PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Kainsashiki
18th November 2006, 21:15
Serie B..Serie B :(

Celso
18th November 2006, 21:31
mama lor de terminazti....am pierdut pe ei:jerk: ....Emploi nu cred ca a avut 2 ocazii..cel putin repriza a 2-a....dar nici Milanu nu a facut mai nimica....o bara ce am vz mai interesant:ciocan:

The G.O.A.T.
18th November 2006, 21:38
verisorilor naspha de tot...
din cauza voastra a pierdut un var de-al meu la pariuri:no:
si vad ca si ceilalailti sunt suparati....
oricum sunteti naspha si va sta bine unde sunteti...in spatele nostru...

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Lasa ca recupereaza el maine, la meciul Messina contra a doua echipa din roma!:evil: Meci de 1 solist fara discutie!:evil:

inter
18th November 2006, 21:42
bun rezultat .... pt. Milan ... e in revenire de forma :D:D

astia sunt periculosi rau ...:D

Kainsashiki
18th November 2006, 21:44
da...vedeaiash langa napoli :headbang: :headbang:

tafu
18th November 2006, 21:47
Cat mai are de gand sa ramana la echipa nesimtitu asta de ANCELOTII .. nu pot sa cred, nu vede ca este lucrat de fotbalistii?
linia de fundas cafu maldini costacurta si jankulovski =aproape 150 ani
pirlo + seedorf "obositi" de vreo 2 sezoane
gila inzaghi si oliveira atacanti second hand eventual de parma atalanta nu de milan
Oare a mai avut Milan in istorie o asemea perioada; sa nu castige de 5 meciuri in campionat
rusine rusine rusine
si totul era asa de previzibil de acum 2 sezoane ca o sa se ajunga si la momentul asta
mai bine retrogradam in b decat sa ne chinuim cu palermo atalanta empoli etc

inter
18th November 2006, 21:51
da...vedeaiash langa napoli :headbang: :headbang:

adica tot inaintea voastra? .. ca Napoli parca e pe 1 :happy

tafu@; nu dispera .. se poate si mai rau :evil:

facurati egal la echipa de pe locul 5 ... aia trag la Uefa ... si voi ii stoparati ...sa sara dopul de la sampanie!:happy

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:25
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Lasa ca recupereaza el maine, la meciul Messina contra a doua echipa din roma!:evil: Meci de 1 solist fara discutie!:evil:

Dar vad ca tu persisti in prostie ... :D Ti-am mai spus ... NU CUNOSTI ISTORIE ... :D Prima echipa este LAZIO ... Mai scoate si tu capul din cartile despre Juve si vezi si tu cine este Lazio fata de as roma ... :D

Kainsashiki
18th November 2006, 22:28
adica tot inaintea voastra? .. ca Napoli parca e pe 1 :happy

tafu@; nu dispera .. se poate si mai rau :evil:

facurati egal la echipa de pe lucul 5 ... aia trag la Uefa ... si voi ii stoparati ...sa sara dopul de la sampanie!:happy

nu-s fan juve...dar am pariat pe milan..si m-a scos..a cata oara??? :headbang:

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:30
DiabLo ... pariurile din Italia sunt influentate de nenea Moggi ... :D

inter
18th November 2006, 22:33
nu-s fan juve...dar am pariat pe milan..si m-a scos..a cata oara??? :headbang:

mai intreaba si tu cate un interist ... si poti castiga bani frumosi ... ca noi mai ascultam un telefon , mai primim o informatie ...:happy

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:35
Si ce zice la telefon ? :D Cine e la celalalt capat al firului ? :D

Kainsashiki
18th November 2006, 22:35
sa-i dai si lui dardar3 un aparat de interceptat k mi-a zis ca bate milanu...optimismul asta :P:happy

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:37
Pai ti-a zis ca bate Milanul, dar nu ti-a zis cand ... :D

inter
18th November 2006, 22:50
sa-i dai si lui dardar3 un aparat de interceptat k mi-a zis ca bate milanu...optimismul asta :P:happy

pe dardar?:ras-plans: :ras-plans: buey ..pai tu nu vezi ca mai am putin si deschid en-gross de bauturi in urma pariurilor facute cu verishori :ras-plans:


mario@: ... cine e la celalalt capat? .... hmm ... ciudata intrebare ... perca ai fi dungat ... nu spun..:ok:

racer06_lazio
18th November 2006, 22:57
Dar vad ca tu persisti in prostie ... :D Ti-am mai spus ... NU CUNOSTI ISTORIE ... :D Prima echipa este LAZIO ... Mai scoate si tu capul din cartile despre Juve si vezi si tu cine este Lazio fata de as roma ... :D
mario ce te face sa crezi ca goat citeste?sau makar ca stie sa citeasca?:drak: :drak: goat maine de la 3 sa fii cu ochii mari(nush unde-te anunt eu maine:P ) sa vezi o echipa adevarata la lucru...adik echipa de serie A:evil: :evil: :evil:

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:59
Ziceam si eu ... :D
Si sa-i mai spui ca la ora 4 dupa amiaza, ca poate se trezeste maine dimineata la ora 3 ... :D

The G.O.A.T.
18th November 2006, 23:20
... goat maine de la 3 sa fii cu ochii mari(nush unde-te anunt eu maine:P ) sa vezi o echipa adevarata la lucru...adik echipa de serie A:evil: :evil: :evil:

Pai ce mah, se transmite Roma - Catania? :evil:

racer06_lazio
18th November 2006, 23:22
greseala mea...scuze...maine la 4, sa te uiti la messina-lazio...poate te schimbi si tu, te lasi de dungi:D:D:D:D:D
roma?care roma?:D:D:D:D

inter
18th November 2006, 23:46
cifra zilei? 143 ...:ras-plans:

Cafu Costacurta Maldini Jankulovski .... au impreuna 143 de ani .... fiind titulari azi cu Empoli, cata "istorie" :ras-plans: :ras-plans:

The G.O.A.T.
18th November 2006, 23:48
Cu alte cuvinte milanul este o echipa foarte experimentata!:ras-plans: :ras-plans:

inter
18th November 2006, 23:54
si ciudat ... toti verishorii care posteaza pe forumuri din Italia .. spun ca azi cei mai buni de pe teren au fost Maldini si Costacurta ... si dau in Seedorf si Gila "ca-n vaca" :D:D

au ajuns sa numere cate bari au dat de la inceputul campionatului si sa le transforme in "puncte" :ras-plans: :ras-plans:

la ce te aduce disperarea :ras-plans:

tafu
19th November 2006, 13:27
nesimtutul(Ancelotti) nu stie ce vorbeste , ia uitati ce i-a putut scoate gura:

In my opinion, the side played fairly well and we didn’t allow our opponents any real scoring opportunities,” he said after the 0-0 draw at the Stadio Castellani.

“It was overall a small step forward and in the second half we could’ve done better upfront, but a draw is an acceptable result.”'
:o: :o: :o: :o: :o: :o:

Sergiu
19th November 2006, 14:08
Pai e singuru punct din ultimile 4 etape, deci tot ati avansat un pic.

YoNuTzz
19th November 2006, 21:10
nush de ce, dar atat conducerea cat si jucatorii, sunt foarte multumitzi de egalul de la empoli...probabil etapa viitoare, va fi sarbatoare dupa egalul 0-0 aks cu messina...

inter
19th November 2006, 21:41
pai ati remizat la echipa de pe locul 5 :D:D

racer06_lazio
20th November 2006, 12:09
dadare...pe aek ii bateti makar?k sa stiu dak sa pun la pariuri pe voi....

dardar_3
20th November 2006, 13:00
dadare...pe aek ii bateti makar?k sa stiu dak sa pun la pariuri pe voi....

Nu stiu:(... Noua ne e de ajuns si un egal in meciul pe San Siro cu Lille, insa presupun ca un egal tot scot la Atena:ok:

dardar_3
21st November 2006, 14:46
Milan - AEK Atena

Formatiile probabile:

AEK ATENE (4-4-1-1): Sorrentino; Moras, Cirillo, Dellas, Tziortziopoulos; Julio Cesar, Emerson, Zikos, Manduca; Hatemaj; Liberopoulos
Allenatore: Serra Ferrer

MILAN (4-3-1-2): Dida; Cafu, Simic, Maldini, Bonera; Brocchi, Pirlo, Seedorf; Kakà; Oliveira, Inzaghi
Allenatore: Ancelotti

inter
21st November 2006, 14:48
mey... da hotarati sunteti ... vreti CL anul asta .... ce usor vorbiti :D

racer06_lazio
21st November 2006, 14:48
pai park pe giuseppe meaza:D:D:D:D(asta pt verisori:D) i-ati batut nu?3-0 sau 4-1 park...

dardar_3
21st November 2006, 14:57
@racer: 3-0:drak:

Nene interica... calm verishoare ca sunt prea multe coincidente ca trofeul UCL sa nu vina la Milano la anu... si nu pentru Inter:drak:...
Si atunci am jucat cu Man Utd.... Deci cunosteam Old Traford...
Juca un brazilian parca... Rivaldo:drak:... si nu prea se acomodase(vezi Oliveira:ok:)...
Scaunul lui Ancelotti se clatina si atunci:drak:...

Deci... avem dreptul sa visam:D:D:D


A... mai avem nevoie sa intalnim Realul... in optimi sper sa-i intalnim:ok:

diablo20
21st November 2006, 15:08
Deci... avem dreptul sa visam:D:D:D

sa nu dati in "boala" aia a visatorilor, ca mai stiu eu pe altii care viseaza continuuuuuu de multi ani, dar degeaba, si chiar si-n sezonul asta viseaza :drak:

racer06_lazio
21st November 2006, 15:12
diablo te refereai la moggi?el viseaza de nu stiu cati ani ka va promova anul urmator retrogadarii(pt ca stia ca va veni)...dar nu se va intampla nu?
sau la roma?care viseaza k va deveni prima echipa a orasului?
sau la dardar care il viseaza pe oddo la el in echipa?
ps:hai k m-am autodepasit cu postu asta:D:D:D:D:D:D:D:D

tafu
21st November 2006, 15:13
Paolo Maldini spune ca se va retrage la sfarsitul sezonului 2006-2007, cu ocazia aceasta "se taie" orice legatura cu marele MILAN al lui Sacchi , Capello.
Imi aduc aminte cu bucurie de toate momentele in care Paolo ne-a facut fericiti.:ok:
Cuvintele sunt de prisos pt a descrie ceea ce simt pt IL NOSTRO CAPITANO asa ca , pt cei interesati de cariera unuia dintre cei mai mari fundasi ai lumii , am un link mai jos:
http://www.youtube.com/watch?v=WkM7fEMADw0 /hello

Celso
21st November 2006, 15:19
ReSpeCt MaldIni:ok: !!!...dupa parerea mea , cel mai bun fundas din lume din toate timpurile/hello

diablo20
21st November 2006, 15:20
tafu, dar mai e si bunicu' costacurta care face legatura cu vechea echipa, mai ales ca a zic ca, se retrage odata cu don silvio de la milan :D:D:D

racer, ma refeream la lazio care viseaza de ani buni sa-i ajunga pe romani la nr de titluri castigate pe teren, nu intrun bazin de polo, dar cine stie poate peste 20-30 de ani cand va aparea un nepot de lui collina sa mai castigati si voi un titlu :rosu:

racer06_lazio
21st November 2006, 15:24
intr-adevar tot respectul pt maldini...mare jucator si capitan...l-au prins bine culorile milanului......
ps numa pt diablo:mah poate il luati voi pe maldini, k sa va ajute sa promovati k fara jucatori ca el nu va vad bine:D:D:D:D:D

diablo20
21st November 2006, 15:33
racer, nu avem cum sa luam noi oa asa legenda de la milan pt ca avem un respect fff mare pt el, dar sa-mi spui si mie voi pe cine aveti care sa apere atatia ani culorile clubului fara a se transfera apoi la o alta echipa????

