi m-a dezamgit.

milaneza9
28th February 2008, 16:19
oricat de suparati ati fi totusi nu mi sa pare corect sa va comportati ca si cum toti jucatorii trecuti de prima tinerete din lot ar fi niste produse expirate dintr-un magazin....nici chiar asa .Una e sa recunoasteti k nu mai joaca k in tinerete si alta e sa-i luati la misto k sa faceti poante.

TheMentalist
28th February 2008, 16:48
Doar 1-1:( iarasi am pierdut locul 4:( sper sa ne revansam cu Arsenal. FORZZA MILAN!!!

YoNuTzz
28th February 2008, 19:09
eu ma refer in principiu la faptul ca o echipa precum milanul nu poate avea 2 sezoane in care obiectivul sa fie locul 4 si la faptul ca prea nu exista nici o ingrijorare la nivelul conducerii...

acmilan_nutu
28th February 2008, 22:45
Ce zice Bogdy mi se pare foarte corect.Nu trebuie sa ne mai agitam , cerand de la o echipa mai mult decat poate da.Faza e urmatoare....ceea ce voi spune este doar " por le connaiseurs":
O echipa de fotbal mare cu un lot foarte bun castiga Uefa Champions League.Lupti atat pentru trofeul asta, ani de zile, si in final ajungi la apogeu.Intervine superioritatea , intervine si ireversibilitatea timpului, mai apar si cateva fete, si niste cluburi.Intrebarea e urmatoare: Pot acesti jucatori dupa ce castiga CL sa mai se lupte cu aceias ideterminare si motivatie cu echipele din campionat?! Ac Milan e o echipa f mare ,o exceptie, existand jucatori care au castigat mai multe trofee!!! Vazand evolutia echipelor dupa Castigarea CL...am observat o anumite decadere tocmai din motivele enutate de mai sus.Pentru a preintampina caderea echipei trebuie sa aduci " sange proaspat" jucatorii tineri, valorosi , si dornici de performantza pastrand in echipa doar jucatorii esentiali care au castigat trofeul.Stiu ca pentru unii li se pare cam ciudat (" suntem campionii Europei, noi suntem cei mai buni , nu facem nici un transfer") insa tocmai aici e cheia.Sa realizezi cand inca esti pe " val" ca jocul sa terminat si sa faci mutarile de riguare.Maxim respect pentru conducatorul de echipa care face acest lucru.Trebuie sa stii cand sa faci mutarile de riguare.Este drept despartirea de acei jucatori nu va fi deloc usoara deoarece tocmai au castigat CL si oarecum " nemeritat" ar fi transferati la alte echipe , pensionati, etc.
Va aminti-ti realul? Dupa castigarea Champions League...au suferit cam vreo 2 ani... cu vedete de marketing gen Beckham, Figo, jocul lor fiind f f prost insa cei drept la vanzari erau primii...
Va propun un excericitu de imaginatie :
Dupa castigarea Champions League , in echipa Ac Milan i se producea o restructurare insa mentinand jucatorii esentiali ( kaka pirlo nesta kaladze)..Ancelotti declara:" Am castigat Champions League, kaka fiind omul determinant insa trebuie sa facem transferuri" . Veneau Dani alves, Lahm , Pato. Benzema , ben arfa ,boruc in poarta.Sunt sigur ca multi se revoltau.... insa in timp aceasta miscare ii dadea dreptate antrenorului!!
Numai bine!!! Forza Milan!!

YoNuTzz
28th February 2008, 23:16
1. problema este ca in general nu prea iti poti permite sa ii scoti asha usor din echipa pe unii jucatori care tocmai ce ti-au castigat Champions League-ul...
2. ancelotti are orice, numai tupeu nu...
3. sunt sigur ca cei din conducere vor insista cu acest lot in continuare, pana cand chiar se va ajunge undeva unde trebuie sa faci neaparat ceva...

repet, este doar parerea mea...dar eu vad un milan plictisit, lipsit de orice determinare, si incredibil de previzibil...

Dani3l
29th February 2008, 12:30
A.C. Milan communicate they have extended Ricardo Izecson dos Santos Leite Kakà's contract with the club until 30 June 2013.
MILAN - Here are Adriano Galliani's comments after Kaká's signature: 'Ricky has repeatedly stated that he wants to become a symbol of this team: he is, he's the best footballer in the world, and he's decided to tie himself definitively with Milan's colors. This is a life contract, I hope that in 2013 I will make him a new contract, but now we already know Kaká will delight Milan's fans until the end of his career. It's great news for all us Milan fans.'

'Kaká has made this decision. He always had the conviction, but never as strong as in the last few months. Kaká is a symbol of the football expressed by Silvio Berlusconi's Milan. At the moment he is the best footballer in the world, and he's surrounded by great players, like Pirlo, Seedorf, who give this team a lot of quality. With these players Milan are the defending European Champions and World Champions
Galliani.
www.acmilan.com

acmilan_nutu
29th February 2008, 17:06
Ancelotti : " Kaka va juca 100% in meciul cu Arsenal "
Galianni " Suntem obositi"

acmilan_nutu
1st March 2008, 12:08
Curva Sud Milano se va reuni duminica , 2 martie, la milanello pentru a arata dragostea si sustinerea pentru echipa Ac Milan in aceste momente mai delicate.Va fi un adevarat spectacol baietii aducandu-si bannerele iubite , steaguri, fulare si tot ce pe stadion le este interzis.
Comunicat Curva Sud Milano
Sursa: www.brigaterossonere.it
www.guerrieriultras.it
www.alternativarossonera.it

Dani3l
1st March 2008, 12:11
La confidenza, Shevchenko agli amici: "Ritorno a Milano".
E questa volta Abramovich non si opporrà. Il nostalgico attaccante ucraino ha già cominciato a cercare casa ed ha raccontato di aver raggiunto un accordo di massima per un contratto triennale con il Milan: "Torno a casa per chiudere la carriera nella squadra che ha rappresentato la mia famiglia".Uno degli ostacoli all'operazione nostalgia è rappresentata dallo status di extracomunitario: l'eventuale tesseramento di Sheva impedirebbe l'arrivo di altri big, ma sarebbe compatibile con il rientro alla base di Borriello dal Genoa.
(Corriere della Sera)
http://www.calciomercato.com/index.php?c=21&a=73086
:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah: :yeah:
http://www.youtube.com/watch?v=7ubRR1vk6dc

YoNuTzz
1st March 2008, 12:40
La confidenza, Shevchenko agli amici: "Ritorno a Milano".
E questa volta Abramovich non si opporrà. Il nostalgico attaccante ucraino ha già cominciato a cercare casa ed ha raccontato di aver raggiunto un accordo di massima per un contratto triennale con il Milan: "Torno a casa per chiudere la carriera nella squadra che ha rappresentato la mia famiglia".Uno degli ostacoli all'operazione nostalgia è rappresentata dallo status di extracomunitario: l'eventuale tesseramento di Sheva impedirebbe l'arrivo di altri big, ma sarebbe compatibile con il rientro alla base di Borriello dal Genoa.
(Corriere della Sera)
http://www.calciomercato.com/index.php?c=21&a=73086
:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah: :yeah:
http://www.youtube.com/watch?v=7ubRR1vk6dc

ar fi foarte bine sa se intoarca sheva...
mare greseala a facut ca a plecat, dar tot ptr el a fost rau...din punct de vedere strict fotbalistic si-a pierdut 2 ani + ratarea UCL de anul trecut...

Dani3l
1st March 2008, 12:48
Atac SHEVA-KAKA-PATO...:drak: who can stop us?!:drak:
Oricum,ceea ce alimenteaza sperantele fanilor lui SHEVA..e faptul ca Galliani n-a negat niciodata,posibilitatea ca SHEVA sa revina!:yeah:
Ieri,KAKA si-a prelungit contractul...se stie ca KAKA si SHEVA au o prietenie foarte puternica! http://youtube.com/watch?v=ABd1R6yiPDE&feature=related
Oare galliani sa-i fi promis ceva lui Kaka...?!:D

acmilan_nutu
1st March 2008, 15:29
o Intrebare la obiect : Ce a-ti alege intre un eventual transfer a lui Karim Benzema la Milan si Reintoarcerea "fiului risipitor" Shevcenko?
Eu as alege prima varianta!!!

Bogdy LFC
1st March 2008, 16:15
o Intrebare la obiect : Ce a-ti alege intre un eventual transfer a lui Karim Benzema la Milan si Reintoarcerea "fiului risipitor" Shevcenko?
Eu as alege prima varianta!!!

Nici vorba Nutule! Benzema nu e atacant de MILAN si nici pe Sheva nu l-as primi inapoi :nah: Vrei un atacant? - orienteaza-te spre Jefferson Farfan :ok:

acmilan_nutu
1st March 2008, 17:33
@ bogdy Farfan nu mi se pare un atacant de talia lui Benzema.Am spus numele acesta deoarece am privit atent jocul lyonului de la inceputul campionatului si pana acum...Lyonul este Benzema!!!
Ps: In locul lui Farfar....l-as tranfera pe Huntelar....insa benzema dupa parerea mea e un jucator impresionant!!

YoNuTzz
1st March 2008, 19:43
nutu, daca berlusconi ar vrea sa faca o echipa care sa poata lua scudetto anul viitor ar trebui adus atat benzema cat si sheva :ok:

milaneza9
1st March 2008, 20:26
MILANELLO - Questi i convocati del Milan : PORTIERI: Fiori, Kalac, Offredi; DIFENSORI: Bonera, Darmian (n.36), Digao, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Oddo; CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Caraglia (n.39), Emerson, Gattuso, Gianola (n.35), Gourcuff, Seedorf; ATTACCANTI: Aubameyang (n.94), Gilardino, Inzaghi, Pato, Paloschi.


...daca nu luam cele 3 puncte in seara asta si fiorentina castiga etapa asta,atunci...la revedere locul 4:( (sper sa n-am dreptate)


forzzza milan
*ancelotti:cool: daca il tii iar pe inzaghi rezerva:cool: esti varza.

Dani3l
1st March 2008, 21:49
nutu:ati....as alege sheva:D

Andrei_23
1st March 2008, 22:33
0-0 la pauza , joc deloc convingator al Milanului

YoNuTzz
1st March 2008, 22:37
0-0 la pauza , joc deloc convingator al Milanului

ca de obicei...
urmeaza repriza secunda...

YoNuTzz
1st March 2008, 22:45
mda...dupa 2 parade a lui kalac, urmeaza si golul...
0-1
...

YoNuTzz
1st March 2008, 23:32
rezultat final 1-1...
1. gilardino este o nulitate
2. pato azi pur si simplu nu a avut cu cine
3. cred ca in momentele astea echipele din seria A se bucura atunci cand au meci cu milan, ca mai obtin si ele puncte
4. daca suntem eliminati de arsenal, ancelotti ar trebui sa-si dea demisia...

acmilan_nutu
1st March 2008, 23:32
Milan Vs Lazio 1-1!!! Mi-a placut foarte mult de Pato.A fost ceva placut sa vezi atatia tineri jucand destul de bine: pato,paloschi,digao,gourcuff,bonera.Observati sa nu lam inclus pe Gilardino deoarece nu l-am vazut pe teren.Am vazut in a doua repriza viteza, pase interesante, scheme noi si un pato dezlantuit dovedind inca odata ca locul lui in echipa este acela de mijlocas ofensiv.Cu putin noroc puteam sa castigam azi.Felicit curajul lui Ancelotti asta este calea pe care trebuie sa o urmam!!!!
F o r Z a M I La N ! ! !
Ps: Felicit Curva Sud Milano cat si publicului de pe San Siro care au inteles ca echipa trece printr-o perioada grea si au cantat pe tot parcursul meciului si i-au incurajat pe pato,paloschi.gourcuff!!!Si-au dat seama ca acest meci este un " demo" la cum ar arata echipa Milanului putin revitalizata!!
In perspectiva meciului cu Arsenal ma astept la un joc bun prestat de Milan si sunt de parere ca Milanul va castiga cu 2-0!!! Sa vedem daca am dreptate!!

Dani3l
1st March 2008, 23:40
Eu am pierdut la pariuri pe Milan..gata,nu mai joc pe echipele cu care tin!:D

Hertz
1st March 2008, 23:46
Si eu am pierdut pe Milan ~X( X(X(

YoNuTzz
2nd March 2008, 00:36
eu nu mai joc de mult pe milan la pariuri, ca daca as fi realist as trebui sa pun egal, dar totusi nu pot sa-mi doresc sa faca egal, asha ca ma abtin...

tafu
2nd March 2008, 01:23
rezultat final 1-1...

