PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Jerry20cm
18th July 2007, 16:32
serios?:D

dardar_3
18th July 2007, 17:20
E chiar serios ma jerry... Ia uite... poti sa le numeri pe degetele de la o mana?...:drak:...


http://img54.imageshack.us/img54/5991/champions7rw9ro3fb0jw9.gif

YoNuTzz
18th July 2007, 17:29
E chiar serios ma jerry... Ia uite... poti sa le numeri pe degetele de la o mana?...:drak:...


http://img54.imageshack.us/img54/5991/champions7rw9ro3fb0jw9.gif

super gifu :ok:

don silvio este cel mai tare conducator de club...ceea ce a reusit milanul in timpul conducerii sale, nu vor reusi cei de la inter niciodata...

Jerry20cm
18th July 2007, 17:32
ia uite mah, sunteti si mama omida:D

n-am ce zice, inseamna ca e bun Becali asta al Italiei.:D

acmilan_nutu
18th July 2007, 17:33
C'e solo un presidente!!! grazie silvio!!!
Voi veti ramane intotdeauna a doua echipa a milanului!!! irriducibili scooteristi!!
@ dardar tare poza!!!!
@tom si jerry
Au trecut 15393 zile de cand interul nu a mai castigat champions league
Au trecut 6598 zile de cand interul nu a mai castigat un scudetto corect!
insa bucurati-va au trecut doar 434 zile de la ultimul trofeu castigat :cupa italia

dardar_3
18th July 2007, 18:16
Jerricule potoleste-te cu apostrofari de genu asta...

Jerry20cm
18th July 2007, 18:18
tom si jerry merge?

dardar_3
18th July 2007, 18:23
Ha...ha...ha...

Ce-am mai ras...:drak:... Nu prea am eu timp la dispozitie slabanogule...:P... ca ti-as fi zis eu cateva mai onestule...:D

steck68
19th July 2007, 11:28
GALLIANI A BARCELLONA (http://www2.qsvs.it/notizia.php?UID=pl116ubaltfsgcfu570rp81222&idnotizia=3968)

acmilan_nutu
19th July 2007, 12:46
50 de milioane de euro pt etoo....eu zic ca este o oferta buna.....am avea un atac stelar.....kaka etoo ronaldo .....parerea mea e ca ac milan va face cel mai rasunator tranfer din europa.... sa vedem!!!
@tom si jerry inter china 3-0 bravo.....sunteti tari..... da 1908 voi siete la secunda squadra di milano!!!

Catalanul
19th July 2007, 16:04
Eto'o va multumeste pentru oferta facuta dar anunta ca ramane la Barça ;)

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=425744&idseccio_PK=803

Jerry20cm
19th July 2007, 16:16
50 de milioane de euro pt etoo....eu zic ca este o oferta buna.....am avea un atac stelar.....kaka etoo ronaldo .....parerea mea e ca ac milan va face cel mai rasunator tranfer din europa.... sa vedem!!!
@tom si jerry inter china 3-0 bravo.....sunteti tari..... da 1908 voi siete la secunda squadra di milano!!!

stiu, muiutule.
si am jucat si cu vreo 10 jucatori de la primavera.

acmilan_nutu
20th July 2007, 02:14
Bine Catalanu .... Ce Sa Facem... Va Trebui Sa Ne Multumim Cu Ronaldinho... Astae Viata E Grea....... Kaka Ronaldinho Ronaldo- Tripleta Magica
@tom Si Jerrysunt Foarte Curios Ce Va Face Perdazurri Sezonul Urmator Cand Toate Lucrurile Incep De La 0 Pentru Toti..... Si Din Primavara O Sa Apara Niste Filme Tari ....de Recomandat Sa Le Vezi MARTI SAU Miercuri De La 9 45.... In Rest Numai De Bine .......stii Cantecuu
Hollywood Hollywod Ci Ne Andiamo Tutti Insieme A Giocare A Holly Wood" Sau " Non Vincete Mai".
W Milan

Catalanul
20th July 2007, 02:47
ronaldinho peste vreo 2-3 ani poate :) numai bine ajunge la media de varsta a echipei voastre :lol: iar dos santos o sa fie mai copt si mai preparat ca sa ii ocupe locul :)

anul acesta niciun jucator de-al Barçei nu va veni la voi, pana si Galliani s-a dat batut asa ca ramaneti cu pofta in cui ;)

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/barcelona/es/desarrollo/1018488.html

acmilan_nutu
21st July 2007, 01:40
batranii astia au castigat champions league....daca ai fi jucat fotbal ai fi stiut ca
tineretea/batranetea se vede pe teren... un jucator batran poate sa alerge mai bine ca unu tanar etc.....nu as numio batranete la milan ci experienta de a face performanta si de a castiga champions league unde?! la atena // ai vazut...tzii minte 94" milan barcelone 4-0.... si eu......

Dani3l
23rd July 2007, 00:53
Milan, riparte l’assalto a Shevchenko Il Milan rilancia: pronto a prendere l’ucraino anche a titolo definitivo Sheva è già in pressing su Abramovich.
Milan, riparte l’assalto a Shevchenko
zoom - galleria

Milan-Shevchenko: contatto. Dopo alcuni giorni di silenzio, il club rossonero è tornato a farsi sentire con l'attaccante ucraino, che non aspettava altro per partire immediatamente all'assalto di Roman Abramovich con il preciso obbiettivo di ottenere il via libera per l'immediato ritorno in Italia. Da Via Turati, hanno fatto sapere a Sheva di essere disposti a riprenderlo anche a titolo definitivo e non più solo in prestito, come era stato prospettato in un primo momento al bomber che, infatti, aveva gradito poco.
Restul articolului http://goal.com/it/Articolo.aspx?ContenutoId=360174
Uitandu-ma pe site-ul oficial al UEFA,n-am putut sa nu remarc o statistica interesanta.Asadar,Eto'o si Ronaldinho,jucatori pe care Milan ar vrea sa-i transfere(unul din cei 2)in editia trecuta de Champions League,au marcat impreuna..3 goluri..:happy Ronaldinho evoluand 720 de minute in Champions League,adica 1 gol la ...4 meciuri:happy in timp ce eto'o sta mai bine,a jucat doar 220 de minute marcand un gol.:happy.Sper sa nu gresesc,insa,cele 2 goluri marcate de Ronaldinho le-a reusit in meciul cu werder bremen si levski sofia.In timp ce unicul gol marcat de eto'o a fost in meciul cu levski.:happy
Probabil pt unii,aceste statistici sunt putin importante,insa n-am putut sa nu ma amuz pe seama evolutiilor,unor jucatori cotati de barcelona la peste 50 de milioane de euro.:happy

dardar_3
23rd July 2007, 09:03
Salutare... am fost plecat cateva zile...:D...


Chiar daca nu transferam nici un jucator nu trebuie sa fie capat de tara...;)

acmilan_nutu
23rd July 2007, 12:01
aM TRANSFERAT CHIAR 2 : DIGAO SI BA...... bOMBA E PE DRUM!!!!

dardar_3
23rd July 2007, 12:27
Digao era jucatorul Milanului... a fost imprumutat la Rimini:ok:...

iar Ba a venit la clubul pe care il iubeste sa isi faca retragerea:ok:

Dani3l
23rd July 2007, 16:23
Azi,Ac Milan s-a reunit,la prezentare a venit si Berlusconi."Sefu" a declarat pt MILAN Channel ca,clubul urmareste 2 jucatori, pentru unul dintre ei incepand tratativele.SHEVA?:D

dardar_3
23rd July 2007, 16:25
Pato din ianuarie... si apoi Deco...:drak:

Jerry20cm
23rd July 2007, 17:16
da, cica sunteti interesati de achizitionare lui Higuita, ca a anuntat ca revine :D:drak:

acmilan_nutu
23rd July 2007, 17:22
io spun ca vor veni ronaldinho si baptista!

Jerry20cm
23rd July 2007, 17:33
auzi, eu nu stiam ca exista AC Milan :groggy:

eu credeam ca in Milano e doar Inter:drak::D

dardar_3
23rd July 2007, 17:58
Bre.... jerricule.... de la caldura se trage?...

Jerry20cm
23rd July 2007, 17:59
cine, ce, unde, care jerry?:D

eu sunt un biet nou user:D

on-topic: cica berlusconi ar fi declarat ca nu-l aduce pe Shevcenko.

YoNuTzz
23rd July 2007, 22:03
bai "big_cohones" scuteste-ne de circ...

Berlusconi 'Trattiamo due grandi attaccanti. Kakà? Nessuno ce lo porterà via'

acmilan_nutu
23rd July 2007, 22:03
noile tricouri ale campioanei europei:
http://nieuwstevoetbalshirts.punt.nl/
@ jerry travestit in big cohones...
in milano exista doar o singura echipa AC MILAN... CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN LUME
DIN 1908 VOI SUNTETI O COMEDIE!!!!

YoNuTzz
23rd July 2007, 23:39
nu cred k astea sunt tricourile...

acmilan_nutu
23rd July 2007, 23:42
http://www.youtube.com/watch?v=jTTehsHhZxU&mode=user&search=
primele imagini cu cei de la milan la milanello!!!1 bine ati revenit baietii!!!
au venit si multi fani ac milan... de remarcat este unitatea galeriei milanului:
Brigate rossonere , Guerrieri Ultras si Milano Boys!!!
Forza raggazi!!!! Anul acesta scudetto!!!!

YoNuTzz
24th July 2007, 11:58
Milan-Real, battaglia per Pato. Marca 'Vuole solo il Madrid'

10:22 del 24 luglio

Alexandre PatoIl Milan punta con decisione sul giovane attaccante brasiliano ma in agguato c'è il Real Madrid. Secondo lo spagnolo Marca, Pedja Mijatovic e Gilmar Veloz, agente di Pato, si sono riuniti sabato al Santiago Bernabeu per parlare della giovane stella brasiliana. La risposta di Veloz secondo il giornale spagnolo sarebbe stata molto esplicita: "Tranquilli, Pato vuole giocare solo nel Real Madrid".


hmmm...

Jerry20cm
24th July 2007, 12:10
da. acum 2 saptamani il dadeau ca si transferat la Chelea, acum cica e si Realul.
prea mare tam-tam pentru putulica asta.

acmilan_nutu
24th July 2007, 23:48
Plecat in vacantza..... milan per sempre!!!

YoNuTzz
25th July 2007, 11:01
Milan: Baptista vicino ai rossoneri

09:34 del 25 luglio

In casa Milan l'unica certezza è che le due punte cui faceva riferimento Berlusconi sono Pato e Julio Baptista.
Per arrivare alla punta del Real Madrid servono piu' di 15 milioni di euro.
Il giocatore non rientra nei piani di Schuster ed i rossoneri sono convinti che le merengues lo molleranno. (La Repubblica)

YoNuTzz
26th July 2007, 12:42
Stampa portoghese, Milan all'assalto di Deco. Pronti 25 mln

Catalanul
26th July 2007, 14:08
O asa oferta Barça nu ar trebui sa o refuze :D mai ales ca Deco nu prea a jucat la randamentul sau maxim sezonul trecut :rolleyes: si oricum... mijlocasi de constructie avem destui :)

YoNuTzz
26th July 2007, 14:58
oricum la cate de bine se pricepe milanul la transferuri, probabil nici pe deco nu vor reusi sa-l ia...

