PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

YoNuTzz
23rd August 2007, 18:58
Luni, Ronaldinho va deveni comunitar....:dance:...



PS: E o stire ca oricare alta...:drak:

nu stiu dc am impresia k vara viitoare, ronaldinho va sosi pe san siro...

YoNuTzz
24th August 2007, 18:44
Shevchenko spre Kiev

Atacantul lui Chelsea Londra este dorit de campioana Ucrainei, echipa care l-a lansat in fotbalul mare.
Patronul gruparii din Kiev - Igor Surkis, a declarat intr-o conferinta de presa ca vrea sa-l imprumute pe Șevcenko de la clubul condus de Roman Abramovici, si este gata sa plateasca salariu imens pe care acesta il primeste la Chelsea.
Andrei Șevcenko, declarat cel mai bun fotbalist de pe continent in 2004, este in prezent accidentat, si nu a jucat inca in acest sezon.
El a plecat de la Dinamo Kiev in 1999 la AC Milan, pentru 26 de milioane de euro. Italienii l-au vandut mai apoi anul trecut in Anglia la pret dublu.


in ce hal a ajuns sheva...

Catalanul
24th August 2007, 19:12
nu stiu dc am impresia k vara viitoare, ronaldinho va sosi pe san siro...

de 2 ani tot asa "aveti impresia" :D

singura varianta plauzibila e un schimb ronaldinho - kaka sezon dupa sezon ... o propunere pe care se pare i-a facut-o Berlusconi lui Laporta vara aceasta :D

Bogdy LFC
24th August 2007, 19:17
de 2 ani tot asa "aveti impresia" :D

singura varianta plauzibila e un schimb ronaldinho - kaka sezon dupa sezon ... o propunere pe care se pare i-a facut-o Berlusconi lui Laporta vara aceasta :D

Mai bine de 1000 de ori k Ricardo Kaka sa joace la Barca decat la real,insa NU trebuie uitat un lucru:

''Berlusconi il vrea pe Ronnie la ACM sa-si implineasca eternul sau vis - Kaka,Ronaldo si Ronnie sa joace impreuna.'' Oricum n-ar avea niciun farmec dak il da pe Kaka si il ia pe Ronaldinho....iese in pierdere pt k Ronnie NU se va adapta in Serie A:rolleyes:

YoNuTzz
24th August 2007, 19:19
calmati-va...
kaka nu va pleca niciodata de la ac milan :ok:

Bogdy LFC
24th August 2007, 19:26
calmati-va...
kaka nu va pleca niciodata de la ac milan :ok:

Asta insinuam si eu :ok:

milaneza9
24th August 2007, 21:15
gobbo.... copilasi gen nutzu:D si milanista:D o sa ii moderez eu sa nu mai jigneasca...:ok:


:angry:imi spui si mie pe cine am jignit?si nu e politicos sa stalcesti nick ul cuiva!!!!:no:

acmilan_nutu
24th August 2007, 22:07
Kaka este simbolul Milanului!!! Nu va pleca de la Milan!
In schimb poate il transferam pe dinho ....deoarece a devenit jucator comunitar!!
Urez succes echipei milaniste la genova chiar daca nu vom beneficia de incurajarile galeriei!!!!
Inca odata spun: " il fenomeno" ronaldo va fi surpriza placuta din acest campionat!
Iata si un sondaj interesant facut de cei de la " gazzetta dello sport"
http://www.gazzetta.it/appsSondaggi/votazioneDispatch.do?method=risultati&idSondaggio=1166
Milan Liverpool cel mai frumos meci din sezonul trecut si Kaka cel mai bun jucator ...dupa parerea abonatilor Sky Sports
http://www.skytv.it/html/skylife/sport/articolo/Calcio/varie_calcio/24-08-2007-SKY-SPORTS-AWARDS-2007.html

YoNuTzz
24th August 2007, 22:31
da, sa speram k il fenomeno va face un sezon mare...
de asemenea, eu ink mai sper la o explozie a lui gilardino :ok:

Catalanul
24th August 2007, 22:32
apropo de ronaldo... i-a murit cumva frizerul de are un par asa de mare ? :D cand l-am vazut la tv era sa nu-l mai recunosc :lol:

YoNuTzz
24th August 2007, 22:36
apropo de ronaldo... i-a murit cumva frizerul de are un par asa de mare ? :D cand l-am vazut la tv era sa nu-l mai recunosc :lol:

dak da cate 2 goluri in fiecare meci, din partea mea isi poate lasa si plete :ok:

dardar_3
24th August 2007, 22:57
apropo de ronaldo... i-a murit cumva frizerul de are un par asa de mare ? :D cand l-am vazut la tv era sa nu-l mai recunosc :lol:

Asta sa fie problema?...:)

YoNuTzz
25th August 2007, 02:33
Ronaldo sufera de hipotiroidie! Acesta este motivul variatiilor de greutate ale atacantului brazilian poreclit “Grasutul”, si nu faptul ca ar mânca prea mult! Concluzia apartine medicilor de la AC Milan, cei care i-au prescris fotbalistului un tratament pentru a controla dereglarea glandei tiroide, dar sI o dieta drastica.

“In curând veti avea ocazia sa-l vedeti pe noul Ronaldo, pare un manechin!”, a declarat antrenorul Carlo Ancelotti despre elevul sau care a slabit în ultima perioada cinci kilograme sI jumatate. “Are o vointa de fier sI vrea sa demonstreze ca poate redeveni cel mai bun atacant din lume”, a adaugat tehnicianul pentru cotidianul Gazzetta dello Sport.

“Ronaldo trage tare la antrenamente, alearga si transpira iar rezultatele au început sa se vada”, a spus sI unul dintre preparatorii echipei milaneze.

acmilan_nutu
25th August 2007, 11:40
Strategia Milan: pronte le mosse per arrivare a Ronaldinho!!
Asaltul final pentru aducerea in capitala Lombardiei pe dinho....Va fi un asalt foarte dur insa am incredere in berlusconni ca isi va indeplini visul.Pentru ca cei 40 000 de mii de abonati merita un cadou.Si il vrem pe 31 august sa fie mai dramatic!!!

YoNuTzz
25th August 2007, 13:31
ar fi super...insa eu sunt sceptic...

milanezu
26th August 2007, 00:13
cand va aud ca-l asteptati pe dinho ma apuca rasul.

cum sa lase barca o mina de aur din mana.
mai terminati cu prostiile.
bomba de transfer o puteti astepta mult si bine.
oliveira jucatorul imprumutat inscrie in primul meci la zaragoza.
prea usor s-a renuntat la el.

YoNuTzz
26th August 2007, 03:25
oricum, oliveira nu s-a adaptat la milan...

acmilan_nutu
27th August 2007, 00:53
Grande Milan!!!! 3-0 cu genova!!!
remarcati: ambrosini, kaka, gattuso, kaladze
mai putin remarcati: gilardino seedorf yankilowky gourcuff

YoNuTzz
27th August 2007, 03:03
gilardino chiar nu are fatza de milan...

acmilan_nutu
27th August 2007, 17:39
http://www.brigaterossonere.net/home.html site-ul Brigate rossonere intr-o grafica moderna!! good job!!! Brn per sempre!!

juventino
28th August 2007, 16:22
BRN au fost la Genova?

acmilan_nutu
28th August 2007, 17:53
Din pacate nu.Accesul fanilor milanisti a fost interizs datorita normelor de siguranta prin prisma faptelor intamplate in 1995 cu claudio vicenzo spagnolo zis si " Spagna".
Felicitari pentru victoria cu liverno 5-1 aveti sanse reale la campionat.

YoNuTzz
29th August 2007, 00:54
Milan-siviglia Sara' Un Tributo Ad Antonio Puerta

dardar_3
29th August 2007, 01:38
''L'A.C. Milan, con il suo presidente, l'amministratore delegato, lo staff, la squadra e tutti i dipendenti piange la scomparsa di Antonio Puerta e si stringe, con dolore partecipe, agli amici del Siviglia e alla famiglia del giocatore", si legge sul sito rossonero. "Il Milan resta a disposizione e condivide fin d'ora qualunque decisione verrà adottata dall'Uefa per la disputa o meno della gara di Super Coppa Europea".


:mda: Pacat pentru Puerta...:mda:

acmilan_nutu
29th August 2007, 13:23
R.i.p. Antonio Puerta......Viata merge inainte...fotbalul de asemeni!!! Sper sa fie un meci frumos vineri castigat de echipa din milano!!!

dardar_3
30th August 2007, 11:44
Jucatorii convocati pentru meciul cu Sevilla:


Portieri: Dida, Fiori, Kalac.

Difensori: Bonera, Cafu, Digao, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Nesta, Oddo, Serginho, Simic.

Centrocampisti: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Emerson, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf.

Attaccanti: Aubameyang, Gilardino, Inzaghi, Ronaldo

YoNuTzz
30th August 2007, 13:08
urmeaza un nou trofeu :D

steck68
30th August 2007, 15:13
Ciao rumeni... sono tornato...:cool:
Forza Milan!

acmilan_nutu
30th August 2007, 15:30
ciao steck68!! bientornato!!!
Am un sentiment ciudat cu privire la aceasta partida....JUcatorii de la sevillia vor fi supermotivati si vor " rupe pamantul" pentru a castiga trofeul " antonio puerta" .Mie frica ca milanul sa fie surprisa de jocul lui sevillia sau sa le dea trofeul celor de la sevillia in memoria acelui jucator care a murit in conditii tragice!!
Dupa parerea mea este nevoie de unul din conducerea lui Milan care sa intervina intr-o conferinta de presa si sa zica ca totul va fi jucat pe teren si moartea lui antonio puerta nu va fi un factor important in desfasurarea partidei propriu-zise...!!!
Forza Milan!!
Sper sa ma insel si sa vad un Milan dezinvolt!!!