4. daca suntem eliminati de arsenal, ancelotti ar trebui sa-si dea demisia...



nu ancelotti e de vina...ci conducerea clublui ...in special cheliosu' ...avem un 11 (si ala imbatranit)...rezerve f..mediocre

acmilan_nutu
2nd March 2008, 01:35
Si eu am pus astazi pe Milan ca de fiecare data in acest sezon.Pentru mine pariurile sunt un hobby deci pun de placere si satisfactia este mai mare daca castig bani punand pe echipa iubita.Insa pentru altii care vor sa castige bani numaidecat nu este o perioada in care sa pui pe Milan!! Am vazut oameni la stanleybets injurand echipa asta ca au pus pe ea si s-au ars.Si miercuri tot un 1 voi lua , sper sa fie " marele meci" la casele de pariuri sa pun si eu o suma mare pe victoria Milanului( un singur meci).Oricum m-am ars de atatea ori la un singur meci..si nu stiu ce sa mai cred ..ori sunt ghinionist...ori le nimeresc pe toate fara un meci ( deci as fi pe aproape).Cred ca sunt singurului din romania care a pierdut o suma relativ mare(3 milioane) la un singur meci. din tara galilor am pus pe o echipa lianelli avea cota 1,05 akasa si a luat bataie !!!!De atunci am tras o mare injuratura si pun de placere la pariuri , pe echipele care imi plac si impotriva echipelor milanului ( inter , juventus , fiorentina).

milaneza9
2nd March 2008, 17:05
MILANO - Tantissime congratulazioni ad Alberto Gilardino e alla compagna Alice Bregoli. E' nata oggi, alle 10.11, la piccola Ginevra, primogenita della coppia. Al neo papà e alla neo mamma i più sentiti e affettuosi auguri da parte di tutti i milanisti per la nascita della piccolina.


Felicitari

...era omu' emotionat ieri si voi ii cereati sa mai si joace bine?:)

YoNuTzz
2nd March 2008, 17:57
se pare ca fiorentina invinge la torino in ultimele secunde pe juventus, si locul 4 pare tot mai departe...
poate e mai bine asha...

acmilan_nutu
2nd March 2008, 19:01
@milaneza Daca ai cunoaste putin fotbal ... ai sti ca acest eveniment extrem de important este un imbold pentru un jucator sa joace bine si sa marcheze pentru a-i dedica reusita noul nascut si nu sa fie inexistent pe teren!!! Nu la pus nimeni sa se faca fotbalist!! Daca ai emotii stai acasa!!! Noi vrem in teren 11 lei!!!
Pe mine la servici daca gresesc o factura crezi ca ma crede sefu ca " sunt emotionat".....in nici un caz!!!
Gilardino afara!!! Gourcuff afara!!! Emerson afara!!! Oddo afara!! and still counting....

milaneza9
2nd March 2008, 19:40
@milaneza Daca ai cunoaste putin fotbal ... ai sti ca acest eveniment extrem de important este un imbold pentru un jucator sa joace bine si sa marcheze pentru a-i dedica reusita noul nascut si nu sa fie inexistent pe teren!!! Nu la pus nimeni sa se faca fotbalist!! Daca ai emotii stai acasa!!! Noi vrem in teren 11 lei!!!
Pe mine la servici daca gresesc o factura crezi ca ma crede sefu ca " sunt emotionat".....in nici un caz!!!Gilardino afara!!! Gourcuff afara!!! Emerson afara!!! Oddo afara!! and still counting....


1.mai schimba placa,ca ai spun chestia asta de 100 de ori si oricum daca nu-ti cunvine ce scriu e pb ta.
2.daca nu-l suporti tu pe gilardino asta nu inseamna ca nu e mare jucator(a castigat un campionat mondial-jucand titular-si a dat si goluri importante pt milan).
3.problema ta ce faci tu la servici:D,aici vorbeam de gilardino si nu de tine.(si oricum n-avea cum sa se bucure inca si sa isi doreasca sa dea gol pt acest eveniment ,pt ca nu stia daca la ora jucarii meciului logodnica lui nascuse sau nu,so...era super stresat).
Din acest moment nu mai raspund la posturile tale si nu mai intru in conflict cu tine.Esti a 2a persoana de pe forumul asta pe care o s-o ignor.
Pe alte forumuri ma "certam" cu interisti si juventini,dar vad ca aici ma cert si cu milanisti...

Andrei_23
2nd March 2008, 20:01
Oddo afara!!

Oddo ? :mda:

YoNuTzz
2nd March 2008, 23:51
parerea mea sincera este ca daca am pati ca bayern si am ramane anul acesta in afara UCL ar veni si investitiile...
daca vom prinde locul 4 in extremis atunci se va spune ca merge si asha si va urma un al 3-lea sezon in care obiectivul va fi locul 4...

repet...parerea mea...nu sariti :D

tafu
3rd March 2008, 00:25
parerea mea sincera este ca daca am pati ca bayern si am ramane anul acesta in afara UCL ar veni si investitiile...
daca vom prinde locul 4 in extremis atunci se va spune ca merge si asha si va urma un al 3-lea sezon in care obiectivul va fi locul 4...

repet...parerea mea...nu sariti :D

subscriu si eu intr-un fel la cele spuse...totusi cred ca transferurile nu vor veni in nici un caz:headbang:

YoNuTzz
3rd March 2008, 00:43
oricum foarte multe depind de meciul cu arsenal...

acmilan_nutu
3rd March 2008, 20:17
Ideal ar fi sa prindem si locul 4 si conducerea sa realizeze ca trebuie facute tranferuri valoroase!!
@ milaneza Be my guest!!!!
@Andrei ....Da ai inteles bine Massimo Oddo!!! Este un jucator slab , incapabil sa isi depaseasca adversarul in regim de viteza, neglijeaza apararea, de sut nu nuami zic, iar singurul motiv care a stat la baza transferului lui de la Ss Lazio la Milan ( centrarile precise) a cazut si el odata cu timpul!! Maine vreau un Milan fara oddo , gourcuff, gilardino sau brochi ...vreau un Milan ofesiv 4 4 2 cu pato si inzaghi varfuri acompaniate de balonul de aur Kaka....Atitudinea jucatorilor va fi determinanta in primele minute ale jocului.Cine va demonstra ca este stapan pe jocul sau inca d ela inceput va castiga meciul.Am mare incredere in Pato si in capacitatea de a fructifica orice ocazie a lui pippo inzaghi!! Maine vrem 11 lei!!!
Daca m-ar intreba cine cum as vrea sa sa fie meciuld e maine i-as raspunde , ca tot pomenea ionutz de bayern, vreau jocul prestat de milan impotriva lui bayern 4-1.Acela mi sa Parut un meci perfect!! Poate mai " perfect" decat Milan manchester de anul trecut!!
Forza Milan!!! Sempre Superiori!!!

YoNuTzz
4th March 2008, 14:59
Sheva umiliato: niente Champions, gioca con le riserve
ce bine ii merge lu sheva la chelsea...
eu zic ca din vara revine la noi :ok:

Jerry20cm
4th March 2008, 23:42
Moratti, cumpara-l pe Fabregas
Moratti, cumpara-l pe Fabregas :D

"O MAMMA, MAMMA, MAMMA, SAI PERCHE' MI BATTE IL CORAZON, HO VISTO A Fabregas, HO VISTO A Fabregas, HEY MAMA' INNAMORATO SON..." :happy

tafu
4th March 2008, 23:49
Moratti, cumpara-l pe Fabregas
Moratti, cumpara-l pe Fabregas :D

"O MAMMA, MAMMA, MAMMA, SAI PERCHE' MI BATTE IL CORAZON, HO VISTO A Fabregas, HO VISTO A Fabregas, HEY MAMA' INNAMORATO SON..." :happy

a revenit netul in bucuresti ? ...pana sapt. viitoare ..de ce oare ?

in alta ordine de idei ....MILAN a meritat sa iasa dupa prestatiile din meciurile cu Arsenal ...cu tot raul spre bine , sper sa nu prindem nici locul 4 in campionat..pt a pune capat acestui circ de management sportiv

acmilan_nutu
5th March 2008, 00:08
Felicitari echipei Arsenal!!! Asteptam RESTRUCTURAREA!!! ASA-I CAND SE ALEGE PRAFUL!! Ciclul acestul jucatori sa terminat baieti asteptam o noua echipa , mai tanara,cu pofta joc mai mare.Multumesc acestor jucatori exceptionali care neau adus momente fericite!! Multumim Maldini , Inzaghi, Oddo,Gilardino,Brocchi,Emerson,Ronaldo,Kalac,Gatus so,Ambrosini!!
Asteptam un Milan glorios in anii ce vor urma!!!! Inca odata : Multumim baieti!!

milanezu
5th March 2008, 00:22
pirlo a condamnat milanul.
prima data cand a gresit l-au iertat pustii.
a doua oara fabregas nu l-a iertat.
pirlo cel mai slab, de nerecunsocut.

YoNuTzz
5th March 2008, 00:36
jerry, voi interistii sunteti cel mai putin indicati sa vorbiti cu noi despre Champions League...

trebuie sa recunoastem, ce sa mai...calificare absolut meritata a lui arsenal...
deci chiar nu sunt suparat...mai mult ma enervam la acele egaluri infinite din campionat...
s-a terminat o era...urmeaza alta...sezonul e compromis, afara din UCL, nici macar locul 4, si afara si din Cupa Italiei...

probabil va urma restructurarea, o perioada de tranzitie...
totusi multumim MILAN ptr acesti ani minunati de UCL...nu orice suporter are ocazie sa-si vada echipa castigand UCL, Supercupa Europei si Campionatul Mondial Al Cluburilor intr-un an :ok:

FORZA MILAN !

tafu
5th March 2008, 00:42
respect yonutzz ..sa speram intr-o reconstructie a echipei cat mai curanda

http://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gifhttp://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gifhttp://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gif

YoNuTzz
5th March 2008, 01:36
acum ma intreb daca aceasta reconstructie se va face tot sub comanda lui ancelotti, sau nu...
desi nu am absolut nimic cu ancelotti, consider ca ar fi o greseala sa ramana si de la vara...

Galliani - Anche se usciamo dall'Europa manterremo comunque il primo posto nel ranking europeo e andremo avanti con questo gruppo. Certo, ci saranno degli acquisti, ma l'allenatore resterà Carlo Ancelotti

declaratia asta nu-mi place...

resita
5th March 2008, 07:25
pacat, mare pacat :(:(:(:( dar trebuie sa recunoastem ca Arsenal a fost mai buna

Kooler
5th March 2008, 07:52
Reconstructie!!? O sa dureze ani. Echipa trebuie putin cârpita, cu ceva jucatori de clasa mondiala. Din ce a castigat Milan pana acum cel mai important mi se pare campionatul mondial al cluburilor.

miril
5th March 2008, 09:20
jerry, voi interistii sunteti cel mai putin indicati sa vorbiti cu noi despre Champions League...

Chiar nu poti sa renunti la plural? Este suficient sa-i te adresezi lui Jerry, caci interistii nu poti fi judecati la gramada, lucru valabil si pentru milanisti. Pirlo a fost cel mai slab pe teren, de nerecunoscut, dandu-i mingea pe faras lui Fabregas. Ancelotti trebuie sa plece, iar Berlusconi sa platesca din greu, asta-i concluzia dupa meciul de aseara.

acmilan_nutu
5th March 2008, 09:21
Ma bucur ca veniti toti " pe strada mea"...Am mai auzit comentarii de genul " sa vina boriello si nu mai stiu cine si suntem perfecti".....Mie teama sa nu devenim Real Madrid part 2!!!
Saracu oddo....nu a inteles nimic din acest meci!!
Si inca un lucru pe care nu l-am inteles.Galianni a declarat ca vor fi 18 finale de campionat.De ce acum punem mai mult suflet pe campionat?! Nu ar trebui ca inca de la inceputul campionatului sa tratam fiecare meci ca pe o finala!!Ancelotti a zis ca eliminarea din Cupa Italiei a fost benefica deoarece ne pregatim mai bine pt Campionat si CL.Acum o sa zica ca poate e mai bine ca am fost eliminat din CL ca sa pregatim mai bine locul 4 din campionat.Iar la sfarsitul campionatului nu ne mai pregatim pt nimic!!! Domnule Ancelotti o echipa cum este Milanul trebuie sa se lupte pentru toate trofeele puse in joc iar un joc slab cat de nesemnificativ aduce un randament mai slab in privinta meciurilor importante!! Ar fi multe de spus !! Astept cu nerabdare momentul de geniu a lui berlusconi!!

miril
5th March 2008, 09:38
Nu Oddo a fost slab, omul a luptat, dupa posibilitatile lui, dar unde a fost mijlocul, cu Pirlo si Gatusso, inexistenti? Milanul a aratat in primele 15 minute de ce a facut istorie, urmatoarele 75 au intrat in istorie. Istoria trecutului. Si cum exista si un...viitor, Berlusconi sa platesca. Din greu.

YoNuTzz
5th March 2008, 13:58
Chiar nu poti sa renunti la plural? Este suficient sa-i te adresezi lui Jerry, caci interistii nu poti fi judecati la gramada, lucru valabil si pentru milanisti. Pirlo a fost cel mai slab pe teren, de nerecunoscut, dandu-i mingea pe faras lui Fabregas. Ancelotti trebuie sa plece, iar Berlusconi sa platesca din greu, asta-i concluzia dupa meciul de aseara.

da, miril, ai dreptate, sry...

dardar_3
5th March 2008, 15:27
In primul rand, aseara ne-a lipsit Seedorf, ne-au lipsit 8 minute in care meciul sa intre in prelungiri, ne-a lipsit bulanul lui Pippo, ne-a lipsit geniul lui Kaka.