YoNuTzz
27th July 2007, 13:13
se pare k milan are acum 2 obiective: pato, si baptista...

tafu
27th July 2007, 14:14
DE VREO 2-3 ani 100 de nume s-au auzit..situatia chiar devine penibila..:angry:
auzi sa te rogi de barca sa-l ia pe chivu ...e de-a dreptul frustrant:mda:
cand va veni vreun jucator mai de doamne ajuta la Milan ????????

dardar_3
28th July 2007, 15:59
Milan nu are nevoie de jucatori prefacuti ca si Chivu...;)

noi avem campioni mondiali....:ok:

YoNuTzz
28th July 2007, 19:00
am vazut la adidas noile tricouri...bwin-ul acela pus pe negru in fatza e chiar nasol...

YoNuTzz
29th July 2007, 15:58
Pato 'Milan a Porto Alegre per acquistarmi? Fantastico'

Dani3l
30th July 2007, 22:11
http://youtube.com/watch?v=zWuECS4333E golurile din meciul Ac Milan 4-0 Lecco / http://youtube.com/watch?v=r1vgf8k3XY0&mode=user&search= + http://youtube.com/watch?v=ylhuHu1CJdo interviuri

Ray1
30th July 2007, 23:38
milanul anul acesta eu cred ca obiectivul lor va fi campionatul pentru ca e ceva timp de cand nu il castiga.Cu ronaldo de la inceputul anului, milan o sa fie pentru mine favorita la castigarea campionatului.dar pe roma tot nu o sa aiba sansa sa o blokeze:D

YoNuTzz
31st July 2007, 11:25
asha e...ar cam fi cazul sa luam si nou titlul din nou...

acmilan_nutu
31st July 2007, 12:43
Scudetto 2007-2008 este acontat: Ac Milan il va castiga 100%.Insa trebuie sa ne gandim si la Champions league sa facem o figura frumoasa!!! Dupa parerea mea lotul rossonerilor este complet dc ar veni si julio baptista ar fi foarte bine!!!!

YoNuTzz
31st July 2007, 13:30
Scudetto 2007-2008 este acontat: Ac Milan il va castiga 100%.Insa trebuie sa ne gandim si la Champions league sa facem o figura frumoasa!!! Dupa parerea mea lotul rossonerilor este complet dc ar veni si julio baptista ar fi foarte bine!!!!

desi avem cel mai tare mijloc cu seedorf, pirlo, gattuso si kaka, in atac stam cam prost...
ar trebui adus totusi un mare atacant...

Bogdy LFC
31st July 2007, 13:38
Scudetto 2007-2008 este acontat: Ac Milan il va castiga 100%.Insa trebuie sa ne gandim si la Champions league sa facem o figura frumoasa!!! Dupa parerea mea lotul rossonerilor este complet dc ar veni si julio baptista ar fi foarte bine!!!!

Cu tot respectul pt cea mai puternica echipa din lume in acest moment insa eu personal nu cred k poate obtine ambele trofee intr-un sezon.Ma refer la media de varsta a jucatorilor care trebuie sa joace la capacitate maxima fiecare meci de Serie A si CL.Va fi totusi greu...Eu as mai avea rabdare cu Gilardino:D:ok:

effect
31st July 2007, 15:05
Scudetto 2007-2008 este acontat: Ac Milan il va castiga

Da ? Cat ati platit pe el ? :cool:

acmilan_nutu
31st July 2007, 16:18
@ionutz.... aparent as zice ca ai dreptate insa ma bazez pe o explozie a lui aladino gilardino care sa confirme valoarea lui incontestabila..... pe dorinta de victorie si de a face performanta a lui ronnie..... si inzaghi care pare mai pregatit decat oricand pentru a castiga trofee. Surpriza sau nu.... milan channel pe siteul youtube a facut un filmuletz unde kaka este introdus in categoria atacantilor.... Atacanti: Ronaldo kaka inzaghi gilardino...
@BogdyLFC: intradevar nici eu nu preconizez o dubla a milanului anul asta... Insa scudetto ramane prioritar .
@Effect Noi nu platim campionate ca altii si nu avem firme de telecomunicatii pentru a spiona convorbirile adversarilor pentru a castiga un scudetto de carton....Noi castigam numai pe teren si am demonstrat acest lucru cu marile echipe europene bayern manchester liverpool...Si de ce nu am castiga scudetto cand avem cel mai bun lot si cel mai bun jucator din lume magicianul kaka...

YoNuTzz
31st July 2007, 21:27
k valoare oricum suntem mult peste inter, juve sau roma...am demonstrat-o in Europa de atatea ori...

Dani3l
31st July 2007, 22:47
Azi, a avut loc prezentarea noului model de tricou al Milan-ului.
http://img66.imageshack.us/img66/3879/m7001dv5.jpg

Aceasta e adresa magazinului online AC MILAN : http://store.acmilan.com/

YoNuTzz
31st July 2007, 23:14
http://media2.acmilan.com/200707/7673_big.jpg?ver=1


superb... :ok:

cat despre noul tricou...este chiar nasol...nu-mi place sub nici o forma, mai ales bwin pe negru strica totul...cel de anul trecut arata de 10 ori mai bine...

Dani3l
1st August 2007, 00:00
Hmm,nu mi-a atasat poza cu tricoul lui Milan:)
http://img69.imageshack.us/img69/9714/m7001yj7.jpg
Costul unui astfel de tricou:70 euro

YoNuTzz
1st August 2007, 00:17
http://store.acmilan.com/img/prodotti/big/M7001.jpg


http://store.acmilan.com/img/prodotti/big/M7002.jpg


http://store.acmilan.com/img/prodotti/big/M7003.jpg


ce parere aveti, mie mi se par chiar nasoale, doar the third kit mai merge...

Bogdy LFC
1st August 2007, 00:18
Cel alb este exceptional:ok: Ma gandesc sa achizitionez unul :D

Dani3l
1st August 2007, 00:21
Mie imi plac toate trei...chiar vreau sa-mi iau fiecare:D 3 x 70 =210 + 50 transport=260
Tricouri cu Milan 260 euro ,dragostea pt MILAN..NEPRETUITA!:yeah:

YoNuTzz
1st August 2007, 00:25
dap, si cel cu alb merge, dar la cel de baza, bwin-ul pe negru a stricat absolut tot...
de fapt, cred k imi voi comanda unul pe alb...

Jerry20cm
1st August 2007, 00:32
mie imi plac, sunt frumoase.

Jerry20cm
1st August 2007, 00:36
vineri pe tv sport: psv eindhoven - ac milan
duminica pe tv sport: real madrid - ac milan

YoNuTzz
1st August 2007, 00:36
mie mai mult imi plac acestea for training: ce parere avetzi...:D

http://store.acmilan.com/img/prodotti/big/M7091.jpg


http://store.acmilan.com/img/prodotti/big/M7092.jpg

Jerry20cm
1st August 2007, 00:37
astea sunt belea, oare as putea comanda la ac milan, da' sa-i pun sa-mi treca emblema si culorile lui inter :D:D

iuli
1st August 2007, 00:49
O poza cu tricoul alb se poate?

YoNuTzz
1st August 2007, 00:54
O poza cu tricoul alb se poate?

vezi pe pagina anterioara...am postat eu imaginile cu cele 3 tricouri originale...:ok:

acmilan_nutu
1st August 2007, 14:52
Frumoase tricourile!!!

YoNuTzz
1st August 2007, 15:03
cred k o sa iasa un scandal monstru, dak kaka va fi transferat la real madrid...sa speram k NU se va intampla asta...

dardar_3
1st August 2007, 17:38
vestile despre kaka la real sunt fabulatii marca ziarelor de scandal spaniole...

ca si deco la milan... saracu jucator el nici nu stia de ofertele care le-au scris...;)

YoNuTzz
2nd August 2007, 13:41
sa speram k va ramane la noi :D

YoNuTzz
2nd August 2007, 14:21
Pato svela 'E` il Milan la soluzione migliore'

09:39 del 02 agosto

Pato: Pronto un contratto di 5 anni da due milioni a stagione dal Milan per il giovane attaccante brasiliano dell'Internacional.
Il giocatore carioca esce allo scoperta e fa la sua scelta tra Real Madrid e Milan: "I rossoneri sono la soluzione migliore'.
(Gazzetta dello Sport)

acmilan_nutu
2nd August 2007, 16:38
As vrea sa fac si eu cateva precizari cu privire la " transferurile" rossonerilor.Am castigat aproape 50 de milioane de dolari din Champions League.Avem aproape sigur peste 40.000 de mii de abonamente vandute pentru sezonul 2007/2008 deci inca 12 milioane de dolari.Singurele achizitii facute vor fi pato si baptista?! Ori nu stiu eu politica de transferuri al milanului ori ni se pregateste ceva pe 31 august...vezi cazul nesta....Toate echipele sau intarit.. barcelona cu hendry milito abidal etc... Am vazut un inter jucand exceptional cu chivu si suazo....Chiar nu mai inteleg nimic.... Domnul Galliani crede ca avem vreo sansa sa castigam campionatul?!!! Si plecam la moscova cu un atacant pe numele lui aubumeyang... ronaldo gila si inzaghi accidentati...!!!
Concluzia: Ori ni se pregateste ceva .... un tranfer bomba pe ultima suta de metri.... ori avem o conducere incapabila sa transfere jucatori....Anul trecut kaka a tras echipa in spate....este cel mai bun jucator insa ne trebuie neaparat un atacant de valoare si un mijlocas de super clasa.....
Precizez ca asta e opinia mea si accept si alte opinii contrare de genul " echipa este competitiva si asha...." etc !!

dardar_3
2nd August 2007, 17:04
aubemayang o sa fie titluar in 2-3 ani la Milan:ok:... iar cei trei atacanti vor fi apti pentru finala:ok:

YoNuTzz
2nd August 2007, 17:53
tind sa fiu de acord cu nutu...desi avem o echipa mare, care a castigat UCL, nu este posibil k in fiecare vara, conducerea sa nu reuseasca sa faca un transfer...suntem una dintre cele mai bogate echipe din lume...anul trecut am luat atatia bani pe sheva, am luat o gramada de bani din Champions League, din drepturile tv, acum abonamentele, si am cheltuit 0 euro ptr transferuri...

acmilan_nutu
2nd August 2007, 18:11
Gandirea noastra mi se pare logica ionutzz.... si chiar nu o zic cu rautate deoarece tzin cu milan de cand ma stiu...insa mi se pare absurd sa nu aduci nici un jucator de calitate avand un buget extrem de mare...
Dupa cum am mai spus... ori berlusconi se gandeste la o lovitura pe ultima suta de metri ori eu nu mai inteleg nimic.....
Ps: Si sa numi ziceti ca jankulowsky da o sigurantza asha mare apararii ca nu va cred.....

Dani3l
3rd August 2007, 10:26
Il grande talento Alexandre Pato si allenerà con il Milan e potrà giocare le partite amichevoli a partire dal 3 settembre 2007. Dal 3 gennaio 2008 in poi potrà disputare anche le partite ufficiali. Con questo scarno contenuto la società rossonera annuncia l'arrivo del giocatore brasiliano, che sarà sabato a Milano per firmare un contratto di 5 anni e sottoporsi alle visite mediche di rito.
acmilan.com
Pato oficial a semnat cu Ac Milan.