Jerry20cm
30th August 2007, 15:33
ciao steck68!! bientornato!!!
Am un sentiment ciudat cu privire la aceasta partida....JUcatorii de la sevillia vor fi supermotivati si vor " rupe pamantul" pentru a castiga trofeul " antonio puerta" .Mie frica ca milanul sa fie surprisa de jocul lui sevillia sau sa le dea trofeul celor de la sevillia in memoria acelui jucator care a murit in conditii tragice!!
Dupa parerea mea este nevoie de unul din conducerea lui Milan care sa intervina intr-o conferinta de presa si sa zica ca totul va fi jucat pe teren si moartea lui antonio puerta nu va fi un factor important in desfasurarea partidei propriu-zise...!!!
Forza Milan!!
Sper sa ma insel si sa vad un Milan dezinvolt!!!

bah ...voi cititi ce scrie asta :happy:happy:happy
e criminal ... Doamneeee :happy

acmilan_nutu
30th August 2007, 15:45
Mai ai tupeul sa comentezi guzgane dupa 5-0 cu barcelona....Nici nu mai ieseam din casa!!!!!!

Jerry20cm
30th August 2007, 15:50
i-auzi, sunt guzgan :happy
da' eu nu comentez, eu ma minunez.

idiotenii mai mari ca alea pe care le scoti tu, rar am auzit/vazut.

dardar_3
30th August 2007, 15:54
Va rog sa va calmati.

Jerry20cm
30th August 2007, 15:56
hai, mah nea' moderatoare.
nu ne lua placerea de a vedea pildele lui Nutu.:D

Bogdy LFC
30th August 2007, 15:56
Va rog sa va calmati.

Ati face bine sa-l ascultati pe dardar.Este totusi un tip rece :sad: :ok:

YoNuTzz
30th August 2007, 16:31
normal k supercupa europei se va juca doar pe teren...ce e aici...liga lui mitica...

acmilan_nutu
30th August 2007, 17:57
da ....dupa cum am presimtit...capitanul milanului spune ca supercupa nu trebuia sa se joace.
Ambrosini: "La Supercoppa non si doveva giocare"
Sursa : www.gazzetta.it
Ma voi uita cu atentie la acest meci!!!
@yonutz nu ma refer la un blat sau ceva d egenul asta...ma refer la o atitudine psihica...pe care o vor avea cei de la milan.....Eu sa fiu jucator la ac milan le-as da trofeul sevilliei in memoria lui antonio puerta!!1

YoNuTzz
30th August 2007, 19:22
grupa D...sa vedem acum cu cine cadem :ok:

YoNuTzz
30th August 2007, 19:25
MALDINI - Uefa Best Defender Of The Year

Seedorf - Uefa Best Midfielder Of The Year

Kaka - Uefa Best Forward Of The Year

/OLE/

suntem cea mai buna echipa din lume...
si cand te gandesti k inter nu cred k a avut nici macar o nominalizare :happy

YoNuTzz
30th August 2007, 20:09
AC Milan (ITA, holders)
SL Benfica (POR)
Celtic FC (SCO)
FC Shakhtar Donetsk (UKR)


ce ziceti, grupa foarte accesibila zic yo :ok:

ar trebui sa ne calificam fara nici un fel de problema :D

Sasuke Uchiha
30th August 2007, 20:19
grupa usoara, va calificati de pe primul loc

milanezu
30th August 2007, 20:23
MALDINI - Uefa Best Defender Of The Year

Seedorf - Uefa Best Midfielder Of The Year

Kaka - Uefa Best Forward Of The Year

/OLE/

suntem cea mai buna echipa din lume...
si cand te gandesti k inter nu cred k a avut nici macar o nominalizare :happy

kaka a luat 2 premii.
pe langa asta a mai luat si premiul cel mai bun jucator al cl.
referitor la grupa e bine.

acmilan_nutu
30th August 2007, 21:16
Gruoa mi se pare superusoara.Sa iti cada din urna 2 benfica inseamna noroc.O sa ne calificam de pe primul loc!!!bafta baietiilor pentru maine seara!!!
Riconquistiamola!!

tafu
30th August 2007, 22:36
grupa f accesibila..ne calificam dupa primele 3 etape :ok:

YoNuTzz
30th August 2007, 23:09
dap, si Kaka a fost declarat si Best Player...

cat despre grupa...practic nu prea conta cu cine cadeam, ci din contra celelalte echipe ar fi trebuit sa-si doreasca sa ne evite :ok

dar am avut noroc...din urna a 2-a am evitat lyon, valencia, sau sevilla, si din urna a 3-a echipele din germania...

si ink ceva...cine isi mai aminteste, acum 3 ani, am avut urmatoarea grupa:
milan - barca - celtic - sahtior...

si acum e milan - benfica - celtic - sahtior :D

acmilan_nutu
30th August 2007, 23:16
Anul asta m-as axa mai mult pe campionat si sper intr-0 figura frumoasa in Champions League.Ca o informatie de ultimul moment: Jucatorii echipei ac milan vor juca cu tricouri inscriptionate celui care a fost antonio puerta.

YoNuTzz
31st August 2007, 02:31
http://media2.acmilan.com/200708/7866_big.jpg?ver=1

maldini - seedorf - kaka

dardar_3
31st August 2007, 10:54
Cei 3 magnifici:D

http://img474.imageshack.us/img474/8455/7864biguf2.jpg

acmilan_nutu
31st August 2007, 14:00
Acum am inteles....de ce nu se da balonul de aur odata cu celelalte trofee champions league....Kaka chiar nu mai avea unde sa-l mai tina..:)))))))))
Frumoasa poza!!! E de colectie!!!

YoNuTzz
31st August 2007, 14:44
kaka, dak nu ma insel a luat titlul de "Fans Player Of The Year" atunci cand era si dica printre nominalizati...
acum aceste 2 trofee, si urmeaza si cel mai important trofeu: Balonul de Aur...

Bogdy LFC
31st August 2007, 15:10
urmeaza si cel mai important trofeu: Balonul de Aur...


Asta asa e :ok:

YoNuTzz
31st August 2007, 15:17
bogdy, am impresia, k dupa liverpool, simpatizezi si pe ac milan :D

YoNuTzz
31st August 2007, 22:36
prima repriza in super cupa europei: milan - sevilla 0-1 :(

acmilan_nutu
31st August 2007, 23:42
Grazie Milan!!!
Siamo forti siamo fieri siamo tutti rossoneri!!
Urmeaza campionatul....
Milan - sevilia 3-1
Evidentiati: Pirlo ( Man of the match) jankulowski seedorf kaka
Mi-a placut foarte mult prestatia lui emerson!! Bravo " puma"!!

YoNuTzz
31st August 2007, 23:42
final : AC MILAN - FC Sevilla 3-1 :ok:

am castigat a 5-a supercupa din istoria milanului...

Grande MILAN

/OLE/

tafu
1st September 2007, 00:28
meci frumos..pt nici o clipa nu m am gandit ca Milan nu va reveni...arata bine in teren desi nu au aparut nume noi in noul sezon

milanezu
1st September 2007, 00:35
meci frumos..pt nici o clipa nu m am gandit ca Milan nu va reveni...arata bine in teren desi nu au aparut nume noi in noul sezon

stai sa vezi cand va intra si ronaldo in schema atunci sa vezi fotbal adevarat.
oricum am batut o echipa traumatizata.
dar oricum trofeul este trofeu.
nu milan ii de vina pentru moartea lui puerta.

Mario Di Lazi
1st September 2007, 02:30
În mod normal, țineam cu AC Milan în Super Cupa Europei ... dar pentru că un jucător al lui FC Sevillia a decedat de curând (Antonio Puerta), am ținut cu spaniolii ...
felicitări AC Milan :) ... felicitări Nesta, Oddo și Favalli ...

YoNuTzz
1st September 2007, 03:14
În mod normal, țineam cu AC Milan în Super Cupa Europei ... dar pentru că un jucător al lui FC Sevillia a decedat de curând (Antonio Puerta), am ținut cu spaniolii ...
felicitări AC Milan :) ... felicitări Nesta, Oddo și Favalli ...

:ok:

YoNuTzz
1st September 2007, 03:15
anul 2007 - anul lui AC MILAN...
in acest moment suntem "ON THE TOP OF THE WORLD"

http://www.marca.com/fotogalerias/2007/futbol/supercopa/partido/fotos/10.jpg

dardar_3
1st September 2007, 10:35
Grazie Milan! :yeah:...



Imi pare rau pentru Puerta... nu am putut sa ma bucur enorm la goluri, insa AC Milan a meritat sa castige....


Forza Milan!:yeah:

steck68
1st September 2007, 10:58
Milano siamo noi...
Milano siamo noi...
milano siamo noi...
Solo noi! :yeah::drak:

steck68
1st September 2007, 10:59
:cool::ok:Luni sunt la San Siro: MILAN-FIORENTINA
Am ticket curva sud...

dardar_3
1st September 2007, 22:23
Sa pui niste poze steck:ok:

realmadrid.com
3rd September 2007, 01:16
Imi pare rau pentru Puerta... nu am putut sa ma bucur enorm la goluri, insa AC Milan a meritat sa castige....