Cam multe, insa per total Arsenal a meritat calificarea. E putin absurd sa spui ca daca intra bara lu Adebayor, daca se incurca Nesta si dadea Hleb lob... etc..


Nesta si Maldini au fost imperiali:great:... Oddo si Kaladze au jucat si ei destul de bine.
Pirlo, Gattuso, Ambro, Kaka au jucat slab. Si restul e istorie...


Forza Milan!

milaneza9
5th March 2008, 16:09
si totusi daca ar fi jucat Gila cu Pippo in atac si ar fi avut unul din ei ocazia marelui:rolleyes: pato,cand acesta a pasat portarului advers in loc sa suteze in forta...poate am fi intrat la pauza cu 1-0 si in repriza a2a ar fi fost altfel.

...in fine,de acum o sa fie una dintre cele mai plictisitoare editii ale Cl,la fel ca si cea din 2006.
FELICITARI arsenal pt jocul prestat.
Rusine Ancelotti si Berlusconi.

Catalanul
5th March 2008, 16:24
...in fine,de acum o sa fie una dintre cele mai plictisitoare editii ale Cl,la fel ca si cea din 2006.
ba eu cred ca o sa fie una din cele mai frumoase avand in vedere faptul ca cel mai probabil nu va fi nici o echipa italiana in sferturi :D :evil:

lucian_iasi
5th March 2008, 16:33
In sfarsit se face dreptate si cea mai bulanoasa echipa din istoria cupelor europene,paraseste meritat aceasta editie a ligii campionilor.:D:D

Arsenal a fost mai buna in ambele manse si a meritat sa se califice.Bravo Arsenal. :ok: :ok: :yes: :D :yeah: :)

tafu
5th March 2008, 18:20
In sfarsit se face dreptate si cea mai bulanoasa echipa din istoria cupelor europene,paraseste meritat aceasta editie a ligii campionilor.:D:D


nici o treaba nu ai :rolleyes: bulan exista poate la poli iasi ...la Milan se numeste stiinta jocului

acmilan_nutu
5th March 2008, 19:13
Miril@ mijlocul a fost inexistent deoarece ei au avut la mijlocului terenului 5 jucatori noi 4 si aceia intr-o forma foarte slaba.Daca si metronomul nostru Pirlo greseste o pasa de 4 metri.....Asa-i cand trebuie sa se aleaga praful.....akum normal ca echipa cea mai buna este aia care nu a jucat!!! Insa sa zici ca gilardino ar fi facut mai mult decat pato mi se pare o lipsa de stinta a acestui fenomen numit fotbal!!
Dupa cum am mai zis , maxim respect pentru acel presedinte de club care dupa castigarea Champions League stie ca trebuie facute transferuri din timp pentru a nu ajunge cum am ajuns noi, cum au ajuns barcelona in 2006, cum au ajuns liverpool, 2005.
Odoo afara !!! Gilardino afara!!

miril
5th March 2008, 19:27
Miril@ Insa sa zici ca gilardino ar fi facut mai mult decat pato mi se pare o lipsa de stinta a acestui fenomen numit fotbal!!


Tu cui te adresezi? Atacantii nu au avut baloane utile datorita mijlocasilor lipsiti de forma. Personal nu am comentat nimic de Gilardino, pe care-l consider un atacant care nu se plieaza pe jocul lui Milan, ca sa ma exprim asa.

acmilan_nutu
5th March 2008, 19:48
@ miril....stai linistit nu era pentru tine.....era pentru o persoana stie ea .....despre tine , chiar dc esti interist, sunt de parere ca stii fotbal destul de bine ..ai gresit doar echipa!!!

milaneza9
5th March 2008, 20:41
:happy
Intelege si tu odata pt totdeauna ca Pato e doar un pusti care n-a facut nimik notabil in fotbal.
DE acord ca i se intrezareste un viitor promitator dar pana la proba contrarie PATO nu se poate lauda decat cu 7-8 meciuri jucate pt milan.
Gilardino este CAMPION MONDIAL CU ITALIA,CASTIGATOR AL CL SI SUPERCUPEI EUROPEI DE 2 ori CU MILAN SI PE DEASUPRA SI AL CAMPIONATULUI MONDIAL AL CLUBURILOR DIN POSTURA DE titular in majoritatea meciurilor...(asta pt cunoscatorii cu memorie buna)
Asa ca ideea ca pato e superior lui gila este un fulgusor care "zboara doar in mintile unora" care nu-l suporta pe "albertinio".
si e de inteles k dak te enerveaza un jucator il ataci unde si cum ai ocazia si iti dai cu parerea asa k sa te afli in treaba despre cei care il apara.
....nu-i suficient sa dai copy paste de pe site-uri de sport ...tre sa mai si traiesti fenomenul....

Jerry20cm
5th March 2008, 20:57
ooo, ce rea e milaneza:D

milaneza9
5th March 2008, 21:20
ooo, ce rea e milaneza:D

stai sa vezi ce rau ai sa fii tu dupa ce o sa mai incaseze inter inca 2 goluri de la cormorani.:drak:

milaneza9
5th March 2008, 21:25
ba eu cred ca o sa fie una din cele mai frumoase avand in vedere faptul ca cel mai probabil nu va fi nici o echipa italiana in sferturi :D :evil:
..poate castiga roma CL...ECHIPELE ITALIENE S-AU DESCURCAT BINE(CU EXCEPTIA anului 2006)
In 2003 au fost 3 echipe italiene in sferturi si a castigat milan,iar in 2007 au fost 3 din Anglia si a casitgat tot MILAN...ASA K CL tot in italia vine(NICIODATA LA INTER)

lucian_iasi
5th March 2008, 21:26
..poate castiga roma CL

NU are cum.Ptr k Roma iese in seara asta din CL.

milaneza9
5th March 2008, 21:28
NU are cum.Ptr k Roma iese in seara asta din CL.
nu fi asa sigur

Catalanul
5th March 2008, 21:40
mie unul mi'ar face o bucurie roma daca nu zice "adios" in seara asta la CL :D

acmilan_nutu
5th March 2008, 22:23
Cred ca traiam fenomenul inainte sa te fi nascut tu!!! Tu esti un fenomen de necusoastere a fotbalului deci nam pretentia sa stii ceva despre aceasta echipa Ac Milan!!! Esti doar o cauza pierduta!!! Imi este rusine de mine ca sunt fan Milan cand vad ce debitezii!! Insa pentru o fata de 15 16 ani e de inteles!!!Singura modalitate prin care poti sa comunici sunt doar forumurile ... aspectul fizic cat si bagajul intelectual lasa de dorit!!! Daca tu nu te-ai tinut de cuvant in schimb eu ma tin!! Este ultima data cand mai vb cu tine deoarece nu vin aici sa discut cu oameni care nu au nici o legatura cu acest sport!! Hai sa traiesti!! Da Da .... de ziua ta!!!

tafu
6th March 2008, 00:25
NU are cum.Ptr k Roma iese in seara asta din CL.

cata dreptate ai avut :D

YoNuTzz
6th March 2008, 00:54
desi e offtopic, se pare ca roma a dat la toti peste nas, si a eliminat realul printr-o dubla victorie chiar...k tot vorbeati voi de roma :D

Dani3l
6th March 2008, 11:58
Berlusconi: "Il sogno? Shevchenko"
"Credo in Ronaldo e rivoglio Borriello"

In casa Milan si pensa al futuro, a una rifondazione che dovrà interessare buona parte della rosa e, soprattutto, il reparto offensivo. Se Galliani è sempre più convinto dall'ipotesi Adebayor, il presidente Berlusconi pensa a un clamoroso ritorno. "Continuo a sentire Shevchenko e mi dice che vuole il Milan, credo che Abramovich lo lascerà andare. Poi, ci sono Borriello e Paloschi; inoltre credo nel rientro di Ronaldo".

Ci risiamo, ancora una volta con il cuore e la mente appesi ai ricordi e a un romanticismo d'altri tempi. Il Milan di Berlusconi è così, ha memoria e avverte con forza l'importanza del passato e della storia. "Il Milan ai milanisti", recitava uno slogan divenuto il verbo a Milanello e dintorni. E così ecco Costacurta finire dritto nello staff di Ancelotti, già coadiuvato da un altro 'Immortale' come Tassotti; ecco Leonardo diventare una risorsa di mercato per il club di via Turati e Baresi passare dalla vicepresidenza onoraria all'incarico in Primavera e oltre. Non è la 'nostalgia canaglia', ma poco ci manca. Eppure, il discorso che riguarda Andriy Shevchenko è diverso, non solo perché qui si parla di un ritorno sul terreno di gioco e non alla scrivania, ma perché quel sodalizio tra il presidente rossonero e l'ucraino è sempre rimasto intatto, nonostante la 'fuga' dell'attaccante verso i milioni di Abramovich. Di questo ritorno al futuro si era parlato già nel gennaio dell'anno scorso, a pochi mesi dall'addio. Perché Sheva a Londra non si è mai sentito a casa, perché Berlusconi quella maglia l'avrebbe conservata per lui. Non se ne fece nulla, un po' perché un dietrofront così repentino avrebbe suonato troppo come un fallimento, un po' per le difficoltà burocratiche alle quali si sarebbe andati incontro. A giugno, però, si farà, parola di presidente. "Drogba e Adebayor? Sono entrambi buoni giocatori - commenta Berlusconi nella notte che ha seguito l'amarezza europea -. Il centravanti dell'Arsenal è bravo, ma io penso a Sheva".

L'unico problema potrebbe essere l'ingaggio e le eventuali richieste dell'ucraino, ormai abituato a percepire cifre faraoniche al Chelsea. "Non credo rappresenterà un ostacolo - afferma il numero uno rossonero -, anzi non credo ve ne siano di concreti per far saltare un ritorno di Sheva al Milan". Un annuncio, insomma, o poco meno. E lo scetticismo dei tifosi non fermerà Berlusconi. "Capiranno che è la scelta migliore, la situazione ideale per noi". A chi gli fa notare come con l'acquisto dell'ex milanista resterebbe insoluto il problema legato alla necessità di un attaccante 'di peso', il massimo dirigente fa spallucce e replica con un'altra dritta di mercato. "Non mi sembra che Sheva sia leggerino - dice -, ma comunque riprenderemo Borriello". L'ultima battuta è per l'Inter di Moratti ed è una 'carezza': "Spero possano vincere la Champions - ammette -. Io sono un tifoso anomalo: se succedesse festeggerei con loro".

http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo403764.shtml
:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

milanezu
6th March 2008, 16:11
e clar si anul viitor vom avea acelasi obiectiv locul 4.
nu pot sa-l mai inteleg pe berlusconi asta.
deja incepe sa delireze.
ar fi cazul sa predea milanul pe mainile fiului.

dardar_3
6th March 2008, 16:50
Asa a declarat el acum...

Insa Doamne ajuta sa pice transferul ukraineanului.... sa piarda avionul, sa il bata nevasta....etc...

Pato si Paloschi vor fi viitorul:great:

YoNuTzz
6th March 2008, 19:19
Silvio Berlusconi are in continuare incredere in jucatorii echipei pe care o patroneaza, singurele modificari pe care le anunta pentru perioada de mercato din vara fiind transferurile fundasului Gianluca Zambrotta si ale atacantlilor Andrei Sevcenko si Marco Borriello. “Nu e nevoie de o revolutie in lot. Atit Drogba, cit si Adebayor sint atacanti de clasa, dar singurul jucator din Premier League care ma intereseaza este Andrei Sevcenko. Cred ca Roman Abramovici il va lasa sa vina la noi. De asemenea, vom incerca sa-l luam pe Zambrotta, iar Borriello va reveni pe San Siro dupa imprumutul la Genoa!”

sincer incep sa cred 2 lucruri...ori berlusconi s-a tampit, ori il doare in .... de milan...

acmilan_nutu
6th March 2008, 20:08
In acest caz am toate sansele sa vad un meci Milan Otelul intr-un viitor cat mai apropiat , in Uefa Cup!!! Nu am invatzat nimic!! Boriello va fi Gilardino 2!!! De ce sa il luam daca ii este bine baiatului la Genova?! Trebuia sa-l pretuim cand a fost la noi in curte!!Cat despre pato si paloschi sunt 2 jucatori foarte talentati insa nu ne putem baza pe ei 100%!! Ce trofeu castigi cu Pato si Paloschi in atac?! De acum m-am resemnat!! Privesc situatia asa cum este!!!
Apropo Ba ar fi si el o optiune singura problema este ca nu stiu pe ce post mai joaca...
Daca mentalitatea conducatorilor de Milan era la fel ca in in ani 90' primul transferat dupa acest meci era Adebayor!! Daca eram in acei ani nici nu il mai lasau sa plece spre Londra!!!
Cine il vrea pe Sheva inapoi este un sentimentalist insa gandind tehnic ar fi o mare greseala!!Zambrotta 31 de ani.....Nu invtam nimic!!!
imi aduc aminte de o intrebare pusa de un fan milanist lui Galianni dupa castigarea champions league in videochatul de la gazzetta dello sport.
" domnule galianni ce tactica de transferuri vom aplica pe viitor : modelul chelsea sau modelul Arsenal".A raspuns fara dubiu : " Modelul Arsenal "!!
Deja Imi aduc aminte de perioada " galatasaray" sper sa ma insel!!!
Forza Milan!! Oriune si Oricand!!!

milanezu
6th March 2008, 21:49
dupa cum se vede nici la anul nu vom avea un lot cu care sa ne batem pe 3 fronturi.
nu spun ca primul 11 nu este competitiv.
dar totusi sunt si partide cand pur si simplu nu le iese jocul.
si atunci cu cine ii inlocuim?
rezervele la ora actuala nu se ridica la standarde de a decide un meci.
ar trebui 2 atacanti, 2 mijlocasi ofensivi, 2 fundasi laterali si un portar.
cand o sa avem aceste achizitii putem spune ca avem lot.
pana atunci atacam locul 4 cum ne-am obisnuit.