SAN PAOLO (Brasile), 2 agosto 2007 - Pato è del Milan. Mancano soltanto alcuni dettagli, ma è già certo che domani la stella dell’Internacional sarà a Milano insieme al padre, all’agente Veloz e al d.g. rossonero Braida. Grande soddisfazione per i dirigenti rossoneri e per il giocatore che così potrà coronare il sogno di giocare insieme a Ronaldo. Ieri l’Internacional lo ha autorizzato ad allenarsi con i rossoneri sin da settembre al compimento dei 18 anni. Potrà anche giocare in amichevole e non è escluso che debutti già il 7 a Kiev per l’amichevole con la Dinamo. Per le gare ufficiali bisognerà attendere gennaio, visto che i club italiani non possono tesserare più di un extracominitario all'anno.
RIUNIONE - Intorno alle 15 di ieri (le 20 in Italia), nella sede dell’Internacional a Porto Alegre, il d.g. Ariedo Braida, accompagnato dagli avvocati Lorenzo Cantamessa e Chicco Capellini, ha chiuso l’operazione Pato con la società proprietaria del cartellino. Il costo è di 22 milioni di euro. Tanti se si considera che Pato compirà 18 anni soltanto il prossimo 2 settembre, ma pochi se si valuta il ragazzo come un potenziale fuoriclasse. Alla riunione per la definizione dei dettagli erano presenti il presidente dell’Internacional Piffero, il procuratore Gilmar Veloz, il padre di Pato, il senhor Geraldo, e lo stesso Pato che ha voluto seguire da vicino lo sviluppo dell’operazione.
TELEFONO - Pato ha parlato al telefono con Adriano Galliani che ha vissuto dal "buen retiro" di Forte dei Marmi tutte le fasi della trattativa. Nessuna dichiarazione, soprattutto per scaramanzia, da parte dell’amministratore delegato rossonero, che è comunque facile immaginare molto soddisfatto. Nelle ultime ore, infatti, c’erano stati i rilanci del Real Madrid e soprattutto del Chelsea, due società che avevano messo gli occhi su Pato più o meno nello stesso periodo in cui il Milan aveva lanciato la sua offensiva. Senza dimenticare che pure l’Inter ha seguito con interesse la vicenda sino alla fine. Ma i rossoneri sono stati più rapidi, più decisi e più convincenti. E così hanno portato quello che era diventato il primo obiettivo di mercato. Il cosiddetto mister X.
CONTRATTO - Al giocatore verrà fatto firmare un precontratto, in attesa di siglare quello ufficiale da depositare in Lega alla riapertura delle liste in gennaio. In totale a Pato andranno 10 milioni di euro netti per cinque anni, con un compenso annuo destinato a salire. Il Milan ha assicurato alla famiglia che si occuperà del giocatore sia per quanto riguarda la vita sul campo sia per gli aspetti extrasportivi. E’ stata proprio la serietà della società rossonera a convincere il padre Geraldo che, nei giorni scorsi, si era mosso dallo Stato di Paranà fino al Rio Grande do Sul per seguire direttamente la vicenda del trasferimento del figlio. Con il padre, anche la moglie Roseli e un assistente sociale che aveva aiutato Pato nell’inserimento a Porto Alegre.
I DETTAGLI - Nella frase cruciale della trattativa ha pesato molto anche la volontà del giocatore di anticipare i tempi del suo sbarco in Italia. L’Internacional avrebbe voluto tenerlo sino a dicembre, ma il giocatore ha preferito entrare nell’ambiente rossonero in maniera soft. Ora sbarcherà per le visite mediche. Poi, però, tornerà subito a casa per le vacanze e festeggiare a casa il diciottesimo compleanno. Poi, da maggiorenne comincerà la sua vera avventura rossonera. Sulle orme delle altre stelle brasiliane del Milan.
http://www.gazzetta.it/Calcio/Primo_Piano/2007/08_Agosto/02/pato.shtml

dardar_3
3rd August 2007, 10:34
/OLE/


http://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gif

YoNuTzz
3rd August 2007, 10:44
Il Milan ha preso Pato. Sabato arriva a Milano

23:59 del 02 agosto

Pato

Il Milan ha preso Pato. L'attaccante dell'Internacional di Porto Alegre firmerà un contratto di 5 anni. A rivelarlo è Sky, che annuncia anche le prime parole del giocatore "Sono felice di giocare nel Milan con il mio idolo Ronaldo". Pato arriverà in Italia sabato con Ariedo Braida.
"Il grande talento Alexandre Pato - si legge in una nota ufficiale apparsa sul sito rossonero - si allenerà con il Milan e potrà giocare le partite amichevoli a partire dal 3 settembre 2007. Dal 3 gennaio 2008 in poi potrà disputare anche le partite ufficiali".
Intanto l'agente del calciatore Gilmar Veloz dice "Questo primo contratto di Pato col Milan durerà cinque anni. Domani ci imbarcheremo sul volo per Milano".

acmilan_nutu
3rd August 2007, 11:10
Ufficiale: Pato è del Milan
Domani sarà già in Italia
Poate sa joace numai din ianuarie insa va participa cu echipa la amicale.
Am si eu o intrebare: Pato poate sa joace din ianuarie ...insa va putea juca in Champion League avand in vedere ca a jucat in alte competitii fotbalistice?!

YoNuTzz
3rd August 2007, 11:21
parerea mea k da...nu ar fi putut juca doar dak juca cu o alta echipa in Uefa Champions League...

YoNuTzz
3rd August 2007, 16:31
17:30 PSV Eindhoven - AC MILAN...

acmilan_nutu
4th August 2007, 01:12
psv milan 4-3 .Dupa 90 terminate la egalitate 0-0 sa trecut direct la executarea penalty-urilor unde gourcuff si seedorf au ratat!!! Mi sa parut un Milan destul de bine asezat in teren insa conditia fizica a lasat de dorit tinand cont ca sunt 10 zile de cand sa reunit lotul.Fara gila inzaghi si ronnie ... aubameyang nu a stralucit insa per total a fost un meci de pregatire reusit.

dardar_3
4th August 2007, 01:26
Asta e...:D.. n-au vrut sa joace cu Kaka impotriva lu real...:D.... o sa l-il prezinte in sferturi sau in semifinala de UCL:D

acmilan_nutu
4th August 2007, 12:30
Galliani a declarat campania de " transferuri" inchisa!!!

YoNuTzz
4th August 2007, 13:28
Galliani a declarat campania de " transferuri" inchisa!!!

doamne...incredibil, acum am citit k varianta baptista a cazut definitiv, si acum in loc sa se gaseasca rapid o alta varianta...galliani anuntza k nu se mai fac transferuri... :(

acmilan_nutu
4th August 2007, 19:00
incredibil! Practic nu am facut nici un transfer....Nu mai inteleg nimic

Dani3l
5th August 2007, 17:27
Cine are user pe www.bwin.de poate vedea meciul lokomotiv moscova - ac milan live video pe acest site.

milanezu
5th August 2007, 18:00
Cine are user pe www.bwin.de poate vedea meciul lokomotiv moscova - ac milan live video pe acest site.

ce dracu sa vezi cum o furam?
deja ii 3-1.
cu echipa aliniata nici nu mir.:headbang::headbang:

milanezu
5th August 2007, 20:13
wow pe final au avut o tresarire de orgoliu.
3-3.
si am castigat la pen.

dumy84
5th August 2007, 21:08
Am inceput intr-un sistem defensiv (4-4-1-1), doar cu tanarul Aubameyang in fata si cu Kaka in spatele sau. Sper ca Ancelotti sa nu-si pastreze obiceiul si in campionat :(

juventino
5th August 2007, 21:51
Am auzit ca Milanul i-ar fi luat pe Ronaldinho, Sheva, Baptista, Eto'o etc :D:D Sa fie ceea ce italienii numesc fantacalcio?

YoNuTzz
5th August 2007, 22:00
Am auzit ca Milanul i-ar fi luat pe Ronaldinho, Sheva, Baptista, Eto'o etc :D:D Sa fie ceea ce italienii numesc fantacalcio?

la cele 4 postari ale tale, mai bine ai fi mai discret in afirmatii :rosu:

YoNuTzz
5th August 2007, 22:01
cat despre meci, fara atacanti e greu...unde sunt transferurile ? nimeni nu stie...

juventino
5th August 2007, 22:02
Imi pare rau daca te-am ofensat...
Dar totusi, vorba lunga ca a lui Galliani mai rar...bine ca l-ati luat pe Pato...v-a mai crescut media de varsta :D:D

YoNuTzz
5th August 2007, 22:20
adevarul k milan mereu dezamageste in mercato, dar ceea ce e este important e k NU o face in meciuri...
nu ai cum sa contesti o echipa care castiga Uefa Champions League dupa ce trece de nume k Bayern, Man Utd, Liverpool...

juventino
5th August 2007, 22:22
Liverpool? :D:D i-ati batut anul trecut...dar cuptorul minune ce mai face? :D:D

acmilan_nutu
6th August 2007, 12:03
Am vazut meciul lokomotiv milan!!! Am vazut un brocchi genial.....Bv si sper ca carleto sa-l foloseasca mai des!!!
@juventino..... tu zici de galliani dar uitate la mogi ce tia facut.....este curios ca acum intri si scrii .... de ce nai facuto cand era juventus in serie b?!
Si vorbim despre conducerea ta?! Cum se face ca lati dat afara e deschamps omul care va adus in serie A?! Ati avut nevoie de el si apoi lati dat afara..asha ceva la milan nu se face ...!!!

YoNuTzz
6th August 2007, 12:06
pai poate deschamps nu era de acord k juve acum cand a revenit in seria A, sa-si reia obiceiurile proaste...:happy

acmilan_nutu
6th August 2007, 12:07
Statistica: De fiecare data cand juventus inter milan roma napoli si genoa au fost in serie a echipa care a reusit sa cucereasca lo scudetto de cele mai multe ori a fost .....Ac Milan!!! Sa speram al un campionat corect si milan sa fie campioana italiei pentru a 18 oara.

YoNuTzz
6th August 2007, 12:10
PATO CON LA MAGLIA DEL MILAN

http://media2.acmilan.com/200708/7732_big.jpg?ver=2

YoNuTzz
6th August 2007, 12:16
Statistica: De fiecare data cand juventus inter milan roma napoli si genoa au fost in serie a echipa care a reusit sa cucereasca lo scudetto de cele mai multe ori a fost .....Ac Milan!!! Sa speram al un campionat corect si milan sa fie campioana italiei pentru a 18 oara.

dupa Champions League anul trecut, anul asta ar fi perfect un Scudetto :ok:

YoNuTzz
6th August 2007, 16:46
am vzt si eu rezumatul meciului...
ceea ce nu mi-a placut a fost nr. mare de ocazii pe care lokomotiv le-a avut la poarta noastra...
surprinzator, mi-a placut brocchi...si faptul k toti cei 5 jucatori au transformat la penalty-uri...

acmilan_nutu
6th August 2007, 16:46
spectacolo rossonero: http://www.youtube.com/watch?v=ohi9VdMhyVY

juventino
7th August 2007, 20:36
@juventino..... tu zici de galliani dar uitate la mogi ce tia facut.....este curios ca acum intri si scrii .... de ce nai facuto cand era juventus in serie b?!
Si vorbim despre conducerea ta?! Cum se face ca lati dat afara e deschamps omul care va adus in serie A?! Ati avut nevoie de el si apoi lati dat afara..asha ceva la milan nu se face ...!!!
Mi-e greu sa te urmaresc...mde, gramatica asta :D
N-am intrat sa scriu despre Juve in B fiindca nu eram inscris pe forum, dar pot sa-ti povestesc toate meciurile daca vrei.
Despre Moggi, numai de bine...de tap ispasitor ai auzit?
Deschamps a ales sa nu mai continue, treaba lui. Nu sunt incantat de Ranieri, dar ma bazez pe baieti sezonul asta :ok:

acmilan_nutu
7th August 2007, 22:03
@juventino Stiu ca e foarte greu sa ma urmaresti.Eu castig champions league si tu debea intri in A.Am auzit de tap ispasitor....insa am vazut si meciurile batranei doamne si chiar mi sau parut trucate.Arbitri tineau cu voi si favorizau juventusul etapa de etapa.De ce nu ai puterea sa recunosti ca ati jucat murdar.
Intrebare: Dc erati asha de buni in campionatul italiei de ce nu confirmati in europa in champions league
Raspuns: in Italia erati ajutati in europa erati de unii singuri!!
iti urez mult succes cu juventus si .... sa nu mai furati da?!!!!
O seara excelenta!!