Ati meritat, dar era mai frumos s-o castige Sevilla.....cred ca si tu credeai asta :D. Daca se facea 2-0...cupa era a lor, dar asa....ati revenit...cu putin bulan zic eu, cu referire la golul 2...care a venit dupa ce Gatuso a dat mingea afara, s-a repus balonul si pana sa-si dea seama, a venit golul...asta este :D

Nu stiam ca Boca au 17 trofee :D.....bine, nu putem compara Copa Libertadores cu CL-ul, dar oricum :D....de abia acum sunteti la egalitate cu locul 1, iar cu CM al cluburilor....treceti pe primul, daca il castigati :D

dardar_3
3rd September 2007, 10:15
:)... very funny.... sunt de parere ca mortii tre sa stea cu mortii si vii cu vii....

Asta e... s-au dus si alti jucatori... era prea tanar... Dumnezeu sa-l ierte...


insa Milan nu putea sa aduca jertfa renuntand la Supercupa.... Sevilla a avut 2 sau 3 ocazii in plus fata de faza golului... in care marcajul a fost foarte prost facut de Kaladze si Oddo...:mda:...


Il mio Pippo , Janku si Magicianul Kaka ne-au adus glorie....:D

YoNuTzz
3rd September 2007, 14:41
da asha este, si trofeul nr. 18 este pe drum :D

dardar_3
3rd September 2007, 15:56
Jucatorii convocati pentru meciul cu Fiorentina:

PORTIERI: Dida, Kalac;
DIFENSORI: Bonera, Cafu, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo; CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Emerson, Gattuso, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf;
ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi.

Echipa poate arata asa:


----------------Dida--------------------
Oddo-------Nesta-----Kaladze-----Janku'
-----Gattuso-----Pirlo----Emerson------
-----------Kaka-------Gourcuff---------
----------------Inzaghi-----------------

YoNuTzz
3rd September 2007, 16:02
si seedorf unde e in echipa ?

dardar_3
3rd September 2007, 16:12
E un pic obosit dupa meciul de vineri...;)... e posibil sa nu joace...

Jerry20cm
3rd September 2007, 16:17
da, stie ce zice, a vorbit el cu Seedorf:D

milanezu
3rd September 2007, 16:24
Jucatorii convocati pentru meciul cu Fiorentina:

PORTIERI: Dida, Kalac;
DIFENSORI: Bonera, Cafu, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo; CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Emerson, Gattuso, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf;
ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi.

Echipa poate arata asa:


----------------Dida--------------------
Oddo-------Nesta-----Kaladze-----Janku'
-----Gattuso-----Pirlo----Emerson------
-----------Kaka-------Gourcuff---------
----------------Inzaghi-----------------

hai nu mai da echipa gresit.
vor juca cu dida,cafu,nesta,kaladze,jankulovski,gattuso,pirlo, ambrosini,seedorf,kaka,gilardino.
nu mai baga echipa care ai vrea tu.:headbang::headbang:

dardar_3
3rd September 2007, 16:34
Ce ai pupalash... te trezisi umed?....

milanezu
3rd September 2007, 16:42
Ce ai pupalash... te trezisi umed?....

hai mai lasa-ma cu dume de astea.
esti foarte tare.
hai sa vedem la meci cine o sa aiba dreptate in privintza echipei.
oricum esti cam pe dinafara.
nu vezi ca si jerry rade bine de tine.

dardar_3
3rd September 2007, 16:48
Tu vorbesti mah ... intri pe forum numai la victorii... cand echipei ii este greu te vaiti in stanga si dreapta...

Acum ca Milan e campioana Europei ai intrat si tu sa iti dai cu parerea ... si vezi doamne.. sa imi zici mie ca sunt varza...


Pur si simplu daca nu stii sa citesti si sa intelegi un post te invit sa fii moderator in locul meu...


:cya:...

acmilan_nutu
3rd September 2007, 17:54
Echipa posibila:dida oddo bonera kaladze yankulowsky kaka pirlo seedorf gilardino ambrosini gourcuff

YoNuTzz
3rd September 2007, 18:17
hai mai lasa-ma cu dume de astea.
esti foarte tare.
hai sa vedem la meci cine o sa aiba dreptate in privintza echipei.
oricum esti cam pe dinafara.
nu vezi ca si jerry rade bine de tine.

desi poate nu ar trebui sa ma bag o voi face...
pur si simplu nu te inteleg...
imi amintesc k si acum cateva zile, cand am postat eu la genoa - ac milan, repede ai "sarit"...
pana la urma care e problema ta ?

effect
3rd September 2007, 18:22
Suporterii lui Ac Milan se au ca fratii :D

Dani3l
3rd September 2007, 18:23
Acum ca Milan e campioana Europei ai intrat si tu sa iti dai cu parerea ... si vezi doamne.. sa imi zici mie ca sunt varza...


.
Eh,las,ca i-ati "maltratat" pe seedorf si ancelotti...acu,cei 2 sunt super-buni!:drak:
MILAN-FIORENTINA: LE FORMAZIONI UFFICIALI
03/09/2007
MILAN: Dida, Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf: Gilardino. All Ancelotti
FIORENTINA: Frey; Uijfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Donadel, Liverani, Gobbi; Santana, Pazzini, Mutu. All Prandelli

effect
3rd September 2007, 20:16
GOOOOL MUTU !!! :yeah:

torn_beton
3rd September 2007, 20:34
Mutu demential azi, mare jucator. :ok:
Diavolilor cred ca va ingroapa Mutu azi. Oricum pe Gattuso l-a umilit astazi pana si la forta :happy.

YoNuTzz
3rd September 2007, 20:58
1-1 goluri => Kaka / Mutu
am avut mare noroc la faza in care fiorentina a avut o bara...
pe cat de bun e mijlocul, pe atat de prost ce este atacul...
gilardino este ultima petarda de atacant...pana si noi cei de pe forum cred k am reusi mai multe goluri decat el intr-o stagiune...

effect
3rd September 2007, 21:03
Sa nu uitam de "chifla" lui Inzaghi :happy
Mutu e un jucator mare , n-aveti ce spune

YoNuTzz
3rd September 2007, 21:04
Sa nu uitam de "chifla" lui Inzaghi :happy
Mutu e un jucator mare , n-aveti ce spune

pai mai bine il aveam pe mutu in lot, in loc de gilardino...

milanezu
3rd September 2007, 21:22
pai mai bine il aveam pe mutu in lot, in loc de gilardino...

pe ibrahimovic nu-l vrei?
ce vrei cu sistemul cu un atacant.
crezi ca tot timpul merge?
cum sa faci fatza cu un lot asa subtire.
mai ales fara sa aduci un atacant.
sper ca ii multumit acum galliani.:rosu::rosu:

Jerry20cm
3rd September 2007, 22:33
are dreptate milanezu, si n-o spun cu rautate.
cu ce transferuri ati facut anu asta ...

dardar_3
4th September 2007, 01:35
pe ibrahimovic nu-l vrei?
ce vrei cu sistemul cu un atacant.
crezi ca tot timpul merge?
cum sa faci fatza cu un lot asa subtire.
mai ales fara sa aduci un atacant.
sper ca ii multumit acum galliani.:rosu::rosu:


Milan a jucat destul de bine... eu sunt multumit de jocul de pase al baietilor... Fiorentina a tras cu dintii de egalul asta... daca ar mai fi fost 10min sigur ii bateam....

@milanezu: poate ar fi bine sa tii cu real.. ca fac transferuri pe banda rulanta... numai unu si unu....


poate iti aminteste ceva poza asta....

http://www.marca.com/fotogalerias/2007/futbol/supercopa/partido/fotos/10.jpg


Aceeasi pe care ii injuri tu si le dai :rosu:....

YoNuTzz
4th September 2007, 02:33
dardar, eu nush dc il mai bagi in seama pe milanezu...

Ancelotti salva tutti: 'Abbiamo fatto il massimo. Gilardino? Per me è andato bene'

inteleg k baietii erau obositi dupa ce au batut in supercupa pe o echipa care a batut cu 4-1 acum pe AEK Atena in deplasare, dar totusi sa spui k gila a fost ok...asta deja este prea de tot...

effect
4th September 2007, 03:19
Milan a jucat destul de bine... eu sunt multumit de jocul de pase al baietilor... Fiorentina a tras cu dintii de egalul asta... daca ar mai fi fost 10min sigur ii bateam....



Vezi sa nu :happy
Ati avut mare noroc la meciul asta :ok:

milanezu
4th September 2007, 12:08
Vezi sa nu :happy
Ati avut mare noroc la meciul asta :ok:

lasa-l ma ca el poate a vazut alt meci.
oricum eu zic ca milan a jucat foarte periculos dupa egalare.
fiorentina este o echipa de bagat in seama.
daca nu revine ronaldo cat de repede nu prea o sa fie bine.

acmilan_nutu
4th September 2007, 12:52
In sezonul asta fiorentina va face multe " victime".Este debea etapa a doua .....sa nu ne iagitam prea tare.A fost un meci frumos, ambele echipe puteau sa invinga....si sper pe viitor gilardino sa poata sa joace mai bine...la playstation.
Gilardino NU E JUCATOR DE MILAN DOMNULE ANCELOTTI.
Acum vedem si noi ce fel este sa nu transferi nimic in atac....
Ps sunt nerabdator sa-l vad pe pato la kiev

acmilan_nutu
6th September 2007, 14:59
Am si eu o intrebare:
Unde as putea sa urmaresc meciul dinamo kiev ac milan?!

dardar_3
6th September 2007, 15:15
Din pacate nici pe streamuri nu am gasit:mda:


http://liveonsat.com/daily.php?start_dd=06&start_mm=09&start_yyyy=2007&end_dd=06&end_mm=09&end_yyyy=2007

sau

http://myp2p.eu/Weekdays.htm



Insa un rezumat promit ca o sa pun maine pe forum...:ok:



Meciul incepe la 19.30 si puteti urmari live scorul pe www.xscores.com

dardar_3
6th September 2007, 17:34
Lotul pentru meciul cu Dinamo Kiev:

PORTIERI: Fiori, Kalac;

DIFENSORI: Bonera, Cafu, Digao, Favalli, Nesta, Cosner (41).