YoNuTzz
6th March 2008, 23:39
in mod normal, ar trebui o reconstructie in jurul lui kaka si pato, dar stim bine ca acest lucru nu se va intampla...

o scurta analiza: in aparare, ar trebui adusi 3 fundasi alaturi de nesta, 2 laterali si unul central, la mijloc ar mai trebui un mijlocas ofensiv, iar in atac unde pato este totusi mult prea tanar, ar trebui cumparati 2 atacanti de valoare

doar asa vom mai putea sa emitem pretentii la vreun scudetto sezoanele viitoare...
dar cum tot ce am spus eu este imposibil, ramane sa ne resemnam cu locul 5 anul acesta, si poate locul 3-4 anul viitor...

acmilan_nutu
7th March 2008, 00:22
Inca odata Yonutz sunt de acord cu tine!! Asha ar trebuie sa se intample!!!Am citit acum o stire nici nu mai stiu cum sa reactionez: Maldini a declarat ca se gandeste sa mai continue un an cu Milan!!!

YoNuTzz
7th March 2008, 14:20
ma gandesc acum dak berlusconi se gandeste sa-l roage pe costacurta sa reintre in teren...

dardar_3
7th March 2008, 15:13
@nutule, milanezule:

Eu zic sa va apucati de managere de fotbal... ca se pare ca va pricepeti mai bine decat Carlo si Berlusconi la afaceri...

Unu il vre pe Dani Alves, Lahm... Altul il vrea pe Huntelaar, Benzema...

Pana cand nu se curata toti dracii din campionatul Italiei Milan nu va castiga Scudetto nici daca vine Ronaldinho, Messi si cu Benzema la un loc. Voi nu ati vazut cate puncte am pierdut pe mana arbitrilor?

Iar in Champions League... e adevarat ca nu suntem obisnuiti sa picam inca din optimi... in ultimii 5 ani am jucat un sfert de finala, o semifinala si 3 finale... am castigat 2 cupe... Nu e de ajuns?... Ce dracu... am stat 43 de ani fara o cupa ca sa disperam...?!?!...:D... Ca imi vin si nervii acusa...



Acuze pot face si eu fara numar....


Sunt de acord ca trebuiesc schimbari in lot... insa nu unele masive... In lot trebuiesc cumparate unele rezerve care sa fie la nivelul sau cel putin aproape de nivelul titularilor.



Dupa anii 94, 95... cand am jucat finale de UCL... a fost o perioada de reconstructie(in care se cumparau 1-2 jucatori foarte buni, insa nucleul a ramas). Cu 4-5 jucatori vom putea avea un lot in care sa jucam 3 meciuri pe saptamana.

Un jucator l-am luat deja. Ferrari(numa 27 de ani:D)
La vara probabil va veni Zambrotta. Vor fi si unul sau doua tranferuri bomba... insa sa avem "raison" baieti. Se tot vorbeste de atacanti. Pato, Kaka, Inzaghi, Gilardino inca mai pot juca.


Daca se va distruge tot nucleul vom avea 2-3 sezoane pe tusa. Tocmai de aceea lucrul asta nu se va intampla brusc.


Iar Maldini ar fi bine sa se retraga la anul cu un trofeu de campion in buzunar:D

Bogdy LFC
7th March 2008, 15:18
Daca se va distruge tot nucleul vom avea 2-3 sezoane pe tusa. Tocmai de aceea lucrul asta nu se va intampla brusc.



Sunt de acord cu tine in totalitate! Dar voiam sa fac remarca asta pentru ca riscam in eventualele 2-3 sezoane sa pierdem titulatura de cea mai titrata echipa de lume in favoarea Realului :angry::(

acmilan_nutu
8th March 2008, 00:34
@dardar Eu zic sa te apuci sa incepi sa gandesti in ansamblu situatia Milanului in momentul de fata.Nu a zis nimeni ca trebuie dati afara Kaka , Gatusso,Pirlo,Nesta, Kaladze,pato, (nucleul ) insa ceilalti sunt perfect " inlocuibili".Poate ai inteles gresit insa eu am spus doar ce nume de jucatori as vrea sa vina la Milan neavand pretentia ca vreun domn din conducerea Milanului se uita la acest forum.Cu zambrota si ferrari ai mari sanse la un loc 6 in campionatul Italiei.Vreau sa subliniez ca in ultimii ani sa intamplat ceva in modul de gandire a transferurilor.Berlusconi nu a mai investit bani multi in transferuri si asta sa vazut in campionat.In Champions League conteaza mult experienta si forma de moment.
L-ai uitati pe Ronaldo in lista de atacantii care ar mai putea da randament la Milan....
Astept cu nerabdare perioada de transferuri din vara!!!
Un sfat pentru toti cei pasionati de acest spirit Milan:
Nu va faceti iluzii mari ca sa nu aveti deziluzii si mai mari...
Odoo Afara!!! Gilardino Afara!!!!

Dani3l
8th March 2008, 00:56
@nutule, milanezule:

Eu zic sa va apucati de managere de fotbal... ca se pare ca va pricepeti mai bine decat Carlo si Berlusconi la afaceri...

Unu il vre pe Dani Alves, Lahm... Altul il vrea pe Huntelaar, Benzema...

Pana cand nu se curata toti dracii din campionatul Italiei Milan nu va castiga Scudetto nici daca vine Ronaldinho, Messi si cu Benzema la un loc. Voi nu ati vazut cate puncte am pierdut pe mana arbitrilor?

Iar in Champions League... e adevarat ca nu suntem obisnuiti sa picam inca din optimi... in ultimii 5 ani am jucat un sfert de finala, o semifinala si 3 finale... am castigat 2 cupe... Nu e de ajuns?... Ce dracu... am stat 43 de ani fara o cupa ca sa disperam...?!?!...:D... Ca imi vin si nervii acusa...



Acuze pot face si eu fara numar....


Sunt de acord ca trebuiesc schimbari in lot... insa nu unele masive... In lot trebuiesc cumparate unele rezerve care sa fie la nivelul sau cel putin aproape de nivelul titularilor.



Dupa anii 94, 95... cand am jucat finale de UCL... a fost o perioada de reconstructie(in care se cumparau 1-2 jucatori foarte buni, insa nucleul a ramas). Cu 4-5 jucatori vom putea avea un lot in care sa jucam 3 meciuri pe saptamana.

Un jucator l-am luat deja. Ferrari(numa 27 de ani:D)
La vara probabil va veni Zambrotta. Vor fi si unul sau doua tranferuri bomba... insa sa avem "raison" baieti. Se tot vorbeste de atacanti. Pato, Kaka, Inzaghi, Gilardino inca mai pot juca.


Daca se va distruge tot nucleul vom avea 2-3 sezoane pe tusa. Tocmai de aceea lucrul asta nu se va intampla brusc.


Iar Maldini ar fi bine sa se retraga la anul cu un trofeu de campion in buzunar:D
:happy:happy:happy:happy
Relax,vine SHEVA!:ok:
Real,sunt "mancati"....precum man utd,multi bani...degeaba!:D

YoNuTzz
9th March 2008, 16:09
ar fi bine sa castigam azi la empoli, mai ales ca in tur ne-am facut de ras...0-1 pe san siro
in caz contrar, nu mai avem nici o sansa la locul 4...

acmilan_nutu
9th March 2008, 19:04
Fiorentina batuta de Siena , suntem la 1 punct de ei!!!
Odoo afara!!! Gilardino afara!!!

kain
9th March 2008, 19:10
:happy:happy:happy:happy
Relax,vine SHEVA!:ok:
Real,sunt "mancati"....precum man utd,multi bani...degeaba!:D

Vorbeste in numele echipei tale, daca si noi suntem mancati.. atunci celelalte echipe ar trebui sa se lase de fotbal :cry:

YoNuTzz
9th March 2008, 19:16
am batut cu 3-1 la empoli, iar fiorentina a fost invinsa la siena...
nu ma pot bucura, ca locul 4 nu e ceva foarte deosebit, dar etapa asta a fost buna :ok:
sa speram ca invingem etapa urmatoare pe roma in deplasare, sa castigam si noi un derby sezonul acesta, k in tur a fost dezastru...

banok5
9th March 2008, 19:50
Empoli - Milan ::: long highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/142135

Dani3l
10th March 2008, 16:48
Ambrosini aspetta Sheva: 'Un amico da riabbracciare'

09:00 del 10 marzo

Il centrocampista del Milan, Massimo Ambrosini fa la punta in attesa di Sheva: "E' un amico, lo accoglieremmo a braccia aperte. Poi credo che avrebbe le motivazioni giuste per tornare grandissimo".
(Gazzetta dello Sport)
CALCIOMERCATO.COM
SHEVA ,SHEVA!:yeah:

dardar_3
10th March 2008, 17:41
Mai are si Ambrosini momente cand delireaza...:drak:...

Dani3l
10th March 2008, 18:10
Normal,de bucurie,entuziasm!:D dardare,pregateste-te sa imbraci DIN NOU tricoul cu SHEVA!:sneaky:

YoNuTzz
15th March 2008, 00:24
Berlusconi 'Forza Roma', Galliani 'Prossimo anno priorità scudetto'
hmm, scudetto...s-o vedem si pe asta !

Dani3l
15th March 2008, 13:05
http://www.youtube.com/watch?v=mU0u8PIIKL8 SIMPLY,THE BEST!:yeah:

acmilan_nutu
15th March 2008, 19:14
Roma vs Milan un meci interesant!!Seedorf este refacut 100% si va incepe titular cu romani!!!Sa speram intr-o prestatie buna din partea rossonerilor!! Am luat un 2 solist la pariuri!! Oricum pun pe Milan indiferent de echipa si in orice imprejurare!!
Forza Magico Milan !!!

YoNuTzz
15th March 2008, 19:18
ar fi cazul sa castigam si noi un meci important sezonul acesta...

acmilan_nutu
15th March 2008, 23:39
As Roma Vs Ac Milan 2-1.Inca o finala pierduta.Diferenta in acest meci au facuto schimbarile....noi l-am introdus pe emerson( mijlocas defesiv) ei pe Giuly si Vucinici jucatori cu profil ofensiv.Jocul din partea a doua chiar mi-a placut( acele pase din prima) insa tactica a unor antrenori care cred ca pot sa conserve rezultatul scotand un jucator ofensiv si introducand un milocas defensiv a fost falimentara.Total gresit.Inca odata spun jocul nu a fost rau delok insa acestia sunt jucatorii cu ei defilam in campionat!!!
A fost un meci foarte frumos!! A facut cinste Campionatului Italian!!

tafu
16th March 2008, 01:58
nu am vazut meciul ...si probabil nu ar trebui sa vorbesc , dar e de-a dreptu' frustrant sa te bata roma la orice ora si zi .....rusine ancelotti pt lipsa de solutii in meciurile importante din italia..mai nou suntem ciuca batailor lui inter si roma :rosu:....daca si locul 4 e prea mult pt noi atunci restul e tacere :angry:

YoNuTzz
16th March 2008, 06:12
abia acum am venit acasa de la un party, si cand intru pe livescore, "plin de sperante", ce vad...
2-1 yeaaah !
bravo milan ! k sa fie tacamul complet, probabil urmeaza infrangerea de acasa de pe san siro cu inter, k doar ei nu sunt mai prejos decat roma sa ne ia mai putin de 6 puncte...

GALLIANI E ANCELOTTI: 'Un grande Milan'
repet nu am vazut meciul, dar cand o vad o declaratie cum ca o infrangere este cel mai bun meci facut din stagiune, pur si simplu nu mai e nimic de zis...

acmilan_nutu
16th March 2008, 08:45
Am prestat cel mai bun joc din campionat insa am avut ghinion ca seedorf s-a accidentat in minutul 77'.Pana atunci jocul mergea perfect.Daca nu a-ti vazut meciul nu mai comentati aiurea!! Daca juca Milanul in modul acesta toate partidele , garantez ca eram pe 1 sau 2 linistiti!!
Cum poti sa iti dai cu parerea despre o carte daca nici macar nu o citesti?!

miril
16th March 2008, 09:41
Corect, ce spune acmilan nutu, Milan a facut unul dintre cele mai bune meciuri din acest campionat. Daca Ancelotti ar fi uitat pentru o clipa ca este un antrenor italian pur sange, prin introducerea lui Emerson la 1-0, Milan ar fi obtinut cel putin un egal.