P.S. mai bine faci misto de jucatorii tai penibili decat un asemenea mare jucator, al carui palmares nu poate fi egalat nici incele mai frumoase vise de lazio :rosu::rosu:

racer06_lazio
21st November 2006, 15:36
nu stiu unde ai inteles tu k faceam misto de maldini!?!ar trebui sa citesti mai atent!!dak era un misto era legat de juve!!!
mah:noi stim cine suntem si ce echipa avem...e greu sa tii jucatori magnifici la o echipa nu foarte bogata....
insa la lazio s-au format, au crescut multi jucatori...lista e prea mare k sa o insir...

diablo20
21st November 2006, 15:40
pai cand spui sa vina la juve in serie b cum nu e misto, cand stii prea bine ca acest lucru are sanse de a se intampla egale cu sansele de a castiga la loto 6/49???!!!

racer06_lazio
21st November 2006, 15:49
nu ai inteles nimik..mai citeste odata poate, poate....dar mai bine....goodbye....
noroc in serie B....

dardar_3
21st November 2006, 18:19
intr-adevar tot respectul pt maldini...mare jucator si capitan...l-au prins bine culorile milanului......
ps numa pt diablo:mah poate il luati voi pe maldini, k sa va ajute sa promovati k fara jucatori ca el nu va vad bine:D:D:D:D:D


nu ai inteles nimik..mai citeste odata poate, poate....dar mai bine....goodbye....
noroc in serie B....


pai cand spui sa vina la juve in serie b cum nu e misto, cand stii prea bine ca acest lucru are sanse de a se intampla egale cu sansele de a castiga la loto 6/49???!!!


@racer: :galben:...
am inteles aluzia pe care o faceai, in Maldini a fost dedicat 100% Milanului si din 1985 pana in 2006 a scris istorie nu numai pentru Milan, ci si pentru fotbalul mondial... Chiar daca el este fundas(tocmai pentru ca nu prea se acorda Balonul de Aur pentru fundasi, Maldini il merita cu prisosinta)...
Cat despre Juve... au si ei thread...:ok:...

racer06_lazio
21st November 2006, 21:24
nuuuu galben:(:(:(:(:(
dardar ma jur k nu am vrut sa zic nimic de maldini,il respect ca un mare jucator ce e...misto-ul era pt juve serios...

diablo20
21st November 2006, 21:27
at dc era pt juve, nu trebuia sa asociezi numele lui maldini cu cel a lui juve!!!:ok:

YoNuTzz
21st November 2006, 22:21
momentan milanu e condusa de AEK...si Steaua de Kiev....viitorul suna bine....

tafu
21st November 2006, 23:18
chiar ma bucur ca AEK , astia le da peste nas conducerii lui Milan , in special lui Ancelotii care spunea ca anu' asta este anul CHAMPIOS LEAGUE:headbang: :headbang: :headbang:

YoNuTzz
21st November 2006, 23:21
cica anul Champions League...pai dak ne intalnim pe drum cu Chelsea de ex , sau Lyon, ne termina....

The G.O.A.T.
21st November 2006, 23:35
cica anul Champions League...pai dak ne intalnim pe drum cu Chelsea de ex , sau Lyon, ne termina....

Daca sunteti baieti destepti, nu va termina! Asa cum am mai spus cu cateva posturi in urma, un meci contra uneia din echipele de mai sus se poate pierde foarte onorabil si la un scor nu prea mare (doar 3-0); tot ce trebuie milanul sa faca este sa nu se prezinte la meci!:evil:

tafu
21st November 2006, 23:56
Daca sunteti baieti destepti, nu va termina! Asa cum am mai spus cu cateva posturi in urma, un meci contra uneia din echipele de mai sus se poate pierde foarte onorabil si la un scor nu prea mare (doar 3-0); tot ce trebuie milanul sa faca este sa nu se prezinte la meci!:evil::rosu:

deci Milan e varza , e cert , dar sa nu veniti fanii de-ai lui Juve sa dati sfaturi de Champions League , pt ca va umpleti de penibil :rosu:

ati avut de multe ori sansa sa va demonstrati valoarea in UCL , dar nimik :no:
plus
v-am batut intr-o final de UCL , lucru care ne facem pe noi , milanistii foarte foarte /hello /hello /hello

BoboCosta
22nd November 2006, 00:47
Eu ce sa mai zic???
Nu mai zic nimic de voi...sunteti prea slabi anu asta

Kainsashiki
22nd November 2006, 00:58
milanul incepe sa traiasca din amintiri...s-a stins o fosta mare echipa..

The G.O.A.T.
22nd November 2006, 08:10
:rosu:

deci Milan e varza , e cert , dar sa nu veniti fanii de-ai lui Juve sa dati sfaturi de Champions League , pt ca va umpleti de penibil :rosu:

ati avut de multe ori sansa sa va demonstrati valoarea in UCL , dar nimik :no:
plus
v-am batut intr-o final de UCL , lucru care ne facem pe noi , milanistii foarte foarte /hello /hello /hello

Asta cu "va umpleti de penibil" e cam exagerata! Intradevar, sunteti mai buni in UCL ca Juve (aveti 6 troofee), dar sa nu uitam ca si noi am fost mereu acolo sus, in fazele superioare ale competitiei! Avem valoare de UCL, am demonstrat-o si, drept urmare, nu cred ca am fost penibili!:ok:
Cat despre finala in care ne-ati batut, nu pot decat sa-l citez pe DiabLo: Milanul a inceput sa traiasca din amintiri!:mda:

Iulian Lazialu
22nd November 2006, 08:11
nush ce vor astia q gura mare? pana la urma milanul inca reprezinta echipa din italia q cele mai multe trofee europene.
cand o alta echipa din italia o sa castige mai multe trofee k milanul e indreptatita sa spuna ca milanul e slaba pana atunci :respect pt trofeele europene castigate.
nu k as fi fan a lui milan insa asa e omeneste:ok:

The G.O.A.T.
22nd November 2006, 08:30
nush ce vor astia q gura mare? pana la urma milanul inca reprezinta echipa din italia q cele mai multe trofee europene.
cand o alta echipa din italia o sa castige mai multe trofee k milanul e indreptatita sa spuna ca milanul e slaba pana atunci :respect pt trofeele europene castigate.
nu k as fi fan a lui milan insa asa e omeneste:ok:

1. de acord cu tine: milanul are cele mai multe trofee europene castigate si merita felicitata pt asta!:ok:
2. eu vorbesc in numele meu, nu al Juventusului, pt ca inca:D nu m-au angajat ca purtator de cuvant! Deci asta e parerea mea si nu trebuie neaparat sa fii de acord cu ea!
3. Nu trebuie ca cineva sa castige mai multe trofee ca milanul ca sa-si dea seama ca in acest moment echipa e la pamant!:evil:

Mario Di Lazi
22nd November 2006, 10:10
Singurul vinovat pentru aceste rezultate slabe este ... Nesta ... :D
Expediati-l la Lazio ... :D

The G.O.A.T.
22nd November 2006, 10:22
Singurul vinovat pentru aceste rezultate slabe este ... Nesta ... :D
Expediati-l la Lazio ... :D

Mah dar rau mai esti!:D
Vreti sa le luati si ultima ramasita de "tinerete" din aparare!:D

Mario Di Lazi
22nd November 2006, 10:23
Il dam la schimb pe Siviglia ... :D ... are 33 de ani ... :D

Iulian Lazialu
22nd November 2006, 10:30
tare goat:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
nesta e unu dintre cei mai buni fundasi dint toate timpurile;)

The G.O.A.T.
22nd November 2006, 10:30
Deci la anu' Siviglia o sa aiba 34 ani; o varsta numai buna sa se retraga. Nu de alta dar tocmai s-a deschis sezonul retragerilor la ei!:D

Mario Di Lazi
22nd November 2006, 10:47
o varsta numai buna sa se retraga.
Sa se retraga ? Unde ? La Milan ? :D Asa da ... :D

maldini
22nd November 2006, 11:09
Ca sa parafrazez un mare om de fotbal si filozof : Lasati-ne sa ne pregatim pentru finala Champions League de la Atena :drak:
Este adevarat ca trecem printr-o pasa proasta dar asta nu va da dreptul, la astia care jucati in serie B la matineu si la tristii perdenti care nu puteti castiga scudeto decat la Loto ca de cupe europene nici nu se mai pune problema , sa latrati aiurea :D Chiar si dupa infrangerea de aseara MILAN este pe locul 1 in Europa la coeficientii pe ultimii 5 ani :ok:

dardar_3
22nd November 2006, 11:13
O infrangere care nu face decat sa puna paie pe foc in tabara milaneza si scaunul lui Ancelotti(:jerk:) se clatina din ce in ce mai greu...

Cert este ca Milanul a castigat grupa si e calificata in optimile Uefa Champions League, unde sper sa intalneasca Barca sau Real...:ok:...

PS:Revansa ne-o vom lua in mai la Atena:ok:
PS2:
@Mario: pastrati-l pe Siviglia... ca nu il vrem... Am auzit ca vrea Berlusconi sa ii cloneze pe Maldini si Costacurta:drak:...

racer06_lazio
22nd November 2006, 12:13
dardar dezamagit iar...bina ca nu am pus la pariuri pe voi...stiam k nu bateti...

Iulian Lazialu
22nd November 2006, 12:23
e deacuma sa pariezi numa pe lazio:)

Mario Di Lazi
22nd November 2006, 13:18
Dardar ... pe Maldini si pe Costacurta ii cloneaza ? :D Nu crezi ca sunt cam tinerei ?

Kainsashiki
22nd November 2006, 13:35
O infrangere care nu face decat sa puna paie pe foc in tabara milaneza si scaunul lui Ancelotti(:jerk:) se clatina din ce in ce mai greu...