CENTROCAMPISTI: Brocchi, Emerson, D. Ancelotti (39), Caraglia (38), Furlan (42), Rampinini (40);

ATTACCANTI: Aubameyang W., Gilardino, Pato (7), Aubameyang P. (53).


In paranteza sunt numerele pe care le vor purta... nu anii...:happy

YoNuTzz
6th September 2007, 22:14
dinamo kiev - ac milan 2-2

5' [1 - 0] A. Milevsky
21' [2 - 0] G. Gavrancic
45' [2 - 1] A. Pato
50' [2 - 2] A. Gilardino

dardar_3
6th September 2007, 23:33
A marcat Pato primul gol pentru Milan....:D.... de-abia astept meciul cu Napoli de la inceputul lui ianuarie:drak:

Dinamo Kiev-Milan: 2-2:


MARCATORI: Milevskiy (D) al 6', Gavrancic (D) al 21', Pato (M) al 44'pt, Gilardino (M) al 5' st.

DINAMO KIEV (4-4-2): Rybka; Fedorov, Ghioane, Shatskikh, Milevskiy, Vaschchuk, Gavrancic, Ninkovic, Yussuf, Marcovic, Maikl.
ALLENATORE: Demyanenko.
IN PANCHINA: Garmashi, Klèber, Belkevich, Aliev, Lutsenko, Eschhenko, Rodrigo.
ESPULSI: nessuno.
AMMONITI: Gavrancic.

MILAN (4-4-2): Kalac; Bonera, Nesta, Digao, Favalli; Cafu, Brocchi, Emerson, W. Aubameyang; Pato, Gilardino.
ALLENATORE: Ancelotti.
IN PANCHINA: Fiori, D. Ancelotti, Furlan, Caraglia, Rampinini, Cosner, P. Aubameyang.
ESPULSI: nessuno.
AMMONITI: Digao per gioco scorretto; Brocchi per proteste.

ARBITRO: Shebek.

Dani3l
7th September 2007, 00:39
http://uk.youtube.com/watch?v=FMTPLvHr1Kk&mode=user&search=
http://www.dailymotion.com/relevance/search/Kiev+AC+Milan/video/x2x5ss_milankiev-22-gilardino_sport
Golurile din meciul cu dinamo kiev.

YoNuTzz
7th September 2007, 01:09
frumos golul lui pato :ok:

Dante
9th September 2007, 18:41
daca intereseaza pe vreun suporter milanez
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1560655#post1560655

dardar_3
10th September 2007, 00:53
Ar fi bine sa il pastrezi daca tii cu Milan... Nici macar tricoul cu shietchenko luat acum 4 ani nu il vand... desi s-a pus praful pe el...:P.. ramane acolo.. peste ani imi voi aminti si de shitchenko... un jucator care a dus Milanul catre culmi inalte...:D...



In fine, tu decizi:ok:...


PS: in Plaza Mall la Adidas(nu e reclama:D) exista tricou cu Milan(mai e doar unul:D... varianta de anul asta.. la pretul de 1,7 mil... pt doritori... astept PM...)

Dani3l
10th September 2007, 00:56
peste ani imi voi aminti si de shitchenko.
:(:confused::rosu::sting::table:

Dante
10th September 2007, 08:41
il vand pentru ca nu o sa-l mai port, mi-am luat tricoul de anul asta cu kaka

Kainsashiki
11th September 2007, 15:45
In cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur, Ancelotti se spanzura!

Antrenorul lui AC Milan, Carlo Ancelotti, a facut marti o declaratie care socheaza: Ancelotti a anuntat ca se spanzura in cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur!

"In cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur, ma spanzur. Pe Cristiano Ronaldo l-as pune pe locul doi. Cred ca exista doar un castigator si acela este Kaka", a fost declaratia socanta a lui Ancelotti.

Kaka a fost cel mai bun jucator al rossonerilor in ultimul an, a fost golgeterul Ligii Campionilor cu 10 reusite si in aceasta vara a fost curtat cu insistenta de catre Real Madrid.

Dintre jucatorii lui AC Milan, Gianni Rivera (1969), Ruud Gullit (1987), Marco Van Basten (1988, 1989 si 1992), George Weah (1995) si Andrei Shevcenko au mai castigat cel mai prestigios trofeu acordat de France Football.

Onlinesport

Universal
11th September 2007, 15:49
A exagerat.

dardar_3
11th September 2007, 17:40
In cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur, Ancelotti se spanzura!

Antrenorul lui AC Milan, Carlo Ancelotti, a facut marti o declaratie care socheaza: Ancelotti a anuntat ca se spanzura in cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur!

"In cazul in care Kaka nu castiga Balonul de Aur, ma spanzur. Pe Cristiano Ronaldo l-as pune pe locul doi. Cred ca exista doar un castigator si acela este Kaka", a fost declaratia socanta a lui Ancelotti.


Onlinesport



Vreau sa vad si eu declaratia....:shocked:


In alta ordine de idei... Ancelotti a declarat pentru Gazzetta dello Sport:

Carlo Ancelotti alla Gazzetta dello Sport: "Se non danno il Pallone d'Oro a Kakà mi incateno di fronte alla sede di France Football.

si apoi:
Primo Kakà, poi Cristiano Ronaldo, Pirlo e Ibrahimovic.



Va rog sa traduceti si voi... :rosu:


mi incateno di fronte alla sede di France Football. = ma incatusez in fata sediului France Football

Kainsashiki
11th September 2007, 17:58
Ancelotti stated emphatically that there can only be one winner: “If Kaka does not win the Golden Ball – I will hang myself."

greseala e la if kaka does not, dar se facea cacofonie.:)

Lordul
11th September 2007, 19:36
chiar credeti ca Ancelotti se va spanzura ? eu nu cred

dardar_3
12th September 2007, 01:02
Ancelotti stated emphatically that there can only be one winner: “If Kaka does not win the Golden Ball – I will hang myself."

greseala e la if kaka does not, dar se facea cacofonie.:)

Unde ai gasit asta?


Mai citit dreaqu si voi Gazzetta dello Sport daca scrieti ceva despre echipele din Serie A...:rosu:

YoNuTzz
12th September 2007, 16:41
totusi...chiar crede cineva...:D
era doar o forma de a spune k ricky kaka tre' sa castige balonul de aur :ok:

Dani3l
13th September 2007, 00:49
Tocmai ce am observat,ca,bwin va transmite video,meciul Siena vs AC MILAN.Persoanele care au user si bani in cont pe bwin,pot viziona acest meci.

YoNuTzz
13th September 2007, 00:56
Tocmai ce am observat,ca,bwin va transmite video,meciul Siena vs AC MILAN.Persoanele care au user si bani in cont pe bwin,pot viziona acest meci.

sigur va fi dat pe myp2p, eu am vzt atat meciul cu genoa cat si cel cu fiorentina pe myp2p cu sopcastu :D

dardar_3
13th September 2007, 15:06
Billy Costacurta (secundul lui Ancelotti) este curtat de Flavio Briatore pentru postul de antrenor principal la QPR, Anglia.

YoNuTzz
14th September 2007, 17:25
Gilardino, l'agente 'Escluderei cambio di maglia a gennaio'

dardar_3
14th September 2007, 17:51
Eu inca mai sper intro revigorare a lui Gila... Ar trebui dus nitel la Biserica.

Daca ar avea bulanul lui Pippo, Gila in 2 ani ar lua Balonul de Aur(binenteles daca nu ar fi existat Kaka:kiss:)



:lol:

milanezu
14th September 2007, 18:33
maine la siena milan nu va juca fara kaka, pirlo si oddo.
ancelotti in odihneste pentru meciul de marti cu benfica.

Dani3l
14th September 2007, 20:35
Gilardino din punctul meu de vedere ,e un jucator de Milan.In cei 2 ani de cand e la Milan, si-a facut datoria.In 64 de meciuri ,a marcat 29 de goluri.o medie de 1 gol la 2 meciuri.:D http://www.acmilan.com/LM_Actor.aspx?idSquadra=3&idStagione=14&idPersona=34&name=Gilardino%20Alberto
Nu e SHEVA,nu e Eto'o ,insa isi face treaba cand e bagat pe teren.Ii se reproseaza ca nu marcheaza in C.L..asa e, a marcat numai 2 goluri ,insa ,pt a ajunge in CL,trebuie sa termini in primele 4 in campionat .Gilardino prin golurile sale,a facut posibil ca echipa sa joace in CL.:ok:
Atmosfera din club, din lot sunt perfecte pt ca Gilardino sa se perfectioneze.Dupa parerea mea , daca ar parasi MILAN-ul in viitor ar regreta aceasta schimba de domicilui...n-ar fi primul...SHEVA, Contra sunt doar cateva cazuri care vin in sprijinul celor afirmate.
Maine, nu va juca Kaka... sper ca Gourcoff sa joace in spatele atacantilor/ului.Cred ca rolul sau la Milan,acela de aripa ,este unul nepotrivit pt caracteristicile sale.