YoNuTzz
16th March 2008, 14:58
va cred cand spuneti ca milan a facut un meci bun, dar problema e ca infrangerea tot infrangere este...

Dani3l
16th March 2008, 15:25
KAKA a ajuns la 10 goluri in campionat!:yeah: Sa vedem daca isi doboara recordul de 14!:D

acmilan_nutu
16th March 2008, 18:53
Kaka , Seedorf si Gourcuff accidentati, au toate sansele sa nu joace in meciul cu Sampdoria de peste 3 zile mai ales ca azi nici nu au efectuat antrenamentul cu echipa.Fiorentina a batut azi pe genoua ( gol mutu) si sa distantat la 4 puncte de noi.
In alta ordine de idei astept reconstructia....ar fi bine totusi sa ne atingem obiectivul adica locul 4 si implicit Champions League.Am puterea sa recunosc ca Fiorentina ar merita sa ocupe cu prisosita locul 4 la finalul campionatului dupa jocurile prestate.Chiar v as intreba si pe voi ce a-ti alege: locul 4 , intrare in champions league , 2 transferuri de ochii lumii, iar sa ne amagim sa ne facem sperante inutile Sau locul 5 loc de cupa uefa, un semnal de alarama dat jucatorilor cat si antrenorului si implicit o reconstructie temeinca a lotului?!! Eu sunt un idealist dar si putin naiv sper sa luam locul 4 si sa realizam ca ne trebuie intariri temeinice.
@ yonutz asa este infrangerea tot infrangere este...iti spun sincer ca m-am saturat si eu...ma intalnesc cu prietenii mei si imi zic fara sa stie rezultatul partidelor disputate de milan " iar a luat bataie Milanul nutzule ?!" de la un timp numai pot sa ii contrazic .... singura salvare este ca suntem Castigatorii Champions League en titre... si le mai zic sa-si aminteasca...Asta e!!

Bogdy LFC
16th March 2008, 20:00
Eventuala participare in Cupa UEFA ar insemna implicit si castigarea acestui trofeu insa pana la finalul campionatul mai sunt etape de jucat si sunt convins ca vom ocupa locul 4.Pe de alta parte,imi pare bine ca Berlusconi a declarat in presa ca nu se gandeste sa-l lase pe Ancelotti sa paraseasca clubul la finalul sezonului! :ok:

YoNuTzz
17th March 2008, 02:09
eu raman la parerea ca daca terminam pe 4 nu se vor face transferuri...

Dani3l
17th March 2008, 18:34
Eventuala participare in Cupa UEFA ar insemna implicit si castigarea acestui trofeu
Este singurul trofeu pe care AC MILAN nu l-a castigat...:mda: Daca ratam CL...vom fi in postura lui FC Bayern in sezonul trecut.:D

iulian_1976
17th March 2008, 22:06
La Milan trebuie schimbari masive. Cam cat timp credeti ca ii trebuie
lui Pato sa ajunga la nivelul lui Seedorf ?
Eu spun cativa ani,chiar daca e talent.
Jucator pe profilul lui Inzaghi inca nu am gasit dar poate stiti voi,fani infocati ...

acmilan_nutu
17th March 2008, 23:06
COMUNICAT OFICIAL DE PE SITE-UL ACMILAN.IT : KALAC A SUFERIT O ACCIDENTARE SAR PUTEA SA LIPSEASCA IN MECIUL CU SAMPDORIA.SEEDORF ARE TOATE SANSELE SA JOACE.
@iulian Inzaghi este unic.Un varf care mi-ar placea sa joace la Milan titular meci de meci ar fi Jan Class Huntelar!!! Un adevarat golgeter!!Sunt cu ochii pe Galianni!!!:)
Forza Milan!!!

Dani3l
18th March 2008, 17:53
Jucator pe profilul lui Inzaghi inca nu am gasit dar poate stiti voi,fani infocati ...
HUNTELAAR!Cauta pe youtube.com ;)

Bogdy LFC
18th March 2008, 17:58
Facand o analiza mai indelungata asupra jucatorilor/portar(ilor),care eu ca fan cred ca ar trebui adusi la AC MILAN ii sugerez pe urmatorii :

Portar(i): Boruc (CELTIC - portar cu reflexe fantastice si prize excelente,pe deasupra este si ieftin:)) ; Neuer (Schalke 04 - cel mai tanar si totodata cel mai bun portar din Europa la aceasta ora si cel mai important lucru - este de MARE viitor baiatul asta).

Fundas(i) : Cannavaro (Real - fara dar si poate el ar trebui sa fie inlocuitorul Legendei Maldini,chiar daca de cand s-a dus la Real este un dezastru.La noi ar face un cuplu nemaipomenit in centrul apararii cu Nesta) :ok:

Mijlocas(i) : Ledesma (Lazio SS - din punctul de vedere al lui Ancelotti si al meu,este cam singurul mijlocas care ne-ar trebui insa nu am nici cea mai mica idee pe ce post joaca la romani)

Atacant(i) : Drogba,Jefferson Farfan,Sergio Kun Aguero,Klaas Jan Huntelaar (despre toti acestia ar fi foarte multe de spus insa dupa numele lor deduceti si voi foarte multe...Ah si VA ROG DIN SUFLET - lasati-ma naiba cu Benzema al vostru :rosu:)

----------------------------------------------------

Berlusconi ar trebui sa scoata ''cel putin o avere'' pentru (macar) un jucator din fiecare compartiment mentionat de mine :ok:

acmilan_nutu
18th March 2008, 20:23
@bogdy Nu sunt rai deloc jucatorii mentionati de tine!!! Mai bine ai da un print la foaia si iai trimite-o via email conducerii clubului!!! Sa vedem cati dintre acesti jucatori vor veni la Milan din vara!!!
Stire de ultima ora: Kaka Seedorf Kalac,Yankulowky si Nesta sunt refacuti complet si vor juca maine impotriva sampdoriei!!

YoNuTzz
18th March 2008, 21:25
e clar ca din vara trebuie adusi: 1 portar, 2 fundasi, 1 mijlocasi si 2 atacanti, toti de valoare
sa vedem daca berlusconi o sa fie de aceeasi parere...
slabe sanse, oricum...

Bogdy LFC
18th March 2008, 21:41
http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=626215

BERBATOV iarasi este un gigant pe care nu l-am enumerat :D

YoNuTzz
18th March 2008, 22:53
berbatov ar fi o achizitie buna, zic eu...

Bogdy LFC
18th March 2008, 22:59
berbatov ar fi o achizitie buna, zic eu...

Eu as zice chiar FOARTE BUNA.Este acel atacant care noua ne trebuie in momentul de fata cel putin.Detenta ireprosabila,control al balonului impecabil,executii rafinate si foarte precise,Berbatov practic nu rateaza,practic este un fotbalist aproape complet(viteza ii lipseste din pacate :( )! Insa Tottenham nu se dezminte si probabil va cere o suma colosala pe el...nu ca nu ar face banii,dar........:ok:

tafu
18th March 2008, 22:59
EUROPEAN POWER RANKINGS 2007-2008

1 (1) Manchester United - 24.05

2 (2) Arsenal - 22.67

3 (3) Barcelona - 22.32

4 (4) Roma - 21.52

5 (5) Internazionale - 21.34

6 (6) Chelsea - 21.03

7 (7) Liverpool - 20.83

8 (11) Sevilla - 20.04

9 (8) Porto - 19.90

10 (9) Everton - 19.33

11 (12) Fenerbahce - 18.77

12 (13) Real Madrid - 17.95

13 (10) Bayern - 17.78

14 (17) Hamburg - 17.64

15 (14) Milan - 16.96 :( :mda:

16 (19) Olympiacos - 16.78

17 (16) Fiorentina - 16.53

18 (-) Lyon - 16.34

19 (-) Werder Bremen - 16.31

20 (18) Rangers - 16.01

YoNuTzz
19th March 2008, 00:42
eh, doar sezonul asta...in rest mai mereu noi eram primii...
la noi, nu europa e problema, ci campionatul intern...

Dani3l
19th March 2008, 18:16
http://www.youtube.com/watch?v=9phK0_FSUhQ&feature=related Cantece anti-inter:drak:
http://www.youtube.com/watch?v=9phK0_FSUhQ&feature=related cantece ale suporterilor milanisti!:yeah:
Milan: quasi fatta per Sheva, torna in prestito
L'attaccante e' stato visto a Milano: sta cercando casa e non vede l'ora di rientrare
Andriy Shevchenko, in `Blue` per poco

Andriy Shevchenko sta cercando casa a Milano. L'ucraino si appresta a tornare al Milan. Proprio per questo nei giorni scorsi e' stato avvistato in zona San Siro. Non per far visita allo stadio come un turista qualunque, ma per prendere visione di alcune case. Imbattutosi in alcuni vecchi conoscenti meneghini, Sheva avrebbe infatti confidato di essere ad un passo dal ritorno in rossonero. Non a titolo definitivo, bensi' soltanto con la formula del prestito. Quanto basta, comunque, per far tornare il sorriso all'attaccante, entusiasta all'idea di rimettere piede a Milanello.

La prossima estate, cosi', finira' l'esilio londinese dell'ucraino. Due anni iniziati nel migliore dei modi, con un trasferimento alla cifra record di 45 milioni di euro e il gol segnato al Liverpool nella Supercoppa inglese, sua prima presenza con il Chelsea. Preludio solo all'inatteso e repentino abbassarsi delle sue quotazioni. Prima per i presunti dissidi tattici con Jose' Mourinho, reo di schierarlo troppo lontano dall'area per esaltare la potenza di Didier Drogba. Poi per la mancanza di fiducia espressa a chiare lettere dal nuovo manager dei 'Blues' Avram Grant. Il tutto sino al triste epilogo degli ultimi mesi, durante i quali Sheva e' finito addirittura per giocare con la squadra riserve del club londinese.

Toccato il fondo non si puo' che risalire. E, allora, capita che parallelamente alle tristi vicende del Pallone d'oro 2004, il Milan inizi a sentire la necessita' di un centravanti in grado di garantire un buon bottino realizzativo in vista della prossima stagione. La frattura, creata in gran parte dalla volonta' del giocatore di andare a Londra per far si' che il figlio potesse 'imparare l'inglese', pian piano si ricompone, con il presidente Silvio Berlusconi nelle vesti di mediatore. Sino all'incontro dello scorso febbraio, quando l'attaccante ha fatto visita al Milan presente a Londra per il match di Champions contro l'Arsenal, e alle vicende dei giorni scorsi. Il corso d'inglese e' finito, ora Sheva torna a casa.
http://www.sportmediaset.it/news/4913091.shtml


mda..plang......

YoNuTzz
19th March 2008, 20:03
sa vina atunci :ok:

in alta ordine de idei, tonight meci cu sampdoria...

milanezu
19th March 2008, 21:53
aceeasi aparare de 2 lei.
0-1.
s-a accidentat si kaka.
super inceput de meci.

YoNuTzz
19th March 2008, 21:55
yep, iarasi am inceput cu "dreptul"
oricum nu mai are rost sa ne agitam...ca si campionatul trecut, campionatul asta e ratat de mult...
+ ca fiorentina chiar merita sa termine pe 4...

milanezu
19th March 2008, 22:11
incredibil napoli conduc cu 2-0 si milan nu profita.
am castigat la sampdoria cu 5-0 si acasa ii 0-2.
problema e ca nici nu isi creaza ocazii baietii.

YoNuTzz
19th March 2008, 22:17
se pare ca baietii de la sampdoria sunt foarte montati sa razbune umilinta de acasa...

Universal
19th March 2008, 22:43
Poate isi revin si vezi 3-2...nimic nu este imposibil in fotbal...

Universal
19th March 2008, 22:59
Hqai ca se poate..1-2..inca 2 goluri :ok:

iulian_1976
20th March 2008, 00:16
La Milan trebuie sa ramana Portarii,Gatuso,Pirlo,Kaka,Pato restul sunt dezirabili.Pe scheletul asta se poate face o noua echipa.Cinci ani mai duc cel putin.
Inzaghi,Seedorf,Maldini jucatori extraordinari dar fizic si psihic sunt secatuiti.
Ei au dus greul nu mai pot.
De asta il admir pe Zidane nu numai ca jucator dar si pentru ca a stiut cand sa se lase.
Dar ce te faci cu sentimentalismele. :groggy:
Spuneam undeva mai sus cat timp iti trebuie, sa ai din nou un alt Seedorf sau Inzaghi ? ....ani,luni,zile :( dar mai bine sa-i resuscitam .....:headbang:

YoNuTzz
20th March 2008, 00:20
si iata ca din nou vine o a 2-a infrangere consecutiva...
cateva pareri.
1. Paloschi mi-a placut foarte mult azi...a marcat, s-a zbatut etc...sper sa nu cumva sa fie cedat imprumut pe undeva, k milanul e in stare...
2. Pun mana in foc k noi, cei de pe forum, am fi mai utili milanului decat Gilardino...
3. Din pacate am ajuns in situatia tragica in care restul echipelor din seria A abia asteapta meciul cu noi, k sa mai obtina si ele puncte...
4. Am vazut in paralel tottenham - chelsea 4-4 si am constatat k la milan nu exista nici 15% din determinarea aratata de cele 2 echipe...
5. Sampdoria si Udinese vin tare din urma...e interesant de vazut ce se va intampla daca ne depasesc si acestea...