Cert este ca Milanul a castigat grupa si e calificata in optimile Uefa Champions League, unde sper sa intalneasca Barca sau Real...:ok:...
PS:Revansa ne-o vom lua in mai la Atena:ok:
PS2:
@Mario: pastrati-l pe Siviglia... ca nu il vrem... Am auzit ca vrea Berlusconi sa ii cloneze pe Maldini si Costacurta:drak:...

Chiar vrei sa fiti eliminati din optimi ??? :(

BoboCosta
22nd November 2006, 13:55
Ca sa parafrazez un mare om de fotbal si filozof : Lasati-ne sa ne pregatim pentru finala Champions League de la Atena :drak:
Este adevarat ca trecem printr-o pasa proasta dar asta nu va da dreptul, la astia care jucati in serie B la matineu si la tristii perdenti care nu puteti castiga scudeto decat la Loto ca de cupe europene nici nu se mai pune problema , sa latrati aiurea :D Chiar si dupa infrangerea de aseara MILAN este pe locul 1 in Europa la coeficientii pe ultimii 5 ani :ok:

SI totusi....de cand nu ati mai castigat :evil: ?

dardar_3
22nd November 2006, 14:10
Chiar vrei sa fiti eliminati din optimi ??? :(

Nu:drak:... Ii batem si pe Real si pe Barca...;)...:ras-plans:...
Glumesc desigur


SI totusi....de cand nu ati mai castigat :evil: ?

:sleep: :sleep:
pai nu stiu... sa vedem... de la meciul cu Brescia in cupa dar e din Serie B si nu se pune...
de la meciul cu Anderlecht... dar e in UCL...
de la meciul cu Ascoli din etapa a3-a ...:(...:(... dar ne revenim noi... v-am lasat un pic avans ca sa fie mai palpitant...

Mario Di Lazi
22nd November 2006, 16:39
Tin sa precizez :

Am vazut azi rezumatul meciului lui Milan de aseara ...
Un lucru este sigur : S-a terminat norocul lui F. Inzaghi ... :D ... A ratat din niste situatii din care si eu marcam daca ma chinuiam un pic ... :D

Kainsashiki
22nd November 2006, 17:07
Costacurta, cel mai în vârstă fotbalist din istoria Ligii Campionilor

Marți, 21 noiembrie, Alessandro Costacurta, fundașul lui AC Milan, a adevenit cel mai în vârstă fotbalist care a evoluat într-un meci din Liga Campionilor. Jucătorul italian, 40 de ani și 211 zile, a avut cu 95 de zile mai mult decât precedentul deținător al recordului, Dany Verlinden.

De asemenea, unsprezecele de start al lui Milan în meciul cu AEK Atena este al doilea din punct de vedere al numărului de ani al jucătorilor din istoria competiției. Cu o medie de vârstă de 31 de ani și 32 de zile, echipa alineată de Milan este cu doar 7 zile mai "tânără" decât echipa cu care Lazio a început meciul cu Sparta Praga, în decembrie 2003


http://img296.imageshack.us/img296/1066/capture2lq1.jpg
http://img296.imageshack.us/img296/8345/capture1df1.jpg

CINE N-ARE BATRANI...SA IA DE LA MILAN!!

racer06_lazio
22nd November 2006, 18:57
pai...juve n-are....a stai k juve n-are nimik..nici makar loc in serie A:D:D:D:D:D:D...ca sa nu fiu total off-topic nu zic nik de milan k nu am ce...(na ca tot am zis ceva:D:D:D:D)

Iulian Lazialu
22nd November 2006, 19:03
echi nu are...
au si ei ceva, au gura mare:mda:

dardar_3
23rd November 2006, 00:01
pai...juve n-are....a stai k juve n-are nimik..nici makar loc in serie A:D...ca sa nu fiu total off-topic nu zic nik de milan k nu am ce...(na ca tot am zis ceva:D:D)


echi nu are...
au si ei ceva, au gura mare:mda:

Ia uitati cine vorbeau....:D:D... Prietenii mey...:D

@racer: Cum mey nu ai nimic de zis de Milan...
Pai zii ceva de Nesta, il mai vreti... sau il vreti pe Bily?
@Iulica... Pai avem mai gura mare, ca atat noi cat si juve... avem cu ce:drak:...

racer06_lazio
23rd November 2006, 16:23
dardar dupa cum sta situatia in clasament cred ka tu ar trebui sa te uiti pe lazio poate gasesti ceva ce iti place...:D:D:D:D:D:

dardar_3
23rd November 2006, 17:25
Dida s-a accidentat destul de grav:mda: in meciul cu AEK si Milan demareaza tratativele pentru a-l aduce pe San Siro pe Amelia de la Livorno....

Iulian Lazialu
23rd November 2006, 17:25
Ia uitati cine vorbeau....:D:D... Prietenii mey...:D

@racer: Cum mey nu ai nimic de zis de Milan...
Pai zii ceva de Nesta, il mai vreti... sau il vreti pe Bily?
@Iulica... Pai avem mai gura mare, ca atat noi cat si juve... avem cu ce:drak:...

Si ce vrei sa zici prin asta ??
Lazio nu ar avea cu ce?:mda:

Mario Di Lazi
23rd November 2006, 17:32
Pai zii ceva de Nesta, il mai vreti... sau il vreti pe Bily?
Pe nenea Costacurta ? :D Poate pe baiatul lui ... cred ca are vreo 20 de ani ... :D
Costacurta vrea cred sa-l depaseasca pe ... Vicervod ... (habar nu am cum se mai scrie :))

YoNuTzz
23rd November 2006, 22:54
Dezamagitoare in stagiunea in curs, AC Milan doreste sa inceapa reconstructia echipei de la aparare. Cu cea mai batrina defensiva din Europa - Cafu are 36 de ani, Maldini are 38, Costacurta are 40 -, gruparea "rossonera" a pornit deja la vinatoare. Obiectivul numarul 1 este francezul Philippe Mexes. Pretul fixat de AS Roma pentru a-l ceda pe francez este de 15 milioane de euro, actualul salariu al jucatorului (contract pina in iunie 2008) curtat si de Real Madrid fiind de 1,5 milioane de euro. Vicepresedintele Adriano Galliani l-ar prefera totusi pe Andrea Barzagli, insa suma ceruta de Palermo, 20 de milioane de euro, face transferul imposibil. Alti fundasi centrali in atentia milanezilor sint Zapata si Felipe (ambii Udinese). Pentru partea dreapta, favorit este Massimo Oddo, de la Lazio

BoboCosta
24th November 2006, 00:27
Si din toate numele astea vehiculate pun pariu k nu o sa transferati pe nimeni.Galliani a declarat ca actuala echipa a mers bine anu trecut si are incredere in ea.....asa k tineti aproape,vine tare fiorentina ;)

dardar_3
24th November 2006, 00:32
Ancelotti a declarat ca are oameni pe toate posturile...:o:...:o:..:o:...

Ce-i drept are... dar au mai ramas la unii numai umbra lor

racer06_lazio
24th November 2006, 10:37
i-auzi mai...pana la urma tot ati pus ochii pe un lazial....

Iulian Lazialu
24th November 2006, 12:19
apoi daca pleaca oddo la milan si mauri la inter,ce facem?:mda:
oricum sper ca oddo daca pleaca sa plece pt niste fofey care sa merite:evil:

Mario Di Lazi
24th November 2006, 17:20
Pai nici pe Mauri sa nu-l dam pe degeaba ... :(

racer06_lazio
24th November 2006, 19:31
minim 15-20 pe oddo si 15 pe mauri...
k zicea ionutz mai sus niste cifre pt niste "palermisti" si "udinisti" de mi-a picat fata...park era o scadere a preturilor in fotbalul european?pai niste jucatori, sa recunostem necunoscuti, care nu au fost pe la nationala, atatia bani???pai oddo e de 30 atunci nu?:):):):)

dardar_3
24th November 2006, 23:54
15-20:ras-plans:

Pentru un jucator de peste 30 de ani...:drak:...

No thanks...:ok:

Kainsashiki
25th November 2006, 00:04
dardar3..daca nici pe messina nu-i bateti..imi bag picioarele-n el de milan si`i scot la pensie pe toti...

tocmai am pus 300 euro pe milan..sper sa nu ma dezamageasca,macar acum!

inter
25th November 2006, 00:12
hmm ... precedentul exista ... daca tin eu bine minte ... anul trecut ... verishorii erau ingenunchiati acasa de Messina .... asa ca nu e exclus sa vedem partea a 2-a a thrillerului :D:D

dardar_3
25th November 2006, 00:12
nu te va dezamagi DiabLo...

Daca pierde sau face egal Milan duminica ai 2 beri de la mine pe 8 decembrie...:ok:


Interee....:(.... macar vrei Serie A cu Milan?:drak:

Kainsashiki
25th November 2006, 00:16
hehe, de mi-ai da cate o bere pt fiecare meci ce l-am pierdut pe milan ce bine ar fi....:D


ce dor imi e de vremurile cand juve era in serie a...pariam fara frica pe ei..

dardar_3
25th November 2006, 00:22
PAi aveai si tu abonament :drak:...la Moggi..:P...

Ce sa ii faci...:drak:... Eu unul nu pariez pe Milan... Decat asa cate o bere:D... Jerry sa stii ca nu am uitat....:P...de Bresciano:mda:...

daca ar fi sa numar si prietenii care ma injura ca pariaza pe Milan....:P... as ajunge la minus cu mult... Dar cea mai buna sansa: NU PARIA PE MILAN:drak:...
Poate asa mai castigam si noi:mda:....

inter
25th November 2006, 00:24
.. Dar cea mai buna sansa: NU PARIA PE MILAN:drak:...
Poate asa mai castigam si noi:mda:....

:happy :happy sa vad ce duminica va avea Diablo :P

dardar_3
25th November 2006, 00:26
:happy :happy sa vad ce duminica va avea Diablo :P

Lasa nene interica ca macar pe Messina, unde Lazio a triumfat en fanfare poate castiga si Milan::drak:...
Daca nici pe ei atunci pe cine>?:mda:...
Pe Inter cu siguranta in retur nu ii vom ierta:evil:...

inter
25th November 2006, 00:29
iarasi declaratii ? :D:D
maine cate bari dati? 1? 2? ... mai multe? asta e subiect de pariu ... ca de goluri ....mai dureaza :P

dardar_3
25th November 2006, 00:30
Bari...:drak:....

Intere,,, te provoc la un pariu...:drak:.

Numarul de bari - numarul de goluri *2 in bere sau in Absolut:drak:

inter
25th November 2006, 00:41
nu ... ca nu vreau sa te http://yelims2.free.fr/DoDo/Dodo01.gif

oricum nu bateti duminica ... cu un egal sa fiti fericiti :P

dardar_3
25th November 2006, 00:47
Nu pot sa zic acelasi lucru despre voi avand in vedere ca Palermo e o echipa de pluton:mda:...