YoNuTzz
15th September 2007, 00:41
maine la siena milan nu va juca fara kaka, pirlo si oddo.
ancelotti in odihneste pentru meciul de marti cu benfica.

cred k ai vrut sa spui k milan va juca fara cei 3 :ok:

nu cred k se anunta un meci foarte usor, dar sper sa batem :D

milanezu
15th September 2007, 01:00
cred k ai vrut sa spui k milan va juca fara cei 3 :ok:

nu cred k se anunta un meci foarte usor, dar sper sa batem :D

da am gresit.
pacat ca si ronaldo mai sta pe bara inca 3 saptamani.
trebuia tinut pana in iarna ricardo oliveira mai ales ca la zaragoza a dat gol in fiecare meci.
nu-mi vine sa cred ca stam doar in 2 atacanti.

YoNuTzz
15th September 2007, 02:49
dap, si gilardino cu greu poate fi numit atacant...

Dani3l
15th September 2007, 12:22
dap, si gilardino cu greu poate fi numit atacant...

Ce trist ca AC MILAN are parte de simpatizanti ca tine...:headbang: bine zicea un prieten ,multe echipe au simpatizanti ,nu suporteri.E plina lumea de suporteri ingrati ca tine...mai e cazul sa zic de cum l-ati "macelarit" pe ancelotti si pe seedorf?!Dupa finala de la Atena ,gata erau "cei mai tari " erati mandrii ca sunteti fani MILAN..eh,ce ti si cu simpatizantii astia, sunt mandrii numai la victorii:happy Daca ii se poate reprosa unui jucator care are marcate 30 de goluri in 60 de meciuri in campionatul italian ,atunci.... sunteti suporteri ingrati:rosu: La infrangeri veniti si dati lectii de cat de prost e "x" si "y" ..daca AC MILAN ar pierde 5-0 vs udinese(exemplu) sigur ati afirma ca va este rusine de echipa.:rosu: De cand sunt fan AC MILAN,NICIODATA nu mi-a fost rusine de echipa ,indiferent de rezultat ,pt ca fi suporter inseamna A SUPORTA ,A SPRIJINI echipa indiferent de rezultat.:ok: Am iubit la fel de mult echipa AC MILAN si cand in 97 au terminat in afara cupelor europene.E prea usor sa fii mandru ca esti suporterul unei echipe atunci cand castiga,nu-i asa?
Ingratitudinea in sport e la mare "pretz" ...la fel ca in viata:rosu: repede uitati ce a facut SHEVA ,si-l umpleti de jigniri , stalciti numele, samd...si va exaltati pt jucatori care inca n-au facut nimic pt AC MILAN.
In sfarsit ,fiecare are propria perceptie asupra ceea ce inseamna a tine cu o echipa.

YoNuTzz
15th September 2007, 12:37
Dani3l, cred k ai exagerat...
1. Am sprijinit MILAN mereu, si dak spre exemplu echipa va pierde tot intr-un sezon, si ar ajunge si in C dak vrei, tot cu Milan voi tine...
2. Niciodata, dak vrei poti sa-mi cauti toate posturile nu am spus absolut nimik despre Sheva, pe care chiar il simpatizez, desi consider k a facut o eroare grava, cand s-a dus la Chelsea, si din cate se vede, acolo ii merge de "minune"
3. Rareori m-am luat de echipa, cu atat mai putin de Seedorf, dar pe Gilardino nu-l suport...asta e...nu consider k este un atacant de valoarea Milanului precum Drogba de ex...

Dani3l
15th September 2007, 13:10
Singurul repros pe care ti l-am facut la persoana ta, e referitor la Gilardino.In rest,se stie cine's cei vizati.:ok:

YoNuTzz
15th September 2007, 19:53
La pauza Siena - Milan 1-0...este greu fara Pirlo si Kaka si cu un singur atacant...
sa vedem ce va fi in repriza secunda...

milanezu
15th September 2007, 20:11
La pauza Siena - Milan 1-0...este greu fara Pirlo si Kaka si cu un singur atacant...
sa vedem ce va fi in repriza secunda...

gol inscris clar din off-side.
bine ca si dida mai pune inca o gafa la cv.
incredibil cum si kaladze a dat pe langa minge si nu a degajat.
dar oricum la faza golului trebuia sa fluiere off-side.

YoNuTzz
15th September 2007, 21:29
Rezultat final: Siena - Milan 1-1 ( gol Nesta in min 90 + o bara a lui Seedorf in min 94)
doar un egal, sunt cam dezamagit...era o deplasare care ar fi trebuit castigata...dar repet ptr a nu stiu cata oara k noi NU avem atac...
sper k acum odihnirea lui Kaka si a lui Pirlo sa conteze, si sa batem Benfica :ok:

Bogdy LFC
15th September 2007, 23:13
Ceva imi spune k desi ACM si-au anuntat intentiile pt titlu - tot pe CL se va axa :D

dardar_3
16th September 2007, 01:30
Ce mult as vrea sa mai intalnim pe L'pool din nou:drak:.

Meciul cu Siena ni l-am facut greu singuri...:mda:...


Dida a iesit exceptional si Kaladze e fundasul central de baza:rosu:...


Oricum... bara in min 95... plus 15 ocazii in repriza a doua spun multe...

Siena a tras cu dintii de golul din offside facut cadou.. Asta e... se mai intampla:D


Forza Milan:ok:

Luis Garcia10
16th September 2007, 01:43
Cam slabut Milanul azi...Singura si-a facut meciul greu cu o echipa Siena, care nu a impresionat deloc! :rolleyes:

milanezu
16th September 2007, 03:50
Cam slabut Milanul azi...Singura si-a facut meciul greu cu o echipa Siena, care nu a impresionat deloc! :rolleyes:

s-a vazut lipsa lui ronaldo.
anul trecut a dat 2 la siena.
pretentii la titlu nu poti sa ai daca nu bati o echipa ca siena.
bine a 2-a repriza siena a bagat autobaza in fata portii.
era prea frumos sa intre lovitura lui seedorf.
meritam sa castigam.

Bogdy LFC
16th September 2007, 09:23
Ce mult as vrea sa mai intalnim pe L'pool din nou:drak:.


Si eu :drak::ok:

YoNuTzz
18th September 2007, 10:02
diseara AC Milan - Benfica www.myp2p.eu

dardar_3
18th September 2007, 15:38
Jucatorii convocati pentru meciul din UCL cu Benfica:

PORTIERI: Dida, Kalac;
DIFENSORI: Bonera, Cafu, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Simic;
CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Emerson, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf;
ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi.


:great:


Forza Milan!

Bogdy LFC
18th September 2007, 15:44
Jucatorii convocati pentru meciul din UCL cu Benfica:

PORTIERI: Dida, Kalac;
DIFENSORI: Bonera, Cafu, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Simic;
CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Emerson, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf;
ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi.


:great:


Forza Milan!

In functie de meciul din seara asta va spun dak Milanul va mai castiga din nou CL sau nu :D ;)

Universal
18th September 2007, 15:47
aveti un meci foarte dificil....

dardar_3
18th September 2007, 15:49
In functie de meciul din seara asta va spun dak Milanul va mai castiga din nou CL sau nu :D ;)

Nici un meci nu seamana unul cu altul:ok:

Universal
18th September 2007, 15:59
Milan nu va mai castiga UCl si anul acesta....tind inspre o echipa engleza, spaniola sau o surpriza mare -mareee de tot.

dardar_3
18th September 2007, 17:22
Poate ca asa o sa fie... Insa vom vedea...:ok:...

Despre parcursul celorlalte echipe discutati pe UCL sau pe threadurile lor...:ok:

Dani3l
18th September 2007, 18:04
Sper sa bata Milan 3-0 sau 2-1:D Am pus la pariuri ca se dau peste 2 goluri :D
Gilardino ,KAKA 2X:yeah:

YoNuTzz
18th September 2007, 18:36
In functie de meciul din seara asta va spun dak Milanul va mai castiga din nou CL sau nu :D ;)

Nu poti spune asta...Anul trecut de ex, Milanul n-a jucat bine in grupe, iar in fazele eliminatorii am defilat cu Bayern si Manchester...

Si oricum e greu sa ne pastram titlul...

spre ex:
in 2005 a castigat Liverpool, si a fost eliminata rapid in optimi de Benfica in sezonul urmator...
in 2006 a castigat Barcelona, si a fost eliminata rapid in optimi de Liverpool...

YoNuTzz
18th September 2007, 21:03
Milan-Benfica

MILAN: Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf, Kakà; Inzaghi.
All. Ancelotti

BENFICA: Quim; Luis Filipe, Edcarlos, Katsouranis, Leo; Rui Costa, Maxim Pereira, Cristian Rodriguez, Di Maria; Miguel Vitor, Cardozo.
All. Camacho

Arbitro: Riley (Inghilterra)

Dani3l
18th September 2007, 22:40
2-0 LA Pauza.AC MILAN joaca ff bine.Sper sa mai dea un gol si in a 2 a repriza,sa castig si eu la pariuri.:D
Trebuie sa marcheze si KAKA':D

YoNuTzz
18th September 2007, 22:41
2-0 la pauza :ok:
Milan a jucat bine :D
Gol Pirlo din lovitura libera, si apoi Pippo cu o finalizare frumoasa, dupa un contraatac perfect :D

Alexz
18th September 2007, 22:57
Milanul va fii mereu in sufletul meu,pur si simplu are ceva special :ok:

Dani3l
18th September 2007, 23:51
Ce noroc...s-a marcat golul 3 la ultima faza....:D
FORZA AC MILAN!

YoNuTzz
18th September 2007, 23:51
Milanul va fii mereu in sufletul meu,pur si simplu are ceva special :ok:

:ok:

cat despre repriza a 2-a...Pippo a ratat ocazii clare, iar la ultima faza a dat gol Nuno Gomes...
oricum si 2-1 e bun :ok:

dardar_3
19th September 2007, 11:03
Chiar daca scorul a fost numai 2-1 sunt foarte multumit de prestatia jucatorilor rossonero.