YoNuTzz
7th August 2007, 22:53
nici nu se pune problema faptul k milan a fost si este mult peste juve...dovada o reprezinta parcursul european din fiecare an...

juventino
8th August 2007, 20:48
Stiu ca e foarte greu sa ma urmaresti.Eu castig champions league si tu debea intri in A.
Te urmaresc greu fiindca scrii cu picioarele...dar nu-i nimic, tu sa fii sanatos! :D Ai dreptate, noi suntem nou-promovati, iar voi sunteti incununati cu laurii CL, castigata pe merit.

Am auzit de tap ispasitor....insa am vazut si meciurile batranei doamne si chiar mi sau parut trucate.Arbitri tineau cu voi si favorizau juventusul etapa de etapa.De ce nu ai puterea sa recunosti ca ati jucat murdar.
Trucate? ti s-au parut...daca vrei sa vezi meciuri trucate, urmareste Totonero :D Recunosc, am jucat murdar, mai ales in 2003, in ultima etapa, cea cu Perugia. Eram plini de noroi, sa dea al de sus numai de bine lui Collina :mda:

Intrebare: Dc erati asha de buni in campionatul italiei de ce nu confirmati in europa in champions league
Raspuns: in Italia erati ajutati in europa erati de unii singuri!!
vad ca ti-ai raspuns singur, bravo. Nu uita ca din '96 incoace am jucat si noi oarece finale de CL.

iti urez mult succes cu juventus si .... sa nu mai furati da?!!!!
Mersi, la fel si voua. Aveti grija in derbyul cu Inter sa nu va mai faceti de ras ;) promit sa nu mai furam (?) si sa castigam anul acesta scudetto pe bune :happy:

YoNuTzz
8th August 2007, 22:45
juventino, dar vad k ai pretentii...din primul an, vrei si scudetto...lasa-ma sa-ti spun k va fi cam greu ptr. juve anul acesta...
cat despre derby-urile cu inter, stai u linistit k i-am batut ani la randul si in tur si in retur, i-am scos din Uefa Champions League odata in sferturi odata in semifinale...

acmilan_nutu
8th August 2007, 23:35
@juventino Intradevar aveti un ushor avataj tinand cont ca noi o sa fim angrenati in Champions League cand voi o sa fiti odihniti si veti putea pregati mai bine meciurile din campionat...insa lotul vostru este cam subtzirel ceea cemi da sperantze ca Milanul ar putea castiga al 18- lea scudetto!!!!
Cat despre derbyurile milan inter....nu uita cine a inventat cantecu asta " Non vicete maii!!! Non Vicete mai" .O sai umilit anul asta in campionat stai linstit!!!
Din 1908 ei sunt a doua echipa din Milano!

YoNuTzz
8th August 2007, 23:40
noi avem primul 11 foarte bun...unele rezerve nu prea sunt de milan, de-al de favalli, simic etc...
oricum dak e sa se joace pe bune, batalia ptr scudetto se va da intre milan si inter...pe juve nu o vad momentan in stare sa ia titlul...

YoNuTzz
9th August 2007, 13:27
Agente Ronaldinho: 'Offerta da 60 mln del Milan'
sa fie ink o oferta refuzata, sau chiar asta sa fie lovitura verii...ce ziceti ?

Catalanul
9th August 2007, 13:36
fratele lui ronaldinho si totodata agentul sau neaga vreo reuniune avuta cu Galliani asa cum anuntase presa italiana

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=431409&idseccio_PK=803

Jerry20cm
9th August 2007, 13:37
da, a declarat ca Barca a refuzat din start oferta.

YoNuTzz
9th August 2007, 14:35
era de asteptat...

acmilan_nutu
9th August 2007, 14:58
La multi ani Superpippo Inzaghi!!!!!Tanti auguri si tine-o tot asha!!!
" Nu eu sunt indragostit de gol ci golul este indragostit de mine" P.Inzaghi

YoNuTzz
9th August 2007, 15:01
la multi ani pippo !
/OLE/

YoNuTzz
9th August 2007, 23:31
real betis - milan 0-0 la pauza, meciul e transmis live pe telesport...

YoNuTzz
10th August 2007, 00:33
final: betis - milan 1-0...
desi milanul a facut un joc bun, e greu fara atacantzi...
dak pana si ratatii aia de la telesport faceau panarama de gilardino, va dati seama...
campania de achizitii, un adevarat esec...

doolg
10th August 2007, 10:52
Hello everyone,

I have a question. Maybe someone here knows something about this silver coin.
I will be grateful for any info about it.
You can take look at it at
http://imajr.com/1_220769
http://imajr.com/2_220770

acmilan_nutu
10th August 2007, 12:17
am urmarit si eu meciul betis ac milan.Am tot crezut intr-o explozie a lui gilardino insa nu ..sa dovedit inca o data ca e un jucator ghinionist,rateaza extrem de mult si cand da gol o face fara sa aduca schimbari majore in ecuatia meciului.Sincer ma asteptam mai mult de la kaka seedorf si Gourcuff.
Nu am nici un evidentiat.A fost un test bun dar am un feeling ca ne lipseste ceva....

YoNuTzz
10th August 2007, 12:46
mie imi place mijlocul lui milan, in schimb sper sa nu fie kaka cu gandul mai mult la real madrid, decat la milan, k ieri n-a jucat nimik...

milanezu
10th August 2007, 18:07
mie imi place mijlocul lui milan, in schimb sper sa nu fie kaka cu gandul mai mult la real madrid, decat la milan, k ieri n-a jucat nimik...

:happy:happy:happy
zau ca asta ii tare.
mai multe?

YoNuTzz
11th August 2007, 15:17
Galliani promette: Emerson o Motta subito al Milan
astia sunt marii jucatori ???

acmilan_nutu
12th August 2007, 15:02
cam no:(........

dardar_3
13th August 2007, 14:46
Storari a fost transferat la Levante.... hmmm.. a ramas doar Rossi si Dida:mda:... sper sa vina Amelia mai repede...:D

Catalanul
13th August 2007, 14:52
e bun de ceva storari asta ? :D ca levante sta cam prost la capitolul portari :(

nu de alta dar vreau sa stiu daca va fi in stare sa il inlocuiasca cu brio pe Molina :) :P

dardar_3
13th August 2007, 14:53
Maine la ora 21.40 incepe Trofeul Tim intre Milan, juve si inter.:D


@Catalanu: Storari nu e slbautz insa nu e de liga campionilor...:mda:... si nu prea a prins prima echipa la Milan

Catalanul
13th August 2007, 14:55
las' ca nu ne trebe' noua portar de liga campionilor :D sa fie in stare sa ne salveze de la retrogradare si sa apere vreo 2-3 penalty-uri de-alungul campionatului si atunci putem spune ca am facut o achizitie buna :D

dardar_3
13th August 2007, 15:01
Pai puteti sa il luati pe Carlos sau Andrey...:drak:... oricum voi nu prea ati stat bine la capitolul portari cam de mult timp:D

YoNuTzz
13th August 2007, 15:13
Maine la ora 21.40 incepe Trofeul Tim intre Milan, juve si inter.:D

pff, si maine e si lazio - dinamo cam la aceasi ora...:(

Dani3l
13th August 2007, 21:21
Pentru cei care se luau de varsta jucatorilor lui Ac Milan.Asadar, Ac Milan are o medie de varsta de 27,4 ani,in timp ce inter are o medie de 27,5.;) Aceasta medie de varsta e una numai buna perfomantei sportive.

YoNuTzz
13th August 2007, 21:32
Pentru cei care se luau de varsta jucatorilor lui Ac Milan.Asadar, Ac Milan are o medie de varsta de 27,4 ani,in timp ce inter are o medie de 27,5.;) Aceasta medie de varsta e una numai buna perfomantei sportive.

asha este...dar repet...noi nu avem atacantzi...:(

juventino
14th August 2007, 21:35
Milanistilor, sunteti pregatiti de TIM? :D:D

dardar_3
14th August 2007, 22:42
:happy...

Binenteles... pe voi v-au batut amaratii aia de la inter...:drak:

juventino
14th August 2007, 22:54
Am jucat mai bine ca ei. La 11 m, Ranieri a vrut sa vada cum bat noile achizitii.
Unde e Ronaldo? :D

dardar_3
14th August 2007, 23:23
Goooollll.... Gila:drak:...


milan-juve 1-0

YoNuTzz
14th August 2007, 23:45
Milanistilor, sunteti pregatiti de TIM? :D:D

da, noi suntem, dar voi se pare k nu ati fost...ati luat bataie si de la tristi la penalty, iar noi am demonstrat k suntem cu o clasa peste voi :drak:

cand a scapat gila singur cu portarul eram sigur k va rata :happy dar se pare k nu a fost asha...

juventino
14th August 2007, 23:45
Meci din nou bun al lui Juve. Milan a marcat norocos, intr-o perioada dominata clar de Juve. Milan e rupta fara Pirlo, Kaka s-a vazut doar dupa gol, iar Gilardino a invatat multe de la Inzaghi: un oportunist clasic :D
Una peste alta, eu sunt multumit de cum jucam :ok:

YoNuTzz
14th August 2007, 23:50
Meci din nou bun al lui Juve. Milan a marcat norocos, intr-o perioada dominata clar de Juve. Milan e rupta fara Pirlo, Kaka s-a vazut doar dupa gol, iar Gilardino a invatat multe de la Inzaghi: un oportunist clasic :D
Una peste alta, eu sunt multumit de cum jucam :ok:

asha e, ati jucat destul de bine, dar nu aveti experienta necesara momentan ptr scudetto, si nici lotul atat de puternic precum al lui milan...

juventino
14th August 2007, 23:54
Daca am jucat destul de bine inseamna ca voi nu sunteti "cu o clasa" peste noi ;) oricum, Interul va castiga trofeul, doar trebuie sa se multumeasca si ei cu ceva sezonul asta :D:D

YoNuTzz
14th August 2007, 23:58
Daca am jucat destul de bine inseamna ca voi nu sunteti "cu o clasa" peste noi ;) oricum, Interul va castiga trofeul, doar trebuie sa se multumeasca si ei cu ceva sezonul asta :D:D

pai dak stau sa ma gandesc mai bine, e posibil sa ai dreptate...Champions League este un vis ptr. ei, Scudetto acum mai greu, cand totul porneste de la 0, nu k anul trecut...
s-ar putea sa ia totusi Cupa Italiei :lol:

YoNuTzz
15th August 2007, 00:26
ii dominam pe inter in mod categoric...imi place ce vad :ok:

acmilan_nutu
15th August 2007, 00:35
Forza cuore rossonero!! Am batut puscariasii... Aladino Gilardino sei il migliore!!!
Felicitam echipa inter pentru trofeul Tim ...Sa se uite bine la el ca numai pe asta il va avea in acest sezon!!!