Cat despre Milan... sper ca vor bate pe Messina macar:P

milanezu
25th November 2006, 16:34
nu ... ca nu vreau sa te http://yelims2.free.fr/DoDo/Dodo01.gif

oricum nu bateti duminica ... cu un egal sa fiti fericiti :P

noi jucam sambata nu duminica.
oricum greu meci.
rigano ii omul cu golul.
la noi nu exista asa ceva.

racer06_lazio
25th November 2006, 19:03
vreti sa va imprumutam un lazial?hai k si asa noi aveam destui care sa dea cele 4 goluri pe meci....interistilor hai poate le dati voi un marcator.....ca park si pentru voi nu mai e la fel fara un milan cu care sa va bateti...fie-va mila....:drak: :drak: :drak: :drak:

inter
25th November 2006, 21:25
vad ca tot vb. pe aici de Amelia .. da se pare ca Juve are deja avans ... pt. transferul din iarna ... deci Buffon pleaca .. dar nu la voi :D:D ... ce sa ramolit si Fester :D

Jerry20cm
25th November 2006, 21:32
am luat pe milan la paiuri..si al handicap:D:D
sa speram ca de data asta nu ma scoate iar:mda:

Kainsashiki
25th November 2006, 21:39
sper sa invete si milanul cum sta treaba cu 1-0...si sa-i bata p-astia macar:D

inter
25th November 2006, 21:39
jerry ... trebuia sa il bagi pe Rigano la marcatori si 2 solist ...
si v-am spus sa nu va grabiti! ... apropo ce cota avea Messina?

Kainsashiki
25th November 2006, 21:41
a ratat gilardinho acum...a tras pe langa..bine ca n-a dat bara:D

cred ca 12 era cota..pe milan i-am luat la 1.27

Jerry20cm
25th November 2006, 21:42
eu i-am luat la 1.75 la handicap:)

Kainsashiki
25th November 2006, 21:43
Goooooooooooooooooooooool Milaaaaaaaaaan !!!

TATAL LOR, MALDINI !!!

inter
25th November 2006, 21:43
intru si eu pe meci in repriza a 2-a ... ca n-are rost sa-mi pierd timpul acum :D

tot bunicii sa-i scoata :D:D

Jerry20cm
25th November 2006, 21:44
inca 1 gol si mi-a iesit:D
oricum ma scoate altcineva:D

Kainsashiki
25th November 2006, 22:49
zicea cineva ca s-a dus norocul lui inzaghi anul asta..si bine zicea...le mananca meciul, rateaza in prostie..

Kainsashiki
25th November 2006, 23:24
gata...FT 1-0...gol Maldini..pe scurt..nu mai joc prea curand pe ei la pariuri..

sa nu uitam si o bara a lui Kaka..:D

milanezu
25th November 2006, 23:52
este inadmisibil sa ratezi atatea ocazii.
portarul lui messina a fost incredibil.

dardar_3
26th November 2006, 00:05
Se mai intampla...:D...

Important e ca au castigat...:ok:...

Grazie Maldini:P

inter
26th November 2006, 00:26
da ce faceti voi in iarna acum ... ca au vazut tot ce bine va merge ... si au cam sarit preturile in aer la aia pe care ii vreti voi :D:D

dardar_3
26th November 2006, 00:28
:mda:.. pe Amelia il cam dublara la pret:(... Macar Ilsinho sa vina si Barzagli....:P....

inter
26th November 2006, 00:33
vezi ca e nasoala la voi cu transferurile ... ca acum incep astia sa scoata la iveala afacerile lui GEA :D:D
ultimul caz in meciul nostru cu Reggina de duminica trecuta :"Aronica, già in forza al Messina in comproprietà con la Juventus è ora alla Reggina"; ma poi è entrato in campo l'argentino Rios, che "gioca nella Reggina ma è di proprietà del Genoa"

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 00:41
inter,ca de obicei..mult offtopic..nu ca ar pasa moderatorilor..asa,buni,continua sa postezi oftopic..12,605...13,987...:rosu: trist ca un "nene" ca tine,o ia pe "aratura"...atc,ce dracu sa cer de la b-r ,bea sau remy?:happy

dardar_3
26th November 2006, 01:02
@Mania: nu mai posta off-topic...;).... ca ne suparam:D... Eu sarbatoresc cu fast victoria Milanului in Serie A... ca de pe 20 sept nu prea am mai stiut gustul victoriei:mda:...

Enjoy si relax:ok:

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 01:09
Dardar,vai,draga..ce "corect " esti...se vad berile pe care le-ai baut cu nenea inter...:happy :happy :ras-plans:

dardar_3
26th November 2006, 01:16
Dardar,vai,draga..ce "corect " esti...se vad berile pe care le-ai baut cu nenea inter...:happy :happy :ras-plans:

Acum ce insinuezi...:drak:... In primul rand disciplina si moralitate...:ok:...

In al doi-lea rand iar e off:drak:...

Si in alt trei-lea rand AC MILAN - messina 1-0(Maldini min13).../OLE/...:drak:

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 01:21
Disciplina?:))Ce disciplina,cand pe topicul asta se scrie offtopic la greu...si moderatorii nu sterg mesajele offtopic... :rosu:
Fii "rau" si cu persoana/ele cu care ai baut bere,se poate?:D Nu cred...:)

dardar_3
26th November 2006, 01:26
Se poate Mania insa off-topicul se poate trece cu vederea daca nu contine jigniri, trivialitati si in al doi-lea rand poate sa pastreze o discutie fluenta si coerenta...

Insa nu prea cred ca este off-topic sa vorbim despre transferurile lui Milan si situatia de tot kko in care se afla...

Nu am mai avut de mult golaveraj negativ si ne chinuim sa castigam acasa cu Messina, facem egal acasa cu Siena, facem egal in deplasare la Empoli... si luam bataie pe rand de la Palermo, Inter, Roma, Atalanta...
Asta poate e mai interesant nu????:no:... E realitatea intr-adevar insa se pot pune posturi care sa relateze posibile imbunatatiri ale echipei Milanului in perioada de mercato din iarna...:ok:...

Poate ca e mai interesant off-topicul....:ok:...
Sau poate nu?....

inter
26th November 2006, 01:27
mania .. iar derapezi ... eu nu beau bere :D:D

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 01:34
inter,ma rog..scuze:) prieten,prieten,dar "legea" sa fie pt toti:D
dardar,se poate vb de orice ce are legatura cu AC MILAN,incepand de la rezultate pana la transferuri,samd.Insa,nu se poate posta mesaje in care se scrie de orice alta echipa decat MILAN.:D altfel e offtopic...adica,mesaje care nu-si au loc la acest topic.

BoboCosta
26th November 2006, 03:00
Pai hai sa vb at de prietenele jucatorilor :D
Asta e offtopic?:P

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 23:57
http://youtube.com/watch?v=3JhQe19Rrl0
Frumos golul lui Maldini :yeah:
Se putea ca AC MILAN sa nu loveasca bara/transversala....a 13 a in sezonul acesta.

inter
27th November 2006, 00:02
numarati , numarati ...:D:D unii barile , altii punctele :D

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 00:11
inter,las,ca v-ati ajuns si voi..insa,nu cantati victorie..mai este de jucat si cum inter e experta a da-o cu bota-n balta...:D Oricum,dupa atatia ani in care ai/ati adoptat pozitia ghiocel in fata rezultatelor lui MILAN,acu..profita si tu,ca nu mai pupati voi,o sa conjunctura...NON VINCE MAI! :yeah:

BoboCosta
27th November 2006, 00:23
Sa iti dau clasamentul Serie A ???

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 00:30
Sa iti dau organigrama Tim si ce loc ocupa guido rossi..cel care v-a acordat "titlul"?Bobo,stai calm,nu sunteti curati si tu stii asta...oricum,AC MILAN domina Italia! :yeah:
Gata,nu am ce discuta cu suporterii unei echipe de...pierzatori..asa suporteri,asa echipa ...:P
Vrei sa iti arat palmaresul lui MILAN?Mai bine nu..nu vreau sa iti dea sangele pe nas...:))

inter
27th November 2006, 00:32
...39,40, ... continua tu:ras-plans: :ras-plans:

BoboCosta
27th November 2006, 15:39
Pai 2-3 meciu direct.
Locul 1 Inter....locul 15 Milan.
33 goluri Inter.....11 Milan(apropo voi nu aveti voie sa dati mai mult de 1 gol pe meci?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ?
Sa mai bag Intere :evil: ?

Mario Di Lazi
27th November 2006, 15:42
Nici macar 1 gol pe meci ... ca s-au jucat 13 etape si ei au inscris 11 goluri.

dardar_3
27th November 2006, 16:18
Si ce va bucurati atat:drak:..
Stai ca inca nu s-a terminat nici turul:P...

Mario Di Lazi
27th November 2006, 20:59
Problema cu golurile trebuie sa treaca pe locul 2 ...
Principala problema este ca nenea Berlusconi se clatina saracu si la propriu si la figurat ...

racer06_lazio
27th November 2006, 21:23
mario lasa omu sa planga mai....de ce il deranjezi?nu vezi k e la 7 pct de prima echipa din roma?ce al-dracu faci?:D:D:D:D:D:D:D:D:D

dardar_3
28th November 2006, 11:40
Meciul de Cupa cu Brescia:

Kalac; Bonera, Simic, Kaladze, Antonelli; Brocchi, Pirlo, Jankulovski; Gourcuff; Ricardo Oliveira, Borriello.