Daca Pippo era in ziua lui mare:D... marca cel putin un hattrick. Si-au creat baietii foarte multe ocazii... De asemenea Dida s-a revansat dupa prestatia mai putin reusita din meciul cu Siena...

Forza Milan!

acmilan_nutu
19th September 2007, 11:41
Aseara am vazut un Milan MARE. Felicitari pentru victorie si mi-as dori ca jocul prestat in Champions sa coincida si cu cel din Campionat..desi imi dau seama ca este foarte greu atunci cand ai echipe drept siena atalanta etc echipe care nu joaca ofensiv si se gandesc numai la cum sa te blocheze....
Grazie raggazi!!!

dardar_3
19th September 2007, 15:54
De aici puteti downloada rezumatul de 10min a meciului Milan-Benfica:

Download (http://www.mediafire.com/?6hmlbdmttda)
:great:

dardar_3
20th September 2007, 11:08
Cateva fotografii de la meciul Milan-Benfica:



Seedorf:
http://img187.imageshack.us/img187/2779/8055bigxr3.jpg

Pirlo dupa marcarea eurogolului
http://img440.imageshack.us/img440/3848/8056bigqu7.jpg

Acelasi Pirlo
http://img440.imageshack.us/img440/8509/8059biglz8.jpg

Pippo:D
http://img514.imageshack.us/img514/5084/8057bigid9.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/2603/8058bigkg4.jpg


Kaka:great:
http://img225.imageshack.us/img225/4520/8060bigox4.jpg





Manuel Rui Costa:great:
http://img231.imageshack.us/img231/288/8061biglc3.jpg

YoNuTzz
20th September 2007, 13:19
sa speram k vom repeta prestatia foarte buna din meciul cu benfica si in restul meciurilor din grupa :ok:

YoNuTzz
20th September 2007, 13:31
Ballack, sarà Milan-Real

Ancelotti e Schuster sul giocatore del Chelsea che sta faticando. A gennaio l'assalto. Gli inglesi chiedono 10 milioni: Galliani e Calderòn aspettano... (Corriere dello sport)

dardar_3
20th September 2007, 14:18
Nu vine Balacica la Milan...:ok:...


Abramovici pare tot mai interesat de Serie A...:drak:... Sa vedem daca isi va tine promisiunea pe care o facuse...:D...

Dani3l
21st September 2007, 23:02
http://www.youtube.com/watch?v=gcsqxUNlx68
Dragut video despre Rui Costa.M-a impresionat reactia publicului cand a fost inlocuit...putini jucatori adversi se vor bucura de o astfel de iesire.
Rui Costa un campion atat pe teren cat si in afara lui.
Gata!De acu,sunt fan Benfica!:yeah: Vreau sa ia campionatul portughez.:D

YoNuTzz
22nd September 2007, 19:46
azi, 21.30 AC Milan - Parma

YoNuTzz
22nd September 2007, 23:28
rezultat final 1-1
este al 3-lea 1-1 consecutiv, in urma unui meci dezastruos...
in a 2-a repriza am fost jalnici...reginaldo pur si simplu si-a batut joc de apararea noastra...
in ritmul asta nu avem nici cea mai mica sansa la titlu...

a spus bine comentatorul: so hot in Champions League, so cold in Seria A...

total DEZAMAGIT...

delaparis
22nd September 2007, 23:57
nimic nou la orizont :D

Dani3l
23rd September 2007, 00:02
Mergem mai departe!:D FORZA AC MILAN!

dardar_3
23rd September 2007, 00:39
Se mai intampla sa faci si egal dupa ce domini meciul... :mda:..


Asta e... Forza Milan!

YoNuTzz
23rd September 2007, 01:00
in a 2-a repriza nu am dominat pe nimeni...

Forza Milan...ne revenim noi :ok:

milanezu
23rd September 2007, 01:05
asa se intampla cand nu ai solutii in atac.
acelasi stil cu un singur varf ma seaca deja.
nu ar incepe un meci cu 2 atacanti.
vede ca nu merge cu un singur varf da tot asa joaca in continuare.

YoNuTzz
23rd September 2007, 01:07
si chiar dak ar incepe meciul cu 2 atacanti, oricum gilardino e inutil...
sa vedem ce va face ancelotii cand va reveni ronaldo, va debuta pato, sau poate in cazul fericit, il vom lua pe drogba...

dardar_3
23rd September 2007, 19:07
Kanoute e trecut de 30...:D... si e posibil sa vina in iarna:D... mai ales daca Sevilla va ocupa locul 4 in UCL...:groggy:

YoNuTzz
23rd September 2007, 23:08
dar in mod cert sevilla va termina pe 2 :D

YoNuTzz
24th September 2007, 15:39
Omul începutul de sezon din Serie A este fata atacantul lui Udinesse, Antonio Di Natale. Forma buna a acestuia (3 goluri în 4 etape)a atras atentia cluburilor de prim rang din “Cizma”. Se pare ca AC Milan a facut deja o oferta pentru vârful în vârsta de 29 de ani, suma oferita pentru o mutare a acestuia pe San Siro fiind în jurul a 18 milioane de euro. Oficialii rossonerilor doresc aducerea lui Di Natale pentru înlocuirea lui Ronaldo. Jucatorul a declarat însa acum ceva vreme ca daca pleaca de la Udinesse vrea sa joace doar la Juventus.


hmm...dak a declarat asha ceva, nici sa nu mai vina...

dardar_3
24th September 2007, 16:37
Am citit si eu despre di Natale...


Daca face hattrick cu Scotia eu zic sa il cumpere... insa se va stinge cu siguranta pana in iarna cand ar putea sa il cumpere... Ce-i drept asta poate fi folosit si in UCL... asta daca trecem de grupe... glumesc desigur...:D


Insa din ianuarie intra in actiune si Pato:D

Dani3l
24th September 2007, 18:18
http://www.youtube.com/watch?v=chRuKUD69QA&mode=related&search=
:D RUI ALE ALE ALE!:D

YoNuTzz
25th September 2007, 23:46
Kaka va cistiga "Balonul de Aur" 2007

Brazilianul lui AC Milan va fi laureatul trofeului acordat anual de "France Football"". "Balonul de Aur" va ajunge în Serie A. Ziarul spaniol AS a dezvăluit că italianul Fabio Cannavaro îi predă prestigiosul trofeu decernat anual de "France Football" unui brazilian. Nici o surpriză: Kaka (25 de ani) va fi alesul anchetei realizate din 1956 de bisăptămînalul francez.
Liderul lui AC Milan, campioana Europei și cîștigătoarea Supercupei Europei în stagiunea 2006-07, ar trebui să-i devanseze pe colegul său "rossonero", Andrea Pirlo, și pe argentinianul Barcelonei, Leo Messi, potrivit surselor jurnaliștilor iberici. Lista oficială a celor 50 de candidați la "Balonul de Aur" va fi anunțată pe 23 octombrie, iar laureatul va fi cunoscut pe 2 decembrie.
Tot atunci, "France Football" pregătește o noutate. Un al doilea "Balon de Aur", oferit însă ca premiu special pentru întreaga carieră. Mai mult ca sigur, el va merge tot la Milan. Căpitanul Paolo Maldini (39 de ani) l-ar merita din plin pentru titlurile cucerite: 7 scudetti, 5 Supercupe și o Cupă a Italiei, 5 Cupe ale Campionilor, 5 Supercupe Europene și 2 Cupe Intercontinentale.


/OLE/


SUNTEM O ECHIPA MARE, CU JUCATORI DE SUPER CLASA...

CLAR ANUL 2007 - ANUL LUI AC MILAN :ok:

milanezu
26th September 2007, 21:47
seedorf deschide scorul in min. 10 dupa o pasa superba a lui kaka.
palermo-milan 0-1.

YoNuTzz
26th September 2007, 22:28
HT: Palermo - Milan 0-1

un gol frumos marcat de seedorf dupa o super pasa a lui kaka
de asemenea: o ratare a lui gilardino singur, si o bara a lui seedorf...

milanezu
26th September 2007, 22:34
HT: Palermo - Milan 0-1

un gol frumos marcat de seedorf dupa o super pasa a lui kaka
de asemenea: o ratare a lui gilardino singur, si o bara a lui seedorf...

kaka dupa ce a driblat 2 fundasi a incercat o scarita dar fontana a respins mingea.
1 gol si 3 ocazii mari ratate.

YoNuTzz
26th September 2007, 23:06
incredibil asha ceva...nu se poate
in loc sa fie 0-5 este 1-1...

dardar_3
26th September 2007, 23:14
Al 4-lea 1-1 consecutiv si 8 puncte pierdute...:mda:... offff... ratarile astea...

Si culmea e ca Boriello a inscris de 2 ori in seara asta... :mda:

dardar_3
26th September 2007, 23:22
Mai bine ca au pierdut... Asa le trebuie... niste zdrente...:rosu:...

Poate de maine se trezesc din visare si din Baloane de Aur....:rosu:

YoNuTzz
26th September 2007, 23:28
sa-mi bag piciorul, k sa nu spun altceva...

jucatorii astia sunt niste fraieri si niste penibili...la cate de prost au jucat azi palermo orice alta echipa i-ar fi batut...
si milan conduce cu 1-0 rateaza niste ocazii monumentale si pierde cu 2-1 la o echipa care a avut 2 ocazii...


NU AVEM PORTAR, NU AVEM APARARE, NU AVEM ATAC...singurul lucru pe care il avem este mijlocul...