Noapte buna :D

acmilan_nutu
20th March 2008, 09:49
Cel mai penibil Milan pe care eu l-am vazut anul acesta!!!Cum zicea si ionutz sau iulian lipseste determinarea,suntem previzibili si ne trebuie sa primim 2 goluri ca sa jucam si noi decent.Sper ca cei din conducere isi dau si ei seama de asta si nu sunt " sentimentalisti"!!!
Gilardino Afara!!! Oddo Afara!!!

YoNuTzz
20th March 2008, 18:25
am uitat sa adaug k in vara asta, sper k ancelotti sa aiba decenta sa ne paraseasca...

acmilan1ro
21st March 2008, 22:06
Cu Mandrie spun ca anul acesta se implinesc 20 de ani de cand sunt fan Milan, am 34 de ani de viata si am acasa 3 tricouri, un training si mai multe...alte obiecte cu sigla Iubitei mele echipe inclusiv telefon.

Forza Ragazzi:drak:

acmilan1ro
21st March 2008, 22:17
in tot raul exista si un bine, daca nu intram in primii 4 in campionat, intram in cupa uefa pe care musai trebe sa o castigam. E singurul trofeu care ne lipseste din vitrina. Apoi mai luam Liga campionilor de 3 ori si atunci putem spune ca Real Madrid ...a fost candva o legenda. Oricum deja suntem peste ei chiar si cu sezonul asta ratat.

Paloschi e o ssperanta, dar avem nevoie de 3 fundasi buni chiar 4 si trebuie sa legam din nou jocul.

Dani3l
21st March 2008, 22:17
Remarcabil...vrei sa te premiem,sa te laudam sau sa ne simtim prost(Cei care n-avem tricouri,training si multe alte)?!Eu sunt fan AC MILAN din 1991...nu am training,nici tricou si nici celular cu emblema Milan-ului...asta e..ghinion..some day i will...Cica maine nu joaca KAKA...si eu care vreau sa la pariuri ,ca milan va castiga..ma mai gandesc,poate joc doar ca marcheaza..:D

acmilan_nutu
22nd March 2008, 18:28
Acmilan1ro Bine ai venit pe acest forum!!!
Torino Milan 0-1!!! Pacat ca nu a pierdut fiorentina.... Asta e.... O echipa in plin fuleu le dadea 3 lejer celor de la Torino!!!
@ Dani3l incearca sa-ti stapanesti refularile interioare si sa ai o atitudine civilizata cu toti cei care intra pe forum...a fost doar un sfat...misto poate sa faca oricine...mai greu este cand trebuie sa construiesti ceva...
Vom lupta pana in ultima etapa!!!
Baietii inca odata va zic....este penibil sa iti doresti Cupa Uefa....deja v-ati resemnat?!!Cum sa iti doresti un trofeu inferior Chanpiosn league?! Luptam pana in ultima etapa pentru ultimul loc de CL.

iulian_1976
24th March 2008, 17:57
Ce spune-ti este Mouhrinio un antrenor nimerit pentru Milan?
Mai ales ca Drogba ar fi automat adus.
Ce antrenor vedeti la Milan? Sau mergeti tot pe mana lui Anceloti?

acmilan_nutu
24th March 2008, 18:58
Eu nu as dori sa vina Mourinho.Nu ii contest atributele de bun antrenor insa comportarea sa ca om lasa de dorit.La Ac Milan jucatorii cat si antrenorii sunt adusi din 2 considerente:valoare cat si calitatea umana a omului.Este drept ca au existat si exceptii de jucatori adusi de valoare indoielnica insa din punct de vedere al caracterului uman au fost de nota 10.Lui Mourinho i sar potrivi mai bine Inter.Uitati-va la taribo west , adriano ,recoba si exemple pot continua.Mi-as dori sa ramana in continuare Ancelotti insa sa vina jucatorii de valoare si dornici de performanta cu adevarate calitati tehnico-tactice.

YoNuTzz
25th March 2008, 18:20
1-0 cu torino
dap, bravo, dar ceea ce ar mai salva imaginea lasata in acest campionat, ar fi victorii cu inter si juventus

Bogdy LFC
25th March 2008, 19:26
Eu nu as dori sa vina Mourinho.Nu ii contest atributele de bun antrenor insa comportarea sa ca om lasa de dorit.La Ac Milan jucatorii cat si antrenorii sunt adusi din 2 considerente:valoare cat si calitatea umana a omului.Este drept ca au existat si exceptii de jucatori adusi de valoare indoielnica insa din punct de vedere al caracterului uman au fost de nota 10.Lui Mourinho i sar potrivi mai bine Inter.Uitati-va la taribo west , adriano ,recoba si exemple pot continua.Mi-as dori sa ramana in continuare Ancelotti insa sa vina jucatorii de valoare si dornici de performanta cu adevarate calitati tehnico-tactice.

Venirea lui Mourinho ar fi extraordinara insa la fel de extraordinara ar fi si ramanerea pe banca a lui Ancelotti.Numele eventualilor jucatori este foarte complex si dinamic :cool:

YoNuTzz
26th March 2008, 16:30
bogdy, nu vad ce este atat de extraordinar dak ancelotti ramane...

Bogdy LFC
26th March 2008, 16:58
bogdy, nu vad ce este atat de extraordinar dak ancelotti ramane...

Bun....atunci sa plece si ADIO semi-finale,Finala UCL in viitorul apropiat :ok:

milanezu
28th March 2008, 21:48
deci acum vin la milan:ferrari, zambrotta, frey si sheva.
lista ramane asta sau mai vine cineva?

YoNuTzz
29th March 2008, 00:03
ferrari nu e de milan, mai util ar fi mexes, zambrotta nu cred ca ne-ar trebui
cat despre frey si sheva, cei 2 nu ar fi achizitii extraordinare dar ar fi destul de utili...

acmilan_nutu
29th March 2008, 14:05
Din lista prezentata de milanezu singurul care ar fi de milan este Frey.Mexes mi se pare o solutie buna pentru Milan , o moneda de schimb fiind chiar miticul Alberto Gilardino.Am auzit zvonuri privitoare la eventuale transferuri rasunatoare gen etoo luis fabiano insa momentan sunt in stadiu de zvonuri.Am mai spus , galliani a afirmat ca in anul urmator ne vom axa pe campionat si implicit castigarea acestuia.Cred ca este constient ca pentru acest lucru trebuie facuta o reconstructie la echipa.In concluzie sper sa se vor face transferuri de marca pentru a ajunge din loc pe primul loc si in campionat.

YoNuTzz
29th March 2008, 19:52
la cate zvonuri au existat eu nu mai cred nimic, pana nu-l vad pe jucatorul respectiv pozand in tricoul milanului...

acmilan_nutu
30th March 2008, 14:59
Asa este!!! Astazi se va disputa meciul Milan Atalanta , un meci de 1 solist!!! Asteptam un eventual pas gresit a fiorentinei la udine!!!

YoNuTzz
30th March 2008, 16:42
si bineinteles, atalanta deschide scorul pe san siro...ceva normal, bineinteles, sezonul asta...

YoNuTzz
30th March 2008, 16:48
si acum este 0-2 la fel ca si cu sampdoria...:D

jesus supremu
30th March 2008, 18:15
mi se pare mie sau milanul nu vrea sa intre in cl?:thinkso:
daca a ajuns sa dea maldini golul de onoare:groggy:

YoNuTzz
30th March 2008, 18:20
rezultat final: 1-2
atalanta ne-a luat 6 puncte din 6...

fiorentina a pierdut si ea...udinese si sampdoria intra si ele in lupta ptr locul 4, udinese ne-a depasit, iar sampdoria ne-a egalat

intrebarea zilei: mai prindem macar cupa UEFA :happy

tafu
30th March 2008, 19:00
era de asteptat momentul asta :mda: ...
deja m am plictisit de conducerea asta (si de unii jucatori) :sleep:
mai bine picam si noi in b si ne revigoram decat sa fim ciuca batailor

p.s : ultimele 9 deplasari ale atalantei 1 v 1 e 7 i :rolleyes:

YoNuTzz
30th March 2008, 19:36
daca la meciul cu sampdoria am zis k situatia in care suntem e penibila, acum spun k deja devine amuzanta...
astept sa vedem cat va mai continua circul asta cu galliani si ancelotti in rolurile principale...

iulian_1976
31st March 2008, 00:51
Milanul are o cadere fantastica de forma,cum spuneam nu de mult
daca castigi (vezi cu Torino) poate fi foarte inselator,s-ar putea sa uiti
de problemele care sunt.
Milanul arata ca o echipa obisnuita in acest moment,daca spune
cineva ca Milanul poate pierde cu vre-o echipa din Serie A nu cred ,ca este
o afirmatie deplasata,sunt putine argumente sa spui ca poate castiga.
Fiorentina si Udinese pot lupta ptr locul 4,interesanta lupta:D.

YoNuTzz
31st March 2008, 14:52
Gazzetta dello Sport informează că antrenorul lui AS Roma, Luciano Spalletti, este principalul vizat de conducerea lui AC Milan la înlocuirea lui Carlo Ancelotti în vară, cînd Silvio Berlusconi plănuiește o adevarată revolutie în lotul rossonerilor. În acest scop, oficialii de pe San Siro s-au întîlnit cu Spaletti săptămîna trecută, iar tehnicianul a părut foarte încîntat de propunerea primită. Primul obiectiv? Philippe Mexes, fundașul francez fiind considerat de antrenor una dintre cheile parcursului excelent al Romei din ultimele două sezoane.

asha da :ok:

Dani3l
31st March 2008, 15:53
E "groasa"....le facem cadou locul 4 la fiorentina...nici la aia nu le vine sa creada ca nu i-am depasit in clasament...:headbang: Cred ca ar fi cazul ca Ance sa lase pe altul...
ps ieri,milan m-a scos la pariuri...:mda::headbang:

acmilan_nutu
31st March 2008, 16:33
Am fost penibili!!!
Gilardino Afara !!! Odoo Afara!!

Bogdy LFC
31st March 2008, 21:13
In ciuda situatiei actuale,sunt convins ca vom prinde locul IV :ok: Mai sunt destule etape de jucat iar ACF va obosi si prin Cupa UEFA :ok: Eu unul raman optimist,Champions League nu are absolut niciun farmec daca noi nu concuram in ea :ok:

YoNuTzz
1st April 2008, 00:01
bogdy, participarea in Champions League se castiga prin locul ocupat in clasament...si noi nu meritam locul 4 sub nici o forma la cum jucam...

iulian_1976
1st April 2008, 00:28
Seedorf: “Fotbalul de azi e ca piata de carne”
,,Cred ca s-a pierdut contactul cu realitatea. Daca e o bucata de carne in Argentina, care e buna si foarte cautata, si o vind in Italia, apoi o export in Spania, in Anglia. O vind acolo de unde primesc cea mai buna oferta. Nu conteaza daca o trimit la locul potrivit pentru talentul sau: doar banii comanda. Nu conteaza sa urmaresti daca se poate acomoda, sa verifici daca s-a integrat. Il las singur sa-si urmeze destinul. Aceasta e mentalitatea care face legea in fotbal”.
...... interesanta afirmatie:D
Eu cred ca un Seedorf,Inzaghi mai au mult de spus in fotbal dar sunt obositi fizic si psihic. AcMilan nu prea are rezerve de valoare sunt promisiuni doar atat.
Gilardino mi se pare omul care e cel mai fericit de la Milan,omul e odihnit joaca din placere ,el de cand este nu a deranjat pe nimeni ,nici pe banca nici in teren:happy

acmilan_nutu
1st April 2008, 10:12
@iulian asta imi da si mie impresia....incepe sa fie un recoba 2...Am citit si eu declaratia lui seedorf si are perfecta dreptate.Fotbalul in zilele noastre inseamna bani , bani si iar bani.De aceea sunt de apreciat jucatorii care joaca doar pentru o singura echipa, refuzand oferte substantiale , doar pentru ca tzin la acel club.Ai vazut Sheva ce fel a uitat de iubire si tovarasid e echipa cand ispita chelsea i-a inaintat o oferta.Ca Abramovici a vorbit intai cu nevasta lui e partea a doua.El a luat decizia!!!
No Al Calcio Moderno!!!

Ancelotti " La sfarsitul carierei mele de antrenor as vrea sa antrenez Roma:?! Poftim?!

YoNuTzz
1st April 2008, 12:25
cred ca in vara asta se face un schimb ancelotti - spaletii, ceea ce ne-ar avantaja...
in schimb, dak pana si ultima clasata cagliari ne ia puncte pe san siro etapa urm, eu in locul lui ancelotti nu as mai astepta pana in vara...

acmilan_nutu
1st April 2008, 15:07
Nu ai auzit ce a zis Ancelotti " Nu depind de obiectivul fixat " in concluzie poate sa iasa si pe 7 ca nus e simte amenintat cu demiterea.Asa este de sigur pe sine.Bineinteles ca ne-ar avataja schimbul ancelotti - spaletti prin prisma faptului ca el va aduce o energie noua, o tactica diferita, si jucatori noi de perspectiva avand la dispozitie un buget mai mare decat cel al romei!!Personal cred ca ancelotti este un antrenor formidabil( a castigat mai multe champions league decat ferguson sau wanger) insa trebuie si el sa puna piciorul in prag sis a spuna " domnilor asa nus e mai poate....ori mil aduci pe huntelar dani alves drogba etoo ronaldinho etc...ori imi daus demisia".Mi se pare o utopie sa crezi ca la ce lot avem vom putea sa emitem pretentii al titlu de anul viitor!!!

YoNuTzz
1st April 2008, 17:20
desigur ca ancelotti a fost si va ramane un mare antrenor, dar totusi este timpul sa ne paraseasca...gata, s-a terminat un ciclu...

acmilan_nutu
1st April 2008, 19:05
Berlusconi " Carletto ramane":):):)

Catalanul
5th April 2008, 17:52
Se pare ca Milan a facut o oferta serioasa pentru Ronaldinho: 20 de milioane de euro. Saptamana asta Galliani s-a intalnit cu fratele lui Ronaldinho (care este si impresarul lui)... asa ca sunt sanse mari ca din vara brazilianul sa imbrace tricoul lui Milan.

Bogdy LFC
5th April 2008, 20:04
N-as vrea sa para ca am cobit,insa eu-l vad pe Ronnie la AC MILAN ca un ''al 2-lea Rivaldo'' :(

TheMentalist
5th April 2008, 22:26
Milan s-a prezentat bine in prima repriza, 2-0 (Kaka si Inzaghi):ok: sa vedem ce va face in a doua.

TheMentalist
5th April 2008, 23:30
Milan-Cagliari 3-1 Au marcat: Kaka si Inzaghi de doua ori:ok:

acmilan_nutu
5th April 2008, 23:38
Victorie meritata in fata lui cagliari dupa un meci frumos.Intreaga echipa a depus un efort mare pentru a castiga acest meci.Mi-au placut in mod deosebit kaka . ambrosini si bonera!!!
F o r z a M i l a n!!!

YoNuTzz
6th April 2008, 13:28
3-1...tot cu pippo :ok:

YoNuTzz
6th April 2008, 23:49
saptamana viitoare avem cu juve...
ar fi o buna ocazie ptr jucatori sa-si mai spele pacatele din acest sezon...fiorentina a batut cu 3-2 la juve, deci se poate :ok:

Dani3l
7th April 2008, 21:11
fiorentina a batut cu 3-2 la juve, deci se poate :ok:
palermo...
mi-a placut golul lui kaka si al 2 lea a lui pippo.:yeah:

YoNuTzz
8th April 2008, 13:12
dani3l, ma refream la meciul pierdut acasa de juve 2-3 cu fiorentina, cu palermo a pierdut in deplasare...oricum e off-topic

Sir. Eko
8th April 2008, 18:39
injuraturile prin PM ....
poza rupe orcum:ok:

milanezu
9th April 2008, 02:03
cine-i si flamini asta?
nu am auzit de el.
ii duce lui kaka geanta dupa antrenament.
as vrea eu sa vad cand nu va mai avea kaka probleme la genunchi cine il va opri?

miril
9th April 2008, 09:16
cine-i si flamini asta?
nu am auzit de el.
ii duce lui kaka geanta dupa antrenament.
as vrea eu sa vad cand nu va mai avea kaka probleme la genunchi cine il va opri?


Asa s-ar putea spune si despre Gattuso, dar fara acesti gladiatori frumosi am vedea fotbal a la Globetrotter. Spectacolul trebuie sa fie complet nu joaca-n curtea scolii.

YoNuTzz
9th April 2008, 16:20
ne-am inscris in intertot...lol...

Sir. Eko
9th April 2008, 18:55
nu stii? =))
sigur stie Kaka ,ii tipul de care a incercat 180 de minute sa treaca dar nu a reusit.

Dani3l
9th April 2008, 20:17
Hai ca e aproape sigura treaba..SHEVA REVINE LA AC MILAN!:yeah:

acmilan_nutu
10th April 2008, 00:04
Hai ca " iar e bine"!!!

YoNuTzz
10th April 2008, 00:14
cred k in vara asta vor veni sheva si ronaldinho...
personal nu prea sunt de acord, mai bine am aduce tineri, precum huntelaar, benzema, dar orice jucator bun e binevenit !

milanezu
11th April 2008, 01:59
avem nevoie de jucatori si in aparare.
inafara de nesta suntem mediocrii.

YoNuTzz
11th April 2008, 14:54
Ronaldinho, Milan a un passo. Dalla Spagna 'Accordo per 30 mln'

hmm...ronaldo, ronaldinho, kaka, pato...nu suna rau :ok:

acmilan_nutu
11th April 2008, 15:00
Vialli a afirmat ca Drogba este ca si transferat la una dintre echipele milaneze.Inter sau Milan?
Ronaldinho va renaste la Milan!!!

Dani3l
11th April 2008, 17:06
Ronaldinho, Milan a un passo. Dalla Spagna 'Accordo per 30 mln'

hmm...ronaldo, ronaldinho, kaka, pato...nu suna rau :ok:

+ SHEVA...Doamne,cu cine ne mai aparam?!:happy O sa jucam precum Ajax...toti in atac:o: :yeah:
Abia astept sa vina SHEVA...sa imi cumpar tricou cu SHEVAAAAAAAAAAAAAA!
ronaldo+kaka+SHEVA+ dintosu'+ pato+ inzaghi...:happy

YoNuTzz
12th April 2008, 02:33
Dupa doi ani de la plecarea la Chelsea, pentru 45 de milioane de euro, atacantul ucrainean va reveni in tricoul “rossonero” la vara. El va fi cedat un sezon. Afacerea este data incheiata, de aceea Sevcenko a si inceput sa-si caute deja casa in apropiere de orasul lombard. Conducatorii Milanului, in frunte cu vicepresedintele Adriano Galliani, nu au nici o indoiala: “Si Sevcenko, si Ronaldinho vor veni la noi in proportie de 180 la suta”.

cea mai mare greseala din cariera lui sheva este k s-a dus la chelsea...
a ratat 3 trofee internationale cu milan, si la chelsea nici macar nu mai prindea banca de rezerve...
oricum e binevenit :ok:

YoNuTzz
12th April 2008, 22:39
juve - milan 2-2 la pauza...
o prima repriza frumoasa cu multe faze de poarta
milan a aratat ca isi poate crea ocazii foarte usor, iar inzaghi a inscris tipic din 2 metri cu latul, dar in urma a 2 faze frumoase...
apararea este praf, dar este si normal, avand in vedere formula aliniata...saracu simic trebuie sa-l tina pe del piero
sa vedem ce ne rezerva repriza a 2-a
pronostic 3-3...

Lloyd Banks
12th April 2008, 22:46
juve - milan 2-2 la pauza...
o prima repriza frumoasa cu multe faze de poarta
milan a aratat ca isi poate crea ocazii foarte usor, iar inzaghi a inscris tipic din 2 metri cu latul, dar in urma a 2 faze frumoase...
apararea este praf, dar este si normal, avand in vedere formula aliniata...saracu simic trebuie sa-l tina pe del piero
sa vedem ce ne rezerva repriza a 2-a
pronostic 3-3...

cum pot vedea meciul?

Sir. Eko
12th April 2008, 22:57
http://www.justin.tv/strecoptetor

YoNuTzz
12th April 2008, 23:00
bonera a luat rosu ptr o intrare inutila...

Lloyd Banks
12th April 2008, 23:03
poate-s tampit eu dar am dat pe link si imi cere access code...
oricum thx pt link,sa vad poate pana se termina meciul reusesc :)

EDITARE: am reusit. multam

Bogdy LFC
12th April 2008, 23:20
2-3 la Torino si norocul Milanului ca AC F va fi si ea invinsa maine :mask

tafu
12th April 2008, 23:32
ce noroc ..frate suntem pe spate :rosu: toti ne bat si asteapta sa joace cu noi

avem un prim 11 care rat joaca impreuna si care nu e in forma si cele mai slabe rezerve din italia

in fine , asta e jucam si in UEFA ..daca nu avem conducere de prim rang




P.S : arbitraj EXECRABIL in momentele cheie

YoNuTzz
12th April 2008, 23:32
rezultat final 3-2 ptr juve...
pai ce este de zis...
de obicei jucam prost si pierdem, dar mai sunt si meciuri in care jucam bine si pierdem, cum s-a intamplat la roma, sau acum...
baietii au incercat, au facut o prima repriza buna, dar apoi era si greu sa mai facem ceva in 10 oameni pe terenul lui juve...

cred k in mare parte aceasta infrangere se datoreaza lotului foarte slab pe care il are milan acum
datorita accidentarilor nu am putut alinia o linie de fund "decenta" ( cu favalli, simic si bonera nu prea poti spera la multe), iar apoi cand trebuia sa schimbam ceva in joc, nu am avut cu cine ( e si normal, dak ne uitam cine a intrat: cafu, brocchi si nulitatea de gilardino)

ah si o mica ironie de final: majoritatea echipelor au luat cel putin 3 pcte tur-retur cu milan, era mult prea putin ptr o echipa k juve sa ia doar 2 pcte...asha k :D :D

Bogdy LFC
12th April 2008, 23:38
Important este ca la locul 4 mai sunt sanse,si inac MULTE/MARI :ok:

YoNuTzz
12th April 2008, 23:44
bogdy, sa fim seriosi, ce sa cautam noi in Champions League cu un asemenea lot...Cupa Uefa ar fi mult prea mult, la ce am jucat acest sezon...

tafu
12th April 2008, 23:45
Important este ca la locul 4 mai sunt sanse,si inac MULTE/MARI :ok:

eu spun ca nu esti deloc realist ..in privinta mea mai sunt 1 % sanse sa prindem locul 4 avand in vedere programul f lejer al Fiorentinei ....si inca ceva , putem pierde chiar si locul 6 ..noroc ca au mai pastrat INTERTOTO inca 1 an ....astfel revin la eterna intrebare ce s-a facut in ultimii 3 ani in privinta transferurilor :angry:

acmilan_nutu
12th April 2008, 23:48
Pacat!!!! Am jucat destul de bine insa am avut o aparare improvizata!!!Adio Champions League!! Trebuie facute transferuri serioase!!!Ca un amanunt nesemnificativ pentru mine deoarece ar pune in umbra principalele probleme ale milanului, nu a fost fault la del piero la golul 3 si am observat o atitudine pro juventus!!!Asta este!!!!Sunt total dezamagit!!
Ps: Kalac esti o mizerie!!! Noi pierdem intrarea in Champions League si tu radiezi de fericire!!!! Rusinee!!
Forza Milan!!!! Alaturi de echipa si la bine si la rau!!!

Andrei_23
12th April 2008, 23:50
Pai la vara se anunta transferuri serioase...sunt tare curios ce se va intampla :sleep:

iulian_1976
12th April 2008, 23:55
Cu o echipa surescitata de Inzaghi ,Milan a aratat a echipa mare
60 de minute iar pentru a castiga in fata lui Juve probabil ca ar fi trebuit
3 sau 4 goluri marcate.
Apararea ar trebui din start remaniata dar nu sunt sigur daca o sa mai ramana bani dupa cumparaturile de vara pentru atac si mijloc:D

YoNuTzz
13th April 2008, 00:11
sa fim seriosi, apararea trebuie sa aiba intaietate la transferuri in aceasta vara: practic noi avem 1 singur fundas de valoare: nesta ( maldini totusi cred k ar trebui sa se retraga cat mai joaca bine, cine stie ce prestatii poate avea sezonul viitor)

dak ar fi dupa mine, din aparare ar trebui pastrati doar nesta si jankulovski...
dar sa NU ne amagim in privinta transferurilor, k park vad k vine doar sheva :happy

ah si nutu, ai dreptate, kalac s-a dus sa-i imbratiseze pe cei de la torino de park ar fi castigat Champions League !

acmilan_nutu
13th April 2008, 02:06
Asa este Yonutz!!! M-am saturat de declaratii de genul " astazi am pierdut nemeritat" ....Trebuie in primul rand intarita apararea si mai ales cele 2 flancuri.Mai trebuie sa aducem cativa mijlocasi de valoare ca sa stie si pirlo ca are concurenta( de ce tine de minge ashaa mult) si bineinteles un portar decent(boruc,frey etc.).
Cat despre tactica domnului ancelotti de a scoate un varf (inzaghi) si a introduce un fundas(cafu) mi se pare cea mai penibila solutie.Cum a facut si Olaroiu la Boro crezand ca daca baga 10 fundasi nu pot englezii sa iti dea goluri.Complet gresit!!!Trebuia introdus cineva sa intareasca atacul sid e ce nu sa riscam cu 3 fundasi pe margine ca doar ne trebuia victoria!!Sunt multe de spus!!!Astept sa se termine cosmarul acesta si sper sa domnul galiani a invatzat din greseli. Declaratie Galianni din vara dupa castigarea CL " Nu cred ca exista jucatori mai buni ca la Milan...suntem campionii Europei"!! Uite ca exista, simic favalli cafu astea sunt rezervele noastre?!Gilardino care se loveste mingea de el ca de la piciorul de la masa!!!
Si inca ceva....anul acesta de fiecare data cand a condus Milan am avut o stranie senzatie ca vom si egalati si batuti!! Sa intamplat si cu inter la fel!!! NU sunt sigur delok pe echipa de anul acesta!!!

milanezu
13th April 2008, 02:33
meciul l-am pierdut din cauza lui maldini.
daca del piero nu-i sufla mingea intram la pauza cu 2-1.
ar fi cazul sa lase fotbalul ca mai nou ii cam adormit.
si a fost off-side la golul de 2-2.
tusierul unde s-a uitat ca n-a vazut.
vom juca in uefa intertoto.

YoNuTzz
13th April 2008, 02:56
asha e, au gresit si arbitrii, dar totusi chiar nu putem da vina pe ei ptr dezastrul din acest campionat...
principalii vinovati sunt berlusconi si galliani ptr campaniile inexistente de transferuri din ultimii 3-4 ani...
mai pe scurt, ne meritam soarta...

tafu
13th April 2008, 10:42
ne meritam soarta...


TRUE

acmilan_nutu
13th April 2008, 11:46
Asa este!!!Si cand ma gandesc ca urmeaza si derbyul cu tristii......

YoNuTzz
13th April 2008, 23:27
in aceasta etapa au pierdut atat milan, cat si fiorentina, cat si udinese, cat si sampdoria...

acmilan_nutu
14th April 2008, 00:46
Concluzia: Toate formatiile se invita reciproc in Champions League :) :) :) :)

YoNuTzz
14th April 2008, 00:59
desi nu meritam sub nici o forma sa jucam sezonul viitor in UCL, park vezi k terminam pe 4, toata lumea fericita, jucatorii sunt ridicati in slavi, sezonul asta se uita, si vara bineinteles, nici un transfer...

milanezu
14th April 2008, 19:33
m-am uitat sa vad ce sanse mai are milan la locul4.
in ultimele 5 etape avem 3 acasa si 2 deplasari.
acasa avem cu reggina, inter si udinese.
in deplasare cu livorno si napoli.
fiorentina joaca tot 3 acasa si 2 deplasari.
acasa cu palermo, sampdoria si parma.
in deplasare cu cagliari si torino.
se poate observa ca programul fiorentinei este mai usor.
deci cupa uefa.
si asa este singurul trofeu care ne lipseste.

acmilan_nutu
15th April 2008, 12:03
Fiind un optimist.....cum am zis si ca Steaua va fi pe 1 cand erau multe puncte diferenta fata de Cfr...zic in felul urmator:Noi castigam tot pana la final iar fiorentina in primele doua meciuri se impiedica odata( un egal)...si in ultima etapa pierde iar Milanul castiga....:):):)

kain
15th April 2008, 20:22
Intenția brazilianului de a participa la Olimpiadă alături de reprezentativa țării sale nu a fost privită cu ochi buni de oficialii lui AC Milan. “Este adevărat că există unele tensiuni, dar sper ca oamenii din federația braziliană să ajungă la un acord cu cei de la Milan pentru ca eu să pot participa la Jocurile Olimpice. Mi-aș dori din tot sufletul să fiu la Beijing! Vreau să pun umărul la cîștigarea unui trofeu care lipsește din palmaresul țării mele!” a explicat Kaka pentru Milan Channel. Situația s-ar putea lămuri în zilele următoare, cînd cele două părți vor purta o rundă finală de negocieri, intermediată de administratorul delegat al rossonerilor, Adriano Galliani.

iulian_1976
16th April 2008, 01:42
AC Milan poate prinde locul 4 pentru ca si Fiorentina nu are un joc constant.
Dar m-a gandesc :( ca in ultimii ani Milanul tintea sus .
Locul 3 pentru Milan pare ceva de neatins,un lucru e clar stacheta e mai jos
anul asta .Daca as fi spus in toamna ca Milan nu va putea lupta pentru primele
trei locuri cred ca eram considerat nebun :D ,
....incet ,incet si fanii scad stacheta si apar temeri ,,Oare prindem locul 4?,,:D

Dani3l
16th April 2008, 13:06
Intenția brazilianului de a participa la Olimpiadă alături de reprezentativa țării sale nu a fost privită cu ochi buni de oficialii lui AC Milan. “Este adevărat că există unele tensiuni, dar sper ca oamenii din federația braziliană să ajungă la un acord cu cei de la Milan pentru ca eu să pot participa la Jocurile Olimpice. Mi-aș dori din tot sufletul să fiu la Beijing! Vreau să pun umărul la cîștigarea unui trofeu care lipsește din palmaresul țării mele!” a explicat Kaka pentru Milan Channel. Situația s-ar putea lămuri în zilele următoare, cînd cele două părți vor purta o rundă finală de negocieri, intermediată de administratorul delegat al rossonerilor, Adriano Galliani.

Iar visezi la Kaka?!:happy
Se pare ca dupa ce il luam pe dintos si zambrotta...galliani vrea sa-i ia pe rafa marquez si pe deco...:happy cred ca suporterii lui barca il linseaza pe laporta!:drak:
Clamorosa notizia lanciata nell'edizione odierna del quotidiano spagnolo As. Il Milan non sarebbe interessato a prelevare dal Barcellona soltanto, come noto, Ronaldinho e Zambrotta; gli obiettivi blaugrana sarebbero in realtà quattro. Oltre ai due già citati, in via Turati starebbero pensando a Deco e Rafael Marquez, visti dalla dirigenza rossonera quali rinforzi ideali per garantire alla squadra il giusto mix di esperienza e qualità: elementi fondamentali per poter ritornare ad alti livelli, tanti in Italia quanto in Europa
milannews.it
Daca il vor lua pe flamini,deco nu mai este necesar.Rafa Marquez intotdeauna mi-a placut!:D

Jerry20cm
16th April 2008, 13:09
de ce sa-l linseze, ca-i scapati de rebuturi?:D

Dani3l
16th April 2008, 13:18
Mai,eu nici macar nu-l vreau pe dintos...nu vb cu moratti sa-l ia?:D Deco e terminat,mai bine flamini are 24 de ani.Zambrotta sa se intoarca la "vechii hoti":D doar rafa marquez l-as aduce!:P

kain
16th April 2008, 15:48
La cum mergeti voi in campionat nu cred ca lui Kaka i-ar conveni sa joace in Cupa UEFA :cry:

Dani3l
16th April 2008, 15:51
La cum mergeti voi in campionat nu cred ca lui Kaka i-ar conveni sa joace in Cupa UEFA :cry:
Pai,la cum jucati voi..degeaba participati la CL,tot in optimi iesiti...:happy 1 an de uefa nu strica..vezi bayern,care probabil va castiga cupa uefa.In vitrina de trofee a MILAN-ului lipseste doar CUPA UEFA..ar fi o buna ocazie sa intregim tabloul!:cool:

YoNuTzz
16th April 2008, 15:55
1. kaka ramane clar la milan
2. din toate numele vehiculate, cred k doar ronaldinho va veni
3. anul viitor jucam in UEFA...

kain
16th April 2008, 15:56
Pai,la cum jucati voi..degeaba participati la CL,tot in optimi iesiti...:happy 1 an de uefa nu strica..vezi bayern,care probabil va castiga cupa uefa.In vitrina de trofee a MILAN-ului lipseste doar CUPA UEFA..ar fi o buna ocazie sa intregim tabloul!:cool:

Oricat de prost am jucat noi.. putin spectacol tot mai faceam.. Niciodata nu am jucat la rezultat, poate doar cu Capello antrenor, dar nici atunci nu era un fotbal urat.. :P

Anul asta nu ne-am calificat din cauza numeroaselor absente care le-am avut.. Sneijder, Ramos, Robben, Nistelrooy.. :rolleyes:

Voua v-a predat lectie de fotbal Arsenal.. nu vreau sa intru in polemica cu tine sau cu sustinatorii Milanului.. iti spun doar parerea mea, aceea ca unui castigator al Balonului de Aur nu i-ar conveni sa joace in Cupa UEFA.. :cool:

YoNuTzz
16th April 2008, 23:27
Ronaldinho a transmis un semnal clar in privinta viitorului sau. Cu toata stradania Interului de a-i capta atentia, atacantul Barcelonei e decis sa mearga la rivala AC Milan. Nu numai ca a ajuns la un acord de principiu cu rossonerii pentru un contract de 4 ani si un salariu cifrat la 8 milioane de euro net anual, dar deunazi i-a trimis patronului Silvio Berlusconi si un tricou cu semnatura sa. Inter, pe de alta parte, ofera 25 de milioane de euro Barcelonei, cu 5 mai mult decit Milan, si are acelasi sponsor ca si brazilianul: Nike.

Sir. Eko
17th April 2008, 08:29
din pacate nu cred ca Ronaldinho va mai ajunge vreodata la forma care l-a `consacrat` :( desi ar fi frumos sa isi revina in Italia....
oare ce la facut sa se strice asa ?

acmilan_nutu
17th April 2008, 18:57
Concurenta!!!

Catalanul
17th April 2008, 19:35
Se pare ca dupa ce il luam pe dintos si zambrotta...galliani vrea sa-i ia pe rafa marquez si pe deco...:happy cred ca suporterii lui barca il linseaza pe laporta!:drak:

a zis bine Jerry, ne scapati de rebuturi :D In afara de Marques mi-e indiferent daca unul din ceilalti 3 va pleca :sleep:


Ronaldinho e decis sa mearga la rivala AC Milan. Nu numai ca a ajuns la un acord de principiu cu rossonerii pentru un contract de 4 ani si un salariu cifrat la 8 milioane de euro net anual

Ieri s-a negociat contractul lui Ronaldinho la Milan, iar Galliani i-a oferit 12 milioane de € pe an, deci va fi cu 4 mai mare decat ce scrie mai sus.
Saptamana viitoare se va stabili cel mai probabil suma pentru care Ronaldinho va fi dat la Milan.

YoNuTzz
17th April 2008, 21:36
da-o naibi de treaba...1 milion de dolari pe luna
totusi, e absurd...

iulian_1976
18th April 2008, 01:05
Nu-l vad prea bine pe Ronaldinho la Milan de fapt in Italia .
In Italia se joaca inchis,aparatorii baga subtil ,,material,, ..are timp sa m-a contrazica :D desi mie nu -mi miroase a bine.

YoNuTzz
18th April 2008, 03:17
"Nu cred că echipa are nevoie de reconstrucție. Ar trebui să existe continuitate cu acest grup" (Maldini)
cred k maldini a baut ceva inainte sa declare asha ceva...

acmilan_nutu
18th April 2008, 12:02
Ronaldinho va renaste la Milan.Este un adevarat fenomen.Si sunt perfect compatibili Kaka si Dinho.In nationala Braziliei -am vazut pe cei 2 jucand impreuna si facand-o foarte bine:un-doiuri, pase suptile,calcaie.Va fi o adevarata bucurie sai vedem la treaba pe cei doi.Berlusconi a mai anuntat venirea unui nou atacant , Mister X, : Drogba Adebayor sau Gomez.Presa de astazi din italia vorbeste despre reconstructia Milanului prin devzaluirea strategiei de tranferuri a lui Galianni: Frey ,Boruc , Gomes ,Alves (portari) , de asemenea se vorbeste de aducerea lui Flamini si a lui Zambrotta , ronaldinho , sheva si un atacant surpriza.Se vorbeste sid e un posibil schimb gilardino-mexes plus o diferenta de bani.Contractele lui favalli cafu si serginho nu vor fi prelungite.
Daca cele spuse in presa italiana sunt adevarate avem toate sansele sa castigam scudetto din sez.2008/2008
F o r z a M i l a n ! ! !

Dani3l
18th April 2008, 13:23
gata ,nu mai scrii brn sez.Roma?!:happy te-au dat afara!?!:(:lol:
ronaldinho e terminat..e putin mai bun decat brocchi:evil: sper sa-l ia chelsea sau inter:yeah:

acmilan_nutu
18th April 2008, 15:09
M-au dat afara...aruncam brichete pe stadioane....stai jos ai 3!!! Habar nu ai despre fotbal si singurul terminat esti tu!!!Hai i-ati vaca si fugi de aici!!! Poate te-ai face fan inter sau chelsea!!! ..... de ziua taaaa!!

Dani3l
18th April 2008, 15:14
Mai,matrix:D puteai sa ai mai mult respect fata de MILAN...si sa nu scrii "MILAN" intr-un Paint...scris si stramb...si neliniar...:happy www.google.com -->images-->search: ac milan Uite cate optiuni ai
Rezultatele 1 - 21 din aproximativ 1.200.000 pentru ac milan

acmilan_nutu
18th April 2008, 15:17
Canta la alta masa!!!

Sir. Eko
19th April 2008, 11:52
da-o naibi de treaba...1 milion de dolari pe luna
totusi, e absurd...

:ok: exact

YoNuTzz
19th April 2008, 21:51
se pare k fiorentina mai depaseste un hop, invingand acasa cu 1-0 pe palermo...

acmilan_nutu
19th April 2008, 23:51
dap:(:(:(