Rezultatul din tur a fost 4-2 pentru AC Milan.

racer06_lazio
28th November 2006, 13:06
din echipa de mai sus nu am auzit de:
antonelli, goucouff, ricardo..asa...foarte putin am auzit de:bonera, brocchi, boriello...deci:
1. ori nu stiu eu nimik
2. ori milanul s-a dus de rapa si are numai jucatori necunoscuti..:D:D:D:D:D:D:D
personal optez pt a doua varianta:D

dardar_3
28th November 2006, 14:26
@racer:

1.sunt jucatori care au fost folositi foarte putin in meciurile din campionat.
2. goucouff e foarte tanar si e supranumit noul zidane al fotbalului francez(a jucat superb cu AEK Atena acasa marcand si un gol, iar in meciul cu Messina nu s-a miscat rau)
3. In Cupa Italiei se foloseste de obicei a doua echipa pentru ca e o competitie de mana a doua:ok:

racer06_lazio
28th November 2006, 19:45
ok dardar te cred pe cuvant :D:D:D:D:D:D:D
dar tot iti fug ochii la un rocchi(ce poet sunt:D) sau un oddo, nu?

dardar_3
28th November 2006, 21:16
No thanks.. Nu il mai luam pe Oddo decat daca marcheaza cu Roma:drak:...
Din iarna vine Ilsinho:ok:

dardar_3
28th November 2006, 22:15
min 15 Brescia - Milan 0-1 Ricardo Oliveira:ok:

later edit:

min 20 Brescia - Milan 0-2 Zoboli(autogol)

STEAUA-MANIA
28th November 2006, 22:30
Bella iniziative dei tifosi rossoneri. All'ingresso principale dell'ospedale S. Raffaele è stato appeso uno striscione bianco firmato dalle Brigate Rossonere con la scritta 'Silvio, l'ultras vero non molla mai!!!',

http://img230.imageshack.us/img230/5005/5031newsee9.jpg

dardar_3
28th November 2006, 22:44
:mda:... min 42 gol Brescia...Hamsik

Brescia - Milan 1-2 (tur 2-4)

dardar_3
28th November 2006, 23:55
Brescia - Milan 1-2

/OLE/ Milan s-a calificat in optimile cupei Italiei:ok:

inter
29th November 2006, 00:06
pentru a le mai indulci amarul suporterilor ... conducerea verishorilor a hotarat ca la meciul de CL cu Lille .. toti abonatii vor intra platind doar 1 euro , pt. ca gratis n-ar da "bine" :ras-plans: :ras-plans:

vin vremuri grele! :D:D

dardar_3
29th November 2006, 00:08
Oricum e meci de pregatire...:drak:... ca grupa au castigat-o... insa vor juca pentru Atena... ma rog... si pentru AEK Atena:P....

inter
29th November 2006, 00:09
da ... asa e ... derbyul fu azi ...:P

dardar_3
29th November 2006, 00:22
Brescia ne-a pus intotdeauna probleme insa a fost un meci bun facut de Gourcuff, Kalac si Antoneli:ok:...

Oliveira iarasi rata destul de mult insa nu s-a pus in nici o clipa problema echipei calificate...:ok:

inter
29th November 2006, 00:28
cica asa vb. lumea prin oras :
De Sanctis ar fi alegerea pt. portar ... ca ar veni din iarna ... Amelia cica e prea scump :D:D
Zambrotta ar veni din vara ... ca nu s-a adaptat la Barca ...
si Iaquinta ar ramane in carti pt. un post de titular in atac ... in rest ... "bate crivatul"! :D:D

dardar_3
29th November 2006, 00:30
Mai bine vesti din astea "triste" decat promisiuni desarte.... si mai bine aflati surpriza in ianuarie:ok:...

Kalac e destul de bun si nu avem nevoie de Amelia... si Dida la sf lui ianuarie o sa reintre...:ok:...

inter
29th November 2006, 00:31
Mai bine vesti din astea "triste" decat promisiuni desarte.... si mai bine aflati surpriza in ianuarie:ok:...

va desfiintati? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
29th November 2006, 00:36
Ce gluma buna... de cand visati la asta?...

Cand o sa se desfiinteze Milan eu o sa dau inconjurul Bucurestiului in tricoul lui Juve:drak:...

Ma refeream la surpriza care ne-o pregateste il presidente;)

inter
29th November 2006, 00:37
Il Milan è interessato al laterale destro del Barcellona, Juliano Belletti, 30 anni

la tinerelul asta te referi? :D:D

dardar_3
29th November 2006, 00:40
:ras-plans:... mai rau:
Il Milan tra Oddo e Zauri(tuttomercato):D:D:D

inter
29th November 2006, 00:41
:D:D .. vreti sa-i nenorociti si pe laziali? :D:D... asta e ... Oddo are parca 30 :P .. tocmai bun de venit la voi!

dardar_3
29th November 2006, 00:44
Dap, mentine rata de natalitate... macar rezerva sa il avem...:)... daca mai marcheaza doua-trei goluri ii facem statuie...:D:D:D....

racer06_lazio
29th November 2006, 06:43
hmmmm......pai dardar noi cu ce mai mergem in UCL??k voi oricum nu mai aveti sanse sa urcati pe 4:D:D:D:D:D:D:D

dardar_3
29th November 2006, 14:56
Au trecut de-abia 13 etape racer.... mai sunt 75 de puncte in joc...;)....

Sergiu
29th November 2006, 16:03
Pai nu e problema sunteti relativ aproape de locul 4, insa modul in care jucati e problema. Ca daca ati reveni la forma din sezonu 2003-2004 ati putea lua si campionatu.

dardar_3
29th November 2006, 16:12
Sa speram ca vom reusi sa ne atingem obiectivele...:ok:...

Despre campionat discutam prin martie daca mai avem sanse....:D

YoNuTzz
29th November 2006, 17:22
Il Sun: Sheva al Milan a gennaio (imprumut)
Dak ar fi adevarat atunci Sheva chiar e vrz...a plecat, k sa aiba de unde sa se intoarca...

racer06_lazio
29th November 2006, 17:26
si-a luat banii omul..si akum se intoarce la marea lui iubire....
ramane de vazut dak il si primesc inapoi...

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:26
Nu cred ... Ca il mananca lupii pe asta daca se intoarce la Milan ...
Pe langa asta, cred ca divorteaza si nevasta de el ... :D

dardar_3
29th November 2006, 17:27
Eu unul nu l-as primi....:jerk:

Suporterii nu il vor iubi la fel de mult decat daca le va da 5 goluri Interului in retur si Milan ar lua campionatul...:ok:

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:29
Nici asta nu cred ca e posibil ... :D

dardar_3
29th November 2006, 17:30
Si atunci sa ramana la Londra si sa se apuce de modeling cu iubita(pardon nevasta-sa)....

PS: Un mesaj pentru mafia rusa din Anglia: "Ce bine-mi pare ca ati luat tzeapa:drak:"

racer06_lazio
29th November 2006, 17:33
dardare al-juventinului mai esti si tu :D:D:D:D:D:D

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:35
Mafia din Rusia ? { Nu cred } :)
Mafia din SUA (nevasta) ? { Asa DA } :D

dardar_3
29th November 2006, 17:42
Mario... chestia nu nevasta lui Sheva, (prietena a sotiei lui Mourinho) este o pura poveste... inventata pentru ca scopul sa scuze mijloacele...:ok:...

Sheva daca era barbat nu pleca(asta din povestea cu nevasta care a fost inghitita ca o galusca de presa si mass media)...

A doua la mana, Berlusconii ar trebui sa fie cel mai fericit: A bagat la buzunare 50 de mil de la rusnac si Sheva nu cred ca va fi primit inapoi ca un fiu risipitor...

PS: In inima mea va reintra Sheva cu o singura conditie(insa 99,99% sper sa nu vina): sa marce de 5 ori in poarta Interului:ok:... A... si specialitatea lui: dubla pe Olimpico(desigur cu cele doua formatii din roma)

inter
29th November 2006, 17:44
adica "lingeti unde ati scuipat"? :D:D

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:48
Nu cred ca este vorba de "lins" ... Este vorba de o dragoste foarte mare; ca intre Prigoana si Bahmutean ... :D

inter
29th November 2006, 17:54
adica verishorii sunt "gunoierii" orasului Milano :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
29th November 2006, 17:55
Intere.... stii vorba mea: calm si relax:drak:...

Sheva nu o sa vina la milan:ok:....

racer06_lazio
29th November 2006, 17:57
dardar ia vezi cu dubla dubla pe olimpico:D:D:D:D:D:D

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:58
Nu am vrut sa spun asta ...
Ca si la mine la Valcea vine firma lui Prigoana ... :D

STEAUA-MANIA
29th November 2006, 21:40
Sheva E Milan,reprezinta Un Jucator Important Din Istoria Lui Milan!
Il Fenomeno Lascialo La,qui C'e Sheva!!!!il Zar Del Est!!!
inter mai lasa-ma cu "verisorii"...MILANISTII N-AU verisori!!!!

inter
29th November 2006, 22:22
bine mey mania .. o sa trec pe "cugini" .. e mai bine? :P

inter
29th November 2006, 23:33
si ca sa nu isi mai faca vise "cugini" ... stati relaxati cand cititi ... :D:D:

La Federcalcio stoppa l'ipotesi di un clamoroso ritorno di Shevchenko al Milan. L'ucraino non potrà rientrare in Italia a gennaio, a causa del regolamento sul tesseramento degli extracomunitari collegato alla legge Bossi-Fini. Infatti, il club di via Turati ha acquistato Oliveira in estate e, fino al 30 giugno 2007, non può tesserare giocatori privi dello status di comunitario. Nessun ritorno al passato per Sheva, dunque.

capisci? :P

goluri ale lui Sheva ... in poarta lui Cesar ? .. la playstation:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
30th November 2006, 10:07
Pai nici nu vroiam sa se intoarca mafiotul si scarba(pardon si mi scuzi:drak:) de Sheva.... :P...:P...

Sper sa ramana la Londra si sa ii haleasca lovelele rusnacului...:ok:...

dardar_3
30th November 2006, 11:39
Ia priviti care e situatia la Milan pentru sosirea lui sheva:

La società punta sul ritorno di Shevchenko, ma la squadra si divide: Maldini e Gattuso contrari, Kaladze e Seedorf favorevoli.

Emblemele decid..../OLE/.... Kala si Seedorf pot sa plece daca sunt de acord cu tradatorul de Sheva....

PS: Inainte de sa plece la Chelsea, Sheva era idolul meu insa m-a dezamagit cumplit si eu nu as vrea sa vina la Milan pentru nimik... Daca ar fi sa aleg intre retrogradare si Sheva... as alege prima varianta...

Delia
30th November 2006, 11:51
Ma intreb daca Sheva a plecat intr-adevar pentru bani. La urma urmei, nici la Milano nu murea de foame. Cand ai nu stiu cate milioane, nu vad la ce-ti mai trebuie cai verzi pe pereti. Inteleg sa pleci de la o firma la alta pentru un salariu mai bun, dar sa lasi o echipa unde faci legea si unde esti respectat pentru alta, iar cauza sa fie banii, mi se pare ciudat, ca sa nu zic incredibil.

Oricum, Shevchenko e un jucator care merita respectat pentru faptul ca, atata timp cat a fost jucatorul lui Milan, si-a facut datoria cu varf si indesat, nu a fentat fotbalul, a dat cei mai buni ani din viata sa de fotbalist unui club si unor suportei care l-au iubit si l-au apreciat. Chiar daca asa a fost, chiar daca a plecat pentru mai multi bani, il respect mai mult decat pe alti jucatori, fie ei si ai Interului, care mai mult s-au ocupat cu barurile si cluburile decat cu jocul de fotbal.

dardar_3
30th November 2006, 12:07
Intr-adevar Delia!... Nu cred ca pentru Sheva era necesar si suficienta o schimbare in cariera lui:ok:... Si tocmai pentru ca a fost atat de iubit, sentimentele s-au transformat si va fi greu sa reintre in inima suporterilor pentru ca era un idol pe San Siro:ok:

Delia
30th November 2006, 12:13
Nu cred ca pentru Sheva era necesar si suficienta o schimbare in cariera lui:ok:...

Nu stiu daca-i asa sau nu; poate ca simtea el nevoia unei schimbari, eu am zis doar ca mi s-ar parea ciudata o plecare care sa aiba drept scop principal un castig suplimentar, avand in vedere ca el e oricum milionar in dolari.

dardar_3
30th November 2006, 12:41
Avand in vedere ca a castigat aproape tot ce se putea castiga cu Milan nu vad de ce vroia sa se transfere in alta parte.

Stiu ca asupra lui facea Chelsea presiuni inca de acum 3 ani, insa cum a rezistat pana asta vara ofertei tentante, putea la fel de bine sa ii refuze si acum...

Delia
30th November 2006, 12:52
Nu stiu, nu am cum sa stiu exact, pot doar sa-mi dau cu parerea, poate vroia sa schimbe atmosfera sau ceva de genu'. Exista oameni carora li se uraste cu binele la un moment dat. Oricum, fara Sheva, derby-ul milanez parca-si pierde putin din farmec.

dardar_3
30th November 2006, 12:54
Asta asa e... insa Milanul nu sta in Sheva... ci acum se pare ca e invers..:P...

Ce-i drept ca sezonul asta Milanul a mers slab, insa suntem in perioada de reconstructie...:ok:....

diablo20
30th November 2006, 13:07
dardare, ce perioada de reconstructie vezi tu??? pai ce tineri sunt promovati??? sau maldini, cafu,costacurta, serginho si care mai sunt "bunici" sunt considerati la prima tinerete??!!! :o:

dardar_3
30th November 2006, 14:13
Perioada de reconstructie inseamna schimb de generatii... incet incet apar un Antoneli, Gourcuff... "batraneii" se vor retrage...:ok:

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 15:42
La società punta sul ritorno di Shevchenko, ma la squadra si divide: Maldini e Gattuso contrari, Kaladze e Seedorf favorevoli.
Mourinho non conta sull'attaccante ucraino: col sì di Abramovich, Sheva può tornare il Milan già a gennaio con la formula del prestito. Ceduto al Chelsea come comunitario assimilato, il giocatore rientrerebbe senza pesare sulla quota comunitari.
Retroscena: la moglie non vuole parlarne, ma lui ci pensa. Il pressing di Berlusconi è continuato anche in ospedale.
(Gazzetta dello Sport)

L'amministratore delegato del Milan, Adriano Galliani ha precisato: "AL MOMENTO non esiste alcuna trattativa con il Chelsea per il ritorno di Andriy Shevchenko nella nostra società".

OOOOOOH, Doamneeeeeeee,daca se intoarce SHEVAAAAAAAAAAAA,MAMAAAAAAAAA,cred ca ma imbat rau de tot..stiu ca e un tiberlism deplasat,insa,c'mon e SHEVA...GATA,numai stirea asta ma face so haaaaaaappy,am o zi suuppppppppppppper!
il fenomeno lascialo la,SHEVA TORNERA!!!!!!!!!!!!:drak:
FORZA AC MILAN!

dardar_3
30th November 2006, 15:46
:o:...:o:...:o:....:o:...

Ma bucur pentru tine insa eu as vrea sa ramana acolo unde ii este locul....:)....

PS: Si eu il astept pe Sheva....:evil:... In sferturi cu Chelsea....:ok:

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 15:49
Dardar,fiecare cu parerea sa...eu sunt fan SHEVA..Bine,sunt fan AC MILAN din 1991,deci eram fan MILAN inainte sa vina SHEVA!:D
Oricum,un atacant ca SHEVA nu gasesti...doar Henry il poate egala..dar nici de el nu-s foarte sigur.:D
il fenomeno lascialo la,SHEVA TOOOOOOOOORNERA!

Sheva, il Milan cerca la chiave
30 11 2006
Grazia Neri
Per il ritorno di Shevchenko in prestito a gennaio c'è l'ok di Berlusconi, in via Turati puntano sul fatto che sia stato ceduto come "comunitario assimilato". Ma il precedente Mutu lascia pochi margini di manovra.

Il progetto milanista è chiaro: preso atto che Sheva non si è ambientato nè nel gruppo, nè nel modulo del Chelsea, via Turati è pronta a riaccogliere l'ucraino, ovviamente in accordo con Abramovich, con la formula del prestito. Certo, non potrebbe giocare in Champions League, ma potrebbe divenire elemento fondamentale per l'irrinunciabile caccia la quarto posto in campionato, ed in questo senso i Blues hanno buoni precedenti col Milan, da cui si videro restituire un Crespo in perfetta forma fisica e mentale a fine 2005.

In teoria anche ai londinesi potrebbe convenire lasciare che sia il Milan a "recuperare" l'abulico Sheva visto in Premiership, senza dover insistere a proprio rischio; ma se la volontà di tutti i protagonisti (Sheva, Milan e Chelsea) spinge l'ucraino verso Milano, sul piano giuridico l'affare è maledettamente complicato, ai limiti dell'impossibile. Via Turati punta sul fatto che Sheva sia stato ceduto al Chelsea con lo status di comunitario assimilato (status ottenuto nel 2001 in virtù delle vecchie norme sull'immigrazione), ma la Bossi-Fini ha mutato lo scenario.

La nuova legge prevede infatti un contingentamento all'ingresso in Italia, per il quale è necessario lo status di cittadino comunitario. Illuminante il precedente relativo ad Adrian Mutu, che la Juve "parecheggiò" a Livorno proprio per aggirare la norma. In seguito la Figc ha peraltro stigmatizzato operazioni di questo tipo, vietando giochi di sponda atti ad aggirare le norme.

Il Milan potrebbe provare a forzare la mano alla Federazione, che dovrebbe però poi spiegare perchè verrebbe concesso a Shevchenko ciò che è stato negato a Mutu. Situazione francamente difficile da ipotizzare. L'altra soluzione sarebbe il ricorso alla Corte di Giustizia Europea da parte di Shevchenko, ma anche in questo caso sembra difficile che l'ucraino si presti ad un braccio di ferro simile per tornare qualche mese al Milan e decretare la propria sconfitta personale al Chelsea. In buona sostanza, dunque, il ritorno di Sheva in rossonero sembra ancora confinato alla fantascienza.
www.sports.it

dardar_3
30th November 2006, 16:06
Si daca nu vine..:ras-plans:...?!?!...

Eu as vrea sa se reintoarca van Basten...:mda:... Insa ca jucator...

Sheva a scris o fila importanta din istoria Milanului.. Sunt de acord cu asta... Recunosc ca a fost idolul meu si cred ca a multor suporteri AC Milan... In schimb nu am inteles "de ce a plecat?"...:mda:... Poate sunt eu absurd insa eu merg pe principiul ca "ciorba incalzita nu mai are acelasi gust"....:ok:...

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 16:42
A plecat pt ca..familia i-a cerut,a fost una scelta di vita...din fericire,nu toti suporterii lui MILAN il denigreaza pe SHEVA "
credo che Sheva sia utile al milan per quest'anno e forse per il prossimo dopo la sua carriera volgera' alla fine,
inutile criticarlo piu' di tanto si ricordi che il presidente e' il padrino di suo figlio e gli ha pure salvato il papa' ....
purtroppo ha messo in primo piano l'educazione del figlio e l'amore per sua moglie cosa che dovrebbero fare tutti.. anche perche' rimangono pochi anni calcistici per lui.
in ogni caso nn lo ritengo un traditore e nessuno puo' dirgli mercenario. se torna e' perche' vuole fare.. nn per scaldare la panchina...

e poi c'e' un vecchio motto che aleggia dalle mie parti..... no sheva no goal! prendendolo magari si risolve il tutto"
Mesaj postat pe calciomercato.com
Zidane i-a dus pe francezi spre glorie,au castigat Cupa Mondiala ,Campionatul European cu Zidane in forma de zile mari.Apoi,a venit finala vs Italia si minutul 110...asta ce inseamna,ca pt :rosu: toti francezii tre sa-l dispratuiasca?SHEVA a adus CL,a marcat 175 de goluri pt MILAN.Gata,acu trebuie sa stergem totul?
Pentru mine,daca se intoarce sau nu..SHEVA ramane un idol pt mine!UN JUCATOR IMENS,CARE A DEMONSTRAT DESTULE IN FOTBALUL INTERNATIONAL,N-ARE NIMIC DE DEMONSTRAT NIMANUI!

dardar_3
30th November 2006, 16:47
Comparatia cu Zidane nu e buna.... Zidane nu a gandit decat o fractiune de secunda momentul...:evil:

Intre timp, Sheva a avut la dispozitie zile bune in care declara:
"Plec... Nu plec... Plec... Nu plec pentru fani.... Plec.... Nu plec de la milan niciodata.... Plec".... si dus a fost.... Pe mine nu o sa ma mai convinga....:ok:

PS: Am mai zis: eu il iubesc si tin la Sheva din perioada...1999-2006(august)... insa dupa aceea pentru mine s-a retras din fotbal....:ok:

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 16:52
LOL...Cum nu e acelasi lucru?:)
In sfarsit,fiecare cu parerea sa..:ok: Am putea continua la nesfarsit...
ps zidane a mai luat :rosu: la camp mondial din 98,cu arabia saudita..si in toata cariera a luat peste 10 cartonase :rosu: SHEVA nu a luat niciun cartonas :rosu: .

inter
30th November 2006, 22:21
Fester declara ca in aceasta perioada sa investit mai mult in :structura clubului , antrenori, preparatori fizici... etc .. iar in viitor veti investi in tineri ... daca acum au 3 ragazzi in lotul de 25 .. la anul veti avea 4 ... :P

milanezu
1st December 2006, 01:30
sheva sa nu vina la milan.
nu avem nevoie de tradatori.
ce suntem noi roata de rezerva.
sper ca legea de la figc sa nu-i permita sa revina.
cel putin cum am citit nu are nici o sansa sa revina.

STEAUA-MANIA
1st December 2006, 04:23
sheva sa nu vina la milan.
nu avem nevoie de tradatori.
ce suntem noi roata de rezerva.
sper ca legea de la figc sa nu-i permita sa revina.
cel putin cum am citit nu are nici o sansa sa revina.
Nesta a sarutat tricoul lui lazio,cafu si kaka tricoul lui sao paolo,inzaghi tricoul lui juve,seedorf tricou lui ajax,gilardino tricoul lui parma,samd...eu zic sa-i bagam in... de tradatori.:happy

inter
2nd December 2006, 22:57
Kaka sare peste meciul de maine .... nasol de voi!

milanezu
2nd December 2006, 23:06
trebuie sa profitam de loviturile libere.
sper ca kalac nu face vreo prostie.
nu stam noi numai in kaka.

racer06_lazio
3rd December 2006, 14:51
hai cu victoria cu cagliari....ba ca sa vedeti cat de nesigur sunt de victoria voastra am pariat pe udinese cu reginna in loc de voi .....sper sa ma fi inselat....

dardar_3
3rd December 2006, 15:45
Formatiile oficiale:

Cagliari (4-4-1-1): Fortin; Ferri, Lopez, Bianco, Agostini; D'Agostino, Conti, Colucci, Esposito; Capone; Suazo.

Milan (4-4-2): Kalac; Bonera, Kaladze, Maldini, Jankulovski; Gourcuff, Brocchi, Pirlo, Seedorf; Ricardo Oliveira, Gilardino.

Forza Milan!

inter
3rd December 2006, 15:47
:o: :o: ce pacat ca nu mai pot sa-mi schomb pronosticul ... bat sarzii ... lejer de tot :yeah:

dardar_3
3rd December 2006, 15:56
Hai sa dam una scurta intre noi interica:D:D:D

Ce zici?... Pune tu premiul si conditiile!

inter
3rd December 2006, 16:01
adica? bate Cagliari pe 5 beri ... din alea multe ... tu castigi la victoria lui Milan .. la egal ... nimic.... merge? :P

dardar_3
3rd December 2006, 16:03
:ok:... S-a postat...

Forza Milan!!!!

racer06_lazio
3rd December 2006, 17:27
cand eram gata gata sa rad de voi k 2-1 ati egalat....

The G.O.A.T.
3rd December 2006, 18:34
Si aici e liniste; probabil la fel ca la laziali, a cazut netul!:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

racer06_lazio
3rd December 2006, 19:10
aici e liniste de nspe etape...makar la noi a fost activitate pana azi....naspha rau....bine k am pariat pe udinese....1x:D:D:D:D:D

inter
3rd December 2006, 20:22
ce noroc ai dardare ......pfoaii cum ratai 5 berusti :D:D ..da se compenseaza in diferenta aia de 24 :D:D

BoboCosta
3rd December 2006, 20:41
Ce sa mai zic de milan...la cum jucati aveti grija k anu viitor sa nu jucati cu alde frosinone,rimini etc :))

dardar_3
4th December 2006, 12:49
cand eram gata gata sa rad de voi k 2-1 ati egalat....

racer... mai bine v-ati vedea de jocul vostru si nici nu vrem sa ne plangem de mila....


ce noroc ai dardare ......pfoaii cum ratai 5 berusti :D:D ..da se compenseaza in diferenta aia de 24 :D
Ai tu noroc cu arbitrajul ala de kko... ca acum ne fura ca in codru... Pirlo eliminat pentru fault la mijlocul terenului(merita cel mult galben)... Penalty care nici macar la noi in campionat nu se dadea...
Plus ca nici macar auturile nu le acorda corect...
Dar in fine... pierduram 2 puncte:(...:mda:...


Ce sa mai zic de milan...la cum jucati aveti grija k anu viitor sa nu jucati cu alde frosinone,rimini etc :))

Nu retrogradam Bobo.... un loc de cupa Uefa tot prindem:ok:....


PS:@inter care 24 vere:o:...:drak:...?...:P

STEAUA-MANIA
4th December 2006, 12:54
bobo,AC MILAN momentan e la 9 pct de locul 4..asa ca,du-te si vezi ce mai face tatuca guido rossi,a pregatit inregistrarile..nu se stie,poate o sa aveti nevoie de ele.
dardar:kaladze a gresit..a fost 11m..ce deposedarea a vrut sa faca!?LOL...la golul 2,toti jucatori se uitau cum jucat lui cagliari loveste mingea..seedorf e clona lui nicolita,din toate pct de vedere...a dat niste pase..mai ales in prelungiri,direct in aut...culone,fuori dalle palle!
Nu inteleg de ce raspunzi la suporterii echipelor de mana a 2 a, a 3 a....vezi lazio ss :))

dardar_3
4th December 2006, 13:00
@Mania... Seedorf sunt de acord cu tine... Cred ca a fost cel mai injurat om al Milanului de mine ieri la meci... Pe langa Boriello care a incercat foarfeca laterala singur cu portarul in loc sa puna latul:jerk:...

Insa Pirlo a fost eliminat pe nedrept...
Penalty-ul hai ca zic ca a fost insa prefer sa nu mai comentez ca trebuie sa ne vedem de jocul nostru...:ok:

STEAUA-MANIA
4th December 2006, 13:14
Kakà taglia corto: "Col Milan ho firmato un contratto fino al 2011 e qui sono felice"

Il giocatore brasiliano vuole tagliar corto sulle speculazioni riguardo il suo futuro.



zoom - galleria Negli ultimi giorni Real Madrid e Milan si sono di nuovo 'affrontati' sul terreno del futuro di Kakà. Il giocatore, però, non ne può più delle voci di mercato che lo riguardano e chiarisce la sua posizione. "Io ho firmato un contratto col Milan fino al 2011 - ha detto - qui sto bene e sono contento di rimanere. Più di questo non so cosa dire, eppure le voci girano sempre".
goal.com
Kakà vuole restare al Milan e non ha intenzione di trasferirsi a Madrid. A confermarlo è stato lui stesso: "Sono contento di stare al Milan e qui sono felice, ma di mercato parla solo la societa'. Non so piu' che cosa dire. Ho firmato un contratto fino al 2011, pero' le voci girano e gireranno sempre".

www.sports.it
KAKA ramane la AC MILAN!Superb!:D
http://youtube.com/watch?v=6phEjKCeZNg ronaldinho la MILAN?Nu,mersi..prefer IZECSON DOS SANTOS LEITE KAKA! :yeah:

Mario Di Lazi
4th December 2006, 13:16
Kaka ramane la Milan ? Cu o floare nu se face primavara la Milan ...
La fel o sa te bucuri si cand o sa ramana la Milan Costacurta, Maldini, Cafu, Serginho si Ancelotti ? :D

BoboCosta
4th December 2006, 14:37
Steaua-Mania eu nu am zis k retrogadati sau ca sunteti la 9 pct de locul 4....eu am zis k la felul cum jucati nu va vad prea bine.;)

dardar_3
4th December 2006, 14:43
Steaua-Mania eu nu am zis k retrogadati sau ca sunteti la 9 pct de locul 4....eu am zis k la felul cum jucati nu va vad prea bine.;)

Pai daca au avut grija cei cel care se ocupa cu mafia fotbalului in Italia, care au castigat Telefono-Scudetto e normal sa pierdem puncte...:rosu:

Poate reusiti si voi sa scoateti capul in fotbalul european, ca daca picati cu chelski, lyon sau liverpool nu prea va vad bine....

Pana atunci, noi primim vizita lui Lille, intr-un meci de palmares, pentru ca Milanul a castigat deja grupa din care face parte....:ok:

BoboCosta
4th December 2006, 14:51
Nu am avut noi grija de voi....ci voi singuri v'ati facut rau cand ati inceput cu practicile astea ;)
Nu v'a ajuns k ati mai facut din astea prin 80....trebuia sa le faceti si in mileniul 3.
Rusinica!!!

tafu
4th December 2006, 14:56
Nu am avut noi grija de voi....ci voi singuri v'ati facut rau cand ati inceput cu practicile astea ;)
Nu v'a ajuns k ati mai facut din astea prin 80....trebuia sa le faceti si in mileniul 3.
Rusinica!!!

bobocosta esti depasit de situatie :rosu: , ia mai taci tu putin din gura aia frustata
de faptul ca inter e ajutata acuma in campionat (iar in ucl e varza) si de faptul ca Milan e dezavantajata in campionat , ce zici?

BoboCosta
4th December 2006, 15:10
Ia uite cine s'a trezit.Buna dimineata!!!
Ai dormit prost aseara si ai chef de cearta?:rosu:
Eu vb de realitate aici...si realitatea e ca nu jucati nik si nu va vad prea bine in viitor.
De cand si pana cand ma certi u mine...nu am voie sa imi zic opinia???
Las'o mai moale....:no:
Stii refrenu ala...Cine e pe primu loc Inter e :P:yeah:
Si adevaru e k suntem acolo datorita arbitrilor....nu'i asa k ne'au ajutat in fiecare meci?:ras-plans:

inter
4th December 2006, 15:41
"Recupereremo all'Inter gli otto punti di penalizzazione prima di dicembre"

Ore 22.09 del 25 luglio 2006: Adriano Galliani prova a far digerire ai tifosi la conferma della penalizzazione inflitta al Milan. Ore 17.00 del 3 dicembre dello stesso anno: i rossoneri viaggiano a -24 dai cugini interisti. Tenevamo in cantiere questo pezzo da diverse settimane, ma abbiamo preferito pubblicarlo in occasione della prima partita del mese indicato da Galliani, quello universalmente ricordato per il Natale. Ma forse in Via Turati si dovrebbe sperare in un'altra festività, la Pasqua, nel senso che la squadra di Ancelotti va letteralmente resuscitata da un’impasse di gioco e risultati che sembra non avere fine. Il pronostico di Galliani si è rivelato quantomeno infelice, e vi (ci) risparmiamo le tabelline per illustrare quanto scarto vi sia tra la previsione di quel caldo giorno estivo e la triste realtà di questo rigido week end invernale.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
4th December 2006, 15:50
Pai daca nu am fost lasati nene interica... ce sa-i faci....
Acum am pierdut 2 puncte.... cu voi am pierdut un punct... cu roma la fel...
Bucurati-va prea curatilor si fericitilor... DECAT UN SCUDETTO murdar mai bine intertoto....:ok:

BoboCosta
4th December 2006, 15:53
"Recupereremo all'Inter gli otto punti di penalizzazione prima di dicembre"

Ore 22.09 del 25 luglio 2006: Adriano Galliani prova a far digerire ai tifosi la conferma della penalizzazione inflitta al Milan. Ore 17.00 del 3 dicembre dello stesso anno: i rossoneri viaggiano a -24 dai cugini interisti. Tenevamo in cantiere questo pezzo da diverse settimane, ma abbiamo preferito pubblicarlo in occasione della prima partita del mese indicato da Galliani, quello universalmente ricordato per il Natale. Ma forse in Via Turati si dovrebbe sperare in un'altra festività, la Pasqua, nel senso che la squadra di Ancelotti va letteralmente resuscitata da un’impasse di gioco e risultati che sembra non avere fine. Il pronostico di Galliani si è rivelato quantomeno infelice, e vi (ci) risparmiamo le tabelline per illustrare quanto scarto vi sia tra la previsione di quel caldo giorno estivo e la triste realtà di questo rigido week end invernale.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

:happy :happy :happy
nene galliani ce faci taica nu iti iesi pronosticu:evil:

inter
4th December 2006, 15:55
cica le da Fester la suporteri un miel de pasti :D:D

dardar_3
4th December 2006, 16:16
Huaaaaaa.... Nu va mai bucurati asa verilor...:drak:...
Ete de ce nu mai pot eu ca nu i-a iesit lu Galliani pronosticul....

Oricum suntem in reconstructie si se face schimbul de generatii:ok:... Pe la voi nu prea se cunoaste asa ceva... La voi 17 ani s-au facut schimb de altceva... Pana cand ati vazut ca fara sa cumparati nu puteti avea.....;)

STEAUA-MANIA
4th December 2006, 16:56
Bobo,inter joaca prost de la infintare...si ati castigat pe masura.Cand o sa mergeti la Tokyo,atunci sa iti dai cu parerea.
AC MILAN are cel mai bun coeficient Uefa pe ultimii 5 ani.

tafu
4th December 2006, 16:58
Ia uite cine s'a trezit.Buna dimineata!!!
Ai dormit prost aseara si ai chef de cearta?:rosu:
Eu vb de realitate aici...si realitatea e ca nu jucati nik si nu va vad prea bine in viitor.
De cand si pana cand ma certi u mine...nu am voie sa imi zic opinia???
Las'o mai moale....:no:
Stii refrenu ala...Cine e pe primu loc Inter e :P:yeah:
Si adevaru e k suntem acolo datorita arbitrilor....nu'i asa k ne'au ajutat in fiecare meci?:ras-plans:
eu vb de anumite practici pe care le "practica" Milan si nu de altceva .Din aceasta cauza ti-am zis "chil"... cu totii suntem in acelasi .....

dardar_3
4th December 2006, 17:02
Questa mattina Alessandro Nesta è stato operato nella clinica milanese "La Madonnina" al tendine della spalla sinistra. L'intervento è perfettamente riuscito. I tempi di recuperi saranno piuttosto lunghi, circa tre mesi. Domani, invece, toccherà a Serginho. Il brasiliano subirà un intervento di micro chirurgia per rimuovere un'ernia. Stop di cinque mesi per lui.(calciomercato)

Se pare ca in iarna asta trebuiesc facute cateva transferuri....:ok:

inter
4th December 2006, 17:05
rau ati ajuns .........

STEAUA-MANIA
4th December 2006, 17:08
Eh,da...culmea ipocriziei,un interist sa zica asa ceva....:))

dardar_3
4th December 2006, 17:08
Nu e chiar atat de rau precum crezi... Sezonul asta facem ultimele retusuri pentru o noua perioada de dominare...

Nu suntem o masina de fotbal... insa bag eu de seama ca voua va placea locul 2 in campionat si ne duceti dorul... Stati linistiti ca si anul asta terminati pe 2...:D...
Sa vedem daca va merge iar bancomatul sa mai "cersiti" un scudetto...:P

dardar_3
4th December 2006, 17:30
Name : AC Milan
City : Milan (Italy)
Colours : Red and Black (Rossoneri)
Founded : 1899
League : 1901, 1906, 1907, 1950, 1954, 1956, 1958, 1961, 1967, 1978, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 1998, 2003
Cup : 1984, 1992, 1993, 1995, 1997
Europe : European Cup : 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003
European Cup Winners Cup : 1968, 1973
European Super Cup: 1989, 1990, 1995, 2003
Other :
Intercontinental Cup: 1969, 1989, 1990
Italian Super Cup: 1989, 1992, 1993, 1994

Inter Milan
Name : FC Internazionale Milan
City : Milan (Italy)
Colours : Blue and Black (Nerazzurri)
Founded : 1908
League : 1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989,2006(:jerk:)
Cup : 1939, 1978, 1982, 2005, 2006
Europe : European Cup : 1964, 1965
UEFA Cup : 1991, 1994, 1998
Other : Intercontinental Cup : 1964, 1965
Italian Super Cup : 1989, 2005

http://www.corriere.it/Hermes%20Foto/2003/05_Maggio/29/0HFMATNF--430x300.jpg

In timp ce frustrarea atinge cote maxime uneori:
http://images.tsn.ca/images/stories/20050412/milan_71485.jpg

tafu
5th December 2006, 13:17
Foarte bine spus Dardar ... trebuie sa le reamintim celor care tin cu echipa a doua din Milano cine e sefu!

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 13:20
Tafu,de ce,mai exista o alta echipa in orasul Milano,in afara de AC MILAN?:D Eu nu stiu sa existe o alta echipa:P
L'ex presidente della Lazio Sergio Cragnotti, opsite alla trasmissione Controcorrente su Sky Tg24, dà le pagelle ad alcuni protagonisti del mondo del calcio: "Berlusconi? E' il presidente più competente di calcio, su suo consiglio spenderei 30 milioni di euro per un calciatore. Moratti? E' un uomo di sentimento che ama il calcio ma non mi fiderei di un suo consiglio. Moggi? E' un ottimo organizzatore ma non è competente dal punto di vista tecnico. Della Valle? Sarebbe dovuto entrare nel calcio più organizzato e convinto di quello che si deve fare".
Il Milan vuole Buffon già a gennaio: il portiere della Juventus costa almeno 25 milioni di euro. Potrebbe essere rimpiazzato da Amelia, con Sorrentino che andrebbe al Livorno.
Galliani ammette che a gennaio il Milan tornerà sul mercato. Oltre a Oddo, potrebbe arrivare anche un difensore centrale: piace Rinaudo del Siena, ma il sogno resta Barzagli del Palermo.
Con la Champions League, oltre alla conferma di Kakà, i rossoneri punteranno su Zambrotta del Barcellona e Trezeguet della Juventus.
damn,ne gobbonizam:(

milanezu
5th December 2006, 20:26
iarasi fantacalcio.
m-am saturat de el.
la milan nu o sa vina nici unul din aia.

tafu
6th December 2006, 21:57
am vrut sa spun dinainte de golul lui Lille , ca as paria si casa pe Lille ca va bate pe Milan

YoNuTzz
6th December 2006, 22:00
ne-au batut grecii...dak acum ne bate si Lille suntem ultima echipa...cred k nici jucatorii nu realizeaza cum au castigat grupa...

Sergiu
6th December 2006, 22:48
Asa faceti voi va calificati si apoi pierdeti meciurile. Nu va respectati adversarii.

YoNuTzz
6th December 2006, 23:16
loool....0-2...deja incep sa-mi doresc sa cadem cu barca in optimi

tafu
6th December 2006, 23:22
Asa faceti voi va calificati si apoi pierdeti meciurile. Nu va respectati adversarii.

poate o fi si asta , dar nesimtitul de Ancelotii trebuie sa plece:no:
pur si simplu in momentu de fata , el se afla in zona crepusculara:headbang:

BoboCosta
7th December 2006, 11:10
Si cum a zis comentatorul protv inainte de rezumatul meciului vostru...stati aproape urmeaza marele milan :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Cum e posibil sa nu ai nici o ocazie in tot meciul?:rosu:
Si'au batut joc de voi aia/hello /hello /hello

R U S I N I C A
:drak: :drak:

dardar_3
7th December 2006, 12:55
Asta e Bobo...:D.... ne-o furaram inca o data:D:D:D

Sau poate le-am dat meciul... cine stie...:drak:

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 13:15
Shevchenko reveals Chelsea doubts

Shevchenko has struggled to fit into Chelsea's system
Andriy Shevchenko is ready to leave Chelsea if Jose Mourinho decides he does not fit into his plans.
The Ukraine star, 30, has scored just three league goals since his £30.8m summer move and has been linked with a return to AC Milan.

"I feel at home and it's felt like my team for a long time but unfortunately my game doesn't suit Mourinho.

"Roman Abramovich is my friend but all he could do was insist on a loan deal instead of me being sold," he said.

Shevchenko, who scored his first European goal for Chelsea in Tuesday's 2-0 Champions League win over Levski Sofia, said he had not discussed his future with the club.


"But if it happens, I am ready to pack my bags," he said. "I'm a completely self-confident person. If I don't suit somebody then I'll go back to Italy and prove how good I can still be.

"I'm not finished as a player. On the other hand I have nothing to prove. Everybody knows what Andriy Shevchenko is capable of."

Chelsea owner Abramovich lured the forward to Stamford Bridge on a four-year contract in May in the belief that he would provide the goals to win the Champions League.

Shevchenko is still considered a hero by AC Milan fans after he helped them win European club football's greatest prize in 2003.

However, the former European Footballer of the Year has yet to find the dazzling form that persuaded Chelsea to break the British transfer record.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/c/chelsea/6216638.stm
il fenomeno lascialo la,PERCHE SHEVA TORNERA!:yeah:

BoboCosta
7th December 2006, 18:11
Steaua-Mania nu zici nimic despre meciul de aseara???Nu de alta..da noi cu rezervele am scos un egal la munchen.

tafu
7th December 2006, 20:23
Steaua-Mania nu zici nimic despre meciul de aseara???Nu de alta..da noi cu rezervele am scos un egal la munchen.

voi cu titularii ati furat-o de la bayern :no:
noi cu titularii i-am zdrobit pe bayern:yeah:
zip it

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 21:54
bobo,lasa-ne in pace,incerci sa creezi zanzanie,nu ma pasioneaza ideea..asadar,intinde-o!

BoboCosta
7th December 2006, 22:57
Tafu iar prinzi glas taica cand nu trebuie???Tre sa iti reamintesc cat de penibili sunteti in perioada asta???
SM nu incerc sa creez nimic,doar sa va arat cat de jos sunteti anu asta.Toata saptamana ai tinut'o milan in sus si tot mai sus cand de fapt voi sunteti la limita penibilului(daca nu ati atinso deja)

STEAUA-MANIA
8th December 2006, 00:15
Un an prost mai merge,voi, de 17 ani..aveti parte de asa ceva..si dupa cum am zis,da-ne pace..lasa-ne cu inter,aici se vb de inter.Nu ne provoca..nu ma pasioneaza ideea sa vb de inter pe topicul lui MILAN.Mersi.
ps sunt cu MILAN si cand pierde si cand castiga.As I said...lasa-ne in pace.

STEAUA-MANIA
8th December 2006, 12:55
(ANSA) - LONDRA, 8 DIC - Nel Chelsea di Mourinho gli 'intoccabili' sono nove: Makelele, Essien, Lampard, Ballack, Terry, Carvalho, Ashley Cole, Drogba e Chec. Fra gli intoccabili non c'e' Shevchenko, parola dell'allenatore dei Blues. "I nove sono intoccabili per come giocano e non perche' li amo -ha detto il tecnico lusitano- Sheva deve ancora adattarsi al gioco inglese. Non e' intoccabile per come sta giocando... Noi gli daremo tutto il tempo necessario".
http://www.ansa.it/site/notizie/awnplus/calcio/news/2006-12-08_10820847.html
Pentru un jucator,mai ales un jucator de valoarea lui SHEVA,daca nu e "protejat",rasfatat de antrenor,e de rau..dupa declaratia lui mourinho...SHEVA se simte neimportant,exclus din grup...
Cresc sansele intoarcerii lui SHEVA LA AC MILAN?Doamne ajuta...:D
http://www.ansa.it/site/notizie/awnplus/calcio/news/2006-12-08_10820847.html