CHIT K E DEVREME UN LUCRU E CLAR, CEL PUTIN PTR. MINE => NU AVEM NICI O SANSA LA TITLU


RUSINE ! RUSINE ! RUSINE SA VA FIE :rosu: :rosu: :rosu:

Dani3l
26th September 2007, 23:38
dardar:hai mai..nu poti sa-i faci zdrente...

tafu
26th September 2007, 23:42
la ce sa ne asteptam de la sezonu asta ..cand declari "campania de achizitii e incheiata " si tu nu ai luat nici un jucator :no:
o sa va zic cum o sa fie ..pana dec-ian o sa fim slabi si o sa mai dregem busoiocul pana-n mai ..o semi de ucl si un loc 2-3 in campionat :angry:

inteleg ca mergi 2-3 ani cu acelasi lot ..dar nu poti la nesfarsit :mda:

ata ete

Dani3l
26th September 2007, 23:47
Daca luam CL,de mine..sa terminam si pe 10 in campionat:D
As vrea 10 campionate sa terminam pe locul 10,daca luam 10 CL la rand!:D

YoNuTzz
26th September 2007, 23:49
ii dau dreptate lui tafu...cu exceptia locului 2-3
inter, juve si roma termina peste noi...

dardar_3
27th September 2007, 09:55
Daca luam CL,de mine..sa terminam si pe 10 in campionat:D
As vrea 10 campionate sa terminam pe locul 10,daca luam 10 CL la rand!:D

Fac ceva pe el de UCL... Eu vreau Scudetto.... Si asa declarase si Galliani si tot staff-ul Milanului...

In fine... nu sunt niste zdrente... dar au jucat ca niste zdrente...:headbang:

Dani3l
27th September 2007, 10:30
Fac ceva pe el de UCL... Eu vreau Scudetto.... Si asa declarase si Galliani si tot staff-ul Milanului...

In fine... nu sunt niste zdrente... dar au jucat ca niste zdrente...:headbang:

Atunci nu te mai uita la meciurile din CL,ci doar la meciurile din campionat!:D:yeah: Te sun sa-ti zic cum jucam in CL!:D

dardar_3
27th September 2007, 11:15
Mda... O sa ma uit probabil si la UCL pentru ca Milan joaca in ziua cealalalta de UCL fata de Steaua...:D


Whatever... se preconizeaza un schimb de forte... Ancelotti la chelsea si la Milan poate veni portughezul impreuna cu Drogba, care a declarat ca si-ar dori sa evolueze la Milan...


Ciudat e ca Berlusca declarase ca da 100mil pe dintos... insa nu au fost in stare sa cumpere 2-3 jucatori proaspeti care sa nu aiba figuri in cap si sa joace fotbal...:mda:

Dani3l
27th September 2007, 11:20
Eh,astea sunt fanta calcio...ce s-ar face italienii fara povesti din acestea?:D In afara de Craciun,Paste si revelion..in restu zilelor,italienii vad numai fanta transferuri:D

dardar_3
27th September 2007, 12:08
Cele 3 goluri (http://www.youtube.com/watch?v=SOWSHPGh_IM)

YoNuTzz
27th September 2007, 13:04
cred k singura noastra sansa sa mai luam si noi in scudettto pe viitor este sa vina mourinho...vrb serios...

juventino
27th September 2007, 21:50
ce bulan a avut Palermo...hent clar la Amauri la primul gol al lui Diana...

Dani3l
27th September 2007, 22:14
si n-a fost nici fault la golul lui micolli...

YoNuTzz
27th September 2007, 22:52
nu mai conteaza asta...
la cat am ratat dak era 0-4 putea sa dea si 2 penalty-uri gratis ptr. palermo...

dardar_3
27th September 2007, 23:22
ce bulan a avut Palermo...hent clar la Amauri la primul gol al lui Diana...

Asta e... de vreo 4 meciuri ne facem singuri meciurile grele...:mda:

YoNuTzz
28th September 2007, 18:51
dak nu batem nici pe catania campionatul e compromis in proportie de 99%

Dani3l
29th September 2007, 09:55
Chiar daca nu mai e un jucator al lui AC MILAN.Azi e ziua de nastere a lui SHEVCHENKO! LA MULTI ANI UNUIA DINTRE CEI MAI MARI JUCATORI AI MILANULUI!!!!
http://img215.imageshack.us/img215/4425/shevchenkoej5.jpg (http://imageshack.us)

YoNuTzz
29th September 2007, 14:16
dap, la multi ani sheva :ok:

Drogba distrutto: 'Con Mourinho va via il nostro spirito'. Milan in attesa

acmilan_nutu
29th September 2007, 16:16
La multi ani presidente

inter
30th September 2007, 08:38
cica si azi il presidente inca plange dupa meciul cu Palermo :P

dardar_3
30th September 2007, 11:05
Sa o crezi tu pe asta....:D... De-abia astept sa poata juca si Pato...


Azi facem scor cu Catania:ok:

Dani3l
30th September 2007, 11:23
Incep sa panichez..:( ieri,niciun stream nu mi-a mers!!Sopcast-ul desi'l am instalat,cand dadeam play..nici macar nu se deschidea,ce sa vorbesc de conectare...:(

dardar_3
30th September 2007, 16:33
0-1(Martinez).... si zilele lui Ancelotti sunt numarate...:mda:

Bogdy LFC
30th September 2007, 16:37
0-1(Martinez).... si zilele lui Ancelotti sunt numarate...:mda:

Ba categoric NU sunt.E mai mult decat evident k Milan vrea sa pastreze trofeul CL :mask

dardar_3
30th September 2007, 17:09
1-1 Kaka(pen)

dardar_3
30th September 2007, 17:14
Imi pare bine ca a iesit Kaladze... un jucator care nu are ce cauta la Milan.... cel putin in pozitia de fundas central...:ok:

dardar_3
30th September 2007, 17:53
1-1... foarte frumos cadou pentru Berlusconi....:mda:...

milanezu
30th September 2007, 18:03
1-1... foarte frumos cadou pentru Berlusconi....:mda:...

acum se vede greseala lui milan in campania de vara.
cand nici titularii nu joaca nu ai cu cine schimba.
apararea e de toata jena.

Bogdy LFC
30th September 2007, 18:04
Imi pare rau!:( Milan are sanse in continuare la castigarea campionatului.Sper sa-l castige.

lucian_iasi
30th September 2007, 21:24
1-1... foarte frumos cadou pentru Berlusconi....:mda:...


:ok::ok::ok:

Lordul
30th September 2007, 21:33
milan face un rezultat excelent cu Catania ,glumesc sper ca Milanul sa-si revina si sa conteze in lupta la varf

inter
30th September 2007, 22:02
si deabia au inceput cadourile :D:D

dardar_3
30th September 2007, 22:35
Sau poate e grabita plecarea lui Ancelotti....

de-abia asteapta Mourinho sau Lippi...:D

Oricum... ce-i drept e ca e nevoie de o reconstructie....


100 de ani am fost peste voi verishorilor.... va lasam si pe voi acum sa culegeti roadele in Serie A...

Hard
30th September 2007, 22:39
Azi facem scor cu Catania:ok:

moama cata dreptate ai avut .

dardar_3
30th September 2007, 22:42
Du-te bah la oile tale in Ghencea si lasa-ne in suferinta noastra...:D

Hard
30th September 2007, 22:50
stai sa plang si eu putin pt tine ....
...
:(
gata .pa

dardar_3
30th September 2007, 22:50
N-avem nevoie de lacrimile tale... pastreaza-le pentru meciul cu Arsenal...:ok:

Dani3l
30th September 2007, 22:51
dardar...iar o iei pe ulei...relax...

Sasuke Uchiha
30th September 2007, 22:52
cate egaluri, tineti-o tot asa :D
sper sa nu vina mourinho la milan

dardar_3
30th September 2007, 22:52
Hai... hai... calmeaza-te tu Dani3l...:ok:... Aici nu se vorbeste ca "in ghencea"... si mai ales nu e in masura sa faca misto un stelist... care oricum si el e trist:D...

Hard
30th September 2007, 22:54
care e meciul viitor ?:D

dardar_3
30th September 2007, 22:56
Jucam in deplasare la Lazio:ok:

Dani3l
30th September 2007, 22:56
Bine dardar...exprima-te....insa decide-te,esti sau nu cu STEAUA..esti prea fluctuant....

dardar_3
30th September 2007, 22:58
Uita-te la echipa favorita si ai sa intelegi ca nu e nici arsenal si nici steaua ... asa ca ramane un mister...

Insa daca ma mai ia la misto inca un stelist incep si eu ..... cu Damb-damb...

si o pun si pe asta:

http://www.unrealadmin.org/forums/images/smilies/veg.gif

Delia
30th September 2007, 23:00
Dardar, am venit sa te consolez, esti singurul milanist de care-mi pare rau. :D
Nu te supara, ca mai e timp sa va reveniti, iar don Silvio al vostru o sa scoata ceva bani de la ciorap in mercato di riparazione. ;)

Dani3l
30th September 2007, 23:02
Bine dardar... daca nu ai treaba cu Steaua,atunci,dupa ce mai mergi la meciuri pe Ghencea...stai frate acasa si fa altceva mai util decat sa mergi la un meci al unei echipe pe care nu o sustii...e ca si cum m-as duce la meciurile lui inter,ca sa nu stau acasa....

dardar_3
30th September 2007, 23:02
Multumesc Delia:kiss:....:ok:... si tu esti una dintre putinele persoane care tin cu Inter si le simpatizez :D


PS: Dani3l... cand o sa vii in Bucuresti te invit la mine acasa sa vezi cine tine cu Milan si cine tine cu Steaua:drak:

aaa... si ma duc la meciurile Stelei sa mai iau si eu o gura de aer... desi e cam poluat pe-acolo...:ok:

Hard
30th September 2007, 23:04
cu Juve cand e ?