YoNuTzz
15th August 2007, 00:54
desi am pierdut, am jucat mai bine k inter...:ok:

Trofeo TIM
= Rezultate =

Inter - Juventus 0-0 (5-4 penalty)
Milan - Juventus 1-0
Milan - Inter 0-1

Jerry20cm
15th August 2007, 10:12
ii dominam pe inter in mod categoric...imi place ce vad :ok:

fara J.Cesar, Materazzi, Maxwell, Chivu, Figo, Vieira, Dacourt, Stankovic, Ibrahimovic si Suazo :ok:

unde mai pui ca tot v-am batut:rolleyes:

Jerry20cm
15th August 2007, 10:15
:happy...

Binenteles... pe voi v-au batut amaratii aia de la inter...:drak:

amaratii aia facut instructie cu voi ... cu rezervele :happy:happy:happy

cea mai tare faza a facut-o Fatic (da dardarica, unu' de pe la Primavera, cu d-astia v-am batut:drak:) care a driblat vreo 2 jucatori fantastic.

Dani3l
15th August 2007, 10:19
Jerry,stai flex..sunt amicale,se stie,voi astia de la inter sunteti cei mai tari in amicale..in oficiale mai dati peste valencia,villareal :yeah:

Jerry20cm
15th August 2007, 10:32
eu sa stau flex, mah Dane?:D
pai nu-i vezi pe milanistii tai, dupa ce ca ati luat bataie de la Inter 2, tot ei comenteaza ...

exact, 2-1 si 4-3, alea imi plac si mai mult.:drak:
acum ... sa vina SUPERCUPA :cool:

Dani3l
15th August 2007, 10:37
Nu pun pretz pe rezultatele din amicale...see Steaua;) Un amical e altceva fata de un meci oficial...alta concentrare,alta atitudine,samd.Da,asa e,sa vina Supercupa Europei!:yeah: Stiam eu ca tu esti fan AC MILAN!:drak: :D

Jerry20cm
15th August 2007, 10:57
da bineinteles ca e alta concentrare in meciurile oficiale. eu nu stau sa ma bucur pentru o victorie intr-un meci amical, da' cand am avzut ce se discuta pe aici ... :rolleyes:

va bate Boca de suna apa in voi:drak:

Dani3l
15th August 2007, 11:02
Da ,da... jerry,asa ai zis si cand ati jucat cu valencia si villareal, ii facem ,ii distrugem ,samd..hai,hai:D
Revenind la cea mai GLORIOASA ECHIPA DIN ISTORA FOTBALULUI:AC MILAN.
Se pare ca Galliani vrea sa dea 10 mil pe Emerson.Azi,cel tarziu maine se termina afacerea sau nu ,cu real.:)

Jerry20cm
15th August 2007, 11:09
prost transfer
n-aveti ce face cu ala, mai bine luati unu tanar, care sa creasca pe langa Ambrosini, Gatuso, Pirlo;)

Dani3l
15th August 2007, 12:20
prost transfer
n-aveti ce face cu ala, mai bine luati unu tanar, care sa creasca pe langa Ambrosini, Gatuso, Pirlo;)
Am sa-i dau un sms lui Galliani sa-l ia pe Bicfalvi!:yeah::yeah:;)

YoNuTzz
15th August 2007, 15:07
da bineinteles ca e alta concentrare in meciurile oficiale. eu nu stau sa ma bucur pentru o victorie intr-un meci amical, da' cand am avzut ce se discuta pe aici ... :rolleyes:

va bate Boca de suna apa in voi:drak:

lol...chiar esti amuzant azi...:ok:

YoNuTzz
15th August 2007, 15:08
cat despre emerson...a cazut transferul...mai bine :ok:

juventino
15th August 2007, 20:17
Tot batrana echipa are Milan. Aseara, daca nu erau Kaka si Gilardino in teren, ziceam ca suntem la vreun "remember" :D:D Si Nedved parea tinerel fata de milanezi :D:D

YoNuTzz
15th August 2007, 20:53
batrana, nebatrana...suntem campionii europei...:ok:

juventino
15th August 2007, 20:58
Odata si-odata tot va trebui sa va cumparati tineri si sa scoateti la pensie din veterani. Vad ca ati inceput cu Costacurta...sunteti pe drumul cel bun. L-ati cumparat si pe Pato...deci se poate :D

YoNuTzz
16th August 2007, 04:54
am citit o stire interesanta pe calciomercato:
'As', accordo Milan-Real per Baptista

hmm...

acmilan_nutu
17th August 2007, 00:54
Stiri peste stiri si ac milan nu transfera nimic..... Sa vedem la lucru echipa maine la trofeul luigi berlusconi . Ancelotii a declarat ca acest meci va fi un ultim antrenament pt meciurile oficiale si asteapta de la echipa o mobilitate mai mare!!
Forza cuore rossonero!! Sa invingem puscariasii!!!

YoNuTzz
17th August 2007, 01:42
ii batem lejer :ok:

acmilan_nutu
17th August 2007, 12:36
echipa de start in trofeul luigi berlusconi:
Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf; Gilardino
Sa speram intro revenire spectaculoasa a lui Aladino Gilardino!! Vreau sasi aduca aminte de golurile marcate pentru parma!!!
Si un mic sfat pentru ancelotti daca ma aude: pe marek jankulowski las baga un pic mai sus .. mijlocas stanga!!
Foirza cuore rossonero!!

Universal
17th August 2007, 15:06
Berlusconi Cup :D incredibil...

dardar_3
17th August 2007, 16:10
am citit o stire interesanta pe calciomercato:
'As', accordo Milan-Real per Baptista

hmm...


E fumat de mult Baptista asta... nu o sa il luam ... se para ca Mijatovic nu mai vrea afaceri cu don Silvio:drak:...


O stire de ultima ora il da pe Carlos Eduardo(AML=attacking left mid.) de la Gremio in curtea Milanului.... Intrucat Pato primeste cartea verde in ianuarie, e posibil sa vina Carlos Eduardo acum...:D... Sa vedem... daca nu acum si la anul e bine...:D


Berlusconi Cup :D incredibil...

De ce?...:o:

E un meci amical intre cele mai titrate echipe din Italia... plus ca e un test util atat pentru juventus de a se acomoda cu aerul rece al inaltimilor:drak:... dar si pentru Milan de a rula lotu:D

Universal
17th August 2007, 16:11
pai..Berlusconi Cup..nu putea alege si ei alt nume :D

dardar_3
17th August 2007, 16:13
:)... Uni... Berlusconi a facut atatea pentru fotbalul din Italia... timp de 22 de ani a strans trofee mai multe decat inter in toata istoria ei...:D

dardar_3
17th August 2007, 17:12
Campionatul din Malayesia:

http://img240.imageshack.us/img240/6008/malayesiamo2.jpg

acmilan_nutu
17th August 2007, 17:58
Atentie se chiama trofeul LUIGI BERLUSCONI- Acest trofeu este dedicat tatalui Lui Silvio Berlusconi!
Seedorf : " Peste o saptamana vom fi pregatiti 100%"

milaneza9
17th August 2007, 20:30
Atentie se chiama trofeul LUIGI BERLUSCONI- Acest trofeu este dedicat tatalui Lui Silvio Berlusconi!
Seedorf : " Peste o saptamana vom fi pregatiti 100%"


pai normal,pt k trebuie sa cucerim SUPERCUPA EUROPEI!:drak:


P.S:M am mutat si eu aici la voi pe forum.

FORZZZA MILAN.

Dani3l
17th August 2007, 21:10
Milaneza,bun venit.:ok: Sfat,stai departe de nutu si interistul jerry...ambii dauneaza grav.:D
Degeaba zici ca esti din Milano,daca in loc sa fii pe SAN SIRO.....esti pe un forum....:happy
Ca veni vb de San Siro, ia sa pun cateva poze facute pe stadion,acu 2 ierni:D
http://img404.imageshack.us/img404/9550/copyofcurvachecontaex2.jpg
Muzeul din incinta stadionului San Siro,aici n-ai voie sa faci poze...we did:D
http://img529.imageshack.us/img529/5737/championsleague2003rf3.jpg
Galeriile Corso de langa Piazza del Duomo.
http://img235.imageshack.us/img235/4849/dscf4528kx5.jpg[/URL]

YoNuTzz
17th August 2007, 21:18
desi este un amical eu chiar sper sa-i batem pe juventini in seara asta...
Milaneza, bun venit, si iti urez cat mai multe postari :ok:
Cat despre cine spunea Daniel sa te feresti, este vorba de Nutu, si nu de mine ( asta k sa nu se creeze vreo confuzie :D )

Forza MILAN !

juventino
17th August 2007, 21:38
Forza cuore rossonero!! Sa invingem puscariasii!!!
Auzi milanutule, de ce nu vorbesti tu frumos? Daca veti fi mai buni, toata stima, daca nu, joc de glezne. Si nu mai vorbi de puscariasi, ca sa nu-ti aduc aminte de ce vi se spune bbilan.

Dani3l
17th August 2007, 22:38
Oioioi Oioioi Pippo Inzaghi Segna per noi!
1-0 MILAN,min 43:D

YoNuTzz
17th August 2007, 22:45
1-0 la pauza...gol Grande Pippo :D

juventino, scuza-l pe nutu...:ok:

YoNuTzz
17th August 2007, 22:58
gooool 2-0...din nou Pippo...:D
sa ne asteptam oare la un hattrick de la pippo ?

Universal
17th August 2007, 23:21
Asa nu se mai satura :D

Ole Milan :D

Ea, Inter si Fiorentina is preferatele mele in Italia :D

Forza Milan :yeah:

YoNuTzz
17th August 2007, 23:34
Asa nu se mai satura :D

Ole Milan :D

Ea, Inter si Fiorentina is preferatele mele in Italia :D

Forza Milan :yeah:

si Milan si Inter...ciudat...:shocked:

razwan_vs
17th August 2007, 23:38
inzaghi rullz :D

YoNuTzz
17th August 2007, 23:44
2-0...:ok:
un meci foarte bun facut de cele 2 echipe, mai mult decat un amical...
juve nu are deloc o echipa rea, dar s-a vzt experientza milanului :D

Dani3l
18th August 2007, 00:02
A revenit juve..a se citi,fura cu arbitrii..cum sa nu dai un 11 m ca cel asupra lui gilardino?:happy...

acmilan_nutu
18th August 2007, 00:20
Trofeo berlusconni Ac Milan - juventus 2-0 !!! Dubla Superpippo Inzaghi!!! Jocul echipei mi sa parut unu de foarte buna calitate in conditiile in care din echipa de baza au lipsit il fenomeno ronaldo si magicianul kaka.Baghera la panthera Dida s-a achitat sigur de sarcini si a aparat exceptional suturile lui nedved del piero si tiago.
Evidentiati: pippo inzaghi, Dida,brocchi, kaladze si gourcuff
Gilardino nu a jucat exceptional si este singurul jucator de la milan care as vrea sa plece
Btw: 11 metriiiiiiii domnule arbitru la gilardino....Nocerino a crezut cai tricoul lui si la tras pe gilardino sai ya tricoul.....3-0 suna mai bine
maxima si sper sa revina ronaldo si kaka pentru supercupa europei.Corect aVerdict: Intr-o saptaman cred ca echipa va fi in forma r fi ca Ancelotti sa utilizeze aceiasi echipa ca si in finala CL deoarece acesti jucatori si-au castigat dreptul sa joace in supercupa.
O echipa perfecta a milanului dupa parearea mea ar fi fost cu fundasul cris de la lyon si fernando torres ex atletico madrid!!!
@Milaneza9- Ma bucur ca ai raspuns afirmativ la invitatia mea de a veni pe acest forum !!! te pooop !!
@Dani3l : Ce bine ar fi dc ai vorbi numai despre Milan....ma abtin de la alte comentarii in legatura cu tine deoarece sustii aceiasi echipa ca si mine.....iti doresc o seara placuta!!
Forza Cuore Rossonero!!!

avyluvsmilan
18th August 2007, 00:55
am inteles k a fost un meci bun....pacat k nu l-am vz X( da aici in Anglia nu prea dau astia asa cv...un site cv da nu prea cred.....so....Go Milan:X:X

acmilan_nutu
18th August 2007, 01:02
Ma bucur ca ai venit pe forumul asta... tiam zis ca nu e greu:)))) !! Avy cea mai infocata milanista din anglia:)
Bine ai venit Maryus!!!! Forza Milan!!!
Go Go Milan!!

maryus_milan
18th August 2007, 01:14
salut tuturor de pe forum.sunt din lupeni(hunedoara).inca de mic tin cu milan.sper sa ne intelegem bine.forzza milan

YoNuTzz
18th August 2007, 03:11
oo, dupa milaneza, vad k ni se alatura ink 2 persoane pe forum...:ok:
un "Welcome" ptr. avy, si un "Salut, si bine ai venit" ptr maryus :yeah:

si...la cat mai multe postari :ok:

Dani3l
18th August 2007, 09:56
Pute a clone?:D
http://www.youtube.com/watch?v=Cf4xsPqbVsI KAKA da tonul la un cantec impotriva lui inter :happy

juventino
18th August 2007, 11:44
Ce s-au inmultit aici milanistii :D:D Asa e dupa o victorie in fata lui Juventus :D Meci placut aseara cu 2 echipe care vor avea multe de spus in sezonul asta. Interul are de ce sa se fereasca.

Am si eu o intrebare: moderatorii de aici de pe Italia sunt in vacanta? dorm? viseaza la trofee? ca vad ca sunt unii care nu stiu sa vorbeasca prea frumos pe aici...

juventino
18th August 2007, 11:51
Btw: 11 metriiiiiiii domnule arbitru la gilardino....Nocerino a crezut cai tricoul lui si la tras pe gilardino sai ya tricoul.....3-0 suna mai bine
Suna mai bine un 2-1, daca nu era Dida in zi mare. Tu pesemne ai vazut meciul concomitent cu vreun film artistic. Balerina Gilardino a tras de tricoul lui Nocerino la faza asa-zisului 11 m ;)

acmilan_nutu
18th August 2007, 11:54
Juventino acela a fost penalty clar..... Gilardino a luat prin-planul!!!
La filem artistice o sa te uiti tu sezonul asta ....hai sa zicem o ora " la intamplare" hai sa zicem si niste zile:
Marti si miercuri de la 9 45 ....:)

juventino
18th August 2007, 11:56
Gattuso, cel mai solid milanist aseara :cry:

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/070817-trober/zoom/06.jpg

acmilan_nutu
18th August 2007, 12:00
Gattuso " il pitbull" castigator uefa champions league 2006-2007.

juventino
18th August 2007, 12:02
Intrebare: care dintre cele 2 echipe (Juve si Milan) a fost prima retrogradata in serie B?
Hai ca nu e greu nutule, pana si tu poti raspunde :cry:

acmilan_nutu
18th August 2007, 12:05
Te inseli daca ai impresia ca ma joc cu tine stii si castigi!!! Ati furat tot 4 5 ani de zile....gandestete ca te bucurai degeaba....fotbalul inseamna altceva....inseamna sa bati pe bayern liverpool si manchester nu sa furi meciuri cu arbitri!!!

juventino
18th August 2007, 12:08
Usor nutule ca faci stop si e pacat sa ramana forumul fara surse de distractie ca tine :D:D Cred ca tu nu stii despre ce vorbesc eu, ca prea ocolesti subiectul :D nu-i nimic, poate iti explica altii ca Milanul nu inseamna doar Van Basten, Gullit si Rijkaard (apropo, astia cine sunt? zi repede fara sa dai search pe google :cry:)

Apropo, iata-l pe spartanul Gattuso, surprins ca mingea, a dracu ea, ii incape printre picioare :cry:

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/070814-trotim/zoom/12.jpg

acmilan_nutu
18th August 2007, 12:19
Tu cred ca tii cu milan si nu vrei sa recunosti!

YoNuTzz
18th August 2007, 14:34
bai, nutu si juventino, gata ! nu va mai certati...:ok:

Rossonero4ever
19th August 2007, 02:35
cine e juventino ala de are tupeul sa posteze pe forumul lui milan? Ca atunci cand zebrele jucau in serie b pe topicul lor postau doar interisti sempre rubare,juve sempre rubare

YoNuTzz
19th August 2007, 13:06
eh, rossonero, lasa-l si pe el, k e in minoritate...
saracu...e cam singur :D

acmilan_nutu
19th August 2007, 15:49
Sa-si gaseasca prietena:))))

dardar_3
19th August 2007, 18:14
Ce s-au inmultit aici milanistii :D:D Asa e dupa o victorie in fata lui Juventus :D Meci placut aseara cu 2 echipe care vor avea multe de spus in sezonul asta. Interul are de ce sa se fereasca.

Am si eu o intrebare: moderatorii de aici de pe Italia sunt in vacanta? dorm? viseaza la trofee? ca vad ca sunt unii care nu stiu sa vorbeasca prea frumos pe aici...


Prietene... suntem si noi obositi dupa un sezon incarcat in Europa... meciuri la 3 zile distanta... (si nu din alea de la ora 17..:drak:..)


Va rog sa vorbiti civilizat...

exprimarii de genul: puscarie, giuventus, bbilan sau cum mai vreti voi nu sunt permise... acum am editat, insa data viitoare dau cu cartonasele...:cool:

milaneza9
19th August 2007, 20:51
multumesc pt msg de intampinare;sunteti foarte primitori(fata de forumul de pe care vin yo....:angry:).N o sa ma cert cu Nutu pt k suntem amici,si pt k el mi a recomandat forumul asta!DAK O SA INTRU IN CONFLIKT CU CINEVA,cu siguranta k acea persoana NU VA FI fan Milan.


FORZA Milan. I LOVEEEEEE INZAGHI.:drak:

milaneza9
19th August 2007, 20:58
cine e juventino ala de are tupeul sa posteze pe forumul lui milan? Ca atunci cand zebrele jucau in serie b pe topicul lor postau doar interisti sempre rubare,juve sempre rubare



:drak: TARE FAZA CU ''ZEBRELE".DAK n o sa mai castige bani din fotbal poate o sa dechida o gradina zoologika.
:happy

juventino
19th August 2007, 22:32
exprimarii de genul: puscarie, giuventus, bbilan sau cum mai vreti voi nu sunt permise... acum am editat, insa data viitoare dau cu cartonasele...:cool:
in sfarsit, vad ca exista moderatori :ok: eu n-aveam de gand sa folosesc cuvinte gen bbilan, dar am fost provocat si stiti si voi ca daca e sa ne apucam sa facem misto, lucrul asta se poate intampla in ambele sensuri. Speram ca nu va fi nevoie si "gradinita lui Milan" de pe forum se va abtine de la comentarii rautacioase la adresa lui Juventus. In rest, numai bine :ok:

YoNuTzz
19th August 2007, 23:02
in sfarsit, vad ca exista moderatori :ok: eu n-aveam de gand sa folosesc cuvinte gen bbilan, dar am fost provocat si stiti si voi ca daca e sa ne apucam sa facem misto, lucrul asta se poate intampla in ambele sensuri. Speram ca nu va fi nevoie si "gradinita lui Milan" de pe forum se va abtine de la comentarii rautacioase la adresa lui Juventus. In rest, numai bine :ok:

:ok:

dardar_3
20th August 2007, 13:15
Marca isi da in petic din nou....pentru a nu stiu cata oara...:D....


Se vehiculeaza schimbul intre Kaka si Ronaldinho... imprumut pe un an fiecare...
Insa poate nu stie ca la Barca sunt cativa jucatori de creatie: Messi, Deco.... iar Kaka nu e de vanzare pentru buzunarul lui Calderon(ce-i drept mumificat aseara de Sevilla:D)...


In plus, a obtinut pasaport italian, ii este bine la Milano, e si fratele Digao cu el la Milan, si-a prelungit contractul, are posibilitatea sa mai castige 2 cupe internationale pna la sf anului.... plus Balonul de Aur... o fi oare suficient?:)


O sa fie tare interesanta perioada pana pe 31 august... sa vedem cine e Mr. X promis de Galliani...

acmilan_nutu
20th August 2007, 16:46
Galliani a afirmat ca Mr. X este Pato
berlusconi a declarat ca nu vor mai fi transferuri!!
Mi se pare o campanie de transferuri ca si inexistenta!! Se putea mai mult!!!
@juventino noi avem " gradinitze" voi aveti " scoli de corectie"

milaneza9
20th August 2007, 21:42
Galliani a afirmat ca Mr. X este Pato
berlusconi a declarat ca nu vor mai fi transferuri!!
Mi se pare o campanie de transferuri ca si inexistenta!! Se putea mai mult!!!
@juventino noi avem " gradinitze" voi aveti " scoli de corectie"

:drak: BRAVO NUTU...in sfarsit cineva care nu se sfieste sa spuna ce gandeste:drak:.

Yo stau cuminte(4now)k is kam new...dar...este timp(imi scot si yo coltii acusi:drak:)

YoNuTzz
20th August 2007, 21:52
nutu, chiar si fara transferuri, tot suntem cea mai buna echipa din europa...
noi spre deosebire de real, niciodata nu vom lua 5 goluri acasa...k sa-ti dau un exemplu...
cu echipa asta + ronaldo si pato, ma astept la un sezon foarte bun, in care ptr. mine principala tinta este scudetto, k de Uefa Champions League ne-am plictisit deja ( joke ) :ok:

Forza MILAN !

acmilan_nutu
21st August 2007, 00:42
@multumesc milaneza9...si inca imi exprim nedumerirea ce cauta baiatul asta pe forumul echipei ac milan...
@yonutz cu siguranta tinta principala pentru urmatorul sezon va fi campionatul italiei ( pe site-ul gazzetta.it la intrebarea cine credeti ca va lua campionatul 2007/2008 31,3% au raspuns milan 30.2% inter ...si restul ) insa mi-as dori sa facem o figura frumoasa in Liga Campionilor fiind castigatorii en titre .desi nu vorbesc despre alte echipa ....as dezvolta putin subiectul real madrid... de la demiterea lui del bosque real madrid numai joaca nimic.In tot acest timp am vazut o echipa suprasaturata care numai are dorinta asa acerba sa se lupte pentru fiecare minge....realul de azi mi se pare mai mult o afacere un mijloc f interesant de a face markenting entertainment insa fotbal propriu-zis " la munca de jos" cam nimeni nu se baga.
Facand o paralele cu milanul...chiar mi-a facut o impresie foarte buna echipa din Lombardia.. Nu a intervenit nici o saturatie nici o multumire...si am vazut in ultimele jocuri...o lupta apriga pentru fiecare balon...si lam vazut pe seedorf alergand ca in tinerente...
Inca odata zic...surpriza anul acesta va fi " il fenomeno" ronaldo
Echipa perfecta pentru milan dupa parerea mea era cu f.torres si cris in aparare.
Atentie kaka!!!! Echipele adverse isi iau masuri de precautie suplimentare vor urma faulturi dure si marcaje f f stranse!!!
Forza milan!!!

YoNuTzz
21st August 2007, 01:11
nutu, kaka e prea valoros...se descurca el :ok:

acmilan_nutu
21st August 2007, 01:25
Pozele galeriei milaniste Guerrieri Ultras la trofeul Luigi Berlusconi
http://www.guerrieriultras.it/foto/ber.html Benvenuto Alexander Pato!!
Brn & GU = Curva Sud Milano
Milano siamo noi!

Rossonero4ever
21st August 2007, 03:10
ba fratiilor eu speram ca conducatorii nostri sa se fi invatat minte dupa pataniile de anul trecut.Ce sa facem cu acest pato? este mult prea tanar sa-l consideram un transfer.Sa vedem cum se adapteaza pentru ca il va astepta o perioada lunga in "rosu negru". Noi avem avem o echipa f puternica,dar este echipa de baza iar rezervele(putine) nu se ridica la nivelul titulariilor.Cosmarul meu este sa nu ne trezim ca anul trecut in plin campionat cu multi accidentati,un seedorf prea lent,un dida care scapa mingea,geniul pirlo care sa ne strica jocul,un gilardino ineficient si un inzaghi fara bulan.Iar tot jocul sa pice pe umerii lui kaka`

Cand avem tot lotul la dispozitie iar baietii vor sa joace,sunt sigur ca nu ne va opri nimeni! Forza Milan!

acmilan_nutu
21st August 2007, 10:55
Ai foarte mare dreptate si cu cati oameni am mai discutat o parte dintre ei fiind chiar milanisti miau spus urmatorul lucrul: Milanul trebuia sa faca 5 transferuri de renume pentru a nu ne mai face griji ca in anul trecut.Pato este tanar insa cred ca va fi un jucator mare.Hai sa facem putina matematica
50 milioane dolari primite pentru castigarea CL
11 milioane din vanzarea abonamentelor
10 20 milioane castigate din publicitate etc
Un total de 80 de milioane
Ce jucator am cumparat ?! Pato 20 de milioane cu drept de joc in ianuarie
Ceva nu se leaga aici.....
Au mai ramas 40 50 milioane disponibili

Dani3l
21st August 2007, 11:09
Pozele galeriei milaniste Guerrieri Ultras la trofeul Luigi Berlusconi
http://www.guerrieriultras.it/foto/ber.html Benvenuto Alexander Pato!!
Brn & GU = Curva Sud Milano
Milano siamo noi!

Vezi ca daca afla cei de la BRN sezione Roma:happy ca esti "mana in mana" cu G.U...te fac de la brau in jos:happy daca nu stiai G.U sunt ex-fossa...si daca ai mai stii cine i-a "curatat" pe FDL...:happy

acmilan_nutu
21st August 2007, 13:25
Din surse oficiale Milan va folosi in prima etapa din campionat cu Genova in deplasare pe Alberto Gilardino, Superpippo Inzaghi urmand sa fie titular pentru Supercupa Europei impotriva formatiei spaniole fc sevillia.Ronaldo " il fenomeno" va lipsi in prima etapa , sansele sale pentru supercupa ramanand inca incerte.
@daniel Fdl a fost desfiintata din alte motive. Guerrieri ultras si Brigate rossonere sunt galerii infratite si nu au nici un conflic.Daca nu stii nu mai comenta!!!
Uite si dovada:
http://www.brigaterossonere.net/foto_raduno/ - ambele galerii la reunirea lotui la milanello
http://www.brigaterossonere.net/foto_festa_brn/ - petrecerea anuala a galeriei Brn impreuna cu cei de la G.U.( Gueriieri Ultras)
http://www.brigaterossonere.net/torneo/ - trofeul Antonio unde participa guerrieri ultras si Brn jucand chiar un meci impreuna
Este bine sa ne informam inainte de a scrie !!Altfel devenim penibili!!

Dani3l
21st August 2007, 14:51
Apropo,nu mai fi badaran si te mai semna pe youtube:happy te faci de kko...G.U e formata din fosti membrii ai FdL."ultrasule"

acmilan_nutu
21st August 2007, 15:58
Nu sunt delok badaran si cel care se face de kakao esti tu pentru ca nu ai argumente.Nu e nevoie sa fii invidios.Este loc pentru toata lumea.!!!
De acum inainte iti promit solemn ca nu am sa-ti mai dau nici o replica!!!
Sa traiesti Bine!!!

juventino
21st August 2007, 19:36
Nutule, tot nu te potolesti...scoala de corectie (eventual gramaticala) te asteapta :ok: Cum adica ce caut pe threadul cu Milan? Va simpatizez :cry:

Apropo, defunctii FDL s-au dezintegrat :D in urma unei actiuni de comando a Vikingilor :ok: Daniel stie ce stie :ok:

Dani3l
21st August 2007, 19:41
Nutule, tot nu te potolesti...scoala de corectie (eventual gramaticala) te asteapta :ok: Cum adica ce caut pe threadul cu Milan? Va simpatizez :cry:

Apropo, defunctii FDL s-au dezintegrat :D in urma unei actiuni de comando a Vikingilor :ok: Daniel stie ce stie :ok:
Eh,da..dupa ce la un meci de pe San Siro v-am aratat steagul cu Vikings:yeah:
Nutule,esti de invidiat..asa e..te invidiez:headbang:
In alta ordine de idei,se pare ca in seara asta se definitiveaza transferul lui Emerson la Ac Milan.

juventino
21st August 2007, 19:43
Eh,da..dupa ce la un meci de pe San Siro v-am aratat steagul cu Vikings:yeah:
arata-mi, sunt Toma necredinciosul...Viking sunt inca in activitate...:D
Emerson la Milan? cam lunga povestea...sigur e pe bune?

Dani3l
21st August 2007, 19:51
Pai normal ca nu e inca activa...nu si pt cei de la vikings...v-au facut cei de la FdL:yeah: iar,voi,ca niste lasi,la intoarcere dintr-o deplasare de la Eindhoven,l-ati asteptat pe cei care avea bannerul...bineinteles,erati 10 vs 1 ,oricum cineva din peluza lui Milan i-a dat in gat pe cei de la FdL:headbang: Altfel nu se stia cine poarta bannerul..:(

Rossonero4ever
21st August 2007, 19:54
arata-mi, sunt Toma necredinciosul...Viking sunt inca in activitate...:D
Emerson la Milan? cam lunga povestea...sigur e pe bune?


ultrasii lui juventus rusinea italiei=))) iti spun eu cum a stat treaba. Cei de la fdl "au gasit" o servieta cu banerele de la viking si le au aratat la urmatorul meci pe san siro.Dupa deplasarea de la eindhoven cel care tinea steagul de deplasare a fost urmarit si ii s-a furat steagul intr-o lupta 1 vs 15(mari ultrasi) :)))). Cele 2 brigazi au facut schimb,insa problema cu fdl a fost cand a revenit in cs,au intrat in conflict cu brn si comandos tigres.Asa s-a desfiintat cea mai tare brigada ultras din europa.

Dani3l
21st August 2007, 19:57
Nu sunt delok badaran si cel care se face de kakao esti tu pentru ca nu ai argumente.Nu e nevoie sa fii invidios.Este loc pentru toata lumea.!!!
De acum inainte iti promit solemn ca nu am sa-ti mai dau nici o replica!!!
Sa traiesti Bine!!!

sezione roma,citeste..
Milan, ecco gli "eredi" della Fossa
In curva sud due nuovi gruppi ultrà
A quasi due mesi dallo scioglimento della "Fossa dei Leoni", nella curva rossonera di San Siro sbarcano due nuovi gruppi ultrà: i "Leoni della Sud" e i "Guerrieri Ultras". Entrambi rivendicano, in qualche modo, una sorta di "benedizione" da parte della ex Fossa, avendo alle spalle persone che hanno fatto parte per lungo tempo dello storico gruppo organizzato. In curva sud affiancheranno le "Brigate rossonere".
"Spiritul" FdL traieste pe stadionul San Siro:yeah:
http://youtube.com/watch?v=L4AHM34LZwY "Bun venit" pe San Siro!:D
Ca veni vorba de ultrasi...duminica,e programat Genoa -AC Milan,se pare ca accesul fanilor milanisti la acest meci,este interzis...de ce?Cei care stiu sa nu posteze...sa vad daca stie nutu:)
Emerson è del Milan. La trattativa per portare il Puma a Milano si è sbloccata tra la notte di ieri e questa mattina.
L'ad rossonero Adriano Galliani, avvertito telefonicamente dal mediatore Ernesto Bronzetti, ha lasciato subito da Forte dei Marmi alla volta di Madrid per mettere tutto nero su bianco. Accordo raggiunto sulla base di 5 milioni di euro. La cessione è definitva. Il brasiliano si lega al Milan per le prossime due stagioni.
http://www.calciomercato.com/index.php?c=21&a=51869
Astept confirmarea si de pe site-ul oficial al lui Ac Milan.

YoNuTzz
21st August 2007, 21:06
Emerson al Milan: è fatta

16:10 del 21 agosto

Emerson è del Milan. La trattativa per portare il Puma a Milano si è sbloccata tra la notte di ieri e questa mattina.
L'ad rossonero Adriano Galliani, avvertito telefonicamente dal mediatore Ernesto Bronzetti, ha lasciato subito da Forte dei Marmi alla volta di Madrid per mettere tutto nero su bianco. Accordo raggiunto sulla base di 5 milioni di euro. La cessione è definitva. Il brasiliano si lega al Milan per le prossime due stagioni.

milaneza9
21st August 2007, 21:09
Nutule, tot nu te potolesti...scoala de corectie (eventual gramaticala) te asteapta :ok: Cum adica ce caut pe threadul cu Milan? Va simpatizez :cry:

Apropo, defunctii FDL s-au dezintegrat :D in urma unei actiuni de comando a Vikingilor :ok: Daniel stie ce stie :ok:

Pai tu vii pe Thread ul AC MILAN pt k te plictisesti sa stai singur pe juventus(unde sunt "multi fani"):drak::drak::happy

juventino
21st August 2007, 21:16
Milanezo, n-or fi multi fani Juve pe forum, dar in Lombardia sigur sunt :D

Daniele, faza cu FDL e incurcata si mi-e teama ca adevarul n-o sa-l aflam de pe net :) oricum, toata stima pentru FDL, au fost adevarati :ok:

@rossonero4ever: nu mai vorbi tu de suporterii lui Juve, schimba-ti semnatura aia...ce dracu ma, iar au disparut moderatorii?

milaneza9
21st August 2007, 21:41
Milanezo, n-or fi multi fani Juve pe forum, dar in Lombardia sigur sunt :D

Daniele, faza cu FDL e incurcata si mi-e teama ca adevarul n-o sa-l aflam de pe net :) oricum, toata stima pentru FDL, au fost adevarati :ok:

@rossonero4ever: nu mai vorbi tu de suporterii lui Juve, sterge-ti mucisorii de la nas si schimba-ti semnatura aia...ce dracu ma, iar au disparut moderatorii?

Nu a asa multi...pt k cei din Lombardia sunt invatati cu meciurile de la 21:30 si cu partide in CL.:drak:
:happy

dardar_3
21st August 2007, 22:30
:mda:....:shock:.... Puma e la Milan...:mda:...


Si Ambro, Rino si Pirlo?...:mda:...


Sau poate Gattuso si Emerson... iar Pirlo este urcat langa Kaka...:D... vom vedea...

YoNuTzz
21st August 2007, 22:37
dardar, las' k nici un transfer nu strica...:ok:

Dani3l
21st August 2007, 22:47
MILANO - L'A.C.Milan comunica di aver acquisito a titolo definitivo dal Real Madrid le prestazioni del centrocampista brasiliano Emerson Ferreira da Rosa.
acmilan.com
MILANO - Finalmente. E non ci riferiamo minimamente alla durata della trattativa in questo mese di agosto. Finalmente, perchè Emerson Ferreira da Rosa, campione di Spagna in carica, è da almeno sette anni un vero e proprio "pallino" rossonero. Nell'estate del 2000 era praticamente tutto fatto fra Milan e Bayer Leverkusen, ma l'accordo che stava per regalare un grande elemento al centrocampo rossonero non venne concretizzato per la coerenza con cui il nazionale verdeoro seppe tener fede ad un precedente impegno con la Roma. Gesti e atteggiamenti seri che il Milan apprezza anche quando non sono a suo favore.

Da quell'estate il "Puma" è stato tante volte avversario del Milan, i suoi gol e il suo saper stare in campo hanno caratterizzato due squadre scudettate, la Roma 2001 e la Juventus dell'ultimo Capello. Ma c'è sempre stata lealtà, in campo, negli scontri diretti, niente scorrettezze o colpi bassi. E adesso ci siamo. Emerson arriva a Milanello fortemente voluto da Carlo Ancelotti che forse si rivede un po' in questa notizia e in questo nuovo arrivo. Anche il nostro attuale allenatore arrivò in rossonero, da giocatore, nel terzo tempo della sua carriera, e seguito dal codazzo di qualche diceria sul suo stato fisico. Poi ricordiamo tutti come andò a finire...

Oggi, con l'approvazione di Silvio Berlusconi e con la direzione operativa di Adriano Galliani, tutto il Milan ha scelto di fare questo colpo con grande intensità. Emerson e solo Emerson. O lui, o niente. Con tutto il rispetto, niente alternative, nessuno spazio per terze vie. E' questa la posizione comunicata dal Milan la sera del Trofeo Luigi Berlusconi, una sponda preziosa per lo stesso Emerson che ha sempre tenuto la barra dritta, orientato com'era verso la scelta precisa e ferma di vestire la maglia rossonera. E adesso Dida e Cafu, Serginho e Ronaldo, Kakà e Digao, e magari lo stesso Alexandre Pato, sono pronti per un grande abbraccio tutto brasiliano
http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=51071
Welcome,Pumita!:D

dardar_3
21st August 2007, 23:04
Milanezo, n-or fi multi fani Juve pe forum, dar in Lombardia sigur sunt :D

Daniele, faza cu FDL e incurcata si mi-e teama ca adevarul n-o sa-l aflam de pe net :) oricum, toata stima pentru FDL, au fost adevarati :ok:

@rossonero4ever: schimba-ti semnatura aia...ce dracu ma, iar au disparut moderatorii?

Gobbo:D... poti sa scrii si tu pe cine urasti la semnatura...:D...

Usurel "cu cuvintele":drak:

acmilan_nutu
22nd August 2007, 00:44
Intre noi fie vorba....nu stiu cu ce incalzeste pe milan transferul acesta!!!
Cu parere de rau imi exprim nedumerirea fata de campania de transferuri ale milanului!!
Poate exista o strategie pe care nu o stiu eu.... sa iei jucatori de 31 32 de ani..

Dani3l
22nd August 2007, 01:04
Ca veni vorba de ultrasi...duminica,e programat Genoa -AC Milan,se pare ca accesul fanilor milanisti la acest meci,este interzis...de ce?Cei care stiu sa nu posteze...sa vad daca stie nutu.

acmilan_nutu
22nd August 2007, 01:10
R.i.P Claudio Spagna!!!

Rossonero4ever
22nd August 2007, 01:33
Deci... ce sa facem noi cu emerson? uitati-va la fata lui... are maimuta aia fata de milan? culoriile alb si negru il prindeau bine;)

Dungatule vezi ca vi-a suflat napoli pe zalayeta si blasi:)))))Voi sunteti siguri ca vreti sa jucati in serie a si la anul?;) Cat despre suporteri... ma bucur ca ti au placut fdl,de altfel la amaratii tai ce sa vezi? Cum sa fi la titluri cea mai titrata din italia, si sa fi a2a echipa a orasului torino, sa te bati ptr titlu cu stadionul gol:))) juve echipa taraniilor si a comunistilor:)) Drughi auzi si tu=))

Galeriile lui Milan si Genoa au fost infratite,ruptura s-a produs nu cu multi ani inainte ca spagnolo sa fie ucis de un pusti(un accident) Ei ar trebui sa inteleaga asta. Sunt sigur ca vor fi multi suporteri rossoneri prezenti la meci

Dani3l
22nd August 2007, 02:00
Galeriile lui Milan si Genoa au fost infratite,ruptura s-a produs nu cu multi ani inainte ca spagnolo sa fie ucis de un pusti(un accident) Ei ar trebui sa inteleaga asta. Sunt sigur ca vor fi multi suporteri rossoneri prezenti la meci
Cand cineva te injunghie cu un cutit..nu e vb de un accident,ci de intentie,premeditare.In ceea ce priveste ruptura intre cei de la genoa si ac milan,din cate stiu eu,s-a produs dupa moartea suporterului lui genoa.Apoi,sincer,nu cred ca vor merge ff multi la meciul de la Genova,datorita gradului ridicat de periculozitate...cei de la genoa,nu cred ca se vor gandi prea mult la acest meci,ci,la cum sa le-o "plateasca" celor de la Ac MILAN.:(
Emerson:atata timp cat e sanatos,e un jucator care poate ajuta AC MILAN.Milan Lab are datoria de-al pune pe "picioare",daca a reusit cu Ronaldo,de ce nu si cu Emerson.Momentan,MILAN are 8 brazilieni,mai vine ronaldinho la anu,or sa fie 9...
Dida
Cafu Nesta Maldini/Digao Serginho
Pato Emerson KAKA Seedorf
Ronaldinho Ronaldo
Milan Do Brasil:happy

Rossonero4ever
22nd August 2007, 02:15
http://www.romanianultras.net/wordpress/?p=21 asta spune totul, este vorba de un pusti teribilist,a fost gasit si pedepsit,suporterii milanezi nu ar trebui sa raspunda ptr faptele sale

acmilan_nutu
22nd August 2007, 13:30
Genoa-Milan: stadio Marassi vietato ai tifosi rossoneri

12:04 del 22 agosto

Lo stadio "Luigi Ferraris" di Genova sarà chiuso ai tifosi rossoneri per la gara Genoa-Milan, in programma domenica. Lo ha deciso il prefetto di Genova, Giuseppe Romano dopo una riunione del Comitato per l'ordine e la sicurezza pubblica.
Si tratta di una gara a rischio per via delle minacce di ritorsioni dei tifosi rossoblù, in seguito all'uccisione di Vincenzo Spagnolo da parte dagli ultras rossoneri nel 1995.
Se pare ca nici un suporter milanist nu va face deplasarea la genova.Sper intr-o victorie la scor a rossonerilor!!
Si prentu fanii echipei milan :
http://files.filefront.com/MILAN_Steaua_4_0_Finale_Cuavi/;6901957;;/fileinfo.html meciul Milan - steaua 4-0
http://files.filefront.com/Milan_18...;/fileinfo.html 18 ani de momente de vis cu silvio berlusconi la conducere!!

YoNuTzz
22nd August 2007, 14:46
da, sa speram k vom avea o deplasare usoara le genova...:ok:
e important sa debutam cu dreptul...

juventino
22nd August 2007, 18:19
Nu a asa multi...pt k cei din Lombardia sunt invatati cu meciurile de la 21:30 si cu partide in CL.
Mai verifica :D Nu stiam ca voi jucati doar in posticipo :D


R.i.P Claudio Spagna!!!
cine e ala nutule? vreun frate de cruce de-al tau? ultras ca si tine? as fi jurat ca pe saracul genovez il chema altcumva, dar probabil ca tu stii mai bine...esti mai "citit" :cry:


Dungatule vezi ca vi-a suflat napoli pe zalayeta si blasi:)))))Voi sunteti siguri ca vreti sa jucati in serie a si la anul?;) Cat despre suporteri... ma bucur ca ti au placut fdl,de altfel la amaratii tai ce sa vezi? Cum sa fi la titluri cea mai titrata din italia, si sa fi a2a echipa a orasului torino, sa te bati ptr titlu cu stadionul gol:))) juve echipa taraniilor si a comunistilor Drughi auzi si tu=))
Napoli n-a suflat pe nimeni...au fost cedati in coproprietate, Zalayeta chiar si-a reinnoit contractul cu Juve inainte de a pleca ;)
Legat de FDL, eu am zis sa fiu baiat finut, dar vad ca nu am cu cine discuta...pune mana pe istoria fotbalului italian, citeste, documenteaza-te si apoi deschide ciocul ;)
Stii cine sunt Drughi sau razi de unul singur?


Gobbo... poti sa scrii si tu pe cine urasti la semnatura.....Usurel "cu cuvintele":drak:
si? ti se pare corect? tu pari a fi din alt aluat decat copilasii de pe aici...mai gandeste-te...voi vorbi si eu frumos cand nu voi mai fi numit dungat, puscarias si nu voi mai vedea expresii de prost gust si lipsa de bun simt precum "Juve echipa taranilor si a comunistilor" :mda:

Dani3l
22nd August 2007, 18:23
Juventino,hai hai...caci FdL din toate punctele de vedere(coregrafie,membrii,istorie) ii "facea" pe cei de la Drughi;)
Juve nu e echipa puscariasilor,ci doar ladra d'italia,dinamo al Italiei..:headbang:

juventino
22nd August 2007, 18:27
O brigada foarte respectata, din pacate distrusa de luptele interne.

dardar_3
22nd August 2007, 20:11
gobbo.... copilasi gen nutzu:D si milanista:D o sa ii moderez eu sa nu mai jigneasca...:ok:

acmilan_nutu
23rd August 2007, 00:04
ungaria italia 3-1.Pirlo a jucat lamentabil .....ambrosini a mai miscat ceva.....inzaghi nimic

dardar_3
23rd August 2007, 00:13
Nutule.. ti-am mai zis sa ii lasi pe Gobbi in pace...;)... vorbeste decent si nimeni nu o sa mai editeze posturile tale:ok:

dardar_3
23rd August 2007, 14:28
Luni, Ronaldinho va deveni comunitar....:dance:...



PS: E o stire ca oricare alta...:drak:

acmilan_nutu
23rd August 2007, 14:48
Dai dai dai berlusconni fa-ne un cadou.....!!! dinho la milano!!! tripleta de vis : kaka ronaldinho ronaldo

Jerry20cm
23rd August 2007, 14:59
dai, dai, dai, berlusconi da-i ceva minte lu' Nutu.

dardar_3
23rd August 2007, 15:08
jerricule... mucles:D... nu te mai baga peste nutzu...;)

Jerry20cm
23rd August 2007, 15:14
sa vezi ce mucles iti dau eu tie sambata daca nu vad berile alea:D

dardar_3
23rd August 2007, 15:29
du-te bah cu berile tale... le am acasa ti-am zis...:ok:.. vii si le iei...:D

Jerry20cm
23rd August 2007, 18:03
da-mi doamne asa cum zice verisorul meu minte si lui nu-i da nimic .. am sa-i dau io sus....

uite ca ti-a dat putina minte:)
ai reusit sa scrii si tu corect gramatical, e un inceput bun:D ... bine, ai probleme cu niste virgule, da merge:D