Dani3l
30th September 2007, 23:05
Ahahaha!:D Daca faci cinste si cu un nectar pregat...atc vin IMEDIAT!:D
Kalac ala...vai,vai...asta e...cu ei mergem inainte!Batem la Glasgow si ne putem gandi numai la campionat!:D

dardar_3
30th September 2007, 23:05
Pe 2 decembrie primim nou promovata pe San Siro...:D

Dani3l
30th September 2007, 23:06
Dardar,nu-ti mai inchide celu cand nu bate MILAN...la naiba,te-am sunat in draci...:D

dardar_3
30th September 2007, 23:08
Sa stii ca am avut toata ziua probleme cu abonamentul...:mda:... Cred ca e cu trecerea la euro... ca nici nu pot suna....

Dani3l
30th September 2007, 23:10
Ah,credeam ca te "ascunzi" de inamici...si la mine se schimba abon,dar nu e stres:D
Inzaghi azi a fost...parnaie:( nici nu stiu pe cine sa decretez cel mai bun de la MILAN...oddo?

lucian_iasi
30th September 2007, 23:10
Jucam in deplasare la Lazio:ok:

Vrei sa zici ca o luati in deplasare la Lazio :ok:

Hard
30th September 2007, 23:11
pe 2 decembrie beau :D

dardar_3
30th September 2007, 23:12
Foarte slab a jucat Milanul...:mda:... si Galliani spune raspicat:"Milanul nu e in criza, cu Palermo am jucat foarte bine si am pierdut, iar in meciul contra Cataniei am facut egal meritat"...:mda:

dardar_3
30th September 2007, 23:13
pe 2 decembrie beau :D

neinteresant...:D... apropo sa stii ca pe 2 dec nu e ziua romanului...:groggy:


Vrei sa zici ca o luati in deplasare la Lazio :ok:

Serios?!... poate confunzi dinamo cu Milan...:D

lucian_iasi
1st October 2007, 07:29
Serios?!... poate confunzi dinamo cu Milan...:D

sigur nu :D.Oricum Lazio-milan e meci de 1x2 avand in vedere ca joaca 2 vecine de clasament..milan pe 11,lazio pe 12 :yeah::yeah: la egalitate de puncte,cate 7. :drak::evil::yeah::yes:

dardar_3
1st October 2007, 10:21
@iuli: daca te mai bagi aiurea in seama pe aici ne suparam de tot...


Singurul lucru care ma face sa zambesc e ca sunt multi tantalai care asteapta sa se imbogateasca peste noapte din pariuri....


PS: Ma bucur ca Milan ti-a mai tras inca o data tzeapa:cya:

Dani3l
1st October 2007, 12:22
"Dal Milan non me ne vado, devono mandarmi via. Negli spogliatoi non ci siamo detti niente, la squadra è arrabbiata e nervosa, domani (oggi, ndr) il mister ci dirà qualcosa. E’ un momento delicato, dobbiamo prendere le decisioni con calma".
Queste le parole di Kakà al termine del pareggio interno con il Catania
tmw.it
Cum sa-l dea afara?!:happy Tre sa batem la Glasgow si apoi, ne axam pe campionat.:D
Trebuie luat un portar...dida mai are 2 ani maxim, kalac nu-i de Milan:(fiori e bun numai la Milanello.... akinfeev:D

Bogdy LFC
1st October 2007, 15:23
Dak zvonurile conform caror zilele lui Ancelotti sunt numarate,sunt adevarate,atunci mie imi convine sa aduca Berlusconi alt antrenor.AC M nu se va mai bate niciodata la castigarea CL pt k nici un alt antrenor din lumea astea NU stie ce-nseamna Liga Campionilor mai bine decat Carlo Ancelotti:drak::ok:

dardar_3
1st October 2007, 16:20
Ancelotti nu va pleca.... asa ca stai linistit...


Apropo... sa stii ca Milan a castigat UCL si sub comanda lui Capello...

Si Mourinho a castigat UCL... postul tau tinde spre zero...;)

YoNuTzz
1st October 2007, 17:39
nu am fost in orash si nu am vzt meciul
azi am aflat rezultatul
ce pot spune...DE TOATA JENA...
campionatul compromis, situatie incet incet devine rusinoasa...
PS: NU sunt suporter de ocazie, deci voi tine mereu cu milan, dar totusi consider k ancelotii trebuie sa dispara...
sper sa vina mourinho :ok:

asta e...forza MILAN !

Bogdy LFC
1st October 2007, 19:52
Ancelotti nu va pleca.... asa ca stai linistit...


Apropo... sa stii ca Milan a castigat UCL si sub comanda lui Capello...

Si Mourinho a castigat UCL... postul tau tinde spre zero...;)

1.Adevarat k Ancelotti NU va pleca.(sau poate va pleca dak nu luati niciun trofeu :D,nu stiu ce sa zic)

2.Ca antrenor la momentul actual - Capello este 0

3.Dak Mourinho vine la ACM,va zbura totii jucatorii trecuti de varsta a 2-a si va aplica tot ce stie el.

Vom trai si vom vedea :ok:

Mario Di Lazi
2nd October 2007, 15:09
Mourinhio este cerut cu insistență de fanii la Chelsea ... pe de altă parte nu o să ajungă curând la Milan ...
Ancelotii are toată susținerea lui Galiani și a lui Berlusconi ...

dardar_3
2nd October 2007, 15:58
N-avem nevoie de Mourinho... ci de Zeita Fortuna...:D...



Sau poate de o spovedanie a lui Gilardino...:drak:

Dani3l
3rd October 2007, 13:13
http://youtube.com/watch?v=d6nqD-PjOyQ
Mama..ce atmosfera!!! Va imaginati ce-ar fi pe San Siro ,80.000 de tifosi sa-si scoata fularele cu Milan si sa cante imnul?!:D
M-as duce la un meci al lui celtic numai sa aud imnul..dupa care ies de pe stadion.:D

Bogdy LFC
3rd October 2007, 13:38
http://youtube.com/watch?v=d6nqD-PjOyQ


Absolut superb :ok: dar ACM va obtine cel mult un egal :D :ok:

dardar_3
3rd October 2007, 17:45
Celtic-Milan (ore 20.45)


CELTIC (4-4-2): Boruc; Doumbè, Caldwell, Mc Manus, Naylor; Brown, Hartley, Donati, Mc Geady; Killen, Mc Donald. All. Strachan
MILAN (4-3-2-1): Dida; Oddo, Bonera, Nesta, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf, Kakà; Inzaghi. All. Ancelotti
Arbitro: Merk (Germania)

Forza Milan

Dani3l
3rd October 2007, 21:44
http://www.sport.ro/live2/ celtic vs Ac Milan
Vax de site...nu merge link-ul...:happy

milanezu
4th October 2007, 00:05
inca o bila neagra din partea jucatorilor.
pomul de craciun a devenit blestemat.
un meci mai urat ca cel cu celtic nu putea sa fie.
oare ce idiotenie va mai scoate galliani pe gura dupa infrangerea de astazi?
asta e.
si la bine si la greu cu milan mereu.

dardar_3
4th October 2007, 00:36
Or sa ceara probabil pierderea meciului la masa verde de catre Celtic pentru ca a intrat pe teren suporterul lui Celtic si l-a lovit pe Dida...:drak:...

Celtic din doua faze a dat doua goluri...:mda:..

dumy84
4th October 2007, 00:47
Un meci slab facut de Milan, dar pana la urma un 1-1 ar fi fost mai mult decat echitabil. Scotienii nu au meritat victoria, mai ales dupa duritatile prestate. Scott Brown ala nu e jucator de fotbal. I-a rupt pe Pirlo si Nesta in prima rep, pana s-a sesizat si mister Merk sa scoata cartonasul galben. Eu i-as acestui Brown un mare:rosu:

dardar_3
4th October 2007, 00:49
A fost dur intr-adevar jocul.... si Ambro a intrat destul de urat... pare a fi luat sarcinile lui Gattuso meciul asta... care nu imi amintesc sa fi facut 2 faulturi...:D... pana si Kaka a fost nervos de cele mai multe ori...


comentariu de kko al celor de la sport.ro...:mda:... cand o bagau pe aia ca meciul e pe San Siro... cand faceau cele mai spumoase metafore existente...:D...


Una peste alta, Celtic a castigat norocos...

Grupa ramane interesanta...

urmatorul meci e Milan-Sahtior...:evil:... pe care sper sa il transmita protv...:ok:

De mentionat ca Dida iar ne-a ingropat la golul doi al scotienilor...:mda:...

Dani3l
4th October 2007, 10:36
Dupa rez lui shaktior de aseara ,pot baga mana in foc ca or sa dea meciul MILAN vs shaktior:D
Tare mi-e ca umbra lui mourinho planeaza deasupra vestiarului lui Milan...:)
De calificat,nu se pune problema sa nu o facem!:D Batem shaktior si celtic acasa,si cu 9 puncte termini pe 1!:D

torn_beton
4th October 2007, 10:46
Nu stiu cat o sa terminati cu 9 puncte pe primul loc in conditiile in care Sahtior au deja 6 puncte, si mai au de jucat acasa si cu voi si cu Benfica.

djsnake81
4th October 2007, 13:12
What an actor Dida... The supporter shot him as a rocket???:evil: